Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! Az otthonszülésről asztrológusi szemmel:Három gyermekes anyaként és 8 éve gyakorló asztrológusként csak azt tudom mondani, hogy otthon szülni a legjobb...persze, a nem jósoló, hanem életfeladat-feltáró asztrológia segítségével, aminek köszönhetően három kislánynak adhattam életet (ahogy a hozzám hasonlóan gondolkodó barátaim családja is szépen gyarapodik otthonszületett babákkal)...lányok...ne adjátok fel!Anyáknak születtünk!
 


Szia!

Egyetértek, ha valaki anyagilag meg tudja oldani, hogy úgy szüljön ahogy akar. Csak ott nincs fájdalomcsillapítás, a természetest leszámítva. :cry:
 
 


Natsa,

az otthonszülés olcsóbb, mintha van választott orvosod...

Virág
 

 
 

natsa írta:Szia!

Egyetértek, ha valaki anyagilag meg tudja oldani, hogy úgy szüljön ahogy akar. Csak ott nincs fájdalomcsillapítás, a természetest leszámítva. :cry:


A "természetes" fájdalomcsillapítás otthonszüléskor épp elég, mert a szervezet (vagyis a benned lévő teremtő szellem) zavartalanul végzi a dolgát. Anyagilag az otthonszülés a legolcsóbb. Négy otthonszülés tapasztalata alapján állítom ezeket. A spirituális önismeret (az anyai ágon öröklütt életfeladataid megismerése) viszont elengedhetetlen feltétele a szövődménymentes szülésnek. Részletek a honlapomon.
 


Sziasztok!
Az imént kaptam tanácsot arra nézve, merre kérdezősködjek a témám kapcsán.
Egyetemista hallgató vagyok, az otthonszülés a kutató témám, feladatomul kaptam, hogy interjút készítsek olyasvalakivel, aki otthonszült, és érdekel is a téma.
Csak pár kérdést szeretnék feltenni, ha valaki kedvet érez rá, az írjon nekem a tia112@citromail.hu email címre. Lehetőleg Budapestről, a személyes találkozás nem kizárható eshetősége miatt. De azt is lehet, megbeszélhetjük, hogy csak elküldöm a kérdéseket, amiken lehet gondolkodni (elég kifejtősek), és ha így is megy a válaszadás, kihagyható a személyes találkozó. Ha pedig mégis lenne rá hajlandóság, akkor szívesen interjúztatok személyesen, ha kérdése van vagy nem ért valamit, miről szól a kérdés, vagy nem biztos benne, eligazítom(bármelyik esetben). (Fontos lenne nekem).
Senkit nem kötelezek semmire, mindenki döntsön belátása szerint.
Előre is köszönöm a segítséget!

Tia
 
 


Otthon szülés... A mai események kapcsán néztem be, kíváncsi voltam mik a vélemények.
(Ma ismét meghalt egy újszülött otthonszülés közben, beszorult a szülőcsatornába.)
Elkeserít, hogy ennyire ostobák és önzőek egyesek. Az anya, aki úgy döntött nem ad gyermekének esélyt az életbenmaradáshoz szükséges orvosi segítségre természetesen büntetlenül és épségben ússza meg a történetet... Neki már jár a mentő, a kórház, a gyógyítás. Ha ugyanezt egy öt perces újszülöttel teszi, már gyilkosnak minősül. Miért álltatjuk magunkat azzal, hogy van különbség???? Természetesen mindenki eldöntheti, milyen sorsot szán saját magának - de annál alávalóbb tettet, mint elvenni az esélyt mástól nem tudok elképzelni.
 
 


Olyan mondatot miért nem látok sosem leírva,hogy "ma ismét meghalt egy újszülött a KÓRHÁZBAN"??????

Gyilkos az az orvos is,akinél a szülés végén/közben/alatt meghal az újszülött????Pedig ő is döntések sorozatát hozza a szülés alatt!
Csak úgy,mint a szülő nő,aki úgy dönt,nem kórházban szül.

Vagy felelőtlen az is,akinek megindul a szülése otthon és a mentő nem ér ki időben?

Ugyan már, ezt nem lehet így leegyszerűsíteni!
De legfőképpen felesleges nagy szavakat használni mint felelőtlen,gyilkos,alávaló....

Az utolsó mondat pedig megdöbbentő.Párhuzamot vonni egy hidegvérrel,előre megfontoltan gyilkoló ember és egy szerencsétlen esemény között több,mint közönséges!

De ha mindezt a másik otthonszülős topikba írod,garantáltan fogsz kapni válaszokat a kérdésedre!Mered?

Kíváncsian várom!!!!

 
 


Andem,
Anyapocnak akár mindegyik mondata lehetne az enyém is!
Személyesen ismerek olyan anyát akinek kórházban, 2 szülészorvos kezei között halt meg a kisbabája, a baba nem volt beteg, a császárműtő a szomszédban volt, az orvosok azóta is dolgoznak, és az eset nem került be a híradóba! Ott ki volt a gyilkos? Ne dőlj már be a média szenzációhajhászásának! Azt hiszed kórházban nem történik ilyen?
Vendég
 


A szombat hajnalban történt tragikus otthonszülésröl csak annyit, hogy ha a kismama itt lett volna a kórházban nem halt volna meg a gyermeke.Csupán csak egy gátmetszés kellett volna!!!Aki nem tudja a komplikációkat ellátni az ne gyakorolja ezt a hivatást!!!!Laikusként sem szülnék otthon mert a gyermekem élete többet ér!!!!
 


Műtősnő,
Geréb Ágnes nőgyógyász. Nem védeni akarom mert semmi közöm hozzá, de ha csak egy gátmetszésen múlt volna, vajon nem tette volna meg? És ha csak ennyi kellett volna, nem repedtek volna annyit az anya szövetei hogy a gyerek kiférjen? Komolyan kérdem mert érdekel, és ha ez a szakmád nyilván tudsz is felelni.
Én sem szülnék otthon, mégis maximálisan meg tudom érteni azt aki ezt választja. Nekem is támadnak sírógörcseim ha arra gondolok mi vár rám hamarosan a kórházban...
Vendég
 


Sziasztok!
Nem vagyok túl tájékozott a Geréb Ágnes szülésvezetési technikáiról,de szerintem a gátmetszést nem túl gyakran alkalmazza.
 


Egerentyű,
az a helyzet hogy én sem vagyok Geréb Ágnes ügyeiben jártas, és értem én hogy nem túl gyakran alkalmazza, de ha vajon ezzel megmenthette volna a babát, nem tette volna meg? Már csak a józan észből kiindulva. Nem vagyok orvos sem, de még egészségügyis sem, nem akarok mégcsak okoskodni sem, csak nem tudom elképzelni hogy ha egy metszésen múlik egy élet, akkor azt egy orvos sok sok tapasztalattal a háta mögött nem tette volna meg. Én ezért nem hiszem hogy ezen múlt.
Vendég
 


Geréb Ágnesnek semilyen felszerelése nincs ahhoz, hogy ilyen minimális és egyszerű műveletet elvégezzen a Születés házban ahol tevékenykedik.A gyerek már elhalt mire a mentő beért a kórházba.Amit Geréb Ágnes nem csinált meg mint szülész azt egy másik orvos elvégezte 1 perc alatt bent a kórházban.Csupán látnia kellet volna, hogy nagy a gyerek és gátmetszét kell alkalmazni!!!!Aki idáig megszült Geréb Ágnesnél minden komplikáció nélkül annak nagy szerencséje volt.Csak végig kell olvasni azt a listát amit ír,hogy milyen kellékek kellenek neki az otthonszüléshez.Röhely!!És mit tud ő nyújtani?Hol a biztonság és a kórházi háttér?Nincs neki semmi háttere ezt én nagyon jól tudom.Sokszor hozott már be kórházba kismamát mert nem tudott már vele mit kezdeni kirakta a kórházkapuba és annyi.Mossa kezeit.A most alakuló edészségügyi reformoknak köszönhetően sok kórházban átépítések zajlanak annak érdekében,hogy minnél otthonosabb legyen a szülés.Kérném a kismamákat járják végig a szülészeteket és döntsenek.Mi a fontos az,hogy otthon szülök vagy az,hogy kórházban és 2-3 nap után komplikáció nélkül megy haza.
 


Geréb Ágnes teljesen alternatíív módszereket alkalmaz!Mint az állatvilágban ott is így szelektálódnak.És az a borzasztó, hogy ezért még fizetnek is neki!
 


Műtősnő,
előrebocsátanám hogy érdeklődöm mert érdekel, és nem kötözködöm!
Mi kell egy gátmetszéshez? Feltételezem vágószerszám (szike?) esetleg ha el is akarja a sebet látni akkor tű és cérna. Ez nincs G. Á.nek??? Komolyan?
A 2-3 nap sosem volt 2-3 nap. És vidéken lakom, egy kórház van, nincs választásom. Akkor én hol nézzek körül ha jobb körülményeket akarok? Csak a fővárosiaknak adatik meg a válogatás luxusa. A komplikációmentességet meg senki nem garantálhatja (sajnos tudok szomorú történetet kórházban is)
Vendég
 


Hiába a sok sok tapasztalat Gerégnek,de annyi esze lehetne, hogy ikerszülést nem vállal el otthonszülésbe.Különben is már rég bevonták a diplomáját egy hasonló haláleset miatt.Tehát most illegálisan csinálja!!!!
 


A gátmetszéshez csak egy olló kell és helyi érzéstelenítés!Kell egy jó pár steril műszer,steril körülményekkel a gát ellátásához( szike nem kell).Ezért kellene feljönni pestre és körülnézni.Nem csak a gazdagok szülnek pesten a mezei emberek is feljönnek pestre.
 


Műtősnő,
fene egye a sterilitást ha emberélet a tét, akár konyhakéssel is vágna szerintem bárki ha egy kisbabáról van szó (szerintem) aztán a kórházban majd ellátják a sebet, a baleseti sebek sem steril vágással keletkeznek. Persze ez csak az én véleményem.
A kórházzal kapcsolatban: igen, felmehetnék Pestre szülni. De 120 km. Vajon beérek a Ladánkkal időben ha dugó van? Bár már a távolság miatt sem biztos. Ha meg befekszem terminus előtt jócskán hogy ott induljon meg a szülés, hova tegyem a nagylányom (aki 4 éves)? Sehogyse jó ám ez annak aki messze lakik a fővárostól! Én eszem nem eszem nem kapok mást. Tán ezért is értem meg annyira aki otthon szeretne szülni.
Vendég
 


Sziasztok!

A másik Otthonszülők topikot is érdemes elolvasnotok!
Vendég
 


Szia Bonika,
én olvastam. De én csak beszélgetnék a dologról, ott meg nagyon megy az adokkapok. Aztat meg nem szeretem. :)
Vendég
 


Áfonya!
Igen, pontosan tudom - élesben, tapasztalatból - hogy kórházban is történik ilyen. Mindig is fognak meghalni újszülöttek és szülő nők is szülés közben. De nem mindegy, hogy mindez úgy történik-e hogy mindent megtettünk ellene, vagy olyan körülményeket választ, amelyek mellett a legkisebb komplikáció is halálos.

Aki annyira "bátor" hogy a természetesség jegyében vállalja a kockázatot, hogy lemond a napjainkban lehetséges kórházi segítségről, az legyen ahhoz is bátor, hogy a természetes következményeket is vállalja. Az az anya, aki kockáztatta újszülöttje életét, a sajátját már nem kockáztatná, ugye akkor már nem baj ha nem "természetes" a kórház, a lényeg az életbenmaradás...
Ugye azzal tisztában van mindenki, hogy a kórházi orvosok sgítsége nélkül az ilyen esetek nagy részében az anya is meghal??? Mint ahogy százával haltak a nők, amikor nem volt kórház... Csakhát az újszülött ki van szolgáltatva a szülők ostobaságának, divathóbortjainak, és ez az életébe is kerülhet.

Ha a néhány hónapos-éves gyerekedet nem viszed orvoshoz, mert te úgy döntesz, hogy az természetellenes, és a gyerek meghal - ez gondatlanságból elkövetett emberölés.
Ettől a gyerektől előre megvonták a szakszerű kórházi, orvosi ellátáshoz való jogot. A kettő között erkölcsileg semmi de semmi különbség nincs.

Anyapoc!
Akinek otthon indul meg a szülése, az nyilván nem maga dönt erről. Gondolom vagy annyira intelligens, hogy érted a különbséget...
Vannak dolgok, amik bizony egyszerűek...
Természetesen bárhova szívesen írok, amint elmondod, hova szeretnéd.
 
 


Andem,
nem értünk egyet. Nem baj. Neked is megvan a véleményed, meg nekem is.


Épp most hallottam a hírekben: ugyanebbe a komplikációba évi 5 újszülött kórházban(!) belehal. Borzasztóan sajnálom a kisbabát, de szerintem ugyanez történt volna vele bárhol. Persze ez már sosem derül ki. :(
Vendég
 


műtősnő írta:Geréb Ágnesnek semilyen felszerelése nincs ahhoz, hogy ilyen minimális és egyszerű műveletet elvégezzen a Születés házban ahol tevékenykedik.A gyerek már elhalt mire a mentő beért a kórházba.Amit Geréb Ágnes nem csinált meg mint szülész azt egy másik orvos elvégezte 1 perc alatt bent a kórházban.Csupán látnia kellet volna, hogy nagy a gyerek és gátmetszét kell alkalmazni!!!!Aki idáig megszült Geréb Ágnesnél minden komplikáció nélkül annak nagy szerencséje volt.Csak végig kell olvasni azt a listát amit ír,hogy milyen kellékek kellenek neki az otthonszüléshez.Röhely!!És mit tud ő nyújtani?Hol a biztonság és a kórházi háttér?Nincs neki semmi háttere ezt én nagyon jól tudom.Sokszor hozott már be kórházba kismamát mert nem tudott már vele mit kezdeni kirakta a kórházkapuba és annyi.Mossa kezeit.A most alakuló edészségügyi reformoknak köszönhetően sok kórházban átépítések zajlanak annak érdekében,hogy minnél otthonosabb legyen a szülés.Kérném a kismamákat járják végig a szülészeteket és döntsenek.Mi a fontos az,hogy otthon szülök vagy az,hogy kórházban és 2-3 nap után komplikáció nélkül megy haza.
Na ezt kéne nagyon alaposan végigolvsnia minden hezitálónak, aki otthon akar szülni!!!!!!!
 
 


Áfonya, olvass át a másik otthonszülős topikba. Ott leírja az a neonatológus orvos, aki ott volt és nem sikerült újraélesztenie a babát, hogy bizony ez kórházban nem történt volna meg.
GÁ biztos nem akarta megsérteni a baba és a mama auráját :twisted:
 
 


Andem, én nagyon egyet értek Veled.
 
 


Sziasztok!

sajnos az aktuális téma kapcsán vetődtem erre,remélem nem baj :wink:

Nekem az a véleményem,hogy most nem ezen az egy eseten kellene lovagolni,mert nagyon jól tudjuk,hogy pontosan ilyen komplokáció miatt már kórházban is meghalt csecsemő,csak azt nem fúja fel a média.Várható volt,hogy ez az eset pellengérre állítja majd Geréb Ágnest és az otthonszülést.Szerintem az itt baj ,hogy nincsenek meg a feltételek az otthonszüléshez,és ezen kéne javítani.Miért nem adatnak meg a feltételek mint például Hollandiában??Pedig az igény nagyon is meg lenne rá és sok kezdeményezés is volt,de mégsem halad előre az ügy.Miért nincs joga valakinek eldönteni hogy hol érzi magát biztonságban??Mert így tényleg nincs joga hisz tényleg nincsenek meg egyenlőre a feltételek biztosítva.Én pl.a kórházban érzem magam biztonságban de megértem azt aki otthon érzi magát nyugodtnak egy szüléshez.Véleményem szerint nagyban befolyásoló tényező a szülészorvos lobby,talán úgy nekik se jutna annyi hálapénz.... :(

A nővérem egyébként Geréb Ágival szült és volt nála szike az esetleges gátmetszéshez,ezt első kézből tudom!!!

Sziasztok,Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Panny,
én meg veled értek egyet!

Jamina,
átolvastam, csak azért nem írtam oda mert nagyon durva a stílus ahogy ott beszélgetnek egyesek.
Vendég
 


Áfonya, a durva stílus szerintem inkább vehemens, a durva mondjuk némely nlc-s beszólásokra illik, mint jelző.

Düh és elkeseredettség munkál a legtöbbünkben, ilyenkor nehéz megválogatni a szavakat és tekintettel lenni mások egyéni érzékenységére.
 
 


Jamina,
értem én, nem is szemrehányásként írtam, csak féltem hogy lehurrog valaki, így inkább békésen beszélgetek itt az ügyről pár emberkével. Mert engem is foglalkoztat. De olvasok ott is! :wink:
Vendég
 


A másik topikban már leírtam amit szerettem volna,de ide csak annyit,hogy a gátmetszés önmagában nem lett volna elég!!!Azokra a bizonyos fogásokra is szükség van,amit esetleg nem végzett el G.Á.Itt nem csak egy beavatkozásról van szó.Több egymásra épülő"segítségről",ami a váll kifejtéséhez szükséges!A váll a szeméremcsontban akad el és onnan kell kifejteni az erre alkalmazható műfogásokkal,amihez általában 2 szakorvos szükséges!(és egyéb gyógyszeres beavatkozás)
És az idő,ami nagyon sokat számít ebben a helyzetben!!!!!Ezért lett volna nagyobb esélye ennek a kisbabának a kórházban!
De sajnos ez már kevés!Mi lett volna ha.... és a kórházban is meghalhatott volna....ezek már nem változtatnak a tragédián!
És senki ne bántsa az édesanyát,hisz ő sem akart semmi rosszat a babájának,pláne nem megölni(ahogy egyesek fogalmaznak)!Nagy tragédia érte,ami egy életen át kísérni fogja!!!
És azok az anyukák akik kórházban vesztették el a gyermeküket esetleges orvosi hiba miatt,az ő fájdalmukat sem enyhíti,az,hogy,ha otthon szült volna talán nem következik be a tragédia!

És még egy szösszenet!A komplikációmentes szüléshez nem kellenek a bonyolult műszerek!Gátvédelmes szülésnél semmire nincs szükség!"Műtősnő"kérlek magyarázd meg milyen eszközökre gondoltál!
Viszont ha gond van igenis legyenek keznél azok,amivel mind az újszülöttet mind az anyát meg lehet menteni!De úgy tudom G.Á.táskájában megtalálhatók az életmentéshez szükséges "kellékek".De itt most nem ezen múlt!Vhol hibázott,nem úgy és nem időben használta az ilyenkor előírt protokolt-sajnos nem tudjuk a szülés részleteit,és nem voltunk jelen,ezért nehéz megmondani hol volt a hiba-és ez egy baba életébe került!

Timi
 
 


Hol van az a topik aniről beszéltek?
Ildikó

Bocs, hogy, ilyen kurtán, csak épp szoptatok.
 


És ha az öreganyámnak kereke lett volna,omnibusznak hívták volna....

Ezt imádom :twisted: :twisted:

 
 


Andem

Örülnék,ha nem tennél megjegyzéseket az intelligenciámra vonatkozóan!Én sem tettem!Szóval a sorok közötti sértegetést hagyjuk a képernyőn kívül.... :roll:

Nekem nem az otthonszülés/kórházban szüléssel van problémám.
Mindkét gyerekemet kórházban szültem,életem legnagyobb élményei közé tartoznak és nekem a kórházban töltött napok is szépek voltak.
Nekem az a tartalom nem tetszik,amit az első hozzászólásodban sikerült felvázolni!

Gyilkos,alávaló,önző....nem sokallod ide ezt egy kicsit?????

No igen,akinek otthon indul meg a szülése...és esetlegesen otthon is szül(mert már nem tudják bevinni...),...vajon miért áll pellengéren?Miért kezelik úgy,hogy ő otthon AKART szülni????Na és ha akart...az miért elítélendő?????

Még mindig nem értem....és azt sem,hogy lehet gyilkosokkal egy kalap alatt emlegetni ezeket az embereket,hiszen pont a legjobbat akarja a babájának és magának is.Uúgy,mint az,aki a kórházi ellátásról gondolkodik így.

Teljesen igaza van Panninak!Nem ellene kellene dolgozni,hanem érte!Segíteni,megteremteni a feltételeit!Nem mindenki tud kikötözve,szétnyitott lábakkal,hanyatt fekve szülni!!!Van,akinek a műszerek láttára leáll a szülése.És mi következik?Császármetszés,ami legalább olyan veszélyes,mint egy un. otthonszülés.

Lényeg a lényeg,nem elítélni kellene ezeket az embereket,hanem megérteni.Ha nem tudod megérteni,az sem baj,az ítélkezés elég veszélyes dolog...pláne,ahogy Te csináltad.Bár az első felindultságodra tekintettel érthető.

 
 


Csak halkan jegyezném meg, hogy gátvédelemet általában nem először szülő nőknél alkalmaznak.

A legnagyobb baj az otthon szülő nőkkel az egész gondolkodásuk, naturalisztikus életszemléletük. Egy régi ismerősőm szült Geréb Ágnessel még februárban, érdemes lenne végighallgatni, hogy időnként miket mond: olyan szinten megveti a kórházban szülő nőket, meg úgy általában az egész orvos társadalmat, hogy a gyomrom felfordul. Mindenki hülye csak természetesen ő az okos, aki mindent jobban tud. Amikor 6 hetes volt a gyereke, olyan sovány volt szegény, hogy én is alig hittem el, egyszer használatos pelenkát nem vesz, csak kimoshatót, a gyerek popsija rőt vörös volt a kiütésektől, aztán anyatej missziótól kapta a gyerek a tejet, és most 6 hónaposan meg már 8 kilós, amikor mellre teszi 2 órát rágicsálja a gyerek a mellét és mikor bátorkodtam megjegyezni, hogy nekem a kórházban 10-15 perces szoptatást javasoltak, majdnem agyon lettem csapva, hogy mekkora hülyesget mondok a gyerek lelkének ez kell - szóval mindenki döntse el ez normális-e!

Én biztos soha nem szülnék otthon. Amikor a kislányom született, hagyományosnak indult, bár túlhordtam és ezért az orvos 1 nappal előbb befektetett. Hiába indította oxitocinnal, próbált kézzel tágítani, stb. nem tágultam semmit 6 óra alatt. Örökké hálás leszek neki érte, hogy nem hagyott napokat kínlódni - és mikor kiemelte a kislányomat ő maga mondta, hogy soha nem tudtam volna hagyományosan megszülni. Ha otthon szültem volna, valószínűleg vajúdhattam volna 34 órát mint az önérzetes ismerősöm, aki még büszke is erre - arra persz nem gondol, hogy ezt a baba is megkínlódta ugyanúgy, és végül, G. Á. beküldött volna kórházba szülni, ahol teljes joggal háborodott volna föl a szakma. Így persze, hogy G.Á-nak 0 az anyai halálozása.

Egyébként amikor én szültem 7-en voltunk 4 szülőágyra és egy otthon szülni akaró kismamát hozzánk akartak behozni végül szülni, akkor most nekem kellet volna felállnom hogy neki helye legyen?
Vendég
 


Még annyit fűznék hozzá, hogy kórházban is lehet igazán kényelmes körülmények között szülni. Van alternatív szoba, 2 ágyas alapítványi szoba. Az én párom CSÁSZÁRMETSZÉSNÉL a műtét végző orvosom MELLETT állt, gyönyörű közeli képeket csinált az egész szülésről, a babáról, beöltöztették, és még neki is az egész kórházi személyzet próbált segíteni, hogy a teljes élményt ugyanúgy átélhesse! És utána 5 napig reggeltől estig bármikor bármilyen látogató bejöhetett (persze úgy hogy ne zavarja a szobatársat), és soha nem mondták hogy most már menjen haza.

És ez nem egy magánklinikán volt, hanem a Péterfy kórházban ami egy régi, ronda épület de fantasztikus orvosok és személyzet van. Szerintem vidékről jövő kismamák is meg tudnák oldani hogy Pesten szüljenek, ez csak technikai egyeztetés kérdése. Az orvos biztos segít, ha ezt kéri a kismama.

Aki pedig az 5 napot nem bírja ki egy kórházban, attól megkérdezném, hogy mit tesz majd ha gyereke beteg lesz, és esetleg vele együtt kellene majd befeküdnie, otthagyja a gyerekét, vagy egyáltalán nem viszi be?
Vendég
 


Sziasztok!
Engem is a téma aktualitása hozott ide..Szerintem ma Mo-n otthon szülni (választott, tudatos módon) nem jó döntés. Soha nem választanám. Többek között azért sem, mert a fiam császárral született (elmondanám, h nem éreztem miatta egy percnyi csalódást sem, és szoptatni is kitűnően tudtam 11 hónapig, és 4 nap múlva otthon voltunk mindketten. Szóval semmi negatív tapasztalatom nincs a császárral kapcsolatban), otthon nem lett volna sok esélye.Az alapvető gond az volt, h lassan haladt a tágulás. Ezzel kapcsolatban szeretnék felvetni egy dolgot: hallottam egy olyan véleményt (dr Csákány M. Györgytől, de leht, h nem György), miszerint a hasonló komplikáció, mint amibe most sajnos belehalt a baba, akkor lehet végzetes, ha a szülés elhúzódik, a gyermek pedig már eleve nem a legjobb kondícióban van. +-Hallott vki ilyenről? Úgy tudom, h G.Ágnes egyik alapvetése, h a születés során nem szabad semmit siettetni (a borzalmas oxitocin), minden olyan tempóban jó, ahogy a baba akarja. A gyakori fájásgyengeségért, lassú tágulásért pedig a kórházi körülményeket okolja. Én már egy hete bent feküdtem a kórházban mielőtt spontán módon megindult volna a szülés, egyáltalán nem voltam feszélyezett, kizártnak tartom, h a kórház zöldje miatt nem haladtam elég gyorsan. És sokan vannak még így. Nem hiszem, h mindenkit feszélyez a kórház! Szerintem igenis el kellene fogadnunk, h az a homályos elképzelés, h a szülés a világ legtermészetesebb dolga, azt is jelenti egyúttal, h a halálozás visszatér arra mértékre, mint amikor még mindenki otthon szült. (Persze Semmelweis utáni időre!) Nem tudom, h ezt akarjuk-e? Nyilván nem, hiszen legtöbben azt szeretnék, ha otthon is szülhetének, de olyan módon, h rohamkocsi áll a ház előtt, és a kórház nincs messzebb, mint 30-40 km, városi forgalom nélkül. Szerintem ennyi előkészület után akár már kórházba is mehetnének a nők. A legjobb az lenne, ha olyan szülészet lenne mindenhol, ahol egyágyas a szülőszoba, és aki igényli válogathasson mindenféle alternatív lehetőség közül. Tudom, h sokakat a kórház "embertelensge" riaszt. Ennek enyhítésére kellene költeni a pénzt, nem kávéautomatára a folyosón! Magam részéről akkor sem szeretnék otthon szülni, ha a kórházba jutás lehetősége, és az ottani ellátás maximálisan elérhető, a lehető leggyorsabban. Mert kérdem én, G. Ágnes fel tudja-e ismerni, és ha igen, mivel, h a babának azonnal meg kell születnie (császár, nem csini bikini-vágással ám!), máskülönben baj lesz?
Vendég
 


Tűzmanó,
azért kihallani ám hogy budapesti vagy! Biztosan meg tudnám oldani? Aztán hogyan??? Vagy befekszem a 38. hét körül egy csini pesti kórházba 120 kilométerre hagyva a 4 évesemet az apjával aki 3 műszakban dolgozik (persze csak ha gondozásra is odajártam, és arra pénzem sem volna), vagy esélyem se igen van beérni, vagy ha mégis hát vajúdhatok a kocsiban 2,5-3 órát. Lehet hogy te csudaszép körülmények között szültél, de nálunk az egész megyében 1 kórház van, egyetlenegy(!) egyágyas szülőszobával, és egy 3 ágyas szülesztőhodállyal, ahol a szülőágyak csak függönnyel vannak elválasztva egymástól és a távolságuk úgy 1-1,5 méter egymástól. Gyere, "bírd ki" te is! Nem mindenki tud válogatni! Én is ezerszer szívesebben szülnék itthon mint egy ilyen helyen! (Más kérdés hogy nem tehetem egy előző császár és a baba tekintélyes méretei miatt)
Vendég
 


Kedves Tűzmanó,
én is ott hon szültem a másodikat, és mosható pelust használok, mert nem szeretném a környezetemet egy tonna le nem bomló szeméttel terhelni, valamint szeretnék takarékoskodni is. A gyerekem popsija olyan gyönyörű, hogy ódákat tudnék róla zengeni, pedig popsikrémet sem használok. Nagyon jó érzés, hogy kétnaponta 10 percet szánok arra, hogy ezt megtegyem, nem érzem sem áldozatnak, sem megterhelőnek. Valamint akkor, és addig szoptatom a gyerekemet, ameddig ő igényli, a WHO és a Magyar gyermekorvosok elfogadott ajánlása szerint, mert a babáknak ez a jó. Ha te, vagy a csecsemősnővérek ezt nem tudjátok, az a ti tájékozatlanságotok, a csecsemős esetében elkeserítő, mert neki ez a szakmája.
Az otthonszülés nem kényelmi kérdés!
Én rettegtem a kórháztól, attól, amit ott a babákkal csinálnak. Láttál te már felvételt arról, hogyan lóbálják meg a lábánál fogva szerencsétlen babát? Így köszönti őt ebben a világban a nagyszerű császármetszés, és a nagyszerű orvosok. Tiszteletem azé,az orvosé, aki nem a saját szempontjait helyezi előtérbe, de sokszor tapasztalom ennek az ellenkezőjét.
Én nem szerettem volna, ha a gyermekem elszenvedi mindazt, amit egy kórházi szülésnél rutinszerűen megtesznek velük, pusztán azért, mert nem kérdeznek meg bizonyos dolgokról, vagy mert úgy szokták, nekik úgy gyorsabb, sorolhatnám. Én csak annyit mondanék, mielőtt bármibe is belebonyolódnék:
Ha nem ismered a lehetőségeidet, akkor egy sincsen.
Előbb tájékozódj, aztán oszd az észt.
Ildikó
 


Áfonyaa mint olvashattad nem csudaszép körlmények között szültem, mert akkor kapásból nem a Péterfybe mentem volna hanem egy magánklinikára , a fizetésem ugyanis megengedi. És képzeld első éjjel én is 3 ágyas nem alapítványiban voltam, ott ugyanis éppen nem volt üresedés, és képzeld a fejem fölött rohadt a fal. De rohadtul nem érdekelt mert úgy voltam vele, talán átkerülök az alapítványiba (ami egyébként 16 ezer forint volt összesen a további 4 éjszakára ) bíztam az orvosomban és csak ez érdekelt. A gyerekem egészuséges megszületése fonbtosabb volt mint az hogy kádban vajúdjak.

Akinek egyébként nincs 16 ezer forintja arra hogy ilyenkor megfizessen egy viszonylag szebb szobát az inkább alapból ne szüljön második avagy sokadik gyereket, vagy egyáltalán, mert úgyis csak segélyből nevelné fel.

Vidéken is lehet kórházba menni szülni, sőt, ha valaki Pestig mint a szóban forgó anyuka Nyíregyházáról fel tudott jönni a G.Á.szülőotthonába, akkor már egy kórházig is el tud jutni.
Vendég
 


Nem a szebb szobáról van szó, hanem pl az utazások költségeiről, hisz akkor gondozásra is fel kéne járnom, és hetekig míg benn fekszem látogatni is szeretnének, ezek meg már ugye nem 16000 forint. Én nem engedhetem meg magamnak a magánklinikát. Mégis szülök második gyereket. Én már csak ilyen vagyok, mea culpa.

Tegnap még el lehetett beszélgetni az esetről, ma már csak itt is a sárdobálás megy meg G. Á. szapulása, valamint az otthonszülő nők minősítgetése, meg bezzegelés mint a másikon. Én ebből nem kérek. További szép napot!
Vendég
 


Ildikó,
igazat adok abban,hogy itt nem a mosható pelusról és az igényszerinti szoptatásról van szó.
Egyetértek azzal is,hogy otthon minden a maga menetébe zajlik,nincsen feleslegesen adott gyógyszer!De ha komplikáció lép fel,akkor időben döntsünk már és kapja meg a megfelelő ellátást!!!Hogy mind a baba mind a mama életben maradjon!
Elég szomorú,hogy egyes kórházakban futószalagon zajlanak a szülések,és ahogy írtad láblógatva fogják meg az újszülöttet.De számtalan császármetszés mentett már meg babát és anyát is egyaránt.Akik ennek köszönhetik saját és babájuk életét,őket gondolom az nem érdekli annyira,hogy láblógatva jött a gyermek a világra!
Szerencsére a te gyermeked háborítatlanul jött a világra,de hidd el sok kórházban,sok kismama is így éli meg a szülést!Beavatkozásmentesen,háborítatlanul!

Sajnos az is tény,hogy mind a két oldal csak a rosszat tudja a másikkal szemben felhozni!Ahogy Tűzmanónak is vannak jó érvei és Ildikónak is!Szerintem itt senkinek nincs joga ítélkezni!

Timi
 
 


ilkamama,
a hozzászólásodnak éppen jelen pillanatban nincs létojogosultsága.

és én is csak javasolnám hogy előbb tájékozódj, aztán oszd az észt, ugyanis nem jó a gyereknek ha órákig rágcsálja a melledet, neked meg végképp nem jó, ha aztán emiatt kisebesedik és utána nem tudsz szoptatni. Tudod, én saját szememmel láttam hogy az a gyerek 6 hetesen olyan volt mint egy etióp éhező, most meg 6 hónaposan 8 kiló. Ez véleményem szerint nem normális. Nem vagdalkozni kéne hanem józan, urambocsá paraszti ésszel gondolkozni!! Azt pedig határozottan elutasítom, hogy abban a kórházban ahol én szültem, rángatták volna a babákat - pedig ez nem egy sztárkórház. Bármikor ott lehettem vele, sőt 24 órás rooming in volt, ha a baba éjjel sírt - azonnal behozták. Semmilyen vizsgálatot nem végeztek el rajta anélkül hogy beleegyezésedet adtad volna. És semmilyen táppal nem tömték tele. Az én kislányom 3. éjszaka befulladt, mert az első szopi után még nem tudtam rendesen megböfiztetni, és ha nem rohanok vele a mellettem lévő szobába a csecsemősökhöz, akik azonnal helyrepofozták - igen szó szerint, hogy levegőt kapjon - akkor a gyerekem lehet hogy ma már nem élne.
Az otthonszülésnél ugyanis SENKI nem végzi el az utógondozást, senki nem áll ott melletted (hacsak nem a védőnő jut eszembe aki egyszer dugta oda az orrát) az első napokban segíteni ellátni a gyereked - mint ahogy az maradéktalanul megtették velem a kórházban. Pontról pontra mindent megmutogattak alá is kellett írnom hogy "átvettem" a gyereket. ÉS az 5 nap arra jó, hogy bármikor bármit kérdezhetsz és igenis segítenek mert azért vannak ott. És nem lóbálják meg nem dobálják a gyerekeket, ez egy gusztustalan általánosítás! A kislányomat a párom fényképezte ahogy kiemelik!

De talán tisztelni kéne az orvosokat is, hogy az orvosi diplomájukat nem puszira kapták, és esetleg akadnak olyanok is akik tényleg szeretik a szakmájukat. És nem feltételezni hogy csak kárt akarnak okozni a laikus kismamának,
Vendég
 


bocs hogy nem hagyom szó nélkül, de egyszerüen felháborító, hogy egyesek, főleg az ilyen önérzetes nők, csak azért mert nekik jogukban áll otthon háborítatlan körülmények között vajúdni , szart dobáljanak az orvostársadalomra a saját ostoba rögeszméik miatt.
Vendég
 


Ilkamama!
Szerintem azért durva, ha azt feltételezed az orvosokról, h csak a hálapénz és a saját kényelmük motiválja a döntéseiket! Persze, ők is emberek, de a bábák is azok. Feltételezem, nem szentek, akik szülés kísérést vállalnak. Tényleg! Ők ingyen csinálják? Tudja vki? Érdekelne.
Különben azt gondolom, h ha az ember megbízik az orvosában akkor minden rendben (nem azt mondom, h akkor nem történhet baj!). Szerencsére még mindig választhatunk orvost, és nem kell feltétlenül az ismeretlen ügyeletes orvos kezei között szülnünk (különben kevéssé valószínű, hogy minden általunk nem ismert orvos szörnyetegként viselkedne egy szülő nővel). Ha pedig már választottunk orvost (gondolom, akik otthon szülnek, azok is járnak gondozásra), akkor feltételezem azt is el tudjuk róla képzelni, h tisztességesen levezeti a szülést. Aki meg tud keresni egy bábát, netán tényleg eljön Nyíregyházáról Pestre "otthon"szülni, az tud választani magának orvost is. (És azt el tudja mondani vki, h miért jobb a születésházban szülni, mint kórházban? Ez igazából otthonszülésnek számít?)
Nekem voltak problámáim az életem során, de soha, egyetlen orvosról sem feltételeztem és nem is tapasztaltam, h nem a gyógyításom az egyetlen célja mindannak, amit velem tettek. Nem volt mindig kellemes a kórház (főként a kaja), de egészséges vagyok, a fiam is az és újra terhes vagyok. Orvosok nélkül, természetesen nem minden része ment volna! És ritka kevés hálapénzt adtam ki a kezeim közül.
Vendég
 


Sziasztok!
Én is császárral szültem, és ha nem kórházban lettem volna, a babám már nem élne, mert 2x volt a nyakára csavarodva a zsinór, és fájásnál 60-ra esett a szívhangja. A doki 4 fájás után eldöntötte a műtétet, és ha nem ott lettünk volna ahol vagyunk, nagy baj lehetett volna. Azelőtt nekem is voltak illúzióim az otthonszüléssel kapcs-ban, de az eset után elszállt.
Lehet nem figyeltem eléggé, de tényleg 4,5 kg volt a baba, aki sajnos meghalt most otthonszülésnél? Ha igen, akkor mind az anyuka, mint G. Á. számolhatott volna azzal, hogy baj, tragédia lehet, és lett is. :cry:
Ekkora magzatnál nagyobb körültekintéssel járnak el a kórházban is! A kisbaba nyugodjék békében!

Kép
Kép
 


Kedves Tűzmanó,
én maradnék a higgadtabb hangnemnél, bár most biztosan meg foglak botránkoztatni. A fiamat öt éves koráig szoptattam, amikoris a testvére megszületésekor átadta neki a stafétát, és elfelejtette. A kislányom 5 hónapos és több mint nyolc kiló, pedig csak 3,45-tel született. Az első hét kivételével (akkor is a helyes szopás egy nap alatt meggyógyította) egyetlenegyszer sem sebesedett ki a mellbimbóm. Köszönjük jól vagyunk, mindenki teljesen normális, a fiam nem kötődik hozzám kórosan, fantasztikus meleg pillanatokat éltünk meg együtt akkor is, amikor egyedül volt és most is, hogy ketten vannak. Javaslom átnézésre a szoptatásportált, ott sok hasznos információt találhatsz.
Örülük, hogy vannak olyanok, akik feltétlenül meg tudnak bízni az orvosokban. (Felhívnám mindenki figyelmét, hogy ez a mondatom két részből állt, tessék a másik felét is elolvasni.) Én úgy gondolom, hogy mind a saját, mind a gyermekem életéért és testéért én vagyok a felelős, én döntök arról, mi történhet és mi nem. Az orvos feladata, hogy tájékoztasson mindenről, kockázat, eredmény stb. Ez a mai orvosi társadalom számára szinte ismeretlen. Én mindennek utánanézek, mert tudni akarom, milyen lehetőségeim vannak, miből választhatok. Mindenki úgy vezeti az életét ahogy tudja, ahogy akarja. Nekem ez így jó, így tudok szembe nézni magammal és vállalni a következményeket. Ezért nem fogok valószínűleg soha beperelni egyetlen orvost sem. Ők is emberek, ha nem gondolják azt, hogy náluk van a bölcsek köve, semmi baj. Én azt látom, eléggé azt gondolják. (Tisztelet a kivételnek.) Arról nem is beszélve, hogy a szülészet eléggé psziché-érzékeny terület, ami jó az egyiknek, nem jó a másiknak. Ahogy én tapasztalom, ezt is eléggé elfelejtik az orvosok. Bizony sok helyen futószalag a szülés. Igen, három ágyas szülőszoba, paravánnal, igen, közös vajúdó, kérés nélkül tápszert adó csecsemős. Sorolhatnám. Szombathelyen orvost sem lehet választani. Ezt talán nem sorolnám, csatlakozom Áfonyához.

A bábák nem vállalják ingyen a szülést, de a szülés árában benne van a várandósgondozás és a gyermekágyas gondozás is. Nem hagytak magamra, volt egynapos és ötnapos vizit, valamint hathetes kontroll. Bármikor telefonálhattam. (nem hiszem, hogy továbbtartott volna, mit friss sebbel elbandukolni a csecsemőshöz) A kisbabát a gyermekorvosnál alaposabban vizsgálta a bába, mindent dokumentált, nemcsak a babáról, hanem rólam is. Nem fizettem egy fillérrel sem többet, mintha kórházban szültem volna, sőt!!!

Az orvosok, ha élete mentenek pl. a császárral, nagyon jó. De sok esetben nem ezt teszik, a beavatkozások teszik szükségszerűvé a császárt. Ehhez nagyon jó a császármetszési statisztikákat megnézni. Van olyan kórház ahol 44% van ahol 17. A WHO ajánlása 12. Hol van itt az életmentés? Hol van a csúsztatás? Azt is meg lehet nézni mi az egészségügyi minisztérium ajánlása a császármetszéshez. (babafalva nyitóoldala). Sok kórház protokollja köszönőviszonyban sincs ezzel. Mit tehetünk mi "betegek", ha az orvosok a saját játékszabályaikat sem tartják be?

Ha nem ismered a lehetőségeidet, egy sincsen.

Ildikó
 


Ildikó!

Teljesen egyetértek veled!!!!!!!!

Én kórházban szültem kétszer,és most is ott fogok harmadszor mert ott érzem magam biztonságban!DE,miért kell hogy más is ezt érezze??Nem vagyunk egyformák!Mindenkinek lehessen joga eldönteni!!

A kórházi protokollról meg nekem is az a véleményem,hogy sokszor szükségtelen és én ezt egyszer sem hagytam.Nem hagytam hogy indokolatlanul megfürdessék a fél órás babámat,nem hagytam hogy mindenféle csöveket dugjanak az orrába-torkába stb..mert egészséges gyereknek ezek szükségtelen.Én megtehettem ezt a MÁv-kórházban de kérdem én,ezt minden más vagy vidéki kórházban is megengedik??Hát bizos hogy nem!!

És egyébként a Geréb Áginak is van diplomája és szakképzett szülész-nőgyógyász nagy kórházi tapasztalattal,ha már itt tartunk!!És nagyon korrekt egy hetes tanfolyamot tart(részletesebbet mint a kórházban),a nővérem vele szült otthon.Mert van aki leblokkol a kórháztól(és ez nem hóbort!!!)és van aki ott érzi magát biztonságban!!Ezt el kell fogadni és nem ítélezni ,főleg nem elítélni.
Írtam már a másik topicban is,hogy akkor most fél Hollandia felelőtlen és nem tudják mit tesznek??Mert ott nagyon sokan szülnek otthon!!Nálunk is esélyt kéne adni erre,na meg a feltételeket.

És a kórházban igenis sok bacit el lehet sajna kapni ami otthon kizárható.Én pl.Staphilococcus bacit kaptam és ezáltal mellgyulladást.De én bőszen szoptattam,és igen,volt hogy egy órát is rajta volt a nagyfiam a cicin,és nem lett lelkisérült és nekem se volt a terhemre.Kétszer kellett felvágni a mellem,nem kívánom senkinek,szóval tudom miről beszélek.

Légyszi ne vagdalkozzunk,a véleményeket lehet ütköztetni de normális stílusban,és próbáljuk elfogadni a másik meggyőződését, MEGÉRTENI a másikat!!!

Hello,Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
 
 


Ilkamama és Panni,
jó volt olvasni a soraitokat! Köszönöm!
Vendég
 


Sziasztok!

Én nem ítélek el senkit, mindenkinek a maga joga eldönteni, hogy hogy és milyen körülmények között szűli meg a gyermekét, de a következményeket is magának kell elviselnie, mint pl. a mostani esetben a szűlők hogy dolgozzák fel, hogy elvesztették a babájukat még mielőtt orvosi segítséget kaphatott volna, mert otthon született.

Én három gyermekemet szűltem kórházban (MÁV kórház) és nekem biztonságot adott a kórház és az orvos jelenléte. Nem mertem volna akkora kockázatot vállalni, hogy az otthon szűlés akár a gyermekem életébe is kerülhet, mivel otthon nincs ultrahang, nincs műtő stb.

Lehet, hogy kicsit durva leszek, de én még a kutyám szülését sem mertem volna otthon végigcsinálni, őt is állatorvoshoz vittem, mert nem kockáztattam sem az ő, sem a kiskutyák életét. (Ezzel tényleg nem akarok senkit megbántani.) És jó hogy orvoshoz vittem, mert túl sok kiskutya volt benne és nem tudta megszűlni őket, meg kellett császározni, mert különben ő is és a kicsik is elpusztultak volna.....

Szóval szerintem, aki már a gyerek születésénél kockára teszi a baba életét az eléggé felelőtlen szülő.

És még annyit szeretnék mondani azoknak, akik azzal jönnek, hogy olcsóbb az otthonszülés, hogy egy életen nem szabad spórolni!! Lehet, hogy pár 10.000ft-tal bejebb lesznek, de ez akár a gyerek életébe is kerülhet. Nekem ennél jóval többet ér a gyermekeim élete!
Jó, lehet, hogy a kórházban is következhet be tragédia, de akkor ott legalább minden lehetőt megtesznek a babáért és akkor nem hordja magával az ember egy életen át azt a terhet, hogy nem adott meg minden segítséget a gyermekének.


Hát én csak ennyit szerettem volna leírni és tényleg nem volt szándékomban bárkit is megbántani.

Éva
 
 


Ja, és még annyi, hogy nagyon sajnálom a kisbabát és én is azt kívánom, hogy nyugodjon békében, remélem nem szenvedett sokat!!!

Éva
 
 

Vissza: Szülés

Jegyzetfüzet: