Új privát üzeneted érkezett!

Kérdezte vki miért nem Pestre viszem a gyereket: mi Újpestről költöztünk ki és azelőtt végigjártam párat, ahol csak kerületi gyerekeket vesznek föl, ezzel nem tudok mit kezdeni. Ismerős csak Rákoskeresztúron lenne, na de az meg egy óra innen.

Fótra lehet h felveszik Gabit oviba, bölcsibe tuti nem... Na de addig szegény férjuram 2 helyen melózik (értsd: napi 16 órát :s) Emiatt már rég szerettem volna dolgozni, de ha egyszerűen nincs bölcsi, nem vonhatom magammal a gyereket dolgozni.

Most azon gondolkodom felveszek valakit mellé, na de ki tudja hogyan viselkedik vele, ha én nem látom? és ehhez hasonló kérdések merülnek föl bennem, egy intézményesített dolognál, már nem lennék ennyire nyugtalan.

Az meg hogy kifizessek havi 60 ezret egy bölcsire, annyira nem tetszik, tekintve, hogy nem mehetek teljes munkaidőben dolgozni, plusz a bejárás is pénzbe kerül, alig tudom kiszámolni mi maradna, ha a legrosszabb eshetőséget figyelembe véve számolok (bér tekintetben)

ÁÁÁÁ nehéz egy kicsit.

Ráadásul elszomorított, hogy idén már üdülési csekkre sem pályázhatunk kismamaként. Éljen! :s

Üdv Mindenkinek!

cs
20170214131721
 
 


Köszi a válaszokat, még mondjuk nem kell sietni ezzel a kórház dologgal. Eszter a Szent Imrében született, másodszorra is szivesen visszamennék, de kicsit messze lenne...

Kingának gratula a babához!
A bölcsi-ovi témában azt gondolom, hogy a gyereknek az a legjobb, ha az otthonához legközelebb jár. Kérdés, hogy hogyan lehet ezt megoldani.
Szerintetek van olyan szabályozás, ami kötelez egy önkormányzatot arra, hogy X lélekszámra mennyi férőhelyet kell biztositania ? Van egy ismerősünk, aki ilyesmiben dolgozik, meg fogom kérdezni.

adaka
 
 


Kérdezd meg!!! Engem is érdekel. Én azt tudom, h (elvileg) köteles egy önkörmányzat, minden, a közig.területén lakó (bejeletett) gyermeknek óvodai és iskolai elhelyezést nyújtani. De lehet, h csak az ovi ilyen. A bölcsi meg a suli, már lehet, h nem így van. DE nem néztem utána.

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 

 
 

Ez a téma engem is nagyon érdekelne. Én azt hallottam, hogy elvileg 5 éves kortól kötelező az óvoda, tehát el tudom azt is képzelni, hogy csak onnantól kötelesek felvenni a gyerekeket.
Bár remélem nincs így...
Meg attól is félek, hogy ha mondjuk itthon leszek egy második babával, akkor az is hátrányt fog jelenteni a nagyobbik felvételénél, pedig nagyon fontosnak tartom, hogy közösségbe járjon egy gyerek.
Andi

Kép
anda01
 
 


Igen, 5 éves kortól kötelező az ovi. Azaz minimum 1 évet kell h járjon. De jobb is ha jár, siszen a szociális érzékenysége, a közösségben való viselkedése "működése" ( ezt a szót nem szeretem, de még ezzel lehet kifejezni leginkább) nagyon más egy olyan gyereknek, aki nem otthon töltötte az éveit. Nem beszélve arról, h a pl kistestvér mellett otthonmaradók arra az 1 évre nehezen tudnak beilleszkedni, és ez később is nagy eséllyel előfordulhat majd az életükbe. Az arany középutat kell megtalálni. Azaz nem jó, ha a gyerek túl korán ( 2-(3)éves kora előtt), vagy túl későn kerül közösségbe.
És mivel az oktatásban dolgozom, és én is szoktam beíratni gyerkőcöket tudom, h az egyik kérdés, h jár e óvodába, és ha igen, mennyi ideig. Ez rá is kerül az "anamnézisére".
Persze ezt nálamnál sokkal szakavatottabbak is leírták, ill. biztos találsz cikkeket és írásokat akár a neten, amiket érdemes elolvasni, és márlegelni. Természetesen a szülő dönt. :)

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Enn!
Te is pedagógus? Én is. Illetve voltam, igy nekem duplán jó lenne, ha több ovi lenne. Bár én suliban dolgoztam, lehetnék óvónő is.

adaka
 
 


Igen. Biony pedagójgosz :lol: Laknak erre páran ebből az emberfajtából. Csak a közvetlen szomszédságban 2 tudok. :) Meg a tóvárosban is 1et.

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Sziasztok!
Mi is pedagógusok vagyunk. Én szerttem volna Vejkét bölcsibe adni de most már nem fogom, ugye a tesó jövetele miatt.Most csak annak kéne utána járnom, h. mivel már nincs munkaviszonyom megkapom ugyan azt a GYed-et a köv babával is vagy csak gyes-t kapok. Ki mit tud?
kiskanyi
 
 


És van munkájuk?

Én is egy cipőben járok vagy fogok járni veled Kiskanyi, csak még nálunk nem jön a baba. Nem tudom, hogy van a tb sajnos. De engem is érdekelne.

adaka
 
 


Sziasztok!
Pesten sem jobb a bölcsi ovi kérdés.Tegnap voltam beiratni, sok helyen közölték, hogy már 2008 szept-re sincs hely.Meg fel veszik, de, nézik a szociális rászorultságot is és, ha jön egy olyan kai rázorul minket tesznek ki.Szóvl nagyon jó.És az oviba is bizottság dönt, hogy ki mennyire rászorult.Aszondja a csaj menjünk magán bölcsibe.Ebben van a jövő, de itt pesten 100 ezer alatt nem igen van.
Csak ennyit szerettem volna, további szép napot
Andi

matumik
 
 


Ajánljatok nekem fodrászt, kozmetikust ! Köszi!
20170214131721
 
 


ovikérdéshez: ha már 2008-ra sincs hely, akkor ezek szerint 2 évre előre be kell jelentezni, hogy kapjon az ember helyet?? Tehát kezdjek el helyet keresni a 4 hónapos kislányomnak?? Ez nevetséges vagy inkább felháborító, elvégre ezt az államnak/önkormányzatoknak kötelessége lenne biztosítani!! Azt azért nem gondoltam, hogy ennyire rossz a helyzet...

gyed-ről: én úgy tudom, hogy jogosult vagy így is a gyed-re, de lehet, hogy kevesebb lesz, mert a szülést megelőző évi átlagjövedelem az alapja. De ha valaki pontosabb választ tud adni, arra én is kiváncsi lennék, mert én sem szeretnék a második gyerek előtt visszamenni dolgozni, bár ez nálunk még kicsit odébb van :))

Kép
anda01
 
 


Matumik!
Mi alapján nézik a szociális rászorultságot? Kereseti kimutatást kell vinni??? És sikerült végén helyet találni?

Kép
anda01
 
 


Fodrász, kozmikus:
A tóvárosban van a Korall szalon. Szeptemberben nyílt. Az egyik kozmetikushoz (Móni) járok én is. Mellesleg ő is itt lakik alagligeten. Bencus a picifia. Nagyon szuper. A szalonban van szoli, körmös, fodrász is. És nincs messze. Kocsival pl 5 perc. Én a 2/a mellett párhuzamosan futó úton szoktam átmenni. Az a leggyorsabb. De a víztorony felöl is lehet.

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Szia anda01!
A több gyerekesek, munkanélküliek, betegek és egyedül nevelő szülők előnyben vannak.Azt is meg csinálhatják, hogy májusban még jár, és kövi hónapban kiteszik.Szóval nagyon jó.Oviba azt mondta, hogy 2-3 évre előrre kell jelentkezni, de ez a bizottság dönti el, hogy mehet e vagy nem.

matumik
 
 


Matumik!
Köszi a választ, akkor lehet, hogy lassan nekünk is ovit kell nézni, de ezt változatlanul nevetségesnek tartom. Meg azt sem értem, hogy pont most nincs ovi, amikor annyira kevés a születések száma, vagy lehet, hogy túl sokat bezártak pont emiatt?? Ja, és inkább maradjunk az Andinál, már minden felhasználónév foglalt volt, ezért maradt ez :)

Eszter!
Gratulálok a lányok szülinapjára, mintha tegnap lett volna, hogy születtek,nem igaz?? :)

Ennn!
A felirat szerint nálatok is baba lesz?? Vagy lehet, hogy már írtad, csak lemaradtam róla, mindenesetre gratulálok neked!!

Andi

Kép
anda01
 
 


Nem írtam még. Sőt a vonimat is féltem átváltoztatni. Már voltunk uh-n és ott a pici petezsák. Nagyon vártunk rá. Csak veszélyeztetett vagyok. A méhemnek van egy fejlődési rendellenessége, ami korai vetélést ill. koraszülést okozhat. Fexem szigorúan. Nagyon féltem. :( A másik fórumon még babonából nem is cseréltem le a vonalzóm. Úgyhogy még csendben örülünk apával. :)

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Holnap Torkos Csütörtök lesz. Rengeteg étterem 50%osan kínálja ételeit http://www.menjunkenni.hu/ Persze egyik sem itt Dunakeszin, de Pesten sok van.

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Akkor csendben gratulálok és szorítok nektek!!! :)

Kép
anda01
 
 


Szia Andi!

Köszönöm a gratulációt, hát igen egy évesek lettek a picikéim!

Ennn!
csendben gratulálok, nagyon vigyázz magadra és Cukorborsóra. Szorítok, hogy minden rendben menjen. Én is veszélyeztetett voltam az ikrekkel, de csak azért mert ez más terhesség, mint az egyes terhesség, de így is a 40. héten szültem, ami ikreknél nem jellemző.

A TB-s témához: anyukám ilyesmivel foglalkozik, megkérdezem tőle, hogy is van egy gyed és gyes kérdés a 2.gyereknél.Most náluk leszek pár napig, úgyhogy majd a jövő héten fogok tudni jelentkezni (péntek du. megyünk és talán hétfőn már itthon leszünk).

Az ovi és bölcsi kérdés nem gyenge, azt tudtam,hogy a bölcsi macerás - pláne, amióta gyes mellett vissza lehet menni dolgozni - de az ovit nem gondoltam volna. Viszont úgy tudom,hogy kötelesek a területileg oda tartozó gyerekekek felvenni. nem így van? De azt is hallottam, hogy oviból 1 évet kötelező a gyereknek járni, tehát lehet, hogy 5 éves koráig elutasíthatják????? Őrület!

A tóvárosi Korall szalonban a fodrászt is tudom ajánlani, én is és a párom is hozzá jár, mi meg vagyunk vele elégedve. Nagyon kedves és barátságos.

Próbálok képet feltenni a csajokról, de annyira kis méretet enged meg a program, hogy szerintem nem látszik majd semmi, de próba szerencse.

Üdv-.

Üdv: Eszter
KépKép
eszter(av)
 
 


Nagyon aranyosak a lányok!!! :) Képet úgy tudsz feltenni, h előbb feltöltöd egy tárhelyre ( pl www.kepfeltötles.hu) és ott megad egy http-s kódot, ami fórumokhoz kell, és ide bemásolod úgy, h kép gombra kattintasz, kód, majd ismét a kép gomb. És elküldöd a hsz-t. Ennyi :wink:

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 



ennn írta:Fodrász, kozmikus:
A tóvárosban van a Korall szalon. Szeptemberben nyílt. Az egyik kozmetikushoz (Móni) járok én is. Mellesleg ő is itt lakik alagligeten. Bencus a picifia. Nagyon szuper. A szalonban van szoli, körmös, fodrász is. És nincs messze. Kocsival pl 5 perc. Én a 2/a mellett párhuzamosan futó úton szoktam átmenni. Az a leggyorsabb. De a víztorony felöl is lehet.



Köszi, megnézem... FEKÜDJ! Mást nem mondok...
20170214131721
 
 


Sziasztok, itt egy cikk, érdemes elolvasni és megfontolni mindenkinek: http://www.naturkaps.hu/index/hu/node/kismama

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Sziasztok,

amit én tudok az ovikérdésről, szóval az biztos, hogy nem épül a Toldiban az ovi, de állítólag több óvodát is bőviteni szeretnének, igaz ezek eléggé távol vannak, de állítólag a posta utcai általános iskolát most újították fel és ott szeretnének 3 óvodai csoportot indítani, ezeket az infókat az alpolgármestertől tudom, megkértem, hogy az áprilisi beiratás előtt tartsanak egy fórumot ahol elmondják a terveket, állítólag szeptemberre meg szeretnék oldani a problémát, egyébként tavaly 180 gyereket nem tudtak felvenni dunakeszin, ez elég durva szám.

Tavaly mi voltunk egy fórumon, ahol a művelődési osztály vezetője kecsegtetett bennünket a Toldi ovival, tervek, pénz megvan,csak a közbeszerzés van hátra, sőt a polgármesterünk is azzal reklámozta magát választások előtt hogy ott ovi épül, azóta eltűnt a tábla, mégsem lett belőle semmi, hát talán most :?:

Ez a fórum a piros óvodában volt, az ottani vezetőnő, elmondta a sorrendet, ugyebár a szociális rászorultság lásd fent, ezután azok a gyerekek akiknek dolgoznak a szülei és utolsók a sorban ahol kistesóval otthon vannak az anyukák.

Sajnos úgy működik, most (állítólag csak tavaly óta ennyire kaotikus a helyzet), hogy 3 éves kortól felvehető a gyerek de az óvoda csak 5 éves kortól van rá kötelezve.
A bölcsi kérdésről ne is beszéljünk, 2 bölcsőde van dunakeszin, szerintem ha valaki szeretné járatni a gyerekét akkor jobb ha már akkor beiratja amikor még meg sem születet, akkor esetleg van rá esély, hogy felveszik, ja de akkor minimum dolgozzál.

Ennyi, remélem nem keserítettem el senkit, ha megtudok valami újat akkor majd megírom:

Hajni
beha
 
 


Szia Hajni!
Te tényleg jó sokat tudsz a témáról, gondolom nálatok is ez a probléma. Ez a 180-as szám szinte hihetetlen, ez már egy tv-riportot is megérne, teljesen felháborítónak tartom!
Ha majd lesz az a fórum vagy tudsz valami újat írd meg légyszi, mert nagyon érdekel, bár nálunk ez még kicsit odébb van, addigra lehet, hogy jobb lesz a helyzet, bár ki tudja...

Nálunk az a nagy újdonság, hogy a múlt héten elkezdtem a szilárd kaják bevezetését. Első két napon almával próbálkoztam, amit mindig azonnal kiköpött, egy falatot se volt hajlandó lenyelni. Aztán jött a banán, ami szerencsére nagyon bejön neki, abból azóta egyre többet eszik, úgyhogy kicsit megnyugodtam, ezen a héten már jöhet a főzelék is.

Megpróbálok én is fényképet felrakni, remélem sikerült (bár azt nem értem, hogy ez most mindig meg fog jelenni vagy csak most?)

Andi

Kép[/url]
[/img]

Kép
anda01
 
 


Szia Andi!

Örülök, hogy szépen eszik Emese.Hát Márk nem eszik meg szinte semmit.A sütőtök almával egyedül ami bejön Neki.Ma alma barack volt, de csak a fél üveggel ette meg.
A banánt milyen formában adod Emesének?Ill. mennyit egyszerre?
Képzeld kezd kibújni egy fogacskánk!
Emese már forgolódik rendessen?

Üdv.
Andi

matumik
 
 


A banánt felvágom és összeturmixolom pépesre, az utóbbi 2 napban már majdnem a háromnegyed banánt megette.

A forgolódás jó kérdés: azt hiszem már ideje lenne, de Emese egyáltalán nem fordul, val. azért, mert nem sokat tettük hasra és mostanra utál hason lenni, szóval ha lerakom pár percet nézelődik utána éktelen ordításba kezd. De ha hanyatt van akkor féloldalra tud már fordulni, úgyhogy onnan már csak egy lépés a hasra.
Eleinte idegesített, hogy miért nem fordul már meg, de rájöttem, hogy nem érdemes ezzel foglalkozni, mert minden gyerek más ütemben fejlődik.
És ti hogy álltok ezzel?

Ja és most pénteken megyünk Gödre babaúszásra, már nagyon várom!!

Kép
anda01
 
 


Na jó, a végén csak sikerült bevarázsolnom a képet is, bár megizzadtam vele :)

Kép
anda01
 
 


Szia Andi!

Mi ma ettünk alma-őszi és tettem bele egy pici banánt úgy izlett neki.Forgolódás Márk kb 3 hós volt amikor hasról hátra fordult egy párszor utánna abbamaradt /most se fordul/, de most meg hátról fordul hasra.Márk nagyon szeret hason lenni, nem is akar visszafordúlni, ha megfordítom üvőlt és visszafordul.
Mi szombaton megyünk úszni, már 4 hete mentünk vólna, csak betegek voltunk. Kiváncsi leszek mit szól hozzá.Emese szeret fürdeni?Ott mennyi egy hónapra?
Megkérdezhetem, hogy milyen a gyerekorvos Nálatok.Nem jót hallottam az ottani gyerekorvosról.Egy idős hölgy akiről én hallottam, és elég sokszor félre kezelt egy pici babát.Leírnád tapasztalatodat.Az itteni doki nagyon aranyos, szeintem megtartom, csak a kövi babánl lesz érdekes, mert itt hetente jött ki a doki is meg a védőnő is és oda nem fog kijönni. A védőnő nem nagyon érdekel, mert mire költözünk Márk nagy lesz a kövinél meg már tudom mit, hogy kell.
Kicsit hosszura sikeredett bocsi, de ha tudsz írj, legalább miattunk fellendül a topik.
Andi

matumik
 
 


Ja azt el felejtettem, hogy nagyon cuki a kép Emeséről

matumik
 
 


Sziasztok!

Megkérdeztem a GYES/GYED kérdést anyukámtól: ha folyamatos a munkaviszony (nem szűnt meg a munkahely, ahonnan szülni mentél) akkor ugyanúgy jár újra minden Terhes GYÁS, GYED stb. a másik gyerek után pedig a gyes. Ha van még kérdés szóljatok, megkérdezem.

Az én lányaim egyáltalán nem maradtak meg hason egészen addig, amíg nem tudtak mozgolódni jobban, négykézláb állni, forogni. Odáig, ha hasra tettem őket, óriási ordítás volt a válasz.
Anna ma magától elindult, jó pár lépést megtesz egyedül, égnek emelt karokkal, nagyon édes! Eddig félt kapaszkodás nélkül lépni, most meg egyik percről a másikra még a küszöbön is átsétált.

Az evés mennyisége nálunk sem volt 4-5 hónaposan sok, ketten együtt sokszor még egy üveggel sem ettek meg. Most Anna elég szépen eszik (már mindenfélét adok nekik, nem mindent esznek meg, de van amiből elég szépen) Virág kevesebbet eszik, viszont ő még igényli a tápszert, Anna kevésbé. Anna van jobb húsban, 1 kiló különbség általában van köztük (születéskor 400 gr volt).

Most néztem az iwiw-en a Dunakeszis fórumot, ott is elkeserítő amit olvastam a bölcsi és ovi kérdésről. Talán már most be kellene oviba is íratni a csajokat???!! Röhej!!! Azt is olvastam, hogy van egy új doktornő, aki bárhonnan fogad, hallott róla valaki? Ugyanis a Gaulandtól nem vagyok elájulva.

Üdv: Eszter
KépKép
eszter(av)
 
 


Sziasztok!

Remélem nem gond, h megírtam a másik alagligetes fórumra az ovi témát?! :oops: 8)
Az egyik szomszédommal beszéltünk még ősszel, h barátjuk magánovit szeretne nyitni. Majd ha összefutok vele, rákérdezek. :roll: A fóti ovikat is érdemes megnézni. Ott nincs annyi új lakópark (még). :roll:

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Andi!
A Gödi úszás elég drága, 10e Ft havonta, de én elég sokat keresgéltem a neten és máshol sem találtam sokkal olcsóbbat. Meg azért is döntöttünk e mellett, mert szerettünk volna hármasban menni és a férjem sokat dolgozik, de itt most indul egy péntek esti tanfolyam, a többi helyen nem volt jó az időpont sem.
Úgy vagyok vele, hogy kipróbáljuk, aztán 1 hónap után eldöntjük, hogy megéri-e. Ja és Emese imád fürdeni, olyankor a legjobb fényképezni is, mert végig fülig ér a szája és hangosan nevetgél :)
És ti hová fogtok járni?
Az orvosról: mi is Gaulandhoz járunk, én is sok rosszat olvastam róla, de nekem még nem volt vele semmi gondom, persze ez nyilván akkor derül ki, ha beteg a gyerek. Az meg szerintem elég ritkaság lehet, hogy hetente kimenjen a doki is, ilyet nem is hallottam.

Eszter!
Nagyon meglepődtem, hogy még ikrek között is ilyen különbségek vannak, ez végülis csak alátámasztja, hogy minden gyerek máshogy fejlődik. Az azért megnyugtató, hogy ők sem voltak el hason. Akkor nagy nap volt a tegnapi nálatok!! Biztos Virág se várat magára sokáig, gondolom azért valamennyire utánozzák egymást.
Én is olvastam a másik dokiról, de nem tudok róla semmit, én egyenlőre nem hiszem, hogy váltok.
És hogy áll az esküvőtök?

Ennn!
A magánovi persze jó ha van, de maga a tény háborít fel, hogy az óvodai ellátást, ami mindenkinek járna egyes gyerekek nem kapják meg és ezért kénytelen a szülők magánovit keresni. Én olyan brutális összegekről hallottam, hogy gyakorlatilag nem is nagyon éri meg visszamenni dolgozni, mert a fizetés nagy része rámegy az ovira. Hát nem tudom, csak abban reménykedem, hogy javul a helyzet és talán már nekünk nem lesz ebből ekkora probléma, mint a mostaniaknak.

Hát ez is hosszú lett egy kicsit :)
Sziasztok!
Andi

Kép
anda01
 
 


Szia Andi!
Mi még Pesten járunk úszni, a Camponához.6000 Ft. egy hónap ami 4 alkalom három embernek.Vagyis két szülő és a baba. Remélem tetszeni fog.

matumik
 
 


Tegnap este megvolt az első úszás. Emese eleinte kicsit meg volt szeppenve, de a végére már élvezte a dolgot, szóval összességében nagyon tetszett mindhármunknak. Én azon csodálkoztam, hogy mennyire természetesen mozogtak a babák a vízben (jó persze tudom, hogy vízben voltak 9 hónapig :)
Hát ez a Camponás a többihez képest nagyon olcsó, csak Dunakeszitől sajnos irtó messze van, így ez nálunk szóba se jött.

Ma éjszaka teljes holdfogyatkozás lesz, érdemes megnézni, itt egy cikk róla:
http://hirek.csillagaszat.hu/aktualis_e ... kozas.html

Kép
anda01
 
 


Szia Andi!

Köszi a kérdést, az esküvővel addig jutottunk, hogy az étterem le lett foglalva - Kistarcsán a Nosztalgia, ismeritek? mi elég gyakran járunk oda - illetve, az anyakönyvvezető ceruzásan lefoglalta nekünk az időpontot, de még nem voltunk nála, de most megállt a folyamat mert sajnos a párom az ausztriai boardozás helyett az elmúlt hetet kórházban töltötte - hirtelen rosszul lett, vérnyomás stb. probléma - úgyhogy most őt ápolgatom itthon (na meg a gyerekeket) mert a gyógyszertől amit kell szednie, nagyon fáj a feje, szegénykém nagyon szenved. Remélem mielőbb elmúlik.
Ő azt mondta, hogy teljesen rám bízza az esküvővel kapcsolatos összes dolgot, csak már meg tudnék kicsit nyugodni és tudnám folytatni a keresgélést, egyeztetéseket. Szóval most így állunk. majdnem sehogy.
A Pólusnál nem kérdezted a bébiúszást?Vagy ott is drága? Igaz, a gödi közelebb van, de hátha....

Ovikérdés: a polgármester a helyi lapban nagyon azt nyilatkozta, hogy lesz óvoda, csak most nincs rá keret, de majd egyszer......
Na persze! A magánovik szerintem rettentő drágák - pláne rögtön két gyerekre - nem nagyon szeretném, ha csak ez a lehetőség lenne később!!

A Gaulanddal az a baj, hogy mindenre rögtön antibiotikumot ír fel, más nem jut az eszébe (na persze, az átkosban volt szokás) szerencsére, a csajok nem voltak betegek 10 hónapos korukig, akkor kicsit náthásak lettek (pont karácsonra).Na akkor is antibiotikumot írt fel.

Üdv: Eszter
KépKép
eszter(av)
 
 


Szia Andi!

Mi most jöttünk meg az első úszás óráról.Márknak is tetszett csak amikor vízalá vitte az oktató akkor sírt egy kicsit.Ti mit csináltatok az első órán?
Magánovi tényleg elég drága szokott lenni, de mondjuk, ha lenne egy olyan ami elérhető áron lenne,m ondjuk havi 30-35 ezer ft. akkor még elgondolkodna rajta az ember, de itt ahol lakunk itt olyan 70-150 ezerig van.Az nagyon sok, főleg Eszteréknek, ahol két baba van.
Ti, hogy voltatok a szilárd ételekkel? Márk szinte semmit nem hajlandó megenni.Sőt most szopizni is alig akar.Lehet a foga miatt?Már egy kicsit ideges vagyok mert alig akar enni.Se gyümit se zöldséget, mindenből egy két kanállal eszik és becsukja a száját.Mit csináljak vele?

Üdv.
Andi

matumik
 
 


A csajok kb. ennyi idősen hagyták abba a szopizást nálunk, még lett volna tejem, de nem kellett nekik. Bár én a szilárd kaját 4 hónaposan kezdtem nekik, akkor még szopiztak is, de egyre kevesebbet. Az almát nem ették, ma sem kell nekik. A sütőtök nagy favorit volt, azt általában minden gyerek szereti. Bár nekem a Sinlac pépre is ezt mondták, de az én gyerekeim ez alól kivételek, mert nem ették. Nálunk Virág, aki elég rosszul eszik mostanában, két kanál és befejezte. Nem úgy Anna, ő szinte mindent megeszik, meg is látszik a különbség köztük. Az okosok ilyenkor azt mondják, hogy a gyerek megeszi, ami kell neki, nem szabad erőltetni. A védőnő azt mondja, hogy adjam neki azt, amit megeszik. Egyenlőre nem aggódom, mert van amikor elég szépen eszik és nem vékonyka. Én is ilyenforma voltam kicsinek (sajnos csak kicsinek).

Üdv: Eszter
KépKép
eszter(av)
 
 


Ez a kaja téma is olyan szerintem, hogy minden gyereknél máshogy alakul, mindegyik egy külön kis egyéniség. Abban sajnos nem tudok tanácsot adni, hogy mit tegyél, ha nem eszik, talán a tapasztaltabbak... Bár egy csomó helyen úgyis csak 6 hónapos kor után ajánlják a szilárd kaját.
Én is elég lassan haladok, múlt héten volt már krumpli meg répa, de egyik sem igazán jött be neki. Ma az almához banánt tettem, így jól át lehetett verni, megette az egészet, úgyhogy lehet, hogy ez lesz a megoldás, mindenhez egy kis banán.

Délelőtt voltam a postán, tök hosszú sor állt, szépen beálltam a végére (Emesét kenguruban vittem) erre egy kedves hölgy elkezdett szervezkedni, hogy engedjenek engem előre és végül 2 perc alatt befizettem a csekkeket, szóval most már előnye is van, ha gyerekkel megy az ember intézkedni :D

Ja és most jelentkezem egyetemre (kieg. képzésre) és kiderült, hogy a kismamáknak mégiscsak fizetni kell a képzést, pedig eddig ingyen volt, hát elég mérges vagyok.

Szép, napsütéses hetet kívánok nektek!
Andi

Kép
anda01
 
 


Sziasztok!
Ma voltunk megnézni az építkezést.Elég jól haladnak vele.Az lenne a kérdésem, hogy Tóváros az merre van?Nem igazán ismerem a környéket és kicsit el is kavarodtunk, de nem találtam meg.Alagligettől merre esik?Találtunk valami szintén új "negyedet", de nem tudom az mi volt.
Az ennivaló?Még mindig nem nagyon akar enni, de most szopizva sem eszik annyit, mint kéne.Talán lassan megszokja a szilárd ételt és akkor már megjön az étvágya.

Üdv.
Andi

matumik
 
 


Sziasztok!
Ne aggódjatok az evés miatt, majd fog az menni. Az én lányom elég rossz evő, és nagyon nehezen fogadott el mindent, pedig kivártuk a hat hónapot, addig csak szopizott. Igazáből most (másfél évesen!) kezt megjönni az étvágya.
Ha látod, hogy nem kell neki, nem kell erőltetni, mert annál rosszabb. meg kell szoknia az izeket, ehhez idő és sok kóstolgatás kell... Hajrá!

adaka
 
 


Tóváros:
Ha Alagliget felől jössz a Fóti úton akkor a Matchnál (közvetlenül a vasút előtt) éles kanyar jobbra, ez a Kossuth utca, ezen végig-végig kell jönni, és ha már a várostáblát is elhagytad onnan esik bal kéz felé a Tóváros. (a várostábla után van egyébként az új Spar, amit már nagyon-nagyon várok, hogy megynyíljon)

És mikorra lesz kész a ház, mikor költöztök?

Kép
anda01
 
 


Szia!
Talán október.Akkor az a Tóváros is hasonló Alagligethez.Csupa új házak, vegyesen családi és társas?Legalábbis mi egy olyan kis városrészt láttunk arra.Talán az volt az.De ha megyek legközelebb megnézem.Ti melyen házban laktok?Kertes családi vagy társas?
Mondjuk új Spart nem láttunk, de szerintem az lesz az.

matumik
 
 


A tóváros és a fenyő lakópark abban különbözik Alagligettől, h ott még a jegyző normális koncepció szerint adta ki az engedélyeket.
Itt pedig egymás hegyénhátán mindenféle nagyságú és méretű ház. A családi kertjére 3 oldalról emeletes társasházak néznek stb. Egymás elől veszik el a napot ,h másról már ne is beszéljünk. :x
Van aki már itt alagon árulja a kb 3éves családi házáz, mert most építenek mellé társast. Katasztrófa. Sajna rányomta bélyegét a pénzéhség a lakóparkra. Minden mindegy volt, csak lóvét lássanak belőle. Velünk szemben is egy földszintes ikerre volt engedély, de az éppítettő lazán megkente az önkorm. megfelelő emberét, és felhúzott egy 3 emeletes randatetős társasházat. Ugye a fennmaradásit egyszerűbb megkapni. Ennyit a törvénytiszteletről. :evil:

(bocs a kifakadásért, de engem ez annyira bosszant.)

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Megértelek, ez tényleg nem korrekt eljárás.
Sajnos azt látom, hogy mostanában mindenhol ekkora telkeket adnak el, hogy belátnak az emberek egymás szájába. Én mondjuk még nem voltam Alagligeten, de a Tóvárosban is sok helyen közel vannak egymáshoz a házak.

Mi egy 20 lakásos társasházban lakunk a Tóváros lakópark mellett. 2 ilyen ház van egymással szemben (A és B épület), elég közel egymáshoz, de annyira megtetszett nekünk ez a lakás, hogy ezen már nem akadtunk fenn. Nálunk az volt a fő szempont, hogy sok szobát szerettünk volna és akkora méretben, amekkorát meg tudtunk volna vásárolni (70-80 nm) általában csak 2+ fél szobásakat építenek. Ez volt az egyetlen, amelyik 2+2 félszobás volt, úgyhogy lecsaptunk rá.

Ja, én is olvastam az újságban a polgármester nyilatkozatát, én azért reménykedem, hogy előbb-utóbb csak megépül az az ovi, talán jövőre!

Kép
anda01
 
 


Sziasztok, akit érint:

március 30-án 18 órakor Skripeczky István volt önkormányzati képviselő fórumot szervez a Széchenyi Általános Iskolában, a dunakeszin lévő Óvodai állapotokról. Meghívja az illetékeseket az önkormányzattól, és a helyi tévétől is kijönnek. Nagyon fontos, hogy minél többen legyünk, kérlek benneteket, hogy minél több érintettnek szóljatok, aki szeretné, hogy az óvoda ügy megoldódjon. Olyan is jöjjön el akit csak a későbbiekben érint a dolog.

Hajni
beha
 
 


sziasztok!
Hát, nekünk is elég furcsa, hogy ennyire közel vannak egymáshoz a házak. Mi nézelődtünk a Tóvárosban is, amikor lakást kerestünk, és azért ott is egymás szájában vannak a lakások.
Az egészben csak az a bosszantó, hogy biztosan rengeteg pénz befolyt a telkek eladásából, és infrastruktúrára meg már nem telik? A pénzünk jó, de egyébként le vagyunk tojva?
Ha nem jön össze a kistesó, én szivesen vigyázok egy-két gyerkőcre.

adaka
 
 


Más:
Matumik, ezek szerint ti társasba mentek? Hol lesz?
A miénk is nagyon szépen halad, kicsit már túl gyors is a tempó, mert még nem tudjuk, milyen burkolatot válasszunk, és a konyhabútort is el kéne dönteni, mert már a vezetékeket csinálják. Nekünk még a kapcsolókat is meg kellett mondani, hogy hová kérjük. Teljes tanácstalanság volt... Elég határozatlan vagyok. Van valakinek jó tippje, hol lehet jó és megfizethető konyhabútort csináltatni?

Ja, és boldog nőnapot mindenkinek!

adaka
 
 


Szia Adaka!

Igen társasházban fogunk lakni, a földszinten.Ti merre fogtok lakni?Mikor költöztök?
Tudja valaki, hogy a 2. gyereknek a GYÁSt, miből számolják.Az előző évi GYED-ből?
Segítségeteket előrre is köszönöm.

matumik
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: