Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Sziszike:lefárasztás?Ezzel nincs probléma,mivel miután Fanni felébred az alvásból,játszunk egy nagyot,utána séta,ahol már nézelődik rendesen.Utána pedig be szoktunk menni a szomszédba,a tiszteletbeli nagyihoz,ahol 6 gyerek van különböző korosztályban.Miután hazamentünk,kap egy kis pépet,majd fürdünk egy nagyot,általában együtt,ahol ficánkol rendesen.Lefekvés előtt egy kis ének,szopi és elalvás.Ez mostanában megy is,csak 1-2óra múlva ébred,és minden alvásciklusa után felébred és nem tud visszaaludni.

Nagyon nehezen tudok vele bármit is itatni,mivel a cumisüveget nem akarta elfogadni soha,poharat is inkább rágni probálja.Amit iszik azt kanállal adom neki,plusz a szopi.

De azért megbeszélhetjük a látogatást.A héten itthon van a férjem,de utána megbeszélhetjük,feltéve ha Fanni nem betegszik le,mert megint náthás.

szép napot!

Gabi
taga
 
 


Szia Gabi!

http://www.gabimamiklub.hu/topic.php?id ... 0&offset=1

Próbálj innen is véleményt kérni, holnap énis utánna olvasok, tudom szuper anya vagy és mindent megpróbálsz, de biztos van vmi amire még nem gondoltál...bár nem olyan tragikus ez, de neked nagyon fárasztó lehet.

A jhét nekünk is jó, beszélünk róla.

Sziszike.

Kép
sziszike1000
 
 


Hello!

Gabi: Ja, sajnos vannak rosszul alvó babák. :( De én tuti minden könyvet elolvasnék evvel kapcsolatban! Sőt van vmi kivizsgálás is, alváscentrumban, ahol ilyenekkel foglalkoznak. konkrétumot nem tudok, de lehet, hogy érdemes lenne utánnanézni, hátha...

Sziszike: Most látom!!! Már 1 éves múlt pici fiad! Utólag is boldogot, meg még vagy 100-at!:)

mamiblue
 
 

 
 

Sziasztok!

Jó régen voltam már, meg is lepődtem. Nem is tudom, hol kezdjem.
Siófok csuda jó volt. A meleg vizű baba medencét nagyon élvezte Boti és Bius is. Szauna, gőzkabin, minden ami kell. Nagyon jó kaják. Degeszre tömtem magam. A gyerekeknek is nagyon tetszett, Reni haza se akart jönni.

Azóta sok minden meg változott, pl. a szabadságnak vége (nagyon elhagytam magam) holnap kezdődik a suli. Csinálom a kilencven napos diétát lassan egy hónapja. Botond pár napja kúszik, nagyon ügyes. Kibujt két foga alul. Biussal elkezdtük az oviba szoktatást. Sajnos két hét után beteg lett. Az egész családon végi söpört a nátha. Hétfőn fojtatjuk a beszoktatást. Nem egy egyszerű eset. Azért néhány órára már otthagyhatom. Persze egy hét betegszabi után nem biztos, hogy ilyen egyszerűen meg majd.

Botond nem szívesen eszik kanálból, cici függő. Van tejem elég, de szerintem nem lakik jó, főleg este. ( éjjel fel kel szopizni, amit nem kéne) Inni nem akar üvegből meg pohárból. Amúgy 8 kiló már a drága. Olyan hurkái vannak. Imádom.

Mindenkinek kitartást az éjszakákhoz, nem könnyű.

Üdv az újaknak.

Boribon! (A lányom egyik kedvenc meséje.) Nekem van egy philps bébi őröm eladó.

Puszika!

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


Hello!

Bebi: Jobbulást nektek! Mi is náthásak vagyunk, illetve csak a lurkók, de az éppen elég!

Azt elhiszem, hogy élvezték a pancsit, mi sajna csak április végén megyünk, már annyira várom! Ha meg szabad kérdezni, mennyit fogytál már? Azért vagyok kiváncsi, mert én is már elkezdtem vagy 2-szer, de olyan kevés lett a tejem, hogy 5-6 nap után feladtam:( Most hétfőtől megin nekiugrok...Sebi is nagyon cicis, de azért a csokis tejpép nagyon bejön neki, meg a gyümik...hát a zöldségesek nem nagyon....

mamiblue
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek a segítséget.Még próbálkozok a homeopátiával.Sok mindent olvastam már az alvásproblémáról,de a megoldás sok esetben az apuci bevonása lenne,ami nálunk úgye nem megy.Szegény párom hiába probál hozzá felkelni éjjel,csak nálam nyugszik meg.
De egyszer majd kinövi ő is a nemalvást.A végén még lehet,hogy úgy járok majd vele,hogy könyörögnöm kell neki majd,hogy keljen fel,hogy oviba tudjunk menni.

Egyébként valamelyik este,a fiatalúr ülve sírt már a kiságyba.Így már haragudni se tudtam rá.És kijött 2 fogicája is.És már egyre gyorsabban mászik.Pillanatok alatt kimászik a szobából és felfedezőkörútra indul az emeleten.

Most,hogy itthon volt a párom elmentünk a szájsebészetre is végre,hogy kihúzassam azt a fogam,amivel már szeptember óta jártam gyökérkezelésre.A doktornő közölte is velem,hogy semmi emelés egy napig...még gondoltam is,hogy milyen jó,hogy itthon van a párom...erre kb 1óra múlva telefonált a fönőke,hogy este indulás van.Ezt utálom a legjobban ebben a munkában.Szinte semmit nem lehet előre tervezni.

Bebi:mi is jobbulást kivánunk Nektek és minden náthásnak. Irigyellek a wellness-ért rendesen.Most már rám is rámférne egy kis pihi.

Szép estét!

Gabi
taga
 
 


Gabi: És a viburcol kúppal próbálkoztál már?

mamiblue
 
 


Sziasztok!

Judit:említették már ezt a kúpot is,de zömében fogzásra. Vasárnapig próbálom még ezt a coffea tosta-t,utána lehet,hogy egy kis pihi után,ez fog jönni.De a védőnő ajánlott még egy homeós bogyót.Azt még lehet,hogy kipróbálom,utána viszont,lehet,hogy az alváscentrum lesz belőle.

Mit csináltok ebben az"idióta" időben? Fanni alszik,Lackó meg garázdálkodik a Fanni játékaival most.

Szép délutánt!

Gabi

Kép

Kép
taga
 
 


Sziasztok!
Vagyogatok én is, zömében csak olvasgatok. Jó látni, hogy mindenki előkerült :lol:
Gabi, még mindig csak azt tudom mondani, hogy kitartást. Mondjuk nálunk úgy szűntek meg az éjszakai felriadások, hogy elhagytam a tejpépet éjszakára teljesen, inkább adok Boginak kicsit több tápszert és este fél9-től alszik ébredés nélkül :!: reggel 6-ig. Bár én csak éjfélkor fekszem, úgyhogy nem vagyok túl pihent, de nem tudom, hogy bírnám, ha Bogi annyira nyugtalanul aludna, mint a Kisfiad. Úgyhogy le a kalappal!

Bebi, nagyon ügyes a kisfiad! (Bogi még nem perpetuum mobile, egyelőre elvan azzal, hogy hasrafordul, meg emelgeti a fenekét és rugdal hátrafelé, de ezzel be is fejezte a tudományát. most akarom elvinni mozgásfejlesztőhöz, mert nekem ez már több, mint gyanús, hogy ennyire kényelmes :? )

Bea, sajnálom, hogy így alakult, de az idő biztos a te javadra fog játszani! Erős vagy nagyon! Lili tündérszép a képen!

Rólunk:
Bogi 67.5 centi és 7800 gr. Kicsit dundus, de bízom abban, hogy a hozzátáplálás segít ledolgozni a súlyából - hátha így könnyebben mozdul majd, és elkezd forgolódni. Sógornőm azzal sokkolt a múltkor, hogy a kisfia, Döme, már 19 hetesen kúszott... :shock: :shock: Bogi meg üvölt, ha 15 percet hason van mert nem tud visszafordulni. És persze fel van háborodva, ha nem ugrunk azonnal. :( Pedig próbáltuk azt is, hadd erőlködjön, sírjon, hátha rájön hogyan kell megfordulni, de ő inkább hányásig sír. Megmutatjuk neki, hogyan kell, többször is egy nap, már legalább három hete, vigyorog nagyokat, és ennyi. Úgyhogy irány a mozgásfejlesztő. Hátha mutat valami tornagyakorlatot, amivel megerősödik és fejlődhet. Nem mintha lenne hova pakolnom a térdmagasság alatt levő cuccainkat :lol: :lol: :lol:
A sárgabarackot nem szereti, minden más töménytelen mennyiségben jöhet, falja a kanalas cuccokat, mint kacsa a nokedlit. Most elvitte a barátnőm, hogy tudjam írni a szakdolgozatomat, de persze mit csinálok :?: :?: takarítok, főzök :twisted: meg fórumozok... :wink:

Annyira fúj a szél, hogy valami hihetetlen. Pedig a boltba menet beöltöztem, mint egy sarkkutató, de az arcom majd lefagyott a széltől és teljesen kicserepesedett a szám. (hova is tettem a labellót??? :))
Jajj, ha valakit érdekel, a februári anyák lapjában van egy tök jó táblázat a hozzátáplálásról.
Sok volt belőlem, úgyhogy lelépek és csöndben maradok :)
Legyetek jók, szép napokat!

Jázmin

Kép
Kép
jasmin_
 
 


Sziasztok!
Jázmin: Meg nem mondom a keresztlányom mikor kezdett kúszni, de már "időn túl" volt. :? Kicsit én is rásegítettem, úgy, hogy ha hason feküdt, picit behajlított lábakkal, a talpait összefogtam és elérhető távolságba raktam egy játékot. Picit toltam, picit Ő is, és előbb utóbb elérte, bár nem elsőre sikerült neki. :lol: Az égyon is úgy fordítottam, hogy a lába a háttámlához érjen, hogy el tudja magát picit lökdösni, ha kinyújtja a lábát. Gondolom már te is sokmindennel próbálkoztál, csak leírtam, neki sem ment túl hamar. :wink: Egyébként Enikő 14 hónaposan indult el egyedül, Lilu meg majdnem 10 hónaposan. Encsinek nem nagyon fájtak a fogai, mikor kibújtak, mi viszont minden fognál éjszakákat nem aludtunk, annyira sírt Lili. Nem egyformák ezek a gyerekek. :P
Azért persze jó, hga megnézi szakember, legalább megnyugtat, ill. megmutatja, mit csinálhatsz, hogy jobban segítsd a kis Hercegnődet, aki Gyönyörű. Megnéztem a fotóit, tényleg tündér ez a gyerek. :)
Gabi: A viburcol kúp nekünk is segített, csak mi is későn tudtuk meg, hogy van ilyen, már a sokadik fog után. Viszont, ha éjszaka nagyon rosszul aludt sorozatban, akkor is kapott néha belőle. Védőnőtökkel is beszélhetnél, hogy Ő mit ajánl, nekünk mindíg próbált valami jó tanácsot adni, nagyon aranyos védőnénink volt.
Üdv: Bea
bey78
 
 


Hello!

Gabi: Viburcol kúp, tulajdonképpen nyugtató hatású...

Jázmin: Tényleg minden baba más, jó ha elviszed gyógytornászhoz, jó dolgokat tudnak mutatni...de ne siettesd! Sebi sem kúszik még, most leginkább négykézlábazást gyakorolja, mármint, hogy 4kézláb áll...elindulni még nem tud:) Felülni sem tud, de ha felültetem, akkor már csak direkt hasal le, ha ő akar, tehát nem dől el...

Lassan jó idő...talit szerrvezzen vki!

Fleur: Ti merre is szoktatok sétálni?

mamiblue
 
 


Sziasztok!

Ma sem volt az a rekkenő hőség.

Bibi ma megint ment oviba egy kicsit. Mikor menetem érte azt mondta ott akar aludni ő is. (szerintem nem mondta komolyan)

Nekem még mindg kapar a torkom, de semmi komoly.

Botond napaok óta négykézlábra áll (szerintem véletlen) és úgy hintázik, aztán kicsúszik a lába és kúszik tovább. Nagyon sokat van a földön. Csak úgy teper a játékok után.

Tali! Jó lenne.

Van valakinek msn-je. Judittal szoktam csetelni, néha. Én nagyon szeretem, bár nincs túl sok időm rá. Inkább este felé. De a többiekkel is szívesen csetelnék néha. iwiw-n fent van a címem (sype és msn is) Vegyetek fel partnernek.

Kellemes estét!!!!

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


Sziasztok!
Lépjünk a tettek mezejére :) Ha holnap ilyen klafa idő lesz, mint ma (volt), találkozunk - mondjuk a Postaközben? Időpontra kérek ajánlatokat! :)
Részemről 1-2 óra között isteni lenne, de akár egy délelőtti projektben is benne lennék... :)
Na? :)

Jázmin

Kép
Kép
jasmin_
 
 


Sziasztok!

Hátha érdekel Titeket:

Ficánka torna, játékos mogzalmas fejlesztő foglalkozás 1-3 éves gyerekeknek (Anyukával): Halásztelken (SZERDÁNKÉNT), Sz. miklóson, Szigethalmon, Taksonyban....

www.ficankatorna.fw.hu

üdv,
Viki

Kép

Kép
csibe26
 
 


Sziasztok!

Nállunk semmi extra nincs, a szokásos dolgok. Háziumunka töményen, de örülök mert talán megjőtt a tavasz is!! :)

Gabi: Alszotok már éjjelente? Homeós bogyók beválltak??

Judit: Meggyógyultak a gyerekek? Nátha vagy infuenza??

Jázmin: Szerintem is vidd el Bogit mozgásfejlesztőhöz, már csak a mi példánkból is okulva. Mi Kittivel a mai napig járunk a Dévény Anna alapítványhoz. És ha korábban észre vettük volna, hogy nem stimmel vele valami akkor már rég abba hagyhattuk volna a tornát vele. De az okos dokink és a védőnénink szerint semmi baja nem volt a gyereknek. :( :(

Bebi: Jobbulást nektek is!! :)

Linda, Fleur merre vagytok??

Barbara
kutasi kitti
 
 


Hello!

Mai tali: Sebi még mindig náthás:(

Ilyen időben mi nem megyünk ki, amíg folyik az orra!:( Reggel is -2 fok volt:(

NAgyon várom már a tavaszt!!!!

mamiblue
 
 


Sziasztok,

pár napot csavarogtunk a kicsi fiammal, s nem voltam net közelben.

A taliban mi is benne vagyunk akár spontán is. Feltéve ha nem alszik a kicsi fiam.

Várjuk már mi is a jó időt, olyan szép idő volt tegnap is, kis haszáltuk egy nagy sétával, meg labdázással.

Jázmin a CBA-felé, a református templomnál, van egy mozgás fejlesztő óvoda mi oda mentünk a Zsombivval, nagy aranyos volt mindenki, pláne a gyógytornász lány a fiam imádat a csengő-bengő hangját. Ha gondolod megkeresem a teloszámot amin időpontot kell kérni.

Gabi hogy telnek estéitek? Mi szenvedünk a fogakkal már a Homeos bogyók sem jók . Egyik nap csupa derű a Zsombi másik nap egy mosolyt nem látni tőle.

Judit jobbulást nektek!!!!!

Többiek???????

Na megyek ebédelni: Ritus
ritus28
 
 


Bebi: Gratulálok a minuszokhoz! Irigyellek a suli meg a fogyi miatt is! Nekem egyikhez sem fülik a fogam...magyarul lusta vagyok hozzá, és akaraterőm sincs :(

Ma kapros krumplit csináltam, amit Bulgáriában ettünk először, olyan nosztalgia fogott el, hogy mondtam apának menjünk mégis inkább oda nyaralni. Elvileg a horvát tengerpartra akartunk menni, de kicsit félek a kavicsos parttól. Szozopolt meg már ismerjük, szuper tengerpartja és nem utolsó sorban remek éttermei vannak. És még olcsók is:D Szóval idén oda fogunk menni, de nem repcsivel, hanem kocsival.

Jazmin: Délelött gondoltad a talit? Mert én úgy döntötem holnap kimozdulunk végre! Már ma is akartunk, de úgy elment a napocska! Szóval holnap sétálunk egyet bent miklóson! Szerintem olyan 10 körül mennénk mert akkor szokott aludni! Rmeélem összejön és hétágra fog sütni a nap:D

Ja ezen felbuzdulva ma lehet tornázni fogok:D

mamiblue
 
 


Sziasztok!

Homeos bogyok ide vagy oda,tejpép este vagy más Lackónak teljesen mindegy,egyszerűen nem alszik.Pontosabban már kb.fél órára csökkentek a szakaszai.Már irtóra kivagyok tőle.
Azt gondoltam,hogy majd ha elindul a mozgásban,akkor végre alszik,de véletlenül sem.Doktornő csak annyit mondott,hogy az ő fia 1éves koráig óránként kelt.A védőnő ajánlotta szintén a homeos bogyókat,de ennyi...
Március 17-én megyünk Fannival a 3éves kontrolra ill.Lackóval a 9 hónaposra,ha addig nem lesz javulás,valószinüleg kérek beutalót az alváscentrumba,mert én már nem tudom tovább csinálni így.Eljutottam arra a szintre,hogy már alig tudok felkelni időnként,annyira kivagyok fizikálisan.
Fanni meg igényelné megint a játszóterezést.

Judit:én már Görögországba vágyok irtóra,de idén megint nem biztos,hogy össze fog jönni,mert jövő héten kapjuk meg az új autónkat.De azért még reménykedek benne.Lehet,hogy Lackóra is jó hatással lenne az a légkör,ami ott van.Én mindenesetre egy picit feltöltödnék már abban is,hogy a tengert látom és hallgatom.

További szép napot Mindenkinek!
Gabi

Kép

Kép
taga
 
 


Sziasztok!

Jaj de, jó lenne a holnapi tali! :(
De holnap fél tízre megyünk a Mozgásfejlesztő ovodába, egy állapotfelmérésre Kittivel. Oda ahova Ritus is volt Zsombival! :)
Ritus: ti nektek már nem kell mennetek? Zsombi már jól van?

Gabi: Új autó?? Milyen lesz? Biztos szép!! :)

Ó ne is mondjátok a nyaralást (TENGERPART)!! Mi is csak álmodozni tudunk róla, idén is kimarad az biztos. Talán 1 hét Berekfürdő összejőn, meg egy pár nap a Balatonon. Minden pénzt a házra költjük, és még a vége hol van.....! :)

Barbara
kutasi kitti
 
 


Gabi: EL is hiszem, hogy nem bírod! Ezt egyedül nem is lehet! Sebi is rosszul alszik mostanában, bár éjjel azért igen,olyan hajnali 3-4 körül mozgolódik sokat! De nekem ugye itt van apánk aki tényleg sokat segít. Reggel már mondta, hogy fájt mind a két alkarja...nekem meg most zsibbad a bal vállam az egész napi elfoglaltságtól! PEdig nem cipelem állandóan...Amikor anyukám itt van, azért jobb egy picit, mert néha felvált!

Barbi: Majd ti is eljuttok! Megmondom őszintén én 29 éves koromban láttam először a tengert!:) Ez volt a nagy álmom, hogy még 30 éves korom elött eljussak, meg hogy felüljek egy repülőre! Azóta voltunk mégegyszer, de tavaly mi is csak balcsiig jutottunk:) Én egy kicsit bánom, hogy nem tenger mellé születtem!:)

Kaptunk egy árajánlatot a kertre....le se merem írni mennyi pénz lenne parkosítani! :D Úgyhogy a ház nyeli nekünk is a pénzt! De attól szuper!

mamiblue
 
 


Holnap délelőtt 11? :)
Királyságos lenne...

A mozgásfejlesztőhöz 7-én megyünk! Ritus, ugyanoda megyek Bogival, ahova te jársz Zsombival! :lol:

Bogi fogatlan még, de azt hiszem, meglesz ennek a böjtje... :( Mostanában többször eljátssza, hogy napközben EGYÁLTALÁN NEM alszik, persze este 7-re már minden baja van, igaz, így legalább az esetek többségében hagy egész éjjel aludni... Bár az esti kajócába mindig bealszik, ezért hajnalok hajnalán (3-4 között) már kukorékol :(

Jázmin

Kép
Kép
jasmin_
 
 


Izé akarom mondani ma 10 óra posta köz kisjátszón az ovi mellett(előtt)?
Igyekszem ott lenni, bár kicsit borongós az idő... :? :(
Narancssárga-szürke verdával megyek :)

Jázmin

Kép
Kép
jasmin_
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors kukk! :)
Jázmin: mi is 7-én megyünk újra a mozgásfejlesztő ovódába, a Somogyiné Gabihoz (vezetőnő).
Ti hányra mentek??

Barbara
kutasi kitti
 
 


Szia :)
11-re megyünk! És ti? (Sajnos a nőci nevét nem jegyeztem meg :()

Jázmin

Kép
Kép
jasmin_
 
 


Sziasztok!

Jázmin:Mi 9.30-ra megyünk a Somogyiné Gabikához (ő a vezetőnő). :)

Barbara
kutasi kitti
 
 


Hello!

Végre itt a jó idő!:)
Mi még mindig picit taknyosan...de már nagyon mennék!
Szóval ha vki tudja, hogy megy majd ki...szólhat, mert mi benne lennénk egy taliban...Majd próbálok sűrűn benézni, bár Sebi lassan elkezd mászni!!!!Lesz nemulass, állandóan figyelni kell majd akkor!

mamiblue
 
 


Csáó!!!!!!!!!!

Mit szóltok a szép időhöz, gondolom mindenki vidám lett s futott ki a szababdba.

Mi ennek okán Zsombinak venni szerettünk volna egy baby taxit vagy motort, de sehol nem kaptunk fiús színben, így megpróbálom jövő héten beszerezni. Egyszerűen meg van őrölve a manó a motorokért ha meglát egyet a játszón rohan a gyerekekhez.

Mi egyszer voltunk mozgásfejlesztőbe, még 3 hónapos kora körül, mivel a karjai kicsit feszesek voltak s dokink jobbnak látta elküldeni Zsombit. Pár mozdulaotot mutattak, kúszáshoz, fordulásokhoz, de utána nekünk minden ment szépen ahogy kell, így nem is mentünk vissza.

Na megyek puszi
ritus28
 
 


Ritus: Gyártelepen nézted? Ott van egy csomó ilyen motor! Mi már vettünk Sebinek egy kisautót, még akkor mikor meg sem született:)

mamiblue
 
 


Sziasztok!

Rég voltam, mert gyermekem eléggé lefoglal. Barnabás mászik egy ideje, meg amiben csak tud, megkapaszkodik és felhúzza magát, onnan meg, ha nem állunk lesben, hatalmasat esik. Szóval nálunk is zajlik az élet. Fogacskánk még nincs, de én nem is bánom. Ilyen nappalok után már csak az hiányozna, hogy még éjszaka se aludjon. Titkon remélem, hogy nem lesz nagy zűr a fogzással.

Mi ez a mozgásfejlesztő? Hol van?

Linda

Kép
linda29
 
 


Segítsetek légyszi! Hogy kell a vonalzót a nevemhez csatolni? Egyszerűen sehogy sem sikerül.

Linda

Kép
linda29
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok.

Sikerült Binakát beszoktatnom az oviba. Már ott is eszik. Aludni még meg aludt ott. Botond egy ördög. Már egész nap hallatja a hangját, kúszik ezerrel. Házat keresünk ezerrel, de semmi nekünk való nincs, vagyis túl kevés a pénzünk. A mienket se vette meg még senki. Reni a kis tinik mindennapjait éli. A suli már nekem is megkezdődött, de még nem tanulok csak bejárok az előadásokra. Ja és fogytam 12 kilót.

Volt tali???? Vagy lesz???? Mennék én is.

Van egy meghívóm az iwiwre. Még négy napig. Ha kell valakinek küldjön e-mail címet.

Vonalzót tudsz csinálni Pl: a babafalván aztán illeszd be a kódot az aláírásodhoz. Remélem sikerül.

Pusz!!!

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


Sziasztok!

A vonalzót tudtam, csak azt nem hogy melyik kódot kell beilleszteni. Talán most sikerül.

Linda

Kép
linda29
 
 


Az élet apró öremei! Végre sikerült! :D

Linda

Kép
linda29
 
 


Hello!

Linda: Én is ettől félek, hogyha elkezd mászni, akkor el sem lehet majd mozdulni melőle! Mi még csak kúszúnk, de nagyon sokat feltolja magát négykézlábra, ugyhogy lassan mászik is! Már ülésbe is sikerült egyszer visszanyomnia magát:)

Bebi: 90 napos? Én nem bírom! Már délelött meg akarok halni az éhségtől! Persze egyszercsak majd én is elkezdek vmit, de leginkább mozogni kéne!

Még nem sikerült eljutnom tornára...de ha nagyon akartam volna elmehettem volna:(

Itt felettünk eladó egy 160 nm-es ház, csak sajna nem vállakozó építette, ezért nem lehet rá, csak a fél szocpolt felvenni! 25 M-ért árulja...Ikerház? Azok elég jó árban vannak, és mégiscsak jobb mint a társasház...lakótelep!
Mi 6 éve költöztünk Tökölre! Teljesen véletlenül láttunk meg egy hirdetést, és tök olcsók voltak a lakások, pedig egész jók, mostmár így utólag is mondhatom!:) 165 e/ nm, szóval ne add fel, biztos találtok vmit!

mamiblue
 
 


Sziasztok!

Mit szóltok ehhez a gyönyörű időhöz?Szinte állandóan kint vagyunk,igaz,Lackóra a levegő sem hat fárasztóan.Az étvágya nőtt meg még jobban.Szinte egész nap enne.
Tegnap már ő is csúszdázott egy kicsit a játszótéren /természetesen segítséggel/,és mérleghintázott Fannival.Irtóra élvezte a dolgot.Csodák csodájára vigyorog már,amikor a babakocsiba ültetem.

Mászás közbe, szerencsére,Fanni kitünő felügyelőnek bizonyult.Ha rossz fele megy a fiatalúr,akkor rögtön sikit.Úgy mászik már,mint a golyó.A felállással is próbálkozik idönként,de az nagyon bizonytalan még.

Barbara:Új skoda Fabiat veszünk.Fekete.Én nem nagyon örülök a váltásnak,mert nagyon szeretem a mostanit,csak hát öreg már a lelkem.11 éves,és nagyon sok probléma van vele.A csomagtartó lényegesen kisebb lesz,de hát most erre futja.3-4 év múlva talán sikerül majd venni egy nagyobbat.Az én vágyam egy Opel Zafira.De az dupla ennyibe kerül.

Lehet egy intim kérdésem a többgyerekes anyukákhoz?Nektek minden gyereknél szoptatás végén jött csak meg újra a menstruációtok? Fanni másfél éves koráig szopott,de fél éves korában nekem már megjött.Lackónál legalább ebben szerencsém van,és még nem jelentkezett,habár egyszer már azt hittem,hogy megjön,mert fájt a hasam,de semmi.

Szép napot!
Gabi

Kép

Kép
taga
 
 


Hello!

Taga: Nekem nem a végén, hanem amikor már keveset szoptattam...most még nem, de Sebi nagyon ragaszkodik a cicizéshez, szerintem még jó sokáig!
Fanni megy szeptemberben oviba?

mamiblue
 
 


Sziasztok!

Judit:Örülnék,ha menne oviba,csak sok jóval nem kecsegtetnek, mivel még itthon vagyok Lackóval.Mindenesetre 3-4 helyre megpróbálom beíratni,jó lenne,ha legalább fél napra felvennék.
Lackó is ragaszkodik a cicihez,de főleg este.

Jó éjt!

Gabi

Kép

Kép
taga
 
 


Sziasztok!

Megcsinálták nállunk a terszt (befedték) végre! :)Egész hétvégén az udvart takarítottuk a fűrészportól. Örömteli esemény volt, de legalább kész van! :D Engen ledöntött ez az isteni takonykór (szerencsére eddig Kitti megúszta).

Anikó: Ügyes vagy, hogy sikerűlt leadnod azt a 12 kg. Bius könnyen beszokott az oviba?

Gabi: Remélem beválik az új autó. Nekem nagyon tetszik a skoda fabia! :)

Judit: Mekkora a kert részetek amit megakartok csinálni??

Jó éjt megyek elteszem magamat holnapra!

Barbara
kutasi kitti
 
 


Sziasztok!

A házat nem adom fel, pedig mindig azt mondom, nem bírom már tovább és nem érdekel. De aztán újra kezdem a gyerekek miatt. Nincs olyan hét, hogy ne néznék meg négy-öt házat. Tudod mennyire unják a kicsik? Reni szerencsés, neki már nem fontos velünk jönnie. Ő is azt mondja, neki mindegy melyik ház csak menjünk már.

Nekem is csak akkor jött meg, amikor már kevesebbet szopizott. Lényegében este és reggel csak az íze kedvéért, amikor már nem az volt a fő táplálék. Én nem bántam. 18 hóig szopizott Bibi. Kb. egy éves kora körül jött meg, de akkor szinte folyamatosan, a dokim azt mondta normális. Szerinte normális az is, ha van az is, ha nincs és az is ha rendszertelen a mezi szoptatás alatt. Egyéb esetekben nem.

Gabi! Én szurkolok az ovi miatt. Szerintem jó ott a gyerekeknek. Kell nekik a társaság. Három évesen éppen érettek már arra, hogy elengedjük őket egy kicsit. És meg tanuljanak egy vadidegen környezetben alkalmazkodni. Szóval haj rá, írasd be.

Puszika!

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


Hello!

Barbara: A kert kb. 700 nm. Tegnap mikor aludt kint a Sebi, már a szemeim elött láttam a gyönyörű zöld füvet. Nagyjából már megvan, hogy mit hova teszünk, csak nekünk nincs időnk megcsinálni. De még olyan is lenne, aki nem sokért megcsinálná, de az alapanyag is nagyon drága...öntözőrendszer, termőföld...így fogalmam sincs mikor lesz normális kertünk. Bár csajok nagyon élvezik a nagy homokkupacokat, egész délután ott játszanak!

Gabi: Sok sikert az ovihoz! Nekem Tildus csak 4 évesen tudott menni, mert nem vették fel, Tamika miatt! hiányzott, neki, de végülis jól elvoltunk 3-asban itthon. Tami meg még nem votl 3 éves, neki kicsit nehezebb volt, de ő is nagyon szereti!

Bebi: Áruljátok már a laksáotokat? Vagy azt majd később akarjátok eladni?






















Bebi: ÁRuljátok a lakásotokat? Egyébként mi is keresünk anyumnak házat, csak még el kell adnia a sajátját szolnokon...

mamiblue
 
 


Na ezt jól megcsináltam:)

Így játszanak:

Kép

mamiblue
 
 


Sziasztok!

Szoptatás: amíg csak szoptatsz és nem kap mellé táplálást, addig nem jön meg azt mondják.
Ez persze mindenkinél más, mert hallottam olyat is, akinek 2hét után megjött, de vot, aki mellétáplálás mellett se jött.

Nekem az első verzió volt. Annánál 7hónaposan, Bencénél olyan 6hónapos, Zsoltinál 5és fél. Pedig rengeteg tejcim volt és adtam is..amikor szoptatsz termelődik a hormon, ami a menzeszt meggátolja, kinél milyen arányban, de, ha megjön az nem azt jelenti, hogy te rosszul szoptatsz!

Pár kép rólunk.

Kép

Kép


Kép

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

Gabi: én még reggel, délben, este szoptatok mégis megjött. Ráadásul amikor előszőr megjött, akkor még csak szopi volt.

Sziszike: édesek a gyerekek!

Judit: én azt ajánlom, hogy mindenképp csináljatok öntözőrendszert, mert egyébként iszonyú sok időt elvisz az öntézés és nagy az esély rá, hogy tönkremennek a drága növények. Ráadásul az öntözőrendszer mellett sokkal jobban fejlődnek a nővények. A mi ismeretségi körünkben ez a tapasztalat. Kivéve, ha valaki megteheti, hogy minden nap akár órákat locsoljon. Ráadásul nyáron, az sem mindegy, hogy mikor locsol az ember, mert kiéghet a fű. Szóval nem könnyű összehozni, hogy rendben legyen a kert.
Newkem most azzal van bajom, hogy Barnabás amint olyan helyet talál, ahol feltudja húzni magát, egyből felkapaszkodik és feláll. Aztán meg ha nem vagyunk ott, hatalmasat esik. Úgy aggódom, hogy nehogy valami baj legyen ilyenkor, mert nagyon beveri a buksiját.

Szép napot Mindenkinek!

Linda

Kép
linda29
 
 


Hello!

Linda: Igen, öntöző az lesz, csak az magában 600 e FT.:( És ebben még nincs is benne a kút, amit fúrni kell! Elég lesz vágni a füvet...nem még öntözni is:) DE akkor isnagyon várom már!:)
Próbálj meg vigyázni a buksijára, tényleg, nehogy vmi komolyabb baja legyen!

Na, én is elkezdem a 90 napost március 3-án:) Olyan jó lenne, ha sikerülne, legalább 20 kilót fogynom kéne!Drukkoljatok, hogy sikerüljön!

Sziszike: Bence olyan szép, hogy még lánynak is elmenne!:)

Bebi: MEnnyire vagytok igénnyesek, tehát arra gondolok, hogy HÉV közelébe költöznétek-e, mert ott talán olcsóbbak!

mamiblue
 
 


600.000????????? Jesszus! Nem semmi milyen árak vannak!

Bebi: esetleg ha telket vennétek és arra építetetnétek vállalkozóval. Én tudok Miklóson egy helyen telket, meg vállalkozót is tudok ajánlani, ha gondolod.

Linda

Kép
linda29
 
 


Judit: ha még nem rendeltétek meg írj.
Sógorom kertész, nekünk is ő csinálta az öntözőrendszert és állítom feléből megcsinálja, így láthatatlanban.

Írj privit és megadom a számát.

Linda: sztem túl aggódjuk.:) Van sisak ilyen félelmek ellen, barátnőmék vettek, megkérdezzem? Olyan, mint egy baseball sapi, így bátran ráadhatod.

MOst rohanok, köszi a dícséreteket.:) Én ugye elfogult vagyok.:)

Sziszike.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!
Képzeljétek el, tegnap aludt először a Lili pelenka nélkül! 2 hete nem pisilt -kakilt be se éjjel, se nappal, egyszer se, úgyhogy levettük róla éjszakára is. Annyira örülök neki, olyan aranyos ahogy szalad mindíg a kis-nagy dolgát végezni, törli magát (előlről :lol: ), húzza a wc-t. Egyébként nyáron, amikor a tesóm lánya elkezdett leszokni a pelusról, őt is érdekelte a bili, sokszor ráült, de nem erőltettük. Aztán nem akart pelust venni Ő sem, de sokszor bepisilt. Ilyenkor szó nélkül cseréltem rajta a nadrágokat, soha nem szídtam meg érte, de mondtam neki, hogy szerintem még kéne az a peleus egy darabig. Jó. Aztán pár hete kapott 2 óriás csomagos pelust, akciósan, és elkezdett sírni, hogy nem kell neki pelus. Kapott egy szuper lépcsős wc-szűkítőt, és azóta csak párszor, 2 hete viszont egyszer sem ment bele semmi a pelusba. :wink: Ennyi pelusról való leszokásunk története, ha valakinek szüksége lenne ilyen csoda lépcsős ülőkére neten is megrendelhető. Ha mégis visszaesne pelusos korszakába a Lilu, még akkor sem lennék elkeseredve, mert a Beus 3 éves kora után lett teljesen szobatiszta, és szintén 2 nagy óriáscsomagos pelenka vásárlása után. Szinte azonnal. Pelusun tehát maradt bőven, még valahol az is megvan. :lol: Minden jót nektek! Bea
bey78
 
 


Hello!

Sziszike: Ez is haveri ajánlat volt...de már mi is sógorommal csináltatjuk! Ő is épített már pár kertet, bár nem ez az eredeti szakmája! De azért köszi!
Legszivesebben én csinálnék mindent, kivéve az öntözőrendszert, de mikor??? Sokszor még főzni sincs időm. :(

Bea: Grat!

mamiblue
 
 


Bea: Nagyon ügyes Lili! Nekünk sajna nem jött be az a lépcsős wc szűkítő!

Kész a lépcsőnk, olyan szép lett, csak olyan büdi ez a vmi amivel lekezelték, egyébként szintén sógorom csinálta:) Csak sajna messze lakik:(

mamiblue
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: