Új privát üzeneted érkezett!

Linda,biztosan sikerült a vizsga :wink: Lehet is most jókat medencézni :D
Gratula Rékának a pisiléshez.

Hajni,mi volt az uh-n?Mi lesz a hétvégi menü?Sütik?Egyél helyettem is sok sok finomságot :wink:

Ivett,gratula Máténak az ovihoz!Majd ott máskép fogja látni a dolgokat.Nálunk Luca nagyon várja,mindenkinek eldicsekszik vele,hogy ő ovis lesz :wink: Mi majd okt.1-től megyünk,de elmegyünk majd regeneráló üdülésre,úgy volt hogy okt.5-től de eltolták egy héttel későbbre,így még nem tudom,hogy pontosan mikor kezdünk,majd a szülőin biztosan elmondják,hogy lesz majd a beszoktatás.

Orsi,Ati is szeret pancsizni?Még jó,hogy van munkahelyed!

Kukihúzogatás:nekünk doktor néni azt mondta 1éves korig ne nyúljunk hozzá..én nem is szoktam :oops:

Én úgy örülök ennek a jó időnek,hogy csak na :wink: Gyerekek is élvezik,medencéznek ők is ezerrel :D

Kép
Kép
tundi24
 
 


Tündi:
A mai napig azt gondoltam, a fürdés számára csak egy szükséges rossz, mert eddig örült, ha vége a fürdetésnek. Ma azonban nagyon szeretett fürödni a medencéjében és a fürdőkádban is. :shock: Persze örülök neki...

Orsi
Kép
pidlacsek
 
 


Sziasztok!

Túl vagyunk a ballagáson,annyira nem csináltunk nagy felhajtást,mégis tiszta ideg voltam,előző éjszaka alig aludtam valamit! :roll: A mama volt itt,keresztapa,és a két unokatestvér!Ebéd fincsi húsleves,rántottszelet rizi-bizi,krumplipüré,fasírt, süti,és pogi!

UH: Mindent rendben van! Méretek BDP 43mm, FL 29mm,és THQ 43mm.
Hát tényleg nem változott semmi de semmi az égadta világon!Ugyanaz a futószalag,csak mivel időpont kérés van nincs olyan sok kismami egyszerre,és kevesebbet kell várni! Esélyem sem volt babóca nemét megkérdezni,vagy fényképet kérni! :(

Franci is az erkélyen szokott pancsizni ebben a dög melegben!

Kuki témát már kiveséztétek,mondjuk újat én sem tudnék hozzátenni mint amit ti leírtatok.Dávidnak is kellett annó húzogatni,nagyon utáltam,és persze ő is,de ahogy növögetett mindíg azt szorgalmaztam,hogy ügyesen csinálja ő magának mikor pancsizunk,utána már természetes volt neki,és nem is volt vele problémánk!

Ivett! Köszi a gratulát! Jó,hogy írtál!Biztos nem lesz gond az ovival,szerintem szeretni fogja!

Melinda! Biztos,hogy sikerült a vizsgád!+++++ Szorítok! Rékának pedig gratulálok,cuki lehet ahogy legugol és pisil. :D

Orsi! Az esti fürdést Franci sem mindíg díjjaza,főleg ha hajmosás is van!Na de ez a kinti pancsolás egészen más,itt az se gond ha az arcába fröccsen a víz,látnád ugyanezt a fürdőkádban. :)

Na lépek! Puszi mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
hajni..
 
 

 
 

Orsi,hátha most majd megszereti Ati a pancsizást! :) Jó úton halad :) Nálam mind két gyerek imádja a vizet :wink

Hajni,gondoltam rátok tegnap..hogy kb szétfőttök...fincsi menüt csináltatok :wink: Örülök,hogy uh-n minden rendben volt,szerintem a futószalagos rendszer sosem fog megváltozni :roll: 16-án mész magánba ugye?Ott már biztosan látni fogja a dokker a nemét :wink:
Még vmit akartam,de elfelejtettem :roll:

Kép
Kép
tundi24
 
 


Sziasztok!

Mi itthon szenvedtünk a melegben. Remélem, hogy mától enyhül a helyzet. Apa tegnap elvitte Marcit a strandra, én meg itthon maradtam Millával. Ő is utálja a meleget. Ilyenkor kézben sem olyan jó neki, mert úgy még inkább melege lesz mindenkinek.

Erika! Nagyon édes ez a morcos kép Zalánról. :)

Kézben lenni Milla is nagyon szeret, és szintén akkor van el a babakocsiban, ha mozgásban van. (na akkor sem órákig.)
Milla még szopizik is, de most már igazából csak előételnek elég a tejem... Utána még megeszik 80-100 g tápszert - ezt így kb 3 óránként.
Kendő használatba már egészen belejöttem, de most a meleg miatt nem használjuk. Pont van itt a babaneten egy cikk is, amiben videókon is meg lehet nézni, hogy lehet megkötni.

Hajni: örülök, hogy minden rendben van. A 18 hetes UH-n én is nagyon mérges voltam, mivel rengeteget kellett várni (időpont kérés ellenére) és egy mukkot nem szólt hozzám a doki. Ha azt akarja az ember, hogy foglalkozzanak vele, akkor fizesse meg :?

Nekem meg megvolt a 6 hetes kontroll, minden OK, kivéve, hogy a mióma ott van :( Remélem, hogy nem fog nagyobbra nőni. Évente meg kell nézni UH-n.

Na teszek fel egy pár képet Milláról. Múlt hét csütörtökön mosolygott először - ez már olyan igazi mosoly volt :)

Kép
Kép Kép
judit_79
 
 


Sziasztok!

Judit! Nagyon szép formás kislány Milla! :D Igen,itt már látszik,hogy ez a mosoly konkrétan szól valakinek! :D :D :D Mind a három kép nagyon tetszik,de a középső a kedvencem!Tündéri ahogy azon néz! :D :D :D
El is hiszem,hogy nehezen viselitek ezt a meleget,jöhetne már egy kis felfrissülés!
Franci is tiszta meleg kiütés a nyakán meg a hajlatokban,és szegénykém folyton vakarná mert viszket neki.

Tündi! Hát tényleg dög meleg volt a ballagáson,de hál istennek nem tartott olyan sokáig,mert pénteken volt egy belső ballagás amikor végigjárták az osztályokat meg elbúcsúztak a tanároktól! :D

Pussza mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
hajni..
 
 


Sziasztok!

Próbál most már utolérni magam.

Hajni: Gratulálok a pocaklakóhoz. Nagyon ari a pocid ahogy gömbölyödik. Örülök, hogy minden oké volt az uh-n. Dávidnak is vannak kiütései a melegtől én most vettem neki foreveres sprét egy hete használjuk eddig úgy nézz ki bevált neki kopp-kopp.

Judit: Olyan kis zabálni való Milla baba mi annó Dávidot nem tudtuk lefényképezni amikor mosolygot mert meglátta a gépet és egyől komolyra váltott, de Milla igazi csajszi ha fényképezik mosolyog. :)Utólagosan Boldog Szülinapot.

Linda: Gratula Rékának nagyon ügyes. Dávid meg most szedi le magáról a pelenkát szerintem nagyon meleg van benne azért. Volt aki azt tanácsolta, hogy kezdjem el a szobatisztaságra nevelést ha már így tépi le magáról a pelust de én még korainak tartom.

Erika: Édes kis morci Zalán. :)

Tündi: Otthon lesztek a héten elmennék hozzátok kicsit dumcsizni:)
Ja és az úttal kapcsolatba rossz hírem van állítólag csak augusztusba csinálják de Abonyba semmi nem biztos. De legalább már elvitték a mamád kapujából a köveket nem tudom ki volt az a bunkó aki oda vitte.

Rólunk: Dávidot ma mérték 10950gr és 76cm 1 hónap alatt 200gr-ot hízott. Ebbe a nagy melegbe alig eszik.

Krisztina és Dávid
Kép
kriszti83
 
 


Akkor a réges régen beigért szülinapi képek:
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Krisztina és Dávid
Kép
kriszti83
 
 


Szentenrei képek:
Kép Kép Kép Kép Kép Ez az új fajta járássegítő:(csak az a baj hogy itthon nem tudjuk használni mert mindenhol szőnyeg van)Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Remélem nem baj, hogy ilyen sok képet raktam fel. :oops:

Krisztina és Dávid
Kép
kriszti83
 
 


Sziasztok!

Hajni:
Örülök, hogy minden rendben volt az ultrahangon. Nem tudom, nálunk hogy megy azokkal, akik nem eü.-i dolgozók, de velem mindig rendes volt a doki az uh-on. Itt a nőgyógyászok uh-zák a kismamákat, mindenkit a saját orvosa, így gondolom, nem annyira futószalagos.

Judit:
Nagyon szép kislány Milla! :lol:

Kriszti:
Nagyon helyes a kisfiad! :D Látom, neki is kész gépjárműparkja van. Az újfajta járássegítő a szék lenne? :oops: (legalábbis én arra gondoltam :oops: )

Atinak a nagy pelusnélküliségben 1x sikerült bilibe kakálni! Persze ezt nem ismételte meg, de ennek az egynek is nagyon örültünk. :lol: Mi a hétvégén, illetve szombaton megyünk 1 napra Balatonaligára sátorral. Remélem csak hűvös lesz, de eső nem.

Orsi
Kép
pidlacsek
 
 


Jó reggelt,sziasztok!

Kezdhetem előről,mert Luca elnyomta :evil: :evil: Mindjárt felrobbanok!!!!Mert egy csomót írtam már!!!!

Judit,nagyon sokat változott Milla a múltkori képek óta! :wink: Nekem az utolsó a favorit! :D Én is terveztem a hétvégére strandolást,de a végén mégiscsak elmardt..Ha mentek nyaralni Millát megmártóztatod majd a Balcsiban? :wink: Marci reggelente nem menne oviba?

Hajni,tök jó ez a belső ballagás!Legalább nem órákon át tart a "szertartás" :D Nálunk anno nem volt ilyen,de sztem most sincs :roll: Holnap mész magánba az uh-ra ugye?Sokat mocorog a pocaklakó?Franci hogy bírja az otthonlétet?

Kriszti,már azt hittem elvesztél!!!Már ép hívni akartalak,hogy mi van veletek! :) A szülinapi képeket meg már ideje volt velünk megosztanod! :wink: Biztosan nagyon fincsik voltak a torták,maszatolós kép nincs? :wink: Klassz ajándékokat kapott! :D egy két ötletet merítettem is :wink:
A szentendrei képek is jól sikerültek :) A 3.ik képen most teljesen olyan,mintha téged látnálak,pedig amugy tiszta apja :wink: :D Azon a kábeles képen nagyon huncut :P
Jó súlyban van amugy,nem is kell már neki sokat híznia :wink: De ha így haladunk lehagyunk benneteket! :roll: Zsombi 10150g és 78cm. :P
És gyertek nyugodtan várunk benneteket!!!!!!Legalább trécselünk egy jót,meg a gyerkőcök is ellesznek :D
Ja szobatisztaság...szerintem még korai lenne arra szoktatni...de attól lehet pelusnélkül és néha ráülhet a bilire,azzal már lehet ismerkedni :D

Orsi,gratula Atinak a bilibe kailáshoz! :) Még ő sincs lemaradva semmiről sem!!!

Katlina,ti hogy haladtok a szobatisztasággal?Nálunk még a kaki okoz kisebb gondot...pisi már teljesen oké!!!Tegnap a corában is szólt,hogy pisilnie kell,mentünk is a wc-re és olyan ügyesen tartotta :D Mondtam neki,hogy tartsad..erre ő: oké anya,tartom! :D Olyan kis cuki volt! :D

Kép
Kép
tundi24
 
 


Kriszti,még a hízáshoz,gondolom doki néni is elmondta ezt,hogy szépen lelassul majd a hízásuk! :)

Luca most sokat szedett magára :roll: 2évesen volt 11590g ,mostmeg 13500g :roll: Mondjuk nőni is nőtt vagy 6cm-t!

Kép
Kép
tundi24
 
 


Szép jó reggelt mindenkinek!

Kriszti!
Köszi a gartulát! :) Így mostmár majd nemkell kölcsönkérnünk Dávidot! :wink: :D (Tudod Franci mondta régebben mikor képeket nézegettünk)Nagyon jók a képek,cuki rajta nagyon Dávid! :D Tudod, képekből soha nincs olyan, hogy sok! :D
Kérdezni akartam,hogy honnan vetted azt a sprayt?Kellene nekem is!Tegnap bementem a gyógyszertárba,és mondta a csaj,hogy ők nem tartanak olyat,de ismeri Aloe Vera,és ő is azt mondta,hogy nagyon jó!!!!Tudnál ebben segíteni?

Orsi!
De jó lesz nektek hétvégén! :D Remélem kellemes időtök lesz!
Egyébként,én is a saját dokimhoz járok UH-ra,de ennél a kórházba kellett!

Tündi!
Ha minden jól megy elmegyek ma magánba,olyan jó lenne ha megmutatná magát! :D Mocorog bizony rendesen,eleinte csak estefelé éreztem,de mostmár többször is érzem egy nap! Jó érzés nagyon!!! :D :D Dehát tudjátok ti ezt mind! :D :D
Tanácsadáson semmi extra nem volt,csak a szokásos súly,és vérnyomás mérés!Eddig 3 kilót szedtem fel.Keddenként járok olyankor Georgevics doki van,én nagyon csípem a fejét!!! :D

Kép
Kép
Kép
hajni..
 
 


Szakad az eső,dörög,villámlik és olyan mintha etse lenne :cry:

Hajni,gyere majd a mai beszámolóval!A 3kg az nagyon baráti! :wink: Mennek a drukkok,hogy megmutassa magát a baby! :)

Linda,neked meg mennek a drukkok a mai írásbelihez!Azt hiszem ma van,ugye? :oops:

Többiek mit csinálnak ebben a csúnya időben? :cry:

Kép
Kép
tundi24
 
 


Sziasztok!

Itt is átvonult a dörgés-villámlás, de az áztató eső megmaradt. De most ezt nem is nagyon bánom, mert az elmúlt napokban nagyon elmaradtam a benti háztartási munkákkal, mert Ati mihelyst kinyitotta a szemét, indult is kifelé. Csak épp a legszükségesebbeket végeztem el, így most pótolom.

Hajni:
Mennek a drukkok az uh-ra. És ott fizetni is kell a magán Uh-ért, vagy majd szüléskor fogad el egy nagyobb összeget a dokid? (nálunk így van, terhesség alatt semmiért sem kell fizetni, "csak" a szüléskor). 3kg sztem is nagyon jó!

Orsi
Kép
pidlacsek
 
 


Sziasztok!

Orsi: Igen a szék az új járássegítő.Nekünk nincs egyébként járásegítőnk csak kompunk volt kölcsönbe de már azt is visszadtam mert már nagyon régóta nem szeretet benne lenni csak sírt. Inkább négykézláb közlekedik még a betonon is de az Istennek nem indul el.

Hajni: A spének a teljes neve: Aloe First Natural Soothing Spray. Én a nagynénémtől vettem mert az ő egyik ismerőse árulja. Azt nem tudom mennyibe kerül, mert én vettem Dávidnak multivitamint is mert ha van valami baci a levegőbe akkor mi rögtön betegek leszünk. Van ebbe a foreveres láncba sok gyerekorvos is és javasolták Dávidnak. A lényeg az hogy felhívom a nagynénémet és megkérdezem az árrát és akkor majd beszélünk. Én a spré és még 2 doboz vitaminért fizettem 13000ft nem olcsó termék. De a spré az bevált Dávidnak meg az apjának is mert neki is kipatogott a lába, a keze, a nyaka a hajlatokba és őt is fújjom vele és neki is használ.
Emlékeztem hogy írtad régebben hogy kölcsönkéritek Dávidot, pedig szivesen adnám mert néha olyan kis félős, hogy ha hangosabban kiabál egy kisgyerek a közelében akkor rögtön sír máskor meg ő kiabál fenhangon nem tudom miért van ez nála.

Tündi: A kábeles képen az orrszívót próbálja szétszedni nincsenek jóban egymással. Remélem délután eláll az eső és el tudunk menni, mert apánkkal most nem lehet tárgyalni meg a többiekkel se hogy elvigyenek de majd elmesélem.

Megyek mert most ébredt fel Dávid. Jó az alvókája. :D

Krisztina és Dávid
Kép
kriszti83
 
 


Hajni: Megy a drukk az uh-hoz. Remélem most mi is megtudjuk ki lakik a pocidban. :D

Krisztina és Dávid
Kép
kriszti83
 
 


Kriszti!
Nagyon megköszönném ha megkérdeznéd nekem!
Franci sokban hasonlít ám a te Dávidodhoz,ő is megijedt,és elsírta magát mindíg ha valamelyik gyerek hangoskodott mellette,de már kinőtte! :D

Orsi!
Itt csengetni kell a lóvét nem csak szüléskor hanem az UH-n is ha magánba megyek! 3000 Ft. Majd megkérdezem már tényleg ,hogy a szülésért mennyit kér így 4 év után, anno 50000 volt. :? Remélem nem emelt sokat!

Kép
Kép
Kép
hajni..
 
 


Na töltöm már az oldalt egy pár képpel!
Ovis évzáróval egybekötött szülinapi buli!
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Otthoni
Kép Kép Kép Kép

Csak úgy
Kép Kép Kép

Kép
Kép
Kép
hajni..
 
 


Dávid ballagás!

Kép Kép Kép Kép

Kép
Kép
Kép
hajni..
 
 


Kriszti,várunk benneteket! :) Dávid mászni is egy kicsit később ekzdett,most bepótolja :) MAjd elindul nemsokára ne aggódj! :wink:

Hajni,nálunk lehet a gyógy.tárban is kapni Aloe First-ot,én azt fújtam a császáros sebemre..5800ft volt augusztusban.Nem tudom Kriszti mennyiért tudja szerezni...De ha drágább vagy sűrgösen kell veszek neked egyet!Majd ma megmutatom Krisztinek,hogy nekik ez van-e ami nekünk,de szerintem igen.
Este írj,hogy mi volt az uh-n! :)
Képek szuperek.Dávid nagyon helyes fiúcska lett! :wink: Megvárhatja Lucámat :D Az a 12év már 20éves koruk után nem lesz olyan sok,én már csak tudom :oops: :P :D :wink: Olyan sokat nőtt Franci is!Jesszum mekkora torta volt az oviban :D Jó,hogy azért az erkélyen tud pancsizni Franci,tuti jó a fürdőrucija :wink:

Orsi,sajnos nekünk kemény pénzeket kell itt fizetni.Nekem az uh-k+ vizsgálat alkalmanként 10ezer ft volt.Minden hónapban mentem magánba.Császáros voltam,80ezret adtunk a dokinak.Ez rengeteg pénz,de inkább kifizettem,de tudtam,hogy jó kezekben vagyok.

Itt már elállt az eső,hurráááá!!! :D

Kép
Kép
tundi24
 
 


Tündi!
Ma bilibe kakált de csak azért mert begurult hogy nincs addig dluplakerekes traktor amíg nem használja a bilit,pisi az már ügye nekünk egy éve hogy önnállóan megy

Hajni!
Georgi gondolom nem rémízgeti a kismamikat hanem inkább elvicceli vagyis nálam ezt csinálta
Franci sokat nőtt változott,aranyos a medencés kép
És hát a nagyfiad biztos a lányok sírnak majd utána :wink:
A torta is jól nézett ki

Nóri?????

Kriszti!
Dávid nagy lurkó már!
Járássegítő-ez jó :lol:

Judit!
Milla nekem egyre jobban hasonlít Marcira
Hogy telnek a napjaitok?

Erika??

Kép

Kép
katlina
 
 


Na végre ide kerültem!Köszönöm a drukkokat lányok! :D Voltam UH-n minden rendben volt
BPD 47mm , THQ 47mm, FL 33mm szépen növöget. :D
Nagyon eleven volt végig ficánkolt,amíg vártam a dokinál sem ülhettem mert nem tetszett neki bökdösött annyira,hogy kénytelen voltam felállni. Biztos érezte,hogy róla lesz szó!
Ééééééés megmutatta magát Anna Sára! :D :D Bizony!

Katlina!
Igen Georgi inkább viccelődik,és nem lekezelően viselkedik! :D
Majd beáll a bilibe kakilás is Robikánál,ügyes fiú Ő, ami késik nem múlik! :)
És Vencel baba,hogy van? Hogy bírta ezt a dög meleget a múltkor?
Köszi a dicséretet a képekre! Te is rakhatnál már megint a fiúkról!Holnap szülinapoztok? :D

Tündi!
Majd megemlítem Dávidnak,hogy van egy tuti csajszi akire érdemes várni! :D :D A Sprayvel kapcsolatban,holnap apánk itthon lesz mert szolgálati pihenős,és megnézem még a Sanitasba ott az sztk mellett mert ott is minden szokott lenni hátha(meg ott az eü.kártyával is lehet vásárolni)! Annyira azért nem sürgős főleg,hogy most a meleg is odébb állt.De azért köszi,hogy felajánlottad,és még nem biztos,hogy nem élek vele!

Kép
Kép
Kép
hajni..
 
 


Hajni:

Gratula a kisebbik kislányodhoz! :D
Atyaisten, mennyibe kerül a doktor! Csak hüledezek itt magamban, és továbbra is felháborítónak tartom az egész rendszert így. És ha megkérdezed az orvost, simán megmondja, hogy mennyit KELL adni a szülésért?!
Az egyik képeden Franci fa kisvasúttal játszik. Mi is megkaptuk ennek a kistestvérét, ez bővíthető? Vagy külön készletben meg lehet hozzá venni a többit? Mert így elég kicsinyke a mienk. Mármint nekem... :oops: Atinak nem... :lol:

Orsi
Kép
pidlacsek
 
 


Robika!

Nagyon Boldog harmadik születésnapot kívánunk! :D

Kép
szilbee
 
 


Szép jó reggelt mindenkinek!

Orsi! Köszi! :D
Hát igen nem egy olcsó a doki,mondjuk az enyémnél még drágábbakat is hallottam,és mind megmondja álltalában mennyit kér egy szülésnél. Ez van,de én nyugodtabb vagyok ha ott lesz! Dávid mikor született nem volt dokim,igaz őt Karcagon szültem,de nem foglalkozott velem senki hajnal 5-től du.5-ig egyedül vajúdtam,úgy,hogy néha bekukkantott rám valaki,na és a varratszedést sem kapkodták el,pedig akkor még nem ezek a varratok voltak szúrt mint a fene nem győztem tusolni,hogy egy kicsit puhuljon! :cry: :evil: De egyébként szerintem is nagyon szomorú,hogy ez a helyzet! :( Olyat még nem nagyon hallottam,hogy valaki azt mondta volna,hogy ugyan kérem nem kell költse inkább a babára!Na jó ennyi volt a panaszkodásom! :)
A kisvonatot lehet bővíteni már ez is bővítve van,eredetileg csak egy kis kör sín volt! :)

Kép
Kép
Kép
hajni..
 
 


Hajni!
Örülök, hogy picúrral is minden rendben odabent! De jó már hogy végre megtuttátok a nemét! :) A képek naggyon jók! Nagyon vártam már őket! :lol: Azok a torták!!! Leventének a kismedencés és a sínes képek tetszenek nagyon. :lol:
Jajj, de nagy már Dávid is. Akaratlanul is próbálom elképzelni én Dávidom milyen lesz 14-15 évesen... hát nem egyszerű. :lol:

...

Majd jövök még írni (másoknak is), csak Leventém nyaggat. Jönni akar farmozni... :roll:
szilbee
 
 


ROBIKÁNAK NAGYON BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNUNK,SOK SZERETETTEL!!!!!! :D :D :D
Kép

Kép
Kép
Kép
hajni..
 
 


Szilbee! Köszi! :D Hát nem könnyű,nagyon igaznak tartom a mondást,hogy kisgyerek kis gond,nagy gyerek nagy gond! :D Mikor első osztályos lett döbbentem rá erre,mert addig nem értettem egyett. De ő nem olyan volt,hogy az iskolában magába szívta a tudást,nagyon sokat kellett otthon tanulni,még más kint játszadozott napközi után na és hétvégén!Aztán ez a kamaszodás sem egyszerű dolog! Kicsit félek mi lesz még szakközépiskolába,de túléljük azt is. :wink: :D

Kép
Kép
Kép
hajni..
 
 


Katlina,Robikának nagyon sok BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT kívánunk! :)

Kép

Hajni,gratulálunk Anna Sárához! :) A megérzésed most akkor nem jött be :wink: De a csajok lesznek nálatok a főnökök! :D Majd szólsz ha esetleg aktuális lesz az aloe first!

Orsi,én megkérdeztem a dokit,hogy mennyi kér..mondot egy min.összeget és ezt toldottuk meg egy kicsivel..De én így éreztem magam biztonságban.De az én véleményem is az,hogy rossz ez a rendszer..Viszont egyik ismerősöm Nagykanizsán szült..ott úgy van,hogy akkor szülhetsz a "fogadott"orvosodnál ha ő ép akkor bent van,ha nincs marad az ügyeletes.Állítólag ott nem kell fizetni..de nem is olyan körültekeintőek sajnos :( Meg is lett a következménye...Természetesen itt is előfordulnak ilyenek,az én dokimnak is volt ilyen..de nem velem szerencsére,én rosszat nem tudok rá mondani!

Szilbee,jó ez a farmos játék?Én még sosem néztem meg :?

Kép
Kép
tundi24
 
 


Na akkor...

Linda!
Azta már csak 1 hét és meló? hogy elrepült az idő. Nagyon ügyes Réka, hogy már ilyen ügyesen pisil.

Judit!
Én is nagyon szerettem a kendőt. Érdekes, hogy tényleg jobban megnézik az embert, ha nem kenguban hanem kendőben van rákötve a gyerek. Szerintem egészségesebb is, nem terheli úgy a gerincét. Dávid nagyon jókat hunyt benne.

Kriszti!
Dávidod irtó helyes kiskrapek. :)

Tündi!
Leventének bejön... Egyébként itt található: www.farmerama.com El tud vele szöszölni, de szerencsére nem túl hosszan játszik vele.

Rólunk röviden: Nekem még jövő héten meló van, aztán pihi aug. utolsó hetéig kb. Leva itthon van. Már nem megy oviba. Jöv. 7en míg mi melózunk anyumnál lesz az unokatesójával egy hétig. Dávid még hónap végéig (de egy hétig min.) bölcsizik. Hihetetlen, de IMÁDJA. Őt is imádják a gondozónénik és a daduska is. Igazi kis kedvenc odabent is. Közlékeny, nagy dumás, játékos, életrevaló kis legény.
szilbee
 
 


Pár kép...

Nőtincs - Sehol sziget élménypark
Kép

Előrehozott szülinap az oviban. Szegény gyerek pont ovis szünetben született.
Kép

Madárcsalogató fúj a csimota.
Kép

Dávid, a csibész.
Kép

Koncentrálás...
Kép

Kép
szilbee
 
 


Köszöntéseket köszönjük ha felkelt megutizom neki!

Szilbee!
iwiw-en szoktam nézni a képeket nagyon nagyon nagyok már a fiúk!
Nekem Dávid inkább férjuradra hasonlít vagy tévedek?

Hajni!
Gratula a leányhoz!
Ilyenkor azért egy kicsit írigy vagyok,én már nem leszek lányos anyuka

Orsi!
Nálam is így volt megkérdeztem mondott egy összeget és azt még feltornáztuk egy kicsit,meg persze minden vizsgálatkor kapott 7ezret
Szomorú ez a helyzet de ahogy Tündi is írta én is így éreztem magam biztonságban


Hát én eléggé félek a szeptemberi ovodától,Robika nagyon-nagyon anyás,nem mehetek nélküle sehova(ezt nem a kistesó hozta ki belőle),elég hisztis és nagyon akaratos.Néha csak nézem hogy ugyan hol rontottam el......

Kép

Kép
katlina
 
 


Szilbee,regisztráltam én is erre a játékra :P De lehet Leventének jobban megy,mint nekem :D Pl:hogy lehet pénzt gyűjteni?Meg mást vetni?-csak búzát+salátát enged.Állatból is csak tyúkom van..mást nem tudok szerezni.Pedig a nyúl előtt van egy 0+még egy állatlnál az van,a többi fekete.
A képek szupik!Hihetetlen,hogy mekkorát nőttek a fiúk!!!!Nekem Levente rád hasonlít Dávid viszont tiszta apja! :wink: NAgyon guszta volt Levinek a tortája! :D
Erről az élménypakról tudnál vmit belinkelni? :wink:

Katlina,általában ezt hallom az anyukáktól,hogy félnek az ovitól..Csak én vok ilyen nyugodt?Én valahogy nem aggódom ezen.Lehet Luca természetéből fakadóan..persze gondolom nálunk is lesznek majd rosszabb napok,de egyenlőre nem aggódom.Én azt hallottam az "okosoktól"hogyha a szülők félnek a gyereknek is nehezebben fog menni a beszoktatás.
Luca is nagyon hisztis,akaratos..mondtam is az ovó néninek,nem tudom,majd hogy fog vele bírni.Ismeri már Lucát 11 hós kora óta,hozzá jártunk a zenebölcsibe.És azt mondta,hogy higgyem el,ott majd másmilyen lesz,és hogy ez már az ő dolga/gondja lesz,hogy hogy fog vele megbírkózni! :wink: Viszont azt mondta,hogy Luca domináns egyéniség lesz! :roll: Ezt a hangszerhasználatából is vonta le..ugyanis Luca csak az ÜTŐS hangszereket szereti!Akárhányszor hangszert kellett választani neki csak a dob és a xilofon jöhetett szóba :wink:

Kép
Kép
tundi24
 
 


sziasztok!

betolakodhatok ide hozzátok?
úgy néz ki, h én is kismami leszek/vagyok. hivatalosan öt hetes +2. van infotok, vagy összehasonlítási alapotok arról, h a Zobokinak milyen minőségű a magánrendelőjében az ultrahang? már többször jártam nála, de nem. kedden megyek, akkor leszek hivatalosan 6 hetes, de tutira későn fogant, mert a 31.napon még full nega volt a teszt. 30 naposak a ciklusaim. ma a 37-en halvány, de egyértelmű pozitív. mutathat már vmit az uh?

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Tündi!
Nekem is jó ideig eltartott mire rájöttem mit hogy kell... Van ott egy Matulabá nevezetű, gülö szemű, szürke állatka. Na az ő utasításait kell követni lényegében, pontról pontra. Az ötödik szintig elnavigálja az embert. Szintenként kapsz lehetőséget új dolgokat termeszteni, nevelni. Levente egyébként csak vet, arat és locsolgat. Na meg berohangál a városba... :lol:

Nőtincsről ITT találhatsz infókat. Isteni jó hely!!!

Kata!
Én mind a két gyereknél féltem. Nagyon... Dávidnál szerintem az tett jót, hogy (mivel én lebetegedtem) Ádám csinálta végig a beszoktatást. Dávid is nagyon anyás volt abban az időszaban, de ez segített. Az én túlaggódásom nem tett neki jót, de az apja nyugis, magabiztossága segített neki.
szilbee
 
 


És igen! Dávid tiszta apja, de tán még inkább apai nagyapja. 8)
szilbee
 
 


Szia Kati!
Akár mutathat is, de biztosabb a 6. hét, ha későn fogant akkor 7. hét. Zobokiról nem tudok semmit, de majd a többiek...
szilbee
 
 


Szia Kati!
De jó,hogy ránk találtál! :D Személy szerint én nagyon örülök neked,de szerintem a többiek is így lesznek vele ha előkerülnek! :D
Én nem tudom milyen Zobokinál az UH nem voltam még nálla.
Én 4 hetesen voltam először UH-n a simán nem nagyon látszott de akkor a doki csinált hüvelyi UH-t és az ki tudta mutatni.
Mesélj magatokról! Mindenre kíváncsiak vagyunk ám! :D :D

Tündi!
Rákattantál a farmos játékra? :D :D :D Olyan jót röhögtem mikor írtad,hogy csak tyúkod van! :D :D

Katlina!
Köszi a gratulát! :D És soha ne mond,hogy soha tapasztalat!! :wink: :D :D
Én is nagyon féltem a bölcsitől,meg az ovitól is,Franci is olyan kis bújós és anyás volt mint Robika,de nem lesz semmi gond ne félj.Kell nekik a közösség,szerintem Robikának is tetszeni fog majd a sok játék meg a gyerekek! Voltatok már együtt az oviba egyébként! Vagy nem lehet a nyáron is néha bemenni egy kis időre,hogy ismerkedjen a tereppel?
Amúgy tényleg azt mondják,hogy a szülőnek mindíg nyugodtnak kell maradni,mert ha azt látja,és érzi a gyerek,hogy anya is fél és ideges amiért ott hagyja a csemetéjét,akkor nem fogja érteni az egészet és ő is félni fog!Vagy valami ilyesmi, remélem azért lehetett érteni a lényegét annak amit mondani akartam! :oops: :oops: :oops: Amúgy nem hisnném,hogy elrontottál valamit,ez a hisztis korszak minden gyerkőcön végigmegy,majd elmúlik ez is!

Szilbee!
Nagyon jók a képek! Bizony a fiúk már jó nagyok! Dávid is megnyúlt nem az a kis szumó bírkózó mint volt!Imádtam a jó kis husiját! :D

Kép
Kép
Kép
hajni..
 
 


Kati,üdv köztünk! :) Gratula a kis pocaklakóhoz!Én nem tudom milyen uh-ja van Zobokinak! De petezsákot már biztosan fog látni.Szivverést csak 7.ik hét körül látnak.

Szilbee,köszi a linket,megnézem :wink: Az a Matula bácsi azt írja ki,hogy szerezzek több tapasztalatot,és érjem el a 3.ik szintet! :D

Kép
Kép
tundi24
 
 


Hajni,még nem nem kattantam rá :wink: De lehet ráfogok :D :P

Kép
Kép
tundi24
 
 


köszönöm a fogadtatást!

25 éves vagyok. tiszakécskén lakok, gyógypedagógusként dolgozok kecskeméten. a férjemmel hét éve vagyunk egy pár. augusztusban lesz a 2. házassági évfordulónk. 7 évig szedtem gyogyit, majd most februárban abbahagytam, mert úgy döntöttünk, hogy jöhet a baba, mivel lassacskán felépül a házunk. vagyis már "csak" a berendezés van hátra.
sajnos előző hónapban volt egy spontán vetélésem. barnázással kezdődött, majd kaptam progit, de vszínűleg későn, mert másnaptól már véreztem és felszívódott a "Mákocskánk"-ugyanis ennyit látott még csak a doki. tegnap megint megijedtem, mert ismét volt pár csepp barnám. reggel fel is hívtam a dokimat, aki persze valami orvoskonferencián van, de azt mondta, h bárkihez menjek, ha rosszabb lesz. szerencsére egy csepp sem jött azóta, de mivel a keddet megbeszéltük, h akkor mindenképpen találkozunk, így el is megyek egy uh-ra. ezért érdekelt, h mit láthat.

bocsi, ha hosszú voltam. majd próbállak egy darabon visszaolvasni titeket!!!!

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Kati,én meg konduktor vagyok! :wink: A második gyerkőccel nekem is sok barnázásom volt,kaptam rá bogyót/duphaston-azt hiszem ez volt e neve :oops: /.Sőt a terhesség másdik felében is volt,de szerencsére sosem talált semmi gondot a doki!!Remélem nálatok is minden rendben lesz! :D Amennyit tudsz csak pihenj!!! Szeretjük a hosszú írásokat! :)
Ma elég prögös a topik ahoz képest amilyen mostanában szokott lenni :roll: De hátha belendülünk :wink: :P
Írj sokat! :lol:

Kép
Kép
tundi24
 
 


Kati!
Én is azt mondom pihenj sokat,és ne idegeskedj! Megy a drukk majd a keddi UH-hoz!
És tényleg szeretjük a jó hosszú írásokat,majdcsak felpörög megint a topik! :D

Kép
Kép
Kép
hajni..
 
 


Tündi! Te már második oldalt kezded a laptetőn! :D :D :D Mikor is jön apa haza???? :wink: :D :D

Kép
Kép
Kép
hajni..
 
 


Sziasztok!

Katlina:
Boldog születésnapot Robikának! Mi még ugyan arébb vagyunk a bölcsitől, de én is Tündi véleményén vagyok (és remélem, sikerül így is tennem az adott helyzetben), hogy nem szabad parázni, mert megérzi a gyerek. Persze biztosan én sem fogom tudni teljesen leküzdeni...

Szilbee:
Nagyon szép fiaid vannak! Megnéztem én is Nőtincset, húúú, ez tök jó hely! :lol: Szerintem legalább egyszer mi is megnézzük. :D

Kati:
Üdv. neked, én nem tudok hozzászólni, mert szerencsére a terhességem alatt semmi gond nem volt (5. héten mentem először, akkor "csak" petezsákot látott a dr., 2 hét múlva pedig dobogott a szíve), a dr-t pedig nem ismerem.

Farmozás: én a Farmwille-n játszottam, de minél nagyobb lett a farm, annál több időt vett igénybe. Amit vagy Atitól, vagy a magamtól vettem el. Így aztán abba is hagytam. De mivel függőnek kellett lennem valamiből, akkor találtam rátok, és csatlakoztam. :lol:

Orsi
Kép
pidlacsek
 
 


Sziasztok!

Hű de le vagyok maradva. Most sajna olvasni sem nagyon volt időm. Apa a héten minden második nap bent van 24 órában, ez még csak a második ilyen napom egyedül, de nagyon kivagyok. Marcinak tegnap kezdődött a nyári szünet, vele is próbálok sokat játszani, persze hiányzik neki a gyerektársaság (mindig nyaggat, hogy kivel játsszon) a szomszédok se nagyon vannak most itthon... Esti fürdetés a leghúzósabb... Millával nappal nincs probléma, de estére nagyon nyűgös lesz. Én már csak a túlélésre játszom :)
Próbálok nagyjából visszaolvasni, de nagyon le vagyok már lassulva, úgyhogy lehet, kihagyok valamit :)

Kriszti! Köszi a köszöntést! A képek nagyon cukik :)

Tündi! Millát még nem tervezem belemártani a Balcsiba :) Még csak 3 hónapos lesz, mikor megyünk... Marcinak egyelőre nem hiányzik az ovi, de a gyerektársaság az nagyon.
Amúgy minden elismerésem, hogy két gyerekkel egyedül boldogulsz ilyen hosszú időn keresztül - nem semmi lehet. Igaz, neked azért van a közelben egy segítő nagyszülő (gondolom) hát az nekem is jól jönne mostanában :)
Luca nagyon kis ügyes a szobatisztasággal!

Hajni! Nagyon aranyosak a te képeid is. Gratula az újabb kislányhoz!

Katlina: Robikának nagyon boldog születésnapot kívánok!

Kati! Üdv közöttünk! drukkolok, hogy most ne legyen semmi gond!

Szilbee! örülök, hogy újra gyakran írsz. De megnőttek a gyerekek, és Dávid milyen barna :) Gondolom, neked se volt sok időd munka és két gyerek mellett, de most jön a nyári szünet :)
Igen, a kendő tényleg jó, Milla jóval tovább bírja benne, mint a babakocsiban.

Meglepődtem, amit a dokikról írtatok, hogy milyen tarifával vállaltak szülést. Én nem kérdeztem összeget se Marcinál, se most, és nem is adtam ilyen nagy összegeket. Elég sokat otthagytam a magánrendelésen amúgy is.

Hát most ennyire futotta, de én is örülök, hogy megint felpörög a topic.
judit_79
 
 


Hajni,ez csak véletlen lehet,hogy pont én kezdem az oldalt! :oops: Apa még sokára érkezik :? aug közepét számoljuk,de nincs még meg a pontos dátum!Gondolom mire célzol :wink: de a válaszom,nem :P

Orsi,mi sokkal jobbak vagyunk,mint a farm :wink: Még jó,hogy bennünket választottál :D

Szilbee,megnéztem a linket,nagyon tetszik,ősszel szerintem elmegyünk :D Köszike!!!Festést mikor kezded?

Judit,igen nekem azért szerencsém van,hogy a mama sokat segít!Mondjuk ha nem így lenne a kényszer rávinné az embert,hogy mindent megoldjon egyedül,de ezt nemigazán szeretném átélni!!Neked azért az jó,hogy nem sűrűn van ilyen,és nem hosszú távon!Kitartást!!!! :D ;) 1-2 nap és belejössz :P
Azt hiszem a te dokid azért nem kér annyit,mert még nem számít "öregnek" és nem főorvos vagy adjunktus..Legalábbis anno nekem ezt szó szerint így fejezte ki a doki,"hogy az ő korabeliek"ennyit+ennyit ...

Kép
Kép
tundi24
 
 


Szép jó reggelt mindenkinek!

Judit!
Kitartás!+++++++++++ Nem könnyű egyedül segítség nélkül,de majd belerázódtok,ahogy Milla növöget!Remélem elcsendesedik ez a készenlétesdi is,és jöhet apa megint szabira hozzátok.

Tündi!
Az már nem is olyan sok idő,neked is kitartás!!! :) Látom vágtad mire gondolok a laptetővel! :wink: :D

Tegnap meg el is felejtettem írni,hogy Francival dokinál voltunk,vagyis apát kértem meg,hogy vigye el,mert olyan csúnya zöld trutyi jött az orrából. Vett belőle mintát doktornő,és apa beadta az ÁNTSZ-hez,kíváncsi vagyok mi lesz!Most szigorú orrszívás és Bioparox spray. De tegnap éjjel már olyan nyugodtan aludt,nem volt tele az orra,meg ma reggel sem volt már az a sűrű trutymó mint tegnap,úgyhogy remélem nem lesz semmi gond!

Pusza mindenkinek! :D

Kép
Kép
Kép
hajni..
 
 


Judit!
Nálunk is elég húzós volt az első időszak... pontosabban egszen addig amíg Dávid nem tudott biztonsággal a tesójával fürdeni együtt. Dávid születése után Ádám is sokat túlórázott, de bennem is az tartotta az erőt, hogy anyum hármónkat intézett egyedül.
Az ember idővel hozzáedződik a feladathoz... csak az átmenet nehéz.

Tündi!
Úgy lett volna hogy a 7en, de sok dolog volt még a suliban is, meg Leventével is. Majd jöv.7 után, mikor csak egy gyerek lesz itthon. Persze legideálisabb az lenne, ha gyerek nélkül csinálhatnám, de ez van... Levente elég nagy már hozzá, hogy akár segítsen is.

Hajni!
De ügyes Franci hogy elfogadja a bioparoxot!!! :o Remélem gyorsan rendbe is jön!

Farmozás... gazából én a Farmvill helyett próbáltam ki Levóval. Nem akartam hogy közzé tegyen ott bármit is, ami felgr ablakban jelentkezik.

Tegnap mi még négy után kiszaladtunk strandolni, lévén hogy már esőt mond. Tök jó volt. Nem kellett őket altatni este! 8) :lol:

Bocsi a hibákért, de kezd lemerülni a billentyűzetünk...
szilbee
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: