Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Andi, Krisztina!

Én is a MÁV-ban fogok szülni nemsokára. 2 hete voltunk szülőszoba látogatáson és tényleg a vajúdó közös, olyan mint egy társalgó egy szállodában, nagyon családias. a szülőszobák pedig egy többfunkciós ággyal vannak felszerelve, alul-felül állítható, van derék-masszírozója. Vajúdás alatt félhomály van bennt, vihetsz be kazettát. Saját hálóing, papucs kell és pelus a pindurinak. Már alig várom a nagy napot. Egy tündéri szülésznő mutogatott meg mindent, állítólag mindegyikük ilyen aranyos. Borotválás van, beöntést javasolni szokták.

Üdv mindenkinek, PankaMama
PankaMama
 


Sziasztok!

Ki ismeri dr. Marton Istvánt a MÁV-ból?
Névtelen
 


Szia Ritasol!

Köszi a választ. A Ruzsvánszkynak meg tudnád adni az elérhetőségét? Ő a kórházba rendel, vagy van magánrendelője is? Mondanál még róla valamit?

A kórházban mindenféle vizsgálatot el tudnak végezni, vagy össze-vissza küldözgetnek (labor, ultrahang ...)? Én igazából olyan helyet keresek, ahol minden együtt van (mármint nem kell a város különböző pontjaira menni egy-egy vizsgálatért+vissza a dokihoz az eredményekkel).


Köszi
Manka
Manka
 

 
 

Szia Manka!
Minden vizsgálatot a Margitban csinálnak (igaz, külön épületben van az UH és a terhesgondozó, de csak 1 percre vannak egymástól), szuper a terhesgondozás, nagyon kedvesek, segítőkészek, a nagy hajtás ellenére.
A szülészetet 3 éve lett teljesen felújítva, én is most szereztem be infókat, mert amikor én szültem, éppen akkor zajlott a felújítás.
Én dr. Sárvárinál szültem, nagyon meg vagyok elégedve mind a kórházzal, mind az orvosommal. Türelmes, mindent érthetően elmagyaráz és humora is van!
Nyugodtan válaszd a Margitot!
Üdv: Judó
Judó
 


Szia, Pankamama!

Köszi az infot a MÁV kórházról! Jól hangzik! Mondd, neked a szülészorvosod mutatta meg a szülõszobákat, vagy a szervezett szülõszoba látogatás alkalmával nézted meg a terepet? Hétköznap voltál vagy hétvégén? Nekem a hétköznap lenne az alkalmasabb a "terepszemlére", de a dokim csak hétvégén tudná megmutatni, ezért kérdezem, hogy van-e lehetõség szervezett program keretében hétközben megnézni a szülõszobákat.

Üdv: Krisztina
krisztina (krisztina)
 


Kedves Krisztina!

Te vagy az a Krisztina akinek a másik témánál éppen most írtam bodzaszörp ügyben? Csak azonosítás végett. Én hol Moncsi, hol PankaMama néven futok.
Szóval: szervezett formában is be lehet jutni, mert minden hónap első szerdáján van szülésfelkészítő tanfolyam és annak keretében van ilyen program, de azt hiszem jan.10-én volt most az utolsó előadás, bár ez nem biztos, ezt a dokidnak tudnia kell.
Mi úgy voltunk, hogy a dokinőm megadta egy szülésznő telefonszámát, vele kellett időpontot megbeszélni és egyik szerda este 7 után voltunk amikor ő éppen ügyelt. Biztos a te dokid is tud adni egy szülésznő telefonszámot akivel tudtok egyezkedni, mert mind tündéri.Egyébként az lutri, hogy szüléskor éppen ki lesz az ügyeletes szülésznő, hallottam, hogy azt is lehet fogadni, de ez már nekem túl túlszervezett. Lesz aki lesz.
Ha bármi kérdésed van írj nyugodtan meg egyébként is.

Üdv,

Moncsi
PankaMama
 


Szia, Moncsi/PankaMama!

Köszi az infokat! Igen, én írtam bodzaszörprõl neked egy másik témában. Egyébként elvileg a Krisztina azonosítót csak én használhatom, jelszavam is van hozzá.

Szóval hétköznap este voltál? Ez jó! Akkor majd én is kikérdezem a dokim az ilyen lehetõségekrõl. Szívesen találkoznék szülésznõkkel is, mert az elõzõ szülésemnél a Tétényiben nagyon flegma szülésznõket fogtam ki, és most meg már elõre félek. Remélem, tényleg rendesek a MÁV kórházban a szülésznõk - egyébként a dokim is áradozott róluk.

Még egyszer köszi!

Krisztina
krisztina (krisztina)
 


Sziaszok!
Már rég óta olvasgatom a levelezéseteket, és sok hasznos informácihoz jutottam .
Most a segítségeteket szeretném kérni, azt hiszem, a legegyszerűbb az lesz, ha elkezdem az elejéről:
Van egy 3 éves kisfiam, aki az esztergomi kórházban született. A szülés a válaszott orvosomnak köszönhetően normális körümények között zajlott, de ami utána következett az rosszabb volt, mint öt nap a pokol fenekén (a gyerekorvos részéről egy sor gondatlanság, a higéna és segítőkészség teljes hiánya stb.) , szóval akkor eldöntöttem, hogy ezt mégegyszer nem csinálom végig.
Jelenleg 12 hetes terhes vagyok, és fogalmam sincs, hogy mit csinájak. Azon gondolokozok, hogy ahogy föl tudok állni szépen haza jövök. Eszteromban ugyanis, ha valami nincs rendben, akkor pestre küldenek a csemetével együtt, ha éppen van mentő, különben pedig a gyerekorvos az 5 nap alatt kétszer vizsgálja meg... De ennek nem vagyok tisztában a következményeivel (GYED, anyasági, ...) A másik lehetőség, hogy valahol budapesten szülök, végül is egy óra alatt oda lehet érni, de a nőgyógyászomtól nem szívesen válnék meg. A fiam miatt az is nagyon fontos volna, hogy minél rövidebb időt kelljen bent töltenem. Amikor Ő született, azt hallottam, hogy az egyik kórházban lehetőség van szülés után 1 nappal hazamenni, ha nincs semmi komplikáció. Nem tudom, hogy most van-e ilyen lehetőség valahol.
Szóval várom, és előre is köszönöm a segítségeteket!
M. Gabi
Névtelen
 


Kedves Krisztina!

Nagyon szivesen. A körülményekről szülés után majd többet is tudok írni. A bodzával, málnalevéllel még 10 hetet várnod kellene, hiszen koraszülést is okozhatnak, és nem éri meg kockáztatni.

Üdv, Moncsi
PankaMama
 


Kedves Gabi!
Sok okosat nem tudok mondani, de nekem valaki azt mondta, hogy törvényileg jogod van hazajönni a kórházból akár az első nap, csak ezt a kórházak letagadják általában. Én nem néztem ennek utána, gondolom ilyen saját felelősséges papír aláírásával történhet a dolog. Egyébként a SOTE I-en a harmadik nap "kirugják" az embert, ha mindketten jól vagytok, de szerintem orvos ott sem nézegeti többet a babákat.
Minden jót,
Sára
Sára
 


Sziasztok!

Az egészségügyi törvény (az Egészségügyi Minisztérium homepagérõl (www.nepjoleti.gov.hu) elérhetõ) szerint (1997 évi CLIV. törvény, II. fejezet 12§ (1) bek) bármikor elhagyhatod a kórházat, de talán olyan kitétel is van, hogy ha ez nem ellenkezik valakinek az életével-egészségével (azaz talán a babát nem feltétlen fogják neked kiadni!!!) . Ugyanitt a 11§ (4) bek. foglalkozik azzal, hogy a kiskorú gyerek mellett bent lehet szülõ a kórházban, és (5) bek. azzal, hogy a szülõ nõ a babájával lehet. Ja, valamelyik azzal is fogl. hogy a szülõ nõvel lehet valaki. (meg akartam újra nézni,pontosítani, mert lehet, hogy (5)--ben a szülõ nõ lehet valakivel van, és akkor a baba egy másikban, tegnap néztem, de pontatlanul írtam fel magamnak, meg akkor beszedtem volna egy pontos linket, de most nem mûkszik épp)
Ildi
Pethes Ildikó
 


Lányok!

Én egyenlőre várakozok, de nagyon izgulok, mert nem jött meg a havim. Lehet, hogy végre itt a Kismanó.(!!!)
Kérdésem az, hogy tudtok-e olyan kórházat, ahol ujjból veszik a pár csepp vért. Ha a tű a vénámba ér, már elájulok azonnal, iszonyú megterhelés számomra minden egyes injekció v. vérvétel. Eddig pont ezért féltem a terhességtől, mert tudom, hogy rendszeres a vérvétel. De mit tegyek, ha ennyire kiájulok mindíg?
Valahol olvastam, hogy a vért ujjból is veszik, ezt talán még bírnám is, csak az érdekelne, tudjátok-e hol van ez?

Köszi!

Niki
Niki
 


Kedves Niki!
én nem tudom, hogy van-e kimondottan ilyen szolgáltatás, vagy lehet-e kérni(mármint, hogy a rutin vérvételt ujjból csinálják). De a barátnõmmel a MÁV kórházban épp most közölték (két éves kislányát vitte vérvételre és miután nem sikerült vénából levenni, de tízszeri próbálkozás után megcsinálták az ujján - szóval azt mondták neki, hogy az ujjból való vérvétel sokkal drágább, ezért nem csinálják). Elijeszteni sem akarlak, de a terhesség alatt sokszor vesznek vért és nem csak egy pár cseppet, és gondolom, vénából sokkal gyorsabb az egész, hisz mire az ujjadból kicsepeg azon a kis vékony dróton keresztül...
Akkor sem bírod, ha lefeküdhetsz és nem nézel oda? Egyszer én is elájultam valamikor rég, azóta mindig kérem, hogy lefeküdhessek, és mindig hagynak is addig, amíg jól esik, és eddig még csak megértõ nõvérkével találkoztam szerencsére. Aztán még ott vannak az esetleges infúziók, amire szülés közben is nagyon gyakran sor kerül. HIdd el, tényleg nem ijeszteni akarlak és elhiszem hogy ez komoly dolog a számodra. Úgy hallottam, hogy pl. az Aktiv szülés programban is lehet ilyenekrõl beszélgetni a pszichológussal, esetleg van egy-két ötletük arra, hogy hogyan lehetne 'kikapcsolni' a gondolataidat ilyen esetekben?! Andi
Névtelen
 


Sziasztok,
nem néztem utána pontosan, mintIldi, de biztos vagyok benne, hogy "saját felelõsségedre" papír aláírásával hazamehetsz, és szerintem (szintén saját felelõsségedre) a babát is elviheted.
Engem be akartak fektetni most szept-ben (túl voltam már a kiírt idõn, az eléõzõ szülésem császár volt, egyébként semmi gonjd, ez elég indok a befektetéshez, sõt egy héttel elõtte be akartak fektetni, mint a kiírt idõpont), de amikor a doki már legépelte a papírt, amivel az osztályra fel akartak venni (bár én végig lázadoztam), a végére odapötyögte, hogy a páciens saját felelõsségére elhagyja a kórházat vagy vmi ilyesmi, aláírtam, és nem feküsdtem be aznap, csak késõbb. (Másnap, de ez már egy más történet).
üdv
Zsóka
zsóka (zsók
 


Kedves Niki!

Az ujjból csak akkor vesznek általában vért, ha minőségi vérvizsgálatot csinálnak. Ha mennyiségi kell, akkor jön a véna. Egyébként én is írtózom a tűtől, nekem is minden egyes vérvétel kész kín volt, de kibírtam és most van egy gyönyörű héthónapos lányom. Igaz, minden vérvételre eljött velem valaki és annak a hasába fúrtam a fejem, amíg végeztünk. /Mindezt 24 évesen.../ A kórházban, ahol szültem, egyébként nagyon kedvesek voltak, nekem mindig sorom kívül levette a vért a szülészeten a pultban ülő nővérke, amikor mondtam neki, hogy mennyire félek, mert a kórházi laborban egyszer már voltam, jó 2 évvel azelőtt, és ott tizesével hívják be az embereket, egyszerre 3 nővérke dolgozik. Szóval az tényleg borzasztó. De így nem is volt olyan vészes. Sőt, a szülés alatt végig infúzión voltam és több injekciót is kaptam, de azt is túléltem, sőt. Egy idő után már nem is zavart. Szóval fel a fejjel, nézz szembe a félelmeddel, a baba miatt tényleg megéri...
Szorítok neked.

Szia:

Dia
Dia
 


Sziasztok!
A baratnom tavaly szult a Peterfyben.Eredetileg otthon akart szulni de kulonbozo okok miatt megis korhazba ment.Szules elott megbeszeltek hogy hazamehet szules utani napon.S amikor megszuletett a baba es eltelt az egy nap, nem akartak oket hazaengedni. (Mindketten teljesen jol voltak)Uvoltoztek veluk a noverek ,hogy maguk nem szulok hanem gyilkosok stb.
Iszonyu volt.Vegul a masodik nap ,nagy cirkuszok hatasara hazamehedtek,ugyhogy mindenki kigyot-bekat kiabalt rajuk.Szoval torvenyek lehet hogy vannak de nem igazan rugalmasak a korhazakban.sajnos nem mindig tartjak be a szavukat.
Katinka
Névtelen
 


Sziasztok,
szinte teljesen mindegy, hogy mit beszélsz meg az orvosoddal (akármilyen is jó a viszony, vagy akármennyit is fizetsz), a csecsemõsnõvérek és gyerekorvosok között a szülésznek nincs beleszólása semmibe a szülés után. A babát sehol nem fogják kiadni 4-szer 28 óra elõtt, de nem jobb ez így az õ szempontjából? Olyan sok minden történhet és történik is vele az elsõ napokban. Senki nem szeret kórházban lenni, de a baba érdeke az elsõ. Persze ez nem magyarázat arra, hogy durván és méltatlanul bánjanak valakivel, ehhez nincs joguk. A csecsemõsökrõl még tudni kell, hogy legyenek bármennyire is kedvesek, értelmesek (és sok esetben ilyenek is vannak), csak elvétve akad köztük olyan, aki fele annyit tud a 'modern babaápolásról', mint a friss anyukák, akik mindent elolvasnak, megjegyeznek, megkérdeznek - és leveleznek a témában. Andi
Névtelen
 


Niki


Én decemberben szültem, és nekünk is lehetõségünk lett volna elõbb hazajönni, mert ünnepek voltak, dobálták ki az anyákat, mindegy hogy hogy voltak, de a babát nem engedhetik el, csak 96 óra múlva, mi császárosok voltunk, és az ötödik napon akartak kitenni minket, és a szobatársamat engedték el végül úgy hogy varratszedésre visszajön, és a babát (akivel semmi probléma nem volt), csak hosszabb huzavona telefonálgatások, engedélyeztetések után engedték vele haza. (A csecsemõs azzal indokolta hogy nem adják ki a babát, hogy a császáros babák 7 napig vannak itt- elmés indok nem???). Úgyhogy elvileg csak te mehetsz el saját felelõsségre, de ezt sem tartják be, én mivel a félrement érzéstelenítés miatt migrénes fejfájásom lett nem engedtek haza, pedig ugyan mit csináltak a fejfájásommal?? semmit, adtak egy quarelint aztán kész. Mikor megjegyeztem hogy ezt a gyógymódot otthon is tudom alkalmazni akkor meg csunyán néztek rám. Na jó én nemnagyon erõsködtem, végül is 2 nap múlva úgyis jöhettem haza, és amúgy is elég szarul voltam fizikailag a császár után, meg az anyósom is itt volt, így aztán annyira nem is akartam hazamenni, pedig nekem is otthon volt a 21 hónapos lányom. Nem könnyû, de hozzám minden nap behozták, telefonáltak stb, így pedig nem volt ANNYIRA rossz (na jó egy leányálom sem), de eltelik az a pár nap, és te is jobb ha kipihened magad, mert utána majd jön az õrület.
Vérvizsgálat: hozzá lehet szokni, tõlem mindig nagyüzemi módon vettek (3-an egymás mellett), ehhez is hozzá lehet szokni,kész rutinos lettem a második terhesség végére. Egyébként addig tûnik átélhetetlennek a dolog amíg pl nem kapsz kanült a kezedbe, katétert a hólyagodba,infúziót a karodba, spinált a hátadba, drént a hasadba- ebben a sorrendben, császárnál ugyanis ez van, hidd el ezek mellett a vérvétel már kutyagumi, és ezt is túléli az ember. Azelõtt én is elájultam ha vért vettek, most meg már úgy megedzõdtem hogy képes voltam jóízûen falatozni úgy hogy a drén (diszkótáska ahogy a kórházban hívták) ott lifegett az oldalamon, és csöpögött bele a saját vérem a hasamból kivezetett csövön keresztül. Szóval fel a fejjel.

Zorkanya
Zorkanya
 


Sziasztok!

Tudjátok, a kórházaknak a kihasznált ÁGYAK után fizetnek. Mikor a fülemet mûtötték, a 3. nap reggel hazaengedtek (itthon legalább nem vert föl senki hajnali fél hatkor a hõmérõvel), de az 5.-en vissza kellett mennem, hivatalosan addig nem bocsátottak el.
Talán a pénzügyi szempontok is játszanak...

Egyébként pedig tényleg csak nagyon határozottan lehet a rutin ellen tenni valamit. Ugye, õk jobban tudják, mi a jó neked, hiszen Te csak egy beteg vagy, nem pedig adófizetõ állampolgár.

Persze nyilván sokszor igazuk van, de lehetne partnernek is tekinteni a pácienst.

Mónika
adgj
 


Sziasztok!

Nekem A Ruzsvánszky nagyon bevált. De van olyan barátnõm, akit hozzáküldtem és elmenekült.
Viszont a Margitban sok jó orvos van. Sárvári, SÓvágó, Béres.
A Latzáa kezérõl én is hallottam a pletykát, nálam kipróbálta, de nem jött be.

Piglet
Piglet
 


Sziasztok!
Én is Ruzsvánszky párti vagyok, de van a Margitban egy Sztanyik nevű doki, a Klinikáról jött át, és nagyon szimpi. Én ugyan mindenképp maradok Ruzsinál, mert tuti jó, de Sztanyikot is ajánlhatom, nagyon jóképű és naygon kedves.
Rita
ritasol
 


Sziasztok!
Köszönöm a sok információt! Azért godolkozom rajta, hogy idő előtt hazamegyek, mert otthon nem kell perrel fenyegetni egy olyan embert, aki orvosnak nevezi magát, hogy ne oltsa be kétszer a gyerekemet, és ugyan már mossa meg a kezét, mielőtt hozzányúl (sajnos túl későn akadtam ki, így a 4. napon sikeresen elfertőzték a szemét).
A szülészorvosom azt mondja, hogy esetleg el lehetne intézni, hogy a SOTE II-n szüljek nála. Milyenek ott a körülmények?
Köszi!
M. Gabi
Névtelen
 


Szia M. Gabi!

Én és itt a babanetrõl van még 1-2 "nõcike" (Kriszta, Hédi, Gabi ) akik a SOTE II-n fogunk szülni. Én már voltam szülõszoba látogatáson és megnéztük a gyermek-ágyas szobákat is. Nem tudom, hogy Te mikor fogsz szülni, de most építik az új szülõszobákat. Ez annyit jelent, hogy teljesen külön szobák, fürdõszobával és WC-vel. Tavaszra igérik az átadást! A gyerekágyas szobák is fürdõszobával ill. WC-vwl felszereltek és 5 ágyasak. Ez elsõ hallásra zsúfoltnak tûnik, de nem az. Amikor mi megnéztük pozitív benyomásom volt. Tiszták, csöndesek. Mindenkinél ott voltak a picik és teljes harmónia uralkodott. Én a tündéri orvosom mellé szülésznõt is fogadtam így teljesen biztonságban érzem magam és a babát.

Nektek is minden jót kívánok!


Enikõ
Enikõ
 


Sziasztok!

Régebben volt egy témakör, miszerint kinek és mennyit szoktak adni szülésnél. Hasonló témában kérném segítségeteket. Hogyan és mikor szokás odaadni azt a bizonyos összeget? Szerencsémre sem én sem férjem eddig nem voltunk kórházban, így nem szereztünk hasonló tapasztalatokat, s a talán hagyományosnak látszó borítékos módszer kissé idegen tőlünk.

Előre is köszönöm a tanácsokat, s bocs, ha nem a megfelelő topikban tettem fel a kérdést.

Mse
Mse
 


Mse!
Általában a varratszedésnél szokták odaadni.
Üdv
Kanga
Névtelen
 


Manka!

Ne haragudj, lehet, hogy már valaki megadta Ruzsvánszky számát, akkor tekintsd tárgytalannak ezt az üzenetet. 3872-993 III. ker., Lajos u. 109.
Margit kórház: 250-24-20
Rita
ritasol (ritasol)
 


Sziasztok, nemrég olvasgatlak csak titeket. Van egy 4 éves kisfiam, és a jövo évi projekt egy hugi.Kép

Két ok miatt szólok hozzá, az egyik, hogy örömmel olvastam a Laczáról szóló híreket. Mind igaz.Kép Én nem nála szültem, a Sárvári János az orvosom, császármetszéssel szültem nála, és a Lacza volt a másik orvos a mutétnél, plusz mégegy ,de az o nevét nem tudom.

Nem tudom, itt, vagy másik topicban olvastam, de szeretnék egy félreértést eloszlatni, a "kíméletes" császármetszést majdnem minden kórházban alkalmazzák, a Margitban is, (ma beszéltem az orvosommal), csak a Péterfynek a legnagyobb a "reklámja".

A Margitban nagyon jók voltak a tapsztalataim, a csecsemosnovérek, szülésznok, novérek, orvosok mind nagyon lelkiismeretesek és segítokészek voltak.

A másik ok, ami miatt írok, érdekelne, hogy mit tudtok arról, hogy az elso diploma kismamáknak ingyenes, vagy sem? Hol tudnék ennek utánanézni? Ha fizetos iskolába járok, akkor is érvényes a tandíjmentesség erre az idoszakra? Nem magániskolára gondolok, hanem költségtérítéses szakra állami felsooktatási intézményben.

Elore is köszi, üdv. Yoo
Yoo
 


Yoo,
az elsõ diploma állami felsõokt. intézményben mindenki számára ingyenes, az Orbán kormány beszüntette a tandíjat. Ez biztos információ, a császárral ellentétben - én írtam tegnap a Péterfyrõl, és nekem is az orvos mondta, hogy az eredeti módszert csak a Péterfyben alkalmazzák, máshol csak hasonlót...? Andi
andi
 


Szia Andi,


A császárról: ezen jót nevetett ma az orvosom a Margitban, és kicsit felháborodottan mondta, hogy náluk is alkalmazzák azt a technikát, amit a Péterfyben, csak nem reklámozzák, mert Bp.-en a második legtöbb szülés a Margitban van, és nincs szükségük reklámkampányokra.
Sot, azt mondta, nagyon sok, majdnem mindegyik kórház alkalmazza ugyanezt a technikát, amit a Péterfy is. Úgy éreztem, kicsit tisztességtelen eljárásnak tartja ezt a kizárólagosságot hirdetést a Péterfytol.

Én direkt ezért hívtam fel, mert 99%, hogy megint császárral fogok szülni, és szeretném a kímélobbet. O elég korrekt, legalábbis annak ismerem, gondolom az igazat mondta. Engem mindenesetre megnyugtatott, sot, azzal kapcsolatban is, hogy nem fog ragaszkodni a hüvelyi szüléshez nálam, az elozmények miatt, tehát nincs kísérletezgetés. De hát pont ezért szültem nála a fiamat is, rendkívül óvatos és megbízható.Kép Csak ajánlani tudom mindenkinek, igaz, o sem egy lélekápolgatós fajta, de hát a lényeg, hogy rendben levezesse a szülést, és felügyelje a baba és az én egészségemet egész ido alatt.

Az elso diploma ingyenes, persze, hacsak nem költségtérítésesre vettek fel.Kép Ez csak pár pont lemaradást jelent a felvételinél, viszont súlyos pénzeket évente. Az érdekelne, hogy kismamáknak a költségtérítésesen is elengedik e a tandíjat, vagy továbbra is fizetni kell?

Üdv. Yoo
Yoo
 


Kedves Yoo,

Pont a költségtérítéses szakokra vonatkozik az ingyenesség.Én is megérdeklődtem már az illetékes helyen.Kismamák esetében nem szedhető pénz a költségtérítéses szakokon,helyettük az állam fizeti a tandíjat,mindenkinél.

Hédi
Hédi
 


Hédi,

hurrá!Kép)

Ez nagyon jó hír. Köszi. Akkor belehúzunk.Kép Ennél rosszabb húzása sose legyen az Orbán-kormánynak!

Üdv. Yoo
Yoo
 


Én úgy tudom, ez csak az első két félévre vonatkozik...

Dia
Dia
 


Én meg azt hallottam, hogy tervezik, hogy gyes-en, gyed-en, gyet-en levõknek a munkaügyi központ tanfolyamai (vagy tudomisén, szóval ahova eddig a munkanélküliek kaptak támogatást) ingyenesek legyenek. De ez még csak terv.
Ildi
Pethes Ildikó
 


Szia Yoo!
Ugyan az az orvosunk! Végre valaki, aki szintén nála szült!
Mikor jön nálatok a hugi? Nálunk ez év végén indul a hugi vagy öcsi "létrehozása", jövőre szeretnék szülni, természetesen ismét a Margitban!
Üdv: Judó
Judó
 


Szia Judó!

Ha nem sikerül idore összehozni, lehet, hogy együtt szülünk.Kép Mi jövo év tavaszára tervezzük, lehetoleg április 13-ra.Kép Milyen szép is lenne, ha a szülinapomon születne meg a lányom.

A Sárvári szuper!!


Ma betelefonáltam a minisztériumba, túl sokat nem tudtam meg, majd megnézem a felsooktatási tájékoztatót is, azt mondták, benne van a lényeg.

Azt mindenesetre megtudtam, hogy szó sincs korlátozásról, mindössze annyiról, hogy a támogatás addig él, amíg gyesen vagy gyeden vagy. Tehát nem csak az elso 2 félévre szól.

Ez nem is olyan rossz.
Yoo
 


Sziasztok!
Visszakanyarodva a császárhoz :
Engem is megmosolygott az orvosom (SOTE I), amikor feltettem neki ezt a császáros kérdést. A születés újjászületése c. könyvben részletesen leírják miről is van szó, én persze továbbra sem tudom melyik oldal hazudik vagy téved. De itt a rovatban mintha valaki 15 perces műtétről írt volna a Péterffys verzióban, a többi helyen ez biztosan több nem ?
Sára
Sára
 


Bocsánat, OFF!

Szia Yoo!
Akkor Ti is nagyon konkrétan tervezitek a kistesót. Mi öt év korkülönbséget szeretnénk, meg most dolgozom is. Jó lenne ismét szeptemberben vagy nyár végén, augusztusban szülni. Engem nem zavart a nagy meleg, és ruházkodás szempontjából sem volt baj, hogy két vékony terhesnadrággal és egy nyári terhesruhával kibírtam végig.
Én legközelebb áprilisban megyek Sárvárihoz, lehet, hogy összefutunk? Jó lenne!
Üdv: Judó

Esetleg folytathatjuk e-mailben, hogy ne legyen Off-topic.
Judó
 


Szia Yoo!
Megint én vagyok! Eszembe jutott, hogy megkérdezzelek, tudsz-e valamit a szülésznő-választásról. Akinél én szültem, sajnos már elment a kórházból!
Judó
Judó
 


Szia Judó!

Bár nem engem kérdeztél, én is Margit-os vagyok, csak Ruzsvánszky. VAn egy tuti szülésznő: Góczáné; Anikó. Ő a főnök.Fiatal, (35 körül) határozott, ő tartja a felkészítő tanfolyam egyik előadását, aki eddig nála szült, csak áradozott. Tényleg nagyon szimpi. Én császáros voltam, úgyhogy nincs túl sok ilyen jellegű tapasztalatom. Az én szülésznőm Bálint Viki volt, ő is nagyon jó, fiatal.(25 körül).
Rita
ritasol
 


Szia Ritasol!
Köszönöm, hogy írtál! Anikóról én is hallottam, illetve mikor szültem, ő szülesztett a másik szobában. Át is jött egyszer, és közölte, hogy ügyes vagyok, mert azt gondolta, hogy ők hamarabb meglesznek a babával. Jól esett ez a dícséret akkor. Majd ha úton van a baba nálunk, megkeresem.
Szia: Judó
Judó
 


Sziasztok,

hogy oszinte legyek, fogalmam sincs, ki volt a szülésznom. Nem is tudtam, hogy szülésznot is választani kell, én ahhoz kerültem, aki általában együtt dolgozott a Sárvárival, de mivel sok szülésük volt, én meg ráértem (epidurális érzéstelenítés, tanácskozás a császárról, várakozás 1 órán át), egy fiatal szülészno jött végül hozzám. Nagyon aranyos volt. szimpatikus, igazán örültem neki. Aztán a császárnál már nem is tudom mi volt. Volt ott egyáltalán szülészno? Kicsit transzban lehettem, nem rémlik.Kép)))
Yoo
 


Ritasol

Annyira szívesen beszélgetnék veled:-))) Ruzsiról is. Te mikor szültél nála?

Piiglet
Piglet
 


Piglet!

Semmi akadálya!Én pont egy éve február 10-én. Merre laksz?
ritasol
 


Rita!

Emil????

Piglet
Piglet
 


Piglet!

Bocs, soltprint@matavnet.hu. Kicsit késő van már és nem fog az agyam.
Rita
ritasol (ritasol)
 


Szia Piglet!
Kérlek írj nekem a szülésznőválasztásról, habár én nem Ruzsvánszkynál szültem! :o))
Köszi: Judó
Judó
 


Piglet!
Lemaradt az e-mailem:
juditsun@freemail.hu
Esetleg Te is az Anikó nevűfőszülésznőt választottad?
Judó
Judó
 


Sziasztok!
Én is a Margitban a Sárvárinál szültem mindkét lányomat (1994 és 1996), és most is hozzájárok a harmadikkal (aug. 28.). Én is csupa jót tudok róla mondani, soha semmi panaszom nem volt vele kapcsolatban.
Az elsö lányom születésekor a Gócza Anikó volt a szülésznöm, aki szintén fantasztikus mind szakmailag mind emberileg. De bármelyik szülésznö, akivel találkoztam ott, nagyon kedves volt. Nem tudom, hogy változott-e a helyzet a Margitban 5 év óta, de nekem csupa jó emlékem maradt onnan.
Andrea
Andrea
 


Hát igen, az Anikó az csodálatos. Mind a két gyerkőcömet nála szültem.

Piglet
Piglet
 


Hát igen, az Anikó az csodálatos. Mind a két gyerkőcömet nála szültem.

Piglet
Piglet
 

Vissza: Szülés

Jegyzetfüzet:

 

cron