Új privát üzeneted érkezett!

Adrien!

Az Istvánban szültem a másodikat leánykámat, s ott volt minden bigyó, bár tényleg elõre be kell jelenteni az ilyen vizes dolgokat.
Nekem mégis olyan jó volt. Nyugi volt, sehol senki, zuhanyoztam, jöttem-mentem. Nem éreztem barátságtalannak a szülõszobát sem. Az volt a jó, hogy felajánlottak mindenféle segítséget, lehetõséget, s békén hagytak Kép
Szerintem lett volna meleg vizes törölközõ is, ha akarom.
És volt mandulaolajas gátmasszázs is.
én meg voltam elégedve. CSak az utána lévõ 2 nap volt borzasztó 5 ágyas szobában, nagy a gyanúm, hogy saját felelõsségre haza fogok repülni a gyerkõccel.


Most mesélek.
Még újságcikk is született belõle, ezért merem Kép
Szóval otthonszülés volt tervezve, s vidékre mentek, asszem a kiírt idõpont elõtt 1 héttel történt a nagy esemény.
Elöljáróban: õ végig egyedül járt a Születésházba is a foglalkozásokra, a férjével megegyeztek, hogy nem szülnek együtt. Nem az a típus.
Na, s jöttek az M3-on, a lány fájásokkal, egyre sûrûbbekkel, de gondolta, az elsõnél is felértek, hátha most is. na nem így lett, egyszercsak szólt, hogy kéne hívni Ágit, mire hazaérnek, legyen ott. Egy benzinkútnál telefonáltak, s aztán a kúttól nem messze már nem volt mit tenni, megálltak, s a korláton túl a fûben, autók jöttek-mentek, a nagyfiú aludt a kocsiban. Mikor felébredt, már a férj aktív résztvevõje volt a dolgoknak. Még rá is förmedt az apjára, hogy "ne bántsd anyát"!
Lényeg, hogy nagyon hamar kibújt a kisfiú (Csilla úgy mondta, fájdalommentesen szült, teljes belsõ békében és nyugalomban), törölközõbe csavarva hozták Pestig, s miután felmentek a második emeleti lakásba (ahol már Ági várt), utána jött a méhlepény.

Nagyjából ennyire emlékszem.
Persze ennél misztikusabb a történet Kép


üdv
Rapsonné
Rné
 


Rapsonne,
Szep tortenet! Kép Kép Kép

Adrien,
Csak a kateter, vagy volt mas is, amire nagyon nem szivesen emlekszel? Vagy csak ami eszedbe jut, hogy jobb lett volna nelkule? Pl. banto szavak, vagy nem megfelelo elbanas? Tudom, az ilyenek ezerszer melyebbre vesodve maradnak meg, ha szules kozben tortennek, es nem egy normal hetkoznapon!

Zsuzsi
 


A Tummy Tub ose: a vodor!

Kép

Zsuzsi
 

 
 

Itt az egesz sztori, ahogy az ujsagban megjelent:

Szülész és szobrász
Amikor már nem volt kétséges, hogy gyermekük lesz, sõt egészen biztosak lehettek benne, az asszony azt monda a férfinak: szerelmes férjem én most, másodszorra, itthon akarok szülni. A férfinak kellett egy kis idõ, míg megtalálta a választ. Szerelmes feleségem, mondta, azt csinálsz, amit akarsz, de én ebben nem akarok részt venni. Van elég hely, itt elöl, elfértek, én majd hátul kivárom, és ha megszületett a gyermek, megünnepeljük.
Múl az idõ, abban az évben szép, meleg nyár volt, a gyermek, vagyis a magzat rendben fejlõdött az anyja méhében. A szülõk, mint mindig, ezen a nyáron is elmentek a hevesi Eötvös József középiskola mûvésztáborába, mert szobrászok mind a ketten.
A tábori foglalkozások sokadik hetében, egyik éjjel az asszony arra ébredt: álmában szülési fájdalmai voltak. Háromnegyed egy volt. Még átúszott a fején, furcsa nap volt ez az utolsó, egész délelõtt feküd a fûben, jobbra fordult, balra fordult, nem volt semmi baja, csak éppen felkelni nem volt kedve. Ekkor megszólalt egy hang, és azt mondta neki: mint ellés elõtt a macskák. Felül. – Hogy? Mit?! – azért feküdtél, mert az energiáidat gyûjtötted.
A férfi – a szülések kezdetével a férfiak éberen alszanak, sokkal éberebben, mint a feleségük – felült mellette, és azt kérdezte, megyünk?
Elindultak Budapest felé. Vitték magukkal a hároméves nagyfiúkat is, és remélték, minden úgy lesz, ahogy lennie kell. Igen ám de a harmadik falunál háromperces fájások jöttek. A fiúgyermek aludt a hátsó ülésen, az anya szintén a hátsó ülésen vajúdott, az apa – aki mintegy huszonöt évvel ezelõtt Mohácsi Emlékpark számára fiatal, tehetséges szobrászként huszonkilenc "munkát" készített, ott láthatók azóta is – vezette az autót.
Egy benzinkútnál megállanak, telefonáltak az orvosnõnek, hogy már csak hetven kilométer, az semmi, hamarosan Pesten lesznek: a benzinkutasok, amikor meghallják, hogy az asszony a kocsiban vajúdik, elszédülnek.
Jönnek tovább, de nem sokáig, a szülés, öntörvényûen zajlik, a fájások nemsokára egypercesek.
A hatvankettes és a hatvanegyes kilométerjelzõk között, azután megállnak. Az asszony ekkor érzi az elsõ tolófájást, a visszafojtott jaj– jajból kiáltás lesz, az egyik kezével az autóra támaszkodik, a másikkal a férjére.
Örökre emlékezetes szép pillanat. A fájások rövid szünetében a férfi és a nõ átöleli egymást, mindketten tudják: innét nem mehetnek tovább, itt fog megtörténni, aminek történnie kell. Kamionok húznak el mellettük, a nappali, kánikulai meleg ekkor fordul át hûvösbe, háromnegyed kettõ lehet.
A férfi még nem ocsúdott fel a különleges dermedtségbõl, igen, ez a pontos szó, meg volt dermedve a gondolattól, képes lesz–e elvégezni a rámért feladatot. Arra tisztán emlékszik õ is, hogy megölelték egymást, és tudták, minden másképp lesz, mint ahogy elképzelték: hogy a vészvillogót már megálláskor bekapcsolta, és erõsen figyelt, hogy a kéziféket is behúzza.
Azután már ott álltak a füvön. Az asszony térdre ereszkedett – az orvosától megtanulta, "úgy szülj, ahogy neked jó", és a természeti népek tapasztalatai szerint ez leginkább a térdelés vagy a guggolás. Erõsen összpontosított arra is: a legfontosabb az, hogy te fogod megszülni, minden úgy lesz, ahogy te csinálod, bízzál magadban, és ne gondolj a szenvedésre, a fájdalmakra, arra, hogy egy asszonyállat vagy, akinek nincs más dolga, mint elviselni, ami rá vár.
A szülés vagy három percig tartott. A második hatalmas fájásnál az asszony már nem törõdött vele, hogy visszatartsa a kiáltását – a hároméves gyermek erre ébredt fel. Sírt, mert sötét volt, és nem látott semmit, azt kérdezte az apjától, mit csinálsz anyával.
Az asszony már térdelt, jobb kezével érezte a gyermek fejét, de a sötétben ki látja, hogy tényleg a feje–e. Végre megvan az orra, persze, hogy a feje! A második nyomásra kijött a gyerek. A férfi nem emlékszik rá, hogy került a felesége háta mögé, ott volt, térdelt és nehogy a földre essen a jövevény, felfogta, majd a köldökzsinórral együtt a felesége mellére tette.
A gyermek nem sírt fel, de ezúttal nem lehetett tudni, hogy ez rosszat jelent–e vagy jót. Nem jelentett rosszat. Az anya a törölközõbe és pulóverbe csavart gyermekkel s az elvágatlan köldökzsinórral a mellén, ölében a hároméves nagyfiú fejével a hátsó ülésen ül. Az apa – húsz éve a fõiskola tanára, késõbb tanszékvezetõje, akinek a Vatikánban, a Magyarok Nagyasszonya kápolnájában három dombormûve látható, megtörölte kezét, valószínûleg a ruhájában, és visszaült a kormányhoz. Különösebb izgalom nélkül hazaértek.
Az asszony saját lábán ment fel emeleti otthonukba, akkor jutottak el odáig, hogy megnézzék, fiúk vagy lányuk született. Fiú volt. Az M3–ason az eszükbe sem jutott. Aztán megjött az orvosnõ, a placenta az õ segítségével került elõ, s fél ötkor, megmosdatva anya, újszülött, a már négytagú család együtt aludt el, az otthoni ágyán.
Ez az öröm második pillanata volt. A harmadik az, amikor másnap együtt ültek az asztalnál. A család negyedik tagja a mások szobában, a bölcsõben, egyébként minden olyan volt, mint máskor.
A férfiak nagy része horrorként éli meg a szülést, a nõk többnyire a csillapíthatatlan fájdalmuk rémségét, az orvosok érthetõ módon, a nyakra tekeredett köldökzsinór és minden életveszély jelenvalóságát.
Van egy másik lehetõség is. A nõ és a férfi nemcsak létrehoznak egy gyermeket, hanem különös véletlen folytán, a szülés segédmunkásai is lesznek. Nemcsak közelrõl látják és átélik, hanem egyszerû munkásemberekként segédkeznek a teremtés sokadik megvalósulásában.
Vathy Zsuzsa
GEA
 


Rapsonne,
az a vicces, ahogy en kerulok a tortenetbe Kép De azt nem tudtam, hogy a baratnod. Akkor biztosan ismered Juditot es Davidot is, igaz?
Erden most ez van: www.napejhaz.hu
Alternativa tobb is van. Mikor mi. Augusztusban nem tudom mi lesz, most Szilagyi Erzsebet fasor van. Szerintem mindegyik van olyan, mint a mumajer IKEA szoba. Persze van, ahol az sincs.
A szepszal burokban szuletett csak nem a ferjedurad?
Es draga Rapsonne, legkozelebb a gatadra ne madulaoljat tetessel, hanem ORBANCFUOLAJAT (jaj ez mar millioszor elmodtam, de mikor fog eljutni ---> odaig. Ha ezeknek valami egyszer rosszul kattant be, akkor annak annyi Kép). Az koll dragam a gatra. A mandulat csak kenjed a hatadra Kép

Adrien,
a kateter nagyon mesze van a szepsegtol, de van amikor szukseges. Szukseges volt? Vagy megsem engedtek, hogy megprobald magadtol? Valami kovetkezmenye is lett? Sajnos, az nagyon gyakori.
Nagyon helyes a Manocskad a repulogep (?) ulesen.

Zsuzsi,
nagyon jo a vodros Miki es Gyuri, amint szolgaltatja hozza a vizeses morajlasat Kép
GEA
 


Adria!
Ismerem Dávidot és Juditot.

Lehet hogy nem is mandulaolajjal kencéztek?
mittudomén! valami olajjal izélgettek, és nagyon jó volt, az biztos.
Meddig kell eljusson?
Hát legfeljebb viszek a szülésznõnek orbáncot, aztán mondom neki, hogy azzal birizgálja.

A szépszál burokban született nem a zuram, hanem az unokatestvére. Õ is szépszál Kép

most rohanok, még lenne mit írnom, de úgy üvöltenek.

csók
Rné
Rné
 


ja bocs
rné
 


Lányok,

köszi Csilla történetét! Nem semmi. Nagyon jó lehetett nekik. Kicsit irigykedek. Kép

Rasponné,

legalább a baba veled lehetett az 5 ágyasban? (Egyébként van kevert gátmasszázs-olaj is, amiben van mandulaolaj - semleges alapként. Lehet, hogy azt használták nálad.)

Zsuzsi,

a vödrös kép naggyon édes!

Kórházi negatív nem csak a katéter volt, de az az igazán fájó pont. Volt más is, de azzal úgy voltam már akkor is, hogy "el kell viselni, ez van, most a baba a legfontosabb, nem az én önérzetem", - pl. egy "kedves" aneszteziológus hölgyike elég becsülettel kinyilvánította, mennyire nem tetszik neki éjjel dolgozni, hallgathattam, hogy ki kivel jár, miközben rakosgatták a hasamat. De aztán az nem érdekelt, ki tudtam kapcsolni.

Gea,

nem repcsi, IC. Még nem voltunk otthon-otthon.

A katéter nem tudom, hogy szükséges volt-e, engem nem kérdeztek, sõt nem is szóltak. Valószínû, ha legalább valamelyiknek eszébe jut, hogy a beteget is tájékoztassák, mi is történik vele, akkor most nem ez van. Mindenesetre életem legszörnyebb élménye volt. Mint az ûzött vad próbáltam menekülni a hirtelen fájdalom elõl fel az ágy végébe, párom fogott meg. (ha az én fájdalomtól eltorzult képemet csak részben is visszatükrözte az õ arckifejezése, akkor is csoda, hogy még rám tud nézni; szegényem szinte halálra rémült az én reakciómtól...) Pedig akkor már nagyon szültem volna, fájások is voltak becsülettel. Három doki konzizott felõlünk, nem hirtelen vittek a mûtõbe, velük még normálisan ment a kommunikáció, csak aztán jött a "rohamosztag". Mindenesetre egy szülés fájásaihoz képest produkáltak nálam valami iszonyatos fájdalmat és rettegést, ami gondolom becsületes részt vett ki a magas vérnyomásom égig szöktetésében. De mindent a szülõ nõkért. Csak azt felejtik el, hogy nem csupán munkaasztal, hanem ember is. Na mindegy, nem is írom, mert csak én akadok ki.
Arról meg végképp nem volt fogalmam, hogy esetleges következmények is lehetnek. Ha errõl a témáról tudsz ajánlani valamit bõvebben, azt szívesen veszem.
Na, végszóra felébredt a lurkó.
- Adrien
 
 


Adrien,

Aha, velem volt persze. mindenki odajött helybe (a gy.orvos, fürdetés stb..).
Így is még akarták, hogy egy éjszakát maradjak, de végül nagyon kedvesen megkértem a gyerekorvost, hogy írja meg a baba papírját, s hadd húzzunk innen már, úgyhogy a "kötelezõ" 72 órát nem töltöttem ki még így sem.
Szerencsére nem kellett veszekedni. nagyon visszafogtam magam, nekem ez általában nehezen megy Kép

S van egy másik barátnõm, aki meg Hollandiában szült kórházban, s úgy irigykedtem, hogy délelõtt szült, s délután már otthon volt, símán hazaküldték. Mikor meg császárral született az utóbbi ikerpárja, akkor meg császár után másnap hazazavarták a kórházból.
S kérhet szoc. gondozót vagy védõnõt, ha nincs segítsége, de szeretne és 2 hétig jár hozzá minden nap, ha akarja. Meg volt másféle mûtétje is, és akkor is küldtek valakit, hogy segítsen a gyerekes anyukának, amíg lábadozik.
Na én ettõl elájultam. Kép

Eléggé elszomorító, amiket a szülésedrõl olvastam.
Csak most jutottam el odáig, hogy olvasgatni kezdjek.

Érdekes, hogy mindig az ilyen topikoknál lyukadok ki, akárhová tévedek. Pedig megfogadtam, hogy nem topikozom, mert elõbb-utóbb mindig bepöccenek valamire. A többire már bepöccentem. Most itt a legszimpatikusabb Kép

üdv
Rapsonné
 
 


Sziasztok!

Régen jártam erre. Most is csak azért, mert láttam mennyire megélénkült a topik.

Ja! Egészségügyi dolgozóként nagyon félek a ránk váró szövõdményektõl, így bár nagyon jó lenne háborítatlanul szülni, saját jószántamból kórházba mennék.
Ehhez képest a nappalinkban szültem meg második fiamat.
Ez volt aztán az öszvér megoldás! Arra nem voltam felkészülve, hogy otthon szülök, azaz semmi nem volt elõkészítve. Utána viszont persze bementünk a kórházba, ennek minden elõnyével és hátrányával.
De két utánozhatatlan elõnye volt ennek a megoldásnak: nagyon gyors volt, és semmimet nem kellett foltozni.
A részletes sztori a szüléstörténetek között megtalálható, ha valakit érdekel.

GEA!
Mi a véleményed a napraforgóolajos gátvédelemrõl???
Se masszázsról nem lehetett szó, de még azt sem tudtam, hogy orbáncfû kellene.
A málnalevelet is csak akkor szárítottuk, hogy majd segítsen...
Szeretne valaki egy kis szárított málnalevelet? :o)

Snoopy
snoopy
 


Snoopy,

Elõször is gratula! Úgy a jövevényhez, mint érkezésének körülményei kivitelezéséhez! Ahhoz képest, hogy nem is voltál felkészülve a helyszínre és a tempóra, nagyon összeszedett voltál! Kép (Elolvastam a születéstörténeted, kérdeztem is ott párat.)

Nem engem kérdeztél ugyan a napraforgóolajas gátvédelemrõl, de a napraforgóolaj is ugyanúgy bázisolaj, mint a mandula-. Ha van benne orbáncfû-, muskotályzsálya- és/vagy búzacsíraolaj, az csak segít. Szülés közbenre állítólag a tiszta orbáncfûolaj a legjobb, mert az azonnal lazít.

- Adrien
 
 


Rapsonne,
hat a szulesznokig kellene eljusson (tudom, hogy stikaban olvassak, ezert ismetlem ennyiszer, mert ugye repetitio est mater studiorum vagy hogyan is volt az hajdanan). De az a biztos, ha viszel neki. Osztan csak birizgaljon vele Kép
JA es itthon meg kerhetsz doulat, aki segit a gyermekagyban. Ezt ugyan nem fizeti a TB, de amugyis onkent es dalolva csinaljak Kép

Adrien,
a telt holyag valoban utban lehet szulesnel. Mi is szoktuk mondani, ha teltnek tapintjuk, hogy jo lenne pisilni. Otthon ilyenkor az ember raul a wc-re es kesz, de korhazban ezt nem szoktak (kiveve, ha a szuleszno utal agytalazni, akkor a szigoruan fektetett visszatartast is kikuldi, na igen), hanem hozzak az agytalat. De miert nem mondjak meg, ill. miert nem probalhatod meg te agytalba, ha nem kellett sietni? Igaz, a legtobben nem tudnak ilyen helyzetben, enyhen megemelt csipovel, kozonseg elott pisilni, de legalabb mire ide eljutnak, felkeszulnek a kateterre es megertik miert szukseges. Raadasul, ha valaki tisztessegesen csinalja, akkor nem szabadna igy fajnia.
Nagyon gyakran okoz fertozest. Igaz, hogy az eszkoz steril, de gyakran a lemosasra nem forditanak kello igyelmet, ill. ennek ellenere is elofordul, hogy bacikat "feltolnak" vele es jo kis holyaggyuszi a kovetkezmenye.

Snoopy,
en is gratulalok Leventehez es a gyors szuleshez! Olvastam en is a tortenetedet es jokat mosolyogtam magamban, hogy te milyen ugyes voltal, a pasik meg milyen benak. Mig vegul a ferjed ott nem termett a "gaton" Kép
A forro viz amugy ahhoz kellett regen, hogy borogatast csinaljanak, ill. az eszkozoket (ollo) kifozzek. De a felesleges rokonok tavoltartasa sem utolso Kép
Minden olaj jo sikositasra, de ennel tobbet nem tudnak. Az orbacfuolaj viszont olyan hatoanyagokat tartalmaz, amik lazitjak a szoveteket. Tehat nem csak sikosit (amire amugy legtobbszor nincsen szukseg, mert van nyakdugo, magzatviz, meg ugysem nyulkalunk oda feleslegesen), ahogy a nagyon erosre fozott fekete kave is. A meleg borogatas meg puhitja a szoveteket. Mi nem szoktuk a gatat masszirozva nyujtani, csak lazitani, melegiteni es ellentartani, amikor gordul ki a baba.
Amugy en is hasonloan gyorsan szultem a fiamat, aki tobb mint 4 kilo volt es nekem sem volt semmilyen serulesem.
GEA
 


Sziasztok!
Olvastam itt korábban, hogy le lehet mondani a védõnõi szolgálatokról. De mi van, ha esetleg másik védõnõ okés lenne?! Az igazság az, hogy arra is kíváncsi lennék, valójában mit foglal magába a védõnõi szolgálat? Akihez mi tartozunk, az 1-2 havonta ránktelefonál, hogy megvan-e még a gyerek, aztán slussz. Feltételezem, õ olyankor kipipálja ezt a családot is, és leadja a jelentést a fõnökének. Ennek így semmi értelme, ezért is gondoltam, hogy inkább lemondok róla. De jó lenne tudni, valójában mirõl is.
Aki tud segíteni, h. pl. hol találom a védõnõk munkaköri leírását, írjon. Köszi.
 
 


sziasztok!

GEA,
akkor viszek. úgyis a héten akarok vele beszélni, hogy most is õ legyen.

van egy kérdésem:
mi van akkor, ha vidéki vagyok/leszek (remélhetõleg Kép), s úgy szeretnék otthon szülni. Fel kell jönnöm Pestre, hogy Ágival találkozzam, vagy lesz olyan bába, aki eljön oda, ahol én lakom?
Teszem fel, 50 km-re lakom Bp-tõl.
Persze, megkockáztathatom Csilla verzióját, hogy elindulok, aztán valahol útközben lesz, ahogy lesz Kép

Ja, ma reggel láttam Ágit a tévében, de csak félszemmel tudtam figyelni.
Épül Nagykovácsiban születésház?

csók
Rapsonné
 
 


Lányok! Bocs az elõzõért, nem ide szántam. Persze ha tudtok segíteni, azért nem tiltakozok ellene itt sem.

Rasponné,
mi vidékiek vagyunk, 80 km-rel. Ágiék lejöttek volna hozzánk, ha úgy döntünk. Még aznap reggel is kérdezték, hogy na akkor mi megyünk vagy õk jönnek. Persze közlekedésfüggõ a dolog. A 80 km-t mi gyorsabban megtettük, mintha esetleg másik irányba csak 30-at kellett volna menni. De ezt majd megbeszélitek.

Adrien
 
 


Adrien,
majd megbeszéljük Kép
ha egyszer úgy döntök, hogy otthon szülnék Kép

azért köszi. Máshonnan is hallottam már, hogy lement vidékre Ági.
 
 


na nem megy nekem ez a képbeillesztés, úgyhogy magánban küldök képeket rólunk Kép
csók
Rapsonné
 
 


sadrien!
[url=http://www.extra.hu/hvince/jog/vedono.htm.frame" TARGET="_top]http://www.extra.hu/hvince/jog/vedono.htm.frame[/url]
itt tanulmányozhatod, bár azt hiszem, valamicskét változott az utóbbi években, de a lényeg nem változott.
Én csak annyit tennék hozzá a hozzászólásodhoz, hogy ne feledd: kettõn áll a vásár! (én védõnõként biztosan nem nyomulnék olyan helyen, ahol eleve elutasítanak)
Jó tanulmányozást!
Névtelen
 


sadrien!
[url=http://www.extra.hu/hvince/jog/vedono.htm.frame" TARGET="_top]http://www.extra.hu/hvince/jog/vedono.htm.frame[/url]
itt tanulmányozhatod, bár azt hiszem, valamicskét változott az utóbbi években, de a lényeg nem változott.
Én csak annyit tennék hozzá a hozzászólásodhoz, hogy ne feledd: kettõn áll a vásár! (én védõnõként biztosan nem nyomulnék olyan helyen, ahol eleve elutasítanak)
Jó tanulmányozást!
Névtelen
 


pedig csak egyszer akartam mondani :-)--- elnézést a duplázásért
Névtelen
 


Kedves Névtelen!
Köszönöm a címet! Azt tudom, hogy kettõn áll a vásár. Eleve elutasításról szó sem lett volna, de azért fél év alatt láttam kétszer a hölgyet. Egyszer az utcán.
 
 


GEA vagy valaki!
Meséljetek, mi történik a bábakonferencián?
 
 


Szisztok!
Van valaki akinek 5 hónapos a lurkója? Vagy olyan aki tud egy jó receptet a hiszti letörésére?
N.
Névtelen
 


Szia! Az enyém csak picit nagyobb, séta vele a vállon, v. mellretétellel egybekötött séta a nappaliban. Hamar elhallgat. Ha nem, akkor apuci elkezd gitározni. Vagy függönymozgatás, esetleg színes lámpa felkapcsolása. NEkünk ezek felváltva mûködnek.
Sok szerencsét,
A.
 
 


Szia A!
Köszönöm! A tiétek is hisztis? Az én tünérkém kicsit el lett kényesztetve. Most iszom a levét és keresem a megoldást?. Ezek bejönnek amiket leírtál de sajnos csak egy idõre,és nem a hiszti elnyomására,hanem az ujabb kényesztetésre. És ennek mi a vége? már megint kiharcolta hogy az legyen amit õ AKAR,és ez itt a bûvös szó AKAR. Esetleg valami más? elõre is kösszi!
N.
Névtelen
 


Passz. Nálunk cumi nincs, de szerintem nem is kényes a legény. A szomszédok legalábbis mindig elismeréssel nyugtázzák, hogy milyen csend van nálunk. Azért a fogzás meg a fáradtság bizony igénylik a már leírt trükköket. Mást nem nagyon vetünk be. Néha az ujjamat rágja. Az finomabb a rágókánál. De a gyógyszertárban kapható ínyzselé is csodákra képes (csak gyógynövény, nem gyógyszer, és már ismeri a tubust, meg szereti, hogy hûtõbõl kerül ki). Most más nem jut eszembe. Ja, igen, és a társaság miatt is el szokott kámpicsorodni, de mostmár elég, ha csak lát minket, nem kell felvenni. Odaraktam mellé pár kacatot (rágókák, macik) és ha éneklek egy kicsit, akkor lefoglalja magát a kezével vagy a mütyürökkel.

Más:
A SZületés Hetérõl mit tudtok? Nekünk nincs tévénk, így nem tudom, milyen a visszhangja. Holnap tudunk csak menni elõször progira.

-Adrien
 
 


Sziasztok!
Kedves N., azért nem hiszem hogy egy 5 hónapos baba el van kényeztetve. Ez neki jár! Kép Fõleg az elsõ babával az ember még igazán természetes, hogy így viselkedik. A többedik bébik már egy kicsit leszívják (vagy az anyuka szívja le, ez szülõfüggõ dolog Kép).

Én az ilyen hisztik ellen bevetek mindenféle ringatós, aranymosó, éneklõs, táncolós technikákat. A második gyerkõcnél megfigyeltem, hogy neki az éneklés nagyon bejött, fõleg, ha kacifántos moldvai népdalokat nyomtam, azt imádja Kép Az elsõnél meg a tánc jött be, szintén a moldvai ritmusoktól nyugodott meg legjobban. Nemtom mi lehet ott moldvában, biztos minden gyerek tök nyugis Kép Kép

üdv
Rapsonné

Adrien:
hát én is ezt kérdezem, nem tudok semmit, csak annyit, hogy a Kossuth Rádióban ma délelõtt lesz szó ilyesmirõl a Napközbenben, s holnap a Millenárisban élõben egész nap.
 
 


Bocsánat, Moldva nagy M természetesen
 
 


Már egy hét eltelt a bábakonferencia és a Születés hete óta, és semmi reakció!!!???

Nekem nagyon sok élményt adott, nem értem, hogy tudjátok ennyi ideig magatokban tartani... Kép
De most mit örömködjek itt egyedül?
Ennyire kimerültünk volna benne? Kép

Minden nap más élménnyel jöttem haza. Pl. amikor kedden du.-tól estig 3*másfél óra szülést néztem vidón/moziban, úgy éreztem, éveket öregedtem - jó értelemben.

Dunakeszin "elájultam", hogy mit valósítottak meg a cseh bábák! Mint az amerikai születésházak - egy épületben a kórházzal! Persze késõbb kiderült, hogy a dokik túl nagy kontrollt akartak felettük, így 2-3 év után elment onnan az a 4 bábaa, aki igazán másképp gondolta és csinálta.

Dunakeszin egyébként babavigyázás is volt, fantasztikusan aranyosak voltak az önkéntes babavigyázók. (Tényleg 25 perc a vonattal, ennyi erõvel a Móricz Zsigára is elvillamosozhattam volna!)

De mindezt, meg a többi sok-sok mindent miért nem a szuleteshete fórumán beszéljük meg? Miért nem ír oda senki, csak én? Kép Ott elújságolhatnám az élményeimet a láthatatlan (mert nem beírkáló) közönségnek...

Ilon
Kép
Névtelen
 


Ilon,
Nagyon szivesen meghallgatnam a beszamolodat! Sajna nem tudtam resztvenni, mert kulfoldon vagyunk.

Meselj!

Zsuzsi
 


Mi pedig vidékrõl (nálunk nem voltak programok =( ) bébistül csak egy napra tudtunk felmenni, de az nem a konferencia volt, szóval kíváncsian várom én is a beszámolót!!
- Adrien
 
 


Köszi a bíztatást! Kell, mert nem értem, mi ez a nagy hallgatás... Kép
A www.szuleteshete.hu Fórumába írtam, mert úgy érzem, inkább oda illenek az élményeim. De még mindig nem tudom, vajon mi érdekli azt, aki olvassa a számomra fontos dolgokat. Tényleg, mi érdekel? Mi lényegtelen és mi kelti fel az érdeklõdéseteket? Segíthetnétek egy kicsit, mert elveszek a részletekben.

A Fórumon a hozzászólások kicsit lassan jelennek meg, de felkerülnek.

Sziasztok!
Ilon
Kép
Névtelen
 


Nekunk most nincsen netunk, en ezert hallgatok.
Vannak kepek fenn a www.koosfoto.hu -n
Es ilonon, meg rajtam kivul mas topicolvasok is ott voltak, igaz Agnes, Fulop doktor es a tobbiek?
GEA
GEA
 


Draga Ilon!
Szeretnek Neked itt is gratulalni a kislanyodhoz! Remelem, ha majd lesz idod, gyarapitod a fotoalbumma lett topikunkat.
Minden jot Nektek!
GEA
GEA
 


GEA,
Vegre teged is latni! Gyere gyakrabban, ha tudsz!!!
Vizsgakon tul vagy?
Johetnek a kepek!

Zsuzsi
 


Reg volt aktiv a topik!
"Biztatasul" felteszek egy kepet Mikirol, aki idokozben 5 honapos lett!

Kép

GEA,
Mi van veletek?

Rapsonne, Adrien, nincs kedvetek irni?
Csak ugy, valamit!
Kép

Zsuzsi
 


Sziasztok!

Geréb Ági elérhetősége kéne nekem, mert két elcseszett szülés után egy értelmes embertől szeretném megkérdezni, hogy szülhetek -e rendesen két császár után..., és hol?

Köszi

Breki
Névtelen
 


Breki!
Én azt gondolom 2 elcseszett császár után nem a legszerencsésebb bevállalni egy otthonszülést. Sem neked, sem a leendő babádnak.
Ha megadod a mélcimed elküldöm Ági elérhetőségét.
ZA
ZA
 


ZA,
Breki nem azt mondta, hogy otthon akar szulni, hanem hogy egy ertelmes emberrel akar beszelni rola, hogy mi az abra. Ezert miert kell rogton lebeszelni? Szerintem van olyan felnott, hogy el tudja majd donteni, hogy mi a jo nekik.
Breki,
irjal neki nyugodtan a gereb@szinhaz.hu -ra. De most nyaral. En szivsen meghallgatnam, hogy miert gondolod elcseszettnek a szuleseidet.
Minden jot!
GEA
Névtelen
 


Ja es a kotelezo Kép kep a nyalas mukirol
Kép
Névtelen
 


Kedves Gea,

Köszi az érdeklődést, szeretném megosztani Veletek a 2. császárom történetét. Az első egy szerencsétlen eset volt, egy kicsit túl óvatos orvossal, protekciós betegként, a doki véletlenül magzatburkot repesztett, és utána 10 óra alatt gyereket kellett volna produkálnom, nem ment. Azt mondtam magamban, a franc megette, nem baj, a második rendes szülés lesz. Azért ha egy ellő macskát láttam, elbőgtem magam egyből. Készültem a második gyerekre, többet tudok a témáról, mint egy átlag orvos, egy olyan orvoshoz mentem, aki támogatja a hüvelyi szülést, és végigcsináltam egy problémamentes 2. terhességet. Ragaszkodnak hozzám a gyerekeim, ez a pici is terminuson túl maradt a hasamban. Az utolsó héten éjjelente mint egy holdkóros mászkáltam a kertben, imádkoztam, hogy szüljek, mert az ultimátumom + 5 napot engedélyezett. Közben naponta jártam be CTG-re. Hétfő reggel bementem, egyedül, a kicsi aludt a hasamban, és hirtelen az orvos azt mondta, hogy nem mehetek sehová, irány a szülőszobai CTG. Továbbra is lapos volt a CTG, de a pici ebben az időszakban mindig aludni szokott, viszont kezdtek jó erős fájásaim lenni. Innen kezddött a rémálom, az orvos azt mondta, hogy azonnal műteni kell, mert oxigénhiányos a baba, visszagondolva szerintem intenzíven beindult a szülés, és nem akarta vállalni, vagy engem féltett, nem tudom, mindenesetre 10 perc múlva a mútőben voltam, éppen csak a "kutyaszaros" utcai papucsomat vettem le, semmi felkészülés, lelki támasz, férjem éppen félúton, mert hisztérikusan hívtam, hogy jöjjön, még a műtőben is zokogtam, megszületett a lányom 4 kg 90 dkg és 64 cm volt, 37-es fejjel, az apja már csak felöltözve látta..
A CTG 140 130 közötti volt, szuper szívhanggal, baba 10/10-es APGAR, szóval nem tűnt vészhelyzetnek..
Én azóta rendkívül rossz állapotban vagyok, és csak azt kérdezgetem, hogy hol rontottam el, miért lett ez a pici ilyen nagy, miért hagytam hogy helyettem döntsenek megint, és hogy már soha többet nem lehet normálisan gyerekem, két gyerekem van, és fogalmam sincs, hogy milyen a szülés, úgy szerettem volna egy harmadikat is, de egy nagyműtét és két császár után Ti vállalnátok?
Végülis ahogy vesszük nyomorék lettem bizonyos szempontból, mert orvos nélkül belehalnék egy szülésbe? A kórházban betettek mellém egy csajt, aki otthon, a kutya és a gyerek társaságában szült, mert gyorsan jött a baba, képzelhetitek...
A mai eszemmel az első gyerekemet vagy otthon szülném, vagy csak akkor mennék kórházba, ha már kilóg a feje...
Szerinted meg lehetett volna szülni a babát?

Szia

breki
Névtelen
 


Kedves Breki!
Nagyon koszonom, hogy megosztottad velem a tortenetedet. Nem lehetett konnyu. Nem is tudom, hogy mit irjak ra, legszivesebben csak megolelnelek. Nem szeretnek ugy tenni, mintha tudnam mit erzel es ezzel kisebbiteni akarni a fajdalmadat, a felnagyitasa pedig biztosan nem segit rajtad. Es azt sem tudom, hogy mi lett volna ha ...
Viszont tudom, hogy vannak, akik nagyon jol tudnak segiteni abban, hogy fel lehessen dolgozni ezeket az esemenyeket, erzeseket, hogy ne terheljek a mindennapokat. Szivesen ajanlok ilyeneket, ha gondolod, hogy tudnanak neked segiteni.
Azt gondolom, hogy te nagy elonyben vagy sok mas csaszarral szult anyukaval szemben, mert erzed, hogy itt veled - es nefelejtsuk, hogy a gyerekeiddel is - valami olyan tortent, ami mellett nem lehet csak ugy elmenni, hogy ezen kell dolgozni, hogy ez egy olyan allapot, amibol mindannyiotoknak gyogyulnia kell. Szerintem ez mar fel siker. Kivanom, hogy legyen bennetek eleg szeretet es turelem, hogy ezt a nagy feladatot meg tudjatok oldani. Errol szol az elet. Es van segitseg, nem vagy egyedul.
Igen, biztosan nagyon gyogyito lenne Neked egy huvelyi szules es igen, rettenetes, hogy tkp. egy teljesen foloslegesen vegzett vizsgalat inditotta el ezt a lavinat, amibol mar aligha lehetett jol kikerulni. De nem hiszem, hogy hibaztatnod kell magad amiatt, hogy akkor nem tudtal a mostani eszeddel gondolkodni. Te akkor is megtettel mindent, amit a legjobbnak iteltel.
Eppen ezert tartom fontosnak, hogy beszeljunk ezekrol a dolgokrol, hogy minel tobb informacio birtokaban donthessenek a csaladok.
Koszonom a bizalmat es minden jot kivanok Nektek!
GEA
Névtelen
 


Kedves GEA és Breki!

Mindkettőtöket megértelek, Breki én is hasonló dolgokon mentem keresztül, van 2 gyermekem, császárral született mind a kettő, én is átmentem mindezen dolgokon. Megértem az otthonszülés "másságát" is, el is fogadom, ha az első gyermekemet várnám még talán meg is próbálnám. De megtörténtek a dolgok, megviseltek, változtatni nem tudok rajta.
Breki érvelését megértem, de racionálisan kell nézni: 2 császár után igen minimális z esélye hogy akár kórházi körülmények között is de hüvelyi úton szülessen meg a harmadik baba. És valljuk be: az otthonszülés gyakorlati kézikönyve alapján számos olyan tényező is fennáll Brekinél melyek alapján nem ideális az otthonszülés tervezése: ld. megelőző császármetszés, a második baba óriási súlya. Valszeg egy közel 5 kg-os babát minden egyéb feltétel megléte esetén sem sikerült volna otthon megszülni, pláne ha azt megelőzően már végeztek császármetszést a méhen.
Azt gondolom ilyen esetben nem erősiteni kell egy nőt az otthonszülés melletti döntés meghozatalában, hanem hathatós segitséget nyujtani ahhoz, hogy feldolgozhassa azt a lelki terhet amelyet a 2 császármtszéssel végződő szülés váltott ki belőle.
És itt csak gratulálni tudok Geának, aki ezt a segitséget fel is ajánlotta.
Biztosan segitenél másoknak is, ha közzétennéd a felajánlott tréningek, szakemberek elérhetőségét. Anno én a Napéjház oldalán olvastam ilyen lehetőségről, de időpontot, konkrétumot nem irtak.
Ha tájékoztatnál erről megköszönném.
Brekinek pedig kitartást. Hosszú időnek kell eltelnie, de enyhülni fog (bár elmúlni soha) az a rossz érzés, melyet a kudarc és a sikertelenség érzése váltott ki belőled.
Sok sikert hozzá. ZA
ZA
 


Sziasztok!!!

Rég jártam erre, jó hallani ezt a kedves beszélgetést... Kép
Szeretnék egy kicsit "dicsekedni": 2 hónapos a babánk!!!
Nagyon aranyos, mosolygós, nagyon megszerettük egymást! Ő az első kislányunk, és nagyon élvezem a kismamaságot, bár... szerintetek az normális, hogy időnként egyszerűen elfelejtkezem arról, hogy van!?
Alszik az ágyon, megnyikkan és odanézek: Jéé, egy gyerek! Aztán nevetek magamon, hogy hogy lehetek ilyen sügér...

A császáros témához csak annyit, hogy nagyon érdekelnek az érzéseitek, mert a húgom is császárral szült, de vele nem tudunk ilyenekről beszélgetni. Amúgy is "elefánt vagyok a porcelánboltban" sokszor, ha érzelmekről van szó: sokáig nem értettem miért kell a császárt másképpen tekinteni, mint... a természetes szülést - hiszen ugyanúgy az a lényeg, hogy egészséges baba született a világra. Miért kell személyes kudarcnak megélni, mikor minden a körülmények összetett hatására alakul - egy hüvelyi szülésnek is lehetnek olyan pillanatai (vagy az egész), amit a mama kudarcnak él meg.

Azt már több császáros anyukától is hallottam, hogy "én meghaltam volna 200 évvel ezelőtt", de ez szerintem csak egyfajta önigazolás, önvígasztalás. Amire szerintem semmi szükség nincs. Ha feltételezem (és mindenkinél feltételezem!), hogy mindent megtett az anyuka a lelki felkészülés terén (amit az életkörülményei megengedtek éppen!!!), akkor a császármetszés nem rajta múlt. Ugyanúgy kár magát hibáztatnia, mint egy lábtörésért, nem?
Az biztos, hogy maga a szülés egyfajta beavatás, de szerintem az anya akkor is beavatódik, ha ez az elem kimarad - a többi babával járó dolog miatt. Neki másmilyen lesz a beavatás. De ugyanúgy ölni tudna a babájáért, mellette áll jóban-rosszban, stb.

Megint olvasom: "kudarc és sikertelenség". De miért???? Ha valaki nem tágul reflektorfényben, idegen helyen, számára ismertlen környezetben, stb, akkor az inkább gratuláljon magának! Az azt jelenti (számomra), hogy Ő egészséges!!! Nincs olyan emlős állat a világon, amelyik ne a saját vackába visszahúzódva ellene... (Remélem nem értitek félre.)
És a "mi lett volna ha" kérdés... Engem is gyötör, ezer más okból kifolyólag. De eldöntöttem: feltételezem magamról - és mindenki másról - hogy adott helyzetben igyekeztem a lehető legjobb döntéseket hozni. Hogy ha ma már másképp csinálnék valamit, az más kérdés...
Éppen a héten mondtam a dokinéninknek, hogy mennyi mindent elrontottam a nagyfiamnál, milyen kevéssé éreztettem vele a szeretetemet... Azt mondta mosolyogva: még nincs veszve semmi, most sincs későn...

Na különben ezt akartam elsírni nektek, nem is mást. Kösz, hogy meghallgattátok.

Sziasztok!
Ilon
Kép
Névtelen
 


OFF:
Letelt az egy hét - nagyjából. Ennyit adtam magamnak +nektek. Kép
Mert úgy látszik megint "bedugult" miattam a topik, pedig ezt szerettem volna legkevésbé. Inkább dumcsizzatok tovább nélkülem - mert ez fontosabb!
Én máshol is írogathatok. Ha nektek úgy könnyebb, akkor megígérem, hogy nem jövök ide többet.

Sok puszi ismeretlenül is mindenkinek!
Gyertek nyugodtan. Kép Kép

Ilon
Kép
ON
Névtelen
 


Jaj Ilon, nem kell a melodráma...:-))
Egyszerűen csak halódunk, halódgatunk, mindenkinek más dolga van, vagy más topik jobban leköti a figyelmét. Nekem teccet a leveled. Egyébiránt érdekes, most már annyira követhetetlen ez az egész, meg átláthatatlan hogy talán ez is visszavesz a lendületből. Viszont végre láttam Csákány dokit a találkozós fotókon! :-)) Nem igy képzeltem el...
Meg ugye változnak az idők, engem speciel most jobban izgat a szobatisztaság topik mint bármi más, igy célirányosan arra indulok el.
Meg az is lehet hogy már minden elmondatott, és további elmélkedésnek nincs helye.
Offolás: engem érdekelne, hogy aki közületek ismeri személyesen a Noll Andreát annak mi a véleménye róla?
Csók: ZA
Ui: Én adok akár 1 hónapot is magamnak, látva a sűrű forgalmat errefelé.,..:-))
ZA
 


Köszi Zorkanya!!!
Nagyon cupp!!! Jó, legközelebb 1 hónapot adok "nektek"! Kép Kép

Most csak azért néztem vissza, mert találtam egy érdekes hozzászólást a www.midwiferytoday.com otthonszülős fórumán. A topikindító azzal kezdte, hogy 4 kórházi szülése után egy otthonszülése volt, de mindenkit lebeszél róla, mert a gyerekét vagy egy hónapig kellett kórházban ápolni.
Bekopizom az egyik választ:

Posted - 14 Aug 2003 : 04:25:16
--------------------------------------------------------------------------------
Mondo,
I am so sorry to hear of your distress and problems concerning your birth. I have not asked for the whole story so I do not have the whole picture but must say..I am thankful to hear your little one is doing well now.

Complications occur in hospitals at a higher rate than occur at homebirths. The research proves that. The only difference is..in a hospital birth if a complication occurs the parents have someone to "blame" thus high insurance costs of drs. In homebirths the parents are responsible for doing their own research and making the choice themselves. Midwives have assisted mothers for centuries. Yes, problems do occur. But studies show the incidence is low. Our society thrives on such studies. Afterall, face it, car travel is dangerous but most all of us do "take that risk" everytime we head out. I was hit by a loaded dumptruck which totaled my car and thank the Lord I was just minorly injured but I still hit the road when needed .But we do our best to make sure we do all WE can do to make our travel as safe as possible. The rest is up to God.

I am not a midwife. I am a homebirthing mother. No I have not homebirthed all of my children. I started out with the hospital establishment and ended up w/ 2 unnecessary C-sections, then a hospital vaginal delivery w/ many drugs due to the fear and restrictions I experienced during labor. After that I decided to deliver at home with my last. My midwife and I both took all possible precautions and all went well. My delivery was wonderful. I know complications could have happened that's why alternate routs were planned before hand "just in case". I am planning another homebirth with the baby I am now carrying. Again, I am taking all precautions and praying a lot.

I would like to pose the question to the midwives here...what are the statictics of homebirthing mothers who deliver at home and have such bad experiences that they decide to go to hospitals to deliver w/ subsequent deliveries? I would think the stats are super low. I think my story is quite common. Starting out with the hosp. establishment and deciding NO MORE!

Again Mondo, I empathize with your reaction and pray that you look at the bigger picture. I know it is difficult when in the middle of dealing with emotions you are dealing with. God teaches us lessons when we least expect it.

Take care!
Alice

Lefordítom a következő sorokat:
"I am not a midwife. I am a homebirthing mother. No I have not homebirthed all of my children. I started out with the hospital establishment and ended up w/ 2 unnecessary C-sections, then a hospital vaginal delivery w/ many drugs due to the fear and restrictions I experienced during labor. After that I decided to deliver at home with my last."
Kb.: "Nem vagyok szülésznő. Egy otthonszülő anyuka vagyok. Nem, nem minden gyermekem született itthon. Kórházban kezdtem és 2 szükségtelen császármetszéssel végeztem, aztán egy kórházi hüvelyi szülésem volt sok-sok gyógyszerrel a félelem és ellenállás? miatt amit a vajúdás alatt éreztem. Azután döntöttem úgy, hogy otthon szülöm meg az utolsó gyermekemet."
(Elnézést a nem 100% szó szerinti fordításért, kérem, hogy aki pontosabban tudja értelmezni, javítson ki.)
Aztán még azt írja, hogy fantasztikus szülése volt, és a mostani babáját is otthon fogja megszülni.

Csak az érdekesség kedvéért.
(Nem a "propaganda" kedvéért, mert én lennék az első, aki lebeszélné a 2* császárral szült anyukát az otthonszülésről. Vagy ezt már írtam? Kép
De NEM azért, mert hátha szétnyílik a méhe, hanem mert hátha ő maga sem hisz benne... Amit szintén nem csodálnék az előzmények ismeretében.)

Sziasztok!
Ilon
Kép
Névtelen
 


Naa ezt még hadd!

Ugyanonnan:

"We have not lost faith, but we have transferred it from God to the medical profession."
- George Bernard Shaw
Kb.: "Nem vesztettük el a hitünket, csak Isten helyett az orvosi ellátásba vetettük."

Valami ilyesmi van tényleg, nem?

Ilon
Kép
Névtelen
 


OFF:
ZA!
Én már többször találkoztam Noll Andreával, de még egyszer sem beszélgettünk. Nagyon tetszik a honlapja.
Egyszer mellettem szállt fel a villamosra a 2 babájával amikor én leszálltam, de nem ismertem fel azonnal; az első pillanatban csak annyit láttam: milyen szép ez a nő! Aztán jöttem rá, hogy "ismerem". Kép

Milyen véleményre lennél vajon kíváncsi?
A www.szules.hu -n azt hiszem fénykép is van róla.

Szia!
Ilon
Kép
ON
Névtelen
 


Na jó, akkor "hazajárok", ha más nincs itt. Kép
Csak hogy legközelebb is megtaláljam, bekopizom ezt is: www.nchomebirth.com

Ilon
Kép
Névtelen
 

Vissza: Szülés

Jegyzetfüzet: