Új privát üzeneted érkezett!

Ismét én. Másik kérdésem a gátvédelemmel kapcsolatos. Hogyan zajlik ez a gyakorlatban és mivel történik? Olaj, tea (előzetes teafogyasztás, borogatás)? Mandulaolajról hallottam, mint a gátmasszázs alapanyagáról. Magáról a masszázsról sem tudok sajnos sokat és azt is szeretném kideriteni, hogy hol kapható mandulaolaj? Ismét köszönöm a segitséget! Honee
Honee
 


Szia Honee!

Én is gátvédelemmel szültem, én búzacsíraolajat vettem, és bár hiper gyorsan ment a szülés, még így is megúsztam a vágást. Dm-ben lehet kapni ilyen illóolajokat, én is ott vettem.

Sok sikert, mikor szülsz?

üdv
Rózsa
 
 


Honee!

Én is inkább a búzacsíra olajról hallottam, hogy jó a szülés közbeni gátvédelemre.
De már a 34-36. héttől el lehet kezdeni az otthoni gátmasszázst és a 38. héttől hetente egyszer lehet szalmavirág gőz-ülőfürdőt venni.
Illetve a 32-34. héttől napi 1/2-1 liter málnalevél teát inni.
És sokat tornáztatni az intim területet, de azt már a legelejétől.
Ez előbbiekről bővebben is olvashatsz a www. nandu.hu oldalon. Jó böngészést! Kép

Menta
 
 

 
 

Honee!

Na látod, nem is azt írtam, amit akartam. Kép
Szóval én nem a búzacsíraolajról hallottam, hogy jó a szülés közbeni gátvédelemre, hanem az orbáncfűolajról.
Bocsi!
Menta
 
 


Kedves Honee!

Én is gátvédelemmel szültem (repedés nélkül), ennek érdekében én a 36. héttől kezdtem napi 6 dl bodza+málnalevél teát inni (ha jól emlékszem 6 dl forró vízhez én 2 teáskanál málnalevél teát és 3 teáskanál bodzateát tettem, és legalább 10 percig állni hagytam benne), és folyamatosan csináltam a gáttorna gyakorlatokat (minden este elalvás előtt 100 hüvelyösszeszorítást úgy, hogy 80-at csak megszorítom-kiengedem módszerrel, majd 20-at úgy, hogy tartottam, amíg 10-ig elszámoltam - mellesleg ezt most is csinálom, jót tesz a szexuális életnek és megelőzi a méhsüllyedést.)

Üdv: Krisztina
 


Sziasztok!

Én ugyan már szültem, de vágtak egy hatalmasat, ami 2 hétig nagyon fájt és azóta is foglalkoztat lehetett-e volna maskép, és lehet-e a következőt másképp, de nagyobb repedés nelkül.
Szerintetek ez csak doki függő?
Mert nekem kicsit úgy tünt... No meg persze én kicsi vagyok, a gyerek elég nagy volt.

Amcsi
Amcsi
 


Kedves Amcsi!

Szerintem sokat számít a doki és a szülésznő hozzáállása is. Elsőre én is gátmetszéssel szültem, a másodikat meg simán, mindenféle gátmetszés és sérülés nélkül.

Üdv: Krisztina
 


Sziasztok!
Én mindkét fiamat gátmetszéssel szültem. A kisebbik 5 éves , és még mindig fáj. Azt hiszem ez már így marad. Emiatt nem merek harmadik babát vállalni.
 
 


Amcsi!
Sok függ attól, hogy engedték-e, hogy a neked legkényelmesebb pozícióban told ki a babát (lehetőleg ne háton és ne félig ülve), nyomták-e a hasadat közben, kaptál-e oxytocin infúziót?


Erika!
Szerintem nézesd meg egy jó nőgyógyival a gátsebedet, hátha valami olyan oka van a fájdalmaidnak, ami kezelhető orvosilag, sebészileg!

Menta
 
 


Menta,

Hát én háton fekve szültem (szülőpózban), nem kaptam semmit, csak egy adag fájdalomcsillapító injekciót. Lehet, hogy a hasamat a végén nyomta a doki, mert kb. 30 perc volt a kitolás.
A ne háton, ne félig ülve helyett hogy lehet másképp? Mi kell ahhoz, hogy ne vágjanak? A méhszájelsimitás (talán így hivják) hátrány? És a vajjúdási idő számít?

Erika,
Nekem is fáj még mindig. Azaz nem a gátseb, nem a vágás csak valami nagyon érzékeny. Már csomószor voltam vele dokinál, jövőhéten újra probálkozom, hátha tudnak valami okosat.

Amcsi
Amcsi
 


sziasztok!
én a harmadikat, egy császár után, oxitocinnal, félig ülve, mindenfajta előkészület nélkül gátvédelemmel szültem Kép
36-os fejecskével Kép
óriási szerencsém volt az orvossal és szülésznővel!
csicser
Névtelen
 


Amcsi!

A legfontosabb, hogy olyan pozícióban szülj, ahogy te érzed, hogy a legjobb. Sőt, az is fontos lenne, hogy kitolás közben is változtathass helyztet, ha úgy érzed, hogy úgy jobb. Ez lehet ülve, térdelve, négykézláb, állva, guggolva, stb.

Azon kívül, hogy amennyire tudod felkészíted a gátadat (már hetekkel korábban gáttorna, masszázs, málnalevéltea stb.) már csak az fontos, hogy találj egy olyan szülésznőt, akinek van gyakorlata abban, hogy ne csak fekve védje a gátadat. Az sem hátrány, ha ő is benne van abban, hogy kitolás alatt is változtathass a helyzeteden.

Szerintem ez a kettő a legfontosabb.

Menta
 
 


Sziasztok !

Én az Epi-no készülékkel készültem a szülésre, első babát gátmetszés nélkül. A lényege egy felfújható kis "labda", amivel fokozatosan a szülés előtt néhány héttel kilazíthatod a gátizmokat úgy, hogy egy baba feje kb. 10 cm átmérő kiférjen rajta. Nagyon jól bevált, mindenkinek ajánlom ! Ha érdekel, nézd meg a www.epinoinfo.hu oldalt, vagy írj e-mailt: btrabert@acenet.hu
Bernadett
 


Bernadett
egy másik topikban már hírdetted ezt a készüléket. Ha jól emlékszem Te forgalmazod. Volt is pár kérdésem feléd, de eltüntél válasz nélkül. Elsösorban a készülék ára érdekel, mert minden mást már megtaláltam a neten.
Kriszta
Nyanya
 


Sziasztok!

Én tavaly szültem a kisfiamat, és szóltam a doki-bácsinak és a szülésznőnek, hogy gátvédelemmel szeretnék szülni. Viszont az első tolás után a doki szólt, hogy nem nagyon fog menni és jobb lenne ha vágna, mert nem fér ki a baba feje. Vágtak, de ha lesz még egy baba, szeretném vágás nélkül megúszni, mert legalább 4 hónapba telt míg már nem fájt, "de még ma is ha a fehérnemű rossz helyre csúszik," érzékeny.
klarus
 


Kedves Hölgyeim!
Gátvédelemmel, vágás nélkül szülni, és azt gondolni, hogy ez a jó: egy nagy BECSAPÁS! Bemagyarázzák nektek, hogy ezzel ügyesebbek vagytok, és milyen jó, hogy utána nem fáj a gát! De azt senki nem mondja el nektek, hogy azért találták ki a gátmetszést, hogy ne táguljon ki a hüvely izomzata, ne szakadozzon meg a körkörös izom, és ne legyen utána hólyagsérved! Mert a hüvely nyálkahártya megszakadását ugyan kivédi az ügyes szülésnő, de nem gumiból vannak az izmok! Aki gátvédelemmel szül, azok legnagyobb részének utána elcseppen a vizelete. Így aztán lesz oka a nőgyógyászodnak hüvelyplasztikai műtétet javasolni, ha nem akarsz állandóan pisi szagú lenni! Meg a plöttyedt hüvelyfalad a szexben is problémát okoz: a férjed előbb utóbb olyan hölgyet keres, akinek nem tág a hüvelye!
Gondoljátok meg, és ne hagyjátok becsapni magatokat a demagóg dumákkal! A gátmetszés fájdalma semmiség a gátvédelem következményeihez képest!
Névtelen
 


Kedves Névtelen!

Hallottál már a gátizom tornáról?
Mert az pontosan azért van, hogy a gátvédelem után a laza izmokat újra formába hozzuk.

Zafi
 
 


Kedves névtelen mielőtt leirsz valamit azelőtt tájékozódj a nőgyógyászodtól arról hogy gátmetszést mikor végeznek és végeznek-e egyáltalán? külföldönpl.Hollandiában,Amerikában már szinte csak az elsőszülőknél...Én a harmadik gyermekemet gátvédelemmel szültem 8.hónapja és... nem vagyok pisiszagú nem csepeg a vizeletem és nem tág a hüvelyem sem és még attól sem félek hogy a férjem más nőt keres,ugyanis vannak még normális családok ahol a kapcsolat nem csak arról szól hogy a feleségnek milyen tág a hüvelye mert ez alkati adottság is ... vannak olyanok akiknek végeztek gátmetszést és mégis bajok vannak van olyan akiknek nincsenek problémáik. Félek hogy itt is elkezd a topic más irányokba folytatódni...
Kelemenné Vera
 


Névtelen vagy nőgyógyász, vagy tudatlan, vagy csak provokál. Ha nem FELTŰNŐEN aránytalan a baba fejének mérete és anyuci outputja akkor már csak a baba gyógyszeres vagy fizikai siettetése lehet gond, illetve a kellően képzett szülésznő hiánya. Ja és a szülészorvos maga, ha mindenáron úgy érzi, tennie kell valamit a lovettáért. Mert a gátvédelmet a szülésznő prezentálja. Az esetleges repedések olyan csekély mértékűek a vágáshoz képest-ami komoly sebészeti beavatkozás, hogy csakis kizárólag egyértelmű vészhelyzet indokolná a bevetését. Remek cikket tudok ajánlani, két éve már küldözgettem itt a neten, ahol ORVOS mondja el mindezt. Én speciel két rémes vágás után a harmadikat gátvédelemmel szültem és hihetetlenül szuper volt. Dokim szép csendben figyelte a háttérből, ahogy a szülésznőm dolgozik rajtam prímán.Ja és no pisiszag, prima hüvelyfal, api mindenesetre elégedett vele Kép Cseri
 


Hát, hihetetlen, hogy miket írnak egyesek!

Kíváncsi vagyok, melyiket választaná egy férj: azt, hogy egy kicsit tágabb a felesége hüvelye, vagy azt, hogy egyáltalán nincs szex, mivel az asszonynak annyira fájdalmas a heg még hónapokig, sőt, halottam, hogy van, akinek évekig is...

Hozzáteszem, az előbbin tornával tényleg lehet segíteni, az utóbbin nem éppen.
Marin
 


Szerintem tág hüvelyről csak azok írnak,akik nem rendelkeznek bele való megfelelő mérettelKép!

Én akkor döbbentem meg,amikor a 70-es években készült,szülésről szóló oktatófilmet először bemutattam a diákoknak és már ott alkalmaztak gátvédelmet!!!Lehet,hogy én vagyok lemaradva,de úgy érzem,nálunk ez még nagyon gyerekcipőben járt!Na és hozzáteszem,orvos nem is volt jelen a szülésnél,hanem a szülésznő vezette le.Az egyetlen orvos a neonatológus voltKép.

Marin

Na,én az utóbbiakhoz tartozm,de nem annyira a gátseb miatt,hanem a hüvelysebem miatt.Asszem a legnagyobb probléma nálunkmég mindig az,hogy nem hagyják a természetet kibontakozni!

Anyapoc

 
 


Anyapoc!Szivemből beszéltél.Vera
Kelemenné Vera
 


jó volt a mai Szülőszoba...
 


Nagyon meginditó volt a hölgy tragédiája...és az hogy merte vállalni az új terhességet tudva hogy majd a halott kisfiura fog emlékeztetni. A szülésznő és az orvos hozzáállása is nagyon tettszett,végig nagyon odafigyeltek a szülő kismamára...és a végeredmény az csodálatos.Mi a férjemmel nézzük együtt ha tehetjük és közben nosztalgiázunk a mi szüléseinkről mind3 babónál bent volt velem.üdv.vera
Kelemenné Vera
 


anyapoc
a férjem nagymamája 3 gyereket szült gátvédelemmel és az már jóval a 70-es évek előtt volt!

az én szülésem is gátvédelemmel indult, ameddig lehetett, aztán mivel a fiam, mint egy rakéta jött kifelé, így a repedés elkerülése miatt kellett egy kicsit (kb 1-2 cm-t) vágni. Másnap a friss gátsebbel ültem a széken. Hamar gyógyult, én is intimtornáztam már a szülést követően elég hamar. Remélem legközelebb már végig tudjuk vinni a gátvédelmet.
Én is használtam búzacsíra és orbáncfő bázisolajat pár héttel a szülés előtt a nandu oldal leírása szerint, ill. málnalevélteát nyakló nélkül. Legközelebb a homeopátiás golyócskát is ki fogom próbálni.

szülőszoba
nekem nem nagyo tetszett, mert szegény kisfiúnak majd mindig a bátjya árnyékában kell élnie + a végigordított szülés sem tetszett, főleg, hogy már másodjára szült a nő.
nekem a kitolási szak nem fájt, szinte megkönnyebbülés volt, hogy a fiam elindult kifelé. A testem, még ha nem nyomtam volna,akkor is kifelé tolja a babát. Nekem akkor már tényleg nem fájt semmi, ezért fircsa nekem, hogy sokan ezt fájdalmasnak találják.

KépKép
KépKép
 


Sziasztok! Szia Vera!
A párom nem merte nézni a műsort! Pedig ha eljön az ideje, apás szülést szeretnénk mindketten. Még mindig nem értem, hogy lehet hanyatt fekve szülni???
Sziasztok...Tyúkocska
 


Szia Tilda! Szerintem nem biztos hogy hanyatt fekve kell vagy kötelező szülni. Ha van egy jó szülésznőd és orvosod akik nyitottak azúj és értelmes dolgokra akkor úgy fogsz szülni ahogy neked a legkényelmesebb és ahogy abban a helyzetben a legjobb, és ők ebben neked a legjobb tudásuk szerint segitenek...Nem ismerem a párodat igy nem is tudom azt mondani hogy bemenjen-e veled vagy sem ...az én páromnál fel sem merült hogy nem jön be mert ő igy van "programozva" most is a szopin kivül mindent megcsinál a fiukkal...
Kelemenné Vera
 


Szia Vera!
A párommal gyakorlatilag össze vagyunk nőve, nincsenek tabuk a kapcsolatunkban. Nem a bemenetel a gondunk, ő is egész biztos, hogy mindenre kapható lesz, csak -ahogy én is- nehezen viseli az "orvosi" szagokat, tűket, műszereket. Amikor a gát esetleges metszéséről beszélgettünk az itt olvasottak alapján, majdnem rosszul lett. Nekem kell majd fizikailag átélnem ezt az egészet, neki pedig toleránsan támaszt kell mindenben nyújtania. Úgyhogy mindenképpen ott van mellettem a helye.
Szia: Tilda
 


Szia Tilda! Teljesen egyetértek veled abban hogy melletted a párod helye...el sem tudom szavakkal mondani mit jelentett számomra az hogy a férjem velem volt a sokszor igen nehéz pillanatokban... az ugymond véres jelenetekben a párod nemhiszem hogy látni fog bármit is mert akkor a szülésznő és az orvos lesznek majd azok akik világra segitik a babucidat a párod meg biztatni fog és erőt fog adni a szüléshez.Egyébként ha nem muszály akkor nem nagyon kerül elő túl sok műszer ,tű és egyebek .Maga a gátmetszés meg olyan hogy abban a szituácóban nem is fogjátok tudni hogy mikor csinálják mert avval lesztek elfoglalva hogy megérkezett a baba minden más másodlagossá válik ...minden jót nektek jó babavárást üdv.vera
Kelemenné Vera
 


Szia Tilda! Teljesen egyetértek veled abban hogy életünk legfontosabb esményénél a szülésnél a legjobb az ha a párunk velünk van .Tapasztalatból mondom hogy,nagyon jól estt hogy ott volt a párom és a nehéz helyzetekben erőt tudtam meriteni a jelenlétéből a biztatásából...a gátmetszést nem fogja látni a párod mert akkor már olyan lesz a szituáció hogy a szülésznő és az orvos lesz a "tűzvonalban" és nem is fogjátok tudni mikor csinálják...és a babucira fogtok koncentrálni...a szülés után pedig a varrásnál az apuka elkisérheti a babót az első mérésre és mire visszajönnek te már talpig "gálában" tisztán várod őket kivánom hogy igy legyen üdv .vera
Kelemenné Vera
 


Gumicukor

Na ez az,de még mindig nem általános gyakorlat!Legalább is nálunk, vidéken nem az.De a legközelebbinél megkérdezem a dokit,hogy mit szól hozzá...KépSejtem a választ...

Szülőszoba

Egyet kell értsek Gumicukorral.Vhogy nekem sem jött be.Az első üvöltésnél felmerült a gondolat,hogy tényleg,miért is pazarol erre energiát?Pedig életemben ilyenekt nem mondatm...de ez vhogy sok volt nekem is.És a kitolást én sem éreztem fájdalmasnak,pedig 1 órán át tartott.Még csak nem is igen emlékszem rá és sokkal rövidebbnek tűnt,mint amit az óra mutatott.Viszont úgygondolom,ha a hölgynek nem fekve kellett volna szülnie,nem fáj annyira(hafáj a kitolás).

Papásszülés:szerintem is nagyon jó dolog és nem csak azért,mert a kismamának támaszt nyújt(nálunk csak a kitolásrajöhetett be a férjem,mert addigra szabadult fel a papásszoba), de magát a gyermek születésének tényét is máskéntéli meg a férfi.Vhogy közelebb kerül a gyermekéhez,mintha ő IS szülte volna és nem kireksztett,mint ahogy azt sok férfi érzi,vagy érezterégen.

Tilda

Csak annyit a szagokról,ha hiszitek,ha nem,szülésem óta a kórház szaga nekem egyet jelent ezzel a felejthetetlen élménnyel.Bár elég kellemetlen,nekem mégis azonnal a csodálatos első napok jutnak eszembe!Kép

Pussz,Anyapoc

 
 


Kedves Vera és Anyapoc!

Köszönöm a sok információt! Sejtettem, hogy ez az egész apás szülés, műszerek nem-látása, és a többi, amiről beszélgettünk, valahogy így fog történni, ahogy írtátok, csak amíg az ember át nem éli, szorong. Annak idején családom idősebb hölgytagjai is így nyilatkoztak, hogy a gátmetszésre nem emlékeznek, mert nem arra figyeltek... Azért jó lenne ez a gátvédelem dolog.
Sziasztok: Tilda
 


Szia Tilda! A harmadik babámat én is gátvédelemben szültem pontosabban még avval sem ugyanis amire a szülésznő és az orvosom/ A néhai Dr.Héder János örök hálám neki/ beöltöztek volna addigra a párommal félig megszültük a babát ketten,igy a kisfiam szinte semmilyen segitség nélkül született meg, egyetlen öltést kaptam a gát bőrébe azért mert a picikének a kezecskéje a feje mellett jött ki és a bőr egy picit berepedt, este szültem és éjjel 2.órakkor már kint voltam egyedül a WC-n és ültem rendesen...ez az én esetem de ezt a szülésznő látja abban a pillanatban hogy szükség van-e gátmetszésre vagy sem? első szülőknél szinte mindig alkalmazzák többedszer szülőknél nem annyira..sok függ a szülésznőtől is mennyire tud rád hangolódni/ ezért érdemes fogadni szülésznőt nekem volt és csak velem foglalkozott ez jó volt/ a szülés hogyan halad és még sk minden de kérdezd meg az orvosod véleményét errők a dologról üdv.vera
Kelemenné Vera
 


Sziasztok!
Szia Vera!

Egy kórteremben lehettél a babáiddal születésük után? Szerinted mitől függ, hogy egy nő igényli-e az együttlétet újszülöttjével? Gyakran hallom, hogy az anyákat olyannyira kimeríti a szülés, hogy nem igazán akarnak együtt lenni gyermekükkel. Én most úgy gondolom, hogy egy megtervezett, problémamentes terhesség után alig várnám, hogy együtt lehessek a gyerekkel. Lehet, hogy olyan fizikai/lelki nyomás van a "frissen szült" nőkön, hogy nem túl lelkesek? Veled/veletek hogy volt?
Szia: Tilda
 


Sziasztok!
Szia Vera!
A gátseb milyen gondozást igényel?
Tilda
 


Szia Tilda!Ha nincs probléma akkor a napi többszöri zuhanyozás elég.Régebben alkalmazták a gátöblitést is hypermangános vizzel.Fájdalom esetén ha túl erős akkor lehet egy kicsit jegelni de nem sokáig vigyázva a felfázásra...igy kb.ennyi most igy hirtelen...üdv.vera
Kelemenné Vera
 


Köszi Vera!
Tilda
 


Sziasztok!

Anyapoc,
Mi az a hübelyseb? Írnál róla. Milyen?Mitől? Miért? Mikorra gyógyul?
Mikor legutóbb megkukkolt a doki kötölte, hogy sorry ez van, érzékeny, könnyen vérzik nem tud vele mit csinálni...és ez nem a gátvágás.

Tilda,
Nekem nagyon fájt! Jegeltem, rendszeresen zuhanyoztam, kamillás öblögetés, pihenés stb... de láttam, hogy azért a legtöbbeknek nem fájt ennyire.

Amcsi
 
 


Amcsi

Én azt értem ez alatt,hogy amikor a fiam jött kifelé, a hüvelyfalat hosszában fesértette,felhasította.Vagyis tk nem volt elég a gátmetszés.Vagyis ez egy többé-kevésbé hosszanti heg,ami magától összeforrt.Nekem elég skáig tartott,mire gyógyult.Én is mentem vele dokihoz,és én is azt a választ kaptam,hogy nem lehet vele mit csálni.Ráadásul nekem is fájt(még most is érzékeny) szeretkezés közben,eléggé szűknek éreztem magam,ami sokszor meghiúsította a cselekmény lényegétKép.Erre meg azt a választ kaptam,hogy gyorsan kell szülni még egyet(Kép).Nem emlékszem,hogy vézett volna,de nagyon fájt majd' 1 évig.Most,majdnem 2 évvel a szülés után is igen érzékeny,de már közel sem olyan fájdalmas,mint az első esetekben.
Egyébiránt azért nem volt elég a gátmetszés,mert a pici fiam súlyához(és az én méreteimhez) képest igen nagy fejecskével kívánkozott a világra.Ígyhiába vágtak,ő is gondoskodott a kifele jövetelnél a megfelelő útrólKép!3100grammhoz volt 35 cm-s feje,én meg nem vagyok egy nagy méretűKép.
Nálad hogy állt a helyzet?
Egyébként van lehetőség plasztikára,de ahhoz igen jó orvos kell.ugyanis a képződött hegnél keletkezhet vadhús,ami nagyon érzékeny.ha ezt eltávolítják,lehet,hogy semmi bajod nem lesz.

Tilda

A gátmetszést ált azért nem érzed,mert fájás közben végzik,amikoris ugye inkább azzal foglalkozolKép.Vagyis tényleg ez a legkevesebb.Egy korrekt orvos a varrást érzéstelenítésben és felszívódó varrattal csinálja,így ezek nem okoznak gondot.Nálunk még divat a gátöblítés a kórhzában,nekem mindig nagyon jól esett a langyos fertőtlenítős víz,szívem szt többször is sorban álltam volnaKépKép.Egyébként maga a gátseb nem volt olyan fájdalmas,nekem inkább acsontjaim fájtek szülésután amedencém környékén.
A másik kérdésed,az újszülöttel való együttlét.Valóban általában igen kimerítő a szülés,átlagosan az első szlés tágulási szakasza 8-10 óra,de nem ritka ennél jóval rövidebb és jóval hosszabb sem.Ha vkinél nagyon elhúzódik a tágilás,igen elfárad a szülésvégére,persze azért a kitolásra mindig (majdnem) marad ereje.Ahormonok azért gondoskodnak róla,hogy az együtt töltött első percek intenzívek legyenek.Megfigyelések szt mind az anya,mind a baba a szülés utáni első 2 órában igen éber.Ált. ilyenkor kerül sor az első szoptatásra,így ez elengedhetetlen.Utána persze mindketten igen fáradtak lesznek,mert nem csak az anyát, a babát is megviseli a szülés.Az anyánál sokszor nem csak a szülés,hanem az utolsó hónapok fáradalma is ilyenkor jelentkezik.Így természetes,hogy kicsit pihenni szeretne.Persze azért amint a "nyakadba varrják",eltűnik a fáradság és alkalmazkodsz az új helyzethez.Én este 6-kor szültem és úgy gondoltam,hogy másnap még nem kérem rooming in-re a babát.Dedélben kijelentették,hogy márpedig jönni fog.És igazság szt nem sok változást észleltem a két állapot között.Persze itt a kórházban csak nappal van rooming-in,éjjel lehet aludni,így a pihenés megoldott.
Ilyesmire voltál kíváncsi?

Anyapoc

 
 


Sziasztok Lányok!

Én tavaly szültem, és 1 hét alatt rendbe jött a gátsebem. A Dokim tanácsolta, hogy körömvirág kenőccsel kenegessem, amit egyébként az aranyérre is javasolt. Ezzel 1 hét múlva már semmi bajom nem volt. Sőt a szülés után 2 nappal már törökülésben tudtam ülni.
Remélem Nektek is beválik!
 
 


Sziasztok!
Szerintem, ez a gátmetszés orvos-szülésznô és eset függö.
Én még elsö babás (július 13-ra várjuk) kismama vagyok, és még fogalmam sincs, hogy szeretnék szülni, metszéssel vagy nélkül, de egy biztos, annyi a pro és kontra, hogy
nem lettem okosabb.
Az orvosom mindenesetre a köv. alkalommal megkérdezem, hogy mi nála a tendencia, és majd jelentkezem én is utánna.

Sziasztok
Alma
 
 


Alma!

Sok esetben az élet dönti el, hogy szülsz. Nálam is igy volt. Egyébként én tavaly julius 14-re voltam kiirva, és 6-án szültem.
Muszály volt a gátmetszés, mert nagyon feszült a gát. És szerintem jobb ha vágják, mintha reped...
Igy sem volt gond. Rendbe jöttem nagyon hamar!
 
 


Sziasztok!

Elvileg, amennyire én tudom, a gátmetszés attól függ, hogy amikor a baba feje jön ki mennyire feszül a gát. Mikor én erről kérdeztem az itteni (holland, itt alapból nem vágnak, de én nem itt szültem) szülésznőt, azaz, hogy ő honnan látja, megnyugtatott, hogy tutira lehet látni, ha feszül a gát...
Otthon -Mo.-bevett gyakorlat a vágás, főleg első szülőknél.
Vágás kontra repedés kérdés. Nekem mindkét tábornak volt szerencsém a véleményéhez. Számomra mindkettő érvei meggyőzőek voltak.

Egyébként megnéztem a Szülőszoba cimű műsort, a Szent Imrés szülés gátvédelmes volt. Mostmár van elképzelésem mi is az a gátvédelem.

Anyapoc,
Hát hogy nálam mi lehet a gond sajna nem tudom. Eddig 2x a tünetek alapján gombának titulálták, majd legutóbb mondta az orvos, hogy sok nőnél fordul elő ilyesmi. Nem tud vele mit csinálni, sokáig gyógyul. Ha jól értettem a szövetek megnyultak, megfeszültek stb. a szülés alatt és ez lassan gyógyul.
A lányom nem volt kicsi (3450g, 33cm fej) én meg az vagyok. A kitolás eltartott 30 percig is, a vágás is elég nagy lett 5-7 öltés.

Egyre inkább az a vélemenyem, gátmetszés ide vagy oda, gátvédelmet mindenképpen kellene alkalmazni, veszteni nem vesztene vele semmit az ember, max. kisebb lesz a vágás.
Szerintetek ez nem lenne feladta a szülésznőnek? Ezért künön fel kell őt kérni?

Amcsi
 
 


Sziasztok!

Sajnos Mo-n a gátvédelem még nem egy elterjedt dolog. Igazából az elmúlt pár évben kezdtek vele komolyan foglalkozni.
És sajnos az érettebb és tapasztaltabb szülésznőket még nem képezték ilyesmire és csak autodidakta módon talnulják, tanulták. Ezt az én szülésznőm mesélte, aki 55 körüli.
Ma és persze dokija is válogatja, mert van olyan doki, aki azt mondja, hogy ne "pepecseljünk", megy az idő. Ez a barátnőm tapasztalata volt, aki 3 éve szült. Ezek után ott is hagyta ezt a dokit. Mondanom sem kell, hogy szanaszét repedt és a doki azt mondta, hogy ez ezzel jár.
Szóval sajnos még maguk az orvosok is különbözöek, de szerencsére egyre több a jó példa.
Egyébként sokkal könnyebb, ha van egy előre fogadott szülésznője is a kismamának, mert vele előre meg lehet beszélni ezeket a dolgokat is.
Én is igy tettem, és igaz, hogy kellett gátmetszést alkalmazni (3400 gr, 34-es fejü fiamnál) de 2-3 öltésem vol csak. És gyorsan is szültem, amit a szülésznő és az orvosom sok-sok tancsának is köszönhetek!

Lányok! Előre beszéljetek meg mindent a dokival és a szülésznővel! Érdemes!
 
 


Kedves Kismamák!
Most találtam rá erre a topikra, mivel én a Kútvölgyist nézegetem elsősorban (ott vagyok érintett). Régebben már ott is volt szó gátvédelemről - gátmetszésről.
Örömmel olvasgattam az egymásnak írt jótanácsokat intimtornáról, gátmasszázsról, szülési poziciókról. A két előbbi nagyon fontos (egy sportoló sem versenyezhet előzetes gyakorlás és bemelegítés nélkül, mert megsérül) az utóbbi viszont már más tészta. Az a tapasztalatom, hogy a várandósság elején, amikor orvost választ valaki, még nem ez a fő téma. És amikor a végefelé előkerül akkor is néha ködösítés folyik. Egyesek nemhogy a szülési pozició megválasztásáról beszélik le az anyát (asszonyom magának túl nagy a feneke ahhoz, hogy szülőszéken szüljön), hanem megpróbálni sem lehet előszőr szülő nőnél a gátvédelmet. A legtöbben állítom, még nem is láttak olyat, hogy első szülésnél úgy tud alakulmi a gát, hogy metszés nélkül (esetleg kisebb horzsolással vagy nyálkahártya/bőr sérüléssel) tud a nő szülni. Azonkívül életükben nem láttak - esetleg csak filmen, ha idegrendszerük bírta a sokkoló látványt -, hogy ülve, állva, négykézláb hozza világra gyermekét egy nő. Persze jobb is, ha fekve szül az asszony, ha olyanok a szülés segítői akik a hagyományoshoz vannak szokva, hiszen Ők így tudják tudásuk legjavát adni!
Más: felhívnám a figyelmet egy másik készülékre is (az EPINO mellett) Femiscan a neve és az a lényege, hogy az általunk végzett intimtorna helyes kivitelezéséről és hatásosságáról kaphatunk információt általa. A készüléket úgy kell elképzelni, mint egy fülhallgatós kismagnót. A hallgató részét a fejre kell tenni, a másik részét a hüvelybe és egy gomb megnyomásával elindul a személyreszabott program. A készülék adja az utasítást: mit kell csinálni és visszaértékel, hogy jól végeztük-e. A kölcsönzési idő után vissza kell vinni az intimtornászhoz, aki beteszi a gép "agyát" a komputerbe és Ő is kiértékeli a végzett munkát. Ennek eredményeképp, vagy ad egy másik programot, vagy azt mondja: csak így tovább. Leegyszerűsítve ennyi.
 


Én egy picit másként közelíteném meg ezt az egész gátvédelem témát. Én is fontosnak tartom ezt a dolgot. De egy más szempontról is beszélnék itt, mint a fájdalom. A gát maga egy nagyon nagyon fontos energia-központ is egyben, az un. gyökér csakra található itt, mi tulajdonképpen energiát ad le és vesz fel a földtől (Ezoterikusok kedvéért Föld Anyától, aki segíti a szülést.. bölcs ám a nyelvünk is!).
A csakrák létezésében nem kell hinned, magad is megtapasztalhatod működésüket néhány egyszerű légzésgyakorlattal, vagy a tenyeredet az energia-központok fölé helyezve csukott szemmel.
A gát elmetszése ebben az igen fontos pillanatban ennek az energia központnak - mely a sorban a legelső - az átvágása. Ezzel elvágja a szülő édesanyát az energiafelvételtől, és ezáltal az egész folyamatot károsítják. A szexuális életet - sokak elmondából ez is kiderül - a későbbiekre nézve nyilvánvalóan tönkreteheti, és a test energia-áramlását is akadályozni képes.
A gátvédelemnek tehát sokkal fontosabb hatása van, mint csupán az, hogy fáj-e és hogy meddig fáj az a bizonyos seb. Az örömérzet, a boldogság, az orgazmus átlésének képessége, ettől az 1. csakrától függ. Ezért hogy ez az energia központ ne sérüljön, érdemes mindent megteni a gát védelméért.
Az izmok szerencsére - mint testünk más alkotó elemei - képesek regenerálódni. Kinek jobban, kinek rosszabbul, attól függően, hogyan tornáztatjuk őket.
Az intim izmok tornáztatásra javaslom a tantra jóga egyes gyakrolatait (várandóan nem túl előnyös a tűzlégzés) és a www.intimtorna.hu oldalon Kriston Andrea nevével fémjelzett intmtornát. Nem elegendő, ha csak 100x megfeszíted és elernyeszted az intim izmokat. A 100 egy kezdőnek sok is lehet, inkább az izmok ismerete, "uralása" a lényeg.
 


Kedves Kismamák, Anyukák!
1989ben szültem először, gátmetszéssel. Nagyon picit vágtak, 2-3 öltés volt az egész. Folyamatosan nedvesen tartottam a varratokat, akkor még forgalomban nem lévő, de most már kapható Aminoerg nevü folyadékkal. (gyogyszertárban, drogériában kapható kétfajta kiszerelésben, az egyik az 0,5 literes és pár száz forint az ára) A szer használati leirásában nem szerepel, hogy nyilt sebre használható, de korábbi horzsolások esetén, sőt sérvmütét utáni sebet is ezzel kezeltem. Szülés után nem feszültek a varratok, a szülés után 6 órával mikor megláttam a nővéremet a korház folyosóján, szaladtam. Nem vicc!!! Ez csak egy ötelt volt a gátsebre, de bármilyen egyszerű sebnél is ki lehet probálni, esetleg még szülés előtt... Amugy a mai napi mindkét gyereknél ezt használom, akár horzsolás, akár komolyabb sebeknél is. A szomszédom nem hitt benne, egy kerékpáros baleset miatt 2tenyérnyi területen lement a hátáról a bőr. mondtam neki tegyünk probát a felét naponta lekentük többször, amásikat a természetre biztuk. 3nap után megkért inkább az egészet kenjük le mert láthatóan szebb a bőr rajta, és nem fáj annyira. 1998ban a lányomnál ki volt irva a gátvédelem, de végül mégis vágni kellett, mert pici lánykám 3500grammal és 51 cmrel tömör gyönyör volt elég szükösnek találta a kifelé vezető utat. 3 öltés. Alig éreztem a varratokat, sőt amitől a legelső szüléskor féltem, az első "nagydolog" közben sem éreztem feszitő fájdalmat. Szoval aki gondolja probálja ki, de nem akarok senkit rábeszélni.
Könnyű, gyors szülést, és örömteli babázást kivános Mindenkinek!
Orsoly
 


Én nem is annyira a gátvédelemmel kapcsolatban kérdeznék, bár az is érdekel. Most szültem és a szülés nagyon gyorsan zajlott - így utólag, taláén lassítani kellett volna a kitolást - nem csak a gátat kellett varrni, hanem a méhszájat is és a hüvelyt belülről is. Egyébként ezek egyáltalán nem fájtak, a gát sem fájt a varratszedés után. Egyik kérdésem, hogy vajon ez elkerülhető lett volna? A másik, hogy szülés közben eltört a farkcsontom, na ez nagyon fáj(t). Az igazi kérdésem, hogy ezt, hogy lehet elkerülni, ha még egyszer szülnék.
Köszi,
Zsuzsó
 
 


Szia Zsuzsó!
nekem is eltört.... azért tört el szülés közben, mert korábban votl egy törésem, (szánkóbaleset :-) ) így rosszul forrt össze, útban volt. A baba feje is rosszul forgott, hasonló sérüléseket szereztem mint Te

a második szülésem császár volt, a harmadik normál. Gyorsan ment, gátvédelemmel és csak egy pici felületes hámsérüléssel.
Szia
Csicser
 
 


Csicser,
most, hogy mondod, nekem is egyszer gyerekkoromban megsérült, akkor azt mondták, hogy nem tört el, de tudom, hogy hetekig nagyon fájt...
Szerinted a harmadik szülésednél a gátvédelemnek volt köszönhető, hogy nem tört el, vagy a kettőnek semmi köze egymáshoz?
Köszi,
Zsuzsó
 
 

Vissza: Szülés

Jegyzetfüzet: