Új privát üzeneted érkezett!

Kismamák figyelem!!!

A gyesről, gyedről a munka világába visszatérőket nem szívesen alkalmazzák a munkáltatók, mert arra hivatkoznak, hogy kevés a munkatapasztalatuk, korábbi tudásuk elavult, illetőleg a kisgyerekek miatt arra lehet számítani, hogy a betegségek miatt gyakrabban fognak a munkahelytől távol maradni. Ez a réteg a munkaerőpiacon hátrányos helyzetbe kerül. A megyei (fővárosi) munkaügyi központok a probléma megoldása érdekében munkaerő-piaci képzéseket és munkaerő-piaci programokat indítanak.
Ősztől induló tanfolyamok pl:
irodavezető, virágkötő, ingatlanközvetítő,
személyügyi ügyintéző (új)!!!
Akár néhány hónap alatt OKJ-s bizonyítványt szerezhettek!!!

Javasolom, hogy keressétek meg a lakóhelyük szerinti munkaügyi központ kirendeltségét, mert nagyon megéri és a tanfolyamokat nem indítják el, ha nincs meg a létszám!!!
viragferi
 
 


Sziasztok!

Bocs amiért csak így idepofátlankodok!
Én 27 hetes kismama vagyok, március végére várható Marcell nevü pocilakónk! Az Újhegyin lakunk férjemmel, nyáron költöztünk ide!
Jó lenne ha lenne a környéken kismama aki szívesen beszélgetne.

Na sziasztok!

delfinke
 
 


Szia, Delfinke!

Nekem 3 hónapos a kislányom (meg 8 éves a nagy) és mi is az Újhegyin lakunk! Senkit nem ismerek a környéken, szívesen beszélgetnék veled.

Üdv,
Andi
Vendég
 

 
 

Szia Trompipi!

Örülök, hogy valaki válaszolt! Az Újhegyin merre laksz? Mi a Kővágó u.-ban (A Plus mögött)! Mi március végére várjuk a babát; és tényleg mióta itthon vagyok, alig tudok beszélgetni valakivel, és ez nagyon lehangol!
Gyerkőcöket hogy hívják?

Szia!

Ildi

delfinke
 
 


Szia!
Mi a Mélytó utcán lakunk.
Niki a 8 éves nagylány, Lili a 3 hónapos kicsi.
Én is jó régóta vagyok itthon, tavaly február óta, tehát kb. 2 hónapos terhes voltam, mikor elmentem táppénzre (nagyon stresszes volt a munkahelyem és a szívem is "rendetlenkedett").
A szomszéd lány is babát vár, de ő még dolgozik, így csak nagy ritkán futunk össze. Séta közben nem nagyon "merek" leszólítani senkit. Hol fogsz szülni, ki az orvosod?
Andi
Vendég
 


Szia Andi!

Én a Péterfyben fogok szólni, a Rácz Tibornál! Nagyon megnyerő számomra a kórház! Te hol szültél?Leszólítani én sem merek senkit, elég nehezen menne!
Én holnap megyek a védőnőhőz, és segítséget kérek tőle; uggyanis kitaláltam, hogy jó lenne összehozni ˝klubot˝a környéken lakó kismamákkal! Néha összejönni, egy héten 1x, és jókat beszélgetni, tapasztalatokat cserélni! Szerinted milyen ötlet?

Ildi

delfinke
 
 


Sziasztok!

Úgy tűnik valamicske élet pislákol Kőbányán!!!Kép

Én mára várom a pocaklakómat Hangát, vagy tegnapra? Szóval 40+2 a korunk, de még jól érzi magát odabenn.
nem újhegyen, hanem Óhegyen lakok, de az nem gond, ugye?

Nekem is vannak helyi érdekeltségű terveim,pl szernénk járni bébiúszni a köszibe. neket nincs kedvetek?
Mondjuk mi úgy április,májuban kezdenén,ha minden jól megy és neked,Delfinke az még nem aktuális.

Szóval én is itt vagyok!!!!

rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Szia Rékacs! :-)

Juhéj, már hárman vagyunk, ez nagyon jó! Te merre laksz Óhegyen? Hát igen, nekem még nem aktuális a babaúszás akkor; de később mi is akarunk majd járni!
Hol fogsz szülni? Első baba?
A védőnő szerint már egy páran próbáltak létrehozni kismama klubot, de nem volt hely ahol összejöhettek volna!:-(
De pl.ilyen úton is össze lehet hozni a pocakosokat, és a kisbabásokat; legalábbis szerintem! :-)
Örülök hogy te is itt vagy!

Szia!

Ildi

delfinke
 
 


Szia Ildi!

Kada utcában lakom és a Söfiben fogok szülni(talán, ma....??)
Mögöttünk van a barátság park, ott pl simán tudunk találkozni,nem?

rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Sziasztok!

Bébiúszás: nekünk már aktuális, de az Újhegyi uszit nem ajánlották (nem tiszta). Ez egyenlő a "Köszi"-vel?

Jó ötlet a tali, de tényleg, hol lenne?
Most megyek, nyűgös a baba.

Üdv,
Andi
U.i.: Itt lehet rólunk képeket nézni, hátha majd felismertek az utcán Kép:

http://babanet.hu/album/main.php?album=3876
http://babanet.hu/album/main.php?album=3932
http://babanet.hu/album/main.php?album=3933
Vendég
 


Szia Andi!

Nem egyenlő a Köszivel. én is most tudtam meg a sógornőmtől nem rég, hogy a Pataki mögött van a Köszi és nagyon szép meg tiszta állítólag és kultúrált a közönsége.
van hon lapja:www.koszi.hu
Én elsétáltam a minap, de zárva volt, mert szilveszteri zárás, vagy ilyesmi.Mindenesetre kivülről szimpi volt, meg tőlünk gyalog negyed óra séta.

Most megnézem a képeketKép

itt meg rólam(egyenlőre Hanga csak pocibanKép)vannak képek:
http://babanet.hu/album/main.php?album=3598

Rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Andi!

Szuper kis lagzitok volt!!! Ez hol volt? Vagyis hol van ez a fogadó? mert nagyon tetszik!

És a lányaid is nagyon szépek!!Kép

Beleolvastam egy kicsit a 2004 őszibe,nem semmi volt, hogy szülés eléőtt még bejelentkeztél! És számomra per pillanat, nem olyan szimpi, hogy 17 helyett 23-én szültél,mert az nekem még egy csomó napot jelentene, pl. Pedig már nagyon szertném,ha itt puszilgathatnánk!!!
Én először 6-ra, majd 7 és 8 most meg 9-re vagyok kiírva,de már egyáltalán nem értem, hogy számolnak(végülis én mérnök vagyok, nem olrvos,tehát számolni nem tudhatokKép)

na, eldugulok
rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Sziasztok!

Én is kőbányai vagyok, de messze tőletek Kép Az Örshöz közel lakunk, kisfiam 20 hónapos, és ápr. végére várjuk a kistesót.

Danival mi is jártunk babaúszásra a Köszibe, nagyon jó volt, tiszta, csak babák és kisgyerekek használják a medencét, és az oktató is nagyon kedves, Konta Krisztának hívják. És a többi uszival összehasonlítva még olcsóbb is!

Rékacs, drukk a szüléshez, remélem, már nem kell sokat várnod azzal a puszilgatással Kép

Andi
psandi
 
 


Sziasztok!

szépen összejöttünk a végére!
Rékacs!Most már biztos nem kell sokat várnod a puszilgatásra! :-)
Psandi! Az Örs nincs olyan messze! :-)
A talit tényleg tök jó lenne összehozni, de pl. én csatlakozhatok pocilakóval is? :-))
Rólam és Marcikáról képeket itt láthattok:
http://babanet.hu/album/main.php?album=3043

Na puszi nektek!

Ildi

delfinke
 
 


Sziasztok, csajok!

Megnéztem a képeket! Nagyon édik a pocaklakók és látom, mindenki nagy világjáró! Viszont egyikőtök sem volt ismerős... Na, nem baj, ami késik, nem múlikKép.
Rékacs, a lagzi Hajdúszoboszló mellett volt egy tanyám (Tuba tanya). Én eredetileg szoboszlói vagyok, 5 és fél éve költöztem fel Pestre.
Remélem, hamarosan megszületik a baba (vagy már meg is van???).

A Köszit megnézzük, már itt az ideje "bedobni a kölköt a mélyvízbe"!

Most megyek. Majd jelentkezem.

Üdv,
Andi
Vendég
 


Sziasztok csajok!

Hüha, szerintem Rékacs már boldog anyuka ha jól sejtem! :-)
Mi jövő héten kezdjük el majd berendezni a gyerekszobát, utána jön a ruhamosás meg stb; és utána hipp-hopp itt lesz a ˝kisfőnök˝!
Már annyira várjuk, és egyben tele vagyunk félelemmel!
Andi, én is megnéztem az esküvői képeket és tényleg nagyon szuper!

Na puszi nektek!

Ildi

delfinke
 
 


Szia!
Nagyon fáradt, kialvatlan vagyok, ugyanis egy hülye szipus gyerek (akinek a nővére és annak családja a házban lakik) itt ordítozott és randalírozott a ház előtt és bent a lépcsőházban hajnali 3-tól reggelig, kisebb megszakításokkal. Nem lehet sehogy sem eltüntetni innen, de most már nagyon elég volt. A rendőrök azt mondták reggel, hogy megrongált egy autót, felborította a szelektív hulladékgyűjtőt, stb... Nem tudom, mit tegyünk, de azt hiszem, írok egy levelet az önkormányzat jegyzőjének első körben.
Most megyek is.
Üdv,
Andi
Vendég
 


Szia Andi!

Ez marha jó, sajnállak! A mi házunkban szerencsére tök normális emberek laknak, nincs semmi gond! Engem a környéken csak a hajléktalanok zavarnak, de azok nagyon!
Ma én is nyügösebb vagyok a kelleténél, szerintem elkaptam valami nyavalyát! :-( Na, megyek iszom egy teát, aztán alszom egy picit!

Szia!

Ildi

delfinke
 
 


Sziasztok lányok!

Én is X. kerületi vagyok, az Örshöz vagyok nagyjából közel, én nemrég költöztem ide, nem nagyon ismerem a kerületet. Kérdésem, hogy ti tudtok az Örs környékén gyerekorvost, aki jó és megbízható, akit tudtok ajánlani?

Köszi

Ruzicsky (31 hetes)
ruzicsky
 
 


Sziasztok lányok!

Na mi a helyzet, mindenki eltünt???
Képzeljétek hétvégén megcsináltuk Marcika szobáját, tök szép lett(ha érdekel képek az albumban).
Na megyek, majd jelentkezzetek!

Sziasztok

Ildi

delfinke
 
 


Sziasztok!

Ruzicsky, sajnos, nem vagyok arrafelé ismerős.

Ildi, megnéztem a képeket, nagyon ízléses a szoba! Pipikének még nincs saját szobája, a hálószobában van velünk, és őszintén megvallom, hogy még egyszer sem aludt éjszaka a kiságyában (nappal sem sokszor), hanem a franciaágyban velünk. A nagylánynak természetesen külön szobája van, és majd tavasszal szeretnénk azt átalakítani, hogy a két csajnak legyen egy igazi kis birodalma. De az az érzésem, hogy eljön az az idő, amikor nekünk le kell mondanunk a külön hálószoba örömeiről, hogy a lányoknak külön szobája legyen. Na jó, addig van még pár év.
Addig is itt 2 kép a jelenlegi baba-kuckóról:
Kép

Kép

Mikorra is várod a babát? Ja, most visszaolvastam, márciusra. Vannak nagyon szép bébiruháim (nekem ugyan lányom van, de nem mindegyik darab lányos), kombidresszek, rugik, stb. Nem érdekelnek? Ha igen, szólj és tudunk találkozni valahol. És ha esetleg nap közben unatkozol, tudunk gyakrabban emailezni vagy találkozni is. Ha van kedved.

Üdv,
Andi
Vendég
 


Szia Andi!

Igen, a babát márciusra várom; mensi szerint 21.-én jön, uh szerint már március 9.-én szülünk!:-)
Kicsit tartok tőle, egyre többször eszembe jut a szülés!
Egyenlőre mi is egy szobában leszünk manóval, később majd mi átmegyünk a nagyszobába! :-)
Természetesen van kedvem találkozni, jobb mint így személytelenül!
Majd beszélünk róla!

Szia

Ildi

delfinke
 
 


Ildi,
Nálunk az ultrahang szintén korábbi időpontokat mutatott, ráadásul a pocim is nagyon nagy volt, így én már augusztustól "szülni akartam" (szept.09. volt az első uh. időpontja, ha jól emlékszem). Aztán végül szept.24-én szültem...
Üdv,
Andi
Vendég
 


Ruzicsky
én tudom ajánlani a mi gyerekorvosunkat, nagyon rendes és imádja a gyerekeket! Az Árkád mögötti Don Pepével szemben rendel, ha érdekel, priviben elküldöm az elérhetőségét

Lányok, hallottam, hogy némelyik önkormányzat ad némi lóvét gyerekszületésre. (pl. a XIX-ben 40 ezret), nem tudjátok, Kőbánya ad -e valamit?

Andi
psandi
 
 


Andi,
Én nem tudom, nem is hallottam róla, fel kellene őket hívni. De szerintem ez biztos kötve van valamihez és csak a rászorultak kapják. Meg szerintem a védőnő említette volna. Vagy nem?
Ha megtudsz valamit, szólj, légyszi!
Köszi,
másik Andi
Vendég
 


Sziasztok Mamik!

Én is X.kerületi voltam régebben, a férjem révén.Kb.1 éve költöztünk el,még Baba előtt.
Most 21hónapos Máté Kép

Valaki keresett dokit:A mi dokinénink még onnan való,de ide is "hoztuk" magunkkal,nagyon tudom ajánlani!
Dr.Halász Tamásné,a Zsivaj utcai gyerek rendelőből.Nagggggyon jó fej és lelkiismeretes!

Mi most a XIX.kerbe költöztünk és nyitottam pár hónapja egy játszóházat kicsiknek.Talán a talitoknak is jó helyszíne lehet!!
Van két óvónő is,akik foglalkozásokat(torna,mesés bábozás stb)tartanak,illetve lesz egy hölgy,aki hangszeres foglalkozást is fog majd tartani.
Cím:
XIX.Endresz György u.28

Üdv
Aja
aja
 
 


Sziasztok!

Ha nem baj, én is bejelentkeznék Kép
A Halom utcában lakunk, a Szent László térről nyílik.
Aja, a Zsivaj utca az a kis utcácska, ami a Harmat utcából nyílik rögtön a legelején?

Így a 30.-ik hét felé nekünk is aktuálissá válik a gyermekorvos-kérdés...

Lirian
lirian
 
 


Andi!

Köszönöm szépen, a rozsacska@hotmail.com-ra tudsz írni nekem. Az nagyon jó lenne, mert védőnőhöz is oda járok, az a rendelő van a legközelebb hozzánk, ha ott van jó doki, akkor az szuper!

r
ruzicsky
 
 


Sziasztok!

Andi!Hát majd manó eldönti, mikor hajlandó kibújni! :-) Ő tök jól elvan odabennt, gyötri az anyját; de imádom őt! :-)
Bár most nagyon nyügös vagyok, a lábam kezd dagadni, apa csak kolbászlábúnak hív! :-))
De hát ez vele jár, majd elmúlik!
Lirian! Üdv köreinkben! :-)

Na sziasztok!

Ildi

delfinke
 
 


Ruzicsky
vmi nem jó, folyton visszajön az üzi, amit írok neked Kép
Na mindegy, ha odajársz védőnőhöz is, akkor egyszerűbb az eset, a doki neve Dr. Bukovinszky Éva, ua.-on a telcsi számon elérheted, mint a védőnőt, hétfőn 8-10-ig és csüt. 2-4-ig van egészséges rendelés, esetleg akkor megpróbálhatsz vele beszélni. Vagy esetleg kérdezd meg először a védőnőt, mert lehet, hogy körzetileg is pont hozzá tartoztok majd.
EGyébként ki a védőnőd? Lehet, hogy már találkoztunk is ? Kép

Andi
psandi
 
 


Lirian!

Húha,így nem tudom pontosan.Erre már nem emlékszem,de kis utca és pont a telep elején van.Szerintem egyről beszélünk!
Én annó még pocakosan mentem be a dokinő rendelésére és személyesen kérdeztem meg,hogy vállalna e.Aztán mikor Máté megszületett,már jött is.Akkor valami borzalom védőnő járt ki,semmit nem csinált és a dokinő arra is hajlandó volt,hogy ő figyelje a gyereket hetente.

Aja
aja
 
 


Aja, ez jól hangzik.
Meg tudod mondani, hogy mikor rendel?

Lirian
lirian
 
 


Andi!

Köszi az infót. A védőnőt Márkfyné Seres Bernadettnek hívják. Na, stimmel a tiéddel vagy nem? Kép

r
ruzicsky
 
 


Ruzicsky
sajnos igen (mármint én nem vagyok vele annyira megelégedve) de ez tök jó Kép Mikor mész legközelebb? Én 11-én, ha Te is, még dumcsizhatnánk is egy kicsit
Andi
psandi
 
 


Szia Andi!

Hát én most voltam és 18-án megyek majd, de miért nem vagy vele megelédegve? E-mailen is megírhatod, nem tudom a múltkor miért nem működött, szerintem próbáld meg mégegyszer. Akkor viszont elég közel lakunk egymáshoz. Kép

r
ruzicsky
 
 


Sziasztok!

Lenne egy kérdésem azokhoz, akik az Újhegyi ltp. környékén laknak (bár asszem, rajtam kívül csak Delfinke): nem kellene valahogy elérni, hogy bekamerázzák a környéket? Szörnyű állapotok uralkodnak itt. Én már írtam az önkorm.jegyzőjének a "szipusunkról", de nem állok meg itt. Autófeltörések (a miénket 1 év alatt 2-szer törték fel a ház előtt + múlt héten nekitolattak), szipusok, alkoholisták dorbézolása, szemetelés, stb... Pedig olyan jó kis környék lenne, itt a tó, a park...
Vendég
 


Andi!

jó ötlet lenne a bekamerázás, már mi is írtunk az önkormányzatnak, de sz...nak rá! A mi kocsinkat is már feltörték, olyan szinten hogy az ülés is el volt állítva a vezető oédalon tehát el akarták vinni! Nekünk csak az volt a szerencsénk, hogy kétszeres indításgátló van benne! Most áruljuk a kocsit (2éves Renault) mert nem merünk a ház előtt állni; és 7000 Ft az örzött parkoló! :-(
A szemetelésről csak annyit, hogy itt előttünk minden héten összeszedik, de elvinni már nem viszi el senki; így két nap múlva ismét széthordja a szél! Valamit kellene csinálni, mert tényleg nagyon jó környék lehetne!
Csak az a baj, higy ˝nincs pénz, a hajléktalanokkal pedig nem tudnak mit kezdeni˝.
Hát nevetséges az biztos!

Szia:
Ildi

delfinke
 
 


Ildi,
A bolt (Plus) környékén tényleg rengeteg a hajláktalan, nem beszélve a parkokról.
Néha már utálok hazajönni. Itt bent a lakásban már jó (az én házam, az én váram, nem?).
Amúgy hogy vagy?
Andi
U.i.: Önkormányzattól jött levél vissza?
Vendég
 


Szia Andi!

Az Önkormányzat ˝természetesen˝semmit nem reagált a levelünkre; sokkal fontosabb dolgok is vannak mint egy lakótelep biztonsága! Elég szomorú!
Mi jól vagyunk, a lábam dagad rendesen; de ezt leszámítva minden ok.Holnap megyek terheléses vérvételre, csütörtökön uh; kiváncsi vagyok mekkorát nőtt már manó! :-)
Veletek minden oké? Lurkók jól vannak?

Holnaptól hóesés! Hipp-hipp-hurrá! :-))

Na szia!

Ildi

delfinke
 
 


Niki, a nagyobbik nem érzi magát jól, de igazából nem tudja, mi baja (én iskolaundorra gyanakszom). Lili pedig taknyos, most jöttünk a gyógyszertárból, vettem neki Nasivint. Most alszik az erkélyen.
Vendég
 


Sziasztok!

Hát megszülettünk. Jan 12-én 02.22-kor.3700 gram és 55 cm-rel. Nagyon szép szülés volt. Másfél óra kemény menet,és kész. MAjd leírom!Kép

tettem fel képeket HAngáról:
http://babanet.hu/album/main.php?album=3598

Kissebb hangulatingadozással, de naygon jól vagyunk.hanga egy kis tündér. Beetetés van egyenlőre eszik-alszik.Háát mi szkeptikusak vagyunk!!!

Most elolvasom itt mi minden történKép

Remélem két hét múlva már lehet sétálni. MAjd megbeszéljükKép

rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Sziasztok,
Bocsánat, hogy csak így..., ritka látogató vagyok errefelé..., pedig elő szoktam fordulni az Óhegy ltp. felé (szüleim ott laknak).

Rékacs,
Gratulálok a gyönyörű kis eszkimódhoz! Jó egészséget, sok örömöt, és sok- sok tejcit kívánok!

Lirian,
Talán még nem késtem el az infoval dokival kapcs.ban. Nálunk a Zsivajból Dr.Józan Emőke volt (húgomnak is Ő volt anno a dokija), és imádtuk Őt. OK, van egy stílusa, de a szüleim nagyon meg voltak Vele elégedve, és a húgom sem úgy emlékszem Rá, mint "csúnya doktornénire"Kép
Habár ez már régen volt. Lehet, hogy azóta van jobb is?!

Ildi,
Drukkolok, hogy az Önkormányzat lépjen végre az ügyetekben. Néhány ismerősöm arrafelé lakik, és sajna már több, mint 10 éve szeretnék biztonságosabbá tenni azt a környéket. Pedig amúgy szerintem jó kis hely lenne...

Vic
vic
 
 


Rékacs
gratulálok gyönyörű kislányotokhoz, nagyon édes! KépKép

Andi
psandi
 
 


Rékacs,
Én is gratulálok, édes a baba, különösen a 15.kép tetszikKép!
Üdv,
másik Andi
Vendég
 


Sziasztok, én is a x. kerület szélén lakom, nagyon új vagyok még ott is és a terhességem is frss még (7+4). Az orvosom viszont azt mondta, hogy menjek al jövő héten a védőnőhöz. Nem igazán tudom kideríteni, hogy hol kereshetem a védőnőt ? Segítenétek ? Köszi, egy "nagyon kezdő"
kgina
 
 


Kgina,
Az orvosnak meg kell tudnia mondani. Talán az orvosi rendelőben is ki van téve (nőgyógyászatnál). Nálunk legalábbis így volt.
Andi
Vendég
 


Sziasztok!

Én is nagyon ritkán fordulok elő itt. Régebben Tina néven írtam.

Rékacs,
gratulálok a babához. Úgy emlékszem, hogy mi közel lakunk egymáshoz.Nem? Mi Óhegyen.

Kgina,
hol laksz? Mi Óhegyen lakunk és a Zsivaly utcai gyerekrendelőben van a védőnő is.

Lirian,
nekünk is DR Józan Emőke a gyerekorvosunk már majdenm 4 éve. Én nagyon tudom ajánlani.

Kriszta
tkriszta
 
 


Sziasztok,

Sajnos az orvosom nem tudta megmondani hogy hol keressem a védőnőt, azonkívül, hogy a kerületit Kép Én az Üllői úthoz közel, a Pöttöyös utca közelében lakom, szemben a József Attila lakóteleppel.
kgina
 
 


Kgina
A következő gyermekorvosi rendelők vannak a X. kerületben, nézd meg, melyik esik hozzátok a legközelebb, valószínű, odatartoztok körzetileg, biztos ott van a védőnő is:
1101 Salgótarjáni u. 47. 261-4962
1105 Zsivaj u. 2. 262-2657
1106 Kerepesi út 67. 261-2177
1107 Üllői út 136. 262-7095
1108 Újhegyi sétány 13. 265-2362

Szerintem az Üllői utas lesz a Tiéd, hívd fel őket a fenti telszámon, és ha megmondod hol laksz, ők tudni fogják, hogy hozzájuk tartozol-e

Andi
psandi
 
 


Sziasztok, nagyon szépn köszi a segítséget, ma nen vették fel a telefonokat, de remélem holnap már megoldódik a dolog. Köszi még egyszer.
kgina
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: