Új privát üzeneted érkezett!

PatriKép
Itt a többiekkel megállapítottuk: a védőnők nagyon okosak, de hallgatni nem kell mindenben rájuk.
Én Jocit -amíg nem jöttek be a napokba ezek a mínuszok-már kint levegőztettem felöltöztetve ölben, nem az ablaknál,hanem az udvaron, szélárnyékban.
15 perceket voltunk kint.
Holnap hozza aptya az új babajárgányt, és ha vége lesz a mínuszoknak, picit tologatni is fogom.
De az aktuális Baba magazinban ez áll:

baba kora időtartam napszak időjárás
4 hetes 10-15 perc dél téli (nyitott ablak)

5-8 hetes 0.5-1 óra 11-15 óráig 0 fok felett séta a szabadban

9-15 hetes 1-1.5 óra 11-15 óra séta a szabadban

"mínusz 5 foknál hidegebb időben maradjunk a lakásban, a baba csak a nyitott ablaknál levegőzzön."stb.
"4 hetes babát már felöltöztetve nyitott ablaknál 10-15 percig levegőzhetünk, és ezt naponta , ugyanabban az időben ismételjük meg.Néhány napos szoktatás után rövid sétát is tehetünk."

Joci ma éjjel kelt fel először úgy, hogy éjfélkor evett, aztán reggel 6-kor,de nekem már úgy egybefolynak az éjszakák és nappalok, nagyon kialvatlan vagyok.Nem is a kaja a gáz, hanem hogy néha negyedóra múlva szánja rá magát a böffentésreKép
Jajj Móranya, ne sírj már együtt a kis Mórral!
Inkább küldjél még képeket a kis hörcsögről, nagyon kíváncsi vagyok rá.
Linda terhes?Ki fog lassan a fürdőn dolgozni?Kép

mindenkinek pussz KépKép

KépKép
KépKép
kirri
 
 


MóranyjaKép
Jó sok kérdésKépKép Nem csodálkozom, én ugyanezeket kérdeztem négy és fél hónapja.
Gratulálok a kisfiadhoz!

Ha mind a két mellből etetsz, akkor kajci után fejd le mind a kettőt. Minél jobban ürülnek a cickók, annál több tejcsit fognak termelni. A lefejt tejet meg a nap végén fagyaszd le. nagyon jól fog jönni fél év múlva, amikor a babának főzeléket csinálsz, vagy tartanál egy szabad estét, és másra bízod az etetést. A lefejt adagokat külön-külön hűts le, hidegen már össze lehet őket borítani. Az AVENT-nek nagyon príma tej-fagyasztó zacskó szettje van.

A levegőztetést Orsi leírta. Bár aszerint az útmutató szerint én vadorzó vagyok, mert mínusz 5 fok alatt is kiviszem a gyerekemet, igaz, akkor max félórára.

A kisfiam köldökét én Betadinnal kentem jó alaposan minden pelenkázáskor, alul-felül-körbe-körbe, és utána egy jó nagy adag púder. Ennek köszönhetően 10 napos korára már szinte kutya baja sem volt. Amikor leesett a köldökcsonk, hivatalosan akkor már csak púderezni kellett volna, de én adtam neki egy kis jódot is. Amíg ez a macera tartott, addig csak pici vízben fürdettük, utána meg óriási habokbanKép

A tejkiütésre ne kenj semmit. Eltart pár hétig, mire az első ilyen hullámot legyűrik a babák, de nem zavarja őket, és kimondottan nem szabad bekenni a pöttyöket. Nyomtalanul el fognak tűnni.
Szerintem e legtöbb babánál nem jön ki többször, csak egyszer jópár hétre, nemígy a kisfiamnál, aki úgy látszik mostanában élte második "csecsemőkorás"KépKép De neki sem kentem, és szépen elmúlt.

Az első 6 hétben mi csak éjfél körül tudtuk lefektetni alvóra Botondot, addig folyton ébren volt, megspékelve 8-10-ig sírással. Utána jött a 10 órás lefekvés, és most tartunk 8-9 közötti lefektetésnél. Alakul a molekulaKépKép

OrsiKép
Megzabálom Jocit ebben a szerkóbanKépKép És ezek a szemek...

Csirkesz
(akinek ma is egyedül kellett boldogulnia a ma extrém hisztis lurkójával)

ui:
Ti meddig hagyjátok hisztizni / hisztérikusan sírni a gyerekeket????

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Anyapoc!

Azért van bennem egy kis para,mert Csenge 10 héttel korábban jött,mint illett volna Neki.Nem tudni,miért.
Szóval ,próbálom magamba szuggerálni,hogy most nem így lesz.
MIkor mész a 12 hetes UH-ra?

Csirkesz!

Próbálhatod,hogy hagyod sírni,Nekem nem ment.
Botond is nagyfiu már,egyedül unatkozik.Én ezt úgy oldottam meg,hogy betettem a hordozóba és oda vittem ahol én is voltam.Együtt főztünk,stb...

Móranya!

Tényleg igaz,hogy le kell fejni a ciciben maradt tejet,mert akkor fog szaporodni.Ügyeskedjetek,hátha nem kell a cumisüveget bevetni.
Egyszerűbb és kényelmesebb is a szopi!Kitartás!

Orsi!

Végül nem mutattad meg a képet a babakocsiról.
A hétvégére jön az enyhülés ,indulhat a séta.Meglátod milyen jó lesz már neked is megint emberek közt lenni.
Egyébként várunk benneteket,ha útnak indultok!
Nagyon jók a sztárfotók!

Kfk!

Nem vettünk még semmit,bár a lányomtól minden megvan ,kiságy ,kád,stb...
Hát a ruhákkal leszek bajban,mert minden egyes darab maximálisan kislányos,még a rugik is.És hát lehet,hogy fütyis......
Remelem jobban vagytok.Bencének tudom ajánlani az Echinacea cseppeket/kasvirág kivont/Én használom a lányomnak és állíthatom sokkal kevesebbet kap el az oviban bármilyen nyavaját,mint a többi gyerek.

ui.:Ti hol vettetek kismamaruhát????

Üdv mindenkinek Aba

Kép

Kép
aba
 
 

 
 

CsirkeszKép
Köszönjük a bókokat a fiatalúr nevében.Kép

MóranyaKép
Köldökügyben azért nem tudok nyilatkozni,mert Joci ugye majd 1 hónapig a PIC-en volt, és az ottani csecsemősök látták el a köldökét.
Tejkiütés: szerintem nálunk is van, de minimális, mi nem kenünk rá semmit.Azt mondták lehet attól van, mert én citrusféléket eszem.De könyörgöm:másként hogy juttassam be magamnak a C-vitamint?Egyébként Doktorúr nem tud valamit ezzel kapcs-ban?(jó, tudom ő fogorvos, de akkor isKép
mostanában nem is ad címet a képeimnekKép

TimiKép
itt küldöm a képet a kocsiról, Bebe Confort Everest jogger, nekem ez volt a vágyamKép
pussz mindenkinek!KépKép

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Sziasztok!


Móranya

Örülök,hogy jelentkeztél!KépKépKép
Ez az eleje dolog már csak ilyen,de kitartás,lesz ez még rosszabb isKép!Épp a minap olvastam,hogy nem létezik hiperaktivitás,úgyhogy ezt a szót felejtsd el sürgősenKépKépKép!
A nemalvás ügyebn így az elején nem tudok nyilatkozni,mert Bulcsú a sárgaság miatt eleinte jól alodt...Aztán persze ez elmúlt és azokról az időkről regélni tudnékKép.Én is sirtam vele együtt,amikor nyügös volt és nem tudtam vele mit kezdeni...De azért leküzdöttük.
Cici-ügy:azért ezt egy bővebben is kifejthetnéd,ha van időd.Kíváncsi lennék,hogy mennyi ideig szopik egy mellből,mert ez jelentheti azt is,hogy ha csak addig eszik eszik,amíg gyorsan jön,akkor a hátsó tejhez nem jut hozzá,ami tk a kaja(az elején jövő tej inkább innivaló) és talán ezért lehet nyugtalan,nem alvó,mert éhes valójában.Tehát én nem tenném rá feltétlenül a másik cicre azonnal,hanem próbálgatnám,hogy egyen az elsőből.Ha nem akar küzdeni,akkor (és most biztosan megköveznekKép)talán a maradékot azonnal fejd le és add oda üvegből.Ha kiderül,hogy ez volt a gond,nem lakott jól,akkor rá lehetne szoktatni,hogy küzdjönKép!Egyébként lehet,hogy a cumi a probléma.Nem tudom,érthető-e,nem akarok okoskodni,meg hát nem igazán írtad le,hogy mennyi ideig eszik a ciciből.Én gyanítom,ha csak ömlésig,akkor nem lakik jól...De remélem,hogy ez csak gyanúKép!
Én egyébként nem fejtem,Bulcsúmindig annyit evett,ami neki elég volt és csak nagy gyötrődve jött ki utána 20 mml,ezért meg kár volt.Később se nagyon használtam a lefagyasztottat.Igazság szt az a legjobb,ha annyi termelődik,amennyi a kicsinek kell.De szt nálad a tejtermeléssel nincs is gondKép!
Tejkiütés: én sem aggódnék,ésnem is aggódtam,Bulcsú olyan volt,mint egy pulykatojásKép.Mi ugyan kaptunk rá krémet,mert nagyon nem akart múlni,és egy-kettő márkicsit gyulladtabb volt,de amíg a doki nem aggódik,Te se aggódjKép!
A sebes,vérző köldökkel viszont menj orvoshoz.Szt nem igazán jó,ha vérzik,jobb,ha orvos látja.
Levegőztetést Orsi tuti jól leírta,a 3 hét ilyenkor normális.Barátnőm is ilyentájt szült tavaly,ők 1 hónapig ki sem vitték a Manót!Kép
Aztán képet meg dobjál,havan időd!És ugye,milyen ügyesen lehet gyerekkel a kezedben is netezni?KépCsak így tovább,gyere ám minél többször!Majdmi tartjuk benned a lelket!!!!

Orsi

Nagyon jó a babakocsi,bár én nem szeretem a 3 kerekűt igazán.Vhogy olyan nagyon nagynak érzem,meg amikor sokatjártunk Pesten és minden sarkon ez jött szembe,vhogy azonosítottam a sznobizmussalKép.Azért remélem,Te nem vagy az!KépKép!
Annak viszont örülök,hogy sikerült olyat venni,ami neked tetszik!Hol vettétek?
Joci nagyon tetszett Bulcsúnak,megkérdezte,hogy ki ez a kisbaba?Kép
Most mennyi idős lenne Joci,ha időre születik?


Csirkesz

Miért vagy szalma?Sok a munka Apánál?Kép
Histzi?Milyen hiszti?Ez még nem azKép!Na jó,viccet félre téve,ez érdekes kérdés.Nálunk gondok voltak az alvással,ami az egész napra kihatott,íyg állandóan sírt szinte Bulcsú.Amikor megoldottuk a problémát,ez is szinte teljesen megszűnt,így igazán nemtudok nyilatkozni.Majd 1 évvel később kérdezz megKép!
Szóval most már hagyom hisztizni,és hamar abba is hagyja.
Piciként azért nem hagytuk,bár elég sokat volt ölbenKép.Akkor oldódott eg igazán a dolog,amikor elkezdett mászni..kitartásKép!

Aba

jaj,jaj,az tényleg elég sok!csak azt nem értem,hogy nem tudták,hogy miért...azért csak volt oka.Vagy nem is próbálták kideríteni?Gondolom,most fokozottabban figyelnek rád!
Én ugyan 2 héttel korábban szültem,de az normális.Hol szültél egyébként?
Drukkolok,hogy kitartson a pocaklakó!KépBiztosan minden rendben lesz,csak pihenj sokat...amennyire lehetKép!
Ruhák:a ttól függ,merre szoktál járni?Én nyáron voltm nagy pocakos,így sok olyan ruhát tudtam venni,ami nem is kismamruha,dejó volt így is.Egyébként jó választák itt Veszprémben a Zöldházban van,a Kismama módiban.De most megfogadtam,hogy vmi nagyon tuti helyen fogok vásárolni,ha kell egy-két cuccKép!

Na,megyek,mert kaka-ügyvanKép!

Puszi,Anyapoc

anyapoc
 
 


AnyapocKép
Sznobizmusról szó sincsen, nem tudtam, hogy egy babakocsit lehet vele azonosítani...különben a párommal közös döntés volt, hogy a kisfiúnak valami sportos járgány dukálna.
Amikor ikres kocsira készültünk, akkor ajánlották még a Bebe Confortot-így találtunk rá erre a változatra.
Jocinak jan.26-án kellett volna megszületnie, nagyjából Patri kisfiával egyidőbenKép

TimiKép
Én kismamaruha-témában nem tudok mit mondani, volt 1 db!kismamaruhám,(azt láttad is) ,még Józsi vette szeptemberben, azt is csak azért,mert esküvőre mentünk.Azt viszont Veszprémben a sokemeletes ház alsó szintjén a bababoltban.
De ideírok pár weboldalt, ahol keresgélhetsz:
www.brendon.hu
www.kismamaruha.hu
www.babashop.hu
(ez utóbbi rendelkezik online rendelésekkel)
Csak csatlakozni tudok Anyapoc véleményéhez: biztos végig kihúzzátok, ne is álmodj arról, hogy előbb bújik ki a picurKép

KfkKép
Köszönjük, jól vagyunk.Lassan kezdjük a babakocsis sétákat, most már tényleg.Kép

KatianyuKép
Nagyon elhanyagolsz bennünket, pedig mi indítottuk újra a topikot!Hiányolom a soraidat.
Azért remélem jól vagytok, Csibe+picifiú is.
Ha erre jársz, írjál!
pussz
Orsi

KépKép
KépKép
kirri
 
 


PatriKép
Én úgy tudom, hogy kb.15-20 percig minimum az egyik cicit kell, hogy kapja a baba, mert akkor jön a fehérjedús, tápláló tej, amitől a kicsi gyarapodik.Addig csak a "szomjoltó", light-osabb változat folyikKép
pussz
Ui:képeket nagggggggggyon várjuk!

KépKép
KépKép
kirri
 
 


sziasztok
Megjöttünk már szombaton, elég döglesztő volt, de túléltük. Előtte éjjel csak egyszer kelt BerniKép Igaz, azóta visszaállt a kettőre, de nem ezért nem jöttem eddig, hanem mert Hanna kisasszony bekeményített az éjszakákba, csomószor kelt, plusz nappal is elég sok hiszti volt. Talán most megint múlóban (koppkopp)
Jól vagyunk, Bernit leszoktatom a cumiról, remélem, menni fog!

Móranyja
Az elején teljesen normális a npi 10 óra rajtad lógásKép
Most nem olvastam még végig a többieket, de írom, amit gondolok: szerintem ne tedd át rögtön a másikra, inkább ő küzdjön még egy kicsit, amíg éhes, mert ha túl sok előtejet eszik - azaz mindkét ciciből csak az első tejet eszi le - nem fog rendesen gyarapodni, és fájhat a pocakja is, plusz gyakran akar enni (inniKép)
Cumit első hónapban semmiképp sem adnék, bár utána sem, igaz én is adtam egyhósan Berninek, de főként Hanna miatt, mert az elején Berni sokat sírt, plusz én nappal sem tudtam aludni, mert itt van Hanna
Köldököt nyugodtan kezeld, ahogyan a kórházban, hamar leszárad, minél határozottabban kezeled.
Tejkiütést tárgyaltuk már, szerintem semmit nem kenj.

Csirkesz
Hannát anno nem hagytam nagypon sírni, de Berni azért sír, hiszen sokszor hannával kell foglalkoznom. DE azért pár percnél próbálom nem tovább hagyni, olyan pici még. Néha fel tud húzni, amikor nem tudom, miért sír, akkor egy-két percig hagyom....pfú, micsoda anya...Kép

Rupetra
Merre jársz?
pussz, bringa
bringa
 
 


Sziasztok!

Talán elaludt Morka. Vagy mégsem? Kép

Csirkesz,

Én eddig 5 percet bírom sírni hagyni a kisfiamat. HaladásKép Először az 1 perc is óráknak tűnt. Ha 2 hónapos lesz, talán hagyom 10 percet is már...

A köldököt én minden pelenkázáskor kipucolom, már szebb sokkal tegnap óta, sikerült jól, hála az égnek. Remélem, lassan begyógyul teljesen, mert így nagyon nyügösek a fürdetések is.

Az a bajom a fejéssel, hogy csak akkor tudom megoldani, ha apa is itthon vanKép, mert 15-20 perc múlva tudunk csak büfizni.

Szegény kis Mór annyira kiütéses, a homlokán nincs egy ép felület. Az normális?

Mennyit hisztizik a kisfiad? Morka már úgy hüppög sokszor, hogy jól kinevetem, annyira sajnálja magátKép

Orsi,
szerintem marha szuper a babakocsitok. Irigyellek, nekünk 4 kerekű van, aztán én sznob vagyokKép Kép de csak akkor, ha marha sok pénzt keresek. Az már régen vót, mi? Taxi minden nap Bükre... Pffffúúúú
Alig várom már, hogy kivihessem a ragyás kisfiamat. Küldök képet, 1 hete készült, majd még fotózzuk, ha elmúltak a kiütései. Én is olyan kialvatlan vagyok, mi sem tudunk büfizni. Valamikor egyáltalán nem jön össze.Kép
Nagyon ari Joci, igazi kisfiú.




Anyapoc,
Nem létezik hiperaktivitás? Én általánosban jártam nevelési tanácsadóhoz, mert hiperaktívnak tituláltak.Kép Tök jó volt, ám...
Egy mellből minimum 10 percig szopizik Morka kb 80 mg-ot, utána teszem át másik mellre, ha nem szívja. Tegnap pl. 130 mg-ot szopizott 8 perc alatt 1 mellből. Kép Kicsit durván nyomja a gyerek, nem? Nem igazodom ki rajta, nem tudom, amikor nem szívja a mellet, akkor mi a gond???
Kis Mórnak is gyulladtabb egy-két kiütése. Néha áttörlöm neki kamillával, az csak nem árt, nem?

Miért gondolod, hogy a 3kerekű babakocsi sznob? Erre nem gobóndoltam volna soha, szerintem sportosabb inkább csak. Hidd el, ismerem Orsit, ő nem tartozik a sznobok közéKép Kép
A köldök most már ok. Azóta nem vérzett, és jól ki tudtam tisztítani.


Aba,

kösz a bíztatást, tegnap már nem volt olyan körülményes, talán én is pihentebb voltam, és volt rendesen tejem. Nagyon szeretnék szoptatni legalább 1 éves koráig.


KépKép

Puszi MindenkinekKép
móranya
 
 


MóranyaKép
Kis Mór nagyon szép baba, mutattam Jocinak:"kisfiam, itt a kis sárvári pajtásod"-de nem reagált ráKép
Ne is mond, nálunk minden a feje tetjén áll, délelőtt 11-kor még hálóingben grasszálok, a postás elég hülyén néz rám.Kép
Én már megpróbálkozom azzal, hogy ha sír, nem veszem fel-de ez csak egy darabig megy,aztán kiköt őkelme az ölemben.
Jó neked, hogy Zsolti délutánra már nem ír be beteget, el tudom kézelni ,amint a következőketmondja:
"doktorút, de higgye el, nagyon fáj a fogam!!!"
"nem érdekel, nekem mindjárt büfiztetnem kell"KépKép

H.Kriszta már biztos unatkozik a sárvári topikban, dobtam neki pár sort..
na lépnem kell,mert lassan etetés lesz!
pussz mindenkinek

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Sziasztok!

Orsi

Jaj,ezt a sznobizmust csak viccből írtam,Te!KépNehogy sértésnek vedd,mert nem venném a szívemre!!!!!!!!!!!!!!
Naná,hogy nem ezen múlik!Azért hozzáteszem,hogy ismerek olyat,aki nem praktikusságból vette...Kép
Amikor sokat voltunk Passauban Apával,akkor ott pl. azt láttam,hogynagyon sok embernek ilyen babakocsija van.Ott tényleg nagyon prkatikus volt,mert sok a dimbes-dombos és sok a macsakkő,amin pl. a normál babkocsit mi is alig tudtuk tolni.Kép
Szóval amjd számolj be az első utakról,hogybírta Joci a kinti levegőt az új kocsibanKép!


Móranya

Ezt a 130 mg-ot nem értemKép.Nem gramm?Mármint szopi előtt és utána mérted,és 130 g-ot szopott,nem?A mg igen kevés lenne...Kép
Mennyiségnek nagyon jó,az biztos,de azért hagyd csak a cicin.Ha bealszik,akkor ébresztgesd.Bulcsú is sokszor félig alva szopott,hadd cumizgasson.Közben eszik is,meg a tejtermelést is fenntartja.Minél tovább éri a bimbót inger,annál jobb lesz a tejtermelés.Kép
Köldöknek örülökKép.
Kamilla biztosan nem árt,sőt,biztosan használni is fog!
BüfiztetésKép.
Dehogy gondolom én,hogy Orsi sznob lenneKép!Ááááá...Kép
De hogy te...Kép..és hogy hiperaktívnak voltál kikiálltva?És elmúlt?KépKép
Egyébkéntezt gyógyszerezés tekintetésben olvastam.Ugyaniskülföldön az ilyen gyermekeknek előszeretettel adnak mindenféle nyugtató drogszerű gyógyszereket és iszonyatos bajt csinálnak vele.Pedig ez nem betegség,csak talán az a gyermek,akit hiperaktívnak titulálnak,több figyelmet,több munkát igényel,emrt uantkozik az átlag mellett,mert talán jobbak a képességei...Az én egyik osztályomban is volt egy ilyen fiú,mivel nem tudtunk neki speciális bánásmódotbiztosítani,itt is hagyta a sulit.Pedig az egyik legokosabb volt..

Mi még betegen,kaptunk antibiotikumot,mert nem múlik a lázKép.De ma már egész jól aludt Bulcsú,csak egyszer kelt ésnem kötött ki az ágyamban.Kép

Na pussz mindenkinek!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc!Kép
Pedig elárulom, nemcsak én vagyok sznob, de Móranya, sőt Aba is!KépKép
Jobbulást a kicsidnek!

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Na ne idegesíts!!!!KépKépNem is jövök ide többetKép!
Köszi és pusszKép!

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Orsi,
Ma a nagy Pistáék jöttek boylert szerelni, én is hálóingben fogadtam őket. Ez van. Egyik nap 11-kor jutott eszembe, hogy még nem pisiltem. Kifutottam gyorsan, ráültem a wc-re, Morka persze torka szakadtából üvöltött, én meg kb 20 litert pisiltem, nem bírtam abbahagyniKép Kép
De nem baj, legalább nem unatkozunk, ugye?
Ma kimozdultam 1 órára, apa aludt addig a gyerekkel, hát, marha jó volt. Csak hiányzik az az 1 óra alvás most meg.
Zsolti szerintem azért nem ír délutánra beteget, mert olyan cike, ha üvölt a gyerek bent, ő meg tömKép
Én is megmutattam Morkának Jocit, nem tudta mit nézzen szerintem. Kép
HKrisztát nem nézem meg, mert tök mapett, nem?
Majd ha pihentebb leszekKép

Anyapoc,
persze hogy gramm, csak a gyerek közben itt nyügösködött az ölemben.
Háát, én sem értettem, miért vagyok hiperaktív, én csak végeztem előbb a feladatokkal, aztán mondjuk lementem az udvarra játszani. Ha adtak volna külön feladatot még, szerintem ott maradokKép Nem kaptam gyógyszert, hála az égnek, de anyukám biztos nem adta volna be. RemélemKép

Jobbulást Bulcsúnak.

Bringa,

Ha normális akkor jó. Én meg azt hittem, az újszülöttek sokat alszanak. Álmodik a nyomor, mi??Kép
Ma már megint jól evett a kisfiam egy ciciből. Lehet, tegnap nem volt annyi tejem. Nem tudom, mitől függ mindez. Jó lenne már kitapasztalni ezeket a dolgokat. Az a baj, úgy parázom mindig, hogy eladpad a tejemKép Aztán közben kis Mór 2 hét alatt fél kilót hízott. Kicsit hülye vagyok szerintem.
Sajna cumira a kórházban szoktatták rá. Nincs lelki erőm leszoktatni most már róla.

Puszi MindenkinekKép
móranya
 
 


MóranyaKép
Ne parázz, hogy elapad a tejed,mert nem fog úgysem.
Nekem sajnos annyi tejem van, hogy Joci 7* eszik naponta, és ebből 2 alkalmommal tápszert kell neki adnom.De szépen fejlődik, és a tápláléka nagy részét így is az anyatej teszi ki.
Tegnap pl. 4* szopott ciciből.Kiszámíthatatlan személyiségKép
Szerintem nem egyszerű a babákat kitapasztalni, de ezen ne rágódj.Mindenki így van vele.

Kimozdulás:nálunk az a menetrend, hogy hétvégén vagy vasárnap, vagy szombaton elmehetek!!!!Kép a Tesco-ba nagybevásárolni.Ez a nagy kimozdulás, de én úgy élvezem.
Mindenki azzal vígasztal:türelem, már csak hetek kérdése, és ki lehet jobban mozdulni.(bár amilyen szerencsénk van, még márciusban is mínuszok lesznek)
Jajj, NagypistaKépMi van vele?Üdvözlöm, lécci mond meg neki.
A Hozó írt, szokás szerintr hülyére nevettem magam rajtaKép csak javuljon meg az emiled már!
na pusz mindenkinek!

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Orsi!

TEgnap tartottuk a Csenge névnapi buliját.Jövőre már tudtok ti is jönni.Mert jöttök ugye?Ne tudd meg milyen buli volt.CSak négyen voltak a gyerekek/plusz a szülők/,de eladták a házat.
Fél 10-kor térdenállva könyörögtek a szülők . srácaiknak,hogy mostmár induljanak.
Rend volt.
A fiúk kellemesen bewishkyztek.Jó volt a hangulat.
Készülj,a következő bulira,sőt talán már a júliusi szülinapra is el tudtok jönni.Nem?


Aba

Kép

Kép
aba
 
 


Naná, az enyém is jóliusban lesz!!!!Kép

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Jelentem: megtettük első sétánkat,kb.15-20 percet!Kép
Olyan jó volt..
PatriKép
Szerintem nektek sem kell már sokat várnotok!

TimiKép
Józsi is lelkesen bólogat, hogy júl-ban megyünk, főleg, hogy a whiskey szót meghallottaKép

PatriKép
És mi mikor whiskey-zünk?KépKép
Jöttök ám nyáron TI is!!!

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Orsi!

Meglátod,milyen jókat fog aludni Joci a friss levegőn!Neki is jót fog mostmár tenni.Ne aggódj amiatt,hogy megfázik,hisz te is látod milyen klassz kis legény.Megerősödött Ő már!

Akkor a nyári bulit megbeszéltük!!
De azért remélem hamarabb is eljöttök!!

Kép

Kép
aba
 
 


Sziasztok!

Jelentem kicseréltem a profilomba a képet, lehet gyönyörködni.KépKép Egy kicsit összeszedem magam és csinálok új albumot is. Szégyen gyalázat, hogy Zsomborról még nincs.Kép
Bence ma ment már oviba, remélem nem szed vissza semmit. Nagyon lefárasztott a héten.Kép Zsombor még egy kicsit köhög de a héten remélem ez is javul.
Sajnos nem mentün le Almádiba, mert az időjárás keresztűlhúzta a számításainkat de amint hallom arrafelé sem volt túl jó idő.

Aba: Mi is az utolsó percre hagytuk a vásárlást, biztos azért mert Bencétől mindent örökölt. Még a rucikkal sem volt gond mert mi fiúra voltunk beredezkedve.Kép
Kismama ruhákat én a MegaToys-ban vettem, de a Corában is lehet kapni.
Az a csepp amit írtál, az mire jó pontosan? Patikában is lehet kapni?
Utólag is nagyon boldog névnapot Csengének!!!Kép

Kirri: Reméljük most már az idő is kedvez a sétáknak. Anyának is és a babának is jót tesz a levegő.Kép
A férjem utál bevásárolni mert ő egész héten megy, nem érti meg, hogy ez nekem a kánaán!!Kép
Zsombi még mindig felkel éjszaka 2x enni. Már nagyon várom, hogy átaludhassam az éjszakát!Kép
Nagyon szép baba Joci, na és milyen csinos!!!Kép
Nekem nagyon tetszik a babakocsi. Mikor mi vettük még Bencének a babakocsiját akkor még nagyon idegenkedtem ettől a 3 kerekestől, úgyhogy mi a "hagyományos" mellett döntöttünk, de ez azóta már megváltozott.

Móranya: Nagyon-nagyon tündéri a kis Mór!!!Kép
Szeretem olvasni a hozzászólásaidat mert tele vagy humorral.Kép
Köldöke már jobb? Nekem alkoholt és hintőport kellett használni. Minden pelenkázáskor le kellett tisztítani, de elég hamar leesett a köldökcsonk.
Én mindig mind a két mellből szoptattam. Eleinte 20 percet a jobb mellen, 20 percet a bal mellen. Többet nem javasolnak mert ez még nem viseli meg a mellbimbót. Nem áztatja fel.
Többször belealudt, de meg kell cirógatni és felébreszteni. A szopi után lefejtem mind a két mellemet, bár sokminden nem jött. Valahogy nálunk kialakult a kereslet-kínálat. Most már 5 perc alatt elintézi a melleimet, van hogy ki kell pótolnom mert nem elég a tejci.

Anyapoc: Hogy van Búlcsú? Te jól vagy? Hányinger, hányás?
Mikor mész uh.-ra?
Oltás után sajnos belázasodott.Kép Most először. Nagyon sajnáltam, ráadásul még a köhögéstől is szenvedett.Kép Most már minden okés.

Bringa: Hanna nem lett beteg?
Cumi: Zsombor az újját találta meg cumi helyett, de olyan szinten, hogy cicizéskor is alíg lehet kifeszíteni a szájából.Kép

Csirkesz: Voltatok lent hétvégén?
A farsang nagyon jól sikerült. Olajsejknek öltözött, sajna képet nem tudok róla küldeni mert még a sima fényképezőgéppel csináltam és nincs scannerem.

Na azt hiszem hosszú lett levelem de ez köszönhető a nagy forgalomnak.Kép

Katianyu, Rupetra: Merre vagytok???

Puszi mindenkinek!

Kati
kfk
 
 


SziasztokKép


Orsi
Mi is levittük tegnap Morkát 10 percre a ház elé. Olyan szépen sütött a nap. Úgy döntöttünk, nem lesz semmi baja +4 fokban. Meg áprilisig úgysem vihetjük le, mert amilyen szerencsések vagyunk, gondolom, addig -20 lesz, nem? Kép
Jól be is aludt a gyerek. Már ideje volt, mert 20 órája fent volt. Szerintünk pék lesz...
Hogyne mennénk nyáron. Megbeszéltük Zsottival, tök sokat leszünk amúgy is Fűzfőn. Tök jó lesz, már alig várom. Nekem 23-án lesz szülinapom. Nem tudom, hogyan ünnepeljem. Lehet, egy császével többet iszom majd a Laktoherb teámból. Vagy?

Nem lehetne inkább majd Bacardit inni? Kb. 1 év múlva, remélem, addig tudok szoptatni.
Te meddig szeretnél?


Kfk

Aranyosak nagyon a fiaid. Nagyon hasonlítanak egymásra. Kis Mór most már még kövérebb, és tiszta ragya. Úgy becézgetjük: Ragyás höriKép
Az a baj a szopizással, hogy időben nem tudom kiszámítani, mennyit eszik a kis krapek. Volt úgy, hogy 8 perc alatt 130g-ot, de volt úgy hogy 20 perc alatt 60g-ot. Ebbe a szoptatásba fogok megőrülni. Ha bealszik, nem lehet felkelteni. Fél óra múlva felébred, akkor enne. Kép
Szerinted kb. hány gramm az előtej?
Ezen filózom 2 napja.
Na, megyek, mert hív a Zsarnok!

Pusszantás
móranya
 
 


Kfk!

Az echinacea csepp az immunrendszert erősíti,nekem azért volt szimpatikus amikor ajánlotta a doktornénink,mert csak gyógynövény,nem gyógyszer.Igaz alkoholban van oldva,de ennyitől nem lesz bajuk.
Mi 2*10 cseppet szedünk 2 hétig,utána 2 hét szünet,majd ismét 2*10 csepp és így tovább,amíg ez a nyavajás idő tart.Patikában lehet kapni.Én kevés üdítőben szoktam oldani,mert amúgy elég vacak az íze.

Köszönjük a névnapi köszöntést!!


Móranya!

Csak kitartás a szopival,ilyenkor jön rá az ember,nem az a megtestesült idill,mint ahogy a könyvek írják.
Egyébként pedig nem úgy néz ki Morka mint aki olyan nagyon éhezne.

Sziasztok

Kép

Kép
aba
 
 


Sziasztok!

Mi is megvagyunk,bár nem a legjobban.Bulcsú itthon,kapott antibiotikumot,mert nem akart lemenni a láza.Még köhög,de már jobban van.Én is elkaptam,de nem olyan vészes.Dolgozni viszont nem engedtek.Egyrészt,mertmég mindighányok reggelenteKép,másrészt az influenza veszély miatt.Még 2 hétre ki vagyok írva...

Móranya

Tényleg ne görcsölj a szopival,mert abból lesz a bajKép!Szt a 130 gramm már nagyon jó,és abban már biztosan nem cak előtej van.De a 60 gramm is jó.De ha meg akarsz győződni róla,akkor egyszer szopi előtt fejj ki egy kicsit,az majdnem vízszerű lesz.Szopi után is fejj.Ha az sokkal sötétebb,vaskosabb színű,akkor már mindent szopizott Kismór és megnyugodhatszKép!
A másik,hogy nem mindig ugyanolyan éhes a Manó.Van,hogy többet eszik,van hogy kevesebbet.Ebbe belefér szt a 60 gramm is.Ha még méred,akkor azt add össze,hogy összesen egy nap mennyit evett és az számít.KépÉs főőőőőőőőőőő, a nyugalom!!!!!
Katira most rácáfolok egy kicsitKép,Bulcsú nekem volt,hogy 1 órát is lógott a cicimen.Igaz,ez nem mind evés volt már,csak nyugtató szopi.Kép
RagyásKép.

Orsi

SétaKép.Akkor már lehet midennapivá tenni,olyan jó az idő mostanság!

Kati

Hát nem sok javulás.Még mindig hányok reggelente,de azért a minnapok már jobbak.Csak még jött egy megfázás is,amitől megint elég gyatrán vagyokKép.
Várom ám Zsombor albumát!KépAkép nagyon édi,hogy kacsint a kis hódító!!!Kép
OltásKép.Hát,nem lehet minden fenékig tejfelKép!
UH: majd kb 2 hét múlva,akkor töltöm a 12-őt.Így sincs sok kedvem menni a tanácsadóba,mert mindig a rosszulléteimet juttatja eszembeKép.Ja,meg hétvégén költözünkKépKép
Én Béres cseppet adok Bulcsúnak,az is elég jónak tűnik

Csirkesz

Milyen volt a hétévége?Tudtatok korizni?Mert már állítólag veszélyes a jég...vagy a Balcsin nem?

Puszi,Anyapoc

anyapoc
 
 


Szia PatriKép
Képzeld, JózsiKép (mapett egy név, nem?)
azt mondta,hogy valamelyik hétvégén hazamegyünk Sárvárra, ha + fok marad.Talizunk akkor?

Ma voltunk a kicsivel megint sétálni, 45 percet!, gyönyörű idő volt.
Sikere volt a kocsinknak, mert a gimi előtt elsétálva,egy fiú mejegyezte:"jajj, de cuki, 3 kerekűKép"
A séta után szépen be is aludt a gyerek-eddig.Már megint sírKép
Szerintem túl sokat vannak ölben, az itt a bajKép

Nyár...már én is alig várom, a tavalyi úgyis kimaradt, szinte végig feküdtem, sehová nem mentünk.
Bacardi?Miért ne?Legfeljebb aznap tápszerezünkKépKép
Na jó, csak vicc volt...vagy mégsem?Kép
De az asztal tetején táncoláshoz már hülyén néznénk ki..pedig Siófokon a Spagetti-házban de jó is volt!Hiába,mindig a legkiszámíthatatlanabb helyeken futottunk össze.

Előtej:nekem egyértelmű volt, mert én elejétől fejem.A színe sötétebb volt és pár napig jött.
A szoptatás miatt ne parázz, mert Mórka tudja,mikor mennyire van szüksége.Ha alszik, ébreszd fel:lehet, sokan ellenem szólnak most, de én a rendszeresség híve vagyok...sajnos ez a gyereken persze nem látszik, mert kiszámíthatatlanKép
Na de kezdők vagyunk, nemde?
pussz mindenkinek

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Sziasztok!

Orsi!

Először is nagyon rendes vagy, hogy már megint a férjedet fikázodKép Nem csalódtam Benned...
Persze, hogy találkozunk, ha hazajöttök, de nehogy aztán másnap mond meg, hogy voltatok itthonKép
Most le fogom fagyasztani a maradék tejemet. Mondd mán meg, hogy köll?
Az egy nap lefejteket tehetem egy zacsiba? Ráér nap végén lefagyasztani?

Na, megyek, mert hív a Zsarnok.
Pusszantás
móranya
 
 


Sziasztok!

Csütörtökön jártam itt utoljára, és olyan sokat írtatok, hogy alig bírom követni az eseményeket. Ennek ellenére próbálkozom lelkesen...

OrsiKép
Irigykedve nézem a babakocsidat, olyan szép. Én is mindig ilyenről álmodoztam, de sajna a lakáshitel törlesztés miatt meg kellett elédegnem egy használttal, ami persze 4 kerekű, és fele ennyire nem szép.
Ügyik vagytok az első komolyabb sétával. Szerintem mindannyiótoknak jót tesz, ha ismétlitek, persze ha az idő is engedi.

AnyapocKép
Jobbulást!! Sajnálom, hogy tart még a horror-reggel sorozat, ez a megfázás meg gondolom mennyire hiányzot... De csak túl leszel ezen is. Én is pont a 12. hét előtt kaptam el valami frányaságot, de aszerencsére engem is kiírt a doki, és heverésztem egy hétig. Tök jól esett, igaz, nekem nem kellett egy beteg gyerkőcöt ápolnom.
Azért voltam múlt héten is szalma két napra, mert Apa újfent kihúzott a németekhez. Lesz Magyarhonban egy jó nagy beruházás egy gyógyszeripari cégnél, és apa lesz a felelős a technológia üzembe helyezéséért, teszteléséért. Ezért, mint a múlt héten kiderült, 3 hónapra ki kell mennie a németekhez március elejétől, hogy már ott belekezdjen a berendezések tesztelésébe.
Szerencsére sikerült kialkudnia, hogy a családját is vihesse, így két hét múlva kis Botonddal a szárnyaink alatt közösen cuccolunk ki. Egy kis falu eldugott kis utcácskájában fogunk lakniKépKép Szerintem nem sok inger fogja érni az agyamat Botin kívül, így csak reménykedem, hogy sikerül apának elintéznie, hogy legyen internetünk, és telefonunk. (A net fontosabbKépKépKép Így aztán onnan is tudok dumcsizni - REMÉLEM!!!!

A hiszti az nálunk nagyon komolyan megy, Boti képes megsértődni, ha valami nem a szája íze szerint történik. Annyira tud duzzogni, hogy még csak nem is hajlandó ránk nézni. Ha beállunk a szeme elé, elfordítja a fejét. Még mi puncsolhatunk neki (nem hiába hívjuk nagyfőnöknekKépKép), hogy ne haragudjon már, amiért nem a jobb térdünkön, hanem a balon szórakoztattuk (csak egy példa voltKép). Szóval most tart a kiképzés, és hagyom hisztizni, persze csak akkor, amikor tudom, hogy most önkényuralmi fellázadásról van szó, nem éhség, álmosság, pisi-kaki a gond forrása.
Eleinte még 30 percig visított, most már rövidebb idő alatt belátja, hogy vagy haverkodik velünk, vagy sírhatKépKép
A sima sírás esetén mindig felveszem, mert nem tudom, hogy csak fordulni szeretne, de nem tud, stb. De a hisztis sírást hagyomKépKépKép
Gonosz vagyok?

AbaKép
Kismamagatyót egyet vettem, a többit annak mintájára varrattam (a fent már említett fránya hitel miattKép). Pólókat meg innen-onnan szereztem, főként leárazáskor. A bikinim mondjuk nem volt olcsó, de Balaton parti csajsziként csak nem hagyhattam ki egy egész nyarat a pancsolásból???

Kati, Anyapoc és MindenkiKép
Voltunk otthon hétvévén, és jól jégre vittük a gyereketKépKép Olyan szép volt a Balcsi, ráadásul alig koriztak rajta páran (persze, mert pénteken munkaidőben voltunk lent B.almádibanKép). A mólónál mentünk fel a jégre, elsétáltunk Budataváig, és a betonon mentünk vissza. Nem húztuk végül, mert az én korimat após valahova biztonságos helyre tette, és nem találtuk meg. De a séta is nagyon szupi volt.
Aztán a szüleimnél a Rába parton már húztuk-vontuk Botondot. Turkált az anyum gyorsan egy piros bobot, abba beletettük a babaülést, és láss csodát, a csávingernek annyira tetszett, hogy a szokásos alvásidejéhez sem ragaszkodott, ráadásul végig dünnyögöt valamit az orra alatt.

MóranyaKép
Szerintem ne figyeld ennyire görcsösen a szopik idejét, és mennyiségét. Tényleg igaz az, hogy mi felnőttek sem eszünk gramra pontosan ugyanannyit, és másodperce pontosan ugyanannyi idő alatt. Ha látod, hogy kajci után elégedett, a pisis pelusok rendben gyarapodnak, (és persze a magad megnyugtatására még le is mérted), akkor gond egy szál se. Ha a 2x20 perc nem elég, hagyd 25-ig, szerintem ez attól is függ, mennyire bírják a cickók a kiképzést. Most élvezd, hogy sokáig van a cicin, mert ahogy nő, úgy javul a szívókája a gyerekeknek, és úgy tölt egyre kevesebb időt kajálással. Ha ő engedi el a cicidet, nem te cuppantod le, akkor tutira jóllakott.
Elalvás ellen meg rázogasd a popóját (így készül a baba-tejszínhabKépKép).

KatiKép
Aranyos lehetett a kis olajsejked. Volt neki nagy kendő a fején azzal aleszorító pánttal? Nyert díjat? Vagy már nincs jelmezverseny, mint a mi (KépKép) korunkban?
Zsombor hihetetlenül vagány kiskrapek a profilodban, teljesen levett a lábamról. Ez a mimika! Én hasizomlázig nevetném magam rajta, ha egész nap láthatnám. Na és a szemei!!! Resszkessenek a kiscsajok!!!

BringaKép
Ügyi vagy a cumi-leszoktatással. Nálunk szerencsére nincs cumi, de azt hiszem épp elég nagy küzdelem lesz a hüvelykujj elhagyatása. ráadásul időnként felváltva szívja a jobb és bal ujját! Luxus-gyerekKépKép

Ébredezik a főnököm, jelenésem vanKépKép
Akinek most nem írtam, attól ezer boccccsánatot kérek, majd pótolom.

Csirkesz

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


CsirkeszKép
Kösz a bókot a gyerkőc kocsijára.
Tudod, mi úgy voltunk vele, bár 2* ennyit elkölthettünk volna az ikreskocsira.Kép
Egyébként azért, mert egy babakocsinak 3 kereke van, nem feltétlen jelenti azt, hogy többe is került.Kép
Tény,hogy nem volt olcsó, de kiságyat+hordozót stb. nem kellett vennünk, mert azt mindet megörököltük.
Egyébként ma nem sétáltunk,mert hideg is volt és nagyon erősen fújt a szél.Kép
KfkKép
GYÖNYÖRŰEK a kiskrapekok!Nagyon tetszenek, tényleg ideje volt az albumfrissítésnek.Kép
Kár ilyen szép gyerkőcöket eltitkolni, a vízalatti képen nem sokat tudtam kivenni belőlükKép

MóranyaKép
Tejet este is lefagyaszthatod, egybe a napi termést.Sajnos nekünk ilyen problémánk nincs,mert nincs annyi tejem,hogy feleslegben is legyen.Én tehát jobbhíján ma a mirellitborsót fagyasztottam leKép
Jajj, dehogy fikázom apucit, csak a nevét!Az mapett, és punktumKép
Jocika tegnap csak ciciből evett.
Ma voltunk babamasszázson, nagyon tetszett a kölökgólyának, Mórkát is vigyétek majd el, jó dolog.
Na, pusz mindenkinek!
Orsi
Ui:H.Kriszta képet kér Mórkáról, nézz mán be hozzá MóranyaKép

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkitől a dícséretet, tényleg nagyon büszke vagyok a gyermekeimre!Kép Nem is tudom hogy ilyen szülőknek hogy lehet ilyen szép gyereke!KépKép
Most egy kicsit kivagyok.Kép Zsombor ma 3x kelt éjszaka. Egy csöppet fárasztó! Na dehát ez a dolgom nem?Kép

Kirri: Gratulálok a nagy sétához. Itt megint lezúdult a hó, úgyhogy marad a 46m2.Kép Nálatok milyen idő van?

Csirkesz: De jó nektek!!! Biztos nagyon klassz lesz Németországban, de remélem lesz neted és folyamatosan olvashatunk. Lesz ám élménybeszámoló!Kép
Úgy döntöttem beöltöztetem itthon Bencét megint a jelmezébe és csinálok fényképet róla.Kép
A barátnőmék voltak kint tavaly nyáron Jordániában és hoztak kendőt is meg szorító pántot is. Varrtam hozzá lepedőből ruhát és ezt viselte. Nagyon édes volt, de majd megmutatom.

Zsombi is ezerrel szopja a hüvelykújját!Kép

Anyapoc: Jobbulást nektek!!! Hogy ment a költözés? Nem volt nagyon fárasztó?

Aba: Köszi a csepp leírását!Kép Utána fogok járni.

Móranya: Sajna nem tudom mennyi lehet az előtej.Kép Tulajdonképpen én addig szoptatom Zsombort amíg magától ki nem köpi a cicit. 2 evés között mennyi idő telik el? Ha 3-4 óra akkor szerintem elég kajcit vesz magához.



Puszi mindenkinek!

Kati
kfk
 
 


SziasztokKép
Most csak dobok egy képet a hétvégi bobozásról:
Kép

Megkaptuk Boti útlevelét. Most már utazhatunkKép

Csirkesz

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


CsirkeszKép
helyesek vagytok a képen!
Orsi

KépKép
KépKép
kirri
 
 


sziasztok
Csirkesz
Leszoktatás nem ment mégsem egyszerűen. Várom a csodát, h leszokik magátólKép Egyébként elalváshoz használjuk, illetve, ha számomra megfejthetetlen okból ordít, pár perc alatt megnyugtatja, aztán elveszem tőle. Az elmúlt két hónapban minden napomat megkeserítette a cumi - nemcumi témán való vajúdás, mostanra jutottam el odáig, h beletörődtem.Hannánál még elképzelni sem tudtam, h valaha is cumit fogok adni valamelyik gyerekem szájába. De most muszáj volt...
Jó, hogy utaztok, biztos érdekes lesz. Neted pedig legyen ám!
Jó a bobozós kép!

Kati
Tényleg tündéri a két kisfickó! Jól megvannak együtt?
Ma éjjel Berni is háromszor kelt, pedig sosem szokott...

Orsi
Nekem is tetszik a kocsi. Mi is filóztunk rajta, hogy háromkerekű legyen-e. Hol van babamasszázs?

na üdv,
bringa
bringa
 
 


Sziasztok!

Ma nagyon kiegyensúlyozott a kis krapekKép
Ismét normálisan eszik, meg nem sír, ha ébren van. Nem tudom, mi lehet a gondKép Apa szerint soha nem is fogom megtudni...

A cumival mi is szenvedünk, de ha megnyugszik kis Mór, kiköpi egyszerre. A probléma azzal van, ha nyügösebb napja van, állandóan ordít, ha kiesik a szájából, és az marha idegesítő.

Csirkesz
elég jól nyomjátok a képenKép
Szerintem sem kellene izgulnom a kaja miatt, csak akkor parázom, ha sírós napja van Morkának. Ma pl. semmi gond, eszik is 130-at megint egy ciciből. Ilyenkor nem jár az agyam hülyeségeken.
De jó Nektek, hogy utaztok. Remélem, tényleg lesz InternetedKép

Orsi
Mi sem sétáltunk ma. Babamasszázsra mi is járni fogunk. Múltkor olvastam, hogy Ti is akartok járni majd bébiúszásra? Mi is, állítólag az olyan jót tesz a bébiknek. Szombathelyen van Oladon. Már alig várom az ilyen programokat. Mikor jöttök Sárvárra?

Kfk
3 óra telik el kb., max. 3,5 óra. Tegnap mértünk kölyköt. 4900 gramm, úgyhogy biztosan eleget eszik. Kép
Mi is 3x kelünk iccaka, marhára élvezem. Észre sem veszem, és eltelt 1 hét már megint.

Pusszantás MindenkinekKép
móranya
 
 


Sziasztok!
Még élünk ám!!!Kép Eddíg is jártam itt a topicon, de az írásig valahogy soha nem jutottam. Nagyjából követem az eseményeket, de Nóra mostanában elég nyafka. Én nem tudom, miért: fog? front? betegség? passz. Tény az, hogy régen kétszer ennyi ideig elvolt magában. Most valahogy jobban igényli a törödést. És hát... ö a fönök!Kép

Csirkesz
Jó a séta módszeretek! Kicsit lemaradtam: mikor mentek és mennyi idöre Németországba? Mit fogysz ott csinálni? Botond az egyedüli programod?

Orsi
Jó a kocsi. A miénk is háromkerekü és nagyon szeretem. Kis helyen elfér és szerintem tök vagány!

Anyapoc
Jobban vagy már?

Sziasztok

petra

Ui.: Valentin napon voltunk fél évesek!!!Kép

Petra

Kép

Kép
rupetra
 
 


KfkKép
itt nem valami jó most az idő, fúj ezerrel, és hideg is vanKép
Át tudom érezni, milyen lehet, hogy Zsombor 3* kelt éjszakaKépKép

PetraKép
Szerintem is vagány és sportos a 3kerekű, és súlyra is olyan könnyű.
Jól beidőzítettetek a Valentin-napra eső 6 hónappalKép

MóranyaKép
Babaúszásra szeretnénk majd vinni a kicsit, de az még odébb van.
Nem most, hanem a jövő hétvégén szeretnénk hazamenni Sárvárra, már olyan rég voltam otthon.
Néha bekattanok, olyan honvágyam van, hihetetlen, hogy csak 110 km, de mégsem tudok kimozdulni egy darabig.De ha jó idő lesz, apa megengedte, hogy 1 egész!! hétre hazamehetünk a kölökgólyával.Kép

CsirkeszKép
JÓ UTAT!!!

BringaKép
A babamasszázs Füreden a rendelőintézetben van, egy védőnéni tartja, és egy Juci nevű "műbabán" demonstrálja, mit kell csinálni-ez olyan muris, mert még beszél is hozzá.
Különben elég elvont, mert pl. meg kell kérdezni a babától minden egyes masszázs előtt, hogy:"megengeded, hogy megmasszírozzalak?"Kép
Mindenki megkérdezte a védőnő utasítására, de meglepő módon, senkinek nem adott választ a kisbabájaKépKép

AnyapocKép
remélem jól vagy(tok), lassan meg lehet tudni a pocaklakó nemét?Vagy már írtad, és lemaradtam róla?

pussz mindenkinek

Ui:van infóm Katianyuról ,elhagyott minket és a Pöttömök topikba írKép

KépKép
KépKép
kirri
 
 


sziasztok!
nem hagytalak el titeket..azaz nem csak titeket!
oda elöbb kezdtem el írni mint ide nektek...de oda sem jutok már nagyon rég...
Bár ezt a mostani alkalmat kivéve nem is hiányoztam ugyláttam...olvasgatni szoktalak benneteket.
Eléggé el vagyok havazva. Meg az az igazság ha idekerülök végre belépek a chatbe ott meg hamar elrohan az idő és már mennem is kell tovább.
Ha van kedvetek keresetek meg..szívesen csevegnék veletek ott is.
Remélem jól vagytok és elkerül beneteket a betegeskedés..minket nem igazán Kép
Most mennem kell...de ígérem délután bejövök visszaolvasok és írok nektek sokat! (ha tényleg hiányzom) Kép

katianyu
katianyu
 
 


Sziasztok!


Még írok innen is,aztán már valszeg az új lakásbólKép!

Kati

Lemaradtam az albumról?Mert emlékszem,hogy írtad,hogy csinálsz,de most nem találom...Kép
Költözés még nem volt,most vasárnap leszKép.Az egész lakás egy nagy doboz..Kép
3 felkelés...az nem is sokKépKép!(ez a felkelés elég hülyén hangzik...először kelést írtam,de az isKép)

Csirkesz

Hűűű,jó messzire mentek,biztosan nagyon jó lesz!És szt ott még a kis falvak is olyan szépek!Képnetet midnenképpen szerezzetek,ha mást nem,akkor mobilon,nehogy elmaradj ám!Jó kis melója van akkor a párodnak,még jó,hogy nem kell itthon maradnotok!Kép
Örülök,hogy jól telt a hétvégétek,nagyon jó a kép a húzgálásról!Biztos jól érezte magát Boti,mert mozgott vmi a feneke alattKép!
Hiszti:dehogy vagy gonoszKép!De azért azt a sértődött ábrázatot megnéznémKép!Bár ismerősen hangzik...

Orsi

Köszi,javulok,csak hát a megfázás...KépMég nem tudok semmit a pöttömről,kb 2 hét múlva megyek a 12. heti UH-ra,talán ott már megmondják...KépAddig reménykedekKép!
Tök jó a nagy sétaKép!
Ezt a "megengeded,hogy megmasszírozzalak" dolgot én is olvastam és nekem is kicsit fura volKép.Anno én is próbálkoztam a masszázzsal,de Bulcsúnak nem jött be,így abba is hagytuk.Kíváncsi leszek,nálatok milyen sikert aratKép!

Bringa

Nemrég írt Judit, 3-án született meg ZétényKép.Bár gondolom,Neked is írtKép.
Tegnap meg alig ismertem meg Brigit.Nem tudtam,mi a vezeték neve,de aztán ahogy elkezdett beszélni,beugrottKép!
Nálatok mi újság az ekcémával?Nálunk megint kijött a szokásos téli foltosság,úgyhogy megint bőrgyógyásznál kötöttünk kiKép.
Még egy fontos,amíg el nem felejtem.Merre vannak Cholnokyn a védőnők?Mert mint kiderült,oda tartozunk...

Petra

Köszi kérdésed,hol így ,hol úgy...Nem kiabálom el,de 3 napja nem hánytam,fel is tudok kelni,de azért még nem vagyok tökéletes..kérdés,hogy leszek-eKép!
Kitartás a kisasszonyhoz,biztosan a sok hülye idő viseli meg.Bulcsú is frontérzékeny volt,meg hát ilyenkor ki tudja nálunk...KépUtólag is boldog félévességetKép!

Móranya

Gratulálok a súlyhoz,nem panaszkodhattokKép!
Nagynehezen megtaláltam az albumotokat isKép.Aranyosak a kéeok,főleg az unatkozósKép!

Puszi,Anyapoc

anyapoc
 
 


sziasztok
Katianyu
Hát akkor még chat előtt tessék ide is látogatniKép

Anyapoc
Hát a házunk mellett, a spár mögött vannak a védőnőkKép úgyhogy jöhetsz. Kihez tartozol? Ha szerencséd van, akkor a Sütő Erikához!
Brigi krupp ügyben kérdezgetett, gondolom. Igen,. Judit írt, remélem, jól vannak. Hogyan szült, nem tudod? Mert aztán már nem választol, gondolom, sok dolga van.

Rupetra
Te nagyon rég jelentkeztél már ide!Kép Ma sétáltok? Bár gondolom, éppen mostanságKép Milyen a mai nap?

Mi éjjel semmit sem aludtunk... Berni is fent volt többször, Hanna meg egyenesen hajnali háromig, bár igaz, éjfélig aludt. Adiig meg én nemKép Aztán ma Bernivel mentünk a kórházba vese uh-ra, hát katasztrofális a szervezés ott. Minden babát behívnak 9-re, kb. három helyen kell bejelentkezni., s persze mindenütt sorbanállni, két helyen vetkőztetni, öltöztetni. De legalább találtam helyet, ahol tudtam szoptatniKép Közben apa hannát vitte dokihoz, mert két éjszaka óta lázas, ugyanúgy, mint amikor berni született. No akkor is jött egy foga, mst pedig az utolsó jön...
Szóval jó napunk vanKép de amúgy hannán semmi jel sincs így napközben, Berni szerintem a háromhós ugrását éli, mert nem igazán alszik jó nagyokat, amiket szokott...
na eldugulok
bringa
bringa
 
 


Bringa

Juditról nem tudok semmit,mert ezt az sms-tis jó későn írta(illetve szt a férjeKépKép),úgyhgy én sem zaklattam,csak gratuláltam.Szt hüvelyi úton szülhette,mert 2-án ment be délelőtt és másnap hajnalban lett meg.Csak nem váratták volna császárral eddig.
Miért kellett vese UH-ra mennetek??????Csak nem voltak vele gondok?
Részvétem a nemalvás miattKép.Nálunk szerencsére a fognál semmi gond nem volt,már kint van mind.Bár hőemelkedés volt.
Na,akkor majd gyakrabban beugrok Hozzád,ha már olyan közel van a védőnéniKép.Nem hozzá tartozok,vmi R betűvel kezdődő -né.De már nem emlékszem,amjd megyek az ittenihez,feliratom veleKép.
Brigi kruppról kérdezett,igen,de szt sáránál nem ez lehet,mert nem ismerte fel a tüneteket,amiket mondtam,Inkább hörghurut lehet a háttérben...én a szakértőKépKépKép!

Na,én is befogom!

Pussz,Anyapoc

anyapoc
 
 


KatianyuKép
Még hogy nem hiányollak!!!
Tessék szépen visszaolvasni,hány alkalommal írtam az üzijeim végére, hogy HOL VAGY?????KépKép
Hát ki indította újra ezt a topikot?Nem mi ketten?Kép
Tessék csak gyakrabban jönni, mert én igenis kíváncsi vagyok, mi a helyzet a csipetcsapatoddal.
pusszantalakKéprsi

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Sziasztok!

Látom, nem cak én nem érek rá benézni a topikba, azér' ez egy kicsit megnyugtatKép
Most sétáltunk 1 órát, úgyhogy végre alszik a kis krapek. Negyed 5 óta fent vótunk. Egy élmény az anyaság, én azt mondom. Csak tudnám elviselni, ha sír. Annyira bepipulok, hogy képes vagyok inkább órákig cipelniKép

Képrsi
Ha hazajöttök, olyan jókat sétálunk majd, mint az állatKép Találkoztam Anyukáddal, mondtam neki, ne aggódjon, Móricka sem alszik, most ez a trendi...
Mi ha sétálunk egy jót, tök jól elalszik délután, úgyhogy nem érdekel, hogyan lehet elvileg sétáltatni.Szerintem nem fagy meg, nem lesz semmi baja, nem?
Tegnap megcsodálták a kis hörcsögünket a fürdőn. Persze, hogy arra sétáltunk. A K. Zsuzsi azt mondta, úgy irigyelKép Kép Kép
Siessetek haza!!!

AnyapocKép
Végre adtál életjeletKép
Köszi a dicséretet, átadtam az illetékesnek.

CsirkeszKép

Jó utat, remélem, lesz Neted...



Ha valaki rakott el anyatejet, miben tárolta? Kicsit drága az anyatej zacsi. 2000 Ft 10 db. Durva.Az egy napit egybe fagyasztotta le? Mennyi ideig lehet tárolni?

Naaa, ennyi volt az alvás, úgyhogy mentem.

Pusszantás Mindenkinek.
móranya
 
 


Sziasztok!

Megint nem voltam pár napig, mert lefutottuk a szüleinknél az utolsó előtti kört, így az utazás előtt. Tegnap este úgy estem be a lakásba, mint akin egész hétvégén egy traktor szántott.

Pénteken voltunk a Balcsin korcsolyázniKép Nagyon jól esett egy kis mozgás, igaz, hogy a sejhajom majd befagyottKépKép Eredetileg Botival mentünk volna, de ő pont bealudt, mire elindultunk volna, így az apósom otthon maradt vele, mi meg romantikáztunk egyet a férjemmel. Csudaklassz volt kéz a kézben siklani gyerkőc nélkülKép

Boti az elmúlt két éjjel 3x is felkelt. Na aztán a tegnapra virradó éjszaka eldöntöttem, hogy belőlem nem csinál hülyét ez a gyerek, mert nem elég, hogy most már 3x szoptatom éjszakánként, még képes nekem sírni a szopi után, ahelyett, hogy aludna. Lesz itt leszoktatás!!
Aztán én oktondi anya mit láttam tegnap reggel a gyerek szájában??? 2 azaz kettő darab fogacskát alul. Úgy szégyeltem magam, hogy nem vettem észre. Érezhetően nyűgösebb volt az elmúlt két napban a gyerkőc, na de nem annyira, hogy fogra gyanakodhattam volna. Én inkább a frontra fogtam.
Persze örülök a fogacskáknak, mint gomba a kalapjának, de kezdem félteni a tejcsárdáimat, mert szado-mazo szoptatást nem nagyon szívesen folytatnék
Már látom Botit, mint Misi Mókust az örökké termő fa alatt a nagy testével, tunyán henyélve, amint kilóg a két foga a szájából, és várja a beleeső falatokatKépKépKép

Úgy tűnik, hogy lesz majd netünk, elvileg már folyamatban az ügyintézés. Hiányozna az a két topik, ahova írigatok. Az meg, hogy lemaradjak a Balatoni hírekről, megbocsáthatatlan lenneKépKépKép Mármint magam számára.

OrsiKép
Mi is voltunk Botonddal masszázson itt Bp-en, de nálunk Enikőnek hívták a próbababátKép Mi is kérdezgettük, hogy megmasszírozhatlak-e, na választ nem, de pisit annál többet kaptam. A másik kisfiút szinte kenyérre lehetett volna masszázs közben kenni, úgy ellazult, és hagyta az anyukáját maszni, bezzeg enyém csimota!!! Azt a végtagját, amin épp dolgoztam hagyta nekem, a másik hárommal meg nem győzött kalimpálni-hadonászni, kihasználva az alkalmat, hogy pucér. Itthon hagyja magát maszni legtöbbször, de nagyon látványos, amikor nincs hozzá kedve.

AnyapocKép
Mesélj! Milyen az új kéró??? Remélem nem emelgettél sokat költözéskor! Kartondobozokat kivégezted már?
Pocak hogy van?
A gyerkőc sértődött ábrázatát megnézhetnédKépKép Csücsörít a szájával, és ráncolja a homlokát, mikozben a krokodilkönnyek száradnak a szeme sarkábanKép

MóranyaKép
Én abben a zacsiban fagyasztottam, amit írtál. Kicsit drága, de legalább steril, hiszen nem fogjuk hőkezelni a tejet felhasználás előtt.
Én egynapi, esetleg kétnapi adagot fagyasztottam le egyben - mennyiségtől függően. Szerintem nekem már magához az etetéshez nem kell, majd a pempőkékhez fogom felhasználni a tejcit.
Elvileg van olyan AVENT kiszerelés, amiben csak zacsi van, és az olcsóbb. Azt a neten lehet megrendelni, ha jól tudom.

Na megyek, mert jön a védőnő kioktatni a következő 3 hónapról, na meg a hozzátápi rejtelmeirőlKép

Csirkesz

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


MóranyaKép
Igyekeznénk mi haza, de ma is akkora hó esett itt-nem győzök havat lapátolni.Nem tudom mikor lesz már vége ennek a sz.. időnek,kezdem unni.
Úgy néz ki eddig, hogy talán! ezen a hétvégén hazamegyünk-aztán Máhl család tervez-időjárás végezKépKép
Kopi Zs. nem csodálom, hogy irigyel, olyan formás baba ez a Mór, megnéztem az albumban a Cumikirály c. új fotót...nem gyengeKép
Józsi múltkor azt mondta, hogy Móricka hasonlít JociraKép
Ha nem felejtem el-remélem nagyon!!!-én viszek neked Medela gyűjtőzacskót-sajna nekem nincs mivel megtöltenemKép
Mi tegnap egy hatalmasat sétáltunk, szép idő volt, annyira élveztük.

CsirkeszKép
De jó, hogy te már a Balcsin korizhatsz..én is szeretnék ott tartani, hogy a kiskrapekot viszem magammal, de nem akarom sürgetni az időt,ilyen picurinak olyan édesek!
De ahogy nőnek, amilyen gyorsan-az hihetetlen!Joci kezdi kinőni az első ruhácskáit-azon veszem észre magam,elfogytak a bodyjai.Kép

Most épp Darnyi Tamás babérjaira pályázikKépKép
pussz mindenkinekKépKép

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Sziasztok!

Képrsi!

Nagyon édi a kis ebihalKép Kép
Jöttök haza hétvégén? Vagy a hó miatt nem?
Mi megjártuk a poklot kis Mórral. 5 napig üvöltött, nem tudtuk, mi a baja. Aztán hétfőn észre vettem, hogy folyik a jobb füle. Doktor néni jól beparáztatott minket, hogy akár agyhártyagyulladása is lehet. Bedunsztoltuk mindkét fülét, antibiotikum. Este megint üvöltés. Erre látom, folyik most meg a bal füle. Furcsa volt nekem, hogy láza nincs a gyereknek, meg hát szopizik...
Még szerencse, hogy elmentünka Madentkoba fülészetre, ott mondta a doki, hogy olyan kiütések lettek a hallójáratokban, mint az arcán a tejtől, és ezért folyik a füle... Ez jobban fájhat, mint a fülgyulladás. Ma már jól vagyunk, csak most meg kihasználjuk anyát, mert cipeltetjük a seggünket egészségesen isKép
Tényleg Móricka ez a gyerek.

Naa, megyek, ha van időm jövök. Ha esetleg Sárváron lennétek, írj sms-t.
Pusszantás.


u.i.: Ha hasonlítanak a gyerekek, egy apjuk van, vagy egy anyjuk??? Kép

KépKép
móranya
 
 


Jaaa, szerintem olyan hörcsög gyerekem van... Azért imádom ámKép Kép
móranya
 
 


Családon belüli megszólításokról készítek felmérést (magyar és norvég viszonylatban) és nagy segítség lenne számomra, ha kitöltenétek az alábbi oldalon található kérdőívet:

www.sammm.fw.hu

Nagyon szépen köszönöm!

- Adrien
ui: Remélem, senki nem veszi zokon, hogy beírtam ide, de az aktív témáknál nagyobb eséllyel találok válaszadókat. Köszönöm a megértést!
sadrien
 
 


Móricka-anyjaKép

Kicsit dögös szerkóban feszít a kis hörcsögötökKép
Nagyyyyyyyyyon jól áll neki ez a pasis cucc!

Anyu a múltkor emiatt vitatkozott velem, mert Jocinak egy farmerkertészgatyót merészeltem venni, mondván:"hadd maradjon még baba, öltöztesd rugiba, ne csinálj belőle pasit"Kép
De azért így is tetszett neki.

De jó, hogy Mórka már jól van, én is mindig attól parázok, hogy kisJoci beteg lesz, amikor a 2hós oltást kapta, egyfolytában lázmérővel rohangásztam, és félóránként mértem neki..szerencsére nem lázasodott be.
Most pl. napokig nem vittem ki, mert szar idő volt, tegnap sütött ki a nap kicsit, 10 percig ölben levegőzött Őkelme.
Nem hiszem, hogy hazajutunk vasárnap, mert megint hóesését mond, de akkor az utána következőn esetleg.

pussz a kis Mórnak!Kép
Ui:már úgy megdögönyöznémKép

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Sziasztok!

Bennünket megint elkapott a getha. Bence most lesz 2 hete, hogy nem megy oviba. Zsombi is köhög rendesen. A férjemet sem kímélte az influenza és természetesen engem sem.Kép Mióta szültem most kaptam el hatodszor.Kép
Úgy néz ki, hogy abbahaggyuk lassan a szopit.Kép
Örülök ha egy nap egyszer vagy kétszer elég neki a cici. Szerettem volna még húzni de nem megy. Valószínűleg ezért kelt Ő 2-3 óránként még éjszaka is mert állandóan éhes volt.

Kirri: Nagyon aranyos a babód!!Kép Ő hogy áll a szopival? Éjszakák hogy telnek?
Mi is most írattuk be Zsombort babaúszásra. Március 9-én megyünk először. Már nagyon várom. Kíváncsi leszek, hogy tetszik majd neki a nagy víz. Bencével is 3 hónapos korában kezdtünk el járni és egész nyárig vittük.

Móranya: Nagyon-nagyon tündéri a kis srác!!Kép Tiszta vagány ebben a szerelésben. Nekem is jobban tetszenek ezek a rucik mint a rugdalózók.
Jobban van már a fülecskéje?
Én raktam el anyatejet fagyasztóba és én is az AVENT-es zacsit használtam. De nekem annyira kevés tejci volt pluszba hogy egy gyári doboz elég volt a 2 gyerkőcre. Azt hiszem 6 hónapig lehet tárolni a fagyasztószekrényben.

Csirkesz: Mi újság? Mikor mentek? Vagy már kint is vagytok?
Nagyon jó a kép. Biztosan élvezte a kis krapek a szánkózást!Kép
Fogacskák?

Bringa: A fiúk jól megvannak együtt. Zsombor láthatóan rajong a testvéréért. Bence is imádja, de most már egyre jobban látom, hogy féltékeny rá. Nálatok ez hogy van?

Anyapoc: Mi újság a költözéssel? Befejeztétek? Nagyjából berendeztétek már az új kérót?
Bulcsú mit szólt hozzá? Marad ugyanabban a bölcsiben, vagy változtatni kell?
Rosszúlléteid elmúltak már?

Rupetra: Nóra megnyugodott már? Mi volt a baj? Zsombor is elég nyugtalan volt mostanság. Lehet hogy tényleg a front, de lehet hogy csak éhes volt.Kép

Katianyu: Látszik, hogy felületesen vizslatod a topicot!!Kép Elég régóta hiányolunk!Kép
Mi újság nálatok? Hogy van a család?

Rakok fel egy képet Bencéről. Így nézett ki a farsangon mint olajsejk.

Puszi mindenkinek!

KatiKép
kfk
 
 


Sziasztok!

Jelentem,élünk és túléltünkKép!
Új kéró szuper,de azért a költözést kihagytam volna.Csak hogy ne hazudtoljam meg magam,azért a költözés reggelén még hánytam egy jót és hát 1-2 nap az új lakást is felavattamKépKép!De már sokkal jobban vagyok,tk elmúlt a hányingerem,a hányásom,csak a megfázásommal küzdök még mindig.KépDe jövő héten már tényleg dolgozok,úgy néz kiKép!
Gyermek már 1 hete mamázik,néha meglátogatjukKép!
Kicsivel egyenlőre minden rendben,voltam 12 hetes UH-on,mindene megvan,még fényképet is kértem róla.Kép

Móranya

Nagyon édes Kismór!HörcsögKépKépDe tényleg jó husiban van!
Ja,nem alvásKép.Szt lehetetlen,hogy legyen olyan gyerek,aki alszik ennyi idősenKépKép!Vagy tudni sem szeretnék ilyenrőlKép!
Én is mindig mérges lettem,ha sírt Bulcsú,vhogy ez így is normális,mert ha idegesít,legalább reagál rá az emberKép.Ki van ez találva....
Ez a fül dolog nagyon ijesztően hangzottKép.De örülök,hogy megoldódottKép.Én biztosan hülyét kaptam volna,ha azzal nyit a doki,hogy agyhártyagyulladásKép.
Tejfagyasztás: én műanyag kávéspoharakban fagyasztottam,kiforráztam őket(már amennyire lehetKép) és simán alufóliával letakartam,annak a tetejére írtam rá,hogy mikor tettem el.És egy napi adagot a hűtőben összegyűjtöttem,utána fagyasztottam este.Ezek a zacskók tényleg nagyon drágák és ha sok atej,akkor nem túl kifizetődőKép.Mennyit tudsz lefagyasztani?

Orsi

Jók a képek JocirólKép.Még hogy Darnyi...Kép!Legalább kettőKép!
Te mikor lapátolsz havat?KépKépTessék csak pihenni és élvezni az anyaságotKép!

Csirkesz

Namár megint Balcsi?KépRomantika,az jó dologKép.Mi is 1 hete Manó nélkül,néha nem is olyan rosszKép!Na de azért iszonyatosan hiányzik!
Pocak jól van és nagyon nő,tegnap a barátaink meg is voltak lepődve,azt mondták nem létezik,hogy csak 3 hónaposKép!Hja,a második...Kép
Fogakhoz gratulálok!!!KépNe félj,nem lesz az szado.mazoKép.Én meg sem éreztem,bár szt gyerekfüggő is.Na jó,én is paráztam ámKép!Majd mesélj!
Mikor indultok?Minél előbb jelentkezz ám!!!
Dobozok..ne is kérdezd...még van egy pár,de a legnagyobb része már kint van.Szerencsére....
Hát rakjál már fel képet a sértődött Botiról!!!KépKép

Kati

Részvétem a betegségek miattKép.Remélem,hamar jobbultok,bár elég hülye egy helyzet van most.Én is 2 hete küzdök,bár annyira nem veszélyes,de ennyi nekem pont elégKép!
Sokkal jobban vagyok,már nem fekszem és jópár napja nem is hánytamKép!(nem is akarok...)
Bölcsi marad,most közelebb kerültünk hozzá.KépSokkal közelebb!KépVhogy így is akartuk,erre a részére költözni a városnak.De ha máshova mentünk volna,akkor is hagyom itt,mert ez az egyik legjobb bölcsi.Bár a többit nem próbáltuk...Kép
Nagyon édes Bence mint olajsejkKép!Ezt legalább könnyű is volt megcsinálni,nem?
Sajnálom a szopit,de hát ha nagyétkű a a fiatalúr,nincs mit tenni!a lényeg,hogy eddig is ment.Nem lehet,hogy a megfázás miatt sincs kedve?Lehet,hogy el van dugulva az orra,vagy ilyesmi és akkor elég macera lehet neki.Azért ne add fel,lehet,hameggyógyul,megint rákapKép.
Ja,költözés jól ment,nagyját kipakoltuk,berendezkedtünk,1 év múlva teljes felújítás...KépJó lesz....

Bringa??????

Puszi mindenkinek!

Anyapoc

anyapoc
 
 


JKépcanyja

Hááát, igen már jól vagyunk, csak kicsit a betegség miatt el lett rontva ez a höri, és hisztizik, ha nem cipeljük a seggét. Kiagyal már. A Ti kertész nacitok sem semmi, kicsit dögös... Itthon rugiban van Morka, csak ha doktor bácsihoz megyünk, akkor van rajta menő cucc. A rugik nekem nem annyira tetszenek, olyan kislányos, nem? Tudom, hogy kényelmes, de kicsit hülyén néz ki az összes...
Tegnap 2 órát sétáltunk, marha jó volt. Még 1 hét rossz idő állítólag, aztán lehet korzózni jobbra balra, az lesz ám a tuti!!!!
Ha beköszönt a tavasz, akkor jöttök 1 hétre haza?
Az oltásról ne is beszéljünk, már múlt héten azt elemeztem Zs-nak, hogy abba bekóle is halok.
Jaa, a legújabb hobbim, hogy mindig megnézem, vesz-e a gyerek lebóvegőtKép
Csak túl jutunk már ezen az időszakon is, vagy nem.
Kíváncsi leszek a mai napra, nem tudunk sétálni, rossz idő van. Ilyenkor elég nyügi Móricka. Szerinted itt csak mi levelezünk már?
Mindenki eltűnt...

Pusszantás
móranya
 
 


MóranyaKép
Ha jó idő lesz, akkor megyünk haza,már alig várom.Kezdek itt becsavarodni, olyan régen voltam otthon.Hiányzik ám Sárvár,pedig már vén szamár vagyok.
Örülök, hogy Mór jobban van.Mintha magamat hallanám, hogy az a hobbid, vesz-e a gyerek levegőt.
De mi beszereztünk légzésfigyelőt, egész nap bekapcsolva tartom.Nálam a séták gázosak, mert sajnos nem tudom betenni a babakocsiba a légzésfigyelőt, ezért 20 méterenként megcsípkedem finoman Joci arcát, hogy minden rendben van-e.A Jocó szerint ez már beteges, de kellett nekem minden hülyeséget összeolvasnom arról, hogy a babák néha elfelejtenek levegőt venniKép
A babaruhák:én sem csípem már a rugikat, de itthon tényleg kényelmes.Van úgy,hogy Jocit napjában többször átöltöztetem, biztos most jön ki, hogy gyerekkoromban nem babáztamKép
Viszem ám a medela zacskót, remélem eszemben lesz.
KfkKép

De jó, hogy végre itt vagy!Édes ez a kis arabus a képenKép
Joci már variál a szopással, 100-at kiszop, a többit cumiból kell belekönyörögniKép
Lehet, hogy cumizavaros lett?

AnyapocKép
Végre rólad is hallunk.Milyen az új lakás?Ne terheld meg azért magad a pakolászással, stb-amivel a költözés jár..Lassan lehet tudni a picur nemét.Olyan kíváncsi vagyok már!!!!!!

TöbbiekKép
Ha tudtok, gyertek gyakrabban, Katianyu tényleg csak viccel, hogy jön gyakrabbanKép

KépKép
KépKép
kirri
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: