Új privát üzeneted érkezett!

Enikő: Nagyon édi Eszter baba és nagyon jó a kép is. Én egyelőre nem teszem a kiságyba a babócát, de Barni hason is aludt de nekünk van légzésfigyelő szóval nyugodtan altattam hason.

Lányok: Ma Bius kb. 10-től 3-ig kisebb nagyobb megszakításokkal sírt. Épp elaludt volna erre fájdalmas arcal sírt egyet meg rúgkapált. Ez már a hasfájás vagy lesz ennél rosszabb is? :(

Vicky: Én is sírós vagyok, pedig szerintem nem rossz baba Bius. Akkor sír ha tényleg van baja, különben elvan.
Ha nincs baja nem gond neki ha nincs kézben. Általában megnyugtatom ha bibi van és leteszem. Türelem játék, de nem bánom. Nappal szívesen.

Ani: Nagyon édi vagy!!! Köszi megnyugattál. Ma sajnos sokat sirdogált a kisasszony. Aludni akart és hirtelen elsírta megát és rugkapált vagy mi. Hasfájás igaz?
De szerencsés vagyok így mert:
1. nappal van neki
2. nem egyfolytában sír, hanem amikor görcsöl.
Csak ennél rosszab ne legyen. Esküszöm tartom a 3 órákat csak ennél rosszabb ne legyen.

Kérdésem a több gyermekes anyukákhoz. Mostanában az a bajom, hogy úgy érzem elhanyagolom a kisfiam pedig nem. Direkt jobban odafigyelek rá, csak mivel a gondolataimat Bius tölti most ki lelkiismertfurdalásom van. Másnak is volt ilyen?

Alexa: Jobbulást Martinkának! Dehogy utált meg, de nagyon tud fájni tudom.

Kriszti: Jók a képek! :)

Ágica: Persze, jöhettek ha gondoljátok :)

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Sziasztok

Ezer bocsánat,hogy így eltűntem :oops: :oops: :oops: .Nem is olvasgattam,csak néha-néha bekukkantottam,de már sajna nem emlékszem csak egy-két dologra amit írtatok.
Nem voltunk semerre a hétvégén,de így is elröpült az idő.
Mi jól vagyunk.
Sajna most idegeskedhetünk,mert a héten kiderül,hogy apa maradhat-e a munkahelyén vagy sem.Autóiparban dolgozik és a helyén is leépítések vannak ötük közül hármat elküldenek.Ő az egyik esélyes,de bízunk benne,hogy nem.Nem vagyok kétségbeesve.....még :? ,majd csak lesz valahogy.Ebből is kimászunk.

Mégegyszer bocsi,hogy nem olvasok vissza és nem reagálok senkinek,de most se időm,se türelmem nincs hozzá.Majd innentől megpróbálok bekapcsolódni.
Vendég
 


Noelt eléggé összezavarta ez az óraátállítás.Előbb kel egy órával :?

Tanácsot szeretnék kérni tőletek:
Noel fülét néha picit büdösnek érzem,van hogy erősebb van hogy egyáltalán nem érezni.Nem fájlalja,nincs semmi gondunk nem is mondanám,hogy túl váladékos lenne,nem rázza a fejét és nem kapkod oda.Főleg a reggeli ébredés után érzem és elég zavaró.
Volt vmelyikőtök hasonló helyzetben vagy hallott vki ilyesmiről?
Lehet jövőhéten azért megmutizom egy fül-orr-gégésznek.
Vendég
 

 
 

Mintmár írtam nem igazán olvastam vissza.De azért rémlik,hogy az altatásról volt szó.

Noel eleinte nálunk szépen elaludt a kiságyban.Atán elkezdtek jönni a fogai és akkor annyira gyötörte,hogy csak kézben tudott elaludni,illetve akkortájt volt nagyon lázas beteg és a kezemben aludt.
Talán azóta nem alszik el úgy,hogy lerakom az ágyba.De engem ez nem zavar leülök az ölembe veszem énekelek neki és cirógatom,ha végképp nem alszik el akkor bevetem a cicit és attól már nyomja is a szunyát.Van hogy csak elfekszek vele a nagyágyon és cirógatom a hasát és így összebújva elalszik.Én imádom ezt a helyzetet.Fogom átrakom a kiságyba és alszik tovább.
Este fürcsi után cici jön eközben szinte mindig elalszik,ha már alszik felveszem a melkasomra ilyenkor ahogy függőlegesbe kerül általában egyből bufizik is.Így vagyunk még fél órát aztán leteszem a kiságyba.
Egyelőre nekünk jó így,sőt :wink:
Vendég
 


sziasztok,
hát, kicsit én is lemaradtam, de a múlt hét nagyon hektikus volt :shock: Itt voltak a kútfúrók, Apukám hétfőtől gödröt ásott, aztán pénteken jöttek a kőmüvesek is csinálni a lábazatot, meg anyósom, vigyázni Bencére én meg konyhatündért játszottam... hát, a keresztelő jól sikerült, mindenki jól érezte magát, csak én voltam mérgezett egér és csakúgy mint az esküvőnkön, most sem emlékszem túl sokra. Zizi voltam, hogy minden rendben legyen, mindenkinek legyen mit enni, inni, Bence se sírjon, ő is jól lakjon... szóval örülök, hogy túl vagyunk rajta. Majd hozok képeket, csak le kell kicsinyíteni :shock:

Gabi,
nagyon drukkolok, hogy ne a párod legyen a kiszemelt!!!!! Remélem minden rendben lesz!!!
Noel fülecskéjére nem tudok okosat írni, Bencének nem büdös, de folyton zsíros és szappanos, holnap meg is kérdezem a védőnőt, hogyan ápoljam, mert útálom, hogy nem piszkálhatom ki :shock:
Hogy van a kiskecske??

Tündike,
örülök, hogy jól vagytok!!!!!! TEjcsi ügy?? Hát, azt hiszem, ez a hasfájás... Infacol, Espumisan, masszázs, édeskömény tea, s egy hónapos kórtól angol víz.. Mi ezeket használtuk, úgy érzem használtak.
Nem hiszem, hogy elhanyagolod Barnust, de egyértelmű, hogy ezt érzed, hisz meg kell osztanod a figyelmet, amit eddig csak neki szenteltél! Kitartás, nagyszerű anyuka vagy és Barnika tuti imád!!!! Hogy viseli Biust????

Ágica,
juj, szegény Dorka, de örülök, hogy már jobban van. Székletlágyító a zabkorpa is, és ha a joghurtba vagy valami ilyesmibe rakod, akkor észre sem veszi!!!

Ani,
háááát, kitartás az altatáshoz!!! Remélem nálunk nem lesz szükség ilyenre!! Szerintem nem lehet minden babával ugyanazt csinálni, ne fájdítsd nagyn a szívedet, ha nem megy!!! Roninak szüksége van a közelségedre!!!!
Csütörtökön torna? Mi megyünk! Mártiék nem most kapnak oltást?

Enikő,
nagyon tetszik a kép Eszterkéről. Hú-ha, hát nem lehet kellemes a cicigyulladás!!! És lehet rá hideget tenni???? Nekem a kórházban azt mondták, hogy csak meleggel borogassam, zuhanyozzam és masszírozzam ki a csomókat (nekem az elején volt ilyen).

Andesz,
lassan vizsgázol!!! Nem semmi, jó hamar megcsináltad!!! Profi vagy!!! Mikor jöttök csákvárra??
Vendég
 


Alexa,
sajnálom Martinkát, remélem nem komoly és mielőbb meg fog gyógyulni!!! Ne bűntesd magad, nem utál, csak a porszívót nem szereti!!! Mostanra már biztos megbékélt és oda is bújt hozzád!!!!

Melinda,
szép helyeken járhattatok!!! A csókakői képek is szupik, mi is jártunk ott a nyáron, alig bírtuk feltolni a babakocsit :shock:

Vikcy,
nálunk ugyan ilyen volt a helyzet!! Én sírtam az első napokban és azt sem tudtam mit csináljunk. Vissza akartam vinni Bencust a kórházba :shock: , de aztán Apa nyugalma engem is megnyugtatott és túléltük :wink: Biztos ügyes vagy, csak hát tényleg szokni kell a kinti világot

Orsi,
nagyon drukkolok,, hogy minden rendben legyen az uh-n!! Gyere és majd mesélj!!!
Vendég
 


Rólunk:
Bence keze a kórházban elég sokat remegett, akkor azt mondták hogy izomgyenge, a gyerekorvosunk szerintm pedig kötöttek az izmai, ezért tegnap elvittük egy szakorvoshoz, aki szerint minden rendben, de alacsony az ingerküszöbje, és stresszhelyzetben valóban feszesek az izmai (node szerintetek melyik babának nem feszes, ha ideges :shock: ).
No sebaj, most majd járunk relaxációs babamasszázsra és kádterápiára. Remélem élvezni fogjuk, csak kár, hogy budakalászra kell menni... három óra utazás és Apa is jön velünk, mert családépítés is a foglalkozás :P
No megyek, mára már eleget írtam :lol: :lol:
puszi mindenkinek!
Vendég
 


Sziasztok!

Szerencsére eltellt ez a mai nap is.Nagyon elfáradtam, nemrég értem haza.

Lenne egy kérdésem: A vonalzóm alá hogy tudnám beírni a drukkos eseményeket?Mondjuk doki? Köszke!

Melinda
fomiaae
 
 


Melinda,
bemész a profil alá (fent találod a segédletek alatt) és ahol a vonalzód kódja van, egy enterrel elválasztva be tudod írni a durkkokat.

Lányok,
tud valaki ajánlani nekem egy jó bőrgyógyászt, aki magánban is rendel és megbízható szakember?
Köszönöm!
Vendég
 


Képzeljétek!

A munkahelyemen üzemorvoshoz kellene mennem.De még nem mehetek, mert nincs idei tüdőszűrőm. Szerintetek mit csináljak. Nem merek elmenni tüdőszűrőre, mert még ha negatív is a teszt aznap, mikor megyek, mivan, ha már a babó pont a pocómba lenn, csak még nem kimutatható! :shock: Én meg megküldeném a kis drágát egy kis röntgen-sugárral!? :? :shock:
Nem tudom, mit tegyek!

Melinda
fomiaae
 
 


Melinda!Én is ezen filóztam ,amikor babát terveztünk,telefonáltam a röntgenbe,és mondták,hogy akkor menjek,amikor menstruálok.Az első 1-2 napban,még az érésnek induló petesejteknek sem lesz semmi baja.Amint megjött,mentem is a szűrésre.:D :wink:

Nati!Dr. Hernádi Mária
Budai út 19.
tel.:507-377
507-378
Vendég
 


Gabi!Drukkolok,hogy a férjed maradhasson!!!Borzasztó ez a válság,hogy kihat az egész világra!:(

Ágica!Köszi,majd elmegyek Martinkával,csak jöjjön ki a náthából!Megkerestem a honlapjukat is. :wink:

Nati!Nem volt egy unalmas hetetek,az biztos!Örülök,hogy jól sikerűlt a keresztelő!:D
Nem semmi,hogy ilyen messzire kell menni a kádterápiára!!Hány alkalom kell?Vagy az majd közben dől el?

Sokat bújtunk Martinkával,aranyos volt,mindíg odajött hozzám.:D
Most alukál,de a szobájában fogok aludni én is,hogy halljam éjjel,hogy rendesen kap-e levegőt.Most simogattam meg,szerencsére nem meleg a homloka.
Vendég
 


Köszi Nati!

Sikerült! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Melinda
fomiaae
 
 


Sziasztok

Köszi csajok a drukkokat.Hát már nagyon jó lenne a vége lenne ennek a hétnek,és végre megtudnánk mi van.

Képzeljétek Noel fogacskái még mindig nincsenek kint.A lilaság és a duzzanat már szépen lehúzódott róla és már jól hegyesedik is.Kíváncsi vagyok mikor töri át neki.

Ani
Olvastam,hogy a babák alvásciklusa fél órás,ezért lehet a megébredés.Nálunk is így van,ha odafigyelünk és ott vagyunk mellette időben akkor még vissza tudjuk símogatni és akkor jót alszik.

Meja
Örülök,hogy jól sikerült a hétvége.Én is megvárnám a mensit a tüdőszűréssel.

Nati
Hát gondolom volt fennforgás a keresztelőn,de végre mostmár kipihenheted magad.Miket kapott Bence?Várjuk a képeket!
Remélem a jövőhetet nem felejtetted el,én már készülök,persze csak ha még mindig jó neked.
Noel is elég remegős,még most is,főleg ha felébred,meg amikor kicsi volt és kiesett a szájából a cici.
A fülecskéjébe,ha jól tudom kis paraffinolajat lehet csöppenteni,az kitisztítja.Én nem merem neki amíg nem tudom,hogy minden rendben van e a fülecskéjével.
kiskecske még megvan,de hamarosan meg kell tőle szabadulnunk.Felhívtam a csókakői autista majorságot,hogy elfogadnák-e.Nagyon örült neki a nőci,de sajna még nem tudják hova tenni.Nem hívott vissza-gondolom most még akkor nem aktuális,lehet rácsörgök és ha nem kell nekik feldobok egy hirdetést.

Alexa
Martinkának jobbulást!kened a mellkasát?-állítólag az segít és jobban kap levegőt éjszaka.
Vendég
 


Nati
A lips csak jövőhét csütörtökön jön meg.
Vendég
 


Sziasztok!

Sajnos a helyzet napról napra romlik. Az én jó kislányom egyre többet sír, és a tejem is kezd apadni. Megint két ciciből etetek mert legalább annyi kell, de nem akarok tápszerhez nyúlni. Anyatejet kellene szereznem valahonnan.
Holnap jön a védőnő holnap felvetem neki.

Nati: Kíváncsi vagyok milyen lesz az a kádterápia. Biztos élvezni fogjátok, főleg hogy együtt lesztek :)
Barni nyafisabb. Szándékosan több figyelmet kér amit természetesen igyekszünk teljesíteni.

Lányok! Nektek is volt olyan érzésetek hogy féltek hogy felébred mert akkor sír a baba?
Lehet hogy mégsem kerül a depi és ezért apad a tejecske is.

Nyaf nyaf... Tudom sorry. Van egy egészséges gyönyörű lányom, és egy fiam én meg nyafogok. Sajnálom :(

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Alexa: Martinkának jobbulást!

Gabi: Mostmár csak csak kibújik az a fogacska. Remélem azért nem viseli nagyon meg Noelt

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Alexa: Martinkának jobbulást!

Gabi: Mostmár csak csak kibújik az a fogacska. Remélem azért nem viseli nagyon meg Noelt

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Tündi, próbáld ki te is a Laktoherb teát! Én továbbra is csak dicsérni tudom: este megittam egy adagot és reggel úgy ébredtem, hogy csupa tejci a hálóingem.

Mellgyulladásról: nem érzek benne csomókat, amikor be van gyulladva, hanem kemény az egész. A hideg vizes borogatás (Schwarczi jegelést mondott - utóbbi jobb is!) a gyulladás miatt kell, a meleg vizes borogatást vagy a meleg vizes zuhanyoztatást meg szopi előtt csinálom, közben jól átmasszírozom, hogy kicsit kitáguljanak a tejcsatornák.
Csak azért írtam le ilyen részletesen, hátha másnak is előjön. Kívánom, hogy ne legyen senkinek!!!

Nem akarom elkiabálni, de úgy néz ki, hogy az én drága pici lányom annyira ügyes, hogy megint meggyógyított. :D Már nem fáj egyáltalán, kicsit még piros, de ma reggel megevett belőle 150 grammot. Ja, mert amíg gyulladt csak 30-50 gramm jön ki belőle.

Melinda, drukkolok neked nagyon, hogy babás legyél mihamarabb.

Gabi, remélem semmi gond nem lesz Noel baba fülével.

Nati, azért majd képeket tegyél fel a keresztelőről. Megkérdezhetem, hogy mennyibe kerül a kútfúrás? Milyen mélyre kellett ásni?

Ani, kistesóra gyúrtok? :wink:

Ágica, lécci nekem küldd át a mesecímes listát. Köszi!

Alexa, remélem Martinka már jobban van!

Többiektől bocsi, de megyünk sétálni.


Pusszantás

Eszter és Enikő

Kép

11.11. anya 6 hetes kontroll
11.20. Eszti csípőszűrés
s.eniko
 
 


Enikő: Ok, köszi a tippet :)

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Sziasztok!

Voltunk a védőnőnél és Fannika 60cm :oops: és 4350g szerintem centiben biztos elmérték a kórházban a súlya sem semmi de azt nem mérték el.

Légyszi irjatok hogy miket egyek mert elég unalmas a menü sorom.És esetleg tippek hogy hogy tudok segíteni Fannikának hogy ne legyen szorulásos.A lázmérőn kívül.



vikcy6
Pákozd
 
 


zt tegnap írtam, de nem küldte el. Remélem most menni fog:"
Chrissy! Egyszerűen szuperek a képek. Szinte olyan, mintha én is ott lettem volna. A suzukis tort, hát csúcs... Nagyon édes Martinka!
És te is nagyon szép vagy. Vékony vagy. Irigykedem. :lol:

Alexa! Akkor kiságyas altatás? Teljesen le van engedve amúgy? Édes lehet a Te Martinkád is.

Ani tündérkirálylány! Nagyon aranyos kiscsajszi voltál.
Az Én Bencém is korán kukorékolt. És éjszaka kétszer keltünk :shock: :x 1kor és 5 kor.

Ágica, Melinda: 15millió a ház, de azt mondta a csajszi, hogy alkuképes. Mi ezt majd ki is használjuk. :)

Vicky! Sajna még nem amiénk a ház. De ha szakember rábólint, hogy ennyiért megéri, akkor már intézzük is a paírokat/hitelt :x
Tavasszal már költöznénk is legkésőbb.
Jó lenne nyerni a lottón.

Enikő! Mi kb két hetesen már hason altattuk Bencét. Azóta is csak így alszik, kivéve ha babakocsival megyünk. Egyedül ott alszik háton.
Mondjuk engem megnyugtat a légzésfigyelő is, ezért volatm bátor.
Bár már kétszer tévesen beriasztott, de inkább feleslegesen riasszon. Amúgy hason forgatja fejét Eszti? Mert nekem azt mondta a védőnő, hogy ha igen, akkor lehet nyugodtan pocakon altatni.
Mielőbbi jobbulást Neked!

Melinda! Gyönörű helyen jártatok. mi is szeretünk kirándulgatni. Ti sűrűn elszoktatok menni erre-arra?

Andesz! Ügyes vagy!!! A lényeg tényleg, hogy ne izgulj, és amit Ani is írt. Amikor csak tudsz, vezess, és élvezd a vezetést.
Nekem már vagy 5 éve van jogsim, és nem tudok normálisan parkolni. És mindig görcsölök emiatt. Na ez nem jó!!!! De Te úgysem ilyen leszel.
Tényleg! Patrik mit szólt, hogy anya vezetni tanul?

Anikó! Sajnos én sem tudok segíteni abba, hogy sokszor keltek.

Alíz! Boldog hófordulót Hunor babának!!!!!!!

Na lépek.
Köszönöm a házdícséreteket. Remélem összejön.
Puszi"

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/1-36-7-2012_09_12-Man4cska.jpg
n.k.ildi
 
 


És akkor a mai:

Alexa! Sok-sok gyógypuszi Martinkának!!!

Ani! Kistesót szeretnétek? :lol:

Nati! Remélem, hogy a heted már pihenéssel tellik. Nagyon várom a képeket a keresztelőről.

Vicky! Hát Nekem sem túl változatos a menüsorom, de pár kajcit írok: Borsos tokány helyet kukoricás tokány(röhejes, de nem olyan rossz), rántott patiszon, kukoricás risz, tejberizs, gulyásleves, szezámmagos csirkehusi, stefánia vagdalt, brassói, túrógombóc....
Ezeket ettem múlt héten, ezek jutottak eszembe.
Szép nagy már Fannika. Mi 2 hete voltunk 60cm-ek. Érdekesek ezek a márések. Amúgy Nekem azt mondta a védőnőm is, meg a Bencus dokija, hogy a kórházban többet mérnek ált.-ban 3 cm-rel.

Tündi! Én a naturland teát iszom, Nekem az is bevállt. Amúgy a kezdeti sok tejmennyiségem már lecsökkent. Annyi van, hogy a haspók jóllakik. Fejni nemigen kell, mert nincs mit. :(

Gabi! Drukk a fognak, hogy mielőbb kibújjon.

Melinda! Szerintem is várj mensiig a tüdőszürésel. Azt megkérdezhetem, hol dolgozol amúgy?
Nekem is évente kell mennem amúgy szűrésre. Ez a pedagógusoknak kötelező.

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/1-36-7-2012_09_12-Man4cska.jpg
n.k.ildi
 
 


Ja, csajszik a sok helyesírási hibáért bocsi, de nem nézem a betüket, úgy írok, és néha félrecsusszan az ujjam.

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/1-36-7-2012_09_12-Man4cska.jpg
n.k.ildi
 
 


Egyre kevesebb a kismamink. Valaki nem szeretne újra bekerülni a tábliba?

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/1-36-7-2012_09_12-Man4cska.jpg
n.k.ildi
 
 


Szió!
Én nagyon szeretnék bekerülni a tábliba! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Ildi,
ápolónő vagyok a fehérvári kórházban. Kirándulni szeretek, csak sajnos nincs túl sok időnk rá. :?

Gabi,
remélem Ákos munkahelye megmarad, jöhetne egy kis nyugalom mostmár az életetekbe!

Szerintem énis várok a mensiig(ha egyáltalán megjön :evil: ) a tüdőszűréssel!
Jövő kedden megyek endokrinológushoz,drukkoljatok, hogy ne mondjon semmi lehangolót! :?

Melinda
fomiaae
 
 


Gabi! Drukkolok, hogy megmaradjon a munkahely!

Melinda! Neked is drukk az endokrinológushoz!!!!!!!!! Hű, de hosszú neve van. :?

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/1-36-7-2012_09_12-Man4cska.jpg
n.k.ildi
 
 


Sziasztok!

No hát még mindig semmi jelét nem érzem, hogy ki akarna bújni a kis drága, pedig tegnap mindenki csalogatta már kifelé :D , de. Ágica volt Dorkával, du. pedig Antám volt Ronival meg még egy barátosnőm. Én úgy érzem, hogy még túl is fogom hordani, de aztán lehet, hogy egyik nap hirtelen jönnek majd a fájások. Málnalevél teát iszom rendszeresen, én őszintén mondva nagyon megszerettem pedig nem is ízesítem, hiányozni fog ha már megszültem :? , málnalevél tea függő lettem :lol: . Megyek ma asszem szerzek be a biztonság kedvéért Lactoherb teát meg urtica urens bogyót tejserkentésre, még a végén fejőt is kell használnom :lol: .

Levike jól van szerencsére, kicsit folyik az orra, de semmi egyéb, hát remélem nem lesz pont most beteg, de majd akkor apjának szólok, hogy kúrálja ki amíg a kórházban vagyok.
Ja és még valami, Levi szerintem érez valamit, mert pár napja egyszerűen tapad rám mint a rizsszem :roll: , ha a nappaliban játszik és én elindulok valamerre akkor rögtön felpattan és jön utánam, mindig kapaszkodik belém meg fel akarja vetetni magát, amit általában megteszek :roll: mert olyan szemekkel tud rám nézni, pedig próbálom leszoktatni a felemelgetésről hiszen már 11kg. Jajj de amikor felveszem annyira ölel, szorítja a nyakamat én meg majd sírvafakadok a meghatottságtól. Szóval valamit biztos érez, hát kíváncsi vagyok, hogy mi lesz ha a kórházban leszek. Szegénykém már most sajnálom, de tudom apucival nagyon el lesz azért, imád vele játszani, akkorákat szokott kacagni :lol: . Rólunk nagyjából ennyi.

Kép
Kép
Kép

Nst
vikike_
 
 


Kép Kép Kép Kép



vikcy6
Pákozd
 
 


Bocs, hogy mostanában nagyon nem jövök, azért olvaslak titeket, de mire írnék általában addigra Gergő felkell, vagy apa haza jön és hármasban vagyunk.Meg amikor tehetem sétálunk mert most még jó idő van. :)

Köszönöm a köszöntéseket!!! :)

Altatásról:Én is kipróbálom amit Tündike írt, hátha bejön.Nálunk is sajnos Gergő többnyire kézben alszik el, mert kb 2 hetes korától három hónapos koráig hasfájós volt és csak igy tudtam megnyugtatni.És addigra teljesen megszokta.Ha beteszem az ágyikójába, hogy aludjon el akkor csak sír szegénykém.
Éjjel mindig hason fekszik, mert igy tud a legnyugodtabban aludni, nekünk is van légzésfigyelönk, és ezért nyugodtan hasra teszem.

Alexa
Jóbbulást kívánok Martinkának! :)

Melinda
Szép helyen jártatok!Reméljük babásan tértetek haza! :oops:

Alíz
Boldog hófordulót Hunornak!

Enikő
Sajnálom a mellgyuladást! :( Biztos nagyon rossz volt.Jobbulást!
Nagyon aranyos az apa-lánya kép!

Tündike
Mi is megyünk majd baba látógatóba! :)
Remélem hamar beindul rendesen a tejecske!Csak ne idegeskedj! :)

Nati
A keresztelöről raksz majd képeket?

Kép
Kép
nibcsike
 
 


Chrissy
Jó lehetett nagyon Martinka szülinapja!Milyen jó tortája volt! :)

Vicky
Nagyon édes Fannika!Milyen aranyos a kis tigris rugi!

Vikike
Drukkolok, hogy minnél elöbb kibújon Andriska! :)

Gabi
Nektek is drukkolok, hogy apácskánakmegmaradjon a munkahelye! :)

Kép
Kép
nibcsike
 
 


Rólunk:
Jövöhéten hétfőn megyünk a 4 hó-s oltásra!Már készülök lelkiekben!Most hétvégén megint elutazunk a messzi rokonokhoz Szentgotthárd mellé, kíváncsi vagyok, hogy Gergő hogy fogja viselni!
Szerintetek milyen vitamint tudnék szedni hajhullásra?

Kép
Kép
nibcsike
 
 


Sziasztok

Tündike
Ne parázz annyira!az senkinek nem tesz jót.Miből gondolod,hogy apad a tejed?Csak azért mert már nem olyan kőszikla mint belöveléskor?Hanem puhább.Az első hét után ez teljesen normális,ilyenkorra már beáll a kereslet-kínálat egyensúly és csak annyi termelődik,amennyi Biankának kell.
Amúgy a homeós bogyó nekem nagyon bevált tejserkentésre (urtica urens).Na meg laktoherbet ittam napi 2 liter vízbe főztem bele 2 filtert,így megvolt a folyadékbevitel,ami egyébként is nagyon fontos.De vigyázni kell vele mert van olyan babó akinek nem tetszik az íze és csak problémákat okoz neki.Szóval igyál sokat már az segít,akár sima vizet,ja és persze ha esetleg tudsz akár fél órácskát kumni nappal már az is nagyon jó.

Enikő
Sajnálom a cicigyulladást.Nekem a védőnő azt mondta nem szabad jegelni csak a hónaljam alatt,de az egész mellet nem,mert az elapasztja a tejet,nekem a meleg zuhanyos maszírozást mondta és persze fejni és szoptatni belőle,még ha fájdalmas is.
Nálunk is 1 hetes kora óta hason alszik Noel,mondjuk nekünk is volt légzésfigyelőnk.

Vikcy
Fanni baba szépen fejlődik!Rakhatnál róla képet.
A kaja nekem is gondot okozott.Sokszor volt husileves,gulyásleves,levesek közül még esetleg gombaleves,paradicsomleves,májgombócleves ami eszembe jut.Fözelék estleg tök,zöldbab(az talán nem fúj)hozzá pöri,krumlifőzelék fasírttal,sóska,spenót,vadas.Tészták közül szinte bármi:spagetti,túrós csusza,krumplis tészta......Akkor pöri nokival akár piphusiból,gombából,sertésből,marhából.
Rántotthusi krumplipürével,sülthusi,rántott patiszon,gomba.Sült vagy rántott hal.Ha leveskét csinálsz másodiknak vmilyen kelt tészta(pl aranygaluska).Akkor az édesek közül még:túró gombóc,szilvás gombóc,nudli,grízes tészta....
Most ennyi jutott hirtelen eszembe.Ezeket szerintem nyugodtan eheted.Amit én kerültem:káposzta,karfiol borsó,bab,tojás,csípős ételek,de úgyis mondhatjuk ami a te pocidat is bántja vagy ami téged felfúj olyanokat ne egyél.
Szorulás ellen,sokat masszírozd Fanni pociját akár minden peluscserekor és jól tornáztasd meg a lábát-körkörösen belülről kifele nyomd fel a pocija felé,ez a csípőjének is jó.Persze ne kaja után.

Ildi
a házikó szupi,nem tudom merre van.És mint már írtam tavasszal kezdik az óvoda bővítést és átalakítást a 3 helyett 4 csoport lesz,szóval munkaerő is bizti kelleni fog majd.
Sajna órát nem kapunk és én nem is látok sok esélyt rá,hogy még idén meglenne :( .


Meja
drukk az endo.hoz.Reméljük csak biztatót hallasz.
Vendég
 


Anikó tesóm készít Mikulásra zsákokat és csizmát.Az utóbbi akár ajtókilincsre is akasztható és így minden nap újabb adventi ajándékot lehet belecsmpészni.A csizma nagyobb mint a zsák,ennek ára 800 Ft/db.A zsák ára pedig 600 Ft/db.Ha esetleg valakit érdekel akkor szóljon.

Ilyen a mikizsák:
Kép

És ilyen a csizmi:
Kép
Vendég
 


Vikike: Levi nagyon édi lehet. A Drága!!! :)

Vicky: Fanni egyszerűen gyönyörű :) Jók lettek a képek.

Nibcsike: Én terhes vitamint szedek a tejci miatt állítólag ha valaki azt szedi akkor nem fog hullani a haja (nagyon :) )
Kíváncsi vagyok rá, egyébként Revalid?

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Vikike
Hát úgy néz ki Andriska még igencsak jól érzi magát odabent,de már reméljük egyre kényelmetlenebb neki és hamarosan kibújik.A kis Levi meg tényleg lehet érez vmit.Biztos nehéz lesz neki és neked is a kórházban töltött napok.De szerencsére csak 3 napról van szó.Aludt már nélküled?

Vikcy
Fanni egy cuki bébi!Nekem a kedvencem az apán beájulós kép :wink:

Nibcsike
Jó hétvégi kirándulást nektek,reméljük még jó idő lesz.Érthető,hogy csak ritkán tudsz jönni,hisz a család az első.
Drukk a 4 hós szurihoz,szerencsére ezután egy ideig nem kell szurit kapnija Gergőnek.A pneumot mikor kapja?
Vendég
 


Gabi én szeretnék rendelni 2db. csizmát, köszike! Majd írok ám másnak is csak most felkelt Levi.

Puszi mindenkinek.

Kép
Kép
Kép

Nst
vikike_
 
 


Nibcsike
Nekem és Andesznak is kötegekbe hullott a hajunk,állítólag ez normális,már nem emlékszem meddig tartott talán 2 hónapig is,aztán utána magától elmúlott.Azt mondják terhesség alatt nem hullik a haj :shock: és ilyenkor hullik el az aminek a 9 hónap alatt el kellett volna hullani :? .
A terhesvitamin lehet enyhíti a hajhullást.
Vendég
 


Ok Vikike!
Mondom a tesómnak,felírja.Majd ha kész lesz akkor szólok.
Vendég
 


Sziasztok!

Hihetetlen, hogy ilyenkor még van erőm írni. Persze ennek oka van: reggel 7-től majdnem 9-ig együtt aludtunk Esztivel :D Szuper volt, és nem is féltem, hogy ráfekszem.

Gabi, remélem megmarad apa munkahelye, nagyon drukkolok. Nekem nem apadt el a tejci a jegeléstől, ma délelőtt is már csak a gyulladtból kiszívott 150 grammot. Szóval lehet, hogy általában elapad, nekem szerencsém volt. Ja, Sczwarczi azt a tippet adta, hogy borsót tegyek rá, és ez nagyon jó ötlet volt tőle, mert azt jól el lehet oszlatni egy zacsiban.
Tesód nagyon ügyi!

Vikike, már csak 1 heted van vissza! Drukkolok neked nagyon, sokat gondolok rátok!

Ibi, én is szedek terhesvitamint (Gravida), és nekem sem hullik a hajam, csak annyira, mint alapesetben. Bár nekem ennyire a terhesség alatt is hullott. Ügyesek legyetek az oltásnál. Kellemes hétvégét!

Viki, nagyon édes a kis Fannika! És úgy látom, már nem is olyan kicsi! :shock:

Andesz, bocs, lemaradtam: mikor lesz meg a jogsid????

Ildi, tutira sokat kell még a házra költeni, de egész jó árnak tűnik nekem. Te nem szeretnél bekerülni a kismamis tábliba???? :wink:
Nekünk nincs légzésfigyelőnk és nem is akarunk. A védőnénit én is megkérdeztem a hason alvásról, ő is azt mondta rá, hogy nyugodtan lehet, ha már forgatja a fejét. És Esztike már bizony elég rendesen forgatja.

Eszter és Enikő

Kép

11.11. anya 6 hetes kontroll
11.20. Eszti csípőszűrés
s.eniko
 
 


Négy hetes lettem!
Kép

Anya kicsit túlöltöztetett a mai sétához...
Kép

Eszter és Enikő

Kép

11.11. anya 6 hetes kontroll
11.20. Eszti csípőszűrés
s.eniko
 
 


Sziasztok!

Húh de késői vagyok! :D :D :D :D :D :D
Épp éjszakázom, gondoltam benézek!
Mindenkinek nyugodalmas jóéjszakát!

Babák,
Ti is aludjatok,hagyjátok anyucit aludni! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Melinda
fomiaae
 
 


Enikő,
Eszter baba nagyon édes!

Jujj de jó, mindjárt vége a melónak és mehetek haza! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Alucikázok majd egy jót,este jövök!

Sziasztok!
Jó beszélgetést a mai napra.
Remélem jó időtök lesz,most épp esik az eső, én meg nem hoztam magammal esernyőt! :? :? :? :roll: :roll: :roll:

Pussz!

Melinda
fomiaae
 
 


Sziasztok

Nem igazán vagyok jól,baromira fáj a fejem és ver a víz.Bizti ez a hülye időjárás.

Enikő
Szupi,hogy bevált a jegelés és a borsó az tényleg jó tipp volt Sch-től.
Szerintem ha forgatja a fejét Eszter,akkor nyugodtan hasra fektetheted.
Nagyon szupik a képek és hatalmas már Eszter baba,nagyon cuki kiscsaj!

Meja
Nem irigyellek az éjszakázás miatt!Már biztos húzod is a lóbőrt.Jó pihenést.Azért most én is szívesen aludnék.
Vendég
 


Helló lányok,megint itt.

Gabi, remélem nem leszel beteg!

Melinda, remélem, te meg most alszol egy nagyon jót. Meg talán egy kis bébi is a pocakodban... Bízz benne!

Kezdem utólérni önmagam. Hihetetlen, hogy 10 órára már evett a manó, én is tudtam reggelizni, zuhanyozni, mindjárt kész a mosás is. Ilyen nem nagyon történt mostanában.
Manó hason alszik :D Nagyon tetszik neki.
Ja igen, és arra, hogy már milyen nagy: 4060 grammal született, de a kórházban nagyon visszaesett (3740), meg még itthon is fogyott egy picit, olyan 3765-3770 közé, sajna pontosan már nem emlékszem. Aztán később kaptunk mérleget a védőből, és most mérjük hetente a pucér súlyát, mindig hétfő este fürcsi és kaja előtt. Most hétfőn majd' kiestek a szemeim, azt hitem, rosszul látok. A kis haspókunk 34 dkg-ot hízott egyetlen hét alatt :shock: Biztos próbálja összeszedni magát.


Na megyek, lejárt a mosógép.
Szép napocskás napot mindenkinek, ne ilyen csúnya felhőset/esőset.

Puszi

Eszter és Enikő

Kép

11.11. anya 6 hetes kontroll
11.20. Eszti csípőszűrés
s.eniko
 
 


Gabi! Sajnálom ezt a fejfájást. Remélem hamar elmúlik. Biztos az idő tett be, esik, aztán süt a nap. És ez felváltva.
Óra: Ráér, ne aggódj miatta. Másnem akkorra meglesz, mikorra már Bence is le tudja olvasni. :)
Az nagyon jó lenne, ha Bodajkon laknánk, és ott is tudnék dolgozni. Na nemcsak azért, mert helyben lenne, hanem mert nagy vágyam, hogy ne nagyvárosban dolgozzam.
A ház a Vörösmarty utcában van, ha jól emlékszem.


Melinda! Szép álmokat!! Este gyere, várunk.

Enikő! Tényleg szépen gyarapodik Esztike. Csak így tovább! És nagyon szép baba.
Miért kéne bekerülnöm a kismamis tábliba? Még várunk egy csöppet.
Szerintem Roninak szeretne Ani kistesót a második laptetőjével. :lol: :D

Ibi! Drukk a 4 hós szurihoz. Mi 19.-én megyünk a 3hósra, de már most minden bajom van, pedig nem is én kapom.
Én most elkezdtem szedni a megmaradt Elevit-emet, ezt ajánlotta a védőnő. De talán 1 hét óta, egy fokkal kevesebb akihullott hajszálak mennyisége. :) És jól írta Gabi: ilyenkor hullik ki, ami a terhesség idején nem hullott ki.

Vicky! Te is, és Fannika is csodaszépek vagytok.

Vikike! Nagyon remélem Levi nem lesz beteg. Drukkolok Nektek.
Lehet már írtad, de a táskád teljesen össze van pakolva?
Édes lehet Levi, ahogy bújik hozzád. A pocakod szokta simizni?

Ani Merre vagy? Látod, ha picit nem jössz, máris hiányzol!

Alíz Drága! Te is írhatsz ám, ha Hunor baba alukázik.

Bessy! Te hol vagy? Jól vagy?

Vicuska! Veled is minden ok?

Tündi! Barni most jár oviba? Vagy otthon van veletek?

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/1-36-7-2012_09_12-Man4cska.jpg
n.k.ildi
 
 


Sziasztok!

Előre is bocsánat, később visszaolvasok, már ébredezik Manóm, csak egy gyors helyzetjelentés.
Kedden voltunk tanácsadáson, és megkapta a 2 hós oltást. Hunor már 5070 gramm. Egy hőskatona volt! :D Arra az 1-2 másodpercre sírt, amíg beszúrta és kivette a tűt a dokinéni, felvettem, és már nem volt semmi. :D
Ma viszont mennünk kell vérvételre, (már előre rettegek:roll: ) sajnos Hunor hemoglobin szintje túl alacsony volt, és meg kell ismételni a vérvételt.
Köszönöm a hófordulós köszöntéseket!
Puszi Mindenkinek!

Alíz

KépKép
roni0422
 
 


Sziasztok!

Tegnap éjjel egyedül voltam itthon.Ment a párom éjszakára. :( De azért kibirtuk.Most itthon lesz két hetet.Aztán november 23.-án kezdődik a tanfolyam. :(

Nem tudom mi van Fannikával ma de egész nap alszik.Épp hogy enni kel fel de azt is csak négy óránként.De biztos nincs baja csak ma ilyen napja van (remélem).

Köszi mindenkinek a dicséreteket.Meg köszi a recepteket.Ma grízgombóc levest csináltam meg brassóit. :lol:

Enikő:nagyon cuki Eszti baba neki is lassan menni kell fodrászhoz :lol: Látom ő is szépen gyarapodik.

vikike:most rajtad a topik szeme!!!!drukk!!!!drukk!!!

fomiaae:még nem is üdvözöltelek itt köztünk.örülök hogy jöttél és szorítok neked hogy mielöbb eljöjjön a nagy esemény.

na megyek mert jön az anyósom.

mindenkinek további kellemes napot bár az idő nem nekünk kedvez.ma nem kell sétálni menni az tuti.



vikcy6
Pákozd
 
 


Sziasztok!


Csak egy gyors bejelentkezés. Sajna Luca ma nagyon nyügi,nem tudom mi van vele:( Éjszaka felkelt fél 12-kor,2-kor,fél négykor,fél ötkor,5-kor és utána már nem is aludt.
tegnap voltunk védőnőnél és már 4350 gramm :) Tejcsim azóta sincs több,általában egy nap egyszer kap csak.

Tand: nagyon erős lány vagy,és Gréti is sok erőt ad neked,hogy átvészeld ezeket az időszakokat. Kitartás neked. Gréti egyszerűen csodálatos kisbab,engem mindig elvarázsol,akárhányszor nézem,GYÖNYÖRŰ :)

vikike: drukk neked :)

dobok egy-két képet aztán megyek,hátha tudok valamit csinálni,mert most elaludt az én szemem fénye:)

Kép

Kép
csehi77
 
 


Kép

Kép
csehi77
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: