Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Tudósítok

Lili egész éjjel nem pisilt be, és reggel amint kinyílt a szeme, kérte a rendes bugyit, és azóta is magától pisil a bilibe!!!!!!!

Puszi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!Elösször is azzal kezdeném Erik már jobban van már nem jár annyit pisilni ,láza sincs!Szerintem ez a gyógyszer amit kapott használt neki!De majd holnap meg látjuk a pisi teszt mit hoz ki!
Bogi!
Nagyon ügyik vagytok csak igy tovább!Nekem is Erik egyik napról a másikra szokott le róla!
Zsu!
Igen, nagyon szeret oviba járni!A beszoktatással sem volt gondunk már elsőnap 15perc után hazamentem és 2óra mulva mentem vissza érte!Másnap már ott ebédelt!Ugyhogy hiányzik neki nagyon az óvi!
Nem tudom mikor leszek legközelebb mert holnap délután elutazunk Siófokra a mamához,vasárnap délután jövünk haza!Vasárnap este azért benézek!
Mindenkinek kellemes napot!És jó hétvégét!
sziasztok!
vea
 
 


bocsi!-óvi=ovi
vea
 
 

 
 

Sziasztok!

Vea!
Örülök,hogy Erik meggyógyult.

Mi tegnap voltunk Marcellel orvosnál,mert egyre náthásabb lett és csúnyán köhög is. Szerencsére semmi komoly,egy kis vírust nyalt be a drágám,csak tüneti szereket katunk. Mára már csökkent kissé a köhögése és talán az orra sem folyik már annyira. Sokat szívjuk az orrát elektromos orrszívóval,hát azt hogy utálja szegényem. Amint meglátja a kezemben,már menekül is,alig érem utol :)

Kyrával ma megyünk cirkuszba,már nagyon várja.

Bogi!
Gratula Lili bilizéséhez. Nagyon ügyes,hogy ilyen hirtelen egyből már éjszaka sem pisil be.
Kyránál ez hosszabb időt vett igénybe.
Látszik,hogy Lili már érettebb a szobatisztaságra.
Képzeld nem mentem el a balesetire,bár mindenki ezt tanácsolta.
Mára már nem fáj annyira,viszont a körmöm garantáltan le fog esni,totál bekékült :(

Nekem mindegy mikor lesz a tali Zsunál, tudok alkalmazkodni.

Bea
beátab
 
 


Sziasztok győri Anyukák!
rendszeresen benézek Hozzátok, csak az írás marad el. :oops:


Vea :)
láttam ma a rikító zöld biciklit :wink:

Tünde :)
Szép nagy már a pocakod :) (Az enyém is ekkora lehetne.....)
Na de majd most ! Még nem adom fel.

Üdv Mindenkinek :)
Vendég
 


Sziasztok!
Bea!Én is örülök hogy Marcell jobban van!Jó cirkuszozást!Mi történt miért kellett volna menned a balesetire?Valamiről igen csak lemaradtam!
Gyugyi!Merre laksz hogy láttad a rikitó bicinket?Még nem láttalak erre bár látom,hogy már haladó vagy!Mitlehet tudni rólad?
Puszi mindenkinek,és további szép estét!
Sziasztok
vea
 
 


Na, az előbb írtam, erre valami levágta a villanyórát :?

Vea :)
A "megint megjött" topikban vagyok rendszeresen.
A fiamat vittem edzésre a KMÁMK-ba, akkor szúrtam ki a bicajt. Az Ikván lakunk.
Van két gyerkőcöm (10,12), a harmadikra gyúrunk már 21 hónapja. Májusban szinte együtt babásodtam Tündével, de sajnos a kicsi nem maradt velünk. :(
Röviden ennyi :)

Én olvasgatlak Benneteket továbbra is szorgalmasan!

Kellemes estét Mindenkinek! Holnap már péntek van! :D
Vendég
 


Jó reggelt Lányok!

Hála az égnek,minden zökkenő nélkül megúsztuk a szurit,bár én szerintem öregedtem 10 perc alatt 10 évet,amíg megkapta.
Volt egy kicsi sírás,de hamar abbahagyta.Most nagyjából hallottam és értettem is mindent,amit mondott a dokinéni,sőt kérdeztem is tőle és meg is jegyeztem a választ!Haladok! :lol:
Remélem Krisszel sem volt semmi gond!!!Kapott Lolli a kezére egy ragtapaszt és az egész családnak büszkén mutogatta,hogy ott csípte meg a doktornéni.

Gyugyi!te vagy rusnya=Emőke?

Bogi!Most már akkor nagyon belejött Lili a bilizésbe!A kaki is odamegy?

Bea!Marcinak jobbulást,az orrszivattyú nálunk is nagy procedúra,sohasem elég a két kezem,hogy lefogjam.

Vea!Remélem Eriknek már nincsen semmi a pisijében és jól érzi magát!Majd tudósíts minket!

Puszi mindenkinek!

Kép
Jucus és Lollika
lollibaba
 
 


Sziasztok!

Gyugyi!
Én emlékszem Rád,de arra már nem,hogy összejött a baba :oops: ,nagyon sajnálom,hogy így alakult. Remélem hamarosan újra lesz pocaklakód.
Gyere sűrűbben közénk.

Vea!
Annyi történt,hogy rácsuktam az autónk tolóajtaját az ujjamra. Olyan béna voltam,hogy kivettem Macellt az autóból,közben beszélt hozzám a szomszéd srác és nem figyeltem. Azt hittem összeesek a fájdalomtól. Nem tudtam kihúzni az ujjamat, a férjem nyitotta ki az ajtót. Jól bedagadt,bevérzett a körmöm,de szerencsére azóta már sokkal jobb. Nem törött el.

A cirkusz nagyon jó volt,csak irtó hideg lett estére,szétfagytunk.
Kyra nem mert tevegelni sem és az elefántra sem ült fel. :(
Viszont evett,ivott,szaladgált,táncolt,sikongatott,kiabált a bohócnak,összességében nagyon jól érezte magát. Ma reggel kérdezte,akkor ma is megyünk cirkuszba? :lol:

Jucus!
Brr. én is utálom a szurikat. Nagyon megvisel. Marcellnek 3 hónaposan tüdőgyulladása volt,napi 2 szurit kapott,képzelheted mit éltem át. Együtt bőgtem a gyerekkel. A férjem meg amint megjött a doki néni,már rohant fel az emeletre. Tudod,erős férfi :wink: :roll:

Na mennem kell,felébredt a Hercegem.

Vea!
Most jut eszembe,a héten sem jöttél hozzám a Kodakba,pedig megígérted.
Ha addig már nem beszélnénk jó utat Nektek,és jó hétvégét.

Pusza!
Bea
beátab
 
 


Jó reggelt!

Juci!

Mi is gond nélkül megúsztuk, mert NEM kaptunk szurit! Azt mondta a dokinéni, hogy bár Krisz nátháját kizárólag a fogzás okozza, azért most már várjuk meg azt a kb 2 hetet, amíg teljesen kibújnak a rágó fogak. Mindegy, Krisz nagyon jól szórakozott a rendelőben!
Volt egy hasonló korú kislány, hát a kisfiam teljesen magától meg akarta puszilni. Volt pár dolog, amire figyelmes lettem, a másik anyukának mondták, pl.: otthon is legyen cipőben a baba, mert az jobb a lábacskájának! Pedig mennyi helyen olvasni, hogy egészséges a mezítlábas vándorlás a kicsiknek,nem?
A másik: mi nyáron kissé elhanyagoltuk a D vitamin szedését, lévén, egyfolytában kint voltunk, de a dokinéni figyelmeztetett, hogy még legalább jövő nyárig szedni kell! Azóta olvastam is erről pár cikket, tényleg nem kellett volna elhanyagolnom!

Vea!
Remélem jobban van kisfiad. Jó pihenést neked, érezzétek jól magatokat!!

Gyugyi!
Szia, üdv itt! Nagyon kitartó ember vagy, csak így tovább!!! Valamilyen kezelésre is jársz?

Bogi!
Most már kijelentheted: a lányod szobatiszta!! Tegnap válaszoltam ám neked!

Bea!
Az orrszívás nálunk porszívóval megy! Bár mostanság kímélem a drágámat, és kézi orrszívót is bevetek! Remélem javulgat a fiatalember, és találkozunk szombaton! A baleseted miatt, most megkereslek msn-en!! Jövök!

Puszi mindenkinek!

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Sziasztok :)
Beköszönök Hozzátok is , aztán rohanok dolgozni :?

Kisgyerekes témákhoz nem nagyon tudok hozzászólni, hiszen az enyémek már nagyok.

Zsu :)
Most nem járok kezelésre. Néztek hormont, nézték apát, volt hsg-m, szedtem clostit, (híztam tőle 10 kg :? )...Eléd volt. Likár doktor bácsi azt tanácsolta, hogy menjek a Kaáliba. Nem megyek. Lehet, hogy a gólyának kéne szólnom??? :D

Bea :)
Sajnálom az ujjadat! Át tudom érezni, nekem annak idején a zsiguliajtót csapták rá a kezemre :shock: Még most is érzem :wink: Körmöd megmaradt?

Lolli :)
Nem vagyok Emőke. Rusnya talán :lol: , de ezt nem fogom beismerni.
Aranyos neve van a kislányodnak! :)
Vendég
 


Sziasztok!
Gyorsan írok mielött indulunk Siófokra!Voltunk orvosnál már egy fokkal jobb a pisi eredmény de azért még van benn genny és vér! :( Kedden vinni kell megint pisit,de Erik már hétfőn mehet oviba! :lol: Nagyon örült neki!
Bea!Hát ez nem semmi,én biztos össze pisiltem volna magam!El tudom képzelni hogy fájhatott!Hát akkor jobbulást!
Gyugyi!Aha értem, apumék is az Ikván laknak az "új"részen!
Jucus!hát hála égnek már egy fokkal jobb a pisi,jó a közérzete is ugy hogy nincs semmi gond!Bár ő még 40fokos lázzal is rohangál álltalában!
Köszi szépen mindenkinek,majd helyettetek is kipihenem magam!!!!!!!!!!!!
Puszi mindenkinek!Jó hétvégét!Vasárnap írok!!!!!!!!!!
vea
 
 


Sziasztok!


Köszönjük a dicséretet. :) :oops:

Bea
Elég kellemetlen lehetet az új csapás. :( Az öcsém járt igy, de neki szerencsére nem esett le a körme. Az orrszívás nálunk se a nap fénypontja. Bár Zselyke elég érdekesen áll a dologhoz. Mindig szólok neki, hogy jöjön, ő jön de közben már előre sír. Igy nálunk a kergetőzés kimarad. :)

Vea
Jó pihenést! Eriknek pedig jobbulást, és jó futkosást.

Jucus
Lollika az oltás utáni estét, hogy viselte? Ettől az oltástól is belázasodhatnak?

Zsu
A d-vitamint mi augusztusban szüneteltettük a doktornőnk javaslatára. De már újra kezdte Zselyke szedni. A könyvekben én is azt olvastam, hogy minnél többet legyen mezitláb a baba, mert az jó neki. De ha figyelembe vesszük, hogy a legtöbb helyen parketta, meg járólap van, amik nagyon kemények, lehet, hogy tényleg jobb a cipő. A párom nem tud mezitláb lenni, mert rögtön elkezd fájni a térde.

Ági
Jó hallani rólatok!! Már azt hittem, hogy el is felejtkeztél rólunk. Sokat kell megint dolgoznod?

Volt itt tegnap Niki (Kancellárka). Jól van és jól is néz ki. :) Erikával beszéltem ma. Milán már ügyesen szopozik, igy ő is jobban érzi már magát.

Zselykének megérkezett a nagy ágya. Nagyon aranyosan fogadta. Miközben apa ragta össze, ő ott forgolódott körülötte, mikor pedig kész lett, úgy próbálta ki, mint egy felnőtt. Felmászott rá, lefeküdt az egyik oldalra, majd a másikra, utánna felült, rugózott rájta, majd keresztben is elfeküdt és végül vigyorogva leszállt róla. Ma reggel Zselyke majdnem hmarabb beért a hálóba, mint én hozzá, a folyosón futottam vele össze. Remélem éjszakánként nem kezd majd vándorlásba?

Kicsit hosszú voltam. :)

Szép hétvégét mindenkinek!!

Csók: Orsi

Kép
sorsoly
 
 


Sziasztok!

Gyugyi!
Ezer bocsánat,valószínűleg összekevertelek,mégegyszer bocsi!!!!!A becenevet nővérem találta ki,a Laurából jött,aztán rjata maradt.A te gyerkőceidet hogy hívják?

Orsi!
Most már a babák az új oltóanyagot kapják,így hála az égenk,semmi reakció nem volt.A karjába kapta,nem tudtam,hogy oda fogja,még nővérkém lányának két éve a combjába adták.Amit tavaly még 3 évesen kaptak a kis törpik,most 18 hónaposan fogja kapni.Zsezse is így fogja kapni.Mire kiértünk a rendelőből Lolli már nem is emlékezett semmire,csak amikor otthon meglátta a karján a ragtapit,akkor jutott eszébe.

Zsu!
A D- vitamint mi is hanyagoltuk kissé,de hála az égnek Lollinak most már benőtt a feje lágya,ha átvitt értelemben még nem is. :lol:
Neki van egy itthoni kispapucsa,vagyis inkább házicipője,amit előszeretettel vesz le a lábáról,miután én ráadtam.Ha néha elfelejti levenni,akár fél órát is rajta marad :) Most a legújabb,hogy a zoknijait is lehúzza és boldogan mutatja,hogy milyen ügyi.
Remáljük Krisz 2 hét múlva is ilyen jól érzi majd magát a rendelőben! :)

Spanci/Zsu!
Most én kérdem!Merre vagy??

Lányok mi holnap elhúzunk tesómékhoz Papkeszire(Balaton mellé),megpróbálok mjd jelentkezni jövő héten,de csak hézagosan leszek!
Még egy kérdés!Ajánljatok jó mosóport,mert a milyénk(nevenincs) nem hogy kivinné a kis bodykból a koszt,kajamaradékot,hanem foltosabbak,mint mosás előtt!Kinek mi jön be?Előre is köszi!
Puszi mindenkinek!!!

Kép
Jucus és Lollika
lollibaba
 
 


Sziasztok!

Szánom-bánom, hogy ígéretem ellenére nem írok gyakrabban :oops: .

Azért adok magunkól egy kis helyzetjelentést!
Jelentem a bölcsit bírjuk...nagy betegség eddig még nem volt..kopp-kopp. Megúsztuk egy kis náthával, köhögéssel.
Nagyon szeretnek a bölcsiben, élvezettel mutatják be itthon a legújabb tudományokat (mondókák, versikék), főleg Zsófi. János csak a rímeket mondja mindíg, de közben lelekesen mutogat!
Sajnos nagyon keveset vagyunk együtt, de ezek az időszakok nagyon boldogan telnek. Minden nap elérzékenyülök, és olyan büszke vagyok rájuk!

Lilinek gratulálok a szobatisztasághoz!!
Nálunk János még egyáltalán nem mutat érdeklődést se a bili, se a wc irányába :(. Zsófira már csak alváshoz kell pelust adnom.

Betegeknek gyógyulást, a kötelező szurikhoz pedig kitartást!

Üdv: Márti

Márti
Kép
hideyoshi
 
 


Sziasztok,

Jucus,
örülök, hogy hiányolsz!:) :D

Jól vagyunk, csak a hét utolsó napjainak délelöttje csavargással telt (munkahely, játszótér, avonoztam), ebéd után lefeküdtem Kevinnel, délután meg ismét le bicajozni, mert mindig olyan jó idő volt hála isten.
Csütörtökön voltunk a Benedek Elek oviban baba-mama klubba.
Sztem Kevinnek tetszett, hogy annyi gyerek van körülötte, a mondókákba még bele kell jönni neki is és anyának is.
Ti hogy vagytok a mondókákkal? Itt jöttem rá, hogy édes kevésre emlékszem gyerekkoromból. De talán itt felelevenitik. :)

Örülök, hogy gyerköceitek megúszták a szurit és nincs utórezgése.

Orsi,
Zselykének hogy tetszik az új ágy? Alvás szempontjából? Nem szökik ki sokszor? Azért szeretem kiságyat mert oda "be van zárva". Az a biztos. :)

Zsu,
sajnos D-vitamint mi is hanyagoltuk, remélem nem lesz ebből semmi baj később. Szerintetek? Most egy kicsit szégyenlem magam, hogy ilyen trehány voltam. :oops:

Vea,
milyen volt Siofokon? Erik jól van?

Gyugyi,
üdv itt és mindent bele! Én is gondolok rád, hogy mielőbb beköltözzön a pocakodba az új élet! :)

Talira mennénk mi is szivesen, nekünk inkább délelött lenne jó, mivel ebéd után 4-ig alszik, mire eszik, odaérünk vagy 5-re mire mindenki megy haza.

Szép estét!
Zsu
spanci
 
 


Kép Kevin ma esti fogmosása Kép Kedvenc kisautójával
spanci
 
 


Sziasztok,
üdv az újaknak, bár mivel nagyon rég irtam, igy szinte én is újnak számitok :D igy pár szóban rólunk, hátha már elfelejtettek :D : én 32éves anyuka, Marcell 7éves, elsős nagyfiam, Detti 3éves ovis csajszim és a legkisebb, kinek létét a pocakomban már végig kisérték páran: Barnuska, júniusban született :lol:
Bogi,
de ügyi Lili!! :D
bocsi ha nem reagálok sok mindenre és mindenkire, de remélem h babatalin majd találkozunk és majd személyensen is beszélgetünk egy jót :D
Nálunk Barnus már túl van a 3hós oltáson és két náthát is elkapott tesóéktól, most pont a második náthán szüttyög szegényem, nála elég sokáig elhúzodik, mig a tesók gyorsan kilábalnak belőlet..Detti ovista lett és mit ne mondjak , szuperül veszi az akadályokat :D nem volt beszoktatás, ment és kész..persze tesó ovónénijét örökölte, sőt a tesó jelét is és neki abszolute nem volt idegen a hely s emberek, csak az ovis rendszer maga. de a betegségeket hordja ő is szépen haza, ahogy anno neki a tesója, és most Barni a szenvedő alany..
Marci a sulit gyűri ezerrel és nagyon teccik neki :lol: első nap azt mondta h de kár h a suli hétvégén is zárva van... :lol:
most ennyire volt időm
olvasni olvaslak Benneteket és remélem talizunk is
puszi és szép nyárutót mindenkinek
Erzsi

Kép Kép Kép
erzsi100
 
 


Sziasztok!

Erzsi!
Örülök,hogy írtál. Nem mintha nem tudnék Rólatok semmit :wink:
Jók a fotók.

Spanci!
Kevin látom nagyon komolyan veszi a fogmosást :)


Jucus!
Nekem az Ariel és a Persil mosógél vált be a legjobban,de ezekből a mosópor is jó. Én külön veszek fehéreknek és a színeseknek valót. A fehér ruhákat ha mosom szoktam Cloroxot beleönteni egy keveset,így garantáltan fehérek a ruhák.

Orsi!
Zselyke nem esik le az ágyról? Mászkálás? :wink:
Nálunk mikor Kyrát kivettük a kiságyból a heverőre, hetekig azt élvezte,hogy akkor jön ki a szobájából amikor akar. Mintha direkt ezért kelt volna fel :lol: Átjött hozzánk,megállt mellettem köszönt,hogy szia anya,kisérj vissza. És volt,hogy ezt eljátszotta többször is egy éjszaka alatt. Ja és sokszor leesett :) Raktunk neki egy szivacsot az ágy mellé,hogy ne üsse be magát. Előfordult,hogy leesett és ott aludt tovább. :)

Gyugyi!
Minden tiszteletem a Tiéd.Én türelmetlen típus vagyok,már feladtam volna. A Kaáliba én sem mennék,hiszen gondolom nem mindenáron akartok még egy babát. Megkérdezhetem,hogy miért ennyi év után szántátok rá magatokat? Ne vedd tolakodásnak,nem kell válaszolnod,ha úgy gondolod.
Engem is sokan megkérdeznek erről. /nálunk 13 év van Dani és Kyra között,Dani 16 éves,Kyra 3,5 éves,Marcell 10 hónapos/
Ez azért alakult így nálunk,mert Daninak is más az apukája és a kicsiknek is. :)
A körmöm még megvan,de gyanítom le fog majd esni. De már nem fáj annyira,tudom használni.

A D vitamin adásával kapcsolatban én is hasonlóan jártam, mint itt többen. :oops: A doki nénink hívta fel rá a figyelmemet,hogy adni kell folyamatosan. Mondjuk nem egészen értem. Nyáron én is feleslegesnek gondoltam.
Marcellnek végre kibújt a 3. fogacskája. Kicsit hasmenése van,de egyébként nem nyügősebb,mint általában. Éjszaka meg amúgy is gyakran felébred :(

Márti!
Szerencsés vagy,hogy ilyen jól bírják betegeskedés nélkül a bölcsit.
A szobatisztaság meg majd kialakul Jánosnál is. A közösség biztos jó hatással lesz majd rá is.
Rakjál fel róluk képeket,olyan régen nem láttuk őket.

Kriszi!
Mi van Veled? Hova lettél? Már kezdek aggódni!!!! Tessék jelentkezni :!: :!: :!:

Szombaton voltunk Zsuékkal quadozni. Vagyis a fiúk. :) Kyra is ment egy kört apával,nagyon élvezte. Krisz is kipróbálta a fotózás kedvéért :wink:


Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép
beátab
 
 


Szép jó reggelt!

Bea :)
A Te férjed van az első képen? Nagyon ismerős... Nem volt "Mórás" valamikor? :)
Hogy miért ennyi év után a kistesó? Most jött rám az akarhatnék. :D A gyerekek már "nagyok" és önállóak. Egy darabig élveztem a "függetlenséget", aztán rájöttem, hogy én még szeretnék egyet babázni. Most még belefér a biológiai időmbe. :wink: Bár ha még sokáig nem jön össze.....40 fölött félnék szülni.

Erzsi :) Spanci :)
nagyon szépek a gyerekek. Én is ilyet akarok!!! :D :wink:

Üdv mindenkinek, vár a munka....
Vendég
 


Sziasztok!
Tegnap délután értünk haza Siófokról,mire kipakoltam stb már nem volt energiám írni!Jól éreztük magunkat főleg Erik,mamával,papával,dédivel,egy szóval mindenkivel jól érezte magát!Ő volt mindig a központban!Hát a pihenésről annyit,hogy egész hétvégén rohangáltunk egyik rokontól a másikig ugy hogy jobban elfáradtam mint mikor itthon robotolok egész nap!De mindegy nem volt rossz!
Na sziasztok!Majd még írok!Csak most mennem kell!
vea
 
 


Sziasztok lányok!
Egy gyors bekukkantásra van időm.
Nagyon szépen köszönöm a kedves újbóli fogadtatást.
Igazán szépek a babák és a kisgyerekek. Gratulálok hozzájuk. Nem csoda hogy boldogok az anyukák ilyen tündére csemetéktől.

Anna szombaton volt 2 éves. Tele voltunk bulikkal. Kezdődött a bölcsibe péntek délelőtt, utána délután a mamával és az unokatesokkal. Szombat délután pedig otthon volt. Mondanom sem kell mindenhol a torta dukált neki a végén már nagyon profin fújta a gyergyákat. Boldog volt hogy őrá figyelt mindenki, végig táncolta a délután az unokatesókkal. Lovacskázott, esernyő mögé bújt, na meg perce babázott egész hétvégén. Ma már azzal ment a bölcsibe annyira oda van érte, állandóan puszilgatja, ha sír simogatja, teljesen gondoskodó "anyuka" lett.
Képeket nem teszek fel én egy kicsit maradi vagyok. Ha összejön a tali akkor szivesen megmutatom nektek, bár akkor már Anna is ott lesz.
Annak tudatában hogy ő már "nagy" két éves, hétvégén intenziven el kezdett bilizni, remélem folytatódik ez a lelkesedése.
Márti!
Hova járnak a gyerekek bölcsibe?
Bea!
Voltunk bent nálatok az üzletben, de csak a tesóddal és az alkalmazottal találkoztunk. Ma megyek újra a képekért remélem találkozunk. Egyébként nagyon kedves volt a testvéred hozzám.
Hogy sikerült a családi szülinap?
Bocsi most csak ennyi mert mennem kell órára.
Szép napot mindenkinek.
Ági
nicsi1
 
 


Szia mindenkinek!

Spanci!
Fiad csodaszép! Délután 4 után is jók vagytok! Krisz legalább 2-ig alszik, számára úgyis akkor kezdődne a buli!

Csajok!
Jövő hét keddhez mit szólnátok?

Most ennyi, puszi mindenkinek!

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Sziasztok!

Hát ezt a "jól bírják a bölcsit" kicsit elkiabáltam! :(
Reggelre beköszöntött hozzánk a hörghurut! :(
János csak náthás, Zsófi a hurutos.
A héten sajnos nem mehetnek bölcsibe, most megpróbálom megszervezni a felügyeletet. Táppénzre nemszívesen mennék, nem nyűgösek és lázasak, tulajdonképpen ma is nagyon élvezték, hogy a mama vigyázott rájuk délelőtt.

Ági,
a Kodály Zoltán uti bölcsibe járunk.


ÜDV: Márti

Márti
Kép
hideyoshi
 
 


Sziasztok,

Nem ismertek véletlenül győri megbizható babysittert? VAgy olyan céget aki gyermekfelügyelők kiközvetitésével foglalkozik?

Üdv
Móni

Kép
szmoni
 
 


Sziasztok!

Zsu
Nekem jó a kedd. Délelőtt vagy délután? Krisz nagyon bátor motoros!

Erzsi
Jó, hogy irtál! Remélem most sikerül találkoznunk.

Márti
Remélem gyorsan meggyógyulnak a gyermekek. Milyen újra dolgozni?

Ági
Anna korán kezdi az anyaszerepet! :)

Bea
Zselyke egy éjszaka járkált, eddig, de akkor 3-szor vittem vissza a helyére. :) A reggelek érdekes. Hétfőn arra kelltem, hogy valaki gagyarászik mellettem és mikor kinyitottam a szemem Zselyke feje 2 cm-re volt az enyémtől. Mondtam neki, hogy én még pihennék, ő próbálkozott a felkeltésemmel még vagy 2-szer, majd kivonult a napaliba, és csak néha tünt fel különböző dolgokkal. Miután telepakolta az ágyat felkelltem. :D Ma pedig arra kelltem, hogy valaki mellém fekszik. Szerencsére még nem esett le, elég magas a leesésgátló.
Marcell a fogak számában lassan utoléri Zselykét! Eszik éjszaka is, hogy felkell?

Szép estét!

Csók: Orsi

Kép
sorsoly
 
 


Sziasztok!

Nekem még meg kell beszélnem apával az autót keddre, de én is szeretnék menni!

Orsi!
:) Zselyke túrái tetszenek.

Nálam nincs ilyen gond, mert én a két gyerekkel alszok.
Kényelemből. Ha mellettük vagyok, akkor nem ébrednek fel. Lili már akkor sem, ha nem vagyok ott.
Katica viszont fél óránként megébred, cumi kell, vagy csak félálomban, csukott szemmel kiabál, hogy anya, anya, és valamit halandzsázik. De szörnyen utálom, amikor alszok a jó meleg ágyban, és rohangálnom kell a másik szobába egy cumi miatt.
Érdekes módon Lili álmában is megtalálja a cumiját, és nem is matat, hanem egyből oda nyúl, ahogy a cumi van.
Majd ha Katica is eljut erre a szintre, visszaköltözöm apa mellé. Szerintem még kb. fél év, mire Katica akkora lesz, hogy elalszik csak Lili mellett.


Puszi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Gyugyi!
A férjem van azon a képen,de nem járt a Mórába,sőt ide Győrben sehova, lehet,hogy máshonnan ismered. UPS,klíma,kábel tv?
Megértem az igényedet a babázással kapcsolatban.

Ági!
Sajnálom,hogy nem találkoztunk, pedig hétfőn dolgoztam délelőtt.
Jól sikerült a szülinap,szeretem az ilyen családi összejöveteleket.

Márti!
Jobbulást a kicsiknek.

Zsu!
Nekünk jó a kedd.

Ha valakit vinni kell,hozzánk 2 fő befér az autóba. Még 1 gyerekülést is tudok berakni. Tehát 1 mama és 1 gyerkőc jöhet velünk.

Orsi!
Zselyke jól elfoglalja magát :lol: Még ha aludni is hagyna,az lenne az igazi.
Marcell már régóta nem eszik éjszaka,csak néha kap egy kis teát,ha nagyon sír.

Bogi!
És a férjednek nem hiányzol? Az enyém biztos nem bírná,ha nem lennék ott mellette. Kihez bújna oda álmában? :wink:
Hát az átmászkálást Marcellhez én sem kedvelem, de ennek is talán vége lesz hamarosan.


Bea

beátab
 
 


Sziasztok!
Tegnap vittünk pisit a dokinénihez ami negatív lett,dokinéni mondta hogy ne szedjük már a gyogyszert és jövöhéten kedden vigyünk még egy pisit hogy gyogyszer nékül milyen eredményt produkálunk!Remélem jó lesz!
Bea!Bocsi hogy múlthéten nem mentem be hozzád,Erik mellett nem volt időm.Ujjad javulgat?Remélem a náthátok is javúl!!!!!!!!!!!!
Bogi!Férjed mit szól hozzá hogy nem mellette alszól?Mi együtt alszunk el este 2-en,de reggelre 3-an ébredünk! :lol:
Szombaton megyünk az oviscsoporttal Pestre a tropicariumba remélem jó lesz.Volt már valaki közületek?Állitólag nagyon szép!
Na puszi mindenkinek!Legyen szép napotok! :lol:
vea
 
 


Szervusztok!

Én is olvasok ám, csak nem nagyon jutok hozzá az íráshoz. Most viszont nagyon ráéreztetek az aktuális gyermeknevelési gondomra. Mégpedig a mikor alhatunk már kettesben az ágyunkban kérdéskörre. A legnagyobbnál mi kb. 18 hónapos koráig tartottuk magunkat az elevinkhez és cska én mentem át altatni, de Anna nem jöhetett közénk. Persze az is tipikus volt, ahogy az első betegség alkalmával odavettük közénk és ott is ragadt, mert ott legalább aludt és így mi is tudtunk aludni. Egészen a húga megszületéséig átjárt. A kiságy lecserélése csak annyit jelentett, hogy a rendes ágyból már a saját lábán jött át :-).
Sárát már az ágyban szoptattam éjjel, ha felriadt. Ő úgy kétévesen elfogadta, hogy a saját ágyában aludjon, de mióta az öccse is nálam akar aludni, azóta ő is újra jön. Mit mondjak, kicsit sok a négyéves, a kétéves, a "karcsú" anyjuk és az apjuk a 180 centin. Ráadásul mindkettő "taperolós": Sára a fülemet szereti morzsolni, Dávid meg az arcomat/nyakamat simogatja. Nem túl jó altató.

A gondom mégis inkább az utolsó héten kezdődött. Dávid rendszeresen felébred éjfél körül és csukott szemmel kiabál, hogy anya, anya pedig a karomba veszem és beszélek hozzá. Próbál kibújni az ölelésből és nehéz megnyugtatni. Legjobban az vált be, ha sétálok vele, de ehhez azért már kicsit nagy. Sejtem, hogy elválaszási tünetről van szó és a bölcsit, meg az egyhetes gyerektelen nyaralásomat "bosszulja meg", de nagyon nehéz alvás nélkül.

Nektek csinált már ilyet a gyermek? Mit csináltatok?

P.
piros
 
 


Na szia mindenki!

Piros!
Hú, de régen írtál! Hogy sikerült megoldanod egy gyerektelen nyaralást?

Orsi!
Milyen az az ágy? leesésgátló is van rajta, meg hely is, ahol lemászhat? Ott nem esik le álmában? Éjjel alszik rendesen Zsezse?

Nálunk az alvás helyzet: Krisz saját szobájában és ágyában alszik, miután elaltattam. Én a férjemmel kezdem, aztán ha nagyon zűrös az éjszaka, sokat kell átmászkálni Kriszhez, akkor átköltözöm hozzá, és mi együtt alszunk a gyerekszobában. Én nem tudom magunk közé venni, mert a férjem mellett még én is csak épp hogy elférek. Amúgy Krisz is ilyen lesz. Mindig kitúr. Mostanában viszont volt pár éjszaka, amikor a saját ágyamban ébredtem. Felüdítő érzés volt. Annak ellenére jól aludt a fiam, hogy mint írtam, jönnek a rágófogai. Most egy már teljesen kintvan.

Kedden mindemkit szeretettel várunk, írtam már, Krisz általában 2-ig alszik.Gyertek amikor jólesik.

Amúgy mi aktívan tanulunk pohárból inni. Ti hogy vagytok ezzel, Kriszinek nagyon tetszik!!!

Puszi

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Sziasztok!

Apánk akkor nemtud aludni, ha felugrálok mellőle, mert rossz alvó, és felébred rá, és akkor olyan másnap, mint a mosott sz@r.
Úgyhogy hiányzok ugyan neki, de így legalább minden alszunk.

A szülői ágyba tényleg nem akartam őket beszoktatni. Most tervezzük a gyerekszobát, és olyan gyerekbarát lesz, hogy szeressenek ott lenni.

Zsu, mi akarunk menni.

Na puszi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Szia Mindenkinek!

Kedves Társalkodók!
Nézzétek el jó ideje tartó némaságom.Nemigen nyílt alkalmam a géphez ülni,de bevallom,nem is volt kedvem.
Néhány nappal ezelőtt Zsu ránk köszönt msnen.Neki nagyjából elmeséltem az okokat.Családi viharok tartanak távol.Megértő volt.Szavai "honvágyat" ébresztettek bennem topicjaink iránt.
Itt nem terhellek Benneteket magyarázkodással.Szerencsére már nincs semmi gond,így visszatérek közétek kisregényeimmel. :wink:
Élünk,virulunk! :D
De mert elkezdődött a fősuli a hugaimnak -tehát sokat lógnak a neten-,és mert mire ideülnék körülbelül olyan állapotban vagyok,mint egy leeresztett lufi-sokfelé járunk csimotámmal,még többet hancúrozunk-,valamivel ritkábban fogok hozzászólni.
Még nem olvastam el az utolsó hozzászólásomtól elküldött írásaitokat,de ahogy megígértem már korábban ( :oops: ) szorgalmasan vissza fogok lapozgatni.
A keddi tali bennünket is érdekel,de nekünk egyelőre délelőtt lenne jobb.Akárhogy is alakul,remélem,újra beszélgethetün egyet élőben is.

Képzeljétek,Marci elkezdett lépcsőzni.Ma már támaszkodás nélkül fellépeget akármennyit.Nagyon bátor.Néha kölcsönadhatna nekem is ebből a bátorságból...:)
Megkapta a 15 hós szurit.Jól viselte.Nem is a tű miatt sírt,hanem mert fagyos volt a védőnő keze.
Sajnos el kell mennünk a gyereksebészetre,mert a doktor néni nem tudta kitapintani a golyócskáit,és ügye ennyi idős korra már le kellett volna szállniuk a zacsiba.Aggódom,de egyelőre nyugalomra intettek.Meg tudná írni valaki,hogy hol van a gyereksebészet?És valakinek volt hasonló problémája picinyével?Ugye,nem kell műteni?!
Nagyon sok a programunk mostanában.Egymást érik a baba-mama klubok,és más gyerekprogramok.És voltunk cirkuszban is.Elmentünk a Magyar Nemzeti Cirkusz előadására.Szuper volt!Annyira belefeledkeztünk a műsorba,hogy alig készültek fotók.Tegnap koraeste pedig az okinawai néptáncegyüttes előadásában gyönyörködtünk.Erről jut eszembe:vasárnap csokinap lesz a József attila Műv. Házban.Egész napos program.Előreláthatólag mi elmegyünk.

Most csak ennyire volt időm,majd még igyekszem betérni,csevegni.
Puszilunk Mindannyiótokat!

Kép Perceken belül kezdődik az előadás
Kép Egy kis csemegézés a szünetben
Kép Nyolc fehér tigris a porondon...
Kép Táncoló paripák
Kép Lebegés
Kép Barátnők tánca
Kép Pörgettyű csodálók
Kép Babinti nyammog

KépKép
KépKép
babinti
 
 


Szia Babinti!A gyereksebészet a korházban van a "C" épületben a földszinten van az ambulancia!Az osztály meg vagy a 6.-on vagy a 4.-en ezt már nem tudom pontossan!De szerintem az ambulanciára kell mennetek!Ebben a cipőben nem jártunk mi"csak" fitymaszükülettel szenvedtünk!
Sziasztok!Kellemes estét mindenkinek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
vea
 
 


Sziasztok!

Nagyon lassan, de gyógyulunk! Holnaptól már én leszek itthon a manóimmal, túl sokat kavartak a munkahelyemen, hogy hogyan oldjuk meg a cserét (délelőtt megoldott lett volna a manóim felügyelete, de én délutános vagyok). A kollégám rugalmas lett volna, de a főnök kukacoskodott. Erre elegem lett és mondtam, hogy oldja meg ahogy akarja, én inkább a gyerekeimmel maradok (előbb kellett volna)!

Orsi,
élvezem újra a munkát, csak sokkal fáradtabb vagyok. Már mindanyian kezdünk belerázódni az új rendszerbe. A gyerekek is nagyon gyorsan alkalmazkodtak. Megszokták már a korai kelést is, csak hétvégén alszanak sokáig (fél 9, fél 10). Még most is, hogy a betegség miatt itthon vannak, minden reggel felkelnek fél 7 körül ébresztés nélkül.

Mi 2 éves korukban cseréltük le a kiságyakat. Nem volt semmi gond az átszokással. Előtte megbeszéltük, hogy apa szétszereli a kiságyakat, és helyette igazi nagy ágyban fognak aludni. Az akciónál ők is jelen voltak és lelkesen segítettek.
(ja, van két szép eladó bükkfa kiságyam, apa teljesen felcsiszolta és újra lekezelte viasszal, olyanok mint újkorukban)
Egy kétszemélyes kihalytogatható kanapén alszanak, ami egészen alacsony, így ha leesnek sem ütik meg nagyon magukat. De ez még soha nem fordult elő.
Kettejük közül János a vándorló. Csak amikor lázas betegek voltak, akkor aludtak velünk, vagy még nagyon pici korukban, mikor nem volt erőm éjszakai evés után visszavinni őket a kiságyba.
János általában éjszakánként egyszer megjelenik és beszuszakolja magát mellém (soha nem közénk) Ilyenkor vissza szoktam vinni, egy kis anyához bújás után, mondván, hogy mindenki aludjon a saját ágyában.
Ha reggel jön, 6 körül, akkor már maradhat, hiszen 1 órán belül kelnie kell. Mostanában már csak kora reggel jön, és élvezi, hogy alhat velünk egy kicsit.
Piros,
nem lehet egyszerű! Bosszuállás nálunk is volt. A bölcsi miatt.
Szerintem azért, mert mindíg én hagyom ott őket reggel és apa az aki értük megy. Úgy bosszultak, hogy János rendszeresen hisztizni kezdett nekem mikor hazaértem, sőt reggel indulásnál is, Zsófi pedig egyszerűen nem engedte, hogy bármit is csináljak vele. Nem köthettem be a gyerekülésbe, ugyanúgy ki sem vehettem, pisilni sem jött velem, és mesét is csak apa mondhatott.
szerencsére ez már elmúlt, csak az első két hétben volt így, de nekem nagyon rosszul esett.

Zsu,
Mi a pohárból ivást egészen korán kezdtük. Tulajdonképpen csak az tejcit, vagy alkalmanként a tápszert kapták cumisüvegből. Egyéb folyadékot kiskanállal, később pedig pohárból kapták. Nagyon gyorsan megtanulták, hogy kell egyedül megfogni a poharat. Volt csőrös poharunk is , de abból egyáltalán nem ment az ivás, hanyagoltuk is.

Krisszi,
Nagyon jók a képek!

Puszi: Márti

Márti
Kép
hideyoshi
 
 


Sziasztok!

Jólesik, hogy nem felejtettetek el. Olvasgatok ám és a topikváltást is "lekövettem", de a kialvatlanság miatt meg a nyaralás miatt nem volt erőm írni. Egy darabig a kedélyem sem volt rendben, de ez most helyreállt a pihenés alatt.

Zsu! A nyaralást apjuknak köszönhetem. Bevállalta a három kölköt egy egész hétre! Egyszerűen imádom ezt az embert! Kivételes szerencsém van vele. Nyár végére ugyanis szabályosan kiborultam és terápiás célzattal küldött el meglátogatni a barátnőmet. Minden összejött: volt egy nagyobb határidős tanácsadói melóm, ami elhúzódott a partnerek/beszállítók hibájából és nekem kellett tartani a hátam a megrendelő felé, mert miattam kaptuk meg. Így jócskán belecsúszott a nyárba és úgy kellett a hajrát végigcsinálni, hogy napközben a gyerekek velem voltak a szünet miatt, így éjjel tudtam csak dolgozni. Ráadásul itthon építkezés folyt, így édesanyámmal és a húgommal (meg az ő félévesével) voltunk anyuék nyaralójában. Apjuk meg csak a hétvégén tartott velünk. Ami azért volt gáz, mert így 14 év után, ő az "akkutöltőm" és nélküle nem vagyok a toppon. Na meg 18 éves korom óta nem lakom otthon, nem volt egyszerű az alkalmazkodás. Egyszóval iszonytatóan türelmetlen és ordibálós lettem és valahogy elveszett a talaj a lábam alól. Úgyhogy valóban rámfért a kikapcsolódás. Kicsit kilépni a mindennapokból és távolabbról ránézni az életemre. Segített helyretenni a dolgokat.

Hideyoshi! A gyerekek betegsége révén Te már biztosan átérzed miről beszélek a munka(hely) és az otthoni megfelelés közti őrlődés kapcsán. Jobbulást nektek! Remélem az én fiam is beletörődik majd a helyzetbe és megnyugszik.

Maminti! Irigyellek a sok közös programért Babintivel. Ezt látom én is kivezető útnak, így megyünk is Szentendrére vasárnap és kirándulni is voltunk a múlt hétvégén. Dávid is nagyon strammul bírta a kb. 2 kilométeres erdei sétát. Nem könnyű olyat találni, ami mindhármuk igényeinek és lehetőségeinek/képességeinek megfelel, de egyre jobb a helyzet. Remélem múlóban a viharfelhők a családotokban is.

Bogi!
Még nem volt módom gratulálni a bilizéshez sem. Pedig nagyon irigyellek érte és főleg a türelmedért és a magabiztosságodért amivel ki tudsz tartani a véleményed mellett és minden kritika ellenére csak azt csinálod, ami a lányaidnak jó. Legyen az cumi vagy pelus. És lám, igazolta Lili, hogy külön "műsor" nélkül is szobatiszta lesz egy gyerek, ha megérik rá.

Ha délutáni a tali, lehet, hogy mi is tudnánk menni... Akkor még fuvar is lenne, Bogi.

Bocs, hogy ilyen hosszúra sikerült, de nagyon jólesett ez a támogató érdeklődés.

Piros
piros
 
 


Piros!

Téged nem lehet elfelejteni.
Imádunk :)

Tegnap fel akartalak hívni, csak ilyen fél 3 magasságában, és gondoltam hátha alkalmatlan, és nem hívtalak. Pedig szívesen dumálnék már veled. Nem jöttök át délután kicsit?

Márti!
Küldj nekem fényképet a kiságyakról, és felteszem a honlapra. Hátha valakinek kell.

Akkor most csak táppénzen maradtál otthon velük, nem mondtál fel vagy ilyesmi? Mert úgy értettem az elején :)

Piros!

Köszi a fuvart.

Akkor beszéljük meg csajok, hogy mi hogy, mert ha Piros el tud vinni, akkor apának nem kell buszozni. Délután lesz a tali ugye? A délelőtt túl rövid szerintem.

Puszi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

A tali délutáni, igen!

Piros!
Tényleg ritka jó ember a férjed! Jó, hogy minden oké veled, hogy volt lehetőséged pihenni, gondolkodni!

Márti!
Én is úgy értettem, hogy felmondtál. Amúgy, biztos írtad már, de mivel is foglalkozol?

Mamintim!
Üdv újra itt! Örülök neked! Képek nagyon jók!! Mi is gondolkodtunk a cirkuszon, de arra jutottunk, hogy talán nem bírná Krisz. Hülyeség volt, hiszen az állatkertet is úúúgy szereti!!
Gyereksebészetet mi is megjártuk, amikor még szopizott Krisz, és nagyon nem akart kakilni, csak kúppal. Nagyon alapos, rendes dokibácsi van ott, talán Gereb, Geréb, vagy ilyesmi. Remélem minden rendben lesz Marcusoddal.

Vea!
örülök hogy Erikkel már nincs gond, és szépen meggyógyult! A tropikarium nagyon nagyon jó program, felnőttnek is, gyereknek is. Évekkel ezelőtt többször is voltam. Kissé lelkiismeretfurdalásom is támadt, mert voltunk nemrég Krisszel Pesten, de szegényt egy másik bevásárlócentrumba vittük magunkkal!
pedig! A tropikáriumot legalább ő is élvezte volna!
Biztos jó lesz!

Tünde!
Ha olvasod még ezt az oldalt, szerettel várunk kedden benneteket is! Olvastam a másik topikban, hogy Zita elndult, GRATULÁLUNK !!
Most ennyi, puszi mindenkinek:

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Sziasztok!

Bogi, Zsu,
Nem, nem mondtam fel! Táppénzre jöttem, bízom benne, hogy csak ezen a héten és nem húzódik tovább!
Lehet, hogy egy kicsit félreérthető voltam, bocsi. DE így jött ki belőlem az első méreg! Nagyon felbosszantottak!

Képet küldök, kösz az ajánlatot!


Puszi: Márti

Márti
Kép
hideyoshi
 
 


spanci írta:Kép Kevin ma esti fogmosása Kép Kedvenc kisautójával

Sziasztok!
én most vagyok itt először,ugyhogy elég fura még ide írnom :) !spanci nagyon édes a kisfiad!főleg ahogy a fogát mossa!Az én kisfiam(Áron)is imád fogat mosni.Szerencsére!Mennyi idős a fiad?Az enyém 22hónapos!
Sziasztok!
szép napot mindenkinek
zsofi84
 
 


Sziasztok! (ismét)

Zsu,
egyébként óvónő vagyok, a péri oviban dolgozom.

Bogi,
emilben küldjem, vagy ide privibe? (az emiled már nincs meg, megadod?)

Zsofi84,
üdvözlet a csapatban!

Márti

Márti
Kép
hideyoshi
 
 


Sziasztok!

Kicsit elmaradoztam, de olvasni olvastalak ám benneteket. :lol:

Zsófi:
üdv itt!

Márti:
ikreknek gyógyulást! Cupppp

Alvás:
nekem is volt 1000 meg 1 elvem. Na sorra dőltek meg. :oops:
De ez ami még megmaradt. A mi hálónk tabu Marcinak.
Egyelőre működik. :lol:

Maminti:
Hiányoltak én is. Remélem már minden rendben Nálatok!
És írj sokat sokat sokat!!! :lol: :lol: :lol:

Puszik
Vendég
 


Sziasztok!

Vea!
Mi is voltunk a Camponában,igaz már jópár éve. Nagyon tetszett,főleg az alagut ahol fölöttünk úszkáltak a halak. Biztos jól fogjátok érezni magatokat.
A nátha már szünőben,de sajna a köhögés nem akar elmúlni. Már Kyra is kissé rekedtes.

Piros!
Jó,hogy jöttél!
Mi is így jártunk Kyrával,amikor bölcsis lett elkezdődtek a betegségek és mi megengedtük,hogy közöttünk aludjon. Aztán már nem akart visszamenni a saját ágyába. Rengetegszer átvittük,visszajött,ezt játszottuk éjszakánként,aztán belefáradtunk és csináltunk neki egy kis vackot szivacsból mellettem a földön. Gondoltam hátha ott már nem lesz jó neki. Hát tévedtem :(
1 évig volt velünk egy szobában. Mielőtt Marcell született akkor tudtuk őt átvinni a szobájába. Ja és beigértük neki a Tv-t karácsonyra :oops:
Nem vagyok büszke a gyengeségünkre,de nem tudtam következetesen viselkedni. És sajnáltam is őt,olyan keservesen sírt amikor ott hagytam az ágyában.
Marcell is sokszor aludt mellettem. Én is élveztem az együtt alvást a babával. Úgy voltam vele,hogy amíg szüksége van a közelségemre miért is ne kaphatná meg. Később a mellettem lévő bölcsőben aluszkált. 5 hónapos kora óta pedig a saját kiságyában alszik Kyrával 1 szobában. Sajnos ritkán alussza át az éjszakát,de szerencsére hamar meg tudom őt nyugtatni.
Teljesen átérzem a Te problémádat is. Nehéz lehet egy síró,riadt gyereket megnyugtatni. Szerintem is a bölcsi lehet a háttérben. Remélem hamarosan megoldódnak a gondjaitok.
Az 1 hét biztosan jót tett Neked. Nagyon rendes a férjedtől,hogy ezt lehetővé tette Neked.
Nekünk kettesben kéne elmennünk Csabival pár napra,úgy érzem nagy szükségünk lenne rá.

Kriszi!
Örülök,hogy előkerültél!
Irigyellek a sok program miatt. Már írtam egyszer Neked,hogy szívesen csatlakoznék Hozzátok,de nem reagáltál rá. :(


Szia Zsófi!
Írj magatokról bővebben.

Bea
beátab
 
 


Sziasztok!

Olvasok ám, csak nincs erőm írni... :(

Zsu, köszi az invitálást, aranyos vagy.
Egyelőre én elég rendesen meg vagyok fázva, így nem tudok semmit sem mondani a keddel kapcsolatban, de mennénk szívesen. :)

Beteg babáknak jobbulást kívánok!
Vendég
 


Sziasztok!

Szomorúan tudósítok, hogy még mindíg betegek a manóim :(
Zsófi nagyon lassan javul, és még János is nagyon náthás.
jövő szerdáig tuti nem mehetünk bölcsibe.
:( :( :(

Márti

Márti
Kép
hideyoshi
 
 


Sziasztok!

Szia Zsófi!
Üdvözlünk ebben a topikban! Írj még magatokról!

Spanci!
Nem voltatok ma aSparban? Mert én mintha felismertem volna a kisfiadat!

Márti!
Jó egészséget nektek, remélem mihamarabb meggyógyultok!

Csók:

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Szia Mindenkinek!

Drága Társalkodók,Jányok!Sajna az itthoni helyzet továbbra is érzelmi viharokba sodor,pedig már azt hittem,minden rendben.Ez az jfajta érzékenység,ami együttjár az anyasággal,kissé megnehezíti az életem...Így hiába igérgetem,nincs erőm visszaolvasni. Csak töredékesen. :oops: Azt azért jó-szemmel észrevettem,hogy mindannyian örömmel köszöntöttetek újra... :) Mindig erőt merítek a hozzám intézett szavaitokból.
Igyekszünk megoldani a problémákat.Szünet nélkül törekszünk párommal arra,hogy az áhított békét ismét megteremtsük,hogy új módon közelítsük meg konfliktusainkat,de nem is olyan egyszerű ez az egész,mint első nekifutásra gondoltuk. :oops: :oops: Biztos Ti is átéltetek hasonlót.Zsu azzal bíztatott,hogy addig nem lehet komoly baj,amíg mindketten megoldást keresünk,közösen.Én is így érzem,de kezdek elfáradni.Tegnap néhány órára már el is kellett itthonról mennem.A levegőn lecsendesedtem,kitisztultak a gondolataim,és bizonyos értelemben pihentem is.
Hiába:a Szerelmet időről-időre fel kell frissíteni,és -noha alaptermészetünk örök- folyamatosan változunk.Néha akadozva igazítjuk egymáshoz elvárásainkat,igényeinket, nehézkesen alkalmazkodunk.
Tegnap szörnyű (nem tragikus,inkább lélekölő) órákat éltünk át.Ma viszont épp ellenkezőleg.Sokat beszélgettünk babasétáltatás közben.Sokmindenre fény derült (néha bűntudatból,szégyenérzetből leplezni próbáltunk egymás előtt érzéseket,gondolatokat;nem hazugság ez,csak butuskaság bátortalansággal),kezdjük újra megérteni egymást.Jót tett nekünk a napfény,a langymeleg,a lustán hulló falevelek neszezése,és a Könyvszalonban zsibongó tömeg morajlása.Marcus is érezte,hogy "új időszámítás" kezdődik apa és anya között, mert hosszasan fürkészte arcunkat délután,majd gyengéden megsimogatott bennünket.Huncut mosollyal fogócskázni invitált minket.Idilli volt,amit ma hármasban átéltünk.Igazi romantikus randevú,gondtalan időtöltés...
Valójában nem is "csak" párkapcsolati konfliktus az,ami "küzdelemre" késztet,annál összetettebb.
Anyós-meny,anya-lánya,testvér-testvér közötti viszonnyal kapcsolatos nehézségek;elszakadás-ragaszkodás,egymásra utaltság,családon belüli bizalom,önzés-önzetlenség,megértés,sértettség,figyelem-figyelmetlenség,a terhek viselése:ezek a kulcsszavak életem mostani alakulásában.
Hiányoztok,de még nem tudok úgy csatlakozni Hozzátok,ahogy kellene.Beszélgessetek minél többet:sokat szeretnék olvasni Tőletek,Rólatok.
Ráadásul egyre többet időznek a netünk előtt hugocskáim is...Az a fránya fősuli.... :D

Zsu!Mikor lesz a babatali?Hol laktok?Priviben küld el,kérlek a pontos adatokat!köszi előre!
Azért igyekszünk elmenni hozzátok. :) Marcussal nincs semmi gond.vaklárma volt.helyesebben hideg volt a dokinéni keze,emiatt valszeg felhúzodtak a golyócskái babintimnek,így hiába is igyekezett kitapintani.A vizsgáló orvos nagyon kedves volt.Azért egy hónap múlva kontrollvizsgálatra visszatérünk.Krisszel már minden rendben?

Bea!Ne haragudj,hogy nem írtam le eddig a babás programokat.Most igyekszem bepótolni.
Mi eljárunk,ill. el szeretnénk járni :
1.minden hónap első és harmadik keddjén szoptatós anya klubba a Máltai házba (fél tíztől fél tizenkettőig)
2.minden hónapban kétszer a Városi Kt. Gyermekkönyvtárába Mesekuckóba (időpontok a helyszínen)
3.októbertől havonta, az adott hó harmadik szerdáján a Városi Kt. is szervez baba-mama klubot (amit úgy harangoztak be,mint zenekuckót,de végülis nem az) a Sport út 11. alatt,az Európa klubban
4.minden hónap utolsó szerdáján a az adyvárosi védőnők kerületi baba-mama klubjába (kilenctől-tizenegyig)
5.hetente eddig keddenként,eztán valószínüleg hétfőnként (merthogy mindkét napon van) a Gyermekek Házába Csörgő-börgő baba-mama klubba (fél tíztől fél tizenkettőig) (ez tetszik a legjobban,ide járnak Tündéék is)
6.rá-rálesünk a József Attila Műv. Ház havi programjára;a Csörgősipkások többször tartanak előadásokat,és most vasárnap egész nap csokinap lesz
7.hetente szombatonként a Págiszba babaúszásra (kilenctől kettőig óránként vannak uszifoglalkozások)
8.időnként épphogy a program előtt tujuk meg,hogy lesz valami érdekes,így néha mi is lemaradunk
9.ééééés nagyon sokat szoktunk sétálni :wink: :D ,játszóterezni (a Barátság parkban,a Bisingeren,a Batyiban)
Egy-egy napot beiktatok pihinek,de tutira közbejön egy bevásárlás,vagy valami elintézendő :lol: .Ígérem,ha hallok valami kihagyhatatlant,szólok. :)

Tünde!Jövő héten terménybábokat fogunk gyártani a Gyermekek Házában,ha a babócák engedik.:)Almát,gesztenyét,faágakat viszünk majd,de a lehetőségek tárháza kiapadhatatlan:vagyis bármilyen zöldség,falevél,gallyacska megformázhat egy csaholó kutyust... :D
Lehet,hogy mi megint hétfőn megyünk.az itthoni teendőktől és már programoktól függ.Remélem,találkozunk,hogy gyermekeink tekintete ismét egybeforrhasson... :lol:
Gartula Zitának! :D

Márti!Jobbulást picúrkáidnak!kitartást neked! :)

Piros!Jó volt olvasni soraid.Én is sokszor voltam az utóbbi időben ordibálós,én a párommal.Kiborító.Én már rég elhagytam volna magam....,de ő kitart,mert egy áldott lélek,és mert szeretjük egymást... :oops: :D

Hajni!hogy áll a kistesó projekt?Mi is nagyon szeretnénk már,hogy megfoganjon,de kivárjuk a békeidőt.
amint bírok,írok sokat,sokat,sokat (bár most se vagyok éppen szűkszavú :D ).

Zsófi!SZIASZIASZIA!!!!! :D

Spanci! Kisfiad álomszép!

Bogi!Gratulálok lánykádnak!Nagyon ügyi!Azt hiszem a Városi Kt. friss baba-mama klubjában az a kismama szeretne zenekuckózni,akit Te ajánlottál annakidején,aki szombatonként zenekuckózott,míg meg nem született a gyermeke.Azt hiszem,kicsit megharagudott rám,mert az éneklését szeretném közös játékkal kiegészíteni.Úgy érzem,megbántottam javaslatommal,mert igen lelekes előadó.

Vea!köszi a segítséget,megtaláltuk a gyerkesebészetet.Imént írtam,szerencsére nincs gond.
hiába sasolom,nemigen látom a rikító triciklit.Merre is játszótereztek?Vagy azok nem Ti vagytok?meg vagyok zavarodva.

Orsi!nem is tartott olyan sokáig kiválasztani az új ágyikót.Gartulálok a vásárláshoz.Nem olvastam mindent vissza,sőt amit olvastam is töredékesen,így nem tudom,elfogadta-e csöppöd?Jól alszik benne?Milyen az ágyikó?Most már Te adhatsz tanácsot nekünk ágy-választásban.

Puszilunk,ölelünk benneteket!

KépKép
KépKép
babinti
 
 


Drága Kriszi!

Én drukkolok Nektek nagyon!
Remélem minél előbb rendeződnek dolgaitok és újra visszakapjuk a régi Mamintinket aki mindig mosolyog, mindig optimista és mindig boldog. :lol:

Én amondó vagyok, hogy az életben semmi nem történik véletlenül, ha ez most fáj is, majd visszagondolsz rá és minden egyes szó, minden egyes érzés értelmet fog nyerni.
És tudod, minden rossz után jó következik.

Biztos vagyok benne, hogy a szerelmetek győzni fog és nemsoká útban lesz a második kis babinti is. :wink:

Addig is sok erőt Neked. És ha bármi van, vagy csak beszélgetni szeretnél megtalálsz itt is és mns-is. :)

Puszik
Vendég
 


Sziasztok!

Kriszi!
Sejtettem,hogy valami komoly probléma van körülötted. Nagyon sajnálom,együttérzek Veled,de bízom benne,hogy túljuttok rajta.
Ha sikerül kimászni a gödörből,utána könnyebb lesz. Minden házasság olyan,mint egy hullámvasút:egyszer fent egyszer lent. Beszélgessetek sokat. Szerintem ez a kulcsa a megoldásnak.
Hajninak teljes mértékben igaza van. Szerintem sincsenek véletlenek,csak néha nehezen értjük meg,hogy az adott dolog miért is történik és miért pont velünk.
Írok Neked privit és szeretnék minél előbb találkozni Veled!! Azt hiszem most szükséged van egy jó kis beszélgetésre.

Sok puszi Neked!!!!

Bea
beátab
 
 


Sziasztok!

Kedves, Mindig Vidám és Optimista, Kriszi!
Nagyon együttérzek veled/veletek, szívből kívánom, hogy minél hamarabb rendbe jöjjenek a dolgok köztetek!!!
Ilyen hullámvölgyek minden kapcsolatban vannak! Nálunk is volt, és valószínüleg lesz is. Sajnos én nagyon nehezen kezdek beszélni a problémákról, inkább magamban őrlődök. Tudom, hogy ez nem jó, és neked is azt ajánlom: beszélgetni, beszélgetni, beszélgetni!!! Ha megbeszéltük, kibeszéltük a párommal, megoldódtak a nehézségeink, és az érzelmi hullámvölgyből végtelen szárnyalásba kezdtünk. Csak nekem kellet erőt venni magamon, és beszélni, beszélni, beszélni!

Minden jót kívánok nektek, és remélem megint hamarosan a régi, vagy még jobb lesz minden!!!

Puszi: Márti

Márti
Kép
hideyoshi
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: