Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Nekem is jónak tűnik a csütörtök, csak ez a kániKULA Kép nem hiányzik. Nálunk nagyon klafi a házak közti park, van játszó is (hinta, csúszda, fedett homokú homokozó) meg árnyék és padok. Na? És nekem annyi van, hogy vannak a szopitime-ok, amiről holnap tudok infózni és hat után nem jó. Igazán délelőtt 9-12 között szoktunk mindig sétázni, az nem lenne jó nektek? Bocs, hogy csak most jelentkezem, de remélem, még tudunk egyeztetni. Mit szóltok? Kép
Zsuzska
ficánka
 
 


Sziasztok!
Délelőtt 9-től szerintem tényleg nagy a hőség már, és délután nekem sajna nem jó, mert a házidokimhoz kell mennem. Most derült ki, hogy holnap rendel utóljára és jövő héttől 1 hónapra szabira megy. Én meg táppénzre szeretnék menni. Szóval ti nyugodtan találkozhattok, de nekem a holnapi nap így sajna nem jó. Bocsi Kép, de majd legközelebb. Már nagyon kíváncsi vagyok a kis Vincikére is!

Andi
liginé
 
 


Sziasztok!
Szerintem napoljuk el ezt a találkát. Annyira szörnyen meleg van, hogy a postáig mentünk csak el és szegény Balukámnak lógott már a nyelve, annyira kivolt. Pedig szinte végig árnyékban mentünk.
Egy hülye pasi meg is szólt, hogy rákos lesz a gyerek, ha így tűzi a nap. Fehér cucc volt rajta, a lába letakarva, hogy ne tűzze a nap, fején sapi, babakocsin tető van és még azon lógott egy pelus, hogy még azt se tűzze a nap. Ez is csak idegesített ebben a melegben.

Ha egy kicsit hűvösebb lesz, akkor szerinem jobb lenne, ez így kibírhatatlan.

A délelőtt nekem jobb lenne amúgy, akkor még nincs kula Kép, csak holnap az önkormányzathoz megyek infókat kuncsorogni a szakdogámhoz és remélem egész délelőtt csak nyomják a szöveget és összeroskadok az anyagtól, amit adnak segítségül. Kép Ámen.

A péntek délelőtt azt hiszem még jó lenne a héten, de ezt most így ilyen későn már nem látom elég tisztán, majd holnap térjünk rá vissza. Kép

puszi
Dóri
doryy
 
 

 
 

ok Csajok, tényleg k meleg van, szegény Vincenzó is csak kínlódik itt a tetőtérben. de le sem merek menni, majd talán délután. részemről jó lesz egy délelőtti tali, de tényleg jobb lesz elnapolni sztem is. én is nagyon kíváncsi vagyok már a gyerkőcökre!!! Kép de hátha a jövő 7-en már nem lesz ilyen kula! nekünk kedden dokis nap, de egyébként a tiétek vagyok! Kép

Dóri, milyen szakdolit írsz? csak kíváncsiskodok!

puszi
Zsuzska
ficánka
 
 


Na, akkor jövőhéten visszatérünk a témára. Kép

Az önkormányzatok környezetvédelméről írok, ezen belül is a IX. kerületéről. Úgyhogy ha van valami ötlet, akár panasz, vélemény, bármi, akkor azt szívesen fogadom.

puszi
Dóri
doryy
 
 


Sziasztok!
Tényleg jó lenne, ha a jövő héten nem volna 35 fok és akkor tényleg talizhatnánk. Mi is tegnap csak este 7-kor sétáltunk egy nagyot (leszámítva a dokihoz menést).
Dóri! Szerintem keresd meg a FESZOFE Kht.-t is, ők szokták itt a lakótelepen a szemetet szedni és a parkokat rendben tartani. Hátha tudnak segíteni ők is.

Hát, nem tudom, hogy nálatok hány fok van, de itt a lakásban 30,3 fokot mér a hőmérő és már teljesen kivagyunk. Hiába, Déli fekvésű a lakás és hiába csinálunk huzatot, nem sokat változik a helyzet.
Andi
liginé
 
 


Sziasztok
Latom tali ugyben nem maradtam le semmirol.Hat ez a meleg engem is kikeszit,estere hulla vagyok pedig nem csinalok semmi extrat ,csak mit eddig.Na jo reggel bolcsibe viszem Alexet utana munakba jovok es vagyok 8 orat aztan bolcsibe erte,es otthon vagy mosok,vasalok,vacsit keszitek,stb..Hat igy leirva mar eleg soknak hangzikKépJA es heti 2* kondizni járokKép

Dori
Igaza van Andinak A feszofe talaln tud segiteni.

Andi
Nalunk csak 28 van ,de marha sok az is.Nekunk sarok lakas leven,egyik oldalt deli a masikatm eg delutan eri a nap.Ami nagyon jo tavasszal/osszel,sot telen is alagi van futesi dij,de nyaron eleg meleg.Vannka redonyok azokat leengedem amig nem vagyunk itthon igy lemegy 25-reKépLEgkondink nincs ,mert Alex miatt nem akartunk.Most nagyon jol jon hogy dolgozom es itt ulok a huvos irodabanKépKép

A bolcsi eleg arnyas,meg satrakat is tettek a medencek fule ahol pancsiznak a gyerekek.Ne tudjatok meg muilyen koszosan hozom haza minden nap a lurkotKép

Jó és huvos hetveget mindenkinekKép

Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok!
Örülök, hogy mindenki egyetért tali ügyben Kép Nekem csak a kedd nem jó - már írtam is, most látom-, akkor délelőtt jön a dokinéni és délután mi megyünk csípőszűrésre.

Ez a meleg szörnyűűűűűűűűűű, nem tudunk menni sétázni brühühü. Kismukim nehezen tud így pihenni, de próbál jó kisfiú lenni. Tegnap a csúcs a lakásban 34 fok volt, fincsi ez a tetőtér. Ma bekapcsoltam a légkondit, máshogy nem megy. Remélem, nem lesz baja tőle Vincenzónak, persze ahol ő van, ott nem megy, csak előtte meg utána. Kép

Környezetvédelem nagyon jó téma, szeretem! Kép Ötletparádét is kezdek: kevés a környékünkön a szelektív hulladékgyűjtő. Én külön szoktam tenni a műanyag flakonokat, hogy ne töltsék meg olyan gyorsan a szemetest, és azokat simán tehetném a szelektívbe is. Meg olvastam a neten valahol, hogy a fáradt olajat is lehetne külön gyűjteni, és ingyenesen kiszállít egy cég hozzá tartályt és üríti is, mégsincs ilyen se. Pedig ez a kerület "fiatalos", sztem sok ember megtenné, hogy igyekszik tenni a gyerekei érdekében (is) valamit. A másik a kutyapiszok kérdése, amit lehetne boncolgatni.

Most mennem kell, ki kell használnom, hogy egy picit pihizik a kisfiam, összekapom a lakást, ebédelek és ilyesmik. Kép

Kata szupercsaj vagy! Hová jársz kondizni? Én már odáig eljutottam, hogy átmásoltam a Cindy dvd-t. Meg felpróbáltam a régi cuccaimat. Azért annyira nem szörnyű a helyzet, de egy kicsit kell keményíteni, meg főleg a pocit edzeni. És hová jár Alex bölcsibe? Több kérdésem nincs. Kép

Mi el is tűnünk a 7végére vidékiába nagyszülőzni Kép kertes ház, medence ... Kép
Nektek is jó hétvégét!

Cupp,
Zsuzska
ficánka
 
 


Zsuzska
A Raday utcai bolcsibe jar es meg fog is,majd csak jovore adjuk oviba,akkor is jarhat meg 3 evet mert evvesztes.
Kondizni a hazunkban levobe jarok,ez mar olyan kozeli hogy vetek lenne nem menniKépEn fogyni nem akarok,az 50 kg-mal,csak a mozgas miatt jarok leKép
Huuu 34 fok az durva..meg jo hogy van legkonditokKép
Mi is elszaladunk a varosbol nagyizni,ugyanezekkel a parameterek miatt mint kert,medenceKép

Pusza
Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Hello Lányok!

Most találtalak meg Benneteket.
(Hello Dora, meg Ficánka Kép)
Mi a Vágóhíd u-n lakunk, kislányom LizaHanna május 17-én született, most két és fél hónapos Kép

Visszaolvasok, hogy tájékozódjak és megpróbálok majd uptodate lenni Kép

Csóka, ada
ada007
 
 


Sziasztok!

Kata
Medence a bölcsiben? Mehetek én is? Kép

Ficánka
Azért nincs elég szelektív hulladékgyűjtő, mert a fővároshoz tartozó utak mentén nem lehet ilyet létesíteni, csak a kerületekhez tartozó mellékutcákban. Ezt még nehezíti, hogy egy 5*1,5méteres hely kell hozzá, ahol nincs útban ablaknak, ajtónak,aknának stb. és még a járdán megmarad a 1,5 méteres hely és nincs másnak a tulajdonában az adott terület. Ezt pedig még nehezíti, hogy a főépítész pedig azt mondja, hogy szerinte ott városképvédelmi okokból (rondán nézne ott ki szerinte) nem építhető oda gyűjtő, és akkor nem rakhatnak oda.

Amúgy idén ősszel 250 hulladékgyűjtőt fog még telepíteni az FKF Rt. Jelenleg 350 van Budapesten. Úgyhogy ez azért jó arány. Pl az 5. kerületben állítólag egy sincs.

Úgy néz ki, hogy a Tűzoltó utcában lesz egy még idén, de még nem 100%.

Szia Ada.
Hogy bírja a kis csöppséged a meleget?

Dóri
doryy
 
 


Sziasztok Csajok!

Ada
halihó!!!!! örvendezek, hogy itt is megtaláltál! most elmentetek nyaralni vidékiába már, igaz? ott is tudsz netezni?

Többiek
én ismerem ám Adát és Lizy bébit is személyesen, mindketten szupercsajok, nagyon szeretem őket! LizaHanna gyönyörűséges nőcike, már be is mutattuk Vincének Kép

Dóri
gondoltam, hogy ilyen okai lehetnek, hogy nem lehet csak úgy ukmukfukk akárhová tenni szel. hull.gyűjtőt. Csak akkor miért nem lehet olyat tervezni, aminek kisebb a helyigénye és esztétikusabb. Már bocs, nem Veled akarok kötekedni, ugye tudod, csak 5letparádézok! Kép Szóval amit itt a közelben láttam, az tényleg nagyon nagy és széles volt, de már láttam olyat is, aminél úgy voltak egymás mellett a kisebb egységek, hogy egy hengert adtak ki. Vagy, azt pl. nem lehetne, hogy mi itt a házban kinevezünk egy kukát a műa. flakonok számára, és csak azt oda gyűjtjük, és azt nem a nagy kukásautó viszi el, hanem a szel. gyűjtőautó, vagy a kukásautóknak a tartályát olyanra csinálni, hogy el lehessen különíteni ...

Kata
a Ráday u.-i bölcsit már én is kinéztem Vincének, csak azt hittem én, hogy az ovi. Ott az nincs?

Mindenki
Milyen volt a 7végétek? Nekünk nagyon szupi, kismuki nagyokat alukált a jó levegőn, én meg nagyokat usziztam a medencében, nagyon jól esett. Merthogy én minden héten jártam uszizni és szaunázni a várandósság előtt, úgyhogy nagyon hiányzott már nekem (október eleje óta várok erre). Szóval SZUPER volt!!!! KépKép

Most megyek gyorsan zuhizok egyet, aztán go sétázni!!!
Tali időpont javaslatokat várok! Kép

Cupp,
Zsuzska
ficánka
 
 


Sziasztok!

Mi szombaton a szülők telkén horgásztunk, párom úszott, heverésztünk, Bogika a felfújható medencében pancsizott stb... Szóval kipihentük magunkat. Vasárnap viszont vendégek jöttek, úgyhogy takarítás, főzés ezerrel a 31,5 fokban (mert már ennyi van a lakásban). Kép
Ma van a Bogi csillag névnapja, úgyhogy ma pedig mi fogunk ünnepelni! Kapott szép rucikat és 1-2 új játékot. Persze mindent egyesével be fogunk csomizni, mert nála szinte a papír a lényeg! A hét végén pedig megyünk a szülőkhöz, nagyszülőkhöz vendégeskedni (ahol mi főzünk, mert igazából ide hívtuk volna őket, csak a lakás olyan kicsi, hogy nem férnénk el).
Most, hogy belegondolok, ez a hét elég sűrűnek igérkezik nálunk. Nekem sem jó a kedd, mert tanácsadásra megyünk. Plusz valamelyik délután a szüleimmel megyünk vásárolni ajándékot (mert nekem is most volt tegnap a szülinapom), még nem tudom, hogy melyik nap, de valószínű, hogy csütörtökön. Pénteken du. pedig a vendégségre kell vásárolnunk. Szóval én még nem tudom, hogy hogyan tudom megoldani, de majd meglátjuk.

Más: Mi is szigorúan szelektíven gyűjtjük a hulladékot (a párom ilyen mániákus, ő is a hulladékgazdálkodásról írta a szakdoliját). Úgyhogy a konyhában külön zacskóban van az üveg, a papír és a műanyagos flakon. A használt olajat sem dobjuk ki, hanem itt az Ecseri úton van egy lakossági hulladékgyűjtő udvar (az FKFV-vel szemben), és oda visszük el. Itt lehet akksit, elemeket és minden féle hulladékot leadni. Ha kocsival vagytok, szerintem hamar meg lehet járni a belső Ferencvárosból is.

Pusza
Andi
liginé
 
 


Sziasztok

Mi is a nagyszuloknel voltunk hetvegen,jokat pancsiztunk es husoltunk a legkondis szobabanKépEttuk a dinnyeket+kukoricat,ugyhogy hizokura az voltKép
Szombat este meg szabadteri szinhazban voltunk egy olasz barokk operanKépKépNagyon hangulatos volt csak a szunyogok nem kimeltek a Duna mellettKépKép

Hulladekgyujtes:Nalunk van haz mellett szelektiv gyujto es hasznaljuk is.Sot a hazban van elem tarolo amit el visznek idonkent.Mi foleg a muanyag vizes palackok miatt kezdtuk a szelektiv gyujtest.Meg persze azert hogy a gyerekunk ne a szemet hegyen eljen majd 50 ev mulvaKép

Ada
Udv ittKép
Latom hogy meg kicsi a lanykad,de hatha tudod milyen az utcatokban az ovi???ErdekelneKép

Fic
Az bolcsi,nincs ovi resze,csak lehet napi szinten is beadni gyerekeket par alkalmommal a heten.Nagyobb gyerekek is vannak egy csoportban de azok mind valamilyen serultek.
Alex majdnem 4eves korig lesz ott,miota majustol van az hogyk esik egy gyerek azota sokan tartjak bolcsiben tovabb,mert igy is jarhat 3 evet meg oviba a lurkoKépEn meg vagyok elegedve veluk,aranyosak a gondozok,Alex szeret oda jarniKép
Te is tervezel majd visszamenni dolgozni hogy kinezted a bolcsit?Kepzeld vannak 8 hos -1 eves gyereke is a kicsi csoportban.Nekem nem lenne szivem beadni.Mi 2 evesen kezdtuk a fel napos bolcsot.Juniustol egesz napos csak,de szeretiKép

Andy
Boldig nevnapot Boginak ,neked meg szulinapot KépKép

Tali:
En tovabbra is csak 4 utan erek ra,ugyhogy ha egyszer igy szervezitek,vevo vagyokKép
A nagy hosegben amugy sem mennek maskorKép
Pusza
Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok Lányok! Tudnátok nekem ajánlani olyan fitness termet vagy konditermet a kerületben ahova a kicsikkel együtt tudnák járni 3 picivel kicsit erösödni szeretnék de kicsiket nem tudom kire bizni köszi a segitséget üdv mindenkinek Kati
htkhnkhtháhp
 
 


Lányok
Sehol senki????Kép

Kati
Hát a keruletben ilyet nem tudok,csak a Komjádi uszinal van egy ilyen gyerekvigyzos welness,de tudom hogy eleg draga.Nekunk a hazban van kondi terem en oda jarok,itt a néni aki felugyel,szokta lekotni ha leviszem magammal,bar 3 gyrekkel ezt is nehezebb megoldani.
Akkor nem tudnal menni ha apa hazajon este?,akkor egy kicsit legalabb kikapcsolodnal a napi rutinbo isKép

Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok!

Mit szóltok ehhez a pompás időhöz? Napozó után széldzseki és mackónadrág. Jó mi? Pedig jövő héten kedden megyünk nyaralni! Drukkoljatok, hogy jó idő legyen! Ez az egy hét, amire egész évben vágyódik az ember és aztán ha rossz idő lesz, megette a fene.
Zsuzska, hogy vagytok? Már régen írtál nekünk, hogy hogyan telnek a napok. Vincike szépen hízik?
Kata, én is felnézek rád, hogy a kicsi mellett még tudsz időt szakítani a kondira. Jó, hogy ott van a házban, de azért ahhoz is kell lelkierő, hogy munka után még lemenjél.
Sajna, én sem tudok olyan helyet, ahol vigyáznának a kicsikre torna alatt. De majd nyitott szemmel járok (illetve Internetezek).

Andi
liginé
 
 


Szia Kata apa este 7.ig dolgozik anyukám sulyos beteg 3gyermekem közül 2 tartossan állando fülészeti kezelés alatt áll kronikus középfülgyulladásai végett totál kivagyok bukva és gondoltam egy kis kondival levezetem a feszültséget gondoltam tudtok valami jo helyet a környéken majd körülnézek de ha tudtok valamit szoljatok köszi kati
htkhnkhtháhp
 
 


Sziasztok!
Nem tűntem el, csak a szakdogámat írom ezerrel minden szabadidőmben. Fogjuk rá, hogy egész jól állok. Legalább nincs kint jóidő, ami kicsalogatna. Kép
Balunak lejjebb raktuk az ágyát, mert már tök jól ül és ha fogom, akkor nagyon jól tud állni is. Egész nap így kell tartanom, mert már nem szeret feküdni. Kicsit már nehéz tartani a 7300g-ját. Kép

Kati
Nem próbáltad még pl természetgyógyászhoz vinni őket a fülükkel? Vagy valami homeopátiás akármit megpróbálni..

Na, írom tovább...
puszi
Dóri
doryy
 
 


Szia DOryy! az a gond hogy mindkettö immunhiányos és minden fertözést összeszednek immunologiára járunk a Lászlo korházba mindent kiprobáltunk már az orvossával együtt. a II.gyklinikára járunk Ma is voltunk mert a középsönek kezdet el folyni a füle. majd folytatom csak hivnak a gyermekeim
htkhnkhtháhp
 
 


Andi
Ma mentek nyaralni?Jo idotoltestKép
Hat igen en egy porgos tipus vagyok,most az utobbi idoben apa sokat volt kulfoldon,igy meg tobb jutott ram.De azert nagyon jo dolgom van,mert fozni nem kell ebedet,csak vacsitKéptaki nenim is van,miota dolgozom, csak a mosas/vasalas marad a jatszas mellett ,de ezeket siman megcsinalom.A kondizas meg azert kell mert soxor csak az irodaban ulok es a mozgast ilyenkor potolom beKép

Kati
Szegeny TeKépHat nem lehet konnyu,es meg mind a 3 otthon van egesz nap?Plane ha sokat betegek.En is csak a homeopatias immunerositoket javasolnam,bar lehet hogy naluk nem segit ha immunologiara is jartok.
Pont azert mondtam hogy akkor menj kondizni ha apa hazajon hogy kicsit kikapcsolodj gyerek mentesenKépSokat szamit ha feldobottan mesz hazaKép

Dori
Jo munkat a szakdogahozKépBalu hagy irin??Igazan jo gyerekKépBar amig kisebb volt engem is hagyott netezni AlexKép

Puszi
Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok!

Á, nem hagy írni. Az apjával el szoktam küldeni őket a nagymamához, ott ebédelnek hétvégén, addig meg tudom írni. Napközben ha alszik, akkor megpróbálok főzni meg házimunkázni...

Egész klassz idő van mostanság. Hétvégén megyünk egyéves babához szülinapozni. Már rég láttam, kíváncsi vagyok, hogy milyen. Olyan fura, teljesen más típus, mint Balu.

puszi
Dóri
doryy
 
 


Sziasztok!

Na, én is előkerülök ám néha, igaz, csak gyors bekukkra, mert ma kezdődik a NAAAAAAAAGY NYARALÁS, megyünk Zalakarosra, a családi nyaralóba. Nagyon jó dolgunk lesz, nagyszülők főznek és dajkálnak ... Kép Vince jó baba, egyre többet van fenn, és olyankor persze szórakoztatni kell, és ez mindkettőnknek örömet okoz persze. Így kevesebb időm jut mindenre, de majd megtanulom beosztani. Most volt 7 hetes kedden, és tegnap este lemértem fürdés előtt: 5,65 kg, ami nagyon szép teljesítmény. Kép

Kívánok Nektek nagyon szép napokat, vigyázzatok magatokra és az édes gyerkőcökre, élvezzétek a nyár utolsó heteit!

Pusszancs
Zsuzska
ficánka
 
 


Szia Zsuzska!

Nagyon jó nyaralást kívánunk mi is. Vince nagyon szépen fejlődik. Kapunk majd újabb képet is róla? Kép
Remélem Andiék is jól érzik magukat a nyaralásban. Nem is tudom még, hogy mi megyünk-e nyaralni. Olyan igazán hármasban már biztos nem fog összejönni, de valamit azért kisikerítünk majd.

puszi
Dóri
doryy
 
 


Sziasztok!

Hazaértünk ám a nyaralásból! Úgy maradtam volna még pár napot, de hát az idő is elromlott, így már nem annyira bánom. Zalaegerszegen volt a bázis és mindig mentünk valahova. Voltunk Kehidakustányban és az Aquacityben pancsizni (apa itt kb. 50-szer csúszott a csúszdákon), aztán a kámi arborétumban és megnéztük a Kisbalatont is, meg Balatonszentgyörgyön a Csillagvárat. Rengeteg képet csináltunk Kép Kép
Szóval jól sikerült és egyszer el is tudtunk menni moziba, mert a nagyszülők vigyáztak Bogira. Hiába, kellett ez már nekünk. Az a jó, hogy apa a héten még itthon van és még ki tudunk egy kicsit kapcsolódni. Csak legyen egy picit jobb idő!
Ficánka, tök jó, hogy ti is Zalában vagytok. Ha én ezt tudom, beugrottunk volna egy gyors gyereknézőbe. Én mindig is imádtam a zalai dombokat és kis falukat. Annyira jó lehet ott lakni és sok programot lehet csinálni, plusz a Balcsi sincs messze.
Kata, hát azért a mosás+vasalás is elég lehet így munka után, de látom, nagyon ügyesen megszervezed a napokat. Alex is biztos jól tűri a bölcsit Kép
Dóri, kitartást a szakdogához, ilyen csúnya időben biztosan jobban megy az írás, mint ha sütne a nap. Bár azért a nagy séták is jót tennének Balunak. Majd sétálhatunk megint, csak most itthon van apa és vele pótoljuk be az elmaradásokat.

Puszi nektek
Andi
liginé
 
 


Szia Kataa mizujs veletek? mi nagyábol jol vagyunk voltatok nyaralni?
htkhnkhtháhp
 
 


Sziasztok
En is vagyok,csak mindig van valami program.A mult heten Alex hanyt egyik ejjel,de nem volt beteg a doki szerint,csak tulette magat.Na persze bolcsis uzsi utan meg 2 barack+2 suti+spagetti vacsiraKépIgy otthon voltam 2 napot.Meg jatszoztunk is delelottonkent.Hevegen Balcsiztunk,nagyon jo ido volt,sokat kirandultunk+furodtunk is.

Dori
Hat igen nincs ket egyforma gyerek.En is mindig elcsodalkozom,de szerintem ezzel mindenki igy van hogy mas gyereke milyen eroszakos tud lenniKépKépPersze a magunkenal csak a pozitivat latjukKépBar mindn neveles kerdeseKép

Zsuzska
Remelem az ido ellenere elvezitek a kenyeztetestKépKép

Andi
Mozi az mindig jo kettesbenKépEn imadok neha kettesben apaval lenni csak ketten,az olyan mint regenKépPersze ritak az ilyen de annal ertekesebbKépBar most szeptemberben ket hetveget is elmegzunk.Egyszer Becsbe egyszer meg wellness hetvegereKépKépMar ugy varom,kb 2 eve nem voltunk gyerek nelkul sehol pihenni.

Kati
KAr hogy nem irtam ide,mert voltunk a Tinodi jatszon penteken ,talalkozhattunk volna.Gyerekek fule javulgat?

Puszi
Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


szia kataa majd legközelebb biztos összefutunk merre fele laktok, bocsi a helyesirási hibákért de közben szopizik a legkisebb és a bal kezem foglalt még nem találtam konditermet de keresgélem mennyi idös a gyereked,
htkhnkhtháhp
 
 


szia kata majd legközelebb összehozzuk amugy mizujs veletek, bocsi a helyesirási hibákért de épp szopizik a pici és a bal kezem foglalt merre fele laktok,
htkhnkhtháhp
 
 


Kati
A profilomban is benne van,Alex oktoberben lesz 3 evesKépA Tinodi jatszoterhez kozel lakunk nagyon.

Tobbiek
Mindenki nyaral???

Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok!
Kata, jó látni, hogy szeptemberben el tudtok menni a pároddal egy picit kikapcsolódni. Biztosan jó lesz az a wellness hétvége. Merre felé mentek? Bécsben csak körülnéztek, vagy szervezett progi is lesz? Ez az egy hét nekünk olyan kevés volt, mi is úgy elmennénk még valahová, de valószínűleg ez most már nem fog összejönni. Majd jövőre.
Egyszerűen olyan pocsék az idő, hogy még sétálni sincs igazán kedvem. Csak szerdára mondtak egy kis javulást, de az még olyan messze van! Ti miket tudtok ilyen időben csinálni? Úgy sajnálom, hogy a szabadtéri programok nem jönnek most össze. Pedig még szívesen bográcsoztam volna egyet anyuéknál. Na mindegy...

Dóri, hogy haladsz a szakdogával? Remélem, már csak köttetni kell! Kép Mizújs veletek?

Zsuzska, ti még nyaraltok? De jó nektek Kép

Puszi
Andi
liginé
 
 


Andi
Rackevere megyunk,tobben ajanlottak azt a hoteltKépBecsbe a ceggel megyunk,de csak szorakozas jelleggel es mindenki viheti a parjat isKépKép
Hat ilyen esoben nem konnyu lekotni a gyereket,plane egy nagyobbat,bar nekem a nap nagy reszet megoldja a bolcsi,de teny hgoy delutan mar csak jatszunk otthon,:domino,kartya,gyurma,rajzolas,autopalyazas,vonstozas.Hameg mar nem tudok mit prezentalni akkor segitre nekem sutit sutni+vacsit kesziteni.Neki ez is egy jo jatekKép
Hogy vagy a legkisebbel?Semmi hanyinger???
Mi meg bogracsoztunk egyet szombaton,olyan jo voltKép

Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Kata, hányinger azért még van, főleg, amikor üres a gyomrom, vagy autóban ülök. Most már a 12. hétben vagyok, úgyhogy szerintem hamarosan csökkenni fog. Legalábbis remélem. Múlt héten az ultrahangon 2,71 cm volt a pici és már látszódtak a kezei és a lábai, amivel rugkapált is. Kép Ahogy olvasom az irodalmat, ezen a héten már kb. megduplázza a méretét. Egyébként egyre nagyobb a pocim, sokkal gyorsabban nő, mint Bogival. Elő is kellett venni már a terhesnacikat. Kép Néha már érzek egy-két mozgást, de persze még nem vagyok benne biztos 100%-osan, hogy ez már a pici műve.
Én is olvastam a ráckevei hotelről, sok jót írnak róla, úgyhogy biztos szupi lesz. Egy kicsit irigyellek, hogy már ilyen játékokat játszhattok. Bogival egyelőre a kirámolás, csörgőzés, hintázás megy, jó lenne már vele is gyurmázni meg rajzolni (én is imádom a kreatív dolgokat, most is peddignádból akarok csinálni kis kosárkát meg koszorút - már ha a pici hagyja).

Andi
liginé
 
 


Sziasztok,

csatlakozhatok? Én is itt lakom Ferencvárosban, a középsőben, a Márton u.-ban a Tűzoltó és az Üllői között. Eszter lányom 30-án lesz 10 hónapos, 11,2 kg és 74 cm. Íme egy-két kép róla:

Kép

Kép

Más: nem tud valaki egy hatékony allergológust (aki nem oszt ki, hogy szoptatok, mert így nem tudok szedni mindenféle gyógyit)?

Bori
lbori
 
 


Bori
Udv ittKépJo hogy egyre tobben leszunk,bar mostanaban nem porog ugy a topic.
Nagyon cuki a lanykad,latszik hogy jo az etvagya es elegedett a vilaggalKépKép
Sajnos dokiban nem tudok segiteni.

Andi
Hatigen a masodik baba mindig hamarabb latszikKépOrulok hoggy minden rendben UH-n isKép
En nem vagyok tul kreativ,de szeretem a szep dolgokat.Van egy kolleganom aki tenyleg mindenben otthon van ilyen teren es tole rendelek minden fele dekoraciot.
Ebben a korban nekem is csak ramolt egesz nap Alex.De tobbet is volt el egyedul.Most mar jon mindig hogy anya jatsz velem.Erre meg mar nem lehet nemet mondani,mert a jatek altal okosodik,fejlodik az ertelmeKépVegre foglalkozasok is vannak a bolcsiben es olyan ugyesen megul mar egy -egy temanal,latszik hogy erdekli .

Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Bori! Szerintem érdemes megkérdezned szoptatási tanácsadót a dologról - mármint hogy a doki által javasolt gyógyszerek közül mit szedhetsz és mit nem - mert a dokik néha siralmasan tájékozatlannak tűnnek szoptatásos témákban Kép És esetleg érdemes homeopátiával is próbálkoznod, az általában szedhető szopi alatt is és nekünk elég jó tapasztalataink vannak vele Kép

Szoktatok az Orczy kertben sétálni? Mi szoktunk, bár nem gyakran - de itt lakunk szemben vele, vagyis elég közel hozzátok.

Márti
márti
 
 


Márti, Bori, üdv itt a topicban. Bori, tényleg tündéri a kislányod, igazán jó húsban van és nagyon boldognak tűnik. Nálunk Bogi még csak 8 és fél-9 kg között van, és hó végén lesz 11 hónapos. Miket tud már a pici?
Márti, látom te már régi felhasználó vagy. Raksz majd fel képet te is a babádról? Egy várat látok a profilodban, milyen kötődésed van hozzá?

Kata, jó hogy már lefoglalják Alexet a foglalkozások a bölcsiben. Ebből is látszik, hogy érdeklődő és figyelmes kissrác.

Dóri, Zsuzska HOL VAGYTOK??????

Andi
liginé
 
 


Sziasztok! Szia Bori, üdv a csapatban. Kép

Bocsánat, hogy így eltűntem, most már megígérem, hogy jövök rendesen. Kép Csak büntiben voltam. Kép Mármint saját magam rendeltem büntibe magam, és addig nem fórumozhattam, amíg el nem érem az 50 oldalt. És hopp, már 54 oldal lett belőle.
Ma voltam a konzulensemnél is, jól megbeszéltük a mindenfélét, aztán persze jó kis feladatot osztott rám. Nagyon érdekes és imádom az ilyet, csak Baluval még nem tudom hogy valósítom meg.

Úgyhogy kitaláltam valamit. Kép Ja, szóval kérdőívet kell kitöltetnem emberekkel, legalább 100-at... de kicsit sem baj, ha több sikerül. Persze az egész IX. kerületben kellene ezt megtennem, de hát elég reménytelen.

Szóval azt találtam ki, hogy ha közületek van olyan vállalkozó szellem, akinek nem kényelmetlen stb., akkor örülnék, ha tudnátok segíteni ebben. Nem kell persze mindenkit leállítani, hanem annyi lenne, hogy bedobálni a postaládába kizárólag ti lépcsőházatokba a kérdőíveket és a válaszadók meg x határidőig bedobnák kitöltve a postaládátokba. Aztán majd taliznánk, amikor az üreseket átadom, meg amikor a kitöltötteket átveszem. Úgyhogy ha tudtok segíteni, akkor azt nagyon megköszönném. (Azért csak a lépcsőházban, mert ott azért csak ismernek, meg nem egy idegennel találkoznak, teljesen kockázatmentes nekik, meg nem kell traccspartizniuk sem.)

Ja, meg a kérdőív arról szól majd, hogy mi a véleménye a környezetvédelemről a kerületben, honnan értesül a változásokról, mennyire szívügye a környezetvédelem, gyűjti-e szelektíven a szemetet stb, kb. 15 kérdés az egész.

Na, megyek a kis Maszatomhoz, egész délelőtt anyósom vigyázott rá és már úgy hiányzott. Kép

puszi
Dóri
doryy
 
 


Andi! Régen volt fenn kép a gyerekekről, de egy-másfél éve levettem, mert történtek mások képeivel visszaélések Kép A várhoz tulképp semmi kötődésem nincs, épp akkor kaptam, mikor kiszedtem a gyerekek képét és betettem "mérgemben" - tetszeni persze tetszik Kép
márti
 
 


Hello mindenki!

Eszter vagyok, a Viola utcában lakunk és 18. hetes ikerterhes vagyok. Ami jelenleg leginkább érdekel: hol és milyen áron, milyen feltételekkel találok terhestornát a kerületben? Esetleg a SOTE II.-n nem tud vki, mert oda járok dokihoz. Farmatiné a védőnőm, eddig egyszer voltam nála, rendesnek tűnik. Van vkinek tapasztalata vele kapcsolatban?

Eszter
ikresmama
 
 


Szia Eszter!

Én is ott szültem, mármint a II-es Nőin. Ott van terhestorna. Lehet, hogy még nyáriszünet van, de szeptember 2. hetében szokott újraindulni a szülésfelkészítő meg a terhestorna. Lehet, hogy lesz komolyzene megint a babáknak, az is nagyon klassz volt.
Hívd fel Németh Évát: 06/30/850-9965 a száma, ő szervezi ezeket, van szülőszobalátogatás meg ilyesmik, nagyon klassz, érdemes elmenni. Ja és persze ingyen van, nem kell fizetni érte.

Dóri
doryy
 
 


Sziasztok!

Hazajöttünk a nyaralásból, igaz amolyan kis lowbudget útacska volt, mivel a nagymamiéknál voltunk 3 hétig Kép

LizaHanna most 3 hónapos és egy hetes, hosszra rém sokat nyúlt, de amúgy kis ropika.

Nem is tudom, hogy ki kérdezte, de itt a környéken három ovi is van, az egyik a Mester utcai parkban, a másik kettő pedig a Vágóhíd utcán, ezek közül az egyik amolyan komplex, ami annyit tesz, hogy fejlesztendő gyerekekkel, azaz sérültekkel együtt vannak az egészséges gyerekek egy csoportban, meg talán nem is egyforma korúak, de nemtom pontosan.

Bölcsibe nem jér valamelyiktek gyereke? Esetleg a Fehér Holló utcait nem ismeritek? Van másik a kerületben?
ada007
 
 


Sziasztok

Marti
Mi soxor megyunk oda,bar miota dolgozom csak hetvegen.Nagyon jo hogy nem engednek be kutyakat.Kép

Dori
Hat en azt vallalaom hogy ha elkuldod emilben akkor kinyomtatatom es bedobom a postaladakba,de a Te cimedre kernem oket vissza,biztos lesz aki visszakuldi.

Eszter
Gratula az ikrekhezKépEgypetejuek?En a SOTE I-n szultem.Melyik rendelobe jasz?Lonyai utcaiba?

Ada
En kerdeztem az ovitKépA Parkos ovit ismerem,na oda nem vinnem a fiamat,bar levego szmpontjabol biztos jo.KépEz az integralt erdekel,lehet hogy tavalsszal megnezem oket,tobben ajanlottak a Vagohid utcait.
Mi jarunk bolcsibe,a Raday utcaiba,csak jokat tudok mondani rolaKépMajusban van a beiratas es szeptembertol kezdenek,de gondolom ez meg titeket nem erint.A Feher Hollo utcairol nem igazan hallottam jokat,2 ismerosom gyermeke is jart oda,na nem sokaig.

Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Doryy,

én szívesen kitöltenék egy kérdőívet, érdekel, sőt szerintem a férjemet is. Hívj fel, megbeszéljük: 20/392-1141.

Márti,
igen, szoktunk az Orczy kertben sétálni, bár mostanában elég ritkán. Főleg addig jártam ki Eszterrel mindennap, amíg Eszter "kicsike" volt, most már többet járunk a Haller-parka játszótérre, mert imád hintázni.

Bori
lbori
 
 


Sziasztok!

Köszi a segítséget. Ha minden igaz, akkor hétfőn lesz meg a kérdőív, jövőhét közepére már lekérdezhető állapotba szeretném hozni.

Bori
Köszi, mindenképpen jelentkezem, ha kész vagyok.

Kata
Az a baj ezzel a postán küldéssel, hogy ahhoz felbélyegzett, megcímzett borítékot is kellene bedobálni mellé. És még úgy sem biztos,hogy visszaküldik, meg egy csomó pénz is.

Andi mondta, hogy pl szakközépbe is be lehetne menni, egy osztály kitölti, az máris 30 kérdőív a min. 100-ból. Csak mindenféle korosztály kellene, nemcsak fiatalok. Lehet, hogy majd azt is megpróbálom, hogy vigyék haza a szülőknek és kitöltve hozzák vissza...attól függ milyen a tanár vagy az igazgató.

Dóri
doryy
 
 


Dóri! Küldhetsz nekünk is kérdőívet a neth@index.hu -ra. Ha nem gépen küldöd, hanem adsz papíron, szívesen bedobálom itt a postaládákba is, de ebben a házban nemigen ismerik egymást az emberek (vagy csak én nem őket?), úgyhogy nem lesz garancia a nevem arra, hogy sokat vissza is kapsz!

Kataa, Bori! Én is jártam rég az Orczy kertbe, mikor még csak babakocsit tologattam, aztán tavaly, tavalyelőtt a Haller parkba, de most már az elég unalmas a gyerekeknek, úgyhogy visszaszoktunk az Orczy kertre, ha rossz az idő. Ha jó az idő, akkor inkább messzebb megyünk egész napra Kép És hétvégén sem nagyon megyünk oda, ha tudunk, inkább még messzebbre kirándulunk Kép

Márti
márti
 
 


Dori
Nekem si kuldjel es a meloban mindenkivel szigoruan kitoltetem igeremKép
Mi meg csak nemreg koltoztunk ebbe a hazba ahol 160 lakas van,de meg nem ismerek mindenkitKép,meg uj elven nem is mindben laknak,ezert gonodltam arra hogy neked kuldjek vissza.

Marti
Hat igen Orczi nekunk is csak akkor jon be ha mar vegkepp nincs programunkKépBabakocsisan volt igazan jo.Jatszoterre meg a Tinodira jarunk nzgy neha,mert O mar bolcsi,igy delutan vagy programunk van vagy marad az udvari jatszo,ami garantaltan tiszta isKép
Mi hetvegen inakbb nagyizunk vagy Balatonozunk jo idoben,ritkan vagyunk a varosban napkozben.
holnap is Zsambekra megyunk lovasbemutatoraKép

Jo hetveget mindenkinekKép
Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Csajok!
Elkészült az a bizonyos kérdőív. Kép
Még kotlok rajta éjszaka és holnap jövök és mindenkit vallatni fogok. Kép

puszi
Dóri
doryy
 
 


Sziasztok!

Elkészült a kérdőívem. Kata, Márti, Andi, nektek elküldtem e-mailen. Aki vállalkozó szellemű és kitöltené nekem (netán a párja is Kép), annak szívesen küldök e-mailen, ha kapok címet, de felraktam a netre is, ha úgy könnyebb:
http://kerdoivkornyved.uw.hu/

Köszi
Dóri
doryy
 
 


Sziasztok!

Dóri:
Hálásan köszi az info-t, fel fogom hívni. A dokim a múlt héten azt mondta, hogy ikrekkel a tornát felejtsem el, de a szülésfelkészítő, zenehallgatás, stb. gondolom nem árt. Még egyszer köszi!

Kataa:
Kétpetéjűek az ikrek, mivel lombikok, és talán külön neműek is. A dokim Ujvári, a rendelője a II. kerületben van, a védőnő pedig a Vaskapu utcában.

Puszi: S.Eszter (ikresmama)
ikresmama
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: