Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Mindenkinek jól telt a hétvége? Mi falunapoztunk. A Flórát most tettem le aludni erre jönnek aszfaltozni az utcát. (utcát csak a gödröket javítják)

Zuzi:
Gratulálok a fogyáshozKép

Tünde:
Nekünk porszívós orrszívónk van, szerintem jó. Igaz még csak egyszer használtuk szerencsére.

Orsi:
Mi az a sterimar? Meggyógyultatok? Voltatok babalátogatóba?

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!

Sokat vacakol a gépem, le van lassulva, rendbe kéne tenni; most a férjemét használom.Kép

Zuzi,
mindig az utsó pár kiló megy le a legnehezebben. Minél kevesebbet kéne fogyni, annál nehezebb.Kép Én most itthon tornázom, mivel nem tudok eljutni arra a fránya aquafitnessre. Majdnem minden nap fél-1 órát. Már simán beleférek a 2. terhesség előtti ruháimba. A végső cél azonban az 1. terhesség előtti rucik lennének. Az még kb. 5 kg, és hasfal megerősítés. Iszonyú laza a hasam, az összes belem előesik!Kép

Évi,
a Sterimer sima tengervíz, amit az orrba lehet fújni. A sűrű orrváladékot lazítja, és könnyebben ki lehet szívni.
Babalátogatóba nem mentünk el, mert az anyuka (barátnőm) teljesen lebetegedett, 40 C-os láza lett, alig tudta levinni, hogy szoptathasson. A másik két gyerekük is beteg lett. Mi sem voltunk teljesen százasok, úh elhalasztottuk.

Zuzi,
mi hétvégén át akartunk sétálni a Szabadság-hídon, de mire odaértünk, eleredt az eső. Szakadt!!! Úh. hazamentünk.

Tünde,
Ti is meggyógyultatok már?Kép

Napsütéses hétvégét mindenkinek!Kép
(Mi megyünk Pécsre szombaton; lesz Sörfesztivál!Kép)

Orsi

Orsi
orsi
 
 


Sziasztok !

Meggyógyultunk végre.Kép Kicsit hosszadalmas volt, de már túléltük. Kép
Köszi az orrszívós tanácsokat. Végül maradtam a hagyományos (gumis, kézi) orrszívónál. A porszívóstól idegenkedem, mert nagyon zajos és nekünk takarítógépünk van, ami erősen szív. Azért megnéztem őket a boltban és már tudom, hogy mindegy milyen erősen szív a porszívó, de nem szimpi akkor sem. Pl. hajnalban kelt az Alexa, gondolom a nátha miatt és akkor nem lett volna szerencsés az egész családot felébresztenem a porszívóval. Most ugyan nem vettem végül, mert nem tudtam dönteni, de legközelebb nem szeretném ezt az orrszívós műsort lejátszani, úh. most eldöntöm mit szeretnék (esetleg meg is veszem), de ha legközelebb hasonló helyzetbe kerülök az lesz az első, hogy egy normális orrszívóval kezdek. Tán rövidebb idő alatt kilábal picúrkám a náthából.
Zuzi :
A Pesztonka féle orrszívót nézegettem. Milyen erősen szív ? Kitisztítja a mélyebben fekvő anyagot is ? És milyen hangos ? Egyszóval kicsit részletezhetnéd! Merthogy ez viszont nem olyan olcsó, mint a porszívós. Kép

Látom épp a fogyás a téma. Ebbe inkább nem mennék bele, mert rajtam nagyon sok fölös van Kép és egyenlőre fogyásról még szó sincs. Kép Pedig lassan elgondolkodhatnék milyen módszert választok a fogyózásra. Milyen módszert alkalmaztok ? Az első a mozgás lenne, de azt már most látom, hogy 2 gyerek mellett már nem lesz olyan egyszerű összehozni, mint akár 1 mellett is. Ahhoz nagyon kell akarnom megvalósítani, hogy képes legyek megszervezni.

Most épp kisütött a nap ! Kép Remélem most már jó idő lesz !!!Kép
További jó hétvégét Mindenkinek !

Sziasztok !

Tünde
tünde1122
 
 

 
 

Sziasztok!

Már megint esik! Ez őrület!

Tünde!
A Pesztonka halk, de nekem az volt a bajom vele, hogy nem nagyon lehetett vele kiszívni a nózit. Én Szilvinél elég sokáig azt használtam, nem tudtam, hogy van porszívós is. Sokszor volt, hogy szívás után ugyanúgy szütyörgött, mintha nem is csináltam volna semmmit. Szilárdnál már csak a porszívósat használtam. Nálunk nem volt gond éjszaka sem; Bezárkóztunk a fürdőszobába, pár pillanat alatt megvoltunk az egésszel, egyszer sem ébredt fel Szilvi.
Én nem igazán fogyókúrázom, vagyis inkább nem koplalok. Régen (Szilvivel való terhességem után) 30 napos zsírégető étrendet csináltam. Nekem az elve nagyon tetszett; követhető, nem kell éhezni, csak egészségesen enni; heti 1 kg-ot (max.) lehet fogyni. Én most ezt kezdtem el, igaz az adagok még kicsit nagyobb méretűek (szopi miatt), de az összetétel már zsírégetős. Plusz megy a torna. Sajnos nem tudom mindennap csinálni, ahogy szeretném, de heti 3 már egész jó.Kép

Évi!
Kajcsizás hogy megy?

Zuzi!
Veletek mizujs? Bölcsi?


Na, meglesz a muskátlim. Apukám egy kertészetnél volt helyszínelni, és félretetetett 30 tő gyönyörű muskátlit. Hétvégén jön, és elhozza nekem, úh megvan a program!Kép
Szilárd még nem teljesen gyógyult meg, még mindig hurutos. (Nekem is fáj még a torkom.) Szilvi meg felfázott, szegény tegnap nagyon szenvedett, minden pisilésnél keservesen sírt.Kép Az antibiotikum este kezdett hatni, de adtam egy kis fájdalomcsillapítót, úgy tudott csak elaludni. Ma már jól van!Kép

Sziasztok:
Orsi

Orsi
orsi
 
 


Sziasztok!
Teljesen ki vagyok akadva!!!! Írtam nektek Kb. egy oldalt, erre rossz gombot nyomtam meg, és az egész elszállt!!!! Nagyon dühös vaygok!!!!

Ezért csak címszavakban:

1. Orsi! Oszd meg velem légyszi a zsírégető diétát, hogyan működik, mert nekem az első 5 kiló után megállt a fogyás. Már a reggeli futáson gondolkodom.
2. Pesztonka nekünk nagyon bevált
3. Ma volt Peti első, iskola előtti szülői értekezlete.....izgalmas idők elé nézünk!!!
4. Gyerekek szerencsére rendben vannak, nekem kb 5 napja arcüreg-gyulladásom van, plusz tegnap este óta fáj a torkom is.

Hát ennyi! Mindenkinek minden jót, így távirati stílusban!!

Zuzi
zuzi
 
 


Sziasztok !

Ez a jó kis idő mindenkinek betesz ahogy elnézem. A torkom nekem is fájdogál időnként, de nem lobbant még be szerencsére.Kép

Zuzi:
arcüreggyuszi? KépNem irigyellek, nekem gyerekkoromban kijutott belőle bőven. Remélem már jobban vagy!

Orsi:
Esetleg én is "meghallgatnám" a zsírégetős elvet, hátha kedvet kapok.Kép

Évi:
Megnéztem a képeiteket. Azok a fogacskák... ! Tündéri!
Én is frissíteném a képeimet, de valahogy nem jutottam el mostanában addig. Ez a hét sem lesz unalmas, holnap megyünk oltásra. Kép Remélem nem lázasodik be Alexa.

Jobb időt mindenkinek !Kép

Tünde
tünde1122
 
 


Sziasztok!!

Mi is csatlakozunk Kép A Flóra múlthéten náthás lett. Közben meg a foga is jön . Nekem fájt a torkom. Szerencsére ma már úgy néz ki lassan meggyógyulunkKép

Orsi:
Főzök neki minden nap. Egy fajta bébi kaját eszik meg azt is csak akkor, ha megyünk valahova. Jobban ízlik, amit anya főzKép)) Nem is csodálom...
Zsírégető diétádra én is kíváncsi vagyok.
Irigyellek nekem is, megkellene már vennem a muskátlikat. Szilvi meggyógyult?

Tünde:
Hogy vagytok így oltás után?

Évi

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


Szép jó estét!

Ma útlevelet intéztünk a gyerekeknek, és le voltam döbbenve, hogy milyen készséges volt az ügyintéző, és milyen gyorsan ment minden. (Szilvinek csak az útlevele volt meg, az anyakönyvi kivonatát nem vittük; erre a pasi felhívta a pécsi központot, és lekérte az adatokat; nem küldött el minket.Kép)

Zsírégető étrend: összefoglalom röviden Kép. "30 nap alatt programozható át a szervezet zsírégetésre, és utána már koplalás nélkül sem kell aggódni a vonalak miatt". Ez az étrend nemcsak fogyást eredményez, a szellemi képességet is javítja, a kedélyállapotot is, egészségesebbé tesz. Idővel a cukoréhség is megszűnik, egyéb szenvedélyekről (kávé, cigaretta) is le lehet szokni. (Nálam anno nagyon bejött, remélem, most is. Mármint a cukoréhség megszűnése.) A lényeg: "ha a szőlőcukor szintje a vérben teljesen egyenletes, akkor a szervezet energiaszintje állandó, s nem okoz semmiféle gondot a kívánt testsúly tartása. Ha viszont a vércukorszint ingadozó, akkor emelkedése zsírképződéssel, csökkenése levertséggel jár. A lényeg az egyenletes vércukorszintet biztosító energiaháztartás helyreállítása, s ezáltal a szervezet átprogramozása a zsírégetésre."
Kávé, fekete tea, kóla, csoki, egyéb koffeines cucc kilőve. (Sajnos!) Alkohol heti 3 egység megengedett. (1 egység 1 pohár sör.)
Étkezések tápanyagtartalma: fele zöldségféle, negyede szánhidrátdús, negyede fehérjedús. pl.: fehérje grillezett csirkemell, szénhidrát főtt burgonya, zöldségféle párolt zöldbab. De saját magad is könnyen összeállíthatsz ételt az elmélet alapján. (A könyvben sajnos egy pár receptet nem lehet megcsinálni, nincs hozzá alapanyag.) Havonta 2x lehet enni bármit, amire nagyon vágysz (süti, chips, bármi; de nem túl sokat). Naponta 5x kell enni; tízórai és uzsonna vmilyen gyümölcs pár szem tökmaggal (az esszenciális zsírsavak miatt). 4 hétre való étrend van receptekkel. "Heti 0,4-0,7kg súlycsökkenést lehet elérni 12 hét alatt. Ha többet adunk le heti 0,9kg-nál, akkor az már nem csak zsírégetést jelent. Ne csak mérlegen próbáljuk mérni a sikert. A derék- vagy csípőbőség csökkenésén már jobban lemérhető az eredmény, mivel az izom sűrűbb, tömöttebb, mint a zsír."

Remélem nem voltam túl hosszú. Ha komolyan érdekel titeket, érdemes megvenni a könyvet: Családi zsebkönyvtár sorozatban, 30 napos zsírégető diéta (Forradalom a fogyókúrában!). kicsi könyv, és egy fehérneműben lévő csajszi van az elején a nyakától a combjáig.

Mindenkinek jobbulást! Kép(Nálunk a gyerekek jól vannak, csak nekem fáj még mindig a torkom.Kép)

Sziasztok!
Orsi

Orsi
orsi
 
 


Na, mindenkit elijesztettem a zsírégető étrenddel? Kép

Hétvégén itt volt Apukám, és elhozta a muskátli-szállítmányt. (15 tő) És még egy kis cukorsüvegfenyőt is hozott, nagyon aranyos kis fa, pont ilyet képzeltem el.Kép

Azt mondják, most már tényleg jön a jó idő.Kép
Mindenkinek szép napot, sétát, stb.Kép

Orsi

Orsi
orsi
 
 


Sziasztok!

A Flórának kijött a hatodik foga, láza is volt. Tegnap itt volt az unokahúgom, egész délelőtt csak játszottunk. Holnap megint megyünk a Balatonra. Vasárnap gyereknap lesz a Matula tanyán. Megy valaki?
Mindenkinek kellemes, napos hétvégét kívánokKép

Évi

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok !

Orsi:
Az én muskátlim is kint van már !

Évi:
Matula-gyereknap ? Lehet, hogy átnézünk, hisz szinte a szomszédban vagyunk. Egyébként én még nem hallottam róla, de legkésőbb vasárnap biztos meghallom.Kép
Szegény Flóra, hogy megszenvedi a fogakat. Kép

Oltást túléltük, jövő héten újabb csípőuh. következik. Elkezdtük a gyümit, 1-2 kanál banánnal indultunk, most a 1/2-nél tartunk. Most már ízlik Alexának és élvezi a kanalazást is.
Végre jó idő van, rengeteget vagyunk kint, ezért is szorult háttérbe a szgép. No, meg Alexa nem sokat alszik mostanában napközben és ráadásul még korán is kel.Kép Először azt hittem a hideg miatt, mert fűtés már nincs, aztán hirtelen meleg lett akkor meg azért sírt, merthogy gondolom túl melegen öltöztettem. Egyszerűen már nem tudom hogyan öltöztessem.

Veletek mi újság ?

Kellemes hétvégét Mindenkinek !

Tünde
tünde1122
 
 


Sziasztok!!

Már megint rossz idő volt a hétvégénKép A Flóra ötször, hatszor kel éjszaka, iszik, és már alszik is tovább. Fogára gyanakszom, rágja az ujját.
Nekem is van muskátlim, én a piacon vettem szimpla futósat.

Szép napot mindenkinek

Évi

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!
Jó régen voltam már, de látom mindenki elfoglalt...

Kicsi_evi: Mennyi idős a lányod? AZ én Zsuzsim ugyan ezt csinálja éjszakánként és nekünk is nagyon nehezen jönnek a fogaink. Lehet, hogy ugyan az a bajuk...? Zsuzsinak most jött ki a 9. foga, pedig már lassan 17 hónapos. Bár az nem baj, hogy ilyen későn jön, csak ne szenvednénk ,i is ennyit vele, mert nálunk is előfordult már láz is.

A muskátlik a teraszon lassan meghozzák az első virágokat, ami azért szuper, mert nagyon kicsik voltak, amikor vettem őket. Alíg volt 3-4 levelük. Sajna az egyik futó petúniám tetves lett, most azt kezelgetem, remélem sikerrel.

Talán mostmár jó idő lesz a hétvégén, már igazán ránk férne!!!

Orsi, mi van veletek??

Mindenkinek pusz!! Sziasztok!!
zuzi
 
 


Sziasztok!

Zuzi:
2-án lesz 9 hónapos. Most úgy látom, hogy a szemfogait növeszti. Ma csak egyszer keltKép


Tegnap busszal mentünk anyuékhoz. Ez volt az első utazásunk apa nélkülKép
Szombaton osztálytalálkozóra megyek, már nagyon váromKép

Orsi
Veletek mi van? Egész nap kint vagytok?

Tünde:
Az öltöztetéssel én is így vagyok. Ha sok ruhát adok rá az a baj, ha keveset az.

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok !

Csípőuh. megvolt, de még kell a terpeszbetét+torna.Kép Viszont javul, de még júni 15-én vissza kell mennünk. Remélem akkor már elhagyhatjuk, mert Alexa beindult mozgásilag. Már képes 4kézlábra állni és rugózni. Aztán hol előre hol hátrafelé sikerül a haladás, de az már semmi perc alatt megy, hogy a földre leterített takaróról levándoroljon a szőnyegre. KépEz most nagyon tetszik neki, úh. nem igen lehet egyedülhagyni ha ébren van. És ráadásul hanyattfekve nem akar megmaradni, a forgolódás meg a 0-ra csökkent.

Évi:
Buszozástól még én is félek, inkább gyaloglok mindenhova. Babakocsival mentél ? Le a kalappal !

Zuzi:
Nem baj ha későn jön a foga, legalább addig sem romlik el. Kép

Most végre jó idő van és remélem hétvégére is így marad, mert 3 napos szabadtéri programunk van.Kép

Orsi :
Hova lettél ? Sztem is biztos kihasználod a jó időt !Kép

Szisztok !

Tünde
tünde1122
 
 


Sziasztok!

Nem vesztem el!!! De jó, hogy hiányoltok!Kép
Kihasználtuk a jó időt, meg hogy Apának nem kellett sokat dolgoznia, és rengeteget csavarogtunk. Voltunk Pécsett a barátnőmnél, Dombay-tónál, ahol van egy kis nyaralónk, meg a férjem szüleinél is. Szilvit otthagytuk pár napra, és olyan jól elvolt az unokatesóival, hogy mi nem is hiányoztunk neki.Kép Június végén elviszik a 3 lányt (az unokatesók is lányok) Horvátországba egy hétre. Remélem, nem lesz semmi gond. Egy kicsit izgulok az utazás miatt. Mostanában olyan aggódós lettem. Minden anya ilyen?! Jövő hétvégén mi is megyünk Horváto.-ba, mi négyen, meg a nővérem és a férje. Egy kis előnyaralás, mert később nem tudunk nagyon hoszabb időre elmenni Apa munkája miatt. Sajnos elég sokat kell dolgoznia. De szerncsére péntektől vasárnapig csak a miénk!Kép

A muskátlijaim gyönyörűen virítanak az erkélyen, jól látszik az utcáról. Szerintem az enyém a legszebb.Kép Mindenesetre nekem van a legtöbb, ez tuti. (Végig a korlát mentén.) A kis cukorsüveg fenyőt már nem is említem!Kép

Kisebbik Szilárdnak már 4 foga van. Kb. 1 hete jött ki a bal felső egyes, tegnapelőtt meg a jobb felső. Érdekes, hogy milyen sok idő eltelt az első két fogacska óta. Viszont nagyon gyorsan nő. Pikk-pakkra kint lesz az egész fog. Szilvinek vagy egy hónap volt, mire kinőtt egy foga. Szilárd hihetetlen mennyiségeket képes beburkolni. Már most többet eszik, mint Szilvi. Ahogy halad, szerintem hamar utoléri súlyban. És ami a legjobb a dologban, kb. egy hónapja gyönyörűen átalussza az éjszakákat. Este 8-tól reggel kb. 9-ig. Kép

Most itt vagyunk Pesten a szüleimnél. Csomó programot szervezünk Szilvinek, meg persze magunknak is. Állatkert és vasárnap a Városliget (Babanetes találkozóKép) az tuti. Meg nézünk gyerekülést is, mert Szilárd lassan kinövi a Travelt. (Meg szeretnék elölre ülni, a hordozót ui. csak az első ülésre lehet rakni, hátul túl rövid a bizt. öv.Kép)
Meg mosógépet is kell néznünk, mert már nagyon vacakol a gépünk. (nem működik rendesen a centrifuga, és nem mos olyan szépen, mint régen.Kép)

Mindenkinek jó hétvégét, gyereknapozást!Kép (Ha addig nem jönnék.)

Orsi

Orsi
orsi
 
 


Sziasztok !

El sem hiszem, hogy már megint esik !!! Kép
OK, hogy májusi eső aranyat ér, de ez már sok. Ja ! nem az aranyból, abból jó lenne !Kép

Jobb hétvégét és gyereknapos bulizást Mindenkinek ! Kép

KépTünde Kép
tünde1122
 
 


Sziasztok!!

Az osztálytalálkozó pocsék voltKép Ma sem volt valami jó idő. Holnap indulunk a Balatonra, egész héten lent leszünk. Kicsit nyaralunk is talán, mert a férjem vizsgázik.
Képzeljétek tegnap kicsi lányom átaludta az éjszakát. Egy francia ágy méretű szivacson alszik, mert mászik álmában. Azért ébredt föl mindig, mert beverte a fejét a rácsba. Volt egy-két kemény éjszakánk, együtt alvás, üvöltés mire rájöttünk.

Orsi:
Mi is vettünk új gyerekülést Römmer azt hiszem. Nekünk azért kellett új, mert nehéz volt ki-be rakosgatni a Flórát túl alacsony az autó. Így a régi ülés a papa kocsijába lesz berakva. Vettünk még egy esernyőre összecsukható babakocsit is annyira szereti, hogy 2 órát is képes elülni benneKép Flóra is tud rendesen kajálni, megis látszik rajta kis pocisKép

Évi

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!

Remélem nem sértek meg senkit avval, hogy ide beírok egy talán hírdetés jellegű hozzászólást. 2003. december 1-én alakult német anyavállalattal rendelkező cég keres kiegészítő munkát vállalókat, elsősorban hölgyeket, akik mágnesberakású ékszerek forgalmazásában látnának fantáziát. Katalógus alapján, jutaléklevonásos rendszerben megoldott a pénzkereseti lehetőség.

Jómagam egy tavaly született kislány édesanyjaként jópár hete foglalkozom az ékszerforgalmazással, szívből ajánlom mindenkinek.

A babanet azon topicjaiba küldöm fel most ezt a hírdetést, amelyek olyan településen élő anyukákhoz jut el, ahol nincs még képviselőnk - ezáltal a lehetőség kimagasló. Akár ha többen összefogtok...

Neved, életkorod és lakhelyed (elég a település neve) megjelölésével kérlek írj e-mailt az alábbi címre: magnetpet@freemail.hu

Tájékoztatót, katalógust küldök.
Ide az oldalra is felnézek, amennyiben ide érkezne kérdés vagy kérés.

Köszönöm: Petra

Ha valakit a hírdetésemmel megsértettem, elnézést kérek.
magnetpet
 
 


Sziasztok!
Most olvastam bele amit írtatok.
Én 35 hetes terhes vagyok és most várom első fiamat.
Eddig Fonyódra jártam egy ismerős orvoshoz, aki ajánlotta nekem a Szeményi prof-t a kaposvári korházban. Kedden voltam is nála, de nagyon kiábrándítóak voltak a körülmények. Lehet, hogy engem kényeztettek csak el a Fonyódi rendelőben (ez sem magán rendelő), a megfelelő higiéniás körülménnyekkel, de itt valami nagyon gáz volt a helyzet. Semmi fertőtlenítés, vizeletminta egy műanyag kávéautómatás pohárba (volt ami még kávés is volt). Persze minez olyan helyen, ahol a kisebbségiek vannak többségben. (ne értsétek félre, nem vagyok fajgyűlölő, de nem szeretem a koszos embereket).
Jó lenne, ha valaki meg tudna nyugtatni, hogy ez csak itt volt lent és a szülészet már jó és a doki is rendes, mert én azóta kezdem sötéten látni azt a pár napot, amit ott kell töltenem.
Előre is köszi:
Odie
odie
 
 


Halihó!

Tegnap este jöttünk haza Horvátországból, egy hétig voltunk Sibenikben. Nagyon jó volt. A gyerekek nagyon élvezték!Kép Kicsit fáradtak vagyunk, de megérte!
Olyan lehangoló, hogy a gyönyörű napsütéses időből ilyen szakadó esőre értünk haza.Kép Na mindegy, majd csak javul végre az idő.

Orsi

Orsi
orsi
 
 


Sziasztok!!

Odie:
Szebényi dr. szerintem rendes aranyos. Mondjuk én csak a tanácsadáson találkoztam vele.
Mikor először mentem ctg-re rendesen el voltam ájulva mi van ottKépsokszor már mi voltunk a kisebbségKépa szülészet azért jobb egy-két szülésznő, nővér nagyon aranyos, de van, aki nem foglalkozik veled. Itt azért van fertőtlenítés. A zuhanyzóról nem beszélnékKépNekem volt fogadott szülésznőm, aki néha bejárt hozzám segíteni. Az orvosom Szemerei dr. meg voltam elégedve vele igaz, hogy a szülésnél csak a kitolási szakasznál jött, de nem is hiányzott a szülésznő szuper. Persze bejött megvizsgálni. Mindig arra gondoltam kit érdekelnek a körülmények kórház stb., csak lássam a lányomatKép szüléstől sem féltem nincsenek is rossz emlékeimKép

Orsi:
Mi a Balatonon voltunk 1hétig. Veszprémi állatkertbe is elmentünk. Kicsi lányom az első ketrecnél megijedt a csókátólKép a kecske, strucc, zebra az már tete volt vagy tejtejKép
képzeld a Flóra kézen fogva már megy, egyedül felül, és felmászik az ágyra.

Tünde, Zuzi?
Talán nyaraltok? Mi van veletek?

Kellemes napot mindenkinek!

Évi

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok !

Döglődik a gépünk, vmi nem OK, ezért most nagy szerencse, hogy ide tudok ülni. Aztán meg anyukámnál 2 hétig festés volt, több ütemes, így többnyire ott vagyunk még mindig. Kép Sosem akar elfogyni az a sok cucc, amit helyre kell pakolni Kép
Tegnap voltunk megint csípő uh.-on Alexával. Végre, megszabadulhattunk a terpeszbetéttől. KépKép Viszont még vannak óvintézkedések és majd, ha már járni tud a kisasszony, akkor kell ellenőrzésre visszavinni az ortopédiára. Remélhetőleg nem lesz gond. Kép
Nyaralás nálunk valószínűleg elmarad idén, egyéb okok miatt. Kép Azért majd kitalálunk vmit itthon, hogy mindenkinek jó legyen. Kép

Odie :
Kórházról túl sok jót én sem tudok mondani, de azért lehetne rosszabb is. Szerintem is egyértelműen szülésznőfüggö a dolog. Mind a szülés alatt, mind utána. Viszont vannak elkerülhetetlen dolgok, mint a zuhanyzó és WC KépSztem katasztrófa egy ilyen helyen. Kép V. pl. karácsonykor nem volt infúzió (császár után kéne) ill. fájdalomcsillapító. Az a biztos, ha viszel algopirint magaddal, mást úgysem adnának, ha lenne sem. A kajáról inkább nem nyilatkozom. Kép Az éhhaláltól megmentenek, (ha mindenevő vagy) de nem biztos, hogy ideális szoptatós kismamaétrend. Hogy jót is mondjak, ha komplikáció nélkül megy, akkor semmi gond nem lesz, csak 4 nap és otthon lehetsz.Kép

Gyorsan elküldöm, nehogy lefaggyon a gép megint és ne akarjon elindulni. Kép

Sziasztok !

Tünde
tünde1122
 
 


Sziasztok!!

Odie:
Vigyél még magaddal popsitörlőt, zuhanyzáshoz nem árt egy papucsKép Jaj és még nem árt egy pár pelenka sem, mert 5db-t kapsz egy nap. Nálunk volt, amikor nem volt elég. A kaja tényleg csak az éhenhalástól ment meg, mondjuk nekem nem volt étvágyam szülés után. A kórházban jöttem rá, hogy befeléforduló a mellbimbóm. 1 hétig szenvedtem már véresre harapdált a lányom. Egy másik kismama mondta, hogy ő vett bimbókiemelőt és úgy már megy a szopizás. Hazaértünk vettem én is, felemelő érzés volt szoptatni vele, no fájdalomKép
Később mondjuk nem volt hajlandó nélküle szopni. Nekem adtak mindig panadolt szinte már tukmálták.

Tünde:
Te nem voltál tavaly nyáron babaklubba az sztk fölött? Lehet, hogy találkoztunk. 3-4 előadás volt azt hiszem.

Évi

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


Tünde!

Kedden mi is voltunk UH-on.Kép

Szilárd ma felállt a kiságyban!!! Horvátországban kezdett el igazán mászni, itthon már bejárta a lakást!Kép Hirtelen nagyot fejlődött!

Évi!
Flóra már nagyon ügyes!!!Kép

Odie!
Kórháztémához nem tudok hozzászólni, én Pécsett szültem.

Mindenkinek jó hétvégét!Kép

Orsi

Orsi
orsi
 
 


Köszi mindenkinek a sok "jó" infót.
Időközben be akartak fektetni, mert a Hpl-em 218 volt. Megláttam a kórtermet és szoltam a dokinak, hogy nem lehetne-e, hogy minden nap bejövök a vizsgálatra. Végül csak papiron voltam ott...
Másnap reggel bementem a vizitre, hogy megkérdezzék, hogy vagyok és utánna várhattam az NST-re. ezt nem bírtam sokáig, így saját felelősségre hazamentem.
No csak azért voltam ilyen bátor, mert előző nap kb.10 szülészt felhívtunk és megtudtuk, hogy ezt a vizsgálatot az országban 20 éve nem csinálják, mert semmi jelentősége és a hpl szint sok mindentől változhat. Mellesleg ha az NST tökéletes és a baba is folyamatosan mozog, no és már a 36. héten 2900g, akkor nem értem miért van elmaradva a fejlődésben...
Azóta feljöttem Pestre és itt voltam egy új dokinál, aki mindent rendben talált. Már csak az a gond, hogy faros... Az orvosok nem sok esélyt látnak rá, hogy megforduljon (has alak, méret..). Lehet, hogy jobban járok, hogy itt császároznak, mint ha ott.
Egy biztos, nem szeretnék többet oda menni.
Mindenkinek jó babázást és köszi az infókat, így már tudom, hogy tuti, jól döntöttem.
Jó babázást mindenkinek: odie
odie
 
 


Sziasztok !

Végre megint jó a gépünk és anyukámnál is vége a pakolászásnak. Kép
Eltelt egy kis idő mióta erre jártam, de úgy látom nagyon el van csendesedve mindenki. Kép Remélem a nyaralások miatt Kép Mi is csütörtökön készülődünk a Balcsira és a jövő héten ott leszünk. Lám-lám mégiscsak nyaralunk egy kicsit idén is. KépKép

Évi :
Nem voltam babaklubban, úh. ott nem találkozhattunk. De ami késik nem múlik. Kép

Orsi :
Tényleg ott voltatok uh.on amikor mi is ? Szilárddal ? Nemigen emlékszem nálunk nagyobb babára. Mi voltunk a "legöregebbek" + egy 4-5 év körüli kisfiú, szemüveges anyukával, akit Alexa kiszúrt magának és egyfolytában vigyorgott rá. Ők utánunk mentek be.

Egyébként Alexa sokat fejlődött mióta megszabadult a terpeszbetéttől és egy kis örökmozgó lett. A mászás ugyan még nem megy, de a 4kézlábazás nagyon izgatja a fantáziáját és nem nyugszik, míg ki nem talál vmit. Mindig újabb ötletei vannak hogyan lehetne haladni, de eddig még nem úgy sült el, mint szerette volna, de meg kell hagyni nagyon ügyes. Persze, azt hiszem egy kissé elfogult vagyok. Kép
Aztán a gyümölcsözés nagyon bejön Alexának, de a főzelékezés vhogy lassabban megy, de már a krumpli és a répa is ízlik neki. Nagyon komálja a kanalazást, félő, hogy a szopi rovására fog menni.Kép
Végre sikerült frissítenem a fényképeket is az albumomban, ami itt megtalálható, bár még alakítgatom, ahogy időm engedi.

Jó pihenést és nyaralást Mindenkinek !

Tünde
tünde1122
 
 


Sziasztok!!

Tünde:
Nagyon aranyosak a lányokKép jó nyaralást kívánok!

Odie:
Jól teszed, hogy nem Kaposváron fogsz szülni. Sok tejcit és minden jót kívánok.
Aztán jelentkezz, ha már megszületett a babaKép persze, ha lesz időt és erőd.


Orsi:
Veletek mi van?

Sziasztok Évi

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!

Nálunk nagyon zajlik az élet, egyfolytában utazgatunk, vagy ha otthon vagyunk, sokat mászkálunk a gyerekekkel. Szilárd már felül, feláll, és mászik. Már bejárta az egész lakást.Kép Szilvi is sokat fejlődött, rengeteg szóval bővült a szókincse, nőtt is, és még elevenebb lett.

Tünde!
Mi 2-re mentünk, és rögtön az "első körben" mentünk be.

Jó nyaralást mindenkinek!Kép

Orsi

Orsi
orsi
 
 


Sziasztok !

Megérkeztünk a Balcsiról. Jó kis időt sikerült kifognunk a múlt héten. Kép A víz nem volt túl meleg, de azért belelógattuk Alexát bokáig. Elsőre kikapkodta a lábacskáját és sírással jelezte, neki elég volt. Kép Aztán kicsit később újra próbálkoztunk, akkor már élvezetesebbnek tűnt számára, de jobban nem hagyta magát belemerülni. Anett annál inkább élvezte a fürdőzést. Kép Viszont mikor újra itthon letettem a földre Alexát, egyszercsak nekiindult a nagyvilágnak és néhány pillanat alatt átszelte a szobát. Pedig a Balcsin még úgy tűnt, hogy nem sikerül összehangolnia a kezeket a lábakkal. Szóval mászik a csajszi ezerrel. A küszöb ugyan még gondot okoz és sírás van, de gondolom ezt az akadályt is leküzdi néhány napon belül.
Az utazás is simán ment, bár elsőre kb. 10 perc múlva megunta, de aztán néhány még ismeretlen játékkal + Anett szórakoztatásával elvolt végig. Milyen jó is ha van egy tesó is ! Szunyálás is volt közben, de nem sok, így aztán jól elfáradt mire megérkeztünk.

Orsi :
Sajna, nem emlékszem ki volt az első. Én a 2 folyosó találkozásánál álltam babakocsival, ha neked rémlik vmi. Bár nagy részt beszélgettem egy ismerős párral, úh. azért nem figyeltem ki ment be elsőnek. Mikor odaérkeztünk már voltak ott, akkor úgy néz ki már ti is, Kép így gondoltam, hogy az elején még nem megyünk be.

Jó pihit Mindenkinek !

Tünde
tünde1122
 
 


Sziasztok!!

Mindenki nyaral? Jó meleg vanKép Ma fürdeni voltunk anyóséknál. Föl is égtem Kép
Flórának kijött a hetedik foga. Szombaton megyünk a balcsira bulizniKép már nagyon várom.
Tegnap a gyerekszobát pakoltuk. Vettünk padlószőnyeget, és bevittük a nappaliból a szekrénysort. Szuper lettKép Lánykám nagyon szeret pancsolni hahotázott ma rendesen.

Sziasztok
Évi

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!

Nagyon örülök, hogy magtaláltalak benneteket! Erika vagyok és 9 hetes terhes. Nemrég költöztünk Kaposvárra, nem tudok semmit a kórházról. Segítenétek? Mident szeretnék tudni! Milyenek a csecsmősök, lehet-e igény szerint szoptatni, egyáltalán van baba-mama szoba? Előre is köszönöm az infókat! Kellemes napot kívánok!
erao
 
 


Sziasztok !

Üdv. Era ! Sztem olvass vissza egy kicsit (ha még nem tetted meg) és választ kapsz a kórházra vonatkozó kérdésedre. Sajnos, annyit mondhatok sok jóra ne számíts ! Kép
Úgy látom a többiek nagyon elcsendesedtek, velem együtt.Kép Az a helyzet, hogy a lakást bebarangoló csemete mellett már nincs olyan sok időm és energiám (+kedvem)fellépni ide is. Pláne, nyári szünet lévén Anett is itthon van, őt is kell szórakoztatni, hogy ne unatkozzon. Kép

További jó pihit Mindenkinek, a jelenleg nyárinak egyáltalán nem mondható időben ! KépKép

Tünde
tünde1122
 
 


Sziasztok!!

Erao:
Már lehet, hogy visszaolvastál mit írtunk a kórházról. A csecsemősök közül van, aki aranyos, de van, aki mintha ott se lennélKép Nem foglalkozik veled. Igény szerint lehet szoptatni, van baba-mama szoba.
Amúgy merre laktok? Ki az orvosod?

Tünde:
Az én lányom is felfedező lettKép Mindenre felmászik. Próbálkozik egyedül felállni. Kapaszkodva, kézen fogva már megy. Szereti emelgetni a kisszéket, bébi taxit és közben kapaszkodás nélkül áll. Közben hangosan kiabál, vagy jajgatKép


Elfelejtettem mondani tegnap volt 11 hónapos a lányom.

Mindenkinek kellemes napot!!

Évi

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!

Tünde! Köszönöm a választ. A Somssichban lakom, és a Szemereihez járok. Most vagyok 11 vagy 12 hetes. A doki 12-nél tart, az UH és én 11-et mondunk. Különban CRL csak 39 mm, és egy kicsit berezeltem, mert általában nagyobb értékeket olvastam a többieknél. Hát... a Szemerei nagyon udvarias, de nem egy szófosó alkat, én meg nem mindig tudom, mit is kérdezek.
erao
 
 


Sziasztok!

Erao:
Az én orvosom is a Szemerei. Szerintem nagyon aranyos. Az én lánykám is kisebb volt az elején minden uh-on más volt a mérete. Aztán a végére behozta a lemaradástKép 3900gr lett.
Úgy kellett indítani a szülést, mert nem akart jönni. Nem tudod véletlenül, hogy a doki meddig van szabin? Elkéne mennem hozzá ma. A múlt héten nem volt.
Ha gondolod, megnézem mekkora méreteink voltak 12 hetesen?

Sziasztok

Évi

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!
Már nagyon régen voltam, úgyhogy röviden csak annyit magamról: két gyermekem van, Peti 7, Zsuzsi másfél éves. Mindketten Szemereinél születtek, akiről csak jót mondhatok. Igaz, hogy nem túl beszédes, de bátran kérdezzetek tőle, akkor mindent elmond. Na meg a másik: mindkét gyerkőcöm hajnalban döntött úgy, hogy megszületik, és ő szó nélkül érkezett, még viccelődött is. Egyébként rengeteg páciense van, az évek sorá rendkívül népszerű lett. Egyszóval én nem cserélném le semmi pénzért.
Remélem, hogy csak a nyárnak tudható be, hogy ritkábban írtok - akárcsak én - de mostmár gyakrabban fogok jönni.
Sziasztok! Zuzi
zuzi
 
 


Szia Zuzi!

Örülök, hogy valaki újra jelentkezikKép Nekem kislányom van. 2-án lesz 1 éves. Szemereinél született, de ezt már biztosan olvastad. A fűszernövények kikeltek? Képek rólunk az albumban Flóra lányom 1-2.

Orsi Tünde hol vagytok??

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


Elfelejtettem mondani ma van az ötödik házassági évfordulónkKép

Szép napot mindenkinek!!

Évi

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


Halihóóóóóóóóóóó!Kép

Nyaralás, utazgatás közben most van egy kis időm.
Évi, nem tűntem el, csak kevés időm volt. Nemsokára "lenyugszunk", jön a bölcsis szoktatás.
Nekünk 12-én volt a 4. évfordulónk.Kép Itt vagyunk Pesten a szüleimnél, úh voltunk kettesben ünnepelni.

Örülök, hogy mindenki jól van!Kép

Sziasztok: Orsi

Orsi
orsi
 
 


Sziasztok !

Megvagyok én is, de kevés időt töltünk szgép közelben, hála a szép időnek. Kép Aztán nemsokára kezdődik az ovi, gondolom kicsit több szabadidőm lesz Kép és sikerül többször lejelentkezni Kép

Évi:
Megnéztem a képeket, aranyosak ! Azok a fogacskák tetszenek nekem a legjobban. Lehet, hogy azért mert Alexa nem kapkodja el a fognövesztést Kép. Neki még nincs egy sem, pedig 2 nap múlva már 8 hónapos lesz. Rohan az idő ! Kép

Orsi:
Jártok már bölcsibe ? Hogy tetszik Szilvinek ?

Üdv. a többieknek is ! Kép

Sziasztok !

Tünde
tünde1122
 
 


Szia Tünde!

Holnap lesz szülői a bölcsiben, és jövőhét hétfőn már élesben megy. Remélem, Szilvi hamar beszokik.

Szilárd pénteken lesz 1 éves! Nagy szülinapi buli lesz!Kép

Most ennyi, sziasztok:
Orsi

Orsi
orsi
 
 


Sziasztok!!

Tünde:
Köszi a dicséretetKép Már 4 hónaposan kijött az első foga.

Orsi:
Flóra 2-án lesz 1 évesKép Tényleg Szilárd megy már? Flóra egyedül fel áll és már egyre többet megy egyedül. Nálunk is nagy buli lesz.

Szeptember végén lesz a keresztelő. Csak azt nem tudom, hogy-hogy fogjuk le Kép

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok !

Alexának még nincs egy foga sem, de még csak nem is látszik, hogy mostanában lenne vmi kibújás, pedig 2 napja töltötte be már a 8. hónapot.
Mászás van ezerrel, semmi akadály nincs már. Felállni még csak 1-2-szer állt fel, nagy kapaszkodások közepette Kép, de nem is baj, mert még a csípőszűrésnél azt mondták, jobb ha minél kédöbb áll fel.

Orsi:
Szilárdnak [color=#ff0000] és jó bulizást !

Évi:
Nagyon ügyi Flóra, ha már egyedül megy !

Már jövök ám gyakrabban Kép Remélem nem csak én Kép

Sziasztok !

Tünde
tünde1122
 
 


Sziasztok!

Orsi:
Nagyon Boldog születésnapot kívánunk Szilárdnak! Remélem jól sikerült a buli?

Évi

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok !

Nagy esemény történt nálunk. Alexa felállt ! Kép Tegnap már minden lehetséges helyet kipróbált és már a popóját is sikeresen leengedte a földre Kép, mert ez az első alkalmakkor nem ment zökkenőmentesen Kép

Évi :
Flórának [color=#ff0000] holnapra Kép

Orsi:
Milyen volt Szilárd szülinapi bulija ? Legalább jól összekente magát tortával ? Kép

Sziasztok !

Tünde
tünde1122
 
 


Sziasztok!

Tünde:
Gratulálok Alexának a felálláshozKép Nagyon ügyes.

Orsi:
Bölcsi, hogy megy? Szilvi jól érzi magát?


Flóra már egyedül megy. Körbe járja az udvart. Tegnap megköszöntöttük nagyon örült az ajándékoknakKép Készítettem egy csomó fényképet.


Odie, Zuzi mi van veletek?

sziasztok

Évi

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


szijasztok!

Dia vagyok, a Kinizsi ltp-n lakunk a férjemmel és a kisfiammal, Matyival.
Már régóta csetelek a bneten, de csak most jutott el az agyamig, hogy társalgóni is jó lehet :-) és tessék, Rátok találtam :-)

lenne is rögtön 1 kérdésem: tudna vki segíteni babauszival kapcsolatban?
hogy mikor, hol, hogyan, stb.. (Matyi 7 hós, már jó lenne..)

előre is köszi!

szijasztok,

dia
dija
 
 


Szia Dija!

Örülök, hogy ránk találtálKép Babaúszásról egy pár hete a Kapostvn olvastam. Ott még telefonszám is volt. Sajnos én ennél többet nem tudok segíteniKépAmúgy én itt lakom a Losonc utcában nem messze tőletek. Szoktam sétálni felétek is.

Szia

Évi

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok !

Üdv. közöttünk Dia !
Nekem van egy 5 éves Anett és egy 8 hós Alexa nevű kislányom. Anett jár úszni a Gyakorló iskolába és ott aki tartja, azt mondta, ő csak 1 éves kortól tart babáknak úszást. Lehet, hogy van másik babauszi is, de arról nem tudok. A Kapostvn nem olvastam, hogy uaz-e. Egyébként én a Zaranyi ltp.-n lakok. Kép

Évi :
A szülinapi buli akkor jól sikerült ? Kép Milyen ajándékokat kapott Flóra ? Szeretnék 1-2 ötletet lopni. Kép
A fényképekből láthatunk mi is néhányat ? Kép

Szisztok !

Tünde
tünde1122
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: