Új privát üzeneted érkezett!

Reniko,
en is passzolom a kerdest.

-Afonya
Névtelen
 


Szia Enikő

azt hiszem keresztlányom oda jár, de nem 100 %. Klaudia (és a szülei) meg vannak elégedve vele, bár nekem azért elég gyanús, hogy a mostani nagycsoportból 3 gyereket javasoltak iskolába menőnek...
Az oviváltásnak meg szerintem semmi akadálya, és még indokolnod sem kell (mi közük hozzá?!). Barátnőm kisfia azért jár másik oviba, mert utálta az ovónőjét, aki a gyerekeket rendszeresen "szétverem a fejed" jellegű nevelő mondatokkal tartotta kordában.

Szia,
Azel
azel
 
 


Hát ez azért meredek. Mármint amit Azel, Te írsz.
A mi óvónénieink "csak" nem szimpatikusak, az egyik olyan igazi savanyújóska, még mosolyogni nem láttam, a másik meg hangulatember. 10-ből 8-szer szerintem rossz napja van, akkor szinte rám se néz, olyan flegma, máskor azért váltunk 2 mondatot. A fő, ami engem zavar, hogy nem működik a kommunikáció köztünk. Nem mesélnek semmit a gyerekről, így csak azt tudom, hogy a Zsófi nem szereti az ovit, de azt nem, hogy miért, hogy hogyan viselkedik, hogyan kezeljük, mi legyen a megoldás. Lehet, hogy csak idő kérdése és "megszokja", lehet, hogy vétek ezt az időt kivárni és máshová kéne vinni. De ha nem ovi, vagy óvónő függő, hanem a Zsófin múlik (van gondolom nehezen beszokó típus)akkor fölöslegesen hurcoltuk meg magunkat az ovi előtt, a váltási procedúrával. De ha meg se próbáljuk nem adjuk meg neki a lehetőséget. Félek rosszul döntünk. Ki ad tanácsot?
REnikő
 

 
 

Enikő!

Lehet, hogy rossz a tanács, de nincs az egész oviban egy vezető óvónő mondjuk? Vele lehetne ilyesmiről beszélni. Szerintem a következőképp lehetne (iskolában dolgoztam, ami ugyan nem ovi, de az ilyen eseteket hasonlóképp meg lehetett oldani):
A vezető óvónőhöz odamész, hogy kérnél egy időpontot, amikor vele és a lányod óvónőjével leülhettek Ti szülők 6 vagy 8 szemközt (apukával), és megkérdezni, hogy vajon mi a teendő ilyenkor, hogy a kislánnyal vannak-e problémák, stb. Mintha csak érdeklődnél a helyzete felől. Aztán attól függően, hogy hogy állnak hozzá (ott már Te is látod a z óvónő hozzáállását) akár azt is megmondhatod, hogy úgy érzitek valami nem működik jól a csoportban, hogy a kislány nem nagyon szeret oda járni, stb.
Persze lehet, hogy elküldesz a fenébe, hogy ne magyarázzak, bár még élénken él bennem a húgom, aki azért nemrég volt óvodás, és őt abban az időszakában még én neveltem.
És Zsófiból nem tudod kihúzni, hogy miért nem szereti?

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


REniko,
gyanus, hogy nem vagy biztos benne.... Eddig minden anyuka, akit ismerek es kivette az ovibol a gyerkocot, nagyon hatarozottan tudta, miert teszi. Lehet, hogy szived melyen még kicsit varnal vele, csak termeszetes aggodas van Benned a gyerkocod miatt?
En is mindenkepp beszelnek az ovonokkel, savanyupofa ide vagy oda, ez is a dolguk, hogy tajekoztassanak Teged.

-Afonya
Névtelen
 


Szia Enikő,

párom kisebbik unokaöccse most kezdte az óvodát. Őt az első 3 héten minden reggel bőgve hagyták ott az oviban, mire sikerült az anyukájáról lefejteni az óvónőknek. (Sőt, még most is van, amikor zokogva kapkod reggel az anyja felé, hogy "csak még utoljára had öleljem meg az anyukámat!"
De aztán délutánonként úgy kell kikönyörögni a hazamenést, így nála egyértelmű, hogy az ovival semmi baj. Ha a Te kislányod boldog és felszabadult, hogy hazamehet, otthon nem mesél történeteket az oviról, nem szaval verseket, amit ott tanult, nem mondja el, hogy milyen volt az ebéd, kivel játszott, stb, akkor szerintem a legjobb, ha kiveszed onnan és másik oviba viszed, mert így a mindennapok szerintem sokkal jobban megviselik, mint az oviváltási procedura.

Más,
képzeljétek leánykámnak úgy nőnek a fogai, hogy először kijött az alsó bal metsző, majd a jobb metsző, utána a felső jobb SZEMFOG, majd a bal SZEMFOG, és most kezdi el az áttörést a bal felső metszőfog. Most olyan kis vámírszerű KépKép

Azel
azel
 
 


AzelKépKép
Rekamnak hasonlo volt, csak felul eloszor egy bal metszo, majd lyuk es egy jobb szemfoga volt, na az sem volt egy utolso latvanyKép

Nalatok is esik az eso?Kép

-Afonya
Névtelen
 


Sziasztok!

Köszi a tanácsokat. Sikerült végre beszélnem az egyik ovónénivel. Nem is gondolták, hogy Zsófi ilyen érzékeny, most majd jobban odafigyelnek rá. Megnéztünk egy másik ovit, ugyanaz a zsúfoltság, alig mentünk be, lányom már húzott is kifelé. Beszéltem a bölcsi vezetővel, ahová eddig járt, ő is mondott szívmelengető dolgokat. A fő gond, hogy az ovik nevelési, a bölcsik pedig szociális intézmények. Sajnos a 3 éves gyerek nem érti, hogy lettek a babusgatós gondozónénikből hirtelen pedagógiai elvek szerint "nevelő" óvónénik. Talán ezután jobb lesz, főleg, hogy most meg őszi szünet van. Mire belerázódik...
Jó bábázást Nektek! E.
REnikő
 


Köszi Mindenkinek a tanácsot!
Beszéltem az egyik ovónénivel. Talán most minden jobbra fordul. Nem tudták, hogy a lánykám ennyire érzékeny.
Jó babázást! E.
Renikő
 


Szia Enikő!

Szuper, hogy tudtál beszélni az óvónővel. Látod? Így sokkal könnyebb lesz. A kislányod is meg fogja érteni előbb-utóbb, amikor már egy csomó barátja lesz, hogy ez így tök jó buli Kép
(Bízzunk benne)
Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok,

Enikő, örülök, látom lassan megoldódnak a gondok.

Áfonya, hát, tényleg nem semmi lehetett :-)
tegnap itt még jó idő volt, ma délután viszont leszakadt az ég, és még mindig zuhog, meg zuhog...
Mára Tettinek már kijött a balfelső metsző, de már a jobbfelső metsző is tülekedik kifelé. Szegényem nagyon ingerlékeny, pedig alapjában jó gyerek, de a fogzás óta folyamatosan hőemelkedéses és nyűgös, hiába itatom kamillás golyócskákkal.

[mellőztem a sárga smiléket, mert apa gépe nagyon fagyásos mostanság]

Joéccakát,mindjárt kezdődik a Vészhelyzet!

Azel
azel
 
 


Halihó Lányok!
Merre vagytok? Mindenki jól van?
Velem minden oké, leszámítva, hogy diabéteszes lettem. Még 3 hónapom van hátra, addig erős diéta, és TALÁN rendben lesz minden.
A baba szépen fejlődik, voltunk 4D UH-n, és szuper volt. Megpróbálok belilleszteni ide egy Word filet, amiben képek vannak. Ha nem sikerül, akkor egyet láthattok a profilomban.
Puszi: Bogi
ui.: Nem sikerült Kép

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Szia Bogi,
en a hatterbe drukkolok NekedKép Vartam, mikor jelentkezel a cukoreredmenyeddel. Jo, hogy idoben elmentel dokihoz, ha betartod a dietat /nem lehet konnyu, sejtemKép/, akkor VALOSZINUKép, hogy minden rendben lesz.
Probalkozz még azzal a keppel, engem nagyon erdekel.

Nekem kb. 8 honapom van hatra, mint a het elejen megtudtam. De meg ovatos duhaj vagyok...

-Afonya
Névtelen
 


Megneztem a profilodat, nagyon jo a kep... olyan jo, hogy mar van kirol almodozni ugye, sokkal "megfoghatobb"?Kép Hol csinaltattad /es mennyiert/?
A vedonod se tud cukormerot adni? Muszaj megvenned?
-Afonya
afonya
 
 


Szia Áfonya!
Jujj de jó. DE még nem gratulálok jó? Nem azért mert bármi történni fog, csak legyen még időd hozzászokni a gondolathoz. Nekem az elején nem is esett jól, ha gratulált valaki. Olyan hülyén éreztem magam. Arról nem beszélve, hogy majdnem be is fürödtem másodszorra is, de ez a baba kitartó volt, és most meg nagyon virgonc.

A 4D UH rendelő a Babits M. u. 38/C szám alatt van, és a 30-373-2106-os számon kell bejelentkezni. A kórházból az egyik doktornő csinálja az UH-t, és nagyon rendes. 8000 Ft a 20 perc, az egészet videóra veszik (kazit vinni kell), +1000 Ft a CD-re kiírt képek, a CD-t adják (ha viszed, akkoris ennyibe kerül). Színes kép 400 Ft darabja. Mi nem kértünk, mert a CD-ről ki tudjuk nyomtatni.

Neked is édes kislányod van Kép
Tudod mit? Elküldtem e-mailben neked a doksit, majd nézd meg.

A védőnőm még meg sem kérdeztem, de szinte biztos vagyok benne, hogy nem tud. Már szereztem egyet, csak nem biztos, hogy jó.

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok,
azt hittem már teljesen kihalt a Győri topic (bevallom, én is hűtlen lettem, a Nők Lapja C@fé - Győri Anyukák beszélgessünk - topicjába írogatok. Egész jó ott is a társaság - vannak kigyerekesek, meg olyanok akik még várják a babát - ráadásul sűrűn vannak randevúk - najó, én még egyen sem voltam) :-)

Áfonya, [óvatos] gratula! :-)) Remélem minden OK nálatok!

Bogi, a cukorbaj szerencsére jól kezelhető, tapasztalatból tudom. Az én vércukorszintem tavaly 6,8(!)-as éhhomi után sikeresen 14,7 lett. Bár nekem a diéta nem volt elegendő, inzulinoznom kellett naponta 3-szor, meg minden főétkezés után vércukrot mérni. Így sikerült tartani magam, (terhesség alatt folyamatosan fogytam), és végül 2,81 kg-os lett a lányom. :-) Szóval nem egy diabéteszes gyerök lett :-)

Azel
azel
 
 


Szia Azel!

Szupi, hogy bekukkantottál ide is.

Nekem eddig jók az eredményeim a diétával. A doki szerint nem lesz baj. Te is a Hídvégihez jártál?

Én is abban reménykedem, hogy a gyerkőccel minden oké lesz, bár miért ne lenne?

Valószínűleg én sem nagyon fogok meghízni. Amúgy sem híztam, csak a pockom nőtt. Sokan mondják, hogy nem is látszik rajtam, hogy terhes vagyok, csak ha nagyon néznek. Kép Jó mi? Pedig a pocakom az szép formás Kép és büszkén hordom.

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Szia Bogi,

láttalak (illetve a babádat) a Kisalföldben, gratulálok! KépKép

Én is a Hídvégihez járok - még mindig, a cukrom még nem állt vissza. Lehet, hogy nem is fog, eléggé II. típusos cukorbeteg családból származom. Majd hét elején kell mennem terhelésre, után újra a dokihoz, hogy kitalálja mi legyen velem.

Azel
azel
 
 


Szia!
Köszi a gratulációt.
Úgy gondoltam tetszeni fog az ötlet a Kisalföldnek, és hát ráharaptak Kép

Nekem 2 hét múlva kell mennem a Hídvégihez megint, mert pénteken voltam. A diétával elég jók az eredményeim. Bizakodó vagyok.

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok csajokKép

Bogi,
olvastam egy masik topicban, hogy fogadtal mar szulesznot. Elarulod, hogy kit /es miert pont ot/?
Azel,
esetleg Te is tudsz ajanlani valakit? Olyasvalakit keresek, aki gatvedelemben profi, legyen hatarozott, de azert ne egy kikepzotiszt kemenysegevelKép

Koszi:
-Afonya
afonya
 
 


Szia Áfonya!

Igen fogadtam. Tóthné Börzsei Máriát.
Két dolog miatt:
1. A barátnőm nála szült, és nagyon profinak találta. (Én most a gátvédelem kérdésével nem nagyon foglalkoztam, mert első szülésnél, szinte biztos vagyok benne, hogy lesz, de a barátnőm gátvédelemmel szült nála)
2. Ő tartotta a szülés előkészítőn a szülőszoba látogatásnál az előadást nekünk, és szimpi volt. Nagyon kis csöndesnek, mégis határozottnak tűnt. Egyébként Azel ajánlott még másokat is, de kézenfekvőnek tűnt őt választani, és remélem jól választottam.

Mikorra vagy kiírva?

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Bogi,
en meg messze vagyok a vegetol, julius 20 a hivatalos idopont. Viszont Te mar nagyon haladsz eloreKépKép
Azt nem is irtam még, hogy minden elismeresem a dieta miatt, hogy igy birod tartani.
Szulesznos infot koszi. Ha Azel emailje meg van még neked, tovabbkuldened nekem?

-Afonya
afonya
 
 


Szia!

Igen, persze! Megkeresem, és küldöm.
Azért nem kell annyira elismerni a teljesítményemet, mert mostanában bűnöztem is Kép De már a nagy veszély elmúlt. Nemsokára betöltöm a 34. hetet. Alig tudom elhinni. Bár a doki szerint előbb meglesz, így január végétől már számítok rá.
Jövő héten összepakolom a cuccaimat, biztos ami biztos.

Most olvasom, hogy a múltkor direkt nem gratuláltam. Most GRATULÁLOK!

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Bogi!
Én a kórháziakkal behívattam az orvosomat, a hálapénzt pedig csak a kontroll-vizsgálaton adtam oda.
Ha te is így teszel, kiderül,hogy jól választottál-e, odafigyel-e rád a kórházi tartózkodás idején.
Véleményem szerin a hálapénz összességében mindenért jár.
Anka
Bocs, de nem tudtam regosztrálni - ezért írok ide.
Névtelen
 


Szia Anka!

Köszi a választ. Ez valóban jó módszernek tűnik. Hamarosan minden kiderül Kép
Majd megírom mi volt.
Üdv: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok,

Áfonya, akit én ajánlok az Reifmesser Renáta vagy Nagyné Szűcs Piri, ők mindketten nagyon aranyosak, és ami a lényeg, az ember biztonságban érzi magát mellettük.
Ha van kérdésed írj emilt, ott megírom a nevem, meg tesóm nevét, (ő egy partiban dolgozott velük) hivatkozhatsz ránk :-)
azel
 
 


Áfonya!

Mostmár még több érv szól a Mária mellett számomra, ugyanis tök véletlenül kiderült, hogy a szomszédom is nála szült pont 1 éve, és fantasztikusnak találta. Ő pl. meg sem fogadta, hanem alapból viselkedett vele szuperül. Kép
Úgyhogy én tényleg maradok nála.

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Reifmesser Reni tényleg egy tündéri, aranyos, kedves kis nő!Kép
11 éve Őt sikerült kifognom, máig hálás vagyok NekiKép
harmadik szülésemnél is találkoztam vele, Ő tette rám a CTG-t...
ez hajnali 4-kor volt, és 6-kor lejárt a műszakja...
szerencsére az a hölgy is szuper volt, aki végül a szülésemet asszisztálta / Tímeának hívják /Kép
az Ő nevét is áldom, hisz Neki köszönhetem, hogy "megúsztam" a gátmetszéstKép

én akkor, a szülőszobán töltött pár óra alatt nem találkoztam olyan szülésznővel, aki nem volt szimpatikusKép

Áfonya!Kép

Szívből GRATULÁLOK és csendben szurkolva figyelem az eseményeket...Kép

üdv,
Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok,
akiről Sheila írt, őt Miski Timinek hívják, és csak a rövid eszemnek köszönhető, hogy őt elfelejtettem felírni (ráadásul ő győri, míg Reni hegyeshalmi, Piri meg péri) :-)

Azel
azel
 
 


Hopp, Reni rajkai (tesóm mondja). Télleg öregszem.
azel
 
 


Sziasztok!

Hát az én szülésznőm sem győri, de csak megleszünk valahogy. Az első szülés talán nem zajlik le fél óra alatt, amíg beér Kép
(Bár nekem az lenne a jobb, minél kevesebbet kellene vajúdnom Kép )
Mindenki jól van csajok?

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Azt hittem, irtam ide, de ugy latszik, valahol feluton elveszettKép

Sheila,
kosziKép Sokkal gyorsabban megy az ido most, Reka mellett sokszor szinte el is feledkezem arrol, hogy varandos vagyok... napersze a hanyinger azert emlekeztetKép Olvastam am, hogy Te is tervezed a kovetkezotKép

Azel, Bogi,
es hogy megy ez a szuleszno valasztas? Igazabol szeretnem megnezni magamnak, legalabb egyszer beszelni a kiszemelttel. Felhivom a szuleszetet es megkerdem, hogy mikor dolgozik? Es csak siman bemegyek, vagy eloszor vele is egyeztetek telefonon?
Es egyaltalan: eddig csak jokrol irtatok, akkor lehet, hogy nem is erdemes valasztani? Csak azert kerdem, mert valaki meg azt mondta, hogy ha valasztott szulesznod van es pechedre epp ugyel aznap, mikor Te is szulsz, akkor a tobbiek tojnak a fejedre es az meg gaz.

Bogi,
nezlek am en is minden nap, hogy irsz-e még, vagy mar bent vagy?Kép

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Áfonya!Kép

Honnan tudod?Kép
bizony, készülgetek...bár nem tudom elképzelni milyen lesz pocakosként szaladgálni az örökmozgó lányom utánKép
nemrég megbeszéltem magammal, hogy inkább "halasztok" még 1 évet, és akkor kezdek babaprojektbe, ha Melissa ovis lesz...
de most elementáris erővel tört rám a babázhatnékKép
és a Te mondatod is megerősített: " Réka mellett néha megfeledkezel a várandósságról"Kép
rájöttem: EZ AZ, ami kell nekem /is/Kép
jobb, ha itt van velem ez a kis szaros, mert egyébként rém "parázós" vagyok, jobb ha elvonja a figyelmem, és persze az idő is gyorsabban telikKép

így, ha minden jól megy, és Isten is úgy akarja szeptemberben költözhet az új PocaklakóKép
fura, mert félek is kicsit, de úúúgy váromKép

Te hogy vagy?
Még nem tudod, hogy ki rejtőzik a pocakban?
hogy fogjátok hívni a kicsit?
Réka mit szól hozzá?


Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Szia Áfonya!

Még itt vagyok, egyben. Megy a visszaszámlálás, még 20 nap! (Nem hangzik rosszul Kép )

Én úgy választottam a szülésznőt, hogy jártunk szüléselőkészítőre a férjemmel, és a kórházi körbevezetést a Marika tartotta nekünk. Szimpatikus volt, egyáltalán nem rámenős fajta, és megkérdeztem tőle, hogy lehet-e szülésznőt fogadni, hogy működik ez a dolog, és hogy akkor meg is beszélném vele a részleteket.
Azt hiszem, hogy a napokban azért felhívom, hogy készüljön Kép
Szerintem érdemes fogadni, mert azóta bizony hallottam olyat is, aki nagyon "buta" volt a kismamával, és nem is egyet. Neveket nem mondtak, mert mindenki menekült előlük, ráadásul nem rég szült a kismama akitől az egyiket hallottam, a másik meg 2 éve. Úgyhogy kifoghatsz egy olyat, aki nem éppen jó.

Hetente járok NST-re, most voltam UH-n, már 3 kg. Ha kihúzom végig, nem lesz egy pici baba, lehet, hogy 3,5 fölé is csúszik, de reménykedem, hogy hamarosan megindul a dolog.
Bár a dokimnak most halt meg az anyukája, de ennek ellenére nagyon kedves volt velem, nem szólhatok egy szót sem, de jó lenne, ha kicsit a családja mellett is lehetne, most biztosan vágyik rá. De a természet olyan, hogy általában éjjel jön rá az emberre a mehetnék Kép

Lili még nagyon mocorgós, állítólag a szülés előtt elnyugszik. Ez igaz? Nektek van ilyen tapasztalatotok?

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Szia Bogi!

Nem feltétlenül...Kép
az enyémek nagyon is aktívak voltakKép

szülésznőt én is fogadnék, bár nekem a szülésznőkkel nem voltak problémáimKépmás dolgok viszont nem tetszettek, Áfonya tudja Kép

az orvosomat, akihez 18 éves korom óta jártam,
a harmadik szülés óta nagy ívben elkerülöm, már nem tudnék bízni benneKép
az éves cytológiákat azóta megoldom a Szalai főorvos úrnál, viszont nála szülni nem lehetKép
így kereshetek új dokit és kórházat is...
ősztől fel lesz adva a leckeKép

Bogi!

Jujj, de izgi, hogy finisben vagy!Kép

ne aggódj, hamar túlleszel a nehezén!

Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!

Nos csütörtök óta változott a helyzet. Lili elnyugodott, már nem olyan aktív, nekem pedig elég rendes jóslófájásaim vannak. Volt, hogy 5 percenként jöttek 2 órán keresztül, de nem voltak erősek.
És valahogy olyan egész máshogy éreztem magam az utóbbi napokban, olyan sehogy se jó érzésem volt, nehéz menni, ülni, feküdni, szóval mindenhogy kényelmetlen. Még az is lehet, hogy kihúzom a 15 napot, de az is, hogy mostanában rohanunk.

Jó lenne Kép
Sheila!
És milyen másik kórházat nézel? Úgy értem hol? Kép

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Szia Bogi!

Szóval még 2in1? Kép
Nagyon izgalmas ez a finises időszak, épp most élem át a barátnőmmel is, ő holnap tölti a 36.hetet, de biztosan nem húzza ki a végéig...
harmadik baba ( 3. lány ), és szegény már nagyon szenved, Karácsony előtt megindult a szülés, de sikeresen visszatartották...most már jöhetne a BabaKép

Én most így, utoljára a Telki kórházra gondoltam,
hogy legalább az utolsó szülésélmény felhőtlen legyenKép
olyan sok csalódás ért már szűkebb pátriánkban, és nincs kedvem az itteni dokikkal kísérletezni azután, hogy akiben 18 évig vakon bíztam csalódást okozottKép

Melissával a pocakban már jártam egyszer Telkiben, egy olyan vizsgálat miatt, amelyet még Móváron is rutinszerűen elvégeznek, de itt nem sikerült elérnem a dokimnál, mivel nálunk "ez nem szokás"Kép

Puszi: Sheila

És mennek a DRUKKOK!!!Kép

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Bogi!Kép

Megnéztem Lilit a profilodban: ooolyan ÉDES!Kép

én is akarok ilyen képet újra!Kép

Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!

Sheila,
onnan, hogy lassan en is 35 leszekKép
Rem gyorsan telik az ido, en mar betoltottem a 4 honapot es mintha most teszteltem volna csak... epp ma delben, mikor Reka aludt, elovettem a okos-terheskonyvemet, amiben anno irtam, mikor mit csinaltam Rekaval, UH eredmenyek, mozgas, stb.. es olyan lelkifurdalasom lett, hogy "Zsofirol" nincs semmi.
En is filoztam az idozitesen. Dolgozni nem akartam visszamenni, mert akkor nehezen jonnek vissza GYEDre mar, nameg az en oram is ketyeg, sajna.
A baba nemet még nem tudom, majd most lesz UH, talan akkor. Zsofinak hivjuk, Reka egyik babaja utanKép De még nevet sem valasztottunk, ennyit a raeresrolKép
Rekanak nem mondjuk, még sok ido van a vegeig, szerintem raer. Ugysincs idoerzeke es még 5 honap neki nagyon sok lenne. Masreszt a gyerekdokim azt tanacsolta, hogy arra figyeljek, hogy ne azt mondjam, hogy o kap egy kistestvert, mert nagyon csalodott lesz majd, ha nem etetheti, oltoztetheti, cipelheti, stb... es latok benne némi logikatKép
Ezt a Telki-dolgot hogy csinalnad? Utolso honapban felkoltoznel? En azon filozom, hogy esetleg hazajonnek masnap a korhazbol. Csak gyava vagyok hozzaKép

Bogi,
kitartasKép A vege a legnehezebb, mikor az ember mar nagyon menne... es igy eltolteni akar 3 hetet, eleg sokKép Olvastam a csaladi gondodat, szurkolok. Nameg a latogatasi tilalmat is uszd meg!Kép
Neked mondtak sulyt UH-n? Emlekeim szerint nekem nem. Nameg allitolag nem is tul megbizhatoak ezek a szamok. Rekam is 3570-nel szuletett az 50 centihez, nem is volt sokKép
Nem emlekszem elnyugvasra, sot... a josloim idegesitettek ot, ugy emlekszem. Marpedig azok voltak nekem is rendesenKép

-Afonya

ui: még valamit akartam, de elfelejtettem. Terhes lennek?Kép
afonya
 
 


Szia Áfonya!Kép

Örülök, hogy írtál, aggódtam miattad, hogy lehetsz...Kép
szóval, titokban azért Te is kislányban reménykedszKép
praktikus lenne, gondolom Nálatok is ott figyelnek a "nőcis" cuccokKép
Zsófi nagyon szép névKép

Háát én most nagyon elbizonytalanodtam...Kép
itt volt a "mindenórás" barátnőm a 3 éves kislányával...a szívem szakad meg látva a szenvedéseit...nagyon fél, mert komplikációkra lehet számítani a szülésnélKép
imádkozom, és várom a jó hírt, hogy megszületett a kislánya, és minden OK...

ráadásul lelkiismeret-furdalásom is van, mert "ma jött meg", és ilyenkor olyan feszült vagyok, hogy ...Kép
Melissa szokásos kis dacoskodását is nehezebb tolerálni mostKép
képzeld, teregettem és a csaj szokás szerint ráncigálta közben a ruhaszárítót / kis könnyű vacak / én pedig kifakadtam: "hagyd már békén!"
és odébbrántottam /mármint a szárítót /,Kép
és kicsit megütöttem vele MelissátKép / véletlenül /, sírt, felvettem, vigasztaltam,
és elgondolkodtam: tényleg kell hamarosan mégegy baba? hiszen a meglévővel sem mindig boldogulok...

még Ő is olyan kicsi, sokszor cipelnem kell, hogy fogom bírni?...de mégis úgy vágyom ráKép

Neked voltak ilyen "bizonytalan" gondolataid?

a Telki dolgot így gondoltam: mivel a két utóbbi szülésem kísértetiesen egyformán úgy indult, hogy távozott a nyákdugó reggel, és éjjel kezdődtek a fájások, a nyákdugó után indulnánk, és valahol a kórház körül foglalnánk szállást...ott már kivárhatjuk, míg megindul a szülés...egyébként mindkét szülésnél 2 ujjnyi tágulásig jutottam, utána csak burokrepesztéssel tudtam továbbhaladniKép
tehát elvileg lesz idő odaérni...Kép
az első szülés indított volt toxémia miatt, így abból nem tudok statisztikát vonniKép

szerintem senki nem kötözhet meg, ha másnap haza szeretnél jönniKép, azt hiszem, a gyerekorvosnak kell vállalni a baba ellátását azután...

én is le vagyok maradva Melissa babanaplójával, pedig most rengeteget fejlődik, napról-napra okosodikKép

jól tetted, hogy Rékának nem szóltál, nekünk is végtelen hosszú az idő, nemhogy a kicsiknekKép
de azért biztos érez valamitKép

Sheila

hűű, kisregény lettKép

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Eloszor is gratula Boginak, mar epp kerdezni akartam, merre jarKépKép
Nagyon aranyos Lili, rogton par hetesnek nez ki, a hajaval es ahogy nezKép

Sheila,
a Zsofi nev csak alca ugyan, de a kislanyban kiegyeznekKép
Szerencsere en nem vagyok aggodos fajta, igy azert konnyebb. Mert egy kis emelgetest azert nem lehet meguszni valoban. Es hat fiatalabb sem lettemKép Raadasul nyitott mehszajjal /c3100/ indultam, remek.

Ruhaszarito kapcsan mai sztori: Ferjuram /Gabor/ valami bosszanto dolgot csinalt, mire feljajdultam: jaj, Gabi.
Erre Reka /mint egy visszhang, ugyanazzal a hangsullyal/ - jaj, RekaKép
En: Ki szokta ezt mondani?
Reka: Anya.
En: Nem is szoktam. Mikor mondtam ilyet?
Reka: bedobtam tetejét fotel moge.

Es tenyleg, ma elhajitotta a filctoll kupakjat a fotel moge es feljajdultam, hogy "jaj Reka", mert nem ertem elKép A csuda gondolna, mikre nem emlekeznek.

Telki: na, ez nalam nem mukodneKép Nalam elment a magzatviz, felora mulva ertunk be a korhazba es 2 ora mulva megvolt Reka. Igy nem mernek nekiindulni, inkabb Gyor, mint valahol az autopalya kozepeKép

Irhatnal Melissarol is, akar a "topicomba", Kataval /DVB-delKép/ ott szoktunk tapasztalatot cserelniKép

-Afonya
afonya
 
 


Bogi!KépKépKépKép

HURRÁ HURRÁ HURRÁ!!!KépKépKép

Sok szeretettel GRATULÁLOK én is a GYÖNYÖRŰ kis LILIHEZ!!!KépKépKép

az összes képet végignéztem, és egyetértek Áfonyával!Kép

Áfonya!Kép

Köszönöm a kedves invitálást, erre már én is gondoltam, mert D.V.B. Kata is hiányzik!Kép
Be fogok kuksizni este, ilyenkor csak egy kis olvasást engedélyezek magamnakKép

Pussz,
Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!

Köszi lányok!
Aranyosak vagytok!
Képzeljétek, Émi meglátogatott a kórházban.
Itt ismerkedtem meg vele, talán emlékeztek rá. Lombik beültetése volt, 3 baba lett, és sajnos egyet elvettek tőle, mert félő volt, hogy nem tudja kihordani. Aztán a 28. héten 2 egészséges kislánynak adott életet, Rebeka, és Réka aranyos, szép babák. Most a koraszülöttön gyarapodnak. Émivel ugyanaz volt az orvosunk (én is ajánlottam neki), és meglátogatott a kórházban, amikor a kicsiket jött szoptatni. Olyan jó érzés volt.
Úgy köszöntöttük egymást, mintha már ezerszer találkoztunk volna.

Sheila!
Most olvasom, hogy a Telki magánkórházat szeretnéd megcélozni. Biztos szép hely, láttam már régebben a honlapját.
Egyébként én teljesen meg voltam elégedve a győri kórházzal. Írtam is egy cikket a Kisalföldbe, ami ma jelent meg Kép

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Bogi!Kép

Mégegyszer is gratulálok, sok boldogságot kívánok Nektek!KépKépKép

Cikket olvastam!Kép
Őszintén örülök, hogy elégedett voltál, nekem sajnos nincsenek túl szép emlékeimKép...
de ezt már máshol kifejtettem...
azt hiszem, a legnagyobb gond az, hogy az orvosban
is csalódtam, pedig 18 éve jártam hozzáKép


Puszi: Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sheila!

Megértelek!
Azért velem is történt a legelején egy furcsaság, de végül jól sült el.
Az ügyeletes doki azt mondta a görbémre, hogy jó. Mint utóbb kiderült, sietett haza. Azért rendes volt, mert odahozott 2 másik orvost, a váltást, meg a főorvost, hogy nézzék meg, és megvárta a dokimat is. Azért azt, hogy hamar a műtőbe kerültem, a szülésznőmnek köszönhetem, meg persze az orvosomnak.

Puszi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Kedves győri és környéki anyukák!
Gyermekfoglalkozások megtartásához avagy szervezéséhez keresünk szervezni szerető anyukákat avagy óvodapedagógusokat!
70-559-83-89
S.o.S
kriszta13
 
 


Bogi,
hogy vagytok, mi van veletek?

-Afonya
afonya
 
 


Halihó
Itt vagyunk, megvagyunk, minden rendben. Veletek mi újság?
Kiderült már, hogy kislány lesz-e?
Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok győri anyukák!

Eszter vagyok és van egy hét hónapos kisfiam. A szülés nagy élmény volt, elégedett vagyok mind az orvosommal, mind a szülésznőkkel (időközben csere volt, a "régi" elment besegíteni máshová, a fiacskám meg kibújt közben). Ami viszont felháborító volt, az a rákövetkező öt nap, már ami a csecsemősök viselkedését illeti, tisztelet a kivételnek. Magam kínlódtam a szoptatással, nem voltam rest segítséget kérni, csak éppen nem tudtam menni... A szobatársamnak én mutattam meg, hogy tegye a mellére a babát. Nem mutatták meg, hogy kell fejni, és sokszor kaptam közönyös válaszokat kérdéseimre. A kisfiam besárgult, ezért kékfény alá tették. Nem elég, hogy az inkubátor mocskos volt és oldalra lejtett, a csecsemős nővér szemvédő helyett "homlokvédőt" tett a fiam szemére, másnap pedig úgy letépte a hajára(!) ragasztott papírcsíkot, hogy kitépte a babám egy hajcsomóját...
Mindez emlék csupán, ami nem szépült meg az idők során. Sajnálom azokat az anyukákat, akik nem nagyszájúak és érzékenyek, mert nekik pokol lehet az a pár nap.
Várom a véleményeteket!

Mit szóltok a jó időhöz? Irány a természet!

Sziasztok: Eszter
dirtha
 
 


Szia Eszter!

Eloszor is gratula a fiadhoz, huncut egy nezese van. Es latom, mar az ulessel probalkozik.Kép

Szuleszet, csecsemosok: en eleg hatarozott vagyok, igy nem voltak gondjaim, a legkisebb kinommal is zaklattam a novereket. Meg szerencsemre egy masodik babas anyuka volt a szobatarsam, sokat segitett o is. De a fejes igy is kimaradt az ottani eletembol, azt se tudom, hol van a gep /ha van egyaltalanKép/. Igaz, nekem nem volt rengeteg tejem sem.

De magat a szoptatast leellenorizte valaki /mar nem emlekszem a nevere/, a mellrerakas helyesseget, ilyeneket megnezett. Sot, azota talalkoztam anyukakkal, akik meg a tulzott korhazi szoptatasmaniara panaszkodtak. Nincs olyan, ami mindenkinek jo lenneKép

En lanyom is besargult, a leragasztassal mi is pont igy jartunk, szegenynek teljesen beleragasztottak a hajabaKép Pedig eleg hosszu volt ahhoz, hogy felre is lehetett volna turni.
De nezd a jot is benne, velunk lehetett legalabb a babank, sok korhazban ilyenkor teljesen kulonrakjak.
En most varom a masodikat, julius kozepere, remelem, mar rutinosabb leszekKép

Nalad jo ido van? Nagy ez a Gyor, mert itt mar ket napja vacakKép

-Afonya
afonya
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: