Új privát üzeneted érkezett!

Nosztalgiazom.
Mar nincsen Erden Szuleteshaz, mar ez a topic sem el.
Nekunk meg szuletett egy kisbabank.
Termeszetesen
Otthon
GEA
GEA
 


Ilyen volt 6 orasan
Kép
Névtelen
 


Most meg ilyen
Kép
Névtelen
 

 
 

gyönyörû! Kép
Névtelen
 


Meg mindig jo kis vasgyuro! Kép
Zsuzsi
 


A mienk most epp ilyen:
/image{miki}

Neha meg ilyen:
/image{sir}

Zsuzsi
 


Reg ultem szamitogep elott, bocs!

A mienk most epp ilyen:
Kép

Neha meg ilyen:
Kép

Zsuzsi
 


Zsuzsi,
ezek szerint mar visszamentetek.
Miki nagyon edes. Meg a siros kepen is mosolyognom kell, hogy milyen oszinten el van keseredve Kép
GEA
GEA
 


Tegnap jottunk vissza, meg akartalak hivni, de az utolso nap delelottje, amikorra a keszulodest idozitettem eleg hasfajosra sikeredett (mert megint nem tudtam ellenallni egy fel karalabenak elozo nap!!!)
A salat mar megtalaltatok Aginal? Ugy orulok, hogy talalkoztam veletek, es Agival is!
Tobbit majd mailben!
Zsuzsi
 


A nagy reklamalt, hogy vele miert nem dicsekszem Kép
Tehat a nagy, ahogy a locsolokat varja
Kép
GEA
 


Hatha a topik is feleled...
Névtelen
 


Engem érdekelne a téma, mármint az otthonszülés, ha már megszûnt az Érdi Születésház.
Ha van egy kis idõtök, GEA, Zsuzsi, nem írnátok arról, hogy milyen volt otthon szülni?
A gyerkõcök tényleg nagyon tündériek! A hat órás képen a kisfiad Gea tiszta lányom! Kép
És Zsuzsi, tényleg nagyon megható, ahogy a kisfiad sírni tud. Kép
Engem fõképp az érdekelne, hogy mennyire voltatok magatokban és a babátokban biztosak, hogyan állt a szûk családi körötök ehhez a döntéshez és a várandósság alatt kihez jártatok, mint nõgyógyászhoz? Milyen tárgyi dolgok kellettek az otthonszüléshez és ha már szültetek kórházban is, akkor ahhoz képest miben volt más. meg minden egyéb, amit ti fontosnak láttok!
Puszi!
Menta
 
 


Menta, jol feladtad a lecket! Mar elkezdtem irni a szulestortenetunket, de sosem jutok a vegere! Igerem, elobb-utobb valaszolok a kerdeseidre!
Zsuzsi
 


Zsuzsi!
Köszi! Kép
Menta
 
 


"Engem érdekelne a téma, mármint az otthonszülés, ha már megszûnt az Érdi Születésház."
Jo hirem van, lesz uj!!! Mar sok mindent tettunk erte es meg fogunk is pl. lesz majus 19-24 egy nagyon jo rendezveny, a Szuletes Hete, nagyon klassz programokkal es a vegen lesz egy gala, aminek a bevetele a hazra megy.
Majd teszek fel programot, ha erdekel.

"Ha van egy kis idõtök, GEA, Zsuzsi, nem írnátok arról, hogy milyen volt otthon szülni?"
Ugye en kettot szultem otthon. Mind a ketto nagyon mas volt. Hogy milyen volt? Pontosan olyan, amilyenre akkor es ott kepesek voltunk. Es ez igy volt jo. De ha konkretabban kerdezel, akkor biztosan jobban tudok valaszolni.

"Engem fõképp az érdekelne, hogy mennyire voltatok magatokban és a babátokban biztosak"
En abban voltam biztos, hogy mi az, amit nem szeretnek, hogy csinaljanak a gyerekemmel es abban, hogy a nok ugy vannak kitalalva, hogy alapbol tudnak szulni. De nagyon sok bizonytalansag volt bennem, sokat kerdeztem, olvastam, erdeklodtem dolgokrol.

"hogyan állt a szûk családi körötök ehhez a döntéshez"
Az elsonel kiakadtak persze. A masodiknal mar nem volt kerdeses. Sot, anyosom hihetetlenul helyes volt. Bar o az elsonel sem volt kiakadva. Anyamon es potanyamon (nekunk ilyen is van) azt latom, hogy szamukra teljesen felfoghatatlan, hogy a szules nem mero szenvedes. Ok nagyon megszenvedtek a szuleseikkel es az utana levo idovel. Orulnek neki, hogy nekem nem ez jutott, de faj nekik meg ennyi ev utan is, hogy nekik akkor miert kellett szenvedni, ha ezt igy is lehet.
A ferjem sokkal hamarabb eldontotte magaban, hogy ez kell nekunk mint en. Nekem hosszabb utam volt az otthonszuleshez elsore.

"a várandósság alatt kihez jártatok, mint nõgyógyászhoz?"
Agihoz, meg elsore vegig jartam egy korhazi orvoshoz is. Most csak haziorvoshoz, meg korzetihez.

"Milyen tárgyi dolgok kellettek az otthonszüléshez és ha már szültetek kórházban is, akkor ahhoz képest miben volt más."
Helybol semmi targyi dolog nem kell. A gyerek minden "targy" nelkul is megszuletik. Aztan otthon eleve vannak dolgok, amik segithetnek es nem kell venni, mondjuk labas, viz, meleg, takaro, zene, lepedo, pelenka, kave stb. Aztan van nehany dolog, amit lehet venni, mert mondjuk orbancfuolaja pl. valszeg altalaban nincsen otthon az embernek. De mondom, a szules nem ezen mulik.
En nem szultem korhazban (errol majd irjon Zsuzsi), de sok korhazi szulest lattam. Nem latom ertelmet annak, hogy osszehasonlitgassuk.
Nekem nem lenne jo ott szulni, masnak meg nem lenne jo otthon. Ez igy rendben van. Csak szulhessunk mindannyian ott ahol jol tudunk szulni, negativ megkulonboztetes nelkul.
GEA
GEA
 


GEA!
Köszi az írást!
Megköszönném a Születés hete programját is, mert sajnos nem találom sehol részletesen. Próbáltam a szülés.hu-n is és a szuleteshet.hu-n is. De még nincs meg.

Az érdekelne még, hogy hogyan oldottad fel azt a stresszt magadban, már ha volt, hogy mi van ha közben valami gubanc adódik és kórházba kell menni és ne adj Isten, késõn értek oda. Talán tényleg vannak olyan esetek, amikor a percek, másodpercek is számítanak. Tudod én orvos vagyok és ezért sok borzalom lebeg ilyenkor a szemem elõtt, de közben meg tudom, hogy nincs olyan kórház, ahol úgy tudnám megszülni a következõ babámat, ahogy szeretném. Pont amit írtál, tudom, mik azok, amiket nem szeretnék. És attól tartok, hogy nincs olyan kórház... ezt már írtam. Kép

A másik gondom, hogy amikor errõl beszélgettünk a férjemmel, akkor neki az volt a reakciója, hogy jó szülhetek itthon, de õ a kórházban fog várni engem. Kép Nem tudom mennyire próbáljam meggyõzni? Tudom, hogy az anyósomék és talán anyukámék is elleneznék a dolgot.

Elég Ágihoz járni ahhoz, hogy utána kapjatok Gyedet? csakhogy mivel õ elvileg most fel van függesztve?

És még egy. Nektek volt gátmetszésetek?

Puszi!
Menta
 
 


Kozkivanatra a szuletestortenetunk:

Nagyon regota foglalkoztatott mar az otthonszules gondolata, de elozo ket szulesemnel sajnos meg nem latszott megvalosithatonak az "otlet". Mikor Miki megfoganasarol tudomast szereztunk elhataroztam, hogy megvalositom nagy almomat, es megtalalom ra a modot, hogy otthon szulethessen meg, csaladi kornyezetben. Mivel Nemetorszagban elunk atmenetileg, ez nem utkozott akadalyba, csak a megfelelo szulesznot kellett megtalalnom. Szerencsere sikerult varandossagom kezdeti szakaszaban olyan babat talalnom, akiben maximalisan megbizom, es egesz lenyeben szimpatikus. O vegezte a terhesgondozast is, havonta, majd az utolso hetekben kethetente, hetente, majd a kiirt idopont utan masnaponta hazhoz jott, eltoltott velunk egy kis idot, mikozben beszelgettunk, elvegezte a szukseges vizsgalatokat, es gondot forditott nemcsak az en lelki apolasomra, a babaval valo kapcsolatepitesre, hanem meg a masik ket csemetemmel is foglalkozott. Egy-egy ilyen alkalommal masfel, neha harom orat is velunk toltott! Kimondhatatlanul halas vagyok neki mindazert, amit tett ertem, es az egesz csaladomert!
A szules varhato idopontja elott harom hettel megkaptam a mobilszamat, osszeirtuk a szukseges telefonszamokat, ellenoriztuk az "anyaglistat". A listan ugyan rengeteg minden szerepel, de ezek tobbsege megtalalhato egy normal haztartasban, igy csak nehany dolgot kellett megvasarolni (dekubitusz lepedo, betetpelenka).
Az utolso heten mar ketszer talalkoztunk es hosszabbra nyultak a magzati szivhang hallgatasok. Kisbabankkal szerencsere mindig minden a legnagyobb rendben volt, egyszeruen csak nem sietett kifele. Huvelyi vizsgalat csak akkor tortent, ha en kertem. Az utolso hetekben mar voltam annyira kivancsi, hogy igenis kertem, csak hogy tudjam hogy allunk, van e valami elojele a kozelgo szulesnek.
Elso ket gyerekem Dani es Gyuri mindketten 10 ora 20 perckor jottek a vilagra, es most is szinte biztos voltam benne, hogy delelott fogok szulni. Allitolag az ejszakai szules sokkal gyakoribb, de en kineztem magamnak a delelotti orakat, hogy legalabb frissen es kipihenten vaghassak neki a vajudasnak! Anyukam meg januar 28-an megerkezett segiteni (kizarolag a haztartasban es a nagyobb gyerekek korul), es egyre turelmetlenebben varta o is velunk egyutt a nagy esemenyt!
Februar 11-en reggel ebredes utan jott az elso olyan kontrakcio, ami alapjan mar biztos lehettem abban, hogy ma szulunk! Egy picit meg vartam, aztan felhivtam a szulesznot, aki enyhen komas allapotban vette fel a telefont, mint kesobb kiderult ejszaka "beeloztek" es a sorban utanam kovetkezo kismama megszult. Ennek ellenere ugy haromnegyed ora mulva teljes menetfelszerelessel jelent meg "Karin neni", addigra mar osszeszedte magat, mig en kezdtem egyre komasabb allapotba kerulni. Kicsit szegyelltem is magam, amiert felebresztettem alig par ora alvas utan fel kilenckor a rendszertelen, eppenhogy ot perces, es fel percig tarto fajasaimmal.
Anyukam osszepakkolta Gyurit, es elmentek setalni. Ez az en keresemre tortent, bar "elvileg" szerettem volna, ha a gyerekek is tobbe kevesbe jelen vannak a szulesnel, gyakorlatilag viszont sokkal jobbam ereztem magam egyedul. Igy sokkal jobban tudtam koncentralni az egyre erosodo fajasokra. Setalgattam, es ucsorogtem az altalam amugy soha nem hasznalt karosszekben. Zuhanyoztam is neha, a forro viz nagyon jol esett. Telt az ido, fajasok egyre erosodtek. Aztan bevonultam a haloszobaba, es a korhazban szulok rutinjaval (ketto utan ezt mar nehez levetkezni), utolso erofeszitesemmel elnyultam az agyon, es innentol kezdve csukott szemmel, felkomaban koncentraltam vegig a fajasokat. A magzatburok meg mindig ep volt, ugy ereztem, hogy ez kicsit hatraltatja a folyamatot, es lassabban tagulok, mint ahogy szeretnem (alapjaban veve eleg turelmetlen alkat vagyok Kép ). Hamarosan azonban eljott az a pillanat, amikor ugy ereztem, eltunt a mehszaj, bar igazi tolofajasaim meg nem voltak. A szuleszno ezt meg is erositette, nyomhattam, de valahogy nem talaltam meg a kenyelmes poziciot. (Haton, vagy oldalt fekve igazabol csak kengyelbe tett labbal kenyelmes.. Kép ). Ferjem es Karin neni segitsegevel megfordultam negykezlabra, es igy valoban konnyebbnek bizonyult. Miki gyorsan haladt elore, meg mindig burokban. Mar kitapintottam a kezemmel a buksi fejet a szulocsatorna vegen, mikor egy hatalmas robbanassal elszakadt a burok. Mintha egy vizzel teli lufi lett volna bennem!
Itt meg arra is emlekszem, hogy az jart a fejemben, hogy ha nem lesz gatmetszes, en bizony szetszakadok, es emiatt nyomni sem tudtam szaz szazalekosan. Aztan a kovetkezo fajasnal meg mar ugy gondoltam, hogy itt az ideje, hogy tul legyunk rajta, es mar nem erdekelt semmi, nyomtam ahogy csak birtam (azt hiszem olyan hangok kisereteben, mint amiket teniszbajnoksagokon hallani Kép ). Viszont most meg egy kicsit vissza kellett volna tartanom, de nem ment, es Miki feje, es par masodperccel kesobb az egesz teste szorcsogo-cuppogo hangok kozepette kibukkant!
Gyermek rogton ezer decibellel orditani kezdett, ki is harcolta maganak vele a 10/10-es Apgart, o sem akarta alabb adni, mint a batyjai! Tudtuk elore, hogy kisfiu, de azert "leellenoriztem", mert titkon remenykedtem, hogy tevedett az ultrahangos doki! A szuleszno gyorsan atugyeskedte a labam kozott a csuszos kisbabat, hogy megfoghassam. Olyan furcsa volt, meg hozzam volt "kotozve" es megis, mar onallo eletet elt! Ott tartottam a kezemben a pici, puha kisbabamat! Probaltam, probaltuk kozos erovel mellre tenni, de a szoporeflexnek nyoma nem volt! Kis dragam csak nezett tagra nyitott szemmel, hogy mit akarunk a szajaba tuszkolni minden aron?! Mivel az elozo ket babam nem szopott, igy erre most kulonos hangsulyt fektettunk, es mintegy masfel ora probalkozas utan Miki megis elkapta a cicit! Kozben a koldokzsinort is elvagta Apuci, es a gyerekek is hazajottek anyukammal.
Az elso kis ismerkedes es a lepeny megszuletese utan kaptam par oltest, pontosan azt hiszem hatot. Meg is voltam ijedve, mert kiderult, hogy harom iranyban repedtem. Ketsegbeesesem a sebek teljes begyogyulasaval egyidejuleg, pontosan ket nap mulva mult el! A repedes csak egy feluleti serules, nagyon hamar gyogyul, ossze sem lehet hasonlitani a gatmetszes okozta serulesekkel, amikor fontos izmokat is atvagnak! Varras utan lezuhanyoztam, es Mikit is lemertuk, feloltoztettuk! 3460 grammot nyomott a mazsan, es 54 centi hosszu volt (mint kiderult grammra pontosan megegyezett az ejszaka szuletett kislannyal)! Meg oltoztetes elott Dani megrovidithette a koldokzsinort, mivel meg vagy 20 centis volt (ott lett eloszor elvagva, ahol befuzodott), csak hogy o is kivehesse a reszet a kistestver szuletesebol! Sot, mitobb, ezt a koldokzsinor darabkat megszarithatta maganak (meg mindig ott virit a futotesten Kép ).
Kozosen asztalhoz ultunk az ilyenkor "tradicionalis" husleveshez, Miki ekozben a hordozokendoben durmolt, mert egyszeruen keptelen voltam lerakni, megvalni tole egy percre is! Majd keresunkre Karin neni megmutatta a mehlepenyt, Daninak kulon magyarazott vagy fel orat, hogy mi micsoda rajta es miket kell nezni, vizsgalni!
Ugy este ot ora tajban eljott a bucsu ideje, a szuleszno magunkra hagyott minket. Probaltam aludni Mikivel magam mellett, de nem sikerult. Egesz ejjel csak ot bamultam egy kislampa fenyenel. O aludt, en meg beszeltem hozza. Vartam, hatha felebred, es szopizni akar, de csak bekesen aludt. Olyan szep volt, ahogy ott mellettem szuszogott!
Ez tortent 2003. februar 11-en. Az elkovetkezendo napok szamomra sokkal nehezebbek voltak, mint maga a szules, a szoptatassal megszenvedtunk, de ez alkalommal siker koronazta erofesziteseinket. Es ezert orok halaval tartozom a szulesznomnek, hogy mindenben maximalisan tamogatott hozzaertesevel es egyutterzesevel is!
Azota cseperedunk, lassan tul leszunk a hasfajos korszakon is, mert az sajnos az otthon szuleto babaknal is elofordul! Miki ma eszrevette a kezet, es faradhatatlanul csapkodott egy, a keze ugyebe fellogatott csilingelo bohocot!

Menta, meg a kerdeseidre roviden valaszolok, bar errol orakat lehetne diskuralni!
Korhazi-otthoni viszonylat: tok jo volt otthon maradni, a sajat megszokott kornyezetemben, sajat klotyomon ulni (mar bocs, de nekem ez is szempont!!!), sajat zuhanyzomat, agyamat hasznalni! Nem vizsgalt felorankent egy epp arra jaro orvos, sot, az egesz terhesseg es szules alatt csak akkor volt huvelyi vizsgalat, ha en kertem, vagy legalabb beleegyeztem! Nem volt semmi " kotelezo gyakorlat", csak "szabadon valasztott", es nagyon jo volt, hogy olyasvalaki volt mellettem, aki vegigkiserte a terhesseg kilenc honapjat, es engem is ismert kivul-belul! Mert a terhesgondozas lelki, psziches gondozas is volt egyben, nagyon sokat beszelgettunk! Egy-egy alkalom masfel-ket orat jelentett, nem brutto ot percet, ahogy azt "valasztott orvosunknal" megszokhattuk! Nekem ez olyan sokat jelentett, es jelent a mai napig, hogy elbogom magam oromomben, hogy ez megadatott! A korhazi szuleseimbol is mindenre emlekszem, es megsem emlekszem semmire! Pedig azokat is magabiztosan eltem meg, hittem a babam, a magam es a termeszet erejeben, megis, mintha eroszakkal atvettek volna az iranyitast tolem! Nem emlekszem peldaul lepenyi szakra (az elsonel kirangattak belolem, be is szakadt, ami utan persze jott egy kis kikanalazas, erzestelenites nelkul persze, es meg ordibaltak is velem, hogy lazitsam mar el magam egy kicsit...), koldokzsinor atvagasra. Most lattam eletemben eloszor mehlepenyt, es koldokzsinort is!

Ahogy GEA is irta, abban is biztos voltam, hogy megvan bennem es a babamban az ososzton, kooperacioban megoldjuk, es minden a legnagyobb rendben lesz! Ezt igy gondoltam mar az elso terhessegemnel is, de 18 evesen, szuleimmel egyutt lakva ezt meg emliteni sem mertem, aztan Franciaorszagban meg nem igazan tudtam utanajarni a temanak, orultem, hogy talaltam egyetlen olyan korhazi dokit, aki beszel legalabb angolul! Erre az alkalomra vartam egesz eletemben, ugy erzem!

A csalad: na ez erzekeny pont, mindenki ellenezte, kezzel-labbal tiltakoztak. Igazabol engem es a gyereket is feltettek, es nem ertettek, miert akarok en "kockaztatni". Anyukam szules elott par nappal egy ejszaka a nyakamba ugrott, sirva, remegve, hogy menjek be hetfon egy korhazba (akkor mar par napja tulhordtam). Ezen nagyon kiakadtam!!! Vegulis kedden szuletett Miki, es anyukam azota nagyon buszke, hogy a legkisebb unokaja otthon szuletett! Mindenkinek ujsagolja, es dicsoiti o is a szulesznomet, es az otthonszules intezmenyet!

En otthon jartam a nogyogyaszomhoz is (a pecsetekert es az igazolasert), meg voltam 4D ultrahangon is, csak a poen kedveert (Anyu izgult is, hogy torzszulott lesz a gyerek!), de az erdemi terhesgondozast a szulesznom vegezte.

Targyi dolgok: kell hozza egy varandos anyuka, ez elengedhetetlen, a tobbi opcionalis, ahogy GEA irta. A dekubituszlepedonek vettuk a legnagyobb hasznat azok kozul a dolgok kozul, amik altalaban nincsenek otthon egy atlag haztartasban. A tobbit korhazi szuleshez is megveszed, pl. Tena betet, halos bugyi...

Menta, ha ennyire erdekel, tenyleg legjobb, ha ellatogatsz egy informacios hetre! En annyira kivancsi voltam mar Gereb Agira, hogy most, amikor otthon voltunk Mikivel egyutt elmentem egy par orara Agi "eloadasat" meghallgatni ! Erdemes, meg akkor is, ha nem mostanaban tervezel babat! A Szuletes Heten ugy tudom jonehany nemzetkozi "otthonszulos" szaktekintely is reszt vesz, bacsak otthon lennek, hogy lathassam-hallgahassam oket!


Most viszont megyek aludni, mert meg szukseg lesz ram ejszaka...

Zsuzsi
 


Menta,
Aki korhazban szult, annak ugyanilyen parai vannak, mint neked, nem is kell hozza orvosnak lenni! Azt nem tudom, milyen, ha mar az elsot is otthon szuli valaki?!
Az en ferjemnek tok kozombos volt, hogy hol akarok szulni, de ha valasztani lehet, hat o is inkabb negativ volt, mint pozitiv, akarcsak a szoptatasi kiserletunk sikeres vegkifejletenek megjoslasanal is (kozolte kb. egy hetes gyerekunknel, hogy be van horpadva a kutacsa, mert nem szopik eleget, es adjunk neki legalabb egy kis vizet!) Sajnos szinte minden kivulallo reakcioja hasonlo az otthonszulesre, mint kedves ferjeme a szoptatassal kapcsolatosan. Minimum egy ici-picit mindenki igyekszik elvenni az onbizalmadat, hitedet, osztoneidet!
Regen tok termeszetes volt otthon szulni, nem is lehetett mashol! Jo babak voltak, es "osztonos" asszonyok!
GEAnak abban viszont nagyon igaza van, hogy mindenkinek ott kell szulni, ahol jol erzi magat, de tudom, mert erzem, hogy ha lehetoseg lenne ra, es a tarsadalom hozzaallasa is mas lenne, sokkal tobben szulnenek otthon!

Jo ejt!
Zsuzsi
 


BUDAPESTI PROGRAMOK
2003. május 21.
15.00-18.45 óráig

Mindenütt jó, de legjobb biztonságban - Nyilvános elõadás és beszélgetés
(A program akkreditálása egészségügyi dolgozók számára folyamatban.)
Helyszín: Országos Széchényi Könyvtár Díszterme, Budapest I. kerület, Budavári Palota F épület.
Mûfaj: Elõadás, beszélgetés.
Felelõs: Gulyás Kinga
20/315 0569
jelentkezem@szuleteshete.hu
Részvételi díj: 1200 Ft. (Jegyek a helyszínen válthatók.)
Részletes program
- 15.00-15.30 dr.Lux Elvira: Hát még nekem... - történetem a magyar nõgyógyászati pszichoszomatikában
- 15.30-16.00 dr. Marsden Wagner: Mit mond a tudomány a segítõ személyekrõl?
- 16.00-16.30 Robbie Davis-Floyd: A vízválasztó - kórházban, vagy otthon
- 16.30-17.00 Beszélgetés az elõadókkal
- 17.00-17.15 Szünet
- 17.15-17.45 Henci Goer: Szakadék a kutatás és a gyakorlat között
- 17.45-18.15 dr. Michel Odent: A víz gyermekei
- 18.15-18.45 Beszélgetés az elõadókkal
Egyéb: A Budai Várba autóval nem lehet bemenni. A helyszín megközelíthetõ 16-os busszal az Erzsébet térrõl, Várbusszal a Moszkva térrõl a Dísz térig.

2003. május 22.
9.00-17.00 óráig

Rendhagyó nemzetközi bábakonferencia
Fõvédnök: Göncz Árpádné
Védnök: Dr. Rákócziné Krämer Ágnes szülésznõ, osztályvezetõ fõnõvér, Semmelweis Egyetem Kútvölgyi Klinikai Tömb
(Akkreditált program egészségügyi dolgozók számára.)
Helyszín: Magyar Kultúra Alapítvány, Budapest I. kerület, Szentháromság tér 6.
Mûfaj: Munkacsoport.
Felelõs: Gulyás Kinga
20/315 0569
jelentkezem@szuleteshete.hu
Részvételi díj:
- 3 napos bérlet kizárólag elõvételben szülésznõk, védõnõk, orvostanhallgatók, és szülésznõ- és védõnõképzõs hallgatók, valamint végzett dúlák részére 4000 Ft; egyéb résztvevõknek 12 000 Ft. (Jegyek elõvételben a www.szuleteshete.hu honlapon vásárolhatók, illetve a 20/315 0569 telefonszámon megrendelhetõk és átutalással fizethetõk.)
- Napijegy a helyszínen: szülésznõk, védõnõk, orvostanhallgatók, és szülésznõ- és védõnõképzõs hallgatók, valamint végzett dúlák részére 1500 Ft; egyéb résztvevõknek 5000 Ft.
Részletes program
- 8.00-9.00 Regisztrálás
- 9.00-10.30 Edina Borrmann: Vízben születettek
- 9.00-10.30 dr. Wolf Jaskulski: A szülés, mint transzállapot
- 9.00-10.30 Robbie Davis-Floyd: A posztmodern bába
- 9.00-10.30 Henci Goer: Az anya védelme a sérüléstõl hüvelyi szülés esetén
- 10.30-11.00 Szünet
- 11.00-12.30 dr. Marsden Wagner: A tervezett otthonszülés a tudomány tükrében
- 11.00-12.30 Betty Anne Daviss: A születés és bábaság reformja
- 11.00-12.30 Bert Varga: Rizikófaktorok kiszûrése - meddig terjed a bába kompetenciája
- 11.00-12.30 Regina Zsivkovits és Ulrike Ploil: 1% otthonszülés Ausztriában - hogyan oszlassuk el a társadalomban gyökerezõ félelmeket
- 12.30-13.30 Ebédszünet
- 13.30-15.00 Lorna Davies: A bábaság újjászületése az oktatásban
- 13.30-15.00 Sara Wickham: Bábamûvészet
- 13.30-15.00 Dianne Woelke: Vízben szülés
- 13.30-15.00 Eva-Maria Müller-Markfort: A biztonság megteremtése
- 15.00-15.30 Szünet
- 15.30-17.00 dr. Wendy Savage: A szülés nem betegség - tekintsünk a nõre, mint individuumra
- 15.30-17.00 dr. Michel Odent: A születés körülményeinek hosszú távú hatásai
- 15.30-17.00 Saraswathi Vedam: Háttérkórház

2003. május 23.
9.00-18.30 óráig

Rendhagyó nemzetközi bábakonferencia
Fõvédnök: Göncz Árpádné
Védnök: Dr. Rákócziné Krämer Ágnes szülésznõ, osztályvezetõ fõnõvér, Semmelweis Egyetem Kútvölgyi Klinikai Tömb
(Akkreditált program egészségügyi dolgozók számára.)
Helyszín: Országos Széchényi Könyvtár Díszterme, Budapest I. kerület, Budavári Palota F épület.
Mûfaj: Elõadás.
Felelõs: Gulyás Kinga
20/315 0569
jelentkezem@szuleteshete.hu
Részvételi díj:
Részletes program
- 8.00-9.00 Regisztráció
- 9.00-10.00 Kerekasztal-beszélgetés: bábák vidéki körútjának tapasztalatai
- 10.00-10.20 Robbie Davis-Floyd: Kórházi beavatkozások, mint rituálék
- 10.20-10.40 Henci Goer: Érvek az elektív császármetszés ellen
- 10.40-11.00 dr. Marsden Wagner: Szülészeti beavatkozások a tudomány megvilágításában
- 11.00-11.30 Szünet
- 11.30-11.50 Ken Johnson: Észak-amerikai bábák eredményei - több ezer szülés követéses vizsgálata
- 11.50-12.20 Henci Goer: Anyabarát szülészeti ellátás - videovetítés
- 12.20-12.40 dr. Michel Odent: Megforgatjuk a világot - faros babák
- 12.40-13.00 Sara Wickham: A bábák szerepe a tudományos kutatásban
- 13.00-14.00 Ebédszünet
- 14.00-14.20 Saraswathi Vedam: Különbözõ testhelyzetek hatása a szülésre
- 14.20-14.40 Zahra Azari: Verbális és nonverbális elemek a bábák kommunikációjában
- 14.40-15.00 dr. Wendy Savage: "Changing Childbirth" -A változás megszületése Angliában
- 15.00-15.20 dr. Michel Odent: Szemléletváltásom története
- 15.20-16.00 Szünet
- 16.00-18.30 Bábatapasztalatok megosztása

2003. május 24.
9.00-17.00 óráig

Rendhagyó nemzetközi bábakonferencia
Részletes program
- 8.30-9.10 Regisztrálás
- 9.10-9.30 Olga Galjicova: Hogyan képviseljük jogainkat? Az érdekvédelem gyakorlati tapasztalatai a Cseh Köztársaságból
- 9.30-9.50 dr. Wolf Jaskulski: Felkészülés a szülésre hipnotikus mély relaxációban
- 9.50-10.10 Dianne Woelke: Bábatapasztalatok - a vérzés és a szülés
- 10.10-10.30 Zuzanna Stromerova: Vajon információn alapul a választás a Cseh Köztársaságban?
- 10.30-10.50 Heike Emery: "Bábaárkád" A genfi bábaszövetség - egy munkamodell bábáknak
- 10.50-11.00 Ieva Ramane: Bábák a prenatális diagnosztikában
- 11.00-11.10 Dace Dimitrijeva: A lett bábaszöveség
- 11.10-11.30 Georgeta Musat: A bábák és a bábaság története Romániában
- 11.30-11.50 Regina Zsivkovits és Ulrike Ploil: A bábák különbözõ lehetõségei az otthonszüléseknél
- 11.50-12.10 Katarzyna Ole¶: Mit jelent független bábának lenni Lengyelországban?
- 12.10-12.30 Eva-Maria Müller-Markfort: A terhesgondozás a biztonság alapfeltétele
- 12.30-14.00 Ebédszünet
- 14.00-17.00 Mi van velünk? - személyesen, nagycsoportban
"Ami a legszemélyesebb, az a legáltalánosabb" - Carl Rogers
GEA
 


"Az érdekelne még, hogy hogyan oldottad fel azt a stresszt magadban, már ha volt, hogy mi van ha közben valami gubanc adódik és kórházba kell menni és ne adj Isten, késõn értek oda."
Ez tkp. ket kerdes nekem:
1."mi van ha közben valami gubanc adódik és kórházba kell menni"
Ez nekem nem okozott gondot (vagy inkabb mas nagyobb gondot okozott), mert ugy gondolom, hogy ha korhazba kell menni, akkor nincsen mese, menni kell es ott el kell fogadni azt az ellatast, amiert odamentunk, ugy ahogy azt ok kepesek nyujtani. Vagyis a korhazban nem varhatom el, hogy ne korhazkent mukodjon. Azt persze elvarhatom, hogy azert engem emberkent kezeljenek, mert valamilyen oknal fogva most eppen paciens vagyok. Illetve hogy tisztessegsen ellassanak, habar az elveink nem azonosak. En nem felek a korhaztol, nem is ezert akarok otthon szulni. De nem megyek oda, ha nem vagyok beteg.
Hogy ez megvalosulhasson csak abban kell megbiznom, hogy az aki kiseri a szulesemet ert ahhoz, hogy mikor elengedhetetlen a korhazba menni. Tehat nem kuld sem feleslegesen, sem keson. Mivel tudom, hogy a ba'bamesterseg pontosan ebben kulombozik a szuleszorvosetol, marmint, hogy egy ba'ba arra van kikepezve, hogy felismerje, hogy ha barmilyen gond lopakodik meg messze a kertek alatt, a korhazi orvos meg arra, hogy a meglevo bajt felismerje es orvosolja, nem feltem. Ehhez semmivel nem kellett jobban biznom a ba'ba'mban, mint egy korhazban szulonek az orvosaban.
2."ne adj Isten, késõn értek oda"
Ahogy az elso pontban irtam, biztam benne, hogy a ba'bam felismeri a kozelgo baj elso eloszelet is. DE termeszetesnek gondolom, hogy az ember ilyenkor szamot vet elettel-halallal. A teremtes es a halal nagyon kozel van egymashoz. Jonak gondolom, hogy az ember varandosan ezen elgondolkodik es egeszseges lekulettel tuljut rajta. Ezt ugyanugy tettem volna korhazban szulve is, hiszen a korhaz nem garancia az eletre. Elvegre minden anya es ujszulott, aki szules kozben ma Mo.-on meghal, az korhazban hal meg. Nem menti meg oket sem a technika, sem a sok orvos. Aki azt hiszi, hogy a korhazban 100%, hogy nem hal meg, az teved.

"Talán tényleg vannak olyan esetek, amikor a percek, másodpercek is számítanak."
Nem hiszek abban, hogy a baj minden elojel nelkul jon. Azt persze el tudom kepzelni, hogy vannak, aki nem ismerik fel a baj elojeleit vagy nem tulajdonitanak neki jelentoseget. Az itthon 2000 szules es a sok kulfoldi nekem azt bizonyitja, hogy a baj nem jon villamcsapaskent.

"nincs olyan kórház, ahol úgy tudnám megszülni a következõ babámat, ahogy szeretném."
Pontosan erre dobdentem en is ra, amikor az elso gyerekem szuletesehez megfelelo korhazat kerestem. Mert en sem indultam helybol otthonszulonek, csak nem talaltam olyan korhazat, ahol biztositotnak lattam volna a gyermekem erdekeben szamomra elengedhetetlenuk fontos dolgokat.

"jó szülhetek itthon, de õ a kórházban fog várni engem. Nem tudom mennyire próbáljam meggyõzni?"
Talan meg keveset tud rola. En lattam mar nagyon sok ferj szemet felcsillanni, amikor megertettek, hogy mirol is van szo. Nem veletlenul van a tanfolyam. Nyertek el egyutt es hallgassatok meg. Holnap megint infoest van.

"Tudom, hogy az anyósomék és talán anyukámék is elleneznék a dolgot."
Nezd, felnott ember vagy. Ha tudod, hogy neked mi a fontos, akkor fogod tudni kepviselni felejuk is.

"Elég Ágihoz járni ahhoz, hogy utána kapjatok Gyedet?"
A GYED-hez nem kell papir, az egyszeri tamogatashoz kell a terhesgondozasra jarasrol szolo igazolas.

"csakhogy mivel õ elvileg most fel van függesztve?"
Sajnos nem elvileg van felfuggesztve, hanem gyakorlatilag. Egyszer csak megunjak majd ezt is.

"Nektek volt gátmetszésetek?"
Nekem nem volt. Az elso gyereknel repedtem egy kicsit. Ket oltest kaptam es rogton tudtam ulni, nagyon hamar gyogyult. A masodiknal semmilyen serulesem nem volt.
GEA
GEA
 


Zsuzsi,
"Azt nem tudom, milyen, ha mar az elsot is otthon szuli valaki?!"
En meg nem tudom, csak sejtem, hogy milyen nagy ero es batorsag kell ahhoz, hogy valaki be merje vallani, hogy a szulese nem olyan volt, mint amilyet szeretett volna, hogy ertek ot/a babajat/mindkettojuket olyan serulesek (testi/lelki), amik vannak olyan fontosak, hogy a jart utat - ami megis csak egy tunderi gyereket erdemenyezett ugye - kepes legyen elhagyni es minden ellenvetes, akadalyozas ellenere az otthoni szulest valasztani. Szerintem ez nagyon nehez lehet es igazan le a kalappal elottuk/elotted.
Gondolom, hogy ezert is erolteti a Kamara, hogy elso szules ne lehessen otthon, annak ellenre, hogy ez semmilyen nemzetkozileg elfogadott kriteriumlistaban nem szerepel. Ez Mo.-on dupla uzlet, leven, hogy alig szul valaki masodszor es masodszorra sokkal nehezebb leterni a jart utrol, meg ha az nagyon rossz is volt.
Nekem szerintem egyszerubb dolgom volt.
GEA
GEA
 


GEA,
Ebben vitatkozhatunk! Szerintem sokkal nehezebb elsore bevallalni, hiszen nem tudod, hogy milyen "szulesi adottsagokkal" rendelkezel. En mondjuk baromira ugy ereztem, hogy konnyen fogok szulni, ugy, ahogy a "nagy konyvben" meg vagyon irva. Emlekszem, meg fogadtam is anyukammal, hogy marpedig nekem nem fog elmenni a magzatviz, hanem fajasokkal fog kezdodni a szules. Igy amikor tenyleg beindult a dolog, csak odamentem hozza hajnalban, es megsugtam neki, hogy megnyertem a fogadast, es lassan ebresztheti apamat, hogy vigyen be a korhazba!
Es anyukam tudod min izgult vegig? Hogy az o beteges kislanya tulelje valahogy a szulest! Egyebkent Anyu majdnem belehalt az elso szulesebe, ami ha otthon tortenik, semmi bajuk nem lesz. Igy sajnos anyukam elso gyermeket elvesztette, es neki is majd egy evig tartott, mig a testi-lelki szenvedest valahogy kiheverte. Pedig Anyu nagyon eros asszony!!!
Szoval szerintem a gond az, hogy az elso gyermeket varo kismamaba mindenki belebeszel mindent, joreszt lokottsegeket, igy eleve ugy indul neki a terhessegnek, szulesnek, hogy az valami koros dolog, betegseg! Ha mindenkiben tudatositanak a kepessegeit, osztoneit, es nem lebeszelni probalnak rola oket, sokkal egyszerubb lenne a szulo nok dolga. Persze, ez lehet hogy kevesebb honorariummal jarna...
Itt a babaneten is volt a napokban egy nem tervezett otthonszules! Snoopy veletlenul otthon szulte meg masodik kisfiat, aki allitolag a nappali padlojara, egy lepedore erkezett! Kivancsi vagyok a beszamolojara!
Amugy szuper jol osszefoglaltad fentebb a tenyeket!

Zsuzsi
 


GEA, Zsuzsi! Köszönöm, hogy írtok!
Zsuzsi! Ahogy leírod az élményedet, úgy valóban olyan egyszerûnek tûnik minden és nem is kétséges, hogy a legjobb othhon szülni. Biztos vagyok benne, hogy nagyon jó lehetett, egy olyan dolog, amirõl még évek múlva is álmodozol , gondolkozol magadban persze örömmel!

GEA! Köszi a programot! Valószínûleg elmegyek az elsõ napira, de szeretnék bejutni a bábakonferencia elsõ napjára is. Majd megérdeklõdöm, hogy mik e feltételek.

Igazad van, mindenképpen el kell majd mennünk a tanfolyamra. Már "beszéltem" ezzel kapcsolatban Ágival és valószínûleg majd részletben fizetjük be a díját. Úgy szeretném, ha a férjem is mellém tudna állni ebben. Igazából ez az egyetlen olyan dolog, ami ha nem teljesül, akkor lehet, hogy máégiscsak egy kórházban kötök majd ki.
Elolvastam a szules.hu-n, amit egy külföldi doki írt a Kamara állásfoglalására válaszul. Nagyon meggyõzõ és megnyugtató volt. És az is megnyugtat, hogy már volt egy minden komplikációmentes szülésem. Tudom, hogy képes vagyok szépen szülni, és nagyon szeretek szülni. Kép

GEA! Nagyon megnyugtattál azzal kapcsolatban is, hogy ha olyan kisér engem a szülés és a várandósság során, aki képes felismerni a közelgõ bajt, akkor idõben észrevehetõek a dolgok! Köszi!

Még nem vagyok áldott állapotban, de már csak 1 "télapót" kell túlélnem és utána már jöhet egy újabb kistündér! Kép

Köszi az infókat!
Puszi!
Menta
 
 


Hogy lehet az, hogy Geréb doktornõ felfüggesztése ellenére közel 400 gyermek született otthon az elmúlt 2 év alatt?
Névtelen
 


Kedves Nevtelen!
Minden nonek sajat dontese, hogy hol szul, ez fuggetlen az Orvosi Kamara hatarozataitol!
Zsuzsi
 


"Hogy lehet az, hogy Geréb doktornõ felfüggesztése ellenére közel 400 gyermek született otthon az elmúlt 2 év alatt?"
Lehet, hogy a szulonoket es az ujszulotteket nem lehet felfuggeszteni?
GEA
GEA
 


Kedves Névtelen!
Szerintem az általad említett tény azt bizonyítja, hogy van igény az otthoszülésre. Az illetékesek jobban tennék, ha inkább az együttmüködést keresnék, nem pedig mindenáron keresztbetennének az otthon szülöknek. Hiszen kiderült, hogy bármennyire is próbálják elriasztani a kismamákat, nem érik el a céljukat.
Liana
Liana
 


Okostojas 8 hetes
image { }
GEA
 


Csak az anyja lehetne ugyesebb Kép
GEA
 


Na megegyszer
Kép
GEA
 


Ha mar igy belejottem
Kép
GEA
 


GEA,
"Kicsit" megnott miota lattam! Kép Kép Kép
Es milyen ugyesen kinyomja magat hason!

Zsuzsi
 


Ilyen a mi otthonszuletettunk pontban harom honaposan (ma!!!)

Kép
Kép

Zsuzsi
 


Ilyen a mi otthonszuletettunk pontban harom honaposan (ma!!!)

Kép

GEA, hatteren nem rohogni! Kép

Kép

Zsuzsi
 


Menta!
Adalék a biztonságérzetednek a kísérõrõl, ill. a "baj" elõrejelzésérõl, plusz még egy pár korábbi kérdéshez is:
alapból nem voltunk otthonszüléspártiak, ez úgy a terhességem alatt alakult ki.
Szóval: Manó picit hamarabb kikívánkozott, mint vártuk; reggel burokrepedés, lassan megjöttek a fájások, haladtunk, de aztán elakadt a dolog (tágultam, minden megvolt, babaszívhang szabályos, csak épp bedagadt a lábam, felment a vérnyomásom, és a baba csak nem jött kijjebb...) Kép
Ági(k) - mert nekem kettõ is jutott Kép végül azt javasolták, h. irány a kórház. Bementünk. Ott hagytak még vajúdni, mert látszólag semmi gond nem volt a randa lábamon kívül, - mint a vérvételbõl kiderült, mérgezésem sem volt szerencsére, - Manót mégis császárral rángatták ki belõlem, - jó csúcsos fejjel és kicsit fekete fülcimpával. A doki szerint az a 20 gramm, amivel az elõzõ napi UH kevesebbnek saccolta a babát, az pont elég volt neki ahhoz, hogy ne férjen ki simán. Hozzátartozik, hogy apukáék felé az átlag újszülött kb.fél-1 kilóval több, mint mifelénk, plusz reggel 6-tól másnap hajnali 2-ig bizony már én is elfáradtam - meg nem is vagyok naggyon nagy, bár kifejezetten pici nõcik is tudnak szülni persze.
Családi hozzáállás: féltettek, de mit volt mit tenniük, elfogadták a döntésünket. Jóanyám végig pánikolt, - hát nem tett túl jót vele, de õ már csak ilyen. Az öcsém viszont végig mellettünk volt, - a vajúdásnál is!
A páromnak nem is volt kérdéses a dolog Kép Amikor a terhesgondozás során átélt (kórházban) borzalmakról tudomást szerzett, nem is létezett más járható út, minthogy megbízható szülés-segítõt keresünk.
Az öcsém azóta is azt hajtogatja, ha még egy kis idõt hagytak volna nekünk, akkor sikerül megszülnöm. De persze mint írtam, akkorra már elég rendesen elfáradtam...
A szülés kórházi részébõl van pár erõsebb villanásom, köztük van Martin Manó is, amikor az arcomhoz rakták elõször, de sajnos a legerõsebb emléknyom nem ez Kép
Ja, még valami: amikor feljön itthon a szülés témája-napja, akkor Apa (szerencsére) a lakásra, és a vajúdás napjára utal, nem a kórházra, mondván, lényegileg nem ott szültünk.
Ami engem illet, én sajnálom, hogy nem sikerült nyugodt körülmények között világra hozni a kisfiamat és rögtön megszoptatni (azóta is kemény küzdés megy a szoptatásért, pedig maholnap fél éves!), azért viszont világéletemben hálás maradok azoknak, akik legalább nyugodt körülmények közti vajúdást lehetõvé tették. Azért az is nagyon sokat számít, hogy az mehetett a "mi" tempónk szerint, és pl. bizony én azt kértem, hogy ne legyen villany felkapcsolva, amit a kórházban kétlem, hogy engedtek volna...
A Születés Hete programja a www.szuleteshete.hu oldalon már teljesebben megtalálható!
- Adrien
 
 


Adrien,
Sajnalom, hogy korhazba kellett mennetek, es drukkolok, hogy legkozelebb sikeruljon otthon vilagra hozni a kisbabadat! Kép Nagyon szoros lehet testvered es kozted a kapcsolat, ha a szulesednel is jelen lehetett!
Most mar ne ragodj azon, hogy mi lett volna! Persze tudom, nehez, en az elso ket babamat nem tudtam szoptatni, mert nem volt olyan segitseg, aki akar csak az onbizalmamat erositette volna, es azota is minden nap eszembe jut! A szulesznomrol meg minimum minden szoptatasnal "megemlekezem" (biztos sokat csuklik szegeny!), hogy batoritott, es segitett, es harmadszorra megadatott, amit annyira szerettem volna: nyugodt korulmenyek kozott szulni, es szoptatni! En most ugy erzem, hogy ez a szulesem a "gyogyszer", hogy megemesszem az elozo kettonel elkovetett hibakat!
A kovetkezo babadat otthon szeretned szulni (mar amennyiben szeretnetek meg gyereket)? Ha igen, kivanom, hogy sikeruljon az elkepzeleseid szerint!

Zsuzsi
 


bocsánat, ez személyes lesz...

HElló GEA!

De rég láttalak Benneteket !
Szépek vagytok és gratulálok Kép

és úgy örülök, hogy betetted a születés hete programot, annyit keresgéltem a neten, de sehol sem találtam még.


csókollak

Rapsonné
rné
 


Zsuzsi!
Köszi a bíztató sorokat. Amennyiben nem lesz ellenjavallat (elõreláthatóan nagy buksi), akkor szerintem megint otthonszüléssel indulunk, majd. Bár egyelõre be kell vallanom, ami leggyakrabban eszembe jut, az nem túl kellemes, párom gyakran kérdezi is, hogy vállalnék-e másikat. De aztán elég ránéznem Manóra, és nincs bennem kérdés, hogy belevágnék-e megint. Különben is, el sem tudom képzelni, milyen lehet egykének lenni, és nem szeretném a fiamat megfosztani egy kistesótól holmi rossz emlékek miatt. Kép
Ja, igen, Tesóval tényleg nagyon jól megvagyunk, és a "sógor"-ral is komálják egymást. =)
A szoptatáshoz gratulálok, hogy harmadjára sikerrel jártatok!! Komolyan. A szülésznõd meg az a jó, ha csuklik ;)
Megnéztem a profilodban a lurkókat, nagyon édesek!
- Adrien
 
 


Bocs ez is szemelyes Kép Szia Rapsonne, te hogy vagy? Kép

idi
 
 


Helló Idike!
Kép

mindig az a macska jut eszembe ha az idikét meglátom Kép))
jól vagyunk. augusztusban jön a harmadik versenyzõ.
úgy hiányoztok...
s ti hogy?

Nem lenne rossz itthon szülni, csomót gondolkodtam rajta, csak ez a lakás nem az a hely, ahol szeretnék, s azt sem tudom, mikorra tudunk elköltözni egy olyan helyre, ahol szívesen...
s zavar kicsit az, hogy szekta is ez.

ez csak úgy kijött hirtelen.
rné
 


Nem akarok belemenni "de_nem_az_de_igen_az" stilusu vitakba, de nem az Kép Kép. Gyere vissza, nem szekta Kép !Annyira vegyes, van mindenfele velemeny, te pont hianyzol a palettarol Kép
Augusztusi versenyzohoz nagy gratula, barhol is fog kibujni. Amugysem az a fontos, hol hanem hogy neked/nektek jo legyen. Az meg lehet korhazban is.
Kepzeld a gyerek kapott egy erdelyi mondas konyvet es vegre tudom ki volt Rapsonne illetve ott Rapso-ne.

Ja, az a macs sajnos meghalt Kép

Mi jol vagyunk

Bocs az offert, itt a cimem, irjal maganban!

puszka a gyonyoru elsonek, meg a (bizonyosan) gyonyoru masodiknak, csak rola nem lattam meg kepet. Meg neked Kép
 
 


Zsuzsi,
Miki gyonyoru es latom, koran kezditek a bionevelest. Kép Nagyon helyes az a kalap rajta. En nem talalok semmilyen helyes kalapot a fiamnak Kép

Draga Rapsonne,
nagy gratula a harmadik babahoz. O is kislany? Es en is tamogatom a ket nagy lany kepenek itteni megjeleneset! Kép Mar ugyis fotoalbumma alakult ez a topic Kép Augusztusban majd nagyon drukkolunk Nektek! Ha Neked szekta, hat legyen az. En szeretnem, ha az osszes tobbi szekta is igy mukodne. Hogy semmilyen kozos elvnek nem kell lennie, hogy nem kell osszejarogatni, hogy mas szektanak is vigan lehetsz tagja, hogy kigyot-bekat kiabalhatsz a "szektara" megis megkapod a szulesedhez a maximalis segitseget, szo nelkul. En szektabol csak masmilyeneket ismerek. De vajon ertelmes-e lemondanod valamirol, amit amugy jonak tartasz, csak azert, mert van egy ilyen kategoria, hogy szekta es te abba raktad ezt bele? Es mi baj az otthonotokkal? A mienk sem egy Hilton, de tok jol lehetett benne szulni. Es ugye mindig van felajanlva masik hely. Most is. Az nem jo?
olellek
GEA
 


bibibi idike, en lattam egyszer eloben Borot. De tobbszor sajna nem, mert Rapsonne nem hozza tanchazba a csajokat. ejnye-bejnye Kép
GEA
 


Kedves Adrien,
elmeseled, hogy mi az ami leggyakrabban eszedbe jut es nem kellemes? Vegul mekkora volt a babatok? Es mar feleves? Akkor biztosan nagyon edes. En ugy szerettem, amikor a lanyom feleves volt. Az olyan jo kor. Annyira edes volt akkor. Ilyen:
Kép
GEA
 


GEA,
Ha gondolod szivesen feladok egy ilyen sapit postan! Kép A sildes sapikat en sem szeretem, mert 1. elcsuszik 2. nehez lenne benne hason elaltatni! Sajna fiukra nincs akkora valasztek, mint csajszikra, ez sem kifejezetten macsos (bar ki tudja, Mexikoban biztos jobban bejon a sombrero)!
Kislanyod felevesen is mennyire hasonlit mostani onmagara! Kép
Nekem az 1-1,5 eves kor a kedvencem! Kép

Zsuzsi
 


Hellósztok!

GEA

az otthonunkkal az a baj, hogy nem otthon. Én nem érzem azt, hogy ez az a hely, ahol szeretek élni, lakni, szeretem szépítgetni, pátyolgatni. utálom. egy lakótelepi negyedik, és semmi több ennél.
Van olyan hely, ahol nagyon szívesen szülnék, pl. Erdélyben van egy kis faluban egy csodás parókia, volt szerencsém benne sok napot-hetet eltölteni.
na ott igen!!

Ha majd lesz egy olyan otthonom, szívesen leszek szektás Kép))
mert alapvetõen ez a bajom, a helyszín.

Érden sem szívesen, nekem annyira nem jött be a helyszín, ahogy elnéztem. Akkor már mindegy, hogy a kórház egy jól bevált doktornõvel, aki békén hagy és nem szül, hanem segít szülni, vagy Érd.

Bár a barátnõm az autópálya mellett kiválóan érezte magát, azt mondta, az volt aztán a háborítatlan... Kép


küldök képet, ha rájövök, hogy kell feltenni.


csók
Rapsonné
Rné
 


Igen, igen Zsuzsi, kuldjel lecci egy olyan dogos szombrerot Kép Lillanak olyan helyes nagymamalekvarja sapijai voltak. De hat egy hapsira olyat nem lehet adni...

Rapsonne,
jo hirem van: Erd mar NINCSEN! Ugyhogy arra amugy se lenne eselyed. De ami van az azert nem 4. emeleti panel. Gondold meg. Na nem is erdelyi parokia. De ott biztosan nincsen 20 percre korhaz es akkor aztan mindenki a szivehez kapna Kép
Csak nem M3-as? Csilla? Mert az nagyon vicces lenne Kép
puszi
GEA
 


GEA

Persze, Csilla Kép és M3-as. Szinte még rokon is (mûrokon, vagy hogy a csudába is tanultam néprajzból).
Vicces, hogy ismerem?
Hétvégén találkozunk, üdvözlöd? Kép

Tudod, azon az erdélyi parókián abszolút nem érdekelne, mi hány percre van Kép fõleg, hogy már némi fogalmaim kialakultak a szülést illetõen... s született ott már gyerek, több is, sõt az egyik burokban! szép szál legény lett belõle. Kép

És mi van egyébként alternatívaként most, hogy Érd kiesett? (biztos értesültem már róla, hogy mi van/nincs Érden, csak elfelejtettem).

csók
Rapsonné
Rné
 


Gea,

persze, "elmesélem". Aki volt kórházban, annak nagy eséllyel túl kellett élnie, köztudott dolog: a katéter. Kiccccsit messze esik a szülés szépségétõl, nem?! Kép

Kérdezted, hogy Manó mekkoraként született. Nem volt hatalmas: 3,5kg - 35-ös fejjel.

Máj. 29-én lesz féléves a kislegény. A profilba tettem be egy "kiskori" képet róla, meg teszek be egy "kb.mostanit" is. (Merthogy azt nem tudom, ide hogyan kell képet bepakolni..., béna vagyok.)

A leányzód, - ahogy már Zsuzsi is írta, - nagyon önmaga! Kép

Nem tudom, nekem lesz-e kedvenc baba-korom, eddig végig imádtam. (naná!) Bár az apja pont a napokban kérdezte, hogy na, mostmár értem-e, amit mások mondogatnak a szoptatás semmihez nem fogható élményérõl? (Mi sokat güriztünk érte...) Mostanában olyan jókat szemezünk a cseppel, én meg odavagyok.

Rasponné,

amikor mi voltunk aktuálisak (nov.-dec.), akkor egy üres (nyugis, tiszta, praktikusan berendezett) belvárosi (NEM PANEL!!!!) lakás volt elérhetõ, nagyon közeli kórházzal. Igaz, hogy nálunk végül a baba császárral került ki belõlem, mégsem volt mindegy, hogy hol vajúdhattam. Forró vizes fürdõ, fotel (na nem a hagyományos használatában), Ø villany, frissen forralt vízbe mártott törölközõ a derekamra - ezek nem tudom, melyik kórházban adattak volna meg. (Ha tudsz ilyet, szólj!!!) Nem terveztünk vízben szülést, v. vajúdást, de nagyon jó volt, hogy amikor úgy éreztem, jólesne a forró vízben, akkor ott volt a fürdõszoba egy méterre. Úgy tudom, kórházban, ha van is mód ilyesmire, elõre kell jelezni az igényt. Labda is volt a lakásban, de az nem kellett.

A barátnõd mikor szült az autópályás természet lágy ölén? Nálunk is megfordult a buksiban, hogy mi van, ha hamarabb kikívánkozik a gyerkõc minthogy felérnénk Pestre, az M3-ason "ácsi és baba"?, de aztán úgy voltam vele, ha annyira siet, akkor mákom van. Nem volt. Viszont nagyon érdekelne a barátnõd története. Mesélnél?

- Adrien
 
 


Hm. Közben rájöttem, hogy a profilban egyszerre csak egy kép lehet. Szóval most egy olyan kép van fent, amin Manó 5 hónapos. Hm.
- A.
 
 

Vissza: Szülés

Jegyzetfüzet:

 

cron