Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

Norci,

Igen, igen Lea utca. Már alakult egy kisebb "sétálós" csapat. Van 2 egy év körül kislány, egy 2 hónapos (talán már 3) kisfiú és az én 8 hónapos Marcim.
Csatlakozhattok ha van kedved :-)))
Írj emilt a cuiccolo@yahoo.com ra.

Ancsimama,

Az ajánlat Nektek is áll. Ne haragudj de a schöpfis topickon kívül nem volt időm mailezni. Előbb utóbb csak bepótolom, de ha Te írsz válaszolok.

Jó hétvégét!

K.

cuiccolo
 
 


Segítséget kérek!

Kéne nekem 3 doboz NOWOTEX eldobható pelenkabetét, foltvarráshoz kell. Ilyen a doboza:
Kép
és a Lőrinci Textil Kft gyártja.

Ha valaki a gyár közelében lakik, (Reviczky Gy. u. 9-11), és megnézné, van-e nekik, megköszönném. Elég régóta nem lehet kapni, régebben mindig a Tesco-ban vettem, de nem is biztos, hogy gyártják még. Viszont ez nagyon jó alapanyag az egyik technikához, és most nagyon kéne.

ha valaki tudna segíteni, írjon mélt, a profilomban a címem.

Köszi!!!

Cili
foltvarró_cili
 
 


Sziasztok!

06.14-én megszületett első babánk Zsófi, a Gloriett ltp-en lakunk. Szóval már mi is ebbe a fórumba illő család lettünk Kép

Hajdina

KépKép
hajdina
 
 

 
 

Kedves Hajdina!

Gratulálok! KépKár, hogy Ti is messze laktok tőlünk...Kép

szia Bea
bea1000
 
 


Szia Hajdina!

Mi is gratulálunk Zsófihoz Kép!

Mi a szomszédos KISZ lakótelepen lakunk, egyszem kisfiam 3.5 hónapos.

Bea
Tőletek mi is messze Kép.
zsana75
 
 


Köszönjük Kép

Zsana, veled már találkoztam az Istvános topicban.

KépKép
hajdina
 
 


Igen, jól emlékszel Kép
Milyen volt a szülés, hogy tetszett a kórház?
zsana75
 
 


Sziasztok!
Tőlünk mindenki messze lakikKép De azért reménykedem...Kép

Bea
bea1000
 
 


Könnyű volt, császármetszéssel szültem, mert már 10 nappal túlhordtam, semmi fájás, méhszáj zárt, az orvos szerint esélyem nincs, hogy normál úton megszüljem, mivel annyira elől volt a hasamban, hogy ha meg is indítanák, nem lehet majd a szeméremcsont mögé terelni, és egyébként is túl nagy hozzám képest.
A kórházzal nem volt gondom, mindenki rendes volt, de nagyon haza akartam már jönni, mert az első napi szobatársaim jó fejek voltak de sajnos másnap hazamentek, és utána olyan szobatársat kaptam, akihez a szülése napján kb 50 ember jött, és egész nap egyszerre kb 20-an voltak a szobában. Aztán egész éjjel üvöltött a gyereke. A másik szobatársam ebből a szempontból kultúráltabb volt, de Õ meg nem tudott szoptatni, (folyamatos telefonálás közben nem is könnyű) neki meg azért üvöltött a gyereke.
Szóval szinte semmit nem aludtam amíg bent voltam, ez eléggé kikészített. Az ágy olyan magas (vagy én vagyok kicsi), hogy csak a szék segítségével tudtam fel és le mászni. A kaja egész jó, és nem volt kevés.
A csecsemősöknek muszáj a nyakukra járni, úgy szívesen segítenek, én eléggé ki is használtam őket, ugyanazt megkérdeztem mindennap mindegyiktől, így elég infóhoz jutottam. Az a baj, hogy nagyon értik a dolgukat, imádják a babákat, de nem arra vannak kihegyezve, hogy oktassanak, így az infóátadásban voltak félreértések.

Bea, merre laksz? (kicsit visszatekertem, de nem láttam, az egészet most nem tudom végigolvasni)

KépKép
hajdina
 
 


Hajdina

A kőhídnál (Csévéző utca környéke) És Te? Olvastam a szülésedről: én a dél-pestiben szültem, ott nem jöhetnek be a látogatók a szobába, sőt még a folyósóra sem, ez tetszett. Az viszont nem, hogy éjszakára elvitték a babákat. A második babánál jó lenne egy olyan kórházat találni, ahol a látogatóknak nem lehet bejönni, viszont a babók anyuci mellett vannak. Úgysem voltam megelégedve a dokimmal. Na mindegy, ez a topic nem erről szól, csak úgy eszembe jutott arról, amit írtál.Kép
Bea
bea1000
 
 


Szia Bea!

Ide is írok hátha ezt előbb olvasod. Mi annyira a Csévéző környékén lakunk, hogy pont eggyel bentebb. A Martinovics térre szoktunk járni ott sok kisbabás van. Ti hol laktok pontosan? Ildi
ildikoki
 
 


Szia Ildi!

A Gorkij utcában lakunk, az is eggyel bentebb van a CsévézőnélKép A Martinovicsra még azért nem járok, mert a kislányom még nagyon pindurka, a homokozás csak jövőre lesz aktuálisKép(most 3 hónapos) Inkább csak a környező utcákban kavirnyálok, de néha már nagyon uncsi egyedül. Az udvarra meg nem mindig tudom kirakni, mert apósom sokszor flexezik, az meg nagyon hangos. Ti melyik utcában vagytok? Hány és mennyi idős gyerkőceid vannak?
Bea
bea1000
 
 


Szia Bea!

Nekem nagyobbak a gyerkőcök. 9 és 7 évesek.
Oda a térre sokan járnak olyanok is akinek ilyen pici a babája, már csak a beszélgetés miatt is, gyere arra egyszer és hátha találkozunk, de levelezhetünk így is ha gondolod. Mi is szeretnénk még egy babát, hátha kislány lesz. Nekem két fiam van.
Mi a Rím utcában lakunk.
ildikoki
 
 


Szia Bea!

Az előbb lehagytam az aláírást a nagy sietségben. Bocsi. Mégis lehagytam a felét annak amit szerettem volna írni. Olvastam az előző hozzászólásokat és csak annyit, hogy én is a Dél-pestiben szültem mind a kettőt. Nekem nem volt problémám, szerencsém volt. Igaz, hogy elviszik a babákat, de csak este 11 kor és már 6 kor vissza is hozzák (legalábbis amikor én szültem így volt)így legalább tud pihenni a frissen szült anyuka. Otthon úgyse lesz rá lehetősége. Nem tudom, hogy most mi ott a szokás, de régen éjjel is beszóltak az anyukának ha a pici éhes volt és nem nyugodott meg.
A barátnőmnél kinn volt a baba (másik kórház), de nem volt jó szerinte semmit nem tudott pihenni, ráadásul átjáróház is volt a korterem.
Akkor már inkább ez. Mondjuk ez az én véleményem. Ildi
ildikoki
 
 


Bea:
Az Istvánban voltam. Körül kell nézni a kórházas topicocban, hol mi a szokás. A Sote-n azt hiszem úgy van, hogy veled van a baba, de a szobába nem mehet be senki. Kitolod ha valaki látni akarja.

Az én elképzelésem a kórházról: nappal kint van a baba, éjjel egy pár órára elviszik és inkább szóljanak ha etetni kell.
A babát kiviheted a szobából ha meg akarják nézni. A kórterembe egy közvetlen hozzátartozó azért lehessen, hogy segítsen, de ne több. Nekem végig szükségem volt a férjemre, csak este ment haza.

KépKép
hajdina
 
 


Még jó, hogy ennyi féle kórház van Kép, és főleg, hogy elérhető távolságban.
Nekem tetszik az, ahogy az Istvánban van, azért is mentem oda szülni. Én a délpestibe nem mennék semmiképpen Kép.
zsana75
 
 


Jó dolog a szabad kórházválasztás. Remélem így is marad.
A Délpestit én sem szeretem, nincs konkrét oka, csak egy érzés. A nyolcvanas években néhányszor voltam ott vakbélgyanúval, aminek a végén mindig a nőgyógyászaton kötöttem ki, mert vagy eleve petefészek gyulladásom volt, vagy a jegeléstől lett az Kép

KépKép
hajdina
 
 


Hajdina
Ezek szerint te itt nőttél fel a környéken?

Milyen a Glorietten lakni? Régen költöztél oda?
zsana75
 
 


15 éves voltam amikor Kispestre költöztünk. A Glorietten 2,5 éve lakunk a férjemmel. Nagyon jó kis ltp, csendes, nyugodt. Csak az a baj, hogy bár sokáig kerestünk itt lakást, mindig csak 4. emeleti volt eladó, így azt vettünk. Ez most kicsit kényelmetlen lesz a babával, de amúgy jó, hogy nincs felettünk senki, és mivel nem lapostetős be sem ázik Kép Amúgy a mienk még hangulatos is, mert félig tetőteres, az ablakoknál van egy kis ferdeség, ez nagyon tetszett, így nem olyan panelérzetű a lakás.
Apukámék (elváltak a szüleim) laknak itt régóta, szinte az első lakók a telepen, onnan is ismertem, de amikor vettük a lakást pont akkor volt valahol egy cikk a bp-i ltp-ekről és akkor a gazdagréti és a római után a harmadik legjobb ltp-nek írták. Szóval mi nagyon szeretjük Kép
Amúgy a kisz is szép, nekem bejön a hangulata, valószínüleg azért, mert nagymamámék laktak ilyen lakótelepen mikor kicsi voltam. Ti mióta laktok ott?

KépKép
hajdina
 
 


Mi 3 éve költöztünk ide, de a párom néhány utcával arrébb nőtt fel, kertes házban.
Nekem is bejön ez a lakótelep, de azért látom a hátrányait is. Gyakorlatilag egy közérten kívül nemigen van itt semmi, pedig néha jól jönne egy fodrász, kozmetikus, húsbolt, stb. Viszont tetszik, hogy sok játszótér van, lehet találni kultúráltat is. Jövőre teszteljük őket Kép.
Mi is negyediken lakunk Kép, de azért ki lehet bírni.
Nálatok is vannak galambok? Nagyon rossz, nem merem a babakocsit az erkélyen hagyni, mert sokszor berepülnek.
zsana75
 
 


Nálunk is van galamb, nem nem olyan sok mint pl a Havannán. Néha 1-1 leszáll az ablakpárkányra, de nem vészes.
Van cukrászdátok, posta, orvosi, gyógyszertár, munkaügyi központ Kép
A mi telepünkön van vagy 4 fodrászat és kozmetika gyere át ide Kép Van savanyúságos, zöldséges, de egy jó hentes itt is elférne. Volt csak bezárt. Az a baj, hogy akárki nyit egy üzletet pár hónap és odébáll mert itt nem vásárol senki annyit. Majd minden családban van autó, megy a Tescoba meg a madaras Tescoba. Pár hónapig volt egy tök jó 100 Ft-os boltunk, volt italdiszkont. Most lett egy kinai ruhabolt, kiváncsi leszek, az egyéves évfordulót kevesen ünneplik itt...
A Match-et utálom, soha semmi nem annyi amennyiért ki van írva, csoffadt a zöldség, alig van gyümölcs, a kenyerük drága és ehetetlen. Kiváncsi leszek mi lesz ha megnyit a Lidl. Bár azokra is haragszom már, mert megépítették azt a bazi nagy boltot, háttal a lakótelepnek, járda semmi, csak a match felől építettek egy lépcsőt! Babakocsival, ki kell menni a főútra, és a parkolón keresztül a kocsik között lehet odalavírozni majd.
Nekünk eddig nem volt játszóterünk (a házak belső udvarán van egy-egy homokozó vagy hinta), de most végre lett egy. Csak nem ér semmit, mert a lakótelep lenti végébe építették, az Ipacsfa u. mellé ahol a kamionok porolnak ezerrel egész nap. A telep felső sarkán az ovi mellett van egy tök szép kis zöldterület, a sorházaban lakók is jól jártak volna ha oda építik. Komolyan közelebb van, ha átmegyek hozzátok a kiszre, az orvosinál van egy szép új játszótér. Hú ma puffogós napom van Kép
És te felviszed a 4.-re a babakocsit? Én nem birom el, babával meg pláne.

KépKép
hajdina
 
 


Háát, a cukrászdánk is elég kicsi, pedig jó lenne valami hely, ahova be is lehet ülni időnként. Lidlnek én különösebben nem örülök, úgysem lesz arra időm, hogy egész nap ott álljak sorba, viszont a forgalom meg nem hiányzik. Kíváncsi is vagyok, hogy mi lesz, mert most is elég nagy dugók tudnak kialakulni a körforgalomnál.
A bekerített játszóterünk szerintem is jó, bár néha kicsit zsúfoltnak tűnik. A havannán most sok új játszótér van, bár oda nem szívesen megyek. Igaz, nekünk gyerekorvoshoz és védőnőhöz is oda kell járnunk. Nektek hova?

Babakocsit kénytelen vagyok felhozni, mert nincs igazán megoldva a tárolás. Van ugyan egy ráccsal leválasztott babakocsitároló, de egyrészt nem zárható, másrészt tele van kerti szerszámokkal. Ezen kívül van egy tároló helység, ahol mindenkinek van egy szekrénye (abba ugye nem fér bele), de a helység tele van mindenkinek a leselejtezett bútoraival, büdi van és kosz. Kicsit megvállasodtam a cipeléstől, bár most a nagy melegekben ritkán voltunk babakocsival sétálni, ha vásárolni megyünk, akkor meg kendőben viszem a picit.

Na, ahhoz képest, hogy mindketten szeretünk itt lakni, elég sok negatívumot írtunk Kép.
zsana75
 
 


Nálunk van egy cuki ami elé ki lehet ülni nyáron, csak én a sütiket annyira nem szeretem, fagyizni meg a Havannára járunk, mert ott van egy szuper fagylaltos, olcsóbb is, finomabb is, és akkorák a gombócok, hogy kettő is elég, hárommal komolyan küzdeni kell.

Nekünk is a Havannára kell menni orvoshoz meg védőnőhöz, kicsit félek is, mert gyakorlatilag csak gyalog lehet innen oda és vissza jutni, ez sürgős esetben, kánikulában, fagyban elég gáz lesz. A védőnénink nagyon aranyos, jár sokat a telepre, az iskolába is, havonta amikor erre járt feljött, így nekem a várandósság alatt is csak kb 2* kellett odamennem.

Itt van kocsitároló, és van pincerészünk is, így szerencsére van hova tenni a babakocsit.
Gondoltam rá, hogy varrok én is egy hordozókendőt, mert bepróbáltam a babót a kenguruba, de nem tűnt boldognak, szerintem 3 hetesen még nem jó az neki.

A Lidl jó is meg rossz is, mi beljebb lakunk a forgalom nem érint, de legalább lesz egy nagyobb bolt, és nem kell mindig a Tescoba menni. De húst nem veszünk Kép

KépKép
hajdina
 
 


Hát, nektek tényleg egy kicsit messze van a havanna gyalog. Nekünk ebből a szempontból szerencse, hogy a lakótelep havanna felőli végén lakunk, így öt perc alatt átérek. Persze így is variálni kell néha a kajálással.
Ki a védőnőtök és a gyerekorvosotok?
A mi védőnőnk Berende Erzsike. Igaz, nem mindig mindenben értünk egyet, de azért jól ki lehet jönni vele, talán azt is mondhatom, hogy megkedveltem.
A gyerekorvossal kapcsolatban (Kovács Rita) már bizonytalanabb vagyok. Persze nagyon rosszat nem tudnék rá mondani, de én valahogy másképp képzeltem egy gyerekorvost. Még soha nem kérdezte meg, hogy hogy van a gyerek, miket csinál, mit eszik, stb. Kép

Zsófi hogy viselkedik? Gondolom, még sokat alszik.
Ti mikor szoktatok sétálni? Én reggel elég nehezen kelek fel, mire el tudnánk indulni, addigra már meleg van, így aztán nem is mindig sikerül lemenni. Akkor marad az erkély.
zsana75
 
 


Nekünk Baksáné Erzsike a védőnő, és Aradi Krisztina a doktornő. Mindketten olyanok amilyet elképzeltünk, sok segítséget, ötletet kaptunk tőlük. Az indexen van egy fórum "Segítség már megint itt a védőnő" címmel, ott vannak horror dolgok, egy kollégámnál is most jön a 4. gyerek, nem is ismerik a védőnőt Kép
Nekünk szerencsénk van. Sokat beszélgetünk, sokszor hoz olvasnivalót táplálkozásról, babákról. A gyermekágyi depimen is sokat segített.

Zsófi sokat alszik, de néha nem lehet két etetés között bealtatni,olyankor sirdogál. Sajnos ez többnyire éjjel van, de majd csak elmúlik. Szerencsére nem hasfájós, de ritkán neki is fáj a pocija. Már kétszer aludt az erkélyen, és sétálni is voltunk háromszor. A séták miatt lekerült a babakocsi a tárolóba, most nem tudom mibe kitenni az erkélyre. Valamit ki kell találnom, talán kibélelem a babakádat, vagy ilyesmi.
Mivel az etetések még rendszertelenek, tegnap is 5 óra volt mire lejutottunk, és jó lenne délelőtt kitenni, hátha nem sikerül lemenni délután. Én többnyire reggel felkelek, de délelőttre nem tudok sétát tervezni, mert egyelőre ételszállító hozza a kaját valamikor 9 és 12 között.

Még nem is tudom hogy hívják a kisfiad? És ő milyen? Mennyit alszik egy 3,5 hónapos? És tényleg, mit eszik? Nem csak anyatejen van még?
Képet tudnál feltenni a profilodba? Én is teszek fel Zsófiról.
Babaúszásról van valami infód? Jártok valahova, vagy tervezitek? A múltkor a Városképben már oda volt írva a Park uszihoz, jó lenne ha tényleg lenne ilyen közel.

KépKép
hajdina
 
 


A kisfiamat Vilmosnak hívják, és idő közben 4 hónapos lett, pont ma.
Hogy mennyit alszik, az változó. Reggel korán ébred, úgy 5-6 körül, de ha szerencsém van, még visszaalszik egy kicsit. Délelőtt alszik kb egy órát, délután pedig egy hosszabbat, 2-3 órát, de azt többnyire kézben, mert ha leteszem, akkor hamar felébred. Este 9 körül alszik el.Persze vannak napok, amikor másképp alakul, de általában így van.

Csak anyatejet kap, méghozzá igény szerint. Hat hónapos koráig nem is fogok neki mást adni.

Babaúszásról én is csak ennyit tudok, hogy állítólag van. Én nem szeretem az uszodákat, mindig összeszedtem valami fertőzést, meg nem is vagyok az a szívderítő látvány. Ráadásul a doktornénink is azt mondta, hogy 3 éves kor alatt nem javasolja, így több érv szól ellene, mint mellette.
Akkor már inkább a torna, bár az igazság az, hogy nem szeretek időre menni sehova, mert az olyan macerás. Kép

Én is úgy terveztem, hogy majd rendelem a kaját, de úgy néz ki, a kisfiam tehéntejallergiás, ezért nem ehetek akármit. Kép
Így kénytelen vagyok főzni, még szerencse, hogy a kisfiam mellett bármit meg lehet csinálni, persze nem mindig akkor, amikor én akarom.
Egyébként elég nyugis baba, talán azért is, mert megpróbálok én igazodni hozzá, és nem stresszelem felesleges napirenddel.

Tettem fel néhány új képet az albumba, itt meg tudod nézni őket:
www.babanet.hu/album/main.php?album=3596&p=2584349
zsana75
 
 


Megnéztem a képeket, nagyon szép a baba Kép

Én is szeretném ha 6 hónapos koráig csak anyatejet kapna, amikor kívánja. Napirendet én sem akarok erőltetni, remélem azért, hogy idővel valami kialakul majd. Egyelőre még sokat éjszakázunk, napközben ha épp el tudok aludni akkor alszom, ha nem, akkor apránként megcsinálok ezt azt. Vilmos hányszor szopik naponta?

Tegnap sétáltunk egy jót, elmentem a Havannára fagyizni, közben elkezdett szemerkélni az eső, úgyhogy spuriztam haza, mert esővédőnk még nem volt a babakocsihoz (azóta vetettem is a férjemmel).
Az autósok panaszkodnak a kátyukra, hát a járdán tolni a babakocsit sem egyszerű. Vagy araszolok a repedéseken, vagy kirázom a gyerek lelkét...

KépKép
hajdina
 
 


Zsófi is nagyon aranyos, szép lányos vonásai vannak. Kép

Hogy hányszor szopik? Jó kérdés!
Az elején ébresztgetni kellett 3 óránként (éjjel is), mert magától nem kelt volna fel, az meg ugye sem az ő gyarapodásának, sem a tejtermelésnek nem tesz jót. Ez kb 6 hétig ment, azóta már jelez, ha cicizni szeretne. Nem tudom, hogy hányszor, és nem is mindig eszik, mert néha csak szomjas, vagy megnyugtatásnak kéri a cicit. Ha elmegyünk valahova, úgy kalkulálok, hogy három órát kibír, de többet nem nagyon, mert akkor már nyűgi van. Szerencsére nem egyből ordít, hanem először egy ideig jelez, így fel tudok rá készülni, hogy most akkor kajálnia kell.
Éjszaka változó, most pl. fél négykor evett (előtte este 9-kor), de általában kettő körül szokott, onnantól pedig háromóránként.

Én is jól meggondolom, hogy merre menjünk sétálni. A Gloriettet szeretem ilyen szempontból, a havanna egyes részeit is és kispesten van még néhány csendes utca, de ott csak az úton tudom tolni, a járdák elég rosszak.

Holnap gondoljatok ránk, reggel megyünk oltásra Kép.
zsana75
 
 


Tegnap épp elolvastam mit írtál, de már válaszolni nem volt időm, mert felkelt Zsófi és enni kért. Azért gondoltunk rátok az oltás miatt.

Zsófi 6-8 alkalommal eszik egy nap. Az éjszakák egyre jobbak, tegnapelőtt este 8-kor evett, és éjjel fél 2-ig bírta. Én meg 10-kor nem feküdtem már le, azt hittem hogy 11 körül majd felkel, és a tv előtt elaludtam. Ha tudom előre... Kép

Hétfőn voltunk ultrahangon a Dél-pestiben, csak 40 perccel jutottunk be később mint az előre kapott időpont. Jó is egy 1 hónapossal állni a huzatos folyosón. De a lényeg, hogy minden rendben.

Várom már, hogy jobb idő legyen most nem merem kivinni sétálni.

KépKép
hajdina
 
 


Úgy látszik, akkor nekünk szerencsénk volt az ultrahanggal. Persze mi sem kerültünk akkor sorra, amikorra az időpontot kaptuk, de legalább behívtak egy üres vizsgálóba, hogy ne a folyosón álljunk a többi 30 várakozóval.

Orthopédiára hova mentek? Vagy már voltatok?

A sétákkal én is gondban vagyok, azt sem szeretem, ha túl meleg van, most meg végképp nem tudnánk menni Kép.

Az oltás eddig nem tűnik vészesnek (csak el ne kiabáljam Kép), szinte egész délután alszik, de amikor ébren volt, mosolygott és beszélgetett, mint mindig. Kép
zsana75
 
 


6 hetesen kell majd az SZTK-ba menni. Ti is ott voltatok? Állítólag nagyon jó a dokinéni.

Ma éjjel 6 órát kibírt Zsófi szopi nélkül, aztán 4-et, egész kipihentem magam Kép Pedig csak tegnap volt 4 hetes.

Remélem azóta sincs utóhatása az oltásnak Kép A BCG után nektek mikor jött ki aminek ki kell?

A hordozókendődet vetted, vagy varrtad? A kenguru még nem jó, és most a negyedikről a babakocsiig az autós hordozóba viszem le a gyereket, de az önmagában is olyan nehéz, a kendő talán praktikusabb lenne. Kézben nem szeretem levinni, mert akkor nem szabad a kezem, hogy elrendezzem a babakocsiban amin fekszik, meg hajlamos vagyok megbotlani a lépcsőn, és nem szeretném elejteni.

KépKép
hajdina
 
 


Melyik SZTK-ba? Mondjuk én béna voltam, mert amikor adta a védőnő a beutalókat, és mondta, hogy hova kell menni, pont öltöztettem fel a picit egy mérés után, és nem figyeltem eléggé. Azt hittem, az orthopédia is a délpestiben van. Aztán kiderült, hogy ott nincs, de nem akartam visszahívni a védőnőt, hogy mit is mondott. Végül kispesten kötöttünk ki, az ottani SZTK-ban. Ti is oda mentek, vagy van lőrincen is?

Az oltást elég jól viselte, pedig tegnap a vízszerelők szétvésték a konyhánkat, tehát még hangzavar is volt, de ahhoz képest nem is nyűgösködött.

BCG: nem emlékszem, hogy mikor, de talán a kéthós oltáskor már tuti.

A kendőt ajándékba kaptam. Nem az a hagyományos fajta, hanem karikás. Kicsit kevesebb pózban leghet használni, viszont kevesebb anyag, így nem melegít annyira. Vilmos nagyon bírja, nekem meg jó, mert eloszlik a súly, nem érzem olyan nehéznek.
zsana75
 
 


A lőrincibe kell menni. Ma hívtam őket, augusztusig szabin vannak, egyébként is csak hétfő délután van csecsemőorthopédia, és időpontot kell kérni, szóval a 6. héten ez nem fog összejönni Kép
Még nem jött meg a TAJ kártya, pedig állítólag 06.22-én elkészült. Nektek is ilyen sokáig tartott, vagy elmentetek érte?

KépKép
hajdina
 
 


Akkor én csak félig lettem félretájékoztatva, ugyanis nekem azt mondták, hogy lőrincen nincs csecsemőorthopédia Kép. Na mindegy, elvileg már csak egyszer kell menni, majd ha elkezd járni Vilike.

TAJ kártya nekünk elég hamar elkészült. Kb. két hetes volt Vilike, amikor az apja elment a kártyáért, hogy tudjuk intézni a dolgait, és akkor már mondták, hogy elpostázták, így csak egy igazolást tudtak kiadni. Pár napon belül tényleg megérkezett.
Mondjuk ez már gyanús, hogy majdnem egy hónap a postázás. Nem lehet, hogy elkeveredett?

Én már lassan kezdem intézni a GYED-et Kép, hogy időben megkapjam, mert a tgyást négy hónap késéssel kaptam meg Kép.
zsana75
 
 


Hát most bogarat ültettél a fülembe, majd ha augusztusban hívom időpontért, azért rákérdezek, hogy mégis hova szól a telefon Kép

Remélem nem keveredett el. Azt mondták a telefonban, hogy minimum 2 hét a postázás, mert ajánlott meg tértivevényes meg minden, hát majd meglátjuk.
Nem tudom mit csinál az, aki úgy vállal gyereket, hogy nincs több havi tartalékja?
Én majdnem végig betegállományban voltam, a táppénzem elég jól utalták, remélem így lesz ez a többi ellátmánnyal is.

KépKép
hajdina
 
 


Elkeveredett...
Pontosabban visszament, most küldhetik újra, mert az anyakönyvi hivataltól csak a kétjegyű házszámunk első felét kapták meg, pedig ott a lakcímkártyát jól állították ki. Vagy az OEP-nél írták el, de ez végülis mindegy Kép

KépKép
hajdina
 
 


Arra is gondoltam - nem tudom, milyen postásotok van - hogy mivel a pici nevére küldik, esetleg visszaküldték, hogy címzett ismeretlen. Bár, ha a családnév ugyanaz, illene megtalálni a postásnak, még akkor is, ha hiányos a címzés.
zsana75
 
 


Megjött a kártya. Persze csak be volt dobva a postaládába, pedig látszik hogy tértivevényesen jöhetett, mert valamit letéptek róla ami oda volt tűzve is és ragasztva is. Ennek most örülök, de ha egyszer véletlen olyan valamit küldenek valahonnan, amit nem szeretnék megkapni, jó volna ha a postás nem írná alá a tértivevényt Kép

Ti mikor sétáltok, vagy sétáltok egyáltalán amikor ilyen hőség van? Délelőtt nem tudom magam összeszedni, mondjuk kb. háromtól tudnám kivinni a babát úgy, hogy a séta utáni szoptatás és alvás miatt az esti fürdetés ne csússzon nagyon el, de akkor még olyan meleg van...

Zsófi tegnap volt 6 hetes, és voltunk orthopedián végül Kispesten, mert mondta a védőnéni, hogy a 2 hónapos oltás előtt jó lenne lerendezni, mert attól fájhat a lába, és nem akkor kéne, hogy vizsgálgassák. És hogy lehet még menni Kispestre vagy a Heim Pálba is. Augusztusban majd kell menni csípőultrahangra, arra adtak időpontot.
Amúgy aranyos volt a dokinéni, ahogy bementünk biztos nagyon"határozott" fejem lehetett, mert rákérdezett: először vannak orvosnál? Kép

Vilinek mi volt a 2 hónapos oltáskor?

KépKép
hajdina
 
 


A kéthós oltás egyáltalán nem viselte meg, állítólag az nem is szokott gondot okozni. Amikor szúrták, akkor sírt, de egyébként semmi.

A séta jó kérdés. Mostanában ritkán sétálunk, van is lelkiismeret furdalásom miatta. Mikor bejöttek a melegek, először próbáltam reggel menni vele, hogy tízig hazaérjünk, de ugye ehhez korán kellett kelni.
Szerintem este hatkor ugyanolyan meleg van, mint délben, és akkor a párom is itthon van már (jó esetben), akkor nem szívesen megyek. Egy ideig csak az erkélyre jutottunk, ugyanis, ha nem volt nagy meleg, akkor esőre állt az idő, azért nem mentünk.
Nagyjából mostanra rájöttem, hogy kifogást bármikor találok, de nem jó, hogy soha nem megyünk, változtatni kell. Hétfőn nem volt még ennyire meleg, fél három és fél négy között sétáltunk. Egyébként arra gondoltam, hogy bármikor levihetem, csak árnyékos helyet kell keresni.
Egyébként boltba, piacra el szoktunk menni, de akkor kendőben van.
zsana75
 
 


Szia!
Képzeld, most jöttünk a rendelőből - Vili most kapta az agyhártyagyulladás elleni oltás második adagját - és kiderült, hogy átszervezik a körzeteket, és szeptembertől új védőnénink lesz Kép, mégpedig a ti Erzsikétek. Nektek is ő marad, csak megkapja még a kisz telepet pluszban.

Hogy bírjátok a hőséget? Jövő héten kapja Zsófi a kéthós oltást?
zsana75
 
 


Szia!

Pénteken kicsit sietett, mert csúszásban volt egy délelőtti értekezlet miatt, és mintha említett is volna új körzethatárokat. De azt nem mondta neki mi változik. Majd meglátjátok, nektek milyen, én nagyon szeretem.

A hőség megviselt mindenkit a családban, de talán holnaptól kicsit vége. Sétálni nem voltunk csak egyszer, de úgy megviselte a gyereket, hogy többet nem próbálkoztam.

Tegnap voltunk a Lőportár u-ban, 10' alatt végeztem. Valamelyik babás fórumban írta valaki, hogy a kedd délelőtt jó, hát be is jött Kép A TGYÁS-t elintézi a mh-em könyvelőcége, oda nem kell mennem.

Zsófi 14-én lesz 2 hónapos, az pont vasárnap. Hétfőn van tanácsadás, szerintem akkorra kérek időpontot. Ajánlott a védőnéni egy plusz oltást is, agyhártyagyulladás ellen, azt is akkor fogják beadni (Neis Vac-C). Ez most ingyen van, mert támogatja az Önk., csak nekem kell kiváltani. Ti is ezt kaptátok most? Akkor lesz belőle mégegy szuri nekünk is?

KépKép
hajdina
 
 


Igen, mi is így kaptuk, az elsőt a kéthónapossal, a másodikat múlt héten kellett volna kapnunk - félidőben a 4 és 5-hós között - de a dokinéni szabin volt, ezért kaptuk tegnap. ezzel szerencsére semmi gond nincs.

Én is remélem, hogy mi is szeretni fogjuk az Erzsit, bár én nem tudom, hogy melyikük az, lehet, hogy még nem is láttam. Milyen idős? Tegeződtök? Gyakran jár hozzátok? Mennyire "bebeszólós"? Megadta a mobil számát (esetleg otthonit)? Itt lakik a környéken?
Tehát minden érdekel vele kapcsolatban Kép.
zsana75
 
 


Akkor ez biztos az lesz. 2 x fognak szúrni most? Gondolom nem keverik össze az oltásokat.

Inkább privátban írnék róla, a profilodban lévő cím jó ugye?

KépKép
hajdina
 
 


Hajdina,

jó a cím.
zsana75
 
 


Eltelt egy év, és Te még mindig 20 kg-ot cipelsz 30 lépcsőfokon?
Lejárt a törvényben előírt határidő és Téged néhány lépcsőfok még mindig elválaszt a világtól?
Szeretnél egy olyan országban élni, ahol a választott vezetők betartják az általuk hozott törvényeket?
Ki szeretnéd fejezni szolidaritásodat a hátrányos helyzetűekkel és elesettekkel?
Ha igen, akkor várunk 2005. szeptember 20-án 16:00 órakor a Kossuth térre a Parlament elé, ahol ismét felemeljük szavunkat a
MAGYARORSZÁGI KÖZLEKEDÉS ÉS KÖZÉPÜLETEK AKADÁLYMENTESSÉGÉÉRT!
A demonstrációt a TAVASZ (Tegyünk A Világért! - Anyák Szövetsége) Egyesület szervezi, csatlakozott hozzá a Fehér Kereszt Gyermekvédő Alapítvány, a Habeas Corpus Munkacsoport, a Levegő Munkacsoport, a Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége, a NaNE Egyesület, a Terézvárosi Zöld Kör, a Városi Biciklizés Barátai, a Védegylet és a Zöld Fiatalok. Az eseményt támogatja a Humanista Mozgalom.
Médiatámogatónk a Civil Rádió és a www.tusarok.org
tavasz
 
 


Hahó! Jár ide még valaki?

KépKép
hajdina
 
 


Még mindig senki nem jár erre?

KépKép
hajdina
 
 


Sziasztok,

lehalt a Lőrinczi kismamák, anyukák fóruma?
Fel kellene élesztenünkKép
bóbi
 
 


Sziasztok!

Én is a 18.-ban lakom. Hétfőn lesz 8 hetes a kisfiunk, Benedek. Egyébként az István kórházas topicba írogatok, mert ott egész jó az élet. Ha van kedvetek, gyertek át, de itt is folytathatjuk.
Orsi

Kép

Kép
szorsi
 
 


Szia Bóbi és Orsi!

Folytassuk itt, hátha feléled a topic.
Ti merre laktok? Mi a Glorietten.

Én is Istvános voltam Kép

Hajdina

KépKép
hajdina
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: