Új privát üzeneted érkezett!


Manka, mi sajnos kihagyjuk ezt a partyt :-( A változatosság kedvéért most Luca beteg (újra) :-(
Ábel már a héten újra jár oviba.

Szandra, várunk :-)

Emőke

Kép


Kép
birdie
 
 


Sziasztok!

Manka,
Évivel és Borókával, no és persze Levit is hozom, jövünk akkor mi is hozzátok!

Szandra,
mi is gyüjtögettünk, igaz nem túl sok, de a semminél több + akkor oda tudom adni az áfonyás tusfürdőt is :wink:

Orsi, Levi és Boti Baba

KépKép

KépKép
mondokorsolya
 
 

 
 

Szandra!
Várunk!

Ovi:
Sajnos eljött mélypont. Eddig csak néha elmondta, hogy nem szeret az udvarra menni, de megbeszéltük a dolgot, és nem volt utánna semmi gond. Tegnap már sírt az udvaron, mert utál ott lenni a sok gyerek miatt, "a Zéti pedig mindig eltűnik előle". Így a nagy hangzavarban nem érzi biztonságban magát. Ha bent vannak nincs semmi gond. Ma reggel már a kocsiból is pityeregve szállt ki, bent pedig már sírt öltözés közben. Nagyon rossz volt így ott hagyni, de remélem gyorsan megnyugszik Maja nénivel.

A betegeskedőknek jobbulást!

Adrienn
Lilypie - Personal picture  Lilypie Second Birthday tickers
KépKép
jul24
 
 


Oké, köszi mindenkinek a gyűjtögetést.

Adri!
érdekes amit írsz mert mikor Edóék ott voltak "bérlőként" akkor ő sem szeretett soha kimenni az udvarra. Szülőként az gondolnánk, hogy sok szép játék, nagy tér húúúú milyen jó erre ők meg elveszettnek érzik magukat. Édes.........
Remélhetőleg hamar túl lesz a mély ponton. Főleg ha szerez pár kis barátot és akkor már nem lesz olyan nagy gond ha szem elől veszíti a Zétit mert mindig jön egy barát szembe akivel lehet játszani valamit.

szandrakiss
 
 


Szandra!

Nekünk is van kb. a múltkori mennyiségnek megfelelő papír, úgyhogy várunk!

Manka!

Köszi a délelőtti partyt :D Azt hiszem Nálatok maradt Boró tépőzáras bocija. /Remélem nem veszi észre a hiányát elalváskor :wink:/ Nem sürgős, majd valahogy "hazatalál".

Anita!
Ha tényleg van ilyen Isten/nő ne titkold az elérhetőségét! Voltatok már Bogával?

Ovi:én egész délelőtt "szenvedek"...úgy néz ki nálunk a beszoktatás rám vonatkozik :roll:

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 



Szandra, éppen jöttem panaszkodni, hogy megint kimaradtam :-) Azért most kicsit örülök, hogy más oka van, amiért nem jöttél. Holnap 10 körül? Addig kipattanunk az ágyból. Hihetetlen, de amíg itthon voltunk Atival hajnalban kelt. Most közeledik az ovi, és simán alszik 8-9-ig :shock: Csibész!!!!
almi
 
 


Évi, ettől félek én is!!! Mi lesz velem, amíg nincs itthon. :-( Ma elemezte nekem, hogy nem fog ott ebédelni, ő kijön az utcára, és jön haza enni, aludni. Remélem nem tudnak kiszökni, mert az enyém tuti megpróbálná!!! :-)

Adri, de sajnálom Dórit, annyira megértem :-(
almi
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a látogatást aki eljött! Én is remekül éreztem magam! Jól elbeszélgettünk!

Évi! Igen az oviból hazaérve láttam már a kicsi lányom megtalálta.., a nagy meg már avval akart volna aludni, de persze szó sem lehet róla... Sajnálom... nem gondoltam, hogy alvós.. és még a mobilod sem tudom.., holnap meg nincs cini.. esetleg piacra jártok?
Engem meg érdekelne az a paradicsom amiről beszéltünk, az milyen formában kapható, ( konzerv, üveg..stb.) hol keressem a CBA-ban? Nem vagyok nagyon ismerős arrafelé..

Adri! Sajnálom, hogy Dórinál ez van, de szerintem majd megszokja a nyüzsit, a többi gyereket.. addig is ott az óvónő vagy dadus aki mellett lehet...
Néha Bogi is mondja, hogy nem akar menni, de szerintem ez nem komoly mert amint belép nem szomorkodik. Mondjuk neki már vannak barátnői...

:)
mankalak
 
 


Sziasztok!

Manka!
Használják csak nyugodtan a lányok, addig sem lesz magányos a boci!

Amúgy csak annyira alvós, hogy mellette öleli a rácsot az ágyban...de pl. tegnap délután észre sem vette, hogy nincs ott a többiekkel, /no meg gyorsan eltüntettem Zéti tépőzáras békáját nehogy arról eszébe jusson/ így nem sürgős :D "Szerencsé/m/re" csak néha cipel magával ezt-azt, nem ragaszkodik semmi játékhoz sem hosszú ideig...s így van ez Zétivel is :)

Almi!
Míg nem mész dolgozni fura lesz neked is Atti hiánya.
Még jó, hogy viszonylag hamar eltelik a délelőtt...azt hiszem az angol oviba is csak délelőttre adom be majd Zétit:roll: ...megőrülnék az egész naptól...pedig Boró jó kis figyelemelterelő...amiket mostanában művel :shock:

Szandra!
Akkor ma várunk :)

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


Ja, Manka!

Szárított pari a CBA-ban a hidegkonyhás pultban kapható.

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


Sziasztok!

Évi :-) ezek szerint Te még nem vagy ovi érett :-)

Ábel a héten 1 nap volt oviban, örömmel ment újra, erre sikerült összeszednie egy hányós, hasmenéses vírust. :twisted: Most majd izgulhatunk, hogy Luca csak a hasmenéses részt vegye át, nem lenne jó a nyári dolgot végig csinálni :-(

Közben Ábel "filmsztár" lett :D Na jó, csak néhány bevágásban szerepel ebben a filmben:
http://videotar.mtv.hu/Videok/2011/10/1 ... ellen.aspx

Amikor kruppal bekerültünk a kórházba 2 hete az éjszakás doktornénivel készítettek riportot és megkért, hogy néhány bevágásban szerepeljen Ábel vizsgálat közben. Remélem több ilyen fajta filmet legalábbis ilyen szereposztással nem vállal. :shock: :D

Emőke

Kép


Kép
birdie
 
 


Emőke.

Mindjárt megnézem ez a kis beteg filmsztárt:))

Manka.
Köszi a tegnapot,tényleg jó volt,már alig várom hogy kipróbáljam a tálat..Annak meg külön örülök,hogy végre megismertem személyesen Orsit és Évit.Igaz mint kiderült már cini voltunk együtt:))

Hát az biztos,hogy nem könnyű elengedni a gyerkőcöt az oviba,de kitartás,pár nap és mindenkinél helyre áll minden.

Utálom ezt a borongós időt,ennek ellenére mindenkinek szép napot.

Hajni és

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
szhajnal
Vecsés
 
 


Emőke.

Megnéztem!Ne szerénykedj,te is Tv-Sztár lettél:)))

Hajni

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
szhajnal
Vecsés
 
 


Sziasztok!

Jöttem megnézni hogy haladnak a friss ovisok! Szuper, hogy jó a kezdet!

Orsi!
Nagyon sajnálom!!!!

Betegeskedőknek jobbulást (köztük Sárának is :? )

Ha tudtam volna, hogy Szandra nem ért rá a papírért menni beugrottam volna helyette :lol: :wink: :wink:

November első hete őszi szünet - akkorra nem terveztek valami talit???

Puszi Mindenkinek: Gyöngyi
ágyöngyi
 
 


Sziasztok!

Manka,
köszi a party-t , szerintem is jó volt :wink: és ahogyan Hajni írta, végre beazonosítottuk egymást :D és köszönet Szandrának, mert hazahozta Borókának az ottmaradt Bocit!!!

Jobban vagy Szandra?????

Orsi, Levi és Boti Baba

KépKép

KépKép
mondokorsolya
 
 


Drága Tamika!

Nagyon boldog szülinapot kívánunk (kicsit megkésve :oops: )

Kép

Ákos, Maja, Tóth apuka, Anikó

KépKép
KépKép
zumpfi
 
 


Csatlakozom az előttem szólóhoz.
Tamarának NAGYON BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNUNK!!!

Hajni és

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
szhajnal
Vecsés
 
 



Mi is küldünk millió puszit Taminak! :-)
Szandra, tegyél fel néhány szülinapi képet :-)

Emőke,Ábel és Luca

Kép


Kép
birdie
 
 


Taminak küldjük: Kép
K.

KépKép
KépKép
kevinszpészi
 
 


Kicsit ugyan megkésve de mi is BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT kívánunk Taminak.
Vendég
 



Mi is megkésve,de nagyon boldog születésnapot kívánunk Taminak!

és köszönjük mindenkinek, aki gondolt Lázárra!

KépKép
KépKép
wiki12
 
 


Köszi a köszöntéseket :)

Lányok!
Nagyon de nagyon köszönöm mindenkinek a papír gyűjtést, nem volt hiába való mert Tami osztálya lett az első. Nekünk sikerült 180kg újságot vinni így 1660kg-al lettek elsők. Azért Tami kicsit jól teljesített :)
Köszi mindenkinek, továbbra is gyűjtsétek. Ha szóltok megyek érte :)

szandrakiss
 
 



Szandra!

Köszi :wink:

Orsi, Levi és Boti Baba

KépKép

KépKép
mondokorsolya
 
 


Orsi, bocsánat, én tagnap nem tudtam... pedig beszéltünk :-( Sok-sok boldog névnapot így utólag!!! :-)

Szandra, gratulálok, nagyon jók voltatok gyűjtésben! Ilyenkor mit nyer az osztály? Nálunk anno egy kirándulós nap volt, nagyon küzdöttünk érte :-):-)
almi
 
 


Orsi, utólag nagyon boldog névnapot kívánunk!

Szandra, nagyon ügyes volt Tami :-) Gyűjtögetjük akkor tovább.

Mi még betegeskedünk. Még jövő héten se mehet Ábel oviba :-( Ez lesz a 4. hét, amit kihagy, folyamatosan :-( Remélem mi ezzel letudtuk egész télre a betegségeket :-(

Emőke

Kép


Kép
birdie
 
 



Emőke,

Zorka is újra itthon, csütörtök óta. Ő 3 napokat jár oviba, aztán 1-2 hét itthon...
Régebben nagy "divat" volt itt a topikon a sószoba. Mi most kipróbáltuk Zorkával és csodát tett!!!HIhetetlenül kitisztítja, már az első alkalom után annyi trutyit szívtam ki az orrából, mint még soha. És rögtön azt követő éjjel egy köhögés nélkül aludt. Most jöttek épp haza Mikivel. Mindenféle gyógyszer nélkül 2 nap alatt annyit javult a köhögése, mint máskor egy hét alatt sem. Vettünk sós lötyit is, párolog a szobájában. Ja és Zorka alig akar hazajönni és mindig nyúz, hogy menjünk:) Jobbulást!
Vendég
 


Judit, köszi a tippet, kipróbáljuk jövő héten. Mindkettőnek kell :-(

Jobbulást Nektek is!

Emőke

Kép


Kép
birdie
 
 


Emőke
Kitartás,és az sószoba tényleg jó ötlet.lehet,hogy a Viola még ezért nem volt beteg,mert ők a oviba minden héten mennek a sószobába.Erre még nem is gondoltam.
Judit!
Téged sem irigyellek,nem lehet könnyű...Gyors gyógyulást,és akkor hátha össze tudjuk hozni azt amiről beszéltünk!!

Orsi!Mi is nagyon BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNUNK!!

Szép napot mindenkinek,a kis betegeknek gyors gyógyulást!!!

Hajni és

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
szhajnal
Vecsés
 
 


Sziasztok!

Pótólnám gyorsan az elmaradt köszöntéseket én is!

Taminak Sok Boldogságot kívánok!

Orsinak pedig Boldog Névnapot!

Sajnos mi is el-elkapunk ezt-azt. A sószoba jó lehet, érdemes lenne nekünk is kipróbálni.. tudja valaki mikor van nyitva?
( esetleg Judit?!) A köhécselés is jellemző, de az orrszívó folyamatosan üzemel Lizával, sajnos még most is kemény az oltás helye, nemrég kapott 18hós oltást és nem borogattam időbe, be is lázasodott, és piros folt, meg pöttyök jöttek ki az oltás körül..-szerencsére már múlóban..

Emőke! A mi ovinkban is van papírgyűjtés! Hallottál róla?
T is csináltok lámpásokat? Mi csütörtökön fogunk..
Találtál már megfelelő csomagolóst a tervhez:?

Utálom ezt a vacak időt..semmi napsütés...

Manka
mankalak
 
 


Kárpótlásul csináltam vajas pogit, meg csokis diós browniet :lol:
Mindjárt jobb a kedvem... főleg, hogy a férjem azt mondta a pogira jobb lett mint az anyjáé... :roll:
mankalak
 
 


Manka.
Ez aztán dicséret:))
Most én is kedvet kaptam a sütéshez...na majd holnap csinálok valamit.

Szép estét,és jó étvágyat a sütikhez:))

Hajni

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
szhajnal
Vecsés
 
 


hali!

Nem tudom Juditék ebben sószobában voltak-e ( http://www.sobarlang-vecses.hu/ ) mi ide szoktunk menni, 500 Ft / gyerek / 60 perc, ami nem vészes, és a kísérőért nem kér pénzt Ami néni. 2 hete egy hétfőn induló köhögés keddre úgy megjavult, hogy szerdán úszni is ment MArtin :) :)
Judit, örülök, hogy Zorkénak is bevált!! Amit még nagyon-nagyon ajánlok az éjszakai "annyira köhög hogy nem tud aludni" típusú köhögésre: mangalica zsírral való mellkas és hát bekrémezés. Egy csoda! ! !

Programajánlat!! NOV 2 szerda, mivel szünet van a legtöbb oviban, megbeszéltem Móni nénivel (Cini), hogy a 11.15 -ös időpont kivételesen ovis korosztályra lesz szabva, bukfenc, azaz torna. Gyertek, ha van kedvetek, kistesók azért nincsenek kizárva. Gyertek, ha már sikerült ezt összehozni : )

e hét pénteken JAM házban 9 órakor báb előadás, 600 Ft/ fő. Van, akit az ovi visz, de önállóan is lehet jegyet venni .
julia23
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a köszöntéseket :wink:

Gyöngyi,
utólag kívánunk neked is boldog névnapot!!!

"Cini"-s Móni már küldött is egy kör mail-t, elsősorban arról, hogy holnap minden foglalkozás elmarad, illetve, arról amit Julcsi is írt, hogy jövő héten 11.15-re vár minden kis ovist :wink:

Adrienn közeleg a finishez - elvileg 1 hét van hátra - ha van valami fejlemény feltétlenül jeletkezem!!!

Orsi, Levi és Boti Baba

KépKép

KépKép
mondokorsolya
 
 


Manka,

Igen oda járunk, amit Julcsi belinkelt. Délután 3-6 között lehet menni bármikor, délelőtt délig. Hétvégén is lehet, de azt előre meg kell beszélni Ami nénivel, hogy mikor.
Én egyre inkább arra hajlok, hogy Zorka valamire allergiás. Pár napig sokkal jobban volt, mára újra nagyon köhög és nem volt oviban!!!Úgyhogy gyakorlatilag szerintem meg sem gyógyult szeptember óta, csak időnként enyhül a dolog, aztán újra erősödik. Még az őszi szünetet kibekkeljük, és ha nem sikerül teljesen meggyógyulnia vagy pár nap után újra kezdi, akkor asszem allergia-vizsgálat. Éjszaka egyáltalán nem köhög, amióta párolog a sós lötyi a szobájában. Inkább nappal és szerintem azért, mert nem tudja rendesen kifújni az orrát, szívja vissza a sok trutyit. Úgyhogy nálunk is elöl van a porszívó folyamatosan, el sem rakom.

Adrival és DÓrival találkoztunk múlt héten a sószobában:) Drukkok neki.

Minden kis betegnek jobbulást.
EMőke,
Ti hogy vagytok?
Vendég
 


Szép jó reggelt!

Húúú, Adriéknak már csak 1 hét! Drukkolunk mi is :-)

Judit, köszi kérdésed, lekopogom Ábel már jól van, se éjszaka se nappal nem köhög. Luca viszont 2 nap után megint visszaesett :-( Most éjszaka is nagyon köhögött és néha most már nappal is :-( Ma nem tudunk, de holnap és pénteken megyünk a sószobába. Hátha...

Julcsi, köszi a tippet, most már egyre inkább a népi gyógymódok felé hajlok. Ha kipróbáltam beszámolok a tapasztalatról :-)

Más: a két terhesség után nagyon felerősödött nálam a premenstruációs szindróma. Úgy emlékszem, hogy a szülések előtt nem voltam ennyire feszült, nem fájt ennyire a hasam előtte. Ok, konstans ennyire sose voltam ilyen kialvatlan, de hát ez nem feltétlen ok. Néha már a klimaxra gyanakszom :-) Tapasztalt vki vmi hasonlót? Van vmi gyógytea, gyógynövény, homeopátiás szer, akinél bevált, csökkentette a PMS-t? (magnézium, B komlex nem elég :-( )
köszi
jobbulást a kis és nagy betegeskedőknek!

Emőke

Kép


Kép
birdie
 
 


Emőke,

Érdekes amit írsz, mert én meg a "félidőt" érzem meg sokkal jobban, mint eddig. Nekem is a fejem fáj és olyan idegbeteg vagyok, hogy hozzám nem lehet szólni. Én arra gondoltam, hogy fel kéne iratnom megint fogamzásgátlót, megoldaná a gondomat. Azon kívűl nem tudom milyen csodaszer létezik erre. Szerintem csak tüneti kezelése van, fájdalomcsillapítók és hasonlók.
Vendég
 


Judit, én is jobban megérzem a félidőt. Akkorra tevődött át a hasfájásom. Annak idején a próbálkozások alkalmával de jól jött volna ez a tuti "megérzés" :-)
A fogamzásgátlóban én is gondokoztam, de mivel miómám van, (most már 2 is :-( ) próbálom utolsó lehetőségként bevetni a hormontartalmú szereket, pedig az megoldás lenne rá, az biztos.
Citromfű teát javasolnak még. Ha találok vmit megírom.

E.

Kép


Kép
birdie
 
 


Hello Csajok!

Én nem igazán figyeltem meg ennyire magam, bár lehet benne vmi, én is sokkal feszültebb vagyok előtte.., de én depresszióra gyanakodtam, és mivel a gyerekekre vetítem a feszültséget, vagy bennük látom a rosszat, pedig ugye velem lehet..., a psichonénihez jártunk-járok a gyerekkel mondván neki van valami baja..aztán lassan rájövök, hogy velem van a gond........... :x
mankalak
 
 


Emőke,

Hát ja, nem kellett volna LH-teszt:)

Örülök, hogy írtátok ezeket, ezek szerint nem csak én vagyok idegbeteg anyuka:) Lehet, hogy nekem is pszihomókushoz kéne mennem...lassan bedilizek.
Vendég
 


Hogy ne érezd egyedül magad Judit, leírom :-) Legutóbb úgy éreztem, hogy középidőtől voltam "zizi" egészen addig, amíg meg nem jött. Az meg ugye kb 14 nap. Hááát nem kívánom senkinek. A feszültségtől úgy éreztem nem férek a bőrömbe :-( Már magamnak elviselhetetlen voltam :-( Ok, most kicsit sok minden van rajtunk, de akkor is ez már sok volt. Ezért kezdtem el kutakodni, hogy tudnám ezt csökkenteni.
A pszichomókusról. Nagyon sajnálom, hogy nálunk - értem ezalatt Magyarországot- nincs benne a mai napig a kultúránkban, hogy a mentális karbantartás u.olyan fontos, mint a fizikai. Amíg nyiltan beszélünk arról, hogy elmegyek a háziorvoshoz vagy vmilyen szakorvoshoz, annyira titkolják vagy furcsán néznek arra, aki veszi az energiát, időt és pénzét és gondozza vagy csak karbantartja a lelkét. MÉg mindig a "dilidoki" kategória nálunk a pszichológus :-(

Emőke

Kép


Kép
birdie
 
 


Megyek én is a dilidokihoz:)))Mikor megyünk?Úgy tudom létezik csoportterápia is:)))
Mert kezdek én is kicsit bekattanni:)
Hát nálam is felborult a szülések után sok minden odabent.Felírta a doki megint kb fél éve a fogamzásgátlót,de nem történt javulás,talán annyi,hogy görcsök elmúltak,de nekem egy hónapban 2 hetet megvan.A 12-13. szem gyógyszernél,elkezdek vérezni,a 20 ik szemnél elmúlik,és kb 3-4 nap után megint megjön.Kicsit már kezdem unni(meg a férjecském is nehezem viseli).A dokim,meg nem érti mitől van,azt mondja,hogy lehet ,hogy már "öreg a vagyok a gyógyszerhez....

Nem tudom mi a megoldás.....

Adrinak drukkolunk!!

Hajni és

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
szhajnal
Vecsés
 
 


Hajni, a csoportterápiát úgy hívják, hogy babanet társalgó :D

Kép


Kép
birdie
 
 


Ja és Hajni, tessék csak azt a bizonyos harmadikat, amit Gábornak a munkáért cserébe bevállaltál realizálni :D Tuti megszűnik 9 hónapig ez a gondod :-) Meg talán utána is néhány hónapig.

E.

Ok, ok, kibicnek semmi sem drága vagy hogy mondják szépen más "kezével" szedni a csalánt :-)

Kép


Kép
birdie
 
 


és akkor egy teljesen más téma, hogy most aztán teljesen velem legyen tele a topik :-) (betegecske gyerekecske alszik :-( )
Karácsonyi díszek.
Láttam vhol vattából (?) "hógolyófüzért". Csinálnék ilyet, de nem tudom, hogy cérna vagy damil (vagy mindkettő) jó hozzá? Mivel lehet "konzerválni", hajlakk? vagy vmi spéci keményítő lakk?

köszi a tippeket

Jaj Manka akartam írni. Sajnos a gyereke, betegeskedés miatt a tervünk idén karácsonyra nem készül el, de nem adtuk fel, csak kb márciusra lesz belőle vmi.
E.

Kép


Kép
birdie
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: