Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Már több, mint 1 hete mindett áldott este bekukkantottam a Társalgóba, de sehol senki! Már éppen kezdtem gyanakodni, hogy vmit elszúrtam, amikor végre ismét beindult a csevely...

SOS! Szeretném mindannyiótok tanácsát kérni. A kisfiam 8 hónapos, eleddig 1, azaz egy éjszakát sikerült átaludnia, a többit kis túlzással óránkénti ébredésekkel (felsír, de hamar megnyugszik)tarkítja, kiegészítve egy kora hajnalban (3-4 óra) kezdõdõ másfél-kétórás "kukorékolással". Ennek eredményeképpen sokszor mindketten reggel 8 meg 9 óra körül zuhanunk mély álomba, minek következtében a délelõtti tennivalók rendszeresen csúsznak... Az utóbbi 1-2 hétben éjjel már nem szopizik, sírni nem nagyon akarom hagyni, próbáltam, de a végén már szinte fuldokolt szegényke, szóval inkább nem. Éjjel már égve hagyok egy kis lámpácskát is, hátha fél... Napközben sokszor 3-4 órát is alszik összesen, lehet, hogy ez a sok? Az esti altatás egyébként többnyire simán megy, halk énekelgetés, satöbbi. Segítsetek!

Lara!
Én is köszi, amit a babaúszásról írtál, talán mi is belevágunk Marcival.

Orsi!
Ezek szerint közel lakunk egymáshoz, én valóban Makón lakom. Egyébként most mi is költözési lázban égünk, és Deszkkel is kacérkodtunk, mert szimpatikus kis helynek tûnik, nem beszélve arról, milyen közel van Szegedhez. Te szeretsz-e ott élni? Olvastam, hogy nyáron szülsz - irigyellek nagyon! (Mármint a szülés miatt - ami az évszakot illeti, én is nyáron szültem Marcit, de iszonyatosan vizesedtem és ez sok bajjal járt. A következõt tehát inkább más szezonra idõzíteném...)Ami Sári doktor illeti, különös ismertetõjele nincs, inkább alacsony, mint magas, szõkés, rövidre nyírt haja van és talán kis pocakja is (legalábbis a terhességem elején még úgy tûnt, van neki, a végén már mindenkit laposnak láttam magamhoz képest...)
Fogok képet küldeni, bár le vagyok maradva szkennelésileg és 1-2 hónapos Marcival tudok csak szolgálni. Jázmin mennyi idõs? És pontosan mikorra vagy kiírva?

Elnézést, kicsit bõ lére ereszkedtem...

Sziasztok!

(F)Anita
fanita
 


Sziasztok!

Ildianyu,
bocs, hogy nem válaszoltam a babaúszással kapcs, de láttam, hogy Lara megelõzött. A fürdõnaci elég, nem fognak berötyizni. (ha a profilomra kattintasz, láthatod a fürdõnacis Kismanót) Ez nagyon érdekes, de tényleg nem!Kép (õk még tudják mi illik...!)
Szombaton mi is megyünk.

Képzeljétek a barátnõm megszült tegnap. Tegnapelõtt éjszaka 11-tõl délután 5-ig tartott! De szegény már vagy több mint két hete érzett rendszeresen jósló fájásokat. El tudom képzelni mennyire elgyötört volt, de végre megszületett a kislánya. Nekem elég nehéz szülésem volt, aztán reggel mikor a telefon után meséltem a férjemnek, mondta huncut mosollyal, akkor egy szót se szóljak a csak 12 órás vajúdással! Mindenesetre kíváncsi vagyok nagyon a babcira az én 7 kilós kisfiam melett milyen pici lesz a 3 kilós kislány!Kép

Anita,
van egy csevegõ az éjszaka átalvásáról, kukkants oda is be, hátha vmi hazsnos infot találsz ott is.
Mindenestre talán nem a legjobb, ha arra alszik el a bébi, hogy te énekelsz, jobb lenne, ha egyedül aludna el (tehát ének, aztán õ még fenn van, te kimész, és csak utána alszik el magától.) Mivel, ha úgy alszik el, mikor éjszaka megébred, nem ugyanazt látja maga körül (te nem vagy ot és nem énekelsz) ettõl megijed, és el kezd sírni.
Ha ajánlhatom és még nem olvastad, nagyon jó könyv
Dr. Eduard Estivill- Sylvia de Béjar:
Aludj jól, gyermekem! c. könyve.
Valóban használható, bár ezt csak elmondásokból tudom, mert az én 3,5 hónapos kisfiamnál, nagyon még nincs szó elvárásokról. (De mindemellett semmi panaszom nem lehet a éjszakákkal kapcs.)

Makón nincs babaúszás? Próbáljátok megérdeklõdni, hátha van!
Bocs, hogy ilyen hosszú voltam,
minden jót mindenkinek ebben a csúnya idõben is:
Ágci és Gabó

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Ágci!
Köszönöm a csevegõ-tippet, meg fogom nézni! Az ajánlott könyvet olvastam (még Marci születése elõtt ugyan, lehet, hogy nem jól idõzítettem...?). Tudom, hopgy az egyik legfõbb kitétel az, hogy a gyermekcse tanuljon meg egyedül elaludni, Ez nálunk sokáig így is volt, de amikor kezdõdtek a problémák, úgy gondoltam, engedhetek egy picit a negyvennyolcból... Maga az elaltatás nem tortúra, sokszor énekelni sem kell, inkább az éjszakai ébredések...

Makón sajna nincs babauszi, nem adottak hozzá a feltételek, így ide csak én járok uszizni hébe meg hóba.

Még egyszer köszi, hogy ilyen gyorsan és bõven reagáltál rám, Neked is minden jót! (Gabónak pedig puszikák!)

Üdv mindenkinek!

Anita
fanita
 
 

 
 

Sziasztok!
Friss hírek Enikõrõl: tegnap és tegnapelõtt volt benn a Klinikán, volt emlõ-stimuláció (remélem ez a helyes neve), infúzió, a méhszáj 2 ujjnyira nyitva, de még nem indult meg a szülés. El volt keseredve nagyon Kép , amiért nem hagyják neki, hogy a természetes úton induljon meg a dolog. Ma befektették, egy pár perce beszéltem vele telefonon, épp arra várt, hogy vigyék a szülõszobára, ott ráteszik a CTG-t és ismét megpróbálják a fájásokat beindítani. Hát, nem irigylem az éjszakáért, fel vannak készülve az altatásra is, ha esetleg annyira elhúzódna a dolog, hogy a fáradság miatt szükség lesz császárra. Remélem azért nem lesz ennyire vészes a dolog és simán fog menni minden. SZORÍTSATOK NEKI Kép Kép Kép Kép Kép!!!!
Holnap már több információval tudok majd szolgálni, mert megyek UH-ra délután, akkor meglátogatom. Ráadásul akkor már tuti, hogy Boglárka baba is meglesz Kép Kép! Olyan izgalmas ez Kép Kép!

Anita! Nagyon korán az 6. héten ment el a baba Kép . Az elsõ vizsgálaton még a régi dokinál voltam, aztán már az újhoz mentem. Túl vagyok a cukorterhelésen is, hál istennek rendben vagyok, a vérkép is oké. Tényleg jó, hogy már túl vagyok a szakdolgozaton, csak az a baj, hogy még áprilisban lesz 3 vizsgám, majd május végén jön az államvizsga. Remélem toleránsak lesznek majd a nagy pocimmal Kép Kép. A múltkor azt álmodtam, hogy a vizsgáról vittek szülni Kép. Várom a képeket!

Ildianyu! Tõled is várom a képeket!

Fanita! Hétvégén írok neked bõvebben Deszkrõl, de most már mennem kell fürdetni Kép ! Jázmin egy éves és egy hónapos, egy kis tündérke, a tesó pedig a kiírás szerint július 1-jén érkezik Kép. Bár szerintem hamarabb kibújik Kép. Jázmin is hamarabb jött 3 héttel.

Ha adtok emil címet én is tudok küldeni képet Jázminról Kép!

Mártianyu! Szerintem is kellene a harmadik Kép Kép!

Ági, Lara puszi nektek és a babáknak!!

Orsi
jázminmama
 
 


Sziasztok!

Nagyon szorítok Enikõnek és a babának! Ha valamelyikõtök megtud vmit, írjatok!

Jó éjt!

(F)Anita
fanita
 
 


Sziasztok!

Anita!
Átalvás ügyben szerintem nagyon nehéz tanácsot adni. Tényleg születése óta óránként ébred Marci? És mit csináltok ilyenkor? Szoptatod? Vagy énekelgetsz neki? Vagy sétálgattok vele? És csak Te kelsz fel hozzá, vagy az apukája is? Gondolom, cumija nincs, a cumizos gyerekek nem kelegetnek ejszaka ... Neked nincs vmi megerzesed, hogy vajon miert ebred ilyen gyakran ejszaka? Csak azert kerdezek ennyit, mert en a ket gyerekkel azt tapasztaltam, hogy az embernek maganak kell rajonni, hogy mitol kel a gyerek. A masodikkal nem mukodott ugyanaz, mig az elsovel. A lampa nem rossz otlet, bar en ugy tudom, a sotettol csak kb. 2 eves koruktol kezdenek felni a gyerekek (akkor sem mindegyik). Az viszont konnyen meglehet, hogy Ti (testi valotokban) hianyoztok neki - akar sotetben, akar vilagosban. Kaptal vmi jo tippet a masik csevego rovatban?

Mas. Mindenkinek, akinek nincs meg etetoszeke! A Metroban lehet most kapni, azt hiszem kb. 8-9000 Ft-ert olyan fa etetoszeket, aminek kesobb az ulokejet és a labtartojat is (lejjebb) lehet allitani. (Letrasnak hivjak, azt hiszem, "szaknyelven"). Ezt mindenkinek nagyon tudom ajanlani, amikor a lanyom kicsi volt, meg nem volt Magyarorszagon ilyen szek, es Nemetorszagbol hoztunk egyet, azota is azt hasznaljuk. Nagyon nagy elonye az allithatosag: a Marti most 4 es fel eves, pont abban a korban van, amikor az etetoszek mar reg kicsi neki, a felnott szekekrol viszont nem eri el az asztalt. Ezt a szeket siman be lehet ugy allitani, hogy kenyelmesen enni tudjon. (A gyerekek hasa elott futo vedokorlatot is le lehet szedni, igy nagy gyerekek termeszetesen mar egyedul is "kozlekednek" a szekukbe.)

Harmadik gyerek. Most itthon vannak a hugomek, es veluk a ket es fel eves kisfiuk. Hat... Az en kettommel osszeeresztve... (4 es fel, ket es fel, masfel evesek "osszesen") Tiszta eletveszely. Neha komolyan halalfelelmem van. Na, persze, ha nekem harmadik gyerekem lenne, akkor mar nem igy alakulna a korkulonbseg...

Sziasztok!
Martianyu
mártianyu
 
 


Szija lányok!

Fanita! Nálunk olyan "probléma" volt, hogy Hanga rendszeresen éjfélkor aludt el, söt késöbb már eltolódott ez hajnal 2-ig, és ezért délelött 11-ig aludt. Igy nekem is csúszott az egész napom, nem volt idöm semmire, én is délelött aludtam. Mikor ez már kezdett rendszeressé válni, kitaláltuk, hogy ébresszük fel reggel 8-kor. Már az elsö 8-kor ébresztös nap után 23 órakkor elaludt.. Másnap megint felébresztettem 8-kor, nap közben pedig jól kifárasztottam sok játékkal, és mára már ott tartunk, hogy 20-21 óra körül alszik el és reggel 8-9-kor ébred. (Napközben kb.2-3 órát alszik)
Elképzelhetö, hogy ez nálatok is beválna!

Ágci! Gabó már 7 kg-os????? Tejóég! Én is ma voltam meglátogatni az egyik barátnömet a kórházban, 3 napja szült. Olyan édes volt a babája. Hanga óriásnak tünt hozzá képest.
Akkor holnap találkozunk a babaúszáson, remélem nem szólitok le mást helyettedKép

Orsi! Enikönek nagyon szoritok, már biztosan megvan Bogika. Nálam is volt emlöstimuláció, mert a kiirásra nem született meg a baba. Az valami borzasztó:-((((((Ettöl függetlenül természetesen indult meg a szülés, nem biztos, hogy ez Enikönek is befolyásolni fogja! Dehát a 2 ujjnyi méhszáj azért elég jó!
Majd azért mesélj, hogy mit láttál az UH-n! Ez a genetikai UH lesz? Ilyenkor viszed magaddal Jázmint is, vagy valaki vigyáz otthon rá?
Az államvizsgán szerintem nagy elöny lesz a pocakod! Kép

Mártianyu! Mi mostanában gondolkodunk, hogy majd kéne venni etetöszéket lassan, hiszen egy hónap múlva fél éves lesz Hanga, és akkor már kell majd adni neki a tejcsin kivül mást is rendszeresen.
Úgyhogy asszem ma kimegyünk a Metróba megnézni ezt az etetöszéket amiröl irtál. Úgyhogy köszi, nem is tudtam egyébként erröl!

Képzeljétek tegnap beletettük Hangát a kompba. Annyira megörült ennek, hogy elkezdett sikitani, kiabálni, nevetni, tisztára izgalomba jött:-))) Gondolom mert még sosem volt függöleges helyzetben, állva. Örömében körbeszaladta a szobát a komp segitéségével. Persze csak 10 percig hagytam benne, nehogy a lábacskájának valami baja legyen.
Remélem nem korai még a kompozás (vasárnap lesz 5 hónapos), szerintetek?

Szijasztok, Lara
lara
 
 


Sziasztok!

Lara!
Etetõszék és etetés megkezdésével kapcsolatban annyit szeretnék még mondani, hogy az elején (6 hónaposan), amikor elkezdesz hozzátáplálni, az én tapasztalataim szerint még túl kicsik a babuskák ahhoz, hogy bármelyik etetõszékben ülni tudjanak (összecsuklanak). Ezért eleinte ölben eteti õket az ember - azt a pár falatot, amit megesznek simán ki lehet bírni. De van, aki késõbb is így etet, amíg nem ül stabilan a baba. Én kb. 10 hónapos korukig autosülésben etettem õket, mert abban kényelmesen hátra tudnak dõlni, de kinek, mi jön be. Az etetõszékekkel kapcsolatban nekem az a másik tapasztalatom, hogy szerencsésebb, ha nincs az etetõszéknek saját "asztallapja" (vagy le lehet azt venni), mert akkor oda tudod tolni a gyerek etetõszékét a "nagyasztalhoz", és veletek tud enni. Ez általában nagyon fontos a gyerekeknek: különösen az én csenevész, rossz evõ gyerekeimet lehetett így könnyedén evésre bírni. De ha jól belegondolunk, az evés a felnõttek körében is "szociális" esemény, nem? Az más kérdés, hogy onnantól kezdve, hogy az elsõ gyermek megjelent a család asztalánál, anya kb. 5 évig (gyerekszámtól függ) soha nem fog egy jóízût enni, na de majd csak elmúlik ez is egyszer...

Komp. Nekünk nem volt, úgyhogy én nem tudom korai-e vagy sem. Volt, aki dicserte, volt, aki nem szerette. En csak azt olvastam valahol, hogy vigyazni kell, ha emeletes csaladi házban lakik az ember, hogy a gyerkoc le ne zúgjon a lépcsõn. Ugyanez a helyzet a küszöbökkel: nagyon balesetveszélyes lehet.

És képzeljétek, milyen nagy lányom van: vasárnap "buliba" megy (pedig még csak nemrég vettük az etetõszékét...). Úgyhogy megyünk ajándékot venni.

Sziasztok!
Mártianyu
mártianyu
 
 


Sziasztok!

A barátnõm kicsije nagyon édi volt! képzeljétek nincs még teje az anyukájának és tápszert kapnak a babák, mert volt vmi gond a lefejt tejek körül... Szegényke azt meg kihányta!:-( Jól kezdõdik az élete...
De nagyon édi volt, ahogy szuszmákolt a pólyában. Gabó hozzá képest mekkora!Kép

Lara, ne is mond: olyan izomlázam van, jó is lesz egy kis uszi, legalább kilazítja meggyötört vállaimat.Kép
Hanga aranyos lehetett a kompban!
Mondtad, hogy eddig vízszintesben volt, hááát nálunk is még úgy kellene lenni Gabónak, de sokszor õ már ülni akar. Mert ugye már olyan nagynak képzeli magát a fiatalember. Szabályosan erõlködik, hogy márpedigõigenis!!!

Felfedeztem egy jónak tûnõ ruhaboltot. (Bébi és gyerek) A Deák Ferenc utcában van, majdnem a virágbolttal szemben az Oroszlán utcához közel. Bemenni nem mentem, csak a kirakatot kuksiztam meg, egész jó rucik vannak, elfogadható áron. (nem akartam bemenni, mert kinyílt volna biztos a pénztárcám egészen véletlenül...)

Minden jót, kellemes hétvégét:
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Jaj, elfelejtettem eldicsekedni: Gabó ma átfordult a hasára a hátáról. Aztán sírással jelezte, hogy valami nem stimmel, és hogy igyekezzen már a felmentõ sereg. Mikor visszafordítottam felvettem a karomba, megdicsértem, nagyon hálás volt. És már mosolygott is!
No, csak ennyi!Kép

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Ágci! Megkaptad az SMS-em? Véletlenül nekem is eldicsekedtél Cumi hasra-fordulásával Kép Kép ! Gondolom a férjednek szántad, csak véletlenül keveredett hozzám Kép Kép. Gratulálok egyébként a nagy attrakcióhoz Kép Kép!

Sajna nem tudok jó hírekkel szolgálni, Enikõ babája még makacsul a pociban van, nem hajlandó kibújni, pedig már mindent bevetettek. Enikõ teljesen kivan, három napja sír, azt mondja most már mindegy neki, altassák el, és valahogy szedjék ki babát, mert már nagyon megviselték az elmúlt napok Kép. Végighallgatott és nézett egy rakás szülést, kiabáló anyukákkal(azt mondja tiszta horror). Úgyhogy a császár lehetõsége is fennáll, mert a doki szerint amilyen lelki állapotban van, nem fogja bírni a szülést. Azért jól elbeszélgettünk, vittem ajándékba egy kis babaruhát Boglárka babának, ezzel is inspirálva, hogy kibújjon Kép Kép Kép.

Az én vizsgálatomon sem derült ki jó dolog, csak rossz, a méhlepény még mindig nincs megfelelõ helyen (4 hét múlva mehetek újra kontrollra), sõt a külsõ méhszáj is tovább nyílt kicsit, 3100-ról most 3110 Kép . Azt mondta nem veszélyes annyira, mint gondolom, mert a többedik terhességnél már gyakori, hogy végig ki van nyílva egy kicsit. Mindenesetre szednem kell gyógyszert és tulajdonképpen egyfolytában csak feküdnöm lehetne. Elkeseredtem picit Kép . Azért a baba legalább jól van, mocorgott nagyon az UH-alatt, rugdosta a készüléket azon a helyen ahol a hasamhoz ért Kép Kép.

Most egyenlõre ennyi, holnap újra írok!

Orsi
jázminmama
 
 


Sziasztok!

Orsi,

Igen, valóban elnyomtam az sms-t, bocsi!Kép
Próbálj meg nyugodt lenni, bár tudom a pici lány mellett nem nagyon lehet. Nincs esetleg aki egy pár napig segítene? hátha a pocaklakó megnyugodna, és nem nyitogatná az "ajtót".

Enikõnek üznem, kitartás. Én nov.23-ra voltam kiírva és dec.4-én született meg Gabó! Lehet, hogy elszámolták egy kicsit a kiírást. Az nem használ neki, ha szomorkodik! Majd csak kibújik a pici lány. Biztos nem akar a halak csillagképbe tartozni! A kos jobban tetszik neki! Pusziljuk és kitartás! Plusz küldjük neki ezt:KépKépKépKépKépKép
Szia:
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Ágci!
Köszi neked is az infokat, vettem is már egy kis úszónacit, és holnap mi is megyünk úszni. Kicsit fiús a naci, de sebaj. Már nagyon várom!
Kicsit ijesztõ, hogy Gabó 7 kilós. Lili már 5 hónapos, de nem sokkal több, mint 5 kg.

Mártianyu!
Ez az etetõszék nekem is izgatja a fantáziámat, bár lehet, hogy még korai.

Lara!
Tudott "menni" Hanga a komppal? Én el sem tudom képzelni Lilit, hogy menne. Igaz, üldögélni már nagyon szeret, de állítgatni még nem próbáltam.

Orsi!
Küldtem képet.
Enikõnek én is azt üzenem, hogy kitartás.
Reméljük, neked is elmászik lassan a méhlepényed a helyére. Lényeg, hogy a baba jól van.

Sziasztok!

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok!

Mártianyu! Lara!
Köszi a reagálásokat a "segélykiáltásomra". Átnéztem az alvászavarokkal kapcs. társalgóba, de az volt az érzésem, hogy ott még nálam is tanácstalanabb és kétségbeesettebb emberkék gyülekeznek... Lara! Hát igen, más is biztatott már arra, hogy ha az esetleg célravezetõnek tûnik, akkor a megfelelõ idõben igenis fel kell ébreszteni a kicsit. Én ezt eddig vajmi ritkán tettem meg, lehet, hogy butaság, talán túlságosan is tiszteletben tartottam Õméltósága napirendjét... De meg fogom tenni. A kifárasztást már én is bevetettem, részben be is jött, csakhogy sokszor én vagyok túl fáradt ahhoz, hogy kifárasszam õt... Apuka nagyon keveset van itthon, mamák messze, így sokszor olyan nehéz.

Mártianyu!
Sokat töprengtem azon, mi is az, ami felébreszti Marcit éjjel, és abban bizonyos vagyok, hogy nem fizikai fájdalom v. éhség. Mindenképpen lelki oka kell, hogy legyen. Én sokszor gondoltam arra is, hátha rosszat álmodik. No de ilyen gyakran? Egyébként amikor felsír, többnyire ki sem nyitja a szemecskéjét és egyetlen szóra vagy simogatásra alszik tovább. (Cumija van, és bár nem igazán használja, néha megkapja azt is.)

Szegény Enikõ! Nagyon sokat gondolok rá, képzelem, mennyire kétségbeesett lehet. Lehet, hogy épp ezekben a percekben elkezdõdik valami?...

Holnap egy hétre hazautazunk Gyõr-Sopron megyébe a szüleimhez, addig is a mamáknak jó babázást, a babáknak jó mamázást kívánok!

Anita
fanita
 
 


Ildianyu,
holnap nyugodtan szólíts meg ha felismersz minket az usziban. Úgy nézek ki mint a profilomban a képen csak kicsit szõkébb a hajam vörös csíkkal.
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Voltunk usziban, és szuper volt!
Lili annyira élvezte, bent voltunk háromnegyed órát.
Nagyon sokat mosolygott, és pancsikolt.
Ágci!
Néztelek nagyon, de nem láttalak. Mi reggel mentünk, negyed 9 körül. Akkor még nem voltak nagyon sokan, de ahogy mentünk haza, már tele volt az öltözõ.
Ti mikor voltatok!
Lara!
Voltatok Ti is?

Holnap elutazunk egy hétre, kicsit félek is, hogy hogy bírja majd Lili.
Ágci!
Gabó hogy bírta az ismeretlen környezetet?

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok!

Meglepõdtem hogy így beindult a beszélgetés... Kihagytam pár napot és nem gyõztem olvasni!

Fanita!
Én is nagyon tudom ajánlani az Aludj jól gyermekem címû könyvet. Nálunk bevált, igaz azért óránkénti ébredések nem voltak. Ha következetesen végigcsinálod a könyvben leírtakat biztos sikerrel jársz! Én úgy gondolom hogy ezeknek az ébredéseknek csak annyi az oka, hogy Marci "nem tanult meg aludni". A könyv segítségével megtaníthatod neki hogyan aludja át az éjszakát. Szerintem olvasd el mégegyszer. Szerintem Marcinál ezek az ébredések berögzültek,ezért kel föl óránként. Azt meg szerintem ne gondold, hogy a napközbeni 3-4 óra alvás miatt nem alszik éjszaka!

Lara!
Köszi az e-mailt, nagyon részletesen beszámoltál mindenrõl. Most már egyáltalán nem tartok a Klinikától! Egyébként ezt az e-mail dolgot én szúrtam el, mert azt a címemet már nem használom ami a profilomban olvasható.(Ez a "jó":berenda@freemail.hu) Csodálkoztam miért nem jött át a leveled. Teljesen kiment a fejembõl, hogy itt még a már nem aktuális e-mailcímem olvasható. Egyébként ezt hogy tudom módosítani?
A bébikomp szerintem még korai, és én balesetveszélyesnek tartom.Én nem is akartam a kisfiamnak, de kaptunk ajándékba. Akkor raktam bele néhányszor, amikor már tudott állni (elég késõn, 14 hónaposan). De egyszer átesett a küszöbön, folyt a szájából a vér,zokogott (amúgy nem egy sírós gyerek, esik-kel) és úgy megijedtünk, hogy elraktuk a sufni legmélyére, rá sem bírtam nézni. Aztán eladtuk...

Orsi!
Te hol voltál 3D-s UH-on, és hány hetesen? Engem is érdekelne...
A vizsgáknál tényleg elõnyt jelent majd a nagy pocakod. Én is azt számolgattam, hogy mindjárt itt a vizsgaidõszak (kb.1,5 hónap), és még az egyetemen nem tudják a tanárok hogy terhes vagyok. Addigra azért már csak fog látszani valamennyire!
Enikõ mikorra volt kiírva? Én nem értem miért sürgetik annyira azt a babát. Õ még nem akar megszületni! Annál szörnyûbbet meg el sem tudok képzelni, hogy szülés elõtt befeküdni a kórházba, és hallgatni a "rémtörténeteket". Én meg is mondtam az orvosomnak, hogy én csak akkor megyek be a kórházba ha szülök. Addig meg inkább minden nap bejárok ha kell vizsgálatokra, CTG-re. De szerencsére két nappal a kiírt után megszületett Benedek.
Nekem van egy barátnõm aki Bécs mellett lakik, és a 2. babáját két héttel a kiírt idõpont után szülte meg, de ott senki sem akarta idõ elõtt "kiszedni" belõle a babát. Ha minden rendben van (magzatvíz, szívhang...) akkor miért nem lehet megvárni hogy a baba magától megszülessen? Most egy kicsit elkalandoztam, bocsi.
Szorítok Enikõnek, hogy szép emlék maradjon számára a kislánya születése!

Sziasztok: Anita

Kép

Kép

Kép
banita
 
 


Sziasztok!
Ildianyu,
igen voltunk usziban csak mi elég késõn estünk be (negyed 10 elõtt vmivel).
Végülis ennek is volt elõnye, nem voltak sokan. Fõleg mikor 10-kor kijöttünk az öltözõbe.
Ha még el tudod olvasni az utazás elõtt:
A szokásos holmikon kívül én elraktam a szélcsövet, lázcsillapító kúpot, hõmérõt, játékot, cumit, kiskanalát, a biztonság kedvéért cumisüveget, a fejvédõjét, amit nagyon szeret nézegetni, takaróját és az egyik paplanhuzatot, amit lepedõnek szoktam használni, így az ágy sem volt neki annyira idegen. Pl. nem vittem pelust, popsitörlõ kendõt, mert az volt otthon anyukáméknál. Érdekes, mert sok holmit vittünk, de mégsem volt az, hiszen az õ ruhái falatkák.
Bár mostanában nem használom, de a biztonság kedvéért betettem a mellszívót, sohasem lehet tudni. Csomagolj még egy nagy adag türelmet is mind e mellé, és minden rendben lesz! Ha ismerõs dolgok -apróságok- veszik körül, szerintem semmi probléma nam lesz. Ja, és ha tudod tartsd be a napirendjét ott is. Egy pici elcsúszás vagy változtatás nem árt, de nagy vonalakba úgy legyen, ahogy itthon szokott. És nyugodtan hagyd hagy' dajkálják. Nálunk semmi gondot nem okozott, mikor hazajöttünk folytatódott ott, ahol abbahagytuk (nem volt hiszti, hogy "vegyél fel").Kép
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Szijasztok!

Mártianyu! Igazad van, amig nem tud biztosan ülni Hanga, addig tényleg nem lehet beletenni az etetöszékbe. Egyékbént ma megyünk megnézni a Metróba. Kiváncsi vagyok azért rá. Nekünk van egy olyan székecskénk, ami lábak helyett meghajlitott fémvázon áll, a baba pedig ebben (egy vastag ruha anyagon) félig fekvö-félig ülö helyzetben van. Ha mozgatja a lábait, akkor mozog az egész székecske is. Remélem értitek ahogy leirtam:-)))
Szóval mostanában, amikor megkóstoltatok vele valami új gyümit, akkor ebben a "székben" van közben.
A kompról én is hallottam már sok rosszat. Hogy megterheli a baba gerincét és a lábait, még idö elött. És már mások is meséltek a küszöb veszélyeiröl. Az emeletes családi ház veszélyei nem fenyegetnek itt a panelbenKépKép(sajnos). Igy csak napi 5-10 percet teszem bele és végig ott vagyok mellette.

Ágci! Izomláz? Nekem az uszitól volt izomlázam:-)))
A ruhabolt 5letet köszi, ha arra járok én is benézek. A kinyilni akaró pénztárcára egy jó 5let: kevés készpénzt kell benne tartani(max.2000Ft-ot), és a maradékot kártyán. Igy ha meg akarnál esetleg venni egy drágább ruhát, akkor készpénz hiányában nem tudodKép Ha pedig mégis nagyon kell az a babaruha, akkor amig elmész egy bankautomatához, át tudod gondolni, hogy biztosan kell-e?Kép
Persze ez csak azokban az üzletekben müködik, ahol nem lehet kártyával fizetni.
Gabó átfordulásához gratulálok, nagyon ügyike! És milyen rendes vagy, hogy egyböl meg is irtad ezt Orsinak :-)))))))))))))))))))))))))))
Mi az a szélcsö?

Orsi! Enikönek nagyon szoritok én is! Szerintem el lehet ott valami számolva! Hanga is csak 8nap múlva bújt ki a kiirás napjától, de én tudtam, hogy az elszámolás miatt. Szerintem nála is ez lehet talán.
De lehet, hogy tényleg nem akar halak lenni:-) Hanga is addig várt, mig skorpió lett. Ha egy nappal elöbb születik, akkor mérleg lenne. Szeritnem nem volt szimpi neki a mérleg jegy, dehát az anyukája is skorpió, igyhát megbeszéltük, hogy ö is az lesz.Kép
Te pedig pihenj sokat, már amennyire lehet.

Ildianyu! Azért olyan nagyon nem siet Hanga azzal a komppal, csak egy egy picit arrébb megy. Gondolkodtam is rajta, hogy direkt vagy csak véletlenül löki ilyenkor magát.
Voltatok ti is szombaton? Mi is kb.negyed 9-kor értünk oda, és akkor még tényleg csak alig voltak. Akkor tuti láttalak, persze fogalmam sincs, hogy hogyan nézhecc ki:-(

Mi voltunk vasárnap is babaúszáson. Szuper. Megkockáztatom, hogy jobb mint a szombati! 3-10 hónapos babáknak fél9-negyed10-ig van az úszás. És csoportos foglalkozás van. Benn áll az oktató a medencében, a babák az anyukák kezében és diktálja, hogy mit kell csinálni. Nagyon jó volt. Még a viz alá is meritettük Hangát. Szintén 1000Ft-ba kerül, mint a szombati.
(csak most vasárnap nem lesz a Húsvét miatt)

F.Anita! Nekünk a felébresztés jött be a legjobban. Mert ha mi igazodtunk volna az ö napirendjéhez, akkor szerintem már hajnal 3-kor feküdnénk és délben kelnénk. Egyébként Hanga is fel szokott néha ébredni éjjel, én sem tudom, hogy mire. Ö sem nyitja ki ilyenkor a szemét, csak felsir, ilyenkor egy kis simogatásra visszaalszik. Nála is elöfordul, hogy rossz éjszakája van és óránként felkel, de van olyan, hogy csak reggel ébred fel.
Én azt figyeltem meg, hogyha nem annyira fáradtan alszik el este, akkor többször felsir éjjel, de ha elég fáradt, akkor végig alszik egyhuzamban reggelig.

B.Anita! A lényeg, hogy megérkezett az e-mail. Én is szoktam ilyet csinálni, hogy várok egy levelet, aztán kiderül, hogy rossz e-mail cimet nézek.
Én ilyen "véres" sztorit a müanyag kismotorrol hallottam. Belemotorozott az ismerösünk gyereke egy vizelvezetö árokba...

SZijasztok, Lara
lara
 
 


Sziasztok!

Enikõ éjjel 1-kor írt, hogy tegnap este fél 11-kor spontán fájások ;) kezdõdtek így sétálgatnia kellett. Sokáig nem volt hír, majd ma délután jött az üzenet, hogy VÉGRE MEGSZÜLETETT A KISBABÁJA!!!!!!!! 14 órai vajúdás után megszületett Boglárka Lilla 3000 grammal és 49 centivel és gyönyörû hajas baba! Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Puszi!
Orsi
jázminmama
 
 


Lara!
A szélcsõ egynagyon vékony rugalmas kis gumicsõ az egyik végén picit kiszélesedik. Ezt a szélesebb végét kell bevezetni a babapopsiba, majd várni az eredményt Kép. Ami általában jön is rögtön "szelecske" vagy széklet formájában. Akkor jó, ha nagyon kínlódik a baba és nem sikerül sehogy kinyomnia. Nekünk is volt, használtuk is párszor.

Orsi
jázminmama
 
 


Szia Orsi!
Nagyon-nagyon örülök a hírnek, és add át szívbõl jövõ jó kívánságaimat Enikõnek és a babájának!KépKépKép
Nagyon sok boldogságot és örömteli életet, sok tejecskét kívánok nekik!
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok Lányok!

Bocs a hosszú csönd miatt de egy kicsit el voltam, ugyanis febr.17.-én 20.45kor megszületett az én pici lányom Eszter Anna 54cm 3160gr. Kértem tõletek tanácsot Dr Ugocsai ügyében már személyesen tudok véleményt nmondani SZUPER!!!!!!!!!!!!!!
Igaz ami igaaz az én pici lányom is rettenetesen ügyes volt, mert ugyan elsõ szülés volt az elsõ fájástól a kibújásig mindösszesen 3óra telt el.A szülés számomra hatalmas élmény volt ha rajtam múlna én már holnap mennék szülni a másodikat.
Nagyon jól viselkedünk csak rgy csöppet hasfájósok vagyunk ha van valakinek valami tutti ötlete a pocak fájásra arra vevõk vagyunk, a tünetek:rettentõ szeles a lány és mind a puki mind a kaki nagyon fájdalmasan távozik tõle!
Gyarapodásban tuttik vagyunk 4hét alatt hízott a lány 1kg-ot, persze csak anyatejet kap!!!!!!!!!!!

A kórházi szülészet nagyon jó volt a szülésznõk kedvesek a szülõszobák tuttik a kórtermek türhetõek és a csecsemõs nõvérek is aranyosak(persze itt is vannak kivételek de hol nincsenek).

Remélem most hogy betöltöttük az 5 hetet jobban rá fogok érni és jobban bele tudok merülni a csevegõ rejtelmeibe!

Mindenkinek minden jót
Norcsi
norcsiszeged
 
 


Sziasztok Lányok!

Szeretném a segítségeteket kérni. Új rovat készül a Babanetre, ehhez szeretnék olyan információkat gyûjteni, hogy az egyes vidéki nagyvárosokban milyen bababarát területekkel, társaságokkal, cégekkel találkoztatok. Ha van ilyen, milyen jellegû ez a szolgáltatás, esetleg cím, telefonszám is lehetne, hogy könnyebben utánuk tudjak nézni.

Az információkat az szdia@axelero.hu címre várom.

Ezer köszönet érte elõre is:

Dia
Dia
 


Szijasztok!

Enikö! EZ fantasztikus hir! Jaaaaj, nagyon örülök! Szoritottuk ám nagyon! Hát csak kibújt az a kisbaba!

Orsi! És ilyet hol lehet venni? Én úgy terveztem, hogyha ilyen gondja lenne Hangának, akkor adnék neki mondjuk sárgabarackot.

Nóra! Huuuuuu, mégegy örömhir! Gratulálok a kislányodhoz, nagyon szép neve van.
Az ismerösöm is egy hete szült. Szintén az Ugocsai volt a dokija, és pont azon a napon, mikor a barátnöm szült, éppen nem volt SzegedenKép De nem volt nagy tragédia, mert császárral született a babája.
Nagyon ügyes voltál, hogy 3 óra alatt letudtad a szülést! És úgy látom, a szopi is jól megy, csak igy tovább! Mikor Hangának fájt a hasa, elöször mi Espumisan cseppeket adtunk neki, után áttértünk a Gripe Water-ra. A GW-t egy hónapos babának már lehet adni. Nekünk nagyon bevált. Beadás után 10 perccel már aludt is mindig.

Dia! Gondolkodom...

Szijasztok, Lara
lara
 
 


Sziasztok Lányok!

Elõször is nagy-nagy örömöt és boldogságot kívánok Enikõnek!

Éjszakai felébredések...
A kisbaba idegrendszere még fejletlen. Amit nappal átél, tapasztal, azt éjszaka "rendszerezi", feldolgozza. Ha nem sikerül zökkenõmentesen, akkor sír. Ebben a korban nem fél a sötétben, a félelem nagyrészt tanult magatartás, és kb. két éves kor körül félnek a sötéttõl. (Ezt most túl hosszú lenne kifejtenem, de ha érdekel benneteket, visszatérhetünk rá.) Amit mi felnõttek aranyos kapálózásnak vélünk, az belül hatalmas munka, a mozgáskoordináció kialakulása. Próbálgatja az ügyességét, és éjszaka rendszerezi, amit tapasztalt.
Szóval a baba alvásritmusa nagyon hasonló a felnõttekéhez, csak a periodusok sokkal rövidebbek, ezért van az, hogy ha az éber fázisban felsír a baba, azt mi felnõttek úgy érzékeljük, hogy állandóan sír. Nem állandóan, csak a felnõtt alvásritmusához képest gyakrabban. Mit lehet tenni, ha felsír? Ha nincs nyitva a szeme, nagy valószínûséggel álmában sír. Fel lehet venni, de erre sok baba felébred, ami újabb konfliktusforrás, hiszen ha túl éber lesz, nem, vagy csak nehezen alszik vissza. Az álmában síró babán ezzel nem sokat segítünk. A feldolgozandó probléma marad, csak õ lesz fáradtabb.
Ha tényleg felébredt, akkor vagy annyira feszíti a "gondja", vagy szomjas, vagy melege van, stb. Én azt tapasztaltam, hogy a nagy mozgásfejlõdési kiugrások elõtt keltek gyakrabban a gyerekeim (akik nem ismernek még, három van), és ahogy átlendültek a dolgon: átfordulás, felülés, mászás, járás, stb. rendezõdtek a dolgok. Mindhárom gyerekemnél más és más jött be. A nagylányom nagyon ritkán ébredt, a fiam gyakrabban, de ha kivettem, akkor sokkal jobban sírt, így õt ágyban kellett csitítgatni. A pici lányom félálomban sírt néha, õt kivettem, szinte azonnal visszaaludt a vállamon, de volt, hogy elég volt megsimogatni. Bevallom, nálunk ez elég ritkán fordult elõ, nem volt napi probléma.
Elõfordulhat az is, hogy rossz helyen van a baba ágya. Sok ismerõsöm gyereke vált jobb alvóvá attól, hogy máshova került a baba ágya (egyiküknél most éppen a szoba közepén van...) Sokat segít, ha a szülõ meg tudja õrizni a nyugalmát, és úgy megy be megnyugtatni a gyerekét. A picik kb. egy éves korukig eszméletlen erõsen reagálnak az anyukájuk hangulatára. Remélem érthetõ voltam...

Sziasztok!

Tímea
tilles
 
 


Sziasztok!
Timi,
De jó, hogy újra benéztél!

Norcsi,
gratulálok a babádhoz. Összeszedtem néhány hasfájósság elleni dolgot:
Mi különben 6 óra körül fürdettük a kezdeti idoben, így azután evett és 8-ig
szinte el is múlt a hasfájása, éjszaka aludt.
Már egészen újszülött kortól adható Espumisan csepp, ezt a gyógyszertárban
vény nélkül lehet kapni. Érdemes a szopis teához még
plusz adni édesköményt és te idd meg. Ez az anyatejbe átkerülve, jól hat.
Ugyanilyen az oszibaracklé illetve az oszibarack befott. Csak vigyázni kell
vele, nem szabad sokat inni, enni, mert akkor aztán nem csak peluscserére
lesz szükség. Ez mivel segíti az emésztést, nem kínlódik annyira a baba.
(befottbol max. 2xfél egy nap, lébol 2x1 pohárnyi hígitva) Nagyon jó még a
hasmasszírozása (óra mutató járásával megegyezo irányba, de ezt ne csak
akkor ha fáj, mert akkor elég nehéz, hanem naponta többször). Most már itt a
jó ido, sokat segít, ha mindennap viszitek sétálni. Még jobb, ha zötyögos
úton. Mivel egy ilyen pici babát elkényeztetni nem lehet, az is nagyon jó,
ha karba veszitek és sétáltok vele. Bizony volt olyan, hogy 1 teljes órát
fel
s alá mászkáltunk. Ugyanis addig amíg szinte egész nap fekszenek és nagyon
keveset mozognak, így lehet serkenteni a bélmozgást.
Nekünk nagyon bevált a melegítopárna, de ha melegítetek sót, bebugyoláljátok
és ráfeketetitek hasra a babát, szerintem azt is fogja szeretni.
Remélem vmelyik segít és ha mégsem vigasztaljon az a tudat, hogy 1x vége lesz.
Egy másik csevegõbe bemásoltam egy csomó mindent, mit ajánlott enni a szoptatós anyukának és mit nem (Mit egyek, hogy ne fájjon a babám hasa vagy vmi ilyesmi). Van azok között egy csomó dolog, amire nem is gondolna az ember, kukkants ád oda is.
No, most szaladok, bevetem a fürdõbe addig magam, amíg a pici szunyál.

Orsi, Lara megkaptam a levelet igyekszem válaszolni.

Ez a bababarát terület jó, én is gondolkodom... De vhogy nem igazán jut eszembe semmi...! Hacsak az új troli nem, amin csak egy lépcsõfokot kell emelni a babakocsit...Kép Azért borzasztó belegondolni, nem?
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok Lányok!

No, azt hiszem, konkrétabban leírom, mire vagyunk kíváncsiak. Olyan helyeket keresünk, ahol vannak bababarát, gyerek-, családbarát szolgáltatások, úgymint: pelenkázóhelyiség, szoptatóhelyiség, gyermekmegõrzõ, gyermek WC, babamenü, stb. Vagy olyan taxistársaság, ahol annak ellenére biztosítanak gyermekülést, hogy elvileg ez nekik nincs törvényileg kötelezõvé téve.

Szóval ilyesmikre gondoltunk, nem már meglévõ bababarát helyekre, területekre, csak olyanokora, akik esetleg már elindultak ezen az úton.

A méleket még mindig szívesen fogadom.

Puszi:

Dia
Dia
 


Sziasztok!

Mielõtt végleg elmerülök megint teendõim özönében, szeretnék gratulálni Norcsinak és Enikõnek a két kicsi lányhoz! Nagyon, nagyon sok boldogságot kívánok! (Bár úgy látom, hogy már megvan...)
Hasfájás és éjszakai alvás ügyben meg olyan tanácstalan vagyok, hogy mit mondjak, mintha nem is lenne két gyerekem. A hasfájásról, sajnos, az a véleményem, hogy a gyerekek különbözõképpen és különbözõ korban fogékonyak rá, és hogy teljesen öntörvényû. Vagyis nálunk nem segített semmi. Sõt, Kristóf a csodaszerektõl (Gripe-water, Espumisan stb.) hányt. Aztán egyszercsak kinõtték. Szerencsére elég gyorsan.

Norcsi! Ugocsai szerintem is szuper volt, pedig én császárral szültem. Ezért nem is egészen értem, miért mondja (mondod) Lara, hogy mindegy volt a barátnõdnél, hogy az Ugocsai Szegeden volt-e, amikor császár lett.

Én is erõsen gondolkodom bababarát dolgokon, de eddig még nem tudtam kitalálni semmit. Azt viszont el tudnám mondani, hogy mi nem bababarát...

Na sziasztok!
Mártianyu
mártianyu
 
 


Sziasztok!

Nagyon jó dolog,hogy itt mennyire összetart a társaság és mindenki örül a másik örömének, próbál segíteni a másik baján! Csak így tovább ezzel szerintem sok-sok kismama és anyuka életét könnyítitek meg!(többek között az enyémet KÖSZÖNÖM)

Ágci és Mártianyu !
Köszönöm a hasfájás tippeket az igazság az,hogy újdonság erejével igazán csak az õszibarack hatott a többi tippen szép lassan már mi is túljutottunk.
Az éjszaka szerencsésen telt a pici lányunk viszonylagos nyugalommal aludta át az éjszakát.
Képzeld Mártianyu Esztike nem hányja ki a Gr.Wat. csak rettenetes elérni nála azt,hogy bevegye,köpköd köhög és egyébként mindent bevet csak ne kelljen megenni fúúúúúúúúúj!(pedig sokkal jobb tõle a pocikája)

Orsi!
Mivel Esztike lányom nagyon "szeles" nõ érdekelne hol lehet beszerezni ezt a szélcsövet hátha segítene a gondjainkon.

Szeretném kérni a segitségeteket egy barátnõmnek.
Febr.28.-án szült császárral és vasárnap kétségbeesve hívott "Alig van tejem"
Próbáltam megnyugtatni és ellátni tanácsokkal(2óránkénti mellretétel, sok pihenés, sok tejem van erõsítése) de azért kíváncsi vagyok van-e ezeken kívül használható tanácsotok hátha másvalakinek is lenne rá szüksége.

Mindenkinek szép napot és kellemes délutánt!!!!!


Norcsi
norcsiszeged
 
 


Norcsi,
csak pár szót:
szélcsõ a patikában kapható. mond, hogy pici babának kell. Nem drága 300-400,- forint.
Van egy csevegõ Természetes módon TEJSERKENTÉS (Itt az Anyaságon belül). Ott van 1-2 dolog. Ami nálam bejött: MADÁRTEJ (még szerencse, hogy imádom) és a Laktoherb szoptatós tea. Ez utóbbi szerintem csak az idegeimre hatott: "ha megiszom, lesz tejem...!"
A legfontosabb szerintem azonban, hogy ne stresszeljen!!!! Pihenjen amennyit csak bír, mert attól lesz igazán több teje! És sok folyadékot foggyasszon. Kép És ez tényleg így van. Nem tudom, honnan tudja hogy nincs elég teje? Az még nem baj, hogy nem tud utánna fejni, vagy nem durran szét a cicije. Szóval a legfõbb, hogy nyugodjon meg és a tejci is rendezõdik.
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Szija lányok!

Timi! Tök jó, hogy igy leirtad az éjszakás dolgot. Honnan tudod ennyire szakszerüen?

Mártianyu! Az Ugocsais dolgot úgy értettem, hogy mivel altatták a barátnömet a császár alatt, igy a szülést végigaludta. Másnap látta elöször a babáját. Ha simán szült volna, akkor talán fontosabb lett volna, hogy benn legyen az orvosa, akiben megbizik, és végig biztatja a szülés alatt, fogja a kezét, vagyis hogy ismerös arc legyen körülötte. De mivel aludt, erre nem volt szüksége. Remélem érted hogy gondoltam..
Te hogyan szültél császárral? EDA-val?

Norcsi! Szerintem a legeslegjobb tejszaporitó a gyakori szoptatás. Mikor láttam, hogy kevesebb a tejcsim, akkor óránként, kétóránkét mellre tettem Hangát. 2-3 nap múlva sokkal több tejem lett.

SZijasztok, Lara
lara
 
 


Sziasztok!

Lara, kedves, eddigi pályafutásom során kétszer tanultam fejlõdéslélektant, és három gyerek mellett nehéz elfelejteni :-)))

A Laktoherb nálunk iszonyú hasfájóssá tette Dalmát. Én nem ittam többet ezután, de rengeteg tejem volt, tejszaporításra én is a gyakoribb szoptatást használtam :-))) A két nagyobb kiskorában még a kiskörúti gyógynövényboltban összeállították kérésre a szoptatóst teát. Ha kihagyja belõle az édesköményt az ember, akkor nem lesz hasfájós a baba.
Gripe Water: nálunk Dalma kapta (a nagyok idejében még nem lehetett kapni), õ tetõtõl talpig trottyantotta össze magát tõle :-)

Ha jobb idõ lesz nem talizunk?

Tímea
tilles
 
 


Sziasztok!

Norcsi!
Örülök, hogy Eszti jobban van a Gripe Water-tõl. Ja, és szerintem is szép neve van (a múltkor elfelejtettem mondani). Abban, amit írtál, egyébként a lányomra ismerek: õ volt az, aki nem büfizett, aztán nagyon fájt a hasa, majd nagyon szeles volt, és iszonyatos rotyogassal kakilt. Egyszer (természetesen éjszaka) pelenkázás közben szabályosan "átlõtte" a kakijával a szobát. Egyébként is, szinte mindig kakilt, amikor pelenkáztuk. Ezt csak azért mondom, mert ezt ajánlgatták még nekünk akkoriban módszernek: ha kicsit tornáztatjuk, nyomogatjuk a hasa felé a lábát, az gyakran segít. Meg a lázmérõ is ilyen volt, de azt azért csak módjával használta az ember, nehogy "rászokjon" a gyerkõc. A szélcsõvel nincs ilyen gond?
Szoptatás ügyben szerintem Ágcinak van igaza: mármint, hogy az elsõ kérdés az, hogy valóban kevés teje van-e a barátnõdnek. Meg hogy mibõl gondolja, hogy kevés a teje? Mennyit hízott a babája az elmúlt egy hónapban? Én Kristóffal éreztem úgy, hogy szinte nincs tejem, de - mint késõbb kiderült - azért, mert mindent megevett. Húúú! Most visszajönnek ezek a szoptatós emlékek, és egyrészt úgy hiányzik, másrészt visszaemlékszem, hogy bennem mindig ott motoszkált a félsz, hogy elég a tejem vagy nem elég? Most jóllakott vagy nem? Eleget evett vagy nem? Miért sír? Keveset evett vagy sokat evett? De lehet, hogy nálam ez csak azért volt, mert egyik gyerekem sem volt olyan jóevõ, pufi baba, és én azt gondoltam miattam van. Aztán, amikor fujjogtak a gyümölcsre, zöldségre is, megnyugodtam. Lara, Ágci! Ti már jó régen szoptattok; soha nem inogtok meg magatokban? Én nagyon együttérzek azokkal, akik aggódnak a tejük miatt: azt a legnehezebb betartani, hogy ne idegeskedjen az ember, nem?

Éjszaka átalvása:
Mondjátok csak, mi (felnõttek) mindig átalusszuk az éjszakákat??? (Már, amikor nem szoptatunk) Mert az én férjem, pl. nagyon rossz alvó, és amióta ismerem gyakran elõfordul, hogy éjszaka felkel, olvas, TV-t néz, mosogat, bosszankodik stb. Csak arra akarok kilyukadni, hogy szerintem ez is lehet adottság (mint ahogy a gyerekeinken is látszik, hogy a kisfiam örökölte az apukája nyugtalan alvásstílusát), csak felnõttkorunkra megtanuljuk (többé-kevésbé) kezelni. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem kell vele törõdni, ha a babus felkel éjszaka, csak azt, hogy nagyon különbözõk vagyunk, és biztos van, akinek nem csak azt kell megtanulnia, hogy mikor van éjszaka (mikor kell aludni), hanem azt is, hogy hogyan altassa vissza magát, ha már olyan gyakran felébred. És van akinek bizony ez sokáig tart. Sokszor nem nagyon tudunk mit tenni, csak várni, és elviselni - mint pl. ma éjszaka, amikor Kristóf kb. 4 órát nyöszörgött és ordított felváltva (a karunkban). De most szerintem beteg lesz, az a baj.

Lara!
Nekem is altatásban voltak a császárjaim, mégsem gondolom, hogy mindegy volt, ki az orvos. Fõleg a kisfiamnál volt zûrös a helyzet: mivel nem elõre eldöntött császármetszésrõl volt szó, élesben, szülõszobán kellett dönteni, hogy kibírjuk-e, kibírja-e Kristóf a szülést. Én kb. 2 órát vajúdtam úgy, hogy a fájások között Kristóf szívhangjai 160-ról 80-90-re estek vissza. Abszolut nem volt mindegy, hogy hogy viselkedik az orvos ilyen helyzetben. Meg azért a mûtõ is nagy élmény ám... Szerintem ilyenkor egy-egy mondat is nagyon sokat számít. Például összehasonlíthatatlanul kedvesebb, normálisabb aneszteziológust fogtam ki a második császárnál, mint az elsõnél, és az nagyon jó volt. Egyébként kíváncsi lennék egy EDA-s császárra, bár arról is hallottam jót is, rosszat is.

Hát jó éjszakát mindenkinek (babáknak és mamáknak), reménykedjünk, hogy a nyuszival lassan jön a tavasz is!

Mártianyu
mártianyu
 
 


Sziasztok!

Amikor a klinikán voltam, az egyik szobatársam EDA-s császárral szült. Mondta, hogy az nagyon jó volt, hogy mikor kivették a kislányát, rögtön láthatta. De végig mindent hallott, meg a "cuppogást" is, ahogy ugye motosztak benne, ahogy kivették stb. Bocsi, a horrorét!Kép De õ nem bánta, hogy nem altatták el.

A szoptatással kapcsolatban:
szerencsére elég nyugis típus vagyok, így nem sokat zavargatom magam a szopik miatt. Igazából úgy vagyok vele, hogy szoptatom amíg tudom. 4-én lesz 4 hónapos, mostmár akár mást is ehet majd (kicsi mennyiségben), ha vmi baj történne. Meg szép lassan össze is gyûlt a tejci a mélyhûtõben, az is kitart egy darabig. Mivel mi úgy indultunk neki az egésznek, hogy meg sem tudom milyen az a szoptatás, minden hétnek örülök, ami még mindig azzal telik. Szóval most már nem izgatom magam rajta. No, azért én sem voltam mindig ilyen nyugodt, fõleg mikor beállt a kereslet-kínálat, és már nem akarta lepattintani a gombokat a blúzomról a feszülõ cicim. De mivel nem igazán láttam változást Cumin (nyûgös vagy ilyesmi), megnyugodtam, aztán ment tovább az élet. Néha azért elõveszem a szoptatós teát, lehúzok egy bögrével, a magam megnyugtatására, aztán kész...
Nem lenne kedvetek május 1-jén találkozni egy olyan igazi majális hangulatban? Vinnénk a babucikat, pletyóznánk, apukák fociznának egyet meg ilyenek? Tavaly kinn voltunk újszegeden a parkban, akkor még csak kettecskén, nagyon jó volt. Most lehetne családi program. (persze, ha jó idõ lesz)
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Szijasztok!

Timi! Mondjuk 3gyerköc mellett tényleg belejön az emberKép

Mártianyu! Jaj, félre ne érts, én nem akarok senkivel vitatkozni a saját orvos kérdésén, persze, hogy az a legjobb, a legmegnyugtatóbb, ha végig ö van az emberrel. Én nem császárral szültem, nem is tudhatom, hogy az milyen, ezt csak gondoltam, de ezek szerint akkor rosszul hittem. A barátnömet szinte azonnal elaltatták, igy nem volt fájdalmas vajúdás, szivhangproblémák, stb. azonnal eldöntötték az orvosok, hogy nem engedik hüvelyi úton szülni. Annyi volt, hogy elaludt, aztán este felébredt és másnap reggel hozták a babát. Ebböl következtettem arra amit irtam, de akkor rosszul gondoltamKép
Szoptatással kapcsolatban, dehogynem voltak megingások! Én folyamatosan azon stresszeltem, hogy elég-e a tejcsim, mert Hanga is hosszabb mint pufibb. Mostanában jobb, mert napközben szopi után megkinálom gyümivel, és van olyan, hogy nem fogadja el, akkor tudom, hogy eleget evett, de ha elfogadja, akkor még éhes maradt. De legalább tudom, hogy mindig tele van a pocakja. A 4.hónapig nem kináltam mással, és addig folyamatosan tiszta ideg voltam, hogy vajon elég-e neki a tejecske, állandóan méregettem.

Ágci! A májusi találka nagyon jó 5let!

SZijasztok, Lara
lara
 
 


Helló Mindenki !

Köszönöm mindenkinek az építõ jellegü hozzászólásokat mind a tejci mind a hasikófájással kapcsolatban!

Tejci:ma voltam a barátnõmnél mintha több lenne a teje õ mondta de ezzel párhuzamosan a 2óránkénti szoptatás óta nagyon hasfájós lett a törpe. mondtam : "Na ja valamit valamiért!" Sokkal nem lett lelkesebb vajon miért?!

Ágci!
Nemtom mikor vettél utoljára szélcsövet de a mai ára az orvosimûszerboltban(ugyanis patikából 3db-ból elhajtottak oda) kapaszkodjatok meg 970Ft, én is majdnem rohamot kaptam semmi gond csak használjon.
Egy csöpke gondom van a használatával mert most kipróbáltam és egy pici kakival kevert pukin kívül nem bírtam mást "kihúzni" a lányból. Lehet,hogy én csinálom rosszul aki profi ebben a dologban kérem ossza meg velem a titkot!

A találka nagyon jó ötlet érdemes lenne összehozni nekem szimpatikus a liget mint ötlet de elfogult vagyok mert mindössze 300m-re lakom tõle így ez rettentõ kényelmes lenne.

Azért ha lehetséges hamarabbis találkozhatnánk ha van kedvetek.

Jó éjt mindenkinek Norcsi
norcsisze (norcsisze)
 


Sziasztok!

A találkozó szerintem is jó ötlet, de én is úgy gondolom, hogy jobb lenne egy korábbi idõpont. Nekem a máj.1. nem szimpi a nagy tömeg miatt. A helyszín szerintem is OKÉ,(mi is közel lakunk a ligethez).

Szoptatás:
Én is úgy gondolom, hogy az embernek a fejében kell eldönteni, hogy akar-e szoptatni, és aztán minden megy magától. Nálam legalábbis így volt. Én nem méregettem a kisfiamat, igaz volt mérlegünk, de sosem tudtuk normálisan megmérni rajta, ezért egy hét után visszavittük a kölcsönzõbe.
A 4. hónap tájékán állt be nálunk a kereslet-kínálat, ekkortól már nem tudtam fejni. Bevallom õszintén egy kicsit megijedtem hogy nincs elég tejem, de ez kb. 1 napig tartott. Belevetettem magamat mindenféle szoptatással foglalkozó könyvbe, újságcikkbe, és megnyugodtam. Nem hagytam magam elbizonytalanítani.
Volt olyan, hogy panaszkodtam a védõnõnek, az átalvatlan éjszakák miatt, erre õ tápszert akart felíratni, mert biztos azért nem alszik Benedek, mert kevés a tejem, és nem is gyarapodik "megfelelõ ütemben" (fél évesen 6 kg volt, nem egy óriásbébi, de õ a mai napig ilyen alkat, sokat eszik, de szerencsére nem látszik meg rajta). Na, köszi a jó tippet, nem ezt vártam, gondoltam magamban. Ez után került a kezembe az Aludj jól gyermekem címû könyv. Ez nálunk nagyon bevált, de errõl már korábban írtam. A szopásról még annyit, hogy Beni 22 hónapos koráig szopott, de ez biztos nem így alakul, ha annak idején a védõnõre hallgatok...

Orsi!
Nem írtad meg, hogy hol voltál 3D-s uh-on, és hány hetesen. Félek hogy lassan kicsúszunk az idõbõl, túl nagy lesz a baba.
Enikõ kapott valamilyen fájdalomcsillapítást a szülés alatt? Bent volt vele valaki a szüléskor? Érdekelnének a részletek...

Nóra, Enikõ!
Gratulálok a lányokhoz!

Kép

Kép

Kép
banita
 
 


Sziasztok!
most csak nagyon rövid leszek:
BAnita,
Orsiék Kecskeméten voltak, én ajánlottam nekik, mert nekünk is nagyon jó tapasztalatink voltak. Egészen a terhesség végéig lehet menni.
A telcsi szám: 76/509-443
Egy kis érdekesség: a 33. héten voltunk itt, kérdeztem mekkora lesz kb. a bébi, ha megszületik. (addig mindenki azt mondta, hogy húúú de nagy lesz) A doki azt mondta, hogy ez egy teljesen átlagos súlyú 3400 gr-os baba lesz. A kisfiam születési súlya 3440 gr lett!
Szia:
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Visszatértünk a túlsó csücsökbõl, és örömmel látom, hogy újabb jótanácsok várnak rám éjszakázás-ügyben... Köszönöm mindenkinek, szûrögetem az ötleteket, majd beszámolok az eredményekrõl!

Norcsi, Enikõ!
Én is nagyon-nagyon gratulálok, sok örömötök teljen a lánykákban!

Ami a szoptatást illeti, nekem a 3. hónapig nem voltak gondjaim, akkor viszont bizonyos jelek miatt (amik nem biztos, hogy az apadás jelei voltak), görcsölni kezdtem, és ezt a tanácsadáson alá is támasztották, mert Marcicsek súlygyarapodása 1-2 hétre megállt. Azonnal kiegészítõ tápszerezést rendeltek el, persze. No, ennek nem kellett volna bedõlnöm, hiszen a babák gyarapodása pont ez idõ tájt szokott stagnálni. Mindenesetre minden praktikát bevetettem, hogy a kizárólagos szopizásra visszatérhessünk, és sikerült is! A Laktoherb-nek szerintem is inkább pszichikai hatása van, ami viszont nagyon fontos, az az éjszakai szopizás - már ameddig bírjuk... Marci már 8 hónapos, de a fõ eledel még mindig a tejecske.

A találka tök jó ötlet!

Anita
fanita
 
 


Sziasztok!
Kicsit lemaradtam, most igyekszem pótolni! Bár már sokan megelõztek a válaszokkal.

Én szélcsövet nem kaptam patikában (pedig többet végigjártam), csak az orvosi-mûszer boltban a (a Kárászról lekanyarodsz a Kígyó gyógyszertárnál jobbra és srégen a sarkon van, nem jut eszembe hirtelen az utca neve), és én tavaly vettem, akkor 800 Ft volt. Csak akkor jó használni, ha valóban látjátok, hogy erõlködik nagyon, és nem megy. Felhelyezni, egy kicsit mozgatni, közben a lábikóját is tornáztathatod. Ja és még egy! Sokan ellene vannak a glicerines kúpnak, de szerintem nagyon jó. Van kifejezetten babáknak való, de nem muszáj az egészet feltenni, csak a felét. Aztán várni tíz percet, vagy még annyit sem és máris jöhet a peluscsere Kép. Egyébként a nagymamáink is ezt csinálták csak õk szappandarabot formáztak kúp alakúra, megkönnyítve ezzel a dolgok kicsúszását Kép. Mi egy hétig használtuk azonos idõpontban, aztán valahogy ehhez hozzászokott ehhez a rendhez kúp nélkül. A mai napig ugyanabban az idõben rakja teli a pelust Kép Kép. A fentebb említett hascsikarás elleni szereket, mi kipróbáltuk, de nem jött be. A gyümilé is csak egy-két alkalommal. Ráadásul, ha kicsi, akkor azt még nem is adhatsz neki.

Norcsi! Gratulálok a babókádhoz! Nagyon jó, hogy ilyen jó élményként maradt meg a szülés! Hajrá fel hamarost a következõre Kép Kép!

B.Anita! Ágci már megelõzött, valóban Kecskeméten voltam a 3D-s UH-n. Én voltam egyszer 12 hetesen és egyszer 20 hetesen. Ha meg merném kockáztatni az odautazást és zötykölõdést (tudod, nekem elvileg feküdnöm kellene), akkor elmennék 30 hetesen is. Akkor állítólag nagyon jól látszik az arcocskájuk. Úgyhogy még semmirõl sem vagy lekésve! Én már nem megyek, de én kb. 2 és fél hónap múlva úgyis találkozok vele "személyesen". Az e-mail címedre küldök ma egy szuper UH képet a pocaklakómról ami ott készült.

Dia! Szerintem Szeged nem valami Bababarát. Sem az áruházait, sem az éttermeit stb. tekintve. A Bababarát emblémát én még sehol sem láttam kirakva, pedig mindig nézem. Szerintetek lányok?

Mi sokszor voltunk Jázminnal étteremben sokfelé, és volt ahonnan majdnem kinéztek bennünket az alkalmazottak Kép. Pedig Jázmin jó baba, soha nem sírt, nem nyafogott. A Zorba étterem volt eddig a legjobb, ott átvittek minket egy különterembe, hogy a babó ne szívja a cigarettafüstöt. Kaptunk szívószálat, játszottak is vele, egyszóval aranyosak voltak. Ráadásul a kaja is finom.

Enikõék már tegnap hazamehettek, holnap hívom õket, hogy hogy is megy az otthonlét. B.Anita! Az anyukája volt benn vele, és kapott epidurált. Bõvebben majd leírja õ, mert bár elmesélte én nem tudom úgy visszaadni a történetet.

Ha összejön egy találkozó idõpont én is szívesen elmennék, csak szóljatok jó elõre, hogy Deszkrõl valahogy odajussunk. Valaki küldjön nekem egy emilt a 3926855@westel900.net
címre, az erre érkezõ üzenetet jelzi a mobilom és rögtön el tudom olvasni. Vagy Ágci küldj egy SMS-t! Csak még május vége elõtt legyen, ha lehet, mert akkor még egyben leszek a legkisebb bébivel. Az Ágci által ajánlott május 1-je is príma idõpont, legalább a papák is jönnének. Jázmin biztos örülne nagyon a babatársaságnak! Vinnénk ki plédeket, üdítõt, rágcsálnivalót, a szopi ugye meg kéznél van Kép.

Ildianyu! Köszi a képet, én is küldtem, remélem megérkezett!

F. Anita! Írtad, hogy költözködni akartok. Egy kész házat akartok venni, vagy esetleg építkeznétek? Most vannak mindenféle jó kis hitelek mindkét variációra. Deszket csak ajánlani tudom, nagyon aranyos, családias kis hely. Hogy csak a kismamáknak és kisbabásoknak szóló bulikat említsem: szerveznek kismamatornát, babamasszázst, baba-mama klubot és még sorolhatnám. Az anyatej világnapján is volt összejövetel, kaptunk sütit, üdítõt, meglepit, és sok-sok dicsérõ szót. Minden év végén tartanak egy ünnepséget az az évben született babáknak. A védõnõ tündéri, egyszóval én nagyon örülök hogy ide sodort minket a sors Szegedrõl. Pedig elõször nagyon nem akartam falura költözni. Most viszont látom az elõnyeit a nagy háznak, hatalmas kertnek, ahová nemsokára egy homokozó és egy hinta is beköltözik hamarosan. Nyáron szinte egész nap kinn vagyunk, grillen sütögetünk, napozunk, játszunk. Nagyon jó!

Hát, látom ma én is bõ lére eresztettem a mondanivalóm, be is fejezem a fecsegést!
Szép napot mindenkinek!

Orsi
jázminmama
 
 


Sziasztok Lányok!

Segítsetek légyszi! Úgy tûnik kénytelen leszek orvost váltani, mert a dokimnak elég komoly egészségügyi problémái vannak. Én szívem szerint egy klinikás dokihoz mennék, akinek a problémásabb esetek a specialitása. Már ez a 12. ciklus amikor nem akar összejönni a baba, és a leletekbõl úgy túnik alacsony a progreszteronom. Ezen kívül nem tudom milyen gondok vannak még ha vannak, mert még nem nézték. Tudnátok ajánlani valakit? Én sajna nem ismerek senkit.

Köszi,
Edelweiss
edelweiss
 
 


Sziasztok!

Már megint én vagyok Kép , látszik, hogy ilyenkor itthon van a férjem és játszik Jázminnal. Van idõm a gép elé ülni!
Edelweiss! Nekem klinikás ugyan az orvosom, de a te esetedben azt hiszem nem õ lenne a megfelelõ ember (elég fiatalka, csupán 30 éves). Persze biztos jó orvos, csak szerintem az ilyen ügyekben jobb ha egy idõsebb sokat látott dokit választasz. Esetleg a prof? Lányok szült valaki nála?

Segítsetek rajtam!!! Már kb. 3 hete enyhe nátha kerített a hatalmába, de az utóbbi két napban teljesen ledöntött a lábamról Kép. A szemem egyfolytában könnyben úszik, az orrom csak folyik-folyik folyik megállás nélkül. Azt, hogy hányat tudok tüsszenteni egyszerre már nem is számoltam Kép . Szóval teljesen kész vagyok. Tegnap óta már a második százas papírzsepit fújom el. Az orrom már nem is orr, hanem egy nagy buci Kép. Tudtok valami gyorssegélyt? A gyógyszerek (forró italok), most nem jöhetnek számításba, mert a babó ugye a pocakomban lapul. Iszom a mézes citromos forró teát ezerrel, de teljesen hatástalanul. Míg Jázmint vártam, nem voltam beteg egyszer sem, ezért vagyok ilyen tanácstalan.

Köszi!
Orsi
jázminmama
 
 


Sziasztok!

Orsi!
Csak egy nyúlfarkincányira futja az erõmbõl-idõmbõl: egyszer egy természetgyógyásztól hallottam, hogy reggelente, ill. rendszeresen ki kell öblíteni az orrot jó meleg vízzel (vagyis felszipákolni felváltva a két orrüregbe). Ez elsõsorban preventív módszer, állítólag tök jól edzi az orr nyálkahártyáját, de ha már itt a nátha, is segíthet. Én többször is kipróbáltam, és ha nem valami súlyos fertõzés tünete (és nálad remélhetõleg nem az), akkor szerintem mûködik.
Kipróbálni biztosan érdemes, de az lenne a legjobb, hogy amikor olvasod az üzenetemet, már nem lenne rá szükség. Jobbulást, vigyázz magatokra!
(Köszi a Deszk infót, azóta már léptünk ingatlanügyben, de errõl majd legközelebb!)

Sziasztok!
Anita
fanita
 
 


Sziasztok!
Most csak néhány szót:
mi jól vagyunk, Gabó nagyon jól érzi magát. Sokat mosolyog, fújja a buborékokat és próbál hozzá brrr-gni. Nagyon édi'.

Edelweiss,
én nem hozzá járok, de a védõnénim a Molnár G. Bélát ajánlotta. Õ volt a vezetõje a központnak, de így nem vezethetett szüléseket, és ezért jött el, állítólag. De szakmailag nagyon jó. Ha gondolod elõkeresem a telcsi számát. Délután megyek a dokimhoz, ott is megkérdezem a védõnénit, hátha tud ajánlani vkit.
Most rohanok, még jövök.
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Ágci
Köszi szépen, engem most minden ötlet érdekel. Kép

Puszi,
Edelweiss
edelweiss
 
 


Sziasztok!

Köszi Anita az ötletet, kipróbálom. A helyzet sajnos nem javult, most már a torkom is fáj és egyre rosszabbul vagyok. Az a vicc, hogy 2 hete a párom volt beteg, a múlt héten pedig Jázmin, õket pár nap alatt kikúráltam, magamat meg nem sikerül.
Edelweiss! Ágci által említett doki tényleg jó, bár azt nem tudtam, hogy mivel foglalkozott elõtte. Én voltam nála egyszer, nagyon kedves volt és alaposan megvizsgált. Ez még a doki-keresõs idõszakomban volt. Engem a nevében lévõ habil (Dr. habil Molnár G. Bála) riasztott el Kép, hogy eme titulust biztos jól meg kell fizetni. Persze, lehet, hogy tévedek, nem tudom mennyi a tarifa nála. Nekem volt egy névjegykártyám tõle, az elõbb felforgattam a lakást, de sehol sem lelem. Pedig nagyon korrekt kis kártya volt, a lakáscíme sõt még az emilje is rajta volt. Majd még keresgélem.

Puszi!
Beteges Orsi
jázminmama
 
 


Sziasztok!

Orsi!
Köszi szépen az e-mailt, és a képeket. Nagyon cuki a kislányod! Én is küldök majd képeket ahogy ígértem, de szerintem csak a jövõ héten, mert itthonról sajnos nem tudok. A 3D-s uh kép is nagyon szuper, én is biztos elmegyek Kecskemétre, de nem most (építkezés kellõs közepén vagyunk), hanem majd úgy a 28-30.hét környékén.
A megfázásodra én homeopátiás készítményeket javasolnék, ezeket kismamák, csecsemõk is szedhetik, nincs semmiféle káros mellékhatása.Növényi, ásványi és állati eredetû anyagok kis mennyiségét használják föl a test saját védekezõrendszerének stimulálására. (Homeopátiás készítményeket Szegeden csak a Sas Patikában árulnak.) Mi csak ezeket használjuk.Még az is az elõnye ezeknek a készítményeknek, hogy a gyerekeknek könnyû beadni (szopogatni kell, nem vízzel kell bevenni!), mivel édes, és nincs rossz íze.Ja, és nem egy utolsó szempont, hogy viszonylag olcsók ( pár száz Ft körül árulják kiszereléstõl függõen).
Mivel konkrétan nem ismerem a tüneteidet, leírok pár szert, amit meghûléskor szoktak alkalmazni :
CORYZALIA -meghûlés elleni szer(ÓRÁNKÉNT ELSZOPOGATNI 1 TABLETTÁT, a javulás mértékének megfelelõen ritkítani kell a szedést)
HOMEOVOX (gégefertõzéskor, rekedtségkor)
HOMEOGENE 9 (garat-és gégehurut, torokgyulladás, torokfájás)
STODAL szirup (köhögéskor)
OSCILLOCOCCINUM (meghûlés, influenza)
ALIUM CEPA 5CH (ez apró bogyó ebbõl 5 db-ot naponta 2-3 alkalommal, javulás esetén csökkenteni )

Szerintem a Coryzaliat, vagy az Oscillococcinumot kéne megpróbálnod.Sok sikert! Mielõbbi gyógyulást!

Ha valakit bõvebben érdekel ez a téma, tudok segíteni.Van egy listám is a környékbeli homeopátiás orvosokról.
Sziasztok: Anita

Kép

Kép

Kép
banita
 
 


Orsi
Köszi szépen. Engem egyre jobban érdekel ez a dokibácsi. Az Anyukám is csak jót mondott róla, de õ már vagy 10 éve volt nála. Kép

Puszi,
Edelweiss
edelweiss
 
 


Szia Edelweiss!
Írtam neked e-mail-t megkaptad?
Ágci

Kép
Ágci
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: