Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,
Remelem, nem haragszotok meg erte, mert egy kicsit OFF leszek, de talan tudtok segiteni. Kép

Nemsokara evfolyamtalalkozom lesz Gyorben (atyaeg, mar a 10 eves Kép), es valami Bolero nevu helyet emlegettek a tobbiek. Nekem nem is remlik, hogy ez merrefele lehet Gyorben (valami Fehervari uton, de ez se remlik Kép). El tudjatok kb. magyarazni, Gyor melyik reszen van? (Eddig terkepet kerestem a neten, de olvashatatlanok az utcanevek mindegyiken. Kép)

A masik pedig, hogy nem tudtok szallast a belvarosban, ahol egy 15 honapos skaccal megszallhatunk? MAx. 10 eFT-ert. A neten csak hoteleket talaltam, es joval dragabban. Kép

Koszi szepen a segitseget elore is,
Gombóc Kép
gombóc
 
 


Gomboc,
a Bolero a regi Vakeger nevu hely, tenyleg a Fehervari uton van /ott volt a lagzim eskuvom annoKép/. Ez viszont marha nagy utca /gyori viszonylatban perszeKép/, egy normalis terkepen mindenkeppen latnod kene. Fehervari ut azert is jo, mert ha Pest felol jossz, akkor a gyori elkerulon van leagazas pont erre az utra.
A GYAEV mellett van kozvetlenul, ez mond valamit? Vagy ha a varos felol nezzuk, akkor a vasut utan. Tudod, van a Graboplast, meg ott a "pupos hid" es annak a folytatasa a Fehervari ut.
Szallas: panzio is van, bar kimondottan a Belvarosban nem remlik. Muszaj ott? Kocsival jossz? Magaban a Boleroban is van szallas, az nem jo?

-Afonya
afonya
 
 


Afonya,
Koszikoszikoszi!
A Bolerot beazonositottam. Kép
Szallast most este vegul a Polgarmesteri Hivatal honlapjan talaltam (a fene se gondolta, hogy ott is lehet talalni, meghozza olcsobbakat, mint a turisztikai oldalakon Kép). A szinhaz mellett van, es Teatrum Panzio a neve.
Azert szerettem volna a belvarosban megszallni, hogy vegul kicsit pihizgetve, kocsit leteve nagyokat setalgassunk harmasban. HA messzebb szallunk meg, akkor ismerve a ferjemet, kocsikazunk egesz hetvegen. Kép
Koszi a segitseged,
Gombóc
gombóc
 
 

 
 

haliho
dirtha
 
 


Szia Áfonya!

Az előző haliho is Neked szólt, mert nem voltam képes elküldeni, amit írtam. Bénázom itt, hiába, új vagyok.
Szóval! Köszönöm, a Te kislányod is tündéri, akárcsak a neve, nekünk is rajta volt a listán. És nagyon irigyellek, hogy újra babát vársz! Hogy viseled? Más-e mint az előző?
Én nagyon szerettem terhesnek lenni, azzal együtt, hogy terhességi cukorbetegségem volt, ezért diétáznom kellett (no csoki, no fagyi...stb. ..hú, de utáltam)Mégis jó volt, mert annyit fogytam, miközben a baba nőtt a pocakomban, hogy alig két kilóval voltam több szüléskor, mint az első mérlegelésnél. Aggódtak is a védőnők, mert mindig csak lefelé ment a súlyom. De soha nem néztem ki jobban, mint akkor! És a kisfiam is makkegészségesen született, igaz, 2960 g-mal, így a környéken ő volt a legkisebb fiú a kórházban.
Most meg: tornázom és tornázom, Rubint Réka kazettára nyomom... És szidom magam, amiért mindent duplán pótoltam be a diéta után... Anyám persze "nyugtatgat": "szültél, ne feledd, soha nem leszel a régi" Lelkesítő, mi?
Hallottál a kismama-jógáról? AJÁNLOM MINDENKINEK! Én - igaz, csak két és fél hónapot - jártam ilyenre. Soha olyan intenzíven nem voltam együtt a babámmal, soha olyan élénken nem jelzett vissza nekem, mint a jógaórákon. Szóval tényleg van benne valami.
Hát, június már nincs messze... Gondolom, várod már. Szerencséd van, hogy nem kell végigizzadnod a nyarat! Szülésznőt választottál?
Tökéletes a korkülönbség a picik között! Így terveztétek? Tudod a babucid nemét?
Hát, jó egészséget és kellemes napokat kívánok Nektek a legközelebbi "találkozásig", feltéve, ha ezt az üzenetet végre el tudom küldeni!


Eszter
dirtha
 
 


Sziasztok!

Gomboc,
na milyen volt a buli? Es a varosunk?Kép /ha idetevedsz még valamikor/

Eszter,
koszi Reka neveben isKép Most jarok a 30. het magassagaban, egyre nehezebben viselem. Mar amikor egyaltalan van idom sajnalni magam, a hinta-csuszda-homokozo kozt rohangalvaKép
Julius kozepere vagyok kiirva, ugyhogy jut azert a nyarbol, sajnaKép Szuleszno ugyben eddig lazsaltam, nem birok dulore jutni.. ugyanis még dokim sincs. Nemtom, mi a fontosabbKép
Korkulonbseget igy terveztuk, de mar nem vagyok biztos benne, hogy jo lesz-e ez igyKépKép
Veletek mi van, Benjamin lassan acsorogni kezd, igaz? Indul az ujabb remkorszakKép

Bogi, Sheila
es Ti hogy vagytok?


-Afonya
afonya
 
 


Szia Áfonya!

A hinta-csúszda-homokozó a legjobb fitness, ebben biztos vagyok... Kép A kis pocaklakó is biztosan veszi az adást és hasonlóképp rohangál majd 8-10 hónap múlva! Kép
A nyárról annyit, hogy ha így haladunk, talán nem is kell túl sokat izzadnod ebben a jó időben, ami például ma van/volt.
Választott szülésznőm nekem sem volt, a vajúdásnál Tóth Irma, a kitolásnál Tóthné Börzsei Mária volt ott és abszolút elégedett voltam velük. Úgy gondolom, a szülésznő szerepe sokkal fontosabb, azért ragaszkodunk annyira az orvosokhoz, mert mégis ŐK az ORVOSOK. De ez csak az én véleményem.

Köszi a kérdésedet, Benjamin ápr. 21. óta egyfolytában ácsorog, kivéve, amikor helyet változtat rakétagyorsaságú mászással.

Mivel gyakorló anya vagy, talán tudsz tanácsot adni. Néhány hónapja a fiamnak folyamatosan 37.5 körül vagy felette van a hője este és nappal sem megy 37.2-3 alá. Többször említettem már az orvosnak, aki a fogzással magyarázta már 5 hónapos korában is. Na most az én fiamnak még nincs foga és nem is úgy néz ki, mintha jönne (az apjának 13 hónaposan jött ki az első, a védőnő szerint ebben is nagy szerepe van a genetikának).
Különösen nem izgat ez a dolog, de mégis foglalkoztat. Benjamin szépen fejlődik, jókedvű kisbaba és egy enyhébb náthán és egy két héttel ezelőtti enyhe húgyúti fertőzésen kívül (aminek semmi jele nem volt, pont az állandó hőemelkedés miatt vett vizeletet az orvos) szóval ezen kívül még nem volt beteg és most kapott először gyógyszert is. A fertőzés elmúlt , a hőemelk. maradt.
Majdcsak lemegy egyszer, 5 hónapos koráig alig ment 36.5-ig a hője. Amúgy nem adok neki lázcsillapítót, feleslegesnek tartom.

Hogy vagy mostanság? Sokat mocorog a pici?

Vigyázzatok Magatokra, legyetek jók!

E.
dirtha
 
 


Sziasztok

Kaszás Péterné- Moncsi- vagyok.
Győrszentivánon élünk a férjemmel.
26 vagyok, és nincs petefészkem.
A Kaáliba járunk kb 2 éve.
Örülök hogy van ez a topic. Ismeri valaki Dr Boga Pétert??
vélemények?
köszi
kérdezzetek nyugodtan, nem zavarKép)
sok sikert mindenkinek
-szépek a gyerkőcök.-

moncsi voltamKép
a_moncsi
 
 


Szia Moncsi!

Örülök, hogy Te is itt vagy!

Dr. Boga Pétert személyesen nem ismerem, de van egy kolléganőm-barátnőm, aki szintén a Kaáliba jár, ill. járnak a férjével, már több mint egy éve. Az ő leletein láttam az orvos nevét és ha jól emlékszem, pozitív véleményt mondott róla.
Két év- hosszú idő. Főleg, ha "vár" valaki, igaz?
Minden tiszteletem az ilyen embereké, nagyon becsüllek érte. Hogy tartod magadban a lelket? Mert abban biztos vagyok, hogy lesz kisbabád, de az idő ebben az esetben nagyon tud fájni, vagy nem így van?
Az említett barátnőm néhányszor már nagyon elkeseredett, de mindig átlendült rajta. Persze kell hozzá egy megértő társ, család, barátok stb.
Ha szabad ilyet kérdeznem- milyen a kezelés, persze nem részletesen, csak hogy megértsem.
Tartjátok a kapcsolatot más Kaális párokkal is?

Nem akartam a kérdéseimmel tapintatlan lenni, de írtad, hogy kérdezzünk bátran.

Minden jót kívánok, sok sikert, mert sikerülni fog!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ha van kedved beszélgetni - ismerkedni, a profilomban megtalálod az e-mail címemet is.

Vigyázz Magadra, szia: Dirtha
dirtha
 
 


Szia

Köszönöm, én is örülök.Kép
Hát, az igazság az, hogy néha teljesen el vagyok keseredve, elöször azt gondoltam,hogy selejtes vagyok.De persze a család sokat segít, meg a párom is tartja bennem a lelket.
Minden nap más, van optimistább, meg pesszimistább, napom.
Mivel nincs petefészkem, ezért petesejt donort kellett találnom, már volt 2 is, csak nem volt megfelelő a peteérésük.
Most is van egy új donorom, csak arra várok hogy befejezze a szoptatást mivel most szült.
Én, a méhem szinten tartása végett gyógyszert kapok, a donorom pedig ha minden eredménye megfelelő, hormon injekciókat kap kb. 10 napig.
Ezután leszívják tőle, hüvelyen keresztül, egy vékony tű segítségével.
Majd a laborban a férjem kisfickóitKép
összeresztik a donor petesejtjeivel, azután beültetik nekem.
Kb. két hét várakozás után kiderül az eredményKép

Nem nagyon tartjuk a kapcsolatot más Kaálisokkal, itt szoktam olvasgatni.

nem voltál tapintatlan megnyugtatlak

köszönök mindent

pussz
moncsi
a_moncsi
 
 


Szervusztok!

Örülök a topicnak, mert első ízben fogok Győrben babát szülni, noha már a harmadik csimotámat várom. Mikulásra lesz ebből gyermek. Szívesen beszélgetnék helyi sorstársakkal és tapsztalataimat is megosztom szívesen. Na meg tippeket is várnék pl. hogy az ultrahangvizsgálatnak van-e kevésbé időigényes módja, mint az "odamegyek reggel-várok kb. 3 órát és talán beférek a rendelési időbe" gyakorlat. Dr. Csollány lesz az orvosom, emberileg nagyon bejön nekem a magyarázós, ráérős rendelése, de nem tudom milyen élesben. Van esetleg valakinek tapasztalata vele-szülésben? Császáros baba lesz a szemem miatt, mint az előző kettő is és nem lenne rossz tudni ogy viselkedik a doki élesben.

Köszi.

Piros

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Sziasztok!

Nem talaltam ide visszaKép
Hat, nekem nem hianyzott ez az ido, nem tudom, Ti hogy vagytok vele. Ha tul meleg van, az sem jo, ejjel alig alszom, ha esik, akkor be vagyunk zarva, a frontoktol faj a fejem, szoval nyugos vagyoookKép
Még egy honapom van hatra, ha a kicsi is ugy gondoljaKép

Eszter,
megneztem a profilodat, csuda vagany BenjaminKép Es mar tudja tekerni a biciklit?!
Mi lett a hoemelkedesevel, elmult? Es kibujt a foga? Ugy emlekszem, Rekam 1 evesen talan egy foggal fordult, ugyhogy nem vagytok lemaradva semmirolKép

Moncsi,
sziaKép 2 eve Kaaliztok? Nem irigyellek, nem lehet konnyuKép Ez a "selejtes vagyok" dolog szerintem butasag, nehogy komolyan igy gondoldKép Semmivel sem masabb szervi baj, mint pl. a veseko, epebaj, mittomenmi.
A donor rokon nalatok? Hogy alltok a projecttel?Kép

Pirus,
sziaKép Akkor Te mar rutinos szulonek szamitasz igy a harmadikkalKép
UH: en epp az utolso utan tudtam meg, hogy penteken nem erdemes menni, mert akkor vannak a genetikai UH-sok, a rossz AFP eredmenyesek /mert persze az en dokim mindig pentekre adott idopontotKép/. Aztan ugy tunt, hogy ha 11 fele estem be, akkor felora alatt vegeztem, mig reggel orakig kellett varni. De sok alkalmam nem volt kiprobalni, szerencsereKép
Csollany az az idosebb doki, a Szent Imrerol? Szulest is vallal? Ezt nem is tudtam.

-Afonya
afonya
 
 


Kedves Áfonya!

Igen, a Csollány idősebb, de nagyon jó fej. Legalábbis nekem bejött. Bízom benne, hogy a kor tapasztalattal is jár :-). Az előző kettőt ugyanannál a dokinál, dr. Lukácsnál szültem az Uzsokiban, Pesten és rajta kívül eddig még nem volt tapasztalatom más nődokival. Még az is megfordult a fejemben, hogy visszamegyek hozzá megint, de aztán elvetettem, mert kicsit macerás lenne odajárni látogatóba a korházba hozzám. Na meg jókat hallottam a Petzről. Még csak látogatóban voltam, de tetszik, hogy a baba végig az anyukája mellett lehet és, hogy vannak jelentős számban egy-két ágyas szobák.

Sajnos UH nekem sokszor lesz, mert legutóbb találtak egy amnionszalagot és ettől persze alaposan meg is rémültem, mert a Kismamában olvastam olyan esetről, ahol amnionszalag miatt végtaghiánnyal született a baba (elakadt a méhen belül a keze a szalagban és leszorította). Sajnos a magyar weben nem találtam erről sokat, csak angolul van némi infó, de az sem túl biztató. Van esetleg valakinek tapasztalata/ hallomása/ információsforrása? Köszi.

Egyébként szerintem a második szülést sokkal jobban élvezi az ember, mert már kb. sejti mi vár rá és magabiztosabb is, hogy az első baba is túlélte, hogy bénázott az anyja. Egyébként is rájön az ember menetközben, hogy milyen strammak ezek a kiskölykök. A teremtés csodája meg megint a mienk. Én leginkább ezekben a pillanatokban éreztem meg, hogy "mivégre vagyok a Földön". Talán még a szoptatás váltott ki hasonló "elégedett vagyok a világgal" érzést belőlem. De azt hiszem ezeket már Ti is mind ismeritek.

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Piros,
akkor tudom, ki az. Szules utan elkoszontem a dokimtol es tettem par latogatast az allami rendelesen, szerintem O volt ott akkor. Nagyon szimpatikus volt, tenyleg mindent elmagyarazott, mi miert van, stb...
Amnionszalagos dologrol en is nemreg olvastam, de sajna mar nem emlekszem, hogy holKép
Masodik szules: en az elsonel sem paraztam. Es mivel nem voltak nagy elvarasaim sem, nem is volt csalodas /merthogy sokan szidjak a gyori szuleszetet/. De most mar vannak elkepzeleseim, hogy hogy akarok szulniKép Remelem, igy is pozitiv lesz a velemenyem utana.
Az meg szerintem oltari jo dolog, hogy a baba allandoan ott lehet mellettunk. Sot, nekem besargult a lanykam, es a kekfeny is az ágyam mellett volt, en pakolgattam ki/be, mikor szopni akart, vagy csak spontan sirdogalt... ezt keves helyen biztositjak. Es en ugy lattam, amig lehet, 2 fot raknak egy szobaba es utana kezdik feltolteni a letszamot, ha pl. front jonKép

-Afonya
afonya
 
 


Mától van ismerősöm a szülészeten megint, mert megszületett az öcsém kisfia ma reggel! Egész éjszakai vajúdás után császárral, de még így sem vették el a babát a mamájától szinte egy percre sem. Egyedül vannak egy háromágyasban és a nagymama is egész nap vele lehet, így zavartalanul próbálgathatják a szopizást.

Egyre több kedvem van a Petzben szülni, mert az Uzsokiban az első babánál 1998-ban még csak szoptatni hordták ki a gyerkőcöm 3 óránként, mondván, hogy a császár miatt nem lehet rooming-in, azután 2002-ben csak 48 óra után kaphattam meg nappalra egy hatágyas, csúcsratöltött szobában a kicsimet. A sárgulást pedig szigorúan a csecsemősszobában kezelték és még szoptatni sem lehetett, csak lefejt tejet adni.

Egyedül a férji jelenlétről hallottam érdekes dolgokat. Öcsémet nem engedték be a vajúdás alatt, mondván, hogy itt még sokára lesz baba, menjen haza (?!?). Viszont a császárt végignézhette üvegajtón keresztül. Hol itt a logika? Támogatni nem lehet személyes jelenléttel csak "kukkolni"? Erről van tapasztalatod?

Na és van már szülésznőd meg dokid? Az utolsó leveleidben még kerested csak.

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Sziasztok!

Moncsi, köszönöm a válaszaidat és tényleg drukkolok Nektek!
Áfonya, már nem sok van hátra, mi?? Neked is szorítok. A profilos kép "illusztráció" Még nem tudunk tekerni, de biciklit már örököltünk.
A hőemelkedéssel már nem foglalkozom, a fogak száma pedig azóta sem nőtt
Piros, az apás szülésről csak pozitívan nyilatkozom, a párom az elsőtől az utolsó pillanatig velem lehetett, megmutatták, hogyan segítsen a tolófájások alatt (hogyan tartsa a fejemet), elvághatta a köldökzsinórt, fotózhatott néhány perc múlva (igaz, mivel vakut nem használhattunk és persze nem is használtunk volna, csak egy kép lett jó). Vajúdás közben csak ketten voltunk, a kedvesem (azért írom így, mert még nem a férjem) azonban bármikor kimehetett az aggódó rokonságot megnyugtatni. Szóval nagyon pozitív volt minden, valóban bababarát és EMBERbarát volt maga a szülés. A babám végig velem volt és a kékfény-terápiát is mellettem "vészelte át" egy inkubátorban.
Sok sikert a szülésedhez addig pedig kitartás! Kezdek irigykedni Rátok, hogy pocaklakósan "tengetitek" napjaitokat!!!!

Mindenkinek jó nyarat!

sziasztok: Eszter
dirtha
 
 


Sziasztok,
bocsi, visszalopoztam, es lattam, hoyg Afonya erdeklodott az evfolyamtalalkozonkrol. Kép

NAgyon klassz volt, 10 eve vegeztunk Gyorben, mi voltunk az elso hivatalosan muszaki informatikusnak meghirdetett szak. Kép Kb. a vegzettek 2/3-a jott el, furi volt latni a meghizott, megkopaszodott, megkomolyodott csapatot. Kép
Tudom, hulyen hangzik, de en nagyon csóró voltam kollegistakent, es mindig az volt az almom, hogy egyszer visszamegyek Gyorbe es beulok a Klastrom udvaran levo etterembe, mert az olyan elkepzelhetetlenul draga volt nekem minidg is. Es most a ferjem kitalalta, hoyg menjunk el oda egyet kajcsizni. Kép
Roviden osszefoglalva, nagyon klaszul sikerult az a ket nap, amit Gyorben toltottunk negyesben a kisfiammal es a pocakomban novogeto Maszatkaval. Gyor tovabbra is nagyon szep es kedves varos, ugy, mint az emlekeimben. KépKépKép

Koszi a segitseget, es tovabbi jo pocakosodast es babazast Mindenkinek! Kép
Pussz,
Gombóc
gombóc
 
 


Sziasztok!
Judit vagyok,eddig hébe-hóba írogattam ide,de most úgy néz ki,hogy januárban újra megyek a Petzbe szülni.Jó ha írjátok,mikor jó pl ultrahangra menni ez nagy segítség ,mert általában ezren vannak!
Óvárról járok be,de Én csak ide jönnék messzebbről is! Szerintem a mai eü állapotok mellett is jól felszerelt és EMBER- és bababarát kórház.Nekem csak jó tapasztalataim vannak,persze az csalódik aki hotelszolgáltatást vár, én is inkább a hozzáértésre gondoltam.A csecsemősokre is csak egyszer kellett ráförmedni,hogy a gyerekem nem krumpliszsák ,utána már rendben mentek a dolgok.
Írjatok akik hasonló terminussal vagytok,érdekelnének a vélemények!
Sziasztok:Judit
fanniflóra
 
 


Szia Judit!

Kicsit leült a fórum, pedig gondolom nem csak kettesben fogunk szülni az idén/2005 elején a Petzben. Én Mikulásra várom a babám és az első kalandom lesz Győrben ez a szülés (egyébként már a harmadik babánk). Eddig inkább jókat hallottam a kórházról. Talán csak a vizeshelyiségek hagynak kívánnivalót maguk után, de állítólag ebben is van fejlődés. Nővérhiányt is emlegetnek, de ha valóban együtt lehetek a gyerekemmel mindvégig és szabadon látogathatnak, akkor engem ez kevésbé zavar.

Bízom benne, hogy Áfonya nem végleg tűnt el a körből és hamarosan várható tapasztalatait is megosztja majd velünk.

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Szia Judit!

Jó, hogy itt vagy, már megijedtem, hoyg egyedül fogok az idén/2005 elején szülni a Petzben :-).
Jómagam Mikulásra prognosztizálom a gyerkőcöm érkezését. Eddig jókat hallottam a kórházról, legfeljebb a vizeshelyiségeket illették súlyos kritikával. Meg nővérhiányt emlegettek, de ha a gyerek és a látogatók ott lehetnek velem, akkor nem hiszem, hoyg olyan nagyon hiányozni fognak.

Bízom benne, hogy Áfonya is visszatalál majd és beszámol friss tapasztalatairól. Ha jól olvastam, lassan időszerű a babája.

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Az előbb nem akart megjelenni az üzenetem, most meg két példányban is olvashatjátok magvas gondolataimat. Bocs az ismétlésért.

P.

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Sziasztok!

Vagyok, vagyok, csak mar egyre nehezebben viselem el magamKép Tegnap hoztuk el Rekam uj ágyát, ezt az atszokast is kezelni kell, ugyesen adagolomKép Meg igyekszem a lanykaval sokat foglalkozni, mert a napokban "kicsit" hisztisebb volt a szokasosnal. Es tartok tole, hogy osszefugg a teso erkezesevel, biztos erzi, hogy keszul valami.

Piros,
ismeretlenul is grat. az ocsedeknek!
Nekem nagyon horrorul hangzik az "egész éjszakai vajúdás". En 2 ora alatt vegeztem /igaz, nem siettem el a bemeneteltKép/, de az a ket ora eleg kemeny volt, fel napon at biztos nem birom ki. Ez azt jelenti, hogy mondjuk 3 perces fajasai voltak folyamatosan egesz ejjel?!

Egyedullet a szobaban: erre mondjuk annyira nem vagyom. Engem idegesitene, hogy egyedul hagyom a babot, mig pl. tusolok /nyaron, friss gatsebbel ugy orankentKép/. Meg elsoszulokent jol jott egy tapasztaltabb anyuka segitsege.
Es nekem a sok latogatotol is herotom volt. En ejjel szultem, reggel még tartott az euforia, dolgoztak a hormonok, kb. delutan volt, mire ellazultam /volna/. Es akkor jottek es jottek... en meg inkabb aludtam /volna/Kép

Ferji jelenlet: nekem is azt mondtak, hogy soka lesz itt még baba /ket ujjnyirol indultam/, de szoba se kerult, hogy ferj menjen haza. Kulonben is, megtiltani biztos nem tilthatjak meg, hogy bejojjon, max. rondan neznek. Az meg kit erdekel?

Dokit vegulis megkerdeztem, elvallal-e, de a szulesznorol lebeszelt, mondvan, az azt csinalja, amit o mond. Hat kivancsi vagyokKép
Még egy honap hivatalosan. Sok.Kép

Eszter,
Neked is jo pihenest!Kép

GombocKép
Szerintem nem hulyeseg ez a Klastromos-dolog, mindannyiunknak vannak ilyen apro, de megis nagy almai.
Maszatkahoz gratula, es soraidbol ugy vettem ki, hogy a meglepetesezo-kedveskedo ferj is megerdemel par jo szotKép

Judit,
remelem, nemsokara meselek, szerencsere en mar kozelebb vagyok a celhozKép
Nekem rossz emlekeim csak a vizesblokkal kapcsolatban vannak, de az tenyleg eleg gaz volt. Bar errol javareszt meg a kedves "anyukak" tehettek, hihetetlen igenytelenseg volt. Ezen max. az orankenti nagytakaritas segithetett volna.
Na meg talan a hajnali takaritas/takaritonok voltak még kiboritoak. Kivancsi vagyok, mi valtozott e teren.

Mindenkinek olyan nyari idot kivanok, amilyet szeretne. Az en kornyekemen maradhat ez a nem tul nagy meleg, persze eso es frontok nelkulKép

-Afonya
afonya
 
 


Szia Áfonya!

Először is kitartás a végéhez. Jól kitalált dolog ez a kilenc hónap! Van idő megszokni a gondolatot, majd élvezkedni, hogy csak Te érzed a csodát, azután megosztani a pároddal a baba mozgásának már kívülről is látható jeleit és azután még arra is, hogy annyira megund már az összezártságot, hogy "mindenáron" inkább szabadulnál már. A természet biztosan így járul hozzá a szüléstől való félelmünk leküzdéséhez! :-)

Egyszóval szorítok, hogy a frontok ne siettessék az eseményeket.

Pontosították a szüléstörténetet nekem aztán és kiderült, hogy valóban 3 percesekkel küzdött a sógornőm este 8-tól reggelig, de miután nem akart tágulni, ezért egy hatágyas előkészítő (?) szobába tették másik három anyukával együtt és oda nem mehetett be a férj. Gondolom zavarta volna a többieket. Azután már beöltözhetett és az oxitocinos indítási kísérletet már testközelből "élvezhette" és a császárt a műtő üveges ajtaján át követhette végig és a baba mellett lehetett a fürdetésnél/nyákszívásnál majd a feleségével az őrzőben. Így azért emberibb a dolog.

Kit választottál végül (ha nem titok)?

Többieknek is jó pihenést a nyárra!

P.

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


sziasztok,

viki vagyok, van egy 6 honapos kisfiam. en is gyori vagyok, de csak nehaKép))) szuletesemtol ott laktam, de kb negy eve nemeteknel tanulgatokKép
azert irok, mert lenne par elado dolgom, s hatha erdekelne gyorieketKép

mas:
hat a magyarorszagi orvosi rendeloi varogatas eleg kiakasztoKép((( nem tudom miert nem vezetnek be ott hasonlo rendszert, mint itt felenk... itt ugy van, hgoy az ember mindig kap/ker a kovetkezo alkalomra egy idopontot, s arra odamegy, s akkor azert max egy oran belul tuti sorra kerul!!!
szerintem ez mind az orvosnak mind a betegeknek egy esszeru megoldas!!! csak azt enm ertem, miert nem lehet ezt magyarorszagon igy csinalni...
lehet, hgoy a betegeknek kellene kezdemenyezni?!?

na most ennyiKép)

sziasztok es minden jot a gyori varandos es kisbabas mamaknakKép

viki
tvigi
 
 


Sziasztok!

Áfonya!
Semmi! Kép A WC mondjuk nálunk mindig tiszta volt. Hány hét van hátra?

Puszi: Bogi és a 4 és fél hónapos Lili

Kép

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Én egy kicsit kilógok a sorból ahogy elnézegettem a beírásokat, ugyanis én egy boldog Apuka vagyok! Ráadásul ikreink születtek, a 33. hétre.
Természetesen miután győriek vagyunk, a Petzben szültünk mi is, és az a véleményem, hogy le a kalappal a szülészet előtt!
A feleségemet éjjel 11 után vittem be, miután megrepedt a burok, így hirtelen csak az ügyeletes orvost/ ill. szülésznő volt benn, de nagyon rendesek voltak ők is. Nemsokára befutott a fogadott szülésznőnk is, Kópházi Anasztázia, és végig ott volt velünk a vajúdás során. A rendszeres fájások másnap délben indultak meg, és délután fél ötkor megszületett Zsófi lányunk, öt órakor pedig János fiunk. Meg tudjátok őket nézni Zsófi&jános címmel az albumok közt.
Orvosunk dr. Háromszéki József volt, és rá sem tudok egy rossz szót sem szólni. Rendszeresen bejött, követte a vajúdást. A szülést követően is rendszeresen ránézett a feleségemre, pedig elég sokáig benn volt, 2 hétig amíg a gyerekek a koraszülött osztályon feküdtek.
A rooming-in rendszerről ezért nincs is véleményem, de a koraszülöttes nővérek, és orvosok is nagyon kedvesek voltak. Most már lassan két hónaposak a gyerekek, és szépen híznak, erősödnek, a lányom most is itt nyögdécsel a fülembe, érzi a közelgő fürdést :-)

Márti
Kép
hideyoshi
 
 


Szia Kedves Apuka!

Miért lógnál ki a sorból? (Hát egy bizonyos testrészedek kivéve persze Kép Kép )
Te is egy gondos, érdeklődő szülő vagy.

Megnéztem a képeket. Nagyon-nagyon édes babák!
Mennyivel születtek?

Üdv: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Szia Moncsi
Kicsit keson kapcsolodok en is vissza a babanethez, most koltozkodtunk, stb, ugyhogy magamhoz kellett ternem. Remelem, meg itt vagy!
A Kaaliban voltam en is, bar en a "szokvanyos" modon fogantam meg. Sajnos azonban az elso 3 honapban vereztem szinte folyamatosan, es Szalai doktor ur, aki egy igazi uriember, es csak jokat mondhatok rola, azt ajanlotta, mindenkeppen a Kaaliba menjek, mert ok ugye igazi specialistai a korai terhessegnek. En a te orvosodat nem ismerem, parszor jartam Korosi doktornal, es teljes mertekben elegedett voltam az intezet minden dolgozojaval. Ugy gondolom, kelo sullyal foglalkoztak a problemammal, azaz komolyan vettek, de nem remisztettek el azzal, mekkora is a baj. Az asszisztensek is rendkivul kedvesek voltak, es melyen egyutterzoek, ami nagyon sokat segitett abban, h atveszeljem azt az idot. Tenyleg ugy erezhettem, h mindenki mindent megtesz azert, h en az osszel szuljek, es koszonhetoen mindezeknek, ez igy is lesz. Szerencsere most mar (23. hetes vagyok) egy ideje semmi gond, kiderult, h fiunk lesz, es nagyon varjuk mar.
szerintem tehat a leheto legjobb kezekben vagy, ne aggodj, es kitartas!!!
holly
 
 


Kedves Piros!
Remelem, jo tapasztalatokat szerzel Csollany doktorrol. en onnan ismerem, h a rendelointezetben jartam nala parszor, amig nem voltam terhes (azota magan jarok). A masik rendeloben akkor noi orvos volt, amitol en elegge odzkodtam. Sajnos a doktor ur sem volt a legjobb valasztas. Emberi stilusaval nem volt bajom, de ha vizsgalatra mentem hozza, masnapra bekekult a hasam, mert eleg durvan nyomkodta meg. Mondjuk amugy is konnyen bekekulok, de azota se voltam olyan orvosnal, akinel ez elofordult volna. Ugyhogy reszemrol o lett volna az utolso a listan, akit fogadtam volna a szuleshez. Persze ha neked ilyen tapasztalatod nem volt vele, lehet o jo valasztas is.
Bocsi, nem akartalak megijeszteni.
holly
 
 


Sziasztok
Mostmar en is csatlakoznek a topichoz, ugy nez ki, rendezodik a helyzetunk. 31 eves vagyok, most varjuk az elso babat, es nagyon suru fel ev all mogottunk (hazassag, a terhesseg kezdete, lakasfelujitas es koltozes), de a mult heten nyaraltunk egy jot, es hamarosan mar igy lenyugodnak a dolgok. A horvat tengerparton voltunk (most vagyok 23 hetes), fura volt igy nyaralni. Joval kevesebbet furodtem a tengerben, nem is napoztam annyit, alig lett szinem, meg az esti sorozesekbol is kimaradtam, es meg a meleget se birtam annyira. azert jo volt. A fiunk is megelenkult kozben, egyre tobbet mocorog, es egyre intenzivebben, neha kicsit tartok is tole, mi lesz, ha erosodnek majd a kalimpalasai, es tizpercenkent jol hasbarug :-). Mindenutt azt olvasom egyebkent, h a babavaras legboldogabb idoszakaban vagyok, en viszont most atugranek nehany hetet szivesen. Jelenleg ugyanis, bar egyertelmu kismamas hasam van, meg nem akkora, h lelkiismeretfurdalas nelkul vegyek vissza a munkatempobol, ugyanakkor rettentoen faraszt a plusz suly. Erzelmileg is labilisabb vagyok, amit csak fokoz az, hogy a ferjem eppen rengeteget dolgozik, es zero ideje van ram. Ugyhogy nekem valahogy nem olyan konnyu ez. Oktober 29-re vagyok kiirva, ugyhogy a tervek szerint augusztusban meg dolgozom, de szeptemberben mar csak a lefuto munkakat fejezem be. Ugyhogy az augusztust varom nagyon, annak is a veget! Pedig eskuszom, nem vagyok lusta!

Nagyon orulok, h latok itt jo velemenyeket a gyori szuleszetrol, mert asszem, foleg a Kismamat olvasva, olyan kep alakult ki bennem rola, h horror hely, es tul kell elni. Jelentkeztem szuleselokeszitore, gondolom, ha megmutatjak a helyet, en is vilagosabban latok majd. Azt hallottam, h meg vajudokad is van, csak eppen nem engedik hasznalni, mert a kismamak aztan nem akarnak belole kiszallni :-).

Ami az UH-t illeti, nekem is volt olyan tapasztalatom, h csutortokon ugy 11 korul estem be, es fel ora alatt kesz voltam. Legutobb viszont kilenc-fel tiz korul tudtunk csak menni egy keddi napon, es csak valamivel del utan vegeztunk. Pont olyan idoszakot fogtunk ki, amikor sorra erkeztek a berendelt betegek, meg a terhespatologian fekvok kozul is ott voltak sokan, es hat oket hamarabb sorra keritik. Sajnos az asszisztens is eltunt ugy kb egy oras ebedszunetre 11 es del kozt, es a doktornonek meg lassabban ment persze egyedul. Mindezek ellenere nagy elmeny volt, mert ott derult ki, h fiu lesz. Ferjem is bejott, es nagyon vicces volt, ahogy a doktor ur ott mutogatta meg magyarazta neki, melyik alig lathato maszat-folt melyik resze a pici kukijanak :-) :-).
holly
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy kicsit megélénkült a beszélgetés.

Kedves Holly!

Nekem még nem volt rossz tapasztalatom a doki vizsgálati módszerével, igaz nem is nagyon vizsgált manuálisan, amit én egyértelműen pozitívumnak tudtam be, mert nem szeretem, ha nyakra-főre tapogatnak.

Az ultrahangnál eddig háromszor voltam, de még nem sikerült megúsznom 2,5 óránál rövidebb idő alatt. Ráadásul mindháromszor a "bőbeszédű" Nagy Gábort fogtam ki, akiből harapófogóval is nehéz volt valami információt kiszedni arról, amit látott a képernyőn.

Most éppen az AFP eredményért izgulhatok. A legjobb viszont, hogy a napokban megéreztem az első félreérthetetlen megmoccanást is.

Nekem ez az egyik kedvenc időszakom, amikor kifelé még nem egyértelmű (nálam különösen, mert amúgy is elég erős alkatú, mondhatni kövér(kés) vagyok), de én már gyakran érzem, hogy nem vagyok egyedül. Azt hiszem erre mondhatjuk, hogy édes teher. Rosszullét már nem jellemző és súlya sincs még.

Szerintem abszolút nem méret függő, hogy mikor kell/lehet visszavenni a tempóból. Az egyik ismerősöm kb. 3 (!) hetes terhes volt amikor már a férjével adatta fel a csizmáját mondván, hogy ő várandós és nem hajolhat le. Pedig nem volt extra teherbeesés vagy egyéb felmentő körülmény. Olyat is ismerek, aki az íróasztala mellől ment a kórházba és nem koraszülés miatt. Persze biztosan sok függ attól is, hogy megengedheted-e magadnak a lazítást pl. állásvesztés veszélye nélkül.

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Sziasztok!

Kleber, ide írok, ahogy "megbeszéltük", remélem, olvasod.
Szóval a fiamnak három ún. tűzfoltja van, kettő a törzsén, egy pedig a nóziján, ez utóbbit azonban senki sem veszi észre. A gy.bőrgyógyon azt mondták, hogy egyéves korára kinőheti, de esetünkben nem valószínű.
Létezik lézeres kezelés, persze csecsemőkorban nem ajánlják. Úgy gondolom, hogy majd Ő eldönti, zavarja-e a testén, de úgy képzeld el, hogy olyan, mintha két közepes méretű anyajegy lenne, tehát semmi különös.
A tűzfolt a baba homlokán nagyon gyakori, sőt a tarkóján is, előbbit a baba méhen belüli elhelyezkedése, utóbbit maga a szülés idézheti elő.
Na, most megyek, még mindig fent vagyunk,és ma semmit nem aludt szinte a Rosszcsontom.
Az e-mail címemet megadtam, részletekről majd "személyesen". Édes a kisfiad!

Pusz: Dirtha
dirtha
 
 


Szia Bogi!

Születéskor Zsófink 2110 g, 44 cm volt, Jánosunk pedig 2120 g, 46 cm volt. Apgarjuk 7/9, illetve 8/9 volt.
Tegnap voltunk tanácsadáson, ahol már 4118g volt a lányunk, a fiunk pedig 4113g. Úgyhogy továbbra is folyik a fej-fej melletti küzdelem :-)
Magasságban János tartja a különbséget, 54cm míg Zsófi 52cm.
Nemsokára, 3nap múlva 2 hónaposak leszünk, akkor majd rakok fel még képeket róluk az albumba.

Márti
Kép
hideyoshi
 
 


Sziasztok!
Hideyoshi! (Jó, ha így szólítalak?)
Szépek a gyerkőcök, és tényleg gyorsan fejlődnek. Lili 2 hónaposan 4600 g volt, úgyhogy gyerkőceid tényleg igyekeznek behozni azt a pár hetet.

Holly, Piros!
Gratula a babátokhoz.

Az én kislányom már ugye 4 és fél hónapos, de az én terhességem sem volt semmi. Ennek ellenére nagyon szeretnék újra terhes lenni Kép (Biztos hülyének néztek most)

Bár biztos visszaolvastatok, de öszegzem a velem történteket.

Tavaly februárban volt egy vesztésem. Márciusban lebénult az arcom jobb oldala, egy, a sárvári fürdőben összeszedett vírustól. Júniusban megint teherbe estem, július 3-án vérzés miatt 1 hét kórház. Nem kaptam semmi gyógyszert, csak nyugtatót, és fekvés. Fenyegető vetélés veszélye elmúlt, de nagyon vigyáznom kellett magamra, az orvos szerint feküdnöm kellett volna. Tudni kell, hogy június 28-án költöztünk ki a frissen elkészült családiházunkba Győrújbarátra, és még berendezkedni sem volt időnk, amikor kórházba kerültem. A férjem nagyon rendmániás, és már a kórházban sorolta, hogyha hazamegyek, milyen könnyű munkákat kell megcsinálnom, mint pl. ablakpucolás, törölgetés, porszívózás, mosogatás, mosás, stb. Még egy listát is készített nekem, hogy mit kell megcsinálnom!
Na lelkileg ez az időszak volt a legnehezebb.
Én, aki elhatároztam, hogy boldog kismama leszek, sokat beszélek a babámhoz, és mindent megteszek, hogy jól érezzem magam, állandóan bőgtem, feszült voltam, hiszen, ha szembe szálltam a férjem akaratával, és mondjuk nem mostam fel 1 nap, akkor azon izgultam, hogy mit fog szólni ha hazajön. Szégyen, de úgy voltam vele, hogy bár haza se jönne.
Aztán állandóan rosszul voltam, hánytam, ráadáasul az új ház új szaga sem tett jót. A spejz volt a rémálmom. :-)
Kb. 5-6 hónapig tartottak a rosszullétek. Sokáig nem tudtuk, hogy mink lesz, én nem is akartam tudni, de aztán rábeszéltek, hogy nézessem meg.
Az AFP rendben volt, aztán 24 hetesen a cukorvizsgálaton elbuktunk, szigorú diétát kellett tartanom. Ennek köszönhetően én fogytam-fogytam. Egyetlen kismama ruhát nem kellett vennem, mert ugyan a pocakom nőtt, a többi testrészem összement, így jók voltak a nadrágjaim is. 20. héten éreztem egyértelmű rúgásokat, és akkor már a pocomon is látszott. Ekkor mondható, hogy a férjem számára is fordult a kocka, így már nagyjából bele tudta élni magát, hogy tényleg van ott bent valaki.

Minden UH-ra jött velem, az utolsót kivéve. Nekem az a tapasztalatom volt, hogy minél előrehaladottabb volt a terhességem, annál többet vártam. Pedig minden alkalommal reggel 7-re ott voltam. Először csak fél órát vártunk, aztán 3/4, aztán 1, másfél, 2-3, majd az utolsónál 6 órát!!!!

Aztán valahogy eljutottunk a végére, bár Lili úgy döntött, hogy 16 nappal előbb jön. (Megvolt az oka, családi dolog miatt, állandóan ideges voltam, keményedett a hasam, és elindult a lepény a maga útján, a köldökzsinór Lili nyakára volt tekeredve) Aznap éjjel 1 órakor feküdtünk le aludni egy nagy lelkifröccs, és kupaktanács után, és 2 óra 10 kor elfolyt a magzatvíz. Férjem dühös volt, hogy tudta, hogy akkor kell majd menni, amikor semmit nem aludt Kép Aztán persze megnyugodott, mikor fel is fogta, hogy mi a helyzet. A víz rózsaszín volt, vagyis véres. Telefon szülésznőnek, azonnal menjek be, de azért nem kell sietni, csak nyugodtan.
Beértünk 4 óra körül, megvizsgáltak, és rákötöttek a szívhang és fájásmérőre egy órára. A fájások rendszeresek voltak, de Lili szívhangja aggasztó volt. Az ügyeletes doki azt mondta, neki jók ezek a szívhangok, mert készül haza. A szülésznőm viszont ragaszkodott ahhoz, hogy hívjuk fel az orvosomat. Ő be is ért 7 órára, azonnal rohant hozzám, és azonnal mentünk a műtőbe. Addigra már legalább 3 orvos körülugrált, és pedzegették, hogy császár lesz. Iszonyúan féltem, én nem akartam császárt, és vajudókádat akartam és labdát. Remegtem a félelemtől, aztán amikor beadták az epidurált (nem éreztem semmit), megnyugodtam. Attól féltem ugyanis a legjobban, a többitől egyáltalán nem. Úgyhogy 7 40-kor meg is lett Lili.

Szép, egészséges baba lett.

Holly!
A vajúdókádat minden további nélkül lehet használni, csak éppen a kismamák nem akarják. Félnek, hogy nem tudják kifertőtleníteni, pedig amint kiszállsz, nekik azt meg kell tenni. Ha kéred, beleengedik a vizet, és ha Te nem szállsz bele, nekik akkoris ki kell fertőtleníteni, és ugyanúgy végig kell csinálni minden procedúrát. Én bizony kipróbáltam volna.
A szüléselőkészítőre mindenképp érdemes eljárni. Sok hasznos dolgot tud meg az ember, még akkoris, ha minden erről szóló könyvet kiolvasott már.

Vannak Lili születéséről képek:
http://web.different.hu/partners/gyacse/jaksy/

Üdv: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!
Nem feledékenységből tüntem el egy hétre,hanem nyaraltunk a Balatonon,és ott nem tudok levelezni.Így hát bocs!
Hajrá Áfonya neked már közel a győzelem.Piros még szegény járhat -Velem együtt- klassz ultrahangos vizsgálatokra.Nem értem itt miért nem lehet időpontot kérni? Eddig még nem sikerült 2-3 órás várakozás nélkül megúsznom. Ma voltam orvosnál,megis kérdezte hol jártam eddig, végül Február 6-ra írta ki a babát.Holnap kell mennem uh-ra,majd megírom mi volt.
A kórházzal egyébként elégedett voltam,de nem kell sokat várni tőle.A folyamatos látogatás jól hangzott, de a valóságban horror volt,nem volt egy nyugodt percem! Most már korlátozom a létszámot.Sziasztok:Judit
fanniflóra
 
 


Sajnos mi is mindig rengeteget vártunk az Uh-on :-(

Márti
Kép
hideyoshi
 
 


Kedves Piros, és Farkasbogi!
Köszönöm a tapasztalatok leírását! Jelenleg napról napra nagyobb a hasam, úgy néz ki, többet fogok hízni, mint az ideális lenne... Eleinte ez nagyon aggasztott, de már nem érdekel. Amúgy nem falok sokat, csakhogy hormonhatásokra nagyon hízom (az első 3 hónap alatt a vérezgetések miatt progeszteront szedtem, úgyhogy a többi kismamával ellentétben én akkor is híztam). Baba folyamatosan mocorog, minden rendben van szerencsére. Holnap megyek orvoshoz, de sajna a védőnőt most ki kell hagynom előtte, dolgoznom kell. Majd a jövő héten pótolom. Biztos nem kapok ezért dícséretet.
Remélem, jól vagytok!
Bogi, ami a következőt illeti: egy ismerősömék valahogy abban bíztak, hogy a szoptatás alatt nem lehet teherbe esni. Talán egy év pár hónap lesz így a két gyerekük között, de nem bánják. Úgyhogy én azon sem lepődnék meg, ha MIELŐBB szeretnél újra babát :-))
Piros, igazad van az édes terhet illetően. Csak lépcsőt mászni ne kellene!
holly
 
 


Sziasztok!
Nagyon örülök, hogy találtam egy győri fórumot, amit eddig olvastam, az úgy tűnt, hogy szinte mind bp-i...
Én még nagyon kezdő versenyző vagyok, úgy a 7-8 hét között, de még dokinál sem voltam, mert szabin van.
Meg valahogy még nem is tudom beleélni magamat a dologba, nem lelkesedem, inkább csak csendesen figyelgetek. A párom bezzeg!!
Tünetem sincs, csak az allergia zavar "kissé", nagyon köhögök meg hatalmasakat tüsszögök.
Ja, a hízásról már nekem is van élményem, ugyanis nem sportolok mostanában, ez viszont rajtam gyorsan meglátszik, úgyhogy nem is a gyerkőc miatt, de már van hasamKép
sziasztok, ttika
ttika
 
 


Sziasztok!
Na mostanra sikerült végigolvasnom a régebbi leveleket, és mindenkinek próbálok válaszolni.Először is a legfonfosabbat: voltam uh-on és megvan a baba,szépen ver a szíve és még integetett is a kis végtagkezdeményeivel!Én csak mostantól kezdem felfogni,hogy ebből Baba lesz! Kicsit félek is a jövő évtől,mit fogok kezdeni egy 4 és 2 évessel és a picivel?! Aki hasonló cipőben járt kérem bátorítson!!
Piros, remélem Veletek is minden rendben.Én is császárral szültem kettőt,és most már a 3. is bztos így fog születni.Ha érdekel vmi ezzel kapcsolatban,szívesen írok.
Ki,hogy van? Írjatok: Judit
fanniflóra
 
 


Kedves Judit!
Magamra (is) veszem, amit kérdeztél, és elmondom, hogy kissé megnyugtatott, hogy a 3. gyerkőccel is egy UH után kezded csak felfogni a babát. Én még nem tartok ott, és nem is érzek semmi eufóriát, csak csendben figyelgetem magamat.
Hogy vagyok: eddig semmi különöset nem éreztem, viszont azt nem tudom eldönteni, hogy vajon a "nehézlégzés" (mintha állandóan ülne valaki a mellkasomon)a terhesség velejárója, vagy az allergiáé. Utóbbit nem tudom a szokott gyógyszerrel kezelni, mert nem szabad, viszont így emiatt kissé szenvedek. Látom, hogy neked már van némi tapasztalatod, ezért gondoltam, hogy megkérdezem.
EGyébként a fórumozásban is teljesen tapasztalatlan vagyok...
Azért az nem semmi, hogy lassan 3 gyerkőcöd lesz!! Én valahogy úgy gondolom, hogy már belerázódtál a két gyerek "rendezésébe", és akkor talán már a 3. nem okoz olyan nagy változást, mint pl. egyről a kettőre..? Ezt csak gondolom, nincs tapasztalatom, bár én is 3. gyerek vagyok, de hát az más..Kép
szia, ttika
ttika
 
 


Szia Ttika!
Gratulálok a Babádhoz ,remélem állandó levelző leszel mert kb.2 hét lehet a babáink között!
Írod,hogy nő a hasad.Végül is ezt akartad nem? Na de viccen kívűl a korai szűk ruhákat a rossz emésztés okozza,és főleg az elején zavaró.Próbálj meg könnyen emészthető ételeket enni,gyakran de keveset.Hányinger semmi? Tegnap volt a mélypont nálam:migrén rosszullét,hányás.Eddig semelyikkel nem voltam ilyen rosszul,szinte úgy telt el 9 hónap ,hogy észre sem vettem.Úgy látszik öregszem.
A hízással vigyázz,mert könnyen jön,de hidd el 10-12 kilónál többet nehéz leadni!A terhesség vége is alig megterhelő ha kisebb a súly.Pláne Neked az asztma is ront a légzésen. A jó a dologban,hogy téli babák lesznek,hidd el a kánikulában a 9. hónapban csak a tus alatt bírtam megmaradni!
Mikor mész ultrahangra?A vizsgálatot szívesen felveszik Nektek videóra-sőt a 12. héttől a párod is bent lehet-,de előtte be kell fizetni egy csekket,amit előre kell kérni! Ha meglátod a picit nem lesz hiányod az anyai érzésekben hidd el! Sok sikert írdd meg mi van Veletek!
A többiek biztos nyaralnak, vagy már itt az IDŐ?/Áfonyáról tud valaki?/
Sziasztok:Judit
fanniflóra
 
 


Kedves Judit!
Köszi a kedves szavakat, igyekszem odafigyelni, hogy mit eszem, mindig is sok gyümölcsöt ettem, talán most sem lesz vele gond. Emésztéssel sem nagyon volt soha. Szerintem nem vagyok asztmás, csak iszonyatosan sokat köhögök, talán az allergiától, amit a terhesség miatt nem kezelek gyógyszerrel. Holnap megyek allergia szakrendelésre, ott talán adnak olyan tippet, ami segít, mert tényleg nehéz.. éjszaka felébredek és órákig köhögök. A házidoki írt egy asztma elleni gyógyszert a múlt héten, hogy az majd segít, de attól fulladtam, mert amint elhagytam, újra lett levegőm, és leszálltak a mellkasomról.Kép Akkor inkább a köhögés!
Gőzöm nincs, mikor megyek uh-ra, mert még a nőgyógyászhoz sem jutottam el, mikor elmentem, kiderült, hogy szabin van, 1 hét múlva lesz. Lehet, hogy csúnyán fog rámnézni?Kép De sokaktól azt hallottam, hogy elég a 8. hét körül elmenni először, hát akkor meg nem tudtam..
EGyáltalán nem bánom, hogy télen lesz nagy pocakom, mert imádok és szoktunk is vízitúrázni, és így idén tavasszal még eljutottunk kettőre. Most már sajna nem merem bevállalni, mert én vagyok a kormányos, és ahhoz komoly hasizom kell!
Képzeld, eddig még tényleg nem volt hányingerem, remélem, megúszom..viszont gyorsan fáradok, és álmosodom.
A két gyerek tudja már, hogy lesz kistesó? És hogy tudják feldolgozni a hírt?
Te nem mész szabira? Mi két hét múlva szeretnénk, már nagyon várom!
Szia, ttika
ttika
 
 


SZiasztok Sorstársak!

Elnézést a hosszasabb hallgatásért, de elmenekültünk kicsit a lépcsők elől (mi a harmadikon lakunk és nincs lift viszont van egy másfél évesem, aki nem mindig akar saját lábonjönni és egy hatéves aki meg állandóan vágtatna előre és fentről kiabál, hogy mikor megyünk már, képzelhetitek).

Most a Balcsi partján élvezzük a nyarat. Egy hetembe került,hogy megtaláljam a teleházat és kapcsolatot létesítsek a notebookom és a világ között. De megvan.

Jelentem az AFP eredményről nincs hír immár két hete, állítólag az Győrben azt jelenti, hogy minden rendben. Doki nálam is szabin, így majd csak 19-én megyek újra hozzá és előtte ultrahangra.

Kedves Judit!

Örülök, hogy van valaki aki szintén zenész és harmadikkal vállalkozik császárra, mert engem nagyon le akart beszélni a rokonság, mondván veszélyes ennyi vagdsás a hasamon. A dokim szerint túlélhető és hálisten elég jól gyógyultam az előzőekkel is. Igaz a túlsúlyom és a korom (34 év) nem előny. Nekem valószínűleg ez lesz az utolsó mindenképpen, így igyekszem kiélvezni minden percét. Még a reggeli szagérzékenységet és öklendezést is próbáltam a baba életjeleként megélni. Azért ehhez már nagyon pozitívra kellett hangolnom az agyam.

Nálunk a nagyobb lányom tudja a babát és szerencsére anyósomékkal egyidőben tudta meg a hírt mert elsőre azért nem volt valami lelkes, hogy újra lesz egy is trónbitorló, de az általános örömöt látva azt hiszem beletörődött. Mostanra sok puszt kapott már a pocakom és nem felejt el emlékeztetni, hogy ne emelgessem a Sárát (a jövendő középső), mert árthat a babának.

Azt még elképzelni sem tudom hgyan fogok bírni hárommal, mert a nagy, a lényegi különbség szerintem a kettőhüz képest, hogy egy átlagos anyának csak két keze van és a házaspárnak csak két felnőtt tagja, hogy gyerek után fusson, ha egyszerre megindulnak. Így az egyikre mindenképpen szépszóval kellene tudni hatni és ez azért necces.

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Sziasztok!
Sajnállak szegény Tika az állandó köhögésért,de csak tudnak rá vmi megoldást.Én is örülök a téli pocaknak,elég volt 2X a kánikula.Képzeld 19.-től béreltunk kenut BP-en és a Szentendrei-szigetet fogjuk megkerülni.Férjem váci és sokat evezett erre,kicsit nosztalgiázik.A sátorban alvást a szúnyogok miatt nem várom,de majd megírom milyen volt.
Piros!
Klassz,hogy Neked is 2 lányod van,kiváncsi vagyok mik vannak a pocakokban? A nagy sejt valamit,de a 4.születésnapja lesz a héten,akkor mondjuk el Nekik a kistesót.Az Anyukámnak is nemrég újságoltuk,hát nem volt túl lelkes! Szerinte 2 is elég,meg végre ráértünk volna néha ,utazni stb.Remélem idővel jobban fog örülni.
Egyébkénz sem vagyunk normálisak! Ma este sétáltunk a házak között a gyerekekkel és képzeljétek találtunk egy kóbor kutyát.Úgy néz ki mint a Benji a régi sorozatban/puli talán?/,csak hófehér.-lesz a fürdés után.Így hát holnap állatorvost keresek,meg kutyakozmetikust.
Szerda este megyunk a Balcsira,ha utána sokáig nem jelentkezem,akkor nem találtam inernetet,de 26.-án jelentkezem.
Veletek mi újság?Mindenkinek jó nyaralást!
Judit
fanniflóra
 
 


Sziasztok!

Mi is megjöttünk a vizitúráról. Lili nagyon élvezte a dolgot. (Mi nem eveztünk, csak a táborban voltunk.)
Egyébként nagyon tutik a szúnyogriasztó spray-k. Nekem összesen 2 szúnyogcsípésem lett. Csak este jönnek a szúnyogok, nap közben békén hagynak.

Olyan furi, hogy nemrég még én is pocaklakóval írogattam, most meg már 5 hónapos a leányzó.

itt vigyorog mellettem, és rugdalózik.

Na puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!
Hála az égnek, végre készen van a konyhánk (előtte csak a totál üres helye tátongott!), úgyhogy két hónap után ismét ehetünk rendes kaját. Főzök is végre, salátákat is lehet összerakni, így jobban figyelhetek én is arra, mit eszem.
Amúgy utánakérdeztem a hízás dolognak a családban, és eddig mindenkinyugtatott, hogy alapvetően nem kell aggódni, a szoptatás annyi energiát emészt fel, hogy még az is visszaállt a rendes súlyára, aki 25-30 kilót hízott - persze nem azonnal, de úgy valamivel több, mint fél év alatt. Húgom viszont az ideális tartományon belül (9-12kg) hízott csak, hát ő meg mostanra (egy év telt el) annyira sovány, hogy az már túlzás, jól az eredeti súlya alá ment. Persze ha valaki nem szoptat, akkor úgy nehezebb. Szóval a begyűjtött infó alapján amellett vagyok, h ha az ember nem eszik kettő helyett, és nem nassolgatásból hízik, akkor előbb-utóbb úgyis leadja, amit a terhesség alatt felszed. ellenben ha valaki a terhességet jó ürügynek tekinti a nagy evésekre, annak akadhatnak gondjai.
Mit gondoltok erről? Ismertek hasonló példákat?

Kedves Bogi!
Igazán dícséretre méltó, szerintem, h egy 5 hónapos babával már el mersz menni táborozni!!! Mindig jó példának veszem, ha valaki nem akar gyógyegeret nevelni a gyerekből! Én nem tudom, h ennyi idősen vállalkoznék-e rá, de jövő nyáron mennék vele nyaralni (okt végére várjuk).

Az orvosom nekem is nyaralgat, addig is megadta, kihez forduljak, ha gondom lenne. A héten kell mennem a cukorivós tesztre. Irtózom a gondolatától is. Remélem, nem lesz gond az eredménnyel.
Bogi, te írtad, h "elbuktatok" ezen a vizsgálaton. Volt valami más, felismerhető jele, h nem volt rendben a cukrod, vagy csak a vérvizsgálat mutatta ki? (pl h mindig szomjas voltál, vagy gykran kellett wc-re menned, vagy mittudomén) Kicsit tartok is ettől a teszttől, bár sose volt ilyen gondom.
Puszi mindenkinek
H
holly
 
 


Nagy dolog ez a teleház, nagyon bírom. Igaz kicsit rémisztő, ha belegondol az ember, hogy milyen net/számítógépfüggővé lehet válni seperc alatt. Kb. három hete egy hétig nem volt gépünk, mert beszívtunk egy vírust és újra kellet telepíteni az oprendszert és nagyobb stresszt jelentett, mint a foci EB elviselése!

Judit!

Már én is nagyon kíváncsi vagyok a pocaklakó nemére. Csak nem tudom minek is szurkoljak. Párom közölte, hogy neki már csak lány kell, mert nálunk már a hatéves is szajkózza, hogy "egy leánygyermek legszentebb kötelessége, hogy imádja az apját". Ezt én hoztam a saját családomból, ahol legnagyobbként egy húggal és egy öccsel dicsekedhetek. Természetesen a harmadik lett fiú. Azt hiszem én szívesen kipróbálnám, hogyan imádja egy fiú az anyját, bár a családban nincsenek jó tapasztalatok a menyekkel és a párom szerint is borzalmas anyós leszek. Ez van. Ti mit szeretnétek?

Az allergia engem is kínoz, érdekes módon a szoptatás segített elviselni. A terhesség alatt csak kalciumot tudtam inni, azt viszont napi rendszerességgel tettem.

Most mennem kell, mert a kisebb épen a hintaággyal viaskodik és tartok tőle, hogy ő fogja a rövidebbet húzni.

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Kedves Holly!

Hozzád "szólok", a várandósság egyéb örömeit úgyis megosztjátok egymással, nekem most egy tíz hónapos mindennapjai az aktuális téma, de senki nincs most a győri csapatból úgy tűnik ebben a témában.
Szóval, a cukortesztről és lehetséges eredményeiről: 7,8 érték feletti eredménnyel diétára fognak. Nekem pontosan 7,8 volt, ezért biztonság kedvéért - a baba egészsége érdekében - fogyiztam. Semmilyen jele nem volt a cukorbetegségnek, előfordulhat fehérje a vizeletben és aceton, előző nekem nem volt egyszer sem, aceton viszont végig(!!) a 27. héttől. A cukorra fogták először, de az értékek jók voltak, így nem foglalkoztak vele. Nagyon izgultam, hogy lesz-e valami gond ebből kifolyólag, de semmi baj nem történt hál'istennek.
64 kg- mal kezdtem a terhességet, a diéta elkezdésekor, tehát nagyjából az 5. hónap végére 70 kg voltam. A diétának köszönhetően nem voltam 66 kg, mire szülni mentem. MINDENHONNAN LEMENT A FELESLEG!!! sose néztem ki jobban, mint amikor kijöttem a kórházból (52 kg). Mindenkinek ajánlanám! Persze néha sok volt a lemondás. De messzire kalandoztam, nem ezt kérdezted.
A szoptatás és a súlycsökkenés kapcsolatáról: én is hittem benne, nem ettem eszetlenül szülés után sem, de nekem nem jött be. Kb. 6 kg-mot híztam azóta, persze lehet, hogy tényleg soványan jöttem ki a kórházból.
Szóval: egyél mértékkel, és nagyon vigyázz a görög- és cukordinnyével, arra különösen érvényes a "mértékkel". További kellemes terhességet mindenkinek!
Mi is nemsokára megyünk nyaralni, a horvát tengerpartra, lehet, hogy nekem nem lesz nyaralás az örökmozgó mellett, de megéri!
Legyetek jók, sziasztok: Dirtha
dirtha
 
 


Sziasztok!
Elmentunk nyaralni!A vizitúra idejére a Nagyi vállalta a piciket,remélem az idő is megjavul.
A talált kutyát szinte kopaszra nyírták,de nagyon aranyos gyerekbarát és teljesen egészséges. A most divatos bolognese és puli v uszkár keveréke lehet,majd csinálok róla képeket ha szebb lesz.Mindenkinek jó babázást addig!
Sziasztok:Judit
fanniflóra
 
 


Sziasztok!

Piros!
ÉN is 19-én tudok csak dokihoz menni, nem lehet, hogy ugyanoda? Vagy csak minden nődoki ekkor jön vissza szabiról? (Likár Zsolt)és ha ő, mi a véleményed?

Nagyon irigykedek mindenkire, aki vízközelben van (mondjuk a Balaton annyira nem csábít)Én túrát szoktam vezetni a Rábán, na már most az azért szinte vadvíz és kormányosként sajna kell a hasizom és sokan mondták azt, hogy az első 3 hónapban nem lehet megterhelni, mert vigyázni kell. Lehet, hogy nem is igaz ez? és akkor hiába tartóztatom meg magamat? Mondjátok, hogy tényleg vigyázni kell, és akkor kicsit megnyugszom!!!

Voltam az allergiás dokinál, szerintem tényleg ő is az, csak a betegekre..Kép úgy egy órát vártam a 2,5 perces bentlétért, rám sem nézett és úgy írt asztma elleni belélegző kütyüt. Ennyiből meg lehet ezt állapítani?? Na, ha tényleg használ, akkor a fentieket és még a le nem írtakat is visszaszívom.
Piros! Egyébként a náthára orrsprayt kaptam, ami elsőre már használt, kaptam éjjel levegőt!!

Azt hiszem, hogy elkapott a nagyevés. Egy kicsit ég a gyomrom, amire a legjobb, ha eszem vmit. És ha elkezdem, akkor képes vagyok 2-3 szelet kenyeret is megenni. Joghurtokra rá sem bírok nézni, csak "szilárd" táplálékra. MÉg szerencse(?) hogy az édességre nem vágyom. De azért ez mégis aggasztó.. Hogy lehet ezt legyőzni? Eddig úgy tartottam kordában a formámat, hogy sportoltam heti 3x, de most du-ként csak az alvásra tudok gondolniKép
sziasztok, tika
ttika
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: