Új privát üzeneted érkezett!

De jó, de jó, de jó!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ktc
 
 


Sziasztok!
Azt szeretném megtudni, csak olyan béna, hogy nem lehet topikra szűrve keresni (vagy én nem tudok :)), hogy szült-e valaki a MÁV-ban (újabban ÁEK) császár után természetesen, és kinél.
Nekem már csak 2-3 hetem van hátra, és kicsit elbizonytalanodtam a saját dokim miatt, csak nem tudom, lehet-e még ennyire későn váltani, egyáltalán van-e értelme.
Köszönöm!
 
 


Szia danann! Én a MÁV-ban szültem 7 hete dr. Spánik Gábornál csaszi után természetesen. Hozzá nem lenne késő váltanod, de csak 19-én dolgozik újra, mert műtötték a csuklóját. Te kihez jársz, s miért bizonytalanodtál el? Drukkolok, hogy minden a legjobban menjen! Mennyi idős a nagyobbik gyermeked?
ktc
 
 

 
 

Szia ktc!
Köszönöm a válaszod!
Én dr. Gulyáshoz járok, és egy dolog miatt vagyok bizonytalan: a babám kb 4 kiló lesz (első is akkora volt 2 éve, úgy tűnik, erre vagyok hitelesítve :)), és amióta ez egyértelmű, azóta többször mondta, hogy háááát, így már nem olyan egyértelmű, meg ez mennyire csökkenti az esélyeimet, meg hogy ekkora gyereket azért általában nem lehet valamilyen nehézség nélkül megszülni. Én értem, hogy ő fél, de én meg nem, mert én meg kismillió (na jó, sok :)) ekkora gyerekről tudok itt-ott, még császár után is, meg otthon szülve is, akik gond nélkül kibújtak, nálam kisebb anyukákból akár, csak hát annak egy feltétele van: a minél nagyobb háborítatlanság. Eddig mindenkitől azt hallottam, hogy ő a természetesség híve, de nekem nagyon az a benyomásom kezd támadni, hogy az összevonás óta, amióta a honvéd a főnök a kórházban, azóta a régi mávos gárda nem mer a kevésbé természetes protokollal szembe menni. Ami nagy kár lenne.
Viszont ha ő nem támogatja 100%ban a dolgot, és vele is harcolnom kell menet közben, akkor tényleg csökkennek az esélyeim, mert az energiámat nem tudom a szülésre fordítani.
Sajnos Spánik dokiról van olyan infóm egy szintén nála szült kismamától, hogy 4 kiló fölött még császáros előzmény nélkül sem szereti a sima szülést, hanem inkább vágna, így ő nekem semmiképpen nem opció. gondolom, a te babád kisebb volt :)
Látom, nálatok azért jóval nagyobb a korkülönbség, nálunk 2 év 4 hónap lesz nagyjából, ez a legtöbb dokinál teljesen jó, de hallottam már olyat is, aki legalább 4-5 évet akar, ami abszurd. Ezért olyan nehéz ez a téma, jó eséllyel maradok majd a dokimnál, mert nagyon nehéz tényleg, igazán, 1000%ban vbac-párti dokit találni, és remélem, mégis minden jól alakul.
 
 


Hú, ez nagyon nehéz kérdés, mert tényleg kevés időd van... Én a 30. héten találtam meg azt hiszem a megfelelő embert (de még nem szültem meg a fiam, a 33. hétnél tartok, úgyhogy 1000%-osra nem mondanám). Mindenesetre én amikor vbac-párti orvost kezdtem keresni komolyan, nem jutott eszembe az ÁEK-ben keresni, annál inkább az Istvánban vagy a Szt Imrében... de ez is nehéz, mert ha neked eleve ott volt az orvosod, akkor nem könnyű mindent borítani... én 3 hete otthagytam az I-es Női Klinikát és az ottani orvosomat egy Istvánosért.
 
 


Igen, nehéz kérdés, mert a dokim ugyan már anno a 6hetes kontrollon mondta, hogy részéről semmi akadálya a hüvelyi szülésnek másodszorra, bár persze nagyobb az esély egy ismételt műtétre, de nem törvényszerű, ennek ellenére én is körbejártam a témát, és gondolkoztam másik kórházban is.
Mi újpesten lakunk, így a budai oldalt teljesen kilőttem, egyrészt ha nappal kellene bemenni, azt nem kockáztatnám, hogy egy óra legyen az út esetleg, meg pl látogatni sem lenne egy nagy élmény a férjemnek a kétévessel. Az istván is felmerült, de úgy láttam, hogy az sem fenékig tejfel, és bevallom, azt meg inkább kényelmi szempontok alapján vetettem el.
A legtöbb esélyét egyébként egy otthonszülésnél látom a császár utáni hüvelyi szülésnek, de ahhoz meg nyúl vagyok, és a férjem is kitérne a hitéből :)
Na majd meglátjuk, pár hét múlva referálok :)
 
 


muzsa írta:Hú, ez nagyon nehéz kérdés, mert tényleg kevés időd van... Én a 30. héten találtam meg azt hiszem a megfelelő embert (de még nem szültem meg a fiam, a 33. hétnél tartok, úgyhogy 1000%-osra nem mondanám).


szia, te akartál Belicsnél szülni, ugye? Miért váltottál dokit, ő olyan szimpi...benne nem bíztál vagy inkább a kórházi protokollban nem...
 


danann írta:A legtöbb esélyét egyébként egy otthonszülésnél látom a császár utáni hüvelyi szülésnek, de ahhoz meg nyúl vagyok, és a férjem is kitérne a hitéből :)


Ezzel én is így vagyok...de az elég necces..én nem merném megpróbálni direktben, mert mi van, ha pont az én hegem reped szét...
Melyik kórháznál kötöttél ki?
 


Sziasztok!

sajnos nekem nem aktuális a topik, hiába szeretnék legközelebb normál szülést, nem lesz az...bár még terhes sem vagyok, de valszeg idén az leszek újra:) és nagyon nem örülök hogy akkor is császár lesz:( na mind1, amiért írok:) :

Danann, én tudok 1 dokit a MÁV-ba, akit mondjuk nem ismerek, mert csak varratszedésen voltam nála, tehát nem tudok nyilatkozni különösebben róla, ő Dr Tidrenczel Zsolt, és ahogy olvastam róla úgy tűnt a fórumokból, hogy elég "császár ellenes", és csak akkor csinálja ha muszáj, lehet őt megpróbálhatnád...

Kép
Kép
Kép
 


Tinkerbell, valami ezrelékekben mérhető a hegszétválás esélye, de mindenképpen 1% alatt van, szóval attól annyira nem tartok. Na jó, a kórházi beavatkozások növelhetik az esélyét (oxytocin és egyéb gyorsítók) Maradtam végül a dokinál, meg a kórháznál, nem sok felesleges energiám maradt így a végére, meg a város másik végére sem tudnék eljárogatni. Igyekszem ebből kihozni a legjobbat, remélem, sikerül majd jó időzítéssel beérni :)

hillsdeli, hallottam TZSről, egy barátnőm nála szült császár után hüvelyi úton tavaly nyáron. A doki 50%ra mondta az esélyeket előzetesen, élesben nyomta a gyorsítót, és már majdnem vitte a műtőbe a barátnőmet, csak ő valahogy még kért időt, aztán csak sikerült. Nem teljesen meggyőző nekem ő sem :( Tudom, hogy ahol hagyják a folyamatot magától zajlani, ott 70-75% az esély a sikeres VBACra, még 2!!!! császár után is! Nemrég egy másik fóruomn linkelt valaki egy videót, ahol egy anyuka 3 császár után szült otthon, szóval semmi sem lehetetlen, csak itthon akkora az orvos-kultusz, hogy egyrészt sokan nem is hiszik el, hogy lehetne rendesn szülni császár után, másrészt a dokik sem tudják elképzelni, hogy egy nő magától szüljön, mindenféle beavatkozás nélkül. Pedig lássuk be, erre hozott minket létre a természet, vagy mi :) A különféle gyorsítók pedig nagyon rontják az esélyét a problémamentes szülésnek...
Na, majd nemsokára meglátjuk, már nagyon célegyenesben vagyok (terminus hétfőn), majd jövök hírekkel :)
Neked miért nem lehetne legközelebb sima szülésed? Valami spéci okból volt császár az első is?
 
 


Danann: Igazából annyira nem spéci. Nekem a szemem miatt volt császár. -10,5 és -11,5 dioptriás volt a szemem, de lézerrel megműtötték, látni jól látok, de nem mertem kockáztatni..Tudom hogy sokan mondják hogy ez nem ok a császárra, meg hogy a szemfenék állapota a fontos, és az nekem rendben is volt, csak nekem sokkal kisebb erőlködéstől is fáj a szemem..Pl ha felülést csinálok, vagy ha erőlködni kell valami miatt...És ezt nem igazán tudják miért van.
Volt olyan orvos aki azt mondta semmi akadálya a normál szülésnek, de volt aki azt mondta semmiképp. Így viszont inkább a császárt választottam, mert annyit nem ér a normál szülés, hogy valami baja legyen a szememnek. Ha egy orvos meg tudná mondani miért fáj a szemem, és megnyugtatna hogy ez független a retina leválástól, biztos semmi baja nem lenne a szememnek a szüléstől, akkor biztos hogy legközelebb normál szülést akarnék.

Viszont ami miatt szintén kérdéses, hogy valszeg másfél év lesz a 2 baba közt, és olyan közel császár után nem tudom nem e kockázatosabb a normál szülés....


Ami egyedül jó a császárban, hogy a babának már nem lehet baja szülés közben, nem úgy mint a normál szülésnél. Ott azért bármi megeshet...Viszont rossz érzés hogy nem tudom azt mondani hogy szültem..Mert hát nem is szültem:(
Sokan lenézik azokat akik császárral szültek, pedig szerintem többet szenvednek a császárosok...Igaz nem tudom milyen a normál szülés, de a császár utáni hetekig tartó felépülés szörnyű...
Talán jobb lehet a pár órás kemény fájdalom, de legalább nem ilyen hosszú a felépülés...



Sok sikert a szüléshez! Drukkolok hogy sikerüljön a normál!!!!

Kép
Kép
Kép
 


Ne viccelj hillsdeli, ez nagyon is speckó dolog!
Ha valami hasolnó orvosi indikációja lenne, én sem gondolkodnék, mert ugye azt a gyereket még fel is kell nevelni, felesleges kockázatot nem kell vállalni, ha egyszer nem muszáj! Én csak azt nem értem, ha valaki kényelemből nem akarja a szülést, ennyi erővel elég sok természetes testi folyamatot ki lehetne iktatni, csak mert kényelmetlen...
 
 


Sziasztok!

Én nyáron szültem, sajnos farfekvéses volt a babám, meg fel is ugott nagyon magasra a vérnyomásom, így császár lett belőle. Viszont nekem semmi bajom nem volt a császárral, mármint így utólag nem rossz emlék, viszonylag hamar felépültem belőle. Most újra kisbabát várok, októberben fogok szülni, így a korkülönbség nálunk is másfél év lesz. Nekem azt mondta a szülésznőm (fogadott orvosom nem volt és nem is lesz), hogy természetesen ha nem lesz akadálya (újra farfekvés, vagy magas vérnyomás) akkor megpróbáljuk természetesen. Én még rá is kérdeztem orvosoktól is, meg nála is, hogy nem probléma-e, hogy ilyen kevés idő telik el a két szülés között, de mindenki egyértelműen azt mondta, hogy nem és ettől még lehet hüvelyi úton szülni.

ennek örülök, de én is olvastam a hegszétválásról, tényleg hasonlókat amit írtok, hogy nagyon kicsi a valószínűsége, meg még azt is, hogy nem függ attól, hogyan varrtak össze, meg attól sem mennyi idő telik el a két szülés között, hanem inkább a hajlamtól. Én most mégis azért kezdtem el félni, mert egy közeli ismerősöm járt így nemrég, hogy későn vették észre a bajt. A babája azóta sem ébredt még fel, mert altatni kellett, ki tudja milyen károsodásai lesznek, az anya is gondolhatjátok hogy megszenvedte... most nem ijesztgetni akarok senkit, mert lehet, hogy pont ő az a bizonyos százalék, de én bevallom beijedtem... :oops:

Ti mit gondoltok erről? Hallottam olyat is, hogy ultrahanggal tudják nézni a heg vastagságát, és ha nagyon elvékonyodott, akkor rögtön császár akár még a kiírt időpont előtt is. Viszont ez nem biztos infó, mert hallottam már olyat is, hogy ilyet nem tudnak nézni. Pont az ismerősömnél volt így, hogy ezt nem lehetett előre tudni. Természetesen ők perre viszik az ügyet, de még nagyon friss a dolog, nem tudni mi lesz belőle.

Most akkor mi az igazság? Észrevehető, vagy sem? Műhiba volt, vagy sem? Októberig tuti nem fog kiderülni, én meg már most félek attól, amit mindig is szerettem volna: a természetes szüléstől... :roll:

Ja! Olvastam azt is, hogy a szülő nő érzi, hogy fáj és ha időben szól, akkor még nincs gáz. Nade kérdem én! Honnan tudjam, hogy mi a normális fájdalom szülésnél, és mi nem az? Még soha életemben nem vajúdtam!!! előző császáromnál még be sem indították a szülést, csak ment az érzéstelenítő és kivették a babát. MOst akkor?
 
 


Szia Timi!

Hát ez jó kérdés...Én is programozott császár voltam, nekem sem indultak még be fájások, csak a magzatvízem kezdett szivárogni, tehát én sem tudom milyen az...

Hát egyik ismerősöm ugyan annál a Dokinál szült mint én, és neki pl nézte a doki a heg vastagságát, és annak függvényéban döntötték el hogy egyáltalán próbálkozhat e vagy egyből császár megint...

És a barátnődnél mi volt? Ilyenkor szét szakad egyből, vagy csak kezd, vagy ez hogy volt?? És mióta nem ébred fel a kicsi?:(((
Ez borzasztó lehet...

Kép
Kép
Kép
 


Hillsdeli!

Az jó, ha nézik, akkor én mindenképpen ragaszkodni fogok hozzá, ha kell hisztizek. :lol: Bár azt nem nagyon szeretik ilyenkor... :lol:

Nem akartam senkit elriasztani azért nem írtam részleteket, de ezek szerint az ismerősömnél a doki hibája volt. Nem foglalkozott vele. Úgyhogyne olvassa el akit megijeszt (engem nagyon megijesztett)

Nem érzett semmi különösebb fájdalmat, vagyis nem mondta (nem nagyon faggattam a részletekről, ez ugye érthető...), csak annyit érzett vajúdás közben, hogy a gyerek feje valahol fent van, nem jó helyen, nem ott ahol lennie kellene. Ő sem tudta mit kell érezni, gondolom, neki is 2. babája, első ugyebár császár.
Azt sem tudom, hogy most mekkora vágás lehet a hasán, gondolom teljesen szétkaszabolták... :(

Baba vért nyelt rengeteget, oxigénhiány stb , altatni kellett. Már nem altatják, még nem ébredt fel, ez kb. 2 hete van így, várják, hogy felébredjen. :(

Többet nem tudok, mert nem hívogatom őt telefonon épp elég gondja van, talán majd hétvégén többet tudok majd róla...

Kép
 
 


Jaj Istenem, ez borzalmas lehet:( Szegény baba...
Nah, ilyenkor megy el a kedvem a normál szüléstől...Pedig szeretném, de a baba miatt szoktam főként elbizonytalanodni..
legalább császárnál már tényleg a baba nem sérül..

Majd írd meg ha tudsz már a kicsiről:(

Kép
Kép
Kép
 


szia hillsdeli, csak hozzá szólnék a császár és sima szülés utáni felépülés dologhoz, nekem volt sima szülésem 3, és császárom pedig 2. úgyhogy van tapasztalatom, nekem a császárok könnyebbek voltak,persze ,elsősorban azért ,mert nem kellett vajudnom,és hamar felépültem,úgy hogy nem pihentem többet ,mint a sima szülés után.

 
 


Szia Mó73!

Hát tényleg van tapasztalatod:) gratulálok az 6 gyerkőchöz, nem kis teljesítmény! Mi 5-en vagyunk testvérek, anyukám sokat mesélt milyen is az 5 gyerek, de nyilván az elmondásból igazán sosem lehet megtudni, mit is jelent valójában!

nekem nehéz volt felépülni a császárból. Nem tudom a testalkat számít-e, de én vékony vagyok, és talán emiatt is...
Én 6 hétig csak az egyik oldalamon tudtam feküdni. se háton (hason nyilván nem)....ha a másik oldalamra feküdtem, pár mp után nagyon erősen elkezdett nyilalni a vágásnál, + az oldalamnál..
A dokik nem tudták mi a bajom, tippeltek összenövésre meg másra is...Végül egy erős fájdalomcsillapító és antibiotikum kúra után elmúlt..
De még azóta is 1-1 napra előjön....Nem tudom mi lehet ez. De nagyon bízom benne, hogy ez nem lesz rosszabb a 2. császár után...

Meg én hetekig ha ágyról keltem fel, alig bírtam kiegyenesedni...
Nekem elég rossz élményem van a felépülésről..

Kép
Kép
Kép
 


Szia, hát igen mindenkinél máshogy megy ez ! Nekem pl a vajúdások voltak olyan borzasztó élmények,hogy biztosra veszem,hogy a 4. terhességemnél azért nem indult be a szülés ,mert annyira féltem a 3 vajúdás után. de akkor a felépülésben szerencsés voltam,mert az mindegyiknél gyorsan ment. te mikorra tervezed a 2. babát?

 
 


Mó73!

Hát úgy néz ki még idén terhes leszek újra:) jó lenne ha kb jövő tavasz-nyár fele születne meg:)

Timi!

2 napja szült unokatesóm. Az első szülésnél is nagyon megszenvedett, de mivel 2 nap alatt semmit sem tágult, semmi segítség ellenére sem, császározták. Most megint normál szülésnek indult, még előző nap nézték a heg vastagságát, és azt mondták rendben van. Nah, a vajúdás közben mondta nagyon fáj lent a vágásnál neki, kérdezték hol, mondta hogy hát végig mindenhol, erre mondták hogy ó hát ez természetes...Végül mivel most sem tágult semmit, megint császár lett belőle, és a doki csak akkor vette észre, hogy már meg volt repedve a vágása!!! Ha nem császározzák, vagy csak később, szét szakadt volna neki is!!!!!


Babuci hogy van azóta??? felébredt már???

Kép
Kép
Kép
 


szia, az jó időzítés,ha tavasz,nyár felé jön a bébi! amúgy a hegszétválásról még annyit mondott egyszer nekem a doki,hogy alul olyan szúró érzés ,tehát az alhasban,ami nagyon erős szúrás. de nekem pl a 2. császárnál sem voltak fájások,mert a 38.héten csak hírtelen császároztak,de belül már szörnyű helyzet volt.

 
 


Köszi, ezt jó tudni, hogy ilyen érzésre kell figyelni...
Szörnyű helyzet? Nem ment volna a normál szülés?
neked egymás után az utolsó 2 volt a császár, vagy esetleg a normál szülések közbe volt az egyik??

Kép
Kép
Kép
 


Szia,a norm. szülés nem ment volna, ráadásul a műtét nagyon nehéz volt,mondták utána az orvosok,a méhem állítólag úgy nézett ki ,mint ha szétlenne kaszabolva,nagy szerencsém volt,hogy aznap /a 38.héten/megcsászároztak,mert amúgy csak ct. vizsgálatra mentem be,és mikor indultam volna haza,akkor szóltak,hogy maradok és mindjárt műtenek. A baba meg még elég magasan volt. A 2 utosó szülésem volt császár,az első császár ,azért mert ikreket vártam és a 41.héten még semmi nem volt,a másik császit meg leírtam az előbb. Többet meg nem ajánlottak. Amúgy ismerek 2-3 csajt,akiknek 4 császárjuk is volt. 8)

 
 


sziasztok, régen jártam erre, gyors helyzetjelentés. jövő keddre, azaz június 1-re vagyok kiírva, a gyerek nagy (bár pontos adatot nem tudok) a méhnyak elsimult, 1 ujjnyira vagyok kitágulva de fájások csak jóslók vannak, vagy igazából most még azok se, a múlt héten voltak, nyilván akkor alakultak így a dolgok a méhnyakam körül ki, suttyomban... nagyon készülök a természetes szülésre lélekben, remélem a testem is úgy tudja, hogy nem szeretnék császárt :))) na meg a kicsi fiam is :) az orvosom és a szülésznőm nem látja per pillanat semmi akadályát, ráadásul a szülésznőm a napokban két VBAC-t is sikeresen levezényelt... szóval reményteli a helyzet, csak már türelmetlen vagyok kicsit :)))
 
 


sok sikert!
Bízz magatokban és úgy lesz ahogy mind2 nek a legjobb!

PHPBB kód:
Kép
Kép
 
 


Muzsa! Sokat gondolok rátok! Ne görcsölj a dolgokon, hagyd, hogy az őserő magával ragadjon! Várjuk a híreket!
ktc
 
 


Május 30-án 21:36-kor megszületett a kisfiam, Zsigmond. 3980 gramm volt és 60 centi (de 4030 grammal jöttünk haza tegnapelőtt a kórházból :) szóval óriásbébi, és TERMÉSZETESEN JÖTT A VILÁGRA!!! Ez nekem hihetetlen nagy győzelem, bár nagyon sok vért vesztettem közben és a lepény nem vált le, altatásban műtötték ki belőlem, és rettenetesen gyenge vagyok, de ennek semmi köze az előző császárhoz, mindent hagytak magától menni a segítőim, csak az utolsó 10 percben, a kitolási szakasz legvégén kaptam oxitocint, és egy jó gátmetszés is befigyelt, mert akkor már nem kockáztatták, hogy ráérősen legyen vége, és esetleg hegszétválás legyen belőle, mivel ritkultak a fájások és a kis bucifej már javában a szülőcsatornában nyomakodott... Így aztán tarolt mindent a hüvelyemben, és úgy érkezett meg, mint egy gőzmozdony...
Felejthetetlen élmény volt, ahogy megláttam a fejét kikandikálni, ahogy aztán rámrakták, meg minden pillanat, azóta is. Hát röviden ennyi. Nagyon sok köszönet Siklós Pálnak, Csűrös Erzsinek, és a dúlámnak, Békés Emőkének, hogy lehetővé tették ezt nekem... Na és a baba apukájának, akiből igazán profi szüléskísérő lenne! Nem csak drukkolt, de oroszlánrészt vállalt a szülésből! Nélküle nem tudtam volna végigcsinálni...
 
 


Muzsa! Szívből gratulálok! Nem találok szavakat!!!!!!!!!!!!!!!!! Sok sok puszit küldök nektek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Fantasztikus segítőid voltak - mások elmondásából is ismertem már a nevüket.
ktc
 
 


Sziasztok!

Ha megengeditek megosztanám veletek a tapsztalatom a vbac-ról.
Az első szülésem óta, ami császármetsézssel történt ,szívem vágya volt, h egyszer szülhessek, ne pedig "kivegyék" a gyermekem.
A császámetszés után egy évvel estem teherbe újra, már akkor mondta az orvosom, h a természetes szülés teljesen kizárt, ne is gondoljak rá, rendezzem el magamban.
Aztán 16 hetesen kórházba kerültem és minden vizitnél elmondta minden orvos, h szóba se jöhet a természetes szülés.
A 36. héten a második nst vizsgálatomnál az osztályvezető főrovos kérdezte, h beütemeztük-e már a műtétet az orvosommal ,emrt ugye tudom, h nem szülhetek.(ez volt csütörtökön)
Piros tollal vastagon bekarikázta a kiskönyvemben ,h corporális a metszés, akárhol is jön rám a szülés, ezt tudnia kell annak az orvosnak, akinek a keze alá kerülök.

Két nappal később kis vérzéssel ébredtem(tágulásos, tudtam is, felismertem) elindultunk egy vizsgálatra, aggódtam.(hogy miért az egy másik történet, de féltettem a babát).
A felvételnél megállapították ,h bő két ujjnyira nyitva a méhszáj(fájás semmi),magzatvíz tiszta, előkészülődnek, szólnak dokimnak, ma babázunk.-Ez volt 10.30-kor.
Fél óra múlva megvizsgált az ügyeletvezető orvos és közlte, h nagyon barátságos a méhszáj, fájás nélkül tágultam tovább, a baba kicsi(2600-ra tippelte ,36 hetes volt ugye),megmérte a hegvastagságot, azt mondta elég nehéz nézni, mert hossszú és elég különböző, aztán megállapította, h nincs is értelme, mert fájás alatt kellene, de nincs fájásom.
És akkor jött a meglepetés:nem látja akadályt a term.szülésnek 19 hónappal egy hosszanti császár után, mert a körülmények elég jók.KIcsi baba, gyors tágulás.
13 órakor az orvosom burkot repesztett mert még mnidig csak kósza fájások voltak.Aztán nagyon gyorsan ment,8volt szerencsém egy kis kézze ltörténő méhszájtágításhoz is) fél órán belül félperces fájások voltak és 14.45- kor megszületett a fiam.
És a negatívumok:a viharos gyorsaságú kitolás miatt a végén be kellett vetni a vákumot, emrt akkor már nagyon is valós veszélye volt a hegszétválásnak.(a dokik szerint pont azért veszélyes mert nemigen érezni,és nem csak a vajúdás alatt, hanem akár másnap "némán" is megrepedhet a kimerült izomzat.)Szóval kímélték a méhem, de vákum kellett, emiatt meg vinnem kell neurológiai kontorllra,nem elég ,h korababa, kis súlyú(2310) még vákumos is szegénykém.

Amire azt mondták h lehetetlen ,az sikerült, ami nagy öröm számomra, de sajnos üröm is vegyül bele, mert végülis csak volt kockázata és valóban a baba számára, hiszen, ha kicsúszik a feje(mint ahogy fenntebb írta vki az ismerőséről) a hasfalba, akkor bizony már nem biztos, h időben ki tudják szedni operációval.

De valóban lehetséges a szászár utáni természetes szülés, ezt igazán sosem hittem, de mostmár tapasztaltam.

Szerintem a lábadozás egyformán nehéz, csak más szempontokból.Akkor a hasfal jött nehezen helyre, hiszen 17 centis vágásom van, függőlegesen, most pedig egy mondanom sem kell, h mekkora gátmetszés miatt kínlódok más szempontból.

Mindenkinek sok szerencsét, aki a vbac reményében keres orvsot és azoknak is akik érthető okból az óvatosabb császárpárti orvosok közül válogat!

Boldog babavárást és babázást!

KépKépKép
 
 


Kedves Tünci!

Nagyon köszönöm, hogy megosztottad velünk itt az élményedet!
Örülök, hogy sikerült a természetes szülés!

Az általad leírtak mindnyájunk számára tanulságosak! Sajnálom a kézzel tágítást, biztos nem lehetett egy leányálom...

Én is készülök a term. szülésre császár után, most egyelőre babaproject van...:)

Engem anno toxémia miatt császároztak. (2éve)

Üdv és minden jót Nektek!


Sziasztok!

Nekem is császáros volt az első babám,végig szenvedtem az egészet,de sajna annyira rátekeredett a zsinór,hogy mikor a kitolás következett volna SOS vittek a műtőbe.
És 23.hónapra rá természetes úton megszületett a kislányom 3400 grammal és 54 cm-el.
Az orvosom és a szülésznőm is végig azt ajánlotta,hogy próbáljam meg és megérte!
20:00-kor repesztettek burkot és 22:55-kor a mellkasomon volt. :)
Nagyon örülök,hogy nem kértem a műtétet.
Gyógyulás szempontjából is sokkal jobb volt.
A fiamnál nem kértem EDA-t,most nagyon ajánlották,mert betapintottak a végén,hogy megnézzék a hegemet.
Ma már be nem tenném a lábam oda EDA nélkül,hatalmas találmány!
Drukkolok mindenkinek,hogy sikerüljön.
És gratulálok mindenkinek akinek sikerült.
Akinek meg mégsem,ő se keseredjen el,így vagy úgy életet ezeknek a csodás kis embereknek! :)


További szép napot és minden jót nektek!

Kép


Kép
ibm
 
 


Tünci, ibm, gratulálok nektek!

Kicsiarabella, neked pedig drukk a babaprojekthez!

Réka, köszi, ez jó, hogy ide tetted az előadás reklámját.
* egyes kórházakban a császárarány meghaladja a 40%-ot?
- én annó a Szabolcs utcában szültem császárral a nagyobbikat. Erről az a véleményem, hogy bizonyos szempontból rendjén van, hiszen pont az OGYIK a problémás esetek gyűjtőhelye volt, mi is azért kerültünk oda a szülésre, mert életmentő császár kellett, s ott volt a legjobban felszerelt PIC háttér. Tehát ezzel az érvvel egy picit finoman bánnék...
ktc
 
 


Sziasztok!

Második babámat várom 2011 február 18-ára. Bogikám 2008 augusztus 21-én született császárral mivel faros volt. Ezek után én simán szeretnék simán szülni. Szeretném ha mesélnétek az élményeitekről. Szeretném megkérdezni hogy mi az a EDA? Sok embertől hallottam hogy a szülés után altatásban nézik meg a hegeket? Ez mennyire igaz?

Kép
Kép
 


Szia Kacsamama!

örülök hogy van új kismama, aki simán szeretne szülni császár után. Én 2008-ban szültem a Szent Imrében Simon fiamat császár után simán. Most újra babát várunk, az 5.-et. Készülök az újabb császár után simára. :)

az élményeket a fórum első felében olvashatod, az enyémet is megtalálod. Sok érdekeset olvashatsz sikeres és nem sikeres próbálkozásokat.

Az EDA egy érzéstelenítési eljárás, a gerinc ágyéki szakaszába bevezetett tűn át a gerincvelő körüli folyadékba bevitt érzéstelenítő anyag hatására deréktól lefelé nincs fájdalomérzet, így a szülés kellemesebb. Van ahol császár utáni sima szülésnél nem alkalmazzák, merthogy nem érzed ha nyílik a heg, illetve hogy tovább tart a vajúdás és így a heg is sokáig van terhelve de itt már olvastam ilyen EDAs császár utáni sima szülésről is.

Engem nem altattak a betapintáshoz, egyáltalán nem volt kibírhatatlan, pár pillanat volt az egész, a gátvarrás rosszabb.

üdv és kellemes babavárást
bármi kérdésed van...várom :D
Dana

Kép
 
 


Szia Kacsamama!

Hajrá február 18.!!!!!!!!!!!! Gratulálok!

Én kaptam EDA-t, pedig a dokim nagyon óvatos. A betapintás előtt, a szülés után újabb adagot adtak, de az már nem EDA volt, s ennek, valamint a dokim finom kezének köszönhetően semmit nem éreztem belőle.

Mire vagy pontosan kíváncsi? Miről meséljek részletesebben?

Dana, neked is gratula! 5.? Felnézek rátok, de irigyellek is!
ktc
 
 


KTC: köszönöm a segítséget, de most egyenlőre nem tudok erre koncentrálni, mert sajnos a doki magas vérnoymást mért és most teljesen kivagyok búkva mert sosem volt magas, szóval most diéta és miegymás. De majd ha lenyugodtam akkor még biztos fogok kérdezni. Előre is köszönöm.

Kép
Kép
 


Szia Kacsamama!

Mi újság van Veled? Hogy alakul a vérnyomásod?
Különben mennyi volt az a magas? Azóta biztos méregeted, hogyan alakul?
Remélem sikerült megnyugodnod. Írj azért pár sort...

pusz
Dana

Kép
 
 


Danaaia: Szia. A magas vérnyomás 179/103 volt. Ilyen sosem volt eddig és azóta sem. A legtöbbször 117/70 körül van. Szóval valami kitérő volt. A háziorvosom és belgyógyászom 1200 kalóriára ítélt (hi) szóval azóta fogytam közel 3 kg és a vérnyomásom teljesen rendben.
16. héten kell majd még mennem a dokihoz és akkor majd megmond mindent. Hol fogsz szülni? Tegnap voltam a Bajcsy-ba hogy megcsináltassam a kombinált tesztet, de már nem csinálták meg. Szóval holnap csütörtökön van egy kombinált tesztem és egy sima vérvételem szóval két kézből vesznek vért :cry: Szóval a kórház belülről modern de a környéktől egy kicsit megijedtem és hogy sok az olyan ember akit nem szívesen lennél egy szobában.

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Kisfiam három éves lesz, mikor decemberben megszületik a kislányunk. A dokim azt mondta, hogy megint császár lesz, ha csak ki nem pottyan belőlem... Nagyon szeretnék természetes úton szülni, mert nekem is nagyon hosszú és fájdalmas volt a császárból való felépülés. Csak nem tudom, hogy a jól bevált, egyébként nagyon szimpi és jófej dokimnál kardoskodjak a természetes út mellett, vagy inkább váltsak... Meg ha váltok, egyáltalán hogy "kell" váltani...? Legszívesebben senkinek el sem mondanám a környezetemben (persze a férjemnek igen), így nem nagyon tudok konkrét infókat begyűjteni. De úgy meg mégsem állíthatok be egy kórházba, hogy mondják meg, ki az az orvos, aki vállalja.

Szóval, dilemmázok és közben olvasom a fórumokat... Hátha jön valami ihlet. :roll:
 
 


sziasztok!

Kacsamama, jó hír, hogy azóta nem tapasztaltad a magas vérnyomást, ez biztató.
én a Szent Imrét választottam a szülés helyéül. Előző császár utáni sima szülésem is ott zajlott, jó döntés volt, elégedett vagyok. A Bajcsyt nem ismerem.

Szia Zska!

először is azt kell magaddal tisztáznod, mennyire gondolod komolyan ezt a császár után simát, mert a lényeg a te önbizalmad. Ha sikerült elhatároznod magad, akkor lépj. Hálás lehetsz a dokidnak, hogy nem hiteget azzal, hogy szülhetsz simán, aztán meg a végén meggyőz, hogy sajnos ilyen-olyan okból mégse lehet, csak császár.
A váltás abból áll, hogy körülnézel pl itt a babaneten, hogy környezetedben hol van olyan intézmény, ahol támogatják a császár után simát. meg kell keresni az ajánlott orvosokat, szülésznőket és elmondani, mit szeretnél.
én itt kaptam a babaneten tanácsokat, ha elolvasod a fórum elejét, meg is találod, hogyan. és valóban felhívtam a szülésznőt, akit ajánlottak és igenis megkérdeztem, kit tud ajánlani, ki vállalná. És segített, talált nekem orvost. Hidd el, ott ahol nem tekintik őrültnek a császár után sima szülésre készülőket, ott segítőkészek és támogatnak. Bátornak és határozottnak kell lenni.

Miért volt az előző szülés császár?
Hol laksz, hol szültél?

üdv
Dana

Kép
 
 


Szia Dana!

Véletlenül vettem észre, hogy újra írsz a babanetre, és beleolvastam, hogy mi van veled. Csak nem az 5-dik babátokat várod? Hűha, gratulálok hozzá. Gondolom spontán meglepetés. Jól vagytok?

Puszi: Matchi
 
 


Szia Matchi!

De jó hogy írtál, micsoda meglepetés, hát jársz néha erre...nosztalgiázni?

Igen jól látod, az 5. baba készülődik, spontán, de nem meglepi, mert tudatos döntés volt, hogy szeretnénk még egy babát, két ciklus után össze is jött...persze ez a (gyors) siker még mindig csodaszámba megy nekem. :)

Ti hogy vagytok? Nóri? Esetleg kistestvér?

puszi
Dana

Kép
 
 


Szia!

Gratulálok a tudatos spontán csodababához! Nem csodálom, hogy csodaszámba megy, még emlékszem a kezdetekre :-).

Nem nosztalgiázni jártam erre, hanem mostanában volt pár kérdésem a babavárós egyik fórumon, és így vettem észre véletlenül a nevedet.

Nóri jól van, és augusztus 14-én megszületett a kistestvére, Milán Balázs. Még mostsem hiszem el, hogy pár napja 2 gyermekes anyuka vagyok. Úgy terveztük, hogy ez lesz az utolsó lombikunk (már fizetős volt, baromi drága), és sikerült.
De ez nem erre a fórumra tartozik, inkább írjunk egymásnak mailt. Megvan még az e-mail címem?

Puszi.
 
 


szia Dana!

Köszi a választ, valahogy én is így gondolom, hogy először magamban kell tisztázni a dolgokat. Ahogy közeledik az időpont és lassan belépek a harmadik trimeszterbe, egyre inkább úgy érzem, hogy mégiscsak meg kellene próbálni az egyelőre lehetetlent.

Az első babát a Péterfyben szültem, ahol tulajdonképpen mindennel és mindenkivel meg voltam elégedve és én voltam a legboldogabb a világon, hogy babánk született. Egyáltalán nem érdekelt, hogy császárral jött a világra, a "végeredménynek" örültem teljes szívemből. Csak a felépülés nehézségeit nem láthattam előre. A szülés simán indult, minden rendben volt, jól tágultam, aztán a baba szívhangja egyre rosszabb lett, a dokim próbálta "kinyomni" belőlem, vagyis rátenyerelt a hasamra. Aztán behívta az ügyeletest is, figyelték a monitort, és ott együtt megbeszélték, hogy muszáj kikapni. Én meg nem vitatkoztam velük, hiszen úgy gondolom a mai napig, hogy ők sem hobbiból vágnak a műtőben, hanem ha muszáj. Azzal nyugtattam magam, hogy sebaj, ha ez az ára annak, hogy egészséges legyen a gyerekem (no meg én is az maradjak...), akkor menjünk a műtőbe. Azzal ütöttük el a hírt, hogy nem baj, majd a következő sikerül. A dokim egyből mondta már ott, hogy hát emiatt a köv. is császár lesz. De akkor ez a megjegyzése persze még egyáltalán nem érdekelt, hiszen az első szülésre próbáltunk koncentrálni. A férjem bejöhetett a műtőbe is, nagyon jól alakult minden ennek ellenére. És a konkrét kiváltó ok az volt, hogy annyira rá volt tekeredve a köldökzsinór, hogy nem tudott kijönni. Mert hogy egy cm-t sem ment lejjebb, hiába voltam már kitágulva, meg sem akart moccanni.
Na mindegy.

Egyébként egy Vác közeli faluban lakunk, tehát szülhetnék Vácon is. Akiket kérdeztem itt a faluban, több császárost, mind azt mondták, hogy a többi gyerkőcöt is automatikusan császárral szülték meg Vácon. (a váci kórházat amúgy itt mindenki dicséri, mármint a szülészetet)

A bp-i baráti környezetemben is, akik császárral szülték az elsőt, a következőt is úgy. Így sajnos személyesen nem tudok próbálkozni a kérdésben. Illetve ahogy írod, őket "hitegették" a másodiknál, ill. végig azt mondták, hogy majd meglátják, de aztán persze császár lett a vége.

Egyébként hangsúlyozom, nekem nem magával a császárral volt a bajom, hanem ami utána jött... Azt nem mondta senki... Vagy én voltam túl naív, fogalmam sincs. (Még szoptatni is tudam 15 hónapig, de az egy más történet.) És ezt a nehéz felépülést szeretném újra elkerülni. A császáros barátnőim egyébként nem is szokták érteni a kérdésemet, ami a felépülés nehézségeire és hosszára irányul, kb. négyen vannak a környezetemben, akik saját bevallásuk szerint tök hamar felépültek és kész. Én meg ilyenkor kicsit furcsának érzem magam, hogy akkor én biztos mindent túlreagáltam...?! Pedig nem vagyok egy lelkizős típus, csak egyszerűen rettenetesen fájt minden mozdulat heteken keresztül, még vízszintesbe sem tudtam helyezkedni kb. másfél hétig, azaz ülve "aludtam".

Vagy inkább foglalkozzak azzal, hogy hogy lehet lerövidíteni a császárból való felépülés idejét...? - ahogy láthatod, még tényleg bizonytalan vagyok én is egy kissé... :roll:
 
 


Sziasztok!

Zska: Én 2011 február 18-ra vagyok kiírva és én is császáros voltam 2008.08-21 én szültem a lányomat. Ő faros volt. És én is simán szeretnék szülni. Én a Bajcsy-ban fogok és nekem is új dokit kellett keresnem más ügyből kifolyólag. Szóval én is több orvos magán rendelésén jártam és kiválasztottam a szimpatikusabbat, és megkérdeztem minden fontosat. Ő is azt mondta hogy kicsi az esély de úgy indulunk neki. Szóval biztos hogy most nem programozott lesz.
A császár után a seben gyorsan meggyógyult, csak az a rettenetes fej és gerinc fájdalom tartott sokáig. majdnem 3 hónapig. Szóval ülve nem tudtam szoptatni, nem mellesleg 5 nap után elapadt teljesen a tejem. És hiába szoptattam tovább nem jött semmi.

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Én 2009 februájában szültem a kislányomat , sajnos bizonyos okokból császároztak. Szerintetek mennyi esélyem van idén decemberbe a normál szülésre? Volt már akinek engedte a doki?

Ancsi
KépKép

KépKép
 


Szia Moncsi!

19 és fél hónap volt a két szülésem között(fentebb olvashatod),simán szültem,fehérvári kórház.
keress idősebb orvost, akinek régebbről van tapasztalata a vbac-ról,(10-15 éve ne mvágtam megelőzésből) a fiatalabbak deffenzívek, inkább vágnak..

KépKépKép
 
 


sziasztok!

Kicsit eltűntem, mert ért egy kis baleset (elestem és a térdkalácsom kicsit összetört) és ezzel voltam elfoglalva :)

Zska,
az jó hír, hogy a császár nem miattad volt, tehát semmi sem indokolja, hogy már most eldöntött tény legyen a következő császár.
Az, hogy ilyen rosszul élted meg a császárból való felépülést, elgondolkodtató. talán mégis csalódásként élted meg az egészet, nem is beszélve esetleges rejtett félelmeket az anyaságtól, szüléstől és hát ki tudja még mi mindent rejt a lelked, amit itt és most nem lehet nyilván feltárni. írod, hogy "nem vagyok lelkiző típus" ...tán épp ezért voltak a testi tünetek olyan fájdalmasak és nehezen gyógyulók, mert a lelki problémákat nem éled meg mélyen, vagy elásod...ki tudja.
Sokan hasznosnak találják a császárt feldolgozó klubokat, összejöveteleket, ha jól rémlik a szent Imrében is volt talán van is ilyen. Sok dologra jöhetsz rá, amit talán nem is gondolnád, hogy akár akadályozhatja a felépülésedet...és a mostani szülésednél is akadály lehet.
Amit mindenképp el kell fogadnod az az, hogy bármelyik szülés lehet császár, tehát a mostani is. Nem szabad a mindenáron elkerülésre törekedni, tehát mindenképp arra is készülni kell, hogy talán újra szembesülnöd kell a császárból felépüléssel. Semmi sem indokolja, hogy a mostani gyógyulás is ilyen hosszú lenne, minden szülés és szülés utáni szakasz más. de félni előre nem szabad, a félelmektől szépen módszeresen meg kell válni. Csak akkor van esélyed a sima szülésre.
orvost mindenképp váltani kéne, nem tudom a Péterfyben található-e császár után sima szülés párti doki. Meg kell kérdezni más anyukákat, akik ott szültek, szülésznőket, magát az orvost. és határozottan kell tudni képviselni az érdekeidet. Fel kell készülni arra, hogy akár fél órás litániákat kapsz, hogy milyen felelőtlen vagy és milyen szörnyű kockázatot vállalsz stb stb.
Szívesen ajánlanám a szent imrét, bár az talán tőletek nehezebben megközelíthető, mert ott még szülésznőt is tudnék ajánlani, aki segítőkész. Én a 30. héten találtam orvost a segítségével.
Hát kb ennyi jutott így eszembe...

Moncsi, ma már a 18 hónap a határ, hogy császár vagy nem császár...nekem anno ezt mondták.
abban igaza van Tüncinek hogy a fiatalabbak inkább vágnak, hol is tapasztalhatnák meg a császár után sima szülés vezetését, mikor alig van ilyen. Szerintem gyakorlati idejük alatt több császárban asszisztálnak mint sima szülésben...sajnos.

pussz
Dana

Kép
 
 


Sziasztok!Hallottatok valamit a Dianatal gélről?Olvastam róla,de leginkább személyes tapasztalokra lennék kiváncsi.Abban reménykedek hátha segíthetne a 2.babámnál a természetes szülésben.Az első babámnál császár lett a vége.
 
 


Sziasztok!

Köszi a hozzászólásokat.

Az idősebb doki keresése eléggé elgondolkodtató, tényleg lehet benne valami!!

Az én esetemben a hosszú felépüléshez az is hozzájárulhatott - amit teljesen aláírok -, hogy igazából nem voltam felkészülve arra, hogy mit jelent egy újszülött csecsemő. Erre pedig pluszként jött, hogy mi Bp-ről költöztünk ki és senki ismerős, barát nem volt a közelben, akivel lehetett volna beszélgetni, lelket kiönteni. No meg tél volt, azaz sok-sok sötét... :roll:
Most már előre készülök ezekre a hetekre is, már listát írok a fejemben arról, hogy mit hogyan fogok és hogyan nem fogok csinálni. No meg azóta eltelik addigra három év, és már sok ismerősöm van itt a faluban, kisgyerekesek, akik ugyanabban a cipőben járnak, mint én. És ha kimegyünk sétálni, biztosan jön szembe valaki, aki fél szavakból is megért majd :wink:
 
 

Vissza: Szülés

Jegyzetfüzet: