Új privát üzeneted érkezett!

Játszótér: van már valamilyen telek?
Hozzánk a Tóváros van közel, szerintem ott csak azért épült játszótér tavaly év végén ,mert volt telek, amit nem tudott eladni az önkorm. A tó partján van, gondolom oda nem lehetett már építkezni. Tuti sajnálják a "sima" telkeket, inkább eladják...

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Uxi!
A fóti úton van egy jó kis bizományi üzlet. Azon a soron van, ahol most nyílt az új CBA üzlet. Én ott már vettem néhány cuccot, szerintem jók. Vannak új ruhák is, tényleg normális áron.

Kép
Kép
giga1
 
 


Sziasztok!

Ez a máltai játszótér érdekes ötlet.
Alagon két üres telket mindenképpen látunk a párommal.
Az egyik a főúton, nem messze a patikától.
A másik a nemtom milyen utca végén, ami a temetőhöz közel betorkollik a főútba. Ennél ki is van rakva az eladó tábla. Bár szerintem játszótérnek kicsi.
Viszont ott van mögötte a hatalmas szántóföld, ahová a telek vezet, amit elvileg parcellázni akartak, Alag III. lakóparknak... Hát ott mindenképpen van hely. :)
Szerintem még érdekes lehet Alag I. és II. között a fodrászüzletnél kiirtott erdősáv.
Akár mind a négy területen lehetne kisebb játszótereket csinálni, mondjuk korosztályonként, nem forgalmas, nem benzingőzös helyen vannak.
Csak hát utána kéne járni, hogy lehet-e, stb.

Ma reggel megint volt szó a családi napközikről az egyik ker.tévén, a Csak csajokban nézte valaki? Egy zenetanár foglalkozik a gyerkőcökkel, ők megcsinálták...

Szerintetek nem lenne érdemes ruhacsereberét csinálnunk egymás között?

Titi

KépKép
sorenyes
Dunakeszi
 
 

 
 

Sziasztok!
Legutolsó információim szerint amint jön a jó idő, elkezdik a játszóteret épiteni. :D Állitólag lesz egy út gyalogosoknak az erdősávon Alag I és II. között.
Hol lehet ezt a Máltais dolgot megérdeklődni?

adaka
 
 


Uxi!
Szokott lenni börze a Műv. házban, évente kétszer. Szerintem a tavaszi nemsokára lesz. Én vettem már ott nagyon szép holmikat a gyerekeknek.

Esetleg érdekel valakit használt kislánycipő? Eladnám, amit Eszti kinőtt...22-nél kisebbek.

adaka
 
 


Szerintem nem jó, ha bárkinek is az ablaka alatt vagy a lakása közvetlen közelében van egy játszótér. Még ha most kényelmes is, de a mostani gyerekek felnőnek és általában (sajnos) a játszótereket nem csak kicsi gyerekek használják és nem csak pl 5éves koruk alatt. arról nem is beszélve, h nem kis zajjal jár.
Így azt ,h közvetlen lakóház mellett legyen szerintem erősen meg kellene gondolni, illetve ilyen esetben mindenképp ki kell kérje az önkormányzat ( építő) az ottlakók véleményét/beleegyezését.
A 2 rész közti erdősávot semmilyen okból nem szabad(na) semmi más célra felhasználni, mint ami (volt). azt nem értem, h évek óta kérvényezzük, h telepítség vissza a dózarekkel és teherautókkal kijárt erdősáv részt itt a 2 terület közt. Már mi is több 10e ft-ot beleöltünk, fák, szemétszedés, konténer, gyomírtás, kaszálás stb címmel. Ezt magunk miatt csináluk, a mi házunk (5 lakás). Mégis nagyon sokat "rendelkezni" szeretnének ezzel a nyomorult, megkopasztott, elvileg természetvédelmi területtel. Szomorú!!

Adaka, máltai ügyet állítólag a szeretetszolgálatnál lehet megérdeklődni.
"A Magyar Máltai Szeretetszolgálat megalakulása óta foglalkozik a gyermekek, családjaik és az ifjúság problémáival. A Magyarország nagyobb városaiban útjára indított „Játszva megelőzni” program kiemelten a panel-negyedekben élő hátrányos helyzetű családok gyerekei számára kíván prevenciós jelleggel a játék és a szabadidő tartalmas eltöltésén keresztül védettséget nyújtani.
A program küldetése, hogy a köznapi értelemben vett játszóterek helyett a gyermekjóléti ellátás speciális formáját alakítsa ki, és a hátrányos helyzetű gyermekek élethelyzetében a játék eszközeivel nyújtson segítséget.

Célcsoportok:
A program alapvető feladata, hogy gyakorlatilag észrevétlenül - a játékon és a Játszó játékkultúráján keresztül – elsősorban hátrányos helyzetű gyerekek részére közvetítsen normákat, fejlesszen készségeket.
Korosztályonként:
• óvodások
• kisiskolások
• kis- és nagykamaszok
• kismamák, szülők
• nagyszülők"
MMSZSZ
Cím: 1125 Budapest, Szarvas Gábor út 58-60.
Tel: 1/391-4700; 1/391-4704
Fax: 1/391-4728
e-mail: mmszok [kukac] maltai.hu

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


sziasztok

én még új vagyok, kicsit lemaradtam, de pontosan hová is szeretnék ezt a játszóteret?

mindenesetre mi támogatjuk, legközelebb mi csak a tóvárosban találtunk olyan játszit ami tetszett is.




Kép

Kép
Vendég
 


Szia!
A Sweet Pointnál lenne. Pontosan én sem tudom, hogy hol.

adaka
 
 


Lányok, nem tud valaki a városban homeopata dokit?

adaka
 
 


Szia Adaka,
Babcsányi doktornő.
Tábor u. 56. a rendelője címe.
Telefon: 27/547-471.
Hétfőn és szerdán délután, kedden és csütörtökön délelőtt rendel. Pénteken páros hónapokban délelőtt, páratlanokban délután.

Anita
anta77
 
 


Köszi Anita!
Te már voltál nála?

adaka
 
 


adaka: nekünk ő a háziorvosunk, nagyon szeretjük :)
Vendég
 


szerintetek nem "gusztustalan", h játszótér címen egy hinta, 1homokozó és egy csúszdát neveznek??? A gyerekek meg majd sorszámot húznak a hintához? Röhey :x

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


szerintetek nem "gusztustalan", h játszótér címen egy hinta, 1homokozó és egy csúszdát neveznek??? A gyerekek meg majd sorszámot húznak a hintához? Röhey :x

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Ennn!
Ennnyi játék lesz a játszótéren?

Kép
Kép
giga1
 
 


Adaka nincs mit!
Ő a háziorvosunk nekünk is. Meg vagyunk vele elégedve.
Időpontot kell kérni mindig, ha sűrgős, akkor aznapra adnak, és így nem kell sokat várni.

Anita
anta77
 
 


Bababörze: 2009. MÁJUS 9. SZOMBAT 9-13 ÓRÁIG anyukák vásárolhatnak anyukáktól Jó állapotú, kinőtt gyermekruhát, megunt játékot, baba-felszerelési cikkeket. 2120 Dunakeszi, Állomás sétány 17.
és ugye, azt is tudja mindenki, hogy az ovis beiratkozás április 6-7 lesz!

Juli

Kép
b.j.
 
 


Enn, ez tényleg nem sak egy játszótértenk...:shock:
A tóvárosit egyébként megmutatnám valami illetékesnek egy átlagos délelőttön, vagy délután, pláne hétvégén.
Van egy kb 2*2-es homokozó, abban moccanni sem lehet, annyira tele szokott lenni, meg két db babahinta, amire csomót kell várni. Amúgy nem lenne rossz a játszótér, csak mivel az egyetlen normális a környéken, rettenetesen tele van, alig lehet hozzáférni időnként a játékokhoz. :shock:

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok!

Tényleg vérlázító, hogy ennyi gyereknek ekkora játszóteret terveztek.
Én már a fenyő lakóparkit is megnéztem, ott két hinta, két homokozó és két csúszda van. Az még tűrhető. Pláne, hogy ott nincs ennyi lakás, nincs ennyi gyerek, mint alagon, és (babakocsi kerék törés és életveszélyes úton történő átkelés nélkül) szerintem mások által nehezen megközelíthető, úgyhogy az a játszótér a fenyő lakóparkiaké...

Szóval, talán tekintsük ezt a kis játszóteret kezdetnek (a semminél több), és addig járjunk a nyakunkra, amíg legalább 4-5 db ilyen játszóteret össze nem hoznak.
Ennn: természetesen olyan helyekre, ahol a gyerekek nyugodtan játszhatnak és mindenki nyugodtan alhat. Kérdés, hogy van-e ilyen hely?

Titi

KépKép
sorenyes
Dunakeszi
 
 


Sorenyes, szerintem és mások szerint is van ilyen hely. Pl a temető melletti "tartalék" föld /szántó, ill. alag 2 végén (szelektív utáni )szántó. Ezen a 2 helyen lehetne elkeríteni egy játszótérnek valót ( kb 1 házhelynyi terület). És ott nem zavarna senkit.

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Áááá, mit olvasok odaát az indexes fórumon???? Mi volt ez a K.I. utcai csetepaté???? Valakinek van infója? adaka, ti arra laktok nem?
Játszó ügyben van vmi híre valakinek?
Voltunk a nagyon beharangozott új játszón ami a szent i. utca mögött ( 2tornyú templomnál) van. Háááááát. Ha ilyet akarnak ide is, akkor inkább bele se fogjanak.
Volt 1 homokozó, 1 libikóka, 1 rugós ló, 1 torony, amiből irtó meredek csúszda jött le, aminek kb fél méter magasan vége lett, és 1 db, 2 állású hinta, ami normál hinta ( nem bébi), + 2 pad. Mindehhez a játékok alatt kb térdig süppedős, cipőből öntős posza homok. Komolyan,menjenek már el egy tanulmány útra a 3. kerületbe pl, h mi is az a játszótér :x

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Sziasztok,

kb. ezer éve nem voltam itt... :) most is kicsit off leszek.
Nincs véletlenül elfekvőben valakinek kb.27-30as méretű egysoros görkorija? Fiamnak keresek, tehát rózsaszín kizárva :)
Köszi
Mano
mano20
Dunakeszi
 
 


Sziasztok,

kb. ezer éve nem voltam itt... :) most is kicsit off leszek.
Nincs véletlenül elfekvőben valakinek kb.27-30as méretű egysoros görkorija? Fiamnak keresek, tehát rózsaszín kizárva :)
Köszi
Mano
mano20
Dunakeszi
 
 


Csak sikerült elbánáznom...kétszer küldtem. bocsi
mano20
Dunakeszi
 
 


Sziasztok ismét!

Két fenyőfa szekrényünk eladó, ha valakit érdekel. Claudia, egyik 76 x40x72 (mag.xmélységxszél.) és polcos, a másik 110x40x72 egyik oldala polcos, másik fiókos. Képet megpróbálok!!! feltölteni.
Eladás oka: kinőttük :) Kép Kép
mano20
Dunakeszi
 
 


Mano, és mennyiért??? Priviben is lehet.

Az új körzeti dokinőről van valakinek infója?

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Sziasztok!
Mi a helyzet az ovival? Ki jelentkezett, és milyen válaszokat kaptatok?
Mi voltunk beiratkozni az Eszterláncban és a MÁV oviban is. Mind a kettő elutasítással végződött, annak ellenére, hogy mondtam, hogy szándékszom itthon maradni Bulcsúval. Ő is bölcsibe menne. És mégsem... Erről ennyit.

Kép
Kép
giga1
 
 


Sziasztok!

Giga, mi csütörtökön kaptuk meg az elutasítást (másodszor, tavaly is elutasítottak) a körzeti oviból.
Nem lepődtem meg, a vezető végig a dolgozó anyákról beszélt, legalább ötször elmondta, hogy az ovi az ő gyerekeiknek van...
Amúgy azt mondta, csak akkor vennék fel, ha Beninek lenne papírja, hogy bölcsis, nekem meg munkáltatóim.

Egyébként nem is akartam oda járatni, csak a statisztika miatt vittem el, hogy lássák már az önkormányzatnál, mennyi gyerek van. Állítólag több, mint kétszeres volt a túljelentkezés, (100 fölötti gyereket utasítottak el).

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


uxi: hát, jövőre muszáj lesz felvenniük... de ez milyen gáz már :(
Vendég
 


Panndi, hogy vagy? Amikor megláttam, hogy hozzászóltál, azt hittem már: nagy hír van!! :oops:
igna
 
 


Sziasztok!

Mi az Eszterlánc oviba jelentkeztünk. Még nem kaptunk semmi választ.

Kép
i.ranlom
 
 


Uxi! Hát mondhatnak bármit! Még hogy a dolgozó anyák gyerekeinek van az óvoda! Én 1 éve dolgozom Boti mellett 9 órában, és minket is elutasítottak! Hiába dolgozunk mindketten, hiába jönne már közösségből a gyerek, semmi nem számít! Azért jó lenne tudni, mégis mi alapján utasítják el a gyereket helyhiánnyal, és kinek nincs helyhiány... :evil:

Juli

Kép
b.j.
 
 


Mivel a későbbiekben a családi napközi szóba se jöhet, valaki tudja esetleg a környéki óvodák beiratkozási rendjét (Fót, Göd, stb)? Egyéb lehetőség? Olcsó alapítványi ovi?
KÖszi előre is az infókat, akinek van..

Juli

Kép
b.j.
 
 


Egy ismerősömnek sem vették fel az ikreit a körzeti oviba.
Ő be akar menni az önkormányzathoz.
Az ovikért is ugyanaz a nagyon segítőkész hölgy a felelős, aki a játszóterekért?
Elküldené nekem valaki priviben az elérhetőségét, hogy az ismerősömnek átadjam?

Köszi!
T

KépKép
sorenyes
Dunakeszi
 
 


Mi még ma sem kaptuk meg a döntést, hívtam az Eszterlánc ovit, azt mondták, hogy folyamatos a kiértesítés. Arra a kérésemre, hogy esetleg meg tudná-e nézni, hogy felvettek-e minket az volt a válasz, hogy nagyon sok gyerek közül kellene kikeresnie, várjak türelemmel.

Mi Fóton próbálkoztunk még. Nem az önkormányzati oviknál, hanem a Református és Katolikus ovikban (ezek elvileg szintén ingyenesek). Ott április 15-16-17-én volt a beiratkozás.

Barátaink Gödön laknak, pontosan nem tudom, hogy hanyadikán, de már ott is meg volt a beiratkozás még áprilisban.

b.j.
Újpesten ma volt egy ismerősünk beiratkozni, ott azt hiszem ma meg holnap lehet.
A munkahelyed környékén nem próbálkoztál? Oda is fel kellene venni a gyereket ahol a szülő dolgozik.

Kép
i.ranlom
 
 


JUli, hát igen, én is hallottam, hogy másnak sem vették fel a gyerekét, pedig dolgozik. Ez azért nagyon gáz. :shock:
Mert én megértem, hogyha itthon vagyok, anyagilag nem indokolt, hogy felvegyék (az más kérdés, hogy szerintem egy 4 évesnek már szüksége lenne közösségre), de ha valaki dolgozik, és úgy nem veszik fel? :shock:
Mégis mit várnak, borítékot?! :evil:

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Juli, küldtem egy privit.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Juli!
Mindenképpen írjatok fellebbezést! Mi is azt fogjuk tenni!

Kép
Kép
giga1
 
 


Megírtam a fellebbezést, be is viszem az oviba, aztán a jegyző dönt, ha jól értettem. :?

Juli

Kép
b.j.
 
 


Na megjártam, elmondta a hölgy hogy a következő kritériumoknak kellett lényegében megfelelni:
- dolgozzon mindkét szülő
- dunakeszi lakos
- legyen 5 éves a gyerek, vagy legyen már nagyobb testvére az oviban
- ne legyen kistestvére
- ne legyen pelus.
S ezeken felül jön még az, akit "külső nyomásra" kell felvenniük. Nézniük kell a vegyes csoportok miatt még a gyerek korát és nemét is... hát már lassan kezdtem megsajnálni, mennyi a dolga.
És a fellebbezés nem sokat számít, mert már így is telítettek a csoportok, a jegyzőnek meg nincs afféle hatásköre, hogy megnézze melyik a legközelebbi ovi, ahol van hely, akár más városban. Most tényleg el vagyok keseredve. Mi lesz velünk így?
Uxi várom az infóidat! Az ár amit írtál már étkezéssel együtt van?

Juli

Kép
b.j.
 
 


Juli, szerzek ma friss infót az oviról.
Ha jól tudom, beben nincs még benne a kaja, de majd ma megkérdezem azt is.


Érdekes ez a fellebbezés. Ha a gyerek már 5 éves, az önmagában is megáll, nem is kell más indok, mert kötelező felvenni. De pl. miért élvez előnyt, akinek van ott nagyobb tesója? :shock:

Én meg azon vagyok kiakadva, mi lesz, ha iskolások lesznek. Mert oda kötelező járni, nem tehetik meg, hogy nem veszik fel a körzetibe helyhiány miatt. 45 fős osztályok abcdefgh osztályokkal? :shock:
Ha azt mondják az önkormányzatnál,hogy nem érdemes ovit építeni, mert majd lecseng ez a gyerekhullám, miért nem építenek olyat, ami később iskolává alakítható épület?

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Uxi, most látom csak a vonalzód!!
Nagy gratula! Vagy még csak halkan? :D
Nekem is szinte minden ide és környékre oviba jelentkező ismerősömet elutasították. NEm értem, h mire jó ez az áldatlan állapot? arról nem is beszélve, hogy ha szinte minden gyerek csak 1 évet jár suli elott közosségbe, akkor mi lesz ott?

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Köszi!:D :D
Még csak halkan, hangosan majd csak akkor, ha már látott orvos és láttuk a szívverését. Vagy inkább akkor, ha megszületett :wink:

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Juli!
Ez nagyon durva!
Lányok! Remélem MINDENKI megírja a fellebbezést! Már csak azért is, hogy tudják, hogy nem értünk egyet a dologgal! Ez a legkevesebb szerintem amit megtehetünk, de lehet, hogy tovább kéne menni...

Kép
Kép
giga1
 
 


Akit a jegyző is elutasít helyhiány miatt, az az Oktatási és Kulturális Minisztériumnál tehet panaszt a döntés ellen. Többet még nem tudok, nagyon remélem jön valami csoda, és lesz helye Botinak, meg a Ti kis manóitoknak is... :cry:

Juli

Kép
b.j.
 
 


Szia Juli!

Biztos nem veszik fel a Botit, ugyanis aki szeptemberig nem tölti be a 3 évet azt nem veszik fel oviba!

Kép
Kép
mese80
 
 


mese80!
Ez nem így van, mi vagyunk rá az élő példa, Ábel szeptember 25-én lesz 3 éves, és minket felvettek, szept. 28-án kezdhet az oviban, igaz nem a körzetesben (Posta u), hanem az Alagi tagoviban. Végülis mindegy, nagyon örülünk és szerencsések vagyunk, hogy egyáltalán mehetünk, a környezetünkben senkit nem vettek fel. Most szerdán (6-án) kaptuk meg az értesítést. A mi levelünk ápr. 29-ei (múlt hét szerdai) keltezésű, május 4-ei (hétfői) postai bélyegzésű. Akiket elutasítottak (itt, nálunk) ápr. 24-én írt levelet kaptak 30-án.


Amúgy attól, hogy nem lesz még 3 éves szept. elején én is tartottam, rá is kérdeztem nyílt napon, hogy egyáltalán van-e esély a felvételre, mivel nagy a túljelentkezés, fel tudnák tölteni a férőhelyeket a szeptember előtt születettekkel is bőven, de mondták, hogy nem ettől függ.

Persze ez nem jelenti azt, hogy nem nézik, legalábbis szerintem.
A fóti oviban szintén megkérdeztem, ott elmondta a hölgy, hogy ez nem lehet az elutasítás oka, de az tény, hogy a nem alapítványi ovik kapnak támogatást az önkormányzattól a gyerekekre és a névsort általában szeptember 30-ig kell leadniuk az első félévre (Fóton valamiért szept. 15-ig), tehát az óvodának mérlegelnie kell, hogy bevállalják-e, hogy abban a félévben arra a gyerekre nem kapnak semmit. Általában azért bevállalják.

Érzésem szerint Fótra is felvettek volna minket, mert múlt héten, kedden felhívott a hölgy, hogy azt nem kérdezte meg tőlem, hogy beiratkoztunk-e itt Dunakeszin is, mert ha igen és ha felvesznek minket és úgy döntünk, hogy ide járunk majd, akkor mindenképpen jelezzek vissza, mert nekik is dönteniük kell hamarosan (ott ápr. 15-16-17-én volt beiratás) és oda is sokan jelentkeztek, igaz, hogy náluk nincs körzethatár és nekem meg mennem kell vissza dolgozni, de akkor egy helyi gyereknek adnák a helyet. Tegnap ismét hívott, megelőzött, hogy akkor mi újság, kaptunk-e már értesítést innen.

Kép
i.ranlom
 
 


Szia i.ranlom!

Örülök hogy titeket felvettek, de én ezt tegnap hallotam!

Az is tök jó, hogy te beírattad Fótra és oda is felvettek. Jó hogy te betudnád hordani oda is , mert én nem. Mérlegelhetnék azt is, hogy kinek van autója, és másik oviba is el tudná vinni a gyerekét.

Nem bántani akarok senkit, csak tudod az enyémat nem vették fel, annak ellenére, hogy egy tartós beteg kistestvére van. Nem kívánom senkinek, hogy beteg gyerteket neveljen, nézze a műtét utáni szenvedéseit, fájdalmait, amit ez a gyerek átél,pedig még annyira kicsike. Egy felnőttnek is elég lenne ez a fájdalom! Na meg a szülőnek sem könnyű, mikor egy gyönyőrű gyereke van és a szenvedéseit kell néznie, és mást nem tehet, csak hogy mellette áll és fogja a kezét.
Tudod mikor a bölcsiből is elutasítottak, mikor elmontam hogy nem tudok egy újszülöttel, egy mésfél évessel törődni úgy, hogy a kicsinek állandóan fejni kell mert sajna nem tud szopizni!
Most jönnek a logopédiai kezelései, fül-orr gégészeti kontrolok, mert tubus van mindkét fülében.

Ezt még nem montam el senkinek csak a közvetlen ismerősök tudták, de már nagyon kiborúltam, hogy senki nem veszi figyelembe, hogy nem azért kértem , mert magamnak időt szeretnék, de rá vagyok kényszerűlve, nem tudom két gyerekkel megoldani a vizysgálatokra való mászkálást, már lassan 11hónapos és még most keztük a kanalazást is.
Nem kívánom én ezt senkinek!!!

Valaki azt monrta, idézem: " nekem milyen jó, mit akarok én, ugysem akarok elmenni dolgozni!!!, akor minek a lányomnak az ovi".
Hát én lennék a legboldogabb ha tudnék dolgozni, mert nagyon is kellene a pénz, a férjem egyedül már nem bírja, a hiteleket meg fizetni kell!
De hová tegyek egy10 hónapos gyereket aki ráadásul nyitott ajak és szájpadhasadékkal született, és a szájpadja még nyitva van???

Bocs lányok a regényért de most már kibuktam!

Kép
Kép
mese80
 
 


Sziasztok!

uxi: akkor csak csendben gratulálok... :wink:

Nekem méjus ötödikén megszületett a második kislányom :)
Vendég
 


Panndi: Akkor nagy gratula!!!

Kép
Kép
mese80
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: