Új privát üzeneted érkezett!

xxx
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.04.12 14:03-kor.
Vendég
 


Lilluska, de sokat segitettel!Kép
sot mindenki aki hozzaszolt, koszi lanyok!

kulonben mondtam, hogy azt nem szeretnem, de erre nem valaszolt

hat igen, orvost valtani mar nehez lenne, es a korhaz tenyleg jo! es a szulesznom is, szoval van jo is a dologban

Kép
 


Lilluska,
En a harmadik szulesemig azt hittem, hogy az elso ketto is teljesen "normalis", jonak mondhato szules volt. Vegig fekves, hasbakonyokles, lepenykirangatas, mehuri betapintas, bazi nagy gatmetszes...gyerek ket napig tavol, mert magzatvizet bukott, satobbi. A masodik mar humanusabb volt, na de a harmadik...jajjaj, kedvem tamad megegyhez! De mondom, a harmadik utan kellett radobbennem...addig azt hittem, a szules ezzel jar, igy kell, ez a modja.
Ennek ellenere hiszem, hogy korhazban is lehetne jobb korulmenyeket, felteteleket teremteni, es ez nem is elsosorban penz kerdese.

Zsuzsi
 

 
 

Zsuzsi,
a szulesznom is ezt tanacsolta, hogy minel kesobb menjek be, es ha ott lesz a parom, akkor azert jobb lesz, mert O is ki tud mellettem allni
amugy elkapnia sem kell a babatKép arra ott a szuleszno
es gatmetszes is ok, ha kell, az ellen nincs kifogasom, jobb, mint repedni, de azt is a szuleszno csinalja
az orvos mar csak varrni kell

drukkoljatok, hogy komolyabb baj ne legyen! es akkor nem is lesz szukseg az orvosra

Kép
 


Babarozsa,
Tevhit. Repedni jobb! Kép A vagas brutalmod izmokat is erint, mig a repedes csak a legritkabb esetben. A repedes leginkabb csak a bor feluleti serulese, nehany nap alatt meggyogyul. A kisebbek maguktol, a nagyobbakat jobb osszeolteni. Kis homeopatias rasegitessel tenyleg kb. 3 nap. Azert a gatmetszes egy eleten at nyomot hagyo sebeszeti beavatkozas. Mint olyan, az egyetlen, amihez nem kerik ki a paciens beleegyezeset.
En meg a(z otthon)szulesem elotti napon is konyorogtem a szulesznonek, hogy legyen gatmetszes, nem akarok repedni (a francia szuleszno sokkal szukebbre varrt ossze, mint a termeszetes allapot, igy nem igazan mertem elkepzelni se, hogy ott gyerek fog kibujni). Azt mondta, nem lesz, de ne izguljak, majd o szepen osszestoppol utana, az a dolga! Picit repedtem (igaz, hogy 3 iranyba), 5-6 oltest kaptam, pisilni 2 napig csak zuhany alatt tudtam, de utana az egesz tema el volt felejtve (3-4. napon volt varratszedes).
Kép Masik: a legtokeletesebb az lenne, ha a parod kaphatna el a babat! Kép
A szuleszno vegezhet gatmetszest? Ezt nem tudtam. Azt hittem Magyarorszagon csak orvos!
A kesoi bemenetellel csak az a gond, hogy piszkosul kellemetlen mar akkor mozogni, menni, utazni, kiszallni...de tenyleg ez a legjobb megoldas. Minel kesobb beerni, addig otthon nyugalomban, paroddal, kellemesen eltolteni az idot, es keszulni a nagy talalkozasra!

Zsuzsi
 


hat jo, ezt nem tudtam a gatmetszesrol...
mindenki azt mondja, hogy veszelyes, mert mi van, ha a vegbel fele reped, na mindegy
en nem ertek hozza annyiraKép
kulonben elotte is lehet adni egy homeopatias szert a gat lazitasra, meg hat ugye a gatmasszazs olaj

a parom is orulne szerintem, ha o kaphatna el, de lehet, hogy mogottem fog ulni, ha a szulosamlin szulokKép

hat nem tudom nekem a szulesznom vag, ha kell
vegul is O van ott "keznel" mert o vegzi a gatvedelmet, amit szinten nem mindig csinalnak, hanem automatikusan vagnak

nem baj, majd felvisz valakiKép az legyen a legkevesebb

Kép
 


Babarozsa,
Javaslom a szulosamlit, sokkal kisebb a repedes valoszinusege, mint vizszintes helyzetben! Es kivanom a parodnak, es neked, hogy tudjatok keresztul vinni a kivansagaitokat! Mert egy ilyen orvos mellett azt is elkepzelhetonek tartom, hogy a szulosamli csak disznek van. Vagy az nem "foldon fetrenges" kategoria? Vegulis ahhoz is le kell terdelnie, ha latni akar valamit!
A szulesznod vegez gatmasszazst, ha kered? Vagy a parod van beavatva?
Van meg egy jo es nagyon egyszeru modszer "gatvedelemre": erosre fozott kellemesen meleg feketekaveval kicsit meglocsolni a gatat kozvetlenul a baba fejenek kibujasa elott. De talan ez a Baba valaszolban is benne van, azt meg olvastad ugyis...
Es ha utana nem suvickoljak agyon a picit, meg napokig kaveszagu lesz Kép. De ugyis finom! Kép Nosztalgiazom!

Zsuzsi
 


Igen, en is hallottam rola, ezert is szeretnemKép
hat igen valoszinuleg ez a fetrenges katagoria, neki

hat ez a kavezas lehet, hogy nem megoldhato, de a gatmasszazst a szulesznom vegzi majd, de majd ezt is meglatjuk, ha lesz ra mod
az olajat viszem, azt mar megbeszeltuk
es van ez a coffea nevu szer, amit elotte ad a kitolasnal

persze, ha hanyatt vagod magad az agyon, akkor persze konnyu hasba konyokolni, meg akkor vagni is kell tuti

hat akkor ne akarjon latniKép
majd lathat eleget meg, most az egyszer ne neki legyen jo:P

Kép
 


xxx
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.04.12 14:04-kor.
Vendég
 


Lilluska,
Bocs, egyaltalan nem errol volt szo! Ne haragudj, ha megbantottalak. Csakis es kizarolag a sajat elmenyeimet vazoltam, nehogy magadra vegyel barmit is belole! Szamomra is minden szulesem szep volt, de maradt bennem nehany tuske, amire egyreszt csak kesobb derult feny, masreszt csak a harmadik szulesem orvosolta az e felett erzett banatot, duhot. Ami meg a szules konnyuseget illeti, ugy erzem nekem epp a masodik, korhazi szulesem "konnyebb" volt, mint a harmadik, otthoni.
Szoval sorry, ha rosszul fogalmaztam volna, es megbantottalak!

Zsuzsi
 


xxx
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.04.12 14:05-kor.
Vendég
 


Sziasztok!
Bocs hogy kérdeztem Tőletek és utána eltűntem, mindenkinek köszi hogy válaszolt.
Virág!
Az otthonszüléssel kapcsolatban Te is a Napvilág Születésházra gondoltál? Ott holnapután lesz információs est, biztosan elmegyünk.
Tényleg nem sok időnk van felkészülni, talán előbb kellett volna bemennem a kórházba körülnézni és akkor előbb szembesülök a szülőágy látványával. Két vérvétel kivételével csak a doki magánrendelésén voltam.
Szilvi!
Köszi a linket. Pénteken biztos elmegyünk az információs estre. Előtte délelőtt meg a mostani dokimhoz, most lesz UH is, biztos néz hegvastagságot is. Aztán meglátjuk. Gondolom a két barátnőd, aki császár után szült otthon, szabadon választott helyzetben hozta világra a picit. Mert a mostani orvosom pozítivan áll a normál szüléshez, de a kitolási időszakban szerinte jobb a hagyományos pozíció, mert így kevesebb nyomás éri a műtéti heget. Szerintem ez egy kicsit sántít és neki lenne így kényelmesebb. Én meg nem tudom milyen testtartásban szeretnék szülni, hisz azt csak akkor fogom érezni, hogy hogyan jobb, nem?
Zsuzsi!
Köszi a biztatást. Sokat gondolkozom az otthonszülésem és csak jönnek az érvek-ellenérvek a fejemben. És tényleg ki tudja lesz-e harmadik gyermekünk? Amúgy amit Babarózsának írtál is egy járható út, otthon békésen vajúdni és amennyire lehet későn bemenni.
Bazsarózsa!
Olvastam az Istvános topikban, mit írtál a dokiról. De még jó hogy most kiderült! Szorítok, hogy sikerüljön úgy szülni, ahogy szeretnél!

Tutuja
 
 


Tutja,
miután nincs más alternatíva... Kép
 


Tutuja,
kosziKép
de babarozsa vagyokKép

Kép
 


Tutuja, Kép
nyugodtan gyűjtsd össze a kérdéseidet, pl. kinek jó a hagyományos kitolási helyzet császár utáni hüvelyi szülésnél, és gondolom kapsz majd Ágitól választ.
A barátnőm természetesen a maga választotta helyzetben szült...

Kíváncsi vagyok, változtat-e valamit benned a pénteki tájékoztató est. Kép
 


Virág,
ha jól tudom, a születéshete portálon megjelentek fordításrészletek az Ina May könyvből, amik a császár utáni hüvelyi szülésről szólnak. Esetleg, ha be tudnád őket linkelni, Tutujának hasznos lehetne.
 


Ha megtalálom, persze, azonnal.
 


http://www.szuleteshete.hu/index.php?id=117&PHPSESSID=2bcbfa80c841fbb6df0e6056f0 4993aa

Ina May Születéskalauza név alatt - már 11 rész fent van. (Bár az első talán 4-et, a szülés körüli halandóságről most nem javaslom.)

Borcsa, a betűmoly

Borcsa
KépKépKép
 
 


Borcsa,
király vagy! Kép Köszi! Kép
 


Sziasztok!

Csak nemreg fedeztem fel ezt a topikot. Gondoltam en is leirom a szulesemet.
Az elozmenyekhez annyit, hogy egy videki nagyvarosban lakom, ahol 2 helyen lehet szulni, az egyik bababarat, itt szultem 10 honapja.
A kiiras elott 10 nappal szolt a fogadott dokim, hogy 2 het szabadsagra megy, atadni nem adott at senkinek. Bepanikoltam es gyorsan keritettem egy szulesznot. Nem volt hiaba, mert ra par napra beindult. Amig lehetett, addig otthon voltam, mar 2 oraja tartottak a rendszeres 5 perces fajasok, amikor beertunk, 2 ujjnyira nyitott mehszajjal. Ott aztan volt vizsgalat az ugyeletes doki altal, aki szerintem levalasztotta a burkot (nekem nem mondta, hanem a masik dokinak susmusolt). Befektettek az egyik szuloszobara es ramraktak a CTG-t, ekkor mar a ferjem is benn lehetett. Borzaszto kellemetlen volt fekudni fajasok kozben, foleg, hogy tudtam mas helyzetben kevesbe fajna. Aztan megjott a szulesznom, kaptam beontest, zuhanyoztam, az eredmeny 3 ujjnyi. Nem talaltak eleg jonak, ezert volt burokrepesztes, kezzel tagitas, vegul oxitocin. Ekkor mar borzaszoan fajt. Eleg alacsony a fajdalomkuszobom, plusz az oxitocin, plusz a kejgaz, amit szivtam, mindezek egyuttesen felig ontudatlan allapotot okoztak. Szerencsere gyorsan hatott, igy kovetkezett a kitolas, fekve feltett labakkal. Ekkor mar erom nem volt semmihez. Lili gyorsan kibujt, a mellkasomra raktak, de annyi erom nem volt, hogy fogjam, le ne essen, ezert inkabb elvittek mericskelni, stb. A korhazba erkezestol szamitva 3,5 oran belul meglett a baba.
Amiert ezt itt leirtam, az azert volt, mert szeretnenk meg gyereket, nem is nagy korkulonbseggel, de tartok a kovetkezo szulestol. Mar elotte is voltak fenntartasaim, tudtam mit nem akarok (pont azok, amikben vegul reszem volt: fekves, feltartott labbal szules, oxitocin, stb.). Igazabol nem is tudom, hogyan lehetne ezt a feszultseget oldani (fajdalomtol felelem).
Lehet, hogy kicsit zavarosan hangzik, amit most ide leirtam, a ferjemmel mar sokszor beszeltunk errol, de o sajnos nem tud ebben segiteni. Es ti?
 
 


Szia Szamoa!
Az az érzésem, hogy te abban a városban szültél ahol én a képzéshez szükséges gyakorlati időm egy részét töltöm.A kezdőbetűje D?
Nem csoda ha a férjed nem tud a problémádon segíteni. Ha veled volt a szülésed alatt örülj neki. Ő "férfiból"van, más mint a nők. És ez így van jól.
A kézzel tágítás az egy brutális dolog. A kéjgáz még annál is szörnyűbb. Ezt a "fájdalomcsillapítási" módszert szinte már alig alkalmazzák. Az N2O2 bejut a babába is. Szerencséd, hogy Lili jól vette az akadályokat. Az, hogy nem volt erőd megfogni, ezek után teljesen érthető.
Lehet, hogy te nem elsősorban a fájdalomtól félsz, hanem attól, ami esetleg újra vár rád? Az oxytocin, a kézzel tágítás, a burokrepesztés, a fekvés, a feltartott lábak - mert mind ezek együttesen fokozták a fájdalmaidat.
Ezeken csak te magad tudsz változtatni úgy, hogy bízol magadban és a babádban. Tudod, hogy mi jó nektek és mi nem. És ki állsz mellette. Ne más mondja meg, neked mire van szükséged ahhoz, hogy világra hozz egy gyereket. A nők tudják, hogyan kell szülni - ha hagyják őket.
 
 


Szamoa,
Ráhel olyan egyszerűen és szépen fejezte ki, amit írni akartam, hogy elállt a szavam.

Biztosítani akarlak arról, hogy ha tudatosan készülsz a szülésre, akkor meg lehet oldani, hogy a fenti szörnyűségekből semmi se ismétlődjön meg a következő szülésed alatt. Ehhez - már megint hazabeszélek - nagyon jól jön egy dúla, még akkor is, ha nem akarsz az ő támogatása mellett szülni. Az egyik legfontosabb dolgunk a felkészítés, és hogy segítsünk megtalálni a mamáknak azt az orvost, akinek a kísérése mellett leginkább valószínű a háborítatlan szülés. Persze ez csak egy lehetőség, vannak mamák, akik egyedül is megtalálják a nekik való kh-i személyzetet.

Miben kell pontosan a segítség? Feldolgozni az előző szülésélményt és/vagy maximálisan megtenni mindent azért, hogy a következő baba háborítatlan körülmények között érkezzen meg? (Vagy egy harmadik, negyedik dolog?)

Virág
 


Ráhel...
a kéjgáz miért nem jó?
csak kerdezem, mert egy viszonylag felvilágosult szülésznőtől is hallottam, hogy használják, bár ez lehet, hogy kórház függő is?!

egyre inkább ugy érzem, hogy szülést egyes orvosok a saját teljesítményüknek érzik, hogy Ők milyen jók voltak, és azon el sem gondolkoznak, hogy esetleg ami 30 éve megszokott volt, azon lehetne valamit változtatni, mert nekik úgy az jó ahogy megszokott, a többivel nem törődnek...

Kép
 


xxx
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.04.12 14:13-kor.
Vendég
 


Babarózsa,
Kandász Andrea Szülőszoba műsorában volt egy rész amiben az anya ezt a módszert használta fájdalomcsillapításra. A képek önmagukért beszéltek.Egy idő után már szinte alig lehetett tőle elvenni a maszkot.Pedig ahhoz, hogy a gáz "káros" része eltávozzon szünetre és sima levegőre van szükség. Ez egy "kábító" hatású fájdalomcsillapító, ráadásul a hatás kialakulásához 15-20mp-re van szükség. Ezért már az összehúzódások elején el kell kezdeni szívni mert egyébként pont akkor nem hat amikor kellene. Ez nagy odafigyelést igényel. Ezért egy idő múlva a mamák már csak azzal foglalkoznak, hogy mikor jön a fájás és kérik a gázt. Nem tud befelé fordulni, vagy arra figyelni, hogy a babája mikor hol tart, és milyen segítségre van szüksége.
Szövődményként felléphet hányás, hányinger,nyugtalanság, zavartság, csökken a kooperációs készség és az újszülöttnél légzésdepresszió léphet fel. Átmegy a lepényen, bár az illetékesek azt mondják a szünetek alatt kiszuszogja az anya. De a keverék összetétele 50%nitrogénoxidul és 50% oxigén. Tehát amíg azt szívja az O2 ellátás csak a fele.
Természetes háborítatlan körülmények között a szervezet maga oldja meg a fájdalomcsillapítást. Az oxytocin mellet endorfin / saját természetes fájdalomcsillapító vagy örömhormon / szabadul fel. Ez mindig egyensúlyban van egymással. Ez segít abban, hogy egyik kontrakciótól a másikig tudjunk lazítani és a folyamat jól haladjon. A szülés végén a magzat saját endorfint választ ki. Ez nagymértékben segíti a kötődés kialakulását.
Huh... ez lehet hogy sok egy kicsit egyszerre. Most abba is hagyom. Bocs...
 
 


nem, orulok, hogy leirtadKép

hat igen, ha tulzasba viszik semmi sem jo

Kép
 


Ráhel, Babarózsa,

Nálunk (Angliában) így müködik a kéjgáz. Minden szülöszobában ott van, a falra szerelve van a csö, meg a maszk. Ha a szülö nö kéri, akkor használhatja. Otthoni szüléshez visznek palackot (kettöt).
A várandósság alatt elmagyarázza a védönö, hogy hogyan müködik. Nekünk (a csoportban) ezt mondták: Fájások kezdetekor kezded el szívni, fájások között nem. Elönye szerinte az, hogy a fájás közben biztosan a légzésedre koncentrálsz. Hátrányokat már leírtad Ráhel.

Én a szülöszobán nem használtam, de a mütöben (mert végül is császár lett) az volt az elsö, amit a kezembe nyomott a nö. ("Lélegezzen normálisan") Én pedig azt hittem, hogy biztos oxigén, és lélegeztem... néhány percig, míg észrevettem, hogy valami nem stimmel.

Kati
 
 


Ráhel,
mi a foglalkozásod?

Lilluska,
de jó...! Kép

Babarózsa,
hogy vagy-tok?

Virág
 


xxx
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.04.12 14:15-kor.
Vendég
 


Kat_ica!
Magyarországi otthonszülésnél nem használják.
 
 


Sziasztok!
Virág
Képzeld már 2 hónaposak is elmultunk és majdnem 5 kilót nyomunk.Szépen fejlődik és figyel mindenre.Sőt teli szájjal kacag.Voltunk oltáson és ezt nagyon nemszereti.De hát ki igen?Veletek mi van?Móranyáról tudsz valamit?
Babarózsa
Én az Uzsokiban szültem és a vége felé kaptam olyan kábító gázt és meg kell,hogy mondjam nagyon sokat segített.A fájdalmat ugyan érzed,de 2 fájás közben,ami akkor márcsak pár másodperc volt még el is aludtam és nagyon jó volt.Én javasolnám mindenkinek,főleg,ha sokáig vajúdsz mint én.(18 óra)
 
 


Sziasztok!

Háát, megszületett jan. 25-én Temesi Mór 4160gr-mal 54 cm-rel. ahhoz képest, hogy milyen nagy baba, elég könnyen ment a dolog, semmi komplikáció nem volt.
Tegnap voltunk 2 hetesek és már híztunk 400 grammot. Szerintetek ez normális, olyan mohó egy kölyök, 140-eket szopizik.
Sajnos a kórházban rászoktatták a cumira, és most jönnek a gondok, mert a kis krapek nem nagyon szív, csak addig akar enni, amíg dől a tej a szájábaKép Utána át kell raknom a másik mellemre.

Mit csináljak? A cumiról le lehet szoktatni? Sokszor, ha kiesik a szájából olyan ordítást csinál, hogy sírok vele együtt...
Ha átteszem a másik mellemre is, fejjem le a maradékot,

Kösz a segítséget!

Pusszantás
 


Szia Móranya!
Hát nagyon nagy gratula nektek.Jó kis vasgyúró.Szerintem nem baj ha ennyiket eszik,mert ha nem kell neki ugy se fogja szopizni.A másik meg,hogy az anyatej elég híg ahoz,hogy ehessen belőle ennyit.Mesélj el mindent a szülésről!Kiváncsi vagyok.Akarsz mégegyet?
Puszika!
 
 


Szia, Móranya!

Gondoltuk, hogy ezért tüntél el. Kép Gratulálok a kis Mórhoz. Kép

Egy baba nem tud túl sokat enni. Viszont az lehetséges, hogy az elsőtejből túl sok jut neki.

(A szopi elején az ún. elsőtej jön, ami hígabb, szomjoltó hatású, és tele van laktózzal. Ha túl sok van, és a baba nem jut hozzá emiatt a hátsó tejhez, ami zsírosabb és táplálóbb, hiába kapott sok elsőtejet, éhes maradhat, kínzó hasfájás gyötörheti, zöldes, nyálkás széklete lehet.)

Szóval semmiképp se fejjed le a maradékot, mert attól tovább nő az elsőtej mennyisége. Ha úgy érzed, kicsi Mór nem ürítette ki eléggé a cicidet, akkor 3 órán belül csak ugyanarra rakd rá. Előbb-utóbb el fogja fogadni.

A cumiról nem kell érzéssel elválasztani a babát, elég egy jól irányzott mozdulat a szemetes felé. Igen, lehet, hogy sírni fog eleinte, ilyenkor kínáld meg azzal a cicivel, amit nem rég szopizott. (Újra írom, előbb-utóbb el fogja fogadni)

A sírásról annyi jutott eszembe, hogy amikor nem fájdalmában sír a baba, akkor legalább ez a tudat segíthet nekünk, labilis, friss mamáknak. Kép Akiknek a hormonháztartásuk is jól fel van borulva. Szóval ha megnyugtat, gondolj arra, hogy legalább nem fáj neki semmi, és hamarosan vége lesz, mert el fogja fogadni a komfortszopit.

Akármi van, írj vagy hívj. (Megvan a számom?)

Virág
 


Sziasztok!
Senkit nem akarok megbántani vele, de lenne pár megjegyzésem a témához. Nekem úgy tünik eléggé elment a topik egy olyan irányba, ami leginkább arról szól, hogy a sima, háborítatlan, természetes szülés jól ki van találva a természet által, nem kell félni töle, a testünk tudja a dolgát stb, stb.. Ez szerintem félrevezetö egy elsöszülö számára, aki esetleg ezzel próbálja megnyugtatni magát. Ha meg nem úgy alakulnak a dolgok, ahogy az a nagykönyvben meg van írva, akkor 1. meglepödik, esetleg bepánikol, mert nem erre készült, nem erre számított 2. utólag egy kriplinek érzi magát, mert egy ilyen egyszerü dolgot sem képes abszolválni, mint a szülés. (Ezt itt senki nem mondta, de eszébe fog jutni annak, aki így jár. Tudom ez elképzelhetetlen olyanok számára, akik ha nem is könnyen , de legalább komplikációmentesen szültek.) Nem kell huhogni persze, de szerintem jobb felkészülni kicsit arra, hogy a szülés egy elég kiszámíthatatlan élettani folyamat, amit nem nagyon lehet megtervezni. Vagyis lehet, de az élet elég nagy eséllyel mást prodkál. Nem azt mondom, hogy kár felkészülni, végiggondolni, és eldönteni dolgokat, de legalább ekkora hangsúlyt kellene hogy kapjon az, hogy attól még másképp is alakulhatnak a dolgok. A gátmetszés sem minden rossz forrása, kórházban is lehet viszonylag nyugalomban szülni, a cumi sem árt minden gyereknek és rontja el a szopását. Sokféle szülés lehetséges, és egyik sem jobb a másiknál. Inkább az adottból kellene megpróbálni kihozni a legtöbbet.
 


Szia Moncaberta!
Igazad van,de azokat sem szabad elítélni,akik otthon akarnak szülni.Én biztosan nem szültem volna otthon az első babám és igazából a másodikat se szülném otthon.Nekem a kórházról sincsenek rossz emlékeim,csak rossz volt a párom nélkül 5 napot tölteni.De semmi rosszat nem tudok mondani se a dokiról,se a szülésznőről,se a nővérekről és a csecsemősőkről se.Nagyon kedves és segítőkész volt mindenki és nem is tudom mi lett volna nélkülük itthon.Biztosan tud egy dúla is segíteni sokat,de nekem jobb volt így.
 
 


Szerintem igenis arra kell készülni, hogy a babám és a testem tudja a dolgát. És nem lesz semmi baj.
Meg informálódni kell, és megbizonyosodni arról, hogy körülöttem mindenki más is tudja a dolgát - bármi történik, biztonságban vagyunk.
Amit még tisztázni kell magunkban jó előre: a szülés nem olimpiai versenyszám! Ha nem volt gátmetszés, az szuper. Ha volt gátmetszés, akkor figyelni kell a gátsebre - és ennyi. Ha altatásos rohamcsászár volt, akkor az volt. Tényleg csúszik a babával való első találkozás - de nem marad el. Az Istvánban tudtommal maguktól megteszik, hogy levetkőztetik, és a mama csupasz mellkasára teszik a babát amikor először kihozzák. Azt hiszem, kérésre ez máshol is megoldható. Megkaphatja a kolosztrumot is - biztonságos, abba a jó kortyni első szopiba elhanyagolható mennyiségű altatószer-maradvány kerülhet, viszont annál több a baba védelmét szolgáló anyag.

Valahol meg kell találni az egyensúlyt. Nem készülni a legrosszabbra, de elfogadni úgy a dolgokat ahogy vannak/lesznek.

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
 
 


Bumbuli,
en nem akartam gazt, kezzel-labbal tiltakoztam
nem is tudtam volna szulni kabultan, minden koncentraciomra szukseg volt

Kép
 


rakonyokles ugyben, ha fekve nyomsz konnyebb ugy, ha a doki rasegit kezzel
meg kell mondjam sokkal nehezebb fekve
ilyenkor persze kell minden beavatkozas

viszont nem tudom, hogy ettol -e de elegge fajnak a hasizmaim

Kép
 


jövök majd, most intovertált szakaszban vagyok.
 


"meg kell mondjam sokkal nehezebb fekve".
Képzelj el egy kályhacsövet aminek a kivezető vége felfelé kanyarodik. Hát a babának így kell az utat megtenni ha a mama fekszik. Elindul lefelé és aztán felfelé kell kapaszkodnia.Néha nem lenne baj, ha azok a szakemberek akik a fekve szülést jónak tartják, megpróbálnák ebben a pózban a székletüket kiüríteni. Bocs...
 
 


Szia Virág!
Már elmúltunk 3 hónaposak is és majdnem 6 kilót nyomunk.Viszont hisztisek vagyunk és aludni se akarunk soha.Ebből adódik a hiszti.Amúgy aranyos nagyon ha éppen nem szenved valami miatt.Ja és az inye is erősődik szóval mindent rágni akar és nyáladzik.Veletek mizujs?
Puszika
 
 


Szia, Bumbuli!

Gratulálok a fejlődéshez. Kép Vannak olyan babák, akiknek kicsi az alvásigényük. Vagy az is lehet, hogy aludna, ha maga mellett tudna a babád. Hogyan próbáltad elaltatni?

Virág
 


Sziasztok!

Nekem sajna nem túl jó emlékem van a szülésemről. Nagyon féltem a szüléstől, a fájdalmaktól, és ahelyett, hogy a dokim segített volna, nyugtatott volna, annyit bírt mondani gúnyosan nevetgélve 15.5 órás vajúdás után,(étlen szomjan!!!) hogy gyűjtögessem az erőmet a végére. Mivel azonban ennyi idő alatt csak 3 ujjnyit tágultam, végül császár lett, és annyira rosszul voltam, meg erőtlen voltam, hogy én magam kértem altatást. Pedig annyira szerettem volna rögtön látni a fiamat. Ez este fél 8 kor történt, és 11 óra volt mire valamennyire felébredtem, de hajnali 1 kor volt az első tényleg éber gondolatom, amire már tényleg emlékszem. Szóval durván bealtattak. (a mellettem fekvő csajt epidurálisan császározták, őt viszont alulérzéstelenítették!!!!)
Végül reggel 6 kor megláthattam az én gyönyörűségemet, aki mindenért kárpótolt. A lényeg, hogy szerintem is fel kell készülni mindenre, és akkor nem éri nagy meglepi az embert. :-))
 
 


Kacci,
hogyan gondolod a felkészülést?

Virág
 


Kacci!
Hogyan kellett volna segítenie a dokidnak?
Mi minden történt veled a 15,5 óra alatt?
Csupán azért császároztak meg, mert 6cm-t tágultál 15.5 óra alatt? Lehet,hogy ennek az időtartamnak a fele még csak a latencia szak volt? És mi volt a babáddal 10 órán keresztül? Hogyan viselte az altatást?
 
 


Virág!
Mindenhogyan!Ringattam,babakocsiztunk,stb.Nem azzal van a gond,hogy nem alszik el,hanem elalszik velem és ahogy leteszem felébred,vagy 5-10 percet alszik és utána ébred fel.Viszont nagyon fáradt szokott lenni,mert már van,hogy azért sír és végül nagy nehezen álomba sírja magát.Puszika
 
 


Bumbuli,
azt próbáltad már, hogy szoptatod magad mellett a saját ágyadban, és ott is hagyod elalvás után? (Szopik még?)

Virág
 


már 1 hónapos kora óta nem szopik.És éppen az a probléma,hogy éjszaka is mellettünk alszik és nem férünk el tőle normálisan.
 
 


Bumbuli,
tapasztalataim szerint nagyon jó a babának a szülei közelsége, és ha nem szopizik, akkor különösen szüksége van rá éjszaka (is). Közben meg azt is tudom gyakorlatból, milyen az, amikor fáradtabban ébred az ember lánya, mint ahogy lefeküdt, mert nem fér el, és fáj mindene. Mi ezért leköltöztünk családilag a földre matracokra. Ha a párod esetleg nem akar, akkor úgy is meg lehet oldani, hogy egy matracot vesztek, de az legyen elég széles, azt a ti ágyatok mellé teszitek, és azon alszol a kicsivel átmenetileg. (Az IKEÁban nem olyan vészes a matrac ára, és asszem 90 cm szélesek, ezen egész jól el lehet férni a babával.)

Kép

Érdemes megpróbálni, hátha bejön, hogy az ágyatokban (matracotokon) összebújtok, ha így elalszik, és akkor már nem kell mozgatni, lehet, hogy így nem ébred fel. Nappal meg hajrá hordozókendő! Kép Lehet, hogy abban hatalmasakat szunyázna. Kép

Virág
 

Vissza: Szülés

Jegyzetfüzet: