Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Enyem kolok mallas 9 honapos, te jo eg!
Kemenyen aldogalos maszos manocska, hisztikriszti ezerrel. Pl. a 11 honapos Bence nagy hangjatol mindig elsirja magat Kép A kis nebancsvirag Kép

szinten most alszik. szinten nem sokat.

Giti: hetvege lesz jo nekik is, de nem a mostani, mert most mennek valahova. De folyamatban van.

cijasztok
M
martina
 


Martina!
A tavaszi rucikat meghoztam. Ird meg nektek mikor jó (emailben, mert itt nem mindig vagyok: gitike@freemail.hu) és hogy pontosan mekkora méreteket vigyek és fiú vagy lány.
Oksi?
Köszi:Giti
Giti
 


Sziasztok!
A Tamariska domb tetején lévõ ovit nem zárták be, él és virul. Nagyon jó ovi, mi is odajárunk. Fenyves Óvodának hívják, nem lehet eltéveszteni, mert csak egy ovi van a dombon! Ajánlom mindenkinek! Messze a zajtól és a forgalomtól, az ovonénik is nagyon aranyosak.
Édesanya
É
 

 
 

Édesanya!

Köszi az infót. Sajna nekünk eléggé kiesik. Jó lenne ha valaki tudna valami infót adni más ovikról is. Igaz májusban van a beiratás,de szeretnék felkészülni, természetesen körbe is nézünk,de jó lenne tapasztalatokat is hallani.

Martina!
Szervezd le valamelyik hétvégét. Nekem a mostani nem jó,de a következõ mehetne. FEbr. vége. Ha nektek is jó.

Na egyelõre ennyi.
Sziasztok:Giti
Giti
 


Sziasztok Lányok!
Nagyon sajnálom hogy augusztus óta nem tudtam jelentkezni. Akkor épp halódott a topic, most meg hogy megy, nem férek hozzá a nethez. Csak a jó édes anyámnál tudok leülni elé, (átlag félévente, mint a mellékelt ábra mutatja) de remélem márciustól már otthon is lesz újra gépünk. Szeretnék rendszeres látogatója lenni ennek a topicnak.
November 5-én megszületett Lóránt Bars nevû fiúnk, meglehetõsen átlagos méretekkel (3400g, 51cm). Mostanra vasgyúróvá cseperedett. 3 hónapos kora óta 80-as göncöket hord. Bár kicsit nagy, de a 74-es meg nem megy rá. Most 7kg.
És gyönyörû és okos és aranyos...
Ami nagy boldogság még, hogy a nõvérével való kapcsolata álomszerû. Imádják egymást. Zsófi egyáltalán nem féltékeny, ölelgeti, puszilgatja, annyira jó!
Mi is megjártuk a magunk kálváriáját az ovival kapcsolatban. Nagy lelkesedéssel beirattam nyáron az Árpád u.-i kézmûves oviba. Elõször is szeptemberben derült ki, hogy abban az oviban csak vegyes csoportok vannak, én pedig kiscsoportba irattam a lányomat, de az óvodavezetõ nem szólt nyáron hogy nem lesz kicsoport. Az óvónõk türelmetlenek, figyelmetlenek, intoleránsak voltak és a gyerekkel sem törõdtek, nem hogy a lelkével. Az akkor éppen három éves gyerekem például egyedül kellett volna kitörölje a fenekét. Többször volt rá példa, hogy be volt gyulladva a feneke, mert "az óvó néni erre nem ért rá"! Az öltözõ és a mosdó már hétfõn úgy nézett ki, mint a trágyadomb. A csoportjukba csak 3 kiscsoportos korú gyerek járt Zsófival együtt. A többi gyerek egyáltalán nem foglalkozott vele, megvolt a maguk összeszokott köre. Annyira sajnáltam és persze Zsófi utálta is. Minden nap sírt. Aztán két hétig beteg volt és úgy döntöttem, kiiratom onnan. Nagyon szerettem volna találni egy jó ovit, mert imádja a gyerekeket és látom rajta, hogy szüksége van a gyerek társaságra. Szerencsére anyám barátnõje ezeket hallva azt mondta, menjünk el megnézni az Erdõsor u.-i ovit. Hajlottam rá hogy higgyek neki, mert logopédus a kerületben és járja végig az ovikat, sulikat, úgyhogy elmentünk.
Mit mondjak, szupercsúcs. Idén egy kiscsoport indult (van egy vegyes csoport is) és mikor bementünk, az óvó néni kedvesen, mosolyogva fogadott minket, rögtön megtalálta a hangot a gyerekkel és a lányom 2 perc után azt mondta, hogy ide jöjjünk még sokat. Beirattam. Ma 4 hónapja hogy oda járunk és Zsófi imádja. Tényleg csak jót tudok mondani róla. Az óvónénik tündérek, az ovi nagyon szép, igényes, tiszta, a szülõk és a gyerekek helyesek, az egész olyan, mint egy nagy család. Ez egyébként természtevédõ ovi, ami az óvoda nevelési programjában is megmutatkozik (nem kamu, tényleg csinálják). Az udvar is nagy és tiszta, az épület egyik folyosólyán pedig állatok vannak. Pl. Halak, papagájok, degu. Ha valakit érdekel az ovi bõvebben vagy konkrétabban, szívesen írok majd róla, csak félek hogy sok lesz belõlem mostmár. Lehet hogy csak nekünk voltak ennyire rossz tapasztalataink az Árpád u.-i ovival és biztosan vannak olyanok, akik szeretik és szeretnek oda járni, mi így jártunk. Azt sem kétlem hogy az Erdõsor u.-i sem felel meg mindenkinek, de nekünk nagyon bejött.
Ne haragudjatok amiért ennyit írtam, de megpróbáltam összesûríteni a dolgot, mert ki tudja mikor jutok ide legközelebb. Szeretnék mihamarabb és nagyon remélem hogy márciustól tényleg lesz újra gépünk. Addig is mindenkinek minden jót!
Üdv: Owlet
owlet
 
 


Sziasztok Lányok!

Szinte el sem hiszem, hogy ilyen sokan összejöttünk.
Most én is kimaradtam pár hétig szgép csere miatt, s most meglepve láttam, milyen sokat írtatok.
Az én kisfiam, Krisztián Bence, márciusban lesz 1 éves. Még egyedül nem megy, csak kapaszkodva, viszont mászik ezerrel és jópár szót kimond már. Kedvenc tevékenysége a mesekönyv nézegetés, pakolászás, építgetés, de méginkább a "rombolgatás". Úgy néz ki, hogy jövõ januártól megyek vissza dolgozni, úgyhogy engem is érint a bölcsi kérdés.

Owlet! Arról az Erdõsor u-i oviról írtál, ahol a Mikkamakka is van? Kivülrõl nekem is nagyon szimpatikus, tényleg szép nagy udvara van. Elég sok épületbõl áll, csak oviként mûködik, vagy van bölcsi része is?

Tünde! Úszás van hétvégén is, különbözõ idõpontban különbözõ csoportok részére. Szerintem hívd fel az úszás oktatás vezetõjét, vele lehet egyeztetni idõpontot: Ruzsonyi Ági, Tel: 20-923-2488, 319-3231/404.

Martina! Akkor mi elég közel lakunk egymáshoz. Õsszel párszor sétálgattunk felétek, van arrafelé egy közért és egy zöldséges is, ugye? Ti merre szoktatok egyébként sétálni?

Giti! Te hogy tudod, csak szeptembertõl lehet elkezdeni a bölcsit, vagy év közben is be lehet kapcsolódni? Egyébként igazad volt, hogy tartsunk ki, csak összejött egy kis csepeli csapat is.

Sziasztok!
P
pannus
 
 


Sziasztok!

Owlet!De örülök, hogy megosztottad az ovis tapasztalatokat velünk. Az Erdõsor utcai az melyik ovi? Segitsetek légyszi!
azt hiszem sejtem, de nem vagyok benne biztos.

Panka!A bölcsibe évközben is be lehet iratni, én úgy tudom ill. egy ismerõsöm fia is januárban ment. Persze gondolom ez függ attól, hogy van-e még hely. Szerintem eltte nem árt majd érdekllõdnöd pontosan.

De jó tényleg, hogy összegyûltünk ennyien és jó lenne, ha maradnánk is és mindenfélét megbeszélnénk!

Most ennyi, sziasztok:Giti
Giti
 


Sziasztok!

Giti! Az Erdõsor utcai ovi az Erdõsor és a Festõ utca sarkán van (2 ovi is van egymás mellett), a 159-es busz jár arra. Ez a Cirmos ill. Puli sétány környéke.

Üdv.: P.
pannus
 
 


Panka!
Az a fehér keritéses ovi? Ahogy a lakótelep elejére kanyarodik a busz?
Errõl jó lenne vmit tudni, mert végülis nincs nagyon messze, busszal kb. 10 percecske.

Szóval, ha Owlett erre jár, akkor irjon még az ovikról.

Én meg szivesen irok a bölcsis tapasztalatainkról.

Helló:Giti
Giti
 


Szia Giti!
Igen, fehér kerítés, rózsaszín épület és ott kanyarodik vissza a busz. Mi voltunk ott játéktárban, nagyon jó volt, de õrület milyen agresszív gyerekek vannak. A bölcsiben mi ezzel a helyzet?
Egyébként szerintem tõletek a fenyves ovi sincs túl messze(52-sel pár megálló + kicsi séta).

P.
pannus
 
 


Panka!

A bölcsiben is vannak sajnos agressziv gyerekek, bár szerencsére a mi csoportunkban nemigen van ilyen. Bár annyira konkrétumot nem tudok, mert reggel hozzuk, délután visszük a bölcsibõl és sajnos! nem tudom megkukkolni egy napját sem, pedig néha nagyon szeretném.
Nálunk eléggé úgy tûnik,hogy az egyik gondozónõ kivételezik egyesekkel, másokkal pedig nem és büntet is. Az én fiamtól pl. elvette a mackóját, ami nélkül õ soha egy tapodtat sem megy és ezzel sosem büntetjük és kirakta az ablakba. Aztán megkértük, hogy ezt ne tegye még egyszer.
Aztán a másik alkalommal meg (legalábbis a kisfiam ezt mondja) rávert a sejhajára. Õ pedig ilyet nem talál ki. Dehát tanácstalanok vagyunk,hogy mit tegyünk.Hál Istennek már nincs sok hátra a bölcsibõl, mert nem nagyon szeret oda járni. :-((

Na egyelõre ennyi. Helló-halló:Giti
Giti
 


Lányok!
Hol vagytok??
Giti
Giti
 


Olle anyukakok!

Itt a tavasz! Lassan lehet jatszoterezni. a 10 es a 13 honaposok imadnak hintazni...
Es Tofi vegulis meg csak egyszer esett ki a hintabol...
Na jo, ropteben elkaptam ;)

puszmakok!
martina
 


Sziasztok!

Csak én és Martina? És a többiek?
Giti
Giti
 


Sziasztok!
Én is csepeli vagyok, csak ritkán járok erre.
Szept-tõl úgy néz ki bölcsibe kell menjünk. Szerintetek milyen a sétálónál lévõ. Állítólag csak az fogad piciket (1 éves lesz)?

Pusz
dec8 (és a 6 hónapos Hanna)
dec8
 
 


dec8!
Mi is oda megyunk, es nekunk kifejezetten ajanlottak!
lehet hogy csop. tarsak lesznek a manok?
Azt a tippet kaptam, hogy majus korul el kell menni a kozpontba jelentkezni, hogy tuti legyen hely. (ez a rakoczi-n van)
es ott kell mondani hogy melyik intezmenybe szeretnetek menni. Mi nemcsak azt mondjuk, hanem a szomszedasszony nevet is, mert szeretnem ha hozza kerulne a Manocska.
Es ha a Zsoka kicsiket kap, akkor erre van is esely ;)

pusz
m.
martina
 


Sziasztok!

Én is azt hallottam egy ismerõsömtõl, hogy a sétálói bölcsi nagyon jó és a gyerekek is szeretnek oda járni.
Ti hallottatok valami konkrétabbat is róla, esetleg láttátok belülrõl is?

P.
pannus
 
 


Én voltam ott, de nem engedték megnézni. Beiratkozni a Rákóczi téren a központiban kell.
Azt mondja minél elõbb menjek oda (csak szerdán van), mert ha szerencsém lesz még lesz hely. Majd júliban éretsítenek hogy sikerült-e, mint valami nyereményjátékben. Mintha ez nem az önkormányzat kötelezõ feladata lenne.
Bocs

dec8
dec8
 
 


Voltunk úszni a Camponánál. A 10esen (Hanna nagyon korán kelt). Nagyon jól bírta, bár már kicsit "öreg", de úgylátszik az én vízmániámat örökölte. A gyakorlatokat is egész ok. vette, csak a vége felé fázott. Most szoktatjuk majd a hidegebb vízhez. Egyébként minden ok. volt, csak nagy volt a tömeg az öltözõben.

Puszi
dec8
dec8
 
 


Sziasztok!
A Karácsonyról hallottam jókat is és rosszakat is. EGy tutti csoport van, ahol a Vali és asszem a Zsóka vannak párban (5-s csoport) ill. a négyes csoport a Zsuzsikáék.
Viszont a Valiék idén kaptak kicsiket, tehát szerintem most nem fognak, mert õket viszik tovább.
Akik kicsiket fognak kapni azok a Marikáék, viszont én pont miatta nem vittem oda a fiamat.Iszonyú unszimpi volt.


Kellemes Ünnepeket Nektek!

Martina!
Remélem nincs harag!
Giti
Giti
 


Szasztok!
Giti, a Zsoka mondta volna, ha a kicsiket vinne tovabb... Szomszedom es nagyon kedveljuk egymast.
Azt nem mondta, hog tuti kicsiket kapnak, de azt igen, hogy van ra esely...

Miert lenne harag? nincs!

jovo heten megyunk a rakocziba es becsekkolunk egy helyre a karacsonyba... nem jon valaki? mehetnenk egyutt....

m
martina
 


Én tegnap voltam a Rákócziban, és kértem egy bejelentkezõ lapot, de még a 120 aláírást meg kell szereznem rá. Aztán majd viszem le. Azt modták nem baj, ha csak májusban hozom vissza.

Pusz
dec8
dec8
 
 


Sziasztok!

Martina, nekem is el kellene intéznem a bölcsit. Melyik nap mész? Ha gondolod, mehetünk együtt.
Mail-en is egyeztethetünk: aperecz@freemail.hu

P.
pannus
 
 


Sziasztok!

Mi is kinéztük már az ovit. Még a nyilt napra is bemegyünk és megnézzük ill. kiválasztjuk az ovónénit.
Akarok egy ovis anyukááááát! HÁt csak manóanyukák vannak itten?
Sok sikert minden leendóõ bölcisnek a bölcsiválasztáshoz!
Nem tudom akkor a Zsóka melyik Zsóka, én a vörös hajúra gondoltam, kicsit molett. Azok kicsiket kaptak idén.Ennyit tudok.

Pusszantalak titeket!
Nyári rucikat ma hozom el. Ha vkit érdekelne, keressen meg emailben. Vagy itt, bár ide ritkábban ugrok be.

Sziasztok.Giti
Giti
 


Sziasztok!
Én most vagyok itt elõször,és nagyon megörültem ennek a topicnak.Mi ugyanis oktoberben költöztünk Csepelre,és nem ismerek itt senkit.Néha jó lenne valakivel beszélgetni.
Nekem egy 11 hónapos kislányom van,aki az elsõ gyermekem.
Remélem befogadtok egy kis csevegésre.Kép
Sziasztok:Zsuzsa
zsuzsa76
 
 


Sziasztok, kulon szia Zsuzsa!

csajok en a jovo hetenmegyek beiratkozasos papirt szerezni a bolcsihez, az en Zsokam nem a molett Zsoka, hanem egy vekon barna haju, es most van vegzos csoportja.

Azt mondta, ne igyunk elore... de azert ha gondljuk kerjuk minnel tobben ot, a beiratkozasnal ragaszkodjunk Takacs Imrenehez, mert ismerjuk/szeretjuk/o a gyerek keresztanyja akarmi... es akkor van esely ;)

Pannus felfogadas csak szerdan, jovo szerda mondjuk 10 ora a bolcsi kapujaban a Rakozci teren?

pusza
m
martina
 


Sziasztok!

Neked is külön szia Zsuzsi és örülök, hogy idetaláltál.
Merre laksz a nagy Csepelen belül?
Most csak bekukucs, mert sietek.
Giti
giti
 


Szia Giti!
Bánya street a lakcim.
Közületek lakik valaki arrafelé?
Zsuzsa
zsuzsa76
 


Sziasztok!

Martina!
Ok., 10-re megpróbálok odaérni a bölcsihez.

Zsuzsa!
Én kb. 2 utcányira lakom a Bánya utcától.

Végre egyre melegebb az idõ. Elkezdtük rendezgetni a kertet és vettünk egy mini vizi-játszóteret (csúzda, kis medence stb.). Nyáron jöhetnek a babák játszani!

p.
pannus
 
 


Sziasztok!
Ugy látszik a jó idõ kivisz mindenkit a levegõre,mert itt nagy a pangás.
Gabi is (lányom)egész nap a nagymama kertjében volt,szépen megfogta a levegõ,napsütés.Nagyon élvezte a kintlétet!
Kár hogy holnapra rossz idõt jósolnak.
Zsuzsa
zsuzsa76
 


Sziasztok!

Remélem mindenki jól van!
Tényleg jó,hogy végre kezd jóidõ lenni :-)
Lányok!Valaki nem tud kiadó nyaralót véletlenül a Balcsi déli részén ? Siófokon szoktunk,de idén elcsaklizták elõlünk a házikót. (sajna)
Ha tudtok üzenjetek emailben.
Giti (gitike@freemail.hu)
Giti
 


Sziasztok!

Voltunk szerdán a bölcsiben beiratkozási papírért. Martina, valószínû, hogy elkerültük egymást Kép igaz 5 percet késtem.

Giti, melyik oviba iratkoztatok be? Én kicsit elbizonytalanodtam bölcsi terén. A Rákóczi téri nagyon jó csendes helyen van és szép a kertje is. Te hogy látod így utólag? Nem voltál megelégedve a gondozónõkkel?
Üdv.:
P.
pannus
 
 


Zsuzsa
Nyirfa street eleg kozel van? en a 21-re latok ra ;))))
most uvolt teli torokbol egy mano, nem a Tied?

enyem erkely foldszinten, naaaaaagy kek narancssarga csikos napernyovel...

Pannus: mi is kestunk, de mi fel orat, es vegul be sem mentem, mert valtozott a napirend. maradok itthon, es melozom itthonrol. VISZONT: kell majd nekem heti 2 alkalomra megbizhato szittyo.... tudtok ilyet?

pusza
M
martina
 


Szia Martina!
Látom a napernyõdet,de elég takarásban van a fától.
Én a 19-be vagyok és a harmadikon.
Mennyi idõs a babád?
zsuzsa76
 


hihihi
Tofi elsejen lesz egy eves. Es van egy marciusi kisfiu a szomszedunkban Kép

estenkent szoktunk setalni, illetve kora reggel. Gyere kozenk csajnak, tul nagy a baratsag a fiaink kozott, meg kellene bontani az egyseget.
Hogy hivjak a kis holgyet?

M.
ps: holnap integess!
martina
 


Mi ebben a melegben 5 után szoktunk lemenni.Jajj de jó hogy egymásra találtunk!
Ma reggel meg elmentem a piacra,most sikerült elaludnia a csajszinak.Kinnt van az erkélyen!:-)
Gabriellának hivják és szombaton (10-én)lesz 1 éves.
Zsuzsa
zsuzsa76
 


Na akkor nagyon egykoruak!
elore is boldog szulinapot neki!

Mi is akkortajt szoktunk kimenni, a nyirfa masik oldalan levo jatszoterre. Szerintem nezz ki oda ma, olyan 6 korul...
napernyo fenn van, enyem mano tombol a szobajaban, delutan megyunk az erkelyre lavorozni. az tegnap nagyon bejott, nezd csak: [url=http://kep.tar.hu/martina" TARGET="_top]http://kep.tar.hu/martina[/url]
es itt a majus album.

adsl-ed van?

tobbiek hol vagytoooook?
M
martina
 


Köszi szépen!
Chellonk van.
Reggel elsétáltunk felétek,napernyõt látok most is de mást nem.Akkor létezik hogy a te csemetédet hallottam?
zsuzsa76
 


IGEN Kép))
volt laza hisztikriszti Kép
es nem tudom miert. ledobta magat a foldre es uvoltott Kép
martina
 


Megnéztem a képeket nagyon édes a fiad!
Látszik hogy szereti a vizet!
Jó fürdõzést!
Zsuzsa
zsuzsa76
 


Most is pancsizunk Kép
valahol meg R-go szol, hallod?

M
Martina
 


Mindjárt kinézek!
Most altattam el a lányzót.
Az R-got nem hallottam,helyette dörömbölés,fürészelés,falbontás...
Arra a játszóra gondoltál ami mögöttetek van?
Én a bekeritetre szoktam menni.
Zsuzsa
zsuzsa76
 


Az is jo, oda is szoktunk menni Kép
van arra sok kutya, es hat Tofi urat meg jobban lekotik a kutyak, bar a palintazas sem rossz.
es ujabban homokozni akar Kép)))

en meg nem akarom...
Leanykad hanyszor alszik nap kozben?
martina
 


Fél órát késtem,igy valószinüleg elkerültük egymást,vagy nem ismertem fel a gyermeked!?Olyan sokan voltak mind a két játszón,látszik hogy jó idõ van.Az én lányomat a kutyák,hinta de mostanában mindenféle kavics,papir...stb érdekli.Az a lényeg hogy a földön legyen.Ja és ha sétálunk akkor nagyon érdekes tud lenni a csatornafedõ.
Napközben 2-szer alszik,de.10 és du.2 körül.
Holnap nem leszünk itthon,de ha mégis változna a program,akkor jelzek itt neked.
Zsuzsa
zsuzsa76
 


Szia!
Mi meg nem tudtunk menni, mert apa jott lathatasra. Sorry Kép

mi sem leszunk, csutortokonkent megyunk a Mamaekhoz Gardonyba es vasarnaponkent vagy szombat estenkent jovunk haza...
mailjal ram! trilla@mailbox.hu

megadnam a telcsiszamom, de nem itt nyilvanosan ;)
martina
 


Küldtem e-mailt martina!
Remélem megkaptad!
zsuzsa76
 


Sziasztok!
lassan ketszemelyes beszelgetesse modosul a topic...
zsuzsa az en fiam bababa-zik az erkelyen, halljatok?

tobbiek, hol vagytok?
martina
 


Helló lányok!

Itt vagyok!

Panka! Mi a kék keritéses oviba megyünk, ami a Kossuth L. utcában van. MÁr be is iratkoztunk. Tetszik a programjuk, bementünk megnézni as a játszótéri anyókák is jónak tartják.

A bölcsi a Rákóczi térin jó. Jó a levegõ, nyugodt helyen van. A gondozónõk is aranyosak egyébként,bár én csak a mi+szomszéd csoportét ismerem.
Mostmár szeret a fiam is bölcsibe járni, igy a végefelé belejött.
Szóval jó a Rákóczi. Meg állitólag az ÁMK bölcsije is a kolléganõm manója odajár és pont most vitattuk meg a bölcsit.

Nem szoktatok lyányok a Béke téri játszóra jönni? Mi oda járunk. bár el tudnék viselni egy kellemes játszót. Itt hinta, homokozó +egy csuszi van.

Giti
Giti
 


Sziasztok!

Mi is szoktunk játszótérre járni, de nem tudom teljesen beazonosítani, hogy ti melyikre jártok. A Nyírfa utca környékén kettõ is van, az egyik az ovik felé, a másik a Bánya utca felé (hinta, homokozó, csúzda).
Valamikor 5 után mi is lenézünk, hátha összefutunk.

Tegnap kimentünk a csepeli strandra, nagyon szépen felújították és olyan jól éreztük magunkat (felnõtteknek kicsit drága, de 2 éves korig ingyenes). Jó kevesen voltak, fõleg babások és szép tiszta volt a víz.

Üdv.: P.
pannus
 
 


Szia Pannus!
Mi leginkább a körbekeritett játszóra járunk,ott csak 2 db hinta van,homokozó és abban egy csúszda.
Ma pancsizott a lányom a nagyszülõknél és nagyon élvezte.
Zsuzsa
zsuzsa76
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: