Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Orsi!
Bizony-bizony! Lassan már csak 4 heted van!
Képzeld az én dokim milyen rendes volt! A 32. héten közölte, hogy ő beírat engem máj.2-re NST-re (akkor leszek 36). Másnap be is íratott. Nekem nem kellett vele semmit foglalkoznom.

Úgy látom, ezen a "csordogálós" dolgon nem csak én vagyok kiakadva. Pedig ha tudnátok, hogy szegény megfélemlített anyukák tényleg nem mernek betétet használni. Persze, megértem én, hogy szerintük (kórházi személyzet) ha használok vmit,akkor nő a fertőzésveszély, na de akkor nem, ha nincs rajtam semmi? És esetleg úgy ülök le az ágyra, székre? Ráadásul a kórházban jó kis kórházi bacitörzsek vannak, nem a kis gyenge otthoniak.

Lili!
Mire te odakerülsz, addigra mi, legalábbis én, megírjuk majd, hogy milyen volt, sikerült-e vmit elérnünk, ha kinyitjuk a szánkat, úgyhogy ne aggódj, te már fogsz tippeket kapni!

Nem leszünk itthon hétvégén, hétfőn jövök legközelebb.

Éva (33+4)

Kép
sygnum
 
 


Köszönöm Éva, hogy ha megírod! Ha egyáltalán lesz időd írni a baba mellett.... Kép

Férjem a nagy reális gondolkodású... azt mondta, hogy hát nem véletlen találták ki, hogy nem lehet használni betétet az első pár napban... Na jó, lehet igaza, de az milyen szar érzés lesz, hoyg ott folyik... Kép Hányszor fürdik akkor a nő, mit mondtatok????? 10x????????????????? Az nem rossz. Mire kell még felkészülnöm?

Lili (17+5) Jajjjj, mindjárt a 18-at is betöltjük. De jóóóóóóóó!

Én is majdcsak hétfőn jövök, otthon leszünk a szülőknél a hétvégén. Jókat eszünk... Anya főztje... Kép

Mindenkinek nagyon jóóóóóó pihenést és sétáljatok sokat, mert tuti jó idő lesz!!!

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
birolili
 
 


sziasztokKép
sygnum én men ismerem nekem ajánlotta egy ismerősöm ezt a dokit mert homeopata és jobban szertném ha lányok nem szednének állandóan antib. mert elég sokat betegek és mi házidokink egyből ezeket nyomja neki sőt adri nagyon rossz gyógyszer evő ugyhogy ha be is vesz valamit adig öklendezik míg ki nem jön és ezek a homes bogyeszok olyan picik hogy fel sem tünne neki ha beadnám szerintem aztán ki tudja ha esetleg meg tudsz többet erről a dokiról akkor ird már meg Kép előre is kösziKép

birolili nem ismered véltlen tk. az Agárdi Mónit?? mert olvastam hogy oda jársz
fürcsi szülés után én ahányszor csak tudtam tusoltam főleg mielőtt hozták a babákat és öszintén megvallom nektek hogy és amikor már kihozták elsőre babámat vettem fel bugyót mert szerintem egy pici ujszülötnek nincs szüksége arra sok bacira ami alattad áll ki tudja mióta de ez csak az én véleményem mondjuk a Dr. nőm szólt mikor jött hogy nem szabad mert igy lassabban gyógyul a seb meg a bacik jobbana terjedenk de a lepedőn lévőről nem terjednek a bacik ezt nem értettem na mindegy mielőtt tudtam hogy jön levettem

kertesház témához mi ott lakunk én imádom igaz még soha nemlaktam panelba ugyhogy nincs viszonyitási alapom de szeretm hogy nem kell a lányokkal meg kukacossal messzire menni egy kis homokozás csúzdázás miatt nyárára kaptak egy kismedencét aminek van teteje is és imádnak abban pancsolni legalábbis az elmult évben szerettékKép

hálós bugyit tudtok venni a az orvos kellékeseben a rendőrség mellett nemvalami drága de én nem nagyon szerettem biztos bennem van a hiba mert a korházban szinte mindenki azt hsználta ?!


sygnum köszi cimeketKép aranyos vagy ezek nekemis meg voltak mert a chaten is szoktak tanácsdók lenni és akár telefonon is lehet velük beszélni és nagyon sokat tudnak segiteni tudom ajánlani őket bárkinek Kép mert nem tudom nekem a védőnőm sajna nem tudott ebben értékes tanácsokat adni sőt idág összesen 3 szor volt kint a lassan 4 év alatt az is csak azért mert megszületett adri meg most Ákos és ilyenkor kijön a házidokivalazt mondta én már biztos mindent tudok mindegy nemhiányzik csak azért biztos könnyebb lett volna ugy szoptatni hy szakembertől kap az ember tanácsot

hu már megint mennyit pötyögtem megyek mert a csajok megéheztek Kép sziasztok jó hétvégét mindenkinekKép

Kép

Kép

Kép
roz23
 
 

 
 

Sziasztok!
Még egy újabb infót hallottam! Bár sosem láttam a beteg wc-éket a kórházban, azért nincsenek illúzióim! Hogy mégse kelljen síelő-tartásban odajárni, ajánlották a DM-ben kapható papír Wc-ülőkét! Ja, én már megvettem ezt a Chicco melltartóbetétet, erre most meg azt hallottam, hogy a Dm saját márkájú terméke a legjobb! Minek annyit kérdezni?Kép
Remélem, mindenkinek kellemes telt-telik a hétvégéje!
O

Kép
seriff
 
 


Sziasztok!

Átjöttem a kecskeméti kórházas topikból. Liol és Sygnum volt, akikkel elcsevegtem ott. Ha nem gond, én is szívesen bekapcsolódnék itt!

Kobudo!
Egy kis fincsiség! Te júli 18-ra várod a babádat, én meg júli 19-re vagyok kiírkászva! :o)
Valszleg találkozni fogunk!

Seriff
A DM-es wc ülőke nem rossz! Olcsó, 10 db van benne. De találsz több félét is a Dm-ben. Már egy ideje használom őket, és mondhatom, a sielő guggolásnál pihentetőbb az alkalmazása! De én előtte egy nedves toalett papírral még le szoktam törölni az ülőkét, merthát lehet rajta több-kevesebb vizelet..

Lányok!
Ha valaki tudna nekem segíteni némi császáros osztódásos infóban, igazán megköszönném!
Császárral fogom világrahozni Bikfickét, és valszleg altatásban!
Bárki, bármi tanáccsal, tudnivalóval segítségemre lehet!
Pl: első élmény a megszületett babával, szoptatás. Első felkelés... katéter... tisztálkodás... Betét-bugyi probléma... Kajálás...
Isteni idő van már megint!
Imádom!
Üdv mindenkinek!
Noé

KépKép
mino
 
 


Sziasztok!

Roz, ismerem az Agárdi Mónit! Te is ismered? Honnan?

Üdv, Mino! Velem még nem találkoztál... Kép

Olyan sok izét írtatok, hogy én erre még nem igazán készültem fel. Sokminden jön még amiről nem tudok?

Mindenkinek jó pihenést továbbra is! Kép

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
birolili
 
 


sziasztokKép
mino üdv itt köztünkKép császiba nincs tapasztalaton ugyhogy eben nem tudok neked segiteni de 3 sima szülésem volt márKép

birolili
szinte gondoltam hogy te vagy a mónka mesélt már rólad csak ugy össze raktam dolgogat mesélte hogymilyen szép volt az esküvön és hogy most babát vársz és hogy talán az osztálytársa voltál ebben nem vagyok teljessen biztos mert annyi mindenről beszélünk mindig hogy felére sokszor már nem is emlékszemKép) ja ő egyébként az uram keresztesója Kép mi is helyel közzel agardiak vagyunk csak én nem mert nem vagyunk megesküdve az urammalKép)

mennem kell mert nikit viszem 9 re próbanapozni az oviba sziasztok Kép majd lehet hogy ma még irok mert van egy elképesztő storym na pusz mindenkinek Kép

Kép

Kép

Kép
roz23
 
 


Sziasztok!

Birolili, Roz köszönöm az üdvözletet!
Tyűűűűű Rozi... A harmadik babád... Nem mondom.. Két lány után egy pasi... :o)

Melissza!
A kecskeméti kórházas topikban írtam első babanetre találásomkor egy kis infót a Bérczi-féle UH-os maszek rendelésről! (2005.04.11)Ha kíváncsi vagy rá, nézd meg amiket írtam. Véletlenül oda biggyesztettem, mert itt is olvastalak benneteket, meg ott is, és összekevertem.. na mindegy.
(Az árak tartalmazzák a fotót, a 4D-nél a videó felvételt is!)

Remélem mindenkinek klasszul indul a hete!
Bár ez a hidegfront szerűség minket nagyon megvisel, de remélem nem lesz kórház a vége...

Üdv: Noé

KépKép
mino
 
 


Roz, nem Te vagy a Rozika? nem úgy hív Téged a Móka? Én ismerhetlek Téged? Láttalak már?
Jó sok kérdés egyszerre, bocsi. Kép

Szóval ilyen jó Bérczi magánrendelése? Mennyibe kerül egy uh? Mondjuk én a Tankónál voltam és megyek is. Ő nagyon jó, alapos. Csütörtökön megyek orvoshoz és lehet, hogy kiderül: fiú vagy lány. Kíváncsi vagyok. Kép

Mino, Te tudod, hogy ki lakozik a pocakodban? Ezt már írtad? Vagy csak én nem olvastam?

Többiek jól vagytok? Melissza, Seriff és Sígnum?

Lili (18+1)

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
birolili
 
 


Sziasztok Anyuci jelöltek!

nagyjából átfutottam a topicot... látom elég tájékozottak vagytok így bátran merek kérdezni

18 hetes vagyok még csak, és szeretnék terhestornára járni. Tudtok ezügyben valamit?

Ki a fogadott orvosotok?
Nekem a fiatal Nyírádi doktor (Tamás) és eddig meg vagyok eléágedve...

Köszike a segítséget előre is

Gabi

KépKép
KépKép
bepa77
 
 


Szia!

Én is 18hetes kismama vagyok! Kép
Nekem a Nagy Károly az orvosom. Én is szeretnék járni terhestornára. Most a héten megyek az orvosomhoz, és kérek igazolást, ha kell a tornához. akkor onnantól szeretnék járni. melissza írta az időpontokat, hogy mikor lehetne járni. Az SZTK aljában állítólag ki van téve minden időpont.

Mikortól szeretnél járni tornára?

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
birolili
 
 


Birolili
Kimásolom, amit a másik topic-ban írtam a Bérczi féle rendelésről. A véleményem egyébként nem egyedülálló, mert 3-4 közvetlen ismerős párocska is jár hozzá, és a vélemény egybehangzó.
Tehát:
"...UH kérdésben; a 19-hetes 4D-n még kicsit csontvázka, de nekünk csodaszép volt! A Bérczi Ildi a maszekjában zseniális, kedves, pontos, alapos, bőven ellát információval, apuka is jelen lehet és külön monitoron nézheti a "műsort"! A mérések mindig 2D-ben történnek meg! A 4D igazából csak a laikusoknak, azaz nekünk külön látvány. A sima UH 4000.-, a 4D felvéve 8000.-. Ha kell, mobil számot tudok adni a Bérczihez. Északi térfal.."
Amikor elmondtam, hogy problémás anyucika vagyok, még alaposabban, télleg maximálisan átnéztünk mindent, közben mindent mutatott a kurzorral, és magyarázott! Az ujjacskákat, az ujjperceker, vese, lép, gyomor, szivkamrák, agyféltekék, méretek....
Herék, hólyag...
Az én KISFIAM igencsak exibicionista gyermek!
Azonnal, és egyértelműen megmutatta a kis szerszámját, immár második alkalommal!
Nem bírtuk ki, és a 19 hetes Uh-n felvetettük a 4D-s "műsort"!(Persze kazit vinni kell!) Kb 35 percig voltunk bent. Olyan 10-12 percnyi a felvétel. Minden mérés látszik rajta. Dübörög a kis szive, és integet, meg nevet, meg símogatja a kis buksiját!
A "gyengébb" napjaimon ha megnézem, mindig erővel tölt el!!!
A kórházban olyan sokan vannak, hogy el is hiszem, hogy nem tudnak időt szakítani a vizsgálaton a részletes magyarázatra. De a maszekban, na ott le a kalappal! Amit kapsz a pénzedért, az igencsak megéri!

A másik 4D-s rendelő, a Kápolna utca mögött, a Dudás kesztyűkészítő melett van, a Nemes Andrásé. Egyébként a Nővérem dokija 15 éve. Van aki imádja, van aki nem birja elviselni a stílusát.

A Nagy Karcsiról csak annyit, hogy nekem 2 közeli ismerősöm szült nála, az egyik épp most a második babáját májusban hozza világra.
Azt mondták, hogy a fiatal dokik előnyeit hordozza magával! Alapos, kedves, nincs megfásulva. Ha valamilyen új témával kapcsolatban, vagy problémával kerül szembe, UTÁNANÉZ! Ennyi az infóm..

Szia Bepa!
Torna infók:
A régi SZTK-ban a Gabi (fittnesz edző nagyon régóta) tartja a tornát, de van neki vizitornája is. Lent az alagsorban. A terhesgondozóban ki van minden írva. Vagy van még egy vizi tornás lány, ő Szabó Zsuzsi, és a szauna hotelben tartja a vizi- és gyógy tornát. Egy akalom 1000- Ft. Van parkoló, kicsi a csoport, és állítólag nagyon jó! Telcsije: 06-30/511-2066

KépKép
mino
 
 


Sziasztok, megpróbálom újra, mert az előbb megint törölve lettem!

Kép
seriff
 
 


Sziasztok!
Mit szórakozik minden hétfőn ez a babanet? Lehet, hogy túlságosan leterheljük ilyenkor?

Szia Mino, és Szia Bepa! Jó, hogy jöttetek Ti is!

Lili,
köszi minden okés, csak délelőtt nem voltam itthon. Elmentem kozmetikushoz, amire mostanság nem nagyon lesz időm!Mondjuk eddig se túl sűrűn jártam, kb 2alkalom/év. De nagyon jól esett, ahogy masszírozgatták az arcomat, nyakamat, stb. A hanyattfekvés annyira nem jött be, de mindegy!
Ne ijedj meg a sok "izétől", amit írtunk, majd szülés után részletesen beszámolunk mindenről!

Bepa,
terhestorna: SZTK(időpontok fentebb),Kórház(Nyíri úti, a fizikoth-n, keddenként 1/2 5-1/2 6 között), Nyíl utcai Zöldházfittness (szerda, de ez is ki van téve az SZTK-ban). Ez utóbbi kettőt uaz a hölgy tartja, gyógytornász, 2 gyermek anyukája, kedves és helyes csajszi! Nem izzasztó tornák, főként a légzésre és a vénás keringés javítására koncentrálva.

Hú, de fogom én utálni azt a kórházi wc-t!Kép brrrrrrrr

Ma megvettem ezeket az egyéb kellékeket a patikában.

Jaj-jaj Zsebikém intenzív ficánkolásba kezdett!Nem csippantja ezt az asztalt, meg széket, mindig el akar innen rúgni! Vagy Ő is írni akarna Nektek?Kép
Tegnap már majdnem sikerült berendezni a szobáját, de a pelenkázóval akadt némi gondunk, remélem majd kijavítják, én már úgy szerettem volna belepakolni a ruhácskáit!Kép

Mino, Te tűntetted el Liolgát?Kép
Mino, Kobudo Ti biztosan fogtok találkozni ott július közepén!

Melissza, Kobudo, Éva hol vagytok?

Orsi (36)

Kép
seriff
 
 


Szia Seriff!

Liol eltüntetését azon érted, hogy a kórházas topikban cserélgettem vele az eszmét??
Másra nem gondolhatsz, mert nem vagyok egy Hudini...
:o)))))

Ááááá...szóval a Te Zsebikéd is útálja a széket, meg az asztalt?!?!
Bikficke is majd kirúgja a ház oldalát, úgy bulizik, amikor ide ülök... Bár Apukája már ígért egy jobb szék konstrkciót, mert nálam azzal van a baj... Apuka alatt eltört, Ő megheggesztette, de "kissé" magas pozícióban.. És nem állítható..
:o(
A smilek-t hogy passzentjátok be? Még nem jöttem rá.. Hmm..

KépKép
mino
 
 


Mino,
smile-t úgy tudsz csinálni, hogy kettőspont és zárójel vége, közte nincs szünet, a szomorúarcút kettőspont és zárójel eleje, a teljesen vicsorgót meg kettőspont ésshift+o, de ezt most kipróbálom Kép.És csak a küldéskor fognak megjelenni, írás közben nem.
Igen, azt írtad, ott a másik topikban "beszéltél"Liolgával, és azért gondoltam, hogy Te tűntetted el!
Zsebi útálja a széket, ez kétségtelen, pedig ez egy másik, nem is a tegnapi, azt is útálta. Ez egy konyhaszék, az meg kerti volt. Azt mondja a férjem, nem veszünk rendes széket, mert annyira csúszik a kő, hogy kicsúszna alólunkKép. Amúgy tényleg hülyén nézne ki itt a nappali közepén, minthogy a gép tegnap átkerült ide, a kisszobából. Remélem majd megszokjuk így!

Orsi

Kép
seriff
 
 


Seriff
Székelés ide, vagy oda, én azért kicsikét unszolni fogom Apukát azért a beígért irodaiért... Nekem nem vált be az itthoni egyéb székekből egyik sem...
Ja, és nekem van klassz dolgozó sarkom, padlószőnyeggel!!! Bebee... Kép A Férjem csinálta, mert munkamániás voltam, és jobb volt, ha inkább nem is látta mit művelek. Elszeparált. Munkamánia már a múlté, Apuka viszont rájött a szupersarok előnyeire! Aktívan használja is..

A nappali közepén igazán nem is az irodai szék nézne ki hülyén, hanem Te+ Zsebike kiterülve. Még rágondolni is rossz! Vigyázz azzal a kővel!!!

Szerintem az én kezem automatikusan az évek óta megszokott smilekra áll rá... Na akkor kipróbálom amiket írtál... Hmm... Kösszke... (ennyit a rutinos felhasználóról, aki a fórumokat is csak olvasás céljára látogatta évekkel ezelőtt is..De majd most..)
Tehát:
Kép Kép Kép
Kösszke: Noé

KépKép
mino
 
 


Hellósztok! Én is kipróbáloma a vicsorgós fogút: Kép Na???

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
birolili
 
 


Sikerült! Ezt eddig én sem tudtam Kép Kép

Köszönöm a dokikról az infókat Mino! Nem kell a Bérczi száma, köszönöm, mert én elégedett vagyok a Tankóval, hozzá megyünk most is majd az afp eredménye után. Nyugodtabb leszek... Neked mi volt a probléma? Családban volt valami?

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
birolili
 
 


Írok még egyet, mert voltam a varrónőnél, akit Kobudo mondott. Nagyon aranyos volt. Sokat beszélgettem vele. Kicsi a világ. Van is közös ismerősünk... Kép

Jó éjt nektek!

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
birolili
 
 


Szisztok!
Nem lettem eltüntetve!Kép Nem tudom Seriff miből jutottál erre a következtetésre?Csak nem minden nap van kedvem , időm meg energiám ideülni a gép elé.
Mino
Egy cipőben járunk, ugyanis én is császárral fogok szülni.Tapasztalatom nincsm mert a kislányomat simán szültem.Ami infóm van az az,hogy jobb az altatásos a lábadozás szempontjából nekünk.A babának pedig ha a doki nem tököl akkor minden ok , ha átkerül a babába az altató akkor ébreszteni kell meg valószínű aluszékonyabb lesz pár napig.A dokinak 5 perce van,hogy kivegye a babát.
Vigyél szívószálat, bár azt mondják amit bent adnak az jobb.Hát ezt nem tudom, én azért viszek.
A katétert úgy tudom másnap veszik ki utána már fel kell kelni.Bevallom én az egészben csak a katéterezéstől félek.Kép De túlélte mindenki.
Most hirtelen ennyi jutott eszembe, de még utána nézek,hisz nekem is aktuális.Egyébként nekem is kisfiam lesz, megnézheted ha a nevemre kattintasz, a profilomban.

Üdv mindenkinek:liolga

KépKép

KépKép
liolga
 
 


Csak még egy kérdés: Milyen a hangulat a terhestornán? Nem akarok egyedül elmenni. Olyan rossz ilyen helyen teljesen idegenül... Kép

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
birolili
 
 


Sziasztok!

Roz!
Csütörtökön 10.30-kor fog ez a dokinő egy előadást tartani a régi rendelőben a homeopátiáról. Úgy döntöttem, hogy meghallgatom, megnézem, aztán eldöntöm, hogy szimpatikus-e. Ha igen, megkérdezem, hogy elvállalja-e a gyerkőcöt. Engem is a homeopátia miatt érdekelne, mert utálom a gyógyszereket, előbb más módszert próbálok ki, gyogyi csak ha nagyon muszáj. Persze azért van ilyen is. Szeretném, ha a gyerekem sem lenne "túlgyógyszerezve".

Bepa!
Szia!

Mino!
Mi már "ismerjük" egymást.

Orsi!
Én azon gondolkodtam, hogy veszek Bradomanos kendőt is (szintén DM), hátha kell vmit fertőtleníteni. Szinte biztos. Remélem azért orrcsipesz nem kell a WC-n, a nőgyógyászaton igencsak büdös a WC, talán a gyermekágyason jobban figyelnek rá.
Vettél végül hálós bugyit?
Mikor mész NST-re? Kíváncsi leszek, hogy bírod majd a hátonfekvést. Én 2 perc után fulladozok, nem tudom, hogy fogom bírni, de vhogy muszáj lesz.
Festő végzett már?

Éva

Kép
sygnum
 
 


Szép napot!

Birolili
Nálunk a férjem szűk családjában veleszületetten sérült kisgyerek van. Súlyos autista, és mongoloid jegyeket is magán visel, (de nem írták le, hogy a 21. kromoszómából 3 van neki, csak hogy sérült).
De mivel én is több betegséggel élek, próbál mindenki kiemelten odafigyelni ránk. Próbál... (A kecskeméti kórházas topicban írtam a nyűgjeimről.)
A Tankó és a Bérczi egyébként összedolgoznak! Ajánlják is egymást.. Igazad van, jó lecövekelni, és nem váltogatni, főleg, ha meg vagy elégedve a szakemberkével.
A dokis infót szívesen, ezért vagyunk itt! Örülök, ha pár nyugtató szót mondhatok én is.. Kép

Liol
Légyszi ha lesz egy kis huzalmad, olvasd el amit Sygnum és én írtunk a kórházas topicban!
A Kispasid meg szuperul néz ki!! Már megnéztem többször is régebben, amikor nézegettem a reglapjaitokat. Kép
Te tudsz már neki nevet? Nálunk még mindig a kiválogatott nevek listája van. Kihúzunk egyet, hozzáírunk egyet..

A kórházi szívószál annyiból jó, hogy azt bizony infúziós csőből vágják le, és hajlékony! Amig fexik az ember, oda tudod hajítani az orcád elé szinte bármilyen pozicióban.
Hát igen, az altatásos szülés után valóban a babuci aluszékonyságára kell ráhajtania a csecsemősökre. Mert bizony képes lenne akár 5 órát is aludni, ha neki is jut az anesztéziából! Ezért (amit eddig dokiktól megtudtam) 2 óránként ébresztik őket, hogy cukrosvizet, vagy kaját adjanak nekik.
A katéter bizony az én rémálmom is!!! Fincsi, amikor az ember lábaközé tuszkolják a gumicsövet.. Remélem csak vékonnyal dolgoznak a szülészeten...
Brr... A hideg ráz ki tőle.. Annó, tanuló nővér koromban katétereztem én, de hálisten azóta sem..
Na de nekem... az más.
Majd túléljük! Igazad van! Kép
Egy napig se felkelés, se hálósbugyi, se normál wc-használat.. Csak a kajálást nem tudom hogy lesz..
Ha bármi infóhoz hozzájutottál csaszi ügyben, a megosztását előreis köszönöm!

Tudnátok infót mondani, hogy mikor, és hogy hozzák a kajákat? (reggeli-ebéd vacsi..) Volt-e cukorbeteg valakivel egy szobában?! Odafigyeltek-e rájuk, kaptak-e segítséget.. Dietetikussal találkoztatok-e az osztályon? Tudom, hogy aki szült már, a Babócájával volt kitöltve a napja, de ha valaki emlékszik ilyen infókra, kérem segítsen!
Pl: Roz! Te vagy a legkorábban szült Mami. Mondj nekem valamit légyszi!
Előre köszönöm.

Éva
Még Neked is írtam választ a kórházas topicban.

Nomi

KépKép
mino
 
 


Mino!

Olvastam, válaszoltam is.

Megyek ma be a kórházba a kolleganőimhez, ha nem felejtem el, akkor megnézem a dietetikusok telefonszámát és esetleg meg tudod kérdezni őket ezekről a kajás dolgokról. Nem tudom, ki van a szülészeten, de biztosan lenni kell dietetikusnak. Elvégre a terh. diabeteseseknek is be kell tartani a diétát.

Miért kell altatásos császár után 1 napot feküdni? Más altatásos műtét után fel lehet kelni. A műtéti seb, ha jól tudom, nem akadály. Erre kérdezzetek rá az orvosotoknál, hogy hogy megy.

Orsi!
Neked nem szokott fájdogálni a pocid? Nekem vas. du elkezdett fájni, hogy azon gondolkodtam, be kéne menni a kórházba megnézetni. Most meg megint érzem, de most egészen alul és nagyon tompán. Nem akarom, hogy koraszülött legyen, most eléggé beszartam. Bocs a kifejezésért. Vagy ez ilyenkor már normális? De jó lenne ha már 3 héttel később lenne!
Azt hiszem a héten megveszek mindent, ami még hiányzik és összepakolok.

Éva (34+1)

Kép
sygnum
 
 


Sziasztok!

MA utoljára volt itt a festő, ha minden igaz!
Te jó ég, milyen eső esett tegnap, úgy néznek ki a két napja megpucolt ablakok, mint amiket sárral öntöttek le?! Most majd kezdhetem előlről, de nem a héten, hisz végig ilyen genya időt mondtak. Bármost nem is esik, egész barátságos!Kép

Éva,
szerintem csaknem minden, sok ember által használt wc büdös, én legalábbis ritkán szoktam orron át lélegezni az ilyen helyeken.Igen, vettem tegnap hálós bugyit, mindjárt mondom mennyibe került, vmi nem sok, 360 Ft-2 db, receptre meg 87.5 Ft. Egy szegedi barátnőm mondta tegnap, hogy Ő örült ha a fogát meg bírta mosni, nem hogy ezt a bugyit mosogassa, úgyhogy Ő vett többet. Szerintem ezt majd a helyzet adja, legalább lesz dolga a Nagyiknak, férjnek, stb. Vettem betétet is, Tena L. extrát, és normált 10 ill. 5-t, ez elég a benti napokra, utána meg jó a normál betét-azt mondják...Kép ezeket is patikában vettem, meg 70%-os alkoholt is, meg fürdetőkrémet, tudom ezt a gyerekorvos írja fel, de megelőztem...Kép
Hétfőn megyek NST-re, a hátonfekvés már a kozmetikusnál sem tetszett, ma reggel viszont így ébredtemKép.

Mino,
mit csináltál Te a dolgozósarkodban, amit jobb volt, ha nem lát a férjed? Kedves vagy, hogy aggódsz, de azért így simán lépkedve nem csúszik a kő! Még egy gyerek sem esett itt el emiatt, de majd vasárnap leteszteljük, jön pár volt osztálytársam!

Liolga, azért gondoltam, h eltűntél, mert napok óta nem jelentkeztél be, de minden világos, persze hogy nem ér rá mindig az ember, meg kedve sincs!
A múltkor már írtam egy-két császáros infót, de majd még megkérdezem azt az ismerősömet, és akkor továbbítom az infókat!

Lili!
A terhestorna hangulata jó, én is egyedül mentem, sőt az elején tök fura volt, mindenkinek óriási hasa, nekem meg semmi, de azóta behoztam a lemaradásomat! De az Anita mindenkivel kedves, meg olyan közvetlen az egész, úgyhogy nyugi, nem gáz!Kép
Valahol az interneten tegnap találtam utóneveket, mármint hogy melyik volt a 100 leggyakoribb lány és fiúnév tavaly. Fel is írtam, leggyak. lány Anna, 3. Réka, fiúból meg 3. Balázs, az elsőt nem tudom.
Orsi

Kép
seriff
 
 


sziasztokKép
birolili igen én vagyok a RozikaKép hát hogy látthatál e azt nem tudom de meglehetKép szerintem én még csak hallotam rólad kedvenc barátosnémtólKép régen az ókorban sokat pizsi partyzunk monikával mig itt laktakKép) meg még volt időm

sygnum de jó majd mesélj már hogy milyen a dokinő nagyon kíváncsi vagyok mert nálunk sajnos a gyerekek elég betegessek

sziasztok

Kép

Kép

Kép
roz23
 
 


Sziasztok!

köszönöm az infókat (tényleg tájékozottak vagytok)

Mino !
Biztos vagyok benne, hogy a Te babád egy gyönyörű egészséges kisbébi lesz! Annyira vigyálzol magatokra!

Örülök,hogy vannak még jóérzésű emberek akik örömüket-bánatukat is megosztják.
Nekem most a legfőbb gondom, hogy össze-vissza dolgozok, amit már kicsit unnak a melóhelyemen, de kicsit fája a hasam és "nem esik jól" dolgozni. nem vagyok egy terhelhetetlen nő, csak félek, hogy bajt okozok ha dolgozok. Mit csináljak? Legyen lelkiismeretfurdalásom, vagy hallgassak a belső csengőszóra?

Gabi

KépKép
KépKép
bepa77
 
 


Heló lányok!

Mostanában annyira el vagyok havazva, hogy örülök, ha egyáltalán végig tudom olvasni, amiket írtatok, de válaszolni már se időm, se erőm. Most is csak röviden jelentkezem, hogy megosszak veletek egy személyes jó hírt. 2 hete voltam toxoplazmás vérvételen, ma lett meg az eredmény: régi fertőzés jelét mutatták ki a véremben - azaz most védett vagyok! Csak attól szomorodtam el, hogy belegondoltam, hogy hogy is kaphattam el annak idején ezt a macskaszarral terjedő nyavalyát. Fúj!

Kép Kép Az egyik szemem sír, a másik nevet. Kép Kép

Lili, neked is van már eredményed? És 16 hetes?

Kép
Kép
melissza
 
 


Sziasztok!

Éva, bocs az előbb még nem olvastam a kérdésedet, ezért válaszolni sem tudtam. Szerintem normális, hogy fájdogál a pocid! És ha ez megnyugtat, az enyém is szokott. Sőt csüt. éjjel két órát ültem itt a nappaliban, és abban reménykedtem, h reggelig csak kibírom vhogy, aztán mégis visszamásztam az ágyba, reggelre meg huss elfújták, így nem mentem be a kórházba, Zsebike is ficánkolt, úgyhogy minden oké. Aztán azóta annyira nem fájt, vagy olyan hosszan, de időnként rájön. De így a vége felé ez gondolom normális.
Többiek? Aki már szült?

Bepa!
Örülünk, ha segíthettünk! Kérdezz csak bátran! És szerintem a munkahelyeden is hallgass a belső hangra! Csak annyit dolgozz, amennyi jól esik! Ne erőlködj, meg semmi ilyesmi! Hány hetes is vagy? Még a 20. hét előtt, igaz? Lesz még jobb is, visszatér majd az erőd meglátod! Hol dolgozol?

Melissza,
nem feltétlenül közvetlen a macskaszarral érintkeztél! Kép
Orsi

Kép
seriff
 
 


Sziasztok,

itt vagyok ám, de a kórházas témákhoz nem tudok hozzászólni, mert Szegeden szültem és valszeg szülök is... De azért érdekesek a tapasztalataitok!

Akiknek már csak kevés van hátra, azoknak türelem, akiknek még egy kicsit több, azoknak kitartást, és élvezzétek minden percét a várandósságnak!

Üdv:

Kobudo 27+1

Kép

Kép
kobudo
 
 


Kobudo!
Ugye normális, hogy így a vége felé fájdogál a hasunk, alhasunk?
Te hogyhogy Szegeden szülsz? És ott ki a dokid? És hogyan oldjátok meg? Ha itt az idő, téptek le ezerrel, vagy a kiírás előtt pár nappal már leköltözöl? Tényleg, tökre kíváncsi vagyok!

O

Kép
seriff
 
 


Sziasztok

Örülök Rozika, hogy itt megismerhetlek. Móka nagyon sokat mesélt már Rólad is! Kép

Melissza, nekem már volt toxoplazma vizsgálatom egyszer, akkor teljesen negatív volt, vagyis még sosem kaptam el, most pedig újból megcsináltatta a doki. nehogy elkapjam. Van itthon két cicánk. De kint és nem simogatom őket. Egyébként én mindig állatok között nőttem fel, nem értem, hogy miért nem kaptam el...

Szerintem mindig a belső hangra kell hallgatni. Ha úgy érzed, hogy stop, akkor állj le...

Még nincs afp eredményem, nem tudom, hogy mikorra várható. Kép De utána megyünk 4d-re. neked van már?

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
birolili
 
 


Gabi!
Hallgass a belső szóra! A tested nem véletlenül jelez. Fogadj szót neki!

Melissza!
A toxoplazmát nem nehéz elkapni és ráadásul észre sem veszed. Ne aggódj miatta!

Orsi!
Remélem, hogy nem lesz belőle gond. Végülis a szervezetnek elég nagy teher a terhesség, bár én nem érzem tehernek. Csak mindig megijedek. Ma is fájdogált a pocim, azon izgultam egész nap, hogy múljon már el.
Éjszaka nekem szerencsére még nem fájt, nem is tudom, mit csinálnék. Főleg, hogy sokszor éjjel kezdődik a szülés. Olyan jó lenne biztosra tudni, hogy nem lesz semmi baj, időre fognak születni a babák. Akkor nem is érdekelne semmilyen fájdalom, keményedés vagy bármi más.

Ma megvettem én is majdnem mindent, ami hiányzott. Már csak a hordozó, pelenka és az anyatejgyűjtő kagylóm hiányzik. Ezeket már kedves párom nélkülem is meg tudja venni, ha úgy adódna (Ne legyen úgy!).
Vettem hálós bugyit is, olyan vicces.
Már csak gyerekorvost kell találni, meg a házasságlevélről másolatot kérni. Meg összepakolni. Meg a tegnap kapott babaruhákat kivasalni (mosás kész). Ennek sosem lesz vége? Kész leszek egyáltalán valaha?

Éva

Kép
sygnum
 
 


Mino!
Majdnem elfelejtettem! Az izsáki úti dietetikusok száma: 516-900/8131 Itt meg tudod kérdezni, hogy ki illetékes a szülészeten és hogy mennek a dolgok.

Éva

Kép
sygnum
 
 


Sziasztok!

Szerintem az a hálós bugyi nemcsak vicces, de egyenesen antiszexi!Kép Szegény Robi, azért néhány irányelvet adj Neki, mert különben tanácstalanul fog álldogálni a pelenkáspolc előtt! Kép
Ne izgulj, nem leszel kész sose, amikor végre azt hiszed, minden oké, na akkor még eszedbe jut vmi! De nem baj, nyugi, majd elrendeződnek szépen a dolgok!Kép
A babák tudják, mikor kell érkezniük! Épp időben jönnek majd meglátod!KépKép

Orsi

Kép
seriff
 
 


Elolvastam amit írtatok a másik topicban.Most mit mondjak nem vagyunk egyformák,nem egyformán gondolkodunk.Ennyi.

Szép estét mindenkinek!

KépKép

KépKép
liolga
 
 


Orsi!
Hát, végülis nem is azért vettük, mert ebben akarunk csábítani, nem?
Robinak már mindent megmutattam, tudja miket kell venni. Remélem figyelt is közben, nem csak úgy csinált! A hálós bugyit és az inkont. betétet viszont ciki lett volna neki megvenni.

Liolga!
Ez így van jól! Képzeld el mi lenne, ha minden ember egyforma lenne!
Meg nem is nekünk kellene egymással vitatkoznunk, az tényleg nem old meg semmit.

Éva

Kép
sygnum
 
 


Halihó Kép

Bepa
Köszi a kedves szavakat! Hiszek Neked! Kép

Liolga-Sygnum
Igazából asszem mi nem is vitáztunk, hanem eszmét cseréltünk. Mindenki tiszteletben tartja, és elfogadja a másik véleményét. Ez tényleg így is van rendjén! Kép

Sygnum
Szuper csaj vagy!
Zseniális! Köszönöm a telcsiszámot! Ráfexem a témára, mert mi van, ha Bikficke hamarabb akar majd jönni?!?
Nekem meg ugye 15 perc késés kajailag, vagy elég egy kicsivel kevesebb szénhidrát, és behypozók..
Azt meg a nemrég szült mamiktól kérdezem, hogy mikor hozzák a babócákat szoptatni, ha nem rooming-inben leszünk... Márpedig szerintem a csaszi miatt ez nem lesz valószínű!
De jó, hogy Liolga, te előttem szülsz! Ugye megírsz mindent az élményeidről!!
Jó pihenést, és nyugalmas éjszakát Mindenkinek!
Sziasztok!
Nomi

KépKép
mino
 
 


Mino!
Tel.számot nagyon szívesen.
A babákat reggel 5.30-tól 3 óránként hozzák (sokszor késnek), kb. 1 órát lehet veled, aztán elviszik. Este azt hiszem 8.30-kor hozzák utóljára. Tavaly nyáron még így volt, gondolom ezt nem változtatják. A másik topikban már írtam, hogy ott voltam a barátnőmmel szülés alatt és utána is mindig akkor mentem át hozzá, mikor a babákat hozták, csak ezért tudom.

Éva

Kép
sygnum
 
 


Szasztok!

Sygnum: komoly hogy 8 és 5 között nincs babázás? A barátnődnél még milyen kellemetlenségek voltak (olvastam a másik topicot is...)

Gabi

KépKép
KépKép
bepa77
 
 


Gabi!
Ha adsz egy e-mail címet, akkor megírom. Itt inkább nem.
És sajnos komoly, hogy éjjel nincs babázás, ami szerintem baromság. A nov-i Kismamában van viszont egy levél, egy anya azt nyilatkozta szülés után, hogy csak saját anyatej adható a babának (se tápszer, se más anya teje), így kénytelenek voltak éjjel is levinni szopni a babát. Ezt én is meg fogom próbálni elérni.

Éva

Kép
sygnum
 
 


Sziasztok!
Ezt én is hallottam, van egy papír a kiegészítő táplálásról, amit aláíratnak, de előtte állítólag csak két lehetőséget olvasnak fel, de a papíron is három szerepel, csak el kell olvasni, és úgy aláírni, ez a 3. lehetőség, csak saját anyatej.

Éva, képzeld most meg nagyon megtetszett a Blanka név a férjemnek! Végül is még van idő kitalálni, remélem! Kicsit félek azért, mert a hétvégén lagziba is megyünk és telihold is lesz! De próbálom Zsebit a bentmaradásra rábeszélni!Kép

Olyan szépen kizöldült minden!Kép

Nyáron szülő csajok! Vigyázzatok nagyon a Nappal!
Kerüljétek el!( főleg az arcotokkal) Kép

Bepa, mit is dolgozol?

Szép Napot Mindenkinek!

Kép
seriff
 
 


Orsi!
Miért kell elkerülni a napot? A májfoltok miatt? Én szombaton akkorát napoztam, olyan jólesett. És szép barna lett az arcom.
El ne lopjátok a nevünket! Csak viccelek! Furcsa lenne, ha együtt játszanának és úgy kellene nekik szólni, hogy "Blankák, gyertek enni". Nem tudom írtam-e már, hogy azt mondta Robi, hogy na jó, a 2. lehet Blanka. Na persze! Biztos reménykedik, hogy fiú lesz és akkor megússza.

A zöldülésnek én is nagyon örülök, hétvégén anyósoméknál a cseresznyefában gyönyörködtem, teljesen kivirágzott.

Az aláírandó papírokkal kapcsolatban én mindenkinek azt javasolnám, hogy csak olyat írjon alá, amit el is olvasott! Biztos nem fog nekik tetszeni, de így tudjuk csak biztosra, hogy mit írunk alá!

Éva

Kép
sygnum
 
 


Szép napot mindenkinek! Kép Kép

Seriff
A nappal igérem vigyázok, bár nekem a Bikficke okozta hormonváltozások totál tönkre tette a bőrömet. Kép Igaz, nem az arcomon, hanem a hátamon! Tiszta acnes lett a bőröm, és nagyon csúnyán, hegesen gyógyulnak. A dokik, meg a kozmetikusom csak tartani próbálják a helyzetet, de javítani nem tudnak. Sokat gondolkoztam a napon, de ha Te is azt tanácsolod, hogy ne, akkor nem fogom napoztatni! Kössz..

Sygnum
Már megint hálás köszönet az időpontokért!! Már gyorsan le is vezettem egy papíron kb hogy fog kinézni. Hát az én időbeosztásommal csak a délelőtti első két szoptatást tudom összehozni, azzal abszolút nem fog ütközni! Na de a többit hogy hozom össze?! Azt még nem tudom.. Huhaaa..
Ezt még a pesti beles főnénimmel át kéne rágnunk..

Szerintetek, ha szülés előtt jóval bemegyek a kórházba (a nőcidokimmal persze egyeztetve), a nővérekkel meg lehet ezt beszélni, hogy segítsenek??
Nagyon bizakodó vagyok! Nem akarom tullihegni a dolgot, de ha nem tudják, hogy mennyire vagyok "nyavajás" kismama, akkor lehet, hogy csak hisztikésnek gondolnak..
Várom a véleményeteket!
Szerintetek is menjek elébe a dolgoknak??

Képzeljétek!
Ma kijön hozzám a védőnőm! Egy hónappal ezelőtt megkértem, hogy segítségemre lenne-e abban, hogy összeírjuk milyen ruhákat vásároljunk első körben Bikfickének, és kb. mennyi, amire igazán szükség lesz. Így ha váratlanul kórházba kerülök, akkor a férjem is meg tud mindent venni. Azt mondta, hogy legyen meg a férjemnek is a mobilszáma, és hívja nyugodta, ha bármi van! Megígérte, hogy amikor kérem megtanít a fejésre, és hogy körülbelül hogy kell szoptatni!
Na ehhez mit szóltok?!? Én le vagyok nyűgözve!!
Most jött vissza GYES-ről, gyakorló anyuka. Tele van melóval, és mégis nagyon segítőkész.

Ez a pálya ilyen embereknek való! Kép

Kedves Bepa!
Pihenj sokat, és légy egoista!! Ha azt mondja a szervezeted, hogy STOP, ne melózz, hanem pihizz, akkor azt kell tenned! Ha pedig muszály dolgoznod, akkor is a lehetö legkellemesebb pozícióban tedd, és egyél rendesen, meg próbáld néha felpakolni a lábad, meg igyál sokat! Ha meg a cérna szakad, akkor menj táppénzre!! Egyértelmű!! Bevállaltad a babust, így most TI vagytok a legfontosabbak!!
Vigyázz magatokra! Kép

A fű zöld, az ég kék... Na de hol a reggeli napsugárka???? Ki vitte el a napsütésemet?????
Kép

KépKép
mino
 
 


Az orr alá dugós, aláírós, eygértelműen elolvasandó!!
Gondolom az altatás előtt is alá kell írni a beleegyező nyilatkozatot..
A szülészeten is van olyan "interjú", ahol 5 oldalon át kérdezgetnek, és ixelnek? Pl: van-e fogpótlásod, tudsz-e egyedül üríteni, szeműveg-kontaktlencse, tudatod tiszta-e... meg ilyenek?

KépKép
mino
 
 


Sziasztok!

köszi a biztatást, de most jobban vagyok így bevetem magam a melóba...
Munkahely: tanárKép
Így lábfelpockolás ill. pihizés csak órák között...
Képzeljétek:most kaptam a hírt toxopl. negatív...ez azért érdekes mert mióta eszemet tudom állatok között voltam (kígyó, béka, és minden ami előfordul kis hazánkban, mivel biosz szakos vagyok)és most is vannak házikedvencek:cica, kutya...

Sygnum!


gaszabo77@freemail.hu és köszike, mert nem mindegy mire számíthatunk.


Mino!

Mintha vizsgázna az emberfia??ez a teszt új nekem...

Gabi

KépKép
KépKép
bepa77
 
 


Bepa
A kérdőívet azért kérdeztem a tapasztalt mamiktól, mert én eddig ahol csak feküdtem, minden alkalommal , és mindenhol töltögettünk ilyeneket. Persze nem magunknak, hanem az eü személyzet valamelyikével..

Sygnum
Azokat a tapasztalatokat, infókat én is szívesen venném, ezért hálás lennék, ha nekem is elküldenéd emilben, amiket Bepa-Gabinak ígértél. (E-mail a profilomban)
Kösszke..

Mennyivel is megyek már Neked?? Hmmm...
Kép

Nomi

KépKép
mino
 
 


Sygnum, Mino,
igen a Napot a főleg májfoltok miatt írtam. Ilyenkor fokozottabb a bőr pigmentációja, és egy pattanás vagy bármi kis felületes bőrgyull. nyoma is sokkal jobban meglátszik, és tovább, mint egyébként./tapasztalatKép Kép /

Mino, szerintem mindenképp menj elébe a dolgoknak, sok konfliktustól megkíméled Magad! És biztos, hogy pozitívabban fognak Hozzád állni! Sajnos, ami nekünk természetes, az nem mindenkinek az!
És miket mondott a védőnő? Egyébként vannak ilyen rendes emberek az egészségügyben, sokanKép, de sajnos nem elegenKép!

Kép
seriff
 
 


Sziasztok!
Olyan sokat irtatok, hogy nem is tudom én hol kezdjem!Kép

Mino
Én úgy emlékszem, meg a dokm említette hogy a babákat először 5.30 vagy 6-ra hozzák, 3 óránként de Sygnummal ellentétben én úgy tudom hogy csak fél órát vannak lent.Ha tévedek akkor az emlékeim csalnak. Bocsi.Az utolsó szopi meg mintha( legalábbis az én időmben ) 9.30 lett volna.
Szivesen leirom majd az élményeimet; remélem élmény lesz. Megbeszéltük a dokival hogy bent lehet a férjem, majd csinál képeket, ha nem kell felmosni.Kép Persze csak a Marciról, mert a véres részletekre én sem vagyok kíváncsi.Már nagyon várom.

Igen sajnos a nap, meg a szoli okozhat terhességnél májfoltot de ez egyéni.Nekem kozmetikus mondta hogy ez után sem tűnik el.Kép


Ezzel a saját anyatejes dologgal kapcsolatban annyit, hogy én is igaz azt mondtam hogy saját anyatejjel pótólhatnak,de sajnos meglepődve láttam hogy ez náluk azt jelenti hogy amit az anyucik lefejnek szoptatás után, azt összeöntik, felforralják és azt adják oda a babáknak.Viszont szerintem elsősorban-és ez most jutott eszembe- a koraszülötteknek adják és a többi baba akinek esetleg nem jut anyatej, ki tudja mit adnak.
Nekem az hogy rooming-inben legyek az nem "fontos" mert sima szülés után is (legalábbis nekem) kellett az az 5 nap mivel sajnos én a végbélnyílásomig szétrepedtem,és úgy gondolom ,hogy császár után sem lesz könyebb.Nekem az lesz a legfontosabb, hogy csak és kizárólag az én tejemet kapja.Hát képzeljétek el akikkel én egyszobában voltam azok közül kapásból 3-an cigiztek 2 szoptatás közöttKép ez amúgy is elég gáz, de még ők is legadtak egy csomó tejet.Értitek? Ezt nem fogom hagyni, ill. az én orvosom elég határozottan kiáll a betege érdekei mellett (ezért nem is nagyon csípik) majd ő elintézi.Ő biztosan jobban tud hatni mint én.És itt lehet , hogy ellentmondtam magamnak!Kép
Amit még a dokim mondott a szoptatással kapcsolatban az az, hogy az a lényeg és ez nagyon fontos, hogy mivel a babákat reggel mindig éhesen hozzák le; ha az első szoptatásnál eszik rendesen akkor nem lesz szükség egész nap arra hogy pótoljanak.Mivel akkor lesz éhes legközelebb mikor hozzák.De ha nem eszik 6-kor akkor megetetik,de nem egyből hanem még lemérik meg egyéb(kaki ilyesmi), de igy elcsúszik az egész.És mikor hozzák akkor nem lesz éhes.Igy nem tudod bepótolni.

Gabi
Az nem túl jó hír hogy negatív az toxoplasma.Én sem estem át a fertőzésen a terhességem előtt, és most nagyon-nagyon kell vigyázni,hogy nem hogy a terhesség alatt kajuk el.Azt hiszem 4-6 hetente kell vérvételre menni ilyen esetben.
Sajnos nekem 3 vetélésem volt 1,5 éven belül és ezt is egy ehhez hasonló tünetmentes virus okozta ez a parvo.Csak az a baj hogy igazából nem tudsz védekezni ellene.Elég ha megfogsz egy kilincset.Kép Kép

Úgy látom most túlteljesítettem!Kép

üdv mindenkinek! Sziasztok!

KépKép

KépKép
liolga
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: