Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
BALU VÉGRE KAKILT!!!! Pelusba jött a kaki hónapok óta először. Olyan voltam, mint Fic lesz nemsokára - kezdő anyuka... - kicsit nem is tudtam hirtelen hogy kezdjek neki a pucolásnak, hogy tartsam a törlőkendőt. Kép Mindegy, hamar belejövök, mert kb. óránként fog most kakilni hónapokig. Szép kis pelusmennyiség fog fogyni. Az éjszakát leszámítva egy 15 tutira elfogy majd egy nap. Mindegy, a lényeg, hogy talán most már vége lesz a kínlódásnak.

Fic
Vissza kell bókolnom. Kép Nekem ilyen szépet még senki nem mondott, hogy én ilyen szépet tudok mondani másnak. Kép Én is köszi. Kép

Megyek, megint fáradt vagyok....

Dóri
doryy
 
 


Sziasztok!
Bocsánat, hogy csak így bejöttem, de
egy nagyon fontos felmérést végzek a Szoptatásért Magyar Egyesület megbízásából, az anyatejet helyettesítő termékek marketingjét szabályozó WHO-kódex betartásának magyarországi helyzetéről.
Lenne egy pár kérdésem a 6 hónapnál fiatalabb babák anyukáihoz:
-a csecsemő életkora?
-táplálja-e csecsemőjét valamilyen gyári élelmiszerrel?
-ha igen, milyen márkájú tápszert, teát, tejpépet, gabonakészítményt vagy egyéb élelmiszert használ, és miért?
-miért?:-A: az orvos javasolta B:a védőnő javasolta C: a dietetikus javasolta D: más egészségügyi dolgozó javasolta E: saját, előző gyermekével szerzett tapasztalata alapján F: reklám alapján választotta G: rokon vagy barát javasolta H: egyéb:....
- kapott-e ingyenes mintát csecsemőélelmiszert (és teát,cumit?) gyártó cégtől? (Nestlé, Milupa, Hipp, Kecskeméti, Humana, Mildi, Avent, Chicco, Mam stb.)
-hol?:A: egészségügyi intézményben B: gyógyszertárban C: otthon D: üzletben E: postai úton F: egyéb:...
-ki adta?: A: a cég üzletkötője B: egészségügyi dolgozó C: egyéb:...
- kapott-e bármiféle tájékoztató vagy reklámfüzetet, ajándékot?
- ajándékfajta: A: cumi- cumisüveg B: előke C: pelenka D: játék E: dísztárgy F: pelenka és cumisüveg együtt G: ajándékcsomag H: egyéb:...

Bármit amit kaptatok szülésnél, vásárlásnál, postán, bárhol, kérlek írjátok meg nekem, azt is amiben nem vagytok biztosak, hogy ide tartozik.
Melyik kórházban született a baba?

Köszönöm, hogy ídőt szakítottatok rám és elolvastátok.
Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

Sziasztok, Petra
anyatigris2
 
 


Sziasztok

Megjottunk a Balcsirol.Alex epp a delutani durmolasat vegziKép

Monesz
Nektek jo nyaralastKépA kicsit is viszitek???En 1 eves kora utan is tiszta para voltamhogzelutazunk 5 napra szilveszterezni,de aztan ott mar jol ereztem magam.Na azota sem volt tobb ilyen.
Es a sterilizalod elado is lesz??Mert engem majd anno erdekelneKép

Dori
Gratula Balu pelusahoz.Ezek szerint eddig ki volt vezetve neki.hat nme lehetett konnyu.Gondlom mekkora az orom mostKépKépPelenkat meg amit eddig nemhasznaltatok azt most bepotoljatokKépKép
Gondolom hogy nehez lekotni egy beteg/labadozo gyerkoc figyelmet,ugyhogy te egy hos vagy!!!!!!
A Borzsonyben igen en jarok a hazi orvoshoz.Te is oda jarsz?
Alexe egy homeos dokineni a VII>keruletben de kocsival az is 10 perc.

Fic
Gondolom Te mar a korhazban.Remelel azert nem annyira veszes az a befekves es szules inditas,mint ahogy hangzikKépKép
drukkolunk neked egy emlekezetes es konnyu szulesert!!!!!KépKépKépVarjuk a hireket;)

Pusza
kata

Kép
Kép
kataa
 
 

 
 

A válaszokat erre a címre küldjétek: munkacsi.petra@freemail.hu
anyatigris2
 
 


Sziasztok!

Most olvastam a Szt. Imrés topikban, hogy Ficánka megszült! 02.10-kor bújt ki Vincike és jól vannak mind a ketten.
Nagyon gratulálunk! Sok boldogságot kívánunk Nektek KépKép!

Andi
liginé
 
 


Zsuzska
Nagyon nagyon gratulalunk es minden szepet es jot a kis Vincenek es a boldog ujdonsult szulocskeknekKépKépKép

Pusza
Kata es Alex

Kép
Kép
kataa
 
 


Juhéjj Kép
Szia Vinci Kép Puszi az irinyópirinyó talpidra. Kép Gratulálunk mi is. Ahogy lesz erőd, időd, kedved, majd várjuk a beszámolót, hogy mi hogy történt és persze fényképet is kérünk ám.

puszi
Dóri és Balu
doryy
 
 


Sziasztok Csajok!
Csak gyors bekukk! Hazajöttünk ma, nagyon jól vagyunk! Kép Vince szépen fejlődik, én ügyesedek, apócája tündér, épp most őrzi az álmát, hogy én egy kicsit tudjak babanetezni. Kép
Szóval: nem kellett indítani, magától beindult, a végén kellett egy kis segítség, mert a tolófájások nem jöttek elég intenzíven, végül külső nyomás és vákum segítségével világra segítettük az én gyönyörű 3500 grammos és 57 centis kisfiamat. A szülés nagyon szép volt, a vége izgalmas mindenkinek, dokibáknak, szülésznőnek, kispapinak és nekem egyaránt, de igazán SZÉP VOLT! Kép
Most búcsúzom, megyek pihizni, mert az most nagyon fontos. Nagyon jól vagyunk mindhárman!
Remélem, Ti is mindnyájan jól vagytok, Balu baba is már biztosan elfelejtette a "bántásokat"! Kép
Puszi Nektek!
Zsuzska és Vince
ficánka
 
 


Sziasztok lányok és friss anyuka!Kép
A legfontosabb: Vince manó Isten hozott a nagyvilágban! Erőt, egészséget, boldogságot és még egy csomó jó dolgot kívánunk neked és anyának!! Minden kívánságom így teljesüljönKépNagyon várjuk a részleteket!
Dóri és Balu baba, fáj a szívem ha arra gondolok hogy egy pici babának fáj valamije és szinte tehetetlenek vagyunk, nem is tudom mit írjak, nemsokára csak egy rossz emlék marad. A kakihoz gratulaKép
Fic, nem kell a ster. cucc? Szívesen odavisszük.
Üdv Mindenkinek! Monesz Virág
monesz
 
 


Dóri, van segítséged?? Ha bármiben tudok nagyon szívesen segítek!(na jó, a házimunkát nem nagyon szeretem Kép Kép) Már elég mobil vagyok Virággal. A mélcímem: antalmonikakukacfreemailponthu a számomat elküldöm ha gondolod.
Már mennem kell
monesz
 
 


Nincs jobb dolgom mint babanetezni éjnek évadján Kép ( várom apát, kimenője van ma este)
Kata,csak nem a H&M-ben szoktatok vásárolni?
Megyek, megjött apa Kép Kép
Csak vasárnap tudok jönni! Jó hétvégét mindenkinek!
monesz
monesz
 
 


Sziasztok!

Sziasztok Finci-Vinci! Kép De jó nektek, hogy otthon szopiztok és még csak most kezdődik az egész. Kép

Azért most nekünk sem rossz. Ma hazajöhettünk hétvégére. Gyorsan bekajált Balu és már el is aludt, itthon legalább alhat nyugodtan, már 2 órája szunyál. Hétfőn kell visszamenni, akkor majd eldöntik, hogy jövünk vagy maradunk. Meg hétfőn megyünk gasztroenterológushoz is, mert innentől kezdve nagyon más lesz minden, mint normál esetben lenne. Nagyon meg kell majd nézni, hogy mit ehet és mit nem.
Most vettünk neki Protexint, szegény bélbacikat pótolni kell valahogy a sok antibiotikum meg miegymás után. Nemrég kapta az elsőt, most biztos élvezkednek a vadiúj bacik a pocijában. Kép

Monesz, nagyon köszi, hogy számíthatok rád. Még fogalmam sincs, hogy hogy telnek majd a napjaink. Remélem a sok peluscserén és az étkezésen kívül nem lesz más változás és nem lesz hasfájós.
Ha összeszedtük magunkat egy kicsit, akkor összehozhatnánk egy nagy sétát. Ja, meg még hátra van nekünk egy csomó oltás is... még a 3 hósat sem kaptuk meg és még legalább 1 hónapot kell is vele várni.

Lányok, van egy fontos kérdésem. Ha "bántják" a gyereket, tehát pl. szurit kap és még annyira kicsi, hogy ilyesmit nem lehet neki megmagyarázni, hogy miért van, akkor melyik a jobb: ott lenni vele, segíteni lefogni, közben vígasztalni és szuri után felvenni --- vagy --- nem ott lenni, bántsa a doktornéni és utána majd jön anya - aki nem bántotta azzal, hogy közreműködött a szuriadásban - és majd megvígasztalja?
Ez most azért jutott eszembe, mert szombaton vagy 15-ször kellett szúrni, de végül nem sikerült vénát találni neki és otthonról kellett behívni a sebészt, hogy nyaki vénába rakják az infúziót neki. Persze hétvégén alig van nővér, én segédkeztem, elég drasztikus az egész, le kellett fogni erősen. Múlt hét szombat óta tegnap "szólt" hozzám először Balu. Nagyon kivoltam. Mindig elfordította a fejét, nem mosolyogott, csak az apjától fogadta el a kaját is. Aztán tegnap megint jóban lettünk. Nem szeretném, ha máskor is lenne ilyen, hogy megharagszik rám ilyesmi miatt.
Ti hogy csinálnátok vagy csináljátok az ilyen "bántós" helyzetekben?

Dóri
doryy
 
 


Sziasztok!

Zsuzska nagyon nagy gratu a szüléshez! Tényleg örülök, hogy nem kellett indítani és szépen kipottyant Vincike. Dóri én is nagyon sajnálom Balu babát, szegénykét 15-ször szúrni Kép! Mi az oltásoknál mindig ott voltunk, általában anyukának kell lefogni a baba kezét. Szerintem az a jó, hogy ha segítesz a dokinak, de közben a picihez beszélsz megnyugtatólag és megpróbálsz nem idegesnek látszani. Szuri után egyből fel kell venni és dédelgetni, így kb. másfél perc után megnyugszik és már nem is emlékszik az egészre. Szerintem a babák gyorsan felejtenek. Egyébként nem hiszem, hogy konkrétan rád volt mérges, csak a körülmények és a fájdalom miatt volt durca. Ne csüggedj el! Kép Balu baba biztosan nem fog erre emlékezni néhány hónap múlva! Hétfőn drukkolok, hogy ne kelljen bennt maradnotok.

Andi
liginé
 
 


Lanyok
Valaki irta hogy a Tompaba jar Nogyogyaszhoz.
Lecci-lecci adjatok infokatKép

Zsuzska
Orulokhogym ar otthon vagytok es minden rendben.Gondom mar tul vagytoka kotelezo siros ejszakanKépBar nem torvenyszeru,nekunk sem voltKép
Meddig marad otthon a parod?Lesz utana segitseged?
Varjuk az otthoni esemnydus beszamolotKépKép

Monesz
Es milyen volt Londonban???MeseljKép
Miert kerded a H&M-t?Egyebkent ott is de inkabb OLD NAVY fan-ek vagyunkKépFel csalad Amerikaban el igy konnyuKépKépKinezem az inetrnetrol Ok meg megveszik es hozzakKép

Dori
Szegeny BaluKépEN si azon a a velemenyen vagyok hogy nem rad haragszik csak fajdalmas a vizsgalat meg minden es azert valtozott meg kicsit a viselkedes az idegen kornyezetben.
En kotelezo szurikanl azt csinalom mint Andi,es bevalt de 15 szurinal szerintem amr semmi nem jon be...Kitartast es drukk hogy ne kelljen bent maradnotok.

Pusza
Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok!
Hétfőn kijöhettünk a kórházból. Nem akarom elkiabálni, de egész jól vagyunk. Az előre megjósolt húdefolyós és szinte óránkénti kaki helyett napi 1 kaki van és egész pépes. Kép Persze majd ma fogok adni neki először azóta sütőtököt, lehet, hogy majd attól lesz egy kis változás, ki kell tapasztalni. Csütörtökön megyünk varratszedésre.

Köszi a bíztatást szuri ügyben. Szerencsére azóta megint teljesen összebarátkoztunk, sokat vigyorog, megyünk sétálni is, de csak délután, mert délelőtt elég sokat alszik, utána meg nagy meleg van.
Lassan tervezhetjük a lakótelepi sétálást. Kép

Fic
Hogy vagytok? Vincike ügyeskedik az evésben? Hogy bírod a strapát?

Kataa
Milyen volt London? Mit is csináltál ott?

puszi
Dóri
doryy
 
 


Na, hát hol van mindenki?
Tegnap sétáltunk a lakótelepen és sikerült 3 anyuka kinézetet memorizálnom. Kép Nem ismer valamelyikőtök magára? Hátha "találkoztunk". Kép
1. Anyuka babakocsival lila pólóban hajpánttal.
2. Sparban anyuka - jobb fülében 4 karikafülbevaló - babakocsival és még egy nagyobbacska gyerkőccel.
3. Vöröshajú anyuka fekete pólóban babakocsival, sárga pólós apukával (feltételezem, hogy az apuka volt)

Na? Kép

Dóri
doryy
 
 


Szia Doryy kati vagyok és a viola utcában lakom 3 pici gyermekem van te merre laksz?
htkhnkhtháhp
 
 


Sziasztok

Dori
Orulok hogy mar otthon vagytok vegleg a korhazbol es a kakis pelus sem ontott el titeketKépKépLatod lassan kezdi elfelejeteni a korhazasdit es minden Ok leszKép
Nem en voltam Londonban hanem MoneszKép
Nalunk tombol a bolcsi szunet ezert igyekszunk megoldani a gyerkoc vigyazast.2 hetig mi voltunk vele ,most meg 1 heig a nagyinal nyaral.Olyan fura mert most eloszor nincs velunk ennyi idore.


Szia Kati
DruszamKép
Mi is a belvarosi reszben lakunk kozel a Mester utcahozKépMelyik jatszora szoktatok jarni?Irj magatokrol tobbet,bar gondolom 3 picivel elfoglalt lehetszKép

Pusza
Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Szia Kataa ahogy látom egy gyerkőcöd van igen 3 gyerekkel már nem lehet unatkozni ritkán szoktun de a Tinodira szoktunk benézni elégé betegesek igy közösségbe nem nagyon vihetem öket Tamás 5,5éves Ádám 4éves Peti 2lesz szeptbe most éppen még alszanak ilyenkor tudok irni uj házba laktok? mennyi idős a gyerköc? bocsi mennem kell ébredezik a pici és még cicizik majd irok még addig is puszi kati
htkhnkhtháhp
 
 


Kati
Mi is a Tinodira jarunkKépNagyon kozel lakunk oda,es igen uj hazban.Regebben a Tompaban laktunk,ott regi de felujitott hazban csak kicsi volta lakas (1,5 szoba)nagyon szeretem a kornyeketKépLehet hogy mar talalkoztunk is a jatszonKépBar miota dolgozom tobbet vagyunk az udvari jatszonKép)
Ti is ujban laktok???

Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok!
Dóri örülök, hogy jól vagytok és Balu már kezd újra mosolyogni és tudtok sétálgatni is egyet-egyet. Akkor most csak zöldségpüréket kaphat egy ideig?
Hát, nem ismertem magamra a leírások alapján, de szoktunk azért a Spar-ba menni és általában a Dési-Börzsöny-Napfény-Csengettyű utca környékén szoktunk flangálni.
Puszi
Andi
liginé
 
 


Sziasztok!

Kati
Mi a József Attila lakótelepen lakunk az Ecserihez közel.

Kataa
Mégis sok kaki van, de nem bánom. Kép Szinte óránként kell cserélni. Mondjuk mióta adunk neki Protexint, azóta kevesebbszer van és sűrűbb is. Ma voltunk gasztroenterológusnál, ő is mondta, hogy egy hónapig azt mindenképpen adjuk neki. Aztán egy hónap múlva megyünk vissza, addig meglátjuk, hogy mennyit hízik és akkor derül ki, hogy milyen vitaminkokat, vasat kell esetleg pótolni neki.

Liginé
A gasztrodoki mondta, hogy most már adhatunk gluténes kajákat is neki. Csak azt felejtettem el megkérdezni, hogy tojásos kajákat ehet-e már. Mert azért pl a lisztes kaják elég gyakran tartalmaznak tojást is. Bár kenyérhéjjat és kiflivéget már rágcsálhat legalább. Kép Ja, merthogy már jön egy foga is alul, és gyanús, hogy a másik is jön. Amúgy kaphat zöldséget, gyümölcsöt és a tápszeren kívül már a tejpépeket is. Ivás helyett is tápszert kell neki most adni. Ez nem lesz nehéz, ugyanis a vizet ha nagynehezen megissza, akkor csak cukrosan. A gyümileveket meg csak kanállal hajlandó. Az a lényeg most, hogy tömjük és minél kalóriadúsabb kajákat adjunk. Vizet meg azért ne igyon csak úgy önmagában, mert abban nincs semmi kalória. Azt is mondta a doki, hogy most már ne forraljuk neki a vizet, mehet a sima ásványvíz. Muszáj most már találkoznia más bacikkal is.
Összehozhatunk egy talit valamikor a héten, jövőhéten. Mi is pont ezen az útvonalon mászkálunk. Ott lakunk a Csengettyűnél lévő Coopnál. Ez szól a többi József Attilásnak vagy vállalkozó szellemű messzebb lakóknak is. Kép

puszi
Dóri
doryy
 
 


Sziasztok!
Örülök, hogy Balu baba gyógyulgat, hajrá Dóri!
Mindenki jól van? Én most csak gyors bekukkra érek rá, mert ha éppen nem szopi van - ami már nagyon jól megy -, akkor alszunk vagy mosok ... meg apucizok, meg magammal foglalkozom, mit evés meg zuhi Kép
Gömbölyödik szépen Vince, imádjuk nagyon őt! Képet tudtok nézni róla a wwwpontdezsovincepontcom oldalon ... azért így írom, hogy ne lehessen rajtunk ütni egy keresővel Kép nézzétek meg a kisfiamat, milyen gyönyörűséges tündérbogyesz!

Mindenkinek sok puszi, és ígérem, hogy még jövök, nem tűnök el! Nemsokára összehozunk egy talit mondjuk itt a parkban, okés?

Monesz! A sterilizáló jó lenne, hozzuk össze a dolgot! Nagyon aranyos vagy, hogy így felajánlottad! Írd priviben az emilemre a telószámodat: zsuzsannapontromankukacfreemailponthu

nagy cupp mindenkinek!
zsuzska
ficánka
 
 


Szia Ficánka itt laksz a környéken? hol szültél? üdv Kati
htkhnkhtháhp
 
 


Sziasztok!
Most csak gyorsan bekukkantottam, mert ezen a héten és a jövő héten is a szülőknél vagyunk, úgyhogy nem tudunk sajna az Internethez hozzáférni.
Dóri, csak a jövő hét után tudunk talizni, örülök, hogy nem laktok messze, mi is gyakran járunk a Coopba (bár azon a vasajtón kész vicc átvergődni a babakocsival). Egész sok minden ehet már Balu Kép. Boginak mi még mindig forraljuk a vizet, mi még nem kaptunk olyan instrukciót, hogy már simán ihatná az ásványvizeket is. Kiflivéget mi is adtunk már neki, hát egy élmény, amikor elkezdni nyammogni Kép. Most kiprólátuk a Milupának a (ha jól emlékszem) Biscotti nevű babakekszét (elvileg 6 hónapos kortól adható), azt teába szoktam mártogatni és igazán szereti. Boginak két foga van már alul, de erősen nyálzik megint, úgyhogy kiváncsian várom, hogy mikor jönnek a fölső fogacskák is. Már kb. másfél hete mindenhol feláll, úgy kell lesni, hogy mikor mit akar éppen lerántani.

Zsuzska, örülök, hogy jól vagytok és szépen megy a szopi is. Mindjárt megnézem a kis herceget, biztosan nagyon ari Kép

Andi
liginé
 
 


Lányok! Tudtok segíteni? A Lurdyból kellene nekem vmit vennem ajándékba. Már megvan pontosan, hogy hol és mit (egy ezresbe kerül). Csak az a bajom, hogy metróval még el tudnék menni a Nagyvárad térig, de a 2 villamosozás már nem menne. Az a tervem, hogy ha vkinek esetleg be van tervezve, hogy megy oda, akkor megkérném, hogy vegyen nekem és a Nagyvárad téren találkoznánk és kifizetném. Persze tudom, hogy még nem is ismerjük egymást talán ennyire itt senkivel, de azért hátha sikerül...

puszi
Dóri
doryy
 
 


Miért nem ír senki napokig? Mindenki nyaral? Kép
doryy
 
 


Szia Doryy én itt lakom a lAKOM A LURDY KÖZELÉBE IRD MEG MI KELLENE SZIVESSEN SEGITEK KATI
htkhnkhtháhp
 
 


Sziasztok!
Úgy látom, kicsit pang a topic! Mi van Veletek? Én mostanában kezdek visszatérni, már nagyokat sétázunk, úgyhogy a jövő hétre összehozhatnánk egy talit, ha van kedvetek hozzá! Nekem a kedd nem jó, egyébként okés! Mi majd augusztus második két hetében megyünk nyaralni.

Dóri!
Hogy vagytok? Minden rendben?

Kati!
Igen, a Bokrétában lakom és a Szent Imrében szültem jún. 21-én 2.10-kor egy 3,5 kilós 57 centis Vincét, akit imádok!!! Kép

Andi!
A Ferenc teres Coopról beszéltetek?

Mutatok Nektek két képet, ezek kb. 1 hete készültek:
KépKép

puszi,
Zsuzska
ficánka
 
 


Sziasztok

En is reg jartam erre,bolcsi szunetunk utolso hetet toltjuk es eddig sokat voltam szabin,meg Alex a nagyinal is volt 10 napig,akkor meg mi Apaval kihasznalva a nagy szabadsagot mulattuk az idot mindig valaholKép
Kedtol megint Balcsizunk,ugyhogy talira most nem tudnek menniKép

Fic
Vinci edes pofaKépOrulok hogy jol megy a szopi es kezdesz beljonni a mindennapokbaKép

Dory
En is meg tudom neked venni!Irj priviben es ha meg keddig el tudom intezni akkor szivesen.

Pusza mindenkinek,
Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Halihó!
Visszaérkeztünk a nagymamáéktól, úgyhogy most már újra tudok Internetezni.... Kép

Zsuzska,
Tényleg egy cukorfalat Vincike, biztosan nagyon jó baba. Amikor a Coop-ról beszéltünk Dórival, akkor a József A. ltp-i üzletről volt szó. Ezek szerint nálatok is van egy.

Kata,
hát, irigyellek benneteket, a Balcsinál ilyenkor nagyon szupi egy kisgyerekkel. Fürödjetek sokat, csak lenne már vége ennek a változékony időnek.

Más: képzeljétek, a múlt héten lett egy két csíkos tesztem. Kép Csak most nagy dilemmában vagyok, hogy vissza menjek-e a Schöpfibe, vagy keressek mást. Az az igazság, hogy a dokibácsim nagyon messze rendel (a Délinél) és lehet, hogy egy 10 hónapos bébivel inkább közelebbi dokit kellene választanom. Nem tudnátok valamit tanácsolni? Esetleg saját doki, aki közelebb van.. Már négy napja csak ezen töröm a fejem.

Köszi előre is,
Andi
liginé
 
 


Wooowwww Kép Andi, 2, azaz kettő csík? Kép Juj, de izgi. Kép Az én dokim (szerintem kiváló) a II-es Nőin "szül" Kép és a körúton rendel. Egy parányi problémám sem volt vele, de ha összejön egy séta, akkor személyesen is elmondom, ha gondolod.

Kati és Kataa, nagyon köszi, de közben megoldódott. Apának kellett csütörtökre szülinapi ajándék és Balu nevében akartam venni vmit a Lurdyban. Aztán egyik délután időben hazajött, úgyhogy addig ők itthon maradtak, én meg meglógtam. Azért köszi.

Zsuzska
Vincike nagyon kis falat és nagyon szép baba. Tiszta apja. Kép Bár az apukáját még nem láttam, de a fényképed alapján szerintem inkább nem anyja fia. Kép Balu is csak nemrég kezdett el rám is hasonlítani.


Egy taliban mi is benne vagyunk. Szóval? Ki csatlakozik?
doryy
 
 


Andi
Micsoda hirekKépKépnagyon gratulalunkKépKép
Szoval akkor Te akis korkulonbseg hive vagyKép
En a SOTE I-re jarok es ott is szultem,nagyon kedves az en dokim is,de nem lehet maganrendeloje ezerta korhazban rendel.Varni emiatt kell ra neha..Ha erdekel szivesen megadom a szamat,nevet.

Dori
Remelem Balu azota is jol eszikKép
Erdeke mert nalunk Alex tiszta apja,de ha velem van akkor meg meindenki ramondja hogy ram is hasonlitKépKépUgyhogy vicces de mindkettonkreKép

Egy delutani taliban en is benne lennek a jovo hettol,bar nekek csak 4 utan jo valamikor.

Hat remelem az ido ilyen jo lesz mert holnap szerda reggel indulunk.Az se baj ha nem ilyen meleg csak ne essen,mert ott aztan mast nem lehet csak furodniKép
kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Dori, Kata,
köszi a felajánlásokat, minden infot szívesen fogadok az orvosokról. Dóri, szerintem mi személyesen összefuthatnánk a héten itt a lakótelepen és akkor kifaggatnálak a dokiról. Mikor szoktál sétálni Baluval? Esetleg a Coop előtt talizhatunk.
Kata, ha megkérhetlek, írnál nekem a Te dokidról is priviben a ligikukacfreemailponthu e-mailemre? (neve, telcsiszáma, mikor rendel, be kell-e jelentkezni, díjak stb.) Köszi előre is!
Mind a két klinika viszonylag közel van, úgyhogy mindkettő szóba jöhet. Most még kicsit azért vagyok berezelve, hogy vajon nem méhen kívüli-e a terhesség. Már nagyon várom, hogy kiderüljön és végre fellélegezzek!

Andi
liginé
 
 


Sziasztok!
Köszi a dícséretet Vincenzo nevében, egyenlőre én is úgy látom, hogy apja fia, dehát ki tudja ... Kép mindenesetre szép gyerek, meg nagyon jó is, úgyhogy minden rendben.

Andi!
Hurráááááá! Kép
Én dokim meg kórházam is csúcs, de lehet, hogy messze a Szent Imre neked. Vagy?

Dóri!
Tali neked mikor jó, de v. du? Vagy várjuk be Katát és legyen délután. Mit szólsz?

Kataa!
Megy a drukk a jó időért. Érezzétek jól magatokat!

Mennem kell, nyekereg a fiam, segíteni kell neki alcsizni. Kép
cupp,
Zsuzska
ficánka
 
 


Sziasztok!

Fic
Andival már összefutottunk ma. Már tervezgettük az útvonalat, hogy hogy jutunk el odáig. Nekünk most már csak tutira a jövőhét jó. Holnap szerelőt felügyelek itthon, pénteken meg már apás nap van, olyakor korábban szokott jönni. Jövőhétre összehozhatnánk. Van olyan nap, amikor biztos nem jó? Szerintem amúgy valami hűvösebb időpont lenne jó. Vagy viszonylag reggel, vagy inkább 4 óra felé, szóval ne a nagy melegben.

Ki is lakik még itt a lakótelepen (JA-án)? Már kezdek összekuszálódni. Kép

puszi
Dóri
doryy
 
 


Sziasztok!
Ma voltam a lakótelepi dokinál és megállapította, hogy méhen belüli terhesség, ami 6 hetesnek felel meg Kép Kép! Szóval most már fellélegezhetek, hogy nem rossz helyen van a pici.

Zsuzska, én is csatlakozom akkor Dórihoz és jövő héten akkor talizhatunk. Hétfőn megyek vérvételre, úgyhogy korán kell kelnem, szóval ha lehet javasolni, akkor ne aznap legyen a tali.

Andi
liginé
 
 


Sziasztok!
Örülök Andi, tök jó, hogy megint van egy pocakosunk! Akkor olyan március környékén fogsz szülni? De izgi!
Persze, a tali tök jó lesz, nekem a szerda délután kivételével egyenlőre szabad a hetem, úgyhogy biztosan össze fog jönni.
cupp,
ZsuzskaFic
ficánka
 
 


Sziasztok!
Szerda délután nekünk sem jó. Egy friss házaspárhoz megyünk látogatóba, megnézzük az esküvői videójukat, meg a nászutas képeket, ha már az esküvőre nem tudtunk elmenni.
Nekünk szerinem pl. holnap délután jó lenne. Csak egyeztetni kellene, hogy hol találkozzunk és hogy tervezzük meg az odautat. Andi azt mondta, hogy a Ferenc busz valahol a Mester-Haller sarka környékén áll meg, valószínűleg azzal mennénk. Onnan merre menjünk?

puszi
Dóri
doryy
 
 


Hali!
Nekem is jó a holnap délután, de ha lehet, akkor ne túl későn (mondjuk 2-3 óra körül), hogy apu se szomorkodjon sokáig nélkülünk. Ma voltunk a vérvételen, én még nem is hallottam olyat, hogy nem éhgyomorra kell menni, hanem reggeli után 1,5 órával (???). Szóval 8-kor sorrakerültünk (Mester utca), majd mondták, hogy jó, akkor most vesznek vért és aztán egyek reggelit és miután az utolsó falat is lement, onnantól másfél óra múlva várnak vissza. De jobb lett volna, ha már eleve reggeli után megyek. Én meg csak ámultam és bámultam, mivel a Schöpfiben mindig éhgyomorra vették a vért (szerintem ez a normális) és egyszer volt terheléses vizsgálat a 20. hét környékén, amikor egy vagon glükózt kellett meginni és utána 2 óra múlva vissza kellett menni. Nálatok ez hogy volt?

Andi
liginé
 
 


Hali!
Akkor ha Andinak is jó, akkor gondolom a 3 óra az jobb. Bár hűvösebb biztos nem lesz, de ha jól emlékszem Bogi 2 körül eszik, úgyhogy inkább a 3 óra lenne jó. Az időpontot még egyeztetjük, meg hogy tényleg egyáltalán a holnap jó-e nekik, de a helyszínt addig megbeszélhetnénk. Hol találkozzunk?
Andi, írjál, ha olvasod a fórumot, hogy nektek hogy jó.

Nekem mindig éhgyomorra kellett menni vérvételre. A terheléses cukornál is éhgyomorra levették a vért, aztán megitattak velem egy cukros löttyöt, utána 2 óra múlva vissza kellett mennem, de még akkor sem ehettem. Akkor levették a köv. adag vért és csak utána ehettem. Ez az egész terhesség alatt egyszer volt. Elvileg nem is kell többször.

Dóri
doryy
 
 


Sziasztok
Latom taliztok,hat sajnos le kell mondjam, mert nekem 2-3 fele nem igazan jo a munka miatt.Csak 5 fele lenne aktualis,de nem baj majd a kovetkezoreKép

Andi
Az en dokim nem rendelhet maganban ezert csak a korhazban rendel,ami varakozassal jar.Bar ha van akire hagyod a gyerkocot akkor jo valasztasKépEn a korhaz felszereltsege es a dokik hozzaertese miatt valasztottam a SOTE-t,de alternativ szulesi modszerek nincsenek.Ha neked ez fontos akkor nem ajanlom.
Szuper hogy minden rendben es jo helyen van a teso isKépMiert voltak ketsegeid az ellenkezojerol?
Nalunk is egyszer volt csak cukros vervizsgalat a 26.heten es ehgyomorra kellett menni (mint minden mas egyeb vervetelre is)cukros lotty utan 2 oraval vettek ujra vert.
Egyszer voltam a Mester utcai rendeloben,AFP-vervetelen,jo sokan voltak,egyebkent minden mast a hazi dokim csinalt meg Borzsony utcai rendeloben.Ja meg a vercukros volt a Klinikan.A hazidokimnal sosem kellett varni es rosszul turtem az ehseget igy jobban ment a dologKép

Nalunk beindult a bolcsi,Alex nagyon kis ugyi volt,nem sirt,sot buszken ment be.mar varta hogy kezdodjon a bolcsiKép

Na megyek is erte,
pusza
Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok!

Lehet, hogy jobb lenne akkor egy olyan időpontot megbeszélni, ami mindannyiunknak jó, hogy Kata se maradjon ki. Nem? Ha másképp nem megy, akkor az 5 körüli időpontot is lehet kivitelezni, de akkor nyilván csak rövidebb időre, hogy haza is tudjunk érni. Vagy ha pénteken rövidebb ideig dolgozol esetleg, akkor egy korábbi időpont is összejöhet. Ti mit szóltok lányok?

Dóri, szerintem, ha megyünk majd, akkor a Ferenc busszal menjünk és a Désiben lévő (Ifjúmunkás és Börzsöny utca közötti) megállóban talizhatnánk. Múltkor néztem, hogy nem egy sűrűn jár, mondhatni, hogy minden órában egyszer. Az Aszódi útról minden óra 40-kor indul, ha jól emlékszem.

Andi
liginé
 
 


Sziasztok!

Nekünk meg annyira későn nem jó ma. Szerdán biztos nem jó, a csütörtök még jó, de péntek megint nem.

Amúgy a részletek, mármint a Ferenc buszos rész, az OK.

Na, akkor hogy legyen? Csütörtökön?

Dóri
doryy
 
 


Lanyok
Nagyon aranyosak vagytok,de ne varjatok ram,en minden 2.heten dolgozom 2-ig amugy 4-ig,es ha keso az idopont csak talalkozzatok es majd a kovetkezobe becsatlakozomKép

Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Akkor csináljuk azt, hogy ma összehozzuk a találkát, és a legközelebbinél Katától kérünk egy beosztást és hozzá igazodunk. Kép

Dóri
doryy
 
 


Zsuzska! Nem írtad, hogy jó-e végülis a mai nap és hogy hová menjünk pontosan. Vagy Dóri, te kaptál priviben infót? Ha még bizonytalan a dolog, akkor lehet csütörtökről is szó, mert csak úgy nem kerekedünk fel a bébikkel.

Andi
liginé
 
 


Nem tudok még semmit, de minél később beszéljük meg, annál kevésbé jó, mert Balunak még hátra van evés, az alvással is elvan maradva, meg olyan gyorsan nem tudom összekapni. Átrakhatjuk csütörtökre is, csak addigra akkor tényleg találjuk ki, hogy hol találkozunk pontosan és mikor.

Dóri
doryy
 
 


Sziasztok!
Szerintem is maradjunk a csütörtökben.

Andi
liginé
 
 


OK, akkor csütörtök.
De hol? És mikor? Kép
doryy
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: