Új privát üzeneted érkezett!

Kinga, megjöttetek? Írsz valamikor?
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Szia Lara, kösz a beszámolót, nagyon jó volt. A párod hogy "viselte" mikor elöször fogta meg Hangát? Az enyém versenyt sirt a babával.
Pocok
 


Sziasztok!

Itt vagyok meeg, sajnos egyben. De hat a pici fiunk biztos tudja az okat, mert nem akar megszuletni. Csak tudnam, mert vagyok ilyen turelmetlen, mikor vegulis csak mafra vagyok kiirvaKép.

Talan mert az UH-s vizsgalatok eddig elobbre tettek az idopontomat, es en is ugy szamoltam, hogy elobb telik le az az igazai 38 het (teherbeesestol).

Mindegy, ahogy szoktataok mondani: bennem csak nem maradKépKép

Lara! Olyan jo volt olvasni a soraidat!!

CSeri, elkuldod nekem is a cikket? sarmany.viki@freemail.hu

A ferjem mar jobban izgul . mint en, es minden nap elbeszelget manoval, hogy itt az ideje a kibujasnakKép. Orulok, hogy vegul apas szules lesz. hisz az elejen nem igazan akarta, vagyis csak a kedvemert jott volna be. Most viszont a vilagert se hagyna ki ezt az elmenyt!!

MAjd meg irok, vagy remelem csak par nap mulva...

Azert fura, hogy ennyire semmi joslofajasom ne legyen. Mindenhol azt olvastam, hogy elotte 1-2 hettel valami jel azert van.. Annyi tortent, hogy vegre elindult lefele a hasam par napja, es valoszinuleg a feje beilleszkedett a medencebe. EZ is valamiKép

Na pusszantalak titeket, es bocs, hiogy csak magamrol irtam... ha fel tudok majd menni a netre este 6 utan is, akkor elolvasok minden levelet.

Viki40
Vikoca40
 

 
 

Sziaszstok!

Viki! Kitartás! Most már tényleg nincs sok hátra! Hogy viseled így a végén?

cory
cory
 


Sziasztok!
Most olvastam el Cseri és Lara történetét.
Elég hülyén nézhetek ki a munkahelyemen ahogy könnyes szemmel úgy csinálok mint aki meg van fázva.Kép
Fantasztikusak voltatok lányok!
Én még nagyon félek a szüléstõl. Ilyet még sose csináltam.Kép
Pocaklakó, amikor már elérzékenyültem olvasás közben, jó nagyokat rugott, hogy tudassa õ is érti a dolgot.Kép
Pusszzz. Chris (29+4 napos lánygyanús kismama)
Chris
 


Sziasztok KIsmamak!

Koszonom a biztatast, ram fer!
Olyan jo olvasni a szulestorteneteket, tobbszor is elolvasom, es mindig konyet csalnak a szemembe...

Nem is a turelmetlenseggel vana bajom, csak felek, nehogy valami baja legyen a babanak a tulhordas miatt. Nekem a legutobbi UH-t a 32. heten csinaltak, mostanaban 2 naponta van CTG, de hat ket nap alatt is tortenhet barmi. TUdom, hogy a kiirashoz kepest johet hamarabb es kesobb is, en viszont napra pontosan tudom, mikor estem teherbe, es az legkesobb november 4-et jelenthet.

Szoval ezert kezdek aggodni. NEm neznek uh-t, hogy keves.e a magzatviz, a baba sem mocorog nagyon - igaz, anyukam szerint szules elott egy-ket nappal leallnak a mozgassal. REMELEM!!!
Holnapra markans hidegfrontot mondanak, csak segitKép

COry, koszi a kerdest, amugy teljesen jol birom. MArmint fizikailag. Nem vizesedem, nem dagad semmim, jokat alszom, szoval iagazabol tok jol vagyok. Mindennap fozok valami extrat, es igazabol eleg hamar elmegy az ido. Csak hat az aggodalom, nehogy tulhordjam... ma mar rosszakat is almodtam. Pedig alapban optimista vagyok mindenben..

Chris, klassz volt veled beszelgetniKépKép
Irsz nekem e-mailt? Akkkor meglenne a te e-mail cimed is ( sarmany.viki@freemail.hu) Azt hiszem, a multkor rosszat adtam meg.

Mindenkinek minden jot

Vikoca
Viki
 


Szijasztok!

Örülök, hogy teccett a szülés-beszámolóm:-))))
Éjjel 6 órát hagyom egybe, hogy aludjon, nappal 3ésfél óránként ébresztem. Igy is néha annyira teleeszi magát, hogy fáj töle a hasa.

Moni! Igyexem válaszolni az e-mailedre. A kislányod nagyon szép baba!

Cory! szegedi Nöi Klinika. Egyébként én nem gondolom, hogy az én szülésem olyan nagyon gyors lett volna, legalábbis nekem akkor hosszúnak tüntKép

Viráganya! Annyit gondoltam rád, hogy mi lehet veled! Már csak tizen valahány napod van hátra? Juuujdejóóóóó! Milyen mütétröl irtál?
A Milusan szopis teát már kóstoltam, mert kaptam termékmintát, tényleg jó ize van. Egy dobozból, ami 899Ft hány liter jön ki?

Dia! Neeeem, a férjem nem Varró Zoltán:-)))))) Legalábbis nem igy mutatkozott be annak idejénKépmeghát nem tudok róla, hogy az RTL Klubba meghivták volnaKép

Geri! Azért rá kellett jönnöm, hogy mégsem vagyok olyan kipihent, tegnap este mikor fel kellett kelni szoptatni, elég furcsán viselkedtem, a felhalmozódott fáradtságtól:-((((kicsit mérges voltam, hogy miért nem hagynak engem aludni..Kép

Kinga! Igazad volt :-)))))))) Pedig akkor nem akartam elhinni:-)

Pocok! Olyan fáradt volt szerencsétlen, hogy csak mosolyogni volt ereje..

Vikoca! Lehet, hogy már kettöben vagytok??? Ha ez biztat, nekem sem volt semmi jel elötte, semmi jóslófájás. Söt még akkor sem volt amikor elfolyt a magzatviz...
A szülés elötti napokban általában tényleg kevesebbet mozognak a babák, ahogy anyud mondta. Bár vannak kivételek, mert a mi kislányunk még a kitolási szak elött is vigan mocorgott...Pár nap túlhordástól nem lesz semmi baj!

Chris! Ne félj a szüléstöl, a másodiknál már rutinos leszelKép

Szijasztok, Lara
lara (lara)
 


Sziasztok!

Lara: nekem csak az utolsó másfél óra tûnt rengetegnek. Mondjuk én a vajúdás elsõ 2,5 óráját még nem a kórházban töltöttem, aztán még 1 óra telt el addig, míg a szülõszobába kerültem. Így azért sokkal gyorsabbnak tûnhetett! Kép

Vikoca: mi van???

cory
cory
 


Én meg nememléxem, hehe.
Pocok
 


Szaosztok lanyok!

Meg egyben vagyok, de ma eloszor vegre arra ebredtem, hogy roszaszin, kicist veres folyasom van! EZ jo jel. nem? Lehet, hogy ebbol ma meg nem lesz baba, de remelnykedek benne, hogy szerdaig igen. Ugyanis nagyon nem szeretnem, hogy beinditsak, mert az mindig egy termeszerellense dolog, es a kicsi a vizsgalatok szerint jol van. Fura ez a mozgas, mert penteken irtam, hog ysemmit nem moocorgott elotzo nap, aztan penteken egesz bnap, mint az orultKép, aztan tegnap megint semmi, ejjel megint aktivizalta magat, ki erti ezt..Kép.

Tapasztalt anyukak! Ugye nem kell a orhazba rohannom a veres folyas miatt? Penteken a dokim asszisztensnoje felsorolta, mikor kell korhazba mennem, es kozte volt az is, ha verzek. De itt a neten ugy emlekszem, sok lanynal elkezdett folydogalni a nyakdugo korabban, nem igaz? AMig nincsenek fajasok, minek legyek a korhazba. Raadasul ma meszulunk kimenni anyosomekhoz ebedre, csak 1/2 ora az ut kocsival oda.

De ha 11-ig nem tortenik semmi, nekivagunk, hatha akkor kevesbe figyelek, es konyebben beindul valami. Nem gondoltam volna, hogy ennyire fogok orulni meg egy kis hasfajasnakKép, igaz eddig csak "12 oras" fajasaim voltakKépKépKép.

Pussz mindenkinek, es ha van meg ilyen hajnali bagoly a neten, irjon ez ugyben.

Koszonom es sziasztok

Vikoca
Viki
 


Szia Vikoca!

Én kis véres folyással még nem mentem.
Drukkolok!

cory
cory
 


Koszi, Cory!

Folydogal, folydogal, de semmi fajas. Perzse gesz ejjel nem aludtam az idegessegtol, hogy most mar aztan biztos hamarosan meglatjuk a picinket. Haat nem. De a doki ma reggel megnyugtatott, hogy ez is jo, hog ymegerett a mehszaj, es barmikor beindulhat a szules. Max 1-2 nap, igy legalabb remelem nem kell idnitani.

Sziasztok

Vikoca
Viki
 


Viki, beneztem, hatha mar latom a johireket - de ugy tunik, meg mindig egyben vagytok. En is ugy voltam mint te, nem akartam, hogy beinditsak. Aztan vegul 6 napi tulhordassal de 1 nappal a meginditas elott elindult magatol. Biztos erzik a picik is egy kicsit a mi vagyainkatKép. A veres folyas szerintem jot jelenthet, mivel korabban nem volt ilyened. Kitartas, es minden jot!
Cili2
Cili2
 


Sziasztok!

Én is túl hordtam 5 nappal.
Vikoca: most már tényleg nem sok! Kép

cory
cory
 


Cili2, Cory koszonom a biztatast.

Meg mindig egyben, es sehol semmi. VIszont igaz, hogy az unokatesomnal es ket baratnomnel is ugy volt, hogy azt mondtak nekik, egy het utan beinditjak, haat erre nem az beindult magatol aznap reggel az utolso pillanatban?

Tallan nekem mar nem kkene inditani, mert elvileg a nyakdugo tavozasaval beindul a folyamat.

HOlnap reggel megyek 7-re, aztan kiderul, bent tartanak-e, bar ha nincs semmi, lehet, hog ya dokim meeg hazaenged.

Puszi

Vikoca ( + 6 nap)
Viki
 


Viki!

Túl 6 nappal? Kitartás, már nincs sok hátra. Miért nem kéred, hogy indítsák meg? Jogod van hozzá, ha akarod és, ha a baba is úgy áll. Én kértem és a +8-ik napon megindították egy kis tablettával.

Puszi:

Anikó
Anikó
 


Sziasztok!
Viki benn van a szülõszobán. Megindították nála a szülést.
Ahogy többet tudok, mondom.
Hát, ne nevessetek ki, de legszívesebben ott lennék vele.Kép
Pusszz. Chris
Chris
 


sziasztok!

Vikoca: nagyon szorítok neked!!!

cory
cory
 


sziasztok, sok sikert vikinek, de már biztosan megszült.
Elmondanám az én történeteimet, remélem nem untatok senkit.
A lányom 99. július 28.án született. Nekem a vége felé az volt nehéz, hogy nem akartam befeküdni, utálom a kórházat és mindig vitázni kellett a dokival, hogy én nem megyek be. a szülést végül burokrepesztéssel indították hat nap túlhordással, 8 óra volt öszzesen,normál uton szültem. Az utolsó hónapban egy-majd a végén két ujjnyira nyitva voltam, de nem indult el nem volt vérzés semmi.Aztán terhes lettem, idén február 11-re voltam kiírva, 13.án szültem este a fiam.
A második gyereket is túl hordtam két napot, Õt is el akarták indítani mondván hagyj jöjjön, végül a fiam másfél óra alatt kint volt a saját akartából. A gyerekek egészségesek lettk. Nem volt rossz élményem a szülésrõl és nem féltem tõle, de a vitáktól tartottam az orvossal, hát sajnos voltak, de én gyõztem és megmondtam az orvosnak, hogy hajthatatlan vagyok, amíg nincs gond, addig nem fekszem be és nem indíttatom el.
Mindenkinek problémamentes szülést kívánok, és egészséges babákat.
molnam
 


Sziasztok!

Örömmel tudatom mindenkivel, hogy Vikóca kisfia tegnap megszületett!
Kép
4350 gramm, 57 cm, neve: Máté.
Részletekrõl Viki ír majd, ha otthon lesz.
Ezúton is NAGY GRATULA!
Pusszz. Chris
Chris
 


Sziasztok!

Vikóca! Hatalmas gratula a kisemberhez!!! Sok-sok boldogságot, és sok-sok tejcsit.

Meg persze mihamarabbi átaludt éjszakákat...Kép

Puszi:

Dia
Dia
 


Vikóca: nagy-nagy gratula!!

cory
cory
 


Vikóca!

Ez az elsö topic ahova benéztem, hogy mi van Vikivel, és itt a nagy hir!!!Kép
Gratulálok a "pici" Mátéhoz, igazán férfiasak a paraméterei! Jó babázást és sok-sok tejecskét a kisfiadnak!

Lara
lara (lara)
 


Vikóca!

Én is gratulálok kicsi fiadhoz! Remélem megírod milyen élmény volt... Kívánok nektek minden jót és szépet és legfõképpen egészséget és boldogságot.

Puszi:

Anikó
Anikó
 


Vikóca!

Nagyon sok örömet és boldogságot kívánok nektek!

Katica
Katica
 


Vikóca!
Gratulálok a babádhoz, szép nagy babuci.Minden jót neketek
Dóri
molnam
 


Viki, szivbol gratulalok! Legyetek nagyon boldogok!
Cili
Cili2
 


Sziasztok!

Én csak annyit szertnék mondani, hogy nekem egyáltalán nem volt olyan fájdalmas a vajúdás csak iszonyú hosszú (valószinûleg éppen a fájások gyengesége miatt, ha a 8 perces fájásoktól mérem majdnem 2 napon át vajudtam) és abban fáradtam el. Oxitocint kaptam és még ennek hatására sem éreztem erõsnek a fájdalmat és éppen ezért sem tudtam olyan jól nyomni a szülés utolsó szakaszán. szerintem szükség van arra a fájdalomra vagyis ingerre, mert ha nem elég erõs, akkor elég nehezen tudja az emberlány kinyomni a babát, legalább is nálam így volt. A szülés végén a kitolási szakasznál pl. nekem nem volt egyértelmû, hogy mikor nyomjak, mert nem fájt annyira, ezért is tartott kb másfél órát mire kinyomtam a kislányomat.
Ezt azért írtam le, mert sokak EDA-t szeretnének, én természetsen nem éreztem olyan nagy fájdalmat és ezért nem tudtam tisztességesen nyomni, egy gyorsabb, igaz fájdalmasabb szülést jobban elviseltem volna. így visszagondolva. de lehet, hogy csak most gondolom így :-)

zsu26
zsu26
 


sziasztok
uj vagyok a forumon.. :wink:
az a helyzet hogy gondoltam keresek valami jo kis helyet ahol
tanácsokat kérkhetek szüléssel kapcsolatban..meg egyebekben..
most vagyok a 34ik hétben, elso baba lesz,.... :) és már most izgulok hogy mi lesz meg hogy lesz, nem is magátol a szüléstöl félek hanem attol hogy honnan fogom én tudni hogy ideje van hogy bemenjek a korházba.
tényleg igaz az hogy az elso a leghoszabb, legfájdalmasabb...?
melyik fájdalom csillapitot ajánljátok, mert a grinces fájdalom csilapitotol tartok.
bocsi a helyesirás miat, nem élek magyarországon igy hát romlik a helyesirásom.
üdv.
 
 


dredyke: Tudni fogod,ha eljön az idő. Lehet,hogy megreped a magzatburok és szivárogni kezd a magzatvized,vagy látod ahogy távozik a nyákdugó,de az is lehet,hogy enyhe fájásokkal kezdődik,amik lassan erősödnek és rendszeressé válnak. Tudni fogod,ez tuti. :wink: Én is féltem,de úton a kórházban már elszállt a félelmem,annyira vártam,hogy meglegyen.Amikor pedig átölelheted az kárpótol ám mindenért.Én nem kaptam érzéstelenítést,erről nem tudok nyilatkozni.Nem mondanám,hogy könnyű volt,vagy hogy nem fájt,de boldogan készülök a következőre. :wink:
 
 


vannak olyan kulönös dolgok amiböl tudni lehet,hogy közeleg a nagy nap?
 


Igen...
Pl leszáll a has,megkönnyebbülsz,jobban kapsz levegőt(ez akár több nappal a szülés előtt is).
Megindul a nyákdugód,azaz picit véres-nyákos valami távozik belőled (szintén akár 1 héttel a szülés előtt).
Szülés előtt pár nappal,de akár 1-2 héttel is lehetnek un. jósló fájások,amik rendszertelenek,testhelyzetváltoztatásra,meleg víz hatására elmúlnak.
Elmegy a magzatvíz.Ez tuti jelzi,hogy elérkezett a nagy nap,már csak a fájásokra kell várni,ha nem jelentkeznek azonnal.

Hát nagyjából ennyi jut eszembe.De érezni fogod,hidd el :).

De ha visszaolvasol,akkor uezt találod meg leírva :D!
 
 


Kicsit rácáfolok....

Tünetek, nekem semmi...

Mivel nekem a 15. héttől kemény fájásaim voltak, nem tudom milyen a josló, mert a terhesség előrehaladtával enyhültek.

Nyákdugó, kórházban távozott.

A hasam a szülés előtti éjjel szállt le. Addig küzködtem a gyomorégéssel.

Viszont fájásaim rendszeresen indultak be. Május elsején este 21 órakor, és május 2-án mentem be a kórházba délután kettőkor. Regi bébi pedig 19.09 perckor született meg.

De alapvetően könnyű vajúdás és szülés volt.

Rita

Kép
 
 


aaaa

Kép
 
 


Sziasztok!

Én most a 36.hétben vagyok holnap megyünk az első NST-re az első babánkal! Én a fájdalomtól félek a legjobban! Szülésznők tanácsára elkezdtem inni a málnalevél teát azt mondják az majd segíti a tágulást. Van akinek erről van tapasztalata!? Igazából az összes beszámolóból az a rengeteg idő ilyesztő nekem míg otthon vártok akár napokat míg a korházba lehet menni. Remélem nem esek pánikba és én sem megyek idő elött korházba. Mennyire fáj a vajjúdás ..............jó kérdés tudom de csak ez jár a fejemben. Fáj a beöntés amit előtte kapunk? Ki borotvál le a korházban ha sos kell bemenni? Pengével v. elektromossal?
Kata

Kép
 
 


én nagyon izgulok már:) csak két hét és megérkezik életem értelme:)
 


Sziasztok!

Elnézést amiért csak így betolakodok ide.


Orsolyita,


ne félj, nem lesz semmi gond a szülés alatt.


Aliz.
Vendég
 


Helloka mindenkinek!!En egy 40`ik hetben levo terhez kissaszony vagyok,es nagyon nehezen viselem mostanaban!
Kb egy hete kezdodott,hogy enyhe fajdalmat ereztem a medencecsontom,farcsontom es e kornyekerol,de mara mar kibirhatatlanna valt!!Rogton mentem orvoshoz,eloszor mult vasranap,azt mondta a doki,hogy szules elott 1-2 hettel van a beekelodesi folyamat es az olyokor nagyon fajdalmas tud lenni,mert utat csinal a baba a csontok kozott..Ma voltam ismet...megneztek a mehszajat,meg eleg szoros,szoval a szules meg messze,de mar csak segitseggel tudok jarni kellni,annyira faj...Ha ulok,fekszem,es nem mozgom,semmi kellemetlenseg,de ha picit is megmozdulom,nekem annyi,kibirhatatlan!!
Adjatok tanacsot,mit tegyek,menjek mas orvoshoz?Vagy egyenest a korhazba??Varom mihamarabbi valaszotokat!!
Amugy elso baba,en 26 eves vagyok.kKisfiu lesz,es 20`an lenne az orvos alltal emlitett nagy nap!
 
 


Kedves Topiklakók!

Még ma játékba lehet szállni az Aquaworld családi belépőért! Csak egy komment kell hozzá a Babanet valamelyik cikke alatt, és Ti is esélyesek vagytok a holnapi sorsoláson!

És még mindig várjuk a Ti történeteteket! 1-2 gépelt oldal terjedelemben, wordben, szülésről, gyermekvállalásról, problémákról, gyerekekről, a szülőségről, az életről, a gyereknevelésről, a párkapcsolatról. Ide: szerkeszto kukac babanet pont hu

Ha pedig még nem csatlakoztatok a Facebook rajongói csoportunkhoz, akkor gyorsan tegyétek meg!

Fontos! A Facebook megváltoztatta a beállításokat, ezért, ha a továbbiakban is szeretnéd látni a Falon a Babanetes bejegyzéseket, akkor állítsd át a Beállításokat úgy, hogy minden ismerősöd és lájkolt oldalad látni szeretnéd. Vagy: lájkoljátok a Babanetes bejegyzéseket, netán ott is szabad kommentelni!

További szép napot:

Dia
dia
Budapest
 
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülés

Jegyzetfüzet:

 

cron