Új privát üzeneted érkezett!

EViSAN!!

Én is hyáli vagyok, jó lenne ha beindulna a topic, örülnék ha tudnék gyáli anyukákkal talizni! Sétálni vagy csak dumálni, a gyrekek is biztos örülnének a társaságnak!! Én szivesebben viszem barátnőkhöz, mit ilyen beteges időben közösségbe! :lol:


GYERTEK GYÁLI ANYUKÁK, barátkozzunk!!!!!!!!!

Kép
Kép
liló
 
 


Szia Liló!

Végreeee valakiiii!!!!!!!!!!! Olyan magányos vagyok!!!!!!!!!! :cry:
Sétáink alkalmával itt Gyálon, egyre inkább fedezem fel, hogy mennyi kismama lakik itt és vhogy senki sem akar barátkozni.
Tényleg szinte senkivel nem tudok beszélgetni,mert itt egy barátom sincs. Mind messze laknak.
Baba-mama klubba is olyan jó lenne járni, kb. egy hónapja elmentünk a kislányommal, vártunk, és aznap senki nem jött. Csalódás volt.

De most jó, hogy benéztem ebbe a topikba, egy pici mozgás, ha nem is sok. Jó lenne, ha többen is benéznének ide.

Gyere máskor is, beszélgessünk!!!!


Üdv: Évi

Kép
evisan
 
 


Szia!

Nagyon örülök, hogy legalább Te itt vagy! annyiszor jöttem már ide, de senki nem volt! Nekem is feltünt, hogy a kismamák nem szeretnek ismerkedni, a játszótéren dumálgatnak, de utánna már köszönni sem akarnak!!

Mesélj magatokról és a kislányodról! Első baba?
Gyere gyakran hátha jön még valaki!!

Kép
Kép
liló
 
 

 
 

Szia!

Igen, ez furcsa. Arra gondolok, amit írsz, h dumálgatnak, aztán utána meg köszönni sem. Nem tudom miért van ez, de én arra gondolnék, h az egymás iránti bizalmatlanság lehet az ok. Pedig biztos te is tudod, hogy amikor felülünk egy biciklire, vagy motorra, és megyünk hosszú kilométereket, a többi biciklis vagy motoros köszön egymásnak az országutakon vagy mittudomén pl. Trabantos, Wolswagenes "családba" tartozók stb. és én ezt tök jó dolognak tartom. Összetartja az egy "családba" tartozókat, de a kismamáknak is így kéne felfogniuk. Én pl. mostanában rászoktam arra, hogy köszönök minden kismamának, akkor is ha nem ismerem. Lehet, hogy néhányan hülyének néznek emiatt, de mind1.

A kérdésedre válaszolva:
Igen, első babám Zsófi, most 9 hós, de a vonalzómban látod. Sokat parázok, ahogy ez jellemző az első gyerekesekre, sokszor kerülök depresszió közeli hangulatba, de harcolok, hogy el ne hatalmasodjon, de nehéz. Nagyon imádom a kiscsajt, nem tudok betelni vele, ahogy növekszik, egyre jobban imádom, de néha nagyon nehéz. Arra gondolok, hogy olyan elszigeteltnek érzem magam a többi embertől. Így telnek a napjaink: reggel felkelünk, itthon teszünk-veszünk a nagy csöndben, max. a rádió, vagy a tv a társaság, nem nagyon megyünk sehová, ha elmegyünk sétálni 1-2 órácskára itt Gyálon a kis csöndes utcácskákban, de akkor sem történik semmi :? .... alig beszélek napközben valakivel, alig találkozom valakivel, szóval olyan nagy nihil ez az egész Gyed. Számomra ez nagyon szar. Mert előtte egy családsegítőben dolgoztam, ahol iszonyú pörgés volt, állandóan emberekkel beszéltem, stb. most meg szöges ellentéte van. És én csak egy arany középutat szeretnék megtalálni.

Hű, jó sokat írtam már. Legközelebb még írok Zsófiról, dehát ő egy szuper csaj, ezt a védőnőnk is megmondta már legelső találkozásnál. "Anyuka, nem kell görcsölni. A gyereke egy szuper csaj, magával van baj". Ezt mondta.

És veletek mi a helyzet??? Minden érdekel, amit írsz. Írj magatokról, vagy bármiről. Bocs, h ilyen hosszúra sikeredett.


Szia, jó éjt,
Évi

Kép
evisan
 
 


Szia!

Örülök, hogy sokat írtál! És teljesen átérzem azt amit most érzel!
Nekem is első babám, és hidd el szerintem senki nem parázik annyit amennyit én :lol: :lol: Mindentől féltem Moncsit, apa szerint már kicsit betegesen is, de hát ilyenek vagyunk mi anyukák :)
Nekem is voltak, és vannak is nehéz időszakok, főleg az elején, mikor tényleg nincs annyira társasága az embernek, ezt nehéz megszokni! Persze ott van a gyerekem, de azért néha kell az , hogy emberkkel is találkozzunk, beszélgessünk, de ezt nehéz úgy, hogy más kismama nem akar! Pedig szerintem a gyerekek is jól el lennének, egymással amig anyu pletyizik :D :D
A depresszió közeli hangulat..... :cry: tudom milyen az! (Bár lehet, hogy erős depihangulatnak nevezni ) Minden esetre nekem is volt hasonló, és folyton küzdöttem ellene!Mikor rájöttem, hogy a szülés körülményei hatottak ki ennyire rám, próbáltam megoldani, és szerencsére sikerült! Sokat jöttek a barátnőim, és jött a nyár mikor jobban lehet egy babával mászkálni, nem kellett folyton otthon ülni és ilyenkor nem volt időm "gondolkozni", így sikerült megoldanom!! Hát, nekem ez jött be!

Moncsim már másfél éves, igazi kiscsaj! Okos, értelmes kislány! Mondja, hogy apa, mama, baba, papa, Ölelget, puszit ad! Imádom őt! Szeret hisztizni is, szóval tényleg egy igazi kiscsaj! :D :D

Készülsz már a karácsonyra? Zsófi mit kap? Mi még nem döntöttük el, de azt veszem észre rajta, hogy egyre jobban szeret babázni, bár nálunk szinte percenként változik az aktuális kedvenc :D

Megpróbálok képet felrakni róla, bár hiába méretezem át, mindig azt írja a gép, hogy túl nagy a méret, na majd meglátjuk sikerűl-e!!


Na, látod azért én is tudok írni! :D Kép

Írj nyugodtan bármiről!

Szia

Kép
Kép
liló
 
 


Szia Liló!

Nem jöttem tegnap este, mert lefeküdtem korán. Most is már kéne mennem aludni, mert elkapott egy jó kis nyavalya. Olyan náthás vagyok, hogy az nem semmi. Fáj a torkom, taknyolok, nyálazok, meg minden. Ha Zsófi elkapja, akkor lesz ám nemulass. Eddig még nem volt beteg, annak ellenére h mi a férjemmel már voltunk. Csoda lesz, ha megússza. Szoptatom még, lehet, hogy ez ad neki védettséget.

Aranyos, szépséges a kislányod, nagyon kis okos szeme van. Majd én is rakok fel képet, de nem most. Akkor Móninak hívják ugye?

Igen, készülünk a karira. Most úgy terveztem, hogy ez az első babás karácsonyunk, nagyon megadjuk a módját, mert én már nagyon sok éve erre vágytam, és tervezgettem, és úgy gondoltam, hogy majd még inkább megszépíti egy gyerek a karácsonyainkat. Vettünk neki benn Pesten a Mária Nagykerben egy gyönyörű ünneplő ruhát. Majd készül egy csomó fénykép, és akkor teszek fel. Úgy fog kinézni benne, mint egy királynő, mint egy kopasz királynő. :D :D Merthogy ami kevés haja van, az sem látszik, mert szőke, és iszonyat vékony szálú. :D
Aztán ma gyúrtam meg a mézeskalács tésztáját, holnap meg kisütöm a formákat, 22-én meg kidíszítem őket.

Az ajándékozást sajnos megint túlzásba vittük, de nem azért mert nagy ajándékokat, hanem mert sok embernek adunk. Ők a legközelebbi családtagok: Zsófi, anyósomék, anyukámék, öcsémék, férjem, férjem tesója, nagymamám, másik nagyszüleim. Hát ennyi. Ha mindenkire 3-4 ezret számolok, akkor is jó kis összeg jön ki a végére. Pedig mindenki tényleg csak apróságokat kap. Gondoltam arra is, hogy csinálni kéne valamit (mármint ilyen kreatív dologra gondoltam) dehát Zsófi mellett örülök, ha a házimunkát megcsinálom.
Zsófi pl. egy többfunkciós kelj fel jancsit kap tőlünk (asszem 1400 ft volt). Na meg kapott most egy kis szandált, amiben szobában tud teperni, mert már kapaszkodva feláll. Képzeld az Europarkban vettük, Siesta, és 4900 ft volt. Van ott az emeleten egy bababolt, ott vettük. Aztán voltunk tegnap a Brendonban, és ugyanez a szandál 11.000.

És ti hogy készültök? Pl. arra is gondoltam, hogy milyen kár, hogy Gyálon nincs ilyen karácsonyi készülődésnek nevezett összejövetel kismamáknak vagy akárkinek. Pl. el tudtam volna képzelni, hogy összejöjjenek anyukák egy ilyen közös mézeskalács sütésre.

Na megyek, megint jó sokat írtam.

Szia:
Évi

Kép
evisan
 
 


Szia!

Hú, beteg vagy? az nem jó! Pihizz nagyon sokat, és igyál sok mézes citromos teát!
Moncsit még én is szoptatom, tudom hogy ez sokat jelent egy picinek!!

Nekünk tavaly volt az első babás karink, és tényleg a fa volt nagy szám, akkor volt Moncsi 6,5 hós annyira még a játékot sem "értékelt" annyira, persze tetszett neki, de ilyen kicsin még szerintem nem is fogja fel, hogy mi az a karácsony. A ruháról jut eszembe.. Én is gondoltam veszek valami szép ünneplő cuccot neki olyan aranyos lenne benne!! És képzeld mit csinál mostanában a ruháival!! Kiveszi a szekrényéből maga elé teszi és rohan a tükör elé, majd vidám kiabál, nevetgél hogy bizony milyen jól áll
neki!! :D :D Hihetelen mit tud csinálni :D :D
Az ajándékozás, hát nem egyszerű! Huszon valahány embernek kell ajándékot vennem(és ez mind közeli rokon: anyumék anyósomék testvérem, sogór, nagyik dédik stb)ha mindenkinak csak kb 2-3000 ft-ért veszek ajándékot az nem semmi összegre jön ki(ahogy te is írtad) De ez alatt, annyira nem is lehet normális ajándékot venni, olyat meg nem akarok, aminek tudom, hogy nem örülne!

Én kreatívkodtam is! :D vettem kerete, csináltam egy szép képet Moncsiról szépen megszerkesztettem és a nagyik ezt kapják az ajándék mellé, meg csináltam egy cd-t sok képpel, és zenével! Hamar kész volt és szerintem nagyon szép lett! :lol:

Viszont annyira nem tudtam, hogy mit kéne vennem Moncsinak, mert szinte minden héten kap valami játékot! Eldöntöttük apával, hogy kap egy hip-hop zebrát, mert amint meglátta az újságba mutogatt, hogy neki az tetszik! De milyen az anyai szív?? Megvettük múlthónap végén és odaadtam neki még aznap! :lol:
Csak elég drága volt (20.000 ft) így megbeszéltük apával, hogy akkor karira valami kisebb ajándékot kap! Ma meg is vettük, egy babaát kap ami pisil, iszik, lehet öltöztetni, van bilije sok ruhája! meg vettünk mellé egy pónit, mert azokat is imádja!

A siesta szandi az nagyon jó választás, és elég jó áron volt! Moncsinak is volt, 2 hónap alatt 2 olyan gyorsan nő, hogy csak néztem!

A karácsonyi vacsi is nagyon gyors kaja lesz, hiszen baba mellet nem egyszerű a főzés! Csinálok rakott satos-tejszínes csirkemellet(kap 10 perc alatt kész) Meg Valami levest, ma megcsináltam a mézeskalácstésztát, azt holnap kisütöm és ennyi! Nem viszem túlzásba :D

Tényleg jó lett volna valami karácsonyi készülődés kismamáknak, de emlékszem mikor jártam itt Gyálon szülésfelkészítőre egy kismama sem dumált egymással, bementünk majd kijöttünk! Egy anyuka van akivel eléggé jóba lettünk, de csak azért mert egy volt a dokink, és így volt téma! De csak akkor dumálunk ha az utcán összefutunk!
Ami szerintem egy kicsit rosz!

Jaj, de most látom mennyit írtam Bocsi ha untattalak! De ha egyszer elkezdek írni.. :D

Kép
Kép
liló
 
 


Szia Liló!

Először is Boldog Karácsonyi Ünnepeket kívánok nektek!!!
Nem untattál.

Képzeld, tegnap reggel leírtam neked egy hosszabbat,aztán elszállt. Kicsit ideges lettem. Aztán utána már nem írtam, mert indultunk anyósomékhoz (ők az Üllőin laknak). Kicsit sűrű napjaim is voltak mostanában. Harmadik napja éjszakázom. Első éjjel Zsófi fél óránként felkelt a megfázása miatt, ezért nem aludtunk. Második éjjel hajnal 2-ig a férjemmel fákat díszítettünk, mondván, hogy most vagy soha, mert Zsófi nem hagyna minket nappal díszíteni. És volt még egy cél, a meglepetés, ha reggel felébred a kislány, már teljes pompájukban díszelegjenek a fák. De 2-ig díszítettünk, és kb. 4-kor aludtam el, mert egyszerűen akkor már nem jött álom a szememre. 7-kor meg már keltem. Tegnap meg (vagyis ma) még elmentünk sétálni. Mondjuk már éjjel 1-kor aludtunk, csakhát az előző két éjszakát is be kéne pótolni.

Remélem jól telnek az ünnepnapjaitok, most megyek, mert egy kicsit rendet kell csinálni.

Még1x bocs, hogy nem írtam vagyis írtam, de az balesetet szenvedett.

További boldog ünnepeket!!!

Szia,
Évi

Kép
evisan
 
 


Szia!

utólag is boldog karácsonyt kívánok nektek!

Szegény Zsófi, remélem már jobban van!


A karácsonyunkjól telt, Moncsi annyi ajándékot kapott... :D azt se tudja melyikkel játszon, jó volt látni a kicsi arcát ahogy boldogan bontogatja a csomagokat! Mi is kicsit elmaradtunk, apa este 8-kor hagyta abba a fa díszítését, én meg leraktam addig aludni a kicsi hercegnőt! De nekem ebben az egész ünnepbe az tetszik, hogy végre egész nap 3 vagyunk itthon!

Mit csináltok szilvesztrekor(tudom buta kérdés) :D

Mi azt amit tavaly, itthon leszünk és játszunk! :D

Megyek mert rengetg még a dolgom!

Szia

Kép
Kép
liló
 
 


Szia!!!

:( Írtam megint egy hosszút, nem mentettem el, és "kiléptetett" a topicból. :twisted: :( Imádom az ilyet.
Na mindegy, megpróbálom felidézni nagyjából, hogy miket írtam.

Szóval:
Tök örülök, hogy írtál, mert már minden nap néztem, hogy jött-e valami tőletek. :D

Még mindig egy kicsit taknyosak vagyunk, de már kifelé megyünk belőle, szerencsére láz nincs, csak orrfolyás. Zsófi is jól érzi magát, sőt túl jól is, állandóan lefáraszt, :shock: egy kis torpedó. :D Csak szegénykémet mostanság a porszívóval kergetem az őrületbe, mert sajnos le kell fognom a fejét, és kiszívni az orrát, nehogy arcüreggyulladást kapjon, és ilyenkor nagy balhé van itthon. :D

A szilvesztert persze mi is itthon töltjük szerintem teljesen hétköznapiasan. Koccintunk,aztán kész. Remélem lesz valami jó kis zenés műsor a tv-ben. Valami újévi koncert vagy ilyesmi. Csak kicsit szomorú vagyok, hogy ezzel már vége is lesz az ünnepeknek, mert szeretem ezt az időszakot, főleg a karácsonyt.

Zsófi is rengeteg ajándékot kapott, pedig mondtuk mindenkinek, hogy így is sok játéka van, nem kell. Főleg a férjem bátyja vett neki egy csomó kis hülyeséget. Így is a legjobb játékok azok, amikhez nem kell játék, nem kell semmilyen tárgy, hanem csak a fantázia. Ezekre a kukucskálósakra gondolok, meg tapsi-tapsi mamának, meg kerekecske-dombocska, meg menekülj mert elkaplak, ilyesmiket szeretünk legjobban játszani.
Mostanában mondókákat tanulok. Van egy tök jó könyvem itthon, Forrai Katalin: Ének a bölcsődében a címe. Ezekből tanulom a kis mondókákat meg dalocskákat. Nagyon jó, nagyon fejlesztik a gyerekeket, meg a szókincset, a fantáziát, jó ritmusuk van.

Ma pl. ezt tanultam, erre lovagoltatni lehet, de pl. csak úgy is jó elmondani neki:
Az én lovam hintaló, hátán piros takaró,
tarka háta fényes, áll a hintaló.
Vágtass-vágtass hintaló,
hintalovon szállni jó,
Szőnyeg a te réted,
Vágtass hintaló.

Vagy:
Nézzél rám, itt a pacikám,
Ide hipp, oda hopp, tovarobog ám.
Hej, hipp-hopp, tovarobogok,
A mező ügető lovasa vagyok.
:D
Milyen játékokat kapott a kislányod? És hogy tetszett neki a fa, meg úgy az egész karácsony? Merthogy tavaly még ő is nagyon picike, volt, gondolom akkor még nem fogta fel úgy az egészet, mint most.

Megyek, mert múlt éjjel elég rosszul aludtunk, Zsófi nagyon nyugtalan volt, szerintünk jön a foga, még egy sincs neki.


Szia:
Évi

Kép
evisan
 
 


szia!

Bocsi, de alig van időm!

Hagy kezdjem azzal, hogy köszi a mondókákat, mi is imádjuk, a csip-csip csókát már tudjuk játszani együtt! :D de ezeket is kipróbálom! A kerekecske-dombocskát is imádja, de a nagy kedvenc az erdő szélén házikó, látnod kéne, ahogy mutogatja! :D
Imádni való!!

Hát a karácsony nagyon tetszett neki! egész más volt mint tavaly! Csak nézett, hogy miért kap most ennyi játékot, akár ki jött, rögtön kapott valamit! Ezt kicsit furcsálta, de nagyon élvezte! A fát néha besegített díszíteni, olyan aranyos volt!
Kapot rengeteg babát, egy "igazi" konyhát , ruhát, ágyneműt, stb majd hozok képet, csak fel kell töltenem!

Zsófinak nincs még foga? Moncsinak már 12 van 6 hósan jött az első! szerencsére Őt alig viselte meg, nem úgy mint most az örlőfogak, abból 4 van neki kint, és ezekkel egy picit bajlódik! Használsz neki valamit rá?

Az orrszívás nekünk sem egyszerű, ha elő kell venni, már bújik, hogy nem akarja, de a muszály az nagy úr! pár pillanat alatt kész van! Persze én sem élvezem!

Majd hozok képet is!magamról is, hogy arc is legyen a névhez!

Szia
És B.U.É.K!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
liló
 
 


Szia!

BUÉK!!!!!!!!!!! :D :D :D

Gondoltam, még írok idén egy utolsót.

Amikor írtam neked ezekről a mondókákról, gondoltam magamban, húúú, mondom, lehet, hogy untattalak vele, lehet, hogy azt mondod, hogy mennyi hülyeséget ír ez a csaj. De akkor örülök neki, ha ti is szoktatok mondókázni. És látod, tudsz újat mondani, mert ezt az erdő szélén házikót nem ismerem. Hogy van ez, és hogy kell játszani? Tényleg nem tudom.

Igen, képzeld, még mindig nincs egy foga sem Zsófinak. Mi is csodálkozunk, de állítólag valakinek ilyen későn jön.
Ja, majd én is rakok fel egy-két képet, mert ígértem, de tényleg. Csak most szaladnom kell a kiscsaj után, mert valahol kószál a lakásban.

Most elköszönök, aztán majd jövőre találkozunk. Még egyszer Boldog Új Évet nektek!!!


Évi

Kép
evisan
 
 


Szia!

Hát ismét B.U.É.K nektek!!!!! :D :D

Olyan nyugisan telt a szilveszterünk, csak Moncsi végig aludta :o Pedig ment a tüzijáték ezerrel, de nem ébredt rá fel, mondjuk tavaly is végig szundizta, de azt hittem idén nem fogja!

A mondókázást mi is szeretjük, jobban elvagyunk együtt mint bármilyen játékkal, jó érzés mikor megtanulja, és örömmel mutogatja!

Leírom a mondókát amit kértél:

Erdő szélén házikó( a kezeddel tetőt formálsz magad előtt, mintha az "a"metüt mutatnád)
Abban lakik nagyanyó(szemüveget csinálsz a kezeddel a szemed elé)
Lám egy kis nyúl ott robog(én itt a kezemmel mutatom az ő tenyerén a futást)
Az ajtaján bekopog(egyik kezem az ajtó, a másikkal kopogog)
Kérleg segíts én rajtam vadász van a nyomomban(Itt a a fejemet mozgatom jobra-balra, és a vadászt utánzom)
Gyere nyusz sose félj(hú, ezt nehéz elmagyarázni, de megpróbálom:A két kezemmel mutatom azt, hogy gyere,úgy mint amikor te is hívsz valakit magadhoz, érted? :D )
Megleszünk mi kettecskén(ilyenkor Moncsi összekuporodik és belefekszik az ölembe, a fejét a vállamra hajtja)

Hát, remélem érthető volt, de a szöveg alapján szerintem simán elbirod játszani!

A fog miat nem aggódj, én is hallottam olyanokat, hogy van olyan baba akinek később jön ki! De ez nem baj!

Na megyek!

Szia

Kép
Kép
liló
 
 


Pár kép, bárezek nem karácsonyiak, nyaralásról stb!

Remélem sikerül felteni! :D Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Kép
Kép
liló
 
 


Szia!

De aranyosak vagytok!!! :D :) Nagyon aranyos ez a kis mondóka, igen, teljesen érthetően írtad le. Természetesen megtanulom. Látod, te már tanítottál is nekünk valamit. :D

Én is megpróbálkozom a képfelrakással.

Kép Kép

Kép
evisan
 
 


Kép

Itt van még egy. Na ezt a ruhát vettük neki karácsonyra. :D

Kép
evisan
 
 


Nekünk kevésbé volt nyugis a szilveszterünk. Zsófinak engedélyeztük a sokáig fennmaradást, mondjuk 11-kor így is le kellett tenni aludni, mert addigra jól beverte a fejét. :oops: Anyukáméknál játszottunk a kanapén, és közvetlenül a kanapé mellett egy számítógépasztal van, aminek hegyesek a sarkai. Megindult Zsófi négykézlábfutásban a kanapé karfája felé, csak nem jól számította ki és lendületből nekifejelt az asztal sarkának. Jó nagy púp lett a fején, ami szerencsére mára lelohadt, de nagyon megijedtem. :shock: :? Aztán a nagy sírás, és vigasztalás, meg puszilgatás után mondtam, hogy na akkor most van itt az ideje lefeküdni aludni.
Egyébként így is azon gondolkodtam, hogy rohanjunk-e a baleseti kórházba, megröntgeneztetni a fejét. Mert képzeld, kb. egy hónapja történt egy ugyanilyen baleset, akkor pont nálunk volt a védőnő. Beszélgettünk, közben Zsófi fel-felállogatott, akkor meg a szekrény fogantyúját fejelte le. Ugyanígy pukli lett a fején, és azt mondta a védőnő, hogy most induljunk, és mutassuk meg a háziorvosnak. El is vitt minket kocsival az orvosig. A háziorvosunk meg azt mondta, hogy irány a baleseti kórház. Elmentünk, csináltak egy koponyaröntgent, aztán megnyugodhattunk, mert minden OK volt. Na de most ugyanígy beverte, aztán már a múltkori fejbeütéssel kapcsolatban kioktattak, hogy mire kell figyelni. Ha hányinger, hányás, szédülés jelentkezik, akkor lehet baj (agyrázkódás).

Hát ennyi. Moncsival is történtek már balesetek?

Most nagy nehezen elaludt a lányka, de most megyek.


Szia:
Évi

Kép
evisan
 
 


Ja még annyi, hogy azon a második képen épp egy szaloncukrot kaparintott meg, azt majszolta, azért olyan maszatos a gyerek.

Kép
evisan
 
 


Szia!

Jaj, nagyon aranyosak vagytok a képen! És az a ruha..... Igazi kis hercegnő! Én meégsem vettem Moncsinak ruhát, mert szoknyába nem akartam átvinni a nagyikhoz a hideg miatt itthon meg annyi van neki, hogy nem győzöm hova tenni, így farmernaciban ünnepelt :oops:

Képzeld, pont ilyennek képzeltelek el, mint amilyen a képen vagy! :D Én csak ilyen pici képet bírtam feltenni,a nygokat nem bírom a megfelelő méretre állítani, de próbálkozom, hiszen nem sokat látsz belőlünk :D :D

Szaloncukrot majszol???? Pont kérdezni akartam, hogy mit eszik, de látom utánna leírtad :D Moncsi idén kapott először cukrot, és hát imádja, bár nem eszik minden nap, és csak egy picit kap, de azért rájött, hogy ez finom!

Így beütötte szegény Zsófi a fejét? Gondolom mennyire megijedtetek! De remélem semmi baj nincs!
Nálunk ilyen nem volt(kop kop kop), bár Moncsi is esett már el, de akkor nem ütötte meg a fejét! Ha az asztal sarkánál megy odarakom a kezem, meg a szekrényhez sem mehet oda egyedűl! Van sarokvédőnk, de én is nagyon félek attól, hogy beüti a fejét!

Én szilveszterkor is leraktam a szokott időbe aludni :D Mivel Moncsi 1-szer alszik délelőtt, estére mér eléggé fáradt, és ha nem rakom le, akkor is elalszik!

Ki a védőnötök? Nekünk a Bernáth Józsefné (Marika), de mikor terhes voltam a Kaposvári Eszterhez jártam, mert helyileg hozzá tartoztam, de szülés után elköltöztünk, igy kerültem Marikához!
Viszont a Vas Kati is itt védőnö, képzeld el, én nála születtem :D

Majd jövök még
szia

Kép
Kép
liló
 
 


Szia!

Liló!
Mit tudsz a bugyis pelenkáról??? Mert Zsófi mostanában úgy pörög pelenkázás közben, hogy az nem igaz. Azt csak úgy rá kell húzni???

A védőnőnk egy fiatal, most jött ide. Mező Bernadettnek hívják. Előtte Kati néni volt (Vass Károlyné), nagyon szerettem, meg hát neki már felnőtt gyerekei vannak. Úgyhogy nem örültem neki, amikor leadta azt a körzetét, amiben mi lakunk (mármint Kati néni adta le a körzetét) és közölték, hogy mától ez a 23 éves Bernadett a védőnőnk. Mondjuk eddig még nem mondott hülyeségeket, de azért jobban bíztam Kati néniben, mivel neki már vannak gyerekei. Terhesen én is Kaposvári Eszterhez jártam, de nála is ezren voltak mindig.

A képfelrakásban nem tudok segíteni, mert túl hosszú lenne elmagyarázni, hogy hogyan kell. De ne kicsinyítsd össze túl kicsire. Lehet, hogy azoknál, amiket feltettél az volt a baj, h túlságosan lekicsinyítetted. De Moncsi jól látszik rajtuk. Nagyon aranyos. :D :D

Moncsi már gondolom bilizik, nem? Te mikor szoktattad rá???
Megtanultam a mondókát.

Na megyek, most ébredt fel, aztán meg kell etetni. Mostanában alig akar enni. Nagyon keveset eszik, és nagyon idegesít.



Szia:
Évi

Kép
evisan
 
 


Szia!

A bugyis pelust mi is kipróbáltk, pont azért mert annyira mocorgott Moncsi a pelusozásnál, hogy alig bírtam ráadni! Egy csomagot vettem, többet nem :D Szerintem ezzel mindent elárúltam :D Nekem nagyon nem tetszett, pedig azt hittem mennyire könnyebb lesz azzal, de tévedtem. sokkal vékonyabb, nagyon gyakran kellett cserélnem, de ami miatt nem használtam az az, hogy nekem nehezebb volt ráadni mint a simá , lehetettlen bekeni a fenekét, ha sikerűl is, akkor mire ráhúzom a pelust az egészet letörti róla a pelenka! Én azt csinálom, hogy valami olyat adok addig a kezébe amivel tudom, hogy szeret játszani, ez nálunk a fényképező, amíg én cserélem addig Ő fényképező vagy a telefon és így nagyon gyorsan sikerűl cserélni! Remélem tudtam segíteni!

Viszont még pelusos, van bilije, wc szűkítője, de nem akarja! Persze bróbltama nyáron, de 1 évesen még nem igazán volt érett erre a dologra(legalábbis Ő, nem tudom más babánál ez, hogy van) Most ott taertunk, hogy miután bepisilt, szól, hy cseréljem ki, hát ez is haladás :D Én úgy tudom, hogy általában 2 éves kor körül érdemes bilizéssel próbálkozni! :? Ezen a téren nem sürgetem!

Moncsi akkor étvágytalan, ha jön a fog, lehet, hogy nektek is hamarosan lesz?? Ne idegeskedj, ha éhes úgyis jelzi, erőltetni nem szabad, nehogy rosz érzéseket keltsen bennen az evés.

Most próbálkoztam leszoktatni az éjszakai kajálásról, de nem igazán sikerül, általában párszor felkel enni de szerencsére alszik tovább! Zsófi felek éjszka enni!

Képzeld barátnőm jövőhónapban szül, kicsit irigykedek, szivesen vállalnék még egy babát, de egyenlőre nem tervezzük! Most első Moncsi!! :D Ti terveztek másodikat??

Szia!

Kép
Kép
liló
 
 


Szia!

Épp ma fogytunk ki a pelenkákból, illetve nem teljesen. De úgy vagyok vele, ha még van 5 db a pelenkázófiókban, akkor már menjünk venni, nehogy nullára kifogyjunk belőle. Szerencsére eddig még nem is volt gond ezzel. Nemrég jöttünk a Tescoból, néztem, de ott nem is lehet ilyen bugyis pelenkát kapni, vagy nem tudom, hogy melyik az. Vagy ez csak a köztudatban terjedt el ez a szó, h bugyis pelenka??? A hivatalos neve is ez??? Merthogy amiket lehet kapni, azokra az van írva, hogy nadrágpelenka. Azokat használjuk mi, meg szerintem úgy általában mindenki. De ha neked ez a véleményed a bugyisról, akkor nem fogok ilyet venni én sem.

Hát igen, lehet, h a foga miatt nem akar enni. Erre nem is gondoltam. De idegesít, hogy ma is talán 1 dl főzeléket sem evett meg (paradicsomos krumplit kapott husival). De tegnap sóskát csináltam krumplipürével, meg tojássárgával, azt sem akarta.

Zsófi is felkel még éjjel enni, 1x. Bár ha a mostani éjszakára visszagondolok, most úgy volt, hogy kb. 3 óra körül, hallottam, hogy egy kicsit felsírt. Vártam egy picit a bemenéssel, mert csak egy picit sírt, nem is nagyon, inkább csak nyöszörgés volt, addig kimentem vizet inni, és mire mentem volna be hozzá, már aludt, így most végigaludta az éjszakát.

Még egyelőre nem tervezünk másodikat. Én úgy vagyok vele, hogy nem is tudom eldönteni, hogy egyáltalán akarjak-e másodikat. Nálunk akkor nagyon át kéne alakítani az egész lakást, hogy még egy szobát tudjunk neki biztosítani.
Meg nekem most még nagyon nehéz. Most is olyan sírós hangulatban vagyok, sokszor teljesen össze vagyok zavarodva, és egyáltalán nem tudom, hogy jól csinálom-e, amit csinálok, nem is nagyon tudom senkivel megbeszélni, hogy minden, amit csinálok, jól csinálom-e. Ha meg anyukámék elmondják, hogy ők mit tartanának jónak, akkor azt nem mindig fogadom el. Pedig segítenek sokat, mert főznöm nem nagyon kell, mert náluk kajálhatunk, viszont emiatt mindenkinek ezer dolga van. Talán az a bajom, hogy nem beszélget velem senki. És emiatt sokszor már nincs is kedvem semmihez. Ellátom Zsófit, ahogy csak tőlem telik, mindent megteszek érte, játszunk, szeretem, nevetünk, de mindenben bizonytalan vagyok, és ez nagyon elszomorít. Aztán vannak jobb napjaim. Persze még jó, mert különben megőrültem volna teljesen. De akkor is, amikor nevetgélek vele, és játszunk, azt csak kívülről mutatom, belül mindig sírok. Tervezem, hogy elmenjek orvoshoz, de Zsófi mellett nehéz rávenni magam. Bocs, de ilyen panaszkodós ember vagyok. Szeretnék már egy kicsit én is pozitívabban gondolkodni, de nem tudom hogy kell. Van olyan, hogy Zsófi látja hogy sírok, és akkor rám mosolyog, pedig biztos meg van ijedve, mert nem tudja, mi a baja az anyukájának. És akkor arra gondolok, hogy egyedül csak ő ért meg engem, és akkor arra gondolok, hogy ő milyen bölcs. És persze ez tovább növeli bennem a bizonytalanságot, mert arra gondolok, hogy milyen lelki sérüléseket okozok neki azzal, hogy látja, hogy sírok.

Ne haragudj, hogy ezeket leírtam, szerintem nem is érted, mi a bajom, igazából nem is akarok panaszkodni, de én ilyen vagyok.

Szia.

Kép
evisan
 
 


Én ilyen lelkizős vagyok. Állandóan ilyen lelki hullámvölgyekben élek, már egy jó ideje. Vannak napok, amikor élni sincs kedvem, és vannak napok, amikor látszólag boldog vagyok. Karácsonykor szerencsére jobb napjaim voltak. De úgy érzem, hogy nem tudom irányítani az érzelmeimet. Vagyis ha irányítanám, az azt jelentené, hogy vagy magamba fojtom a problémákat, vagy elmondom. De ha elmondom a férjemnek, vagy a családból valakinek, akkor nem értik meg, és csak veszekedésbe torkollik. Ha meg magamba fojtom, akkor meghalok.
Meg volt már veled úgy, hogy ha valami problémád volt, és azt közölni szeretted volna valakivel, valahogy egész más jött ki belőle??? Nem biztos h érted, amit ezzel mondani akarok. Ez olyan, mint amikor mondjuk elhatározod, hogy festesz egy képet, a fejedben már látod, hogy fog kinézni, azt hiszed, hogy ez mindenkinek fog tetszeni, és amikor megvalósítod, akkor jösz rá, hogy ez nem jó, és valójában senkinek sem tetszik.

Kép
evisan
 
 


Szia!

Hagy kezdjem azzal, hogy köszönöm, hogy ilyen őszinte vagy velem!!
Sajnos sejtem, hogy miről beszélsz, nekem is volt nagyon nehéz időszakom az elején, folyton arra gondoltam, hogy jó anya vagyok-e? Mindenki tanácsokat adott és ha nem fogadtam meg sértődés lett a vége! Volt, hogy ok nélkül elkezdtem sírni, de csak ha senki nem látott! De végül sikerűlt megoldanom, és hidd el azóta minden egészen más!Tudod, erről oldalakat bírnák írni, de ez egy eléggé összettett dolog, és így leírva lehet, hogy nem azt tükrözné amit valójában írok!Nem szeretném ha félreértenél! Érted?
Neked is tenni kell valamit, mert ha nem félő, hogy csak rosszabb lesz! Mozduljatok ki otthonról, sétáljatok sokat, ne csücsülj folyton otthon! Beszélgess a férjeddel mond el neki, hogy téged mi bánt! Szerintem ha megbeszéled vele vagy a barátnőddel sokkal könnyebb lesz! Tapasztalatból mondom, hogy lépni kell! Bár így nehéz megitélni a helyzeted, de azt látom, hogy egy kicsit magányos vagy, hiányzik a társaság! Azt írtad, hogy a problémákat, vagy elmondod, vagy magadba folytod! Szerintem egyik sem jó! Ezeket MEG KELL OLDANI!De tudod mit? Hozzám bármikor fordulhatsz, ha valami bánt! Bár nem ismerjük egymást annyira de ahogy látom sok közös dolog van bennünk! De fel a fejjel! Én tudod mit teszek, ha rosz a hangulatom! Ránézek Moncsira! Onnantól kezdve már semmi nem érdekel csak Ő! Látni az ő kis boldog pofiját, mindent feledtet velem! Ennyiben talán különbözünk, hogy ha a lányommal vagyok akkor megszünik a világ körülöttem, hírtelen mindent elfelejtek! Mivel nem ugyan azok a problémáink, nem is reagálhatunk rá ugyan úgy!
Zsófi biztos furcsálja, hogy sírsz, nem érti még, de ez miatt ne aggódj, semmi baja nem lesz tőle!!Lehet, hogy egy kicsit megilyed, de szerintem más nem!
Nekem is az a bajom, hogy most annyi mindent írnák, de félek, hogy a végén tök mást látsz mint amit valójában én gondolok!
Nehéz dolgok ezek, de ha teszünk ellen minden jobb lesz!
Csak ismételni tudom magam, tenned kell valamit, és akkor tényleg jobb!
Most is félek, hogy talán nem értesz, szeretnék segíteni! Látod nem vagy egyedül! És az én gondom is megoldódott, hidd el a tied is meg fog!

Majd még jövök, de Moncsi fel ébredt! És folytatom, rengeteg az írni valóm! A pelust úgy keresd, hogy up&go! Mi pampers használtunk azon ez van, és a liberot is így adják!

szia

Kép
Kép
liló
 
 


Szia!

Teljesen érthető volt, ahogy leírtad, és nem értettem máshogy egy szót sem. Hát igen, megoldást kell találni, vagyis meg kell oldani. Mostmár tényleg el kell mennem orvoshoz, nincs mese, mert tudom, hogy ez depresszió. Csak ami megoldásokat te írsz, hogy mozduljunk ki itthonról, az abban merül ki, hogy elmegyünk sétálni itt Gyálon 1-2 órára, és ennyi. Barátom meg??? Sajna az nincs. Valahogy engem elkerülnek az emberek, valószínűleg azért, mert ilyen problémázós vagyok, dehát ez van. Meg szerintem mindez még nem oldaná meg a problémámat. Szerintem tudom a megoldást, de azt sokkal nehezebb megvalósítani. Az lenne a megoldás, ha elköltözhetnénk végre egy saját lakásba, és nem kéne anyámékkal lakni. Dehát ezt ugye nem olyan egyszerű megoldanil. Annyira irigylem azokat, akiknek tényleg saját lakásuk van, ami valóban a sajátjuk. A férjemmel is annyit szomorkodunk ezen, hogy nekünk valahogy nem akar megadatni ez, pedig ő rengeteget dolgozik. Úgy képzeld el, hogy ő elmegy dolgozni egyik nap reggel, és hazajön másnap este. Aztán akkor együtt vagyunk néhány órát, és reggel újra megy. És se szombat, se vasárnap, se ünnepnap. Most karácsonykor, 24-én is benn lett volna a férjem a munkahelyén, csak a testvére elvállalta, hogy inkább ő lesz benn szenteste, mert neki nincs gyereke, se felesége, tehát neki mindegy volt, hogy hol tölti a szentestét.
Hát bocs, hogy ennyit kesergek, csak úgy látom, hogy elég szar helyzetben vagyunk, és jogosan kérdezhetné meg akkor valaki, hogy akkor miért vállaltam gyereket. A szüleimmel meg úgy lakunk, hogy van itt Gyálon egy nagy háza apukámnak ("házunk"), ahol így néz ki a helyzet: két emelet van, alsó szinten szüleim laknak, az emeleten pedig mi (ami mondjuk annyiból jó, hogy mindenünk van, konyha, fürdő, szobák, csak), csak mégsem jó, mert valaki szinte állandóan itt van fenn nálunk. Sőt, a telken, még egy külön házban nagymamám is itt él velünk. Úgyhogy a lehető legnagyobb változatossággal így néz ki egy napunk: hol apukám, hol anyukám, aztán pedig nagymamám jönnek fel. És persze segítenek sokat, hozzák a kaját, és mondják, hogy most süt a nap, és most menjünk sétálni. Szóval főleg tanácsokat osztogatnak, és megmondják, hogy mikor mit csináljak. Nem tudom igazán felnőttnek érezni magam, nem tudok igazán önálló lenni. Merthogy részben különálló lakásban lakunk, na de mégsem. Mert attól, hogy egy szinttel lejjebb laknak anyámék, még nem tudok úgy viszonyulni hozzájuk, mint valami huszadrangú szomszédhoz.
Szóval elég nehéz helyzetben vagyunk, és ezen elég nehéz változtatni. Addig kellett volna, amíg nincs gyerek, na de én sem vagyok már fiatal, igazán nem korán vállaltam gyereket, 30 éves pont elmúltam, amikor ő született, és már 10 éve dolgozom ugyanazon a munkahelyen, ahonnan gyed-re jöttem. Tehát még azt sem lehet mondani, hogy egy hülye munkanélküli vagyok, akinek csak úgy csináltak egy gyereket. És a férjemet is 8 éve ismerem. Sőt nem is, mert 16 éves voltam, amikor először "szóba álltam" vele. Csak egyszerűen ennyire nehéz manapság lakáshoz jutni. Aki nem örököl manapság egy lakást, az magára vessen, és mi így vagyunk.
Szóval úgy érzem, ez oldaná meg a problémámat. Hogy végre önálló, felnőtt embernek érezhessem magam. Ezt pedig egy orvos, egy gyógyszer sem tudja megoldani.

Hát ennyi.

Szia,
Évi

Kép
evisan
 
 


Sziasztok!

Most találtam ezt a topicot, nemrég, októberben költöztünk Gyálra, nem messziről, Pimréről.
Egy ksislányom van, Niki (4), és egy kisfiam, Levi (1,5).
Csatlakozhatok még? :D

Orsi
thecat
 
 


Szia Thecat!

Hááááát persze, hogy csatlakozhatsz. Szeretném is kérni!!! Hurráááá-hurrráááá-hurrááá, végre még valaki!!!!!!! :) Kettős magányban leledzünk itt Lilóval, aki persze tökéletes, aranyos, és mindig várva várt társaság számomra, de én üdvözöllek köztünk.
És ha nagyjából visszaolvasod a Lilóval folytatott párbeszédeinket, akkor láthatod, hogy milyen aktív kapcsolatban vagyunk, tehát ilyen téren bennem meg lehet bízni, én innen nem szeretnék eltűnni, mert sokszor segítségre szorulok, és tanácsokra, és leginkább más kismamik társaságára.

Hű, tényleg nagyon örülök.
:)
Persze, ha van kedved egy ilyen problémázós emberhez, mint én vagyok. :oops: :? De ma egész jó hangulatban vagyok, úgyhogy ma jó társaság voltam úgy érzem.

Nem szoktatok járni a baba-mama klubba??? Mert elvileg lenne itt Gyálon szerdánként 4-6-ig ilyen is, de sajnos halott klubnak tűnik. Egyszer elmentünk a kislányommal, aztán vártunk 6-ig, és épp aznap senki sem jött. És az a baj, hogy nincs is ennek a klubnak egy központi embere, inkább csak úgy működik, mintha mi mondjuk most hárman összeállnánk, elmennénk oda, kinyitják nekünk azt a termet, aztán ott beszélgetünk, a gyerekek játszanak, és ennyi. Úghogy emiatt egy kicsit csalódtam, mert magányos vagyok, szeretnék más kismamákkal ismerkedni, és igazán akkor is csak vártunk-vártunk, és semmi...

Na megyek, mert már kifolyik a szemem itt a gép előtt. Most Zsófi hamar elaludt, mert fáradt volt, úgyhogy amióta letettem aludni, egész sok idő jut magamra, elég régóta itt ülök a gép előtt.

Szia:
Évi

Kép
evisan
 
 


Szia Évi!

Hallottam a babamama klubról, tényleg nem lenne rossz, ha feléledne... Eddig még nem próbálkoztunk vele, szerencsére itt a környéken rögtön az első hónapban megismerkedtem pár anyukával, plusz a 18 kerben is összejárunk páran, így alig van szabad délelőtt/délutánom.
A hétfői foglalkozásra viszont elmentünk párszor, az nem rossz...
Nagylányomat reggel oviba hordom, délután foglalkozásokra, Levivel csütörtök délelőttönként a BabaDúdolóba járunk (PIK, 18 ker), a lányommal azt tapasztaltam, nagyon szuper foglalkozás, és sok anyuka összeismerkedik ott.

Ti Gyál melyik részén laktok?
thecat
 
 


Sziasztok!

Vagyok én is, csak annyi dolgom van... :lol:

Orsi üdvözöllek köztünk!! A mi gyerekeink majdnem egy idősek, Moncsi decemberben volt 1,5 éves! talán ez a topig is beindul? :D Évivel tényleg jól kijövünk, nagyon birom, aranyos!

Évi, még hogy tökéletes vagyok?? Hát, ez megtisztelő köszönöm :o :o :D :D De azért annyira nem!
:lol:

Én is próbálok gyakran jönni, ami általában sikerül is! :D
Még soha nem voltam a gyáli baba-mama klubba, indokom nincsen valahogy ez kimaradt! :lol:
Ezt eléggé kitárgyaltuk, nekünk valahogy nem sikerült a babás anyukákkat megtalálni! Volt, hogy köszöngettünk idegen anyukáknak, de azok inkább furán néztek ránk, ugye Évi :D

Mennem is kell, épp mosok, Orsi mesélj magadról!

Sziasztok

Kép
Kép
liló
 
 


Sziasztok!

Gyorsan írok, utána mennem kell Nikiért, viszem ovis aerobikra.

Látom a lakásról volt szó legutóbb, sajna ez minket pont tegnap érintett fájóan: ne is akarjátok tudni, mennyi lett a törlesztőnk. :(

Tényleg én is este néztem, hogy Moncsi szinte egyidős Levivel! :D Moncsi próbál már beszélni? Levi már annyit sem mond, amennyit eddig mondott..... :? Leszűkült a szókincse a hammm-ra....

Magunkról: Mi eddig itt laktunk nem messze az Alacskai lakótelepen, akkor megszületett Niki (addig bankban dolgoztam, Zuglóban). Az első pár hónapot nehezen éltem meg, főleg, hogy jött a tél, és a férjem rengeteg dolgozott, naponta szinte alig láttuk.
Évi, kicsit irigyellek is, hogy annyi segítséged van, bár tudom, néha terhes is tud lenni, de én mindent odaadnék, hogy a közelben rokon legyen...
Aztán 2006 januárjában sajnos volt egy méhen kívüli terhességem, kórház, műtét lett a vége, utána amikor már majdnem feladtuk a kistesó-projektet, összejött Levi.
Niki nálunk a fő cserfes, aki mindenütt ott sürög-forog, mindenkihez van néhány szava,a társaságok középpontja szokott lenni. Levi csendesebbnek, fegyelmezettebbnek indult, de Niki nagy hatással van rá. :lol:

Nikit a Havannai lakótelepre hordom oviba, reggel 8ra általában, utána a délelőttök a bevásárlásról szólnak, illetve csütörtökön BabaDúdoló, majd ha nagyobb lesz Levi, keddenként is.
Hétfőn délután Niki angolra jár, kedd-csütörtök aerobik (nagyon igényli ezeket a foglalkozásokat), szerdánként egy anyukával járunk össze a szomszéd utcából, pénteken pedig alkalmanként egy budai barátnőmmel, ahol szintén két hasonló korú gyerkőc van.
thecat
 
 


Szia Liló!
Szia Orsi!


De jó, hogy ennyit írtatok! :)

Tényleg, Liló, te Lilla vagy egyébként??

Orsi, én meg azért irigyellek, hogy ennyi programra jártok. Én meg úgy vagyok, hogy lassan 10 hónapja jóformán csak itthon ülünk, elmegyünk 1-2 órára sétálni itt a környéki utcákban, aztán ennyi. Néha elmegyünk anyósékhoz egy délutánra, és ebben ki is merülnek a programjaink. Férjem is rengeteget dolgozik, úgyhogy nem megyünk sehová. Dehát úgy lászik mindenkinek a saját problémája tűnik a legsúlyosabbnak. Tényleg sok segítségem van, de ezért én egyáltalán nem irigylem magam, és hidd el, sokszor kívánom magunknak, bárcsak ne lenne ennyi segítségem, bárcsak teljesen önálló lehetnék. A főzéssel is úgy vagyok, hogy aránylag szerinem egész jól főznék, bár nem különösebben szeretek főzni, de szoktam nagy ritkán. Csakhát nálunk az van, hogy nagymamám is, ha kell, ha nem kell, ellát minket kajával, aztán anyukám is főz, ő is ad kaját, úgyhogy ha még én is főznék minden nap, akkor aztán nyithatnánk egy kifőzdét.

Azt írtad, hogy a kisfiad most "visszaesett" a beszédfejlődésben. De állítólag emiatt nem kell izgulni, merthogy ez teljesen természetes dolog. Gyermeklélektannal foglalkozó könyvben olvastam erről, meg asszem egyszer valami újságban is találkoztam ezzel a témával. Valami olyasmi a lényege, (nem biztos hogy jól el tudom mondani) hogy minden fejlődésben van némi visszaesés egy kis időre, de nem tudom jobban elmondani, mert bonyolult. Szerintem ahhoz lehetne hasonlítani, mint amikor hatalmas vihar van, és a vihar tetőpontja előtt úgy tűnik, mintha mindjárt kijavulna az idő, hogy aztán teljes erővel lecsapjon. A természetben minden így működik. De nem akarok okoskodni, lehet, h tök hülyeség, amiket írok.

Ezt a baba dúdolót én is felfedeztem. Már vagy 2 hónapja tervezgetem, el kéne menni egyszer, csak olyan nehéz rávenni magam arra, hogy elinduljak. Teljesen berozsdásodtam az itthon levésben. Meghát a buszra is felszenvedni a babakocsit. :? Mostanában csinálom a jogsit, már csak a forgalmi része van hátra. Tavaszra meglesz, és akkor már sokkal könnyebben mozgunk majd mindenfelé.

Apukámmal meg tegnap épp azt beszélgettük, hogy be kéne indítani ezt a baba-mama klubot. Valahogy kedvet kéne csinálni hozzá a kismamáknak, anyukáknak jó kis programokkal. Ötleteket kéne gyűjteni, hogy milyen programok lennének azok, amelyekkel abszolút kedvet lehetne csinálni hozzá, hogy jöjjenek. Aztán ha megvannak a programok, írni kellene a wordben egy felhívást, ilyesmit, hogy mittudomén, minden kedves kismamát szeretettel várunk ilyen és ilyen programokkal (mittudomén: ruhacsere, kézműves foglalkozás, néha meg lehetne hívni egy-egy előadót, szakértőt, pl. egy védőnőt, gyerekorvost, pszichológust előadásra, ill. tanácsadásra).
Szóval ezt én így kitaláltam, és lenne is kedvem véghezvinni, megszervezni, célul tűztem ki. :) :) Csak ötletek kellenének, egy kis fantáziával fel lehetne támasztani ezt a haldokló klubot. Segítsetek ti is ebben, ötletek kellenek!

Na megyek, nekem is ki kéne magam pihenni néha. Mindig olyan későn fekszem. Zsófi 8-9 körül elalszik, aztán még utána vagy takarítok, vagy magammal foglalkozom. Sajnálom az időt az alvásra.


Jó éjt, sziasztok!

Kép
evisan
 
 


Hol vagytok???

Kép
evisan
 
 


Sziasztok!

Bocsi, vagyok, de a szokásos időhiány :lol:

Csak pár percem van amíg Moncsi fürdik apával. Nekem tetszik az ötleted Évi, de nagyon félek attól, hogy egy kismama sem jönne el, pedig ötleteim vannak!pl: munkába állás, tesó projekt stb Holnap leírom a többit hogy én mire gondoltam!

Mi az a baba dúdoló? Lánykám egyre jobban igényli a gyerektársaságot is ,de nem tudom hova merre kéne nézelődnöm! Ez a dúdoló dolog tetszik, lehet megpróbálom!

Most csinálod a jogsit? Nem nehéz Zsófi mellett? Nekem már régóta megvan, de mióta Moncsi megszületett a játszótérre, meg faygizni stb gyalog mentünk! Télen meg nem szeretek vezetni, a csúszós utak miatt, bár ez miatt most nem kell aggódnom :D , de ahova tehetem gyalog megyünk, persze ha nagy bevásárlás van, vagy barátnözni megyünk tényleg nagyon jól jön! És Moncsi is szeret kocsikázni!

Nekem sem kell nagyon főznöm, anyu minden reggel hozza az ebédet! Ne gondoljátok, hogy egy elkényeztetett valaki vagyok, de nekem ez nagy segítség! Nem tudom mikor lenne rá időm! Persze szoktam fözni, de azt inkább hétvégén!

Orsi, hát Moncsi sem igazán beszél, sőt... :lol: Mond egy két szót, mindent megért, bármire meg lehet kérni, de beszélni inkább babanyelven szokott, engem annyira még nem zavar, hogy nem beszél! Még lenne mit írnom, de mennem kell!

sziasztok

Kép
Kép
liló
 
 


Sziasztok!

A tegnap nálunk is kaotikus volt: Levit 4 re vittem orvoshoz kontrollra, utána rohanás Nikiért az oviba, hogy 5re odaérjünk angolra... És egész nap szörnyen fájt a fejem . :(

Ez a babamama klub tényleg nem rossz ötlet, itt Gyálon már sok anyukától hallottam, hogy szívesen eljárna, ha lenne "gazdája" a dolognak. Szerintem lehetne egy kis foglalkozás, közös tapsikolás-mozgás része, utána minden alkalomnak lehetne témája, a gyerekek meg közben közösen játszhatnának!
Én tudok szerezni 1-2 esetleg 3 anyukát, akik eljönnének, ha beindulna....

A BabaDúdolót eredetileg egy óvónő vezette, olyan ringató-féle foglalkozás, mondókázás, éneklés, közösen az anyukákkal, ez olyan fél-háromnegyed óra, utána a maradék idő játék a gyerekeknek, az anyukáknak meg beszélgetés. Én ott Nikit amikor hordtam, nagyon sok anyukát megismertem, akikkel még most is tartjuk a kapcsolatot.

Én szeretek főzni, sőt általában az a baj, hogy túl sokat főzök: tele lesz a fagyasztó, utána min egy hétig nem főzök semmit, mert mindig van ebéd...

Nekem 98 óta van jogsim, aztán rögtön felkerültem fősulira Pestre, és nem vezettem egyáltalán . Sokáig úgy is gondoltam, hogy mivel a férjem szeret vezetni, én meg nem, nem is fogok. Aztán amikor Levit vártam, rájöttem, hogy az addig 30 perc babakocsiút a Dúdolóba egyre inkább közelített az egy órához, úgyhogy elkezdtem megint vezetni, most már nagyon szeretem (igazából nem is tudom, hogy hordanám Nikit, Levivel a karomban oviba busszal :( )
thecat
 
 


Sziasztok!

De jó, hogy jöttetek és írtatok. :) :)

Liló, ha azt mondod, hogy Moncsi egyre inkább igényli a társaságot, akkor ezt a baba-dúdolót nektek (is) találták ki. Minden héten van ez a Pestimrei Műv házban, tudod, ami ott van Pestimre központban, a vonatállomás közelében. Van ott egy Picur cukrászda, OTP, és az otp mellett van a művház. Na ott van keddenként és csütörtökönként ez a foglalkozás. Ma voltunk először, és egész nap fel vagyok tőle dobódva. Ez a címe a foglalkozásnak, hogy baba dúdoló. Közös mondókázás, és ahogy Orsi mondja, az óra második felében kiszórnak a terem közepére egy csomó játékot, és a gyerkőcök rávetik magukat. :D Közben az anyukák beszélgetnek, a gyerekek játszanak. Szerintem gyertek el jövő héten, próbáljátok ki ti is.

Orsi!
Ma voltatok ti is a dúdolóban???

Végülis kiderült, hogy mégiscsak van vezetője a gyáli babamama klubnak, az egyik védőnő vezeti.

Igen, most csinálom a jogsit, pont ugyanazon okok miatt, amit Orsi te is írsz. Ha csak Pestimre központba akarok eljutni busszal, az is minimum fél óra: 1-szer, amíg kigyaloglok a megállóig + várok a buszra, lehet, hogy 15 percet is + amíg odaér a busz Pestimrére. A kocsiba meg itthon beülünk, és kb. 5 perc alatt ott vagyok. Úgyhogy muszáj. Amíg vezetni járok (hetente 1x ) addig Zsófira általában a nagymamám szokott vigyázni.

Tényleg ma olyan jó volt. Ritkán van ilyen ideális napunk: elmentünk, jól éreztük magunkat a dúdolóban, hazafelé meg gyalog jöttünk végig az erdő mellett, napsütésben, Zsófi végig aludt, amíg sétáltunk. Minden napnak ilyennek kéne lennie. Hazaérvén még főztem is, úgyhogy ma végre nagyon boldognak érezhettem magam. :)
Tegnap este meg az ügyeletre szaladtunk, csináltak nekem egy EKG-t, mert úgy ugrált a szívem, hogy azt hittem, nem élem meg a mát. De hál'istennek, semmi gond nincs, csak a pánik, depresszió...
:oops: :? :D



Jóéjt, sziasztok:
Évi

Kép
evisan
 
 


Évi, tök jó, hogy ilyen jó napod volt! :)
Minél többet mozdultok majd ki, jártok el rendszeresen, annál jobb lesz a hangulatod!

BabaDúdolóan nem voltunk, még az év eleji ügyintézések közepén vagyunk, de jövő héten elvileg megyünk csütörtökön (ha a szmogriadó is engedi....)

Nálatok van alternatív fűtés? Nálunk duplakémény van, de a kandallót csak nyár-ősz környékén tudjuk anyagilag megengedni magunknak. :(
thecat
 
 


Szia Orsi!


A mi lakásunkban csak gázfűtés van. A szüleimnél van alternatív fűtés, ők egy emelettel lejjebb laknak, mint mi. Tehát együtt is lakunk a szüleimmel, meg külön is. Azt szoktuk csinálni ezekben a nagy mínuszokban, hogy nappal apukám, vagy valaki befűt fával, jó meleg lesz náluk, mi pedig Zsófival lemegyünk napközben az ő lakásukba, és ott vagyunk. Van lenn egy szoba, ami öcsémé volt, most újítottuk fel, úgyis üres lenne, úgyh ott szoktunk tanyázni. Amúgy is szeretek lemenni hozzájuk, mert addig is társaság van körülöttünk. Meg egy picit "változatosabb" is, hogy nem mindig itt vagyunk fenn nálunk. :)
Szóval így spórolunk a gázon.

Zsófi most ordít a kiságyban, nem akar aludni. Ma még nem aludt napközben semmit.

Szerintem megyünk kedden is, és csütörtökön is a Dúdolóba. Már nagyon várom. Szmogriadó? De akkor nem is ajánlják, hogy kimenjen az ember az utcára? De úgy gondolom, hogy ez inkább csak a belvárosi részekre vonatkozik, nem? Azért itt Gyál térségében nem annyira súlyos a helyzet. Vagy igen?

Lilóval mi lehet? Biztos benéz ma ide, csak lehet, h megint elfoglalt.

Na ennyi volt, Zsófi már el is aludt, mire leírtam ezeket a gondolatokat.


Szia:
Évi

Kép
evisan
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy nem jöttem, pár napig szerintem még igy lesz! Eléggé lebetegedtem, nagyon fája a vesém, ha levegőt veszek az is fáj !

Ha jobban vagyok jövök!

sziasztok

Kép
Kép
liló
 
 


Óóóó, szegény Liló! A veséd??? Dehát mi történhetett? Gyógyulj meg mihamarabb!!!

Kép
evisan
 
 


Liló! Orsi! Sziasztok!

Mi van veletek??? Illetve, Liló tudom, neked a veséd. De már gyógyulgatsz?

Orsi??? Mi van veletek?


Évi

Kép
evisan
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bekukkantás, a jég miatt két gyerekkel vagyok itthon... Délután írtam egy hozzászólást, de most sehol se találom, irgumburgum.

Úgy tervezem, holnap elmegyünk Dúdolóra, de most épp zuhog, ha ez lefagy, örülök, ha délben az orvosig eljutunk oltásra :(

Majd később jövök!

Orsi
thecat
 
 


Sziasztok!

Orsi!
Mi nem mentünk ma a Dúdolóba, pedig nagyon szerettem volna. De Zsófi olyan nyűgös volt, hogy elaludt kb. 9-kor, azt hittem, felkel 10-ig, hogy a második foglalkozásra odaérjünk, de lassan már két órája alszik. Úgy látszik, nagyon fáradt volt szegénykém. Úgyhogy most emiatt lemaradtunk, dehát Ő a fontosabb. Na meg jön az alsó két foga is, és amiatt is nyűgösebb. Az éjszakákat aránylag jól átalussza, hálistennek, de egész reggel nyafogott nekem, már nem bírtam hallgatni, és enni sem akar. :(

Meg hát, kinéztem az ablakunkon, és tükörjég volt az út.

Csináld azt, hogy nehogy "elszálljon" a hozzászólásod, hogy a word-ben írd le, és úgy másold át ide. Én is sokszor jártam így, és nagyon ideges lettem.

Pedig jó lenne már összetalálkozni egyszer a Dúdolóban. :)


Liló!
Rád is gondolok ám sokat!!! Gyógyulgass csak!!!



Sziasztok:
Évi

Kép
evisan
 
 


Sziasztok!

Végre látom hogy van aki írjon ebbe a topikba, ha nem haragszotok csatlakozom. Régebben nézegettem ide, hogy van e valaki akivel beszélgetni lehetni de sose írt senki (kb 1 éve volt). Ekkor költöztünk ide.

Nekem két kislányom van és mi is nagyon bezárkózva érezzük magunkat. Olvasgattam hogy ti is úgy érzitek zárkózottak az itt lakók.

Szerintem is nagyon hiányzik egy közösségi program. Mikor elinditották a baba mama klubbot (már nem emlékszem melyik védőnő) mondta nekem hogy az anyukák szervezik majd. Úgyhogy ha menni akarok akkor kell szervező is, hogy hivjunk ide érdekes előadókat és esetleg babaétel mintákat mutogatókat stb. de nekünk kell szervezni, minden rajtunk múlik.

Úgyhogy szerintem rajta fogjunk össze, mert ránknehezedik a zárkozottság és a depresszió.

Mit szóltok hozzá?

Jut eszembe nem tudja valamelyikőtök mi lett a játszótér projekttel? Tavaly olvastam hogy az Árpád téren lesz új játszótér.
Nektek nem hiányzik ilyemi, ebből is kevés van Gyálon.

Írjatok!
Era
favorite
 
 


Évi, most nézem, hogy már csak csütörtökön van, két rövid foglalkozás Dúdolóból??? Na majd jövő hétre előirányozzuk, hogy lejussunk. Nektek melyik időpont a jobb?

Era, na már akkor 4en vagyunk, lehet hogy alakul valami a topicból? :)
Babamamaklub, ilyesmi bizony hiányzik itt, az biztos!
Mennyi idősek a lányaid, és merről költöztetek ide?

Árpád téri játszótérhez az önkormányzat úgy kapta a pénzt, hogy 1 éven belül most már készen kell lennie, különben elveszítik a támogatást, úgyhogy sztem tavasszal elkezdik...Remélem...

Orsi
thecat
 
 


Sziasztok!

Era!
Nagyon örülök, hogy csatlakozol hozzánk. Amikről írsz, a lelkemből beszélsz, mert ugyanezeket látom, tapasztalom, ill. ugyanezeket a problémákat érzem én is.
Bizony, össze kellene fogni! Lehet, hogy szerdán elnézünk Zsófival a babamama klubba, ide Gyálra, ha van kedvetek, jöhetnétek. Ha már mi 3-an, vagy 4-en lennénk ott (akik most itt vagyunk a gyáli topikban), úgy is jó lenne.

Orsi!
A baba dúdolóba mi a korábbi időpontokra szoktunk menni (vagyis eddig még csak 2x voltunk). De várjál, lehet, h valamit félreértettél, mert van még keddenként is, csak a jövő héten kedden elmarad. Tehát ami most lesz, jövő hét kedden, az most elmarad. De csütörtökön lesz. Valami olyasmiről beszéltek, hogy még nem most, de tervezgetik, hogy majd februártól, vagy mittudomén mikortól, lehet, hogy már csak csütörtökönként lesz, de még nem most, és még ez sem biztos.
Csütörtökön megyünk, persze, ha nem akkor fog megint aludni Zsófi.

Most egyelőre ennyi, mert Zsófitól már a hajam tépem, mert ma olyan nyűgös. Jön a foga. Éjszaka is vagy 4x keltem fel hozzá. Most is csak ordít, és nem akar aludni.


Sziasztok:
Évi

Kép
evisan
 
 


Akkor jó, ha még van kedden Dúdoló, csak emlékeztem, hogy Viki (aki vezeti most) még decemberben mondta, hogy lehet csak egy nap lesz, és megnéztem a honlapjukon, és ott is az volt, de ha maradt, az tök jó! :)

Szerda: mi pont szerda délután szoktunk találkozni a szomszéd anyukával/anyukákkal, de majd megpróbálom megszervezni, hogy jöjjenek el ők is! :)

Most megyek, összekészítem a szánkókat, megyünk délután csúszkálni. :)

Orsi
thecat
 
 


Sziasztok!

Orsi!
Szánkók??? Csúszkálni??? Hová mentek??? :) :) Merthogy itt Gyálon nem sok hó van. :D
Jaj, de jó lesz akkor nektek. Jó csúszkálást, majd meséld el, milyen volt.
Képzeljétek, mi itthon, a lakásban szoktunk szánkózni. :D Komoly!!! Szüleim vettek Zsófinak egy szánkót, aztán vettek egy szobahintát, aminek az ülőke részét apukám leszerelte, és rácsavarozta a szánkóra, hogy Zsófival is lehessen használni. Merthogy ő még nem tud úgy ülni, kapaszkodni rajta, mint a nagyok. Na szóval ilyen hintával keresztezett szánkó lett belőle. Na aztán itthon elég nagy tér van a nagyszobában, az előtérben, konyhában, és hó híján itthon szoktuk húzkodni, egyik szobából a másikba. Nagyon tetszik neki így is, és mi is nagyokat nevetünk, hogy ilyen hülyék vagyunk. :D És közben még egy motor hangját is próbáljuk utánozni. Nagyon jókat szoktunk így szórakozni. :D :D

Csak most szegénykém, ez a fogjövése, teljesen kikészíti őt is. Amikor már nagyon nem bírom az egész napos nem evés-hiszti-nem alvását, belegondolok, hogy hogy fájhat ez nekik, milyen picik még ilyenkor ilyen nagy fájdalmakhoz, és mégis hogy átvészelik. Jóformán fájdalomcsillapítók nélkül, mert hát a Dentinox ki tudja, meddig hat. Mi már el sem tudjuk képzelni felnőttként, hogy ezek milyen fájdalmak lehetnek az ő pici testükben.


Era!
Írj magatokról, mennyi idősek a kislányaid?


Most megyek, sziasztok:
Évi

Kép
evisan
 
 


Normafára mentünk, épp annyi hó volt, hogy a gyerekek élvezzék: először csak mi voltunk, húztuk a gyerekeket, aztán Apa egyesével csúszott le velünk, váltva, majd csatlakoztak hozzánk a barátnőmék, szintén korban egyidős gyerekekkel, és együtt játszottak a gyerekek, aztán mivel ők ott laknak a közelben, náluk vacsiztunk, Niki ott is maradt aludni, mi meg hazajöttünk Levivel. Fényképek is vannak, illetve csináltam, de a gépet otthagytam estére.

Jópofa lehet ez a benti szánkózás! Zsófinak akkor nem kell bebugyoláltan élvezni a téli sportokat! :D

Fogzás sajna most nálunk is van, annyira fáj szegény Levinek, hogy néha beleharap egy kekszbe, és kifordul a szájából, elkezd sírni, és mutatja, hogy neki mennire fáj :(
thecat
 
 


Sziasztok!

Orsi!
Na, jó lehetett. Majd fényképeket teszel fel? Hű, én még sosem voltam Normafán. De akkor ezek szerint jó hely. Majd mondom apánknak, hogy menjünk már el egyszer.

Most nem is nagyon tudok mit írni, nem sok mondanivalóm van, megint második napja csak itthon vagyunk, tegnap elmentünk kicsit babakocsival sétálni, 1-2 órácskára, de csak itt az erdő mellett, a Pozsonyi utcában, meg egy-két utcányit sétáltunk. Nagyon uncsi volt. Nem sokminden történik velünk. Lehet, hogy ma elmegyünk a Lurdy játszóházba, és ennyi. De mindegy, legalább az is valami.
Olyan lehangolt vagyok ettől a nihiltől, hogy az nem semmi.


Évi

Kép
evisan
 
 


Sziasztok!

Kérdeztétek a lányaimat. Az egyikőjük három éves lesz februárban a másik pedig 7 hónapos. A kicsi most tanul mozogni mászni a nagy pedig lelkesen segédkezik neki.
Mi nemigen szoktunk elmenni sétálni, valahogy nincsen kedvem hozzá.
Kelenföldről költöztünk ide, itt laknak a szüleim és itt nevelkedtem én is, bár most teljesen más itt az élet mint gyerekként volt.

Most ennyi mert felébredt a kisebb (mint mindig mikor bekapcsolom a gépet).

Era
favorite
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: