Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok, várom a tapasztaltak véleményét a témában. Azt olvastam, hogy nem is olyan jó szülés után felvenni a hasszorítót, mert ellustítja a hasizmokat és sokkal lassabban mennek vissza, van aki meg esküszik rá.
 
 


Ha valaki még olvasná...
Nekem megtiltották, mert állítólag nem tesz jót a belső szerveknek, hogy összeszorítja. Pl: méh... Márpedig az elég fontos, a szülés után 6 hét a helyreállása.

Huba-mami
Kép
Kép
 


@katoci:


Szia, tegnap voltunka ferjemmel szuloszoba latogatason, ami elott volt egy eloadas, amit a szulesz foorvos tartott. ott barmit meg tudtunk kerdezni, de a haskotos kerdes fent a szuloszoba latogatas kozben merult fel, amire a szuleszno valaszolt.
Honved korhazrol van szo, tehat naluk az a bevett szokas, hogy szules utan a homokzsak jar mindenkinek, amit a hasra tesznek.Azt mondta , ez nem arra jo, h leszoritsa es toppmodellkent menjunk haza:) , hanem, h stimulalja a hasizmokat, a mehre nyomast gyakoroljon, ezzel mehosszehuzodasokat okozzon, mint a szoptatas, igy beindul a meh " osszemenese" ami miatt ugy nagy marad a pocink szules utan is, hiszen egy tojasnyi szerv most focilabdava tagult es ez minden hasszorito ellenere sem fog visszamenni gyorsan. Azt tanacsolja ne viseljuk otthon sem, mert igen ellustulnak a hasizmok, hiszen nem az tartja a pocidat hanem egy textil.Hagyd h a hasozom dolgozzon, es ez ot hat het utan szepn visszaall majd, mert a  mehed zsugorodik , es a borod is visszanyeri rugalmassagat.
Akiknek megis ajanlott: Azok a lanyok, akik amugy is teltebbek voltak, vagy fodrosabb volt terhesseg elott is lent a hasuk, nekik is csak azert , h kenyelmesebb legyen menni, ill ellatni a babat, h ne ok cipeljek a terhet hanem a hasfogo.Ill. tobbedszeri csaszar utan, addig hordhatjak mig ellatjak a babat, hasonlo okokbol.
Kicsit hosszu lett, remelem segitettem.
nyugodtan kerdezz ha valami ketseg van, tenyleg mindenrol kerdeztuk, vigyunk e mellszivot stb.
szep napot:)
eti77
1045 bp
 
 

 
 
Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülés

Jegyzetfüzet:

 

cron