Új privát üzeneted érkezett!

Esetleg itt nézz körül a linkek közt megtalálod
http://www.oep.hu/portal/page?_pageid=3 ... ema=PORTAL

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Matumik!

Alag II-ben lesz a lakás, egy négylakásos sorházban. Egészen bent, a legvégén, a reptéri út mellett. És ti? A miénket augusztusra igérik, de tuti, hogy hamarabb kész lesz. Szerintem beleszámolták azt, hogy esetleg a hideg miatt leállnak egy időre, és hogy várni kell a használatbavételi engedélyre is. Szóval, a ház kb. júniusra kész lesz. Aztán még egy kis papirmunka. Ezt nem szokták elsietni az önkormányzatok. A mostani lakásunkkal is majdnem három hónapot csúsztak emiatt.

Szerintem aTgyást is az előző három év átlagfizetéséből/jövedelméből számolják. Csak nem?!

adaka
 
 


Adaka, látom ti is sorházba költöztök. :D
A nővéremék is már vagy 1 éve nézelődnek errefelé, meg egész Dkeszin. De még nem találtak megfelelőt. Kezdik feladni. Ha nem gond priviben, v itt megírnád, h ti mennyiért vettétek, és milyen paraméterei vannak a háznak. Esetleg van e még eladó, vagy építenek e még hasonlót!!!! Előre is köszi. :)

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 

 
 

Mi van csajok?????? :shock: Nehogymár kihaljon a topic!!!!!!!!!!

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Nekem nem volt mostanában időm viszont ez fontos!

Ezt olvastam egy másik fórumon:
"
Tudomásomra jutott hogy Skripeczky István volt önkormányzati képviselö,
MÁRCIUS 30.-ÁN 18-HKOR gyűlést szervez a Széchény u-i állt isk.-ban az
ÓVODAI helyzetről. Az illetékeseket is meghívja. A helyi tévétől is jönnek. Szóval minél többen kellene elmennünk. Kérek mindenkit terjessze az időpontot.
MINDEKIT SZERETETTEL VÁRUNK, AKI OVIT SZERETNE DUNAKESZIN.
Visszajelzést szívesen vennék a részvételt illetően"

Üdv,

cs
20170214131721
 
 


És hogy ki venné szívesen a visszajelzést az passz, mert már én is így bemásolva olvastam, viszont elmenni nem lenne rossz!
20170214131721
 
 


Mondtam a szomszédasszonyaimnak!!!!!! :)

Mintha ide is írta volna már ezt vki.

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Igen, másik topikba én is be akartam írni és láttam már írta valaki. Hogy vagy ennn?
20170214131721
 
 


Köszönöm megvagyok. Néha szurkál, görcsölget, húzódik a pocim alja, de se róka se más nincs.
Hamarabb elfáradok. :)
Jó lenne kicsit meggyorsítani az időt.... :roll:

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Sziasztok lányok!

Hát szomorúan látom, hogy halódik ez a topic, pedig úgy megörültem neki, amikor megtaláltam. Na mindegy, nem adom fel a reményt, megpróbálok még irogatni.

Akinek másfél évesnél kisebb a babája: ajánlom a DM-ben lévő baba bónusz programot, csak regisztrálni kell és kap az ember egy csomó kupont amiket kül. babatermékekre lehet beváltani. (nem kapok jutalékot v. ilyesmi :)

Még mindig az evéssel kapcsolatban: az elmúlt 2 hétben Emese egyre jobban és többet eszik, úgyhogy kicsit megnyugodtam. A kérdésem: amikor elkezdtetek szilárd kaját adni akkortól inni is adtatok a babáknak? És mit? A boltokban láttam mindenféle csecsemő meg gyerekteákat, de sok helyen azt olvasom, hogy elég a forral víz, én meg egyenlőre még sose adtam inni, mert evés után mindig szopik még egy keveset.

Az úszáson már nálunk is volt víz alá menés, először még sírt egy keveset utána, de a legutóbbi alkalommal már egyáltalán nem. Egyébként most egy másik csoporttal voltunk órán, ők már 6 hónapja jártak és a babák olyan biztonsággal mozogtak a vízben, hogy hihetetlen, szeretném, ha Emese is így mozogna majd. Még olyan is volt, hogy karúszóval teljesen egyedül "tempóztak"!

Na megyek ebédelni, szép hetet nektek, sziasztok!
Andi

Kép
anda01
 
 


Sziasztok!
Sziasztok!!

Voltam ma védőnéninél. MEGVAN A KISKÖNYVEM!!!!!
Kaptam 2 újságot, meg olyan kuponos Felicitas könyvet. Legközelebb ápr.24-én kell mennem hozzá. Viszont javasolta a Torch vizsgálatot (csak tudnám, h a házidokim kiírja e??!!), meg h nézessem a vérnyomásom gyakran, meg a h.doki is. A per értékem megint magas. Ja és kérjek a h.dokitól cukorterhelést, és mire legközelebb megyek, annak az eredményét vigyem. Hát persze, mi sem egyszerűbb.... Sztem elküld a dokim a búbánatba. A nőgyogyim meg aztán főleg. Ő nem híve a költséges extra vizsgálatoknak. Jó kis kezdősúlyt mért a néni így téli ruhában. De nem baj, majd nem lesz annyira látványos a hízásom, mert egyre lengébb ruhákba kell mennem.

Ja, és nehogymár kihaljon a topic. Rengeteg új kismamát, anyukát látok nap mint nap. Akik valószínűleg mostanában költözhettek ide. Ők merre vannak????? Terjesszétek az "igét"!!!! :lol:
Jöjjenek többen!!! :wink:

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Sziasztok!
Andi, örülök, hogy Emese szépen eszik.Márk nem akar még mindig enni.Olyan keveset eszik és még szopizni sem akar.Hála a jó égnek meg is jött, a tej meg hirtelen elkezdett fogyni.Nagyon boldog vagyok.Tényleg kell itatni, de én nem itatom Márkot egy mert nem kell neki semmi, kettő meg ő is szopik egy kicsit.Nálunk is van merülés az úszáson, kicsit sír, de nem vészes.
Enn, szerintem a cukor terhelés az kötelező és nekem a kórházban csinálták a terhesgopndozóban.Ott veszik a vért is.Te hol is fogsz szűlni?

Andi

matumik
 
 


Kecskeméten szeretnék majd szülni. Ez a terheléses nem az a szokásos terheléses. Azaz uaz, de majd 2x kell levenni. most vmikor a 12.hét környékén, meg a szokásos időben a 16.hét utántól vmikor.

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Íme egy érdekes olvasnivaló! http://www.babakozelben.hu/cik.....elkul1.htm
nekem nagon tetszik már egy ideje az ötlet. Szirka babáék is ezt csinálják.
3oldalas, lapozni kell!!

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Ennn!
Hogyhogy Kecskeméten fogsz szülni? Akkor a szülés előtti időkben már ott leszel? (a linket nem tudom megnyitni, hibát ír ki)
Úgy tudom, hogy a reform következtében már csak abban a kórházban lehet majd szülni, ahova tartozik az ember (vagy fizet). Ez nem lesz nálatok probléma?
Andi!
Márk súlyával hogy álltok? Mert szerintem inkább az a döntő, hogy hízik-e. Végülis az is lehet, hogy neki a kevesebb kaja is elég. Nálunk meg pont az van, hogy Emese szerintem tök sokat eszik és nagyon keveseket hízik hétről-hétre, de ezen már egyáltalán nem idegesítem magam.
Mindenhol azt írják, hogy fél éves korra megduplázzák a babák a születési súlyukat, hát mi még elég messze járunk a duplázástól!

Kép
anda01
 
 


Nem, nem lesz gond, sőt. Mivel oda vagyok bejelentve. Azaz nem jelentkeztem át. És nem is akarok egy jó ideig. Apa sem jelentkezett be ide. Így a kocsi is olcsóbb, meg más dolgok. Kivéve ez a fránya ingatlanadó. Amiről még mindig nem küldtek hivatalos tájékoztatást. Csak elmesélésből tudjuk, és addig nem is fizetünk, míg nem küldenek vmit. 8)

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Sziasztok!
Enn,a cikket én sem tudom megnyitni, nekem is hibát jelez.Én is kétszer voltam terheléses cukron, pedig az érték is jó volt.Elősszőr ott ittam meg azt a trutyit, és ott ültem két órát aztán már itthon megihattam és úgy mentem oda a vérvételre.Mondjuk az tényleg később volt 16, meg 26 héten.
Andi,Márk súlya ingadozik most 7900 gr.,hol lemegy 2 deka aztán visszajön,a védőnő azt mondta, hogy jól hasznosítja az ételt. Ő már 4 hós korára megduplázta a súlyát. Emese mennyi most?Nem akarom elkiabálni tegnap elég szépen evett,remélem megtartja jó szokását.Tegnap adtam neki elősször husos bébiétel és nagyon izlett neki, őszi+pujkahusi.Emese miket eszik?Te csinálod vagy veszel üvegeset?

matumik
 
 


Sziasztok,

a március 30-ra tervezett óvodával kapcsolatos fórum elmarad, egy másik időpont egyeztetése folyamatban van. Ha megtudok valamit megírom.

Hajni
beha
 
 


Sziasztok!
Azt elfelejtettem megkérdezni, hogy mi tényleg a váci kórházhoz tartozunk?És, hogy működik az, hogy mégis máshol szeretnék szűlni?Mennyit kell fizetni meg stb.?ÍGy megszűnik a vállasztott orvos?Vagy most, hogy van?
Lehet nagy baromság amit kérdeztem, de tényleg nem tudom, és Vácon meg nem igazán szeretnék szűlni, ha nem muszály.

matumik
 
 


Dunakeszi a váci kórházhoz tarozik. Hivatalosan ott kellene szülni az itteni lakosoknak. Az oep honlapján van egy online kórházkereső, ahol beírhatod a lakhelyet és kiadja, h milyen esetbe hova tartozol. megkeresem majd a linket.
Meg kijavítom a másikat.
http://www.babakozelben.hu/cikkek/babap ... elkul1.htm

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Szirka baba blogján találkoztam ezzel először. http://szirkababa.blogspot.com a havi bontásban elejétől elkezdhetitek olvasni apránként a blogot, ha ráértek. Érdemes, mert nem csak a pelenkanélküliségről, de akori fejlesztésről és más hasznos dolgokról sok infót találhattok. Érdemes rászánni az időt. ÉS megfontolandó, h egy Down-os kislány mindezeknek köszönhetően sok dologban előrébb jár már mint egészséges kortársai. Szóval olvassátok el!!

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Megnéztem az Oep oldalát és tényleg szinte mindenben Váchoz tartozunk. Én nagyon igazságtalannak tartom, hogy nem szülhetek ott ahol szeretnék (a MÁV-ban, ami egy tök jól felszerelt kórház), pedig ugyanannyi járulékot fizetek, mint bárki más.
Szóval akkor lehet a választott kórházban szülni, ha az ember kifizeti az ellátás 30 %-át, max. 100.000 Ft-ot. Gondolom ha ez így van megfogalmazva, akkor ez az összeg általában el is éri a 100 ezret. Ha még az ember a terhesgondozáson is fizet meg az orvosnak is ad pénzt akkor egy szülés több mint 200 ezer Ft, és emellett fizetjük a járulékot, csak tudnám mire...

Emese nagyon lassan hízik, most 6,3 kg. Ha Márk már 4 hónapos korára megduplázat a súlyát akkor nem hiszem, hogy aggódnod kellene! A kaját egyenlőre én csináltam neki, de múlt héten vettem egy csomó üvegeset, ki akarom őket próbálgatni, hogy melyik hogy ízlik neki, mert sokszor szükség lehet rá, ha épp nincs otthon az ember.

Megyek, mert mindjárt kezdődik a vízilabda vb első meccse a fiúknak. Hajrá magyarok! :D

Kép
anda01
 
 


ÉS így már akár a Telkibe is érdemesebb szülni, ha komplikáció mentes a terhesség. Ott tokkal-vonóval és persze számlával 230 egy sima szülés. És nem mellesleg felszereltek, apa is bent lakhat veled , egy szállodai szobád van, te rendelheted meg h mit szeretnél reggelizni , ebédelni stb. van tv meg net. szóval maximálisan minden. Azért elgondolkodtató nem???????

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


itt a babaneten a szülészetek kórházak özt találod a Telkisek topicját. Annak is a kezdeteinél sok érdekel leírást a bentlétről a szülésről. És nem melleseleg a terhesgondozási csomagjuk is elég jutányos. Jaés persze nyista plussz pénz a dokinak és a többieknek, mert az benne van az árban. Megkapod a számlát, amit ha eg.pénztár tag vagy, sok esetben leírhatsz, vagyis egy részét.

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Sziasztok!
Én nem szeretnék semmi képpen Vácon szűlni szóval inkább fizetek.Csak az is gáz, ha valami miatt kórházba kell menni akkor oda kell.
Enn, erről a babapisiltetésről én is olvastam.
Andi, és Te mit készítessz Emesének?Adj már légyszi egy két jó tippet.Köszi

matumik
 
 


Lányok, hallottatok valahol itt Keszin magánbölcsiről? Már van egy számom, de még szeretmák pár infót, mérlegelnem kell.
20170214131721
 
 


Én csak egy megörzőről tudok ( Pöttöm Palota) ez tul képpen magán bölcsi/ovi. Meg van a tóvárosban a Korall szalon mellett egy játszóház, ahol 2-3órát lehet asszem hagyni a gyerkőcöket. Ott sok érdekes foglalkozás van.

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Csillesz!
Én pont ma láttam a magánbölcsiről egy hirdetést valami helyi lapban, az is ott van, hogy helyi lakosok önkormányzati támogatást igényelhetnek, nem tudom, hogy ez hogy működik, de gondolom érdemes megkérdezni.

Andi!
Sok tippet nem tudok adni, eddig csak ezeket csináltam: gyümölcsből összeturmixolt banánt, most már reszelt almát is keverek hozzá (azt magában nem eszi).
főzelékből nálunk a sütőtök a nyerő: vagy párolom negyed órát, szétnyomkodom villával és magában vagy főtt krumplival keverve adom neki. Vagy az utóbbi napokban a sütőben megsütöttem a tököt meg almát, utána együtt összeturmixoltam őket, ezt is jól ette.

Kép
anda01
 
 


Ja még a nevét leírom: Baby Bocsok Bölcsődéje.

Kép
anda01
 
 


Van valakinek infója a közlekedésről??? Mármint, h van e, vagy lesz e változás. Ne reménykedjek??
Jelentem nálunk már szépül az erdősáv. Pár hete a ház kipucolta, és már vagy 20fácskát ültettünk. Csak az bosszant, h a szél megint telehordja szeméttel. Alag II még mindig egy nagy nyilvános szeméttelep. Az hiányzik, h megjelenjenek a rágcsálók. Nem értem miért nem vesznek kukát. Vannak akik már több mint 1 hónapja bent laknak, és kint tornyusul a ház előtt a háztartási és építési szemét. Undorító, ó, h nem oda végzik kisebb nagyobb dolgaikat is. Úgy lenne teljes.
A szembe ház is összeszedte legalább a szemetet múltkor a fákról, de már megint telehordta a szél.

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Köszi Anda, utánanézek !

ennn, az indexes topikot olvasd el, egy kedves topiktárs felvilágosított engem, hogy a szeméthalom mögött is van élet :S Engem is marhára bosszant ez a nagyfokú igénytelenség amit ott látok, már inkább nem is sétálok arra a gyerekkel inkább átmegyünk a fenyő lakóparkba.

Közlekedésről annyit tudok, hogy a városnak nincsen egyáltalán semmiféle fejlesztési terve. (megjegyzem ennek a városnak semmilye sincs)

Na utánanézek a magánbölcsinek, nagyon érdekel mennyit akasztanak le rólunk. De hát nem az ő hibájuk...
20170214131721
 
 


Sziasztok!
Kicsit lemaradtam, elutaztunk, meg az internet is halódott...
Hát, Enn, kicsit meglepődtem, ugyanis én is kecskeméti vagyok... Illetve voltam, mert pár éve költöztünk Pestre. Én azonban biztos nem mennék oda szülni, nem sok jót lehet hallani arról a kórházról. Nem tudom, hová fogok menni, ha aktuális lesz, leginkább oda szeretnék menni, ahol Eszter született, csak messze van. (Szent Imre) Meg ez a fizetős dolog elég durva...
Egyébként mi ez a szemét-dolog?

adaka
 
 


Sokan csodálkoznak azon, h lemegyek majd szülni. És természetesen tisztában vagyok azzal is, h nem egy szuper kórház. De arra a 4x24 órára megteszi. Főleg mert a dokimban maximálisan megbízom. 1000éve ő a dokim, ő műtött, tudja minden bajom, h miket szedtem stb. És nem mellesleg ismerős.
Ha nem lenne, talán még a Telkibe is kimennék szülni. Meg oda, ahol úgy vajúdom, ahogy akarok. De ez van, ezt kell szeretni. És ezt a kevés időt igazán ki lehet bírni. Elég sok "nagy agy" van azért az ottani dokik közt is. SZóval szakmailag nem rossz.

A szemét téma, csak annyi, h alag II-n rengeteg társasház nem vesz kukát, hanem csak kib..ák a házuk elé a szemetet, kupacba. Múltkor néztem szerencsétlen kukásokat, h próbálnak a kipacok tetejéről némi mennyiséget eltermelni, de az egészet nem vihetik el. Én sem vinném, h más fizet ezért a szolgáltatásért.
Szóval nagy a szemétdomb. És a szél rendszeresen idehozza, és tele van vele minden.
Komolyan lassan jönnek a csótányok ( amik erre nem is ismerősek, csak az egerek, hisz ők itt laktak azelőtt a réten), meg a patkényok. Megtalálják szag alapján.

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Megértem, hogy ragaszkodsz az orvosodhoz, ez szerintem nagyon sokat számit lelkileg, a szülésnél és a terhesgondozásnál is. Ezért elkeseritő, hogy azt akarják bevezetni, hogy ügyeletesnél szülj, ha a választott doki nincs bent. Látszik, hogy ezt az egészet férfiak találták ki...

szemét: Nem lehet kihivni az ÁNTSz-t? Veszélyeztetik a többi ember egészségét, hihetetlen, hogy ilyet csinálnak! Pár ezer forint egy nyamvadt kuka! Jó, jó, társasháznál biztos többet is kell venni, de akkor is. Szerintem valahogyan nyomást kéne rájuk gyakorolni.

adaka
 
 


társasnak elég lenne egy nagy billenős konténer. Csilleszék 50e-ért vettek egyet közösen. Az elosztva nem olyan vészes, és tényleg kevesebbet kell érte fizetni, meg kevesebb macera, mint 10x kukát pakolni, takarítani.

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 



Sziasztok!

Még én is itt vagyok, csak mostanában rengeteg gondom van:
a párom 5 hét alatt a 3. kórházban fekszik (Vácon kezdte, majd László most éppen Kistarcsán van szegény) X aktás a fejfájása, rosszulléte, egyszerűen nem találják az okát. Több MR, CT mindenféle vizsgálatot csináltak és minden negatív, remélem most már hamarosan megtalálják a gyógyírt, mert iszonyú ez a helyzet. Amíg ő kórházban van én anyukáméknál/nővéreméknél vagyok, hogy be tudjak járni a kórházba, ők tudnak addig vigyázni a csajokra, ez óriási segítség, bár mostanában elég nehéz velük, sokat nyűgösködnek, biztosan ők is érzik a feszültséget. Remélem mihamarabb túl leszünk ezen is.
A másik, hogy otthon lehalt a gépünk, se kép, se hang. Na meg a kábelnet is állandóan szarozik, szóval nem voltam internet közelben. Most a tesóméknál tudok netezni kicsit.

Andi!
Én adtam inni is nekik az elejétől fogva is (az első hónapokban hasfájásra csak a Mecsek bébitea vált be, 4 hónapos kortól pedig a HIPP almatea (ma is azt szeretik a leginkább). Vizet is isznak, gyümölcslét is. Gyümölcsléből igyekszem olyat venni, ami nem tartalmaz cukrot, most már többféle is van (nem csak a drága bébiitalok között), van HeyHonak is cukor nélkül multivitaminos is meg almalé is. A csajok szeretik. Sokan ellenzik az ilyesmi adását, de szerintem lényeg,hogy igyanak és ne agyoncukrozott legyen. Lassan más a tea sem kell nekik üvegből, csőröspohárból szépen isznak egyedül, sima pohárból segítséggel, de ,már inkább így szeretnek inni bármit (kivéve a tápszert, mert azt még reggel és este is igénylik üvegből).

Ennn!
Most már hivatalosan is kismama vagy. Egyébként én is kétszer voltam terheléses cukormérésen. Az elsőnél elfelejtették leadni a trutyi után vett mintát, ezért nekem is odaadták a port, hogy igyam meg otthon és menjek be időre, hogy levehessék a vért. Egyébként az elején még a Márti volt a védőnőm, ő minden vizsgálatra mégegyszer elküldött, mert nem bírta kivárni, hogy megkapja a dokimtól a leleteket, szóval kétszer vettek vért az elején stb. Szuper volt, mondhatom.
Egyébként úgy tudom, hogy az orvosválasztás megszűnt, ha valaki olyan helyen szeretne szülni, ahová nem tartozik, akkor bizony perkálni kell. Igazán klassz ez az egészségügyi reform. Minden túl van bonyolítva.

Üdv: Eszter
KépKép
eszter(av)
 
 



hát ezen a híren már tényleg nem tudom, hogy sírjak-e vagy nevessek...
Egyébként az unokatestvérem januárban szült a Margitban és 2 nap után kirakták őket, mondván, hogy nincs több hely, még a PUK szűrésre is vissza kellett vinni a babát, amit normális esetben még a hazaadás előtt megcsinálnak! Én utáltam a kórházban lenni, de megnyugtató érzés volt, hogy legalább az első napokban mindennap látja orvos a kislányomat.

Kép
anda01
 
 


Sziasztok!
Én is a Margitban szűltem és meg voltam elégedve.Normálisak voltak a nővérek, csecsemősök is.Engem meg alig akartak hazaengedni, pedig Márk szépen evett sőt még hízott is.A csecsemősök mindent megmutattak, hogy kell szoptatni, fejni, pelenkázni fürdetni.Szerintem nem votl gáz, de lehet, hogy mostanra megváltozott a helyzet.
Andi

matumik
 
 


Hello Lányok,


én is vidéken szültem BAZ megyében, Sátoraljaújhelyben, és maximális volt minden, ha lenne még egy terhességem ma is visszamennék.

Mi ugyan vettünk kukát, de sajnos a bolt és más kedves alagligetiek is nagyon kedvelik, ezért a héten el is fogjuk paterolni, mindjárt berakok egy linket ahova felteszek pár képet, hogy milyen szemét emberek vannak. (Mi meg a saját szemetünket az erkélyen tároljuk-na de a jövő héttől!!!!)

Cs
20170214131721
 
 


http://www.kepfeltolto.hu/?img=5y3

És majd csak jövő hét közepén viszik el, most mondjátokmeg mit csináljak??? :evil:
20170214131721
 
 


Csillesz, nem tudjátok az udvarra berakni????? Ha a boltos házban laktok, akkor ott oldalt van kert körbe. Valamelyik utca felöl be lehetne rakni, és akkor nem férnének hozzá illetéktelenek. Esetleg vmi egyszerű kukatárolót eszkábálni neki, és azt zárhatóra. Baromi tapesz emberek vannak.
Mi is ültettünk ccsomó fát már a kipusztított erdősávba. Erre nem ott játszatják a kölkeiket ( bocs az erős kifejezésért, de nem kisgyerekekről van épp szó), azok meg persze töri le az ágakat, meg a szines kötözőket tépik. Most tehetünk arról, h ez egy szemétmentes része alagligetnek???? Ebből is látszik, h nem ott vannak ahova sz-nak.

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Szasztok!
Az lenne a kérdésem, ha kocsi nálkül megy az ember pestre dolgozni, akkor, hogy a legegyszerübb. Ami megáll búsz a temetőnél az hova visz?Vonathoz, hogy lehet eljutni?Búsz megy be pestre, ha igen honnan?Csak mert most tervezünk második autót, de lehet, hogy csak robogó lenne belőlle, hogy ha be lehet jönni tömegközlekedve is.Vagy mindenképpen kell a két kocsi?
Segítségetek előrre is köszi
Andi

matumik
 
 


Lányok, tegnap nem hittem a szememnek. Teregettem, és mikor elnéztem a messzi távolba, a nagy magtárak elött rendet láttam, sehol egy szemét, összegereblyézve, egy nagy konténer púpozva szeméttel volt csak a házak elött. EZT IS MEGÉLTÜLKKKKKK!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: Remélem ez marad is. Már csak a konténer kellene elvitetni, mert a szél már fújja szét picit. Egyszerűen nyugtató volt átnézni. :D

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Kipróbáltam a pékfutárt. Baromi jó!!!! 40perc alatt, frissen, melegen hozták a cuccokat. 500ft felett szállítási költség sincs, és minden nagyon fincsi, van benne anyag. :D
Próbáljtok ki ti is!!!!!!!!
www.pekfutar.hu én online rendeltem, de telefonon is lehet.

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Ennn!
Már én is nézegettem a pékfutárt, csak az a bajom vele, hogy 500 Ft felett kell rendelni, különben 250 Ft a házhoz szállítás, úgy meg már nagyon nem éri meg. Neked összejött az 500 Ft? Miket rendeltél?

Eszter!
Köszi a részletes választ. És eleinte miből adtál nekik inni? Cumisüvegből? Mert nézegettem a boltban ezeket a csőrös poharakat, és néhányra rá van írva, hogy 6 hónapos kortól, úgyhogy gondoltam veszek egyet lassan.
Ja, és milyen tápszert adsz nekik? Nekünk egyenlőre még az 1-es van, amit a doktornő írt fel, később a többit már boltban kell venni, vagy egy ideig még felírják azokat is?

Andi

Kép
anda01
 
 


eddig 2x rendeltem. első alkalommal rendeltem egy szeletelt 10magvas kenyeret, meg pár pitét, mert vendégek jöttek. Így megvolt simán. másodszor meg tesómmal együtt rendeltünk. De a szomszédokkal megbeszéltük, h mindig szólunk egymásnak ( akár msn-en), ha vki rendel, és úgy is simán megvan. nem kell minden nap. Mellesleg apa reggel péksütit szeret vinni magával. Így akár előző nap rendelve, friss reggelit kaphat. Majd ezt is ki szeretném próbálni.

Drukkoljatok holnap. Megyek dokihoz, uh-ra. Nagyon parázom. :oops: Remélem, h csak jó híreket mond. :roll: Majd jövök a hírekkel.

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Sziasztok!
Nem tudom, mi volt, napokig nem tudtam belépni. Veletek is előfordult már?
Enn! Drukkolok! A barárnőm, aki szintén babát vár, mesélte, hogy van most valami új vizsgálat, amit betettek a kötelezők közé, és a 12. hét körül nézik. Dow-kór szűrés, vagy ilyesmi. Ez nekünk még nem volt.

Anda! Mindenképpen pohárból próbáld meg itatni Emesét, mert ha sokáig szopogatja a cukros lét (pl. ha teát kap), akkor nagyon gyorsan elromolhatnak a fogai. Eszter már elég korán elkezdett pohárból inni, és ügyesen megtanulta. A csőrös pohár is nagyon jó, mert azt nem önti ki. Bár az én lányomnak ez is sikerül. :-) Mi egyáltalán nem használtunk cumisüveget, nem is volt hajlandó a szájába venni, igy muszáj volt megpróbálni a poharat.

adaka
 
 


Ennn!
Jó kis közösség lehet nálatok, hogy ilyen jóban vagytok a szomszédokkal! Nem mintha nálunk nem lennének szimpatikusak, csak valahogy (még) nem barátkoztunk ennyire össze.
Drukkolok a vizsgálatra, biztos minden rendben lesz!

Szilvi!
Köszi a választ, én is a pohárra gondoltam a fogai miatt. Emesénél sajnos muszáj volt cumisüveget használni, a tápszert abból kapja, de mást semmiképp nem akarok neki abból adni.
Andi

Kép
anda01
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: