Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! Mindenkitõl elnézést,hogy nem jelentkeztem ilyen sokáig,egy kicsit befordultam.Miután már napok óta csak tombolok,rá kellett jönnöm valöszínû,hogy besüpedtem a gyes-betegségbe.Most még nem tudom a megoldásokat,de majd kitalálom.
Egyébként én is a Zrínyiben végeztem.
Edus:A Tescoban megkérdeztem az eladót,miért nincs bébiétel: õk megrendelték már régen, és nem tudják miért nincs.Kész ezzel le lett tudva.Így, nem lettem okosabb.A Korányi F. utcai sarki nagy abc-ben van egy pár bébiétel,nincs nagy választék,de addig amig a tescóban nincs,ott veszem ,hazafele sóstóra utba is esik,és elég sokáig nyitva van.Ott veszem pl. Boti kedvencét: paradicsom burgonyával.Edus mikor szoktatok sétálni a gyerekkel?
Kellemes húsvétot mindenkinek!
Mégegyszer bocsi,hogy nem jeletkeztem sokáig,teljesen kész vagyok,nem hiszem,hogy jót tenne bárkinek a rossz kedvem.
Azért nem hagylak el benneteket!!!!!
Puszi mindenkinek:mara
mara
 


Szió Mara,
az a helyzet hogy teljesen változó mikor megyünk sétálni Balázzsal, ráadásul komplikált is, mert amióta elindult nem hajlandó a babakocsiba ülni, igy ha nincs túl jó idõ csak a kertben levegõzünk. Ha remek az idõ, Balázsnak jó a hangulata akkor általában az ebéd után indulunk sétálni erdész utca-venyige ut-fürdõ út-állomás út útvonalon.
edusmamee
és ti????????
edusmamaee
 


Sziasztok!

Én nem annyira tudok aktuális nyíregyi infokkal szolgálni, de mindig idehúz a szivem és olvaslak benneteket.Kép
Mara! Szerintem ha úgy érzed rossz hangulatod van, akkor gyorsan találj ki valami újat. Én akkor egy kicsit átrendeztem a lakást, meg vettem virágokat, kipróbáltam egy új receptet, meg ilyenek. Biztos csak átmeneti lesz a rossz hangulat. Bár nem tudom milyen idõs a babád, de biztos idõsebb mint a kicsi lányom, mert már komoly ételeket eszik, szóval lehet hogy ezek az ötletek késõbb már nem segítenek.Kép

Mindenkinek kellemes napot!

Tikk
tikk
 
 

 
 

Szia edusmamee!
Mi is ebéd után,vagy kora délután sétálunk,de mi Fürdö utca,és a tó irányába megyünk+a sziget,mert általában a kutyát is viszem és õt inkább csak ott tudom elengedni,-sokan félnek tõle,mert elég nagy darab-.Így is megszólnak állandóan az emberek,hogy hogy tehetek ilyet egy kis gyerekkel,hogy a kutya ott van a babakocsi mellett.Pedig gondolhatnák,hogy azért vagyok annyira jó anya,hogy a gyerkõc biztonságát szem elõtt tartom,sõt az a legfontosabb.
Hozzátok rendszeresen jár a védõnõ?
Boti ma 6 hónapos,de inkább úgy mondanám már fél éves!!!Olyan nagy már.!!!
Május 5-én mentek Pestre a börzére?
Hol tudnék egy jó járókát venni?Tudsz segíteni egy-két helyet mondani?
Egyébként csak úgy mellesleg mondom Bobónak kijött két kis foga.KépHomeopátiás gyógyszert kapott.Kb 2-szer,3-szor voltak igazán fájdalmas sírásai,kb 1o percig, és ezzel letudtuk egyenlõre.Úgyhogy nekünk eddig bevált a homeopátia!!!
Pá:mara.
mara
 


Szia Ildi!
A Lugasban van a nem Kalovits féle úszás is vagy máshol,amit a hosszú levélben írtál?
mara.
mara
 


Szia Nelly!
Mennyi idõs a babád?
Már jobban vagyok.Kezdek rájönni,hogy az a bajom,hogy egész nap be vagyok zárva a lakásba,már alig várom a nyarat, hogy a gyerekkel tudjunk jobban mászkálni.
Próbálkoztam húsvétra csokrokat,díszítésekez csinálni a lakásba(sikerült is),de már elmúlt a húsvét,így most újabb elfoglaltságon kell gondolgoznom.Néha elmegyek bevásárolni,de akkor is csak idegeskedek,rohannék haza,hogy minden rendben van-e a gyerekkel.Az a bajom,hogy nem tudok kikapcsolni,egy kicsir lazítani.De majd belejövök.RemélemKép.
mara
mara
 


Hello Mara!

Igen, a Lugasban van a nemkalovits, szombatonként, és a Kalovits is, de az hétköznap, talán kedd, szerda, csütörtök (?) nem tudom.

Most olvasok vissza, mert nem voltunk itthon a héten. Jaj de jó volt egy kicsit kikapcsolódni.

Egyébként 1 magántaxit tudok, aki biztosít gyerekülést, de elõre kell szólni neki, mert nincs mindig a kocsiban. Ha valakit érdekel, küldöm a mobilszámát mailben.

Pelenkázót pedig csak a plázában és a mekiben tudok. Vagy van máshol is?

Ildi
simsi
 


Hali Mara,
gratulálok a fogacskához. a homeopátia nekünk is bevált tényleg csak biztatni tudok mindenkit hogy próbálja ki.
A védõnõ elég rendszeresen jár hozzánk, Ili néni, a férjem szerint túl gyakran is. Az a baj hogy amikor terhes voltam tettem neki egy apró szivességet, és igy talán egy kicsit többet jön mint kellene, bár az uróbbi idõben csak 2 havonta láttuk. szerencsére nem sok szükség van rá, de azért jó ha lejön és elmondja mikor lesz a következõ oltás stb....
A kutyáról csak annyit hogy nyilván vigyázol, és ismered a saját kutyátokat a többiek meg nem számitanak. szerintem a gyerek csak gazdagodik ha állatokkal tud találkozni. persze a megfelelõ szabályokat be kell tartani, de hát ezt te nyilván jobban tudod mint én. nekünk is van egy tündéri németjuhászunk, aki viszont borzasztó féltékeny lett a balázsra ezért most éppen anyósoméknál lakik.
balázs egyébként cica párti. bárhol látja felcsillan a szeme és mondja is hogy cica.
én sejtettem hogy eleven lesz a gyermekem de hogy ennyire????????? hulla fáradt vagyok amióta elindult.
remélem néhány hét alatt sikerül hozzáedzõdnöm a tempójáhaoz. jó lenne összehozni egy sétát.....

Bánhidi Gabi gyere vissza közénk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jó?????????????!!!!!!!!!!!!!!!!
edusmamee
edusmamee
 


Szia Edusmamee! Inkább írok valamelyik nap e-mail-t. Jó?
bgabi
 
 


Hali Gabi,
az nagyon jó lesz!!!!!! :-)))) de szerintem mások is örülnének ha hallanának rólatok!!!!!!!!!!!!
nemigaz lányok?????????????????
edusmamee
edusmamee
 


Nem
Gabi
 


Gabi!
off!!!!!!!!!!!!
edusmamee
edusmamee
 


Sziasztok!
Új "arccal" gazdagítalak benneteket!
Van egy 4 éves fiam és két 1 évesem (vegyes). Van még ikres anyuka közünk? Központi ikres topic van, de már régóta nem írt bele senki.
Ma délután megyünk a Kossuth térre megnézni a galambokat. Nem jön még valaki? - Vagy leginkább Sóstó(hegy)-n laktok, és macerás a központ?
Az OTP mellett találtam egy francia babaruha boltot. Ismeritek? milyen tapasztalatotok van?

kérés: ha valaki tudja, hol lehet Nyíregyházán pamut+elasztán NEM MINTÁS gyerekzoknit venni (a 4 évesnek), kérlek szóljon!

Most így visszaolvasva, elég utálatos egy fejfájós levél, és lehet, senki sem fog nekem válaszolni... Általában kedvesebb vagyok, de most leginkább egy mosogatórongyhoz hasonlítok...

puszi Nektek,
Kockás
(nem tudok minden nap jönni)
kockás
 
 


Szia Kockás!!!!! (:-)))) )és hali a többieknek is!!!
Legyél üdvözölve köztünk!!! Hát nem csodálom hogy három gyerkõc mellett néha nem a tökéletes idillikus édasanya képet mutatod, megjegyzem nekem csak egy eleven egyéves kisfiam van és néha úgyérzem estére, hogy most lecsukódik a szemem és elalszom, a gyerkõc meg szoptassa meg magát, fürödjön meg, és menjen aludni.....
Sajnos mi sóstófürdõn lakunk, és tényleg macerás lenne a Kossuth tér. Viszont nálunk a kertbe jönnek a galambok, és Balázs imádja õket. Biztos élvezné a Kossuth teret.
Ma voltunk az egyéves vizsgálaton. Az ember azthinné, hogy ilyenkor alaposan megvizsgálják a gyereket. Hát mit mondjak........na inkább semmit. Kicsit dühös is lettem, mert nyuvasztjuk a sok picikét a tanácsadáson, és általában minden vizsgálat elvégezhetõ lenne otthon, a gyerek saját környezetében. Nálunk eddig még mindig alvás idõszakra esett a tanácsadás ideje. Van otthon rendes, hivatalos saját csecsemõmérlegünk, mérõszalagunk stb... felnem birom fogni miért kell elmenni oda ha egyébiránt semmi baja a gyereknek, viszont elrontja az egész napját mivel nem idejében alszik.
Ajánlottak egy állitólag nagyon kedves doktornénit, Dr Rübl Máriának hivják. Ismeri valaki?????? Õ házhoz jön minden alkalommal, otthon adja be az oltást, homeopátiával is gyógyit és nagyon szereti a gyerekeket. A baj csak az hogy egy látogatás 2500 Ft. De azért elgondolkodtató..... Mindenesetre ha ismeri valaki......... örülnék még több infónak.
Van egy ingyenjegyem a május 5.-ei budapesti bababörzére Kéri valaki??????????
Újra van a Tescoban bébiétel, de már átpártoltam a dm-hez, meg a rossmannhoz.
A plázában hol van a pelenkázó????????????????????
edusmamee
edusmamee
 


Hello Kockás, Edusmamee és a többiek!

Mi fel szoktunk járni a Kossuth térre néha, tõlünk nincs annyira messze. Legutóbb is majd megzabáltam a kölyköt, ahogy ment a galamb után, mutatott rá, és közben mondta, hogy vau-vau.

Azt a francia ruhaboltot én is ismerem, jó cuccaik vannak, és elég jó áron. A plazaban is nyílt nemrég egy üzletük. Itt vettem egy kantáros farmert, 1000 Ft-ért. Sajnos, már nincs belõle, akartam venni egyet ajándékba is. De most nemrég kaptak kis ingecskéket és napozókat, (nekem sajnos) csak kislányosat. Szóval érdemes körülnézni.

Pelenkázó a földszinti WC-ben van, ha jól emlékszem. Persze, most elbizonytalanítottál, mert én elég régen voltam arra, és most gondolkodom, nem-e keverem valamelyik pesti plaza-val???
Majd, ha arra járok, megnézem.

Ildi
simsi
 


Sziasztok csajszik!!!
a plázában már én is voltam abban a francia gyerekruha boltban és jól be is vásároltam. Igy már leesett. tényleg nagyon nagyon jó az ára a ruhácskáknak, és a minõségük is az. (már többször is mostam õket). tényleg ajánlani tudom mindenkinek.
edusmamee
edusmamee
 


Sziasztok lányok!

Olyan édesek voltatok, hogy meg is szólítottatok, olyan jól esett - ez olyan, mintha velem is törõdne valaki, én is fontos lennék :-)))
(na jó, nem ócsárolom a családot)
Edusmamee, jó volt az ötlet, hogy a gyerek szoptassa meg magát, fürödjön meg, és menjen aludni! Én próbálkoztam más változattal, de nem jött be. Íme az eset: 7 óra, fürdésidõ. Sorban az 1 éves ikrek, majd a 4 éves, aki az ikrek közben rendszeresen belátogat a fürdõszobába. Fáradt vagyok, ülni vagy feküdni szeretnék, nem három fürdetéshez készülni. Bejön a 4 éves, míg a vizet eresztem, beszélgetünk. Igyekszem arra tanítani, hogy beszéljen az érzéseirõl, úgy gondolom az a jó. Példát mutatok, elmondom, hogy olyan fáradt vagyok, hogy arra vágyom leginkább, hogy Apa bejöjjön, és azt mondja, pihenj le édesem, majd én fürösztök, mesélek, fektetek, az összeset. A gyerek meghallgat, kimegy. Pár perc múlva a kedves párom tágra nyílt szemekkel, döbbent hitetlenkedéssel a hangjában benyit a fürdõszobába "Mit üzentél te a gyerekkel????" - na ennyit a különbségrõl a 4 és a 40 éves férfi között. Valahol útközben kihal belõlük az érzékenység és az empátia.... Amúgy aranyos, kedves, meg minden. Imádom, azért vagyok a felesége. De aznap este (s)em maradt benn a fürdõszobában. A tietek milyen?

Orvosról kérdeztél Edusmamee, én a mi doktornéninket nagyon tudom ajánlani mindnekinek, de lehet, hogy Sóstón már nem vállal - meg kell kérdezni tõle. Most épül az új rendelõje, júliusban talán nyit is. A bíróság környékén lesz. Lesz rendes rendelõ is és maszek rendelési idõ is, bejenlentkezéssel. Náluk a védõnõi mérce is bejelentkezéssel megy - már most is -, és gondolom nem kell ecsetelnem az elõnyeit. Oltást is kimegy adni, ha kéred. Utólagos engedelmével megadom mindenkinek a mostani rendelõ számát (pillanatnyilag a Szent István utcán rendel). Dr. Surányi Katalin, 410459, hétfõ, szerda, péntek d.e, kedd, csüt. d.u. Ha a betege vagy, otthon is lehet hívni, nagyon aranyos, nekem az tetszik benne a legjobban, hogy mindig türelmes. Van mindemellett egy sajátos stílusa, de õ ezzel együtt õ. Kíváncsi leszek, megkeresi-e majd valaki ezek után Katikát, és milyen véleménnyel lesz róla.

1000 Ft-ért egy 80-as kertésznadrág olcsónak számít?

Rábeszéltem a páromat, és holnap veszünk kenyérsütõt. Gyerekek, hogy kell kenyeret sütni? Finomat, egészségeset... És kalácsot?

Úgy örülök, hogy itt együtt vagyunk :-))))))

puszi mindenkinek,
Kockás
kockás
 
 


Helló Kockás!

Szerinted nem olcsó egy farmernaci 1000-ért?
Én elég sokat kerestem, de vagy kínait találtam, ami nem kell, ez volt 1800-2000, vagy szuper divatosat, de 3800-5000 körül. Ja, és a turiban, ami ugye használt, kb 800-1500 között.

De ha tudsz egy jó boltot, ami olcsó, és nem kínai (honkongi, stb) akkor légyszi, oszd meg velem! (velünk)

Ja, errõl jut eszembe, tudtok valakit, akifából készült mászókákat készít, vagy árul??? Igazából most nem mászóka kellene, hanem homokozó. De fából.
S.O.S !
simsi
 


Sziasztok,csajok!

Simsi,az obiban meg a praktikerben láttam nagy alapterületü,de nem magas oldalu faládákat,ezeket szokták kertekbe rakni (akár földbesüllyesztve).Bár bizti elég drága...

1000 ft gyereknadrágért nagyon olcsó! itt Pesten a turikban a használt ruha is drágább ennél.Le sem merem irni,de 2400-ért vettem a nyári kis vászonnadrágját a kölyöknek és ez még szolid bababolt.

Kockás,te aztán nagyon strapabiró nö vagy,ha elboldogulsz ikrekkel plusz még egy gyerekkel:-) Családi h ajlam nálatok az ikres szülés vagy ti vagytok az egyedüliek?

üdv
pnünü
puposnünüke
 
 


sziasztok!

Azóta megvettük a homokozót, a Baumaxban.
Találtam két mászókás helyet, de mindkettõ falun, és csak megrendelésre dolgoznak. Én meg szeretem inkább megnézni, megfogdosni, amit megveszek. Ja, és legalább két hetes határidõvel vállalták volna, így meg már hétvégén homokozhat a gyerkõc.
Homokot is vettem hozzá, a Kovács tüzépen, nagyon kedvesek voltak. (ez itt a reklám helye, megérdemlik!)

És beneveztünk a szon szépségversenyre, itt megnézhetitek Simon Bencét!
(és ha tetszik, szavazni is lehet!/
[url=http://www.szon.hu/tools/myfavorite/welcome.asp?wahl=35" TARGET="_top]itt[/url]

/Ennek a képnek a párja jelent meg az áprilisi Kismamában/

Kockás megvettétek már a kenyérsütõt? Úgy tudom, abban vannak különféle receptek.
Nekem van egy fincsi kalácsreceptem, amit sütõben kell sütni, meg van kifli recept is, de azt még nem próbáltam.
simsi
 


Sziasztok!

Megvettük a kenyérsütõt, és nem tudok vele kenyeret sütni. :-(((
Vagy kemény a tészta, és a dagasztólapát nem tud vele mit kezdeni, vagy (ha egy icipici vízzel többet teszek hozzá) elterül az edénye alján, és látszik, hogy mélyben a lapát forog, de a tésztának a teteje csak enyhén hullámzik. Nem dagasztja úgy ki, ahogy én elképzelem, hogy amikor a lapát forog, a tésztának "dögönyözve kellene lennie". Ennek eredményeként, kicsit keletlen a kenyerem alja, és az edény (lekerekített) sarkaiban SOK liszt ottmarad. Profik, segítsetek! Velem van baj, vagy a típussal (LFG)? Ettem egyszer egy volt kolleganõmtõl, amit õ készített, de az rendes kenyérnek nézett ki - tehát biztos, hogy valahol valami baj van...
Nem volt valami jó ötlet egyébként az egész, mert most már még kenyeret is kell sütnöm 1-2 naponta... Már kalácsot is próbáltam, az is egy kis "tömör gyönyör" lett... Jaj!

Simsi, neked van valami csodarecepted? Beírnád?

A homok a Kovács tüzépen nagyon jó info volt, szükségünk van nekünk is rá, de nem tudtam merre induljak. Köszi!

Nem családi hagyomány nálunk ikreket szülni, úgyhogy sajnos nem is látok jó példát magam körül - a saját kárunkon tanulunk ikres nevelést.
Családi jó hír: Hanna anyák napján elindult!

Találtam egy holland babaruhaboltot az Országzászló téren - nekem a francia az OTP mellett jobban tetszik, és azt hiszem nem is drágább.

FONTOS KÉRDÉSEM VAN:
Mit tudtok - és mi a véleményetek, a Nyíregyházán mûködõ WALDORF-iskoláról? (Tudniillik az elvek magasztosak, de mindig az illetõ pedagóguson múlik a gyerek sorsa.)

Írjatok!
puszi,
Kockás
kockás
 
 


Kockás,az index fórumon a konyhaasztalon van külön kenyeres topik.Ott mindenféle recepteket,ötleteket találsz.Ha nem találod meg,belinkelem,de most nem érek rá,sajnos.
puposnünüke
 
 


Helló Kockás!
Hogy csodarecept-e, azt nem tudom, de kóstoltam, és finom. Elõkeresem, és legközelebb beírom.

Az országzászló téri holland ruhás az nem használt?
Én egy ilyenben jártam még õsszel valamikor, igazán jó cuccok voltak, de kicsit sokaltam az árát, ahhoz képest, hogy turis cuccok. Igaz, mosott, rendezett, de akkor is turis.
Amirõl te írtál, az pontosan hol van? Lehet, hogy nem is egyre gondolunk.

Használt ruhások közül a max-ot szeretem, ez a Metropol földszinten van. Igazán jó kis cuccokat találtam itt, hol olcsón, hol kicsit drágábban. Ki kell fogni.
simsi
simsi
 


Szia Simsi, P.nünüke, Edusmamee hol vagy?

A kenyérsütõt visszavittem, és visszakaptam az árát - nem én voltam a hibás, õ nem bírta bedagasztani a kenyeret (állt a lapát, amikor forognia kellett volna). A "mit fõzzek?" topicban a Hausert dícsérik, de a 40000,-t meg kell gondolnunk érte.

A holland ruha a Kodak és a templom között van (talán a bank és templom között) az Országzászló téren - és nekem is gyanús volt, hogy esetleg nem újak, most hogy így rákérdeztél... De mivel nem hirdette hatalmas tábla, hogy használt ruha, hát engem minden csõbe be lehet húzni...

Nem írtatok a Waldorf-iskoláról. Nem tudtok róla semmit?

MÁSIK FONTOS KÉRDÉSEM IS VAN:
Szoktátok-e vásárláskor azt a szempontot is figyelembe venni, hogy mennyi szemetet vétetnek meg veletek egyik-másik termékkel? Olyasmire gondolok, mint visszaváltható palack és eldobható, dobozban lévõ tubusos fogkrém vagy csupasz tubusos. Kíváncsian várom a hozzászólásaitokat!

sziasztok,
Kockás
kockás
 
 


Hello Kockás!

Kicsit szomorú vagyok, mert sajna nem találtam meg a fincsi kalács receptemet, pedig biztos, hogy megvan valahol. De ne búsúlj, legfeljebb elkérem mégegyszer. De találtam helyette két másik kenyeret, remélem elfogadod vígaszként :-))
Egyiket sem próbáltam ki, úgy kezdj neki.
-Krumplis kenyér:

-30g élesztõ
-1 evõkanál cukor
-5 e.k. langyos tej
-375g liszt (ki lehet ezt mérni ilyen pontosan?:-))
-500g burgonya
-5 tojás
-1 csipet só
-a forma kikenéséhez vaj
Az élesztõt a tejjel, a cukorral és egy kevés liszttel sûrû folyású tésztává keverjük. A burgonyát mghámozzuk, konyharuhába reszeljük, kinyomkodjuk, és gyorsan a tésztához vegyítjük.
Beleütjük a tojásokat, a sót és a maradék lisztet, sima tésztává gyúrjuk. (robotgép dagasztóvilláival könnyebb) ezután kelesztjük
A burgonyalevet leöntjük, a leülepedett keményítõt a tésztába keverjük. Egy 30 cm hosszú szögletes formát kivajazunk, a tésztát belenyomkodjuk, és duplájára kelesztjük.
A kenyeret az elõmelegített sütõ közepére toljuk, és megsütjük.

(de hogy hány fokon, azt nem írják)

A másik kicsit egyszerûbb:
Házikenyér:
-60 dkg graham liszt
-15 dkg fehér liszt
-3 dkg élesztõ
-0,5 dl hidegen sajtolt olaj
-8 dl víz
-só
-esetleg köménymag

Az élesztõt 2 dl vízben felfuttatjuk, hozzáadjuk a liszthez, olajjal, sóval vízzel összegyúrjuk. ’ órát hagyjuk kelni, majd újra összegyúrjuk. Cipóformát készítünk belõle, és bevagdossuk a tetejét, vízzel megkenjük, és 220 fokos kb. 50 percig sütjük.

Ha valamelyiket kipróbálod, majd számolj be róla. Tipp: Nagymamám sütött régen kenyeret, és õ nem egyben sütötte meg, hanem kis cipócskákat csinált. Így hamarabb átsült, és biztos, hogy nem maradt nyers a közepe.
-.-
A holland boltnál ugyanarra gondoltunk. Ez a bolt valamikor az Egyház köz sarkán volt, és ott volt kiírva hogy import ruha, vagy valami hasonló. Meg ott még dobozban is voltak cuccok, nem csak a polcon. Amikor elköltöztek, akkor írták ki a kirakatba az új címet, ami az országzászló tér.

Waldorf: azért nem írtam, mert nem igazán van róla véleményem, ugyanis nem nagyon ismerem. Hallottam már róla, tudom, hogy mi a lényege, de engem nem igazán érdekel, ezért bõvebben nem is néztem utána. Ez az érdektelenség pedig onnan ered, hogy valamikor olvastam a nõk lapjában, hogy az egyik gyerek oda jár, nagyon szereti, imád suliba járni, de még harmadikos korában nem tudta a szorzótáblát. Ez nem is volt baj, azt mondták, majd megtanulja, ha megérik rá.
Szóval, ez nekem túl laza. Lehet, hogy van olyan gyermek, akinek pont ez a lazaság kell, hogy teljesítsen valamit, de a saját gyermekembõl kiindulva, úgy éreztem, hogy neki kellenek a korlátok, és kell a húzóerõ (jól teljesítõ osztálytársak) hogy jól tanuljon. Nincs is vele gond, szeret suliba járni, és szeret tanulni is. Ezért nem is foglalkoztam a waldorffal.
Azt azért hozzá kell tenni, hogy rengeteg dícséretet hallani, úgyhogy rossz nem lehet. Az én lányom montessorri oviba járt, ami állítólag ellentéte a waldorfnak, de ezt azért én nem mondanám. A lényeg, hogy egy olyan jó alapot kapott az oviban, hogy lazán végezte az elsõ-másodikat, külön gyakorlások nélkül. De nem csak õ, hanem a többi ovistársa is. Én ennek vagyok híve, bizonyos korlátokra szüksége van a gyereknek. Ja, és a lényeg: mindegy, hogy milyen suliba jár, a tanítónéni személye meghatározza az egész késõbbi hozzáállását a tanuláshoz. Nekünk szerencsénk volt.

Waldorf ovicsoport mûködik a kert utcai oviban, nem tudom, hallottál-e róla. Azt hiszem, csak délig van. Talán ott is érdemes lenne tájékozódni.

Nem unjátok még, hogy tele van velem a topic?
Hol bújkálnak a többiek ????

A másik kérdésedre a válasz lehet, hogy elkeserít, de én egyáltalán nem nézem a csomagolást. Esetleg akkor, ha árban is van némi különbség. Pl. a visszaválthatós kóla olcsóbb, mint a PET-es., és tudom, hogy benne ugyanaz van.

ennyi elég is belõlem, sziasztok!
simsi
 


Sziasztok lányok!!

Kertészkedek virágositok ezerrel a kertünkben emiatt egy csak olvastalak titeket, de válaszolni nem volt idõm.
Kenyérdagasztás ügyben nem vagyok nyerõ, de a Praktikában volt egy áttekeintés a kenyérsütõkrõl, és ott azt irták, hogy minden gépnhez adnak receptet, és érdemes azt alkalmazni mert valószinûleg az lesz a legsikeresebb. Szerencséd volt hogy visszaadták a pénzt!
A Waldorf: én tanárként végeztem anno a fõsulin, és pedagógia szeminárium keretében ellátogattam a Waldorf iskolába. Rég volt, de ami leülepedett bennem az az, hogy én ebbe az iskolába csak akkor iratnám be a gyerekemet ha az nem tûrne semmilyen korlátot, egy hagyományos iskolában esetleg kezelhetetlennek tartanák. Arra emlékszem, hogy nekem hiányzott a rendszer, az egész olyan alaktalan összevisszaság volt. Na most az élet nem ilyen. Az életben igen is vannak korlátok. Csatlakozva simishez én is azt szeretem ha az életre nevel az iskola. Simsi hol van a Montessori ovoda??????????
Környezetvédelem: a férjem a környezetvédelem területén dolgozik, de szerencsére csak halványzöld és nem fanatikus. Sok mindenre odafigyelünk. Például a fürdõszobába felszereltünk egy olyan tusfürdõ adagolót mint amilyen a szállodákban vagy a mosdókban van. Megdöbbentõ hogy jóval kevesebb tusfürdõt használunk igy (megjegyzem ugyanolyan tiszták vagyunk). Figyeljétek meg hogy atusfürdõkön oriási a luk, hogy amint megdöntöd lehetõleg jó nagy adag löttyenjen ki, vagyis hamarabb fogyjon. Igy ráadásul csak utántöltõt veszünk. Az adagoló esztétikus, nem drága (kétféle tusfürdõ tárolására lakalmas 2000 Ft)és még furni sem kell, mert adnak mellé szilikont amivel fel lehet ragasztani. A bébiételes üveget összegyüjtöm és amibe nem kerül lekvár azt odaadom egy méhész ismerõsünknek aki mézet árul bennük. Azért sok mindenre mi sem figyelünk de ha van választási lehetõség...... Nem használok például kimosható pelenkát pedig olcsóbb lenne. Nekem az eldobható egyszerûbb.:-))))))))))))
Lányok a Hanniról beszélgettek?????(országzászló téri turi)


Azért jól esett hogy hiányoztem. (nagyon!)
Edusmamee
edusmamee
 


montesorri ovi a Kert utcán van
simsi
 


Szia Simsi, Edusmamee,
most meg P.nünü tûnt el!

Köszönöm a kenyér recepteket! (Egyelõre nem fogom kipróbálni, mert a három kicsi mellett macerás nekem dagasztani, stb., de ha lesz mégis egy kenyérsütõm végül, egyszer..., akkor feltétlenül, és megosztom a tapasztalatokat - ha még itt lesztek ;-) )
--
Most, hogy leírtad a nevét a turinak, rájöttem, miért feltételeztem jobbat a boltról! Azért lett már az utcán kedves a szívemnek, mert Hanni a neve, az én lányom pedig Hanna. Ennyit a jó reklámról.
--
A Waldorf-óvodában voltunk már játszóházban is. Az óvónéni aranyos, a játékok jók, de nem jobbak mint a mostani ovinkban. Azt mondta az óvónéni, õk azért nem használnak mûanyag játékot, mert nem akarják becsapni vele a gyerekeket. Ezzel nem értettem egyet. Véleményem szerint az is része a mindennapi életünknek, csak meg kell nézni, mikor használjuk azt, és mikor természetes alapanyagú tárgyat.
--
Ezzel el is kanyarodtunk a környezetvédelemhez - ha nem untok vele együtt!
Mondok új példát, ha már szóba jött a Cola: próbáltatok bodza szörpöt készíteni így nyár elején? (egy 5 literes edénybe 9 virág, fél kiló cukor, 3 feldarabolt citrom és tele vízzel, 2-3 nap alatt a meleg napon megpezsdül, leszûrni, és akkortól hûtõben kell tartani - esetleg egy kis szalicillel, ha nem fogy hamar). Mert amúgy eladnak neked (jobb esetben visszaváltható palackban) két liter jó cukros vizet egy kis büfivel (bocs) egy csomó pénzért, amit úgy reklámoznak, hogy bebeszélik neked, hogy enélkül nem élet az élet... Csak gondolkodj el rajta! (továbbá a Cola és társai pH-ja 2, a házi limonádéé 4. A fogzománcnak nem mindegy.)
Edusmamee, a tusfürdõadagoló nagyon jó ötlet! Hol kell ilyet venni? (Én csak addig jutottam, hogy áttöltögettem egy szûkszájúba a babafürdetõt.)
A bébiételes nálam is le van vakarva és eltéve lekvárosnak. Megosztom veletek egy örömöm: kérték év elején az oviban, ha van valakinek, vigyen üres bébiételest. Kaptak egy dobozzal tõlünk. Hát most anyák napján minden gyerek a mûsor után egy ilyen kis festett üveget adott az anyukájának. Olyan jó volt, hogy erre használták, és ennek részesének érezhettem magam!
Pellus ügyben nagy elmaradásaim vannak :-( Az ikrek napi 6-8 eldobható pellust emésztenek fel... De textilbe biztos nem fogom õket csomagolni... Nem õmiattuk, hanem magam miatt (önzõ tehén technika :-) )
Fogkrém ügyben viszont már soha nem veszek tubusos-dobozost, és az árát nézem. Lányok, tényleg számít, hogy 340,- vagy 350,-? Nem, nem számít. Többet számít, hogy nem adták el neked a papírdobozt is, amit repítesz a kukába.

Én is csak halványzöld szeretnék lenni, mint Edusmamee férje (mit csinál?), vagy méginkább csak arra ösztökélni benneteket, hogy ne legyetek bárgyú reklámbefogadók, hanem gondolkodjatok olyasmin, amin általában nem szoktunk. SZOKJUNK!

Írjatok még olyat, hogy ki, mire figyel oda!

Nálunk a nagytételes vásárlás áltlános (nem 2 dl, hanem 2 l, és legfeljebb átöntöm kisebbe - legyen az tisztítószer, vagy muskátlitápoldat), az utántöltõs változatok, és a mûanyagáru kerülése, ha lehet.
--
A Waldorfos hozzászólásokat köszönöm, egyre bizonytalanabb vagyok a dologban. Elmentem egy Vekerdi Tamás elõadásra, ahol azt mondta, az a leggyengébb pontja, hogy a szülõ szorong, hogy a gyerek nincs eléggé meggyötörve. Hát, igen.
De itt is minden a tanáron múlik, azt gondoltam, hátha van közvetlen tapasztalatotok. Másfelé nézek ezügyben.
--
Várlak benneteket,
puszi, Kockás
kockás
 
 


azért tüntem el,mert Nyiregyen voltam,bebeee...:-)de csak egy picikét.

Környezetvédelem: lennék én akár haragoszöld is,de nem sok haszna lenne.
Azonkivül fizikai akadályai is vannak,hogy nem lehetek eléggé környezetvédö.Persze,hogy jobb a nagy kiszerelés vásárlása,csak panelben még a kamrában is elég meleg van(amugy nincs is kamra). Tehát tárolni nem tudom rendesen.Igy marad a kis kiszerelés-rengeteg szemét:-( (persze,akadnak dolgok,amiket meg tudunk venni nagyban).
A visszaváltható palackokat azóta mellözöm,amióta a köjál-ban voltam gyakorlaton.Sajnos nem mindig lehet rendesen kimosni öket,ugy értem,teljesen totálra s ha valaki terpentint,olajat,permetszert,egyebet tárolt benne,bizony maradhat vissza belöle. Vettünk már enyhén petróleumizü kólát.Na,azóta inkább eldobhatót veszek.

Beföttes üvegeim nekem is voltak garmadával,a bébiételesröl nem is beszélve. De nem kéri senki a környezetemben,az ovik sem:-( igy ment a kuka mellé,hátha kell valakinek.Pedig biztosan akadt volna, aki fel tudta volna használni,de nincs megoldva a keres-kinál ügylet.

A rengeteg dupla csomagolás engem is kiakaszt, folyton a szemétledobóhoz kell járnunk a tele zsákok miatt(fiam nagy örömére:-) ).
Szivesen venne a párom pld. tizes-huszas csomagolásu cd-t,de aminek a minöségével meg van elégedve,azt szépen egyesével papir+celofán boritásban árulják.

A bodzáról: Levelek környékén csináltak most bodzaültetvényt,gondolom, bio termékként fog polcra kerülni...a 41-es föut mellett...garantáltan ólomdus.:-(
puposnünüke
 
 


Sziasztok,
tusfürdõadagolót a Transvidiánál vettünk (orosi út)de a Bodánál is biztosan lehet kapni.
rohanokkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk
edusmamee
edusmamee
 


Sziasztok!

Hova szaladt olyan gyorsan Edusmamee?!

P.nünü, ma már Magyarországon nem kapható ólmozott benzin. (egyéb káros anyag jön a kipufogóból...)
És, kérlek ne legyetek olyan pesszimisták!
Az ember annyi mindent meg tud magyarázni, hogy miért teszi mégis, amikor tudja, hogy tulajdonképpen nem helyes "önigazolás".
Tudom én jól, hogy nem tökéletes a világ, de legalább keressünk olyan lehetõséget, amivel jobbak leszünk az angyaloknál! Pl használt - vissza nem váltható - üveget mindig üveggyûjtõ konténerbe dobunk. Egyes ABC-k elõtt vannak, hármassával. Ismeritek õket?
puszi,
Kockás
Edusmamee, nem írtad, mit csinál a férjed (de nem kötelezõ...) ;-)
kockás
 
 


Kockás, köszi a bodzaital receptet!
épp olvastam valamelyik ingyenes ujságban, igaz ott 1 kg cukrot írnak, de nekem szimpatikusabb a te fél kg-od.

Most már csak egy jó kis bodzalelõhelyet kellene találni, mert a kótaji út tele van ugyan bodzával, de már létrát is kellene vinni, hogy virágot tudjunk szedni. Túl sokan szeretik errefelé a bodzaitalt :-))
simsi
 


Kockás!
Miért kell, hogy pezsdüljön a bodzaital?
Az enyém tegnap óta áll a konyhában, nem süt rá a nap (kint esik) és ma megkóstoltam, nagyon fincsi. Le is szûrtem egy üveggel a hûtõbe raktam. A maradék még áll.
Van valami funkciója a pezsdülésnek?
És úgy látom, ebbõl nem szörp lett, hanem ital. Bár egy kicsit talán erõs, de lehet még higítani.
Én még csak most csinálok ilyet elõször, azért vagyok ilyen tudatlan.

Ja, és bodzát végül is oroson találtunk, teljesen véletlenül, egy jól eldugott helyen, ahol tiszta a levegõ. Van ott kamilla is.

És elárulod, hogy melyik volt az a kenyérsütõ márka, ami nálatok nem vált be?
s.
simsi
 


Sziasztok!

A bodza valóban ital, nem szörp, tévesen hívjuk a családban. A pezsdülésnek az a funkciója, hogy finomabb tõle, nem csak egy limonádé bodzavirággal, hanem egy kicsit több annál. (Megjegyzem, most az esõs napokon volt egy negatív kísérletem - elfelejtés miatt - kettõvel több napig volt kinn, mint kellett volna, hát, gyerekek, olyan sûrûnfolyós lett, mint - bocs - a takony, de az íze így is jó volt. A termékeny tapasztalat a dologból az, hogy egy bizonyos baktérium szaporodik el az érlelési folyamat során. Ezt akkor állítod le (szûréssel, hûtéssel, esetleg szalicillel), amikor te jónak látod.)
Örülök, hogy nem hiába írtam le a receptet. A kistelekiszõlõben a sok kis mellékutcában most is nagyon sok bokor virágzik, egy külön program nekem a biciklis bodzaszedés. Legalább az alatt a fél óra alatt nem kell egy pellust sem kicserélnem, és egy orrot sem megtörölnöm. Majd, ha hazaérek ;-) mert az Apukájuknak erre nem terjed a figyelme ...

A kenyérsütõ LFG volt. Nem ajánlom senkinek.

Ugye tudjátok, hogy (fél) 11 és d.u. 3 között nem szabad napra menni?! Ha valaki nem tudja miért, kérdezzen.

Puszi,
Kockás
kockás
 
 


Sziasztok Lányok!

A hétvégén, Nyíregyházán bababörze lesz. Helyszín: Gárdonyi Géza Általános Iskola, Kórház utca 20. Pontos idõpont: 06.08., szombat, 10-15 óráig.
További infó: 20/3255942, Kollár Gabriella.

Amúgy egy ezres egy gatyóért nagyon-nagyon olcsó, fõleg, ha új, itt Pesten az új 5-6 ezer, de van még drágábban is, használtan is 1500-2000 körül van.

Puszi mindenkinek:

Dia, a közbekotyogó budapestiKép
Dia
 


Hello Dia!

Én hallottam errõl a börzérõl, de nagy nagy bánatomra nem tudok elmenni, mert aznap pont ballagásra megyünk.
Remélem, fognak még szervezni máskor is. Nem tudod, az iskola szervezte, vagy csak bérelik a szervezõk az épületet?
Pedig lenne egy jópár kinõtt ruhácskánk, meg sapkák, újak, de vásárolni, böngészni is szeretek ilyen helyen.

Ha valaki börzézik szombaton, akkor számoljon be, milyen volt!

Kockás köszi a bodza tudnivalókat!
Már a második 5 l-es adag ázik. (ill. pezsdül :-))
Nekem az utolsó adag a hûtõben is besûrûsödött, de én azt hiszem, hogy a cukortól, mert nem kevertem fel, mielõtt leszûrtem. Higítottam egy kis vízzel, és így fincsi lett.

LFG kenyérsütõt még nem láttam, de megjegyeztem, hogy kerülendõ! A tescoban van egy fajta, ami nagyon tetszik kívülrõl, 22 000 ft, és valami nethaus a márkája, de lehet, hogy hülyeséget írtam, mert elfelejtettem, mire hazaértünk.

Azóta nem vettetek másik gépet?
simsi
 


Sziasztok!

Hú de régen nem írtam már.
Nekem van kenyérsütõm, Hauser. Alapjában meg vagyunk vele elégedve, de azért nem fenékig tejföl. Nagyon szépen dagaszt, arra nagyon sokat használom. Sütni is szoktam benne, de az nem sikerül még mindig tökéletesen. Meg én nem szeretem a szögletes formájú kenyeret, kalácsot.
Így sokszor azt csinálom, hogy bedagasztatom a géppel, majd kiveszem, és a tepsin kelesztem ill. sütöm meg. Vagy bedagasztás után hûtõbe rakom, és mikor idõm van, akkor rakom tepsire és sütöm ki.
A Metroban volt pár hónapja akciósan Clatronic márkájú, nagyon szép, és azt is dícsérik, hogy jó. Elég olcsó is volt, 20e alatt.

BGabi
bgabi
 
 


Hát, ez a szombati börze elég nagy égés lehetett! Egyhamar nem fognak még egyet szervezni, úgy készüljetek! pedig az ötlet nem volt rossz, csak néhány dolgot nem vettek figyelembe a szervezõk.

Mivel úgy hirdették, hogy délután 3-ig tart, nem tudtam megállni, és kb. fél 2-kor útba ejtettem, gondoltam, megnézem, mi újság. Erre találtam ott egy nénit, aki éppen csukta az iskolát, és azt mondta, hogy ó, már régen elmentek, mert nem jött senki, összepakoltak, és mentek. Azt mondta, valahonnan Debrecenbõl szervezték. Akkor nem csodálom, hogy nem ismerték az itteni igényeket.

Elõször is, a helyszín. Elég eldugott helyen van az a suli, és ott, azon a környéken nincs olyan sok kisgyerek, mint a város más részein. Ide nem fognak eljönni a kismamák, nem mindenki jár kocsival, legtöbben busszal, vagy inkább gyalog. Ráadásul a suli elõtt várakozni tilos tábla van, és csak messzebb van egy parkoló. Ja, és persze lépcsõ, feljáró nélkül, nehogy valaki babakocsival érkezzen. Másodszor: semmi hírverése nem volt. Egyszer megjelent a naplóban, meg itt a babaneten. Ez kevés. Akitõl én kérdeztem, kivétel nélkül senki sem hallott róla. Sokkal sokkal nagyobb dobra kellett volna verni, és már jóval elõtte. Harmadszor: az idõpont a lehetõ legrosszabb volt. mert ugye a legtöbben gyes-t kapnak, amit pedig 10-e körül hoz a postás. Így most a legtöbb helyen bizony hónap vége volt. Nem ez a legalkalmasabb idõ a ruhavásárlásra, még akkor sem, ha olcsón megkapjuk. Arról ne is beszéljünk, hogy néhány helyen ballagás volt.
Így hirtelen ennyit tudtam összeszedni, bocs, de ez valahogy kikívánkozott belõlem. Nem bírálatnak szántam, hanem segítõ szándékkal írtam le, hátha lesz még ilyen börze nálunk. Azután, hogy jártam a Kismama börzén pesten, és láttam, hogy milyen jól meg van szervezve, valahogy úgy érzem, hogy itt keleten is sikere lenne egy hasonló rendezvénynek. Lehet, hogy a Kismamának kellene megszervezni???
simsi
simsi
 


Hello BGabi!

Jó, hogy elõkerültél!
Köszi a kenyérsütõ tapasztalatot. De ennek a gépnek nem az a lényege, hogy nincs gond se a dagasztással, se a sütéssel? Mert ha a sütõben sütöd, akkor sima robotgéppel is be lehetne dagasztani.
Nekem meg pont ez a kényelem tetszett meg benne, hogy dagaszt is, meg süt is.
Csak a szögletes forma miatt nem sütöd benne, vagy van más oka is?
Most egy kicsit elbizonytalanítottál...
s.
simsi
 


Szia Simsi!

Nem is tudom. A forma az egyik ok. Meg a formában más jellegû lesz a héja is, én jobban szeretem emiatt is a sütõset. Meg nagyon be kell lõni a mennyiségeket. Ha egy picit is sok benne a folyadék, akkor lágy lesz a tészta, és sütés közben beesik a kenyér teteje. Ugyanez az eredmény, ha sok benne az élesztõ, akkor túlkel, és szintúgy beesik. Szóval ki kell tapasztalni. Egyébként szoktam sütni is benne. Tegnap pont egy ilyen alkalom volt, és nagyon szép lett a kenyér. Ízre még nem kóstoltuk, de biztos fini, mert jó ideje ilyet csinálok.
Viszont így mindig friss kenyér van itthon.

Jó döntést
BGabi
bgabi
 
 


Sziasztok,

a kenyérsütõrõl mi lemondtunk. 40 ezret nem tudok adni egy Hauserért.
Sajnálom a babaruhabörzét, jó lenne, ha valaki tényleg felvállalná és RENDESEN megszervezné. Én sem hallottam róla.

Most akkor tudjátok miért nem szabad napra menni 11 és 3 között, vagy nem?

puszi,
Kockás
kockás
 
 


Sziasztok!


Kriszti vagyok,azt szeretném kérdezni tõletek,hogy tudnátok-e ajánlani valami jó bulis helyet Nyíregyházán vagy a környéken?Olyat,ahová nem csak a tizenévesek járnak.
Férjemmel nemsokára megyünk haza,és annyira szeretném már jól érezni magam.
Tulajdonképpen diszkóra gondoltam,de olyanra,ahol nem ciki huszonnyolc évesen táncikálnom.Ha valakinek van kedve,jöjjön velünk!
Régen gyakran jártunk az Open Doors-ba,de azt hiszem az már nem lenne jó.


Köszönöm.
Kellemes babázást mindenkinek!

Kriszti.
Kriszti
 


Sziasztok Lányok!
Most léptem fel, van egy kislányom, aki 2000. nyarán
született. A Jósában szültem Dr. Leskó Tibornál. Aki ismeri,
vagy hallott róla kérem írja meg a véleményét.

Köszönöm! Sziasztok!
syl
 
 


Most csak gyorsan Krisztinek:

A Barbizon a sóstón elég jó hely, és az orosi úton az Elex.
A barbizonban asztalt kell foglalni!
Jó bulizást!
simsi
simsi
 


Szia Simsi!


Köszi nagyon.Esetleg ha van kedved jönni neked is,írj,jó?

Jó éjt.
Kriszti.
Kriszti
 


Sziasztok!

Üdvözlet Szilviának! Leskót sajnos nem ismerem.

Kriszti, köszi a meghívást, el is mennék szívesen, de sajnos nem tudok. A párom dolgozik éjszaka, és nem tudom kire hagyni a gyerkõcöket. Meg hát táncolni azért mégiscsak a párommal lenne az igazi.

Régebben mi az Elexbe jártunk néha, akkor még nem volt átépítve. Nagyon tetszett a zene, jól lehetett táncolni, és nemcsak harmincasok, de még negyvenesek is jártak oda.

Kockás! A napra azért nem szabad menni az adott idõben, mert akkor a legerõsebb az UV sugárzás, ami bõrkárosodást okoz. Délelõtt, és délután gyengébb, és olyankor jobban ki tudja védeni a bõr.
Én vettem a DM-ben Babylove gyereknaptejet, 25 faktoros, és ez nem annyira drága, mint a többi márka. Mindig bekenem Bencust, ha sétálni megyünk, eddig még sikerült kivédeni a leégést, és olyan szép kis barna lett a keze, lába.
Egyébként nagyon kell vigyázni a gyerkõcökre, az idén nagyon erõs az uv sugárzás, ezt a saját bõrömön tapasztaltam, nagyon könnyû leégni, rövid idõ alatt.
simsi
 


Hello Szilvia! Én sajnos nem Leskónál szültem, de azért hallottam róla egy pár jót és rosszat is. Én 1999 augusztusban voltam a MÛVELÖDÉSI házban az anyatejes világnapon és ott hallottam Leskót beszélni a szülésrõl stb..... nekem nagyon szimpatikus ez a doki. Mivel 2000-re voltam kiírva a fiammal így már volt fogadott orvosom de ha nem lett volna akkor biztos Lesko lett volna a következõ akit választanák. Szia minden jót! Ha gondolod irhatsz az email címemre mivel hasonló koruak a gyermekeink talán majd egy közös sétát is beiktathatunk úgyis jön a jóidõ. Persze ha neked sem jelent problémát. andi618@freemail.hu
andi618
 


Sziasztok!

Köszönöm Simsi!

Köszönöm Andi618!
Én nagyon meg vagyok elégedve leskóval,
közösek a barátaink, így mi tegezõ viszonyban vagyunk egymással. Nagyon kedvesen bánik mindenkivel és jó a
humora. Szuper volt a szülés vele, persze azért, mert apuci
is ott volt. Másodszor is nála szeretnék szülni.
Nemrég tette le a gyermeknõgyógyászati szakvizsgáit is.
Mindenkinek tudom ajánlani.
Azért kérdeztem, mert kiváncsi voltam más milyennek látja,
de látom, hogy neked is szimpatikus volt a modora, na meg
én is hallottam róla egy-két rosszat.

Köszi az email címedet, írok rá, te is írjál nekem ha
akarsz. A címem majd megkapod de azért leírom ha írni szeretne valaki:silvyke@freemail.hu.

Az az igazság, hogy szívesen sétálnánk veletek, de én
ide csak betolakodtam, nem Nyíregyházán lakunk, igaz hogy
nem messze, csak 15km-re tõletek, de be lehet buszozni.
Írok és majd megbeszéljük.
Szia és mégegyszer köszi, hogy írtál!
syl
 
 


Sziasztok lányok!

Hová tûntetek? Még eddig nem maradtatok el ennyi
ideig! Valaki írjon valamit!

Sziasztok!
syl
 
 


Sziasztok!

Én most nem leszek egy hétig, addig is írjatok sokat, hogy legyen mit olvasnom, ha hazajövök!!!
simsi
simsi
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: