Új privát üzeneted érkezett!

Jó reggelt!Én is ugy gondoltam,hogy csak éppen az izek ismerkedése miatt 4hós korátol bedobok kis uzsikat.Hiszem ha ezt a teát nem innám,már nem is lenne tejem,kicsire összementek a cickóim,lötyög a szopizós melltartó.Egy helyen ettem kaszinótojást,és abban volt mustármag,érdekes volt az ize.Tegnap is 9kor kidőlt a kiskomám.Nóci hogy alszik?Nappal?Ármin 6kor kel,szopizik,8körül bealszik,9kor kaja,akkor általában következő szopiig szunya,utánna már néha-néha megszunnyad,de azok már nyulfarknyi alvások.Majd ha szép lesz az idő,Ármin lehet elmegy megismerkedni Nócival,mi meg mellesleg majd kávézunk :D .Annyira szeretném több helyre vinni,hogy szokja az idegen környezetet,de az időjárás áthúzza a terveimet.Most szombatra szülinapra vagyunk meghiva,vasárnap pedig meglátogatjuk a keresztszülőket,2hete költözködtek

Kép

Kép
krisztina29
 
 


benne vagyok a taliban ha normalisabb lessz az ido.szombat ota nem voltunk kint,szegeny Noci pedig anyira szeret kint aludni.
Nappal van hogy szepen alszik de tegnap mondjuk egesz nap aludt osszesen 1,5orat.
kb 7.30-8 korul kel,aztan jatszunk egy masfel orat szopi ha minden jol megy akkor egy ora szunya.aztan a nap tobbi reszeben szabadprogram,magyaran ami jon azt csinaljuk.
este 9-10 kozott alszik el,ejjel felkel parszor de mostmar nem szopizik mindig.az ejjel mondjuk vagy 10szer kerte a cumijat de ket szivas utan kikopte es kerte megint,mar kezdtem idegosszeomlast kapni :twisted:

mi nem nagyon megyunk sehova,a kocsit nem nagyon hajtom,most meg sehogysem nincs benne aksi.busszal meg meg nem mertem nekivagni a varosnak.

Kép
monyo83
 
 


Kép

hintazok
Kép

Kép
monyo83
 
 

 
 

Cuki csaj!Milyen jó ez a hinta.Nekünk is van szobahintánk,de az ülős.Mi is megszoktuk a sétákat,naponta többször is kimentünk,és pár perc mulva már ment a szunya.Csipővizsga péntek fél6.Ma csináltam egy 3perces videót,végig hangosan nevet,olyan zabálnivaló

Kép

Kép
krisztina29
 
 


Noci nem nevet hangosan,csak ha megcsikizem de akkor sem sokaig.

tedd fel a yutube-ra es akkor be tudod ide linkelni a videot.
fenykepezovel csinaltad?

Kép
monyo83
 
 


igen,azzal.majd megpróbálom.de most felébredt a főnököm,majd ha megint bezsibbad.ezt a hintát nyertétek?nagyon tetszik,milyenknek pont ilyen a váza,de még egy ideig nem birjuk használni,habár ármin nagyon ülne

Kép

Kép
krisztina29
 
 


nem tudoma tietek milyen fenykepezo de en is csinaltam egy szupi videot aztan mikor feltoltottem gepre akkor derult ki hogy nincs hang,majd elsirtam magam.tieteken van hang?
igen ezt nyertuk meg a licitacion,ujonan neztem a piacon,2500din na mi 800dinert vettunk.

Kép
monyo83
 
 


Monyó tényleg szupi a hinta!
Mondjuk nekünk csak kölcsönbe van,de épp terhes a csaj,
akiké,ezért majd lassan visszaadjuk nekik/ok,novemberre van kiirva,de még előtte visszavisszük/,ezért én is vadászok a neten
használtat,de csak elektromosra szaladok rá!
Nos Monyó ha te nézelődsz és találsz valahol ilyen egyszerűt,akkor
légyszike szólj oké? :wink:

Áh,mi sem voltunk kint már pár napja car az idő..
Azthiszem most is esik! :( :?
Szóval,2 éve,amikor Fruzsival voltam terhes nagyon meleg volt már ilyenkor!Úgy emlékszem! :D
Amikor pedig jöttünk haza,30 fok körül volt.Az volt juni 1-jén volt!
Pár nap és 2 éves a kicsilányom :lol: :D

Meglepő,de a mi dokinénink is a tehéntejet javasolja fél éves korátol!
De én min.9-10 hós koráig tápszert adok neki,utánna majd
meglátjuk.Sztem is mindenki úgy csinálja ahogyan érzi!
DE én megkóstoltattam a Hannával a Humana tejpépet/4 hós kortól adható,vizzel kikeverhető/tetszik neki.Úgy 4-5 kanállal eszik meg egy tápszer adag után!
A gyümiket én is 4 hós korátol kezdem majd neki!
De a Fruzsinak is adtam tejpépet már ebben a korában/ha jól emlékszem../

Hanna is nevet főképp a tesójának,nagyon bírja a nagytesót!
Olyan édesek együtt!/ha-ha ezt csak azért írom,hogy hajrá kistesó!!!/ :lol: :D :wink:

Te Kriszta ha Ármin elvan a tejeddel,alszik tőle,akkor bizony van
elég tejed!

Háromunk közül csak én vagyok anti-milka!Azaz én nem vagyok jó tejtermelő! :roll: :D
És képzeljétek már szinte nincs is tejem!Ez meglep,mert Fruzsi után/őt még ennyit sem szoptattam/volt egészen a következő
teherbeesésig,majd végig egész terhességem alatt.
Most meg nista.Hát érdeks ez....

Fruzsikám lázas,köhög,orra folyik...
Lehet,h d.u. dokinénihez visszük.Most csak azon imátkozom,hogy Hanna ne kapja el,bár nagy az esélye neki... :(

Kép
Kép
szintus
 
 


Még 2500-ért újonan sem sok,de 800-ért...jól kifogtátok!:)))))

Kép
Kép
szintus
 
 


sziasztok.

szintus okes ha rafutok akkor szolok,most a limundon ilyen mint a mienk 2500ert van asszem,de mondom a piacon az uj is ennyi kb.

mi minden este tapszert vacsizunk,mast nem nagyon probaltunk meg.tejpepet majd 4hotol.
tegnap meskostolta a sargabarackot,levet egy mokkaskanalal,hat izlet neki.
Fruzsit vegul elvitettek a dokihoz?

Kép
monyo83
 
 


Kép
ez egy kezzel horgolt kisruha,egy nenitol kaptuk,nagyon szep es bazi sok munka lehetett vele.

Kép
monyo83
 
 


Sziasztok!Van hang,éppen kézben hintáztatom,és azon rötyög jó nagyokat.Édi ruhácska,és még kis mamuszkák is vannak hozzá.A szine pedig jól is áll Nócinak.Én még eddig tápot se adtam,majd 4hótol próbálunk gyümiket.Az este elaludt fél10körül,és negyed5-kor kelt fel először.ez türhető.Mire megint beáll az ébredés,jön a vakcina,és mindent felborit.Most lehet kimegyünk egy kicsit,beöltöztetem,éppen szélcsend van

Kép

Kép
krisztina29
 
 


Szintus,hogy van Fruzsi?Ti ültetitek már olyan félig ülős helyzetben a lányokat?Doktor bácsi azt mondta,hogy 4hónaptol lehet.Ármin már nagyon ülne,olyan hisztit leteker amikor nyomjuk vissza.Sétáltunk egy nagyot,ugy élvezte.Mosolygott nagyokat,utánna meg beszunyált

Kép

Kép
krisztina29
 
 


Mi nem ultesuk,csak felig ulo pozicioba szoktuk tenni neha(az majdnem ugyanaz mintha kocsiulesben ulne)ha fel akar ulni mostmar hagyom,ugyanis azt mondjak amit a gyerek akar azt hagyni kell nem szabad gatolni.probaltam en is a viszanyomast de csak uvoltes let a vege igy mostmar rahagyom,.
fekve huzza fel a kis fejet meg a vallat,hiaba magyarazom neki hogy ugy sosem fog sikerulni neki felulni.megegyeztunk hogy elobb a maszas utanna ha akar felulhet,most ezerrel a maszast gyakoroljuk ,hasra teszem es felemelem a mellkasat o meg tolja magat a testevel,a karjain meg nem tudja megtartani magat,azt erositeni kell meg.

Kép
monyo83
 
 


Ármin is csak pár röpke pillanatig tudja tartani magát,de gyakorolunk.A babakocsit én is abba a pozicióba állitottam.Unokatesóm azt mesélte,hogy a fia 4hónapos volt amikor költözködtek,nem ért rá szórakoztatni,igy beletette járókába.Elvolt,lökdöste magát,1hónap mulva már biztosan ült,9hónaposan meg szaladt.De azért ez szerintem elég veszélyes a gerince miatt.Most őrülten kalimpál a lábaival,és sokszor visszaerőlködi a kaját,ezért is lenne jó már a félig ülős pozició,hogy ne bukjon ki a tejci

Kép

Kép
krisztina29
 
 


Noci erdekesmod nem bukik,ketszer bukott eddig eleteben.neha visszajon egy kis nyal neki es annyi.
ugy tudom ilyenkor mar szabad neki egy kis parnat ala tenni megdonteni,persze nem alalndoan de kaja utan mondjuk.

Kép
monyo83
 
 


Ármin bukós baba,de érdekes mód nem mindig.Ha szopizás után bevan pörögve,és le-föl kalimpál,meg nagyban magyaráz akkor tuti jön a tejci,most pedig a nyál is.Most rengeteget nyálaskodik,mint egy kis buldog :D .De ha nyugis,és este is,éjszaka is mind bennmarad,akkor nyugis.Ugy tünik eleven gyerek lesz,sajtkukac,mint az apja

Kép

Kép
krisztina29
 
 


hali.

Mi fent vagyunk 6ota,egyszeruen felkelt a kiscsaj,most elalaudt picit de kivancsi vagyok meddig.
nemsokara jonnek a mesterek falat vagni,flexel,jo kis napunk lessz :roll:

ti hogy vagytok?

Kép
monyo83
 
 


helló!kis rivósom itt van a kezembe,éhes.megyünk enni,utánna jövünk

Kép

Kép
krisztina29
 
 


Hol vágják a falat?Milyen munkálatokba fogtatok?

Kép

Kép
krisztina29
 
 


javitjuk kivulrol a hazat,ahol a vakolat megpuposodott ott korbevagjak a felso reteget es leszedik,meg nem ertek ide.

Kép
monyo83
 
 


Hú,akkor elég nagy munkába fogtok.Nekünk a gyerekszobát kellene elkezdeni,mindig csinálni rajta valamit.Van kb 3évünk,hogy meglegyünk vele.Nócit a fogacska kinozza?Cucunak nagyon kihat a hangulatára.Pár napja felfedezte,hogy nem muszáj a szájába az egész öklét begyürni,lehet csak a hüvelykujját.Most ugy elvakarnyássza az inét

Kép

Kép
krisztina29
 
 


nem jott a mester,kicsit merges vagyok.

lehet bovulunk egy uj anyukaval :lol:

Kép
monyo83
 
 


Kivel?Megvolt a csipővizsga.Majd félévesen kell megint vinnünk.Lehet félig ülő pozicióba ültetnünk.Ármin ugy felidegesedett,hogy nagyokat pukizott doktorbácsinak.Ma 2x is nagyot sétáltunk.Megértem,hogy mérges vagy.Az ember rákészül...Szintus,Fruzsi hogy van?

Kép

Kép
krisztina29
 
 


neharagudj kriszta de ez nem penzcsalas?1,2,3honaposan meg meg fel evesen is vissza kell menni,kicsit tulzasnak tartom.

majd meglatjatok ha ideer,mashol talaltam ra es ide iranyitottam.

Kép
monyo83
 
 


...................
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára viola25 2010.07.27 11:05-kor.
viola25
 
 


Szia Viola,udv koztunk orulok hogy idetalaltal.

meselhetnel magatokrol bovebben,tenyleg tunderi a lanykad:)

mikor szuletett?

Kép
monyo83
 
 


Üdv. Viola közöttünk!Szép neved van!
És gyönyörű leánykád! :D Ezek a szemek! :D

Fruzsó már jobban,2 napig nagyon beteg volt,még ügyeletre
is elvittem éjjel,de nem volt doki,így csak egy férfi nővérkével :lol:
beszéltünk,aki adott szirupot /brufen/és úgy vártuk meg a reggelt!
Ma már láza csak minimális van,köhög...uhhh...szegénykém 3 féle szirupot iszik és utálja őket!Sokat szenvedünk még megissza!
Remélem ez idővel változik majd... :roll:

Én is azt gondolom Kriszta,hogy ez pénzcsalás!
Ha most mindn rendbe vele,akkor felesleges elvinni mégegyszer!
Még nekem sem kell félévesen vinni,pedig Hannus ugye kengyeles volt!
Ez az én véleményem,ti meg majd tudjátok! :wink:

Monyó találtam hintát!Palicson!Majd az apósomat megkérem rá,hogy menyjen el érte,ugyanis odaköltözött Csantavérre! :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: És mostnár elmondhatom,hogy ki a barátnője is!
Az Inci és a ......!Ismeritek?Nos az az énekesnő! :roll: Hát jó gyorsan belehúzott!Sajnálom,hogy elment!Tényleg birtam!
De már látom egy ffi-nak fontosabb a nő,mint a családja! :roll: :? :cry:

Viola írj magatokról!
:D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szintus 2010.05.22 21:33-kor.

Kép
Kép
szintus
 
 


Szia Monyó!Te itt?Ilyenkor?Jaj igen,holnap már
nem jössz ugyi?Mert a pasid bitorolja a gépet? :lol:
Nálunk én vagyok a fő computer kezelő....

Kép
Kép
szintus
 
 


rohadtul nem alszik el Noci,kivagyok mostmar.

orulok hogy Fruzsi jobban lett.

Kép
monyo83
 
 


asszem elaludt.

szintus,szupi hogy sikerult hintat szerezni,mennyiert vetted?palic nekunk itt van egy kopesre.

aposod nem semmi,nem ismerem azt a not.

ha birok jovok holnap is,bar hetvegen nem nagy itt a tolongas :lol:

Kép
monyo83
 
 


..................................
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára viola25 2010.07.27 11:06-kor.
viola25
 
 


,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára viola25 2010.07.27 11:06-kor.
viola25
 
 


Most olvastam vissza az üziket, tehát nem Szabadka, hanem Hajdújárás, de az ott van környéken. bocsika!
viola25
 
 


Szasztok.

Viola,kinel szultel?
en is szabadkan szultem,megvoltal elegedve?

Gratu a betoltott 4 honaphoz:)

az en lanyom este 10:30 kor elalaudt,11kor kert kajat,aztan ejjel vagy 10szer kerte a cumit ami folyton kiesik,4kor kert megint kajat,5kor felkelt teljesen.
tisztara kivagyok vele.
amugy nem is mondtam de Noci csak a hajszarito zugasa mellet hajlando aludni ugyhogy nalunk egesz ejjel zug a hajszarito.

Kép
monyo83
 
 


..........
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára viola25 2010.07.27 11:38-kor.
viola25
 
 


viola,
a Pribic nagyon jo fej,nalam is ott volt a szulesnel a praksasoknak magyarazott(3prakszas is volta szulesemnel)
Radulovicnal szultem es szinte az osszes babicat lattam osszesegeben 18orat voltam a vajudoban.
ket fiatal babicanal szultem,az egyik hosszuhaju barna,szemuveges, a masik fekete haju az is fiatal volt.egyik se beszelt magyarul.

a csecsemos noverekkel nekem nem volt bajom mert tudtam szopatni es volt is tejem rogton,de volt egy szobatarsam akinek szinten befele volt a mellbimboja,hat jol kicseszegettek szegenyt.
van egy idosebb szoke haju nover,eleg goromba volt.

te mennyi ido alatt szultel?hany kg am es cm?

egyebkent mindharmunk szulestortenete fent van a forumban,pontosan nem tudom hanyadik oldalon.

Kép
monyo83
 
 


megneztem a 20ik oldalon vannak a szulestortenetek.leirhatnad a tiedet is:)

Kép
monyo83
 
 


szintus itt arulnak mei tait 2600din ert.
http://www.pelene.platnene.com/poruci-p ... elene.aspx

Kép
monyo83
 
 


haho mindenki elveszett???

Kép
monyo83
 
 


mindenkinek szép napot!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára viola25 2010.07.27 11:08-kor.
viola25
 
 


Noci alszik,el tudtam mosogatni,juheejj.

mi szerdan megyunk szurira,viola megint annyi lessz a dozis :cry: egyet a szajaba 2pedig szuri.mi mondjuk egyet a kezebe es egyet a lababa valtozatot kaptuk.
te lanyod nem fogzik?

Noemi ejszakankent felsir,olyan keservesen,szerencsere hamar megnyukszik.

Szintus,talatam mashol is mei tait,ha erdekel irom a cimet.
a hozaztplalassal lenne egy kerdesem.
ugye az a lenyeg hogy kivaltsunk vele egy szopit.en a delelotti uzsit akarom kivaltani,de ha csak par kanal amalet kap,hogy birja ki az ebed szopiig?

Kép
monyo83
 
 


Sziasztok!

Monyó Kép
Nagyon szépek ezek a mei-taik.A közeljövőben rendelek.
Te pedig látom kendőre vadászol!Milyent szeretnél?
A hozzátápi idővel fog kiváltani egy kajálást!Egyenlőre sztem csak
kiegészíti a szopit.

Monyó ezek a szurik most lázasak lesznek?Vagy csak ismétlés?/már elfelejtettem a Fruzsóval hogy is volt/

Írhatod a másik cimet is!

Mivel apósom most odaköltözött hozzátok közel,ezért egy talit megejthetnénk valamikor nyáron!Hm?Benne vagytok?Majd ha meglátogatjuk őt...

Kriszta írtad,hogy Ármin keresztszülei átköltöznek M.O.-ra.
Ti oda mentek meglátogatni őket?Akkor már Árminnak is csináltattok útlevelet?Amúgy hol vagy?Eltüntél.....

Viola sajnálom,hogy nem ment a szopi! :(
De itt én már a második gyerkőcömet etetem tápszerrel,tehát
ha van némi kérdésed esetleg,akkor hajrá! :D
Te már probálkozol a hozzátáplálással?

Puszi,férjuram lusztert javít,így árom kikapcs...pápápápá

Kép
Kép
szintus
 
 


Helló!Üdv Viola!!Nem tüntem el én se!Jó lenne Szintus az a tali!most rövid leszek,bömbikém itt húzza a fülembe.a szabadka utáni kelebiára költöztek,még határon belül.mi egész hétvégén csavarogtunk árminnal,türte is meg nem is.ennyi gyönyörű kislány közt ármin a bőség zavarában lesz :D

Kép

Kép
krisztina29
 
 


Szintus,milyet szeretnek...mar en sem tudom de komolyan,teljesen bezavarodtam.
Nandu kendot szerettem volna,de nalunk nem kapni plusz ha nyaron magamra tekerek 5meter anyagot, besulok.
a karikas kendo sem rossz viszont kicsit draggalom.
mei tai meg nem tetszik :? valahogy nem ertem mi a kulombseg a mei tai meg a kenguru kozt.

foggalmam sincs milyen oltas jon,azt tudom hogy ugyanaz mint multkor,ennyi.

itt is van mei tai,dragabb mint amott.
http://www.mojrucnirad.com/index.php?pa ... &Itemid=26

Kép
monyo83
 
 


Hogy mi a külömbség?Nem-tom....
Az pedig már biztos,hogy én leszek az első Temerinben akinek
mei-tai-ja lesz! :shock: :lol: De itt én még kendőzni sem láttam senkit......hát jah..
De amit másodszorra linkeltél az a fekete kendő az naggyon tecc nekem.De én meg valahogy kendőben nem tudom elképzelni magam...
Nekem van kenguru,nem tartja a babát rendesen.Sztem.Végül is,ha már nem kell tovább a mei-tai,akkor eladom.

Erre én is gondoltam,hogy Ármin az egyedüli kukis itt... :lol: :wink:

Kép
Kép
szintus
 
 


Megvilagosodtam :lol: :lol:
nekem kell egy mai tai :!: :!:
megneztem a videot a honlapon es nagyon teccik. :lol:
mar ertem a lenyeget.

Kép
monyo83
 
 


Helló mindenkinek és egyben szép estét!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára viola25 2010.07.27 11:38-kor.
viola25
 
 


sziasztok.

Viola,szep szulestortenet,kisertetiesen hasonlit az enyemhez.
Ez a melettem mindenki megszul simeros...3lanyt lattam szulni(vajudni).
a szobatarsam kesobb jott mint en es hamarabb megszult,na de az nem volt piskota,ordibalt es vagdalozot,majd osszeszartam magam a felelemtol de szolt a babica hogy neki se faj jobban csak kicsit nehezebben viseli.
aztan mikor megkaptam a nyugtato szurimat nem erdekelt mi van korulottem.
Arra sem emlekszem hogy jutottam at a szuloagyra,azt tudom hogy nem akartam felkelni de mondtak hogy muszaj.A szobatarsam szerint aki latott azt mondta ugy sprinteltem hogy a noverek alig tudtak kovetni
:lol: siettem na.
rajtad vegig rajtad volt a ctg vajudas kozben?
en is ehes voltam de csak egy kekszet tudtam lenyomni,tele voltam adrenalinnal,a szobatarsammal hajnalig dumaltunk,egyszeruen nem birtunk aludni.

te emlekszel a szulesi fajasokra?en arra emlekszem hogy iszonyuan faj,de magara a fajdalom erzesere nem,azt mondjak a noi szervezet igy reagal a szulesre van egy ugynevezett felejto hormon,ezert valalnak a nok tobb gyereket.

Noci pont 10dekaval es 1cm rel volt nagyobb Leilanal. :D

Kép
monyo83
 
 


Sziasztok!Esküszöm ezzel a gyerekkel a hangja is nől,olyat tud üvölteni :shock: . viola,mostanában ármin se akkar inni semmit,de nagyon sokat nyálaskodik,én annak tudom be.na mennem kell

Kép

Kép
krisztina29
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: