Új privát üzeneted érkezett!

Banyoci, Momoci, du. 3-4 korul nem szoktatok kint lenni a Verhalom teren?
Mi majdnem minden nap kimegyunk (ma sajnos a vedono lesz a jatszoter helyett a program Kép). Kép
Gombóc
gombóc
 
 


Gombóc!
Mi legtöbbször délelőtt vagyunk kint, de vannak napok amikor semmi dolgom itthon (legalábbis nincs kedvem megcsinálniKép), és akkor kimegyünk délután is. Általában 4-től, addig alszik a csemete. Te 3-4 körül mész ki, vagy addig vagytok?

Banyóci

KépKép
KépKép
banyóci
 
 


Sziasztok!
Banyóci, ne haragudj, hogy eltüntem, és azt se mondtam, hogy mukk! A családi megállapodás szerint már ott kellene laknunk fenn a hegyen, de a dolog csak halasztódik. Most a június elejénél tartunk, de már eluralkodott rajtunk a kétség, hogy lesz-e az egészből valami. Pedig nem mi találtuk ki, mi csak belementünk. Mi szeretnénk lépni - akár máshova, de nem akarjuk keresztül húzni a család többi tagjának a számításait, ezért várunk. Összességében ez az egész már kínos. De akárhogy is, hétvégente szoktunk ott lenni, tologatjuk a babát a kocsiban.
Adél nagyon édes, nagyon mosolygós ded, most három napra elmentünk vele nyaralni a Balatonra, és azt hiszem, tetszett neki is.
Banyóci, eszembe jutott, hogy annak idején, mikor Adél született, mintha írtad volna, hogy Gyurci nyűgös. Jól emlékszem? Ez azóta ugye elmúlt? Csak mert Adélnak volt pár hete, amikor nagyon elfáradtunk, ő is, meg én is, és azt hittem, erről szól az anyaság. De lehet, hogy az időjárás miatt volt.
kóci
 
 

 
 

Szia Veronika!
Bocsi, hogy csak most válaszolok, de nem nagyon volt mostanában időm netezni.
Semmi baj, nem haragszomKép. Most akkor hogy is van ez? Családilag költöztök ide? Vagy már itt lakik a család egy része, és hozzájuk jönnétek? Már nem vagyok képbenKép.
Az nagyon jó, hogy igy mászkáltok a kiscsajszival. Ezt fogja megszokni, és akkor később sem lesz probléma azzal, ha idegen helyre mentekKép.
A nyűgösség miatt pedig ne aggódjKép. Ez nem állandó jelenség. Persze, akkor elmúlt nálunk, aztán vannak napok, amikor újra előjön. Ezeregy oka lehet, idővel rájön az ember, hogy éppen mi a baj. Fogzás, időjárás.....stb.....
Nagyon cuki a kép a profilodbanKép. Van valami fejlemény? Hogy vagytok?

Banyóci

KépKép
KépKép
banyóci
 
 


Sziasztok! Én is ll. kerületi anyuka vagyok, és csak most találtam ezt a topicot, szeretnék beszállni! Ismerőst már találtam, szia Gabi!
Mi a Pálvölgyi barlang fölött lakunk, a Látó-hegyen.4 Kölyök boldogít minket, a két nagy 5,5 és 3,5 éves, fiúk, a kicsik 10 hetes vegyes ikrek.
A környék néhány anyukájával azon ugrálunk, hogy legyen errefelé is játszótér, legalább területet adjon az önkorm, ahova játszót lehet szervezni. akinek van kedve, ötlete, stb, az szóljon4 Bocs, most rohanok!
claire
 
 


Sziasztok!

Én is a II. kerületben lakom, nem messze a Daubnertől. Sajnálattal tapasztaltam, hogy a környéken nincs játszótér, vagy csak mi nem tudunk róla? A legközelebbi a Zsigmond téren van, de ott elég nagy a zaj és a büdös a sok kocsi miatt, egyébként szépen fel van újítva.
Nekünk még nem aktuális a játszótér kérdés, de hamarosan az lesz! 20 hetes terhes vagyok.Kép
Esetleg tud valaki segíteni közületek, hogy van-e itt nem messze egy csendes, jó játszótér?
andi70
 
 


Szia andi

Sajnos a Zsigmond téri játszó nem csak a forgalom miatt nem az igazi, hanem pl. nincs baba hinta sem. Én a Kolozsvári Tamás utcában laktam három évig, a környékről a Vérhalom térre járt fel mindenki. Ez kb 15 perc séta (hegymenet) de még mindíg ez a legjobb játszótér a környéken.
stefi
 
 


Sziasztok! Valóban a Vérhalom tér ami használható, esetleg a Zöld Péter a Millenárison, és a Marczi MŰvház játszója. Mi gyalog nem is tudunk játszóra menni! Sajnos az a hozzáállás, hogy úgyis van kertünk, oldjuk meg! Claire
claire
 
 


Sziasztok, és köszi a választ!
Mi a Lublóiban lakunk, és el vagyok keseredve, mennyire nincs a környéken játszótér. A Kolozsvári Tamás utcától nem messze van egy játszótér, de nagyon romhalmaz már.Kép Azt már sajnos senki sem használja. A hétvégén kipróbáljuk apuval, hogy lehet gyalog megközelíti a Vérhalom teret.
andi70
 
 


A Lublóiban van még ovi? Én odajártam kiscsoportba.
Ami a játszót illeti, szuttyongatni kéne az önkormányzatot, hogy tegye rendbe, mert állítólag minden játszót euro konformmá kell tenni. Persze tudom, hogy egy csomó pénz, meg munka, de szerintem ha bevonnák a lakosságot, sokan tennének 1-2 kapavágást a dolog érdekében. Figyi! A Kolozsvári T utcai sporttelep még mindig nyitott? Milyen állapotú? (Ott atlétizáltam vagy 10 évig, és most újra nem lenne messze! ) Andi! Hévvel az Árpád hídnál lévő Máltaisat próbáltad már? Az nagyon jó! C
claire
 
 


Claire!

Csak június elejétől lakunk itt, és van itt valami, de szerintem nem ovoda. Már.Kép A párom is ide járt annak idején, és az első osztályt is itt kezdte, az utca végén levő iskolában. Jó kis hely ez, csak kár, hogy kicsi a lakásunk, muszáj lesz majd innen is elmennünk.
Nem ismerem az Árpád hídnál lévő Máltais játszóteret, sajnos. Mondjuk attól félek, hogy HÉV-ezzek babakocsival.
A sporttelep még megvan, és nyitott! Nem mentünk be, de láttuk, hogy még nyitva van. Szerintem érdemes kipróbálni. Nem tudom, milyen állapotban van.
Hogy lehetne szuttyongatni az önkormányzatot?Kép Írjak nekik egy levelet? Talán a védőnő tudna segíteni, hogy többen is aláírják.
andi70
 
 


Mi is efélével próbálkozunk itt följebb a hegyen, ha lesz vmi eredménye, szólok! Azt azért fontos tudni, hogy egy komoly játszónak iszonyú anygi vonzatai vannak, de ettől még ez önkorm-i feladat lenne, ráadásul szerintem széles népszerűségre tenne szert, aki bevállalná.
Milyen babakocsid van? Egyébként segítő készek az emberek, én még úgy is héveztem, hogy babakocsis+egy nagyobb gyerek. Nem mondom, hogy ez az anyák álma, de nem lehetetlen. Meg esetleg érdemes összefogni vki közeli kismamával, aztán "vak vezet világtalant, haha", szóval együtt könnyebb. Próbálkozhatsz 6 v. 86 busszal is, 2 v 3 megálló, és besétálsz. Én ha lent vagyok anyámnál Óbudán, bukom a máltais játszókra! C
claire
 
 


Még nincs babakocsi, de a Lublóiban olyan rossz az út, hogy mindenképpen nagy, felfújható kerekűt kell majd vennünk. Nagyon sok az a 2-3 megálló gyalog, babakocsival? Mert a sétától nem félek, sőt szeretem, csak ne kezdjen közben szakadni az eső.
Tudod, olyan sok mindenre mondják, hogy drága, és nincs rá pénz, sokra meg valahogy mégis akad...
Miért pont a játszóterekre nem telik? Úgyis olyan kevés van, az "én időmben" egymást érték a játszóterek, igaz, lakótelepen laktunk.
andi70
 
 


A Kolozsvári T. végében lévő hely tényleg rémes. Hajléktalanok szoktak ott lakni, néha drogosok is vannak és tele van kullanccsal. Mi még a kutyát sem vittük oda. Többször próbálkoztunk az önkormányzatnál a tér rendbetételével, de elég reménytelen esetnek tűnik. Állítólag kb. 20 éve van rendezési terv erre a területre. A tervek szerint ott egy út fog menni, végig párhuzamosan a Frankel Leóval ezért nem hozzák rendbe a játszóteret. Az igaz hogy az a sáv egy jó darabon nincs beépítve, pedig elég értékes telkek lennének. Azért persze érdemes tovább próbálkozni hátha ...
A sportpályát 3 éve nagyon szépen rendbehozták. Van futó pálya, tenisz pályák, foci pálya fedett sportolási lehetőség pl. torna továbbra sincs.
A Lublóiban nincs már ovi.
Mi tavaly júliusban költöztünk el a Kolozsváriból a 3 hetes babával isteni volt. (mármint a költözés csecsemővel)
Szilvi
stefi
 
 


Köszi az infókat, a pályát egyszer megnézem! Költözni mindig szuper, hátmég így...
Szerintem gyalog is megközelíthető a játszó, sőt a bicikli út ott megy el mellette, csak ezt azért nem merem írni, mert távolságban a sokról meg kevésről igen megoszlóak a vélemények.K
claire
 
 


Hát nem túl élénk ez a topic. Vajon miért? Nem vagyunk elegen II. kerületiek? Vagy itt nem elég ismert a babnet, pedig szerintem jó, ha az ember ismeri a "szomszédait" , meg tán intézni is lehet ezt-azt, ha együtt próbálkozunk! Úgyhogy hajrá! C
claire
 
 


Sziasztok!
Itt az uborkaszezon. Kivéve annak akinek most van némi problémája (mint nekem) és ezért lázasan keres az interneten mindenféle választ a kérdéseire mégha nem is kapcsolódik be a levelezésekbe esetleg. Én a magam részéről ugyanis inkább a hagyományosabb kommunikációs módokat szeretem (találkozás, telefon), de nagyon-nagyon jó volt látni, ahogy néhány napja elkezdtem a leveleitek olvasgatását milyen kedvesen és szeretettel írtok egymásnak!!! Úgyhogy kitartás, a II. kerületiek megvannak (én a Lóczy L. utcában), mégha csak olvasó formában is. E levelet inkább csak "vigasztalásnak" szántam Claire "kifakadására". Meg próbának Kép hátha kedvet kapok mégis, hogy eképp is barátkozzak. Najó, ezért néhány alapinfó rólam mint mamáról: 31 éves vagyok egy 8.5 hónapos hímnemű kisded ma nagyon szomorú anyukája. A szomorúságom oka, hogy a gyermek napok óta harap, amit állítólag ilyen korban ilyen huzamosan nem szoktak csinálni. Rászólás nem segít, a szopizást, emiatt meg kell szakítanom ma már lefejt pohár tejcsivel fejeztük be az ebédet, amit ő urasága meg se igazán kezdet. S ez minden csak nem vicces megoldás.Kép Úgyhogy most megyek és vadászom a vonatkozó ötleteket. Persze, ha nem nyaral mindenki és van kedvetek írni ebben az undok hőségben bármilyen tanácsot szívesen meghallgatok. Köszi értük előre is.
botanika
 
 


Szia! Köszi a lelkesítést! Én sem rég kaptam rá erre a komm. formára, de így éjfél tájban , amikor "ráérek" nehéz lenne 4 kölyök mellől máshogy . És tul képpen érdekes így új ismerősökre szerttenni. Meg tényleg időnként jó olvasni a kedves sorokat. Pont azért sajnáltam, hogy döglődik ez a topic, mert ebből kiindulva (közeli lakhely) lehet talán legkönnyebben élő, személyes, találkozós kapcsolatot. alakítani.
Harapás: múltkor a "szoptatás" c. topicban erről cseréltek eszmét az érintettek, pont aznap egy barátnőm (6 hós kislánnyal) uerre panaszkodott. Van már foga a lurkónak? Enyéim közül a legnagyobb harapott, amikor kinőtt a foga, de egy nap alatt rájött, hogy így egyikünknek sem jó. De tudom azaz egy nap is milyen volt, így együtt érzek veled. Részemről én a bimbó védővel kísérleteztem, meg próbáltam a lelkére beszélni. Remélem ennél több segítségre is lelsz.! Próbáltad a La Léche Liga honlapját ill. a Szoptatás Portált? (www. szoptatasportal.hu)? Hajrá! Claire
claire
 
 


Szia Claire!

Köszi a tippeket, a portálról még nem hallottam mindjárt meg is nézem. Végignéztem tucatnyi levelezést, olvastam a tanácsokat, lll tanácsadót, védőnőmet hívtam zokogva aztán újra a társalgót néztem és némileg megnyugodtam: e rémes gyermeki viccelődés hetekig is eltarthatKép. Ez számomra azért "megnyugtató" mert újfennt (századszor és ezredszer) arra kellett rájönnöm, hogy igen a változás örök, de türelmetlen a gyereknevelésben nem lehetek. Most bevetek mindent amit lehet, ma a reggeli és tízórai harapós szopi után volt az első szopi 12-kor, hogy mint egy angyal csak simán evett és elengedett tátott szájjal és nem tépett meg pedig ébren volt! Még azért nem bízom el magam, de reménykedem és vigyázok.

Ám örlődöm is egy dolog miatt. Változtattam ugyanis némileg egy korábban próbált gyakorlatomon s most nem tudom a sok megváltoztatott dolog közül minek van pozitív hatása. Igyekeztem eddig némi rendszert vinni gyerkőc életébe azt olvasván, hogy az neki jó (kb. ugyanakkor evészetek, alvások). Most viszont itt a meleg és engem ugyan nem, de a körülöttem élő felnőtteket is borítja, s nem csodálnám, ha a kicsire is hatna. Ezért prioritásban most első a babaigény. Ha nem kér 10 órait akkor lefektetem éhesen (bejött, tényleg nem volt éhes), ha nyaffog és már semmi se segít szopiztatom (és nem harapott), főzöm a kedvencét és kínálom ebédidőn kívül (napok óta először belakmározik)ásítozik mikor még játszhatna lerakom aludni (bejött, hamar eldőlt). Akkor most mi van? Ha az időjárás változik ne legyek következetes? Vagy gyerkőctől is függ ezt mikor mennyire igényli, vagy mi?

Ahhoz képest, hogy fura nekem írni a nagy világba, elég hosszú levél lett. Persze aki nem akarja úgyse olvassa el. Jaj de fura elküljem? Miért ne, ha már beklimpíroztamKép.

Unom a meleg miatti szobafogságot. Embereket szeretnék látni: mondjuk ma a Santana koncerten egy párat biztos fogokKép. Aztán jó lenne tényleg az utcán is találkozni. Mivel a gyermek mégcsak babakocsizik ezért főleg hasonlóan nagy sétákat kedvelő környékbeli mamákkal szivesen össze-összefutnék, ha van ilyen.
botanika
 
 


Szia! Valóban már az megnyugtató, ha tudja az ember, hogy nincs egyedül, és nem az ő kölke az egyetlen ilyen és ilyen elhibázott darab. Hátha rádöbben a Tied is, hogy nem nyerő amit csinál. Egyébként a meleget ők is változóan viselik, az enyéim pl. nem bírják, és állandóan szopiznak, főként délutánra. De nem leo meg, a nagyobbak téli gyerekek, így az első nyarukon már kezdtek mást is enni, ezzel együtt állandóan szopiztak, és nem ittak meg semmi mást!
Merre szoktál sétálni? Én most az ikreknél beszereztem egy terep babakocsit, hogy a nagyokkal bejussunk az erdőbe! Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Látom egy kicsit feléledt a topic...

Botanika, mi általában tartjuk a napirendet akármilyen idő van. Vagyis a főbb pontokat. Reggel kelés 7 körül (ha nem, akkor 1/2 9-kor ébresztem). Reggeli, kis pakolászás, majd játszó (séta, vásárlás..). 11- 1/2 12 között hazaérünk, akkor ebéd (ha nem eszik, nem eszik). Majd 12-től tuti ágyban van. Felkelés után uszona majd megint program (de legkésőbb 1/2 4-kor ébresztő, ha elaludna). 7-kor vacsi, fürdés, fekvés.
Enyém gyerek egyébként 15 hós. Kép De mikor kisebb volt akkor is be voltunk "osztva" csak akkor napi két alvással...

Én is benne lennék sétákba. Csak ne nagyon hegymenetbe, mert 29 hetes pocakkal, babakocsival kissé nehéz... de egy séta a Fenyőgyöngyétől? Vagy egy tali a barlangnál (nagyobbak jól elvannak ott)?

Üdv
Niácska
niácska
 
 


Mi most szömbaton elutzazunk, de aug 20 után benézek, és lehet róla szó! Niácska, ti merre laktok? Claire
claire
 
 


A Szépvölgyi úton, a barlang közelében.
niácska
 
 


Sziasztok,
en is benne vagyok kozos setakban hetkoznapokon. Kép
Niacska, Te hoyg viseled a pocakod? En mar kesz balna vagyok. Kép
Gombóc
gombóc
 
 


Gombóc, köszi mi jól vagyunk. Kép Kivéve mikor Nimród szaladni tanul... na akkor aztán fáj nagyon. Egyébként nekem még mindig kicsinek számít a pocakom. Az egyik kismama a téren meg is jegyezte, hogy még az elején tartok. Hát... a 29. hetet én már nem nevezném az elejének. Mások meg kövérnek néznek. Kép

Nem jártok ki a játszóra? Mostanában voltunk délután is, de akkor sem voltatok.

S ötlet, hogy honnan hova sétáljunk?

Niácska
niácska
 
 


Melyik játszóra jártok?
Niácska! Akkor majdnem szomszédok vagyunk, mert mi a barlang fölött a Túrista úton. Akkor ti is érintettek vagytok, elkezdtünk pedzegetni egy játszótér építés lehetőségét, mi pont a barlang fölötti telket szemeltük ki, nem tudom, mit szól az önkorm. Azt mondtuk, hogy ha ad telket, megpróbálunk szponzorokat szerezni, stb, szervezkedünk, teszünk vmit, hogy meg is épüljön! Mi a véleményed?
kitartást itt a nyárban a pocakokhoz!
Claire
claire
 
 


Claire, mi (is) a Vérhalom térre járunk. Kocsival, mivel pontosan 1,5 km-re van, s hegymenet, ami nekem nem megy. Kép
De ha megmondod ti mikor mentek a barlanghoz, találkozhatnánk.

Az új játszó ötlete szerintem nagyon jó. Mondjuk ha van időtök kijárni. Én sajna 1,5 gyerekkel most nem vagyok erre már alkalmas...
Egyébként az sem lenne rossz, ha a barlang rétjére lehetne hintát, homokozót meg csúszdát tenni.

Erről jut eszembe. Nagyon mérges vagyok! Kép Tegnap kivittem Nimródot a barlanghoz szaladgálni, mondván ki van írva, hogy "kutyákat bevinni tilos" Erre jön egy nő, naná, hogy kutyával. Nem szólok. De a kutya csak jön. Mondom, a hölgynek "Legyenszives visszahívni a kutyáját!" Erre felháborodik, hogy "Miért? Nem harap" De én nem ezt kérdeztem. Utálom az ilyeneket! Mondom neki, hogy ide nem lehet behozni az állatot, erre neki áll feljebb "A kutya a természet része, mindenhova bemehet. Egyébként is, gyakran sétáltatnak kutyákat itt, s majd a maga gyerekének is lesz"...
Én meg persze pont azért viszem oda a gyereket, mert nincs tele kutyaszarral (már bocsánat)... Persze a kedves természetbarát néni nem szedte ám össze az eb végtermékét.
Ez ellen nem tudod hol lehetne szólni?

(Bocsánat, jól kimérgelődtem magam)

Niácska
niácska
 
 


Sziasztok! Hát gyerkőc leszokott a harapásról szerencsére, ellenben elkapott valami vírust és beteg volt életében először pedig én úgy hallottam az anyatejes babák ezt meg szokták úszni... Most épp a lázas napok után pöttyös amit mint lehetőséget előre említettek az ügyeleten vasárnap, de mondták azt is vigyem le az orvoshoz ha tényleg, úgyhogy a mai sétának lesz célja is

Szóval séta, a mi útvonalunk: Herman O.-Lórántffy-Érmelléki-Hankóczy-Lepke-Orló és környéke, meg Budagyöngye ha valamit venni kell. Én nem vezetek ezért időnként BKVval elindulok vásárolni mondjuk előfordult, hogy a StopShoptól hazakutyagoltunk végig a Völgy v. Alsóvölgy utcán. Szép két órás tempós séta volt. Ilyenkor csak egy bajom van, hogy szegény gyerkőc akkor 3 órát töltött a babakocsiban ahelyett, hogy mászkálhatott volna, felfedezhetett volna. Épp ezért ritkán csinálok ilyen tipusú túrákat. De azért néha igen.

Olvastam az Életmódban, hogy szervezkedtek János hegyre is páran, de az ugyanúgy hosszas-hosszas babakocsiücsörgést jelent egy örökmozgónak amitől nem annyira boldog. Valami egyensúlynak kell lennie csak még ezt én próbálgatom megtalálni. Persze ha már vannak nagyobbak, akkor egy ilyen kis nehézség mint ikreket is vinni és erdőbe az már nem gond?Kép) Lehet, hogy csak a kezdő anyu voltam miatt vagyok ilyen mafla, mert megdöbbentem szó se róla azon amit Claire írtál. Nagyon stramm mama vagy!!!

Ahogy nézem a ti útvonalaitok elég messze esnek a miénktől. Esetleg van még valaki aki errefelé lakozik??????????
botanika
 
 


Botanika, mi szoktunk feljárni a Normafához (mert Apa ott fut), s ilyenkor az Anna rétig elbabakocsizunk, s onnan lehet gyalogolni, felfedezni, labdázni.
Egyetlen hátránya, hogy ott vannak kutyások is. Ne értsetek félre, semmi bajom nincs velük, csak szívrohamot kapok, mikor a gyerek felé szalad egy megtermett németjuhász. S a gazdija flegmán odaveti, hogy "nem bánt".
niácska
 
 


Niácska! Óvd is a kutyáktól, mert azt sosem lehet tudni. Én sosem féltem tőlük, de egyik télen fönt futottam az erdőben, jött egy falka kutya, úgy 5 db nagy termetű, egy db öreg törékeny nénivel, akire tök nem hallgattak, szépen megálltam, mert a futást nem bírják, hogy kultúráltan kikerüljök egy mást, erre az egyik minden előjel nélkül megharaott, még szerencse, hohy télen több ruha van az emberen, így némi véraláfutással megúsztam! A hölgy nek meg üzenem, hogy én sem szoktam az ablaka alá piszkítani, pedig ő is kakil, meg a gyereke is. Talán az önkorm, a körny védők tehetnek vmit, vagy ott a barlang ügyeletesének kell mondani, hogy ez a gond, hátha akkor nem neked kell elküldened a tábla ellenére.
A játszó szervezésre nincs időnk, de ha mi nem lépünk, akkor senki nem fog, mert akkor már megtette volna. tulképpen azért is megy lassabban, mert amikor kezdtük ezt feszegetni, akkor én is , meg egy másik ügybuzgó anya is pocakos volt, most meg neki kettő, nekem 4 kölyök osztja be az életemet! Jó az is, amit írtál, de ma már nem lehet csak úgy néhány játékot odanyomni vhová. Elég szigorú eu szabványoknak kell megfelelni, és elég drága játszót csinálni. De ha nincs bekerítve, akkor helyből halálra van ítélve. Kép
Botanika! Kösz, igyekszem győzni a 4 kölyköt. Amúgy én amíg egy ill. kettő volt, addig kenguruba vagy háticipelőben vittem kirándulni. Azt próbáltad már? Üdv, muszáj mennem, örülök, hohy élénkül ez a topic, szombaton 3 hétre eltűnök. Ősztől viszont de. csak az ikrek lesznek itthon, akkor majd jelentkezem sétára! Claire
claire
 
 


Pont háticipelő ügyben vadásztam amikor belebotlottam az életmód topicba. Nem tudom ugyanis milyet praktikus venni. Párom szerint kb. minnél drágább annál jobb Kép? tipikus férfi módú gondolkodás, én meg a kiképzésén és a most még feleslegesnek tűnő extrákon kívül azon töröm a fejem, kell-e kerék? Inkább a sportboltban kaphatót szerezzük be ami nagyobb súlyt is bír, vagy mindenképp kerekeset keressek? Fogom én őt keréken huzigálni? Keressek használtan, de az első gyerkőcnél akár megérheti megvenni újonnan is, hisz úgyis jön még testvérke is majd. Lehet, hogy csemete most 9 hónapjával 10kg feletti súlyú és amúgy se nagyon bírja majd a hátunk inkább várjuk meg míg sétálni is tud jövő tavaszra? Ha van esetleg tapasztalatotok ezzel kapcsolatban szivesen venném. Asszem ezt megkérdezem az életmódban is, hátha.

Jó nyaralást Claire! Niácska együtt érzek veled a kutyás harcban, bár Pindur még lévén kicsi kevesebb konfliktusba kerül velük, de én már most félek ha egy eb séta közben beköszön a babakocsiba. Nagyon értékelem és mindig kifejezetten megköszönöm ha olyan kutyással találkozom aki hajlandó megfogni társát míg elhaladunk mellette. Néhányan megteszik maguktól. Ők azok akik valószínűleg tényleg ismerik a négylábúakat s a gyerkőcöket. Nem mindig kiszámíthatóak.
botanika
 
 


Szia Botanika! még itthon vagyok, addig jártatom a virtuális számat Kép! Kutya ügyben teljesen egyetértek. Én nem is a kutyára szoktam pipa lenni, hanem a gazdikra, ha nem nevelik meg az ebet!
Háticipelő: nekünk egy ősi örökölt van, de több félét próbáltam. A szempont nem csak az ár. Hiába jár már, nem fog egyből túrákat ternni, ha ilyenre indulsz, szükség lesz a cipelőre. Szerintem érdemes használtat nézni, mert nem olyan könnyű ezeket elnyúzni! A kerék nem hülyeség, néha jól jön, de főként betonozott terepen, nem az erdőben!
Ha hosszú útra mentek, érdemes esetleg olyanban gondolkodni, ahol hátizsákkal van egybeépítve, különösen, ha egyedül mész, utazol vele. Ennyi jutott eszembe hirtelen, remélem ez is lendít vmit rajtad! Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Jó régen jártam erre, mert költöztünk, és emiatt internetünk sem volt. Sok új nevet látok, ezért írok néhány szót magamról: 36 éves vagyok 29 hetes pocakkal. Nálunk ő a negyedik fiúcska lesz, a nagy, Gergő 6 éves lesz novemberben, Bence és Marci pedig most töltötte a 3-at, és Máriaremetén lakunk.

Claire!
Jó, hogy ide is irogatsz! Kép Jó nyaralást nektek, mi bárányhimlővel töltjük a szünidőt. Kép Ugyan még csak Gergőn jött ki egy hete, de szerintem a kicsik sem ússzák meg, és ha elég pechesek vagyunk, apuka is belekóstol. Szerencsére én már voltam!
Játszótér szervezésben tudok segíteni, ugyanis Máriaremetén a templomkertben az én kezdeményezésemre bővítették alig 3 hete a játszóteret. Mondjuk, tényleg nem olcsó, mert a költségvetésben 5 millió forintot láttam erre a célra, és ebből a pénzből egy pár hintát, és egy csúszdás hajó mászókát állítottak fel. Igaz, hozzá kell még számolni a gumitéglát, kerítést, tereprendezést is, de szerintem nem minden pénzt költöttek erre. A polgármester személyesen adta át az új játékokat, ott voltam én is. Elmondtam, milyen változásokat szeretnénk még, meg is ígérte, hogy következő héten megcsinálják. Sajnos, eddig nem történt semmi, de majd emlékeztetem ígéretére. Egyébként Porkoláb Mátyás alpolgármesterhez tartoznak az ilyen ügyek, én neki címeztem a levelem.

Sziasztok

Gabi
efgabi
 
 


Botanika,
Nekünk is van egy hátihordozónk. Egy olcsó, merevített. Mi nem sokat használjunk, mert Nimród 11 kilóval ugrál benne, hátunkat rugdossa, fejünket csapkodja, ami nem túl kellemes. Kép Így mi inkább csak akkora sétákat tervezünk, amekkorát a kicsi egyedül megtesz. Ez kb Normafa parkoló-Anna rét.
Üdv
Niácska
niácska
 
 


Szia Gabi! De jó, hogy előkerültél, már hiányoltalak az ikres topicon!
Ha megkapja, apukát fogja legjobban megviselni a bárányhimlő. Az enyéim sem voltak még, a kicsiknek korai is, viszont Ábelnek lassan aktuális lenne. Ismered az aloe first-öt? Az nagyon tuti tapasztalt bhimlőzők szerint a viszketésre, meg gyorsabban beszáradnak. Szombaton elutazunk, de ha gyorsan szólsz, még megoldhatjuk, hogy eljuttassunk egyet!
Szóval már tudjátok , hogy fiú lesz? Teljes kisebbségben leszel otthon, lassan ombucmanhoz fordulhatsz! Kép A fiúk mit szólnak? És Te, hogy bírod a pocakot?
Az szuper lenne, ha tudnál segíteni játszó ügyebn, mert itt többen is feszegettük, de aki végül beadta, meg gyűjtött aláírást, az egy nem túl sikeres levelet adott be, hiába fűztem a fejét, hogy írjuk át. Azóta nem hallottam róla. Ha hazajöttem előásom, utána megkereshetlek?
(minden ok, csak a doktorimmal mi lesz így???) Ez a kérdés saját magamnak szólt!Kép
Végül hova költöztetek? Autóval mi a helyzet?
Jobbulást nektek, és remélem sűrűbben hallok rólatok, akár emailban vagy telcsin is! Üdv: Claire (Klári)
claire
 
 


Sziasztok!
Claire!
Anyukám is mondta ezt az aloe verás dolgot, de ő valami gélt emlegetett. Szerencsére már túl vagyunk a viszketős időszakon, de ha a kicsiknél megjelenik az első pötty, akkor beszerzek egy adag ilyen cuccot.
Pocakom és lakója jól van, a jelekből ítélve a bátyjaihoz hasonló izgő-mozgó lesz.Kép Fiúk várják, főleg Marci emlegeti gyakran, hogy az öcsi milyen aranyos lesz!Kép Lehet, hogy a korom miatt (Kép), de ezt a terhességem kicsit nehezebben viselem, mint az előzőeket. A hasam is gyorsabban nő, biztosan az ikrek jól kitágították, így aztán most "dupla komfortos".Kép
Játszótér ügyben szívesen segítek, bár ígérni semmit nem tudok.
Autónk is elkészült, épp a költözés előtti héten, így egy csomó dolgot azzal tudtunk áthozni. Úgy néz ki, mintha új lenne, és anyagilag is jól jártunk, még maradt a biztosítótól kapott pénzből kaucióra is.Kép
Minden jó, ha a vége jó!KépKépKépKép

Gabi
efgabi
 
 


Sziasztok
Én is szívesen csatlakoznék Hozzátok.
Bár már december óta lakunk a Kolossy-tér felett, de még a mai napig nem jöttem rá, hogy hogyan is tudnék én sétáltatni autó nélkül JÓ LEVEGŐN. (állítólag a Budán jó a levegő, de ez alól ez a vidék tuti kivétel!)
Rólunk annyit még, hogy egy gyönyörű és minta-magaviseletű(egyelőre csak, ahogy látom, fogzásnál kezdődik a második harc) kislányom, Léna, született idén február végén.

Nagyon szívesen találkoznék veletek egy környéki, de nem büdös játszótéren, hátha le tudnék szokni a Margit-szigetről.


Gabi
minden elismerésem a 3 és fél fiú+férfi miatt!!! Tényleg, hogy lehet ezt bírni pocakkal???
Gyönyörűek a fiúk, a habverős varázsló, meg a labdás Marcipán, és a bohócos Bence. Tündériek, na...

Botanika
háti hordozó ügyben nem vagyok túl okos, nekünk van egy Chicco márkájú öröklményünk, hátra is szerelhető, Léna nem szeret benne lenni 10percig, aztán meg szundi. Mi csak varázskalodának hívjuk. Szerintem könnyű legyen és stapabíró. (Csak a 100x a IIemeletre felcipelt autós hordozó iránt vágyaimat transzponáltam a háti kütyüre Kép)

Claire
4fiú +férfi miatt járó őszinte alázatom neked is jár, neked bónusban 1pont a már megszületett kicsik végett. Most mekkorák, milyenek??

Niácska
ti csak(?) ketten vagytok pocaklakóval? Barlangséta nekem is tetszene!

Andi70
mi is ugyanott lakunk, még nem láttam errefelé pocakost! Őrült karcsú lehetsz, vagy nem lógok eleget az erkélyünkönKépKépKép

Bocsi mindenkitől, akire még nem jutott időm, elég nehéz ismeretlenül jó fejnek lenni, és infó nélkül, hátam mögött toporgó, gépre váró kispapival barátságos arcot vágni.
Fogadjatok be gyorsan, és akkor esténként lesz itt aztán nagy banzáj (Kép )és csudára boldog leszek

Kép

Judit
holophernes
 
 


Sziasztok!

Judit!
Üdv a topikon! Kösz a kedves szavakat a fiúk nevében is!Kép Nagyon aranyos a kislányod a profilodban! Kép
(Bocs, csak egy kis kiigazítás: Claire-nél 3 fiú+1 kislány vanKép)
Sajnos a Kolossy tér tényleg nem a jó levegőjéről híres Kép, kárpótlásul ott van a közelben a Daubner cukrászda Kép! Sóvárogva írom, mert nagyon szeretem a termékeiket, de terhességi diabétesz miatt most nélkülöznöm kell őket Kép.

Gabi
efgabi
 
 


Sziasztok!
Köszönet az ötletekért hátihordóügyben eszembe se jutott, hogy gyerek ott esetleg kiélheti agresszor hajlamait, pedig! Hoppá. Ez egy igencsak fontos szempont, mert mostanában elég brutálka.
Üdv Judit!! Most megyek etetni, mert már elfáradtam, de mivel lehet, úgy néz ki, nagyon úgy látszik, meg nekem gyanús, szóval, hogy ideszokom na, ezért még biztosan jövök a héten. Legyetek addig is rosszak és jó mamik. Én is igyekszem, ma sokat tanultam az alábbi linken.
Jó éjt!
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/284/6716.html
botanika
 
 


Sziasztok
Akkor megint írkálok maganak egy kicsit Kép

Efgabi
bocs Claire-től ezúton is, de a 4gyerek+férj, minden variációjában hitelenkedést vált ki. Ami a cukit illeti, nem vmi nagy élmény így. Egyrészt 30kgt híztam és van rajtam 10kg még, másrészt nem vagyok az a sorbanácsorgunkjujjdejó-típus, és pillanatok alatt sikítófrász tör ki rajtam, mikor azt a kígyózó sort meglátom a pultok előtt. Viszont a vendégek gyakran hoznak sütüt, és a Brazil diótorta pl ISTENI... KépKép
Ha egyszer talizunk, ígérem, mindenkinek hozok egy fincsi szilvás-csigát, vagy pogit. Szavazni lehet, ki, mit kér. (na most már igazán igyexem bevágódni, mi? pedig egy ilyen kedves csaj vagyok, alapjában is KépKép)

Botanika
Elkeztem a vitát olvasni, aztán felénél elfáradtam.bocsika Mindenki akkor választ el, mikor úgy érzi, a módjáról is szerintem a szívére hallgasson az ember. Bár én szoptathatnék, amennyi jól esik!! (Rázós szülés, postoperatív komplikációk, 3hetesen 1hét kórház, Lénát műtötték, meg biztos alkati kérdés is.) Iszom, eszem (Kép), homeopátia, akupresszúra, és csodák nincsenek. Savanyú a szőlő.. Kép

Holnap muszály leszek vhova kidugni az orrunkat, de ebben a dög melegben nincs sok kedvem Kép Dolgozni is kéne, Léna pedig kicsit kukacnyafikukac hangulatban van. Így pillanatok alatt elveszíti értelmét az odafigyeléssel végzendő meló.
Tudom, kifogások. Túl jól voltam tartva 2hétig. Kispapi szabin volt, és az jól esett nekem Kép

Pu, jó rossz leszek, ahogy Botanika kérte
J
holophernes
 
 


Holopernes, na, merre voltatok?
S miért nem mész fel a barlanghoz busszal? Vagy a Fenyőgyöngyéig? Vagy egyedül unalmas?
niácska
 
 


Sziasztok!

Judit!
Daubnerrel kapcsolatban maximálisan igazad van, a sorban állást én is nagyon utálom. De a Brazil diótorta valóban mennyei! Meg a többi finomság is, amit készítenek.Kép Kár, hogy nem vállalnak házhozszállítást, biztosan azt már non-stop üzemmódban sem bírnák a cukrászok!Kép

Botanika!
Nehéz dolog az elválasztás, de szerintem 9 hónapos csemetédnél még korai ezen gondolkozni, hacsak nem neked van eleged a szoptatásból. Nálunk a nagyfiam egy éves korában egyik napról a másikra magától hagyta abba, az ikrek pedig 15 hónaposan egy hét alatt leszoktak a ciciről, szintén maguktól. Szerintem bízd a kicsidre, ha neked nem teher.Kép

Gabi
efgabi
 
 


Gabi! Hatalmas gratula a pocakodhoz!Kép
Legalább párosan lesznek, mint nekem is.Kép
linato
 
 


Sziasztok!

Gabi,
Nem is csak az elválasztás végett csatoltam be a linket, inkább csak úgy az anyuságról volt benne számomra néhány megkapó sor. Bár igaz, gondolkodom elválasztáson, talán elhagyogatni kezdek majd a jelenlegi 6 szopiból majd néhány hónap múlva, mert újabb babát tervezek mire Bambi 14-15 hónapos lesz, és ahhoz (bár persze olvastam erről mást is), szeretnék feltöltődni meg visszaállni minden értelemben. És ehhez az is kell, hogy Bambi szépen fokozatosan mondjon le rólam. Úgy érzem annak az új kicsinek is kijár egy "100%-os" fizikumú nőci. Nyilván ha előre tudnám, hogy az elválasztást megteszi majd magától is 12 hónaposan akkor nem érdekelne e téma, de a szoptatós topicban sok mamiról olvasok akik már nem bírják cérnával a közel két évesük állandó szopizását. Úgyhogy én ezért is terelgetném szándékosan megelőzendő a konfliktust. De még adok magunknak két csodás nyugis hónapot, addig csak infógyüjtök.
botanika
 
 


Sziasztok!

Linato,
Köszi a gratulát, én is nagyon örülök, hogy párosan lesznek. Ti tudjátok már a babák nemét? Jól jönne két kissrác, egyensúlyban lenne a nemek aránya!Kép Egyébként hogy vagytok? Régen olvastam felőled a másik topikon is. Nagyon nagy már a pocid? Voltatok valamikor a templomkerti játszón? Mi mostanában nem mehetünk a bárányhimlő miatt.Kép

Botanika,
Minden tiszteletem a tiéd, amiért ilyen hamar vállalnád a következő babát! Az orvosok általában két évet javasolnak a szülés és a következő teherbeesés között, szerintük akkor regenerálódik teljes mértékben a szervezet. Nálunk ez azért is volt fontos, mert így volt esélyem rendesen szülni, az első ugyanis császár volt. Persze az ikrek miatt a második is az lett, kettő után meg a harmadik már nem is kérdés.Kép
Nagyon tetszik, hogy próbálod megtervezni a jövőtöket, és már előre végiggondolsz minden lehetőséget. Kívánom, hogy sikerüljön minden úgy, ahogy szeretnéd!Kép (Nálunk szinte napra pontosan sikerült két évet várni a szülés és a teherbeesés között, csak arra nem számítottunk, hogy egyszerre két öcsit ajándékozhatunk a nagy fiamnak Kép).

Gabi
efgabi
 
 


Szia Gabi!

Egy kisfiú és egy kislány. Már 2 kg körül vannak. 33 hétben vagyunk.Kép
Nem voltunk a játszón mi sem. Nálunk még nyár elején volt bárányhimlő. Milénának nem volt vészes, Korinak elég rémes volt.
Pocakom 130cm, már vagy két hónapja.
Hol fogsz szülni?

Linato
linato
 
 


Szia Linato!

Szép nagyok a babák, és a pocakod is. Nekem szülés előtt volt 120 cm a hasam, pedig az én fiaim sem voltak kicsik (3,30, és 2,80).KépKép Igaz, hogy az utolsó két hónapban diétáznom kellett, ezért én csak 2 kilót híztam, viszont szülés után két héttel 7 kg-val voltam könnyebb a terhesség előtti súlyomhoz képest.Kép
A Kútvölgyiben fogok szülni, az ikrek is ott születtek, jó ismerős a doki, és az van a legközelebb.Kép Te az Istvánban szülted a lányokat is?

Gabi
efgabi
 
 


Gabi!
Milénát a Hietén szültem, Korinát az Istvánban. De a doki mind a kétszer ugyan az volt, és most is nála szülök. Illetve ő csasziz meg.Kép
A -7kg jól hangzik. Ennek én is nagyon örülnék.Kép
Miért diétáztál? Terhességi cukrod volt?
linato
 
 


Szia Linato!

Igen, terhességi cukor miatt kellett diétáznom. Egyrészt. Másrészt meg azért, mert az első fiam tejallergiás és a gasztroenterológus javasolta, hogy próbáljak a terhesség és szoptatás alatt én is tejmentes diétát tartani, talán így megelőzhető, hogy az ikrek is allergiásak legyenek. Két éves korukig nem is kaptak semmilyen tejterméket, akkor adtak nekik, semmi bajuk nem lett tőle. Később Bence kiütéses lett, ezért nála tartjuk a diétát.
Most is hasonló diétán vagyok, csak nem tudom olyan szigorúan betartani, mint három éve.Kép Pedig jó lenne most is mínusszal zárni a terhességet!Kép

Gabi
efgabi
 
 


Sziasztok!

Linato és Gabi (és majd szabiról visszatért kipihent) Claire!

Ti ezt hogy csináljátok? Négy gyerkőc? Mi kell ehhez, hogy az ember tudja, hogy képes rá? Példa? Sok segítség szülőktől vagy férjtől? Minimális alvásigény? Rendszer a kicsik életébe az első perctől kezdve? Óvónői tudás, hogy millió énekkel és játékkal tudd szórakoztatni a kisdedeket?

Kérlek áruljátok el a titkot! Úgyértem konkrét praktikákat. Az alapelveket amelyek segítenek a midnennapokat menedzselni?! Hódolatom és bámulatom. Én olyan álmos vagyok pedig ma 7 órát aludtam egyben csak ritkán jött össze ennyi az elmúlt hónapokban és úgy látszik kummulálódik a hiány. S elkeseredem, ha gyerkőc aki mindent rág belém is belém-belém kap nem csekély fájdalmat okozva, mégha tudom is, hogy ő még nem tudhatja.

Szóval tervezek én lévén már én is 30 felett, és mivel családi/baráti közeli példa nemigen van körülöttem ezért muszáj tanulnom és örülök, hogy tőletek tanulhatok.Kép

Linato, Gabi, Niácska, Gombóc nagyon gratula a pocaklakókhoz és a legjobbakat kívánom nektek hozzájuk. Úgy szeretnék én is ilyen nagyon anyu lenni!
botanika
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: