Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Én egy hónapja "szültem meg" első kislányomat császárral!

Nagyon szeretném a következő babát természetes úton megszülni, és remélem találok is majd egy dokit aki hajlandó lesz erre, ha tudtok ilyet kérlek írjátok meg nekem!

És arra gondoltam, ha vannak még itt császárosok akkor feléleszthetnénk ezt a topicot :)

KépKép
KépKép
 
 


Szia Akíra!

Én is ilyen dokit keresek, néhányat már ajánlottak is, ha adsz egy e-mail címet priviben, arra elküldöm, amiket eddig kaptam.

Kislányodhoz gratulálok! Hol szültél? Miért lett császár?

Lidke
[img]http://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
 


Szia kövecske :)

Az e-mail címem elküldöm mindjárt privibe és előre is köszönöm a neveket :)
Én a Schöpfméreibe szültem még last minute amig be nem zárt :lol:
Túlhordtam egy héttel Kyrust, és nem lehetett tudni, hogy miért nem száll le a hasam, miért nem illeszkedik be...megindították oxitocin infuzióval, de semmi reakció, pedig ctg és ultrahang rendben volt...méhszáj zárt...aztán mégis meg kellett vizsgálni ugye a magzatvíz tisztaságot, és hát kiderült, hogy már nem tiszta, szóval azonnali császár kellett...kiderült, hogy a köldökzsinór rá volt tekeredve a mellkasára és nem engedte lejebb... :?
Szóval sajnos így lettem császáros!

És te, hogy hogy császár lett? Vagy programozott császár volt?
Tervezitek a kistestvért? Látom Keve nemrég töltötte az egy évet, hát gratulálok a nagyfiunak :)

KépKép
KépKép
 
 

 
 

Szia Akíra!

Köszönjük!

Igen, már tervben van a kistesó, csak még előtte szeretnék egy szimpi dokit találni. Privit küldtem, nem e-mailt, mert végül másnak is ment, úgyhogy bemásoltam az e-mailjeimet.
Nekem is belekakilt a vízbe. Én az I. nőin szültem. Én is túlhordtam egy héttel, le volt szállva, be volt illeszkedve, de a méhszáj csak nem akart érni. Egy olyan ctg miatt fektettek be egy hétre, amin én semmi rosszat nem láttam, bár végig sasoltam. Ez az ügyeletes doki volt, mert az enyém pont műtött. Mire végzett, úgy eltüntették a ctg papírját, hogy soha többé nem került elő. :? A benttartózkodásom alatt napi 2-3 ctg volt, mind tökéletes eredménnyel. Az utolsó 4 napon olyan jóslófájásaim voltak (szerintem már az elkeseredettségtől, hogy miért tartanak bent), hogy volt, hogy a könnyem is kicsordult. Én azt hittem, hogy ezek már fájások (a mai napig azt hiszem), de az osztályos nővérke azt mondta, hogy csak jóslók. Persze vizsgálat nélkül. :? Szerintem ez a pár napos görcsölés viselte úgy meg a gyereket, hogy belekakilt a vízbe. Három napos koráig úgy nézett ki, mintha összeverték volna. Utolsó reggel indították a szülést, de nem történt semmi. Délután elkezdett szivárogni a magzatvíz, de csak csöppekben. Nővérke (ez egy másik volt) azt mondta, hogy az nem az, mert az egyértelműen folyik, vagy ömlik. Aztán kiderült, hogy mégis, és sutty, már műtöttek is.

Lidke
[img]http://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
 


Sziasztok!
Látom, ez mér nem egy friss topik, de hátha valaki még jár erre.
Szült valaki a MÁVban (újabban ÁEK) császár után simán? Ha igen, kinél, és milyen tapasztalatokkal?
Köszönöm!
 
 


Sziasztok,
Nagyon el van laposodva ez a téma, pedig mostanában nagyon felkapták a "császár az egy műtét!" témát.
Én nagyon szívesen olvasnék még sikertörténeteket, de akár azt is ha valakinél ismét császár sikerült pedig nem azt tervezte.
Arra kérnék mindenkit, hogy legyen szíves és a kórház nevét és ha lehet az orvosét is írja le, mert így legalább tippeket adhat másnak, pl nekem :oops: :)
Az én kislányom is császárral született, nem sürgősségi császár volt, mert azt mondta a dokim azt már ne várjuk meg. Mekóniumos magzatvíz, fájásgyengeség, baba feje nem ékelődött be, oxitocinra a szívhangja leesett. Természetesen mindennél jobban örülök annak, hogy a kislányom egészséges és végül én is jól viseltem a műtét utáni lábadozást, de mindenképpen szeretném a következő babát természetes úton megpróbálni.
Ami leginkább zavart a császárban az érdekes módon nem is a műtét és nem is az, hogy lemaradtam a szülésélményről, hanem az, hogy pl altattak, mert az epidurált nem tudták beszúrni feltételezhetően a gericferdülésem miatt. Így nem láthattam a babámat, csak már délután amikor kihozták az őrzőbe szopizni, de én moccanni sem tudtam, segíteni meg nem segített senki, csak arra koncentráltam, hogy el ne ejtsem a babám, mert annyira kába voltam még az altatótól, hogy mindig vissza aludtam. Szegény kislányom meg csak hüppögve vette a levegőt, mint aki sokat sírt, de közben aludt, így még csak nem is láthatott. Másnap délelőtt majdnem mindenkit elengedtek már az őrzőből csak engem nem, pedig nem volt semmi gond. Ott voltam egyedül, többnyire még a nővérke sem volt bent, innentől kezdve nem tudom mi értelme volt az egésznek. Kora délután mondta a nővérke, amikor már megunta, hogy fel-alá járkálok, hogy tulajdonképen lemehetek megszoptatni a babámat. :shock: Akkor már 24 órája megszületett a szentem és max cukros vizet adtak neki ugye. :evil: Nem mintha az én tejemmel sokra ment volna, pedig nagyon ügyesen próbálkozott, de így is csak az 5 napra, már itthon lett tejem, addig csak pár csepp, gyakorlatilag mérhetetlen mennyiségeket evett.
Máig fáj, hogy nem lehettem a babámmal az első napon, talán tejcsi is előbb lett volna.
A dokim azt mondta, még szülhetek természetes úton, de ettől függetlenül lehet mégis másik kórházat, így másik orvost is választok, mert ha mégis császár lesz megint akkor nem akarom ismét ezt átélni.
A kórház a SOTE II volt.

Szilvi
KépKép
 
 


Ezeket a statisztikákat ismeritek?
http://www.mindenszules.hu/images/stori ... ar_jav.pdf

Én a Sote II-re csak akkor mennék, ha annyira korababám lenne, hogy nem tudják másutt ellátni...

Nekem a császárom az a Péterfyben volt, a hüvelyi szülésem az Istvánban. A mostani orvosom 90% esélyt adott a sima szülésre, mivel nála ennyire alacsony a császármetszések aránya. Ha valakit érdekel, püben szívesen írok nevet, vagy neveket.
Vendég
 


sziasztok!
Reménykedek benne,hogy valaki olvassa még a topicot. Én is szeretnék egy olyan orvost találni aki segítene a természetes szülésben egy császár után. A kisfiamat 4,5 éve szültem a Jánosban. 12 órás vajódás után császároztak meg mert nem haladt egyáltalán,sajnos a mai napig sem tudom mi történhetett. A "kedves" választott orvosom nem közölte bár sokszor kérdeztem.
Most az Istvánba szeretnék egy jó orvost találni aki szakmailag és emberileg is megbízható,továbbá anyagi téren sincs elszállva.
Aki tud segíteni annak megköszönöm.
Üdv,
Ancsa
 


Ancsunti, nagyon sajnálom, ami veled történt! Én személy szerint azt gondolom, hogy ha téged csak 12 órát hagytak vajúdni, akkor az nagyon kevés. Próbálkoztak egyébként valahogyan, hogy haladjon? Lelkileg biztonságban érezted ott magad? Csak mert a vajúdás biztonságérzet hiányában is megállhat (én a mostani orvosommal iylesmikről is beszélgettem)
Én a második babámat az István kórházban szültem, ahol nyugodtan lehet 24 órát, vagy akár másfél napot is vajúdni. Én erről előre beszéltem az orvosommal. Bár onnan is hallok ilyesmiket időnként, de tudtommal ott több orvos is van, akik jó eséllyel vállalnak császár után sima szülést.
Vendég
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülés

Jegyzetfüzet:

 

cron