Új privát üzeneted érkezett!

Szia Manka!
4D Uh-n mi is voltunk, kb a 33.héten,először nem is nagyon láttuk a kicsim arcát mert előre döntötte a fejét és kezével el is takarta.De a végén azért sikerült pár fotót készíteni róla.Iskola ügyben nem irigyellek,én is tavaly államvizsgáztam.Szerencsémre, mert ha halasztottam volna akkor most én is készülhetnék a májusi államvizsgára + a szülésre egyszerre.Ki tudja melyik lenne meg előbb, de kész ideg lennék az biztos.Hallottál a homeopátiás szerekről amit szülés elött lehet szedni?Én most próbálom ki a CAULOPHYLLUM.D12-t ami a méhszájat készíti elő a tágulásra, és lecsökkenti a tágulási időt.Egy hónappal a szülés elött kell kezdeni a szedését, napi 5 golyócskát.Ha érdekel benneteket írok majd többet róla! Van egy másik szer is amit a vajúdás kezdetén kell beszedni ARNICA C30, ami megelőzi a szülés alatti kivérzést, és gyorsítja a regenerációt.A Liszt F. utcai patikában ezek a szerek beszerezhetők és nem is olyan drágák. Én a Köfém patikában rendeltem meg ,másnapra meghozták és 400 Ft körül fizettem érte.
bencze
 
 


Hellóka!Megnéztük az új lakást, nagyon tuti!!!Úgyhogy jövő hét végén költözünk, sajnos onnantól már csak hébe-hóba tudok írni nektek. Várom már a költözést, bár kicsit félek is tőle. Mindkét lakásban takaríthatok, be-ki pakolás, hurcolkodás, elrendezkedés, közben tanulnom is kéne...Remélem bírni fogom a hajtást. Utána meg a sok intéznivaló: lakcímváltozást bejelenteni egy csomó helyen, új háziorvost keresni, új védőnőhöz elmenni stb.Ráadásul a szülők sem a környéken élnek, úgyhogy nincs segítségem sem.De majd csak megoldjuk valahogy!!!

Bencze! Nem hallottam ezekről a szerekről amiket írtál, és én nem vagyok a gyógyszerszedés híve!
De azért szívesen elolvasom, ha írsz róluk, hátha megbarátkozom vele.
Üdv!
manka26
 
 


Hello Lányok!!

Manka! Akkor már tényleg nem sokáig leszel, sajnálom. A költözéssel csak óvatosan. Persze én beszélek, aki épp a a végefelé jár a tavaszi nagytakarításnak.. Kép Az ablakokat már megpucoltam, nappali , konyha kész, mármint szekrénymosást illetően, már csak a szobák rendezése van hátra.. Drága Anyósomat, Mamikámat az infarktus kerülgette, a férjem csak a fejét fogja, de én meg azt mondom természetes,h. gyermekemet semmi veszélynek nem teszem ki, de ameddig bírom nem is fogok a fenekemen ülni.. A gazolás már tényleg nehézkesebb, mert nyomódik a hasam, így nem is csinálom.. Kép Kép Kép
Így csak azt tudom tanácsolni, hogy szerintem pont annyit csinálj amennyit bírsz, de emelgetni semmiképp ne emelj, mert az nem vicc. Az intéznivalókkal jobban tele lesz a hócipőd szerintem, mert ez a sok bürokrata nekem is az agyamra ment mikor építkeztünk.. Volt olyan hely ahol intéztem a lakcímváltozást, és csak levelezési címet váltottak állandót nem, így mehettem újra.. kretének! Ja, és nem tudom mennyire tapasztaltad, de el kell keserítselek, mert az ,hogy kismama vagy, nem befolyásol senkit Kép Kép Kép Én tegnap az SZTK-ban voltam, hatalmas pocak, rajtam kívűl még egy kismama hatalmas pocakkal, 1km-es sor, kiírva, hogy kismamák , eü dolgozók előre mehetnek /én mindkettő vagyok, bár az, hogy eü dolgozó azt nem szoktam kihasználni soha, sőt eddig a kismamaságomat se használtam ki/, és miután párak unszolására, hogy lassan megy a sor menjünk csak előre, a sor elején álló "hölgy" szó szerint a fejünket kiabálta le, hogy mit képzelünk, mit gondolunk ő miért van itt...???? Így visszaballagtunk a sor végére. Végülis a portás jött oda intézkedni, így már nem mert szólni senki.. teljesen kiakadtam.. és még azt mondják, hogy a fiatalok udvariatlanok... hát nem tudom..

Bencze! Én sem vagyok gyógyszerszedő típus, de engem érdekelne ha homeopatias. Írj róla légyszí! Egyben vagytok még? Mikor lesz a nagy nap elvileg? Kép

na jó hosszú lettem... Kép
csibi
 
 

 
 

Sziasztok lányok!
Tegnap voltam NST-n, és a dokimnál is. Azt mondta hogy a baba feje nagyon lent van már, bármi probléma van hívjam telefonon .Ja és azt mondta, hogy tessék szexelni, hogy a méhszáj elkezdjen tágulni.Ezen csodálkoztam egy kicsit, mert ált. az utolsó hónapokban nem igazán ajánlja az irodalom ezt. Arról már hallottam hogy a spermában vannak bizonyos anyagok amelyek megindíthatják a szülést, ezért tartottam furcsának amit mond.
Csibi! Nem a laborban voltál? Én a II.SZTK-ba szoktam járni, úgy du.1/2 3 körül,mert akkor már alig vannak.A babám május 22.köröli időpontban fog megszületni, ha előbb meg nem gondolja magát. Állítólag akkor lesz telihold is, és akkor születik sok kisbaba. Emese is teliholdkor született!Most éppen a védőnőmet várom, nem tudom mikor jön már, mert addig nem akarok belefogni a nagy takarításnak, meg a varrásnak. Most akarom megvarrni a kiságyba való takarót+ a rácsvédőt.Ablakot nem pucolhatok már, a férjem nem engedi, így csak várhatom hogy ő mikor fogja megcsinálni. De szegény örül mikor hazaér a munkából és hetekre be van táblázva a ház körüli teendőivel, ha éppen nem kell valahova mennie vagy mennünk.
A homeopátiás dolgokról:
a CAULOPHYLLUM.D12-RÕL amit már írtam hogy a méhszájat készíti elő a lazulásra, tágulásra, és lecsökkenti a tágulási időt. Egy hónappal a szülés elött kell bevenni, napi 5 golyócskát egyszerre és el kell szopogatni. Elötte , utánna 1/2 órával nem lehet enni, inni vizet sem, hogy felszívódjon a nyálkahártyába. Fogkrémet,mentolosat sem lehet bizonyos ideig használni!Mikró, szám.gép, mobil közelébe ne kerüljön a szer!
A málnalevél teát is szokták kismamák inni, hasonló célból.
ARNICA C30: Megelőzi a szülés alatti kivérzést, gyorsítja a regenerációt. A vajúdás kezdetén kell bevenni 1*5 golyót, szülés után 1*5golyót, és a szülés után egy hétig napi 1*5 golyót.
Többet még én se tudok róluk, nekem is egy osztálytársam ajánlotta ezeket, aki otthon szült a Geréb Áginál 1,5 éve. Majd ha már kitapasztaltam e szerek hatását, megosztom veletek a tapasztalataimat!
Nem is írtam hogy a szülőszoba látogatáskor bemutatták az új patkó alakú szülőszéket is, bár még csak a főorvos alkalmazza, de lehet ezt a módszert is kérni!Ebben a függőleges helyzetű szülésben a tükröt úgy állítják be, hogy anyuka lássa a baba fejét és állítólag tudja hogy mikor kell nyomnia.Mindenestre még nem sokan próbálták még ki, mert számos tényezőnek meg kell felelni hozzá, de szerintem jobb ,mint a hagyományos fekvő pozíció. Korábban írtatok az érzéstelenítési módokról, és annyit tudtam meg, hogy a spinális érzéstelenítést használják ha valakinél császárra kerül sor.
Manka ! Jó költözködést, vigyázz magadra ne előltesd meg túlzottan magadat. Majd csak berendezkedtek szép lassan mire megérkezik a baba!
CSibi! Én is gazoltam a múlt héten, nem eset nekem se valami jól, négykézláb. Most füvet is kéne nyírnom, de már nem olyan szép az idő mint tegnap volt.Sőt a hétvégére sem lesz jobb!
Na sziasztok, legyetek jók és vigyázzatok magatokra!

( Mért nem jön már a védőnőm, délig ide kéne érnie!Még jó hogy nem igértem meg az Emesének, hogy ebéd után hazahozom az oviból, mert oda se érnék ,ha most beesne.Mert ő nála egy találka min.1,5 óra)
bencze
 
 


Szia Bencze!

Látom még Te is nagyon aktív vagy, pedig itt van a szülés a kertek alatt. Én is elég aktívnak mondhatom magam, de körülöttem mindenki csak hüledezik, pedig hozzád képest nekem még egy csomó időm van Kép Szerintem is ezt csak mi érezzük , hogy mennyit bírunk, azaz mi az ami még nem árt, ezt egy "kívülálló" semmiképp nem tudja megítélni. Én megpucoltam az ablakokat a hétvégén, a dobozolással is kész vagyok, már csak a szobák falát kell leporszívóznom /rönkházban lakunk és ezért/ , és kész leszek a tavaszi nagytakarítással. Szép lassan de minden meglesz Kép Kép
Ebben a hónapban meg elindulunk és beszerzünk amit csak tudunk Kilián fogadására. Mi még csak pár ruhát vettün Neki, így igencsak le vagyunk maradva. Bár bútort már néztünk, azt is megrendeljük most.Olyan hiányérzetem van ez miatt, úgy érzem mintha el lennénk késve.

A régi sztk-ban voltam a laborban. Én mindig oda járok.

Találtál már "új" orvost a szüléshez? Ki ő?

Az én védőnőm hál' Isten nagyon aranyos, és azt sem mondhatom, hogy a nyakamon ülő típus, mert még csak egyszer volt nálunk, akkor is inkább női dolgokról beszélgettünk. Nekem nagyon szerencsém van vele.

Még valami, ha megszületik a babád, és majd lesz időd, akkor gyere ám a szüléstörténeteddel!!
Na most megyek, mert tanulnom kellene.

Szép napot Nektek!
csibi
 
 


Sziasztok! Még itt vagyok veletek, bár már csak pár napig, de ha internethez jutok, azért bekukkantok hozzátok. Még nem kezdtem el a dobozolást, majd hétfőtől, minden nap egy szekrényt kipakolok, így péntekig remélem végzek vele. Bár nekem is kéne ablakot pucolni és kicsit takarítani, hogy tisztán hagyjuk itt ezt a lakást. Az újban meg megint kell majd takarítani. Nem is a bepakolástól, inkább a kipakolástól tartok egy kicsit, mert az lassabban megy, mire mindennek megfelelő helyet talál az ember. De majd azt is szépen sorban csinálom. Emelgetni nem fogok, igaz sok bútorunk nincs is, mert mindkét lakás bútorozott. Meg hál' Istennek a férjem kollégái segítenek cipekedni. Ma voltam a Schandl-nál, minden rendben van! Egy hónap múlva kell mennem újra hozzá, akkor csinál Uh-t is. De közben még lesz a 4D-s, amit már nagyon várunk.
Jók legyetek, a jövő héten még jelentkezem! Sziasztok!
manka26
 
 


Sziasztok!

Na mára sikerült lenyírnom a fűvet, mert már akkora volt a házunk elött, hogy csak na. De elötte még a nagyobb kákicsokat ki kellett húzkodnom.
Ma végre kaptam steppelt vatelint a kis takaróhoz, mert az egész városban nem lehetett kapni.Holnap ha minden igaz meg is fogom varrni.
Az új dokimról már írtam a legelső levelemben, dr. Bata Barnabásnak hívják.Õ egyébbként Siófokon lakik, nagyon rendes, és sokan dicsérik. Már nagyon sokszor találkoztam vele, mert a kórházban , az SZTK-ban is rendel(I-ben van a maszek rendelője, a II-ben van a sima rendelése.)Õ volt aki először megnézett ultrahangon, már akkor is szimpatikus volt, bár akkor az Auth-hoz mentünk, csak éppen nem volt ott.Mikor kiderült, hogy elmegy az Auth nem kellett sokáig gondolkoznom ,hogy kit válasszak orvosomnak.
Jövő héten lesz a lányom ovijában az évzáró, remélem el tudok menni még megnézni, mert a tavalyiról is lemaradtunk mivel betegek voltunk.Sajna idén még a nyílt napra se tudtam elmenni, mert akkor volt az államvizsgám is.Már nagyon kiváncsi vagyok hogy hogyan fog szerepelni.
Most hogy közeledik a szülés, kezdek egyre jobban félni tőle, pedig ilyenkor már sokan a végét várják már az egésznek.Én arra leszek kiváncsi hogy könnyebb, gyorsabb lesz e az egész az elsőhöz viszonyítva.Remélem igen.Na majd meglátjuk, ezt mondta a vak is.
bencze
 
 


Sziasztok!
Manka! csak óvatosan a költözésnél! Marci születéséig még van időd, így szép lassan is ráérsz mindenre! Mondom én tapasztalt Kép aki már hetek óta csinálja a nagy takarítást... Kép de már mindjárt vége! Elvitték végre a Kilián szobájából az ülőgarniturát, így már rendezhetem azt is. Hétvégén voltunk bevásárolni, és kicsi Kiliánnak is vettünk ezt - azt. Ágyneműgarnitura, pelenkák, kifogó, előke, stb. Még azért van mit vennünk, jövő héten meg a bútort is megrendeljük. Nem panaszkodok, örülök, hogy itt van a pocakomban, de meg kell állapítsam, hogy baby holmik terén rablás folyik a "piacon".. Kép

Bencze, mikorra is vagy kiírva? Te nagyon jól bírod. Én is sokat kertészkedek, jövök megyek, de nagyon el tudok fáradni. Már nagyon kevéstől is. Te nem? Gyomrod nem ég? Én sokszor majd megőrülök, annyira.. Kép A tej, meg egy marék sósmogyoró azért szokott segíteni valamelyest.
Majd szorítok, hogy ott tudj lenni a lányod évzáróján! Feltétlen gyere ám szüléstörténettel ha már lesz időd és energiád!

Pusz Nektek! Sajnálom, hogy ilyen rossz idő lett.. Kép
csibi
 
 


Sziasztok lányok!
Na megint elment egy hétvége, nagyon gyorsan. A kis takarót már majdnem megcsináltam, de még holnap be akarom fejezni.Nagyon aranyos lesz, kék mackós anyagból varrtam és sárga lesz a keretezése.
Lesz egy kis takaró, párna, rácsvédő, és ha még belefér az időmbe akkor még egy kis zsebes tároló.
Holnap megyek a Nőv.központba a táppénzes papírokért.Kedden pedig NST-re kell mennem.Ha minden igaz akkor délután még a budaörsi Kiká-ba is elmegyek a sógórnőmmel, mert ott láttam akcióban fenyő komódot. Valami kis szekrénykére még szükségünk van a kicsi miatt mert már most alig férnek el a ruháink. Amiket néztem a városban eléggé drágák voltak, úgy 30000 Ft körül. Itt ha minden igaz van 12000 Ft-körül is.
Férjem kezdi beszervezni a nagypapát, hogy reggelente vigye el Emesét az oviba,hogy már ne nagyon vezessek. Pedig még annyi elintézni valóm van, így még muszály autóznom.Addig míg tudom én viszem.Még az a jó hogy anyu ovijába jár, és bármi van vagy lesz ő is eltudja majd hozzni v. vinni.Úgy van a tervben is ,hogy amíg én kórházban vagyok őnáluk lesz a lányom. Valahogy az én szüleimet jobban bírja, mert ők többet foglalkoznak vele, többször találkoznak vele, és a mi családunban ő az első unoka.A másik mamánál sosem akar ott aludni, hiába igérnek neki fűt, fát.No nem mindha sokszor szokott volna bárhol is aludni.Inkább ő is olyan mint én voltam, ragaszkodtam a szüleimhez és nem aludtam sehol sem.
Május 20 körüli időpontba vagyok kiírva, remélem kibirom addig. Nekem is ég még a gyomrom , főleg éjjelente, mikor fekszem, pedig a fejem magasabban van mikor alsszom. Én is tejet iszom este, meg bekapok egy Rennie szopogatóst, ezt ajánlotta a dokim.Úgy tudom, hogy az utolsó hónapban már nem kéne igazán égni a gyomornak, mert a baba már ekkor leereszkedik, és nem nyomja annyira a gyomrot.Na befejezem mert a lányomat le kell fektetnem!
bencze
 
 


Hellóka lányok!
Na sikerült kislányomat lefektetnem ,elmosogatnom, közben pedig csomó minden eszembe jutott még, amit kifelejtettem. A gyomorégésen kívűl még az alvás kellemetlen számomra, mivel hason alvó voltam, most pedig csak jobb és baloldali oldalfekvés jöhet számításba. /A hátamon nem tudok aludni, mert kényelmetlen, és nyomja a hólyagomat a baba./ Így elég hamar lezsibbadok az egyik oldalamon és a forgóim reggelre nagyon megfájdulnak, közben pedig az átfordulás is elég nehezen megy egyik oldalamról a másikra.
A cipő és zokni felvétel is kicsit nehézkes számomra, még az a jó hogy nem tél van.
Ti mikorra várjátok a babaáitokat lányok?
Csibi ti merre laktok?
Mi az Öreghegyen a Baumax-x utáni kisutcában lakunk, egy régebbi sátortetős házban.
Jó hogy van ez a fórum, így lehet ismerkedni a kismamákkal. Mikor az Emesével voltam terhes, akkor még tornára is jártam a Nőv. központba, meg szülésfelkészítőre is , de most már erre nem volt időm. Akkor jó sok kismamával tartottam, és később tartottuk a a kapcsolatott.Emlékszem még egy héttel a szülés elött is ott voltam a tornán, és még kérdezték a lányok, hogy hogy bírom még a tornát?
Csibi! Te a kórházban dolgoztál? A sogórnőmet nem ismerted? Õ anesztes aszisztens, Aranyos Briginek hívják!Mikor az Emese született ő is + a férjem is bent volt velem a szülőszobán, most is úgy lesz szerintem, ha éppen nem dolgozik akkor.
Nekem nincs időm elfáradni, mert mindig sok dolgom van, és addig nem nyugszom míg el nem készülök vele.Általában este 7 óráig nem tudok nagyon lecsücsülni, de ha nagyon fáradt vagyok akkor tojok az egészre.
A súlygyarapodásról jut eszembe, én nem szedtem most fel túl sokat /8 kg-t/.Általában akinek eleve nehezebb a súlya nem szed fel annyit, mint aki sovány. De a soványabbak könnyebben le is adják a 10-20 felszedett kilót. Most remélem azért szülés után sikerül leadnom a feleslegeset. Már mondtam a férjemnek, hogy a szoptatás befejeztével szeretnék elmenni egy hypoxi-tréning kúrára. Kiváncsi vagyok milyen eredményt lehetne elérni vele.Addig is szoptatok ameddig csak tudok, mert az is jó fogyókúra. Remélem a kis Eszterke nagyobb étkű lesz a nővérénél, és tovább tudom szopiztatni. (ő fél évig szopizott)
Amig fiatal voltam és karatéztam /10 évig/nem voltak súlyproblémáim, de mikor befejeztem az aktív sportot már jött rám pár kg felesleg.
Manka!Na elkezted a pakolászást és a dobozolást?
Te ugye Fehérváron fogsz szülni?Mikor?
Nekem is össze kellene már készítenem a kórházi cuccokat.Már megvan úgy minden, csak össze kéne tennem őket egy táskába. Három csomagot kell készítenem, eggyet a szülőszobára nekem és a férjemnek, eggyet a kórházba , + a kisbaba cuccai a kórházba.Jó sok mindent kell vinni, ezért időben nekilátok a jövő héten valamelyik nap.
Még egyszer sziasztok, jó tanulást , takarítást, vásárlást mindenkinek!
bencze
 
 


Sziasztok!

Bencze! ez a Kikas fenyőbútor engem is érdekelne, ha megvetted , leírnád, hogy mekkora, meg milyen elosztású?
Ismerem a Brigit persze! Kép Nagyon cserfes kislánya van, igaz? ;)
Mi Maroshegyen lakunk, az Úrhidai út legutolsó utcájában a pentellei erdő előtt. Nagyon imádjuk azt a nyugalmat ami itt van /leszámítva az egyik idióta szomszédot, de hál' Isten nem közvetlen/, + a telkünk is csodaszép szerintem. Mikor először megláttuk, egyből beleszerettünk. Rengeteg gyümölcsfával, elől akácfa rengeteg.. Imádjuk. Nagyon sok munkánk van benne, így különösen kedves a szívünknek! Kép

Május 20, az már a jövő hét Kép Na egy héttel a szülési időpontom előtt már biztos nem lesz kocsikulcsom.. Kép A férjem már szíve szerint most sem engedne vezetni Kép
Gyomorégés, még mindig azt mondom, hogy szörnyű.. :op
Én 10kg-nál járok, de úgy érzem, hogy ebből 5 csak a fenekemen foglal helyet.. :'(

üdv. szép napot Nektek!
csibi
 
 


Szióka! Most jelentkezem utoljára sajnos. De ahogy ígértem, ha tudok jelentkezem.
Már elkezdtem a dobozolást, nem gondoltam, hogy ennyi holmink van!!! Már csütörtökön délután elkezdjük az áthurcolkodást a másik lakásba, legalábbis a törékenyeket kocsival átvisszük, a többit pedig majd teherautóval. Egyre jobban tartok a költözéstől, de hát majd csak lezajlik valahogy...Az a lakópark is nagyon szép, parkosított udvarral, játszótérrel. Igaz erkélyünk nincs, de talán nem fog hiányozni.

Én is Fehérváron fogok szülni, augusztus 6-ra vagyok kiírva.
Úgy néz ki, hogy május 27-én lesz a diplomavédésem, remélem lesz időm tanulni is! Majd beosztom az időmet: délelőtt tanulás, délután pakolás.
Most búcsúzom, vigyázzatok magatokra, sok sikert, szerencsét mindenkinek!!! Sziasztok!
manka26
 
 


Sziasztok!
A KIKA-ba mégsem mentünk el mert az éves újságjukban levő komód ami érdekelt volna most jelenleg nincsen a raktáron, állítólag két hét múlva lesz.Én egy tömörfenyő, natúr lakkozottat néztem ki, 4+2 fiókkal, 78*89*35 cm -es nagyságút, az ára több mint amit modtam, 19800 Ft.De láttam hasonlót az Elatró-ban 38000 Ft -ért is.A KIKA EXTRA-ban is van egy akciós komód, de ez pácolt ,lakkozott, 4 fiókos, mérete pedig. 71*73*33.Ez a 11900 Ft-os árfekvésű.Ebben van egy másik is amelyik lúgozott, olajozott, 2 ajtós, 4 fiókos 81*120*35 cm-es és 19980Ft.Én ezeket néztem nem tudom te milyet szeretnél.
Tegnap a nőv Központban 2x is voltam, mert a Nagydoki nem jó papírt írt nekem. Táppénz helyett kiírt szülési szabira, közben meg kiderült hogy nekem az nem is jár. A Mihályi GYula pedig elküldött a TB-be, hogy kérdezzem meg , hogy mi jár nekem.Utána meg mehettem vissza a táppénzes papírért, mert az kell nekem, mivel csak a 15 nap betegszabit kaphatok. Azt meg már nem tudták csak 3 napra visszamenőleg megadni. Így most kárba veszik 5 napom amit nem fognak kifizetni nekem . Érdemes volt a 34. hétig dolgoznom? Pont ki volt számolva a szabim, meg a táppénzem hogy ne legyek fizetetlen szabin.
Na örülök hogy van egy közös ismerősünk, majd a Briginek mesélek rólad.Igen az Anna jó kis cserfes lányka, de most már olyan komoly lett, mert nagyott nőtt.A Brigi fogadott kislányával is nagyon szeret a lányom játszani, mert ő korban közelebb áll hozzá. Sőt Emese nagyon szereti őt irányítani is.
Ma az NST- N is olyan sokan voltak, pedig időre mentem. Még az volt a szerencsém, hogy a dokinál levő behívót ismertem( ő volt a szülésznő mikor az Emese született), így röpke 2 óra alatt végeztem az oda-vissza úttal együtt.
Hétfő éjjel már voltak jósló fájásaim, már azt hittem itt a szülés ideje,de aztán elmúllott.Emesénél nem is volt ilyen , ott rögtön élesben mentek a dolgok.
Na mára ennyit sikerült írnom , amíg itthon vagyok még írok !Sziasztok!
bencze
 
 


Sziasztok!

Manka, sajnálom, hogy már nem nagyon tudsz jönni. Viszont sok örömet kívánok az új lakásban.

Bencze, köszi a komódok leírását! Én igazából olyat szeretnék, de valószínű megvesszük az Elatroban, ...vagy még nem tudom, amiben max. 2 fiók van. Én jobban szeretem a polcos megoldásokat, mert számomra az áttekinthetőbb, és jobban ki is tudom használni. Mi is néztünk ilyesmit mint ti, hogy kb. 90cm magas, de csak polcos, és az 22E volt. Na majd meglátjuk.
Hogy vagy? Szurkolok, hogy pénteken még el tudj menni a lánykád évzárójára! Beszéld meg a tesókájával, hogy ez fontos lenne! Kép
A Brigi úgy biztos be tud azonosítani, ha mondod neki, hogy az Abkarovits Gézának az a műtősnője /ez persze nem hivatalos, mert hivatalosan traumas műtősnő vagyok, de szinte csak neki dolgoztam, ezért sokak így kategorizáltak.. /, aki most babát vár, az vagyok én. Tudni fogja ki vagyok! Kép Mondd neki, hogy üdvözlöm.
Nagyon nagy tortura látom ez az NST. Nem tudom, hogy mivel a Bácskai móri így nekem hova kell majd járnom ezügyben..? Lehet, hogy a nővédelmiből utalanak majd a kórházba..? Kép Kép
Na megyek vasalni, aztán meg elnézek a Lidlbe, mert még nem voltam. Szép napot!
csibi
 
 


Szia CSibi!
Lehet hogy egy kis időre ketten maradunk, itt ezen a Fehérvári vonalon, sőt ha a kórházban leszek akkor én sem tudok majd jelentkezni egy kis időre. / Remélem csak 4 napra, és nem többre, persze ez sok mindentől függ/.
Utána megigérem hogy jövök a beszámolóimmal, amelyek remélem,hogy pozitívak lesznek.
Komód ügyben: Tegnap sikerült találni egy olyat amit én szeretnék(4+2 fiókosat)az Otthon bútorboltban leárazva 39000 Ft-ról 25000-re, majd a jövő héten hozzuk el. A Brigi férje ott dolgozik és ő segített az akciós akcióban. Láttam a Domusban hasonlót csak az keskenyebb volt, ez pedig 45 cm széles, de a többi méretét most nem tudom.
NST-re szerintem neked is ide Fehérvárra kell jönnöd, független ez attól, hogy hol fogsz szülni.Találkoztam olyan kismamával aki Pestre fog menni, és ő is ide jár.
Ma lesz az évzáró az oviban, talán el is jutok oda.
Most volt itt a védőnőm is, mert a múlt héten nem ért ide. Azt mondta hogy már pakoljak össze a táskámba, nehogy úgy járjak mint ő, hogy mikor indulnia kellett a kórházba akkor akarta kimosni a bébi ruháit./Épppen költözködés után voltak ./
És mondta hogy a múlt héten volt egy kismamája aki 2 óra alatt megszült. Na ezután talán mégis csomagolnom kéne, bár én nem félek hogy nekem is ilyen szerencsém lenne. Lehet a dokim nem is érne be Siófokról, ha őt csak a kórházból hívnák.Bár mondta hogy küldjek neki SMS-T ha elfolyik a magzatvíz. A Bácskainál nem is tudtam semmi elérhetőséget, de nem volt rá szükség, mert ügyeletes volt.Jó lenne tudni, hogy a Bata doki mikor ügyel. Elfelejtettem megkérdezni tőle.
Ma én is voltam a Lidlbe ,már másodszor, de ma elég sokan voltak, mert mától volt az új akció.A gyerek szandiknál volt egy kis tömeg, úgy vitték mint a cukrot. A bolt szerintem jobb mint a Penny , mert nagyobb a választék és a zöldségárúi is mindig frissek.Anyukámék estefele fél órával a zárás elött szoktak menni, és akkor mégnagyobb akciók szoktak lenni. Csak azt nem tudom ,hogy minden nap ,v. csak bizonyos napokon.Múlt héten pl.jó érett,és nem rohadt/mint pl. Tescoban/ epert vettek fél kilót 99 Ft.-ért.
Brigivel még nem találkoztam mostanában ,de majd megemlítelek neki.Na megyek rakodok egy kicsit, meg varrogatok. Jó hosszú hétvégét, remélem az idő is kegyes lesz hozzánk, bár nem sok jót mond a meterológia. Állítólag keddtől jön a kánikula, és a meleg front!Hellóka
bencze
 
 


Szia CSIBI!

Na lehet hogy még ma meglesz a babám, mert tegnap elment a nyákdugó, estére pedig kezdtem görcsölni, a derekam meg majd beszakadt.Most ha minden igaz 7-8 perces fájásaim vannak, és remélem már nem fognak elmúlni.
Olan mintha popóba döfnének, közben bekeményedik a hasam és görcsöl vagy 40 másodpercig.Nem írok most oldalakat,mert időben be kéne érkezni a kórházba, hogy a dokim is odaérjen Siófokról. De jó lenne he ő lenne az ügyeletes.Szoríts nekünk hogy minden jól menjen!
bencze
 
 


Szia Bencze!

Asszem, hogy mire ezt olvasod, sőt mire írom is már biztos megvan a a babád!! jaj de kár, hogy lemaradtam a szorításról! Siófokon voltunk férjemmel két napot Anyósoméknál. Szép időnk is volt. Lehet, hogy a front is segített Neked! Remélem minden rendben ment! Ezekszerint az évzárón még ott voltál! Nagyon izgulok értetek! Írj ha lesz időd, mindent részletesen!!!! Lehet, hogy velem egy napon lesz a szülinapja gyermekednek!!! Kép Én május 16-n születtem, csak már jó régen.. Kép
Pusz, K.
csibi
 
 


Sziasztok!
Na végre itt lehetek megint köztetek, már kicsit megkönnyebbülve és szerencsésen túlélve a szülést.Május 15-én megszületett a kislányom Eszter Sára!Mikor utoljára írtam az már tényleg az utolsó pár óra volt a vajúdásomból.Most köv. az én szülésem története:
Előző este végeztünk a nagy tatarozással, festéssel, bevásárlással.Estére már úgy éreztem.hogy majd beszakad a hátam, és a nyákdugó is elment,ami kissé véres is volt.Egy kicsit megijedtem ekkor, de olvastam ,hogy előfordulhat enyhe vérzés. Ez a tágulás kezdete és én tudtam hogy másnap szülni fogok. Reggel úgy 6 órától kezdődtek el a fájásaim, de eléggé rendszertelenül.Volt 5 perces, később 10,aztán 7-8, aztán du 3 óra körül megint 5 percessek lettek. Itthon próbáltam egy kicsit lazítani, míg a férjem még az éléskamrát festette, a lányom meg állandóan azt kérdezte, hogy mikor megyünk már a szülészetre. Közben a Brigi mindig telefonált hogy hogyan állunk?Na úgy 15 óra15.re beértünk a kórházba, az ügyeletes doki/Bikkes/ megvizsgált , azt mondta hogy 2 ujjnyira van kitágulva a méhszájam.Kérdeztem tőle,hogy akkor korán jöttünk e be, de azt mondta hogy pont jókor .Megnézték a szívhangot, megkaptam a beöntést is amitől nagyon féltem ,mert az előző szülésemnél nagyon rosszul voltam utánna. Itt szerencsésebb volt és könnyebben túléltem. Ezután végre bejöhetett a férjem is a szülőszobába. Én már nem is kerültem be a vajúdóba,hanem egyből oda. 17 óra körül megjött a dokim is , megvizsgált,megrepesztette a burkot 4 ujjnyi tágulás után, és következett a szívhang hallgatás ismét.Az orvossal végig beszélgettünk, ő azt modta hogy este 8 körül lesz meg a baba, és elmondta hogy ha vége a szívhang hallgatásnak, akkor hogyan ülljek a gumi labdán. A szívhanghallgatásnál hallható volt hogy baba mennyire lesüllyedt, és én már nem bírtam ,mert székelési ingert éreztem. Akkor gyorsan összekaptak mindent körülöttem és már kezdődött az igazi szülés. Két -három fájásra 17 óra 45.kor már kint is volt a kislányom, úgy hogy közben nem is vágtak.Szinte alig akartam elhinni, hogy már készen is vagyunk, de a doki is csodálkozott hogy milyen gyorsak voltunk.A kislányom 3460gr és 54 cm hosszú . Ekkor említettem a dokimnak a homeopátiás szert amit szedtem, hogy talán ez is segíthetett nekem.Õ nem ismerte ezeket, felírta magának a neveiket, és azóta állítólag mindenkinek kismamának ezt ajánlja. Még megigértem neki hogy emailben majd neki is többet írok róla.
A szülés után pár percre a méhlepény is levállt, amit megmutattak nekem is .Ezután még kaptam egy érzéstelenítést,mert még egy kis plasztikai operációt végeztek rajtam.
Két órás megfigyelés alatt a baba végig velünk volt és sikerült megszopiztatnom is a kicsikét.Képzeld a Brigi elhozta a lányát is a szülésre és bent is volt velünk végig!Az orvos mondta hogy ilyen nagylétszámú családi szülése még nem is volt!Este 3/4 8 kor már tolltak ki a kétágyas szobába, ahol elszomorodtam mert üres volt, és egy napig egyedül voltam . Ez az egy nap eléggé lassan tellett. Aztán kaptam végre egy császáros anyukát, akinek az esete biztosan érdekelné Mankát, mert ő is a Sandl betege volt. Hozzá járt végig a maszek rendelésére, és állítólag Pünkösdhétfőn szabin volt . Be is ment valaki miatt a kórházba, ott beszélt is a lánnyal,mert találkoztak, csak közben a doki hazament. Így végül az ügyeletes orvos műtötte meg a lányt 20 óra vajúdás után.N a ennyit a jó nevű orvosokról. Én ezért váálasztottam egy fiatalabb és lelkiismeretes orvost. Naponta jött megnézni minket , a végén már tegeztük egymást, Kérte hogy küldjek neki képet majd a gyerekről emailben.Szóval én nagyon meg voltam vele elégedve, mert a kapcsolatunk is egészen más volt mint a korábbi orvosaimmal. A kórházban is szerintem mindenki rendes volt , egyedül a kaját tartottam egy kicsit kevésnek. Egyedül egy takarítónőre voltam mérges mert kidobta a fürdőben levő üdítőimet, mert azt hitte hogy szemét. / pedig ha megemelte érezhette volna hogy mindegyik tele van./A gyerekorvos Kornélia is nagyon barátságos volt.
Na tegnap elérkezett a várva várt 4. nap amikor hazajöhettünk a kórházból. Tejcsim van hála, és a kis mohó ügyesebben szpoizik, mint a nővére. Tegnap estére már olyan fáradt voltam hogy este vacogtam .Hát már pár napja állandó készenlétben cagyok éjjel nappal. Na talán ennyi elég is lesz a szülésemről, ami bizony ég és föld ha összehasonlítom a korábbival. Remélem nektek is ilyen viharos és könnyű lesz. Gondoljátok meg a homeopáátiás szert hátha nektek is segít!
Az évzárón valóban ott voltunk, és nagyon tündéri volt a msor.
Na majdnem egy napon van a születésnapotok a lányommal.De örülök neki hogy mégsem egy napon születtetek volna, mert akkor tovább tartott volna az egész.
A Brigivel rólad pont a szülőszobán beszélgettünk, tudja hogy ki vagy .
Mára ennyit írtam, remélem Manka is valamikor olvassa majd ezeket a sorokat, és mikor neki lesz szüksége az orvosára akkor be is megy majd hozzá!
Ha sikerül feltennem képet ide akkor majd ezt is láthatjátok!
Sziasztok és további jó pocakosodást!
Nekem olyan jó már, mert a régi cuccaimba beleférek!Hogy bírjátok a heteket? Gyomorégés még mindig van?
bencze
 
 


Szia Manka!

Sajnos csak most tudtam jönni, de nagy örömmel olvasom pozitív élményed a szülésedről! Mindenképp mindjárt kijegyzetelem a homepatias szerek nevét, és használni fogom, hátha segít nekem is Kép. Márcsak azért is mert már most 7 héttel e szülés előtt 89mm-es Kilián BPD-je... Kép
Azt mosolyogtam magamban ahogy olvastalak, hogy reggel 6-tól 15h-ig amíg szép csendben vajúdtál a férjed festette az éléskamrát.. Kép Azt hiszem ez nálunk nem történhetne meg, mert Drága férjem már most stresszeli magát, így ha elkezdődik a vajúdásom én még annak is örülni fogok ha Õ vezet Mórig és nem én amíg Õ a hátsó ülésen fekszik ájultan.. Kép Kép Kép Kép Kép Bár a másodiknál már lehet , hogy Õ is rutinos lesz.. Kép

És most mizujs veletek? Éjszaka mennyit alszotok? Külön szobában van vagy veletek? Kicsi lányod hogy viseli a kistesót? nem féltékeny? Te tudtál már valamennyit pihenni? Ha van időd írj!
Egyébként meg tiszta szívből gratulálok, és nagyon sok boldogságot kívánok Nektek!
csibi
 
 


Szia Csibi!
Na ismét itt vagyok, végre valaki jelentkezik a vonalon.
Szerintem neked is megér egy próbát ez a homeopátiás szer, mert nekem az első szülés után teljesen más élményeim voltak.Ott valahogy minden lassabb és fájdalmasabb volt. Na de azért nem igérem , hogy fájdalmaid nem lesznek, csak nem mindegy hogy meddig tart a tágulás.
Most alszik a kislányka, de nemsokára felébred. Éjszaka most egyszer ébredt fel, de fent voltunk vele 2-3 ig, mert állandóan szipogott szegényke, de a végén kiderült hogy kakis volt a peluska. De szerencsére nem olyan sírós babuci. Most az a problémám hogy nem tudom mit ehetek, mert a védőnőm mindenről lebeszél.Pedig tegnap ettem borsólevest és nem volt semmi bajunk tőle.Mi egy szobában vagyunk mindannyian, majd ha már kicsit nagyobbak lesznek a lányok akkor majd átmegyünk a másik szobába. Most nyárra tervezzük a parkettázást és a másikszoba felújíttását.
A lányom nem féltékeny, de mostanában eléggé különöa a viselkedése. Sokszor ellenkezik, nem akar szót fogadni, szóval eléggé nehéz vele bánni. Mindenesetre elég sokat segít a kicsinél, mindig fogdozni akarja a kezében. Alig várja már hogy kivihessük egy kicsit a babakocsiba.Pihenni most talán jobban tudok hétköznap, mert a hétvégén mindig volt nálunk valaki.Csütörtök este haza se értünk aztán itt voltak vagy voltunk 12-en. Még ki se tudtam pakolni a cuccaimat. Estére annyira remegtem a kimerültségtől az első két nap.Én nem éreztem pedig magam fáradtnak, sőt azt mondtam a dokimnak hogy szülés után már másnap hazajöttem volna.Na megyek megnézem a picit, hátha ébredezik!Sziasztok!!!
bencze
 
 


Most látom, hogy Mankanak szólítottalak! bocs.. Kép

Szóval... Szia Bencze!
Kép
Nekem ez a rémálmom, hogy miután hazajövünk, lerohamoznak minket. Pedig minden vágyam az, hogy 2 hetet csak a párommal hármasban töltsünk, mert mi most válunk igazi családdá, és ezek a pillanatok soha nem hoszhatóak vissza..
Gondolom ilyenkor a NAGYtesó Kép úgy gondolkozik, hogy többet megenged magánk és ezt várja a szülőktől is, mert ha nem akkor úgy érzi, hogy az ÚJ jövevény miatt ő elnyomott lett.. Kép Kép Kép Nem biztos , csak gondolom, hogy valami ilyesmi játszódhat le bennük.
Na megyünk kicsit pihenni..
Manka nem tud jönni biztos.. Kép
csibi
 
 


Szia CSIBI!
Most már csak ketten maradtunk itt.
Szerencsére mindkét leányzóm alszik, egy kis időm van irogatni.Nem jelentkeztem egy darabig mert eléggé fáradt és kimerült voltam. Napközben nem tudtam sokat pihenni, mert Emese se nagyon hagyott, meg dolog mindig volt itthon. Sajnos tegnap estére be is lázasodtam, most azon aggódom hogy legyen tejem még, nehogy elapadjon.
Most jön az egyik bölcsességfogam is, lehet hogy attól lázasodtam be?
A baba is náthás lehet hogy valamit elkapott még a kórházban. Már ott is tüsszögöt. A kórházban is akkor fűttötek mikor nagy meleg volt, mire lehűlt akkor már nem .
Ott soha sem takaróztam be mert alig lehetett kibírni azt a tikkasztó meleget.
Ma volt itt a doktornő és állítólag már javul az állapota. A védőnő pedig rám ijesztett hogy komolyan kell venni ilyen kicsi babánál a náthát, és ha nem javul akár kórházba is kerülhet.Na remélem most már mindenki rendbe jön. Próbálok többet pihizni, meg szedem az Algopirint.
Az éjszakáink nyugodtak, 2-3 körül szokott felébrednia baba és utánna 6-7 órakor.
Most már kezdünk egy kicsit kimenni levegőzni, sokkal jobbakat alszik kint mint bent.Na megyek fürödni, aztán aludni!
bencze
 
 


Csibi!
Nem tudtam elküldeni a képet a kis ESZTIRÕL mert a kiterjedése olyan nagy . Ha leírod az elérhetőségedet akkor elküldöm neked!
bencze
 
 


Dr. Répánszki Mária" <dr.repanszki@lope.axelero.net> 2005.05.30
8:41:38
> >>> >>>
>
> KÉRÉS-SOS
>
>
> Kérlek benneteket, ezt most tényleg továbbítsátok, illetve aki tud az
> segítsen. Köszönettel! Tegnap született egy kisbaba, akinek sürgosen
> vérre lenne szüksége, különben meghal. Akiket eddig behívtak (47 ember)
> azoknak a vérét nem fogadta be a szervezete 0 Rh negatív vér kellene,
> aki tud segíteni, az hívja az alábbi számokat! Köszönöm
>
> Miklós
>
> Országos Vérellátó Szolgálat
> 06-80/324-244
> 36-1 372-4244
hezlb
 
 


Sziasztok!

Bencze, bocs, hogy eltüntem, de nem működött a netünk napokig, tegnap meg áram sen volt egész nap, már jól ki voltam akadva az Eonon.
Viszont a hétvégét nagyon élveztem a nyár beköszönte miatt, bár a hétfő már kicsit húzós volt. Ti hogy viseltétek a meleget? Mindjárt elküldöm mailben a címetemet, mert nagyon kíváncsi vagyok Eszterre, bár a nagyobbik lánykádról is küldhetnél, meg magadról Kép képet.
Tegnap voltunk a Bácskainál, kb. 3000gr-ra tippeli Kiliánt Kép , a méhszájam teljesen zárt hál' Isten, viszont ami kicsit elszomorít,hogy júli. első vagy második hétvégéjén szabad lesz, azaz nem is lesz itthon, én meg júli 5-re vagyok kiírva.. Kép Kép Kép Kép Kép Nagyon el lennék szomorodva, ha nem nála születne Kilián.
A náthával tényleg vigyázni kell ilyen kis pici babánál, mert a keresztlányom is került ez miatt intenzívre születése után. Vigyázz rá. Egyébként ki a doktorotok? Én még azt sem tudom, hogy kit válasszak.. A Dr. Attalai Zsuzsannát nagyon ajánlják, nem ismered?
Na most megyek, mert várom a barátnőimet és még főzni akarok Nekik.

Hezlb!
Én szívesen továbbítom ezt a mailt ha friss, de ugyanezzel a szöveggel már kb. 2 hónapja kaptam üzenetet és továbbítottam, sőt még a rádióban is hallottam akkor, ez nem ugyanaz???
csibi
 
 


Bencze! Most nézem a profilod, nagyon szép a lányod! Viszont nem találtam mail címet Kép Így adok egy elérhetőséget én : csibi73@freemail.hu
csibi
 
 


Szia Csibike!

Remélem megkaptad a képeket rólunk és a kis a
Esztikéről. Elfelejtettem megírni, hogy a szülőszobás kép az délután öt órakor készült, háromnegyed órával a szülés elött. A férjem szerint akkor még jókat nevetgéltünk, de azért nekem nem volt már fájdalmaktól mentes ez az időszak.Kár hogy ő nem érzett semmit az egészből!
A lázam is elmúllott már, mint irtam a melleim gyulladtak be és attól volt az egész és nem a kimerültségtől, és a bölcsességfogamtól. A háziorvos írt fel Augmentin-t rá, de amikor úgy érzem hogy még szopizás után még sok a tejci akkor muszály még fejnem is. Ez főleg este és reggeli szoptatás után kell végigcsinálnom.Sokat böngésztem hogy keressem az okait a mellgyulladásnak, ami bőven akad, de a védőnő azt mondja hogy a pangó tej miatt van.Csak azt nem értem hogy a tanácsoknál az egyik ezt ajánlja a másik pedig mást.
A hétvégén a férjemet is megcsípte valami, ami miatt még a kórházba is bement, mivel a csípés helye egyre nagyobb lett , és egy piros csík indult el a nyirokcsomó irányába. Ez 6 évvel ezelött már egyszer megtörtént vele, és akkor bent is fogták a fertőzőn Lyme kór gyanújával.Most tiszta ideg voltam miatta, mikor bement a kórházba, hogy biztos megint bent fogják, és én meg itthon leszek két gyerekkel egyedül. De szerencsére hazaengedték.Õ is
Augmentint kapott, csak DUO-t.
Az áramszünetről hallottam, mert a Köfém lkp-en se volt állítólag, de nálunk volt.
A meleget kibírtuk nagy nehezen ,pedig még nálunk a szobában alaplángon megy a fűttés. Az esti fürdetés miatt muszály volt befűtteni, mikor hazajöttünk. /akkor pedig elég hideg volt./
A kinti meleg miatt csak estefele mentünk ki az udvarra, akkor is inkább az árnyékba.
ÚGY látom nálatok is konzutálni kell a kisfiaddal, hogy mikor ne akarjon megszületni, ha ragaszkodtok a doktorbácsihoz!
Sajna a nyári szüléseknél jobban bent van a pakliban , hogy az orvosok elmennek nyaralni.Júl 5-re vagy kiírva? Akkor van Emesének a névnapja is!De drukkolok hogy a kis KILIÁN inkább szebb napon szülessen meg!
Az biztos hogy nem lesz kicsi baba, ha már ekkorák a paraméterei.Te szedsz valami vitamint? Én az Elevitet szedtem, de a 20.hét után csak minden másnap szedtem, mert az AUTH azt mondta, hogy nem muszály annak a gyereknek olyan óriásnak lennie.
A gyerekorvosunk DR FÜLLER MÁRIA, ő van a mi körzetünkben. / Õ a PÁL doki felesége/Rendes a doktornő, csak mindig mindent gyorsan elmond a rendelésen, és mikor kijövök a rendelésről a gyerekkel már dondolkoznom kell azon, hogy mit mivel, hogyan is kell beszedni. Diktafonnal kéne járnom hozzá, hogy mindent megjegyezzek amit mond.Akit kérdeztél, azt nem ismerem, még nem hallottam a nevét. Õ talán a ti körzetetekben van?
Ezt a felhívást én is hallottam már a rádióban, de sajnos én se tudok segíteni. A mi családunkban AB NEG, A POZ, B POZ TIPUSÚ VÉRCSOPORTOK vannak csak.
Sikerült beszezni a homeopátiás szert? Lassan el kell kezdeni szedni neked is! Hú már nincs is olyan messze a szülés !CSAK KITARTÁS!!!Pocid ennél már nem lesz nagyobb! A felszedett kilókkal hogy állsz?
Most már megyek én is csatlakozom a másik szobában alvó 3 emberkéhez!Jó éjszakát, neked is, ha még tudsz jót aludni!
Szióka!!
bencze
 
 


Szia Csibi!

Mi történt veletek, hogy jó pár napja nem hallani rólatok? Remélen nincs semmi baj, és nem a kórházban vagytok!Talán megint áramszünet van nálatok, vagy nem jó az internettetek?
Mi gyógyulgatunk, én már talán rendbe jövök, de Esztikének ma írt fel a dokinő egy antibiotikumot a náthájára.Pedig már nem náthás csak néha érzem hogy tortyog.
Ma sikerült egy homeopátiás kiadványt szereznem a patikából, amiben sok szer benne van hogy mire jó. Most éppen egy tejserkentő szert rendeltem meg, holnapra meg is hozzák. Azt hiszem érdemes lesz lemásolnom ezt a kiadványt, mert én ezentúl inkáb ilyen természetes dolgokat fogok szedni.És állítólag gyerekek is szedhetik!
Mára ennyi! REMÉLEM HAMAROSAN ITT LESZEL!
bencze
 
 


Szia Csibi!

Mi történt veletek, hogy jó pár napja nem hallani rólatok? Remélen nincs semmi baj, és nem a kórházban vagytok!Talán megint áramszünet van nálatok, vagy nem jó az internettetek?
Mi gyógyulgatunk, én már talán rendbe jövök, de Esztikének ma írt fel a dokinő egy antibiotikumot a náthájára.Pedig már nem náthás csak néha érzem hogy tortyog.
Ma sikerült egy homeopátiás kiadványt szereznem a patikából, amiben sok szer benne van hogy mire jó. Most éppen egy tejserkentő szert rendeltem meg, holnapra meg is hozzák. Azt hiszem érdemes lesz lemásolnom ezt a kiadványt, mert én ezentúl inkáb ilyen természetes dolgokat fogok szedni.És állítólag gyerekek is szedhetik!
Mára ennyi! REMÉLEM HAMAROSAN ITT LESZEL!
bencze
 
 


Szia Bencze!

Nekem is a Dr. Bata a dokim, meselt a szulesedrol, meg a homeopatias szerekrol, igy jutottam el erre a forumra. Lassan nekem is el kell kezdenem szedni. Julius 21-re vagyok kiirva.

Timi
timim
 
 


Sziasztok!

Szia Bence!Kép
Anita vagyok Miskolcról /Peti felesége/!Hogy vagytok?Hatalmas gratula Eszterkéhez!Nagyon szép lehetett a szülésed,és jó gyors volt!Ügyesek voltatok!Várunk mi is sok-sok képet a manókról!
Máté és Ádám 1-2-3,minket itt lehet látni az albumban,már csak frissíteni kellene!
A homeos készítményeket én is nagyon tudom ajánlani mindenkinek,nekünk már egész patikánk van belőle!Van könyvem is,ha érdekel valakit valamilyen szer,segítek!

Anita
kacajka
 
 


Sziasztok Lányok!

Bencze, remélem megkaptad a levelem. Végre van netünk Azaz nem a net, hanem a sz.gép rosszalkodik.. Kép Jövök még később, de nagyon ki vagyok purcanva, most alszom kicsit. Aztán megbeszéljük a homeopatias szereket, mert megvettem de még nem mertem elkezdeni szedni, mert nem adtak hozzá tájékoztatót.. Kép
Na pusza,k.
csibi
 
 


Sziasztok!

Timi!
Nagyon örülök hogy ismét akadt új ember a városban , és remélem csatlakozik is sűrűn hozzánk!írhatsz egy kicsit bővebben is. Van egy tippem, hogy ki lehetsz, de nem biztos. Nem voltatok ott a pároddal azon az esős április 20. -i napon a szülőszoba látogatáson, mikor telt ház volt?A párod nem az Árpád Szakképzőbe járt az érettségi után?Ha nem akkor nem az vagy akire gondoltam.
A Bata doki mondta hogy itt találsz meg ,vagy te bukkantál rám? Remélem te is meg vagy vele elégedve! Van valami kérdésed vele , vagy a homeós dolgokkal kapcsolatban . Vagy már mindent elmondott róla a Barnabás?Ti merre laktok?

Csibi!

Megkaptam a leveledet és a képeket is. Nagyon helyesek vagytok ti is , reméljük a kisfiatok is gyönyörű lesz.Én sem tudom honnan lehetek ismerős neked, lehet talán látomásból, vagy a Brigi nem mutatott régebben családi fotókat mikor még dolgoztál. Kollegái közül még a KOCSIS ERIKÁT , SZABÓ GYÖNGYIT ISMEREM. Erika is most babázik. Annak idején mikor az Anna kisbaba volt az Erika sokat vigyázott rá!
Emese most volt 4 éves márciusban.
A homeos dolgok egyre inkáb érdekelnek, próbálok néhány könyvet beszerezni róluk. Nagy nehezen sikerült a BOIRON cég kiadványát megszereznem. /homeopátia mindenkinek mindenkorra/. Régebben volt a patikákban ez az ingyenes füzet, de most már állítólag csak a patikusoknak adnak.A cég honlapja még készítés alatt áll, pedig mindenhol feltüntetik az elérhetőségüket, ami még nem él.Ebben a füzetben bent sincs a Caulophyllum, de sok minden más található benne.Ebből a a szerből, amit egy hónappal kell a szülés elött beszedni, napi 5 golyócskát kell bevenni egyszerre. Elötte és utánna fél órával nem lehet enni, inni még vizet sem, hogy jól felszívódjon a a nyálkahártyába, Kerülni kell a mentolos , erős fűszeres ételeket. A szer adagolóval van ellátva, és nem kell kézbe venni, hanem közvetlenül a kupakból be lehet venni. Száraz hűvös helyen kell tárolni, és ügyelj arra ,hogy ne kerüljön mikró, hűttő , mobil és szám.gép közelébe!Ezekről már írtam a 4.levelemben is.!
Az Arnicánál.
a vajúdás kezdetén kell bevenni 1*5 golyócskát
szülés után 1 órával megint 1*5-t
majd szülés után 1 hétig napi 1*5 golyócskát.
Ha még ezek után érdekelne a tejserkentő szer neve, akkor itt van az is:
A tejserkentő: URTICA URENS 5 CH: NAPI 2*5 GOLYÓ,
VIGYÁZZATOK MERT UGYANEZ A 15 CH-BAN PONT AZ ELLENTÉTÉT VÉGZI, EZT A TÚLZOTT TEJTERMELÉS LEÁLLÍTÁSÁRA SZEDIK!
Mellgyulladásra a Belladonna 9 ch- ajánlják napi 3*5 golyócskát.
Homeopátiáról mára ennyit! Most már tényleg el kell kezdeni szedned, ha már megvetted, és ki akarod próbálni! Van még valami kérdés ezzekkel kapcsolatban,
Magunkról: Esztike már jó pár éjszaka szépen aludt. VOLT MÁR OLYAN IS HOGY LETETTEM ESTE 9 KOR , ÉS MÁSNAP HAJNALBAN 5 KOR ÉBREDT, MIKOR APUKÁJÁNAK CSÖRRENT A REGGELI ÓRÁJA.Most már antibiotikumot is kapott a múlló náthájára, hogy most már tényleg gyógyuljon meg.Ma és tegnap egy kicsit többet volt fent mint máskor, mert eddig csak evett aludt és bekakilt, de szerintem ez az időjárástól is van. Mikor elalszik, utánna hamar felébred napközben. Emlékszem Emese is ilyen jóalvó volt éjszaka, 1 HÓNAPOS KORÁTÓL csak napközben aludt keveset. / 2* FÉLÓRÁT/. A védőnőm mindig mondta hogy keltsem fel reggel , mert azért nem ébred fel, mert leesik a vércukra.
Szoptatni még tudok, remélem elég is a kicsinek. Nem hinném hogy éhezik, mert már több mint 1 kg hízott 3 hét alatt.Sokat csuklik szopizás után, mikor büfizik ekkor általában adokm még neki egy kis tejcit, ha pedig nem fogadja el akkor egy csepp citromlé is megteszi. Egy kicsit savanyú , de hatásos!
Kérdezted a segítséget, hát arról van mit panaszkodnom. Úgye a régi világban a nagymamák odaköltözködtek a családhoz, pár hétre.
Na ebből már az Emese idejéből annyi volt hogy egy hétre anyukám itt volt és segített napközben, de nem aludt itt. Most hogy már rutinosabb vagyok ebből egy nap lett, de az is akkor mikor már belázasodtam.Férjem meg olyan fontos ember lett a cégnél, hogy pótólhatatlan és ő is csak egy napot tudott itthon lenni.Azért kapok segítséget még most is, mert a házimunkában nehezen érem utol magam.
Tegnap nagy nehezen eljutottan a Tesco-ba is , de csak este 9 után. Korábban indultunk, csak a Brigi párjáék lerobbantak kocsival Mezőfalván és a Tominak el kellett mennie értük este 6 után. Így mikor hazaért, utánna muszály volt elmennem a boltba, mert a hűttőnk már kongott az ürességtől.
Jársz már NST-re?Ide A fehérvári kórházba?
Te tudod ki volt az a doki akiről olyan sokat panaszkodott teo1 ?
A fűnyírásról jut eszembe, hogy a kisfiadnak biztosan fog majd tetszeni, mikor már kint lesz a nagyvilágban, ha már most is élvezte odabentről!
A babaruhákról.: mi sok ruhát örököltünk a Brigiéktől, meg sok más rokontól is, de egyébbként én se vásároltam 62-nél kisebbet már az Emese idejében sem. Jó mondjuk ő pár centivel nagyobb volt! Szerintem ráér valaki akkor vásárolni kisebb ruhát, ha már megszületik a baba, és nem lesz fölösleges.Nálunk anyukám vett egy kisebb rugit, /56-ost/, amit már ki is nőttünk. Jó volt 2 hétig.Ezért nem érdemes előre bevásárolni! Szerinntem ti meg elég nagyok lesztek, és mi van ha nagyobb a ruha?Amit láttál a kis Esztin az még tényleg nagy volt rá, azt hiszem 68-as méretű. DE a méretezésre se lehet adni, mert vannak ott is különbségek.

Anita!
Örülök hohy te is itt voltál, és olvastad a mi történetünket!Látom nálatok is inkább te érsz rá inkább levelezni.
UTÓLAG is boldog névnapot kívánok neked!
Neked milyen könyveid vannak a homeós szerekről?Emlékszel rá hogy tavaly ilyenkor voltatok itt a Balcsin? Akkkor szebb volt az idő!
Megkaptuk a képeslapotokat, köszönjük szépen!Milyen volt London?Mennyi időt voltatok kint?
A fiuk már kilábaltak a bárányhimlőből?Hol voltak, míg nem voltatok itthol?
Majd írok bővebben nektek is , de már aludnom kéne!
Sziasztok mindenkinek!!!
bencze
 
 


Sziasztok!

Szerdan voltam Barnabasnal es nekem kicsit mas adagolast es szert javasolt. A Caulophyllum-bol nem a D12-t, hanem a CH9-et kellene szedni a szules elotti 5. hettol. Ugyanettol az idoponttol javasolta a masik szert, az Arnica-t, amirol mindenhol azt olvasom, hogy vajudaskor kell elkezdeni szedni.
Bencze: egesz veletlenul talaltam itt rad, a szereket kerestem es egy masik forumon irta meg valaki a neveket, amire aztan rakerestem es igy jottek fel az irasaid es akkor lattam, hogy ugyanaz a dokink. Nem mi voltunk a korhazban aznap a par, akit lattal, de akar lathattuk is egymast, mert maj 17-en este voltunk bent es nemcsak a szuloszobat neztuk meg, hanem a kortermeket es az ujszulott reszleget is. Akkor meselte Barnabas, hogy ket napja milyen meglepoen gyorsan szult nala egy kismama es majd felirja a szereket, amiket szedett. Azota mar volt egy masik kismamaja is, aki szinten konnyen es gyorsan tagult.
A naptar szerint jul 21-re varjuk az elso babankat, Dorit, de most az UH papirok alapjan modosult az idopont, kitolodott masfel-ket hettel. Pedig ez a 21-e olyan szimpi lenne.
Elkezdtem kismamajogara jarni, nagyon ajanlom mindenkinek, banom hogy csak most a vegen kezdtem el. Az Arany J. utcaban van, heti 4 alkalommal. Ugyanitt van babas joga is.

Timi
timim
 
 


Sziasztok!

Bencze! Én csak Caullophyllum 5CH-t kaptam, az volt csak mindkét helyen ahol megnéztem. Van valami különbség? Tényleg érdekelne, mert elkezdeném akkor szedni.
Mit csináltál éjjel egy után itt a net előtt.. Kép
teonak Berzsenyi volt a doktora... NO COMMENT. Akkor ezekszerint Te is hallottál a sztoriról. Nagyon durva.
Kocsi Era bizony babázik, most beszéltem valamelyik nap az Attilával azt mondja már kúszik másik a kis Atti.. Kép Olyan fura, mintha most született volna. Fel is akarom hívni Erát, mert már régen beszéltünk és kiíváncsi vagyok, hogy mizujs velük.
Ruhák, képzeld az egyik barátunknak /kozmetikus/ 8 hetes a babájuk, a vendégéé meg 4 hónapos és eladja 2-300Ft-ért a baba ruháit amik gyönyörűek. Jól be is vásároltam belőlük, így aztán most annyi lett, hogy akár minden nap újat adhatok rá.. Kép) Nagyon örültem ennek a jó kis forrásnak. Egyébként már mosom , vasalom a ruhácskáit Kép , pakolok be a szekrényébe, jaj nagyon fantasztikus érzés. Viszont én is a 62-eknél maradtam, még ezek közt is van olyan ami kisebb mint egy 56-os.. Meglátjuk.
De jó, hogy Eszti ilyen jó alvó. Kíváncsi vagyok Kilián milyen baba lesz? Viszont kár, hogy már antibiotikumot kellett neki adnod.. Kép
Jövő héten megyek bemutatkozni a gyerekorvosunknak akit említettem, Dr. Attalai Zsuzsának.
Nst-re egy hét múlva megyek először a Bácskaihoz, mert neki van a rendelőjében. Jobb is ez így , mert úgy tudom nem bánnak valami szépen azokkal a kismamákkal akik a móron dolgozó orvosokhoz járnak viszont NST-re meg ide a fehérvári kórházba... Ezt sem kommentálom inkább.
Segítség, nekem jelentkező van bőven és majd igénybe is szeretném venni, viszont az első két hetet szeretném ha meghagynák hármunknak. Egyrészt 3 év óta először tud férjem eljönni szabira, mert vagy az építkezésünk vagy egyéb teendők elvitték a szabiját, másrészt meg én úgy gondolom, hogy mi most alakulunk igazi családdá, és ez olyan bensőséges intim dolog, amit nem akarunk senkivel megosztani, mert ezek visszahozhatatlan pillanatok. Persze ha tévedtem és mégis segítségre lesz szükségem akkor szólok, de amíg én nem kérek segítséget addig szeretném ha nem rohannának le minket. Még a babának sem tesz jót. Később meg mindenki annyit láthatja majd amennyit csak szeretné.. Ezt is meglátjuk, hogy az én elméletem gyakorlatban hogy működik majd... Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép
Ja, asszem kérdezted a vitamint, hogy szedek-e, csak nem válaszoltam. Én nagyon magzatvédő vitamin ellenes voltam, mert azt vallottam mindig, hogy ha rendesen táplálkozik valaki..., stbstb, szokásos szöveg, egyébként Folsavat szedtem a fejlődési rendellenesség elkerülése végett és mikor várvárt kicsi babánk megfogant akkor az elveimet Kép Kép sutba dobtam, és szedtem az Elevitet, csak nem legyen semmi baja Kiliánnak . Így aztán kb. 12 hétig naponta később még egy pár hétig meg akkor szedtem mikor úgy gondoltam, hogy nem kapott aznap elég vitamint Kép bevettem egyet. Viszont mióta tudjuk, hogy mekkora Kilián, már csak a férjem szedi Kép Kép Kép
Azt hiszem beigazolódik az, amit genetikusoktól olvastam, hogy az anya születési súly nagyon domináns. Én 3600gr-mal születtem 8!!! hónapra, bátyám meg 5kg-val időre.. Férjem úgyszintén 8 hónapra majd' 4 kg-mal. Jól jönne az a Caullophyllum, így írd meg léccí hogy tudsz -e valamit arról amit kérdeztem?! Kép

Timim, nekünk majdnem egyszerre érkeznek bébijeink! Kép Első babád? Nekem igen Kép

Na most megyek,
csibi
 
 


Sziastok!
Itt voltam én az éjjeli bagoly megint.
Írtam jó sokat és el is tűnt!
Csibi! Az 5 ch szerintem nem jó, mert én a 9 ch- t szedtem, ugyanis azzal lehet helyettesíteni, ha nem elérhető a potencia.Ezt vettem ki a Boironos kis füzetből amit most sikerült megszereznem a napokban. Hol vetted ezt a kiszerelést? Ha gondolod segítek beszerezni a Köfém patikából. Ha hétfőn megrendelem akkor kedd délelöttre már meg is lesz, persze ha van a raktárban.Sajnos a maradékot az enyémből már el is osztogattam, mert azt hittem másra nem jó már.
Erikáról az juttott eszembe, hogy ő előző nap szült meg ,mikor én előszőr mentem a pozitív teszt után ultrahangra . Akkor a kis Atti már 8 hónapos!
A babaruhákkal jól jártál, csak legyen helyed hol tárolni őket!Nálunk már a komód is megtelt, amit nemrég vettünk.Először aggódtam hogy nem lesz elég ruhája kisebb méretben, most meg már azt sajnálom ,hogy ki is nőtte már némelyiket. Van olyan 62-es is, ami szintén kicsi.Nem hinném hogy annyit nőttünk volna.Nem lehet adni már a ruhák méretezésére sem.
A segítőkész embereket ki is kell használnod, addig örülj míg vannak. Én is örültem volna , ha lett volna aki megcsinálja a házimunkát. Én nem bírtanm elnézni, hogy hogy néz ki a lakás, meg ott volt a sok mosnivaló.
Van egy ismerősöm aki, a Berzsenyi dokihoz jár , szegénynek a 4 dim . UH-on megállapították, hogy a köldökzsinór rá van tekeredve a baba nyakára. Õ neki is 1 -2 hónapja van még hátra a terhességből.Nem irigylen őket, miket élhetnek át aggódva az utolsó hónapokban.
Kilián se lesz kis baba, ha ilyen paraméterek voltak a családjaitokban . A bátyád rendesen született? Pedig akkoriban nem voltak ilyen nagy súllyú babák, mint mostanában.
A férjem omondja hogy ismerős neki a párod, na jó mi? Mindenki ismerős mindenkinek, csak azt nem tudjuk , hogy honnan!

Timi!
Én is a 9ch-t szedtem, mert mint írtam ezzel lehet helyettesítenia D12- t, de csak 4 héttel korábban, amiből 3 hét lett aztán.Az Arnicát nem tudom honnan vette a Barnabás hogy korábban kell szedni, talán utánnajárt valahol? Írtam neki is egy pár homeós elérhetőséget, lehet valahol ezt találta?Van egy pár honlap, amiket én is olvastam, ha érdekel :
www.homeopatia.lap.hu
www.homeopata.hu
www.boiron.hu sajna ez még csak készülőben van,
www.csaladinet.hu
www.nandu.hu
Ti is csoportos szülőszoba látogatáson voltatok? Vagy csak a dokit kerestétek meg? Tudom akkor volt ügyeletes, mert aznap este, mikor elmentek a látogatóim, még beszélgettünk egy jót a folyósón.Melyik kórtermet néztétek meg?Én a 106-os szobában voltam, ami kétágyas volt. Addig volt unalmas míg egyedül voltam .
tÉNYLEG ILYEN JÓ A JÓGA?Én erről már lemaradtam, én csak sima kismama tornára jártam a nővédelmi központba, de csak az első babámnál. Most már ilyenre sajna nem volt időm. Pedig a társaság is jó volt, és sok új ismerősre találtam.
Akkor neked is hamarosan be kell szerezned a szereket ha úgy döntesz , hogy kipróbálod őket!Nem írtad merre laksz?
Na megint későre , vagy koránra jár, megyek aludni!
Szióka mindenkinek!
bencze
 
 


Sziasztok!

Bencze! Nagyon köszönöm a segítőkészségedet, de most felhívtam a József A. uti gyógyszertárat és 9ch-juk van. El is rakták a nevemre. Hétfőn be is megyek érte és akkor elkezdem szedni.
Egyébként az elmúlt két napom elég pocsék volt mert eszetlenül fulladtam, aztán mára sokkal jobban vagyok. Szerintem ezek a frontok csináltak ki.. Kép
Befejeztem a ruhái rendbetételét is, még bepakolok és minden oké. Kép Mára meglett az ágyába a szivacs is - egy barátunk varrta, meg a pelenkázóra is. Szépen alakul a szobája. Nálatok , hogy van? Veletek alszik Eszti?
Tesóm, normál úton született, de vákummal. Én meg a 3600gr-om mellé még faros is voltam, és szintén normál úton. Anyukám szegény jól ki is vérzett. Abban az időben még nem volt apelláta.. Kép Kép Én most kezdtem el kicsit parázni, mivel számomra még ismeretlen ez az út , hogy csak kibírjam.. Kép
Na most nem írok többet, k.
csibi
 
 


Sziasztok!

Ma írtam már délután egy levelet, aztán eltűnt! Most újból megpróbálom, hátha sikerül!
Csibi!
Jó hogy sikerült találnod olyan patikát ahol megkapod a szert! Ezek szerint nem csak Liszt Ferenc utcai patikában lehet megvenni őket? Ez nem baj csak jó lenne, ha a patikusok egy kicsit többet értenének hozzá!Bár mondjuk szerintem ez egy külön szakterület, mert az adagolás sokszor egyénenként változó, főleg mikor valamilyen betegségre keresnek egy szert.
A front hatása nálunk csak az volt ,hogy nappal kevesebbet aludt a gyerek, és nem 3 óránként ébredt fel, mint általában.De ma azért jókat aludt kint a babakocsiban.Pedig a szomszédban szinte mindig valami zajos tevékenységet folytatnak!
Mi , mint már korábban is írtam, egy szobában vagyunk a gyerekekkel,mivel nekem hallásproblémáim vannak. Én nem hallanám meg hogy a másik szobában sír a gyerek. Ha a férjem nincs itthol, akkor én egy ágyban alszok velük, hogy felébredjek.Most még nem volt ilyen , de lehet rá még példa.
Most a nyáron felújítjuk a nappalit, és majd egy kicsit később mi át is megyünk majd oda, és akkor majd külön leszünk!
A jövő hét jó eseménydús lesz, kedden tanácsadásra megyünk, meg az oviba a dadus néni nyugdíjasbucsúztatójára, szerdán pedig az unokatesóm ballagásra megyünk a Kossuth iskolába. Remélem jó idő is lesz! Még valami ruhát is kellene vennem, mert mikor kismama voltam nem mertem venni magamnak semmi ruhát, mert nem tudhattam előre hogy mi lesz jó rám . Most kell egy kicsit bővítenem a ruhatáramat, mert már régen vettem magamnak ruhákat.
A korházi cuccokat összekészítetted már? Nekem a védőnőm külön kiselőadást tartott arról, hogy hova mit kell vinni?Még most a második terhességnél is! Jó mondjuk azóta sok minden változott!

Timi! Most írtam levelet a Barnabásnak és kérdeztem tőle az Arnicát, hogy honnan vette, hogy mikortól kell ezt szedni? Ha válaszol, akkor majd megírom!Te is megtaláltad a róla szóló bemutatkozó oldalt?Te mióta jársz hozzá?Már korábban vagy most a terhességed kezdetétől?
Ma megfogadtam hogy időben lefekszem, és most megyek is!
Pá mindenkinek!
bencze
 
 


Sziasztok!
Bencze! Ne haragudj, ha néha 2x kérdezek valamit, tőlem kitelik Kép
A Liszt utcai St. Anna patikában voltam először, azaz a virágóra mellettiben kezdtem körutam. Ott nem volt, átirányítottak a St. Annába, ott hiába van homeopatia, a csajnak aki a pultban volt gőze nem volt arról amit kérdezek, de hátrament és onnan valaki mondta, hogy jó lesz a caulophyllumból az 5CH is. Ezért vettem meg, csak épp tájékoztatót nem tudott adni, így nem szedtem be. Most meg megvettem a 9CH-t, de itt sem tudtak semmit hozzászólni. Nem tudom, hogy gyógyszertár tarthat-e bármilyen szert úgy, hogy felvilágosítást nem tud adni?! Hmmm... Ez kék dobozos , ugye?

Csomagom; -nekem egy tünemény a védőnőm, de magáról a babavárásról , szülésről, babafogadásáról még nem sokat beszéltünk. Leszámítva talán a szoptatást. Így innen - onnan gyűjtöm az infot, hogy a szokásoson kívűl mit vigyek magammal. Ma vettem pl. Tena hálós bugyit is. Mellesleg a legnagyobb gondot az okozta, hogy a vajúdáshoz rakjak - e külön csomagot? Kép Lehet, hogy hülyén hangzik, de gondoltam ha van ott zuhany /most már tudom, hogy van/ akkor kell törlköző meg papucs, ha ott a vajúdóban adnak beöntést egyéb tisztasági csomag is, stb.. Első szülőnő tapasztalatlan kérdései.. Kép

Én vettem magamnak pár pólót amit később is tudok hordani, meg nadrágot mert minden nyári nadrágomat kihíztam.. Kép Persze nem hasban értem mert az természetes, hanem fenékben és combokban.. Egyébként hivatalosan +12kg-nál járok, de úgy érzem ebből 10 az említett két testrészemen nyugszik.. Kép Kép Kép Kép
Na majd csak leadom valahogy.
csibi
 
 


Szia CSibi!
Én a szülőszobára a következőket vittem.
-HÁLLÓINGET NEM VITTEM ODA MERT OTT ADNAK RUHÁT, ILL. EGY KÖTÉNYKÉT, BÁR ABBÓL SZINTE MINDENEM KILÁTSZOTT MERT KÖTÕ MÁR NEM VOLT NAGYON RAJTA
-KÖNTÖST SE VITTEM MERT ÍGY IS MELEGEM VOLT, DE AZÉRT VIHETSZ,
-WC PAPÍR
-TUSFÜRDÕ, TÖRÖLKÖZÕ
-zOKNI
- PAPUCS NEKED ÉS A KISÉRÕDNEK
- ENNI ÉS INNIVALÓ /SZÛRT/ HA LEHET ENNI, ITT LEHETETT VOLNA, DE KI AKAR ILYENKOR ZABÁLNI?
-SZÕLÕCUKOR. EZ ÁLLÍTÓLAG SZÜLÉS UTÁN SOK ERÕT AD
-iRATOKAT/ SZEMÉYI, KISMAMAKÖNYV, HÁZASSÁGI KIVONAT, EZT NEM KÉRTÉK TÕLEM/
-FÉNYKÉPEZÕ, VIDEÓ
sZEMÜVEG, MERT A KONTAKTLENCSÉT NEM LEHET SZÜLÉSKOR VISELNI,
HOMEOPÁTIÁS ARNICA
a TÖBBI CUCC A KÓRHÁZBA :
-KÖNTÖS, HÁLÓING- ÉN AZ OTTANIT HASZNÁLTAM , MERT ÖSSZEPISZKÍTANI AZ IS JÓ,
-PAPUCS
-TÖRÖLKÖZÕ
-TISZTÁLKODÓ SZEREK
-WC PAPÍR
-TENA NADRÁG ÉS BETÉTEK/ JÓ AZ OLCSÓ MERT SOKÁIG KELL ÉS SÛRÛN KELL CSERÉLNI/
-EVÕESZKÖZÖK, POHÁR
-INNIVALÓ, NAPI 3 LITER SZÛRT ITAL
-NEKEM POPSITÖRLÕT IS MONDTAK HOGY VIGYEK, MERT ITT A HÉTVÉGÉKEN ÁLTALÁBAN NINCSEN KIADVA A MAMÁKNAK,
-SZOPTATÓS MELLTARTÓ
-MELLTARTÓ BETÉT
- MELLSZÍVÓ
-TELEFON
- OLVASNIVALÓ, HÁTHA TE IS EGYEDÜL LESZEL ÉS HOGY NE UNATKOZZÁL, MINT ÉN!
- ÉS AMIT MÉG GONDOLSZ!
MA SIKERÜLT EBBEN A JÓ IDÕBEN BEJUTNI A VÁROSBA EGY KICSIT SÉTÁLNI. KÖZBEN MIKOR A SKÁLÁBAN VOLTUNK, ESZTIKE ÉHES LETT. ÍGY MEGSZOPIZTUNKAZ EGYIK PRÓBAFÜLKÉBEN!LEGALÁBB NEM KELLETT HAZASIETNI, MERT MÉG SOK MINDENT AKARTAM MEGNÉZNI. NA MEGYEK PELENKÁZNI. MERT ÁLLÍTÓLAG BEKAKILT! REMÉLEM HOGY SIKERÜLT, MERT MOST NEM KAKILT MÁR 3.NAPJA. PEDIG EDDIG NAPONTA TÖBBSZÖR IS VOLT.TALÁN MOST TÖBB ANYAGOT HASZNÁL FEL A SZERVEZETEA TEJCIBÕL! NA MEGYEK! PÁPÁ!!
bencze
 
 


Szia! Jaj , nagyon rendi vagy! Pl. ezt a kontaklencsés dolgot nem is tudtam, és nekem ez elég gáz lett volna ha ott tudom meg, mert ezt a night&day-t használom, így egy pár kb. 2 hónapig a szememen van. Azaz nem lett volna nálam még tároló sem. Na , asszem holnap össze is pakolok.
Homeopatia, képzeld megint rákerestem a caulophyllumra, és rengeteg hely között mindig egy bizonyos Dr. Ördög János szülész-nőgyógyászt dobott ki a gép, akinek elég szép tanulmányai vannak a különböző homeopatias cuccokról, de mégsem az igazi részletezés. Én elég szőrszálhasogató tudok lenni ha valamit nem ismerek.. Kép Lényeg a lényeg, felhívtam a doktort gondoltam nincs vesztenivalóm max. elhajt. Aztán meg elájultam, hogy mennyire rendes a pali, pedig magánrendelésén hívtam pont. Végighallgatott, kérdezte mennyire vagyok jártas a homeopatiaban, mondtam, hogy semennyire leginkább, és azt mondta, hogy ne haragudjak de most rendelése van, viszont szívesen beszélgetne velem erről a témáról , így adjak mail címet ha nem tudok elmenni hozzá /jászberényi, így mail címet adtam Kép/ , meg postai címet és akkor az összes homeopatis szerről küld tájékoztatót. Mailen meg mindent részletesen elmond, ill. hogy mennyit meg hogyan kell szednem. ill. azt mondta, hogy tud másik szert is, lehet nekem az lenne jó de majd ezt is megbeszéljük. Viszont azt nem ismertem. Azt mondta majd a babának is ajánl majd.. Nagyon rendes volt!!! Ha írt megírom miket mondott.

Eszti élvezet a sétát? Emese is veletek volt? én is megyek, pápá Kép
csibi
 
 


Szia Bencze! Írt az Ördög doktor, levelében kb. annyit mint amennyit Te elmondtál a caulophyllumról, viszont mondta, hogy elküldte a tájékoztatót, és abból nyugodtan válogathatok, mert ezeket ők 5 éve alkalmazzák szülőszobán. Na , majd ha megkapom, elmondom mizujs. Bevettem ma az első adag caullophyllumot! Kép Ja, kicsit annyival más, mint ahogy Te mondtad, hogy ő azt írja, hogy szülés előtt 2-3 héttel HETI 3x1 adagot(5golyó) kell bevenni. Nem naponta.. Hmm.. Ha 5 héttel szülés előtt kezdtem volna , akkor heti 1x1adag.
Volt itt a védőnőm és mesélte, hogy van egy kismamája akinek a Bata Barnabás ajánlotta a szereket és már szedi is, csak épp nagyon görcsöl. Mondtam, hogy a Bata is onnan hallott a dologról ahonnan én, azaz tőled.. Kép
Még valami a másik szer amit ajánlott a Caulophyllum helyett a Pulsatilla C-3o abban az esetben ha a következő tüneteim vannak: "A terhesség utolsó harmadában a Pulsatilla-kép
gyakran dominál - ez változékony, ingerlékeny hangulat, túlsúly,
vizenyő, visszerek, aranyerek ... " Írtam neki, hogy ez nem jellemző, így biztos jó lesz a C.
Na már jól túlbonyolítottam ezt az egész szülés kérdését...
Megyek is főzni, szép estét nektek! Kép
csibi
 
 


Szia csibi!
Na látom te mindent megmozgatsz ezért a C-ért! Remélem téged is megsegít, ha már ennyire nyomoztál utánna! Ezt az Ördög féle tanulmányt én is olvastam, de sokra nem mentem vele. De eszembe se jutott felhívni a dokit. Látom te leleményesebb vagy mint én ! Kiváncsi vagyok mit fog küldeni neked?Lehet a dokim is vele vette fel a kapcsolatot?Neki is megadtam ezt az elérhetőséget.
Ma voltunk az első tanácsadáson. Időre mentünk, és jól otthonhagytam mindent, így mentünk még egy kört a rendelőbe. Féluton jutott eszembe a mérleg, amit vissza kellett volna vinnem a védőnőnek, mire odaértünk akkor meg láttam hogy a táska is otthon maradt.
Esztike MÁR 5,52 KG már, jó sokat hízott. A dokinő azt mondta adjak neki glicerinkúpot, és már este szerencsére tudott kakilni egyből utánna. Kijött mind a három napi lemaradás! Tanácsadás után rohantunk a Baumax-x-ba ajándékért a dadusnéninek, majd siettünk a bucsúztatóra.
Itthon meg vár a sok vasalnivaló! Nem is tudom mikor lesz kivasalva!Lehet mikor már fel vesszük a ruhákat!Holnap kinézek a piacra, hátha látok valami jó ruhát, amit fel tudnák venni a ballagásra. Este még a Mekibe is el kell mennem a ballagás után a két gyerekkel, mert az Anna most tartja a szülinapi partyját. Holnap se fogok unakozni!Na megyek mert mindkettő lányom elaludt fürdés nélkül, megpróbálom megfürdetni őket! Helló!
bencze
 
 


Csibi!
Nem a Timi véletlenül az a kismama , akiról mesélt neked a védőnőd?
A védőnőd nem valami Kukoda nevű valaki?
bencze
 
 


Szia! Látom nem könnyű a két gyermekes családanya élete.. Kép Csak kitartás!
Eszti mindjárt egy hónapos lesz! Nem piskóta. Ilyenkor ha mész, baumax, piac, stb., viszed őt is mindenhova magaddal? Ha igen, hogy bírja? A Skálás etetést leszámítva ha épp úton vagy, hogy oldod meg az etetést? Én ezért vettem egy cumisüveget, ha úton leszünk akkor se legyen gond , hogy tejcit kapjon. Persze majd ez is adja magát gyakorlatban. Kép Kép
Férjemnek ma még /jaj elfelejtettem megmutatni neki a fotótokat, hátha ő rájön, hogy honnan vagytok ismerősek Kép/ , szóval ma még megy Vácra, Rétságra ezen a pesti dugon keresztül.. , így szegénykém nagyon izgul, hogy nehogy ma induljon el Kilián kifelé megnézni a nagyvilágot Kép Én nem izgulok, ráérek majd akkor is. Még a csomagom sincs összerakva.
A védőnőm a Sósné Évike és én nagyon csípem őt, szerencsém van vele. De asszem nem Timit, hanem mintha Julit /nem biztos/ mondott volna. Na megyek én is, mert vár engem is a vasalatlan kupac.. Kép Kép
csibi
 
 


Sziasztok!

Szia BenceKép,és persze többiek!
Nekem a Homeopátiás orvoslás című könyv van meg,és nagyon jó!Jó étvágya van a kis manónak?Nálunk is volt,hogy 2-3 napig nem volt kaka,de magától rendbe jött a dolog mindig.
Nagyon jól éreztük magunkat,képeket is nézegethetsz http://www.gportal.hu/demjen
van rajta kismamáknak szóló dolog is,szoptatás is.Még elég hiányos,de készül!Mi is igyekszünk írni,de még mindig el vagyunk lustulva 2 hét után.A fiúk lent voltak anyukáméknál.Kérünk friss képet a leányzókról!

Kedves Csibi!
nem tudnád ezeket a homeos dolgokat átküldeni nekem?Tudom nagy kérés,és ha nincs időd,akkor vedd is tárgytalannak.A kománém is babát vár,és engen is nagyon érdekel!

Anita
kacajka
 
 


kacajka
 
 


Sziasztok asszonyok és anyukák!

Timi!
Válaszolt a Barnabás és kiderült hogy félreértette az Arnicáról amit írtam neki. Nem tudom mi alapján gondolta hogy ezt is akkor kell elkezdeni szedni, mikor a Caul-ot. Így ezt tényleg csak a vajúdás kezdetén kell beszedni az első 5 golyót, és utánna a többit! Remélem még nem kezdted el , úgy hiszem még van bőven időd, és még idejében szóltam!
CSibi!
Hát tényleg nem könnyű két gyerekkel eljutni valahová, főleg ha időre kell menni! Az egészben azt utálom mikor autóval ki kell állni a garázsból, bepakolni a hordozót, becsatolni a gyerkőcöket, babakocsit bedobni, majd udvarból kiállni kaput becsukni.Aztán jól ki kell találnom a legegyszerűbb verziót , hogy hol álljak meg a városban, hogy ne kelljen ezerszer kocsiba ki be szállni és pakolni.
Általában mindig viszem őket magammal mindenhova, feltéve ha nincs aki vigyázzon rájuk. Márpedig délelött nem igazán vannak ilyenek. Majd ha anyunak szünet lesz az oviban akkor lesz egy kicsit könnyebb. De az még 3 hét!
A szopizást mindig próbálom megoldani, hogy elindulás elött mindig megetetem és 3 óra múlva olyan helyen legyek ,ahol megoldható. Ma anyuéknál voltunk fent, mert ők a Sziget utcában laknak. A cumisüveget már próbáltuk , de nem igazán ment neki a szívás, mert itt másképp jött a tejci, azaz ömlött a szájába, és majdnem meg akart fulladni tőle.Pedig éppen hogy csak egy rövid időre billentettem meg. Na nem erőltetem tovább, majd megtanulja ha akarja , addig is marad a testközelség ahol éppen kivánja és nem kell melegíteni !
Na tegnap éjjel biztos valami front volt, mert háromszor kellett felkelnem az Esztihez. Mondjuk korán elaludt kint az udvaron,és egész napos alvás után ne is csodálkozzunk, ha éjjel többször felkel. Na ilyen többet nem lesz!Fel fogom kelteni, ha 7 óra után alszik! Ha megkapod a levelet az Ördögtől akkor majd elkérhetem tőled, hogy lemásoljam? Aztán eljuttatom majd én az Anitának!
Na én még mindig nem vasaltam ki! Túl sokat csavargunk mostanában! De jól esik egy kicsit, a pár hetes bezártság után , főleg ha jó az idő!

Anita!
Amit kértél a Csibitől, majd én elküldöm neked, ha megkapom tőle!
Megnéztem a a képeket aranyosak a fiaitok, láttam a bárányhimlő nyomait is rajtuk!London is gyönyörű lehetett, sajnos mi még arra nem jártunk, és nem tudom eljutunk e valamikor !A sogórnőm már volt egy párszor , mert az ő barátnője is kint dolgozik egy kórházban. Ha csak ő meg nem hívna minket, de ő is már haza szertne jönni, mert 4 év alatt már megúnta a kintlétet./ Csibi! Nem ismered? a Csík Brigiről van szó!/Küldök majd egy képet a lányokról, igaz hogy sok kép készült róluk csak nincsen még minden fent a gépen. Majd legközelebb lesz több !
A Peti tesója vár kisbabát? Mikorra?
Jó a portálotok! Ki csinálta?Én nagyon még az ilyen dolgokhoz nem igazán értek, majd talán egyszer megtanulom. Az a baj hogy mikor a tesóm megmutat valamit a gépen nagy nehezen, akkor mindig gyorsan csinálja, és közben még vagy öt dolgot csinál egyszerre. Így nem igazán értem meg az egészet!
bencze
 
 


Sziasztok!

Bencze! Persze ismerem a Csík Brigit, vele is dolgoztam együtt anno.
Egyébként meg lehet, hogy látásból ismerjük mi egymást, mert én a Sziget utcában "nőttem" fel. Azaz 82-től 93-ig laktam ott szüleimmel, barátom is ott lakott, így lehet ezért az ismerősség.. Kép
Levél; Átküldöm mindjárt, de sajnos nem abban van a lényeg hanem amit postán küldött. Ezek szülésznőknek, gyógyszerészeknek, orvosoknak szóló kiadványok, és elég érthetően szájba rágosan magyaráz el mindent szinte a kezdetektől. Azt megpróbálom nagyvonalakban bemásolni ami a vajúdásra vonatkozik ill. a szüléselőkészítésre. Viszont ha a Bata Barnabást érdekli a homeopatia, akkor mondd neki nyugodtan, hogy vegye fel ezzel a doktorral a kapcsolatot, mert mint látod majd a levélben is írja, hogy akár személyre szóló meghívót is küld előadásaira, egyébként meg nagyon barátságos.
Ha lesznek új képek a lányaidról engem is érdekel ám!! Kép
Küldöm a leveleket, meg másolom az ide vonatkozó részt. Viszont ha bárkit részletesebben érdekel, akkor találkozhatunk valahol ahol meg tudja oldani a fénymásolást. Szívesen elviszem bárhová bárkinek, csak még odaadni nem tudom szülésemig amíg aktuális.. Kép Bár utána meg a babára vonatkozó külön tájékoztató is van az alkalmazható szerekről.
csibi
 
 


Ajánlott homeopatias keret a terhességhez és a szüléshez

I./ (sajnos csak a tájékoztatóból érthető/

II./ 28.héttől
a/ CAULLOPHYLLUM 30C - 2 adag adandó minden héten egymást követő napokon (pl. szombat-vasárnap) a szülés megindulásáig. Homeopatias oxitocin
b/CALENDULA - mellbimbó ápoló kenőcs

III./ Vajúdás kezdetén
a/ ARNICA 30C - 1 adag. Vérzékenység csökkentése. Haematomak, szöveti sérülések, fájdalmak csökkentése. Antiseptikus és enyhe varix- /visszér/ ellenes hatás.
b/HYPERICUM 30C - 5 napon át folyamatosan 1-3 adag. Idegsérülés, vágott seb /császármetszés, gátmetszés/ gyógyulását segíti, fájdalomcsillapító hatású.

IV./ Vajúdás alatt
a/ CAULOPHYLLUM 30C - 3-4 adag. Oxitocin resistens fájásgyengeség, túlhordás esetén.
b/ PULSATILLA 30C Rendszertelen fájástevékenység, ferde- vagy farfekvés. Indokolatlanul fájdalmas méhtevékenység...
c/ CIMICIFUGA 30C Rigid méhszáj, őrjítő fájdalmak, motoros izgatotság
c/ GELSEMIUM 30C Stagnáló szülés, előzetes szorongás a szülés miatt, kéz-remegés
d/ ARNICA 30C - újabb 1 adag a kitolási szak elején - még a magzati bevérzéseket is kedvezőően befolyásolja

V./ A magzat megszületése után
a/ SABINA 30C - lepény leválásáig 3-4 adag. Segíti a placenta norm. kilökődését.
b/ SECALE 30C - max.4 adag 10- 30 percenként. Utófájás, utóvérzés, utero - tonizáló hatás.
c/ CIMICIFUGA - placenta retentio, korai méhszáj záródás miatt
d/ CAULOPHYLLUM 30C - placenta retentio renyhe méhösszehúzódás miatt.

VI/ Szülés után 2 órával
a/ STAPHYSAGRIA 200C - 1 adag. Húgycsőtrauma, fájdalomcsillapítás, feszültségoldás.
b/ ARNICA 30C - 1,2 adag

Ezenkívül ír a szükségeseténi szerekről, császármetszés előtti, utáni szerekről, stb. Hosszú lenne beírni ezeket is. Amiket beírtam, az az 5 éve használt protokoljuk, azt mondta ebből nyugodtan válogathatok.
Én a Caulophyllumot, az Arnicat, a Staphysagriat és a Hypericumot próbálom ki.
!! Kép
Mindenkinek jó csemegézést, fájdalommentes szülést Kép Kép Kép Kép Kép
csibi
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: