Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Meg tudná mondani nekem valaki az Auth telefonszámát és azt hogy hol rendel? Szeretnék hozzá járni,de sehol nem találtam címet vagy telefont.

Elõre is köszi!

Tündi
Névtelen
 


Szia Tündi!

Gyere át az indexre! Oda költöztek innen a lányok. Ottt biztos tud neked valaki segíteni.

Djeszter
djeszter
 
 


Tündi!

Most néztem a táblánkat az ottani topicon, Csimpike az Authnál szült februárban, õ bizti tud segíteni.

Djeszter
djeszter
 
 

 
 

Szia Djeszter!

Köszike az infót! nagyon aranyos vagy hogy segítesz!

Tündi
Névtelen
 


Sziasztok!

A Babaszobán létrehoztam egy csere-bere oldalt, ahol tudnánk egymás közt a kinövögetett rucikat, megunt játékokat adni-venni, esetleg csere-berélni. Kép
Remélem sokan leszünk és a felesleges holmik másnál hasznosak lesznek. Kép
Cím:
http://www.babaszoba.hu/forums/messages?tid=54528


Nuti
Nutella
 


Kedves fehérvéri és Fehérvár környéki kismamák!
Gyermekfoglalkozások megszervezéséhez avagy lebonyolításához keresek szervezni szerető anyukákat avagy óvodapedagógusokat!

SOS
70-559-83-89
Buda Kriszta
kriszta13
 
 


Sziasztok!

Nézegettem, és úgy láttam elég sok fehérvári van a Babaneten.
Jó lenne feléleszteni ezt a topicot!

Gyertek és írjatok!!Kép

Djeszter
djeszter
 
 


Sehol senki???
Kép Kép Kép
djeszter
 
 


Djeszter!
Én már egy ideje babanetezek,Fehérvári vagyok,de nem itt szültem.7 hónapos a kisfiam, majd később írok, most csak benéztem, nincs sajna időm,előbb elolvasom a korábbi hozzászólásaitokat!
Erika

Kép
arvaerika
 
 


Szia Erika!

Örülök, hogy jelenzkeztél. Nagyon kihalt ez a topic, aminek mondjuk az az oka, hogy máshova költöztünk, de mindig keresünk, várunk új anyukákat, kismamikat.
Az én fiaim, a nagyobb 9 éves lesz, a kicsi 19 hónapos.
Én sem Fehérváron szültem. Akkor költöztünk ide, mikor a kicsi született.

Írjál majd, ha lesz időd.

Szia

Djeszter
djeszter
 
 


Sziasztok!

Véletlenül benéztem ide! Kép
Aerika, nekem is 7 hónaposom van, én Fehérváron szültem! Kép

Minke
minke
 
 


Sziasztok!
Megint csak egy gyors bekukk!
Djeszter!Melyik topikba mentetek át?
Minke!Kinél szültél és mikor?Én aug.13-án a Szabolcs utcai kórházban.Hol laktok?Én a József utcában, de a napokban költözünk a Mancz utcába.
Aerika

Kép
arvaerika
 
 


Szia Minke!
Nem elég nekünk az a 2 topic és a chat, ahol beszélgetünk?Kép
Itt is összefutunk?KépKépKépKép

Szia Erika!
Van az Indexen már több mint egy éve egy topicunk, több ezer hozzászólással, és a Babakuckón is.
Ezen kivül egy általam létrehozott oldal, ahol esténként chat-elni szoktunk, meg nyilvántartjuk a tagokat, recepteket gyűjtünk, ilyesmi.

Most nekem is rohannom kell, de majd benézek még.

Djeszter
djeszter
 
 


Sziasztok!
Aerika, én augusztus 12-én szültem. Egy nap van köztük akkor.Kép Nekem is kisfiam van.Én itt szültem az Auth dokinál.

Eszter Kép Kép

Aerika, ide néz be:
http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9087861&uq=6902

Minke
minke
 
 


Minke!
Köszi!
Majd később jövök, most nem érek rá.Az én kisfiam neve Balázs.A tied?Milyen az új kórház?

Kép
arvaerika
 
 


Szia Erika!

Tényleg gyere, és néz be Minke által írt topicba, mert ide én is elég ritkán járok, ő meg látom, még nálam is ritkábban.
Nagyon sok anyuka és kismama van az Indexes topicunkon, és szeretettel várjuk az új tagokat is.
Mindig van 1-2 új ember.Kép

Djeszter
djeszter
 
 


Hahó!

Ide nem jár senki????KépKépKép
djeszter
 
 


sziasztok én 11 kerületi vagyok etele uton lakom de mongyátok meg a babanet cseten hogy szüntesétek meg a kitiltásomat mert ott én nem szogtam senkitsem bántani és tegyük még hozá hogy nem bántotam senkitsem
ferko
 
 


Sziasztok!

Jól látom, hogy Fehérváron és környékén nincs egy kismami se...? :-((
Ha mégis van rajatm kívül is akkor jelentkezzetek!!!
csibi
 
 


Sziasztok!
Bocsánat, hogy csak úgy Rátok török!
Szeretnék egy távmunkát a szíves figyelmetekbe ajánlani!
Köszi, hogy megnézitek!http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/cgi-bin/show.cgi?tpc=118983&post=436153#POST4361 53
Buda Krisztina
mazsola_muzsika
 
 


Szia Csibi!Én fehérvári kismama vagyok, a 12. hétben.Te mennyi idős terhes vagy? Hogy bírod? Nekem hál'Istennek semmi rosszullétem nem volt idáig, remélem ezután sem lesz. Te melyik dokihoz jársz? Én még csak a CsNT-ben voltam, de nem nagyon vagyok megelégedve az ellátással. Te is Fehérváron laksz? Üdv!
manka26
 
 


próba
napsugár8
 
 


sziasztok!

nemrég költöztem Fehérvárra és szükségem lenne egy jó szülész-nőgyógyászra. Előre is köszönöm!
napsugár8
 
 


Szia!
Nem tudom, Napsugár, még aktuális-e a kérdésed.
Én is ugyanebben a cipőben jártam pár hónappal ezelőtt, és nagyon sokan a Schandl Károly-t ajánlották.
Tel.-on tudsz bejelentkezni nála: 22/321-133. Hétfőn és csüt. délután rendel.
Udv,
Viola
petrav
 
 


Sziasztok!
Én is gondban vagyok az orvosválasztással. Fehérvárra járok egy ideje, de nem vagyok benne biztos, hogy jó helyre. Az orvosom nagyon kedves, úgy érzem, hogy szakmailag is rendben van, de sohasem emlékszik arra, amit előző alkalommal megbeszéltünk. Gondolom sokan járnak hozzá, de nagyon rossz, hogy állandóan előlről mesélhetem a történetemet, milyen vizsgálatokon estem már át stb, arra sem emlékezett pl. hogy kaptam e már injekciót vagy sem tüszőrepesztésre! Szóval érdekelne, Schandl Károlyt milyennek találjátok, írhattok a saját freemail címemre is: sz.kallai@freemail.hu
Köszönöm segítségeteket,
KÁLA
kÁla
 
 


Sziasztok! Pár hétig benézegettem ide, aztán úgy láttam, hogy senki nem válaszol ezért aztán nem jöttem többet. Most meg látom, hogy már le is vagyok maradva.. :-(
Manka26 (ha még jársz erre), kérdésedre válaszolva, én most 26 hetes kismama vagyok, és nagyon imádom ezt az állapotomat :-) Bébim sokat mozog hál' Istennek. Kisfiú egyébként. Rosszullétem volt az elején, vagy 7 hétig hánytam szüntelen.. :-o , de már minden oké.
Én a Bácskaihoz járok, és merem ajánlani bárkinek! Nagyon- nagyon emberi, és szakmailag is nagyon profi. Egyébként a CSNK-ba én is járok táppénzes papír miatt, de csak az Aleftyina modorán vagyok kiakadva, az asszisztensek nagyon kedvesek - legalábbis nekem szimpik. Szerencsém van a védőnővel is, ő is kedves.
Te melyik dokihoz jársz? - már biztos van választott orvosod. Mennyi idős is vagy most? Jól vagy?
csibi
 
 


Szia Kála!
Neked is merem ajánlani a Bácskait, szerintem meg lennél vele elégedve. Én egyébként pont ebben a cipőben jártam mint Te, hogy kedves volt az orvosom, akihez már vagy tíz éve jártam de velem kapcsolatban kevésbé volt képben. Aztán hosszú rágódás után úgy döntöttem, hogy lecserélem, így kerültem a Bácskaihoz amiért ma is áldom az eszem.
Te most szeretnél babát?
csibi
 
 


Hellóka Csibi!Bocsi, hogy idáig nem írtam, de nem válaszolt nekem senki, ezért jó ideig nem is néztem az oldalt.Én most 21 hetes vagyok, a Schandl-hoz járok.Eddig meg vagyok vele elégedve.Ő azt mondta, valószínű, hogy kisfiú lesz, de erről még 4 D-s ultrahangon is meg szeretnénk győződni.Az elején még nem akartuk tudni a nemét, de most már egyre jobban bizgatja a fantáziámat, már csak azért is, mert ingával kislányt jósoltak, és a családon belül már bejöttek a jóslatai az illetőnek.Rosszullétem szerencsére nem volt.Más gondjaim voltak, de remélem ez már rendeződik: a cukrom volt kicsit magas 7-7.5 közötti, és a vérnyomásom - legalábbis a védőnőnél - mindig magasabb, de otthon ha mérem, akkor normális.Sajnos túlsúllyal indultam neki a terhességnek, de remélem kordában tudom tartani.A cukorra meg családi hajlamom is van.A védőnő a Bácskai doktort ajánlotta a 4 D-s uh-ra.Majd a 25. hét körül megyek hozzá.Az én picim is mocorog már, nagyon jó érzés!Neked nem viszket nagyon a hasad?Én meg tudnék őrülni néha, annyira viszket, és már nagyon csúnya is.Nem tudsz valami jó krémet ajánlani?Te is az első babádat várod?Üdv!
manka26
 
 


Szia Manka!
Én az Avon terhességi csíkok elleni krémét használom, és hál' Istennek semmilyen repedésem nincs, ...még. Remélem azért nem is lesz. Sokan a Milupat használják, és általában bejön az is nekik. Viszketésem nekem is van, de a krém segít.
A Schandl nagyon jó doki szakmailag, nekem csak a modora nem jön be, de ez nem mindenkit szokott zavarni. 4D-re tényleg a Bácskaihoz menj, Mi már voltunk egyszer, ott derült ki, hogy fiú. Egyébként mi sem akartuk tudni a nemét, de olyan evidens volt, hogy fütyköse van, hogy még a férjemnek is feltünt mint abszolut laikusnak.. :-)) Szerencsére a cukrom is oké, bár én is túlsúllyal kezdtem (+5kg-val) és fogantatás után is rohamos hízásba kezdtem.. :-( Végülis a lényeg, hogy egészséges legyen, aztán majd szülés után igyekszem rendbehozni a súlyom :-) Ja igen, első baba nekem is, imádom! Te hogy állsz az alvással? Én nagyon keveset tudok éjszakánként aludni :-( Bár a langyos tej akácmézzel segített, de az meg ugye hizlal... üdv,
csibi
 
 


Sziasztok,
Látom valamelyest feléledt a topic, ennek nagyon örülök. Annál is inkább, mert érdekelne a véleményetek a Fehérvári szülészetről.
Többé-kevésbbé már eldöntöttem, hogy itt szeretnék szülni (Ápr. 20-ra várom első kisfiamat), viszont nagyon sok rosszat hallottam az itteni szülészetről, ami kissé eltántorit ettől.
Nektek milyen tapasztalatotok van? Esetleg mit hallottatok másoktól?
2 kérdés érdekelne különösképpen: Mennyire müködik a rooming-in rendszer? Van-e mindenkinek lehetősége ezt kérni? Másik dolog pedig az érzéstelenités: az hallottam, nincs orvos, aki epidurálist csinálhatna. Igaz ez?
Köszi a válaszokat,
Viola
petrav
 
 


Szia Petrav!
Ki az orvosod?
Én is most várom első kisfiúnkat, így szülésben / szülészetben még nem tudok tapasztalatot megosztani veled, de ezt - azt hallotam az itteni szülészetről. Bár engem nem érint, mert én Móron fogok szülni a Bácskainál, és egyáltalán nem bánom. Azt mondják itt működik a rooming-in, de az igazán tapasztaltakat ezügyben a noklapja.hu - Székesfehérvári babavárók oldalán találod meg.
Epidural: /eü. dolgozó vagyok a fehérvári kórházban/ Egyelőre úgy működik, hogy munkaidőben van csak rá lehetőség, ügyeletben azért nincs, mert a szülészet, nőgyógyászat mellett a sebészeti, fül-orr-gégészeti, szemészeti műtőt is egy anesztesorvos és asszisztens felügyeli. Viszont még itt a szülészeti - epidural nagyon gyerekcipőben jár, ami alatt nem azt értem, hogy az tecnikaja más az egyéb epiduraloktól, csak még nem régen kezdték, így idővel gondolom majd ügyeletben is megoldott lesz. Viszont az már Téged valószínű nem fog érinteni.. :-(
Neked már nem sok van a szülésig.. :-) Hogy viseled a várandóságod utolsó napjait? Várod már a nagy napot? Megvettetek már mindent?
Mi még nem nagyon vettünk semmit. Én a 27. héten vagyok.
csibi
 
 


Szia Csibi,

Hát akkor majd imádkoznom kell, hogy napközben jöjjön a picúr. A Schandl-hoz járok. Viszont nem vagyok biztos benne, hogy szüléskor is hivni fogom. Ezt teljesen az adott szitu/időpont-tól teszem függővé. Adott esetben talán többet is segithet egy kipihent ismeretlen, mint egy agyonhajszolt ismerős arc.

Meglepően jól érzem különben magam igy a végén is. Sokkal roszabbra is fel voltam készülve. Ehhez képest ma elautókáztam Tatára, meg vissza, semmi probléma nélkül. Akkor érzem jól magam, ha mozoghatok. Ha néha lefekszem tévézni, alig birok utána felkelni Kép)

Csak alapdolgokat vásároltunk eddig, egy csomo ajándék cucc már be van igérve, ezért nem vittem túlzásba. Ha majd vásárolni indultok, ajánlani tudom a szupermarketek babarészlegét a Brendon vagy más babaáruházzal szemben. Elég nagy árkülönbségek vannak.

Viola
petrav
 
 


Szia Viola!

Egyedül autóztál? -azaz Te vezettél? :-) Nálunk a férjem már szíveszerint most se engedne vezetni, az utolsó két három hétben meg már biztos nem... :-))
Egyébként én is valamelyik nap mondtam épp, hogy állni és mozogni jobb mint feküdni! Én is csak forgolódok mint egy nagy bálna az ágyon mire felkelek, ha meg fent vagyok még szaladok is. :-))
Schandl az jó választás szakmailag, bár én emberileg nem csípem. De ilyet még nem is hallottam, hogy "Ő az orvosom, de a szülésnél más is megteszi..." :-) Érdekes! bár én ezt nem merném így bevállalni. Gyere ám majd szülés után is, kíváncsi vagyok a tapasztalataidra. EDA, Schandl mit szól hozzá?
csibi
 
 


Szia Csibi,

Hát igen, én vezettem. Kép Pedig kb. egy hónapja már itthon vagyok, melózni sem járok - addig Pestre ingáztam -, de most ezt az utat bevállaltam. Kép A férjemnek sem nagyon tetszett, de valahogyan őt is meggyőztem, hogy nem lesz semmi baj.

Én is valószinüleg azért nem ragaszkodom annyira a dokimhoz, mert most, hogy hetente járok a kórházba, találkoztam már nála sokkal szimpatikusabb dokikval is. De eddig csak áradozni hallottam Schandl-ról, úgyhogy benne valóban megbiznék. Viszont nem görcsölök ezen, hogy kinél szüljek.

Az EDA-t még nem beszéltem meg vele. Majd csütörtökön előhozom a témát. Akkor megyek újabb vizsgálatra. Majd jövök az infókkal.

Viola
petrav
 
 


Szia Viola!

na mizujs az uh-on? Ilyenkor már ctg is van hetente? Tegnap a védőnőnél én is meghallgathattam Káni szívhangját! Nagyon jó érzés volt .. :-)
Már csak 1-2 hét és jön a Ti időtök :-)
EDA-t asszem annyira nem támogatja, de ez nem biztos. Egyik ismerősöm is hozzá jár, és ő még a császárt is szívesen választaná, nemhogy az EDA-t, de mintha nem lett volna elragadtatva tőle.

Vezetésről én is mindig győzködöm a férjem,hogy nem lesz baj ne izguljon Kép

A Tescoban baby cucc akció van, vettem is egy párat belőle.. :-))
csibi
 
 


Szia Csibi,
Ugy látszik, mi maradtunk csak itt... a nők lapja cafe-n ehhez képest tömeg van. Kép
Már jó lenne, ha tényleg jönne a Mi időnk Kép De egyelőre jól érzi magát Pocak Úr, semmi jelét nem adja, hogy ki akarna bújni.
Sajnos ma sem kaptam el a dokit a kórházban, és amikor felhívtam, hogy tud-e fogadni a magánrendelésen, akkor jött csak a pofára esés: majd jövő héten keressem inkább a kórházban. Kép
Pedig már egy hónapja nem láttam UH-n a gyerkőcöt, és már nagyon szerettem volna újból látni, és hallani, hogy minden rendben...
A kórházban különben a 36. héttől NST-t csinálnak hetente. Ha minden rendben van, akkor sem egy UH, sem semmi más vizsgálat nincs. Ez szerintem édeskevés. (Ja, ne panaszkodjam, ma elküldtek vérvételre is az NST után:-)
Hét végén megnézzük mi is a Tesco-t, remélem nem fogy el addig az összes jó ruci. Kép
petrav
 
 


Szia Petrav!
Ma már megírtam egyszer az üzenetem, csak a társalgó nem engedett belépni...?! Kép Most újra probálkozok.
Egyben vagytok még? Kép Tényleg mi is lesz a bébi neve?
Szomorú lehettél, hogy nem tudtátok uh-on meglesni. Én mindig annyira várom az uh időpontomat.. Kép Nekem Bácskai havonta csinál egyet + néha ha az Aleftyina a CSNK-ban is betekintést enged.. Kép Az viszont igaz, hogy a Bácskaihoz is már egy hónappal előbb kell időpontot kérni a köv. vizsgálatra, mert nagyon sokan vannak nála, és nehéz bekerülni.
4D-n voltatok? Mi a 15. héten voltunk Kiliánnal.
Voltatok a TESCOban baby cuccokért? ..és voltak még jók? Én pénteken elmentem kismamanadrág vásárlási körútra, és szomorúan kellett tudomásul vennem, hogy nem lehet a városban normális nadrágot kapni.. Mindegyikben úgy néztem ki mint egy kistehén, így aztán a varratás mellett döntöttem.
csibi
 
 


Szia Csibi,
Igen, még teljesen egyben vagyunk Kép Bár az éjjel már arról álmodtam, hogy megszültem Kiskareszt. (merthogy Károly lesz a neve az aranyomnak Kép Reménykedek, hogy ezen a héten majd több szerencsével járok az UH-val. Ha kell, akkor ott töltöm az egész napot a kórházban, amig majd ráér a doki. Úgy tünik a kismamáktól itt ezt várják el Kép
Mi is voltunk 4D-n, hihetetlen nagy élmény volt. Már a 12. héten, mikor még semmi nem látszott a pocakon, csoda volt azt látni, hogy már mindene a helyén van.
Tesco-ban sajna teljesen kiment a fejemből a babacucc Kép ... már túlságosan rutinosan járjuk végig a Tescot Kép
Én a LaHalle-ban vettem annak idején a kedvencemet, ott van külön kismama részleg, de valóban nem egyszerű jó nacit venni, főleg itt, Fehérváron.
További boldog és türelmes babavárást, kellemes hetet!
V
petrav
 
 


Szia Viola!
a LaHalle-ban tudom, hogy volt kismama részleg, de aztán megszünt egy időre, és most nem tudom mi a helyzet, mert már régen voltam arra. Egyelőre a varratásnál maradok, már csak az anyagot kell megvennem.
Jól vagytok?
Mi két hét múlva megyünk uh-ra. Lassan meg elkezdem megvenni Kilián egyéb baba felszerelését is, mert még semmi ilyesmit nem vettünk. Még a nagytakarítást is meg akarom csinálni a hetekben, mert aztán már akkora lesz a pocakom, hogy nem férek oda az ablakhoz.. Kép
Írj ám feltétlen, hogy mi volt az uh-on, meg ,hogy hogy vagy napról napra, aztán meg ha már Kareszozol és lesz időd!! ;)
csibi
 
 


Sziasztok!Én is itt vagyok, csak sokáig nem tudtam fellépni az oldalra, később meg tanulnom kellett!
Csibi!Írtad, hogy te is eü. dolgozó vagy a kórházban.Én is ott dolgoztam. Te melyik osztályon voltál?
A Schandl-al én is csak szakmailag vagyok megelégedve, bár nekem modták, hogy nem sokat beszélget. de szerintem ez annak is köszönhető, hogy sok a kismamája.Én aug. 6-ra vagyok kiírva, ő pont 6-tól jön vissza a szabijáról, de remélem a lurkónk kibírja addig a pocakban.Már csak azért is, mert őssejtet is szeretnénk levetetni, és azt a Schandl-ra bíznám.Nem tudom, hogy lelkiismeretes-e annyira, hogy emiatt bejönne-e a szülést levezetni a szabija alatt.Szerintetek? Van még egy dilemmám:itt Fehérváron mennyi pénzt szoktak adni az orvosnak a szülésért?Szülésznőt szokás fogadni?Én sajnos kórházi dolgozó létem ellenére senkit nem ismerek a szülésznők közül, mert csak négy éve lakom itt, és nem idevalósi vagyok.
A cukrom diétával megoldódni látszik, most valami allergia jött ki rajtam.Mindig van valami probléma, sajnos nem gondtalan nekem ez a terhesség.Azt hiszem szülés után fogyókúrába fogok, mert túl sok probléma van a túlsúlyom miatt most, ami már a terhesség előtt kb. 10-15 kg volt.Normális súlyról indulva nem lenne sem cukor-, sem vérnyomásproblémám.De sajnos most már késő gondolkodni, csak a baba legyen egészséges!!!
A 4D-s Uh-ra mennyivel előbb kell bejelentkezni?Sokan vannak?És a pici belső szerveit is tudják ellenőrizni, hogy egészséges-e?Már nagyon várom, de majd csak a 25. hét körül megyünk, a védőnő azt tanácsolta.Addig meg még van 2 hét.
Kismamarucikat én is nézegettem már, a piac hátsó részén (ami a tóhoz közelebb van) árulnak nadrágokat 4500-5000Ft, és tunikákat 3500-4000Ft közötti áron.Varrást is vállalnak!
Már mi is tudjuk a nemét, de még csak úgy kb-re.Valószínű fiú lesz, Marci(Marcell), de ha esetleg mégis kislány, akkor Anna vagy Lili.Most befejezem, mert tanulnom kell a vizsgáimra(fősulira járok, most fogok diplomázni).Üdv!Várom válaszaitokat!Sziasztok!
manka26
 
 


Szia Manka!

Örülök, hogy előkerültél Kép
Viola biztos Kareszozik már Kép , azért nem ír! Jaj de kíváncsi vagyok. Ő is asszem a Schandlnál szül/t. Majd többet tud mesélni Neked vele kapcsolatban. A sógorával /Dr. Abkarovits/ én együtt dolgoztam, így ha gondolod megkérdezhetem tőle, hogy be szokott e menni szabija alatt ha itthon van?! Viszont para ügyben én sem vagyok okosabb. Tőlem is sokszor szokták kérdezni, hogy mennyit szokás adni - főleg, hogy műtőben dolgozok/tam, biztos tudom - , de nem fogalmam sincs. Sose szoktunk senki zsebébe "turkálni" ezért nem tudjuk mennyit szokás adni. Én a doktoromhoz magánrendelésére járok, és szülésnél 30E Ft körül gondoltuk a párommal, plusz szülésznőt nem fogadunk , hanem aki ott lesz, neki adunk valamennyit ha rendes lesz. Viszont ha Te akarsz szülésznőt fogadni, én megtudom kérdezni, hogy kit érdemes és hol lehet elérni. Te melyik osztályon dolgoztál/ dolgozol? Tényleg dolgozol még? Én már táppénzen vagyok a kezdetektől, mert műtőben nem szabad kismamaként dolgozni. Milyen fősulira jársz?
Én is ezalatt a 28 hét alatt kihíztam mindenem, nemcsak hasban Kép, hanem fenékben Kép is.. nem is kicsit.. Kép El is vagyok emiatt keseredve, viszont számomra is a legfontosabb Kilián egészsége, és majd szülés / szoptatás után igyekszem ledolgozni felesleges kilóimat. Szerencsére a cukorbetegséget megúsztam. Sógornőm lett szegény terhességi cukorbeteg, és csak csodálom őt, hogy milyen minimális étkezéssel bírja, kalória/ szénhidrát számolgatással ehet meg bármit .. Kép Bár most hál' Isten jó lett az eredménye.
4D: Mi a 15. héten voltunk a Bácskainál, és nagyon jól lehetett már akkor is látni mindent Kiliánból. Legközelebb meg a 32. hét körül megyünk ha megyünk, mert azt mondta akkor már jól lehet látni az arcvonásait is. De lehet, hogy nem is megyünk, mert az utolsó 2d-s uh-on az arcocskáját nagyon belefúrta a placentába és azt mondta a Bácskai, ha így marad akkor nem tud majd a 4d-n se semmit mutatni. Viszont hamar tudsz időpontot kapni , max. 1 héttel később mint ahogy telefonálsz.
Örülök, hogy írtad a kismamagatyóst a piac túloldalán, akkor kinézek oda is. Kb. merre felé van a hátsó piacon? Róla én nem is tudtam. Most voltam szabóságban varratni, mert annyira nem kaptam sehol.. Kép De még nincs kész.
Ti hogy álltok babafelszerelés ügyileg? Mi még csak pár ruhát vettünk, és nem is kapunk senkitől semmit Kép így mindent meg kell vennünk.
Mi lesz a bébitek neve? Tudjátok már?
Írj ha ráérsz, jó tanulást!
csibi
 
 


Szióka!Én az SBO-n dolgoztam, de már január 3 óta én is táppénzen vagyok.Nálunk mindenféle beteg megfordul, van olyan is, amikor ott derül csak ki, hogy a betegnek fertőző betegsége van. ezért nem akartam kockáztatni. Meg a tanulás miatt is jobb,hogy itthon vagyok. Elég sok időmet elvesz így is a dokihoz járkálás.Egyébkén Sopronba járok szociálpedagógus szakra.
Örülnék, ha megkérdeznéd az Abkarovics doktort.Szülésznőt én sem akarok fogadni, szerintem felesleges.Majd aki éppen lesz.Para ügyben hallottam már 50 E.forintról is.Azért azt egy kicsit sokallom!!!
Szerencsére még a ruháimba beleférek, remélem még sokáig, bár azt mondták, majd most kezd el igazán nőni a pocakom. Szerintem a túlsúlyom miatt sem látszik még rajtam a terhesség.Meg lehet, hogy a diétának is köszönhető, hogy még "csak" 4 kg-t híztam.Sajnos nekem is számolgatnom kell a szénhidrátot, de lassan már belejövök, mikor mit és mennyit ehetek.Elég nehéz betartani, főleg, hogy édesszájú vagyok.
Sok kismamarucit nem akarok venni, mert a szülés után mit kezdek majd vele?Főleg, ha sikerül megvalósítani a fogyókúrát, ami erős elhatározásom!!!
A piacon két kismamaruhás is van, sőt mégegynél is láttam hasonló rucikat.Amit a múltkor írtam, az a Berta-Vadász (Volkswagen autószalon)felőli soron, úgy középtájon van, a másik a legelső részén a piacnak, a legelején, ha a műanyagárus felől mész be, de ez elég drága, nadrágok:7-8000, felsők:6-7000Ft-ért vannak. A harmadik(ott nincs kiírva, hogy KISMAMARUHÁK), de nagyon hasonlóakat árulnak. Az is úgy emlékszem az első részen van, a középső sorokban valahol.Én azt hiszem majd a hátsó árusnál fogok fekete nacit varratni a diplomaosztómra.
Babaholmit még nem vettünk, már csak babonából sem, meg kapunk is sok mindent. A tesóméknál és unokatesóméknál is két gyerek van, többet nem is akarnak, úgyhogy szinte mindent kapunk: bébihordozót, kiságyat, babakocsit, pelenkázós fürdetőállványt, ruhákat stb.Így sokat tudunk spórolni.
Neveket már az előző levelemben is írtam, fiú:Marcell (Marci) lány: Anna vagy Lili.
Köszi az infókat, várom a továbbiakat!Üdv!
manka26
 
 


Szia! Név - tényleg. Bocs Kép, barátnőm szokta mondani, hogy gyermekem leszívta az agyamat Kép Kép Ok., beszélek a Gézával sógora ügyében. 40 - 50 E Ft. körül már én is hallottam, sőt többet is, de azt gondolom, hogy bármennyire is megérdemli, mert tényleg maximalisan meg vagyunk vele elégedve, de egyrészt nem tehetjük meg, másrészt kicsit sokkallom is azokután, hogy végig magánrendelésre járunk..
Szombaton ki is megyek a piacra, kösz az infokat. Én is így vagyok mint Te, hogy nem akarok sok kismama cuccot, de közben arra is gondoltam, hogy valószínű nem nyerem rögtön vissza eredeti formám Kép, így szülés után is kell valamibe járni nem árt ha van pár ruhám. Még valami rövidebb nadrágra is szükség lesz ha meleg nyarunk lesz.
Most írta a férjem, hogy csütörtök éjszakára fagyokat mond.. Brrrr.. Úgy örültem már a napsütésnek, nem beszélve a gyümölcsfáinkról, hogy hogy fogják bírni Kép
Irigyellek, hogy kaptok cuccokat, mi mint írtam, sajnos semmit. Az egyik barátunkéknál 2 hónappal előbb születik a baba, így talán Ő már nő annyit, hogy a ruhácskáit átadják nekünk, de erre ugye nem lehet alapozni Kép
Egy kalappal majd a vizsgáidhoz, addig is jó tanulást. Én angolt kezdtem el tanulni, fősuliban nem is gondolkozok, kivéve ha indítanának műtősnőit. Azt nagyon szívesen elvégezném, de más nem igazán érdekel.. Bár babával már ügyeletes szakmában nem fogok dolgozni az biztos, férjem nem is engedné Kép Viszont a privatizációkkal az elkövetkezendő években sokminden fog változni szerintem, így nem lesz gond, hogy hol dolgozzak majd. Te mit szeretnél kezdeni a fősuliddal? Azaz hol szeretnél dolgozni majd?
szia,K.
csibi
 
 


Hellóka! Bocsi, hogy sokáig nem írtam, de a gép megint szórakozott velem.Bejelentkeztem a 4D-s uh-ra, egy hónap múlva mehetünk.
Ma is vizsgáztam, sikerült!!!Még az utolsó hajrá van hátra.
Köszi, hogy megkérdezed a doki ismerősödet!Most két hét nyugi van, nem kell vizsgálatokra mennem, legalább tudok tanulni.Elég sok időt vett el idáig a vizsgálatokra járkálás.
Még nem tudom mit kezdek a diplomámmal, de lehet, hogy kitörölhetem vele...Sajnos nagyon telített ez a szakma, és szerintem mire visszamennék dolgozni, még inkább az lesz.Ha pedig az eü-be tudok majd dolgozni újra, akkor csakis 8 órás állást vállalnék.De ez még a jövő zenéje, főleg, ha kb két év múlva szeretnénk a második babát.Majd meglátjuk mit hoz a sors.Egyébként szociálpedagógusként gyermekekkel szeretnék foglalkozni leginkább.A tanulásból egyelőre most elég, esetleg még gyógymasszőri tanfolyamot végeznék el szívesen, de fősulit már nem vállalnék be mégegyet.A nyelvet sem lenne hülyeség tovább folytatni, jelenleg német alapfokúm van meg, mert ez kellett ahhoz, hogy kezembe vehessem a diplomámat.
Sajnos meg is jött a hűvös idő, amit írtál.Már tényleg jó lenne, ha végleg kitavaszodna.Az ember úgy begubózik, ha hideg az idő, én legalábbis így vagyok vele. Még az orromat sincs kedvem olyankor kidugni.Remélem azért a nyár túl forró sem lesz, mert nehezen viselném.Pedig már hallottam, hogy forró, száraz nyárra lehet számítani.
Majd írd meg, hogy kaptál-e rucit magadnak a piacon.Lehet, hogy én is lemegyek holnap...
Jó vásárlást, jó hétvégét, és várom az újabb infóidat!
manka26
 
 


Szia!

Már vártalak! Kép

Megírtam már többször is az üzenetem, de egyszer eltünt rá 1 napra, egyszer meg el sem ment.. Kép Remélem ez elmegy majd! Múltkor már a társalgó adminisztrátornak is írtam, hogy ez így nagyon gáz..
Na mindegy...

Piac: Voltam kint, és a csaj nagyon kedves is volt, azt mondta varr rám nadrágot csak most nincs olyan anyaga amit mondtam neki. Aztán meg úgy döntöttem, hogy amit vettem anyagokat /abszolut laikusként varratás téren ez egyáltalán nem volt könnyű Kép/, és elvittem a méretes szabóságba, abból lesz 2 nadrágom. Már voltam próbálni is, ma megyek értük, az így bőven elég lesz. Kb. 3500Ft-ba jön ki a nadrágok darabja anyaggal munkadíjjal együtt. Szerintem ez így tökéletes, és legalább olyan amilyet én akartam. Majd még varratok 2 rövidnadrágot is a nyárra, és ezeket mind tudom használni szülés után is, mert a derékrész is úgy csináltattam meg. Te vettél valamit nála, vagy máshol?
Pénteken volta Aleftyinánál köt. uh-on meg tp-es papirért, és az akkori sejtésem beigazolódott miszerint kicsi Kilián megunta a fejenállást és visszafordult.. Kép Viszont én sokat beszéltem Neki, és most ismét irányban van.. Kép Ebben azért is vagyok biztos, mert kedden meg a Bácskainál voltunk szokásos havi vizsgálaton, és megnézte Ő is, tényleg irányba állt... Kép Súlyát meg képzeld kb. 2300gr-ra tippeli már most. Még Ő is azt mondta, hogy szép nagy baba.. Kép Most még mosolygok, szüléskor meg lehet sírok.. Kép
Veletek mizujs? Jól vagytok? Voltál mostanság a Schandlnál? Gézát nem felejtettem ám el, csak még nem beszéltem vele azóta. Megkérdezem feltétlen!
A héten neki álltam a tavaszi nagytakarításnak de ma szünetet tartok mert kissé elfáradtam - már nem vagyok a régi Kép - + még tanulnom vasalnom is kell. Ja meg ma megyek utoljára fogdokihoz is ..
Tanulással, vizsgáiddal hogy állsz?
csibi
 
 


Sziasztok fehérváriak!
Én is akarok hozzátok csatlakozni és felélénkíteni ezt a vonalat, mert úgy látom alig van kismama a közelben.Én a másdodik babámat várom kb. 3 hét múlva.Az első lányom a Bácskainál született,2001.03.08-án, most az Auth dokihoz jártam fél évig de ő is már Móron van, és én ragaszkodom a fehérvári kórházhoz, ezért új orvos után kellett néznem.Találtam egy lelkes dokit , most hozzá járok Bata Barnabásnak hívják.Múlt hét szerdán voltam a szülőszoba látogatáson, nagyon tetszett, menjetek el majd ti is!Minden szerdán van du.2.kor.
bencze
 
 


Hellóka!Meglepetésemre eltűnt a délután írt levelem!!!
Üdv. a levelezők között!
Lehet, hogy én ezentúl ritkábban fogok jelentkezni, mert költözni fogunk, és az új lakásba nem fogjuk beköttetni az internetet.De azért néha majd (ha lesz lehetőségem) jelentkezem majd.
Én is voltam a piacon, vettem együttest magamnak:barnás-szürke színű, nadrág és tunika. 8000Ft volt a kettő.
Vizsgáim megvannak, illetve egynek még nem tudom az eredményét, de remélem az is sikerült. Még a nagyvizsgák:diplomavédés és államvizsga van hátra. Még csak tanulgatok, mert kb. másfél hónap múlva lesznek ezek a vizsgák.
A költözést már nagyon várom, hétfőn fogjuk megnézni a lakást, majd megírom hogy tetszett.
Biztosan másik védőnőhöz fogok kerülni, ha elköltözünk.Remélem ő is rendes lesz, mint a mostani.
Van egy kis aggodalmam: lehet, hogy hülyeség, de néha gyomortájék körül érzem, hogy rugdal a lurkó.Pedig úgy tudom, hogy a 24. héten a köldök vonalában van a méh. Vagy rosszul tudom? Remélem ez nem valami bajt jelent, mert már elég problémás volt idáig is ez a terhesség!
Amióta diétázom, 3 kg-t fogytam. Jó lenne, ha még menne le, de végül is nem ez a cél, hanem a normális vércukorérték.Most befejezem, üdv. nektek!
manka26
 
 


Sziasztok!

Bencze üdv közöttünk! Második babád fiú vagy kislány lesz? Gratulálok hozzá. Ha 3 hét múlva érkezik akkor már nem sokáig élénkítheted a forumot Kép Én most járok a Bácskaihoz és, hogy őszinte legyek nem cserélném le semmi pénzért egy fehérvári doktorra sem. Sőt, fehérvári orvosomat cseréltem rá... Kép Egyébknt Te meg voltál vele elégedve? Kislányodat hogy hívják?

Manka! Sajnálom, hogy nem tudsz majd jönni, viszont gratulálok a lakáshoz. Merrefele költöztök? Első lakás vagy csere?
Szerintem, hogy a 24. héten a köldök vonalában vagy felette van -e a méh, az csak alkati kérdés, ill. nyilván a baby fejlettsége is. Nekem már akkor is a köldök és a szegycsont között volt. Ne aggodj, elképzelhető , hogy a rugdalását a gyomor környékén érzed. Mikor mész legközelebb uh-ra? Ja, megkérdeztem a Gézát, és azt mondta, hogy a Schandl 100%, hogy bemegy ha van szülése és itthon van szabi alatt. Szerinte el sem szokott utazni akkor amikorra szülése van.
Hát én most a 30. héten vagyok és nem 3 kg-t fogytam, hanem 10-et híztam... :-O Lesz majd mit ledolgozni.. :/
Kész lett az egyik gatyóm, ma megyek a másikért.
üdv.!
csibi
 
 


Hellóka!Az új lakás (albérlet) egy lakóparkban van, zárt udvarú. A belvárostól nincs messze, a Berényi útról ágazik le az utca, ahol található. Ez nagyobb lesz, mint a mostani, a gyerek szempontjából gondoltunk a költözésre, ugyanis ez a lakás már kicsi lesz, és a panel nem igazán előnyös a kisgyerekes családnak. Ez a mostani lakás 1.5 szobás, 4. emeleti panel. De majd hétfőn eldől, hogy milyen a másik.Most a Palotavárosban lakunk.
Köszi az infót!!!Legközelebb szerintem a 4D-s Uh-ra megyek, bár jövő héten megyek a Schandl-hoz, nem tudom mikorra rendel be majd Uh-ra.Úgy tudom a 28-32. hét között van a 3. Uh.Most a 24. héten tartok.
Sziasztok, jó hétvégét!
manka26
 
 


Sziasztok!
Csibi: a második babám is lányka lesz (ESZTER, SÁRA)ha minden igaz, bár a 4d-s ultrahangon is így látták.Éppen a Bácskai doki volt ott, és elvittük Emesét is a vizsgálatra, hogy megmutassuk neki a doki bácsit akinél ő született.Én meg voltam vele elégedve, bár nem a maszek rendelőjébe jártam, hanem mindig mikor ügyis volt.Szüléskor éppen ügyeletes volt,így a maradék 3 órát ami még hátra volt együtt töltöttük.A varratkivételnél viszont annyira elfelejtkezett rólam,hogy este 9 kor én kerestettem már meg hogy mikor jön már mert du-ra igérte.Nagyon elfoglalt volt már akkor is.
bencze
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: