Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok.
Orsi:megbocsátok:)

Mi itthon töltöttük a hosszú hétvégét,igaz pénteken jöttünk haza egy pár napos Zalakarosi pihenésből.Nagyon jó volt minden,még jó lett volna maradni.
Viszont az a legjobb az egészben,hogy a kicsi lányomnak teljesen elmúlt az ekcémája.A szálloda egyik medencéjében egy közepesen meleg, enyhe termálvíz volt,amiből az én lányaimat elég nehéz volt kiszedni.Már az első nap után alig látszódtak a foltok rajta,hétvégére viszont teljesen elmúlt,és azóta is tünetmentes.Remélem így is marad:)Ahhoz képest ,hogy nem lenne szabad vízben áznia,ez a víz nagyon jót tett neki.Ajánlom mindenkinek.

Szép napot mindenkinek.

Hajni és a lányok:)
szhajnal
Vecsés
 
 


Köszönjük Lányok a köszöntéseket :D

HAjni,
jó volt személyesen is találkozni ;)
Akkor meg van a gyógymód, ha megint előjön a baj, irány Zalakaros ;)

Emőke,
meddig vannak el a gombik felöntés nélkül? Légyszi-légyszi, ha van még érkezésed írd le nekem, a bénának a módszert! VAgy valaki, akit Emő elárasztott már gombákkal!

Katus
KépKép
KépKép
KépKép
sszkata
 
 


Kata:én is örülök.

Hát tényleg jó lenne mindig menni ha kijönnek a foltok,de hát ez sajnos nem megoldható....
Pedig mennyire élveztem,hogy nem kellett egy hétig főzni-mosni-takarítani stb......

Szép estét.

Hajni
szhajnal
Vecsés
 
 

 
 

Drága Villő!
Utólag is boldog névnapot kívánunk!


Jó hír: Kezdem magam jobban érezni, már egész sokszor kapok levegőt, és az éjszakáim sokkal jobbak! :P :P :P :P :P :P

Adrienn
Lilypie - Personal picture  Lilypie Second Birthday tickers
KépKép
jul24
 
 



Adri, de jó hír, nagyon örülök...

Ábelnek nagyon boldog születésnapot kívánunk!

KépKép
KépKép
wiki12
 
 


Ábelnek Boldog Szülinapot kívánunk mi is!

Kép
mankalak
 
 


Sziasztok!

Drága,Ábel, mi is nagyon boldog szülinapot kivánunk!!!

Kép

Orsi, Levi és Boti Baba

KépKép

KépKép
mondokorsolya
 
 


Ábel!
Nagyon boldog szülinapot!
Kép

KépKép
KépKép
zumpfi
 
 


Ábelnek boldog szülinapot! (itthon majd élőben is meghúzzuk a fülét, és levetítünk neki egy részt a Thomas-ból :lol: )
K.

KépKép
KépKép
kevinszpészi
 
 


Sziasztok.

Szomorú dolog történt tegnap este Emőkééknél.Luca baba összeszedett valami csúnya vírust,és kórházba kellett vinni kiszáradás gyanuja miatt.Szegények bent töltik a hétvégét,kapja az infuziót.nem nagyon birja,hogy bent van neki a tű.
Drukkoljunk nekik együtt ,hogy mielőbb haza jöjjenek.
Ma én vigyáztam Ábelre,és olyan kis ari volt.

Szép hétvégét mindenkinek.

Hajni
szhajnal
Vecsés
 
 


Hajni,
Köszi az infót!

Emőke,
:cry: Villámgyors gyógyulást kívánunk!

KépKép
KépKép
zumpfi
 
 


Emőke,
kitartás, és mielőbbi gyógyuást kívánunk Lucának!!!

Orsi, Levi és Boti Baba

KépKép

KépKép
mondokorsolya
 
 


Emőke,
remélem már túl vagytok a nehezén!!!

Katus
KépKép
KépKép
KépKép
sszkata
 
 


Emőke!
Mielőbbi gyógyulást kívánunk Lucának! Küldjük a sok energiát!+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Ábel!
Nagyon boldog szülinapot kívánunk!

Adrienn
Lilypie - Personal picture  Lilypie Second Birthday tickers
KépKép
jul24
 
 


Lucának mielőbbi gyógyulást kívánunk +++++++++++

Bárányhimlőhíradó: nálunk 12 nap különbséggel, szerdán pár pötty jelentkezett Kingán, aztán hétvégére lett rengeteg pötty, (200 fölött) és 38,9 is volt szombat -vasárnap. Tegnap már jobb kedvű volt, de úgy látszik ő most erősebben kapta el. szerencsére nem viszket, csak bágyadt volt.
pusz, Julcsiék
julia23
 
 


Sziasztok.

Most biztos megint nagyon bénának fogok látszani,de légyszi valaki irja már meg ,hogy mit kell pontosan csinálni ahhoz,hogy nekem is látszodjon a lányok pontos életkora.
Próbálkoztam már egy helyen,de az egy angol oldal és hát az angol nyelvtudásom kicsit hiányos.Már aktiváló e-mailt is kaptam,de mégsem történt semmi.Valamit nem jól csináltam.

Légyszi-légyszi.

Köszi előre is. 8)
szhajnal
Vecsés
 
 


Sziasztok!

Na itthon vagyunk. Nem 100-as, de már nagyon virgonc volt tegnap, így haza engedték. Nem derült ki semmi, nem mondtak semmit ... A kórházi (negatív) "élményeket" hosszan tudnám ecsetelni, de inkább nem teszem.
És itt is. Örök hála Katának és Hajninak. Katát hívtuk pénteken éjfélkor, hogy jöjjön át Ábelhez. Jött. Utána 2 napig főzött a fiúkra úgy, hogy ők is betegeskedtek. Hajniék pedig vigyáztak Ábelre szombaton, amíg Feri behordta a szükséges cuccokat nekünk a kórházba. Mindkettőnek örök hála, és nagyon nagyon jó érzés volt, hogy vész esetén van hova fordulni. Megtapasztaltam mennyire óriási segítség, úgyhogy nem csak nekik, de a topik összes aktív, nem aktív de ismerős tagjának felajánlom, hogy hasonló helyzetben fordulhatnak hozzánk bátran.

Emőke

Kép


Kép
birdie
 
 



Kata köszi:))

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
szhajnal
Vecsés
 
 


Hát én itt valamit nagyon elrontottam.Megyek is kitörlöm,és kezdem elölről.))

H

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
szhajnal
Vecsés
 
 


Emőke, de jó hírek :D Remélem hamar elfelejtitek ezt az izémizét :S

Julcsi, jó, hogy Ti is túl vagytok rajta!

Hajni, arra figyelj, hogy milyen kódot illesztesz be a profilodnál - az legyen beikszelve - html, vagy Bcc meg ilyesmik. HAjrá!

Katus
KépKép
KépKép
KépKép
sszkata
 
 


Emőke,

Hazaengedtek Titeket és nem tudni mi volt a baj? Ne érts félre, szuper, hogy itthon vagytok, gondolom így is sok volt, amit bent töltöttetek, na de hogy-hogy nem tudják, hogy mi volt ez?
Luca hogy viselte? És Ábel?
Gyors regenerálódást Nektek!!!És Ábelnek BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT utólag is.

Kata,
Nektek is jobbulást.
Vendég
 


Háát akkor csak leírom egy részét.
Judit, ilyenek :-(.
Bevallom ahogy tavaly Ábelt kezelték, ezek után én már semmin nem csodálkoztam, és örültem, hogy kiengednek. Faggattam, kérdeztem minden vizsgálatnál, a válasz: VÍRUS okozta fertőzés. Amikor kicsit jobban lett, majd visszaesett és újra infúzióra került, kétségbe esve kérdeztem, hogy mi van, a válasz: "ez a betegség normális lefolyása". De milyen betegség??? - háát a vírusfertőzéseké. Ok. Itt milyen kérdést lehetett volna feltenni még?Kicsit bezavart a képbe, hogy a 15 hónapos oltás miatt belázasodott, pöttyös lett (a pöttyöket már csak akkor látták, amikor már csak a hülyének nem szúrt szemet, hiába mondtam, hogy pöttyös, "neem, neem, anyuka, én nem látok pöttyöt") és ehhez hányas majd hasmenés jött. Széklet tenyésztés volt, vizelet, vérvétel. A vizeletből kiderült, hogy nem húgyuti fertőzés okozta a dolgokat, mert azt mondták az is előfordulhat. A széklettenyésztés eredménye jövő hétre lesz meg :shock: pedig 48 óra alatt már lehet eredmény.Szóval esetleg megtudjuk mire meggyógyul, hogy mi volt. Én nem értettem ezt sem. Ha javul, iszik, nem esik vissza akkor nem foglalkoznak vele. Szóval Judit tényleg nem tudjuk mi a baj, vírusfertőzés okozta hasmenés és hányás. Ma jön a dokinénink és megvizsgálja. Hátha ő mond vmit.
És egyéb " apróság": Hétvégén nem volt lázmérés, lázas gyereknek. Azzal a fejhőmérővel mértünk lázat a szobatársammal, amit én vittem be. Mi írtuk, majd 2 nap után rákérdeztek, hogy jaaa és van még láza, méri a nővér? neeem, a nővér nem, hanem mi. Nekünk kellett szólni, hogy székletmintát vennénk, adjanak edényt, vizeletmintát is kértek ugyan már nem ragasztanák fel neki a zacskót, mert ez is feltétele a hazaengedésnek ha már jobban lesznek. Kiskönyvét nem kérték, nem nézték meg, hogy mikor milyen oltást kapott. Ha én nem mondom, hogy esetleg a pöttyök a 15 hónapos oltástól lehetnek, akkor vagy elkezdik kezelni vele vagy nem foglalkoznak vele. Még probiotikumot se mondtak, hogy adjunk... Kiszáradás kezelés volt az egész, infúzió.
Ja és számomra az volt a döbbenet, hogy úgy tesznek össze hasonló tünettel egy szobába másokkal, hogy nem tudják a másiknak sem, hogy mi a baja. Esetleg MÁS VÍRUS okozta a fertőzését, akkor akár keresztezni is lehet, cserélni és akkor szépen elhúzódik a bentlét. Na ez volt az egyik rémálmom.
Egyébként az igazsághoz tartozik, hogy 5 nővérrel volt dolgunk, ebből 2 exrémen felületes volt, a többi normális, csak épp ez a kettő sokat volt bent hétvégén. 3 orvos látta Lucát, két szerintem frissdiplomás és az, aki felvett bennünket a belőtt kinézetű.
Luca kis hős volt bent, de nagyon érzékenyke lett azóta :-( Látszik szegénykémen, hogy a lelkecskéjét kicsit megviselte. Mi lett volna, ha nem vagyok vele 24 órában? :-(
Ábel előtte volt majd 1 hétig nyaralni anyukámnál, így ő csak hozzátette anya nélkül ezt a néhány napot :-) Ügyes, okos nagy fiú már, megértette, hogy mi van, és ez nagy könnyebbség volt.
És utólag, köszöni Ábel a köszöntéseket, nagyon tetszettek neki a képek :-)
Emőke

Kép


Kép
birdie
 
 


Próbálkozom-próbálkozom:))
szhajnal
Vecsés
 
 


Hát én ezt feladom,ez szörnyű lett:(
Emőke jön délután és segít:))
Amugy nem szoktam ennyire béna lenni....

Tényleg :lol:

Hajni

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
szhajnal
Vecsés
 
 




Na megnézte a gyermekorvos Lucát. Sok mindent megtudtam tőle. Azt pl, hogy a vérvételből kiderül, hogy vírus okozta a fertőzést. Hogy milyen, azt nem vizsgálják. Az is kiderült számomra, hogy nem volt jogtalan a félelmem, mázli volt csak, hogy a szobatárstól nem kapta el az ő vírusát, simán benne volt, lehetett volna a pakliban.
Ááá Szandra, azt még nem is mondtam el, hogy ehhez az egyik drága nővér milyen szuper stílust vett fel. "anyuka, segítsen már nekem, hozza ide az infúziósállványt" - vittem én szó nélkül, ha ez az ára annak, hogy minél hamarabb kapja. A szobatársamat kicsit jobban ugráltatta. A 9 hónapos kislánynak behozott egy mérleget, majd közölte az anyukával, hogy neki fáj a dereka, tenye ő az ágy alá. Az agyunk akkor szállt el igazán, amikor éjszaka át kellett a kicsi lányt teljesen öltöztetni, és ugye az infúzió miatt a nővérke nélkül a ruhacsere nem működött. Majd másnap reggel mondja a nővér az anyukának, hogy székletminta kellene (akkor éjszaka nem tudta mondani) és szerinte az éjszakai anyagból lehet. Az anyuka nagy kerek szemekkel nézett rá, hogy az a pelenka már a kukában van. Mire a nővér: "és nem lehetne vhogy előszedni azt anyuka?". Szerencsére észnél volt a nő és közölte, hogy nem, mert teljesen beszívta a pelenka.
És az utolsó gyöngyszem. Fiatal nővérke leül a szobában, hogy bediktáljuk az aznapi történést. Mikor a lázméréshez ér - amit ugye neki kellett volna - mondja, hogy jó lenne, ha megmérnénk. Ok, fejlázmérő elő, mérem. A szobatársnak nem volt lázmérője, a nővér kérése hozzám a következő volt: "anyuka mérje már meg Emmának is a lázát". Nem azt vártam, hogy azt mondja, tudom, hogy az én munkámat végzi, de megkérhetném... neeem, csak annyit, hogy legyen szíves mérje meg a másik gyereknek is ...
Megértem, hogy kevés a fizetésük, de az emberség mióta fizetésfüggő? És ennyi munkáért ennél több nem jár nekik... - szerintem

Emőke

Kép


Kép
birdie
 
 



Basszus Emőke, hát voltak sejtéseim a magyar egészségügy béka feneke alatti helyzetéről, de amiket leírtál az már azért bicskanyitogató. És akkor fel vagyunk háborodva, ha balkánhoz sorolják Magyarországot. Hát ez mi, ha nem az???
Mondjuk azt anno az én gyerekorvosom is vázolta, hogy többezer féle vírus létezik és abból ismerünk pár tucatot, a többi x. Ezért is nem nagyon van rá gyógyszer. Bár szerintem azért a pár tucatból a legveszélyesebbeket ilyen esetben nem árt kizárni..gondolnám én józan paraszti ésszel...
Na de hogy Te cipelgesd az infúziósállványt és akkor van megmérve a lázas gyerek láza, ha a saját lázmérőddel magadtól megméred ez azért giga durva. Elképzelni sem akarom mi van a nagyobb gyerekekkel, akiknek nem alszanak bent a szülei...vagy lázas vagy nem? Basszus nem vagyok egy beirogatós típus, de ez a story azért megérne 1-2 újságcikket, TV-riportot...

Asszem számomra a tanulság az a dologból, hogy kórházba tényleg csak akkor viszem a gyerekeimet, ha élet-halál kérdése. Bár lehet, hogy azzal sem javulnának a túlélési esélyei...sőőőt. Naggggyon kiakadtam. pont :shock: :shock: :shock:
Vendég
 


Ja még annyit, hogy a kakás pelenkát tartalmazó szemeteszsákot szemrebbenés nélkül a kezébe nyomtam volna a nővérnek egy "jó munkát " felkiáltás kíséretében.
Vendég
 


Hidd el Judit, Ábel tavalyi kórházi sztorija után, miatt, én nagyon bepánikoltam, hogy vinni kellett Lucát, de 1 óra alatt 5-ször hányt (utána még 2x) és nem volt kérdés, hogy vinnünk kell, nehogy kiszáradjon. Valóban sokkoló sztorik, de mi a másik anyukával annyira ledöbbentünk, aggódtunk a gyerekekért, hogy nem volt energiánk botrányt rendezni, pedig kicsit pihentebben úgy gondolom, legalább a főnővért megkereshettük volna. De miután egy éjszakát széken ülve töltöttem, majd még néhány továbbit néhány óra alvással, örültem, ha nem estem össze.
És amit leírtam ezek a ledurvábbak voltak. Az, hogy 9 és 15 hónapos picikhez este 9-kor jönnek bekötni az infúziót, mikor a hülye is gondolhatná, hogy legkésőbb 8 körül már alszanak, az már csak hab a tortán. És nem ám suttogva beszél, ááá nem, normál hangerőn, majd megkérik az anyukát, hogy fordítsa már meg a gyereket, mert úgy rá fog feküdni a csőre. Mondtam, hogy nem fordítom, tegnap is így aludt és áttettem az állványt a másik oldalra, hogy ott kösse be.
Még az 5-6 évesekkel is ott voltak a szülők, éjszakára is. Egy ilyen osztályon, ha nincs ott vki a gyerekkel, akkor órákig, de "jobb esetben" szerintem akár fél napot is hányásban és egyéb dologban lenne a gyerek.
Na nem rontom tovább a topik hangulatát. Remélem többet nem kerülünk kórházba.

E.

Kép


Kép
birdie
 
 



nem Szandra, ez a Sz.László. Egyébként a HP-ban kezdtünk, de minden fertőzéses esetet átküldenek a Sz. Lászlóba.

E.

Kép


Kép
birdie
 
 


Emőke,
sajnálom :( De túl vagytok rajta és ez a lényeg!

Lányok! Főleg Adri, meg a lappangó rídonli üzemmódban nyomulók, valamint titkolt kismamák!

Voltam ma kismama jógán /tornán és nagyon klassz volt!!! Szerdánként 5-től van a Klára masszázs stúdióban (szemben a Profival a Fő úton - Fő út 192/A), július 4-től meg hétfő délelőttönként is lesz a Toldy Fitnessben.

GYertek, nehogy behaljon a projekt, engem ez az egy alkalom több energiával látott el, mint egy éjszakai alvás :D ÉS könnyedebben mozgok - mondjuk, mint egy pingvin, a korábbi defektes csigához képest :D

Katus
KépKép
KépKép
KépKép
sszkata
 
 


Sziasztok.

Emőkének hála sikerült :lol:
Nagyon-nagyon köszi szomszédasszony 8)

Most csak ennyi,mert holnap nagy családi szüli és névnapozást tartunk és muszáj készülnöm rá...

Szép hétvégét mindenkinek.

Hajni

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
szhajnal
Vecsés
 
 


Most kaptam,és hát nem akarok dicsekedni,de akinek van kedve nézze meg.
http://kancsarcsilla.hu/blog2/?p=1211#more-1211


8) 8)

Hajni

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
szhajnal
Vecsés
 
 


Hajni, de szépek :)
Viola nagyon hasonlít rád ;)

Katus
KépKép
KépKép
KépKép
sszkata
 
 



Emőke,
Anno Majával mi is megjártuk a Lászlót, valszeg (nálunk se derült ki) rotával. Nekünk viszont úgy tűnik szerencsénk volt, mert semmi extrém atrocitás nem ért minket. A nővérek kedvesek és segítőkészek voltak. Mondjuk azt nem tudtam hogy pontosan ki is az orvosunk, mert a 3 nap alatt jó párral találkoztunk. Az volt csak a kellemetlenség, hogy minden reggel fél 6-kor jöttek hogy pakoljam el a hálózsákot, meg a babakocsit a folyosóra, mert szabálytalan hogy bent legyen és a viziten ne vegyék észre.
Remélem már jól vagytok mind testileg, mind lelkileg.

Hajni,
Nagyon szépek a lánykáid :D

Szandra,
Mindezt egyedül.... :( Szólj, ha kell segítség. Edónak gyors jobbulást!
(Eminek ugyanez a baja :cry: )

Anikó

KépKép
KépKép
zumpfi
 
 


Szandra, gyors javulást Edókának és kitartás! :-(

Sajnos nem,Anikó :-( Luca tegnap visszaesett (vagy a szobatárs vírusát hoztuk haza :-( ), de szerencsére ma már jobban volt. Hogy teljes legyen a kép hajnalban Ábel szólt, hogy fáj a hasa és azóta is hasmenése van :-( Szóval még nem igazán mondhatom, hogy túl vagyunk rajta.

Hajni, tényleg szépek a leánykák :-)))

Emőke

Kép


Kép
birdie
 
 


Hű csajok...Nem irigyellek Benneteket. Jobbulást minden betegnek!
Örülök, hogy a csajaim messze vannak és kimaradnak ezekből a nyavalyákból. Egy hete anyósnál vannak, csak jövő héten jönnek haza. Ha bárkinek kell segítség a holnap kivételével nyugodtan ugrasszatok bármikor, ráérek és szívesen segítek.

Hajni

Édesek a csajaid:)
Vendég
 


Mindenkinek jobbulást, gyorsan-gyorsan!!!

Anikó, fél 6-kor keltettek a vizit miatt minket is, 3 éve, Ancsival. Arra a vizitre, ami 9 előtt sosem ért oda. :S

Katus
KépKép
KépKép
KépKép
sszkata
 
 


Hajni, jók a képek!

Szandra, basszus... Mi is ugyanezt a vírusos mandulagyulladást nyaltuk be múlt hétvégén, Marcinak 3 napig magas láza volt, vasárnap este felment majdnem 40C-ig, és kúppal, fürdővel, prizniccel és újabb kör nurofennel is csak 2-3 óra alatt tudtuk lenyomni 38 alá. Aztán persze mindenkin végigment a családban a nyavalya, úgyhogy tankoljatok fel vitaminokkal :roll: . És kitartás!!!!!!

K.

KépKép
KépKép
kevinszpészi
 
 


Emőke,
Basszus. Sajnálom :cry:

Judit,
Én viszont irigyellek Téged. :D

Katus,
Így volt, de legalább bent aludhattam (ez is már valami...) :roll:

Anikó

KépKép
KépKép
zumpfi
 
 


Laptető!!!! :lol: :lol: :lol:
Most már akkor ideje lenne a vonalzóimat is frissíteni :oops: :roll:

Anikó

KépKép
KépKép
zumpfi
 
 


Anikó!
Ákosnak egyből 4 éves vonalzót csinálj, akkor megint nem lesz baj ha több mint egy évig hozzá sem nyúlsz :lol: :D :D :D :lol:

Csajok alszanak, Edó benyomott kb 8 szál ropit így este (ez volt az összes mai étel bevitele) és az még nem jött ki így szerintem nem is fog csak arra kell vigyáznom hogy 38 foknál már adjak neki lázcsillapítót mert utána se perc alatt 40 lesz megint.

Sógorom 3 óra hosszája alszik itt a szőnyegünkön :), lassan megtöröm az álmát :).

Kata!
:( , sajnálom Marcit. Nagyon nem szeretném ha holnap is lázas lenne (sőt...) Edó, áááááááá csak nem :(

Gyöngyi!
KÖSZIIIIII!!!!
(hozott lázcsillapító kúpot)

Hajni!
Még nem volt időm de nagyon kíváncsi vagyok a lányaidra, meg fogom nézni!!

Megyek, kiabálok a szócsőbe egy ÉÉÉBRESZTŐŐŐŐŐŐŐŐ-t :lol: :lol: :lol: :lol:

Jó éjt

szandrakiss
 
 


Szandra,
Gondoltam rá én is :lol:
Te, mit csinál nálatok Imre? Így segít? :roll: :D
Nyugis éjszakát!
(Azért máskor jobb témával pörgesd fel a topicot. :wink: )

Anikó

KépKép
KépKép
zumpfi
 
 


Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: