Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Csilla! Érdekes, amit írsz. A második babánál hogy hogy későn vettétek észre a cukrot? Nekem előre szóltak még az első terhesség alatt, hogy nagy a valószínűsége, hogy a második terhességnél is előjön és egyre durvábban a cukor. Ezért be is szereztem egy cuikormérőt otthonra és az elejétől fogva máricskéltem. A Szent Imrében ilyenkor már rögtön járni kell a gondozásra is, mégha nincs is még baj, de a szűrést azt már a 12. héttől csinálják. Egyébként nekem szerencsém volt, mert másodjára megúsztam a dolgot.
Azért örülök, hogy végül nálad is minden rendben ment.

Na megyek, mert Csongi nem hagy gépelni, itt ül az ölemben!

Üdv: Meskete

Meskete

Kép
Kép
Kép
meskete
Őrbottyán
 
 


Sziasztok!

Jön valaki Babanetes talira?

Meskete,
Örülök, hogy újra itt! Anyu is mondta a hagymateát, lehet, rácsúszok egy főzetre Kép !
Bár mintha múlna a köhögésem.
Srácok jól vannak?

Ehhez a cukros-dologhoz nem tudok hozzászólni, hála az égnek, nálam semmi probléma nem volt.

Hencsi,
Remélem, semmi komoly baj nem lesz, ne izgulj!
Drukkolok, hogy a jövőheti erdményed alacsonyabb legyen.

Csilla,
Üdv köztünk! Mintha szaporodnánk...ez jóóóó Kép !

Velünk nincs semmi különös, éljük a kis napjainkat. Csaj még mindig alszik, mostanában fél tíznél előbb nem ébred, pedig ugyanúgy este kilenc, fél tíz körül alszik el. Nem tudom, mi lehet.
Tegnap meg jól eláztam, elmentünk tesómékhoz, innen fél óra ( a Pékség mögött laknak ). Hát az úton elkezdett esni az eső, vártunk náluk, hátha alábbhagy, de nem. Erre elindultunk, adott a babakocsira esővédőt, nekem egy dzsekit ( ami jól átázott Kép ), mire hazaértünk, elállt az eső????
Betti békésen aludt a babakocsiba, én meg szxrrá ázva röhögtem, hogy csak én lehetek ilyen szerencsétlen Kép Kép !

Na pussz mindenkinek: Monika



Sziasztok!

Meskete!

A lényeg, hogy minden összeesküdött szegény lányom ellen. Elmentem a nőgyógyászomhoz, mondtam, hogy szeretnénk még babát, és inzulinos voltam, megsimogatta a fejem mondta, hogy minden rendben van és hajrá, majd ha megfogant megyek vérvételre. Én is vettem cukormérőt az előző terhességem alatt, de mivel az első szülés után elmúlt ezért csak nagy ritkán néztem meg. Aztán megvették a lakásunkat, dobozolás (cukormérő elpakolva) költözés az Anyóshoz, a ház, amit meg akartunk venni nem sikerült ezért elhúzódott a költözés a mérőmet meg elcsomagoltam. Próbálkoztunk a babagyártással, de nem izgattam magam, mert a fiam is csak 1 év próbálkozás után fogant, és a terhességi cukor meg a terhességgel jön ugye. Kiderült a baba, kértem időpontot az orvosnál. Egyszer csak feltűnt, hogy nem vagyok jól, sokat iszom, fertőzésem van (hívtam a dr-t, de azt mondta a dr. asszisztense, hogy úgysem adnak korai terhességnél gyógyszert, én meg nem voltam elég erőszakos). Nekem is mondták, hogy lehet, hogy durvább lesz a cukor, de mivel elmúlt a terhességem után mindenki azt gondolta, hogy valamikor a 10. hét körül kezdődik csak. A 9. héten megjött az eredmény rögtön behívtak, mentem be gondoltam sebaj én már profi vagyok diéta, lövés rosszabb nem lehet mint az első, erre közölték, hogy a nulladik pillanattól magas volt a cukrom (a szervek fejlődésénél is) és gondolkodjunk el az abortuszon. Majdnem elájultam, megtartottuk, végigküzdöttem a terhességet, van egy cuki lányom, de sajnos úgy néz ki, hogy nem terhességi cukor volt (valószínűleg azért volt olyan durva rögtön az elején) mert már három hónapos a lányom és még mindig kell az inzulin.
Ennyi, de megnyugtatásképpen, a terhességi cukor más a fiammal semmi gond nem volt csak oda kell figyelni.

Mónika!

Köszönöm, az üdvözlést, kicsit aggódtam, mert nem Veresen lakom, de gondoltam hátha tudok segíteni Hencsinek.


Csilla
csilla74
 
 

 
 

Sziasztok!

Csilla! Hát akkor valóban nem mentek túl egyszerűena dolgok a pocakosságaid alatt. Azért hátha még normailzálódik a cukrod és nem maradsz cukorbeteg!
Nekem valószínű azért jött ki az első alkalomkor a terhességi diab, egyérszt valószínű azért a hajlamom megvan rá (majd az öregségi cukorbetegségre is nagyon kell figyelnem), másrészt pedig pont a terhesség előtt közvetlenül csináltam egy nagy fogyókúrát, hirtelen lefogytam kb 10 kilót. Mellé intenzíven sportoltam is, heti 8-9 óra aerobic. Persze mikor megtudtam, hogy babát várok, a fogyókúrát rögtön abbahagytam és a sportot is lecsökkentettem. Úgyhogy a szervezetem nem tudta követni a hirtelen súlyvesztést, kalóriaingadozást, plusz a sport elmaradását, ami alapvetően csökkenti a vér cukorszintjét. A második babánál a súlyom is a régi lett, nem is sportoltam, így a terhesség nem jelentett sok változást az inzulinfelhasználásomban, legalábbis az elején nem, így könnyebben vette a szervezetem az akadályt. Azért persze most szeretnék lefogyni is és aportolni is, de fogalmam sincs mikor lesz rá energiám Kép
Minden esetre azért drukkolok, hogy lejjebb menjen a cukrod és ne kelljen inzulin, vagy csak legalább a gyógyszer elég legyen!

Monika! Örülök, hogy ti is rendben vagytok! Biztos nem tett jót az elázás a köhögésednek Kép
A fiúk jól vannak. Botinak ma lenyírtam a haját géppel, persze nem tetszett neki. Csongi meg elkezdett fogzani. Az alsó jobb 1-es törekszik kifelé. Kicsit nyűgösebb miatta, meg többször felébred éjjel. Azért nem vagyok kétségbe esve emiatt, mert Botival ugyanezt végigjátszottuk. Hiába próbáltam bármit tenni az éjjeli ébredések ellen, amíg ki nem nőtt a 20 foga, addig folyton ébredt. Aztán meg, mint amit elvágtak, azóta is végigalussza az éjszakát. Szóval beletörődtem a sorsomba, most jó egy-másfél évig nem alszom végig az éjszakát!

Mindenkinek jó éjt!

Meskete

Meskete

Kép
Kép
Kép
meskete
Őrbottyán
 
 


Sziasztok!

Meskete!
Én is aktívan sportoltam (Bár amikor abbahagytam meg is híztam, azóta sem bírok vele, újra sportolni kéne. De mikor? Most itthonra gondolkozom egy kondi gépben hátha....), nem dohányoztam, nem ittam soha, szóval fel vagyok háborodva, hogy miért pont velem, és miért most. De ez van. Köszönöm a jókívánságaidat, én is szorítok magamnak, neked meg sok alvást kívánok. Mekkorák a gyerekeid? Hogy bírod a nem alvást ilyen sokáig, nekem a lányom hasfájós és amikor hazajöttünk a kórházból jó darabig nem aludtunk. Napközben még a 2 éves fiam is nyúzott, de én ki is borultam, most már kezd rendeződni a helyzet, nagyjából alszunk én is vidámabb vagyok. Ja meg ugye a kert, bár sok volt az idegeskedés, de amikor rohangálni látom a fiam azt mondom, minden megérte.
Remélem rajtam kívül már mindenki alszik.
Jó éjt.

Csilla
csilla74
 
 


Sziasztok!

Csilla!
Igen-igen, reménykedem, h a hülye köhögős 2,5 hétig tartó kálváriámtól nem volt jó a cukor, 0,5 l mézet megittam, 1 hét alatt a hársfa teával, meg egyéb fityfenékkel....mig ki nem derült 5-6 kg-s dinnye felét simán lenyomtam 1 ültő helyemben.....most figyelek amennyire tudok, de eléggé be vagyok ijedve, mert nem csak a cukrot kéne nézni az igazi diétánál,hanem a szénhidrátot is, és akkor lőttek a heti 3 túróstáskámnak a diabetikus kekszről meg nápolyiról nem is beszélve.......
Neked van esetleg mintaétrended, amiből csipegethetnék ötleteket? Ha meg tudnád osztani velem, akkor nagyon hálás lennék...Kép
Nekem még csak általánosságban mondta a doki h max 4 zsemle naponta, ne egyek semmi cukrosat, gyümölcsből is csak almát leginkább....ahogy olvasgatom az igazi diétát az szerintem ennél valamivel többet jelent...Kép kicsit hanyagolva érzem magam..., de már várom a pénteket és bizakodom az eredményt illetően.
Azt az egyet nem értem, h az éhgyomori csontra jó volt, a megengedett intervallum kellős közepén, akkor ha a mézvedelés okozná a kilengést nem kellett volna annak is rossznak lennie???

Na nem fárasztok senkit tovább, sziasztok!

Kép
hencsi
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Vagy már délelőttöt?
Csilla,
Nagyon sajnálom a terhesség alatti kálváriádat Kép !És ez a cukorbetegség még elmúlhat, vagy ez már így lesz, hogy szurkálnod kell Magad?
Mostmár ne idegeskedj, gondolom, már helyre jöttek valamennyire a dolgok! Az biztos, hogy én sem bírnám az egyik pici, másik kicsi felállást Kép ( ha ez megnyugtat...).

Meskete,
Betti sem bírja a hajvágást, általában a frufrujában mindig van egy kis kanyar... Kép .
Ha éjjel nem is, de legalább ebéd után, amiokr alvászat van, ledőlhetnél Te is egy picit. Bár én olyankor mindig nyűgi leszek, ezért nem is szoktam. De Neked hátha jót tenne.

Hencsi,
Még mindig köhögök!!!!!! Lehet, el kéne mennem végre dokihoz? Mert én csak itthon kúrálom magam, de alig van javulás. Mostmár legalább szakadozik fel, de amúgy...
Péntekre ezerrel küldöm a drukkokat, remélem, tényleg csak a sok méz a hibás. Meg ez az útifű szirup is elég édes, szerintem ezek lesznek a hibásak Kép . Reméljük a legjobbakat!

Na lépek, bár még jövök, mert valamit még írni akarok, csak a Csaj most épp nem hagyja. Ebéd utáni alvászatnál érkezem!

Pussz: Monika



Sziasztok!

Hencsi!


Az nagyon jó hogy az éhgyomri jó volt, jó esély van rá, hogy csak diétára fognak, az meg ha engem kérdezel nem is baj. (Ahogy Meskete is mondta, minden normális embernek úgy kéne táplálkoznia.) A Dr. valószínűleg azért nem mondott bővebbet, mert meg akarja várni az eredményeket, mert addig nem tud dönteni a teendőkről.
Nálam úgy történt, hogy amikor meglettek az eredmények, behívtak egy dietetikushoz, ő elmondta, hányszor mennyit kell enni, és mire kell nagyon figyelni. Valamint adtak, listát a különböző élelmiszerek szénhidráttartalmáról, így tudsz magadnak főzni. Én vettem cukros szakácskönyvet is, de kérdezd meg a körzeti orvost, nekem ott adtak egy füzetet, valami olyasmi a címe hogy 1001 diétás recept (majd ha biztosan kell megkeresem, hogy mi az pontosan.). Vannak különböző felszívódású szénhidrátok, ezért nem mindegy hogy melyik napszakban mit eszel, de szerintem tuti hogy elmondják a kórházban, ha nem kikeresem a saját papírjaimat. Mikor lesznek meg az eredmények? Hányadik héten vagy? Hogy volt ez pontosan, az éhgyomri jó volt és utána a terheléses volt rossz?
Én úgy tudom, hogy a lényege az, hogy mivel a te szervezeted nem termel elég inzulint, ezért a baba besegít, és az ő szervezete a kelleténél több inzulint termel, így szülésnél leesik a vércukorszintje (ez mondjuk nem cukros babáknál is előfordul a szülési kalamajkától). Valamint a nem kezelt cukros babák hatalmasra tudnak nőni. Ha szülés után picit leesik a cukorszínt a babánál, akkor sem kell megijedni, a fiam két napig kapott valami infúziót és utána soha semmi baj nem volt a cukrával. Szerintem ami fontos, hogy ha kérik, tartsd a diétát (igen ugrottak a sütik-nápolyik) de legalább a szülés után szívesen nézel tükörbe (én pl. az elsőnél fogytam). A húsokban, sajtban, tojásban szinte semmi szénhidrát nincs, azt bármikor lehet enni, de vigyázni kell a sok fehérjével, és pl. tojást ha jól emlékszem heti 2-3 alkalommal illik csak enni. Én sok rakott zöldséget ettem, mert a zöldségben kevés van a húsban meg nincs. Túrót ettem gyümölccsel édesség gyanánt, lehet diab szörpöt is venni. Sok levest, sok spenótot meg, általában ami zöldséges azt ettem. De sok jégkrémnél pl. fel van tüntetve a szénhidráttartalom szerintem nem árt időnként az sem (a jó hangulat is fontos).

Na jó nem foglalom le az egész oldalt.

Sziasztok

Csilla
csilla74
 
 


Sziasztok!

Mónika!

Igen alakulnak a dolgok, csak az első három hónapot kellett túlélni. Szúrom még magam, de már megszoktam, csak sajnos a manók miatt nem tudok odafigyelni a cukrosságra, de nemsokára összekapom magam.
Én részemről már lejárok orvoshoz, sőt legyőztem a gyógyszer iszonyomat is, mert a mai bacik-vírusok olyan ellenállóak, ha jó a dr. nem ad feleslegesen gyógyszert.

Hencsi!

Bocsánat a kérdésekért, már valószínűleg le voltak írva, de én csak átfutottam az előző levelezést, ezért kérdezek esetleg olyat, amit már tudhatnék.

Más: Az én fiam is sírdogált hajvágásnál (mivel berreg a hajvágó, amivel tüsire vágjuk), de mivel szereti a repülőket kínomban azt mondtam, hogy a repülő repked a fejénél. Megnyugodott, és később a nagyinak azt mondta, hogy a repülő vágta le a haját. Lehet, hogy másnál is beválik valami.

Csilla
csilla74
 
 


Szasztok!

Ma vagyok 26+1, a terhelésesen 07.04-n voltam, ott az éhgyomori jó volt, a terheléses pedig 9,1 (6,6-ig jó)...Kép
Eredményt elméletileg pénteken tudok, de van a dokimnál 1 lány akivel tartom a kapcsolatot, 3 héttel előbb van mint én, neki ugyanennyivel előbb kiderült h szintén rossz, 9,0 lett az övé, így ő már tapasztaltként mondta h 3-4 nap mulva telefonon is megmondják az eredményt, igy lehet próbálkozom én is hátha nem kell addig várni.....

Kép
hencsi
 
 


Szia!

Az ismerősöd 9.0-val kapott inzulint? Írd meg hogy mi lett az eredmény, szorítok.

Csilla
csilla74
 
 


Hali!

Nem, a sorstársam is ugyanaz a doki, csak 3 héttel előbb van, mint én, így rajta keresztül tudok saccolni h mi lesz velem, neki már megvan az a eredmény, ami nekem pénteken, és csak diétáznia kell , de semmi összeállitott étrend v ilyesmi hanem találomra, aztán ő holnap reggel megy ellenőrzésre, kiváncsi vagyok mi változik a mi botcsinálta diétás étrendünktől....jelentkezem mindenképpKép

Kép
hencsi
 
 


Szia!

Írj, majd megkeresem a cuccaimat.

Csilla
csilla74
 
 


Szia!

http://www.mcd.hu/

Én nem néztem át, de mintha lenne recept és mindenféle itt.

Csilla
csilla74
 
 


Szia!

http://www.freeweb.hu/diabetes/

Még ezt is találtam a kedvenceimben. Bármit olvasol ne ijedj meg a terhességi cukor más. Gondolom azért azt mondták, hogy a terhességi cukor jelentheti azt, hogy hajlamod van rá és később kijöhet. Reméljük nem így lesz.

Csilla
csilla74
 
 


Sziasztok!

Hát, jó kis éjszakánk volt, Csongi lebetegedett Kép Vírusos torokgyulladása lett. Éjjel 39,7 volt a láza. Alig tudtam lenyomni neki, az első kúp nem is vitte le, "csak" 38 körülire, aztán pár óra múlva adtam neki még egyet, az már segített. Kicsit mérges vagyok, mert nagy a valószínűságe, hogy a hétvégi vendég gyerekektől kapta el. Itt voltak nálunk péntektől vasárnap estig tiszta náthásan és hiába próbáltam mondogatni nekik, hogy legalább az arcocskáját ne puszilják meg, hiába. Csak máshogy taglóz le egy ilyen pici babát egy megfázás, mint egy 3 ás egy 5 éves gyereket. De az anyukájuk sem izgatta magát túlzottan és inkább ez bosszant.... Na mindegy, remélem hamar túl lesüznk rajta.

Hencsi! Sajnos a terhességi diab nem úgy működik, ha sok édeset eszik valaki, akkor alakul ki. Én pont Karácsony után voltan anno a terheslésen és én is meg voltam győződve, hogy tuti sok mákosbeiglit ettem. A doki néni mondta, hogy az egészséges szervezet egy egész tortányi cukrot képes feldolgozni minden káros következmény nélkül. Ha minden szerencsésen alakul azért reméljük neked is elég lesz a diéta és minden visszaáll majd a szülés után.
Amúgy én 150 grammos diéátűra lettem beállítva. Ezt elosztották napi 6 adagra. Reggel 25, tízórai 25, ebéd 50, uzsi 20 és vacsi 30 CH. Egy rendes 5 dkg-os zsemle az 30 CH. Szóval el lehet képzelni milyen mennyiségeket ehettem egyszerre. De utólag én sem bánom. Persze amit elspóroltam a réven, behoztam a vámon, mert a szoptatás alatt meg szépen felszedtem pár kilót....
Amúgy nálunk rendesen vezetni kellett a napi megevett kajamennyiségeket, mindennek kiszámolva a CH tartalmát. Amit főztem, annak is le kellett számolni az egy adagra jutó CH mennyiségét. Biztos adnak majd szénhidráttáblázatot, de itt a neten is van fönnt szerintem. próbálkozz keresni a Cukorbeteg.lap.hu-t
De szívesen segítünk szerintem Csillával is, ha van kérdésed!

Monika! Köszi a tippet alvás ügyben. Erre én is gondoltam már, csak Boti már kezdi elhagyni a délutáni alvásait, ha meg lefekszik, tuti fennt van a Kicsi.

Csilla! A sport az nekem is nagyon hiányzik. De én is elég fáradt vagyok ahhoz, hogy miután lefeküdtek még nekiálljak. Gondolkodom, hogy lassan nekiállok fogyókúrázni. Gondolokodom a Norbi diétán, azt annyian dicsérik. Vagy egyszerűen ezt a 150 grammos cukros diétát is érdemes lenne folytatnom, mert szerintem azzal is fogynék.
Amúgy a nagyobbik fiam Botond 3 éves volt májusban, a kicsi pedig Csongor, jövő héten lesz fél éves.
Neked hogy hívják a gyerkőceidet?

Üdv: Meskete

Meskete

Kép
Kép
Kép
meskete
Őrbottyán
 
 


Sziasztok!

Meskete, nekem sincs energiám edzeni, de én nem tudok nem enni mostanában (pedig nekem pláne oda kéne figyelnem), csak a gyerekek adtak akkora erőt magam miatt már nem megy. Ahogy megszületem az elsőt és nem kellett diétázni, fél év alatt felszedtem a szopi alatt 10 kg. (most legalább 20 van rajtam. Brühühü). Tapasztalataim szerint ha sportolok a diéta is megy, de már annak is örülök, ha este van energiám hajat mosni. Persze lehet, hogy én vagyok lekvár más 3-4-5 gyerekkel is elbír. Egyébként én 180-as CH-n voltam, vagyok (20-30-50-20-40-20). Szerintem is 150-160 CH-val szépen-lassan visszamenne. A fiam Imre (nem nagyon tudom így hívni, bár én akartam főleg ezt a nevet, mert mindkettőnk összes felmenője Imre, csak valahogy nem gyereknek való ez a név. A második neve Kristóf. A lányom Adrienn Csilla.

A terhességi diéta hormonális, a terhesség előrehaladtával egyre rosszabb, és sokszor a következő terhességnél még rosszabb (mint nálam), de vannak mázlisták akiknél a második tünetmentes (ez ugyebár az irigylésre méltó Meskete).

Sziasztok

Csilla
csilla74
 
 


Sziasztok!

Csilla! Nálunk meg a Lajos lett volna az a név, amelyiket "megörökölték" volna a fiúk. Ha hagytam volna. Kép A férjemen nekem is tetszik, de úgy egyébként nem. Még mondjuk egy Lalika becézés elmegy gyereknek, de azért valljuk be, nem egy szép név úgy egyáltalán. Mikor Botiról kiderült, hogy kisfiú, a férjem már akkor mondogatta, hogy na, akkor ő lesz az 5. H. Lajos. Én meg annyira nem akartam a Lajost, beígértem neki, hogy, ha most lehet a gyerek Botond, akkor a következő fiú Lajos lesz. Reménykedvén, hogy talán lány lesz. De nem lett Kép És hát most sem tudtam magam rávenni a dologra. Persze azért ő sem ragaszkodott olyan nagyon hozzá. Ha mondjuk azt éreztem volna, hogy valami miatt ez neki nagyon fontos, akkor talán... De így nem. Ha lányaink lettek volna, akkor Boti Kata lett volna, Csongi pedig Réka.

Szerintem egyáltalán nem te vagy a lekvár. Én is jól le szoktam fáradni estére. A lakás folyton szalad, egyszerűen alig érem utol magam. Én sajnos nem tudom sírni hagyni a gyerekemet annak érdekében, hogy rend legyen a lakásban. Úgy vagyok vele, hogy most kicsi, sőt kicsik mind a ketten. MOst van szükségük rám a legjobban. Ezek a hónapok soha nem fogank visszatérni. Inkább velük töltöm az időt.

Na, megyek aludni. Ki tudja meddig tart az orrcsepp hatása Csonginál. Utána dugul az orra és általában felébreszti.

Na, jó éjt mindenkinek!

Meskete

Meskete

Kép
Kép
Kép
meskete
Őrbottyán
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a segitségeket előre is, most várom h meglegyen a mult csüt-i eredmény, annak függvényében még jobban odafigyelek majd...(este megint lenyomtam 1 turos táskát...Kép nem tudok ellenállniKép((()

Jobbulást a picibabának!

Szép napot!

Kép
hencsi
 
 


Csajok!

Csak egy gyors bekukk, aztán megyek szemészetre.
Jól beindultatok, ezt már szeretem Kép Kép Kép !
Volt mit olvasnom!
Tegnap már nem tudtam visszajönni, mert hazajött az Ember, és trónfoglaló lévén beült ide a helyemre Kép . Este meg már csak olvasni jöttem. Úgyhogy majd ma bepótolom a tegnapit, amit írni akartam. DE NEM MOST, mert megyek, még a Csajomat is fel kell öltöztetni.
Úgyhogy majd érkezem!

Pusszantás: Monika



Sziasztok!

Mondiri!
Milyen szemészet? Mi is oda megyünk a pici lánnyal. Te kivel, hova, miért?

Meskete!
Én akartam inkább az Imrét, de a fiam 1,5 éves koráig a kisfiamra hallgatott csak. (Az egész család ezen röhögött.)Nálunk még belejátszott a nagypapa (Imre) hírtelen halála is, de nem bántam meg hogy egy olyan nevet adtam neki ami most nem divat, lehet, hogy mire felnő ez a név lesz újra izgalmas. A Kristóf amit akartunk nagyon gyakori és az is bántott volna.

Hencsi!
Lehet édességet is enni, csak módjával, van hogy én is fagyira cserélem a vacsimat.

Sziasztok, én is megyek szemészetre.

Csilla
csilla74
 
 


Sziasztok!

Írtam egy tök hosszút, erre megint elszállt Kép Kép !
Marha morcos vagyok! Most megyek, megnyugszom, aztán majd jövök! Hát ilyet....

Monika



Sziasztok!

TEgnap megszereztem a vérvétel eredményét és képzeljétek jó mind2 érték, így "csak" diétára vagyok fogva.....KépKép azért beszereztem 1 vércukor mérőt otthonra és ha sokat bűnözök, meg hetente szúrópróba szerűen megnézem majd étkezés után 1 órával...Kép

Aki járatos ebben a dologban és nem minden étkezés után mér annak mondtak valamit, hogy pl a reggeli v a vacsora után érdemes vizsgálni a cukorszintet?? Vagy mindegy h melyik étkezés után??

Sziasztok!

Kép
hencsi
 
 


Szia Hencsi!

Örülök, hogy megúsztad.
A reggelinél kell főleg vigyázni! Nekem este is van hogy magas. Méregessed, mert ahogy megy a terhesség előre nőhet a cukrod is.

Csilla
csilla74
 
 


Sziasztok!

Megpróbálok megint írni, remélem, el is küldi ez a szxr!

Csilla,
Én mentem a szemészetre, ide a Misszióba, mert nem látok jól olvasni meg írni, úgyhogy csináltatok olvasószemüveget.
Pici lánynak van gáz a szemével?

Hencsi,
Örülök, hogy minden oké, és "csak" diétáznod kell. Nekem is kellett volna a védőnő szerint, de a dokim azt mondta, hogy nem normális ( mármint a védőnő ), 48-al lettem terhes, és 63-al mentem szülni, úgyhogy a doki még örült is, hátha marad rajtam egy pár kósza kiló. De nem Kép , még sovibb lettem.
Túrós táska Kép , mindig ezzel bűnözöl! Bár én is imádom. Én a terhesség alatt ( a tél közepén ) görögdinnyét meg sárgabarit kívántam, de nagyon!! Áprilisban megszültem, alig vártam a szezont, és szinte csak ezeken éltem. Kielégítettem a terhességi kívánósságom Kép .

Meskete,
Remélem, Csongi már javulóban! Mi a szilveszter éjszakát ugyanígy éltük át, így kezdtük az újévet Kép . Csak Bettinek mandulagyulladása volt, de szinte ugyanaz.
Estére én is mindig befáradok, bár inkább agyilag. A sok kérdés ( miért, minek, ki az, mikor ) nagyon lehúz. A háztartással szerencsém van, mindent meg tudtam, tudok csinálni Tőle, sőt, mostmár ő jön, hogy hadd segítsen mosogatni, port törölni. Végülis ő az én utánpótlásom Kép .

Na lépek, majd este benézek!

Pussz: Monika



Szia Mónika!

Van valami a szemhéja alatt, amit le kellene szedni, csak pici még az altatáshoz ezért havonta visszarendelnek, legközelebb szept. nézik meg.

Csilla
csilla74
 
 


Jó hűsölést Mindenkinek!

Ismét egy kibírhatatlan nap!
Tegnap még én is beültem Betti medencéjébe délután, locsolta a fejem a kiskannával, másképp nem is lehet ezt az időt kibírni.

Csilla,
Azt hittem, könnycsatorna-átmosásra mentek, azon mi is voltunk.
Szegény pici Adri! És mi ez? Valami szemölcs-féle?

Most olvastam vissza, és rájöttem, hogy borzasztó vagyok Kép ! Mindenre azt írom, hogy igen, ilyen nekünk is volt. Bocsika, ha fontoskodónak tűntem, nem akartam. De tényleg így van.

Kutyánk tüzel, nem győzöm elhajtani a "felhergelt" kanokat.
Két házzal arrébb van egy dög, kutyaévben számolva van vagy 90 éves, süket, meg alig lát, de jön kefélni a Mancival. Olyan lukat rágott hátul a drótkerítésen, hogy még én is átférek rajta. Egy másik meg szabályosan átmászik a kerítésen, pedig van vagy 170 centi magas.
Úgyhogy nem unatkozom!
Hála az égnek, Betti legalább lefoglalja magát, mondjuk most épp a Némót nézi.
Na megyek, eszem valamit. Írjatok sokat, ma nagyon ráérek Kép ! Nem kell főznöm, tegnap tarhonyás húst csináltam, ma is az lesz Kép .

Pussz: Monika



Szia Mónika!

Sajnos nem érek rá sokat írni. A Dr. néni sem tudja pontosan, hogy mi az, majd ha levették elemzik.

Elpusztulok a melegtől

Csilla
csilla74
 
 


Sziasztok!

Ma már mintha nem lenne olyan hőség!
Bár reggel kimentünk a CBA-ba, tök jó levegő volt, erre mire kijöttünk, már megint fülledtség volt. Remélem, már kezd helyrejönni az idő.
Olyan zúgás van nálunk, Mogyoródról tökre idehallani a Ringet. Már kezd kicsit idegesíteni.
Na mi van Csajszik, nagyon hallgattok Kép ?
Remélem, nincs senkivel semmi baj!

Monika



Sziasztok!

Én részemről azért hallgatok, mert pici lányom a melegre való tekintettel 2 óránként szopizik, és csak keveset bír aludni. Szóval elvagyunk, mint a befőtt (tényleg úgy érzem magam).
Lehet, hogy mindenki nyaral.


Csilla
csilla74
 
 


Szia Csilla!

Nem lehet könnyű ilyen melegben még egy nem jól alvó picivel is küszködni, de tarts ki, mintha jönne a hűvibb.
Többieket, ha valóban nyaralnak, nagyon irigylem, mi idén még sehol nem voltunk. Sőt tavaly sem, leszámítva apósomék másik házát Aggtelek mellett, de hát az nem oooolyan nyaralás.
Fűzöm is Embert ezerrel, hogy a hétvégén elmehetnénk valahova, ezer haverja van, akinek van autója ( nekünk nincs ), igazán elmehetnénk fürdeni vagy nem is tudom. Kíváncsi leszek, mi lesz a vége...
Szerintem marad Betti kismedencéje Kép .

Monika



Szia Mónika!

Hát nagyon úgy néz ki, hogy ketten maradtunk, (mint nem nyaralók). Igen picit hűvösebb van, de a lányomnak ez még nem tűnt fel. De egy szót sem szólhatok, mert 21-05-ig alszik és ez a lényeg. Ja és mivel tavaly ősszel költöztünk el Bp-ről még azért is összetehetem a két kezem, hogy nem a lakásba főződöm a két gyerekkel. Én is a fiam medencéjében szoktam hűsölni, ha véletlenül egyszerre alszanak. Szóval az élet szép, és télen úgyis a nyárról álmodoztam. Remélem mentek majd fürödni, én is próbálkozom egy kora őszi elutazással.

Szia

Csilla
csilla74
 
 


Sziasztok!

Megint oda voltunk pár napra, azért nem jöttem! A férjem tesójának volt a lagzija. Ami nagyon szép volt, a buli is jó volt, csak az előtte lévő néhány nap volt kibírhatatlan ahőség miatt. Szóval az esküvő olyan különleges volt, hogy lennt a Körös parton (a szüleink Békés megyeiek) volt minden, a szertartás is. Napraforgókkal, fáklyákkal, teamécsesekkel volt feldíszítve minden. Majd a buli is kinnt volt, grillezés, bográcsozás stb.- Nagyon jó volt. Nekünk már le kellett menni csütörtökre, mert a párom segített hurcolkodni, rendezkedni stb. Boti nagyon élvezte az egészet, de szegény Csongi. Teljesen kész volt vasárnapra. A meleget sem bírja és ehhez még az idegen hely, rengeteg idegen ember, akik mind ki akarták kapkodni a kezemből. Nem tudom miért gondolják egyesek, hogy az a gyerek, aki láthatóan nyűgös az anyjánál, miért nyugodna meg egy vadidegen ember kezében, így folyamatosan tovább hergelődött szegény. De aztán szerencsére túléltünk mindent, az esküvő meg tényleg szép volt.
A betegségből is szerencsésen meggyógyultunk. A láztól meg beindultak a fogai Csonginak és a két alsó 1-es áttört, úgyhogy van két fogunk Kép

Úgy tűnik most egy darabig nem megyünk több napos utazásra, úgyhogy sűrűbben benézek.

Mindenkinek további kellemes hetet! Már csak a mai napot kell kibírni kánikula ügyben, ha lehet hinni az időjárásjelentésnek Kép Én is rosszul bírom a meleget!

Üdv: Meskete

Meskete

Kép
Kép
Kép
meskete
Őrbottyán
 
 


Sziasztok!
Itt vagyok ám én is, de már csak az olvasáshoz van erőm. Örülök ha melómat meg tudom csinálni, utána pihi. Már nagyon ki vagyok, alig van étvágyam, meggyulladok, és még mindig nincs meg a helyettesem. Pedig okt. 2. vészesen közeledik, ha addig kihúzzuk. De az vigasztal, hogy már csak ebben a hónapban dolgozom, utána egy percet sem. De ahogy a főnököm ismerem napi telefonkapcsolatban leszünk.
Azért minden nap bőszen olvasgatom a leveleiteket. Mi most megyünk el a párommal hosszú hétvégére, de ahogy láttam esni fog.
Szép napot mindenkinek
Puszi
Betti
betti1977
 
 


Sziasztok!

Hát én sosem vágytam esküvőre (nem is házasodtunk össze), de egy ilyen esküvőben még én is benne lettem volna. Nagyon szép lehetett.
Más:
Lehet, hogy én vagyok örökké elégedetlen, de azért durva ez a váltás, mindenki egy kis hideg után vágyott, de nem özönvízre. Mondjuk, legalább nem kell locsolnom. Remélem nem azért tűnt el mindenki, mert szivattyúzik.
A fiam teljesen megbolondult, hogy nem mehet ki, még csak a csilláron nem volt. Viszont mesenézés közben belekakilt a bilibe végre. JUHÉÉÉÉ!
Hát hírtelen ennyi, remélem holnap már nem esik, mert jön a család kerti sütögetésre.

Sziasztok

Csilla
csilla74
 
 


Jó éjt Mindenkinek!

Gondolom legalábbis, hogy már alszotok Kép .
Most értünk haza a barátainktól, bár Embert ott hagytuk, ő majd később jön. Végre nem nálunk van a "banzáj". Bettit levetkőztettem, megmosdattam ( most nem pancsizott ), bedugtam az ágyba, és szerintem egy perc múlva már aludt is. Úgyhogy most csak az enyém a net Kép . Nem toporog senki mögöttem.

Csilla,
Igen, pont anyuval röhögtünk, hogy idáig a hőséggel volt problémánk, most meg az esővel, hideggel Kép .
Sütögetés hogy sikerült? Jó idő volt hozzá, nem?
Bilibe kaki Kép . Mennyi idős pontosan fiacskád? Nagyon rossz a memóriám!
Kertes háznál nincs is jobb, szerintem is! Volt egy pesti barátom ( anno ), nála aludtam párszor így nyáron, hát teljesen kivoltam! Meghalnék, ha be kéne költöznöm. Persze, ha oda születtem volna, biztos másképp gondolkodnék, de hát nem Kép .

Betti,
Kíváncsi vagyok, Ti milyen időt fogtatok ki, remélem, azért jól telik a hétvégétek!
Munkahelyeden ne hagyd Magad, én hülye, a megbeszélt időponthoz képest még ráhúztam egy hónapot. Bár én teljesen más munkát végeztem, a Pólusban voltam, mint eladó. Épp a karácsonyi forgalmat szerettem volna elkerülni, de aztán végül ott maradtam jan. 2-ig. Nem bántam meg végülis, de mégegyszer biztos nem csinálnám végig Kép .

Meskete,
Ezért a jó kis lagziért igazán irigyellek! Imádom az ilyen "romantikus" dolgokat ( gyertya, fáklya ).
Szegény Csongi! Még minket, felnőtteket is megviselt a hőség, nem még őt...
Fogacskák Kép éljen, éljen! Na és ő is virraszt éjszaka, mint Boti? Vagy nála nyugi van?

Léptem Kép .

Mostmár tényleg jó éjt Nektek!

Monika



Sziasztok!

Mónika!
A fiam 2 éves múlt májusban, lehetett volna előbb is elkezdeni a szoktatást, de vártuk a jó időt, mert azért a kertben-bugyi az a legjobb rászoktató módszer (legalábbis szerintem). Nagyon jó volt a sütögetés, nem esett addigra az eső, a husi nagyon finom volt, a család is jó érezte magát, haza se akartak menni, csak amikor a fiam elaludt a nagypapa mellett akkor kezdtek cihelődni. Azért is jó volt, mert nálunk az egész család Bp-en lakik, így sajnos ritkán látjuk őket.

Betti!
Csatlakozom Mónika véleményéhez. Engem is szívattak a munkahelyemen, még tanítsam be ezt, még maradj egy picit. Olyan ideges voltam végig, hogy a cukromat alig lehetett beállítani. Nem ér az egész annyit. A gyerek a legfontosabb, a munkahelyeden meg hamar elfelejtik az áldozatot.

Süt a nap, és nem kapok hőgutát, ez tetszik!!!

Megyünk a „kertbe JÓ” ahogy a fiam mondja.

Sziasztok

CSilla
csilla74
 
 


Szia Csilla!

A fiad majdnem egyidős a lányommal, Betti áprilisban volt kettő.
Lehet, én vagyok félreinformálódva, de én úgy hallottam, hogy a fiúk később lesznek szobatiszták. Ahhoz képest Imi elég hamar az lett. Szerintem pont időben vagytok a rászoktatással, én is nyáron szerettem volna, csak hát ugye Betti beelőzött Kép . Ahogy betöltötte a kettőt, azon a héten teljesen szobatiszta lett.
Ja, és mit mondtam? Hogy nem megyünk sehova, tuti, valami közbe fog jönni. Hát persze, itthon vagyunk, és nem megyünk sehova Kép . Bár ma van valami " Veres-Fesztivál", állítólag oda lemegyünk, dehát én már ebben sem hiszek. Majd ha ott leszünk...

Na megyek, elaltatom Csajszit.

Monika



Ja, és hova is mentek? Nem tudom elolvasni, pedig a fiad mondására kíváncsi lennék Kép !

Monika



Sziasztok!

Mónika!

Mindig kérdeztem a fiamtól, hogy lemegyünk a kertbe. Jó? Adok banánt. Jó?
Erre ő mindig úgy mondja, ha le akar menni, hogy
KERTBE JÓ! Banán jó!
Az én is, te is-el sincs tisztába, ha látja, hogy készülődünk, szaladgál is izgatottan kiabál, hogy én is, te is. Olyan édes.
Nem szobatiszta még, már legalább 2 hete hol sikerül szólnia, hol nem. Azóta sem sikerült még egyszer a bilibe kakilni, úgyhogy szerintem ez el fog húzódni.

Remélem, már javában bulizol a fesztiválon!!!
Ki van ilyenkor manókáddal?

Csilla
csilla74
 
 


Szia Csilla!

Voltunk tegnap "fesztiválozni", a végére még az eső is eleredt Kép . De azért elég jó volt. Olyan jellegű volt az egész, mint ( nem tudom, szoktad-e nézni esetleg ) a M1-en szokott lenni a Dáridó, ill. azt hiszem, mostmár Szuperbuli.
De minket leginkább a Bódi Gusztiék érdekeltek Kép . Hagy ne mondjam, ők voltak az utolsók, fél 11 körül.
Betti jött most velünk, a végére be is aludt. Amúgy anyukám szokott rá vigyázni, ha esetleg elmegyünk valahova, de most Betti is jönni akart, mert nővéremék is ott voltak. Úgyhogy a három kiscsaj együtt bulizott Kép .
Anyukám itt lakik velünk szembe, ilyen esetekben nagyon segítőkész, meg hát amúgy is. Úgy volt, ő is jön, de meg volt fagyva egész nap, úgyhogy inkább kihagyta.

Tetszik a kisfiad mondása, olyan aranyosakat tudnak beszólni Kép !
Betti már kezdi használni az én-te-őt, de van, amikor azt mondja, hogy "tiém", vagy "enyéd". Ugye a tiéd és az enyém miatt Kép . De utána kijavítom, és elég jól megy már neki.
Türelem a szobatisztasághoz, majd csak eljön az ideje Kép !

Megyek, mert Betti gurigatja a virsliket az asztalon, evés helyett.

Mónika



Sziasztok!
Köszi a biztatást, aug 31-el leteszem a lantot. Érzem, hogy már most sem itt kellene lennem, de hát mit csináljak a jó szivem. Még hátra van a betanítás, remélem valami értelmes csaj jön mert most valahogy nem bírom idegileg a sötéteket.
Az idő egész jó volt, főleg szombaton. Kirándultunk egy csomót és nem kaptunk hőgutát. Nekem most kedvez ez az időjárás, nem fől a fejem, és nem kell locsolni. CSak a gyerekeiteket sajnálom, hogy a lakásba kell ülniük és gondolom mindent felforgatnak.
Na csá

Betti
betti1977
 
 


Sziasztok!

Mónika!
Örülök, hogy végre kikapcsolódtál, majd én is intézek itthon valamit. Képzeld, ma is szólt, hogy menne pisilni a bilibe, nem hittem neki ugyan de azért ráültettem, nehogy én legyek az, aki minden jónak elrontója. Csak éppen azt nem figyeltem, hogy a kukacot is illik begyűrni a bilibe. Az én okos fiam, akinek valóban kellett pisilnie (ráadásul most még sok is volt) telepisilte a fürdőszobát. Szegény nem értette, hogy miért lett vizes mégis a nadrágja, úgy kellett vigasztalni, hogy milyen okos, milyen ügyes és csak véletlen volt. A fiam okos, de hogy az anyja milyen hülye.

Betti!
Képzeld, az én helyemre eredetileg, a főnököm ismerősét akarták (én még ilyen ……. emberrel nem találkoztam, ráadásul pszichésen sem volt rendben (csak pépesített kaját evett, mert másképp azt képzelte, hogy megfullad stb…). Szóval én próbálkoztam a főnökömnél, hogy szerintem nem fog tudni utalni, mert nem tudja a számlán, hogy ki-kivel van, meg szerintem azt sem érti amit mondok, de erre az volt a válasz, hogy én se tudtam ezeket amikor elkezdtem csinálni. Vért izzadtam, a cukrom az egekben volt mire mindent elmondtam neki, és bár láttam, hogy nem igazán érti, de úgy csinált mindenki előtt, mert büszke volt, és kellett neki az állás (még azt is kitalálta, hogyha visszamegyek majd ketten csináljuk (ki akart túrni, de tudta, hogy neki ez egyedül nem oké). Én meg beleadtam mindent, tovább maradtam, mert én is jószívű voltam. Erre, amikor már itthon voltam végre, és próbáltam lenyugodni hívtak, hogy kirúgták, mert semmit nem találnak, pénztárhiány van, és semmit nem lehet rábízni, nem mennék-e be a következőt betanítani. (No akkor már beintettem.).
Hát ez picit hosszúra sikerült, de nagyon vigyázz, mert amikor kikerültem a mókuskerékből jöttem rá, hogy tök fölöslegesen szívtam.

Pusszantok mindenkit. Jóccakát!

Csilla
csilla74
 
 


Sziasztok!

Remélem most sikerül a hozzászólásom! Valamelyik nap írtam és elszállt Kép Pedig én is számtalanszor megfogadtam már, hogy előbb leírom a gépbe és aztán bemásolom ide.

Monika, Csilla! Tök ügyesek a gyerkőceitek a szobatisztasággal. Boti tavaly hallani sem akart róla ( ő is májusi, tavaly ő is ilyesmi idős volt, mint Betti és Imi) Egyszerűen üvöltött amikor le akartam venni a pelust róla. A legnagyobb melegben sem engedte. Ugyanezt csinálta a zoknival is. Az egész játszótér rajtunk röhögött, hogy az én gyerekem 35 fokban is zokniban van. Sőt zokniban is aludt sokáig. Csak most 3 éves kora tájékán "szabadult" meg ezektől a fura dolgoktól. A szobatisztaságot is teljesen csak a kukiműtéttel oldottuk meg nemrég.

Amúgy Boti ebben a jó kis időben összeszedett egy mandulagyuszit. Teljesen jó, a nyár közepén felváltva járok a gyerekeimmel az orvoshoz! Mi lesz itt télen?
Csongi alvásai egyre rosszabbak. Mióta otthon voltunk Anyukáméknál annyira rászokott a cicin elalvásra, hogy azóta napközben is követeli, sőt éjjel is hiába rakom vissza az ágyába szopi után egy óra múlva már nyekereg. Ha magam mellé veszem alszik. Végülis ugyanez volt Botival. MOst vagy szenvedünk mindnyájan és alig alszunk, de következetesen visszapakolom az ágyába, vagy ugyanúgy, mint Botinál hagyom az egészet a csudába és magam mellett altatom. Majd mire előbújik az összes foga talán ő is leszokik az éjjeli ciciről is és végigalussza az éjszakát. Csak az a baj, hogy a régi lakásban Botival egy összetolt franciaágyon aludtunk ketten, most meg egy 70 cm széles Gabi-heverőn osztozok Csongival Kép

Kertes ház: Nekem elég vegyesek az érzéseim a dologgal kapcsolatban. Én egy vidélki kis faluban nőttem fel, kertes házban. Pesten ki nem állhattam a bűzt, a zajt, azt, hogy a panelban még azt is meghallottam, ha a szomszéd pukizott egyet stb.... De most így Õrbottyánban néha bizony hiányzik egy kis pezsgés. Nekünk még nincsen kész az udvarunk, kerítésünk is csak most lesz, ha minden igaz, szóval nem tudtunk egyenlőre csak úgy kiülni a kertbe. Elég kihalt részen lakunk, falu széle, erdő alja, főldút, kb óránként megy el egy autó előttünk. Ha sétálni megyünk is elég egyhangú, szinte emberrel sem találkozunk. Úgyhogy a két véglet. Nem is merem mondani a férjemnek, hogy néha vágyom vissza a nyüzsibe. Talán, ha szépen meg lesz csinálva a kertünk jobban érzem majd magam. Meg ha majd nem itthon kell lennem egész nap, hanem dolgozok, viszem a gyerekeket suliba stb, mozgalmasabban élek, akkor nem érzem majd ilyen unalmasnak itt Õrbottyánban.

Na, mennem kell, Boti nyüszög!

Csak még egy gyerekszáj Botitól:
Boti csikorgatja a fogait. Rászólok, hogy ne csikorgasd! Erre ő: "Csak megigazítottam!" Kép

Jó éjt:
Meskete

Meskete

Kép
Kép
Kép
meskete
Őrbottyán
 
 


Jó reggelt Nektek!

Irulok-pirulok, mert mindig nekem jár a szám, hogy keveset jövünk ide, erre én hétfő óta nem írtam. De olvasni azéert jöttem Kép .
Meskete,
Nem tudtok egy nagyobb ágyat beszerezni? Azért úgy mégiscsak kényelmesebb lenne szopizni. Na meg Neked aludni!
Legalábbis én ezt a változatod támogatnám, nálunk is így van/volt. Amíg egy-két hetes volt, mindig felkeltem éjjel, szopi, büfi, mire ugye ő is felélénkült, órákig tartott, mire visszaaludt. Utána bevettem az ágyunkba, szívott kettőt, és már aludt is Kép . Azóta is átvándorol mellém, van, amikor csak reggel veszem észre, olyan óvatosan közlekedik Kép . Pedig már rég nincs szopi Kép !
Úgyhogy szerintem az a fontos, hogy reggelre kipihent anyucit kapjanak a srácaid, nem az, hogy mindig vissza van téve a helyére. De hangsúlyozom, hogy ez csak az én véleményem!
Bettivel lehet, ebből az okból gondjaim lesznek, mert még most augusztusban festetünk, és átkerül ebbe a szobába, ahol most a számítógép van. Kíváncsi leszek, hogy mi lesz Kép . Vajon innen is átvándorol majd?
Azért ebben megértelek, hogy vágysz a mozgalmasabb életre. Nekem az a szerencsém, hogy mindig van menőke, ha más nem, tesómhoz. Bár én a piaccal is megelégszem Kép . Betti is szeret nézelődni, hála az égnek, nem hisztizik soha semmiért. Majd ha Boti megy oviba, utána meg Csongi is, visszasírod majd még ezt az időt Kép ! Én legalábbis már most szenvedek, hogy jövőre mennem kell dolgozni. Na nem azért, mert lusta vagyok, csak egy teljesen más időbeosztásom lesz, mindent meg kell majd ugyanígy csinálnom, és közbe még dolgozni is...
De én szenvedek, akinek csak egy gyerkőc van Kép . Akkor Ti Csillával? Nektek se lesz egyszerű!
Gyerekszáj Kép .

Csilla,
Kintmaradt kukac Kép Kép . Szegény Imi! Biztos meglepődött, hogy ő a bilin ül, akkor miért jön ki mégis a pisi Kép ?
Jól megszivattak a munkahelyeden! Ide mész vissza dolgozni?

Betti,
Örülök, hogy Rólatok is hallani!
Pocaklakó hogy van? Minden oké?

Megyek, mert közbe Betti felébredt. Igyekszem visszatérni Kép !

Pussz: Monika

Jó kis regényre sikeredett!



Sziasztok!

Hát Csongi is elkapta a betegséget. Ugyanaz, mint Botinál, ugyanazt a gyógyszert kapja.

Monika! A nagyobb ágy jó ötlet, bár a gyerekszobába dikerkt ilyen kicsiket tettünk, nem is biztos, hogy elférne nagyobb. Talán az lesz a megoldás, hogy amikor Csongi kitelepedik az én ágyamra, akkor én meg letelepedek a matracra, ami azért van odatéve az ágyak elé, mert Boti időnként még lehuppan a földre álmában. Ez azért sem rossz, mert később nem lesz gond elhagyni a kiságyat. Így egyből a saját gyerekágyában alszik. Majd legfejlebb beszerzek egy leesésgátló ágyszélet és nem gurul a fejemre Kép

Míg Boti volt csak, addig én is nagyon szerettem mászkálni. Pesten nagyon sokat mászkáltunk babamasszázsra, zenebölcsibe stb De most két gyerekkel elég macera ám elindulni. Õsszeszedni őket. Csonginak az autóba a hordozót is betenni, babakocsit is vinni. Ha elalszik az autóban, felkelteni (sajnos most nem kompatibilis a hordozó a babakocsival, Botinál az volt, így ez nála nem volt probléma) Szóval nem egyszerű, úgyhogy amíg Csongi nem lesz egy kicsit könnyebb eset, legalább önjáró, addig nem szeretek mászkálni velük. De néha amúgy muszáj! Ma is a Corában voltam velük. Persze Botira rájött a pisilhetnék a vásárlás közepén. Bevásárlókocsit eltolni az információs pulthoz, biztonsági őrt megkérni, hogy figyeljen már rá, majd Csongival a kezemben megpisiltetni Botit. Majd Boti minden alkalommal fel szeretne ülni valami bedobálós autóba. Aztán ceremóniaszerűen meg kell ebédeltetni, általában piros tésztát (bolognai, vagy lasagne). Aztán pedig muszáj megnzéni a szökőkutakat, pénzt is kell bele dobni. Még most az volt a szerencse, hogy Csongi bealudt, de van olyan, amior végig üvölt, vagy végig a kezemben van. Jól lefáradtam a végére. Hát ezért nem kerekedek fel olyan könnyen velük.

Na, mindenkinek kellemes hétvégét kívánok!
Nálunk kerítésépítés lesz a program, bár nekem ebben csak az a részem, hogy ebédet főzök a csapatnak.

Üdv: Meskete

Meskete

Kép
Kép
Kép
meskete
Őrbottyán
 
 


Sziasztok!

Meskete!
Sajnálom a kis betegeket, remélem hamar túl lesztek rajta.

Merre laksz Õrbottyánban, én pl. azért akartam kertet, házat, mert kiskoromban a nagyszülőknél voltam nyaranként Kőtelken, amikor meg nagyobb voltam, a szomszédokkal jártunk Õrbottyánba (nekik volt ott telkük). Nem tudom az utcát, csak hogy amikor leszálltunk a vonatról első utunk a kocsmába vezetett (én csak üdítőztem), utána át a síneken földút, majd az utca végén majdnem a focipályával szemben volt a telek. A lényeg ezeken a helyeken szerettem meg a vidéki életet. Nekem a pezsgés egyáltalán nem hiányzik, inkább azzal van bajom, hogy nem tudok elmenni biciklizni, vagy fodrászhoz, vagy csak úgy egy picit el valahova, csak hosszadalmas szervezés által, és ha végre eljutok valahova rohanok, hogy minél előbb hazaérjek. De ez Bp-en is ugyanígy lenne. Én is azért nem merek sehova menni, mert mi lesz, ha nyűgösek, ha a fiam elindul valahova, hogy megyek utána a picivel stb…, nekem is a bevásárlás az egyetlen kimozdulás (ha itthon van a párom), ja meg az orvoshoz járás, de azt szívesen kihagynám.
Tetszik Boti mondása, legalább időnként van min röhögni a bezártság alatt.

Mónika!
A munkahelyem egyébként jó volt, önálló volt a munkám, a főnököm békén hagyott, ha a munkám kész volt. Csak nehezen akartak elengedni, nem találtak mást, sokáig hívogattak, de aztán lett valaki, nekem meg lett még egy manókám. Szóval ez úgy nézz ki gondolom, hogyha lesz még cég, és nem lesz jó a helyettesem akkor vissza tudok menni, egyébként szerintem szarnak a fejemre. Ezért is mondom, hogy a cég úgyse lesz hálás semmiért, ha nem talál jobbat hajlandó visszavenni az embert, de ki tudja mit szólnak majd ha pl. beteg a gyerek.
Hát nem mondhatni, hogy túl rövid voltam (Bocsi)

Jó éjszakát mindenkinek

Csilla
csilla74
 
 


Sziasztok!

Hétvégén mindenki sztrájkolt Kép ?
Változatosság kedvéért megint behalt a gépünk, tegnap csinálták meg a páromék.
Péntek este bográcsozni voltunk, szombaton Betti nem akart hazajönni tesóméktól, úgyhogy még szombat este mehettem le érte ( kilóméter hiányom nem volt Kép ), tegnap pedig ők voltak nálunk. Hát, tömören ennyi.
Úgy vettem észre, Embernek jót tett a sok szemrehányás, amiért nem megyünk soha sehova, mert próbál közös programokat szervezni. Persze, egy-két barátja akkor is becsúszik a képbe, de nem bánom, mert azért csak együtt vagyunk!
Ma próbálom majd megfűzni, ha hazajön, hogy menjünk el vásárolni Kép . Na nem óriás bevásárlásra gondoljatok, csak úgy lájtosan! Cora, Auchan, vagy akár a Tescoba. Imádok ilyen helyeken bóklászni, és Betti is élvezi. Remélem, sikerül!

Meskete,
Csonginak jobbulást! Tudom, nem vigasz, de legalább átesik rajta mindkettő, szinte egyszerre. Legalább benne vagy a kikúrálásban Kép .
Kerítés hogy sikerült? Végeztek vele?

Csilla,
Ettől a "beteg lesz a gyerek" szindrómától én is tartok. Jó, nálatok még rosszabb Mesketével, mert 2 gyerkőc van. Hát, nem tudom. A volt munkahelyem a Pólusban volt, de ez az üzlet megszűnt. Van még a Westendben, Árkádban meg az Europarkban, ja meg egy nyílt azóta Újpest-központban. Csak az esti hazajárástól, na meg a közlekedéstől tartok. Amúgy végülis jó lenne visszamenni, mert heti 3 napot dolgoztam, igaz, reggeltől estig, bár pénzben ugyanannyit kaptam, mintha máshol heti 5 napot dolgoztam volna. Csak hát hétvégén is kéne menni, ez meg Betti miatt nem a legjobb. Sok gyerekprogram hétvégén van. Igaz, hogy hétköznap meg négyet együtt lennénk. Ááááá, nem tudom, ez még a jövő zenéje.
Állítólag felvették őt az oviba Kép , csak ma ebbe a fika időben nem mentem el megnézni a kiírást. Idén kellett beíratnom, mert jövő áprilisban már megy oviba, és akkor már késő lett volna beíratni. Így legalább tutira befér a nagy tömegbe Kép !
Na lépek, Betti felébredt.

Monika



Ja, és elfelejtettem írni, hogy szerdára kész a szemüvegem Kép Kép !
Tudom, nem nagy dolog, de én úúúúgy örülök, hogy végre este is rendesen tudok írni meg olvasni! Nem kellett erős, mert 1,5x1,5-es olvasószemüveg, de nekem ez a megváltás!

Na pussz: Monika



HENCSI????


Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: