Új privát üzeneted érkezett!

Kedves lányok,

szerintem amiről mi itt beszélünk az nem a hálapénz. A hálapénz az az, amit a nagymamám műtéte után a prof.és az ápolónők zsebébe dugdosott az anyukám. Ma az eü-ben vannak az ún. alapellátások, amelyeket minden ellátásra jogosult térítésmentesen igénybe vehet, ill. vannak olyan szolgáltatások amelyekért ma már az egészségügyben is fizetni kell.
Szerintem, ha bármelyikőtök elmegy abba a kórházba, ahova területileg tartozik és ott kéri a terhesgondozást, akkor a mindenkori ügyeletes ellátja annélkül, hogy megmondaná az ellátás után az összeget. Mert ott van a munkaidejében és végzi a dolgát. Szerintem egyikőtöknek sem jutott eszébe még fizetni a vérvételért az ápolónőnek a terhesgondozáson, vagy a védőnőnek.
Amikor választasz egy saját orvost, csak hozzá jársz, esetleg magánrendelésre is, akkor ott plusz szolgáltatást veszel igénybe, ami pénzbe kerül. Ilyenkor nem közölheti az összeget, hanem közölje is és ne üljön ott mint egy szent, hogy amennyit gondolok.
Szerintem egyikőtök sincsen meglepve, ha ez történik pl. a fogorvosnál, ami megjegyzem sztk-ban sem ingyenes teljeskörűen.
Ami a dolog másik emberi oldalát illeti, amikor egy orvos plusz pénzzel vagy anélkül lelkiismeretlenül, a beteg, kismama, a baba legjobb léte ellen jár el, akkor az nem hiba, hanem bűn.És ez nem csak az orvosokra vonatkozik, hanem a buszvezetőkre, a tanárokra és mindenkire, aki olyan hivatást választott, hogy a másikért a közért dolgozik.

Kedves kivülálló,

szerintem mindenki maga választja hivatását. Ha valaki az orvosi hivatást választotta, akkor annak tisztában kell lennie annak előnyeivel és hátrányaival. A vasárnapi munkavégzéssel és a fizetéssel is.
Én majd 10 éve bankokban dolgozom ügyfélszolgálaton vezetőként, képzelje el, ha én csak azért nem szolgálnám ki Önt, vagy nem a legjobb tudásom szerint, mert nálam jóval többet keres, vagy mert nekem dolgoznom kell dec.24-én -mert kell - és Önnek nem.
Saját ügyfélszolgálatomon bizony egy napig sincs ott, aki nem a megfelelő módon kezeli az ügyfeleket- plusz juttatás nélkül, mert max. virágot fogadhatunk el. Az Ön orvosi teamje-ban ott lehetne az az orvos aki a kismamamát megcsászározza minden orvosi indok nélkül, mert neki a szülés időpontja nem alkalmas, vagy be sem megy a szülésére?
Az élet minden területén ki vagyunk szolgáltatva másoknak, Ön nekem a bankban és Én Önnek az orvosi ágyon. Talán itt lehetne értekezni a bizalomról, emberiességről, kötelességről, de lehet ezek csak szavak.

Elnézést, hogy ilyen hosszúra nyúltam, lehet velem vitatkozni.
zzss
 


Kedves zzss!
Sok mindenben igazad van, de abban nincs, hogy fizetni KELL! Mert a fogorvosi rendeloben kinnt van a tarifa es szamlat is kapsz. De ha megfogadsz egy dokit, es az SZTK-ba vagy a korhazba jarsz hozza, akkor nincs joga penzt kerni! Mert nem a sajat eszkozeit hasznalja, hanem az allamet! O azert nem fizet semmit.Az megint mas, ha a szules hetvegere vagy unnepnapra es munkaidon tulra esik. Akkor kerjen, ha ugy gondolja, meg szerintem te ugy is adnal, ha mar egyszer megfogadtad. A magrendeles az tiszta sor. Igaz, hogy ellene vagyok a halapenznek, es nem is fogok(ha eljutok odaig) adni vizsgalatokkor az orvosomnak, de szules utan igen. Mert meg fogom kerni, hogy ismet o vezesse le a szulest. Es ez plusz keres, es ha az elvarasaimnak megfelel a munkaja, akkor meghalalom. Mert peldaul amikor a Martint szultem paps szules volt, de elvileg nem lehetett volna benn aferjem, mert tobb szules is volt. De o volt olyan egyutterzo, hogy becsempeszte.
Moni
Moni
Moni
 


Üdv mindenkinek.

Hálapénz ügyben eddig nem írtam, de most leírom mi történt velem. Zorkot tavaly szültem, már a terhesség elõtt az orvosomhoz jártam magánrendelésre, így nála is maradtam. Pénzt mindig adtunk neki hiszen magánorvos volt, de ha rákérdeztünk mindig amennyit gondolok volt aválasz. Így 2-3 ezer forintokat kapott alkalmanként, de volt hogy olyan volt a szitu hogy nem tudtam neki adni, mert mondjuk 5-en voltak még ott rajtunk kívül. Úgy tûnt hogy elégedett a pénzzel, a szülés után 30 ezer ft-ot adtunk, mondván hogy addig is már elég szép pénzt kapott. Egyébként elégedett voltam vele, nem errõl van szó. Aztán megint terhes lettem, és én a régi bevált szokás szerint3 ezreket adogattam az eddigi vizsgálatokért, a szüléskor meg úgy gondoltam hogy meglátom odabent mi a tarifa, mit fizettek neki a többi betegei. A jövõ hét utáni héten fog megcsászározni, tehát már nincs sok idõnk hátra, és mikor tegnap vizsgálaton voltam nála teljesen ledöbbentem, mert szóba hozta a pénzt. Elõször is azt mondta, hogyha elégedett vagyok a szülésznõvel, akkor 5 ezer ft-ot kell neki adni, neki pedig a szokásos tavalyi tarifát. Na biztos látta rajtam az értetlenkedést, mert hozzátette: tudom, 50 ezer ft-ot. Nem szóltam semmit de eléggé meglepõdtem. Elõször is nem az összegen, hanem hogy eddig nem ilyen alapon mûködtünk, másodszor pedig rém gusztustalannak tartottam hogy bejelenti az igényét. És mi van ha én nem ennyire gondoltam? Vagy nincs ennyi pénzem? Vagy nem vagyok megelégedve vele?? (Mert azt persze nem tette hozzá hogyha elégedett vagyok vele.. Harmadszor pedig milyen dolog ezt 2 héttel a szülés elõtt bejelenteni?? Mert ez úgy fair, ha a terhesség elején közli a tarifáját és én eldönthetem hogy ilyen feltételekkel akarom-e õt avagy sem. Nem az összeg bosszant, bár én olyan 40 ezerre gondoltam, hanem maga ez a gusztustalan dlog, hogy már õ is beállt a gátlástalanok közé, hát hol van már itt a hálapénz mikor elõre megmondja mennyit vár el???Szóval olyan ellenszenves volt nekem ez az egész. Arról nem beszélve, hogy mit lobbizik õ itt a szülésznõért, hát azt aztán igazán én hagy döntsem el, hogy neki adok-e és mennyit, nem??? Mellesleg én most úgy gondoltam, hogy egy programozott császárnál nem sokat tesz értem a szülésznõ, tehát nem is nagyon állt szándékomban adni neki pénzt, sõt amikor tavaly szültem császárral (akkor sima szülésnek indult) akkor a többi programozott császáros sem adott a szülésznõknek, ha valaki nagyon adakozni akart, akkor az altatóorvosnak adott. Szóval elképesztõ, de úgy látom ez már teljesen általános. És eddig én még úgy gondoltam az orvosomra, mint aki a viszonylag szerény kategóriába tartozik.
Mi a véleményetek?? Ti milyen árakról hallottatok mostanában??? Nagyon kíváncsi vagyok.
Zorkanya
 

 
 

Sziasztok!
Kedves zorkanya. Teljesen ledobbentem azon amit irtal. Lehet, hogy pofatlannak hangzik a valaszom, de en ezek utan egy fillert SEM adnek!!!
Ez mar szerintem bunkosag!!! Lehet, hogy a kedves orvosok most fujnak ram, de azert ami sok az sok!
Moni
Moni
 


Kedves Zorkanya,

Ez szerintem is elég nagy pofátlanság.Ha szabott árai vannak,szóljon a terhesség elején és Te meggondolod,hogy tudod-e vállalni.
Az "árak" szerintem teljesen változóak,én hallottam 30eFt-ról,de hallottam 70eFt-ról is.
Én februárban olyan 40eFt-og gondoltam adni,szerintem ez bõven sok is.

Hédi
Hédi
 


Szia, Zorkanya!

Az én dokimnál 30.000 a szülés, ha jól emlékszem, de már az elsõ vizitnél letisztáztuk. Szerintem is úgy lenne fair.

Üdv: Krisztina
krisztina (krisztina)
 


Sziasztok, teljesen megdöbbetnem én is. Komolyan, ilyen szitu után az ember tényleg inkább nem adna semmit. Csak hát az ember fél, hogy akkor hogy fognak vele bánni.
Zorkanya, szerintem (gondolom a doki csdak nem kéri el elõre a pénzt) a mûtét után HA ELÉGEDETT VAGY VELE, akkor adj neki annyit, AMENNYIT TE GONDOLSZ!
Egyébként pedig menjen a sunyiba.
(Bocs.)
Én a dokinõmnek 10e Ft-ot adtam összesen (a vizsgálatokkor egyáltalán semmit, ezt a tizet pedig a szülés után), de már ezt is bánom. Se a mûtét elõtt, sem utána soha nem jött oda, hogy mi van, hogy vagyok stb. A hathetes kontrollra már nem is hozzá mentem vissza.
Egyébként, Zorkanya, Te is megteheted. Adsz neki kevesebbet, aztán széles ívben kerülöd...
üdv
Zsóka
Zsóka
 


A Moninak üzenem
Ugye nem gondoltad komolyan, hogy Zorkanya ne adjon egy fillért sem?!
Sajnos ki vagyunk szolgáltatva az orvosnak és a szülésznõnek csak belegondolni is rossz, hogy ott maradsz a mütõasztalon vagy a babád szülés közben sérült lesz. Namost attól, hogy még adunk sajnos elõfordul ez is.

Magamról:
2000. januárban szültem második gyermekemet.
1999-ben 12 hetesen vettem fel az orvosommal a kapcsolatot akkor ultrahanggal megvizsgált megállapította, hogy terhes vagyok "a többit megbeszéljük a magánrendelõjében keressem fel" mondta és eltávozott.
Ekkor én mélységesen felháborodtam, mert tudtam, hogy fizetni kell és nem értettem, hogy itt van egy intézmény ami az õ munkahelye ott is van rendelés, van miden berendezés amire szükség van labor, ultrahang, ctg, vizsgálóhelységek stb. akkor miért kell nekem egy fizetõ helyre járni ahol rajta és egy vizsgálóasztal(széken) kivül semmi nincs?
Elsõ felindulásomban azt godoltam, hogy mást választok. Na de kit? Érdeklódtem a többi orvos felöl és rá kellett jönnöm, hogy a többi szimpatikus orvosnak is van magánrendelõje.
Elmentem a magánrendelõbe ahol a másik zuhany akkor ért amikor tájékoztatott arról, hogy magáért a szülésért õ külön nem kér pénzt de, négy hetente jöjjek el a vizsgálatokra és 5000 Ft-ot fizessek. Akkor megint mérlegelnem kellet, hogy menni fog-e ez a dolog. Végül is maradtam nála és nem bántam meg a dolgokat. A maradásban az is eset a latba, hogy nála szültem elsõ gyermekemet aki farfekvéses volt hüvelyi úton születet meg nem lett szülési károsodott. (A mai eszemel nem vállalnám mégegyszer könyörögnék, hogy csáaszárral segítsék világra.)
Számomra megnyugtatóbb volt, hogy havonta fix idõpontba mentem a rendelésre. Nem kellet várakoznom, mindig fogadtak. A pénz dolga is megnyugtató volt, mert elõre tudtam, hogy mennyit vár tõlem így nem kellett más kismamákat faggatnom, idegeskednem, hogy elég lesz-e vagy sem hisz õ szabta meg a határt így tudtam kalkulálni is.
Aztán a terhességem végén láttam, hogy ez a bizalom a váratlan eseményeket nem látva elõre mennyire meghatározó. Terhességemet úgy fejeztem be, hogy a 36-37. héten egyik óráról a másikra ötperces fájásaim lettek. Ekkor felhívtam, az orvosomat az erre a célra rendszeresített mobiltelefonján. Szerencsétlenségemre-szerencsémre vidékrõl tartott hazafelé. Azonnal bezavart a kórházba. A kórházban el akartak tanácsolni egy másik intézménybe mivel féltek, hogy kicsi lesz a baba és õk nincsenek felszerelkezve koraszülésre. Az orvosom közbenjárására maradhattam és megpróbálták leállítani a szülést. "Sajnos" ez nem sikerült a baba biztos megérezte, hogy készül a helye és nagyon kiakart jönni. Közben megérkezett az orvosom és alig három óra múlva megszületett a kisfiam 47 cm-el és 2750 g-al. Maradhatott õ is túllépte a koraszülött határt, de ettõl még idõ elött született. Hála istennek egészségesen a vércukrával volt egy kis baj meg sárgább volt az átlagnál, de ezt is megusztuk.
Lehet, hogy a leírásom egy része egy másik topic-ba jobban illene, de nem tudtam rövidebben leírni.
Majd küldök képeket az én gyufaszál emberkémrõl aki ma már 11 hónapos vasgyúró és majdnem megy. (Szerintem karácsonyra összejön neki)

A lényeget levonva legnyugtatóbb elõre megbeszélni a dolgokat ki mit vár el a másiktól.
Én azért nem kockáztatnám meg, hogy az ügyeletesnél szüljek mind a két szülésemre visszaemlékezve.

Mindenkit üdvözlök Kata
Bigacsiga
 


Sziasztok!
Meg most is tartom azt az allaspontomat, hogy nem fizetnek! Mert ugye nem szules elott adjuk a penzt, hanem utana, ha meg voltunk elegedve...stb. A fodrasznal sem elore fizetunk... Tehat, a szules alatt neki kutya kotelessege jol vegezni a dolgat! Egyebkent en a szulesznonek nem adnek, amikor a Martint szultem en nem is lattam. Legalabbis hozzam a ferjemen es az orvosomon kivul senki nem szolt. Volt valaki, aki adta a beontest, de csak ennyi. En ugy hataroztam, hogy most 10 ezret fogok adni, felteve, ha mind a 9 honap alatt ugyanazt a kedvesseget tapasztalom, mint eddig.
Ha egy orvosnak van maganrendeloje, es meg az elejen elmondja a jatekszabalyokat, az OK. Na de szules elott ilyet kozolni, az mar nagy foku bunkosag!(bocs a kifejezesert)
Moni
Moni
 


Kedves Zorkanya!

Hát először is fogadd "részvétem", mert sajnos nagyon kiszolgáltatott helyzetben vagy. 2 héttel a szülés előtt nehezen találsz már másik orvost. És nem biztos hogy az jobb lesz. Szerintem sokat nem tehetsz. Lergszívesebben én is azt mondanám, hogy adj amennyit gondolsz, akkor már túl vagy rajta és meglátod. Gondolom nem előre kell adnod? Csak hát én is baromi hülyén érezném magam, mert hát előre megmondták és nem mondtam nemet, stb. Hát ez olyan 22-es csapdájának látszik... Üdv, Bea
Bea
 


Szia Zorkanya!

Az én kisfiam júniusban született (császárral) a szülésznõnek én nem adtam semmit, a dokimnak 40 eFt-ot. Az orvos nem kért semmit én döntöttem így, hogy adok neki mivel nagyon rendes volt hétvégén is bejött megnézni, hogy minden rendben van-e. Ha gondolod szívesen megadom a nevét és a telefonszámát.

Üdv.:

Erzsi
Erzsi
 


Szia Zorkanya!

Úgy látom tanácsot kapsz bõven, csak gyõzd kiválogatni, melyik szimpatikus.
Nos nem irigyellek, jó, hogy túl vagyok rajta. A terhességem 1/3-ánál váltottam orvost, mert az elsõnek ugyan a rendelõben kifüggesztett papír hírdette a "munkadíját", amitõl már majdem ott helyben megszültem, de nem voltam megelégedve vele: elõszõris csak magánrendelésen tartott terhes tanácsadást ami abból állt: Üdvözlöm! Hogy van, nincs szüksége semmire? Jó akkor 1.500 Ft-ot kérek. Viszontlátásra két hét múlva!Minden második héten ugyanez ment. Nos szerintem nem kell elõre megkérdezni mennyiért hajlandó kiszedni belõled a gyerekedet(bocs), mert szerintem csak a varratszedés után szokta a kismama kifejezni a háláját megelégedettségétõl és pénztárcája vastagságától függõen. Egyik sem elhanyagolható. Addig pedig egy fillért se addj neki. Ha emiatt nem foglalkozik veled eleget, akkor a végén egy meleg kézfogással végleg búcsút veszel tõle, a 6 hetes kontrollra pedig másik! kórházba mész.
Egyébként most hallottam, hogy egy ember élete során kb. 30 millió Ft Tb.-t fizet!
Üdv.: Beatrix
Bestrix
 


Sziasztok lányok ! Teljes döbbenettel olvasom a rovatot ! Kezdő netezősként eddig csak olvasgattam ,kóstolgattam a különféle leveleket, de most szóhoz sem jutok... Ezek a dokik mit képzelnek ? Szerintem örüljön az "ország" hogy vannak akik még egyáltalán gyereket akarnak szülni ... na de ilyen tarifákkal...! K.V.
Névtelen
 


Halihó! Mivel "kezdo terhes " , és kezdo orvoshozjáró vagyok,...... meg tudná valaki mondani nekem, hogy "mi mennyibe kerül" kb. mostanában ? pl.: rutin vizit, UH , maga a nagy esemény...? Mert fogalmam sincs !!! Budapesti nagykórházi/klinikai viszonyok érdekelnének .
Ezer koszonet ! erzsi.
Névtelen
 


Oszinten szolva en is nagyon le vagyok dobbenve a fent olvasottakon! Mar maga ez a halapenz dolog nem normalis, mivel ahogy hallom sok meg sem erdemli, nagyon bunkon viselkedik, a penzt pedig igy is megkapja, na, de hogy ilyen nyiltan menjen a dolog!
Azert szolok most ehhez a temahoz, mert ezzel kapcsolatban jutott eszembe egy cikk amit nem olyan regen olvastam. Az eset nem Magyarorszagon tortent: Egy kisgyereknek mandulamutet utan verezgetni kezdett a torka. Az anyja elvitte az orvosukhoz, mashelyre is, ugyeletre is, de mindenott azt mondtak, nincs semmi baj. Egy hettel kesobb visszavitte kontrollra, a verezgetes meg mindig megvolt es ott is azt mondtak nincs semmi baj. Aztan masnap reggel vert hanyt a gyerek es perceken belul meghalt. Az anyja feljelentette az osszes dokit, aki megvizsgalta a gyereket plusz csinalt egy olyan oldalt az interneten ahova osszegyujtotte azoknak a dokiknak a nevet, akik ellen hanyagsag miatt eljaras indult es el is iteltek oket.
Szoval visszaterve, talan itt is le lehetne irni azon orvosok nevet, akikkel egyaltalan nem voltunk megelegedve... aztan ha nincs paciens, nincs halapenz... talan akkor normalisabban kezdenek viselkedni. Aki meg tenyleg jo, gondolom megerdemli azt a 40 vagy akar 70 ezret is ha van aki ki tudja fizetni. De aki rendes az nem fog undokul viselkedni azzal sem aki csak 5 ezret vagy akar csak ezret tud fizetni. Igy talan a jo peldakat is le lehetne irni: keves penzt tudtam fizetni, megis rendes es jo volt a dokim, peldaul.

Evi
Evi
 


Szia Évi!

Bár én még nem szültem, teljesen igazat adok Neked. A férfi nőgyógyászok elég gusztustalan módon nyúltak eddig hozzám, némelyikkel nagyon rossz tapasztalatom volt. Akkor gurultam be leginkább, mikor egy kórházban a választott orvos közszemlére tett engem (megkérdezésem nélkül behívta az egyetemista fiúkat/lányokat, hogy nézzék meg, mit is kell csinálni. Én meg ott terpesztett lábbal ....gondolhatod, mindenki AZT nézte. Szóval elegem lett a sok bunkó nőgyógyász pasiból, és kerestem egy nőt. Ég és föld. Tudom, sokan bizalmatlanok a nőkkel szemben, de nekem ez vált be.
Szóval csináljunk egy topic-ot a "feketelistás dokik" névvel, és akkor mindannyian tudnánk, kivel mi a helyzet.
Egy olyan gond lehet, hogy mindenki szubjektíven ítéli meg az orvosokat, amelyik az egyiknek tetszik, az a másiknak nem. De az ötlet akkor is jó, támogatom.

Niki
Niki
 


Kevdes Lányok!

Szerintem a hálapénz dolog nemtől független. íaz én dokim férfi (el sem tudnék képzelni egy nőt) de mikor szülé után meglátta a borítékot, egyáltalán nem úgy tűnt, mintha természtesnek venné. Nem mondom, hogy nem fogadta el. Ami igazán gusztustalan, ha egy doki a kórházban kér pénzt a vizsgálatokért. Gondoljatok bele:
1. munkaidőben
2.a kórház felszereléseit használva
Ahol én szültem (Margit)ott van olyan doki, aki nem elfogadja, hanem kéri a pénzt az UH-ért, stb.
Ez e gusztustalan, nem a hálapénz. A női dokik nem hiszem, hogy sokkal különbek lennének ilyen téren. Ismerek egyet, igaz nem nőgyógyász, hanem belgyógyász (János kórház), aki a maszek rendelőjében megjelenő betegeit a kórházba hívja be, mondván ott vannak megfelelő eszközök, majd a rendelési idő alatt elvégzi a vizsgálatokat a maszek rendelőbeli tarifákkal...
Rita
ritasol
 


Sziasztok!
Nem dúskálunk anyagi javakban, de panaszkodni sincs okunk. Az elsö orvos aki megállapította a terhességem közölte velem, hogy amennyiben nála szeretnék szülni,az ö tarifája 20000-25000ft.
Nem a pénz bejelentése zavart, mint inkább a POFÁTLANSÁGA.
Mivel a házasságom révén lettem pesti nem tudtam kihez menjek. Akit ajánlottak ott voltam.
Nem bántam meg.Kedves volt készséges stb...
Furcsa de nem kért pénzt,SÖT Azt mondta, hogy emberéletet nem lehet venni, de ha esetleg mégis történik valami "malör" ö soha életében nem tudja azt visszafüzetni senkinek. A pénzt nem akarta efogadni. Így egy hasznos ajándékot kapott, egy nevével gravirozott tollat.
Gondolom van akinek ez nevetségesnek tűnik, de öszinte boldogság volt az arcán.
Két hónap múlva a rendelöben azzal írta a receptem.
Névtelen
 


Bocs, a történet 1999. októberében esett meg.
Névtelen
 


Számoljátok ki heti kb. 4 szülés és ez a minimum.
Ennyiszer mondjuk 30000 . Egy havi fizunak jó lenne nekem is.
Gida
Névtelen
 


Szia Névtelen,

Na, EZ a doki kellene nekem!!! Ha nem a város túlsó végén rendel...
Meg tudnád adni a koordinátáit?
Címem: akinom@dpg.hu

Kösz!

Mónika
adgj
 


Szerintetek olvassák ezt a topicot orvosok is? Mert ha nem, hasznos lenne számukra.
Jó volna ha mernénk szólni az orvosainknak valamilyen módon, hogy leskelődjenek ezen az fórumonon hátha ők is tanulnának a történetekből
( remélhetőleg nem azt, hogy túl keveset kértek idáig ). Talán szembesülnének saját magukkal, azzal amit senki sem mer elmondani nekik, hiszen senki sem akarja a babáját és magát kellemetlen helyzetbe hozni.
Egyébként én mindkét gyerekemet a Margitban szültem Dr. Gulyás Péternél, terhesgondozásra is a kórházba jártam, ilyenkor semmit sem adtam az orvosnak. Ennek ellenére megismert a folyosón, odajött érdeklődni, sosem említette hogy van magánrendelése ( pedig van, vajon ki jár oda? )és esetleg oda kellene járnom. Szülés után minden nap benézett hozzám és a babához is. Mindig tudta mi van a babával és türelemmel elmagyarázta, ha valamit nem értettem. Ja és a keresztnevemen szólított. Kizárólag varratszedés után kapott pénzt, mindkét szülés alkalmával 30.000,- forintot, ami szerintem sok pénz.
Bár hozzá kell tennem olyan orvos, aki nem ült ott a vajúdás folyamán, csak néha benézett, de akkor mindig lelkesített ( pl. az ő tanácsára nem kértem EDA-t ),hagyta a dolgokat a maga ütemében haladni. Nekem erre volt szükségem. Egyébként sem tudom mit tudott volna csinálni a vajúdás alatt.
Úgy gondolom, hogy a szülésznő sokkal többet tett, mint az orvos. Ezért ha már valaki érdemel, akkor ő érdemelne pénzt! Nem ?

Bóbita
Névtelen
 


A hálapénzt nem véletlenül hívják így. Mivel a háládat fejezi ki. Addig, amíg nincs miért hálálkodni, ne beszéljen senki arról, hogy mi lesz késõbb. A legtöbb nõgyógyász a gyerek nemére történõ kérdések után azt a választ adja, hogy biztosat csak a szülés után. Ezt nyugodtan mondhatja egy szülõ nõ. Soha nem tudhatod, hogy meg leszel-é elégedve vele. A saját munkájáért pedig, amit így vagy úgy már megfizetnek, ne KÉRJEN, hanem reméljen pénzt.
Én hagytam már ott dokit fizetés nélkül. Eü kaparásom volt, be sem kukkantott hozzám se elõtte, se utána, hogy hogy vagyok, pedig csak a magán rendelõjében találkoztunk. Nem kapott egy fillért sem. Ugyanis nem volt miért. Amit megtett, azt egy ügyeletes doki is megcsinálta volna. A szüléssel ue. a helyzet.
Ha egy orvos képes arra, és van bõr a képén, hogy kijelentéseket tegyen, akkor a nõnek is legyen mersze kifejezni a nemtetszését. Igaz pár héttel a szülés elõtt tényleg nehéz ügy, különben szerintem nem. Ha durván nézed, akkor ez egy munkaadó és munkavállalói viszony. A szülõ nõ a munkaadó. A doki pedig a munkavállaló. Mint embert tisztelhetem, a tudását is, de nekem is van egy szakmám, semmivel nem vagyok kevesebb nála azért mert õ az orvos.
A szülésemnél 3oooo-at adtam a dokinak varratszedésnél, 1oooo-et a szülésznõnek. Mindketten akkor voltak velem, amikor szükségem volt rájuk.

üdv.
Sleeze
Névtelen
 


A hálapénzzel "mi" rontottuk el öket. De manapság már követelik............és ez csúnya dolog!
Névtelen
 


szertném megtudni mennyi ma egy átlagos szülés
egy eü küret
küret
császármetszés
Névtelen
 


Sziasztok!

Szeretném megtudni, hogy a választott
szülésznőnek mennyi pénzt szokás adni?

Előre is köszönöm:Vera
Névtelen
 


Sziasztok, ma láttam a tv-híradóban a MÁV kórházról egy riportot, a hiper-szuper egy és kétszemélyes kórtermekrõl. A kórház igazgatója elmondta, hogy ezekért a szobákért a beteg biztosítója fizet, és hogy a aszemélyzet, az orvosok nem fogadhatnak el hálapénzt. Olyan a fizetésük, hogy a kórházzal olyan szerzõdésük van, hogy nem fogadhatnak el hálapénzt. Ha valaki mégis elfogad, attól megválnak.
Na ezt azért én megnézném magamnak...
üdv
Zsóka
zsóka (zsók
 


Sziasztok!

Szóval ez azért hihetõ, mert az NN biztosító itt megvett és átalakított egy egész emeletet. És a dokik is kapnak pluszpénzt a biztosítótól.
Amúgy egy normálisan müködõ egészségbiztosítási rendszerben ez az általános, hogy ha te többet fizetsz,a kkor a szolgáltatásokban magasabb színvonalat kapsz. MErt a dokik azok ugyanazok természetesen.

Era
Névtelen
 


Persze, igazad van. Én csak azt vonom kétdégbe, hogy az ottani dokik (elvileg) nem fogadhatnak el hálapénzt, ha mégis elfogadnak, akkor 8Ismét csak elvileg) megválnak tõlük. Ezt azért megkérdõjelezném. Lásd a Kórházak szülések orvosok topikot...
üdv
Zsóka
zsóka (zsók
 


Aki az ügyeletnél szül,adjon ha úgy érzi szeretné meghálálni mert van miért - és ne adjon ha úgy ítéli meg az őt ellátók ezt nem érdemlik meg. De ha én extra szolgáltatást kívánok magamnak - azaz ugorjon a doki vagy a fogadott szülésznő akár a karácsonyi vacsoraasztal, vagy a gyereke szülinapi bulija mellől, vagy télen a mínuszokban a jó meleg ágyikóból amikor mi alszunk - akkor igenis fizessük meg őket. Persze a hála összege változhat az elégedettségünk mértéke szerint. Semmi kivetnivalót nem találunk abban, ha pl. a mosógépszerelő kijön a lakásra és csak benéz a fürdőszobába és azonnal több ezret kér a semmiért. Más: a minap láttam a tévében egy riportműsort a plasztikai sebészekről. A hivatalos tarifák (hiszen ez mind maszek, nem kell hálapénzt adni)100 000 Ft-nál kezdődtek (tenyéenyi zsírleszívás) és másfél millióig terjedtek (néhány ráncocska felvarrása vagy egy kis mellnagyobbítás). Ezeket is zömében a nők veszik igénybe! Nincs az értékrendünk kicsit eltolódva? A szülésünk, életünk, gyerekünk nem ér ennyit? Várom a véleményeteket
Névtelen
 


Kedves Névtelen,
írj konkrétumokat - amiket írtál, azok szó szerint már elhangzozztak, alaposan kiveséztük...
Névtelen
 


Sziasztok!

Szeretném megtudni, hogy a választott;
szülésznönek
orvosnak
mennyi pénzt szokás adni?

Elöre is köszönöm Mandy
Névtelen
 


Szia!

A Kútvölgyiben 20-40.000 Ft-ig kapnak a szülésznők.
Az orvosok vagy az előre megbeszélt, vagy 30.000 Ft-tól a csillagos ég a határ. (Plusz a havi 8.000Ft.)

Ágota
Ágota
 


Szia Ágota!

Köszi az infot!
Mandy
Névtelen
 


Mandy!

Nálunk (MÁV) azért egy kicsit szerényebbek az összegek.
Én a dokimnak viszgálatonként 3 ezret, a szülésért 40-et adok, ezt vele előre meg is beszéltük. A szülésznőről még nem tudom biztosan, de 5-10 ezer forint csak elég. Plusz a velem legtöbbet foglalkozó nővérkéknek is kell adni 1-2 ezer forintokat.
Azért ez elég kell, hogy legyen, nem? Így is rengeteg pénzt otthagy az ember a jó kis magyar jóléti (ingyenes) egészségügyi rendszerben.
Vagy szerintetek ez kevés?

Kriszta
nyúl (nyúl)
 


Mandy!

Nálunk (MÁV) azért egy kicsit szerényebbek az összegek.
Én a dokimnak viszgálatonként 3 ezret, a szülésért 40-et adok, ezt vele előre meg is beszéltük. A szülésznőről még nem tudom biztosan, de 5-10 ezer forint csak elég. Plusz a velem legtöbbet foglalkozó nővérkéknek is kell adni 1-2 ezer forintokat.
Azért ez elég kell, hogy legyen, nem? Így is rengeteg pénzt otthagy az ember a jó kis magyar jóléti (ingyenes) egészségügyi rendszerben.
Vagy szerintetek ez kevés?

Kriszta
nyúl (nyúl)
 


Sziasztok !
12-14 éve még az volt a "divat", hogy a szülési segélyt (nem tudom, ma mi a neve)adtuk a dokinak, szülésznö (nem sokat csinált, gátvédelem helyett doki vágott-varrt automatikusan) ápolónőcik kaptak kávét, desszertet. Ma a 27 ezer forint körüli összeg eléggé devalválódottnak tünik. Nálunk az az ábra, hogy a választott dokim jó ismerös, barát. Ennek ellenére a "hivatalos" rendelési-tanácsadási idöben keresem fel, nem "magánban", ahol nem fizetek semmit. (valószínüleg nem is fogadná el, de ha nem nála szülnék, akkor is így tennék, ugyanis én szívesen ülök a rendelöben, szeretek dumálni a jelenlevö különbözö pocakmérettel rendelkezö kismamákkal. A munkahelyemre nem kell rohanni, és a leghosszabb idö amit várakozással töltöttem, egy óra volt, de én jól érzem magam a rendelöben, jol kidumáljuk magunkat) Szülés után pedig 40.000-et adunk dokinak, szülésznöt nem ismerjük elöre, majd attól függ, mennyit és mit "dolgozik" rajtam-rajtunk. Mindez Komlón.
Sziasztok.
Cseri
Cseri
 


Sziasztok!
Szolnokon úgy hallottam az járja, hogy csázsár 30 ezer, sima szülés 20 ezer.
A szülésznoknek 20-30 a Kútvölgyiben? Szép... Én oket is megértem, a közalkalmazotti fizetésbol nem lehet megélni. Én is az vagyok! De ha nem "fizetjük meg" a munkájukat a második stb, baánál hogy fogadnak? Szerintetek egyáltalán emlékeznek kitol, mennyit? Mikor?
Én azon gondolkodom adjak-e szülés elott, mert ha elfelejti az orvosom, akkor mi van? A magánrendelést meg egyszeruen ki sem lehet fizetni: 6 000-10 000 ft átlag... Durva, de ez legalább legális, nem zsebbe megy.
Cseri! Az egyszeri anyasági most 27 ezer. A törvényben így fogalmazták: a kiadások fedezését segíti... Kicsit röhejes nem?
Névtelen
 


Köszi Kriszta!
Mandy
Névtelen
 


Sziasztok!
A tétényi úti kórhazban milyen árak mennek? szülésznõk/szülés/császár/ápolónõk

Amiket olvastam eddig teljesen kiakasztott!

Nóri
Névtelen
 


Csak egy kérdés:mindezt törvény irja elő?nem hinném.
Mi van szerintetek ha nem adok?
az orvosom havi 3500Ft, de az tényleg megéri, úgyhogy meg sem szólalok.
A szülés 35 000 Ft. még ez is ok! De ezen felül miért adjak? Akkor miire megy az a 35 ezer, bár ugy külonben is érdekelne, hogy mire fel fizetünk ennyit. Bár ezeket a kiadásokat a babám miatt egyáltalán nem sajnálom.
És mindezen felül ahol én szülök ott + 4000Ft/nap egy egyágyas szoba, bár az is szupi.
viszont a szülésznő??? még életembe nem is láttam miért tömném pénzel, vagy az ápolókat?
Senki félre ne értsen, de nem vagyunk oly gazdagok, hogy csak úgy szorjuk a pénzt.
És mint mondtam a baba miatt nem is sajnálom, de akkor már inkább rá költöm!
Bocsi a hosszúságért!
A nevemet válalva: PötömPanna
PötömPanna
 


PötömPanna!

A szülés során, normális sima esetben, sokkal többet fogod látni a szülésznõt, mint a dokidat, alkalmasint sokkal több segítséget tud majd adni (pláne ha jó szülésznõt fogsz ki). Több szülésbeszámolóban olvasható, ki mennyire volt megelégedve a szülésznõjével, és manapság sokan már a szülésznõt is választják. Idõben többet törõdik a szülõ nõvel a szülés során, mint az orvos. Ezek után nekem nem logikus, hogy mért ok, hogy fizetsz a dokinak 35 ezret, és miért nem akarsz a szülésznõnek fizetni?
(mondom ezt azzal együtt, hogy részemrõl a normál szülésemnél semmit nem fizettem senkinek)

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Kedves Idikó!
Örülök, hogy írsz erről a dologról, mert nem könnyű így az ismeretlenbe "dobálózni" a pénzekkel. Az az igazság, hogy az én dokim előre megmondta, hogy 45.000-t kér, + alkalmanként 3000-t. Nem tudom, hogy ez mennyire sok vagy kevés, nekünk mindenestre nem könnyű kifizetni. De mivel nemrég költöztünk Pestre és egy barátnőm ajánlott
egy Máv-os dokit, én pedig megbízható orvost kerestem, nem nagyon volt más választásom. Azt viszont nem tudtam, hogy a szülésznőnek milyen szerepe van és, hogy neki is szoktak pénzt adni.
Ez némileg átrendezné a költségvetésünket. Igaz, én is szívesebben költeném ezt a sok pénzt a Picurkánkra.:-))

Katica
Névtelen
 


En az elsonel adtam dokinak penzt, masodiknal szinte alig (azaz itt mar tenyleg csak halapenzt).
Elsonel doki atpasszolt egy honappal a szules elott egy masiknak, akit, mikor kiderult, az elso dokink nem er viszsa a szulesre, ugyanugy fel kellett kerni, es nem is igazan volt szimpatikus. Kisse problemas szules, megproblemasabb elso napokkal, jelenleg egy meg mindig nem beszelo gyerekkel, akit a dokik sulyosan fogyatekosnak, en csak kuloncnek tartok.
Ja, a dokit ugy kellet hajkuraszni, szedje ki a varratot.
Masodiknal tanulva az elsobol, se dokit nem fogadtam, se penzt nem adtam, jartam szepen az illetekes terhesgondozoba mindig egy adott dokihoz. Ugy gondoltam, a baj, ha akar ugyis megtortenik. Gondoltam, az ugyeletes is jo lesz, hiszen ha felfogadnek dokit, az is csak az utsolso ket orara erne be. Es kulonben is a szulesznon mulik minden. Szules megindulasa utan fel oraval mar benn volt az orvos, es levezetett egy semmikeppen nem rutinszulest (csaszar utan normal). Itt tenyleg halapenzt adtunk, de azt itt ropkodo osszegekhez kepest csak apropenzt. A doki mindennap benn volt megnezni.
A kisse kulonc gyerekemmel kapcsolatban akiktol eddig valodi segitseget kaptunk, azok egy fillert nem fogadtak el. Viszont vandoroltak sulyos ezresek olyanok zsebebe, akik csak az idot huztak.
Nem tudom mi a tanulsag. Az, hogy a penz nem szamit, vagy hogy a masodiknal felelotlen voltam, es csak egyszeruen szerencsem volt?
Keke
Névtelen
 


En soha egy fillert nem adtam meg orvosnak. Inkabb nagyon elkezdek balhezni mindenkivel, addig a pontig, amig kenytelenek lesznek ram odafigyelni. (Nem biztos, hogy jo tanacs, de nekem ugyebar senki sem csusztat semmit azert, hogy a munkamat elvegezzem....)

Gabi
Névtelen
 


Nóri!

Én a Tétényiben szültem és 50000 Ft-ot adtam a dokimnak a szülésért és 25000 Ft-ot a szülésznőmnek. Ő pénz nélkül is vállalt volna, mert hivatásból teszi. Amikor megkérdeztem tőle, hogy mennyi lesz, ezt mondta. És végig szuper fej volt. Ezeket az összegeket én választottam, nem mások tanácsa alapján.

Anikó
Gerianikó
 


Anikó ! Ha elvállalt volna pénz nélkül is, akkor miért fogadták el a borítékot? Hallottam egy orvosról a Dr. Fülöp, aki állKtólag, visszaadja a pénzt, mert õ tényleg azt mondja ez a dolga. Csak a maszek rendelésen veszi el a kiirt tarifát. És állítólag még mint doki is jó. Persze ezt csak hallottam.
A ygermekemért semmi sem srága, de ha tényleg arra gondolok, amit a Gabi is 1rt, hogy nekem sm ad senki borravalót, pedig emberekkel vagyok kapcsolatban én is, és nekem több hónapot kell dolgoznom hogy nettoban félretudjam tenni ezt az összeget .... és akkor még semmit sem vettem a picurnak.

Nóri
Névtelen
 


Sziasztok!

Csak annyit szeretnék a témához szólni, hogy ha az ember felkér egy orvost, szülésznőt, akkor egyáltalán nem biztos, hogy pont a munkaidejében indul be a szülés, és akkor már érthető, hogy ezt meg kell fizetni.
Amúgy nem biztos, hogy sokat számít a pénz, hiszen utána szokták odaadni. Szerintem inkább az emberen múlik.

Rea
Rea
 


Sziasztok!

Nekem volt választott szülésznöm és dokim is. Mind a ketten maximálisan megtettek mindent szakmailag is és emberileg is, a szülés elött is és után is.
Elötte: én pl. CTG-re a szülésznömhöz jártam be, aki ilyenkor beszélgetett, foglalkozott velem. Amikor zokogva felhivtam - valami hülyeségem miatt - akkor is végighallgatott, megnyugtatott.
HA valamiért nem a magánrendelésen találkoztam a dokival akkor általában nem kellett órákat várakoznom.
Utána: Mindennap bejöttek, amikor éppen a depisebb napjaim voltak, akkor vigasztaltak. NAgyon sok hasznos tanácsot kaptam tőlük.

ÉS én a szülésznömmel mind a mai napig tartom a kapcsolatot, és már több barátnömet irányítottam hozzájuk.
Hozzám nem kellett hétvégén, éjszaka bejönni, de megtették volna, mint ahogyan a barátnöim közül néhánynak megtették. Akkor is ha elötte való nap egész nap bent volt, vagy ügyeletes volt, vagy ékszakázott...

Nekem ennyit megért, és meg fog érni a következönél is.
Piglet
Piglet
 


Nóri!

Csatlakozom Piglethez! Annyira, de annyira jó fej volt az én szülésznőm is, hogy azért adtam. Mert kísért CTG-re és mindent, de mindent elmondott, amire ráékérdeztem. És a szülésnél is nagyon jó fej volt. A dokimnak azért adtam, mert a szülésnél rettentően hálás voltam neki azért, mert segített és mert utána olyan ügyesen varrt össze, meg foglalkozott velem, hogy nekem is bőven megérte. Ja én nem fizettem előre a rendeléseken és nem jelentette ki, hogy nála ennyi meg ennyi a szülés.

Anikó
Gerianikó
 

Vissza: Szülés

Jegyzetfüzet: