Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,
bár erről már egyszer beszéltünk, de bennem még friss az élmény , ezért úgy gondoltam, felvetem még egyszer ezt a témát.
Terhesgondozásra a SOTE I-re jártam (Baross utca), itt is szültem. Itt nem divat a tiszteletdíj összegszerű megmondása, "a betegre bízzák". A terehsgondozás alatt nem adtam az orvosomnak egy fillért sem (ez viszonylag gyakori dolog), ezért cserébe a terhességem végefelé már éreztem, hogy másként kezel. Szemtől szembe mindig nagyon kedves volt, viszont mindig megvárakoztatott, és az általa fogadott betegek közül mindig engem hívott be legutoljára. Első terhességem alatt fogadott orvosom volt, neki a magánrendelőjébe jártam, alkalmanként 3000-et kért (két éve!), a szülésre pedig be sem jött... Akkor fogadtam meg, hogy szülés előtt orvosnak pénzt nem adok.
Csásázrral szültem, az orvos a műtét után egyszer bejött, onnantól kezdve az osztályos orvos ápolgatott- lelkileg is. Vizitekkor mindig rendesen megvizsgált, érdeklődött, és mindig csodálkozott (nem leplezte soha), hogy a saját dokim meg sem néz, meg sem, vizsgál. (Mellesleg a műtét előtt sem jött oda egyszer sem hozzám, míg a t9öbbi beteghez mindig benéztek az orvosaik).
A dokinénim varratszedés előtt megjelent, hogy bocsi bocsi, de meg voltam fázva, irány varratszedés. Ezek után adtam neki tízezer Forintot, amit azóta is bánok. Inkább költöttem volna a gyerekeimre...
Nekem személy szerint a hálapénz azt jelenti, hogy azért adom az orvosnak, mert TETT valami PLUSZT. Nemcsak a dolgát végezte, hanem FOGLALKOZOTT velem, netán a lelkemet is ápolgatta. Nem azért adok hálapénzt, mert ez szokás.
Azt hiszem, a legtöbb ember ma azért ad hálapénzt, mert
- ez szokás
- nem mer nem adni
- mi van ha vissza kell menni ahhoz az orvoshoz, és akkor hogyan fog vele bánni, ha nem adott neki pénzt előtte?

Mi a véleményetek?
Zsóka
Zsóka
 


Szia ismet Zsoka!

Az esetunk a kovetkezo ez ugyben: Obuda, Szt,Margit korhaz. mind az 5 ugyanannal az orvosnal, mind papasszules. A maganrendelesen a taksa most ha jol emlekszem 3000 Ft. De tobbszor nem kert, "elfelejtette", mondvan, fizessenek, akiknek kevesebb gyerekuk van. Rendes vizsgalatokra (ultrahang, miegymas) korhazban, dokinal, idopontra, soron kivul. A maganrendelesen mindig keson, mert akkor a vegefele, este kevesebbet kellett varni.
Az utolso 1-2 honapban, es plane a vegen mar egyatalan nem ment maganba semmi penz. Szules utan Agi a tobbi mamatol erdeklodott, es vegul a doki kapott 35-ot, a szuleszno 5-ot. Ja igen. A doki regen doki volt, ma mar o ott a foorvos, tellik az ido. Vegig nagyon kedves volt, de celratoro tipus. Minden szulesnel jelen volt, mindig ejszaka rangattak be nekunk.....
Hugom szult tavasszal a MAV korhazban, ott is hasonlo volt a penz nagyjabol, es ugy tunt, hogy ez "kozepkategoria".
Azaz ez tobb,mint a "kelengyepenz", regebben cirka annyi volt a szules utan.
Draga gyermekeink.....
De az a fo, hogy egeszsegesek, mind anyja, mint kolykeink!
udv
zsolt
Zsolt
 


Sziasztok!

Amit a Zsoka megfogalmazott a halapenzrol azzal teljesen egyetertek. En is ezert adtam 4 eve, es most is emiatt fogok adni, ha oda kerulok.
De amit Zsolt irt az teljesen meglepett. Rengeteget adtatok, az az en havi fizetesem...
Ennyit meg akkor sem adnek, ha megtehetnem. Akkor inkabb maganklinikara mennek. Lehet, hogy az megtobb, de ott tudom miert fizetem.
Moni
Moni
 

 
 

Javitas, nem ezret, hanem 5 ezret adtam, nem ertem miert maradt le az 5-os.
Moni
Moni
 


Sziasztok!

Közel tiz éve járok ugyanahhoz a magánorvoshoz. Tavaly havi 3e volt egy vizsgálat. Minden hónapban behívott. Mivel végül nem nála szültem, hanem a helyettesénél (a helyettese állandó személy, akinek a nveét is megadja, ha bármi van például szabadsága idején, stb), neki nem is adtam pénzt, ő ennek ellenére mindennap bejött a kórházba (külön miattam!) és megnézte hogy vagyunk. A helyettes dokinak 15-öt adtam, szülésznőnek 5-öt. Azért adtam, mert messzemenőkig meg voltam mindennel elégedve! Az is igaz, hogy annyit adtam, amennyit tudtam. Ha telt volna rá, többet is adtam volna szívem szerint. De a doki láthatóan elégedett volt az összeggel. Ha nem lettem volna elégedett, valószínűleg nagyon rosszul éreztem volna magam, de biztos, hogy nem adok semmit!!! Viszont abban Zsókának igaza van, nagy valószínűséggel nem mennék vissza már ahhoz az orvoshoz. De ebben nemcsak a hálapénz hiánya játszana szerepet (kétségtelenül az is játszana), hanem az ellátás milyensége. Üdv, Bea
Bea
 


Sziasztok!
Meg egy gondolat a halapenzrol. Lehet, hogy nem ertetek velem egyet, lehet, hogy megvettek, de en a szivem szerint egyaltalan nem adnek halapenzt. Ugyanis az orvosok is megkapjak a fizetesuket, igaz nincsenek elkenyeztetve, es azt azert kapjak, hogy rendesen es becsuletesen elvegezzek a dolgukat. Mas ember semmit nem kap azert pluszot, ha jol vegezte a dolgat. Mondhatjatok ram, hogy hulye kispolgar pedagogus vagyok, de mi sem kapunk tobbet az orvosoknal, sot! , es mi meg egyetlen szulotol sem kaptunk penzt halabol, mert az o csemetejuk valamilyen versenyen jo helyezest ert el, vagy letette a nyelvizsgat. Pedig ezek mogott is van plusz munka, nulladik, hetedik, nyolcadik ora e snem egy esetben hetvegek. Ezt senki nem veszi eszre!? Nem akarom magunkat sajnaltatni, de mi is megerdemelnenk a halapenzt a plusz munkaknkert. Csak ez nem bevett szokas. Mi rontottuk el az orvosokat, es en nem csak halabol adtam a penzt, hanem muszajbol is, hogy ne logjak ki a sorbol. Pedig akkor meg csak fosulis voltam.
Moni
Moni
 


Kedves Móni!

Egyetértek veled, de a mostani rendszeren változtatni szinte reménytelennek tűnik számomra.

Tényleg, lányok! Ti a védőnőnek ti szoktatok hálapénzt adni? Én sosem adtam még, és a gyerekorvosnak is csak akkor, amikor már nagyobb volt a fiam, és házhoz hívtam a dokit. De simán elfogadta.

Ha viszont már itt tartunk én azért mégis jobban szeretem pl. a szülészemnél, ha le vannak tisztázva az anyagi elvárások, mint hogyha feszengenem kell, mert nem tudom, mit vár tőlem.

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Sziasztok!

(szépen megírtam, aztán elvesztettem az irományomat)
Egyetértek Mónival!
Lányok, számoljunk már egy kicsit. Favorizált dokink lerendez napi két szülést, egy hónapban 20 munkanapon, akkor ez 40 szülés. Kapjon csak 10 ezret mindegyikért, akkor havi 400 ezer forintot kap, adómentesen, tisztán!
Plusz adjuk hozzá a vizsgálatoknál kapott pénzeket, ugyanezen havi 40 szülés, a 9 hónap alatt mondjuk 10- szer megjelent a paciens, nem legyen 9 és az havi egy, szóval havi 40 vizsgálati 2-3 ezer forint, az további 80-100 ezer forint.
Ha mindezt magánban teszi, és ebből adózik, fizeti az anyagi költségeket, akkor még oké. Na de, az állami kórházakban a tárgyi költségeket a TB fizeti, és dokink is megkapja a valóban nem túl magas fizetését (nyugdíjjárulékkal, TB-vel stb)
Jogos a havi 500 ezer forint plusz neki csak azért mert végzi a munkáját? (ja, és valószínű messze alulbecsültem a dolgot, hisz itt a neten bőven 10 ezer feletti számokat olvashattam)
Ez a pénz több, mint az éves nettó fizetésem!
ILdi
Pethes ILdikó
 


Kedves Ildi!

Tökéletesen igazad van! És akkor még az orvosok sírnak, hogy milyen nehéz nekik! Oké, nem mondom, nem könnyű az orvosi egyetem, és nagy az orvos felelőssége, de amit a terhesgondozásnál/szülésnél asszisztál, az legtöbbször szinte semmi, hisz a legtöbb nő akkor is gond nélkül ki tudná hordani a gyerekét, ha a kutya rá se nézne 9 hónapon át. A szüléssel nagyrészt szintén hasonló a helyzet. Mellesleg a szülést az orvosok az állami kórházakban vezetik le, ami pluszt adnak az annyi, hogy esetleg bejönnek munkaidőn kívül is, ha épp akkor szül az ember. És ezért perkáljuk nekik a rengeteg pénzt?

Másrészről viszont minden kismama a lehető legjobb gondozásban szeretne részesülni a babája érdekében, szeretné a lehető legjobban kizárni az esetleges problémákat, kockázatokat, és ezért természetesen fizetni is hajlandó. Hisz végülis nem szül az ember olyan gyakran az életében, de akkor szeretné, ha minden rendben lenne. Fene tudja, mi a megoldás...

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Sziasztok!

Szerintem a probléma általánosságban a fizetések körül van. Személy szerint egyáltalán nem irigylem az orvosokat és nem irigylem tőlük bármennyit is keresnek. A problémám inkább a saját fizetésem és az árak viszonyával van. A paraszolvencia is ebből a problémából ered, nem? Bea
Bea
 


Kedves lányok-fiúk!
Abszolút egyetértek azzal, hogy az orvosokat tul.képpen mi, a betegek rontottuk el. A gond az, hogy az állam (vagy akárki, aki az orvosokat fizeti) a hálapénzt gyakorlatilag belekalkulálja az orvosok fizetésébe!! Vhol olvastam erről, egy tanulmány részeként, és teljesen egyetértek vele. Az állanmnak ez nagyon is jól jön - hiszen így nem neki kell eltartani az orvosokat, eggyel kevesebb gond. Így alacsonyan tudja tartani az orvosok fizetését, mondván, hoigy úgyis ott van nekik a hálapénz.

Más: ahogy írtam is, én azért adok-adnék (ma már inkább adnék, a szülésem, a mostani találkozásom az orvosokkal-egészségüggyel abszolút megváltoztatta erről alkotott véleményemet) hálapénzt, mert a dokitól vmi pluszt kaptam. Úgy voltam szülés előtt vele,hogy meghalni azért csak nem hagynak majd, annak ellenére sem, hogy nem adtam a dokinak (előre) egy fillért sem... Azt az odaadott tízezer forintot pedig a mai napig bánom.

Nem tudom, hogy mi, "közemberek" mit tehetnénk a hálapénz-rendszer ellen. Talán egy össztársadalmi összefogás segítene...
(Bocs, ha kissé elszállt voltam).
üdv
Zsóka

ui: A védőnőnek meddig kell(ene) a gyereket látiogatni? (Neki soha nem adtam pénzt, eszembe sem jutott, hogy "kellene"). Anno a fiammal összesen kétszer (!) volt nálunk. Most, Emesénél már egyszer volt, lehet, hogy ez volt az utolsó alkalom?

Egyébként Mónival abszolút egyetértek!!
És, ha már itt tartunk: borravaló? a taxisnak, a pincérnek, a... (Bár ez nem ebbe a topicba tartozik)
Zsóka
 


Sziasztok!

Krisztina: Ahogy irtad, az ember szeretne, hogy minden rendben lenne. Nem akkor kell ottlegyen a doki, amikor nincs semmi baj, es csak benez a korterembe..apolgatni a mama lellkivilagat... szerintem, de ez "kulsos" velemeny. Akkor kell ott legyen, ha baj van. Mert a "szules, az mar dolog", ahogy egy kedves ismerosom mondta.. Akkor, amikor engem kizavarnak a papasszulesrol... (szerencsere ilyen nem kellett).

Moni: Igen, ez a penz nem keves, ezert is irtam, hogy "draga gyermekem". Amugy fogalmunk se volt , mennyi a szokas, meg a taksa, a bennt fekvo mamaktol atlagolta a felesegem. Ossze lett szedve, a gyermek pedig gyonyoru. Es nemcsak a szulesert, es az ejjeli extra jelenletert, hanem az utolso ket honapban a maganrendelesen se kapott semmit. (a vegen, heti vizsgalatkor se).

Amugy igazan nem tudom, hogy hogy megy ez. Mint a pincereknel, hogy "leosztanak" belole a tobbi szemelyzetnek is, akik a szules korul felbukkannak?? Errol talan Zsuzsa tudna meselni, ha jol emlekszem, egy szuleszeten dolgozik.

Zsoka: A vedono - ha nincs egyeb baj - tapasztalatom szerint akkor hihetetlen hasznos, ha kesobb mindenfele segely kerelmekhez, nevelesi tamogatashoz, iskloakezdesi segelyhez, stb. kell ugye kornyezettanulmany, vedonotol,. ovodatol, iskolatol. Felesegem, ha a gyerekorvost nem eri el, sokszor tud telefonilag is tanacsot kerni errol arrol a vedonotol is, es nem kell a picivel a sok beteg gyerek koze menni gyerekrendelesre...

udv
Zsolt
Zsolt
 


Sziasztok!

Tegnap lejelentkeztem a védőnéninél is, rengeteget beszélgettünk, nagyon rendes volt, annak idején még hozzánk is ő járt, amikor én pici voltam.
Mivel nem vagyok egy egyszerű eset (segítséggel lettem terhes, három fogant meg, egyet el fognak venni), eléggé kiveséztünk mindent. Elmeséltem a dokit is a tarifáival együtt(50 a szülés, 10 a vizit a magánrendelőben), erre a védőnéni elsápadt, hogy na ilyenkor szégyenli, hogy ő is egészségügyi dolgozó. Azt hiszem ezzel mindent elmondtam, de bennem is az a félelem él, hogy mi lesz, ha szeretnénk még babát és megint segítség kell hozzá.

Sziasztok: Erika
Tóth Erika
 


Sziasztok!

Zsóka, nekünk nagyon lelkiismeretes védőnőnk van/volt, kezdetben minden héten eljárt a lakásunkra a védőnő is, a gyerekorvos is megnézni a babát és tanácsot adni. Aztán ahogy látták, hogy nő a baba, semmi gond, úgy ritkultak a látogatások, először kéthetente, aztán havonta, de a védőnő egészen addig járt hozzánk, amíg bölcsibe nem adtam Olivért másfél évesen. És soha nem adtam neki semmit, mégis nagyon kedves és lelkiismeretes volt, ő is adott tanácsot telefonon is.

Zsolt!

Szó ami szó, én is minden pénzt megadok/megadnék, hogy biztonságban érezhessem magam és a babámat. Mindenképpen megnyugtató, hogy bármikor hívhatom a szülészorvosom telefonon, ha valami baj van. A bökkenő csak az, hogy ez amúgy is dolga lenne egy elhivatott és lelkiismeretes orvosnak. Tényleg az lenne a megoldás, ha rendeznék az orvosok fizetését.

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Lehet hogy nem ide tartozo de megis lenne
egy kerdesem :
nalatok mennyi idokozonkent van gyermekorvosi
vizsgalat ujszulottnek ?
Ill.ha nem a doki a vedoneni milyen idokozonkent
nezi meg a picit ?
Csak azert erdekelne, mert az en gyermekorvosom
csak 3 havonta "nez" ra a picimre a szuletesetol
fogva az elso evben , amit en nagyon keveslek.
( Lehet hogy neki is valami extrat kene adni?-
ezt abszolult igazsagtalanak talalnam!)
Csilla
Csilla
 


Kedves Erika !

Nagyon sajnállak, amiért egy babádat el kell távolítani. Ezt Te kezdeményezted vagy az orvos ajánlotta fel annak reményében, hogy a másik kettő megfelelően tudjon fejlődni ? ( Bocsi a kérdéseimért nem vagyok túl informált ) Te ugye SZh.battán laksz ? Kihez jársz orvoshoz ? Kinél fogsz szülni ?

50.oooFt. hát nem semmi, tudjátok engem a legjobban az idegesít, hogy előre megmondják az összeget, régebben azért ez nem volt szokás, az orvosok megpróbáltak minél jobban az anyukák kedvébe járni a magasabb hálapénz reményében, most meg előre megmondják, sőt gyakran egy részét előre el is kérik és aztán olyan is előfordul hogy ezek után a szülésnél még csak nem is látod.
Elvileg el sem fogadhatná a pénzt, a kórház eszközeit használja, közben pedig az ellátásért, ami elvileg is járna minden ellenszolgáltatás nélkül, pénzt kér. Jó persze belátom, hogy mindezt azért mert a kedvünkért bejön a kórházba, ellát ... stb. DE mindezért sokkalom az összegeket amiket kérnek.
Sajnos mi anyukák rontottuk el az orvosokat, sokan megtehetik hogy egyre nagyobb összeget adjanak, aztán az orvosok egyre csak többet várnak, követelnek.
És mi van azokkal az anyukákkal, akik nem tudnak pénzt adni ? Ügyeletesnél kénytelen szülni ??? Az szegény rettegve megy a kórházba, és rettenetesen cikisnek érzi az egészet, mind az orvosok, nővérek, szülésznő előtt mert hát nem tudott pénzt adni, a többi anyuka előtt is, hiszen mindig téma a pénz, hogy ki mennyit adott.
Fél, hogy majd nem látják el rendesen és nem kapja meg mindazt ami eleve is járna. Nem érzi magát biztonságba.
7 évvel ezelőtt 10.ooo Ft-ot adtam szülésnél és a havonkénti vizsgálatoknál 2.ooo Ft-ot. és mindezért semmit se kaptam, az orvosom bejött a szülésre, amit három héttel előtte megínditott úgy megvizsgált, mivel néhány nap múlva Ő szabira ment, aztán lezajlott a szülés, szülés után egyszer sem nézett felém, varratszedéskor megjelent és próbált nagyon kedves lenni és én éreztem magam nagyon cikis helyzetbe, úgyhogy voltam olyan hülye, hogy oda adtam Neki a pénzt, amit azóta is nagyon bánok.
Második gyerekemet már ügyeletes orvosnál szültem, akivel rettentően meg voltam elégedve, Ő naponta ezerszer bejött hozzám, hogy hogy vagyok ... stb. Varratszedéskor a pénzt nem akarta elfogadni és amikor megkértem, hogy szeretnék hozzá járni a továbbiakban, akkor azt mondta, hogy ne haragudjak, de nem akar elvenni az orvosomtól, ilyet nem csinálnak egymással. Nagyon lelkiismeretes, aranyos doki volt. Harmadszorra újra ügyeletesnél szültem, aki normális volt, de viszont úgy gondoltam, hogy inkább költöm a gyerekeimre a pénzt, mint hogy az orvosnak adjam. ( úgy nézett ki mint egy karácsonyfa, annyi arany lógott rajta, azt hiszem jól tettem, hogy inkább a gyerekeimre költöttem azt a 15.ooo Ft.-ot. Különben beszélgettünk a szobatársaimmal és Ők a fogadott orvosuknak adtak 10.ooo - 15.ooo Ft-ot akkor én meg minek adtam volna 15.ooo-öt ? Mikor semmi extrát nem kaptam, sőt még annyit se amennyi járt volna. Pl. én eddig mindig a babáimmal voltam 2 órát a megfigyelési időszakba, megszoptattam őket, most meg elvitték egyből, a férjem kint volt a folyóson nem hívták be a szülésre, pedig előre szóltam, hogy apás szülést szeretnénk, erre a férjemet megfosztották attól, hogy jelen lehessen a gyereke születésénél, engem szülés előtt ott hagytak egyedűl, mire valaki arra járt, a babámnak a feje már kint volt burokkal együtt ( veszélyforrás !!!! ) mi lett volna ha még néhány percig senki nem jár arra felé ???
Na jó befejezem hosszúra sikeredett hozzászólásom. Röviden összefoglalva én hálapénz ellenes vagyok, vagy hát ha annyira elégedett vagyok, akkor had adjak annyit, amennyire hálás vagyok, amennyit megengedhetek magamnak. De ne követeljék !!!!

Sziasztok Szilvy
Szilvy
 


Szia Csilla!
Hozzánk a doktornéni akkor sem jön ki , ha a gyerek beteg. Egészséges rendelésre egy éves koráig havonta vittem. Most két havonta (16 hónapos a kicsi ).Különben megvagyok elégedve a dokival.
Amikor Gergő született akkor még máshol laktunk , és ott sem jött ki a doki egyszer sem. Itt legalább az első héten (születés után) kijönnek.
Hát nálunk így megy.
Szia
Kanga
Kanga-Zsebibaba
 


Az én orvosom külsősként szüleszt a kórházban, és tudott dolog, hogy ő a szülésekért kapott pénzből köteles letejelni a kórháziaknak is, hogy nyugodtan "dolgozhasson". Úgyhogy van ilyen is. Én eddig azt hittem hogy a 3000 ft amit a vizsgálatokért adok sok! És lehet hogy mégsem?? Persze ehhez tudni kell, hogy én nemcsak a magánrendelőjébe járok, hanem a körzeti rendelésére is (nem vagyok kerületi lakos) és ott is odaadom a pénzt. És még jön majd a szülés is. Tavaly Zorknál 30.000-et adtunk. És akkor is adogattuk a 2-3000-eket a vizsgálatokért. Összeszámolva az nem volt kevés pénz ám...és még nem is voltunk csak olyan középkategóriásak ezzel az összeggel úgy gondoltam akkor.
Zorkanya
 


Kedves Csilla!

Nem tudom, hogy Olaszországban mi a rendszer, de itt, nálunk (ahogy Zsókának is írtam) én úgy hallottam, hogy hetente meg kéne néznie a dokinak az újszülöttet az első időkben. Nálunk a doki is és a védőnő is lakáshoz jött. Én azt gondoltam akkor, hogy ez a természetes. Lehet, hogy mégse?

ÜDv: Krisztina
Krisztina
 


Sziasztok!

Orulok, hogy tobben egyetertettetek velem. Nagyon tetszett Ildi szamolgatasa, meglepo eredmeny jott ki. En ennyire melyen nem is gondoltam bele. Es szornyu. hogy mindezt tenyleg belekalkulaljak a fizetesukbe, mert azert nem mindenkinek "tejelunk" (elnezest a kifejezesert) ennyit. Mert en peldaul a korzeti orvosnak nem adok, es a gyerekorvosnak is akkor adtam, amikor ki jon hazhoz. A szombathelyi megmondta a tarifat, de a papai az nem, de mi adtunk neki. Mert ugye benzinkoltseg meg stb. De ez mas, mert privat jott ki. Es ott vannak az egyeb nem penzelt dokik, es ok is ugyanugy eskudtek fel, hogy minden korulmeny kozott a tudasuk legjavat adjak...stb, mint ahogy a penzeltek is. Tehat az orvosok kozott is vannak feszultsegek.
Visszaterve a tanarokra. Amit kihagytam, hogy van olyan aki versenyeredmeny alapjan felveteli nelkul kerul be egyetemre vagy fosulira, es megsem fizet a diak.
Moni
Moni
 


Sziasztok! Meg kell vallanom nem olvastam el, caak ímmel-ámmal a topicot, de öt gyerek távlatából a következőket tudom mondani:
Én kifejezetten a beszűkült tudati állapotomnak tudom be, hogy az első három gyereknél pénzt adtam az orvosnak! Nem kellett volna egy fillért sem, mert semmilyen plussz szolgáltatást nem kaptam! a szülésznőknek meg pláne nem (nem is kaptak) mert velem kifejezetten botrányosan viselkedtek!
A hírek, hogy ennyit meg annyit kell adni az orvosnak szerintem rémhírek és szájról-szájra terjedve nőnek! Az előre bejelentett összegek hangsúlyozom szerintem, inkább nevezhetőek zsarolási pénznek és tartoznak a Btk-ra...
Egyébként ebben nagy szerepe van a férjnek (ez is tapasztalat) Amikor Gabi, a férjem nagyon határozottan lépett fel, akkor pénz nélkül is minden rendben volt, ha nem lépett fel határozottan, akkor pénzzel sem..
A fogadott orvos előny, ha meg van, de ha nincs akkor nagyon nagy hátrány! Gondolok itt szabadságra, konferenciákra, magánügyre..
Összegezve: le kell győzni azt a borzasztó szörnyű kiszolgáltatottság érzést, rábízni az ügyet a férjre, és azokat a szép összegeket a gyerekre költeni! Garancia, itt még a szakszerű és lelkiismeretes ellátásra se így, se úgy NINCS!!! Üdv: Timi
Haraszti Gáborné
 


Sziasztok!
Én három éve szültem a Margitban. Fogadott orvosom volt, akinek a magánrendelésén alkalmanként 3.000.-Ft-ot fizettünk. Viszont amikor a kórházi rendelésére mentem, akkor egy fillért sem fizettem neki. Úgy gondoltam, hogy 20.000.-Ft-ot fogok adni szülés után, de nagyot csalódtam benne szülés közben, úgyhogy leredukáltuk 15.000.-re és még így is túl volt fizetve. Annyit még meg kell említenem, hogy amikor a hat hetes ellenőrzésre visszamentem, meg sem ismert. Ennyit a "fogadott" orvosról.
A gyerekorvosunnkkal viszont nagyon meg vagyok "elégedve" ebből a szempontból. Kellemesen csalódtam. Miután hazamentünk, másnap meg is látogatott minket. Alaposan megvizsgálta a picit és nem fogadott el pénzt, mondván költsem a gyerekre. Csak egy kérése volt: ha visszük a rendelőbe a gyereket, vigyünk Túró Rudit, azt tudja a gyerekek között osztogatni. Nem egy esetben kapott már Niki is különféle csokikat, amikor ügyesen, türelmesen túljutott a vizsgálaton. Hát, meglepődtem.
A védőnőről annyit, hogy kétszer láttam a három év alatt. De akkor tényleg aranyos, segítőkész volt és telefonon is kérhettem tőle nem egy esetben tanácsot. Neki nem adtunk egyáltalán semmit.
Szeretnénk második babát, de már előre félek attól, hogy meg tudok-e majd felelni az "elvárásoknak".
Kertész Timi.
Kertész Timi
 


Kedves Kanga es Krisztina !

En is pont igy gondoltam ahogy Ti mondjatok,
es azt hiszem hogy megyek tenyleg reklamalni,
miutan nekem is azt mondtak a korhazba ahol
szultem hogy a dokinak 1x egy honapban meg
kene neznie a babat 1 eves koraig.
Termeszetesen nem varom el hogy a lakasba jojjon!
Ehhez kepest tudjatok hanyszor "nezett ra?"
Feb.28-an szuletett, 1.visit ( a rendeloben !-
amit mar nem tartok helyesnek hiszen meg 1 honapos
volt !) marc.30, 2.visit maj.2 , 3.visit jul.4
4.visit okt.4 es a kovetkezo tudjatok mikor ??
JANUAR VEGEN !! Szerintem ez mar nagyon nagy
"szemtelenseg" ! Vagy lehet hogy azert mert
nem adtam neki "lňvčt"- hŕlapenznek nem neveznem !? - De itt nem szokas, meg szulesnel sem
Csilla
Csilla
 


Csilla!

Nálunk az orvos, miután már nagyobb lett a gyerek (mondjuk úgy fél éves kora körül) azt mondta, hogy ezentúl én vigyem a gyereket az egészséges rendelésre minden hónapban. Vagyis nem az orvos dolga, hogy berendeljen, hanem neked kell vinni a gyereket havonta. Nálunk itt heti 2x van egészséges rendelés, ahová nem kell bejelentkezni. Itt adják be az oltásokat is. Nálatok nincs ilyen?

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Kedves Szilvy!

Mi ismerjük egymást?
Te is Sz.battán élsz?
Amúgy a babaelvételről több orvos egybehangzó véleménye alapján döntöttünk.
Erről már írtam egy-két másik topicon úgyhogy itt nem szeretném a többieket untatni.

Szia: Erika
Tóth Erika
 


Kedves Erika !

Nem hiszem, hogy személyesen ismernénk egymást, bár lehet hogy már az utcán összefutottunk amennyiben szoktál Érden járni, én ugyanis ott lakom.
Hol fogsz szülni ? Szoktál ott Battán a nőgyógyászatra járni ? Ismered a Teremit ? Mi a vélemény róla ???

Várom jelentkezésed, akár itt, akár emilen !

Szióka Szilvy
Szilvy
 


Kedves Krisztina !

itt sajnos egeszseges rendeles nincs !
Az orvos adja a kovetkezo idopontot !
Ezert mondta,hogy januar vege !
( Nem semmi, mi?!)
Ha mar az oltasoknal tartunk had kerdezzem
meg hogy Ti be oltaltjatok a piciket
TBC ellen? Mert itt nem szokas, de egy
magyar baratnom elvitte direkt egy kulon
oltohoz es beoltatta. Tenyleg ilyen fontos lenne?
Koszi, Csilla
( Miutan mostmar egyre tobb Csilla van a neten
en LCsilla leszek !)
LCsilla
 


Szia, Csilla!

TBC oltás? Most hirtelen nem emlékszem, de majd megnézem a fiam kis oltási könyvében, vagy megkérdezem a gyerekorvosunkat, ha majd jövő kedden viszem a fiamat oltásra. Azt tudom, hogy nálunk az agyhártyagyulladás elleni oltás opcionális, de nagyon javasolják.

Szóval nincs nálatok egészséges rendelés? Ez érdekes!

Jaj, már megint elfelejtettem megnézni neked a töltött hagyma receptet! Ígérem holnapra tényleg megnézem, és leírom!

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Sziasztok!

A TBC-re nálunk a BCG oltás van, ez az, amit még a kórházban kapnak a babák, ennek lesz a hege látható. Külföldön már több helyen nem divat, talán nem is indokolt. Mo.-n mostanában sokat téma, és fontosnak tartják, ugyanezért a rendszeres tüdőszűrést is. Sajnos a sok hajléktalan, meg a Balkán közelsége miatt egyre több megbetegedést regisztrálnak, ezért fontos, hogy a babák megkapják az oltást. Mo-n a közösségbe járás feltétele is azt hiszem. Csilla! Nem tudom, milyen a TBC helyzet Olaszo-ban, de ha jártok haza, ill. netán egyéb, vadabb helyekre, szerintem jobb, ha megkapja a kicsi, talán nem olyan vészesek kockázati tényezői.
ILdi
Pethes Ildikó
 


Kedves Krisztina es Ildi !

Koszi a felvilagositast ! Itt is sok imigralt
( foleg Afrikai ) van, nem ertem akkor miert
nem kotelezo ! De ha a baba itt szuletett
otthon nem oltathatom be ugye ?!
Privat sem? Na mindegy legfeljebb oda megyek
majd ahova a baratnom ment. Igen az o kislanyanak
is ott maradt a helye ! Hat ilyet Sophie nem
kapott ! Es a korhazba szuletesekor sem semmilyen
oltast ! Viszont azt tudjatok veletlenul
hogy mennyi idosnek kell ehhez lenni ?
Koszi, Csilla
Csilla
 


Csilla!

Szerintem bármikor megkaphatja, hiszen Mo-n néhány napos korban van az oltás. Azt nem tudom, hogy nálunk a nem magyar állampolgárok miképp oltódhatnak, gondolom megfizetve biztos lehet.
Amúgy Mo. n 11 éves kor körül azt hiszem van egy ellenőrzés, és akinek negatív (Tuberkulin-próba) azokat újra oltják.
Ildi
Pethes Ildikó
 


Sziasztok! Lehet, hogy kissé (kissé?) off-topic vagyok, de elhűlve tapasztalom, hogy új mozgalom alakulgat nálunk. A védőoltást ellenzők tábora. Ami az igazán érdekes nem az iskolázatlan rétegekben, hanem azok között, akiknek iskolázottságuk révén tisztában kellene lenni a következményekkel. Üdv: Timi
Haraszti Gáborné
 


Ez érdekes, én még nem tapasztaltam. Részemről nem tartozom az oltás ellenes táborba, bár az is igaz, hogy a kötelezőeken felül nem nagyon oltatok. (Bálint még nem kötelezően kapta a HIB oltást, az volt az egyetlen.) Pontosabban az SZTK sebészetének Tetanusz-oltási gyakorlatának viszont ellene vagyok, Bálintkám az elmúlt 3 évben évente kapott Tetanuszt. Szóval ez utóbbival nem teljesen értek egyet, és inkább kerülöm az SzTK-t.
De nagy butaság lehet, azért elég kicsi az oltások rizikófaktora, inkább egy napig láz, mintsem valami rémes kórság.
ILdi
Pethes ILdikó
 


Sziasztok!
Ma reggel volt az m1-en a korrupciorol egy riport, es ot felmerult a halapenz is, mint egyfajta korrupcio. A holgy elmondta az eredetet. Ez a halapenzesdi, CSAK az 1950-es evektol letezik!! Azert jott letre, mert az orvosi fizeteseket nagyon lenyomtak, es azt mondta a kormany, hogy minden orvos kerjen pluszba meg a betegeitol annyit, amennyit nem szegyenl. Innen indult a dolog. Eloszor csak nagyon kevesen voltak azok, akik eltek a dologgal, majd egyre szelesebb korben terjedt el. Szamomra ez meglepo volt, mert en meg nem hallottam rola. Es az egyeb borravalok, azok sokkal regebbi eredetuek!
Moni
Moni
 


Kedves hölgyeim, kissé bosszantó olvasni a hálapénzről szóló fejtegetéseiket. bizony úgy tűnik, hogy fogalmuk sincs róla, hogy miért adják.
Amennyiben az orvos munkaidőben munkáját végzi, tisztesség kérdése az egész. Azonban abban a pillanatban, hogy valaki beléveti bizalmát, amit ő a legnagyobb odafigyeléssel, testi és szellemi energiával meghálál, törődik, kedves és még talán a szkmáját is érti, egy olyan kapcsolat jön létre amelyben az orvos azt igéri mindezen túl, hogy bármikor (hétvégén, éjjel karácsony helyet stb.) az önök szolgálatára áll és úgy tölt szemrebbenés nélkül 10-12 órát önökkel, hogy közben nem ártani, hanem segíteni próbál. Abban a pillantaban hogy önök bármelyika nőgyógyász feleséggé, vagy egy nőgyógyász-szülész gyermekévé válna és éveken át nélkülöznie kellene párját/szülőjét "idegen" emberek miatt, lehet hogy elérnék azt a pontot, hogy ezt csak bizonyos fix ellenszolgáltatatás ellenében teszik meg. Hiszen az életükről(az orvos és családja életéről) van szó nap mint nap. ha az orvos nem vállal magán szülést 50.000 Ft él meg, ha vállal, akkor annyiból amennyit a lelki és fizikai ereje bír. Úgy vélem, hogy önök mindnyájan kifizeteik a a különböző mesterembereket, kontárokat nagyságrenddel nagyobb összeggel, pár perces munkáért, felelősség nélkül. ha mi hibázunk, mert három napja nem aludtunk, akkor akkor tönkrement az életünk. De ezt Őnök úgy érzem nem is fogják megérteni.
Az orvos választás személyes, bizalmi kérdés és nem börze, átolvasva az önök levelézését csak az a tapasztalatunk erősődik meg, hogy mindenki a magáét dícséri, hiszen ellenkező esetben be kellen ismernie, hogy tévedett.

Üdv
egy "kivülálló"
Névtelen
 


Kedves "kivülálló"!

Bár hozzászólásából nem úgy tűnik, hogy olyan nagy kívülállóságról lenne szó esetében.
Mélységesen felháborít az amit írt, hiszen ha jól tudom, az egészségügyi dolgozó arra esküdik fel, hogy mindíg a legjobb tudása szerint védi az életet.
A fő gond szerintem nem az, hogy van hálapénz, hiszen ha valaki elengedhetetlen vágyat érez az iránt, hogy adjon, mert tényleg elégedett volt az adott személy (igen, személy, mert akár lehet a szülésznő, vagy a nővérke is a kiszemelt egyén) hozzáállásával, akkor adjon. A fő gondot én abban látom, hogy egyes orvosok(!)a munkaidejükben(!), a kórházban(!) képesek megmondani, hogy mennyi is az annyi. A másik amit észrevettem, hogy ez a jelenség érdekes módon nagyságrendekkel jobban kiütközik a fővárosban, mint vidéken. Vagy lehet, hogy a vidéki orvosoknak nincs feleségük, gyerekük? Ugye ezt ön sem hiszi?
Ez az egész erkölcsi kérdés, és felháborítónak tartom, hogy elveszítette a hála jellegét a dolog, hiszen ismerek olyan "kedves doktor urat" akinek ha nem adott az ember, akkor kutyába se vette az ember lányát munkaidőben(!), a kórházban(!)!!!!!

Üdvözlettel: Ujka
ujka
 


Kedves "kivülálló" és többiek!

Idáig csak olvasgattam ezt a részt és nem fűztem hozzá a mondanivalómat de most úgy érzem, hogy én is el akarom mondani amit látok!
Úgy érzem, hogy "kivülálló" orvos lehet, vagy annak a felesége, és bizony azt hiszem, hogy egyet kell vele értsek. Az én férjem is orvos de már nem abba a szakmába ahol hálapénzért dolgoznak. Én már így ismertem meg és bevallom, hogy nem örülnék ha nem lehetne egy karácsonyunk, vagy akármilyen családi esemény amit ne abba az izgalomba kellene eltölteni, hogy mikor csörög a telefon. Mert persze ha egy nőgyógyász nem megy be egy szüléshez mert karácsony vagy épp szilveszter van akkor már rossz orvos. És ezt én is így gondolom. Én is elvárom, hogy legyen ott az orvosom ha szülök és nem értenék meg semmilyen kifogást, hogy miért nem jött be. Hisz azért jártam hozzá 9 hónapot, hogy ő vezesse le a szülést, benne bízok, és ne az ügyeletes orvos jöjjön aki közel se lesz annyira kedves mint a saját orvosom. Szóval ha én ezt elvárom akkor adjak is érte valamit. Más a helyzet azzal ha egy belgyógyászhoz megyek és egy vakbél műtétet csinál, munkaidőbe, nem saját betegének ott már nem hiszem, hogy köteles lennék hálapénzt adni.
Gondoljatok csak bele, ti örülnétek ha nem lenne egy szabad estétek? Az orvos arra esküdött fel, hogy betegeket gyógyít, de a terhesség és szülés nem betegség, végül is azt régen orvos nélkül végezték és amikor 10-12 órát bent van veled a szülőszobán és lehet, hogy otthon várja a felesége mert szülinap vagy házassági évforduló van azt hiszem megérdemlik a hálapénzt.
Remélem, hogy nem kapok rengeteg utálatot, csak ti is gondoljatok bele milyen rossz lehet egy nőgyógyász feleségének lenni.
Tika
Névtelen
 


Kedves Kivülálló és Tika !

Én mindezt megértem, hogy az orvos munkaidején kívűl jön be a szülésre, akár éjjel, hajnalban, bármikor, amikor éppen a családjával lehetne, ezért hálás is vagyok, csak had én döntsem el, hogy mennyire vagyok hálás és ne az orvos mondja meg, hogy ennyi a tarifája. Aki orvost választ, az úgyis ad hálapénzt. DE a gond ott van, hogy előre megmondják, hogy mennyi az annyi, sőt olyanról is hallottam, hogy a felét előre el is kérték, aztán a szülésnél ott se volt.
10-12 órát velünk van az orvos, hát nem tudom, velem soha nem volt annyit ott, mindig úgy hozta a sors, hogy munkaidején kívül szültem és csak a szülés idejére hívták be az orvost, első szülésemnél emiatt késtem le az epidurális érzéstelenítést. Ja. És az orvosom éppen szabira készülődőtt szülésem előtt néhány héttel, volt olyan kedves, hogy úgy megvizsgált, hogy rögtön jöttek is a fájások, másnap meg is született kis súllyal a fiam, szülés után a folyóson úgy ment el mellettem mint akit nem is ismer, pedig 9 hónapig hozzá jártám havonta, egyszer sem jött be megnézni a kórterembe, hogy hogy is vagyok ... stb. Varratszedéskor jött csak be. Második szülésemnél újra hozzá fordultam, nem akartam változtatni, közel 9 hónapig jártam hozzá, mikor a végén bejelentette, hogy Ő elmegy pont a szülésem idején szabira, úgyhogy keressek másik orvost, vagy szüljek az ügyeletesnél. 9 hónapig havonta elfogadta a pénzt, meg sem adva a lehetőséget arra, hogy előbb szóljon nekem, hogy nem is lesz ott a szülésemnél, keressek másik orvost, a lényeg, hogy végig pénzt kapjon.
Végül is az ügyeletes orvosnál szültem, aki tündéri, lelkiismeretes orvos volt, nagyon kedves volt végig, szülés után is naponta többszőr is bejött megnézni. Neki szívesen adtam pénzt, mert rettentő elégedett voltam Vele.
Néhány orvos szerintem nagyon sokat kér, s tényleg vidéki ismerőseimnem leesik az álla, amikor mondom az itteni tarífákat. Igaz ezt mi anyukák rontottuk el,mi szülő nők adtunk egyre nagyobb összeget.
Arra kíváncsi lennék azért, hogy amikor éppen úgy szül az anyuka, hogy az orvosa éppen munkaidőben van és ott van a kórházba, akkor azt mondják, hogy jaj nem tartozik semmivel sem, hiszen nem jöttem be Ön miatt, mikor a családommal lehetnék ???
Röviden most csak ennyit.

Üdvözlettel: Szilvy
Szilvy
 


Szia Szilvy!

Ebből a szempontból teljesen igazad van, ezért kell az orvosok között is különbséget tenni. Egész egyszerűen rossz orvost választottál. Azt én is undorítónak tartom, hogy előre megmondják a tarifát és van olyan aki előre kéri a pénz felét? Ez tényleg elég visszataszító. Én csak a saját tapasztalatomból indultam ki, hogy nekem az orvosom minden este 9-10 óra kürül bejön a kórházba, hogy nincs-e olyan "betege" aki épp szülni készül, és ez minden nap, ha szabadságon van ha nincs, ő ezt minden este megcsinálja. Ha valaki elmegy hozzá, hogy válalja-e a szülést és a 9 hónapot hogy végigkisérje, akkor azzal kezdi, hogy megköszöni a bizalmát, hogy őt akarja felfogadni. 1 évbe egyszer megy szabadságra és ő tudja előre,hogy mikor és ha a szülés épp arra az időre esne akkor ő már előre mondja, hogy gondolja meg, hogy ő akkor szabadságon lesz és biztos őt akarja-e. Lehet, hogy nem sok ilyen orvos van, én belőle indultam ki, akit igazán tisztességesnek ismertem meg. Bár lehet,hogy azért mert ő vidéki orvos? Nem tudom, minden esetre vannak ilyen orvosok is még ha nem is sok.
Tika
Névtelen
 


Kedves Tika!

Nagyjából egyet értek veled. A fő gondom azzal van, hogy hogy veszi egy orvos magának a bátorságot ahhoz, hogy csak azért mert nem fogadott orvos, hanem épp ügyeletes, nem olyan a hozzáállása mint kéne. Én eddig úgy tudtam, hogy ez a kötelességük. Presze ha valakivel elégedett vagyok, akkor természetes, hogy ezt meg is hálálom neki, ebben is teljesen egyetértek. Azonban levonva a levonandókat, erőteljesen azon gondolkodom, hogy majd vidéken fog megszületni a babánk. Ott ahol még nem szemtelenedett el ennyire az orvosok egy része. Persze ezt nem úgy gondolom, hogy itt aztán mindenki olyan de olyan rossz. Nem, vallom, hogy itt is vannak jó orvosok, és őket kellene megbecsülni, nem pedig azért adni a többinek mert kell. Tisztelet a kivételnek, és remélem hogy sokkal többen vannak itt Pesten is, mint gondolnánk.ű

Éva
Névtelen
 


Kedves Hozzászólók!

Én ha "felfogadok" egy orvost, veletek ellentétben igenis szeretem tudni a pontos összeget, amit kér. Szerintem sokkal jobb, mintha tépelődnöm kéne rajta, hogy na, most mennyit adjak, aztán esetleg kevesebbet adnék, mint illene. Szerintem ez így egy tiszta dolog: extra szolgáltatást kapok, mert a nap 24 órájában hívhatom, ha valami baj van, persze munkaidőn kívül is, és garantálja, hogy benn lesz a szülésemnél.

Hivatástudat meg eskü ide vagy oda az orvosnak normál esetben annyi a dolga, hogy munkaidejében ellássa a betegeit, munkaidőn kívül meg ott az ügyelet és a sürgősségi ellátás. Ha extra szolgáltatásokat várunk el, akkor azért fizetnünk kell, és úgy a tiszta a dolog, ha előre tudjuk, mennyit kér ezért az orvos, hogy legyen választási lehetőségünk. Ez szerintem nem is hálapénznek nevezhető, inkább szolgáltatási díjnak, mert végülis a normál szolgáltatáson felül valami pluszt kapunk érte. És ez a plusz valóban 24 órás "készenlétet" jelent az orvosnak, amit ha nem is veszünk esetleg igénybe, de mindig a rendelkezésünkre áll.

Üdv: Krisztina
Krisztina (Krisztina)
 


Sziasztok!

Még egy visszatérő gondolat. Pedagógusok. Hányszor láttam anyámat, amit este 9-10 körül még dolgozatot javított, az órájára készült. Hány családi esemény volt, amelyen végül nem volt ott, mert fogadó, szülői avagy ballagás volt (pl. az én ballagásomon sem tudott ott lenni, éppen akkor ballagott az ő osztálya is, másik suliban). Hányszor kellett évközben betegen egyedül hagynia engem, mert ugye a pedagógustól szeptembertől májusig nem veszik jó néven ha otthon marad. Stb. Stb. És mi a hálapénz nekik mindezért? Jó esetben kapnak egy-egy dísztárgyat (ezrediket, amit soha sem fognak használni, csak a helyet foglalja), avagy virágot, de anyagilag nem lesznek jobban megbecsülve!
És kérdem én, adott már valaki a buszvezetőnek pénzt, amiért pl Szilveszter éjjel nem a családjával volt, Húsvétkor nem ment el locsolkodni, stb. Vagy a Tűzoltóknak ugyanezért? Sok ilyen szakma van!
De valóban a legnagyobb baj, az, amikor nem kap ezért a szülő nő valódi ellenszolgáltatás. Ja, mindenkit bíztatok, szültem Pesten beugró dokinál, aki rendes volt!
Ildi
Pethes Ildikó
 


Teljesen egyetertek Ildivel !
Az en anyukam allatorvos es nem ez a foglalkozasa
hanem a HIVATASA ! Ma is tele van a rendeloje
mindenfele vak,nyomorek galamb+kobor kutyaval
akiket egyszeruen nem birt otthagyni az utcan !
Es hanyszor gyogyitja meg oreg nenik allatjait
akik elore kozlik,hogy ok sajnos egy fillert
nem tudnak fizetni mert a kis nyugdijbol
epphogy kenyerre tellik !
Ezzel nem azt akarom mondani,hogy o a szent
de szerintem is az ORVOSOK dolga az EMBEREK
ill.allatok ELETE !
Csilla
LCsilla
 


Kedves Ildi!

Az említett példák nem azonos értékűek. A buszvezető és a tűzoltó valószínűleg szolgálatban van, amikor dolgoznia kell szilveszterkor, vagyis nem fordul elő olyan, hogy otthonról ugrasztják ki, nem kell a nap 24 órájában készenlétben lenniük, csak a szolgálati idejük alatt. A tanári pálya szintén más. A dolgozatjavítást, túlórázást stb. a pedagógus saját belátása szerint vállalja, csinálja, és még nem hallottam olyan esetről, amikor a pedagógust éjjeli kettőkor ugrasztották volna ki egy sürgős korrepetációért. Félreértés ne essék, nem kritizálni akarom a pedagógusokat, buszvezetőket stb. (az én szüleim is pedagógusok), elismerem, hogy nincsenek rendesen megfizetve stb. Viszont nem lehet összehasonlítani a munkájukat az orvosokéval. Nem azért, mintha kevésbé fontos lenne az ő munkájuk, vagy alacsonyabb rendű, hanem egyszerűen csak más.

Továbbra is vallom, hogy szép és megbecsülendő dolog, ha egy orvos pénz nélkül is kiteszi a lelkét a betegéért, többet tesz, mint ami a kötelessége lenne. De ilyen orvosi fizetések mellett felróhatjuk-e az orvosoknak, ha extra szolgáltatásokért (pl. éjjel-nappali rendelkezésünkre állás) díjat számítanak fel? Én szeretem letisztázni a dolgokat, ha extra szolgáltatást várok valakitől, akkor belátom, hogy annak ára is van, végülis én dönthetek, hogy igénybe kívánom-e venni, vagy sem, senki nem kényszerít rá. Ha mindezért mégsem kapom, amit várok, az más tészta, mint ahogy az is, ha egy orvos a normál munkaidejében rutinszerűen végzett vizsgálatokért kér plusz díjazást. Ezeket nem szabad egy kalap alá venni. Igenis vagy olyan becsületes és lelkiismeretes orvos, akinek fix tarifája van, és létezik ennek az ellenkezője is.

A dolog árnyaltabb annál, mintsemhogy egy füst alatt az egészet el lehessen ítélni.

Üdv: Krisztina
Krisztina (Krisztina)
 


Bocsánat, az utolsó előtti mondatomban a "van" helyett "vagy" szót írtam!

Krisztina
Krisztina (Krisztina)
 


Teljes mértékben egyetértek Krisztával. mindennek ára van, van "olcsóbb+ és "drágább" mindenből, mindenhol vannak lelkiismeretes és hanyag emberek.
Nem lehet ezt az egészet egy mondattal elintézni.
Névtelen
 


Krisztina,
Köszönöm.
Üdv A "Kivülálló"
Névtelen
 


Mint ahogy Krisztina irta ez tenyleg osszetett dolog, de az egekbe szoko arak, akkor sem tetszenek! Mert 2000Ft-os (ami eleg jonak szamit szerintem) oraberrel szamolva egy 12 oras szules munkaidon tul 24.000Ft. De ennel sokkal tobbekrol volt szo!!! Es a vizsgalati dij, ami legrosszabb esetben legyen negyed ora! es elkernek 3-4 ezer Ft-ot! Megha maganrendelorol van szo akkor is nagyon sok! Mert oke, legyen az UH-nak dija, mert draga a gep, de egy egyszeru vizsgalatert ennyit elkerni...!?
Moni
Moni
 


Sziasztok!

Én azt hiszem lányok, ha mi is reálisabban keresnénk, akkor ez a téma nem is lenne téma. Mert végül is ezek az összegek a mai árak mellett nem nagyok, csak ahhoz képest azok, hogy mi mennyit keresünk, és hogy a babavárás szempontjából mennyi az amit a dokira, és mennyi amit a baba holmijára stb. tudunk költeni.
Azt hiszem a topicban a túlzott összegeket többnyire mindenki akkor vitatta, ha nem kapta meg érte, amit várt. És azt senki sem vitatja, hogy akkor nem jogos.
Ildi
Pethes Ildikó
 


Kivülálló !

Ha valaki pl. úgy szül, hogy éppen az orvosa is munkaidőben van, akkor is elfogadják a hálapénzt ??? Mert itt a hálapénz arról szól, hogy azért vagyunk hálásak, mert bármikor számíthatunk az orvosunkra, legyen az éppen Szent Este is !
Lehet olyat csinálni, hogy az orvos előre közli az összeget ?????????

Várom válaszát !!!

Szilvy
Szilvy
 

Vissza: Szülés

Jegyzetfüzet:

 

cron