Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Melinda!
Köszi a tippet a kajára, de apa nem rég telefonált, hogy úton van haza fele. Egyébként én is pont erre gondoltam, csak én Knorr alapból akartam a fokhagymás csirkét. Így azt most csinálom mert szegénykém ki van éhezve a húsra. :) És persze nem volt jobb ötletem olyan kajára ami hús is, finom is és egy óra alatt meg van. Így most azt fog vacsizni rizibizivel. De így a holnapi ebédem a húsleves mellé megint kérdéses. :) Na mindegy, még ma megálmodom, hogy mi legyen majd.

Edit!
Nagyon aranyos lehet Jázmin ahogy dumcsizik. Emlékszem én is úgy szerettem ahogy a Bius egyfolytában mondta mondta és kicsit pöszén. Nagyon ari volt. Most meg már kezdünk egész szép tisztán beszélni, eddig a "r" betűvel volt gond, de most már azt is szépen mondja. Csak még a fogalmazásával van gond. Néha olyanokat mond, hogy ketté áll az ember füle. :) De hát ez van!

Na most befejezem mert nemsokára itthon van a párom. A hétvégén nem biztos, hogy leszek, úgyhogy kellemes estét és hétvégét mindenkinek! :)
zsuzsi2811
 
 


Sziasztok!

No Melinda,hála,hogy megvagy!Írtad itt hogy majd jönnek vendégek,de azt nem,hogy mikor...Azt hittem kerestetni kell!!!
Pont oldalast sütök én is.Néztem én is a zacskót.Aztán maradtam a sima tepsis módszernél.Rátettem egy csomó zsírt is még,imádom a sült hús zsírját kenyérre :D .
Sajnálom a foghelyzetet.Jázmin az elsővel szenvedett.A többi sima ügy volt.Legalább a Panadol javít a helyzeten!!!
Szerintem a bölis alvással nem lesz gond.Dávidka úgy kidől majd a többiekkel.El fog fáradni ám,hidd el.Olyan programokat találnak ki,hogy ihajjjj....

Zsuzsi!Rántott husit?Nem szeretitek?Tegyél a húsra egy szelet gépsonkát,rá egy kis sajtot,hajtsd félbe,tűzd össze fogpiszkálóval vagy hústűvel, panírozd ki.És kész is a gordon.vagy pörit?Ha marad le is tudod fagyasztani.Resztelt máj?Rántott csirkemáj?Tarhonyáshús?

Milánért tegnap mikor mentem az oviba,társasozott.Hurrá!Itthon elő a társassal :arrow: Ki nevet a végén?Még a mienk volt a tesómmal.Itthon nem tud vele játszani.Mint egy hülye gyerek,úgy ugrál a bábuval,és össze vissza lép.és minden második mondata,hogy ő győzött. :twisted: Ha nem látom a két szememmel,hogy az oviban tegnap hogy játszik,el sem hiszem.

Jázmin egész nap csak öltözködik :shock: .Babát is levetkőzteti,megfürdeti,becsomagolja kis törölközőbe :shock: ,sétálni viszi,cumit-cumisüveget ad neki :shock: .

Megyek vasalkázni :twisted: .Meg mosni. :twisted: Mindenkinek kellemes hétvégét kívánok!!!

Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!

Edit!

Köszi az ötleteket, ezt a rántott husis dolgot kifogom próbálni. Viszont a pörivel úgy vagyok, hogy azt elég sokat szoktam főzni a páromnak elvitelre, így azt csak ritkán szoktam itthonra főzni. Bár itthonra általában ilyen tejfölös gombásan szoktam készíteni, hogy kicsit változatosabb legyen. A májat én semmilyen formában nem szeretem, így azt is a páromnak szoktam főzni elvitelre, vagy itthonra göngyölt májat csinálok, de azt is csak neki. :) Végül is a pénteki főzés elmaradt mert maradt előző napról, ráadásul az egész délelőttöt elcsavarogtuk mert a páromnak cipőt meg melegítőt kellett venni, közbe meg bementünk a Konzumhoz a játék boltba körül nézni, ahol is a párom vett egy hatalmas kutyát a Biusnak, aki persze marhára örül neki mert akkora, hogy még lovagolni is tud rajta, viszont a szőre úgy hullik mintha igazi lenne. Szóval így most minden este porszívóznom kell mert a gyerek ágyától kezdve minden tiszta szőr. :evil: Aztán szombat délelőtt meg a Tescóban voltunk, így csak délután egy nagyobb adag pizzát sütöttem. Vasárnap meg mivel még elvitelre főztem a páromnak pörit, így vettem egy másfél kg-os tarját, befűszereztem és egybe lesütöttem petrezselymes krumplival meg tejfölös ubisalival. A maradékot meg elcsomagoltam a páromnak. :)

Ja, egyébként a Biusnak meg a névnapjára vettem abba a játékboltba egy pónit, amihez mindenféle kütyü van meg valami zenélős akármi. Kíváncsi leszek mit szól majd hozzá. Aztán az unokatesónknak meg vettünk egy Bionicle legót vagy mi az, ami ilyen kis apró elemekből áll és össze kell állítani. Ez már neki karácsonyra megy.

És holnap lesz egy fényképezés az oviba, amiről a múltkor már meséltem, hogy lemaradtunk róla. Hát a csoport képről tényleg lemaradtunk, de olyan képet ahol egyedül lesz a Bius és karácsonyi felirat lesz, arról még nem maradtunk le. Így legalább karácsonyra lesz fényképünk. Úgyhogy holnap valami rucit is vinnem kell neki az oviba. :)

Na jól van most befejezem mert mindjárt mehetek a Biusért az oviba.
Kellemes napot mindenkinek!
zsuzsi2811
 
 

 
 

Sziasztok!

Itt volnék.A hétvégénk elment.

Zsuzsi!Akkor mondhatod,hogy elkezdted a karácsonyi vásárlást :D .Gondolom,mennyi kedved van főzni,mikor délelőtt csaviztok :twisted: .

Mi szombaton a Vasúttörténeti Parkban voltunk Pesten.Hát nagyon jóóóóóó!!!!Nekünk legalábbis nagyon tetszett.Gyerekek is élvezték.Milánnak elkezdett akkor folyni az orra.Azt hittem nem lesz komolyabb,erre tegnap este már a füle is fájt.Tegnap amúgy is ki volt kérve az oviból,mert úgy volt megyünk a Mátrába hétvégén.Nem mentünk,mert nem akartam,hogy esetleg jobban megfázzon.
Vasárnap itthon voltunk.Délután lementünk a dédihez,mert van kiskutya nála,és megnéztük.
Hétfőn apa még szabin volt.Lementünk a dédihez.Megpucoltam az ablakait,apa a gyerekekkel diót szedett,falevelet sepert,diót törtek addig.Mamám babot fejtett.Ebédre jöttünk haza.(Vasárnap kaptunk a déditől egy hatalmas adag babgulyást.)

Vasárnap tesóm volt az Ikeában.Hozattam vele autós szőnyeget a Milánnak.Azóta azzal játszik.
Jaaaaa,meg hazafele a Vasúttörténetiből eldöntötte,hogy neki a Jézuska terepasztalt hozzon.Olyan vonattal,amihez hozzányúlhat.Mert ott ugyebár nem lehetett megtapperolni.Szerintem a terepasztalhoz ő még nagyon kicsi.De egy kezdetlegeset apa összerak neki.Kőbánya lesz,és a meglévő markolói lesznek benne a gépek.(Tervben volt egy ilyen,de nem hittük,hogy most kell neki megcsinálnunk.)Vonatnak meg ott a Thomas neki.A terepasztalban nem lesz vonat most.

Megyek,elrakom a vasalt ruhákat,felhívom az ovit/meg a dokit...

Szép napot mindenkinek!
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!
Edit köszi hogy hiányolsz,de mindig van valami nálunk igy nincs sok idöm nektek irni,csak gyorsan a dolgaimat szoktam megnézni.. :oops:
Na..Apa igen már elkezdett melozni,a héten pesten van mert tanfolyamra járnak,utána egyből megy edzeni igy csak 8 fele ér haza... :( Gyerekek betegek voltak elöbb Márkó magas lázzal és torokgyulladással,majd mikor vége lett Vivike lett beteg,kicsi lázzal,és picit piros volt a torka..aztán Márkó kipirosodott,állitólag ez a gyógyulás volt neki,nem mondtak konkrét dolgot mitől volt..mikor a torkára adtam az amoxicilint adtól bepirosodott az egész teste,ez a gyógyszer mellékhatása miatt volt..mikor elmult rá másnap meg az arca lett piros,mint az alkoholistáknak szokott lenni,és pici pöttyök voltak a testén..és erre mondta a doki hogy ez a betegségtől van és hogy gyógyul,ahogy jött ugy elmulik..végül is elmult...
Ugy hogy Vivike ma már ment ovodába...még nehezen megy a reggeli kelés,és még nyavajog hogy nem akar menni,de ott jól érzi magát az a lényeg.. :lol: az evés még annyira nem megy,igaz megeszik sok mindent,de van mikor olyan kaja van hogy abszolut nem eszik..próbálják az ovonők,hogy a cumiját belemártják a kajába,utána a szájába rakják,de multkor is szalvétával törölte a nyelvét és mondta..fúj ez nem jó!!!ugy hogy nem minden jön be neki.. :lol:
most nyugodtak a délelötjeim,igy tudok takaritani,meg egyéb dolgokat csinálni.. :wink: legalább csend van egy kicsit...
hát röviden ennyi történt velünk..

Utólag is boldog születésnapot kívánok minden gyerköcnek akiknek mostanában volt a szülinapjuk.. :oops:

remélem most már többet tudok majd jelentkezni...
pusza

anda-vivibaba
 
 


Sziasztok!
Edit!

Na igen, legalább egy valakinek már megvan az ajándéka. :D Bár a december nálunk elég húzós mert a párom szülinapja, névnapja és a húga névnapja is még ott van a karácsony meg a mikulás mellett. Kész anyagi csőd az a hónap. :)
A Vasúttörténeti múzeum elég sok mindenkinek tetszik. Még nem voltunk ott, de már sokszor hallottam, hogy milyen jó. Nem csoda, hogy a gyerekeknek tetszik.

Tegnap lementünk a játszóra egy kicsit, mert már hetek óta nem voltunk ott, mivel betegek voltunk. Hát mondanom sem kell, hogy kb másfél órát voltunk lent és olyan 6 körül indultunk haza, de mivel a Bius nem aludt délután, így egész hazáig hisztizett. Aztán itthon folytatta mert a bugyiját meg a zokniját nem ő dobta a szennyesbe. :evil: Már teljesen kész voltam tőle. Pedig csak azért nem dobhatta a szennyesbe mert épp a mosógépet akartam beindítani és gyorsan azt is bedobtam a többi ruhához. De ő persze hisztizett miatta. Aztán nagy nehezen megfürdött meg hajat mostunk neki, mivel ma fényképezkedik, aztán alighogy kijött a kádból, megitta az esti kakaóját és már el is aludt. Fél 8-kor aludt is. Ami végül is nem rossz, csak éppen az ebéd után ő már jóformán semmit nem evett és nem is vacsorázott. Szóval elég gáz, hogy nem alszik, de sajnos nem tudok mit tenni ellene. Ez van!
Na jól van most megyek mert még hajat kell mosnom mielőtt megyek érte az oviba!
Kellemes napot mindenkinek!
zsuzsi2811
 
 


Sziasztok!

Andi!Akkor minden rendben van,ha már meggyógyultatok... :D Ha tudsz,tényleg gyere többet!Azért Márk kipirosodása ijesztő lehetett.Milán múltkor bedagadt a gyógyszerektől.Az is rémisztő.De ő legalább elmondja,hol mi fáj neki.Remélem nem lesz több ilyenetek!!!!

Zsuzsi!Akkor húzz bele az ajándékvásárlással!Nekünk is sok mindenkinek kell venni.Főleg gyerekeknek.
Nálunk ha nem alszik a Milán,mostanában nem hisztizik.És már ő i9s 7-re szunnyad :D .nekünk vasárnap nem aludt.És nem hisztizett,csodálkoztunk is apával.
Mi már a játszót eltesszük tavaszra.Olyan hideg van már...Mi általában homokozunk és ott mindig leülnek,úgyhogy mi egy ideje hanyagoljuk a játszózást.

Végül is nem hívtam fel a dokit.Bementem a rendelőbe.Úgyis rendelés után jött volna,akkor meg a Jázmin már aludna.Így lementem Sárberekbe.Gondoltam úgyis kell menni gyógyszertárba utána (kellett is).Jó nagy hisztit levertek a gyógyszertárban.Nyűgösködtek,mert mindkettő beteg,a sor meg curva lassan haladt :twisted: .Persze senki nem engedett előre.Miért is?Mikor hazajöttünk,mindkettőt cipelhettem fel a negyedikre.Én már olyan ideges voltam.DE!Amint beléptünk a lakásba,mintha megnyugodtak volna.Jázminka felmászott az ágyára,beadtam neki a gyógyszereket és már aludt is.Enni nem kért,úgyhogy az első szava ha felkel,eszek lesz!Milán szépen eljátszik,lassan ő is aludni fog.

Mostanában Milánon azt vettem észre (mióta ovis),nem szeret sehova se menni.Mindig itthon szeretne lenni.Jól elvan,szépen eljátszadozik bent a lakásban.

Azt hiszem befejezem!Ja neeeemmm!Van egy "titkos" olvasónk!Szeretném neki azt üzenni,hogy apa átadta ám az üdvözletét pénteken!Köszönjük szépen,nagyon kedves!

Sziasztok!Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Szép jó reggelt mindenkinek!

Utólag boldog szülinapot kívánok minden gyerkőcnek.
Ha nem is vagyok sokszor van hogy zugolvasoként működök :)
Mia mellett már nincs sok időm, mászik feláll lépked a bútorok mellett.
Esik kel :S
Gvennek nagyon megy a suli honapzáráskor minden 5 lett neki csak a magatartás és a szorgalom nem ami kiderült azért nem lett neki 5 ös mert sokat dumál és ennél mégtöbbre képes, sajnos összedobja a leckéket hogy hamar készen legyen velük így nem túl szép a küralak.
Remélem majd alakul.
Röviden ennyi, puszi mindenkinek.

fiamette
 
 


Sziasztok!

Anett!Gratula Gven jó eredményeihez.(Mit jó,JELES).Biztos idővel türelmesebb lesz a tanulással.Lehet nem szeretne véletlenül sem lemaradni,azért igyekszik annyira és ez a külalak rovására megy.Azért még csak most kezdte...Mindenesetre büszke lehetsz rá!
Miára meg vigyázz!Nehogy lezuhanjon valahonnan a nagy túrázás közben.Elég hamar elkezdtétek a lépegetést.Ügyes ez a kisleány!

Velünk semmi különös.Porszívózom az orrukat a kismajmoknak.Tegnap Milusnak volt láza is. :twisted: Az éjszaka simán telt,jól aludtak.És a lényeg,hogy ezeknek még az étvágyuk sem romlik,ha betegek.Tehát legyengülve nincsenek.
Én ma mosok (melyik nap nem?),vasalok,pakolászok (télikabátokat,cipőket,csizmákat)...

Azért remélem nagy bajok nincsenek,hogy így eltűntetek!!!!Anna!Veletek minden oks?Még mindig utolérő akcióban vagy?????Mónika!!!!!!Csak pár sor erejéig!!!!!Mesélj!!!Hiányzol ám!!!!Melinda...

Üdv mindenkinek!
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok.


Vagyok én is .. igyekszem jönni de olyan hamar elrepül a nap.
Hétvégén vendégünk volt, a tegnap áram nem volt és kihasználjuk a jó időt.
Ma is sokat voltunk kint. Dávid felébred mesenézés, aztán reggeli és megyünk kifele.
Most alszik, közben fő a tészta a vadashoz és azon gondolkodom hogy össze kellene dobni egy almás sütit.

Edit jobbulást a manóknak. Játszottért mi is hanyagoljuk, a tegnap arra jártunk és vizes volt minden. Inkább sétálunk és buszokra vadászunk, mikor megjelenik egy akkor amilyen hangosan csak tudja elkezdi kiabálni hogy diszzzzzzzzz. Nem is néznek minket az emberek az utcán. Kitől örökölte ez a gyerek a nagy száját nem tudom, tőlem biztos nem inkább az apjától. Most hogy olvaslak eszembe jutott hogy be akartam nyomni egy mosást…. ááááááááá kiment a fejemből. Szerintem van itt több tikos olvasó, nem csak egy.

Andi Fiamette jó hogy jöttetek.
Vivike nagyon pofi,a kis válogatós. De megértem, anya főztjénél jobb nincs. Márkó babának lehet hogy a 3 napos láza volt . Mi is túl estünk rajta, ijesztő volt a sok kis piros pötty.
Mia baba nagyon ügyes. Hiába a lányok sokkal ügyesebbek mint a fiúk, ezt már nem egyszer bebizonyították. Gven … majd alakul az a külalak. Istenem milyen ronda füzeteim voltak. A tanító nénim sokszor emlegette az anyukámnak hogy a bátyám fiú létére 1000 x szebben írt mint én. Ez van… idővel változni fog.

Anna merre vagy???? valóban nagyon eltüntettek Mónival.
Azt szeretném megkérdezni tőled hogy milyen ágynemű kell a bölcsibe? Ilyesmi:

http://www.mi2en.hu/sarga-jatszo-allato ... elt-lepedo

Meg tudnád esetleg adni a méreteket. Mama megvarrná. Köszi szépen.

Móni Isten éltese az unokahúgodat. Mi újság veletek?

További szép napot mindenkinek.

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Sziasztok!

Minden betegeskedőnek jobbulást kívánok!

Melinda!
Ilyesmi a lepedő,csak nincs így "lekerekítve"-levágva a sarka,hanem sima téglalap alakú az egész.Méretet sajnos nem tudok mondani,mert már kidobtam a papírt.De ha bemész,adnak felvilágosítást a gondozónénik!

Most csak ennyire futja,ne haragudjatok!

Puszi!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Sziasztok Lányok!

Köszönöm a hiányolást, megvagyunk, dübörögnek a hétköznapok.
Edit! A "titkos" olvasónk csak úgy leszólította apátokat, én a kocsiból csak láttam, hogy viszi haza a férjed Milánt, azt nem tudtam, hogy Ők szóba is elegyedtek. :lol:
Remélem Milán nem fog tovább lázasodni, sajnos titeket is elérnek a betegségek az óvodában, de ez ezzel jár.
Melinda! Köszönöm Bianka köszöntését, nagyon megnőtt a leányzó, 6 éves és csak most született. :roll: Lassan mész dolgozni, ugye?
Anna! Veletek minden okés remélem. Neked se sok van már a szabad életből. :lol: Jó lesz mindegyikőtöknek, én már csak tudom. :P

Mi jól vagyunk, Laura orra folyik, nem eszeveszettül, de azért kell törölgetni. Ma kétszer becsorgott neki a pisi, kezdek aggódni, hogy nem-e esetleg fel van fázva, de remélem csak eljátszotta inkább. Mindenesetre nem örültem neki, mondtam, hogy szólni kell, ha pisilni kell, de eddig nem is szólt, hanem ment és intézte egyedül a dolgokat, mert ugyebár Ő már "nagy". Úgyhogy remélem csak véletlen volt az eset.
Én dolgozom ezerrel, mostanában rákaptam, hogy egy héten két napra rendelem az ebédet a Teletáltól, így nem kell délután vagy este főzőcskéznem. Olyanokat kérek, amiket itthon nem csinálok, így finom is, különleges is, meló sincs vele és árban is megfelelő. Nagy könnyebbség, azokon a napokon apának is rendelek, így Ő sem hal éhen. :P
Laura mostanában kezd rászokni, hogy a mamánál akar aludni. Már háromszor aludt ott az elmúlt hónapban egy-egy estét és nagyon élvezi, most ez újdonság neki, meg akkor egész nap megy a bohóckodás a mamával meg a papával. Múlt héten ott aludt pénteken és szombaton mindennel jól tudtam haladni és délután mentünk érte. Úgy örült nekünk, pedig nagyon jól elvoltak mert a Bia is ott volt. Szombaton délután így elmentünk még Tatára sétálni, fagyit akart enni, de mondtam, hogy már nagyon hideg van, nincs már ilyenkor fagyi. Azt mondja, hogy akkor eszünk halacskát? Mondom, ehetünk. Leültünk egy kis büfénél és isteni hekket ettünk kovi ubival, friss kenyérrel. Ez a kislány úgy ette mint aki egy hete nem evett, azt hittem megzabálom a fejét, olyan aranyos volt. Egész nap szövegel, be nem áll a szája és mostanában, ha nem figyelünk rá, akkor kiabál. :D
Nem tudom írtam-e a múltkor, de nincs cumink, egyik óráról a másikra, szó szerint. Akkor történt, amikor lagziban voltunk. Még pénteken délután futkosott a sétálóban, cumival a szájában, még úgy végig is futott rajtam a gondolat, hogy hogy a fenébe fogjuk mi elhagyni ezt a cumikát. Erre szombaton a mamánál aludt mert mi Bivalybasznádon lagziban voltunk, és ugrabugráltak a Biával a mamánál az ágyon. Anyukám rájuk szólt, hogy ne ugráljanak, mert ha leesik a cumi az ágy mögé (a fejtámla mögé), akkor azt nem lehet onnan kivenni. De amint kimondta, meg is történt az eset. Jó ideig próbálta anyukám a Biával kihalászni a cumit, hasztalan. Anyukám beparázott, hogy hogy lesz, mint lesz az este cumi nélkül, de mondta a Larának, hogy hát sajnos ez van, a cumika leesett, nem lehet kivenni, de úgy képzeljétek el, hogy anyukám szétszedte az ágyat és nem találta meg azt a rohadt cumit, így a Lara minden sírás nélkül beletörődött. És a fő érv az volt, arany szívének, hogy még a Bianka se tudta kiszedni az ágyból a cumit.
Úgyhogy azóta nincs cumink, néha megemlíti, de megérti, hogy Ő már nagy, a boltban csak kisbabáknak lehet cumit kapni, ennyi. Hát én úgy meg vagyok ezen rökönyödve, hogy az én nagy cumis gyerekem, egyik óráról a másikra lemond a cumiról, és már 4. hete nem kéri, még akkor sem, amikor bánata van. Hihetetlen, ez egyszerűbb volt mint amire számítottam. Tök furcsa, hogy nincs cumink, és hogy valaha lételeme volt. De tök jó is egyben, hogy ilyen könnyen ment, okosan megértette, hogy elnyelte a föld, nincs.
Még a következő héten vittem a bölcsibe, mondtuk, hogy dugják el, ha alváshoz kérné, vagy nagyon sírna érte, akkor adják oda, de semmi, úgyhogy cumik örökre elrakva. Istenem, nől a gyerekem, már nem baba. :cry:

Na, csajok, lelövöm magam, megyek fürödni, mert hulla vagyok, Laura már alszik, reggel melódia.

Csók Mindenkinek!

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Anna!Akkor megvagy... :D

Larianyu!Hát Te is!Szóval Te voltál az ovi előtt a kukkoló!!!!!Apánk amúgy meg sem lepődik az ilyeneken.Nekem sok olyan ismerősöm van,akik csak úgy leszólítják őket! :D Szerintem csak egy gyors üdvözlés volt :D .
Nagyon ügyes a kis Lari,hogy nem kell cumika.És ügyes a mama,hogy így elintézte.Lehet nektek apával nem ment volna ilyen könnyen.Most már vissza ne adjátok neki!!!!!Egy ideig én is eltettem a mi cuminkat.Mivel a mienk a kocsiban tűnt el,ott rejtegettük,de Milán megtalálta egy párszor.Inkább kidobtam,nehogy rákattanjon.
Kaja terén igazad van.És sokszor olcsóbbra jössz ki,mert a boltban több mindent veszel,mint amire szükséged van.És tényleg még pepecselni sem kell. :D

Mi még betegeskedünk.Milánnak este még volt láza.No nem nagy,de rögtön adtam neki lázcsillapítót (Nurofent),nem vártam meg,amíg feljebb szökik.Köhögni köhög :twisted: ,de lapvetően jó a kedve.És már magától kéri a porszívót,ha folyik az orra.És ilyenkor eszembe jut Melinda szomszédja,akit üdvözlök!!!!!!És üzenem neki,hogy én éjfélkor és hajnali 5-kor is bekapcsolom,ha szükség van rá.Nem jókedvemben!!!Csak a gyerekeim nyugodt légzése érdekében!
Jázminnak is folyik még az orra.Ő köhögni nem köhög.Gyógyszereiket szedik,lassan kilábalnak szerintem...Legalábbis remélem!Az alvásában van változás.Nem alszik délután maratonit már.Két óra alvás után kipattan az ágyból.No de aztán este fél 7 fele már megy is sunyni.Furcsa.Lehet rááll valami téli "hamarfekvésre".Hiába no,időátállít!
Pont emlegettem itt a jó étvágyat.Erre tegnap Milán egész nap nem akart enni.No de aztán 5 után bepótolt mindent!Annyit evett,csak lestem :shock: .Azt az adagot megette,amit napközben kellett volna neki.(És eszik rendesen,tehát nem csak csipeget.)

Este még mostam.pakoltam a beépített szekrényben,és találtam olyan kabátokat,amikre már nem is emlékszem.Kimostam még azokat.Úgyhogy ma maratonit vasalhatok megint!!!! :twisted:

Főznöm nem kell,anyósom küldött kaját.Úgy örülök ilyenkor,hogy nem válogatósak a gyerekeim.Legalább a kajával nem kell küszködnöm.

Gyerekek még mindig elvannak az autósszőnyeggel egész nap.Tegnap (szintén a beépített szekrényből) egy kis zacskó követ vettem elő a Milánnnak,így már igazi a kőbánya a szőnyegen.(Mert azon csak munkagépek dolgoznak.)Még virágcserépbe gyűjtöttem őket ezer éve.De bevágtam csak a szekrénybe.

Na lépek,mert említettem hogy mennyi a vasalni valóm!

Puszilok mindenkit!!!
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!
Mi is használjuk az orrszívóporszívót..nem folyik vivikének az orra,de nem kap éjjel levegőt,szerintem ma éjjel bekapcsolom a párásitot is mert elég száraz levegő van a szobájukban..lámpázunk is hogy felszakadjon neki,de nem látom hatását remélem hamarosan folyni fog az orra..Lehet apácska megy le az iszaplavinás helyre,holnap kiderül..bízom benne hogy nem kell mennie,mert akkor én vihetem vivikét az oviba és akkor márkót is kelteni kell.. :? szombaton verseny lenne pesten,remélem oda eltudunk menni mert akkor feleslegesen készült fel joco..én is kimostam,kivasaltam..most tiszta a lakás is..nem kell csinálnom semmit.. :D sajnos vivike cumizik még,de csak alvásnál,meg mikor nyügös,azzal nyugszik meg..de remélem magától majd lemond róla,nem erőltetem..oviba is viszi,de csak reggel van nála mig bemegy,aztán a zsákban van..
megyek csinálok valami reggelit...
szép napot mindenkinek..

anda-vivibaba
 
 


Szia Andi!

Drukkolok neked,hogy ne vigyék el az uradat!!!!Tényleg egyszerűbb és mindenkinek jobb lenne,ha veletek maradna. :D
Vivike is meg fog válni a cumitól.Kicsit lehet le kell beszélni róla.Mi se sokat használtuk.Mi is csak elalváshoz meg nyafihoz.Majd elhagyja!Márkónak van cumija?Nálunk Jázminnak nincs,ő az ujját szopja.De ahhogy észrevettem már azt se mindig.Eddig is csak elalváshoz szopizta.Azt ugyebár meg elvenni nem tudjuk... :roll:

Képzeljétek!Milán talált egy kamionos szatyrot.Most belepakolta a Thomas vonatokat és a síneket,és abban cipeli a lakásban. :shock: Azt mondja nem is kell a doboza,mert ebben fogja tartani :shock: :shock: :shock: .Jó mi?Mint a csövesek...

Megyek megpróbálom elaltatni a kislegényt,hogy legyen egy kis szabadidőm.Ha később menne aludni,tuti a Jázmin akkor kelne.És akkor lőttek a feladataimnak.Képzeljétek rossz a mosogatógépünk :twisted: .És most mosogathatok kézzel :twisted: .És még a szerelő sem tudott mit mondani az alkatrészről.Lehet újat kel venni :twisted: .

Megyek is.Jó pihenést mindenkinek délutánra!
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Jó reggelt!

Sehol senki...ejejjjj.....Még Zsuzsi sem...

Csak pár sor erejéig jöttem.Helyzetjelenteni.Milánka reggel csúfosan köhögött.Orra már alig folyik.Hétfőn sima ügy lesz az ovi.(Remélem!)
Jázminkának folyik az orra.De nem kell minden második percben szívni már.
Ma fodrászhoz megyek.Addig tesókám vigyáz a lurkókra.
Főznöm ma sem kell,király vagyok!!!!

Megyek is,mert játszani hívnak a gyerekek és elvégre engem most azért fizetnek...

Puszi mindenkinek!
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Jó reggelt Edit!

Eddig ugy néz ki hétfön kell mennie páromnak de addig hátha változik a dolog..holnap az a lényeg eltudunk menni a versenyyre..:-)én meg találkozok pár régi munkatárssal..már nagyon várom.
sajnos cumizik Márkó is.de nem baj,majd csak leszoknak..leszokoban van Vivike is,mert csak nyafis helyzetben kell neki,és ha lehet eldugom hogy ne lássa és akkor nem kell neki..az oviban sincs már nála ahogy észre vettem,de megkérdem az ovonöt..ja és képzeljétek pasizik az ovodában.. :lol: az apja kivan hogy ő már most kezdi...ma meglesem ki az a kisfiú,mert tegnap csak róla beszélt.. :roll: nagyon édi volt..
én csak megmostam a hajam,hogy holnapra jó legyen,mert reggel indulunk azt arra már nem lesz idöm..
most aludt el Márkó megis száritom addig a hajam,azt ha felkell megyek vásárolni,aztán Vivikéért az ovodába...

szép napot nektek..

anda-vivibaba
 
 


Sziasztok!

Hát Andi nem semmi a lányod.Apátoknak már most aggódnia kell.A Jázmin is ilyen kis pasizós.
Azért sajnállak,hogy apát leirányították.Szegénykém.Most "küszködhetsz" két gyerekkel reggelente.De azért majd megoldod.Nehogymá' olyan egyszerű legyen...

Mi tegnap a dédimama 80. szülinapján voltunk Környén.Ma menni szerettem volna valamerre,de hideg is van,apa sem ér rá.Jázmin pedig már fél 10-kor húzott aludni :shock: .Pedig fél 8-kor kelt.Lehet visszaszokik a két alvásra.Milánnál is volt ilyen időszak tavaly télen.

Ma vasalok ezerrel (mert tegnap mostam ezerrel). :twisted: Ma is mosok,szárítok... :roll: :arrow: vasalok :twisted: .

Megyek is...

Szép hétvégét mindenkinek,már ami még maradt belőle!
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Szia Edit!

Hál égnek nem megy le párom az iszaplavinába. :roll: de holnap én viszem most vivikét az oviba mert olyan meloja van amit korán kell megcsinálnia..de nem baj,mert Márkó is fel szokott kelni,igy remélem idöbe beérünk az oviba..
most csak erre volt idöm majd jövök..

anda-vivibaba
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Szépen indul a hetünk mondhatom...(Legalább nem volt felesleges az esőkabát megvétele.)Még jó,hogy apa vitte a Milánt oviba.Jázminkám még alszik.De érthető,hogy ilyen időben nem kel korán...

Mi helyrejöttünk,úgy néz ki.Már porszívó sem kell az orrocskákhoz! :D Tegnap már lent is voltunk alvás után futóbringázni.Felsétáltunk a Tűzoltóságig.Jó volt levegőzni már...

Azért gyertek mesélni,kivel mi történt!Annnnaaaaaaa!!!!Hogy állsz?Még mindig rohansz és nincs időd?Azért remélem jól vagytok és nem vagytok betegek!!!

Puszi mindenkinek!Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Ja!!!!
Andi mi volt a versenyen?
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok lányok!
Jó rég voltam, nem győzök olvasgatni!

Edit!
Az ovival kapcsolatban mi is így vagyunk, a Bius ovi után már sehova sem akar menni, inkább itthon játszik. Talán azért mert ő szeret egyedül is játszani és gondolom hiányoznak neki a saját játékai és délután inkább már azokkal játszana. Ilyenkor nem is bánom mert már tényleg elég hideg van a játszózáshoz. Már mi sem járunk nagyon.

Képzeljétek, megkérdeztem, hogy mozgáskottán ott aludhat e a Bius az oviba mert nekik pont így lesz, hogy hétfőn a saját kis csoportos tornájuk van, kedden a mozgáskotta és még szerettem volna beiratni még egy tornára ami meg szerdánként lenne az oviba, de ez is csak egy fél órás lenne, viszont a régi csoport társai is járnának oda. De nem aludhat ott akkor sem, pedig mondtam, hogy tavaly ott aludhatott ilyenkor. Pont ezért meg a mozgásért akartam ezekre járatni a Biust, de így lehet, hogy egyikre sem tudunk járni mert délután már nem tudom őt visszavinni az oviba. Ráadásul arra a fél órára amíg tartanak ezek a tornák, nekem sem sok kedvem van ott ücsörögni, haza jönni viszont nincs értelme. Azt mondta az óvó nő, hogy csak 20 ágy van, a szülőin még 24-et mondtak, szóval ha van beteg akkor esetleg ott aludhat ezeken a napokon, de ha nincs hiányzó akkor nem. Azt azért hozzá teszem, hogy amióta oviba járunk 13-15 gyereknél nem alszik ott több. Szóval nem értem, hogy akkor mi miért nem aludhatunk ott ezen a két napon. Na mindegy, de ezzel most megint jól felidegesítettek. :twisted: Viszont a Biusnak meg tök jó lenne ha tudna járni ezekre a tornákra.

A múlt héten megkaptam az állásról az értesítőt, de nem engem vettek fel. Úgyhogy most keresgélek tovább.
Lekopogom nekünk ez a 3. hét amit folyamatosan jár a Bius oviba. Remélem tartja magát és nem lesz betegecske. Ma viszont megint elég nehezen mentünk be a csoportba. Nem tudom, nekem az az érzésem, hogy a régi csoportját jobban szerette. Igaz, ha bemegy már nincs gond, de addig olyan kis szomorúan megy befele és egyfolytában kérdezgeti, hogy jövök e érte ebéd után. Pedig tudja, hogy megyek. Tavaly viszont nem volt ilyen gond. Reggel amikor felkelt akkor ugyan mondta, hogy nem akar menni, de amint odaértünk az oviba, sokszor még a puszit is elfelejtette adni. De most nem, most úgy bújik hozzám amikor mennék el, hogy majdnem sírva fakad. És ma még olyan kis szomorúan integetett nekem az ablakból.

Móni!
Gratulálok, hogy elhagytátok a cumit. Egyébként ezzel én is így voltam, hogy sosem tudtam tőle elszedni, egyszer meg csak úgy magától lerakta a Bius és kész. Onnantól kezdve nem kellett neki. Ő is kereste még egyszer egyszer, de megértette, hogy már nincs. Tudnak meglepetést okozni a gyerekek.
A Bius nekem is nagyon szeret a mamánál aludni. Ha jön anyu, állandóan kérdezgeti, hogy mikor jön hozzá úgy, hogy el is vigye. Nekem most pénteken fogja elvinni egy napra mert anyu folyamatosba dolgozik és pont pénteken meg szombaton lesz a szabadnapja, így elviszi mert már elég régóta rágja a kisasszony a fülét, hogy nála akar aludni. Csak hát így elég nehezen jön össze. Most hétvégén, vagyis szombaton este meg az anyósoméknál voltunk, ott meg ott van a párom 10 éves húga, most meg ők találták ki, hogy had aludjon ott a Bius. Így most meg ott aludt. Mi meg vasárnap délután mentünk érte. Szeretem, hogy ott tud aludni bármelyik mamánál mert ha valamiért szükség lenne arra, hogy náluk aludjon, akkor nyugodtan ott merem hagyni mert tudom, hogy nincs probléma. Mert azért elég sokszor hallottam már, hogy egy gyerkőc nem volt hozzászokva, hogy másnál aludjon és bizony volt olyan, hogy az éjszaka közepén kellett érte menni. Meg nekem is jó ha néha az egyik mamánál alszik. :)

Andi!
Szerintem lefognak szokni a cumiról. Nekem is lételeme volt a Biusnak a cumi, állandóan a szájában lógott. Aztán már csak amikor nyafogott meg amikor aludt. Csak nálunk az volt a gond, ha éjjel kiesett a szájából akkor felébredt és mehettem neki keresgélni. Úgyhogy én ezért is örültem neki amikor elhagyta. :)

Edit!
Mi is felvettük az esőkabátot, bár mi azóta vettünk a Hervisbe egy rózsaszínűt, amin rajta van a Minnie egér, úgyhogy mi abba mentünk oviba, és így persze a Minnie egeret is vittük játszani. Na meg végre felavattuk a gumicsizmát. Természetesen a Bius az összes tócsát megtalálta, modván, hogy most már belemehet mert van gumicsizmája. :)

Na jól van most már befejezem mert még van egy csomó dolgom és időm meg alig. Ráadásul elvileg ma jönnek a hangyairtók is, úgyhogy egy kis takarítást is kell csinálnom mert utána 2-3 napig nem lehet. Még jó, hogy főznöm nem kell. :)
zsuzsi2811
 
 


Sziasztok!

Egy kedves barátomnak segítek eladni új holmikat. Skóciában vásárolta.

Itt tudod megnézni:

http://teszvesz.hu/show_user_auctions.php?uid=19354491

Nálam megtekinthető, elvihető (Tatabánya).

Ha érdekel valami, szívesen leveszem a teszről, csak írj emailt. Így postát is spórolhatsz! :wink:

Cím: hsszilvia@freemail.hu

Köszi

Sziasztok

Szilvia

Kép
Kép
Kép
emesedora
 
 


Szia Zsu!

Sajnálom a munkát!Majd legközelebb...Csak lesz majd munkahelyed.Viszont az ovi hozzáállása. :twisted: Nekünk is azért engedték meg,mert mondtam az óvónőnek,hogy beszéltünk az óvodavezetővel.Beszélj te is a ti vezetőtökkel!Hátha megengedik.Hihetetlenek ezek a feleslegesen lefutott körök.És el is hiszem,hogy inkább nem viszed vissza.Mert mire hazamész,elalszik nagy nehezen,keltheted is fel,és rohanhattok vissza az oviba.És tényleg te is ücsöröghetsz ott. :roll: Azért drukkolok,hogy ez a helyzetetek megoldódjon!

Milán amelyik csoportba jár,az ilyen mini csopi.Ők 4 évig lesznek együtt.Ajánlottak másik csoportot jövőre.De ha úgy látom,hogy ő jól megvan itt és sok barátja lesz,jobb ha ebben a csoportban van.Elég szégyenlős.Csak összezavarnám.De majd meglátjuk mi lesz.

Beszéltem apával.Ma a Milus csak úgy rohant be a csoportjába.Mikor megérkeztek,egy kisfiú már mondta is,hogy itt a Milán!Azért jó érzés,hogy várják a csoporttársai,naaaaa.

Mi most angolra járunk.Mind a két gyerekkel.És nagyon tetszik nekik.Milán először ott is szégyenlősködött.De már oldódott.És minden este énekelhetünk az ottani dalokból.Jázmin meg produkálja magát rendesen.Ő az első,aki mondja a "tanárnéni" után a szavakat :D .Bár múltkor apa is volt velünk és rájöttem,ha csak én viszem őket,sokkal intenzívebben részt vesznek az órán.

Megyek,lassan indulhatunk a Milusért.Ebben az időben kocsival...Még előtte le kell mosogatnom :twisted: .Ó hogy utálooooommmmmmm!!!!!!

Pusszantás!
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Szia Edit!
Hát én is sajnálom a munkahelyet, főleg az ovi miatt mert ugye akkor nem lenne kérdés, hogy ott aludhat e.
Most nyomtattam egy két önéletrajzot és úgy döntöttem, hogy elküldöm egy pár helyre, hátha valahonnan visszajeleznek valamit. Majd meglátjuk. Egyszer csak összejön valami. :)
Most majd szerdán azért újra megpróbálom megkérdezni, hogy ott aludhat e a Bius mert akkor lesz az egyik torna amire szeretném ha járna, aztán meglátjuk mi lesz. Ma is csak kb 15-en aludtak az oviba, úgyhogy elvileg hely az van. Az óvoda vezetőnek nálunk hiába szólok mert már tavaly ez miatt reklamált az egyik szülő és nem történt semmi, csak annyi, hogy más csoportokban ha mozgáskotta van akkor ott aludhatnak a gyerekek. Én már a mostani óvó nőnknek is elmondtam, hogy nekem az a problémám, hogy nem tudom lerakni itthon a Biust aludni mert mire haza érünk már feléled és nem álmos. Mire meg elálmosodik, akkor meg már én nem rakom le aludni. Ez van! Ha ezt tudom, hogy ilyen pocsék egy ovi lesz ez, akkor tutira máshova írattam volna be annó.
Viszont az jó, hogy ha a gyerekek már most angolt tanulnak. Főleg ha még tetszik is nekik.

Na jól van most megyek mert kész a vacsink. Sajtos melegszendvicset sütöttem és azt esszük ketchuppal meg majonézzel.
Kellemes estét mindenkinek!
zsuzsi2811
 
 


Sziasztok!
Zsu:hál égnek Vivikének is már csak akkor kell cumi mikor nyügi,van hogy nélküle alszik el,éjjel megtalálja ha keresi mert világitós.. :D márkó már a kezdetekkor megtalálja addig tapogatózik és berakja a szájába..bízom benne hogy hamar elhagyják maguktól a cumit..tegnap elfelejtettem megkérdezni hogy az oviban cumizik e,de majd ma.. :lol:
Szerintem ha viszel igazolást hogy dolgozol akkor kötelesek megengedni hogy ott aludjon a gyermek az oviban,nem?a barátnöm szólt multhéten hogy a héten van munkája és ott aludna a gyerek az oviban és megengedték...azért van az ovi ha melozik a szülö legyen ki vigyázzon rá,nem?
Edit:hol tanulnak angolt a gyerekek?én is akarom majd hogy tanuljanak,majd jövöre Vivike tanulhat az ovodában..
hát a versenyről nem nagyon irnék,mert változtattak a szabályokon és elég szar szervezés is volt..szegény párom feleslegesen készült de 4. lett a 13-ból...jövöre már ilyen versenyen nem indul,majd testépitön fog indulni..nagyon királyul fog kinézni...már nagyon várom..nagyon büszke vagyok rá.. :wink:
remélem nem fog esni az mert elkéne mennem vásárolni..?Márkónak kéne néznem valami meleg kocsi csizmát vagy zoknit vagy cipöt,mert nincs semmi és csütörtökre már havazást mondanak..De nem találok sehol semmit..rendes cipöt nem tudok a lábára huzni mert össze huza a lábfejét és képtelenség ráadni..valaki tud valamit hol találok ilyesmit?
megyek össze pakolok a konyhában.. :?

anda-vivibaba
 
 


Sziasztok!
Andi!

Hát ha dolgoznék akkor ott aludhatna a Bius az oviban, bár nem tudom akkor, hogy tudják megoldani, csak ilyenkor nem, hogy nem dolgozom. Nekem ez az ami érdekes dolog. Szerintem most is megtudnák oldani ha akarnák, csak épp kényelmesebb nekik ha kevés gyerek alszik bent. Én mondjuk nem is akarnám, hogy mindennap ott aludjon mert annyi pihenésre már nincs szüksége, de ezen a két napon amikor tornára menne, legalább akkor megengedhetnék. Na mindegy majd holnap kiderül, hogy aludhat e vagy nem mert reggel rákérdezek.
Tegnap is egész délután olyan fél 4-től estig egyfolytában nyavalygott meg hisztizett mindenért. Mert persze aludni nem akart mikor hazajöttünk az oviból, pedig mondtam neki, hogy feküdjön le egy kicsit. Csak épp mire haza értünk teljesen kiment az álom a szeméből mert miután gumicsizmában volt élvezte, hogy futkorászhat a tócsákba. Alig lehetett vele bírni és még így is volt este 8 óra mire elaludt. Persze csak azért mert lekapcsoltam a tv-jét és olvastam neki egy mesét. :)

Gratulálok a párod helyezéséhez, a 4. hely is szép.

Na jól van mennem kell mert nemsokára indulhatok a Biusért az oviba.
zsuzsi2811
 
 


Sziasztok!

Mi angolra a Szelim utcába járunk.Egy családi ház alagsorában van.Heti egy alkalom.Én angolul beszélem,apa németül.Fontos,hogy tanuljanak nyelveket.Itt nem perfekt angolosak lesznek,inkább csak arra tanítja őket,hogy később ne legyenek nyelvi nehézségeik.Azt szokják meg,hogy az idegen nyelv tanulása természetes.Ez a szókincs,amit most sajátítanak el,ha nem tanulják sokáig,évek múlva is előhozható.
A másik ami nekem fontos,hogy úszni tanuljanak meg.A babaúszás is jó lett volna,de én akkor már terhes voltam a Jázminnal és nem nagyon akartam menni usziba,nehogy összeszedjek valamit.Ovis úszásra szeretném őket járatni.De csak jövőre.Addigra együtt tudom őket vinni.Nem kell senkinek sem vigyáznia a Jázminra.(Majd jár ő is.)

Zsuzsi!Nehéz dolog ez az alvás.Egy idő után el is hagyják.Mi is azt beszéltük este apával,hogy lehet jobb lenne mindenkinek 7-kor bebújni az ágyba,hátha elaludna a Milán akkor.Mert reggel nehezen kel fel.(Persze,mert fél 10-ig fent van :twisted: )Eldöntöttük,hogy ma már mire jön haza apa a vacsi össze lesz készítve a hűtőbe,kaja,fürdés és korán befekszünk az ágyba.Nekünk is jó,ha többet pihenünk. :roll:

Andi!Gratula a 4. helyért és tényleg nem rossz az sem!Akkor majd mehettek nyáron strandolni ezerrel,hadd nézegessék apa felsőtestét :D !!!!

Na megyek,mert mosogatnom kell.És fel is mosok,meg vasalok egy cöppet.Utána meg mehetek az oviba a Milusért.

Szép napot mindenkinek!
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!
Edit!

Tényleg jobb ha este korábban elalszik a gyerek, én is jobban szeretem. Viszont azt már nem, hogy egész délután hisztizik, nyavalyog, nem fogad szót mert fáradt. Egy idő után sajnos az én türelmem is elfogy és ez nem jó. Nem is akarom, hogy mindennap aludjon mert az már tényleg sok a Biusnak, viszont hetente kétszer azért jó lenne ha aludna mert akkor sokkal jobban lehet vele lenni. És ezért is akartam, hogy a két tornára beíratom és akkor ha ott aludhat az oviba akkor jó. Mert így nem lenne olyan fáradt a hét többi napján. De sajnos nem lehet. :evil: Viszont ma is olyan hisztit levágott nekem amikor haza jöttünk az oviból, hogy egy az egybe vittem és mondtam, hogy fekszik le aludni. Hamar el is aludt, nem volt vele gond. :) Most egy kicsit kipihente magát és nincs vele probléma. Még az evészete is jobb mint amikor nem alszik. Igaz ma felébresztettem másfél órás alvás után és akkor egy ideig hisztis volt, de amióta teljesen észhez tért nincs vele semmi gond. Remélem azért este időben elalszik. :)

A nyelvtanulás szerintem is fontos dolog. Már én is gondolkodtam rajta, hogy be kéne íratni a Biust valahova. Nálunk is apa németül már tud elég jól, én meg az angolt tanultam, bár nem foglalkoztam vele már évek óta, de azért ha nagyon akarnám fel tudnám eleveníteni. És az úszás sem egy rossz dolog. Én is szeretném majd az oviba, hogy járjon úszni. Jó lenne ha nem félne a víztől. :) De majd ezt még meglátjuk akkor amikor már ő is járhat.
zsuzsi2811
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek el mi történt! Lementünk reggel az oviba és megkérdeztem, hogy a Bius ott aludhat e, mivel ma lesz az egyik tornája. Erre az óvó nő azt mondta, hogy most ott aludhat mert két hiányzó van. Mondja, hogy látta, hogy pénteken megszámoltam hányan alszanak ott és, hogy általában 18-an szoktak ott aludni. Eddig majdnem mindennap megszámoltam és 15-nél többen sosem aludtak ott. Na mindegy! Azt mondja, hogy ez rengeteg gyerek, úgyhogy ha már 18-an ott alszanak, akkor már nem tudja megengedni, hogy ilyenkor a Bius is ott aludjon. :evil: Jó mi? És a legjobb az egészben, hogy ez a torna ma van először, úgyhogy azt mondta az óvó nő, ha valamiért véletlenül elmaradna, akkor azért felhív, hogy a Bius ne aludjon ott fölöslegesen. :twisted: Komolyan mondom felháborító. Már egyre inkább gondolkodom azon, hogy másik oviba kéne a gyereket íratnom. Persze csak ha van erre lehetőség. Teljesen kiakasztanak ezzel az ott alvásos dologgal.
Na jól van most megyek mert még van dolgom bőven, csak már muszáj volt valahol kidühöngenem magam! :evil:

Kellemes napot mindenkinek!
zsuzsi2811
 
 


Szia Zsuzsi!

Eddig csak olvastam, amiket írsz az ottalvásról, de mostmár muszáj szólnom, mert már kiakaszt a dolog.
Szóval a lényeg a lényeg, hogy az óvodáknak a felettes szerve az önkormányzat, úgyhogy én nem szaroznék a helyedben, hanem felkeresném az önkormányzatot és kérném, hogy mutassanak már olyan törvényt, ami tiltja a gyerek ottalvását. Szerintem lépd meg, és ha sikerül, utána mondd meg az óvónőnek, hogy ha emiatt attrocitás érné a gyerekedet, akkor ahhoz is megvan a lehetőséged, hogy intézkedj.
Mert ugyebár ha dolgoznál, ottaludhatna a gyerek, így meg nem. Kérdem én, ha dolgozol, akkor több ágy van, vagy mi? Na szóval intézkedj, nehogymá' az óvónő ne engedje meg, hogy ottaludjon, hát milyen pedagógus ez a nő, hogy nem érti meg, hogy a gyerek napirendje teljesen felborul, ha nem fekszik le időben. Ott legalább aludna, mert a többi gyerek is alszik, nem lenne hisztis délután, stb. Szóval még egyszer mondom, lépjél, ne hagyd magad, mert nem az óvónő diktál. Ha kell, akkor az önkormányzat, Te már próbáltad az óvónővel megoldani, nem ment. Ennyi.

Ügyes legyél!

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Sziasztok!

Hát Zsuzsi!Én javaslom,amit Mónika!!!!Így-így...Először próbálkozz az óvoda vezetőjénél.Hátha.Ha nem tovább kell lépni!Szerintem év közben nem nagyon lehet átiratkozni.De ennek is járj utána.Ha neked tényleg az lenne a legjobb,ha ott aludna és csak ez az egy megoldás van.Tuti hogy van olyan a csoportban,akinek nem dolgozik az anyuka/apuka és mindig ott alszik a gyerek.A legjobb tényleg az lenne,ha találnál munkát, és akkor még veszekedni sem kell senkivel.

Mi ma voltunk a dédinél,meg a bababizományiban eladták a játszószőnyeget múlt héten és a pénzért mentem be.Meg bevittem egy elektromos mellszívót.

Kora reggel már vasaltam,mosnom kéne,de..... :roll: Lusta vagyok.Jázmin mikor jöttünk fel,megáll a tárolónál és mondja,hogy babakocsiz,babakocsiz.Tegnap is kitalálta,hogy abban akar aludni.Éééééssss nem aludt semmit :shock: .Fél 6 fele már húzta a lóbőrt,és reggel 9-ig fel sem kelt. :shock: Nem fogom babakocsiban altatni,mert csak átvágja a búrám.Kis pimasz!!!

Na m,egyek,elpakolom a vasalt ruhákat meg beindítom a mosógépet.

Szép napot és gyertek!!!!

Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!
Edit!

Szerintem is az lenne a legjobb ha munkát találnék, csak épp nem találok. Sajnos nem jó kedvemben vagyok itthon! Főleg, hogy én már a családi pótlékon kívül semmit nem kapok. Szóval ha találnék bármi munkát elvállalnám, de sajnos nem. Én gyárba is mennék akár 3 szakban, de nem tudok a Biussal mit csinálni. :cry: Sajnos ez van! Egyébként a mi ovinkba senki nem alszik ott akinek a szülő nem dolgozik. Én sem akarom, hogy ott aludjon, csak legalább ezen a két napon amikor lenne délutáni foglalkozás. De sajnos nem lehet! Az óvoda vezetőnél azért nem próbálkozok mert tavaly már volt aki szólt neki, de semmi nem történt. Igazából azt mondják, hogy nem óvoda köteles még a gyerek. Ha nem tetszik nem muszáj neki még oviba járni mert csak a nagycsoport ami kötelező. Ez van! Az ovi változtatás csak egy ötlet, de tényleg nem biztos, hogy be is jönne! Csak épp már nem jutott más az eszembe.

Na most megyek, további szép napot!
zsuzsi2811
 
 


Zsuzsi!

Én csak segíteni akartam, nem óvodavezetőt írtam, hanem az Önkormányzatot.
De tulajdonképpen a Te dolgod, bocs, hogy belepoff.

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Szia Móni!

Semmi baj, ha beleszólsz. Az óvoda vezetőt nem neked írtam, a te leveledet később vettem észre és olvastam el mert az még az előző oldalon volt.
Egyébként lehet, hogy igazad van és meglehetne próbálni, nem tudom. De azért elgondolkodom azon amiket írtál. :)

Egyébként a torna amin volt a Bius nagyon tetszett neki, ráadásul meg is dicsérték. Az óvoda vezetőnő is ott volt a tornán, gondolom megnézte, hogy milyen és ő is mondta, hogy nagyon ügyes, meg az is aki tartotta a tornát, ő is mondta, hogy ez a gyerek nagyon ügyes. :D Úgyhogy most nagyon büszke vagyok rá. :)
zsuzsi2811
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Móni!Az óvodavezetőt én javasoltam a Zsuzsinak.Első lépésként...Most legalább megtudtam,hogy ha valami gond van,az önkormányzathoz kell belibbenni...(Jó tudni :D )Nem mintha szándékomban állna ilyesmi,csak sosem lehet tudni.

Zsuzsi!Akkor ha látják,hogy jól csinálja Bius a tornát és tetszik is neki,biztos megengedik,hogy ott aludjon.Mert akkor nem felesleges hordani rá.
És ha mondjuk nem fekszik le délután aludni és előrehozzátok az estét.Mondjuk fél 5 fele fürdés,vacsi és irány az ágy,akkor nem alszik reggelig?Mert ha igen,lehet érdemes lenne lerakni már 5-kor.

Nálunk Jázmin két napja nem alszik délutánonként :shock: .Tiszta idegesítő.Mondja muterom,hogy lehet nem is fog :shock: :shock: :shock: .Én már nem aludtam ennyi idősen.Hát kössssszzzz szépen.Azért ő még aludjon!Pláne,hogy ő még órákig szokott :roll: .Vagy az volt a gond,hogy voltunk délelőtt tekeregni tegnap is meg tagnap előtt is.És a fél 12-es fekvés már késő neki és átesik a holtponton.Nem tudom...Ma sehova nem megyünk.Kipróbálom,hátha tényleg az volt a gond
Enyém gyerekek,ha már 5-kor lerakom őket,akkor nem kelnek fel reggelig.

Nekem már elég régóta fáj a torkom.Tegnap hívom a rendelőt,mert csak rosszabb lett (hetek óta).Erre időpontot nem tudtak adni,csak annyit mondtak,menjek be fél 8-ra,aztán rám kerül a sor.Aztán tegnap bementem az ügyeletre.Elpanaszoltam,hogy két gyerek mellett...senki nem vigyáz rájuk...mindenki dolgozik... :roll: Hát a nyirokcsomóim vannak bedagadva.Kaptam antibiotikumot.Meg köhögésre a Paxirasolt.Orvos kipipálva.Legalább nem kellett ma már mennem.Jázminkára keresztanyukája vigyázott volna addig.Most így neki sem kell... :D

Tegnap nem mostam,pedig nem ártott volna.Így ma vár a mosás.Előnye,hogy vasalni valóm az nincs. :D Főznöm sem kell,kajánk van bőven.(paradicsomos káposzta,sült husi, paprikás krumpli, húsgombóc leves)

Melinda meg Annácska nagyon eltűntetek.Legalább olvasgattok minket?Anett sem sokra jött...Reméljük velük sincs gond.Gven továbbra is jól tanul és szereti a sulit?!

Mindenkinek szép napot kívánok!Mától lehűléseket emlegetnek!Elő a csizmákkal!!!

Sziasztok!
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!
Zsuzsi nem semmi ovoda az amibe jár a lányod...
vivike se mindig alszik délután de érdekes 2 napja miután haza jövünk oviból rá 1 óra mulva már alszik is..ez olyan 2 óra fele van aztán fél 5-5 fele felkel..Márkó is csatlakozik hozzá.. :lol:
de az se baj ha nem alszik délután mert akkor már 6 után elfárad és befekszik az ágyba..legalább mi is korán lefekszünk.. :wink:
én is 2 napja ugy elalszom hogy éjjel nem ébredek fel,van hogy még akkor sem mikor valamelyik gyerköc sír,akkor apának kell átmenni.. :? de hál égnek ritka..így végre kipihenem magam én is..
ma nekem is mosnom kell vagyis be kéne inditani a gépet..ma én se fözök..holnap fodrász mert már elég tréjül néz ki a fejem,aztán adnom kéne magamra.. :oops: meg megyünk majd vásárolni is.. :? szép napot mindnekinek..

anda-vivibaba
 
 


Képzeljétek!tegnap mondja a védönö hogy nézzem meg a neten a vigantolt hogy melyik sorszámuakat vonnak be...hát amilyen szerencsétlen vagyok,hát nem pont az egyik nálam van.. :twisted: :twisted: ugy hogy megyek is és becserélem,remélem kicserélik,mert tuti hogy nem fizetem ki mégegyszer...majd irok hogy mi volt..

anda-vivibaba
 
 


Sziasztok!

Edit!
Hát nekem ha 5-kor leraknám aludni a Biust akkor már olyan 10 körül ébren is lenne. Próbáltam vagyis tök véletlenül aludt el így egyszer kétszer amikor még kisebb volt és általában aludt ebéd után. Így ha nem alszik ovi után akkor olyan fél 8-8 körül alszik el és akkor alszik reggelig. Ma viszont reggel 3/4 6-kor jött át, hogy leesett az ágyáról alvás közben. Amit nem is értek, hogy, hogy csinált mert az ágya két személyes 180x200-as. Na mindegy, valahogy legurult róla. Így már nem is engedtem, hogy visszaaludjon mert nem egész egy órán belül már amúgy is kelni kellett volna, inkább bekapcsoltam neki a mesét. Ezért most szerencsére sikerült őt lerakni aludni, csak most így egy kicsit később fog elaludni este. De végül is nem baj mert apa is pár órán belül itthon lesz és akkor legalább nyafogás nélkül együtt tudnak lenni egy kicsit mert holnap ovi után anyu viszi őt el a hétvégére és csak vasárnap délelőtt jön haza. Már nagyon várta a kisasszony, hogy a mamához mehessen aludni, mindenkinek Úgyhogy most lesz egy nyugis hétvégénk. :)
Szerintem Jázmin még fog aludni délutánonként, mert csak lassan fog majd leszokni az alvászatról. Lehet, hogy tényleg csak átesett a holtponton és azért nem aludt, vagy nem volt olyan fáradt. Nekem sokszor volt, hogy nem volt elég fáradt mert későn kelt vagy ilyesmi és olyankor a Bius sem aludt. Csak most amióta tavaly elkezdtük az ovit és nem aludhatott ott, azóta szokott le róla teljesen. Addig azért néha néha aludt délután.

Andi!
Tényleg nem semmi óvoda a mienk, és nem is csak én vagyok felháborodva ezeken a dolgokon. Pedig sokszor azt hittem, hogy talán csak én csinálok nagy problémát ebből az ott alvásos dologból, de nem.
Neked jó nagyot alszik akkor a Vivike délután. Mikor alszik el este? Mert nekem most, hogy alszik, olyan 3-fél 4 fele kel fel, viszont este lesz vagy negyed 10 is mire letudom őt rakni aludni. Akkor is csak azért mert lekapcsolom a tv-jét.
Fodrászhoz már nekem is mennem kéne mert az én fejem is már inkább fúj mint fej, de valahogy sosem jön össze.

Na most befejezem, a hétvégén nem leszek, úgyhogy kellemes hétvégét mindenkinek!
zsuzsi2811
 
 


Sziasztok.

Andi ezt a pechet…. Remélem simán kicserélik és nem kezdenek el akadékoskodni.

Edit olvasgatni olvasgattalak titeket esténként, de olyan szarul voltam esténként hogy nem volt kedvem írni. Én sem gyarapítottam a délután alvós gyerekek táborát, remélem Dávid nem „örökölte”, olyan jó egy kicsit „ kikapcsolódni „ 1-2 órára valami mást csinálni. Jobbulást neked.

Zsuzsi szerintem csak az óvónő jó indulatán múlik az egész. Úgy látszik hogy mikor a „jóindulatot „ osztották nem a környéken tartózkodott, társaival együtt. Hihetetlen ….nem mindegy nekik az a plusz 2-3 gyerek a 18 mellett. ??? Én is elmennék az önkormányzatra… legalább megérdeklődni a dolgokat. Arra meg ne hivatkozzanak hogy nem kötelező csak a nagycsoport… fizetést kapnak érte, ez a munkájuk hogy reggeltől délutánig a gyerekkel legyenek. Reggel nem sok neki a 18 gyerek ????csak délután???

Dávid 2 napja egyedül eszi a levest ,a másodikat és a joghurtot is. Igaz hogy tiszta maszat de egyre ügyesebb, a végén besegítek neki, mert amikor kezd tele lenni a poci, elkezd játszani.
Elkezdték a merőórákat felszerelni 2 napja a tömbünkben, azóta nincs fűtés. Remélem holnap végeznek. A tegnap alattunk szereltek és jó kis zaj volt. Szerencsére Dávidot nem zavarta és aludt 1 ½ órát. Dicsérem az eszem hogy nem a csendhez szoktattuk kicsi kora óta, ha fáradt akkor simán elalszik bármilyen nagy hangzavarban. Holnap jönnek hozzánk ,ráadásul délkörül … lehet hogy lelépünk és itthon hagyjuk apát.

További szép napot mindenkinek

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Sziasztok!
Melinda:hát nem cserélték ki,ugy néztek rám,hogy mit képzelek én hogy csak ugy kicserélik..vegyek másikat,azt kész a rosszat meg dobjam ki...utálom ezeket a gyógyszertári majmokat,de ez a legközelebbi gyógyszertár muszáj oda járnom.. :lol: hát ez van ujra meg kell vennem a védönö ma kiiratatta a dokival holnap elmegyek a receptért...mondjuk sehol nem irták hogy kicserélik,csak azt hogy kivonják a forgalomból,a védönö mondta hogy vigyem vissza,de hát kár volt.. :? na mindegy túl teszem magam nem nagy ügy..
Zsuzsa:vivike most is kettőkor elaludt kb 5 fele fel kel,és este olyan 9 fele már alszik..hál égnek kicsi korában is sokat aludt igy nem gond,van hogy márkó is belehúz,de most nem akart elaludni,majd talán uzsi után..

anda-vivibaba
 
 


Szia Melinda!

Hát lehet, hogy tényleg az óvó nőn múlik az egész, már csak abból is kiindulva, hogy tavaly sem engedték meg és miután szólt valaki az óvodavezetőnek, egyből megengedték, hogy legalább akkor ott aludjanak a gyerekek amikor délutáni foglalkozásra mennek. Igazából én is csak ennyit szeretnék és az mindössze két nap lenne. :)
Nagyon ügyes fiacskád van ha már egyedül eszik. :) Nekem bezzeg a Bius sokszor lustálkodik és nem akar egyedül enni ha itthon van. Bár lehet, hogy inkább csak a helyzetet használja ki, mert az oviban kénytelen egyedül enni, itthon meg nehogy már egyedül kelljen. :)

Andi!
Akkor neked szerencséd van, hogy ilyen jó alvókája van a kisasszonynak. Az enyém is még alszik, de lehet, hogy most már megpróbálom felébreszteni mert akkor még este 10-kor se tudom majd lerakni. :)

Na jól van most már tényleg megyek mert még a hideg tortám is csak félig van kész. Mire apa haza ér el kéne készülnöm vele! :D
zsuzsi2811
 
 


Jó estét!

Andi!A patika csessze meg!Én beírtam volna a panaszkönyvbe.És a gyerekkel csakis akkor mennék,ha nyűgös.Had ordítsanak ott!!!!!!Úgyis olyan tetűlassúak!!!!!!És ez minden patikára igaz!!!!!!!FELHÁBRÍTÓ!!!!!!

Melinda!Jó hogy jöttél,aztán szedd össze magad!!!!!Dávid ügyi az evéssel!Én is szoktam rásegíteni a kajával.Általában alvás előtt.Akkor fáradtabb és nem úgy megy a lapátolás és a kevesebb is elég lenne a kisasszonynak.
Bölire már kész ügyi lesz a Dávid!A gondonéniket el fogja kápráztatni!!!

Jázminka ma aludt.Hálistennek!De ott kellett feküdnöm fél órát vele.(Nem mintha zavart volna :D !)Nincs szó leszokásról.Csak valami megbillentette a kiscicát tegnap-tegnapelőtt.
Ééééééssss..............Hello Kitty őrület van.Ha megkérdezzük hogy hívják,azt mondja: Kitty :shock: .Vagy Kitty cica :shock: :shock: :shock: .Olyan aranyos!!!Én úgy imádommmmm!!!!

Unokatesómra vigyáztam.Mondja anyukája,hogy fájlalja a lábát,ha nem gond vigyem be a sebészeti ügyeletre.Egy növő csont (ami később összecsontosodik a mellette lévővel) megrepedt neki.Gipszelni nem kell,de tesiből felmentve három hétig + kímélni kell.Úgyhogy 2 órát az ügyeleten töltöttem három gyerekkel. :roll: De jók voltak.Már amennyire egy 20 hónapos jó tud lenni...

Na megyek Lego garázst építeni!

Jó éjt!
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!

Vállalom egyedi képek, naptárak, fotókönyve készítését saját fotókból.

http://photodesign.atw.hu

Lessétek meg! Tatabányai vagyok, régi babanetes. Fotosók áránál 20-25%-kal olcsóbban dolgozok.
Pl.: 10x15-ös fotót 300.- Ft/db áron készítek.

Anikó

Kép
Kép
Kép
eagleszem
 
 


Szép napot mindenkinek!

Zsuzsi!Elsősorban: Biankának sok boldog névnapot!



Persze Móniék "Kankájának" is :wink: !

Velünk semmi különleges nem történt...A hétvégénk jól telt.Voltunk kint tegnap a tatai lehalászáson.Hoztam haza halászlevet magamnak.Már nagyon rég kívántam,és úgy is készültem,hogy nekem az lesz az ebéd.Gyerekeknek nagyon tetszett a tópart.Az az igazság,hogy nem nagyon szoktunk járni,pedig jó kis családi program lenne. :roll: Na majd tavasszal!!!

Ezen kívül más mesélni valóm nagyon nincs most...Itthon csak úgy telnek a napok.Egész nap szinte pakolok és meg sem látszik.Néha már olyan elegem van belőle. :twisted:

Megyek is,mert Jázminka most alszik és lesz időm felmosni (ami már mindennapos programom egy ideje :twisted: .)Mosogatok,mosok,és a vasalt ruhákat bepakolom a szekrénybe,hova már szinte alig fér...

Gyertek ám csajszik és remélem ti nem lesztek ilyen unalmasak,mint én voltam ebben a pár sorban.

Puszi mindenkinek!
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Boldog Névnapot a Biankáknak !!!

Kép

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Csajok!

Köszönjük a köszöntést! :lol: Kanka azóta "Bijjanka" lett!

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Sziasztok.

Edit nekünk sem volt mozgalmas a hétvégénk…. Itthon ülős volt. De nem is bántam.
Ja egy dolog izgalmakat okozott, elfelejtettem hogy 23-án minden bolt zárva. Reggel lelkesen elindultam a boltba vásárolni, a lelkesedés addig tartott amíg össze futottam a szomszédnénivel aki közölte a szomorú hírt: ma minden zárva…. Nem gondoltam volna hogy valaha ezt fogom írni / mondani de : Éljenek a maszek boltok…. Megmentettek. Kenyér és tej mennyiség itthon egyenlő volt a nullával.
Egész napos pakolás ismerős, nekem egy gyerekem van de mintha 5 lenne , nem is … mintha bomba robbant volna a szobában. A tegnap meg örökítetem hogy milyen kis ügyesen eljátszik egyedül, kemény 10 percen keresztül ide oda tologatta a kocsijait egy szó nélkül , a játékok a dobozból kipakolva beterítve a szobát.
Nagy kinder csoki imádó lett belőle, megáll a hűtő előtt és próbálgatja kinyitni. Neki : topi ( így mondja a csokinak) kell. Megzabálom.

Andi patika story: NO COMMENT. Ilyen estben kötelező nekik díjmentesen kicserélni…. Ha jól tudom.

Móni egész egyszerűen tündéri Lara a képeken, milyen nagy már. :shock:

Zsuzss , Anna merre vagytok?:??


Hát csajok én holnap délelőtt megyek a munkahelyemre megbeszélni a továbbiakat a főnökömmel. :? Olyan gyomor idegem van.. Szorítsatok hogy minden okés legyen.

Jó éjt mindenkinek.

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Sziasztok!
Boldog névnapot Biankáknak!:-)
Melinda:a centrumi gyógyszertárban mikor akartam kérni másik vigantolt,azt mondták nincs,de elég ha csak a fecskendöt cserélem le az anyagot használhatom..és adott is..ezt miért nem tudta mondani ez a k...ög itteni gyógyszerész?ki voltam teljesen,igy most már csak oda fogok járni tuti,ők legalább normálisak..
én is elfelejtettem volna hogy 23-án zárva a bolt ha nem szólnak elöre a barátnöim.. :wink: párom az mostanában ki van bukva rám mert sok mindent elfelejtek.. :oops: multhéten elfelejtettem gyümit venni,mert minden szerdán gyümi nap van az ovodában,és kell vinni..hát még jó hogy a piacon már korán vannak igy tudtak venni..de mondjuk vivike nem eszik gyümit azért kell vinni,hátha egyszer megeszi.. :roll: szóval ma kell vennem el ne felejcsem.. :lol: lassan listát kell irnom hogy mikor mit kell csinálnom.. :lol: hát ez van,mostanában nem megy az ezer felé szakadás,meg gondolkodás,ki kéne aludnom magam azt jó lesz.. :roll:
nagyon csúnya idő van,jó lesz esőben a két gyerekkel haza jönni,dehát el kell menni oviba a nagylányért.. :lol: jövöhéten öszi szünet van,akkor én nem viszem,had legyen itthon velünk..
nem akarom hogy összevont csoportban legyen...
Melinda én szoritok neked,de miért van gyomorideged?hol is fogsz melozni? :oops:
én még gondolkodom hogy lesz e harmadik gyerköc,bár párom nem akar,csak utána kéne nézni az anyagi dolgoknak,hogy mi jár most a 3 gyerek után..de lehet maradunk kettőnél.. :roll:

szép napot mindenkinek..

anda-vivibaba
 
 


Sziasztok!

Biankáknak Boldog Névnapot!!!

Velünk minden okés,Ro még nem marad uzsiig a böliben,mert sír mikor felkel,és felkelti a többieket.De jövőhéten (a szünet miatt még meg kell beszélni,lehet hogy csak az utána lévő héten) már marad végig.
Így igazából nincs sok időm,mert fél 1-re ott kell lennem böliben,várom hogy felkeljen.Van,hogy 3/4 2-ig ott ücsörgök...Aztán jövünk haza,szusszanunk,megyünk Annáért vissza.
De még szerencsére nem volt egyáltalán beteg kiscsávó,pedig már több mint egy hónapja jár.Mondjuk cserébe Anna már 2x is volt beteg,meg most is kezd rajta előjönni ilyen nátha-szerű valami, nem bánnám,ha nem betegedne le...

Puszi mindenkinek,vigyázzatok magatokra!
Sziasztok!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: