Új privát üzeneted érkezett!

Kép KÖSZIIIII!!!!
orbis
 
 


Helló!

Orbis!

Nagyon szívesen.Ugye milyen jók vannak?No és hogy vagy?Fekvéssel hogy állsz?

Atka,Osoa!

Merre vagytok Lányok?????
Kép

Üdv:Theo
theo
 
 


Atka!

Itt olvashatsz az agyhártyagyull. elleni oltásokról

http://www.babanet.hu/faq/altalanos.php

Üdv,
Orsi
osoa
 
 

 
 

Szia Theo!

Itt vagyunk, bár egy kicsit taknyosan. Elkezdtük az almát, de nem jött nagyon be Balázsnak. Ti hol tartotok? És hogy vagytok?

Üdv,
Osoa
osoa
 
 


Sziasztok!

Azt hittem már végleg eltűntetek.Remélem már jobban vagytok.Mi már a krumplinál tartunk.Az alma,sárga-őszibarack nagyon ízlik Eszternek.tegnap adtam neki krumplit de nem ízlett neki.Ma megint megpróbáltam de ma sem kellett neki még sírt is szegénykém.Most pár nap szünet aztán megpróbálom a sütőtököt és később megint a krumplit de lehet hogy almával.Amúgy jól vagyunk.És veletek mi a helyzet?Atkával mi van?Ő is eltűnt.

Üdv:Theo

popjpeg{127188,}
theo
 
 


Sziasztok!

Jól vagyunk, éjszakánként dugulunk el orrilag, lehet, hogy túl száraz a levegő.
Végül is az alma leve tetszik Balázsnak, de reszelve még nem eszi. A krumpliba nem teszel egy kis anyatejet? Lehet, hogy úgy megenné Eszter.

Na, megyek most, majd még benézek!

Üsv,
Osoa
osoa
 
 


Hello lányok!
Újra az élők sorában ;)).
Már több mint egy hete borzasztóan betegek vagyunk, bekaptunk valami hülye vírust, és egészen idáig kínzott bennünket, de most már jobb. Szerencsére Dávid szinte az egészet megúszta, az orra igaz mindig tele volt, de Sterimar+Babyluuf+orrszívó, és mindjárt jobban érezte magát. Én antibiotikumot szedek már egy hete, mert nyaktól fölfelé mindenem begyulladt, a lázamat pedig semilyen klasszikus lázcsillapító nem vitte le. Hát ennyit a kényszerű távollétről.
Osoa!A védőoltásról egy kis előzetes:voltunk a doki néninél, aki elzárkózott tőle. Azt mondta, hogy semmi nem indokolja a beadást, mert az elmúlt időben egyáltalán nem nőtt az ilyen betegek száma, de ha fog, személyesen értesít és beadja+túl új még ez az oltás, nem ismerjük annyira, h. ő ajánlaná. Nos, ez elég fura, már csak azért is, mert kicsivel később azt mondta, h. csak a nagy közösségben élő gyerkőcöknek kellene beadni, és amikor azt mondtam, h. D.nagyon sok gyerekkel találkozik, ő azt válaszolta, az elég baj, otthon kellene ülni!!!???? Normális ez?????Miért kéne ezt tennem egy 7 hónapos gyerekkel?????Mindegy, a többit személyesen.
Theo! Mesélj, mi újság a kis tündérkéddel???Mit esztek már?????Úsztok már valahol??? Mivel D. ősz óta másodszor beteg, mi valószínűleg csak márc.-ban kezdjük el.
Ti mikor adjátok a zöldséget-gyümölcsöt a picurkáknak? -ill. hányszor??? Kíváncsi vagyok, mert tök ellentétes dolgokat olvasok, és mást mond a védőnőnk is. Mi már szinte mindent eszünk, még húst is, de még tanácstalan vagyok a mikor és hányszor kérdésében.
Na, mára ennyi. Ha van kedvetek, jelentkezzetek!
Üdv, Atka
atka
 
 


Sziasztok!
Na végre!!Már azt hittem hogy teljesen eltűntetek.Remélem Osoa is előkerül.Jobbulást kívánok nektek Atka!
Hát hogy mit eszünk?Sokminden finomat.Pl:alma,őszi-sárgabarck,körte,banán,ananász,és ezek keveréke.Valamint krumpli,répa,sütőtök.Ezeket mind nagyon szereti a krumplit még nem annyira de már eszegeti.Én naponta 2x adok neki gyümölcsöt délelőtt a két etetés között aztán ebédre kapja a zöldséget meg szopizik és délután gyümi megint és egy kis tejcsi.Lassan már én is fogok neki adni husikát.Te miket adsz a picurinak?ÉTényleg nehéz dolog ez a mit mikor stb.De úgyis kialakul majd szépen.Én is mindig olvasok ilyeneket de valóban össze -vissza írnak és mondanak mindent.Szerintem ami jól esik a babának ízlik neki az mehet.No és miket produkál Dávid?Fogacskák?

Osoa veletek mi a helyzet???

Orbis!És veletek?

Üdv:Theo Kép
theo
 
 


HELLO THEO!
Már jobban vagyunk, bár Dávid orra még mindig szörcsög, de nem aggódom, mert olyan, mintha állandóan fel lenne húzva, nagyon jó kedve van, és szinte mindig csinál valami rosszaságotKép.
Még nincs egy fogunk sem, de a jelek folyamatosan fennállnak:nyál, és néha indokolatlan felsírás+foltos arcpír és szemdörzsölgetés. Ez utóbbi nem biztos, h. a fogaknak, inkább a fáradtságnak köszönhető, de egyszerűen nem tudom rábírni, hogy fél óránál többet aludjon egyszerre. Lehet, h. ki kellene próbálni a drasztikus alvásra szoktatást, de erre még nem készültem fel lelkileg+most várjuk a fogakat, a kettőt nem tudom összeegyeztetni.
Dávid már ül, és most kezd négykézláb mászni, pontosabban a "hinta" stádiumban vagyunk, + ebből néha kimozdul. Ha leteszem a szőnyegre, iszonyú távolságokat képes megtenni. Állandóan gagyarászik, amiben mi már szavakat vélünk felfedezni, de ez persze csak szülői elfogultságKép.
Ja, és a kaja: mi már ettünk: alma, őszibarack, banán, körte, s.répa, krumpli,sütőtök, brokkoli, cékla, csirkemell. Ebédre főzeléket csinálok: krumpli+zöldség+hús+1kanál olivaolaj, vagy valami hasonló...Szereti, az biztos, csak most álltunk át megint más időpontra, így most kevesebbet eszik. Húúú, most mennem kell, mert valami baj van, nagy a zaj!!!!
Írj magatokról. Mit csináltok ilyen sz. időben????Jártok sétálni???
Üdv,
Atka
Osoa!!!
Mi újság??????
atka
 
 


Sziasztok!!
Mi jól vagyunk, köszi az érdeklődést. Már 7 hónapos vagyok, ami tök ijesztő meg tök izgi meg tök fura egyszerre, mert egyfelől nagyon lassan telik az idő, másik oldalról viszont... o-óóó, mindjárt itt az idő!!
Szóval olyan mindenféle érzés.
Már 95 cm a pocakom, felszedtem olyan 7-8 kilót, meg jó sok a savam, de egyébként jól vagyok. Sajna a placenta elég rossz helyen van, ezért "kecsegtetnek" a császár lehetőségével, hát nem örülök neki, dehát ezen kívül sokat tenni nem igazán lehet, idegeskedni meg kár.
Időnként rámtör a hormon-hiszti, néha kicsit türelmetlenebb meg ingerlékenyebb meg sértődősebb vagyok a szokásosnál, de szerencsére a környezet megértő, és hamar el szokott múlni.

Nagyon jó hallani a történeteket, olyan jó nektek Kép én is már úgy babáznék. Persze eljön az ideje.

Ja, és Bekinek megvan a babája!! 4-én született, kislány, jól vannak mindketten

Na asszem elég is lesz belőlem ennyi, üdv:
Orbis
orbis
 
 


SZiasztok!

Hát, rég jártam erre, de itt vagyok megint! A változatosság kedvéért most Balázs robbant le Kép, hétfő éjjel 39 volt a láza. Szerencsére azóta láza nincs, csak köhög és tele van az orra. A porszívós megoldás jó, csak utálja szegény. Most szobafogság, úgyhogy nem úszunk holnap.
Amúgy jól vagyunk, Balázs is ismerkedik a tejen kívüli élettel Kép: evett már almát, banánt, krumplit, de a legjobb az alma-banán volt, köszi a tippet Atka!
Remélem, hogy valamikor majd tudunk újra együtt sétálni, de egyelőre én se nagyon mozdulok ki, kedvem seincs ilyen időben Kép
Balázs pár hete intenzíven mászik, az elmúlt napokban kezdett felkapaszkodva térdelni és próbál felállni is-ez baromira tetszik neki. Az ülést hanyagolja, ennél sokkal izgalmasabbnak találja a mozgást, bár már térdelésből felült. Hát, így vagyunk.

Üdv mindenkinek,
Osoa
osoa
 
 


Sziasztok!!

Először is jobbulást a betegeknek!
Atka,Osoa!

Látom beindult mindenkinél az új ízek bevezetése és ahogy olvasom szépen haladtok.Szerencsére mi is.Eszter nagyon élvezi az új ennivalókat.Szépen ül már néha egész sokáug és úgy játszik.Na és mászik de most már nem hátra hanem előre de mint a nyúl.Pillanatok alatt helyet tud változtatni.Az alvás nálunk továbbra is jól megy szerencsére.Kép
Sétálni járunk de mostanában a szél miatt sőt nem is szél inkább orkán miatt szobafogság van.De amit javul az idő akkor megyünk azonnal.
Atka!A céklát és a brokkolit hogy csináltad meg Dávidnak?
Nézitek a szülőszobát?Én mindig megnézem.És a végére mindig kedvet kapok!

Orbis!
Örülök hogy jól vagytok.Nem sokat híztál.Egy -kettőre itt lesz az idő majd meglátod!Én is mindig azt hittem hogy milyen soká jön el a szülés de aztán hipp-hopp elteltek a hónapok.Hát ha császár lesz a vége akkor sincs semmi.Lényeg hogy mindketten jól legyetek!

Na sziasztok!!
Üdv:Theo
theo
 
 


Sziasztok!
Csak egy gyors bejelentkezés:
A céklát meghámozom, felteszem főni, majd a saját levében hagyom párolódni. Krumplit főzök hozzá, és mindkettőt összeturmixolom, a főzőlével higítom.
A brokkkoli is ugyan ez, csak egy mokkáskanál extraszűz olivaolajat is keverek hozzá, a brokkolihoz pedig főzés közben teszek 2 szem köménymagot.
ÚJ!: SALÁTAFŐZELÉK: fejessaláta leveleket lemosom, kis darabokra tépkedem+krumplit meghámozva kis kockára vágva együtt főzöm, majd hagyom párolódni. A kettőt összeturmixolom, mokkáskanál oliva+ mokkáskanál citromlével keverem.Ha sűrű, a saját levével higítom. Most rohanok, mert sírás van!!!!!
Mindenkinek jobbulást, még benézek!!!
Ja, mi most tapsolunk Kép))), imádom ezt a rosszcsontot!!!!
Üdv,
Atka
atka
 
 


Sziasztok!

Atka !

Köszi a recepteket én is így gondoltam csak mondom hátha van valami másfajta spéci módszer.Vettem ma gesztipürét csirkehússal bébiételt kíváncsi vagyok mit szól majd hozzá a babóca.Tegnap voltunk havi viziten a dokinál és minden okés.Annyira édesek ebben a korban.Legszívesebben egész nap az ölemben tartanám és puszilgatnám.Várom már a karácsonyt mert kíváncsi vagyok mit fog szólni a fához.Vagyis szólni talán még nem de biztos tetszeni fog neki nagyon.Meggyógyultatok már teljesen?

Osoa Orbis!

Veletek mi újság?

Üdv:TheoKép
theo
 
 


Sziasztok!

Theo! Nagyon édi a kép!!!
MI még köhécselünk, meg orrszívunk, de azért jól vagyunk. Remélem, a jövő hétre ez is elmúlik. De mindez Balázst nem zavarja, mert újabban feltérdel támaszkodva és feláll, aztán közelebb lépeget. Most ez a favorit... Kép
Én is figyelmesen olvasgatom a recepteket, de ennyire mi még nem mélyedtünk bele, csak egy-egy új ízzel próbálkozunk. Nem is tudom, mit adjak neki a jövő héten. Próbálkozzak megint a krumplival, vagy inkább sütőtökkel?
Ilyen rossz időben sajnos + a betegség miatt bent vagyunk, de most egész jól viseljük. A levegő azért hiányzik.

Ti sétálgattok vagy otthon vagytok inkább?
Egyébként hogy vagytok?

Üdv,
Osoa
osoa
 
 


Sziasztok!
Nagyon édik a babák!! Úgy várom már én is!!
Csütörtökön voltam vizsgálaton, és azt mondta a doki, hogy egy hónap múlva találkozunk, és az lesz az utolsó alkalom a szülés előtt. Húúú, ettől most olyan közelinek tűnik Kép
Viszont magmutatta magát végre, kislány. Szóval Boróka Kép És jó helyre került a méhlepény is, úgyhogy ha meg is fordulna (most épp a popójával bökdösi a méhszájamat, néha igen erőteljesen Kép) akkor nem kéne császár. Viszont azt is mondták, hogy elég picike, a doki úgy saccolta, szülésre olyan 3 kiló körüli lesz. Ez tulajdonképpen teljesen jó, csak legyen minden rendben.
Ma éjszaka egészen felmászott, és annyira nyomta a gyomromat, hogy 5 körül arra ébredtem, hogy mindjárt hányok. Nem volt túl jó. De aztán szerencsére arrébb ment.

Olyan jó titeket olvasgatni, én már olyan izgatott vagyok. Berendeztük a baba-sarkunkat, nem bírom megállni, hogy feltegyem Kép
Kép
Vigyázzatok magatokra ebben a ronda időben!
Üdv:
Orbis
orbis
 
 


Sziasztok!

Osoa!
Jobbulást nektek gyógyuljatok meg mihamarabb!!
Mi ma ettünk almapürét pipihússal és nagyon ízlett Eszternek.Tegnap a dtam neki alma+áfonya az is nagyon ízlett neki.Szóval minél többféle ízt próbálunk de egy nap csak egy újat persze.Szerintem ti is próbálkozzatok bátran.A sütőtök az nem annyira jön be neki de szívesen megeszi.
Járunk sétálni ha az idő engedi.3-5ig szoktunk menni.

Orbis!

Szép kis szobát csináltatok a babócának.Biztosan megfordul majd.Mondogasd neki az hatásos állítólag!
Nemsokára Ti is babáztok már!No és papás szülés lesz?

Üdv:TheoKép
theo
 
 


Sziasztok!

Most sikerült kitörölni az egész, eddig megírt üzenetemet Kép

Na, sebaj, elkezdem megint.
Theo! Nagyon édi Eszter!!!

Szóval Balázs jól van, ma megyünk még kontrollra.
Azt kérdezném tőletek, hogy az új ízekből csak keveset adtatok, és mellette adtátok a régieket is? Mert ha csak az újakat ízlelgeti, nem lesz belőle nagyobbacska adag. Hogy csináltátok? A sütőtök nem lesz Balázs ledvence, de azért eszegeti.

Atka! Hogy (hol) vagytok?

Orbis!
Ne izgulj, képzeld el sokszor a babát megfordulva, hidd el segít! És ne siettesd a szülést, uitána nem győzöd majd számolgatni a hónapokat...

Üdv,
OsoaKép
osoa
 
 


Osoa!

Balázs nagyon tündéri és látom milyen kis ügyes már.Az evésről pedig annyit hogy ha újat adok neki akkor csak néhány kanállal aztán másnap már többet.Utána következő nap egy régi ismert ízt aztán lehet megint az újból mégtöbb.És akkor már az sem lesz új.Tegnap és tegnapelőtt adtam neki pl.almapürét pipihússal.Ez új volt neki ezért tegnapelőtt csak 4-5 kanállal kapott de tegnap már többet.Ma pedig krumplit kapott répával.És persze gyümölcsöt is délelőtt és délután.A sütőtököt Eszter sem díjazza annyira de azért megeszi.Imádom amikor visszabukja főleg ha a fehér szőnyegre.Hány kiló most Balázs?

Atka!

Mi van veletek?

Orbis!

Üdvözlet nektek is!

Kép
theo
 
 


Szia Theo!

Balázs most 8,5 kg, és hetven egynéhány centi, ezt pontosan nem tudom, nem mértük, de a 74-es ruhák épp, hogy jók rá. A doki szerint jól van, de azért kerülni kell a közösséget, ezért ma még nem úsztunk.

A gyümiket már szopi helyett adod, vagy csak két szopi között? És mennyit lehet max? Azt olvastam, hogy olyan 50 gramm, ami már teljes adagnak számít. Ez kb. 10 teáskanál, nem?

Mi most még ma töközünk Kép, aztán holnaptól én is adok neki valami régebbi kajcit, vagy esetleg a tökkel keverve.

Balázzsal most nem könnyű, bár tündéri, egyfolytában huncutkodik, de a felállás miatt akkorákat zakózik, hogy csak na. Már az ágyában sem lehet felügyelet nélkül hagyni, mert sírás a vége a rácsok miatt Kép.
Valószínű veszünk járókát, mert még nem szereztünk be, hogy abban a több hely miatt ne verje be állandóan a fejét, meg az arcát, bár azért már ügyesebb, mert mostanában popsira huppan és már finomabban műveli. Nektek van járókátok? Sokan ellenzik, viszont az állandó felügyelet miatt semmit nem lehet csinálni.

Na megyek, mert picit hosszú voltam...

Atka, Orbis! Hol vagytok!

Üdv,
Osoa
osoa
 
 


sziasztok!
Ti XI. kerületiek vagytok, v egyéb? Végre egy topic ami üzemel. Nekem 6 hónapos a fiam és szeretnék csatlakozni az "eszmecserékhez".
Üdv, Pat
pat
 
 


Sziasztok!

Osoa!

Balázs jó súlyban van szépen fejlődik.Eszterke most 7.52kg.A centit most nem tudom de 70 körül lehet.Az etetés nálunk így tevődik össze:reggel 9 -kor szopizik aztán 12 körül kapja a gyümit majd fél 2-kor főzelék,zöldségféle és utána szopi majd fél 6 körül ismét gyümi és este negyed 9 körül szopi és egy kis tápszer kiegészítésnek.A mennyiségeket nem tudom mindig annyi amennyit elfogad.Pl.ha üveges bébiételt kap akkor annak a felét megeszi délelőtt a másik felét délután.Ha nem kell neki ugyis kiköpi vagy elfordul ha meg kell akkor szépen nyitja a száját.Szóval nálunk így működik.Ti hogy haladtok.Már meggyógyultatok?Mi sajnos 2 napja lázasak vagyunk.Nem tudom mi ez tegnapelőtt este vettem észre hogy meleg a feje.Megmértem és 38 volt.Aztán reggel is 37.7 majd 38 és így megy azóta hol lent hol fent.De max 38.2.Persze ez posiban és abból ugye 5 tizedet le kell számolni.Amúgy semmi baja vidám jó étvágya van jól alszik nem náthás semmi.Holnap kijön a dokibácsi délelőtt megnézni.A férjem volt megfázva lehet hogy tőle kapott el valamit.Nem tudom de aggaszt a dolog.Remélem nem lesz semmi gond.
Járókánk az nincs de van egy úgynevezett utazóágyunk a mi jó nagy és abban ellesz majd szépen.Most a szobában a földön van van egy bébifészek nevű kis szőnyeg és azon de persze onnan elmászik mindig.A kiságyban nálunk is mindig beüti a fejét pedig van rajta rácsvédő.Újabban meg azt csinálja hogy kidugja a kezecskéjét de vissza már nem tudja húzni és akkor sirdogál szegényke.Annyira de annyira édes!!!!Egész nap csak puszilgatnám legszívesebben!Gondolom Te is így vagy vele!

Pat!
Mi I.kerületiek vagyunk de örülünk a csatlakozásnak.Nekem egy 7 /szombaton lesz 7/ hónapos kislányom van.Úgy látom itt csak ő van egyedül kislány!Na de várjatok csak majd nemsokára megszületik Orbis kislánya és akkor már ketten lesznek!!Ti hogy álltok az új ízekkel?

Orbis,Atka!

Merre vagytok?Remélem minden oké!

Lányok!Hétfőn itt a Kép

Ennek örömére csináltam egy fotót Eszterkéről!
Íme:

Kép
Le kellett kicsinyíteni ezért nem éles a kép.De nagyobbat nem lehet feltölteni sajna.

Üdv:Theo
theo
 
 


Sziasztok!

Theo!

Először is jobbulást Eszterkének, remélem, hamar elmúlik a láza. Édi a kép! Balázs is jól elvolt, amikor betegeskedett, hajnalban, amikor 39 fokos láza volt, berregett és mászott, szóval ez a kedélyállapotán abszolút nem látszódott, csak az alvásai voltak hosszabbak.

Mi elvileg jól vagyunk, a doki néni nem ajánlotta a közösségi létet. A bezártság meg iszonyú, azért ki-kimozdulunk, persze úszni nem voltunk. Amúgy én is egyfolytában csak puszilgatnám Balázst, mosolyag, kacag, huncutkodik egyfolytában.

Fogacska még nincs nálatok? Nálunk folyamatosan erre utaló jelek: széklet, kézrágás van, de semmi egyelőre.

A kajcival úgy vagyunk, hogy én 12 körül adok neki, de 5-6 kiskanál volt eddig a max. mennyiség. Valahogy nem igényli, úgy tűnik. Ő eteti magát, mert elveszi tőlem a kiskanalat és beteszi a szájába, de egy idő után már megunja a dolgot. Szóval én most egy kicsit csalódott vagyok, de örülök is, hogy még mindig szopik rendesen, csak hát így nem nagyon tudok itthonról elszabadulni.

Az utazóágy nálunk a konyhában van, hogy nyugodtan lehessen ott is tevékenykedni, egyébként jól eljátszogat benne és álldogál.

Többiek! Mi van Veletek?

Üdv,Osoa
osoa
 
 


Sziasztok!

Örülök hogy már jól vagytok.Ma itt volt a dokibácsi ls megnézte Esztert.Azt mondja rendben vana tüdeje a torka piros egy picit.Ennyi.Ma még nem volt láz hőemelkedés semmi gyorsan le is kopogom.A fogacskák még bújdokolnak de rág mindent nyála folyik és a széklet is most talán kicsit hígabb.Szóval a jelek megvannak.Azt mondta a dokibácsi hogx ha hétfő vagy keddig nem múlik ez a hőemelkedés akkor megnézik a vizeletét,de szerinte el fog múlni.Remélem így lesz.Ma Eszterke sem evett valami sok főzeléket de a gyümit azt rendesen.Valahogy ezeket a sárga főzelékeket nem díjazza.Gonolkodtam hogy esetleg tejpépet lehetne adni még neki.Abban is olyan jó ízűek vannak.Banános ,csokis,kekszes stb.
pár napja már mi sem voltunk kint pontosabban keddtől amióta kezdődött ez a hőemelkedés.Hétvégén talán már ki tudunk majd menni.
A többiek eltűntek úgy látom.

Üdv:TheoKép
theo
 
 


TÉLAPÓ ITT VAN!!
Kép

Kép

Kép

Kép
theo
 
 


Boldog Mikit Mindenkinek!

Itt vagyok, nem tüntem el, de a karácsonyi előkészületek betették a kiskaput, semmi időm nincs, ráadásúl a férjemet is a Mikulás hozta, úgyhogy még egy mini szülinapi zsúrról is gondoskodnom kellett. Ennyit az önsajnálatból...
Átolvasgattam, megnéztem mindent, háááát, olyan gyünyörű mindkét picurka, hogy nem lehet velük betelni!!!Imádom ezeket a kis hurkákat, és azok a süti kezek!!!!Nnaaaa, szóval nagyon szépek vagytok!!!
A kajcsiról: mi most az ebédet szeretnénk kiváltani, és több-kevesebb sikerrel megy is. Főzelék+kis forralt víz csőrös pohárból, ha szomjas lenne. Nem gondoltam, de ez a csőrös pohár egy új kihívás volt, mert Dávid csak rágta, azt hitte, h. rágóka, mivel a "cseppmentes" szelep miatt nem jött ki szívás nélkül belőle semmi. Próbáltam neki elmagyarázni, hogy mit is kellene csinálni, de nem ment át az üzenet, végül a "cici" és a "cummogjunk" szóra beindúlt a pavlovi reflex, és jó nagyot kortyolt a gyermek!Hát ez az én kis történetemKép)
Az adagokról: én soha nem számolom, hogy hány kanál, mert biztosan beleőrülnék. Ha elfordúl, kiköpi, esetleg sírni kezd, akkor szünet, kis játék, újabb próba, és ha nem, akkor vége a kajcsinak. Dávid van, h. kb 2-3kanállal eszik, van hogy benyom egy csészével (kb. egy üveg bébiétel lehet-nem tudom, még sosem adtam neki ilyet).
A mozgás most nálunk is nagy gond, D. most egy hete felül magától, és bizony ha esetleg mégsem sikerül, akkor nagyon nagyot esik, sokszor szimplán arcra. Mindenhova felkapaszkodik, és mivel még bizonytalanúl inog, ezért sokszor beveri a fejét, amit ugye sírás követ, de a kedvét nem veszti el, úgyhogy nálunk is szigorodott a felügyelet.
Osoa!Mi járókázunk, pontosabban "elkerítünk" egy részt, remélem hamarosan kész lesz.
Ja, és voltam az őrült játékárusnál, vettem néhány fajátékot, de erről majd egy másik levélben!
Üdv!
Atka Kép
atka
 
 


Sziasztok!
Nem tűntem ám el! Megvagyunk mindannyian.
A babák gyönyörűek, nem írom mindenkinek külön, szóval az összes. Remélem hamarosan én is mutogathatom a képeket Kép
Voltam ma védőnőnél, és azzal fogadott: hallom fórumozgatunk babaneten??? KépKép Aztán majdnem leszidott a kilók miatt, aztán azt mondta na jó, egye fene, úgyis most találkozunk utoljára. Kár, hogy elmegy. Amúgy +10 kiló szerintetek sok a 8. hónap elején??? (32 hetesen) Én tök elégedett voltam. Ráadásul egy csomó ruha volt rajtam, első alkalommal meg ugye nyár, aligruha meg minden Kép Az itthoni szerint, szintén aligruhában csak +8.
Képzeljétek, én meg a chat-en megtaláltam (illetve ő engem) az én régi védőnénimet, aki ráadásul a volt osztálytársam anyukája Kép Olyan vicces volt.

Hát igazából újdonság nem nagyon van. Boróka elképesztően aktív csajszi, néha már-már kellemetlenül. Azt hiszem, most kezdődik a "terhes" időszak, aludni már nem tudok sehogy, vagy a derekam vagy a csípőm állandóan fájdogál, és néha csajszi lefejeli a gyomromat, olyankor öklendezésre ébredek. Arról nem is beszélek, mire felvánszorgom az utcában. De alapvetően élvezem az egészet, meg happy vagyok, csak ettől egyre jobban várom a végét.

Na nem írok kisregényt, mindenkinek jó babázást, remélem tavasszal mi is csatlakozhatunk a sétákhoz! (Eszterkének legalább lesz hölgytársasága Kép)

Üdv: Orbis
orbis
 
 


Sziasztok!

Örülök hogy mindenki megkerült!
Atka!Dávid nagyon édi-bédi!Azok a szemek!Bukni fognak rá a csajok!
Látom ti is szépen haladtok az evéssel.A pohárból való ivás még nekünk sem megy igazán.Vagyis megy csak mellé.Ma föztem neki pipimájat krumpival és répával.Ízlett neki.Egész jó adagokat bevág mostanában.Én sem méregetem soha annyi amennyit kér.
Kell vennünk egy etetöszéket.Eszter már teljesen biztosan ül.Jó néha eldöl de ritkán.Nagyon élvezi az üldögélést.

Orbis!
Mikor voltál tegnap a védönönél?Mert mi is voltunk és ott volt egy kismami és még néztem is hogy nem te vagy e de nem voltam benne biztos.Rózsaszin felsöben volt a lány.1/2 4 körül voltunk ott.A kilók miatt en aggodj mert ez szerintem nem sok.Én 22 kg +-al fejeztem be.És nehezen jöttem fel a NAphegy utcán.Most meg a kocsi miatt nehéz de legalább edzésben vagyok.

Osoa!Veletek mi újság?

Üdv:TheoKép
theo
 
 


Hello!!!!
Csak egy gyors híradás:meghozta az egérke az első fogacskát két napi sírás, nem alvás,étvágytalanság, rosszkedv után!!!
Lehet, hogy a másik is hamarosan megérkezik, mert a tünetek nem múlnak (csak az étvágy a régi, talán.)
Na megyek is, mert most kész őrület nálunk minden perc!

Még megpróbálok visszajönni, és akkor majd részletesebben mesélek!
Üdv, és írjatok, mi újság !!!!!
atka
 
 


Sziasztok!

Mi is itt vagyunk! Megint náthásan Kép
Hét elején visszaesett Balázs, vagy csak megfertőzte valamelyik rokon, hál' Istennek láza nincs, csak nóziváladék+köhögés. Hétfőn adtam én is vizet Balázsnak kis üvegpohárból és KOCCANT! A fogkezdemény azonban szabad szemmel alig látható, de a középső alsó jobboldali, nem tudom milyen fog. Szopinál is érezhető, nem tudom, mi lesz, ha jobban kint lesz...

Szobafogságra vagyunk ítélve, karácsonyi vásárlás nuku, ráadásul férjem Miklós+a házassági évfordulónk is 6-án volt, így kirohantam ajándékért, de elég célzottan. Hát, így vagyunk mostanában. Ja és voltunk céges Mikulás-ünnepségen és Balázs megkapta első mikicsomagját!

Atka! Dávid tündéri! Remélem, azért majd még találkozunk valamikor és nemcsak netezünk.

Most banánozunk megint, ez jól csúszik, a védőnéni szerint nem kell sietni, 8 hónapos korára egyen meg gyümiből egy adagot-ezt mondta.

Na, megyek, lelövöm már magam Kép

Sziasztok,
Osoa

Kép
osoa
 
 


Sziasztok!

Megint én.
Atka! Mi is járókázunk, de azért inkább szabadon van a pici, mert imád felfedezni, most már a nagyágy sem elég neki, ezért ismerkedik a bútorokkal és a függőleges felületekkel. A porszívó elöl van a nózi miatt és amennyire utálja az orrszívást, úgy imádja a porszívót. Szóval megyek utána, nehogy nagyot koppanjon Kép
De hamar rájött, hogyan nem esik már el, szerencsére elég stabilan áll és utána ülésbe ereszkedik vagy huppan. Szóval finomodnak a mozgások.
Tök érdekes, hogy Dávidnak is most jön a foga. Nálunk nem volt sírás eddig, lekopogom, az éjszakák ugyanolyanok: 1-2 kelés és csendesek. Remélem, azért már jobb nálatok a helyzet!

Theo! Nálatok nincs fog? Eszter látom már mindenevő, nagyon ügyes! Mi is akarunk etetőszéket venni, mert hát úgy azért kényelmesebb lenne az etetés. Körülnéztetek? Milyet szeretnétek? Mi fát szeretnénk, de még sajna nem jutottunk el túl sok helyre.

Orbis! Szerintem nem sok a 10 kg, én pl. már nem nagyon híztam a végén. Én is kb. 9-10 kg-ot híztam, ami mind lement szülés után közvetlenül. Már nincs sok hátra, furcsa, hogy nemrég még én is szülés előtt izgultam, aztán már 7 hónapos is elmúlt Balázs. Én a pisiléssel szenvedtem sokat, aludni tudtam, de napközben állandóan WC-re jártam...

Na, mára most már tényleg megyek, látszik, hogy itthon vagyunk régóta Kép

Sziasztok,
Osoa
osoa
 
 


Sziasztok!

Atka,Osoa!

DE JÓ NEKTEK!!VANNAK FOGAK!!Én is már nagyon várom.De még semmi.Talán egy hónap múlva?!
Ma voltunk tanácsadáson gondoltam leviszem a múltkori láz miatt ami persze már elmúlt de jobb azért megnézni hogy mi a helyzet odabent.És minden oké szerencsére.
Osoa!Balázs már így álldogál?Olyan hihetetlen.Most születtek és már ekkorák.Nagyon ügyes és nagyon édi!!Neki is gyönyörü szemei vannak mint Dávidnak.
Most lett vége a szülöszobának.megint megjött a kedvem a szülésre.Ti mikorra tervezitek a tesókát?
EtetQszék ügyben még nem döntöttük nézegettünk babásboltban meg az IKEA-ban hát nem tudom,de most már kell valami mert úgy kényelmesebb lenne.Eszternek vettük az IKEA-ban kistányért,poharat,kanalat és a tányéron nagy béka szemek vannak .Úgy imádja.Mikor meglátja rendesen remeg keze-lába és sikongat.Olyan édi.Tökre élvezem ezt az etetQsdit.Na nem tudok hosszú ö-t írni.Szóval tök jó pedig eleinte féltem töle hogy hogy smint lesz.De aztán belejöttünk.
Na befejezem.
Üdv:TheoKép
theo
 
 


Sziasztok!

Theo! Hát, igen. Most én is kivételesen megnéztem a szülőszobát, és hát felsejlettek az emlékek... Olyan jó volt szülni, bár azért most,hogy tudom milyen, egy kicsit tartok a következőtől.

Sokat gondolkodunk mi is, hogy mikor lenne optimális a tesó. Sokan úgy vélik 2 év különbség az már jó, de valaki meg azt mondja, hogy a 3 az ideális, mert addigra elég önálló lesz már a gyerkőci. Ha 2 év, akkor jövő nyár végén indul a projekt Kép
Egyébként tudjátok, hogy van egy kínai naptár, amely segítségével megtudod, hogy kisfiú vagy kislány lesz-e a babád. Én nem hiszek az ilyesmiben, de az össze ismerősömnél igaznak bizonyult. Úgy néz ki, hogy ha jövő nyár-ősz próbálkozunk, megint fiú lesz. Ha érdekel, átküldöm nektek.

Balázs iszonyú édi, az álldogálás mellett lépeget is és nagyon jól támaszkodik közben. Alig kell tartani már. Hihetetlen, hogy nemrég még csak feküdt és forgott, most meg már lépeget!
Néha kicsit nyűgős, valószínű a fogacska miatt, de még azért van takony benne bőven.

Atka! A fogacskával hogy volt Dávid? Mármint az áttörés előtt sírt, vagy amikor már növöget kis a fog? Nálunk még mindig inkább csak tapintható, kíváncsi vagyok, mikor fog már jól látszani.

Na, megyek én is! Írjatok!!!

Üdv, Osoa
osoa
 
 


Sziasztok!
Jó sokat termeltetek, míg nem voltam itt!!
Osoa!Nálunk az igazi nyüfi két nappal a kibújás előtt volt, de most, hogy áttörte az ínyt, már nem sír. Ne képzeld, hogy annyira lehet látni, nekem is imákat kell rebegnem, és átmenni ügyeletes bohócba, míg Dávid annyira elneveti magát, hogy láthassam.
Theo!Nem lehet, hogy nektek is a Fogmanó bütyköl a háttérben? Dávid is lázas volt előtte (pontosabban csak hőemelkedés)

Dávid még csak kúszik-mászik (ezt sem nagyon aktívan, próbálja magát feltolni, de igazán nincs hol. Álldogál is, ha fogom a kezét, de nagyrészt lábujjon, és az is olyan táncos ringás, úgyhogy messze még a futás ideje Kép))--vagy ki tudja?!
Lehet, hogy genetika, de én hiszek benne Osoa, hogy Balázs gyors mozgásfejlődésében erősen közre játszik az úszás! Én is nagyon szeretném vinni, de megfogadtam, hogy csak márc.-tól, mert nem bírom, ha náthás a gyerek. Theo! Ti hogy álltok az úszással?????
Az alvás teljesen tragikus nálunk. Nem tudom, hogy mi az oka, de nap közben ha altatom, perc pontosan csak fél órákat alszik (négyszer-szerencsés esetben), éjszaka pedig már megint átlag HATSZOR!!!!! kel. Tragikus. Ő jól érzi magát, vidám, kipihent stb. Nnna mindegy. Ha van valami tippetek, írjatok mit tegyek?????
Osoa!Nekem átküldhetnéd azt a kínai hókusz-pókuszt, hátha beválik, a következő alkalommal egy JÓL ALVÓ kislányt szeretnék Kép))))Így is lehet kérni????KépKépKép
Ja, és még egy: úgy tűnik, a déli etetést sikerült kiváltanom a főzelékkel, plusz víz, ha szomjas, de még nem kiabálom el, ennék a kisördögnél semmit nem lehet tudni!
Na, jók legyetek!Remélem hamarosan összefutunk!
Üdv,
Atka
atka
 
 


Sziasztok!
Nahát, néha hosszú napokig semmi, most meg jó sokat írtatk!

Theo:
Akkor ezek szerint Eszterke volt a kis narancssárga maci??? :D Még meséltem is itthon apának, miléyen aranyos volt. Vicces, hogy már másodszor futunk össze Kép

Pisilni én éjszaka is kijárok Kép
És képzeljétek, egy ideje szedek vasat, és most elmentem vérvételre, és a vashoz azt írták:
nem értékelhető!! VASTERÁPIA!
Hát ha tudnák, hogy a vasterápia már tart Kép
Kis Boróka bekajálja az összes vasamat Kép
Meg a fogínyem is begyulladt, olyan pocsék fogkrémet kaptam rá, hogy könnybelábadt tőle a szemem.

Mégegyszer grat a babákhoz, nagyon édik. Mind egy szálig. Egyre türelmetlenebb vagyok, főleg hogy most a téli babás topicban, ahová írogatni szoktam (nagyon jó kis társaság, már egy csomószor találkoztunk is, kedden együtt fogunk mézeskalácsot sütni) elkezdtek már potyogni a babák. Azért persze maradjon bent minél tovább, nem akarom én sürgetni a dolgot...csak mondjuk telhetne néha kicsit gyorsabban az idő Kép

No jó babázást mindenkinek, puszi:
Orbis

Látom, ez az aktuális téma a fog mellett:
Kép
orbis
 
 


Sziasztok!

Kép
-naptárat készítünk a nagyszülőknek karácsonyra, természetesen legkisebb unokájuk főszereplésével. Gondoltam felteszek egy képet.Majd küldök többet is, főleg az angyalkás jelenet lesz érdekes, mert ott a szárnyakat én csináltam, de ezt majd egy másik levélben.
Üdv mindenkinek!!!
(ha nem jelentkeznék, ne csodálkozatok, beindúlt a második fog is--végem van;))
Atka
atka
 
 


Sziassztok!

Húúú jó sokat írtatok.Nem gyQzöm olvasni.Megint nem tudok hosszú ö betüt írni.Mit csináljak.Csak ha itt írok akkor nem engedi hanem azt a hülye betüt teszi be.Na mindegy.Hát én hiába nézegetem még nincs fogacska de még csak nem is piros az ínye.Hát majd csak kijön egyszer.De ma nagy dolog történt!!Eszter felállt!!!!Azt hittük nem jól látunk d eaztán mégis.Jaj olyan jó!Aztán késQbb megint és egész sokág bírja.
Jut eszembe úszás.Hát mi nem állunk vele sehogy de talán most télen hanyagolni is fogjuk mert nem éri meg hogy beteg legyen.Talán majd tavasszal mi is nekilátunk.
Orbis!Akkor mégiscsak Te voltál és a narancssárga maci pedig Eszterke volt valóban.
Na látod azért néha összefutunk.Legközelebb már megismerjük egymást azt hiszem.Szólíts le ha elmennék melletted!!
Atka!Jó ötlet ez a naptár dolog én is gondoltam rá.Meg a sógyurmás lenyomatra is amit mindenképpen meg szertenék csinálni.
Osoa!Megcsináltátok a festékes lenyomatot?
Láttam a tv-ben hogy külföldön pl.egybQl a szülés után a kórházban csinálnak ilyet.Meg a mama pocakjáról gipszmintát meg ilyeneket.Annyira jók!De ezekrQl lekéstünk.Majd a következQnél.Azt mondod tuti a kínai hókusz -pókusz?Végül is mindegy nem?Egészséges legyen az a fontos!!
Na megyek szundizni mert mindig olyan késQn fekszem le és most is már 11 óra van.

Üdv:Theo

Kép
theo
 
 


Sziasztok!
megint én.A fene egye meg mindig szétesik a felbontás mire lekicsinyítem a képet és így homályos lesz.Na holnap majd megjavítom.És akkor már éles képeket láthattok ti is.

Na puszi mindenkinek!
theo
 
 


Megrenováltam!

Kép
theo
 
 


Na ennek örömére itt egy másik is!
És most már bedugulok!


Kép
theo
 
 


Sziasztok!

Repkednek a levelek, még jó, hogy benéztem Kép
Mindenki tündéri, jaj, nagyon!!!

Atka! Először is naptár: mi is szeretnénk, még gondolkodunk rajta, Ti magatok csináljátok vagy photohall, ilyesmi? Ilyen szép beállított képeket nem nagyon tudok erről a kis örökmozgóról csinálni. Ez a macis tündéri!!!
Úszás. Hát, én másban hiszek, amiért ilyen gyorsan fejlődik Balázs, mégpedig a kapcsolatanalízis, amit már említettem. Szinte végig a terhesség alatt "gyakoroltam" és akik ily módon foglalkoznak a magzattal, azok sokkal hamarabb tanulnak, jobban fejlődnek, stb. De az úszás is biztos jót tett neki, bár már nem is tudom, mikor voltunk utoljára, jó rég!
Most ki sem megyünk, nem tudom, hogy egyáltalán mikor vihetem kis, mert nagyon elhúzódik a takony, sajna. Mostanában nyűgi, nappal max. 2 órát bír ki ébren, kiv. az esti ébrenlétet, és nem mindig fél órákat, van, hogy másfél órákat is alszik, de ezt persze nem közli előre Kép
Szerintem az fogacska miatt, bár étvágya van, képzeljétek ma 18 kiskanál banán+almát benyomott, nem hittem a szememnek, utána szopi is volt rendesen!!!
Írd meg az e-mail címed, és átküldöm a kínai táblát, ok?

Theo! Csináltunk festéklenyomatot, nem volt egyszerű, a gyurmásat még nem próbáltam ki, de tervezem.

Szóval jól vagyunk összességében, felüdülés elmenni vásárolni a Batyira a Sparba Kép, tényleg!

Üdv,
Osoa
Kép
osoa
 
 


Sziasztok!

Nyakunkon a karácsony!!!!Ma elmentem Eszterrel megvenni a férjem karácsonyi ajándékát.De másnak még nem vettünk semmit.Pedig nem ártana már elintézni a bevásárlást.Ti mit fogtok fQzni,sütni karira?
Eszter evett spenótot krumplival és nagyon ízlett neki.Ma is nagyon jól evett.
Már a múltkor akartam írni nektek hogy mit olvastam.Valamelyik újságban volt szó a fogzásról.Volt egy lány aki azt írta hogy ö a barátnQjéhez ment Svájcba a gyerekkel és pont akkor jöttek a kicsi fogai és sokat sírt.Aztán a barátnQje elment a gyógyszertárba és hozott egy borostyán kövkbQl füzött nyakláncot.Azt mondta hogy ez megszünteti a fájdalmat és tényleg így is lett.Ott elmondása szerint ezt adják a patikában ha ilyen eset van.Hozott is pár darabot és odaadta az ismerQsöknek akiknaek szintén hasonló korú gyerekeik voltak és náluk is bevált.Most valamelyik nap pedig néztem a német rtl-t és ott egy mqsorban ami gyerektémával foglalkozik szintén ott volt a pici nyakában a lánc.Hát nem tudom.Utána fogok olvasni és küldetek egyet a rokonokkal hátha jó.Mondjuk nálunk még nincs fogtéma de lassan gondolom lesz azért.
Olyan jó lenne egy kis hó!De nem úgy néz ki hogy esni fog!
Na befejezem.
Üdv:Theo

Kép
theo
 
 


Hello Theo!
Hát, én még nem hallottam ezekről a kövekről, de ha bevált, akkor írd meg, a következőnél majd mi is alkalmazzuk Kép).Én már majdnem minden karácsonyi ajándékkal megvagyok, már csak a csomagolás van hátra. Az ünnepi menüről még gőzöm sincs, pedig kellene valami. Te mit főzől??
Eddig csak mézeskalácsokat csinátam, meg a fenyőfadísz készletünket egészítgettem ki. A múlt évről megmaradt az adventi koszorú, + néhány lakásdísz, ez most nagyon jól jött, mert idén nincs nagyon időm bütykölni, pedig nagyon szeretek. Dávid már mászik, és feláll mindenhol, aminek neki tud támaszkodni, vagy bele tud kapaszkodni, így elég kevés időm van mellette. A járókánk pedig csak kari után lesz kész. Jaj, Eszterke nagyon édes, annyira kislány, óriási szemek, szép szemöldök...remélem a következő nekünk is kislány lesz, bár a lényeg, h. egészséges legyen.
Te honnan szereztél spenótlevelet? Én is szeretnék D.-nak spenótot adni, de nem kapok sehol, a mirelitben pedig minden más van, amit nem adok D-nak.
Mi ma először ettünk sajtot. A doki azt mondta, h. joghurtot is adhatok neki, hát majd a sajtteszt után Kép)
Osoa!
Hova tüntél???? Megkaptad az sms-em??? Remélem nincs semmi gond! Elhatározásra jutottam végre: beadatom D.-nak az agyhártyagyull. elleni védőoltást. Közöltem a dokival, aki egyszerűen tudomásúl vette, hát, ezt lejátszhattuk volna hamarabb is. Januárban kezdjük.

Na és mit kapnak a PICURKÁK karácsonyra?????????
Meséljetek!
Üdv,
Atka
atka
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok, csak mostanában nincs semmi új hírünk, illetve nem túl sok.
Én is annyira szeretnék karira díszíteni, meg itthon szöszmötölni, de sajna annyira nem vagyok ügyes sem, és hát az idővel sem állunk túl jól...
A kreatív hobby boltba akartam elég régóta eljutni, de még nem jött össze, ezek az ablakokra ragasztható (?) színes kis dolgok vonzanak, de azt sem tudom, mi a neve Kép. Szóval még esetleg a jövő hét elején elnézünk.

Balázs karira különféle dolgokat kap, apróságokat: könyvecske, képek a falra, ruhát is szeretnék, etetőszék, de ezt nem hiszem, hogy nagyon díjazni fogja, bár ki tudja Kép

Képzeljétek! Szépen jönnek a fogacskák, szopi közben nem zavar, hacsak nem húzza-vonja a cicit, mert közben egyfolytában izeg-mozog, leül, feláll és forog. Sajna kell antibiotikum B-nak, én már nem merek mást csinálni, mint beadni, mert nagyon elhúzódott a takony, bár az is igaz, hogy a fogzás miatt is lehet hurutos+taknyos. Ezen felül egyik nap nagy hasmenés volt+ az egyik kakiban vércsíkokat is láttam. Megijedtem rendesen, de doki szerint lehet, hogy a nagy erőlködés miatt történt, de azért kivizsgáltatjuk a kakit. Szerintem semmi komoly és remélem, hogy így is lesz.

Atka! A dokitokkal kapcsolatban a védőnönknek nem volt túl jó véleménye, ő azt mondta, hogy nem veszi annyira komolyan dolgokat, hát a mienk annál inkább. Bár én már elég erőteljesen szelektálok Kép, egyelőre maradunk+ homeos orvoshoz is el akarunk jutni.

Egyébként jól vagyunk, Balázs irtó édi, kacag, nevet és egyfolytában mozgásban van.

Egyelőre ennyit!
Írjatok, hogyan telnek az ünnepek előtti napok, meg egyáltalán.

Theo! Én sem hallottam erről a nyaklánc-módszerről, de érdekes mindenesetre.

Üdv,
Osoa
osoa
 
 


Sziasztok!

Még egy kérdés eszembe jutott: a mirelit gyümölcs-zöldség mehet a kicsiknek? Pl. őszi, szilva ilyesmi? Meg pl. a spenót, amit Atka kérdez, csak frissen adható? Persze mi még nem tartunk itt, de érdekelne.

Na, sziasztok:
Osoa
osoa
 
 


Sziasztok!
Olyan jó ide belépni, a sok szép képet nézegetni KépKép
Miért nem csináltok albumot a lurkóknak? Oda fel lehet rakni sok-sok képet, és lehetne benne gyönyörködni Kép

Mit szóltok ehez a vacak időhöz? Én ma alig mertem lejönni a naphegy térről a lépcsőn. Úgy féltem, hogy megcsúszom, és legurulok.

Kééépzeljétek, mi történt velem a Lehel csarnokban! Egy bácsi előreengedett a sorban, pedig mondtam neki, hogy sokmindent fogok menni. Aztán a végén mégegyszer megköszöntem, és azt mondta, ne sértsem meg, nekünk ez a minimum, ami kijár, azért amit vállalunk. Majdnem elbőgtem magam, mondtam neki, szerintem egyedül van a véleményével sajnos. Azért megnyugtató, hogy vannak még ilyen emberek.

Végre kitaláltam, mit kap a férjem Karácsonyra!!
Mindig nyafog, hogy alig fogja látni picurt, mert állandóan bent lesz a munkahelyén, úgyhogy webkamerát kap, hogy onnan is legalább nézhesse. Úgyis informatikus, úgyhogy értékeli az ilyesmit. Azt hittem, sokkal húzósabb, de meg lehet úszni 4-5000-ből.
És én szarvast fogok főzni Karácsonykor, barnamártás-szerűvel meg zsemlegombóccal, meg hagymakrémlevest. (az nagy közös kedvenc, az első évfordulónkon ettünk először olyat)
Bogyóka idén még nem kap külön semmit, így is ő kapja mostanság a legtöbb dolgot Kép

Vigyázzatok magatokra, a betegeskedőknek jobbulást!
Ja, képzeljétek, december 30-án kell mennem délután ctg-re. Ott szilveszterezünk majdnem Kép

Üdv:
Orbis (és Boróka)
orbis
 
 


<font color="0000ff">Sziasztok
Na végre beindult megint a társalgás!Már azt hittem hogy az idén elQ sem jöttök.
A lánctémáról annyit hogy másnap este felhívott a barátnQm aki svájcban lakik oda ment férjhez.No és mondom neki ezt a láncos dolgot és mondja hogy neki mindkét gyerekenek van vagyis a nagynak már nincs mert neki már kijöttek a fogai de a picinek ott van a nyakában és ö most 9 hónapos.És szerintük is jó.Küld nekem egyet.Kíváncsi vagyok majd írom a fejleményeket.
Karácsony.Hát mi is készülQdünk díszitgetjük a lakást és várjuk a hóesést.No nem az ilyet mint a mai.Jövö héten szeretném megsütni a bejglit valamelyik nap aztán mást nem is sütök mert Anyósomtól és Anyukámtól is kaptunk sütit úgyhogy az bQven elég.A fözést még nem tudom de hagymakrémlevest szertnék én is csinálni mint Orbis.Tényleg Te hogy csinálod Orbis?És mivel tálalod?Aztán van egy nagy kacsám majd azzal kezdek valamit.Van valami fahéjas receptem állítólag Isteni finom.Hát még nem tudom.
Spenót.Na ez most Hipp bébiétel volt amihez fQztem krumplit de szeretnék venni élöt de hát most nincs és a mirelit boltitól pedig én is tartózkodom legalábbis a babának nem adok abból.Amúgy lehet fagyasztott dolgokat adni én úgy tudom.Ez Osoának mondom elsQsorban.Csak azoknak nem olyan jó szerintem az ízük.Ma adtam én is sajtot Eszternek mert a múltkor mondta nekem is a védQnö hogy lehet már adni.Belereszeltem a krumpli+répa+alma keverékbe.
Atka Te hogy adtad Dávidnak a sajtot?
Jaj lányok tegnap betöltöttem a 30.életévemet.Szörnyü!Elmentünk vacsizni Anyukám volt itt Eszterkével.Fürdés etetés után mentünk.Egyfolytában azon izgultunk hogy elaludt e szépen ahogy szokott vagy nem.De nem volt semmi gáz.Olyan más így elmenni mert végig a baba jár az ember agyában hiában van jó kezekben.Ti voltatok már azóta valahol kettesben mióta szülQk lettetek.Mármint így este mondjuk vacsi vagy mozi?
Orbis!Hát igen vannak még rendes emberek.Mondjuk mikor én terhes voltam nem voltak rossz tapasztalataim sQt.Áprils 30.-án elmentem a boltba és mivel másnap május 1 és zárva minden hát rengetegen voltak.Ide mentem a délihez a CBA-ba.Na és beálltam a hosszú kígyózó sorba a pénztárhoz ami tényleg nagyon hosszú volt pedig minden kassza mqködött.Szóval ott állok nagy hassal/4 nappal szülés elött/és oda jön egy fickó és elQrevisz hogy menjek fizetni.Én csak néztem de aztán kiderült hogy a biztonságiak figyelték a kamerákat és ott kiszúrtak engem hatalmas pocakkal és elQrevittek hogy ne kelljen ott ácsorognom.Nagyon jó érzés volt.Úgyhogy megértem hogy elérzékenyültél mikor a bácsi elQreengedett.A webcam az jó ötlet.
Én egy fürdQköntöst vettem a férjemnek nagyon jó vastag puha szóval tuti.Már régóta szeretett volna egyet.Eszternek valami játékot veszünk majd gondoltam ilyen szivacstéglákra meg ilyesmi.Vettük neki etetQszéket.Nagyon szeret benne csücsülni.Majd lefotózóm és felteszem.Na befejezem mert úgy látom elég hosszúra sikeredtt pedig tudnék még írni.
Vigyázzatok ebben a rossz idQben fQleg a kismama!!!El ne essssssss!!!!!!!

üdv:Theo</font>



Kép
KépKépKépKépKép
theo
 
 


Na sziasztok!

Először is:
ISTEN ÉLTESSEN THEO!!!!!!
Hát teljesen megértelek-ami a gyerkőc otthonhagyását illeti. Mondjuk nálam húzós a helyzet, mert cicin alszik el D., és esténként többször is felkel, amikor is a visszaaltatás hasonló rituálék között zajlik-szóval elszakadni este egyelőre lehetetlen (januárra tervezzük az új altatási reformokat, de erről csak akkor, ha bevált), de nappal többször kérem anyukám segítségét, és csak azt veszem észre magamon, hogy mindenhol csak félig vagyok ott, és mindenhonnan rohanok hazafelé. Nem az a baj, hogy otthon kellene lennem, hanem az, hogy már én sem szeretek-akarok (vagy nem bírok?) a gyerek nélkül lenni, akárhol is vagyok. Furcsa, de gondolom ezt is megszokjuk, és hamarosan legalább egy ünnepi vacsira elszökhetünk a lelkünk előlKép)A harminc kimondva tényleg elég gáz, pedig nekem is itt van a nyakamon.Amikor gyerek voltam, azt hittem, a harminc évesek meglett, tapasztalt anyukák, most harminc közelben az ötvenesekről gondolom ugyanezt. Nálam megállt az idő.Na mindegy, neked nem kell aggódnod,tényleg nem látszik Kép


Megint jó bő a termés, jó olvasgatni, főleg ha felmerülnek a hasonló prolémák-dilemmák.
Először is a kaja, ez mindig nagyon fontos: a spenótot (mirelit) azért nem adom a gyereknek, mert egy csomó tartósítószer van benne, + ízesítik (legalábbis amiket én veszek). A bébi ételeket én még nem próbáltam, azokat akkorra halogatom, amikor kifogyok a variációkból+ha utazunk majd, és ott nem tudok főzni, de a legfőbb indok, hogy vérlázítóan drágának tartom azokat, amiket meg is vennék (HIPP)-persze az ember mindent kifizet a csemetéinek, és az vagy amit eszel stb, de azért én még egy kicsit kéretem magam ezügyben.
A sajtot én is ugyanúgy, a még meleg főzelékbe kevertem a reszelt sajtot, szépen elolvadt, és D. nagyon szerette. Eszternek bejött? Joghurtot nem adsz neki?
Én most vettem sárgaborsót, legközelebb azt főzök neki-majd beszámolok.
Osoa! Szerintem a mirelit jó-jobb híján, így a téli hónapokban a semminél jobb. Ha van olyan dolog, amit frissen nem tudsz megvenni; őszibarack, zöldborsó,vagy amit találsz, és a nyers, fagyasztott zöldségen kívül nincs benne semmi, akkor nyugodtan adhatod Balázsnak. A bébiételekbe is hasonló állapotba kerülnek be az alapanyagok-ebben nincs semmi rossz.
A dokival kapcsolatban: lehet, hogy valamennyire igaza van a védőnődnek, én ezt nem tudom megitélni. Tény, hogy igyekszik minden betegségből a gyerek saját immunrendszerére támaszkodva kilábalni, ami logikailag nem rossz megoldás. Hogy a gyakorlatban ez hogy válik be, majd meglátjuk, eddig még nem volt baj-kopp,kopp,kopp.
Én D-nak még nem vettem semmit, pontosabban mindig kap valamit, most nem tudom, mit vegyek, de van még egy hetem. Amiket meg akartam venni, azt tippnek elmondtam a rokonoknak, barátoknak, és most hülyeséget nem akarok venni csak a karácsony kedvéért, úgyhogy még gondolkodom, de vszínűleg vmi készségfejlesztő játék lesz a vége.
Orbis! Engem a mai napig meghat, ha előzékenyek velem, pedig nem ritka, még így sem, hogy kint cipelem a Picurkám.
Na, bedugulok. Ha van egy kis időtök, írjátok már le a leves receptjét, lehet, h. megpróbálom, bár főzni még annyira nem tudok, de a lelkesedés megvan hozzá Kép))
Mindenki vigyázzon magára, még benézek!
Üdv, Atka
atka
 
 


<font color="ff6000">Sziasztok!
Atka Te is jó sokat írtál szerencsére.Olyan jó olvasni.Az alváskérdésben nem tudok mit mondani mert nálunk ez szerencsére jól mqködik.Este fürdés ,etetés és utána beteszem az ágyába kijövök és csend van elalszik szépen.remélem ez így is marad.Szóval nekünk emiatt nem gond el tudunk menni csak hát azért mégiscsak az ember gondolata folyton ott jár.El semszem hogy már 30 vagyok.Nemrég még a 18.szülinapomat vártam most meg már férj ,gyerek ....ez van repül az idQ.Mi a fenéért nem tudok hosszú ö betqt írni???Na és hosszú ü-t sem.Szerintetek?
A spenóttal akpcsolatban én is úgy gondolom hogy a bolti mirelitben van ez-az.Az üveges ételek hát nem olyan olcsók de néha azért jók mert nem tudsz neki mindig minden biztosítani.Gyümölcsöket mit adsz Dávidnak?Ma föztem céklát Eszternek ízlett neki ja és a sajtos téma is.Bármit adok neki szívesen megeszi legalábbis egyenlQre.Joghurtot milyet lehet adni?Azt gyümölcs helyett vagy vele együtt?
Sikerült vagyis lehet hogy sikerült szereznem egy borostyánláncot.Írtam már nektek hogy a barátnQm küld majd egyet de ma találtam egy hirdetést hogy már itthon is lehet szerezni így -úgy.Fel is hívtam a csajt és ma 5 után kell majd hívnom hogy van e még .Remélem lesz és akkor nem kell megvárni míg svájcból ideér.Azt olvastam még errQl hogy más fájdalmakra is jó és már nagyon régóta használatos gyógymód ennek a viselése.És hogy külföldön már évek óta használják.MAjd kiderül.Ha szeretnétek ti is szóljatok!
Itt a hagymakrém leves receptje:rengeteg féle módon csináljk én így szoktam.
Hv:2közepes fej vöröshagyma
1 szál póré
10dkg reszelt sajt
1dl vörösbor
kevés szerecsendió
fehérbors
petrezselyem
vaj
Worchester
2 leveskocka
A vöröshagymát a vajon megdinsztelni majd a pórét is rátenni felönteni a borral és 6-8 percig párolni.Leveskockából levest fQzni kb.1 litert.A reszelt sathoz 1 ek.lisztet keverni és egy kis szerecsent ezt ráönteni a hagymára rá a levest is és egy kis Worchester szósszal ízesíteni és ezt az egészet összeturmixolni vagy átpaszírozni.Lehet bele egy kis tejszínt is önteni és a Worchester nem muszály ha nincs otthon.Én levesgyöngyel szoktam tálalni.Isteni finom és gyorsan megvan!Lehet pirított zsemlekockával is vagy cipóban tálalni.
Biztosan fogok csinálni karira.
Szilveszter?Gondolom mindenki otthon a családdal.Én Eszterrel leszek mert a férjem sajna dolgozik mint mindig ilyenkor sQt karácsonykor is.Ilyen a vendéglátás!

Írjatok!
Üdv:Theo</font>


Kép
theo
 
 


<font color="119911">Orbis!
Találtam Neked valamit!

Üdv:Theo</font>Kép
theo
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: