Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

De jó,hogy jöttetek...Majdnem hiánytalanul...

Melinda!Én kenyér téren felkészültem,hogy nem lesz bolt.De 23-án reggel vettem észre,hogy összvissz 5 db pelusunk van.Reménykedtem,hogy elég legyen.Vasárnap Tata után a Müllerbe mentünk.Nekünk már nem sok kell.Itthon bugyiban van.
Sok sikert a munka megbeszélésen!!!
Dávidkának a Kinder csokival kapcsolatban teljesen igaza van.És nyitogassa is azt a hűtőt!Majd rájön lassan hogy nyílik.Hihi...Finomak is!

Anna!Annácskának ne is forduljon rosszabbra!Már csak a héten megy ő is oviba,gondolom.(Az őszi szünet miatt.)Ro pedig meg fogja szokni a bölit.Csak belejön,és nem fog sírni.Legalábbis muszáj lesz neki,ha dolgoznod kell.

Andi!Én is sok mindent elfelejtek.Gondolom az agyunk betompult az itthonléttől :D .Azért gondolkodunk keveset.A gyüminapot én legelőször felejtettem el.És szégyelltem is magam :oops: .Sajnáltam a kisfiamat.Hogy mindenki anyukája visz valamit,az övé meg semmit.Azóta ő kétféle gyümit is visz mindig.Nálunk fogy rendesen.És megeszik a szezonálisakat.Nincs kedvenc.Most nagyon fogy a körte meg az alma.Igaz a héját leveteti még sokszor.Oviban minden nap uzsi előtt kivisznek egy almát a szekrényükbe,és azt mindig meg is eszi hazafelé.Vivike az oviban lehet megeszi ám,ha a többiekkel esetleg cserél...

Csajok!Ma egy szégyenletes dolog történt velem.Nem tudom mikor kelt fel a Jázmin.Ugyanis rohadtul fáradt voltam.És mikor apa elvitte oviba a Milust,én visszafeküdtem.10:15-kor keltem fel :shock: .És addigra a Jázmin már elaludt :shock: .Szanaszét pakolt a szobában (ruhákat-harisnyákat),a pelusa a földre van dobva és a Milán ágyában alszik,bugyiban és kis pólóban.És már az alvásnál tart.Mostanában ismét jó az alvókája.De szegénykém nem ivott és nem is reggelizett.

Megyek mosakodni és vasalhatok.Közben meg bűntudatom van,hogy hogy lehetek ennyire béna.Utálom magam!!!!!!

Puszi mindenkinek!
Edit

Ja Mónika!Elnézést a Kanka miatt!!!! :oops: :oops: :oops:

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok.

Edit ne legyen lelkiismeret furdalásod, nem béna vagy hanem fáradt. Ez bármelyikünkkel megtörténhet, olyan fáradt néha az ember. Örülj neki hogy a kiscsaj feltalálta magát, ha nagyon éhes lett volna biztos felébresztet volna. Jó kislány … hagyta anyát aludni. Egyem meg a szívét. :lol: :lol:

Anna kitartás. Ro mióta alszik a bölcsinben? Vagyis mióta próbálkoztok? Nekem is ettől van frászom hogy hogy fog alakulni az ott alvás. A múlt nap mikor Dávid felébred és nem látott a közelben bizony ő is rázendített. :( :( Annától a nátha szerű valami hess – hess.

Andi az hogy elfelejteni valamit egyűt jár az anyasággal. Szerintem. Velem is előfordult nem is egyszer. Az én párom sem díjazza, de ez van … én inkább azzal akasztom ki hogy elkezdek mondani neki valamit és aztán nem tudom folytatni, egyszerűen nem emlékszem a lényegre csak a körítésre. Na ilyenkor kijelenti hogy akkor tutira nem volt fontos a mondanivalóm. :evil: :evil:
Egy multi cégnél vagyok termelési adminisztrátor. Amíg nem lettem terhes 6-tól 14-ig melóztam a főnők kérésére mert mire ő beért addigra asztalán voltak a termeléssel kapcsolatok aktuális infók, ez akkor nekem nagyon megfelelt mert a délutánom szabad volt. Most már sajnos ezt nem tudom bevállalni mert a manókat csak 6-tól fogadják a bölcsibe. Ha kocsival is jövök megyek akkor is csak 7-re érnék be. Nem tudtam hogy mit fog szólni a főnököm ahhoz hogy most már 8-tól 16-ig szeretnék járni dolgozni. Na ezért volt egy kis gyomoridegem. Tudtam hogy vissza vár de abban nem voltam biztos hogy a munka idő megoldható, de mivel nekem nagyon rendes főnököm van beleegyezett. :D :D :D
Január 25- ig szabadságon leszek.
Dávid is bent volt velünk… nem volt szívbajos a fiam, úgy jött ment mintha otthon lenne.

Ébredezik a manóm . Legyetek jók.

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Sziasztok Csajok!

Ancsikám! Hát itt vagy! :lol: Múlt héten írtam neked privit, ugye megkaptad, nekem az elküldöttben van! Sajnálom, hogy Ro sírdogál ébredésnél. Édes cica, csak megszokja hamarosan, Te is megnyugodhatnál akkor. Anna gyógyuljon meg mihamarabb.

Edit! Asztaaaaaaaa, Te aztán csúcs vagy, anyám! De aludtál egyet, az már biztos. Jázmin meg ügyesen feltalálta magát. Szegénykém! Na, de ami történt, megtörtént, pedig régebben még azt írtad, hogy Neked bármennyi alvás elég, sose érzed fáradtnak magad.

Melinda! Olyan jó volt látni Titeket múlt héten, nagyon szép kis család vagytok! Anyukám mindenkit kiszúr, látod? :P Örülök, hogy jól alakultak a dolgok a melóhelyeden, de miért nem 7-től 3-ig vagy? Nem belepoff, csak érdekelne, mert azért az is plusz egy óra délután, reggel meg azért az már nincs annyira korán. Jó Neked még január végéig hawaii van, bár biztos fog hiányozni nap közben a kis kópéd. Alváson ne emészd magad előre, hidd el, el fog fáradni és el fog aludni. Eleve korábban fog kelni, mire ebédelnek, hulla fáradt lesz, legalábbis Lauránál így volt.
Köszönöm a képdícséretet, valóban nagyon nőtt a Lara, de nyáron nyúlt, most meg hízik. Olyan édi kis húsos mindene, hogy szét tudnám zabálni a testét. És a szövege is csúcs.

Holnap megyünk már bölcsibe, múlt hét óta beteg volt, köhögés, torokgyulladás, de rendbe jött.
Nálunk most előjött az, hogy Laura mindent kiabálva akar közölni, ami egy idő után azért idegesítő, most próbáljuk leszoktatni róla. Meg esténként a lefekvésnél eljátszotta többször, hogy pisilnie kell, kakilnia kell, de két napja bekeményítettünk, már nincs többszöri WC-re kísérés, mert a kis bitang tudja, hogy ezzel sarokba tud szorítani minket, és tudja húzni az időt a lefekvéshez. A lefekvésünk így már kitolódott 3/4 8-ra, a negyed 8-ról, de azt vettük észre, hogy kevesebb alvást igényel mostanában. Lehet, ha megint megindul a növésben, megint többet fog aludni, de az is biztos számít, hogy nem tudunk annyit kint lenni, nem fárad le úgy, ahogy kéne, szerintem. Itthon aranyosan eljátszik a babákkal, eteti őket, főz nekik, gyurmázik, rajzol, a babakonyhájában tevékenykedik, kirakózik, mesekönyvet néz. Ügyesen elvan, de van amikor csak én kellek neki. Ha éppen főzök, akkor odaültetem a pultra és magyaráz, dumál nekem egész végig. Tök cuki.
Alfikát idomítja, mivel sokszor kiabál, így szegény kutya mindig elbújik előle, de hiába szólunk rá, ideig-óráig hat, aztán megint rákezd a hangoskodásra. Na, meg futkos a lakásban, ami a halálom, mert tök félek, hogy esik egy nagyot a kövön. Nem unalmas mellette az élet, de inkább ilyen legyen, mint beteg.

Ma annyira szar napom volt, hogy mikor hazaértünk, elég későn már nem volt erőm csinálni kaját, úgyhogy holnap azt hiszem rendelek gyrost, azt már úgyis régen ettem. Nagyon rászoktam, hogy inkább csak hétvégén főzök, a hétköznapok úgy elszaladnak, hogy csak lesek péntekenként, hogy már megint hétvége van és ez tök jó.
Na, meg mindjárt itt a Karácsony, már annyi ötletem van a Cicának, hogy miket kérünk a családtól.

Na, megyek fürcsizni, aztán irány az ágyam, remélem ma éjjel nem lesz "pisijni kejj" felkelés, hanem reggelig durmol a Drága.

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 

 
 

Móni azért döntöttem így mert a melóba járás 92 % busszal lesz megoldva , télen nem akarok kocsiba ülni. A párom hiába önti belém a ++++ , nem merek havas -jeges úton vezetni. Előre meg nem tudni hogy milyen lesz a tél, inkább a tuti buszozás mint a bizonytalan kocsikázás. Félszel a fenekemben nem akarok vezetni.
Jajjjjj ne is emlegesd a kiabálást, én is kivagyok tőle. Olyan szája van ennek a gyereknek…

Ma délután azt hittem hogy megzabálom. Kivett egy kislábast a konyhaszekrényből rámutatott a tűzhelyre és kijelentette hogy : tőzünk .

Jó éjt mindenkinek.

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Sziasztok lányok!

Köszönöm mindenkinek a köszöntést! :)
Jó sokat írtatok amióta nem voltam, alig győztem a visszaolvasást. Apa nálunk csak tegnap este ment vissza mert valami ünnep volt náluk és nem kellett dolgozniuk, így tovább maradhattak itthon. Így nem volt időm jönni.
Mi tegnap is meg tegnap előtt is az egész délelőttöt elcsavarogtuk, bútorboltokban voltunk, mert a párom úgy döntött, hogy anyunak karácsonyra konyhaszekrényt vegyünk mert úgyis újítgatja a lakását, akkor meg már segítsünk be neki ha tudunk. :) Persze anyu nem tud róla, hogy ezt kapja, úgyhogy tegnap amikor voltunk nála akkor nézett is, hogy a párom mi a fenét méricskél a konyhába. De végül is nem mondtuk meg neki. :)
Egyébként mi is jól vagyunk, bár reggel már kezdett kicsit folyni a Bius orra, remélem nem lesz beteg mert már mi is 4. hete járunk oviba. Jövő héten meg mi sem megyünk a szünet miatt. Ha már itthon vagyok, akkor én sem szeretném őt összevont csoportba rakni. Legalább kialusszuk magunkat mert nem kell majd korán kelni. :)
Tegnap visszavittem a Biust az oviba mozgáskottára mert nem volt fáradt és visszaakart menni. Ma viszont ott alszik mert vannak betegek és így délután tud menni a másik tornára is. Még jó is mert ma már nagyon nehezen tudtam őt felébreszteni, így legalább ma alszik ebéd után. Tegnap is megpróbáltam lerakni, de nem tudott elaludni. Úgy látszik még nem volt elég fáradt hozzá, de legalább este korán elaludt és nem is ébredt meg éjjel.

Edit!
Ne legyen lelkiismeret furdalásod, hogy elaludtál. Azért ez bárkivel előfordulhat. Jázmin meg feltalálta magát. :) Biztos nagyon elfáradtál és ezért nem ébredtél meg.

Andi!
Én is sok mindent elfelejtek. Van, hogy valamiért kiakarok menni a konyhába és mire kiérek már elfelejtem, hogy minek is mentem ki. Én általában ha valami olyan dolog van, akkor itt van a gép mellett egy naptár és abba írok fel mindent. Pl. az ovi befizetést, a hajfestést, fodrászatot, vagy, hogy mikor húztam ágyneműt. Mindent kénytelen vagyok felírni mert elfelejtem. Szóval ismerős a dolog. A gyümölcsnap nálunk kedden van, de már volt sajnos, hogy én is elfelejtettem. Aztán most van, hogy a párom szól előző nap, hogy ugye nem felejtetted el a gyümölcsöt. De hát ez van. Szerintem eléggé lelassul az ember agyilag ha huzamosabb ideig nem dolgozik. Ez van!

Na jól van most befejezem mert még van egy rakat dolgom amit meg kéne csinálnom és anyukám jön nem sokára befesteni a hajamat!
Kellemes napot mindenkinek!
zsuzsi2811
 
 


Sziasztok!

Melinda!Gratulálok akkor a melós megbeszélésedhez!Nekem is az jutott eszembe,ami Móninak,hogy miért nem 7-3-ig?De már válaszoltál.Én is azt mondtam mindig,hogy télen nem vezetek.De azt hiszem,hogy idén az oviba Milusért nem fogunk gyalog menni,megerőszakolom magam,és beülök a kocsiba.Tavaly vezettem először hóban és 12 éves a jogsim. :oops:
Azért rendes a fiad,hogy már kora reggel főzzél!!!!De anno a képeken is segített a mamának dagasztani...kukta lélek!Még a végén szakács lesz belőle!!!!!

Ez a kiabálhatós "beszélgetés" nálunk a családban jelen van unokatesóknál.Milán nem ordítozik.De majd a Jázmin lehet fog...

Mónika!Ezen akadtam ki én is,hogy nem szoktam én ennyit aludni.Életben nem gondoltam volna,hogy ez előfordul velem.Apának mikor mondtam,azt mondta,hagyjam résnyire az ajtót nála,mert akkor kijön és fel tud kelteni.
Általában ez a gyerekeknél így van,mint Laránál,hogy híznak aztán nyúlnak...folyamatosan.Milán rengeteget eszik mostanában.És minden este a vacsorája egy nagy szelet zsíros kenyér póréhagymával.Olyan büdi a szája utána.
Nálunk is husisak a gyerekek és olyan jó érzés csókolgatni a combikájukat!!!!Meg amikor ülnek a nagy hasukkal a kádban,hát zabálnivalók.Nem beszélve arról,hogy nem kell azon gondolkodni,mit főzzek,mert egyáltalán nem válogatósak.Nagyjából minden jöhet nekik.
Karácsony hipp-hopp itt lesz.Észre sem vesszük.Én már vettem szaloncukrot.Mondom apának,mire a Milánnak felcsillan a szeme,hogy már Karácsony van?:)Nekem is vannak ötleteim...Meg a kislány is mondja,hogy olyat szejetnék!!!!Milán ezerszer átlapozza a Müller játékkatalógusát.Müllerben most csütörtöktől a játékok 20%-kal olcsóbbak két héten át.Mindenkinek mindent most megveszek.

Leesett a Mátrában az első hó.Remélem idén lesz nagy havunk.(Majd nem mondom/írom ezt,ha kertesben leszünk :D )Imádunk szánkózni,hógolyózni!!!!!

Mai program vasalás,ágyneműhúzás-mosás.

Megyek rendbe vágom a lakást,magamat.....Jázmin közben itt babázik.Ez a kiscsaj egész nap babakocsiztatja a bohócát meg a babáit.Meg eteti/itatja őket.Közben duruzsol (egyre érthetőbben).Jó vele itthon lenni kettesben!!!!Olyan kis édes.

Pussszantok mindenkit!
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!

Sehol senki?

Nálunk apának 6-ra kellett mennie dolgozni,úgyhogy a Milánt én vittem ma oviba.Még jó hogy hamarabb lementünk.Ugyanis a kocsiról kaparni kellett a jeget :shock: .Nem is tudtam,hogy ilyeneket kell intézni reggelente.De a kisfiam felvilágosított,hogy apa is szokta :D .Olyan kis okos.Jázminkának olyan kis piros lett az orra...Még jó,hogy kocsival mentünk.
Utána jöttünk haza reggelizni.Majd elmentünk a Müllerbe.Mától van a 20%-os játékakció.Jelentem:mindenkinek meg van minden Karácsonyra.Be is csomagoltattam,kértem egy tollat ráírni melyik kié.Már fel is hoztam.A szekrénybe kell még bepakolni őket.Az összes gyerek ki van pipálva :D .
Már csak felnőtteknek kell venni,de az könnyen megy majd.Kajabónból veszek ezt-azt,ajándékcsomag jelleg lesz belőle. Kávé, tea, keksz, ropi, bor...stb.
Meg én a tesómnak szoktam még,de ő minden évben kemény dió.Majd valamit csak választ.

Ami még nagy esemény:Jázminkának nincs pelusa.Mondjuk tegnap egyszer bepisilt,és ma mikor jöttünk haza a Müllerből a lépcsőházban becsorgott neki.Szólt,hogy anya kaki, várt egy picit, és már csorgott is.Úgy voltam vele,mindegy,már nem érek fel a negyedikre vele.Úgyhogy nagyon ügyes kislány.Már a Milusért is úgy mentünk az oviba tegnap/tegnapelőtt,hogy nincs rajta.Mikor volt az a szégyenteljes alvásom,akkor úgy aludt el kisbugyiban,és mikor felkelt,nem volt bepisilve.Akkor döntöttem úgy,itt az ideje,hogy szobatisztaságra szoktassam.A vetkőzései nagyjából elmúltak,néha pisiléshez persze meztelenre kell vetkőzni.Elég önálló,bugyit,nadrágot fel tudja venni egyedül.A bugyi elejével/hátuljával nincs azért tisztában. :D Néha tangává alakul a seggén :D .Azért,ha messzebb útra mennénk,vagy olyanhoz vendégségbe,aki nem közeli rokon,fog kapni pelust.(Úgyis most vettünk,egy egész csomag van itthon :D .)

Na megyek,mert vasalnom kell! :twisted: Ha valakit érdekel,miket vettem karira,szóljon,leírom...

Pussszancs mindenkinek!
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!

hűha,mi még elég messz vagyunk a karácsonyi ajándék vásárlással..igaz gyerekeken kívűl nem kell venni senkinek de ez is nehéz szülés lesz.. :lol: fogalmam sincs mit vegyünk nekik..csak körbe kéne nézni,de arra sincs idöm meg kedvem se..de valamit összehozok majd..Vivikének vannak ötletei,de jó drágák.. :? talán apa kap kicsivel több pénzt azt hátha belefér..ráadásul márkókámnak szülinapja is lesz..áááá a feladat adott lesz..2-án meg vivike szülinapja...nem szeretem az ünnepeket... :(
holnap apa itthon lesz mert kedden és ma túlórázott,azt mondtam neki csavizzunk egy kicsit meg vásároljunk kajcsit,mert szombaton megint melozni fog.. :cry: aztán együtt megyünk majd vivikéért..

Melinda:akkor jó fej főnőkőd van..én most olvastam hogy az én cégem ahol melozok,ott az áruházak felét eladják kisebb lesz a területük..elég gáz nem?eddig is szarul ment a cégnek,most meg még szarabb..gondolkodom azon hogy talán szülök még egy gyereket...utána kéne járni hogy vannak a kedvezmények meg mik járnak..tényleg Anna te kompetens vagy ebben,tudsz irni pár dolgot?páromat rá kéne venni,amig nem futok ki az időből.. :roll:

szép napot,ma jó idő volt...

anda-vivibaba
 
 


Sziasztok.

Edit hát persze hogy érdekel hogy mit vettél a gyerekeknek. Tessék csak szépen beszámolni….:) :) Nekem fogalmam sincs hogy mit fogok venni karácsonyra Dávidnak…. na jó azért már nézegettem a neten hogy mi jöhet szoba de egyenlőre még nem döntöttem el. Thomas tuti és valamit még mellé… Mivel nem utazunk mamához és valószínű hogy ők sem jönnek, csak Dávidnak veszünk ajándékot és sógoréknak valami kis apróságot.
Jázmin előtt le a kalappal, nagyon ügyes. Milán is nagy lehetett ahogy felvilágosított a reggeli teendőkről.

Zsuzsi lesz ám meglepi a konyhabútorral. Lehet hogy van valami a levegőben mert Dávid 2 -3 napja este 10 után alszik el. A tegnap este majdnem éjfél volt. Hát hadd ne mondjam nem díjaztam. Reggel ½ 9 –kor kivettem a cumit a szájából , egy idő után elkezdte keresni és mivel nem találta megébredt ,aludt volna még de nem hagytam. Ma mindenképpen be akartam menni a bölcsibe megbeszélni a dolgokat.

Jelünk a szívecske. Kint voltak a gyerekek az udvaron, Dávid nagyon nem akart bemenni / kimenni , de aztán elég jól elvolt. Jött ment, igaz nem távolodott el nagyon tőlünk, megrángatta a gondozó nénik ruháját hogy ő is ott van. Meglepődtek hogy milyen hamar barátkozik. Szóval remélhetőleg nem lesz nagy gond a beszoktatásnál. Ja és nem igazán akaródzott neki eljönni, ölbe kellett vennem. Jövő héten kedden benézünk mert ki kell tölteni valami papírokat, megbeszélni hogy mikor jönnek hozzánk látogatóba és Dávid is hogy szokja a helyet.
Egy leheletnyit úgy láttam hogy nem tetszet hogy Dávid még pelusozik , de ez van. Nem tudok mit csinálni vele. Próbálom leszoktatni a pelusról de abban a pillanatban ahogy rá ül a bilire vagy a vécészűkítőre áll fel és elrohan. Na majd csak alakul ez is.

Lépek, át kell pakolnom két kisszekrényt amíg felkell Dávid és főzni holnapra valamit.

További szép napot mindenkinek.

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Sziasztok!

Edit!
Naná, hogy érdekel miket vettél a gyerekeknek karácsonyra. Nekünk még ötletünk sincs, bár mi még valószínűleg megnézzük a Konzumban azt a játékboltot mert szoktak kirakni újabb játékokat. :) Eddig a párom öccsének a fiának vettük meg az ajándékot, de még a Biusnak se tudom, hogy mit fogunk venni. Bár most amit a névnapjára kapott pónit, az nagyon tetszik neki, úgyhogy lehet, hogy megnézem, hogy a hozzá valók még milyen árban vannak, vagy, hogy vannak e egyáltalán abban a boltban. De még ott van a párom húga, ő ugyan 10 éves, de neki sincs még ötletem, hogy mit kapjon. Ráadásul ő is Vivien, úgyhogy még december elején még a névnapja is ott van. :) Szóval az ötletek nagyon jól jönnek.
Egyébként gratula Jázminnak, nagyon ügyes, hogy már nincs pelusa és, hogy ilyen önálló. Nekem a Bius marha lusti, és csak akkor öltözik egyedül ha az oviban van, vagy ha épp kedve van hozzá. Ami persze nem túl gyakori. :)

Melinda!
Hát tényleg lesz meglepetés a konyhabútor az biztos. De hát jobb ötletünk nincsen. Ez meg legalább hasznos is.

Tegnap volt a Bius tornán, utána meg még kint maradtunk az ovi udvarán egy kicsit játszani a többiekkel. Aztán meg még is elmentünk egy páran, úgyhogy volt este 6 mire haza értünk. De jól kilevegőztük magunkat. Bár ami igaz este így is a Bius fél 10-kor aludt el és elég nehéz volt reggel őt felébreszteni. De ma már nem feküdt le ebéd után, úgyhogy remélem hamarabb elalszik. :)
Tegnap egész este mondogatta, hogy az oviba csináljunk zöldség bábukat mert a többiek is csináltak mert holnap lesz valami egészség nap, úgyhogy most délután azzal foglalatoskodtunk. Persze apa ilyenkor nincs itthon, pedig ő a kreatív a családban. De mindegy, utána néztem a neten és összehoztunk egy két nagyon egyszerű bábut, hogy meglegyen a Bius öröme is. Holnap majd viheti az oviba.

Na jól van most megyek mert még van egy két dolgom. Kellemes estét mindenkinek!
zsuzsi2811
 
 


Sziasztok!

Na most van egy kis nyugi...Milán vonatozik,Jázika elalvóban.

Zsuzsi!Zöldségbábuk után majd én is nézek...Nem is hallottam ilyenről.Nálunk is apának vannak jobb ötletei ilyen dolgokban,főleg nekik nagyobb türelmük van farigcsálni.
A konyhaszekrény tényleg hasznos ötlet.Lesz ám öröm anyukádnak!

Melinda!A gondinéni csak ne húzogassa a száját!!!!!A gyerekek általában két éves koruk körül kezdenek a szobatisztaságra megérni.No de ha ez a második szülinap télen van,kitolódik tavasz végére/nyár elejére.Na aztán nagy bumm...Ovira kell szobatisztának lenni.És nem hiszem,hogy a Dávidkával egykorúak pelus nélkül vannak a böliben,mert tuti nem igaz!!!!

Akkor most sorolom az ajándékokat.
Jázminnak:porszívó (Bosch,ugyanolyan,mint az igazi :D ),vasaló
Milánnak: darus Liebherr autó (ez nagy álma,és tűrhető áron volt a 10ezres játékok közt 3600-ért), a Konzumos játékboltból már vettem Legót,Thomas síneket, és egy Thomas hidat)
Unokatesóm gyerekeinek: a kicsinek (nyáron volt 2 éves) Zhu Zhu hörcsögöt.A két nagynak (6 és 8 évesek) malacperselyt,amit nekik kell kifesteni és a festékek is hozzá vannak csomagolva.Na ugyanilyet kapott a középső gyereke tavaly,csak a kicsi összetörte,azóta ez után nyavalyog.És tavaly a két nagy együtt festette ki,most idén mindegyik festheti a sajátját.Unokanővérem mondta amúgy,hogy idén is azt vegyek nekik.(Kicsit sem kreatív tőlem,tudom.)
Kisebbik újtesóm fiai Lego építőelemeket,tűzaoltóautósat.(Ugyanolyat,ne legyen veszekedés!)
Nagyobbik újtesóm fia:Lego homlokrakodót
Sógorom kislánya is Legót kap,nagy dobozosat,amiből házat lehet építeni meg ilyesmit.
Unokahúgomnak egy kulcstartó/ékszerkészítő kreatívos nyavalyát választottam.

A saját gyerekeimnek még szerettem volna Thomasos fűtőházat,de az hiánycikk mindenhol.Nekünk a műanyag sín/fém mozdony (Take Along) változat van.De ha kimarad,az sem gond.Kapnak sokmindenkitől ajándékot (dédiktől, mamáktól, tesómtól, új tesóimtól, unokatesómtól, keresztanyámtól...stb) :arrow: Ennek csak az a hátránya,hogy nekünk is több mindenkinek kell venni.De jó érzés,na...

Apával meg velem még nem tudom mi lesz,kis apróságot szoktunk egymásnak venni.(parfüm,ruha...de csak az olcsóbb kategóriából)

Zsuzsi!Abba a játékboltba folyamatosan hoznak árut,azt tudom.Januárig/februárig biztosan nyitva lesznek,azt mondta a csaj.

A mikulásnap is ennyi gyerek közt nálunk kisebb vagyon,de idén azt hiszem mindegyik színezőt kap,olcsóbb ceruzával/zsírkrétával.Én nagyon szeretem a Mülleres ceruzákat,festékeket,tollakat.Elérhető az áruk és jó minőségűek.Vagy könyvön gondolkodom még.Még az nincs eldöntve.Mindenesetre ésszerűbb ötletnek tartom,mint a csokikat,nyalókákat és árban ugyanaz (már ha finom csokikat veszünk).

Megyek,mert van pakolnivalóm.Tulajdonképpen rendet kéne raknom.De egész nap folyamatosan csinálok valamit,mégsem látszik. :twisted:

Remélem Ancsikának és Mónnyikának is lesz egy kis szusszanásnyi ideje egy kicsit ránk és beszámolnak egy kicsit nekünk.

Jó éjszakát mindenkinek!
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Melinda!

Tavaly a Milánnak Lego Duplókat vettünk és sokat kapott is.Szülinapjára,karácsonyra,névnapjára.És nagyon jól eljátszik vele.Főleg a kőbányához egy csomó kocka volt,és mára már tök jó autókat,garázsokat tud kreálni.Jázminnak csak azért nem veszünk,mert már rengeteg van.Ő is szépen össze tudja nyomni a kockákat.Vele állatkertet szoktam építeni,meg falusi udvart. :D

Csak ez jutott még eszembe!Húzok is!
Puszi
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!

Melinda! Köszönöm a kielégítő választ a 7-15-ig tartó munkaidős kérdésemre:)) Megértem, ha nem akarsz télen vezetni, eddig én sem tettem, szerintem ez lesz az első tél, amikor muszáj lesz, de ha seggig érő hó meg fagy lesz, akkor apa fog szállítani minket.
A gondozónő kapja be, ha pofát vág a pelusra. Teljesen természetes, hogy a gyerek még nem szobatiszta, mire számítottak? Az agyam eláll, komolyan mondom. Szerencsére nálunk a bölcsiben ez nem volt kérdés, nagyon elégedett vagyok az intézménnyel, mindenhez úgy állnak hozzá, ami számomra nagyon is megfelelő. A szobatisztaságra való szoktatás is nekik köszönhető többek között. Én is próbáltam itthon, de az volt az igazi, amikor kánikulában minden kisgyerekről levették a pelust, szóltak, hogy vigyünk bőven kisbugyit, hogy át tudják rajtuk cserélni, és mentek pisilni ügyesen a WC-re. Laura azóta szobatiszta. Ennyi. De akkor már 27 hónapos volt. Úgyhogy semmiről nem vagytok lemaradva, nyugi. Természetes, ha Dávidot még nem érdekli a dolog, majd fogja érdekelni. :wink:
A dózsakerti bölcsődéről egyébként nincs jó tapasztalatom, nagyon bunkó volt velünk a vezetőnő, mikor fel akartunk iratkozni, úgyhogy nekem ezáltal nem szimpi az a hely, és akkor hallom a jobbnál jobb sztorikat, amiket a mi bölcsinkben nem tapasztalok, és csak lesek. Dddeeee, ez is olyan mint a nőgyógyászat, kinek milyen tapasztalata van vele, mindenkinek más a véleménye. Én kívánom, hogy szerencsétek legyen ezzel a választással. :)
Sajnálom, hogy Karácsonykor nem tudjátok összerántani a családot, azért úgy lenne az igazi, de úgyis Nálatok is a csillogó szemecske a lényeg. Jajjj, úgy várom már, hogy Lara is hogy fog ragyogni az ünnepen. Édes szerelmem, imádom!

Edit!
Nagyon ügyes vagy az ajándékokkal! Nem semmi milyen ipari mennyiségben nyomjátok az ajándékvásárlást. Nem irigyellek ezért, akárhogy is jó érzés. Jó kis ötletek, jó kis ajándékok, a malacperselyes az nekem is tetszik, lehet, hogy megnézem majd a Müllerben. Nálunk a Lego nem játszik, nálunk most gyöngyfűzés, gyurmázás, rajzolás, babázás megy.
Jázmin ügyes a pelus dologgal. Ha nem közeli rokonhoz mentek vendégségbe, akkor miért kell rá pelus? :roll: És ki az, aki nem közeli rokon, vendégsébe hív és kell a gyerekre pelus? :shock: Jujj, ezt nem értem, mert a hosszú utat igen, de ezt nem. :P Asszem gáz vagyok egy kicsit.

Andi!
Ti amúgy is 3 gyereket szerettetek volna, vagy ezt most csak úgy kitaláltad hirtelen? Nagy merészség szerintem, de ha szeretnéd, akkor sok sikert kívánok hozzá! :P Apát meg győzd meg ügyesen! :wink: :oops:

Velünk semmi különös nem történik, Laura jár bölcsibe szerda óta, ma volt nekik tánc, nagyon szereti a táncot is meg a csajt is aki tartja. Holnap sószoba van nekik, nagyon aranyosan elvan a bölcsiben. Szerdán voltam szülői beszélgetésen a bölcsiben, a dackorszak volt a téma, megnyugodtam, hogy nem csak nálunk tombol a dac.
Holnap úgy néz ki Laura a mamánál alszik, mert szombaton szeretném körbenyalni a lakást, ablakpucolással, mindennel, mert lassan advent, koszos ablakokra nem lehet világítást rakni.
A temetőt mi már tegnap megjártuk, nem vállaltam be a hétvégét, a tömeget kisgyerekkel. Szépen végigjártunk mindenkit, úgyhogy oda már nem megyünk.
Vasárnap tartjuk az év végi "záróbulit" a kertben a családdal. Bográcsozni akarunk, Laci ma vett Pesten szürkemarhát, azt szeretnénk pörköltnek megcsinálni, nokedlival, friss, itthon sütött kenyérrel. Azt hiszem csinálok hozzá egy jó kis gyümölcslevest is.
Munkahelyemen kezdenek összejönni a dolgok, sok lesz most a munka, de ez az időszak mindig ilyen. Nem baj, élvezem!

Lelőttem magam, irány a tus!

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Sziasztok!

Melinda!Azért a nyugis karácsonynak is meg vannak az előnyei.
A szívecske tök aranyos kis jel,Larikának is az a jele.Nekem nagyon tetszik!

Hát Mónika...Ne haragudj,hogy ezt írom,de hónapok óta ez a legjobb leveled!!!!!Visszatért a régi erőben gazdag Mónikánk!Biztos mostanra szedted össze magad tökéletesen!!!!! :D Nagyon lendületes vagy,GRATULÁLOK!Tele vagy energiával.
Ez az évzárós-kertzárós buli nagyon jó.És a szürkemarhapöri...Hmmmm...
A nem közeli rokon,az olyan személyek (nem is biztos,hogy rokonok),akikhez nem sokat járunk.És nem szeretném,ha valaki azért húzná a száját,mert lepisili a Jázi a szőnyeget,vagy az ülőgarnitúrát.Lehet senki nem szólna ilyenért,de biztos ami biztos.Bár tegnap nagyon ellenkezett,mikor a Müllerbe mentünk,hogy nem kell pelus :D .

Mi ilyen ipari mennyiségű család vagyunk :D .Mikor szülni voltam,akkor is olyan mennyiségű látogatóm jött :shock: ,mindenki csak csodálkozott.Az egészben az a legjobb,hogy bárkire bármikor bármiben számíthatok!Apának mikor beszámoltam,hogy miket vettem,csak annyit mondott,egyszer van karácsony az évben.No pont az ilyen ipari mennyiség miatt szoktam már novemberben elintézni mindent.Ne decemberben kelljen a tömegben variálni.Másfél órát voltunk a Jázival tegnap a Müllerben :oops: .És nem csak a mi kosarunk volt tele,más is gondolt a karácsonyra.

Ez a gyöngyfűzős dolog nem is rossz.Lehet Jázminnak valami nagyobb gyöngyöket hoz majd a Télapó :D .Milán kap színezőt meg társait,Jázika meg gyöngyöt.Jaj az igazi kislányos program a gyöngyfűzés...Babázni mi is sokat babázunk.Kiscirmik...

Van az a Playmobil,na unokatesóm kislányának az jön be nagyon.Nálunk egyik gyereket sem érdekli.(Nekem mondjuk kifejezetten tetszik :D .na de az kevés...)

Ma vasalok,mert tegnap nem vasaltam mégsem :oops: pedig terveztem.De annyi volt,hogy inkább félrenéztem mellette :roll: .Nekem is meg kéne pucolni az ablakokat.Bár van karácsonyi függönyünk és adventig kibírja ez az ablak...Pár hetet kibír... :wink:

Megyek,hogy a reggeli rutinnal kész legyek,mire felébred a kiscsaj.

Puszilok mindenkit!
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


A pelus dolog nem volt egyértelmű.Addig ellenkezett Jázminom tegnap,hogy nem is vettünk fel... :D

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!
Edit!

Ötletes ajándékokat vettél. Lassan most már én is megyek körül nézegetni. Nálunk a Mikulást a párom oldja meg, mi maradunk a csokiknál. Szerencsére ő jó minőségűeket tud hozni és jó áron. Tavaly 3 gyerek közt, na meg persze én is, osztottunk el egy egész spar-os zacskónyi csokit. Persze a legtöbb kinderes volt és olyan 3-4000 ft-ból meg volt az egész. De attól függetlenül a te Mikulás ötleteid is megfontolandók mert igazából már elég nagyok a gyerekek akiknek veszünk valamit és ez nem is rossz gondolat. Végül is színezni minden gyerek szeret nem igaz?! :)

Mi a Biussal tegnap készítettünk százlábút, zsiráfot, sündisznót meg katicát zöldségekből. De nagyon jó dolgokat találtam a neten, csak épp mivel én nem készültem fel ilyenekre, nem volt itthon elég zöldségem hozzá. Mi csak azért készítettünk mert a Bius nagyon oda volt érte, hogy csináljunk és had vigye be az oviba, de ma lesz az egészség nap és mi arra nem megyünk vissza.

A legót a Bius is nagyon szereti, mi is házakat, autókat szoktunk építeni. Mi tavaly karácsonyra vettünk neki sokat, de már gondolkodom rajta, hogy még kéne venni hozzá. De az is lehet, hogy majd apa hoz kintről ha tud olcsóbban mint ami itthon van. Majd meglátjuk. A legóval még én is nagyon szerettem játszani annak idején, csak már azt nem tudom, hogy az én legóim vajon hova lettek, pedig nekem is volt bőven. Már anyut is kérdeztem, de ő sem emlékszik rá, hogy hova lettek, vagy kinek lett esetleg odaadva. :)

Ablakot nekem is kéne mosni mert nagyon szutykos mindegyik ettől a sok esőtől. Pedig még a nyár vége fele lettek megmosva, azt hittem már kibírja a telet, de azt hiszem ha jobb idő lesz én is nekiugrok még a közel jövőben mert nálunk a párom szereti díszitgetni a lakást karácsony előtt és akkor már tényleg nem árt ha tiszta is az ablak. :)

A temető dolgot még nem tudom, hogy mi, hogy oldjuk meg mert úgy volt, hogy a párom jön haza ma és akkor együtt kimegyünk a hétvégén, de amikor mentek vissza kedden, aznap szóltak nekik, hogy ma le kell adniuk az autót mert rendszámot cserélnek rajta. Így nem tudnak haza jönni mert nincs autójuk.
:cry: Szóval ez van!

Na jól van most megyek mert nem sokára mennem kell a kisasszonyért az oviba és még van mit csinálnom.
zsuzsi2811
 
 


Szia Zsuzsi!

Mikor apa Ausztriában dolgozott,ő is sok mindent hozott kintről.Főleg a nagy táblás Milkákat.Meg nekem Duplot.
A ceruzára csak azért gondoltam,meg filcekre,mert azok kopóalkatrészek.Úgyis kell mindig.

A hazajárással kapcsolatban...Nem beledumálni szeretnék,de minden nap haza tudna jönni a párod vonattal.És nem drága.Interneten meg tudod nézni a jegyárakat.Fent van a MÁV honlapján az összes nemzetközi járat.Simán te is ki tudnál vonatozni hozzá.

Na megyek vasalni.Eddig takarítottam,pakoltam,most nekiesek a hegynek. :roll:

Szaisztok!
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Szia Edit!

Az igaz, hogy haza tudna jönni vonattal is, de tőlük nagyon messze van a vonat állomás és azért nem jön azzal. Na meg igazából haza hozta jóformán az összes pénzét ami a számláján volt és csak annyi maradt neki kivételesen amennyiből még kaját is vennie kell mert most nem vitt ki magával semmit. Kicsit elszámoltuk magunkat ebben a hónapban. Elvileg mindig marad neki elegendő pénz a számláján. De most már mindegy, ez van!
Egyébként nekem is sokat hozott haza duplot. Azt én is nagyon szeretem. Nálunk a Milka nem nagyon megy, de a kinder szeletek az igen. :) Főleg nekem a Maxi king. :)

Igen a ceruza tényleg fogyóeszköz. Mi is elég sokat elhasználunk mert a Bius nagyon szeret rajzolni is meg színezni is. :)

Na jól van most megyek!
Kellemes estét mindenkinek!
zsuzsi2811
 
 


Sziasztok!!!

Senki nem írt a napokban. :( Én is csak egy gyors helyzetjelentésre jöttem.

Megvagyunk.Bár betegek vagyunk.Egyedül apa tartja a frontot egészségből.Milán szombaton kezdett náthás lenni.Vasárnap már köhögött is.Mára megint csak az orra folyt,de nem vészes.Megmarad.Jázminkának ma kezdett az orra folyni.Nekem a torkom fáj és el van dugulva az orrom meg köhögök.Az egészben az a röhej,hogy most voltunk mindhárman betegek,erre visszaesünk :twisted: Orvos nem látott minket,de ha holnapra jobban leszünk,nem is valószínű,hogy fog.Ma jött volna a doki,rutinlátogatásra, de ma ugye ünnep.Nem tudom mikor jön.Valószínű jövő hét hétfőn.Szokott ilyen esetekben telefonálni,de most nem is szólt.Nem mintha készülnék bárhova.

Mi tegnap a mamáméknál voltunk.(Apai nagyszüleimnél.)Gyerekek levegőn voltak legalább.Nagyon szép idő volt.

Ma anyósoméknál voltunk ebédelni.Kint maradtunk utána,délután pedig beugrottunk a temetőbe a papámhoz.Gyerekek elaludtak a kocsiban,így mikor hazajöttünk apa kocsiját levittük a kútra lemosni.Végig szunyták az egészet...

Kb ennyi van velünk,nem sok minden.Remélem mindenki jól van!
Jó kis őszi szünetet mindenkinek!!!!

Puszi:Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!

Edit!
Jobbulást az egész családnak. Apa akkor jól bírja, ha ő nem lett beteg. Csak aztán nehogy ő is elkapja tőletek.

A hétvégénk nekünk is gyorsan elment, most mi is itthon vagyunk a szünet miatt, de szerencsére nem vagyunk betegek. Mi egész hétvégén sehol sem voltunk, itt volt nálunk a párom húga és itt is aludt. Tegnap viszont nagyon jó idő volt, úgyhogy délelőtt lementünk egy kicsit levegőzni, délután meg jött anyu, úgyhogy megint lementünk mert akkorra még jobb idő lett. Sétáltunk egy nagyot meg roliztunk, végül a házunk mögötti játszón voltunk egy kicsit. Már sötét volt mire feljöttünk. Este a Bius már negyed 9-kor aludt is. :) Bár amióta óra átállítás volt, azóta mindig ilyen korán elalszik. De most szerintem jót tett nekünk a levegő mert már legalább 3 napja nem voltunk kint. Én is már napok óta rosszul aludtam, de most én is jól kialudtam magam. :) Ráadásul már vagy két három napja állandóan szédültem, de úgy látszik a levegő nekem is jót tett. Úgyhogy ha ilyen szép idő lesz akkor azt hiszem ma délután is lemegyünk egy kicsit.
Na jól van most befejezem!

Kellemes napot mindenkinek!
zsuzsi2811
 
 


Sziasztok!

Sehol senki...Egyedül Zsuszi tartja itt a frontot.

Az biztos,Zsuzsi,hogy a friss levegő nem csak a gyerekeknek tesz jót,hanem a felnőtteknek is.Nekünk is le kéne menni,mi sem voltunk lent a napokban. :oops: Gyerekek már nagyjából meggyógyultak.Tegnap volt a doki,már a Jázminnak semmit nem is kell szednie.Én amint elkezdett beteg lenni,a múltkori gyogyóit adtam neki.Ami még maradt belőle.Meg a Milán is azt kapja.Nekem meg azt mondta szedjem nyugodtan a Milánét én is.

Az elmúlt időszakban amennyit beteg voltam.... :twisted: Nem szoktam én kidőlni soha.Apára volt ez jellemző,erre most ő majd' kicsattan az egészségtől.Talán mert a rengeteg tennivaló mellett el is felejtek gyümölcsöt enni,joghurtot...Megpucolok egy csomó mandarint a gyerekeknek meg almát,körtét,de hogy bedobjak pár szemet,eszembe sem jut.Ez tagnap jutott eszembe,mert a Milusnak megpucoltam az almát és a körtét,közben gyurmáztunk és én is bedobtam egy-egy szem gyümit,mikor kapcsoltam,hogy idejét sem tudom,mikor vettem magamhoz gyümölcsöt.

Ma nem sok dolgom van.Főznöm nem kell,van csirkepöri tésztával.Vasalni valóm össz-vissz 10 perces.Azt hiszem fogok egy Domestosos vödröt,és áttörölgetem a lakást,mert egy csomó minden össze van fogdosva csokiskajásteáskitudjamilyen kézzel.És azt vettem észre,mostanában az asztalnak szinte csak a tetejét töröltem le,és a lábán is volt közben rutya :roll: .

Remélem azért előkerültök még hétvége előtt!!!

Puszilok mindenkit!
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!
Edit!

Úgy látszik mostanában mindenki el van foglalva és nincs idejük jönni. :) Nekem most van időm mert apa nincs itthon. Úgy volt, hogy a héten már jön haza, de tegnap azt mondta, hogy lehet most hétvégén sem tudnak jönni mert nincs kész a kocsijuk. De ez majd ma fog kiderülni.

Én ma húslevest akartam főzni, de abból nem lehet kis adagot készíteni, úgyhogy ez most elmarad. Majd főzök akkor ha biztosan jön haza a párom. :) Lefagyasztani meg nem tudom mert tele a mélyhűtő és semmi sem fér bele. Úgyhogy most én rakott kelt főztem, hogy ha esetleg ma haza jönne a párom akkor is tudjon mit enni, ha meg nem jön haza akkor meg jó lesz nekünk még holnapra. :)

A gyümölccsel kapcsolatban úgy vagyok én is, hogy nem sokat eszem. Sőt most, hogy így mondod, nem is tudom, hogy mikor ettem utoljára. Jó almát ettem, de csak azért mert almás rétest sütöttem valamelyik nap. De sajnos a Bius sem nagyon eszi a gyümölcsöket. Nagyon ritka ha eszébe jut, hogy eszik valamit. Lehet, hogy ő is ezért betegeskedik sokat. Bár most jön a mandarin szezon, azt most már fogok venni mert azt mindannyian nagyon szeretjük. Az az a gyümölcs amit nem győzök pucolni a kisasszonynak. :)
Igen, a levegő tényleg jót tesz mindenkinek. Tegnap is leakartam menni délután mert azt hittem milyen jó idő lesz, erre meg esett egész nap. De majd ma lemegyünk egy kicsit.
:)

Na most befejezem mert még mosogatnom kéne meg a hörcsögöt kitakarítani!

Kellemes délutánt.
zsuzsi2811
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi!Mandarin már van a boltokban!Ehetitek lassan... :D

Képzeljétek!Ma a Milánt anyukám elviszi és ott is alszik,ha minden igaz.Még nem aludt ott senkinél egyedül.(Kivéve mikor hazajöttünk a Jázminnal a kórházból,akkor elvitte anyósom egy hétre.De utána egyszer már volt szó,hogy ottmarad a mamánál és vissza kellett fordulni érte.)Remélem nem kell este hazahozni!Készítettem neki össze ruhát,mesekönyvet...

Ennek tiszteletére ma ágyneműt húzok és megpucolom az ablakokat is.És én már felteszem a piros karácsonyi függönyöket is azt hiszem.Nem karácsonyi mintás,de csak karácsonykor szokott az fent lenni.Mindenkinek tetszik és mindig kérdezik,miért nem az van fent gyakrabban...Hát most nézhetik,mert lehet csak januárban lesz ablakpuci legközelebb..... :roll:

Megyek is...Drukkoljatok,hogy gyermekem ott maradjon a maminál!!!!

Jó hétvégét mindenkinek!

Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!
Edit Milán hogy bírta a mamánál ott aludt?nálunk sincs semmi változás..végre van ovi igy megint nyugis délelöttjeim vannak.. :) főzni kéne valamit de nem tudom mit..remélem nem fog ma esni postára kéne mennem..Vivike már végre nem fullad éjjel,hatott a gyógyszer,remélem nem esik vissza..márkókám szépen fejlödik ő nagyon haspók lesz,hál égnek megeszik mindent,még a mi kajánkból is kell adni neki mindegy hogy még nem ehet.. :wink: csütörtökön viszem dokihoz,aztán decemberben fog kapni oltást..utálom az oltásokat,nagyon nehezen viselem,a tűtől ki lehet kergetni a világból..szegénykémnek a vállát ugy szétszurta a doki hogy nagyon csúnya lett az oltása is..mert ugye neki ujból be kellett adni a BCG oltást mert nem érett be neki..de nehezen adta be neki a doki 2x szurta be a tűt a vállába..nem szoktam sírni,de akkor már kezdett könnybe lábadni a szemem..gondolhatjátok szegény gyerek hogy üvöltött.. :twisted:
tegnap plázáztunk egy kicsit,vettünk kabátot magunknak,tök olcsó volt..jocoé 2990ft,enyém meg 2290ft..jó meleg kabátok.. :wink: márkónak kell vennem overallt ami zárt talpú mert cipőt nem tudok ráadni.. :? azt hiszem benézek a kínaiba hátha meg van még amit ott kinéztem...
na megyek össze dobom a lakást....
szép napot

anda-vivibaba
 
 


Sziasztok,Jó reggelt!

Milán ott aludt a mamánál.Éppenséggel még nem is hiányoztunk neki.Egyedül annyit mondott,hogy már biztosan hiányzik a Huginak.Nem nyafogott,nem hisztizett...

Nem pucoltam ablakot.Mert úgy voltam vele,ha a héten kezdődik az ovi,akkor is meg tudom pucerálni.

Mi is voltunk a plázában,de nem vettünk semmit.A Jázminnak kellett volna kabát,de fel sem akarta próbálni.Nem is volt olcsó egyáltalán,úgyhogy nem is erőltettük neki,hogy vegye fel.Majd én is benézek a kínaiba is.A Tescoban nincs rá való méret.Valószínű nem is lesz már.Meg unokatesóm is készített össze ruhákat és előbb jobb,ha átnézem azokat,mik vannak benne.És utána vásárolok.

Ma "csak" vasalnom kell,meg mosnom.Meg a beépített szekrény egyik részét még nem pakoltam át,és azokat átnézem,ami nem kell belőle,kidobom.Ami meg kicsi ruha,odaadom a tesómnak.

Az oviba ma 4-en mentünk,mert új szekrények jöttek és bepakoltam.Apának csak azért kellett jönni,mert a MIlán nem engedte,hogy itthon maradjon a tesóval :twisted: .És nem akartam kora reggel veszekedni.18-án lesz fényképezés.Feliratkoztunk mi is.

Mindenkinek szép napot,jó hetet!!!!
Pusza!
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok lányok!

Eltelt a hétvége, úgyhogy vagyok megint mert apa visszament. Nagyon gyorsan eltelt ez a hétvége is mint mindig. A Bius nekünk is pénteken a mamánál aludt és csak szombat este hoztuk haza mert akkor már nem akart ott maradni. :) A másik mamát meg mindennap kérdezgeti, hogy mikor viszi már el őt aludni. Az én anyukámnál nagyon szeret ott aludni, de mivel anyu folyamatos szakban dolgozik, így nem tud túl sokszor ott aludni. De majd karácsonykor talán többet tud menni hozzá. Legalább is anyu azt mondta, hogy ha ki tudja venni a szabijait egybe akkor több napra elviszi majd. :) Szilveszterkor mondjuk biztos, hogy ott lesz, ez már nálunk lassan hagyomány lesz mert minden évben ott van nála még akkor is ha mi is itthon vagyunk. :)
Tegnap egész délután a Sport csarnokban voltunk ebbe a Megajátszóházba. Hát mondanom sem kell a Bius nagyon élvezte és alig akart haza jönni. Bár először nem mert lecsúszni a csúszdákon, úgyhogy már azt hittük, hogy kár volt egész napos jegyet venni neki, de aztán nagy nehezen megpróbálkozott lecsúszni, na onnantól kezdve meg nem lehetett leállítani. :)

Edit!
Igen, láttam már, hogy van mandarin. Ma vettem is egy pár szemet kóstolás képpen, de finom édes volt és mag sem volt benne. A Bius egy ültő helyében 9-et bevágott. Úgyhogy ennek nagyon örültem is, mert egyébként nem valami nagy gyümölcs evő.

Hát velünk ennyi történt a hétvégén!
zsuzsi2811
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi!Akkoör most Bius kap egy kis vitamint a több kiló mandarinnal... :D Hihetetlen,hogy a gyerekek mennyire szeretik.Szerintem a narancsnak sokkal finomabb az íze.

Mi hétfőn mentünk oviba.Milánnak folyt az orra.Szólt az óvónő,hogy gyakran kell fújni neki.Nem szerettem volna ha megint kimarad egy hetet.A doki nem írt fel rá neki semmit,mert sima orrfolyásról van szó.És elmúlik magától.Köhögni nem köhög.Nem vittük keddtől oviba.Ma reggelre már alig szívtam valamit az orrából.(Persze most nem fújom neki,mert ki volt egy kicsit sebesedve az orra alatt hétfőn,gondolom az oviba milyen papírzsepit visznek be.El is múlt a pirossága.)
Holnap lesz Márton napi őrület az oviban,arra természetesen megyünk.Az óvónő is mondta,mikor betelefonáltam,hogy nyugodtan menjünk.

Képzeljétek Jázmin egyre több verset "elszaval".Sok részét nem értjük,de a daloknál a dallam helyén van :D .Meg van olyan,hogy az utolsó sort akarja mondani már a közepén és ha kijavítjuk,ránk szól.Sőőőőőt!Ordít!Totális a nő!!!!
Milán is egyre hosszabb verseket/dalokat tud.Mostani kedvence a Vuk és a Mókuska,mókuska. :D

Ma mint mindig,pakolhatok.A lakás "nagysága" miatt,elég ha egy-két dolgot előhagyunk,már csatatér az egész. :twisted: És azért este marad elő ez-az :roll: .

Tegnap unokatesónkra vigyáztam.(Nem sokat,csak egy órácskát.)Úgyhogy három kölyköm volt.De aranyosak voltak nagyon.Szépen eljátszottak hárman.Palacsintáztak,autóztak,olvastunk...stb.

Kb ennyit tudtam most írni....Aztán gyertek ám elő!!!!!!

Puszi mindenkinek!Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!

Edit!
Hát kell is a vitamin a kisasszonynak. Mondjuk a mandarint én is jobban szeretem mint a narancsot. A narancsot általában kifacsarni szoktam és akkor megiszom a levét. :)
Nekem ma is ott aludhatott a Bius az oviban mert ma is volt torna. Nagyon dicsérik, hogy milyen ügyes, csak épp szégyenlős. Nem meri a nevét megmondani. Pedig már nagyon régóta megtudja mondani a teljes nevét. Remélem kinövi ezt a szégyenlősködést. :)
Ügyesek a gyerkőcök ha mondják a verseket. Tavaly nekem is majdnem mindennap másik verset mondott a Bius. Olyan aranyos amikor szaval, de idén valahogy nem mond semmit. Nagyon ritkán mond verset. Pedig biztos tanulnak. Bár lehet, hogy sokszor azokat tanulják amiket már ő tavaly megtanult és lehet, hogy azért nem mondogatja.
Egyébként a Bius is most elkezdett köhögni, de csak éjjelente. Nappal semmit nem köhög. Éjjel meg majd meg akar fulladni, aztán adok neki mézes teát inni és utána már semmi baja. Reggelente meg egy kanál mézet adok neki mielőtt elindulunk az oviba. Remélem a téli szünetig most már kibírja betegség nélkül. :)

Hát most ennyit tudtam írni majd még jövök.
zsuzsi2811
 
 


Sziasztok!

Ma lesz az oviban a Márton napi műsor és a lámpás felvonulás.Gyerekek már várják.Apa is jön.Közben kaptunk más programot is.Itt lesz unokahúgom és majd le kell vinni mazsorettre mielőtt megyünk az oviba.

Ma csak vasalnom kell,mostam is egy adagot.Maradékokból fogunk csemegézni.Jázmin már ebédelt,mert elég álmosnak néz ki,és jobbnak láttam,ha most eszik főtt kaját,mint ébredés után.(Akkor van,hogy csak a kakaót fogadják el.)Milán is persze kért ebédet.Kíváncsi leszek ő hogy fog aludni.Mert ha itthon az apja nem nagyon akar aludni ebéd után.

Sőt azt vettük észre,hogy egyre szófogadatlanabb.Egyszerűen nem tudjuk fegyelmezni.Ha elmegyünk velük nincs semmi gond.De ha négyen itthon vagyunk,meg van őrülve.Nem fogad szót egyáltalán.És sokszor olyan idegesítő.

Na megyek mert vasalok egy kicsit és most tényleg csak kicsi van. :D Apa ha hazajött meg leugrok boltba.

Szép délutánt mindenkinek!Eltűntek!Pár sorra gyertek elő!!!

Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Szia Edit!
Úgy látszik csak mi vagyunk itt mostanában. :)
Ma már nekem sem aludt a Bius az oviban, ebéd után hoztam haza.

Milyen volt a Márton napi műsor az oviban? Nálunk ilyen nem volt, vagy legalább is nem tudok róla.
Hozzánk a jövő héten jön egy pszichológus nő előadást tartani. Már volt tavaly is és az nagyon jó volt. Idén lehet, hogy nem megyek mert csak kiscsoportosoknak van és én a tavalyin voltam. De majd még meglátom.
Ma én is vasaltam, nem volt sok, de inkább most, minthogy összegyűljön. Ma én sem főztem, bár az az igazság én egész héten nem főztem, maradékokat ettem a hűtőből, ami most már végre elfogy, úgyhogy holnap főznöm kell valamit. Viszont délután sütöttem palacsintát mert azt a Bius nagyon szereti. Be is vágott belőle 3-at egyszerre. :)
Na megyek én is mert ettől a hülye időjárástól megint fáj a fejem, be kell vennem valami gyógyszert. Nem szeretem az ilyen időjárás változásokat. :twisted:
zsuzsi2811
 
 


Sziasztok,

Előkerült az egyik elveszett bárány.
Nem tudom de valahogy hirtelen elkezdtek rohanni a napok. Most volt hétfő és tessék már megint nyakunkon a hétvége. El se hiszem hogy egy jó hét van és kezdjük a beszoktatást. A múlt héten bent voltunk egy kicsit a bölcsiben és Dávidot megint egy hatalmas cirkusszal sikerült elhozni.
Amúgy semmi különös nem történt velünk…

Jaaaaa meg van Dávid a karácsonyi ajándéka, na jó csak egy része. A netről rendeltük és most nézem hogy már nem is akciós….. ezt a mákot.
http://www.jateknet.hu/index.php?main_p ... ts_id=1029

Edit itt akár megnézheted a Thomas fűtőházat:

http://www.jateknet.hu/index.php?main_p ... ts_id=2807

ez még akciós maradt. Igaz hogy jó kis ára van.
Innen rendeltem Dávidnak a triciklit is , nagyon korrektek és gyorsak.
Haláliak a kismanók hogy egyre többet dumálnak. Dávid egy kicsit makacs, tudna de nem akar. Néha elfelejtkezik magáról és nagyon szépen mondja ki a szavakat, már nagyon ügyesen megérteti velünk hogy most épen mit akar. Megzabálom.
Milyen volt az ovis buli? Képek?

Zsuzsi engem is kikészti ez a hülye idő.
Én sajnos nem vagyok nagy gyümi evő, érdekes terhesség alatt rengeteg almát ettem de most valahogy nem kívánom. Dávid kedvence az alma és a banán.

Lépek, megnézek egy filmet.
Megpróbálok gyakrabban jönni.
Jó éjt mindenkinek.

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Sziasztok!

Megvolt a Márton napi műsor.4-kor a tornateremben volt egy népi táncos nő,aki énekelt,történeteket mesélt,a végén meg táncoltak.Ide szülők nem mehettek be,de én bemehettem a Jázminnal.Akinek a felénél jutott eszébe,hogy nincs ott az apja és elkezdett kiabálni,hogy apa!Elbújtál?És akkor én kijöttem vele.Nem fényképeztem. :( A műsor után kaptak a gyerekek kislámpásokat.(Bébiételes üvegre ragasztottak libákat,tettek bele mécsest és volt füle.)És azokkal sorban az összes ovis felvonult az óvoda körül.Nagyon szép volt.Már sötét volt.Utána vissza a csoport elé és ettek zsíros kenyeret lila hagymával és teát ittak hozzá.Amit kint csináltam képet jó car lett. :twisted: Nem látszik rajta semmi,pedig a gép éjszakaira volt állítva.Meg Jázminnak volt egy olyan produkciója,hogy fejjel lefelé állította a mécsesét és bele akart nézni. :shock: Joöbbank láttam ha nem a fényképezőgéppel vagyok elfoglalva,hanem azzal,hogy ne történjen baleset.

Hát igen,Melinda....Az idő csak megy.Hipp-hopp ti is javában bölisek lesztek.
Azzal a fűtőházzal csak az a baj,hogy nem a mi sínünkhez való.Nekünk nem a fa,hanem a fém változat van.Azok is ilyen horror árakon.Mi is a játéknetről szoktunk rendelni.Amúgy ahonnan eddig rendeltem,az mind jó és gyors volt és korrekt.

Tegnap simán elaltattam a gyerekeket.Már 3/4 12-re mindkettő aludt.Már nem maratoni az alvás,mióta Milán ovis.Kettőkor kelt fel,Jázminka meg háromkor.

Ma pakolászok (még nem vettem elő az összes csizmánkat,és azokat próbálom valahogy elrendezni a szekrényben,ami nem nagy és 4en vagyunk rá),vasalok.Apa hoz kaját és főznöm sem kell,hurrá!!!!Van egy csomó gyümi itthon,lehet összedobok egy gyümölcstortát,amíg a gyerekek alszanak.

Zsuzsi!Erről az időjárásról csak annyit,hogy egyszerűen nem lehet kiszámítani,hogy mit csinálj.Egyik délután lementünk volna,de esett,pedig délelőtt szép idő volt.Tegnap is azon reménykedtem legalább az eső ne essen és a szél ne fújjon,ha már felvonulunk az ovi körül.
Mit mond az az előadó nektek az oviban?Nálunk semmi ilyenről nem tudok.Hétfőn nekünk szülői lesz.Összefoglalják az eddigi fejleményeket.Hogy haladnak,milyenek a foglalkozásokon,tornaórán.Minden ovi más és más.Nálunk pl nem voltak családlátogatáson sem.

Na megyek...Mindenkinek szép napot!

Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!
Edit:nálunk is hasonló volt a Mártonnapi műsor,de mi nem voltunk,mert azt mondták babakocsival nem fogok elférni mert sokan lesznek..na a barátnöm mondta hogy éppen annyian voltak hogy mindenkinek volt helye mikor leültek lámpást csinálni és babakocsival is voltak..na mindegy..igy jártunk,majd a legközelebbire elmegyek akkor hátha már Márkó tud sétálni és nem kell babakocsi..
Én is szeretném ha lenne szülöi,kiváncsi lennék mit mondanának a gyerekekröl..mert mikor megyek érte még azt se tudom megkérdezni hogy ebédelt e..mindig a nyafogós anyukák lefoglalják az ovonőket..de késöbb megyek már érte hogy én legyek az utolsó azt akkor lehet tán beszélni velük..
hétfön beütötte ugy a szeme alatt magát hogy lila folt és csomo lett neki,nem tudják az ovonök hogy mitől lett neki,mert nem látták elesni és nem is sirt..jó mi?jól figyelnek rájuk..még jó hogy nem a szemét ütötte ki...
ma apa túlórázik nagyon sok melója van,én meg csinálok majd ebédet,meg jó idöt mondtak remélem az is lesz azt elsétálunk plázázni...
szép napot mindenkinek

anda-vivibaba
 
 


Sziasztok!

Andi!Nálunk sem mondanak semmit a gyerekről,ha megyünk érte.Nálunk is volt baleset az őszi szünet előtt.Mikor mentem érte,teljesen vörös volt az arca.Megbotlott egy játékban a Milán,és nekiesett a szekrénynek.De ezt egy másik kisfiú mesélte el az öltözőben.És sírt is.Ez pont azelőtt történt,mikor mentem érte.Utána még nekem volt lelkiismeret furdalásom,hogy miért nem mentem érte uzsi előtt.Biztos ezek mindennapos balesetek az oviban és az óvó néni azért nem mondja el.Nem tudjuk kivédeni az ilyeneket....

Az idő biztos szép lesz.Kölkincáim még nézik a mesét.(diégo :arrow: kedvenc,meg a Dóra is.)Utána mi is lemegyünk bicózni,mert a Milán már mondta,hogy menjünk.

Nekünk is dolgozik apa.Segít a munkatársának kerítést csinálni.

Mindenkinek legyen jó hétvégéje!!!!
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!
Edit!

Akkor azért jól telt a Márton napi ünnepetek. :)
Azt, hogy miről lesz szó azon az előadáson nem igazán tudom, de gondolom a gyereknevelésről és persze ha valakinek problémája van, azt most szakembernek tudja elmondani. Én tavaly voltam egy ilyenen ugyanitt az oviban, de azt mondták az óvónők, hogy idén más lesz. Hát nem tudom, majd holnap kiderül. Mindenesetre az egyik óvó nő már múlt héten szólt, hogy elmarad a heti mozgáskotta, a másik meg ma szólt, gondolom azért, nehogy szóljak, hogy ott aludna a gyerek az oviban. :)
Egyébként idén még nálunk sem voltak család látogatáson. Tavaly is valamikor év közben voltak, akkor már a második szülőin is túl voltunk. De idén még csak szó sem volt róla, hogy esetleg kijönnének az óvó nők. Lehet, hogy lassacskán leszoknak erről. Vagy ki tudja miért nem jönnek. :)

Nekünk még a szülőin sem mondanak túl sokat a gyerekről, vagyis inkább általánosságban beszélnek róluk. Egyszerre mindegyikről. Nálunk csak a fogadóórán lehet kizárólag a saját gyerekedről kérdezni. Persze futólag ha valami történik a gyerekkel akkor elmondják az óvó nők amikor megyünk értük, de nálunk meg inkább az új gyerekekkel foglalkoznak. Én pl még semmit nem tudok a gyerekemről, hogy, hogy viselkedik vagy eszik az oviban mert velünk egyáltalán nem foglalkoznak. Mondván, ő már nagy. Valamelyik nap egész délelőtt fordítva volt a Biuson a rövid nadrág a csoportban, és csak amikor mentem érte ebéd után akkor vettem én észre. Úgyhogy ez van!
:)

A hétvégén apa itthon volt, még csütörtök este haza jött mert a héten nem jönnek. Sürgős munkájuk van és eddig úgy van, hogy a jövő héten jönnek, de lehet, hogy még akkor sem. Majd kiderül. Így mi is elkezdtük a karácsonyi vásárlásokat. Bár a Biusnak még nincs meg az ajándék, de az ötlet már megvan és apa fogja hozni ha nem találunk ki mást. Anyutól egy hercegnős kirakót és egy Toy Story-s társas játékot fog kapni, a párom mamájától meg egy babafejet amihez sminkkészlet van és frizurát is tud neki csinálni. Ezeket az Interspar-ban vettük meg. A párom húgának mi egy hajkreppelőt vettünk a névnapjára, karácsonyra meg kap egy Gazdálkodj okosan társast. A párom mamája meg muffin sütőt kért, úgyhogy őt elég olcsón megúsztuk. :) De még anyósoméknak kellene valamit kitalálni és persze a páromnak, de neki bőven mivel szülinap, névnap, karácsony egymás után van. És a párom persze iszonyatosan nehéz eset ilyen téren. Na mindegy, majd csak lesz valami.
Na jól van most már befejezem és megyek tv-t nézni.
Kellemes estét mindenkinek!
zsuzsi2811
 
 


Sziasztok csajok.

Gyorsan eltelt a hétvége, főleg hogy a párom dolgozott. ÁÁÁÁÁÁ utálom mikor nem a hétvégére esik a szabadnapja és ez már csak rosszabb lesz mikor én vissza megyek melózni. Ez van….
Ma a tesomék sikeresen meggyőztek minket hogy mégis mamánál töltsük az karácsonyt, szilvesztert nem tudjuk kint tölteni mert apa 29- 30 –án dolgozik. Szóval kezdhetem törni a fejem az ajándék vásárláson. Mondjuk abban maradtunk hogy csak a gyerekeknek veszünk, de azért mindig jut a fa alá egy két apróság a felnőtteknek is. Pedig nagyon beleéltem magam hogy hármasban töltjük az ünnepeket,.. na jó azért a lelkem mélyén éreztem hogy nem így lesz.
Remélem hogy ilyen látvány fog fogadni minket:


Kép

Dávid szenved a hátsó fogaival, még 2 foga kell kibújón. Nagyon huncut kezd lenni, rájött hogy kell rászedni anyáékat … Egyik reggel mikor kezdet ébredezni figyeltem hogy mit csinált , de úgy hogy ő ne vegye észre csak épp egy kicsit nyitottam ki a szemem , pici fiam elkezdte simogatni az arcom. Hát mondanom sem kell hogy olvadozott anya szíve elég rendesen. Arra gondoltam hogy első dolga az lesz hogy irány le az ágyból a játékokhoz de nem,…. amíg nem nyitottam ki a szemem ott fetrenget mellettem. Jajjj de megzabálom egyszer azt a gyereket.
Lépek , elteszem magam holnapra.

Jó éjt mindenkinek.

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi!Nálunk is általánosságban beszéltek a csoportról.Nem emeltek ki senkit.Azt mondták annyira ügyesek,hogy nem fogják tudni milyen feladatokat adjanak nekik majd nagycsoportban.(Szerintem ez a lelkesedés úgyis lankad és kajlábbak lesznek középsőben,nagycsopira meg lusták :lol: )
Nekünk is lesz fogadó óra.Nem tudom melyik óvónőhöz menjek majd.Az egyik nyersebb,a másik meg túl kedves.Nem tudom melyik vélemény lenne jobb.Biztos ugyanúgy elmondanak róla mindent,de lehet,ha finomabban közlik,nem fog rosszcsontnak tűnni.(Bár az hogy itthon rossz,még lehet az oviban angyalka.)
Lesz fényképezés csütörtökön,mehetünk a Jázminnal is,csak időre kell ott lenni.(Megyek úgyis hamarabb,mert a Milánt is rendbe szedem akkor.)

Melinda!Én is remélem lehet szánkózni majd Karácsonykor.Lehet kapnak a gyerekek szánkót a Jézuskától.És akkor ki is használnánk. :D Apró ajándékoknak miket szoktál?Én unokatesómnak vettem szobapapucsot, Ikeában potom pénzért, meg azt hiszem egy tusfürdőt kap mellé. Keresztszüleimnek is szoktam venni,de van hogy egy nagy tál sütit csomagolok össze.Idén meg olyanra gondoltam,hogy mézeskalácsházat csinálok nekik.A mamáknak meg a dédiknek ajándékcsomag lesz.Én csinálom. Kávéval, teával, szalámival, csokival... Unokatesóméknak (a nagyoknak) törölközőt.
Azért a reggeli szeretgetés nem semmi!!!!Majdnem sírtam rajta,ahogy leírtad.Hát igen....Gyermekeink minket szeretnek a világon a legjobban.Csak bennünk bíznak!!!És az is biztos,hogy a legnagyobb biztonságot az adja,hogy az anyukája és apukája szereti egymást.
A fogakhoz még kitartást!Ehhez nem tudok mit írni,mi nem szenvedtünk vele.Egyszer csak kibújnak,reméljük minél hamarabb!

Ma unokatesónk megint itt lesz,anyukája megy szülőire.Hunor külön kijelentette,hogy ő ide akar jönni :D .Én hozom el az oviból is.Még jó,hogy egy helyre járnak :wink: .

Éjjel barátosnőm megszült.Megyünk biztos meglátogatni a kórházba is valamikor.Még nem tudom hogy lesz.Gyerekekkel vagy gyerekek nélkül menjünk...Vagy csak én menjek.(Szerintem apa is szeretne.)

Az biztos,hogy ma mosnom kell,meg boltba menni,mert se kakaó,se ásványvíz,se üdítő nincs itthon.Meg kreatív boltba megyek valamikor.Kitaláltam,hogy a gyerekek Karácsonyra csináljanak ajándékot a mamáknak.És gipszkiöntőt szeretnék venni,amit aztán kifestenek,becsomagoljuk,és ők adhatják oda.

Megyek is.Összerántom a lakást.Elpakolom az este vasaltakat.És magamat is rendbe teszem...

Szép napot mindenkinek!!!!

Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Ja még annyit...
Én szoktam minden évben apróságot adni mindenkinek Karácsonykor.Egyszer mézeskalácsokat sütöttem és mindenkinek ráírtam a nevét,celofánba csomagoltam,és bekötöttem piros szalaggal.Nagy sikere volt.Aztán volt,hogy üvegmécsesekre (Ikaában 100Ft),csillogós üvegre való tollal :arrow: kreatv boltban vettem,ráírtam a nevüket,ragasztottam rá mikulást,hóembert,csillagot :arrow: szintén kreatív boltból.Becsomagoltam organza anyagba,piros szalaggal azt is.
Van a tészta angyalka,aranyra/ezüstre lefújva,karácsonyfadísznek.Az is ötletes...

Csak ennyit szerettem volna!Pusza mindenkinek!
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!
Edit!

Hát nem tudom, hogy melyik óvó nőhöz menj. Én igazából még egy fogadóórán sem voltam, de úgy tudom tavaly nálunk nem is volt. Akkor azt mondták az óvó nők, hogy ha valaki akar velük beszélni akkor szóljon és megoldják akkor amikor a gyerekek alszanak. Persze ha a szülő is ráér abban az időben. :)
A fényképezés nálunk már meg volt, ott is lehetett vinni a tesót is meg volt egy olyan is, hogy baráti fénykép. Ott valamelyik kis baráttal lehetett fényképezni. Biztos szép képek lesznek, legalábbis a mienk nagyon jó lett. :)
Ja! Gratulálok a barátnődnek :!: Gondolom már alig várjátok, hogy megnézzétek az újszülött picurkát. :)
Ajándék téren nagyon kreatív vagy! Nálunk apa az ilyen akinek ötletei vannak és kézügyessége is hozzá. Én az ilyenekhez nem értek. De hát ez van!
A gipszkiöntés jó ötlet, nekünk a Bius tavaly kapott sógornőméktől ilyen delfin formájú gipszkiöntőt. Apával meg is csinálták és a Bius mindenkinek adott belőle. Ő nagyon élvezte a festést, alig bírta kivárni amíg az apja megcsinálja neki a formákat.

Na jól van most megyek mert még van egy kis dolgom és nemsokára mennem kell a Biusért!
zsuzsi2811
 
 


Szia Zsuzsi!

Mikor nekünk apa kint volt én digitális képkeretet szerettem volna neki venni.Itthonra valahogy nekem nem tetszik,de úgy gondoltam,hogy ha kiviszi magával,az olyan szép ajándék.A bibi csak az volt,hogy nem volt rá pénzem...Szerintem egy férfi örül az ilyesminek.Csak egy ötlet volt,nem belepofff.....

Pusza!
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Szia Edit!

Erre már én is gondoltam. Igazából már sokszor nézegette a digitális képkeretet, de valahogy sajnáltuk rá a pénzt és ezért nincs még. De átgondolom ezt az ötletet.
Tavaly egy kispárnát vettem neki és a neten keresztül a Dm-be csináltattam egy huzatot amin a gyerekkel vagyunk ketten. Azt vitte ki magával és most azon alszik. :) Így egy kicsit mi is vele vagyunk mindig. :)
zsuzsi2811
 
 


Sziasztok!

Hát mondhatom szép kis napunk van ma.Vinni kellett az autót műszaki vizsgára.Míg ott várakozunk,telefonálnak az oviból,hogy a Milán nagyon rosszul van,meleg,de nem engedi megmérni a lázát.Hát puff....Még jó,hogy apa el tudott érte menni.Addigra már hányt is.Hazafelé már aludt a kocsiban.Itthon is csak nyüszög,meg alszik.A doki 3-4 között fog jönni.Anyukám feljön fél 5-kor és akkor ugrok el a gyógyszertárba.
Ráadásul a vizsgánál összetört egy meggybefőtt a kocsiban. :roll: Már ott volt két hete lassan.Most még azt is ki kell takarítani. :twisted:
Holnap lesz az ovis fényképezés is.Azt mondta az óvónéni,ha a Milán jobban lesz,csak a fényképezésre bemehetünk.Hát nem tudom.Ha úgy fog kinézni,mint most,akkor szó sem lehet róla.
Tiszta mérges voltam,mert egész héten semmi olyan program nem volt,ami fontos lenne,persze akkor van az ilyesmi telefon is,mikor nincs kocsink.Persze a műszaki sima ügy volt.

Megyek,mert el kell mosogatnom.Meg a hűtőből kihajítom azokat a maradékokat,amik nem fogytak el,keverek be fasírtot,vacsira kisütni,vasalnom kellene,de az most váni fog,nem érdekel.

Mindenkinek sokkal jobb napot,mint ahogy nekem telt eddig.Kíváncsi leszek,milyen lesz az éjszakánk...

Puszi mindenkinek!
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok.

Edit jobbulást Milának. nem semmi napotok volt /van. Szépen össze jöttek a dolgok.
Nekünk nagyon vacak éjszakánk volt, Dávid szinte óránként keservesen sírt mert bedugult a nózija . Taknyosak lettünk, láza is lett délutánra. Király… hétfőn kezdenénk a bölcsit. Péntekig ha nem lesz jobban viszem dokihoz. Egyenlőre orrszívózunk ezerrel , megy az orr csepp és torokra a tantum . Este lefekvés előtt bekenem Baby luuf-al, remélhetőleg könnyebb éjszakánk lesz. Szerencsére a kedve jó, ugrál ezerrel … csak maradjon is így. Két órától alszik nyugisan, igaz párologtatok egy kis eukaliptuszt ( és kopp kopp egyenlőre használ.
Úgy sajnálom, ráadásul ma jött volna hozzánk a kolléganőm a kislányával. Na de majd bepótoljuk.

Zsuzsi remélem ti most nem betegedtek le….
Milyen jó kis ajándék tippeket kapok tőletek….

Lépek , lejárt a mosógép…

További szép / szebb napot mindenkinek.

Anna, Móni, Andi, Fiamette merre vagytok???? Remélem mindenki jól van….

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Sziasztok!

Melinda!Köszi az aggódást!Jobbulást Dávidnak!!!!Nekünk a doki Jázmin orrfolyására meg köhögésére napi 2x fél kalciumot mondott.A párologtatás az nagyon jó.Meg gondolom a mézes tea,mézes tea meg a mézes tea.

Milán kicsit súlyosabb: középfülgyulladás.Attól lehet lázas,de hánynia nem kéne.Mióta itt volt a doki,hányás nem volt.Az jó.Inni ivott,enni azt mondta ne erőltessem (nem is szoktam),az nem jött ki.Kapott kúpot fürdés után,most alszik.Anyukám volt fent,végig ott ült az ölében.Kaptak egy kisvasutat,azt nézte végig a mama karjaiban.Olyan kis gyámoltalan volt.
Meg mondott a doki egy olyat,hogy ha hányás után felemelem a fejét (mutatta hogyan kell) és a lábait a hasához felhúzza,az agyhártyagyulladásra utal.Hát sírni kezdtem,mikor mondta.Mondta,hogy szerinte nem az egyáltalán,de legyek tisztába vele ha esetleg hányna,akkor csináljam meg neki,és ha lábhúzás van,azonnal hívjam.Ez olyan volt tőle,mint amikor figyelnem kellett a nyitott szemmel alvást,nehogy epilepszia legyen...(Még a Jázminnal.)Köszi szépen!

Apa lassan jön haza,hoz még gyógyszert.Meg hozattam egy Nurofent is vele,mert azt amikor szedtük a Milán műtétje után,az nagyon jó volt.És talán hamarabb lemegy a gyulladás is.Az antibikát még nem kellett kiváltanunk,holnap kell beszélnem az orvossal,aztán majd eldönti mi legyen.

Megyek lezuhanyzom és felkészülök arra,hogy lehet rossz éjszakánk lesz.... :cry: :cry: :cry:

Jó éjt mindenkinek!
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Edit nyugodt éjszakát nektek. Minden rendben lesz.
A kalciumot jó hogy írtad , el is felejtettem. Holnap reggel adok Dávidnak.
Lassan 2 órája alszik egy nyekk nélkül, egy kis hőemelkedése volt este. Gondolom azért mert jön a foga, úgy láttam mintha kibujt volna a 19-es számú.

Nyugodt éjszakát mindenkinek.
Puszi.

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Sziasztok!

Az éjszaka nyugodtan telt.Este 10-kor felkelt a Milán és tök jó kedve volt.Megmutatta apának,milyen vonatot kapott a mamától.Játszott egy órácskát,kapott hányás elleni kúpot és Nurofent elalvás előtt.Éjjel valamikor kért kakaót.Csak fél cumisüveggel kapott.És nem hányta ki.Most egy kicsit meleg a homloka,lehet lázas lesz,meg fájlalja a fülét is.Megkapta a gyógyszereit,és nézi a mesét.

Mindenkinek szép napot és örülök,hogy a helyzetünk javulóban.Nem lesz itt semmi gond,úgy érzem.

Puszilok mindenkit!
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!

Edit, Melinda jó bulást a gyerköcöknek...hát igen van hogy csöstöl jön a baj...kitartás Edit,tudom milyen mikor beteg a pici,mikor nálam mind a kettő beteg lett egymás után hát kivoltam...nálunk semmi változás nincs..Vivike csak reggel köhög kicsit csúnyán adok neki fél calciumot azt mondják az jó rá..éjjel és este már nem köhög..de az zavar hogy délután 4 után elalszik és este már nem akar felkelni,de hál égnek felébred eszik valamit ha eszik és alszik tovább...nem tetszik ez nekem hogy ujra ilyen sokat alszik...inkább nem engedem neki hogy 6 elött aludjon,mert éjjel meg nem alszik olyan mélyen hogy a helyén aludjon mert mindig átjön hozzánk,azt mi meg nem alszunk jól... :? Márkókám jól van ugy látom jön a rágó foga ami egy kicsit korán lenne,remélem nem jól látom..nagyon nyáladzik és eszi a kezét,meg mindent amit talál rá.. :lol: kedden lesz szülöi az oviban remélem el tudok menni,mert nincs senki akire tudnám a gyerköcöket hagyni,a páromnak mondtam hogy jó lenne ha elöbb haza jönne hogy el tudjak menni..remélem össze jön...
szép napot mindenkinek...

anda-vivibaba
 
 


Sziasztok lányok!

Szomorúan olvasom, hogy betegek a gyerkőcök. Jobbulást nekik, remélem hamar meggyógyul mindenki. :) Én lekopogom, a Biusnak semmi baja, talán már kihúzza a téli szünetig. Igaz, most egyfolytában a mézes teát isszuk mind a ketten, hát mondanom sem kell még két hétig sem tart ki egy kg-os méz, de hát ez van. Inkább a méz fogyjon mint, hogy betegek legyünk nem igaz? :) És szerencsére most a mandarint is elég szépen eszi a kisasszony.
Viszont vasárnap óta folyamatosan mondogatja, hogy nálam akar aludni mert akkor vigyázok rá. És nem tudom ez miért lehet nála, pedig ő mindig is a saját szobájában aludt. A héten meg inkább nem nézi a mesét, csak had aludjon velem. Kétszer már nálam aludt, kétszer meg túl korán aludt el és azért nem tudott mellém jönni. És még az oviba is nagyon nehezen megyünk. A szünetben már alig várta, hogy mehessünk, most meg egyfolytában mondja, hogy ő nem akar menni. :cry: Tegnap is alig akart bemenni a csoportba, úgy vitte be az óvó néni, ma meg még sírt is, de nagyon keservesen. Az óvó nő úgy szedte le a nyakamból mert nem akart bemenni. :cry: Az ablakba is úgy sírt és integetett, majd megszakadt a szívem, hogy ott kellett hagynom. Igaz a dadus mondta, hogy ne aggódjak megnyugszik majd. Nem tudom mitől lehet ez nála mert eddig még egyszer sem sírt. Még tavaly sem amikor elkezdtük az ovit. Olyan büszke voltam rá mert elég sok gyerkőc sírdogált, most meg itt van ő kezdi. Pedig már elég régóta jár oviba. :cry: Végül is amikor mentem érte akkor megkérdeztem az óvó nénit és azt mondta, hogy nem sírt sokáig. Aztán meg kint is voltak az udvaron amikor mentem haza a boltból és akkor meglestem, hogy mit csinál, de futkorászott a kis haverjával, úgyhogy akkor már megnyugodtam, hogy nincs probléma. :)

Na jól van megyek, még vasalnom kéne, de nem sok kedvem van hozzá. Ha minden igaz akkor hétvégén nem lesz itthon a Bius és akkor nekilátok a karácsonyi nagytakarításnak. Ablakokat, függönyöket mosok ha az időjárás is engedi. :)
zsuzsi2811
 
 


Jó reggelt!

Zsuzsi!Tényleg a méz fogyjon,ne a gyógyszer.
Ablakot jöhetsz hozzánk is pucolni!!!!!

Jelentem,mi jól vagyunk.Jázminnak még folyik az orra (elég vastagon),de a kedve jó,étvágya rendesen van....Nem aggódom.Milánnak a füle meggyógyult,étvágya remek,kezd rosszalkodni. :D

Tegnap bementünk a fényképezésre.Hát az én gyerekeim megkukulva álltak a díszlet előtt.Nem mosolygott egyik sem.Szép ünneplősben voltak.Remélem azért jól sikerül majd,mert karácsonyra odaadnánk a mamáknak6dédiknek...stb.

Voltam könyvesboltban,meg kreatív boltban.Vettem gyertyatartós gipszkiöntőt,meg macisat és angyalkásat.Azokat festik ki a gyerekek,becsomagoljuk celofánba,és adjuk ajándékba.(Könyvesboltban csak azért,mert a dédi a dédunokáknak könyveket vesz,és azokért mentem el.Netről rendeltem és a kiszállítást a könyvesboltba kértem.)

Mai napra nincs dolgom (mert nem keresek hihi...Ha szeretnék,lenne mit csinálnom.)

Mindenkinek szép napot és egészséget!!!!
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!

Edit!
Örülök, hogy jól vannak a gyerkőcök, a képek meg biztosan jók lesznek. Szerintem ha nem mosolyognak, akkor is szépek a gyerekek a képeken. :) Én is 3-at vettem belőlük és majd odaadjuk karácsonyra a mamáknak. A dédiknek én nem vettem, majd én fogom lefényképezni a Biust és majd előhívatom, rakatok rá valami karácsonyos keretet, megy rá a felirat és kész. :)
Holnap a Biust elviszi anyósom és náluk alszik, úgyhogy nekiugorhatok a lakásnak. Bár holnap még a Lidl-be is elmegyek, ha már egyedül leszek itthon. Ma a konyhát, wc-t, fürdőt takarítottam ki alaposan, bevasaltam a megszáradt ruhákat, ágyneműt húztam nálunk is és be is raktam gyorsan a gépbe kimosni. Holnap meg folytatom tovább. Meg persze a mosást is mert van még egy adag, csak szárítani nincs hol, úgyhogy kénytelen vagyok holnap is mosni egy adagot. :)

Ma már szerencsére nem sírva mentünk az oviba, úgyhogy nem tudom tegnap mi lehetett baj. Igaz ma sem akart a Bius oviba menni, de végül is megbékélt a gondolattal. Ez van, sajna menni kell. Jobb ha hozzá szokik. Nem igaz? :)

Kellemes estét és vidám hétvégét mindenkinek!
zsuzsi2811
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: