Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

Úgy néz ki hétvégén költözünk. Hurrrá. Már nagyon várjuk bár ez a pakolás 2 gyerekkel nem egy egyszerű dolog.

Dokinéni infot köszönjük. Végül úgy döntöttünk a Zuglói doki bácsihoz visszük a gyerekeket. Még nem beszéltem meg vele. Egyetlen dolog érdekel, hogy ha netán ki kéne jönnie mi a teendő.

Oxi, Ti beszéltetek ilyenről a dokinénivel? Kimenne hozzátok ha arról lenne szó? Vagy ilyenkor az ügyeletes jön ki?

Bea, Ti merrefelé laktok Dunakeszin?

Mi is nagy csavargósok vagyunk. Még ebben a zord időben is kimegyünk minden nap. Egyébként meg pont ezért is költözünk vissza Pest mellé, mert mi még innen is bejárunk hetente többször Bp-re, ami most így 1,5 óra autózás csak oda. Este meg olyan nehéz visszaindulni.

Brigi

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Sziasztok!
Mi mostanában szeretnénk az Alagliget Lakóparkba költözni, Pestről, 16 hónapos kislánnyal és egy pocaklakóval. Kicsit tartok tőle, hogy ismeretlen helyre költözzünk, de nagyon tetszik a lakás. Ismeri valaki a környéket? Van a közelben orvos, védőnő, ovi, közért stb? Köszi
sinez
 
 


Brigi: Mi nem kérdeztük, mindenképpen felhívnám, ha baj van, bár tudom, hogy ő a Madarászban is rendel, valószínűleg oda küldene és bejönne, ha kell.
Nem irigyellek a pakolásért, én 5hós pocakkal jöttem ide Fótra, már úgy sem volt egyszerű.

Sinez: Nem tudom melyik az alagliget, de Dunakeszi ismereteim szerint nagyon jó infrastruktúrával rendelkezik. Persze ez csak általános info.

Oxigen

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 

 
 

Szia Mariann2,

érdekelne a kismamama munka amiről írtál, de nem tudtalak a megadott címen elérni.
Írj légyszíves:kollar.aniko@citromail.hu
Kollar_aniko
 


Sziasztok!
Oxigen: Köszönöm a választ! Én is ilyesmiket hallok. Alagliget a lovarda és a repülőtér között van. Remélem, sok-sok kisgyermekes család költözik a környékre.:-))
Tényleg húzós lehet 5 hónapos pocaklakóval költözni. Mi úgy tervezzük, hogy a mostani pocaklakó 3, a "nagy" 23 hónapos lesz a költözéskor. Mókás lesz...
Nincs nagyon nagy dugó reggelente a főváros felé Fót, ill. Dunakeszi irányából? Én ugyan nem indulnék neki reggel, de a férjemnek 1/2 9-re kell beérnie a munkahelyére.

Anita
sinez
 
 


Sziasztok!

Anikó: Sztm csak a cím vége van elírva, próbáld freemail.hu -ra küldeni, nem hiszem, hoyg visszanéz. Kép

Sinez: Így is passzolom Alagligetet, tudom, hogy mind a két 2/a-s levezetőnél épült lakópark.
Nálunk Apa jár be reggel Fótról, van forgalom, de mivel ott megy a régi 2es, a 2/a és a fóti út is, eloszlik a forgalom nagyjából. Pesten kicsit más, a Váci út eleje általában húzós, de ez attól függ, merre jár Pesten dolgozni.
Húúú, az sem lehet semmi, 3 hónapossal költözni, akkor inkább pocakkal Kép

Oxigen

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Sziasztok Csajok!

Mi 4 hónapos pocakkal költöztünk. Ráadásul karácsony előtt 1 héttel. Úgy látszik minden kismama megőrül.

Brigi: Mi a kertesház részen lakunk, a vasúttól jobbra, a víztorony közelében. Nika drnő azt mondta, hogy bármikor kijön, akár éjszaka is. Hál' istennek még nem volt rá szükségünk, bár ha Bodzácska beteg lesz, biztos ki fogom hívni, mert nem szívesen viszem más beteg baba közé.

Oxi, Brigi: Ha mindannyian ilyen csavargósok vagyunk, akkor egyszer összehozhatnánk egy közös kiruccanást. Mit szóltok?

Anita: Szerencsére mi sem járunk be reggelente, de az a jó Dunakesziben, hogy rengeteg út vezet be Pest felé. Számtalan a lehetőség. Váci út, M3-as, Káposztásmegyer felé, stb...

Üdv mindenkinek,
Bea
bodza_bébi
 
 


Bea: Én benne vagyok egy taliban, ha kicsit jobb idő lesz, mert azért ennyire hidegben nem szeretek sokáig kint lenni. Viki bírja, mert őt felöltöztetem, de én megfagyok, utálom a hideget Kép

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Oké, Oxi! Támogatom a javaslatot. Nálunk is ugyanez a helyzet.

Bea
bodza_bébi
 
 


Sziasztok!

Az a szerencsénk, hogy most Anyukáméknál lakunk, így a hurcolkodás idejére itt hagyhatom a babákat, a pocakot viszont nem. :-))

Egyre jobban tetszik Dunakeszi, főképp, hogy ilyen jófej anyukák is vannak!

Mekkorák a babáitok? Egykék? Testvérek?

Anita
sinez
 
 


Sinez: az én babám most lesz 8 hónapos, egyelőre egyke Kép Testvér tervben... majd... amikor már nem emlékszem a szülés élményére Kép
Karácsony előtti képet találsz róla itt, kicsit feljebb. Kép

Bea: Megnéztem az időjárás-jelentést, brrrrrrrrrrrrrr... Marad a hideg Kép

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Sziasztok!

Most találtam meg ezt a fórumot, és örömmel látom, hogy egyre több a kisbaba Dunakeszin.

Mi 2004. novembreében költöztünk ki a Tóváros "lakóparkaba".

Van egy 23 és egy 3 hónapos kisfiam.

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Sziasztok,

Mi holnap hurcolkodunk át az új házba.

Anita, Mi Alagligetre költözünk. Majd írok róla. Egyébként laktunk már Dunakeszin (Zuglóból költöztünk ki) és nagyon szerettük ezért akartunk mindenképp ide visszaköltözni. Bejárás nem gáz. Mi az M3 felé jártunk és bár ott is bedugul egy kicsit reggel a forgalom, de Pesten belül is lehet ennyit utazni.

Ha jöttök hova költöznétek? Kertes vagy társasház?

Nekem egy 27 és egy 4 hónapos fiam van.

Oxigen, Hát a pakolás tényleg a legszarabb része az egésznek. De még ezt is elviselem, mert már nagyon várom, hogy ott legyünk.

Csavargásban mi is benne vagyunk. De tényleg jobb lenne ha az idő kicsit javulna. A picit nem szívesen viszem ki órákra ilyenkor.

Sildike, Akkor nekünk hasonló korúak a fiaink. Remélem te is a csavargós típusba tartozol Kép

Most sajnos egy darabig nem lesz netünk, de mindenképp jelentkezem majd. Remélem ugyanilyen élet lesz még itt. Kép

Addig is mindenkinek jó babázást, jó pocakosodát Kép

Brigi

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Sziasztok!

Oxigen: Nagyon szép a kis Viki, és szuper-jó a virágos sapkája! Nekem nem megy a szülési fájdalmak elfelejtése, de tegnap este döntöttem: ezúttal epidurált akarok!!

Brigi!
Mi Rákospalotáról költöznénk ki, egy lakóparki lakást néztünk ki. Nagyon tetszik, de csak augusztusban lesz kész: még csak az alap van meg. Így nem is ajánlják, hogy belekezdjünk. De ahogy elnéztem, van ott egy csomó, ami már kész van, és még nincs eladva. De legalább már a közlekedés miatt nem kell aggódnom. Kíváncsian várom, hogy mit írsz Alagligetről: közel van a Duna? Egyáltalán van valami a közelben: orvos, közért, csendesebb hely, ahol lehet sétálni, játszótér stb.?

Úgy látom, elég gyakori, hogy 20 hónap körüli a korkülönbség a testvérek között. Nem gáz? Én félek egy kicsit, hogy mi lesz velünk hármasban.

Anita
sinez
 
 


Sinez: hát én csak reménykedem, hoyg a következő jobb lesz, elég rossz szülésem volt, Viki nyakán 3* volt a köldökzsinór, de nem engedtem a császárt, ha nincs életveszélyben a gyerek. És sikerült Kép Csak hát nem volt életem legkellemesebb élménye.

De jó, hoyg mindenki csavargós, csak legyen már jobb idő egy kicsit, ma voltunk vásárolni és most már nem csak hideg van, hanem ború is Kép De lesz még tavasz Kép

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Sziasztok!

Sajna napközben nem tudtam jönni, mert mega pizza party volt nálunk babanézegetéssel összekötve.

Sinez! Nálunk azért van 20 hónap korkülönbség,mert mikor Bazsi megtanult járni, akkor mertem vállalni a következő babát. Szerintem ez is lehet egy magyarázat.

A jó időt már mi is nagyon várjuk, bár én a kicsit most is minden délután kint altatom a teraszon. Ráteszem a babakocsira az esőnylont, hogy ne direktbe kapja a hideget a kis arcába.

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Sziasztok Csajok!

Nem voltam itt pár napig, aztán nem győzöm olvasni leveleiteket... Kép

Anita: Bodza most volt 8 hónapos. Fotót találsz talán az előző lapon. Most még egyke, de pár hónapja már rajta vagyunk a 2. gyerek projekten. Mi kis korkülönbséget szeretnénk. Kép A szülés nekem sem volt leányálom, de a szoptatás az sokkal rosszabb volt. Én attól jobban félek.

Oxi: Klassz, hogy marad a hideg. Kép Már nagyon várom, hogy meleg legyen!!! Bár azért néha kidugjuk az orrunkat a levegőre. Bodzát úgy beöltöztetem, hogy szegény meg sem tud mozdulni.

Sildike: Sokszor szoktam a tóvárosban sétálni. Olyan jó hangulatú hely. Gondolom szerettek ott lakni! Milyen a 20 hónap korkülönbség? Mindenki azt mondja, hogy kössem fel a gatyám (mi is kb. így tervezzük), de szerintem azért annyira nem lehet borzasztó.

Jó éjt mindenkinek,
bea
bodza_bébi
 
 


Szia Bea!

Engem is riogattak azzal, hogy 2x1 gyerek az nem 2, hanem inkább 3 Kép, de én személy szerint nem tapasztaltam ezt. Hozzá teszem, hogy mindkét fiú nagyon nyugodt, a pici sem sírós, eszik, alszik. Így a "naggyal" sem foglalkozom sokkal kevesebbet. Szerintem nagyon sok múlik azon, hogy már a terhesség alatt hogy kerül elő a téma.
Mi a tesót mindig egy nagyon jó és kedves dologkként emlegettük, és Bazsit az első pillanattól kezdve bevontuk az egészbe.
Igaz, hogy 1 évesen még nem értette miről is van szó, csak a dolog jó hangulatát érezte. Ha van valami kérdésed szívesen megírom részletesebben emilben is. A címem sandor_ildiko@invitel.hu

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Bea: Miért volt baj a szoptatással? Mondjuk nekem avval nagyon nagy szerencsém volt, mert Viki az első pillanattól szépen szopott, de halottam már rémtörténeteket.

Mi is járunk ki kicsiket Vikivel, beöltöztetve, de most, hoyg nem tud megmozdulni, hamar elege lesz belőle. Meg nekem is Kép

Oxigen

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Szia Oxigén!

Sajnos én nem mondhatom el a szoptatásról, hogy az milyen nagyszerű dolog. Nekünk sajna semmi szépség nem volt benne.Kép Először napokig boszorkánytejem volt, így Bodzácska nem akart szopni (gondolom nem volt jó íze), aztán a csemcsemős nővérek úgy gondolták, hogy ez nem járja és elkezdték erőltetni.Kép Nyomták a gyerek fejét a mellemre, aki persze ordított ettől. Aztán, amikor hazajöttünk 3 napig 40 fokos lázzal feküdtem, úgy begyulladtam. Nnna, aztán az is állati klassz volt, mire kimaszíroztuk a teljesen beállt ciciket. Így még talán semmi sem fájt. Nekem nagyon magas a fájdalom küszöböm, de akkor ordítottam. A szülés nem fájt ennyire. Aztán amikor megkóstoltam a tejem, nekem ízlett, eléggé hasonlított a tehéntejhez, csodálkoztam, hogy erre mondják, hogy nincs jó íze... Szóval, nem volt elég zsíros és nem volt elég édes.

Az első két hetünk úgy nézett ki, hogy kb. 30 ml-t sírva szopott ki Bodza, csekély 30-40 perc alatt, majd adtam a lefejt tejet (minden cseppjére úgy vigyáztam - ez elég vicces volt) és miután ez még mindig kevés volt, kiegészítettem tápszerrel. 2 katasztrófális hét után úgy döntöttünk, hogy ennek véget vetünk. Persze ez a döntés, azért nem volt olyan egyszerű, mert mindenhonnan az folyik, hogy szoptass, szoptass és szoptass. Bármi áron. Ez szerintem egy jó nagy marhaság és nem kéne riogatni a kismamákat, hogy aki nem szoptat, az már nem is jó anya, meg beteges lesz a gyerek, ja és persze allergiás is. Jól teleraknak bennünket lelkiismeretfurdalással.

Most így, innen nézve, nagyon sajnálom, hogy ennyi ideig szenvedtettem a gyermeket. Bodza most 8 hónapos, gyönyörűen fejlődik, jó kedvű és eddig még egyáltalán nem volt beteg.Kép Ennyit arról, hogy milyen rossz a tápszer.

Szóval mi így jártunk.

Bea
bodza_bébi
 
 


Sziasztok!

Bea: Megnéztem a kis Bodzát, nagyon aranyos, kis vasgyúró! Persze, mi is kis korkülönbséget akartunk, de mikor pozitív lett a teszt, azért kicsit meg is ijedtem. Akkor nyugodtam meg, amikor az ultrahangon kiintegetett nekünk.:-)))
Éljen a babaprojekt!!!

Oxigen: Nekem is gáz volt, 15 órás vajúdás oxitocinnal. Ha "csak" 8 óra a 2. baba megszületése, akkor is egy örökkévalóság! :-((
Állítólag rövidebb ideig tart, de gyorsabban, intenzívebben jönnek a fájások. Nem túl szívderítő.

Sildike: Mennyi idősek a gyerkőcök?
A lányom most 16 hónapos, az első időktől kezdve mesélem Neki, hogy a pocakomban van a kistesója. Õ pedig jön, rántja fel a pulóveremet, és puszilja, simogatja a hasamat. Eléggé meglepődtem, mikor először csinálta mert akkor még csak 11 hónapos volt. Igaz, minden gyereket szeret, ismeretleneket is puszival üdvözöl.
Milyen volt a második szülés?

Anita
sinez
 
 


Sziasztok!

Sinez: A "nagyobbik" kisfiam most lesz február 10-én 2 éves, akicsi pedig 11-én 4 hónapos. Bazsi is mindig felhúzta a pólómat és simogatta a hasamat, sőt folyton a köldökömet piszkálta, mert neki az volt a logikus, hogy ha valahonnan kibújik a tesó, az csak az a lyuk lehet.Kép Egy jó tanács, hogy figyeljétek, hogy a lányotok mit szeretne nagyon és azt kapja majd meg a kistesójától ajándékba, amikor hazahozzátok a kórházból. Én is olvastam valahol és nekünk nagyon bevált. A betonkeverős autó azóta a is díszhelyen van és mindenkinek mutogatja, hogy a tesója hozta neki ajándékba.
A szülés szuper volt. Azt hiszem azon kevés nők közé tartozom, akik szívesen szülnének minden nap. Nekem nagyon könnyű volt mindkettő. A nagyobbikkal, Bazsival úgy mnetünk el a dokihoz, hogy ugyan nézzen már rám, mert mintha valami nem stimmelne. Akkor már 3 ujjnyira nyitva volt a méhszájam és rá 4 órára megvolt a baba. Most Lacival még gyorsabban ment a dolog. Vele 2 ujjnyira voltam kitágulva és rá 3 órára megvolt a kicsi. Mondjuk itt már sokkal tudatosabb voltam. Szinte végig a nagy labdán ültem, kértem, hogy még a ctg-t is függőleges helyzetben tegyék rám és csak akkor csináljanak manuális vizsgálatot, ha nagyon muszály. Szerencsére nem is volt rá idő. A végén már úgy szóltak, hogy ne nyomjakmár, hát nem látom, hogy ott van a gyerek az asztalon? A méhlepényt nem is éreztem, az csak úgy kicsusszant. Semmi gátmetszés, 1 ültésnyi repedés volt csak.
Persze nem volt ilyen sikersztori az eglsz, mert Lacika valószínűleg egy méhen belüli fertőzés miatt tüdőgyulladást kapott, és légzési elégtelenség miatt az újszülött intenzívre került. Az kemény volt, éjjel egykor szültem reggel nyolckor pedig ott ültem az inkubátor előtt egy máanyag kerti széken egész nap, 1 perc alvás nélkül. Sajna nem lehetett befeküdni, úgyhogy naponta kétszer jártam be a kórházba innen Dunakesziről. Volt, hogy akkor dugó volt, hogy 4 nappal a szülés után már metrón ültem, hogy etetésre bent legyek. De sebaj túléltük és ahogy mondják: amibe nem halunk bele az megerősít. Lacika jól van, 3 hónaposan 66 cm és 7550 g. Megpróbálok képet feltenni róluk: popjpeg{346679,Bazsika}

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Sziasztok!

Sildike: Nagy mázlista vagy a szülést illetően! Pedig állítólag a fiúk lustábbak, mint a lányok, nekem 15 óra volt a vajúdás. Vajon a gyors-szülés alkati kérdés lehet? Lacikával nem fájt jobban a vajúdás?
Valóban, én is másképp szeretném a második babát megszülni. 1. epidurállal, 2. lépcsőzéssel (erről még kikérdezem a szülésznőt), állítólag úgy gyorsabban jön a baba. Szerintem most jobban tartok a szüléstől, mint az elsőtől.

Kemény időszak lehetett Nektek ez a kórházba járkálósdi, főképp, hogy otthon várt a "nagy".

Az én lányomat is nagyon leköti a köldököm, minden alkalommal megcsikiz. :-)))
Köszi a jó ötletet: veszünk ajándékot a kicsi nevében.

"Lacika jól van, 3 hónaposan 66 cm és 7550 g."
Ez igen! Gratulálok! Behozta az esetleges lemaradást!

Nem látjuk a fotót a fiúkról!

Anita
sinez
 
 


Apropó!

Sildike: Én egy ilyen 4 napos gyermekágyasként a metrón ülésbe belehaltam volna. A szülés után még hetekig csak csoszogni tudtam, mert kijött az aranyerem is... :-(((

Anita
sinez
 
 


Sziasztok!

Anita, nem tudom, hogy a szülés mennyire alkati kérdés. Most szülte egy barátnőm a 3. babáját. Az első kettővel nagyon megszenvedett, a harmadikkal pedig bement a szülőszobára és 1 óra múlva kijöttek a picivel.
A szüléstől én is jobban féltem Lacinál, egész pontosan nála féltem. Bazsit úgy mentem szülni, hogy őszintén mondom egy cseppnyi félsz sem volt bennem. Lacikánál sem magától a szüléstől féltem, hanem az utána következő napoktól. Nekem Bazsival a szoptatás borzalmas volt folyamatos mellgyulladásokkal és sebes mellekkel.
Nem hinném, hogy szülés ügyben lehetne, vagy kellene tanácsot adni, ezért inkább azt mondom el,hogy én hogy csináltam.
Minnél később mentem be, már 3-4 perces fájásaim voltak amikor indultam. Igazából nem is fájások voltak csak összehúzódások, mert nekem igazán csak az utolsó 10-15 perc fájt, vagy csak azt éreztem annak nem tudom.
Végig a fiziológiás labdán ültem és hintáztam előre hátra. Bazsinál kipróbáltam a kádat, de Lacinál már nem akartam. A labda jobban bejött. Igazából éjfélig bent ültek a férjem, az apukám, a húgom és a sógoraim a szülőszobában. Viccelődtünk, nevetgéltünk és csokit ettünk. 12.10-körül mentek ki, akkor már kezdtem érezni, hogy folyamatosak az összehúzódások és akkor már kezdett fájni is. 20 körül szóltam, hogy jönnek a tolófájások, persze mindenki rajtam röhögööt és mondták, hogy menjek vécére. Akkor lepődtek meg, amikor rámnézett a doki és meglátta a Laci feje búbját. Nagy kapkodásban mindent előkészítettek. 1/2 1 kor mondták, hogy tolhatok és 50-re megvolt a Lacus. Formás kis baba volt, "mamabarát" gömbölyű pici fejecskével. 3300 g 56 cm. Kis nyúlánk volt.

Szerintem ne döntsd el előre az epidurált, mert ha szerencséd lesz könnyű lesz a második. Kép

Kép

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Bea: Hát nem irigyellek ezért, főleg, hoyg tényleg mindenhol azt nyomják, hogy aki nem szoptat, az milyen galád. Mivel nálunk a családban nem volt senkinek teje, én is arra készültem, elhiheted, ogy engem lepett meg a legjobban, hoyg van is tejem, és Viki is jól szopik Kép De mint ilyen én is fejtem állandóan, vigyáztam rá. Most már Viki lassan 8 hós, még napi 4* szopizik,és az egész család a csodánkra jár Kép

Sinez: Szerintem ne dönts el előre semmit, ha EDÁt akarsz, akkor sokkal hemerebb be kell menni a kórházba, és lehetnek sajnos hosszabb távú szövődményei, én a barátnőmön látom. Nyilván az lesz, amit te a legjobbnak látsz és ne is hagyd magad befolyásolni Kép

Sildi: Irigyellek a szülésekért, és sajnállak azért, ami utána történt. Nem lehetett semmi. De túl vagytok rajta, ez a legjobb Kép
Bazsika nagyon aranyos Kép

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Sinez:
Én is kérdeztem a dokimat az EDA-ról, mert Bazsika nagynak ígérkezet (nem is lett kicsi 3950 gr), de azt mondta, hogy amit megnyerünk a réven azt elveszíthetjük a vámon. Szóval, amennyivel felgyorsítja és fájdalmatlanná teszi a tágulást, a kitolási szakaszra lelassulhatnak, sőt le is állhatnak a fájások. Az pedig veszélyes.
Nem tudom, Te mit kérdeztél a dokidtól, de szerintem faggasd ki elég alaposan. Mondjon el mindent pro és kontra.
Szerintem egy jó szülésznő és egy dúla sokat tud segíteni.
Hol fogsz szülni?Kép

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Sziasztok!

Sildike: Mega-édesek a babák: Bazsika éppen olyan vagány, mint amilyennek egy kisfiúnak lennie kell!!! Mókásak lehettetek ennyien a szülőszobán. :-))) Hogy mertél sokáig otthon vajúdni? Lehet, hogy túl sok krimit láttam korábban, de féltem, nehogy úgy járjak, hogy a város közepén, az autóban szüljem meg a babát.
:-)))

Oxigen: Mi történt a barátnőddel?

A következő terhesgondozáson találkozom az aneszteziológussal, jó előre felkészülök kérdésekkel. Kíváncsi vagyok, mit mond, mert itt a levelezések között elég sok pozitív véleményt olvastam az EDA-ról.
Eredetileg úgy gondoltam, hogy "végszükség esetére" lenne ott egy anesztes, akinek, ha úgy érzem, mondhatom: oké, most már tovább nem bírom, adjon valamit! A fiziológiás labda felől is érdeklődni fogok. Szimpatikusabbnak tűnik, mint egy injekció.
sinez
 
 


Sildike: Ez lemaradt: Schöpf-Méreiben fogok szülni, dr. Ádám Jánosnál.

Anita
sinez
 
 


Sziasztok!

Sildike: Nagyon aranyosak a fiúk és tényleg mázlista vagy a szülést illetően.Kép Nekem 6 órán keresztül voltak 1 perces fájásaim. Hát..., akkor úgy gondoltam, hogy Bodza egyedül fog felnőni. Mostmár persze nem. Én minden alternatív módszert kipróbáltam a fájások enyhítésére és legjobban nekem is labda jött be, meg a kád. Hú, az nagyon jó volt. Nálunk bent volt egy dula, aki nagyon sokat segített. Pl. a hasamra rárakott egy meleg vízes pelust. Állati jó volt. Nekem ez eszembe se jutott volna. Az első szüléstől én sem féltem (mert nem tudtam mi vár rám), de mostmár egy picit be vagyok sz....va. Ráadásul én régen versenyszerűen sportoltam és azt mondták, hogy ezért volt olyan nehéz.Kép

Sinez: Ott a nagy fájdalmak közepette nekem is eszembe jutott, hogy kérek fájdalomcsillapítót, azaz EDA-t, de aztán eszembe jutott, hogy mi van, ha rossz napja van a dokinak és esetleg rossz helyre szúr. Sajnos egy ismerősöm így járt.Kép Lebénült a fél arca. A kisfia most 3 éves és még mindig látszik a szemén és az arcán.

Oxigén: Hú, az tök jó, hogy még mindig szoptatsz. Meddig tervezed?

Lányok! Egy kis tanácsra lenne szükségem. Bodza már több, mint 1 hónapja felállt. Járókában, ágyban már simán gyalogol. Minden máshol meg álldigál. Eddig itthon mezítláb hagytam, de azt hallottam, hogy jobb lenne, ha már ráadnék egy "járó" cipőt. Szerintetek?

Üdv,
Bea
bodza_bébi
 
 


Sziasztok!

Bea, itt Dunakeszin készíti egy házaspár azokat a gyógybetétes Moja cipőket, amiket átcimkézve tizenezer forint fölött kapsz meg pl. a Brendonban.
Szekeres Móninak hívják a pár hölgy tagját a telefonszáma pedig: 30-432-0644. Nagyon aranyosak, ha odatelefonálsz fognak tudni időpontot mondani, hogy mikor menjél. Én Bazsival szandállal kezdtem a lakásban. Állítólag könyebben is megy nekik a járás, mint mezítláb, mert van ami tartsa a kis bokájukat.

Sinez: Szerintem kérd ki mindenkinek a véleményét az EDA-val kapcsolatban, én a helyedben egy gyermekorvost is megkérdeznék. Jómúltkor volt egy cikk a kismamában, az EDA-s babákról. Én azután döntöttem úgy, hogy bármi lesz is végigcsinálom minden nélkül. Persze a Kismama néha túlzottan elmegy a totális természetesség irányába. Amióta Geréb Ágnes a tanácsadójuk nem sokra értékelem a lapot.

Lányok köszönöm a dícséretekes a fiúk nevében is. Nem azért mert az enyémek, de tényleg jól sikerült gyerekek.Kép

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Sziasztok, Lányok!

Köszönöm szépen a biztatást, most már így a hozzászólásaitokat olvasva elgondolkodtam az epidurál szükségességén. Bea és Oxigen is ismer olyat, akinek elszúrták a szúrást... :-(((

Sildike: Arról végképp nem hallottam, hogy különbség lehet az EDA-s gyerekek fejlődésében! Elképesztő!

Tudjátok, hogy hogyan működik ez a dula dolog? Hol lehet ilyet találni? Megbeszélem a nőgyógyásszal, hogy hozok magammal még egy embert? Nem kellemetlen a doki előtt?

Köszi,
Anita
sinez
 
 


Sziasztok!

Sinez: Szerintem egyáltalán nem kellemetlen. Sőt örülnek is neki. Az én dokim - mondjuk ő egy nagyon lelkiismeretes, de a végtelenségig laza pasi - azt mondta, hogy ha rá szükség lenne, akkor már baj van. Inkább azt javasolta, hogy a szülésznővel beszéljek meg mindent, mert úgyis ő lesz az, meg a férjem, aki segíteni tud nekem.
Van egy oldal a www.szuleteshete.hu ott van dúlarovat. Szerintem ha azt átnézed, akkor biztos találsz valakit.
Érdekes volt a cikk az EDA-s gyerekekről. A lényege valami olyasmi volt, hogy hiába nem a vérkeringésbe és ezáltal a babóba jut be a szer, mégis hatással van rájuk. Állítólag - persze nem tudom ebből mi igaz - kevésbé kommunikatívak amikor megszületnek, nem szopiznak olyan ügyesen, valahogy tompul náluk a cicit kereső reflex. Ezáltal sokkal nehezebben alakul ki kötődés az édesanyával. Valahogy még azt is kimutatták, hogy felnőt korukban hajlamosabbak a depresszióra és az öngyilkosságra. Ha gondolod megkeresem a cikket és eljuttatom Hozzád. Persze nem tudom mennyi igaz az egészből, de a Kismamában egy egész hosszú cikk volt róla.
Szerintem, ha beszélsz egy dúlával, ő fog tudni segíteni Neked a fájdalomcsillapításban. Szerencsére még nagyon időben vagy, hogy elkezdjél erről gondolkodni.

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Sziasztok!

Bea, Oxigen, Sildike: Nagyon sokat segítettek, hogy :1.leírtátok az élményeiteket, 2.leírhattam Nektek a félelmeimet! Mennyivel tájékozottabb vagyok, mint az első szülés előtt! Már akkor kellett volna tudnom, hogy a szülésznő az, aki tud segíten. A dúlaságot egyenesen hülyeségnek tartottam. Most egész más a véleményem. Úgy látszik, tényleg 30 éves kor után kell szülni.
:-))
Most már csak nekünk is Dunakeszire kellene költöznünk, és szervezhetnénk egy baba-mama találkozót. Ha már van köztünk egy rendezvényszervező is... :-)))

Sildike: ha megtalálod a cikket, légyszi küldd el a sinez@freemail.hu címre. Annyira büszke voltam a Fannira, hogy az első pillanattól kezdve milyen ügyesen szopizik, csak én bénáztam. Sajnálnám, ha a tesója nem lenne ilyen kis éhenkórász!

Tegnap voltunk Uh-n, 20cm a pici, nyitogatja a száját, és kisfiúsak a vonásai.

Üdv:
Anita
sinez
 
 


Sziasztok!

Sinez: Nem találtam meg az újságot, viszont találtam egy cikket

http://www.iboly.hu/article_anest.htm

Sajna ezeket a szövődményeket nem nagyon reklámozzák. Nem véletlen, hogy az orvosok nem igazán szeretik az EDA-t. Amúgy a www.kismama.hu -n találsz a régi számokban nagyon jó cikkeket a természetes fájdalomcsillapításról és a segítőkről.

Azt hiszem a második szülésnél már mindenki tudatosabb, mert értjük, hogy miről beszélnek.

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Amúgy a találkozó jó ötlet. Hozzánk lehet is jönni. Úgyis állandó vendégjárás van, és az eglsz ház egy nagy bazsijátszótér. Mondtam is a férjemnek, hogy ideje lenne pár játékot elpakolni, mert most jön a Bazsusz névnapja rá egy hétre pedig a szülinapja és szerintem megint egy óvodának is elegendő játékot fog kapni a rokonoktól.
Karácsonykor pl. mindenki munkagépet, kukásautót stb. vett neki úgyhogy úgy nézünk ki, mint egy építési vállalkozó és a köztisztasági vállalat udvara Kép.

Ma is itt volt egy barátnőm a kisfiával. Bazsi nagyon szereti a gyerekeket. A bibi csak az, hogy pont most van abban a korban, hogy elveszegeti a játékokat másoktól. Remélem kinövi, mert néha annyira kellemetlen. Azt hiszik, hogy irígy, pedig csak gyerek. Szerencsére, ha rászólok, akkor nagyon kedvesen visszadja.

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Sziasztok!

Sinez: Örülök, ha tudtam segíteni. A mi dulánkat nagyon tudom ajánlani. Nagyon kedves és segítőkész. Mi már a szülés előtt is sokat találkoztunk és beszélgettünk. Az ő javaslatára írtam, pl. egy szülési tervet. (Szívesen átküldöm, ha érdekel.) Jó volt nekem is, mert össze tudtam szedni a gondolataimat, illetve odaadtam a dokimnak és választott szülésznőnek, akikkel aztán pontról pontra átbeszéltük az egészet. Szóval: Kotroczó Anikó 20/933-1292. Valamint szeretnék ajánlani neked egy könyvet. Ugyan én most olvastam ki, de nagyjából így szültem. Dr. Lenkei Gábor: Méltósággal megérkezni...; www.pazarnok.hu weboldalon meg is tudod rendelni. Csak egy idézet a könyvből: "Az Ember számára természetes, hogy a távozóknak megadja a végső tiszteletet. Miért nem adjuk meg az érkezőknek az első tisztességet?" Egy tanács! Semmit ne érezz kellemetlennek a doki előtt. Ez CSAK Rólad szól és Babáról. Ne érdekeljen semmi más!!! Úgy szülj, ahogy Te szeretnél!!!!Kép Ha jó fej a dokid, akkor így is fog kezelni, ha meg nem, akkor érezze ő magát kellemetlenül. Egyébként az én orvosomat nagyon tudom ajánlani.Kép Én még ennyire jó fej, megértő, tájékozott, nyitott orvossal soha nem találkoztam.


Sildike: Köszönöm szépen a cipő tippet. Fel fogom hívni. Azaz igazság, hogy gyerekcipőben még egyáltalán nem vagyok jártas. Ezek szerint a Moja cipő az jó. Mennyibe kerül náluk?

Lányok! A találkozóban én is benne vagyok. Én már nagyon várom, hogy megismerjelek Titeket és persze az apróságokat is.

Bea
bodza_bébi
 
 


Sinez: A barátnőm kisfia ma 3 hónapos, és azóta migrénrohamai vannak Kép Gondolhatod, milyen jó, főleg, hogy hasfájós a babája.
Dúla: Kérdezd meg az orvost is, hogy hányan mehetnek be a szülőszobába, ha szeretnél dúlát é ő hogy viszonyul hozzájuk, mert nem minden orvos szereti és nem minden kórház enged több kísérőt a szüléshez.
Nagyon édes lehet a babód Kép

Bea: Addig szoptatok, amíg van tejcsi Kép
Cipő: Én azt hallottam, hogy amíg nem megy sokat, nem kell cipő, de ez attól is függ, mennyire hideg a padló. Meg a parketta nagyon csúszik.

Kicsit szétszótr vagyok ma, bocs, ha nem válaszoltam mindenre. Tornázni voltam, az nagyon jól esik, de estére mindig tök fáradt vagyok ilyenkor Kép

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Jah és találkozzunk! Kép

Bea: Te hol szültél és kivel? Bocs, most nem tudtam visszaolvasni...

Oxi

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Szia Oxigén!

Én az István kórházban szültem és dr. Kosztin Árpádnál. Azóta már megismertem több anyukát, akik szintén nála szültek és mind ódákat zengenek róla. Tényleg imádnivaló.Kép Amikor mondtam, hogy jön egy dúla is a szülésre (és nem kérdeztem, hanem kijelentettem), akkor azt mondta, hogy persze, nyugodtan, ahogy én szeretném. Bár ő már előtte tudta, hogy a férjem bent lesz.

Írtad, hogy nem minden orvos szereti, ha még egy dúla is ott van. Szerintem ez nem, szereti vagy nem szereti kérdés. A szülőanyák nem betegek. Majd ők eldöntik, hogy nekik mi a jó. Bocsánat, én egy kicsit önfejű vagyok ebben a kérdésben. Bár az egész egészségüggyel így állok. Rólam van szó, tehát majd én meghatározom, hogy hogy legyenek a dolgok. Persze bizonyos keretek között. Pl. pár hónapja operáltak strummával és be kellett volna feküdnöm előző nap. Megkérdeztem, hogy miért. Azért, hogy éhgyomorra legyek. Erre közöltem, hogy elég nagy lány vagyok, ezt a kis apróságot be tudom tartani. Úgyhogy műtét előtt 2 órával bementem és másnap már hazajöttem. Bodza, akkor volt 3 hónapos és nem akartam olyan sokáig egyedül hagyni. Érdekes..., elég határozott voltam, így nem volt probléma, hogy csak 1 napot maradtam a kórházban. Pedig minimum 3-at kellett volna.

Hova jársz tornázni? Viheted Vikit is?

Bea
bodza_bébi
 
 


Hali!

Még egy kis szösszenet. Azért az igazsághoz hozzátartozik, hogy én mindig megtalálom az igényeimhez megfelelő dokikat. Kosztin dokival is nagyon jó a kapcsolatunk. Nekem ez fontos. Hál'istennek sűrűn nincs szükségem orvosokra.

Bea
bodza_bébi
 
 


Sziasztok!

Bea:
Én most vettem a Bazsinak téli bakancsokat. 1 pár téli cipő 4800 Ft volt. Mintha úgy emlékeznék, hogy a szandik olyan 3600 körül lettek volna. Mi akkor adtunk Bazsikára szandit, amikor elkezdett járkálni, mert a védőnőnk azt mondta, hogy úgy könnyebb a babának, mert stabilabban tud járni. Nem csúszkál és fogja a bokáját. Utána amikor már jól járt Bazsi is mezítláb volt. Mivel nálunk padlófűtés van ezért a mai napig nem hajlandó még zoknit sem felvenni itthon. Anyja fia.Kép
A Moja cipő jó, de igazából minden cipő jó, ami gyógybetétes. Bazsinak a tesóm az eleján Siesta cipőt vett, mert még nem ismertük ezt a helyet és dupla annyi pénzért semmivel sem volt jobb. Az a baj, hogy csak 25-ig gyártanak cipőt és nekünk már lassan 24-es kell.

A jó orvos szerintem is nagyon fontos, de én az Istvánban többet nem fogok szülni inkább orvost váltok. Pontosabban terhesgondozásra e régihez járok, mert nagyon profi, szülni pedig (az nekem úgyis könnyen megy Kép bemegyek egy ügyeleteshez, egy olyan kórházba, ahol van újszülött intenzív.
Bazsikánál még én is tökéletesen meg voltam elégedve az Istvánnal. Egyedül a "szoptatós fanatikus" védőnő és Sarlai doktornő erőszakossága nem tetszett. Most viszont megdöbbentem azon, hogy pl. éjszaka nincs gyermekorvos, csak telefonos ügyeletet tart. Lacikával éjjel 2-től reggel 6-ig kisérleteztek különböző gyógymódokkal a nővérek a dokotrnő telefonos utasítására, mire úgy döntött, hogy most már tényleg elég súlyos a gyerek állapota és méltóztatik bejönni. Amikor megvizsgálta Lacit azonnal hívta az újszülött mentőt, hogy vigyék a gyereket intenzívre. Hát én ezt mégegyszer nem kockáztatom meg. Így is volt egy kis izgalom, mert nem volt biztos, hogy ezalatt az idő alatt a kicsi nem kapott-e oxigén hiányt és nem kell-e gyógytornára hordani. Szerencsére hétfő reggel megkaptuk az utolsó kontrollvizsgálat eredményét miszerint semmi gáz. Ha kapott is a kicsi oxigénhiányt az annyira kis mértékű, hogy észre sem vehető. Kép
Arról nem is beszélve, hogy ha ilyen helyen szül az ember, akkor nem kell kijönni a kórházból, hanem óránként le lehet menni megnézni a babát és közben az anyuka is tud egy kicsit pihenni.
Amikor az intenzíven kérdeztem, hogy mi okozhatta a Lacinál ezt a fertőzést azt mondták, hogy ez lutri, örüljek hogy Bazsikának nem lett semmi baja. Amióta ez a nagy szabadság van a szülészeteken, hogy a szülőszobába és a csecsemős részlegre is bárki szabadon bejöhet utcai ruhában stb. azóta rengeteg ilyen babát visznek hozzájuk. Szerintük a régi rendszerű kórházak sokkal biztonságosabbak a mamáknak is, de főleg a babáknak.
Ezzel a kis monológgal senkit nem akarok elriasztani a bababarát kórházaktól, de azért az vicces, hogy az "bababarát" követelmény, hogy 40 fokos melegben se adjál a gyereknek semmi fojadékot, szívja csak azt a pár csepp előtejet, viszont a gyermekorvosi ügyelet az nem.

A találkára változatlanul tudjuk a hekyszínt biztosítani. A pénteken kívül nekünk bármelyik nap jó.

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Bea: Neked is igazad van, de tudod, ki a dokiban bízik, ki a dúlában. Tudod, ha a doki nem akar együtt dolgozni a dúlával, akkor valamelyiket váltani kell, és ez ne a szülőszobán derüljön ki. Nekem is engedett volna mindent a doki, ha nem kell azonnal beindítani a szülést, de a kórház csak egy kísérőt enged épp a fertőzések elkerülése miatt
Baba-mama tornára járok Pestre Vikivel. Egy másik topicban szervezte egy lány, aki ilyennel foglalkozik, és nagyon jó kis csapat van. Utána persze azonnal visszaszedjük a kalóriákat a legközelebbi cukrászdában. Kép

Sildi: Ahol én szültem, ott a gyermekágyra SENKIt nem engedtek be. Még az apukákat sem. (Persze kivétel a császár) Ez elég rosszul hangzik elsőre, de amikor az ember lánya frissen szülve,a gátjára jeget szorongatva próbálkozik a szoptatással, tényleg nem hiányzik a szobatárs párja Kép Meg mindenféle idegenek. Nekem nagyon szinpatikus volt így, nem leptek el mindenféle emberek mindenhol. És állandó csecsemőorvosi ügyelet van. Tényleg kiborító lehet, ha távgyógyítják az újszülöttet.
Szerintem mondj egy időpontot, mikor mehetünk, mert így nem lesz a taliból semmi Kép És hogy mit vigyünk. A jövő héten nekem itt lesz az anyukám, úgy hogy az nekem nem jó, de utána tök szabad vagyok, majd a munkám is úgy osztom be. Kép

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Sziasztok!

Sildike: jól értem, szeretnétek 3. babát is?
:-))))

Üdv,
Anita
sinez
 
 


Sziasztok!
Jár valaki közületek a Kápolna utcai Baba-mama klubba?
Kíváncsi lenné(n)k a véleményekre.
cocas
 
 


Sziasztok!

Sildike: Mégegyszer köszönöm a cipő tanácsokat. Asszem veszek a Bodzának, mert nálunk kő és parketta van, ami elég hideg. Jó kis kálvárián mentél át Lacikával. Nem lehetett könnyű.Kép Az István kórházzal egyébként én sem voltam megelégedve, mert Alapítványos szobában (fizetős) voltam egyedül és az első 2 nap rám se néztek. Arról nem is beszélve, hogy 5 nap alatt a fürdőszobát egyszer sem takarították és a szobát is hipós vízzel mosták fel. Biztos jót tesz egy újszülöttnek, ha vegyszert szipákol be...Kép

Oxigén: Persze igazad van, a dokival mindenképp meg kell beszélni! Pestre hova jársz tornázni és milyen gyakran? Munkád? Dolgozol?

Sinez: Rendezvényszervező vagy?

Cocas: Én már többször terveztem, hogy elmegyek a Baba Mama klubba, de még eddig nem jött össze. Ha esetleg mész, kíváncsi vagyok a véleményedre! Mennyi idős a babád?

Tűzzünk ki egy időpontot a találkára!!!Kép

Bea
bodza_bébi
 
 


Bodza_bébi:
Csak hogy tudd, én apuci vagyok, és a "babáim" 19 és 1/2 és majd' 14 évesek (lány/fiú). :-)
Az egyik szervező ("szakmai oldalról") a feleségem és ő mindig aggódik egy kicsit, hogy valyon mi lehet a vélemény a klubról.
Én hiába mondom neki, hogy mindent elárul az, hogy rendszeresen van kb. 15-25 anyuka + picik, neki ez "nem elég" vélemény.
cocas
 
 


Sziasztok!

Bea: A Te profilodban olvastam, hogy rendezvényszervező vagy, Rád céloztam. :-)))
Én tanulmányszervező voltam "aktív" időszakomban. (Bár anyukának lenni sokszor aktívabb elfoglaltság, mint dolgozni járni.)
sinez
 
 


Bea: Én gyógymasszőr vagyok és most kezdtem megint dolgozni, egy szűk körnek egyelőre, ahová babával tudok menni.

Cocas: Én sem voltam még ott.

Oxi

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Hali!

Sinez: Á, értem. Figyu, lehet, hogy tök hülye vagyok, de hol lehet megnézni ezt a profilt?

Oxi: Vicces, én épp mostanában terveztem, hogy keresek egy masszőrt itt Dunakeszin. Kis kényeztetés...

Bea
bodza_bébi
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: