Új privát üzeneted érkezett!

hejhó!!

Na itt a sütirecept:
(most csak ennyire van erőm de ha elmegy aludnia csajom akkor talán még tudok írni!


Vaníliás gyümölcsös pirog
TÉSZTA:
1 dl cukor
2,5 dl búzaliszt (finomliszt vagy Graham liszt Ez utóbbi egészségesebb, én felesben használtam mindkettőt.)
1/2 dl zabkorpa (ettől kicsit diósnak tűnik majd a tészta íze.)
1 teáskanál sütőpor
1 egész tojás
1dl olvasztott margarin.
1dl vaníliás joghurt. (majd meglátod kell-e még a tésztához én kicsit többet tettem bele.) Danone Könnyű és finom vaníliás joghurtot használtam.

A száraz hozzávalókat összekevered majd bele a folyékony anyagokat.
Nem lesz gyúrható, inkább csak bele lehet nyomkodni egy 24-27 cm átmérőjű hőálló sütőtálba. Én asszem a tortaforma is jó, de kifejezetten emiatt a süti miatt vettem egy üveg sütőtálat a Tesco-ban.
Szóval a tésztát kivajazott formába nyomizod.

A tészta tetejére fagyasztott gyümölcs kerül.
Fekete áfonyát és málnát vettem valamint erdei gyümi keveréket mindent a Tesco-ban . Itt használhatók a tesco gazdaságos fagyasztottak is..Elég jó minőségűek!
Szerintem én elég sok gyümölcsöt tettem a sütibe mert nehezen sült meg a közepe, sokáig csak folyékony volt a teteje.. szóval nem muszáj nagyon megpakolni..

Ha megvan a gyümölcs,akkor

3/4 dl cukor
1 egész tojás
2 dl vaníliás joghurt
1 teáskanál vaníliás cukor Mindezt összekeverni, és a gyümölcsös tésztára önteni..

200 fokon 30-35 percig sütni..

A fekete áfonyától eléggé fekete lesz a teteje, mintha megégett volna, de csak okosan süsd meg..és azért tűpróbával ellenőrizd.

ha a tészta már jó lenne de te is úgy járnál hogy az öntet a tetején még folyik akkor rakd mikrosütőbe 2-3 percre..

Nagyon fincsi lett, és az én sütim fogyott el leghamarabb a szülinapi bulin!!

Szerda délután megtaláltam Zsófi két új fogát!!!
Ezek felül nőttek, de hihetetlen hogy ezek a metszők, mert elég távol vannak egymástól!
Az elmúlt éjjel kicsit macera volt. 4-órától mellette aludtam a kisszobában, mert simizni kellett hogy ne sírdogáljon a fogbújásos fájdalmak miatt...
reggel már vidáman ébredt..nem úgy mint én ... be voltak gyógyulva a szemeim..

Most már regenerálódtam kicsit, de tudnék aludni!!!!

na szióka! majd még jövök! Hajni + Zsófica
kincsike
 
 


Szia Hajni!

Süti recept nagyon jól hangzik megfogom prónálni.

Gratulálok a fogacsákoz!!

Éjszakai fent lét ismerős. Szenvedtem én is néhaKép

Ma éjszak 3-kor átjött ivott majd megvitattuk, hogy van-e itthon kenyér, tej. 4-ig kb csevegett majd végre elaludtKép
Reggel meg már 8-kor felébredt hát én még tudtam volna aludni...

Pénteken lesz a szülinapja most arra készülök takarítok stb. Igaz csak vasárnap tartjuk,de azt szeretném ha minden jól sikerülne.

jó éjszakát!!

Évi

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


Hello!

Édes lehetett a lányod!
Bizti jó amikor már lehet vele beszélgetni!
Képzeld Zsófi még csak 2 hónapos volt amikor kapott tőlünk egy zenélő bohócot.
A pocakfájós idők után nyugtatólag hallgatta és ezzel aludt el, amikor még ébren beraktuk az ágyába. Aztán leszokott róla, mert már egyedül is el tudott aludni.
Ma hajnalban megint sírt a foga miatt, de negyed kanál Panadol megint segített. Na nem adok neki sűrűn belőle csak ha már szenved, meg nem tud aludni a fájdalomtól. Na már látszott hogy szűnik a fájdalom, beraktam az ágyába, de nem akart elaludni. A zenélő bohóc még ott figyelt a kiságy szélén, hát kipróbáltam használ-e még. Zsófia elhallgatott és a két perces zene alatt elaludt!!!
Lehet hogy emlékszik még a zenéjére? Szerintem csak az érzés maradt meg benne, vagy talán csak ismerős neki a szitu?
be az ágyba- zenél a bohóc,- aludni kell?

Biztosan jól fog sikerülni a buli ha ennyire készülsz rá!
Drukkolok!

Képzeld Zsófi egyfolytában ácsorogna. Rájött hogy már ezt is tudja és egyfolytában gyakorolná.
Furi hogy egy nyár alatt a felülésből már állás lett. Nem akarom járatni, de ha fogom a kezét akkor tesz pár lépést, és az ágynál is próbálkozott lépegetni. Sokat videózom, mert hihetetlen hogy napról napra új dolgokat produkál. Már érti a viccet, legalábbis tudja mikor bohóckodok neki és ilyenkor édesen kacag. te már átélted ezeket tudod miről beszélek..
De olyan jó érzés! Ezekből kapok mindig új erőre ha éppen nyűgös vagy sírós kedve van.

De néha azért ki tudok akadni!
ma például azon hogy semmit nem tudok elintézni, mert mostanában kiestünk az alvós evős ritmusból
Így aztán mindenkit utasítgatok hogy mit csináljon meg nekem. Ma a párom megy a könyvtárba helyettem..
Lelkifurim van, mert szeretem magam intézni a dolgaimat!

Jártok/jártatok úszni?
Holnaptól lehet beíratkozni. Mi tavaly egy hónapot jártunk mert így jött ki az 5 hónapos szülinapunk és éppen jött a nyári szünet, de láttuk hogy megvolt a hatása. Idén is megyünk!!
Kicsit félek a téli hónapoktól, de kocsival vagyunk meg majd hosszabb ideig szárítkozunk.. Vagy egyszerűen aleghidegebb hónapokat kihagyjuk és tavasszal folytatjuk.

A barátnőmnek még egy hónapja van vissza a szülésig. Nagyon jó érzés volt, hogy kikérte a tanácsaimat! Hatalmas pocakja van!

Ti terveztek másodikat? és mikorra?
Mi az államvizsgám utáni hónapokra szeretnénk.. vagy ezt már írtam?
Jó lenne kicsi pocival menni gyakorlatra, meg államvizsgázni, mert utána a nagy pocakkkal tavaszal már kiélvezhetem a sétákat a lányommal meg az magzattal..
Hmm..Mindegy jövő novemberig adok neki időt..

Na mennem kell mert valami zajt hallok a kisszoba felől..

Ha nem írok addig akkor Boldog szülinapot az ünnepeltnek!!

Puszi! Hajni
kincsike
 
 

 
 

szia Hajni!

Jól sikerült a buliKép Ha sikerül végre feltöltenem akkor majd mutatom.

Mi nem jártunk úszni valahogy kimaradt.

Én szeretnék másodikat a férjem még nem foglalt állást ez ügyben.De azt hiszem én fogok dönteni.
Nem szeretném ha Flórának nem lenne testvére.
Nekem is van és az olyan jóKép

Jó ha van egy tesó. tudnak játszani és megtanulják, hogy nem lehet minden csak az ővék.
Persze nagyon szeretem a gyerekeket.

mikor jársz suliba??
Ha van kedved és ráérsz akkor sétálhatnánk/találkozhatnánk.
Mi délutánonként ráérünk.

De jó a barátnődnek nem sokára babázik.
Ha látok egy picit engem is elfog a vágy, hogy jó lenne ha már jönne a második babóKép

Tényleg ti fiút vagy lányt szeretnétek másodiknak?

Küldök egy kis érdekességet nekedKép


Zsófia, az igazság harcosa


A Zsófia nevű hölgyek az élet napos oldalát keresik, szeretnek elmerülni az élet örömeiben, szeretetvágyuk hatalmas, és semmi nem borítja ki jobban őket annál, mint ha igazságtalansággal szembesülnek.

A Zsófia nevet viselő hölgyek alapvetően jóindulatú, optimista emberek, akiknek
nagylelkűsége tiszteletet vált ki az emberekből. Pozitívak, aktívak, akik mindig az élet napos oldalán tartózkodnak, szeretik, és tudják is élvezni az élet örömeit.

Ha igazságtalanságot látnak, akkor mélyen felháborodnak, de előfordulhat az is, hogy az igazságot esetleg csak az saját szemszögükből vizsgálják.

Õk azok az emberek, akik szeretik megígérni a dolgokat, de nem mindig tudják azt betartani. Persze ez nem azért van, mert nem is akarják, csak éppen mindig közbejön vagy történik valami, ami okot ad arra, hogy ne tudják beváltani.

Alapvetően fontos lehet számukra a törvény, az erkölcs, az etika, érdeklődhetnek külföldi kultúrák és emberek iránt, fontos lehet számukra a filozófia. A tudást nagyra értékelik, ezért szeretik, ha elismerik tájékozottságukat.

Mindemellett a Zsófiákról el lehet mondani, hogy alapvetően szeretetre vágyó, és szeretni képes emberek, akik szerettüknek teljesen alá tudnak rendelődni, és nem riadnak vissza attól sem, ha áldozatot kell hozni értük.
_________________

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!

Az 2005 Augusztus 12 pénteken meghirdetett kiságy eladva.

Kata
szeka
 
 


Sziasztok!

Regen irtam, de ujra itt vagyok! Kép
jol megnöttek itt a lanyok!
Enikö is! Kép mar elmult 6 honapos. es 8kg, 70cm. nem kicsi. nagyon forgolodik, a maszas meg kicsit varat magara, ami nem is baj, meg eleg neki a jatszos szönyeg a földön. Kép

mi is szeretnenk kistesot, legkesöbb jövö ilyenkor mar szeretnek ujra kismama lenni! Kép

Kép
leeloo
 
 


Sziasztok, erre mar a madar sem jar...
Kaposvariak voltunk, par honapja jottunk el, de gondoltam benezhetek ide.
Ugy latszik arrafele nem neteznek?
Rahel
rahel
 
 


Sziasztok!!

De netezünk vagyis írnék ha nem csak ketten beszélgetnénkKép

Leeloo:
Nagyon aranyos EnikőKép

Rahel:
Ha még jársz erre írjál.
Hova költöztetek?

Mit csináltok ebbe a hidegebe? Ma alig bírtam kint lenni lefagyott a kezemKép
Csütörtökön vettünk Flórának bundás cipőt a Mini manó cipőboltban.
Készültök már a karácsonyra? Ajándékozással, hogy álltok én már kitaláltam mit veszünk a családnak. Idén megpróbálom időben beszerezni az ajándékokat, hogy ne kelljen az utolsó pillanatban rohangálni.

Évi

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


Evi, majd jovok meg.
rahel
 
 


jól van csak győzzem kivárniKép

Azt mondják jön a hó, hát én nem igazán örülök neki...

Flóra tv-t néz van egy kis időm aztán megyünk sétálni.Talán jönnek anyósék is és elviszik a csajomat. Bekéne mennem a városba egy pár dolgot elintézni.A fodrásszal is elfelejtettem beszélniKép
Majd holnap.

Rahel varom a jelentkzésedetKép

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


Szia Rahel!

Milyen szépen esett a hóKép
Flóra nagyon örült neki, hóembert akrt építeniKép

Egy vagy több gyerkőcöd van?
hová költöztetek?

Karácsonyi készülődessel hogy állsz?

Évi

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


Evi, Esztergomnal lakunk, abba a topicba szoktam irni, mert errefele csend van. Egy babank van, jan. 17 lesz 1 eves.
Te is Szemereinel szultel? Nekem a korhaz nagyon rossz elmeny volt...nem segitettek, stb. Kicsit hianyzik Kaposvar, aug. jottunk el.
Nem sokan neteznek arrafele?
Szepen lassan keszulunk...nem fogok beporogni. Elegge a ferjemtol fuggok, o vezet, tehat vele jutok a varosba. Diszek vannak tavalyrol. Az ember hajlamos sodrodni a nagy porgesben. Mi enekelunk, adventi enekeket, ha vendeg van, tanitunk eneket. Szamomra igy szebb, mint boltokat jarni. Majd kesobb.
Benezek, ha vagy. Kivancsi vagyok, neked mi a velemenyed a szuleszetrol.
Rahel
rahel
 
 


szia Rahel!

Nem tudom hol vannak a netező kaposvári kismamák?
Nem hiszem el, hogy csak nekünk van internetünkKép

Igen a Szemereinél szültem.Nekem nagyon szimpi,rendes ember.
a kórházban töltött napok nekem is nagyon rosszak voltak.
Nem segítettek semmít.Odajöttek rátették Flórát a cicire aztán ennyi,de az, hogy rendesen megmutassák, hogy mit hogyan kell azt már nem.
Nem szóltak, hogy azért nem megy a szoptatás, mert befelé forduló a mellbimbóm.
Mit első babás fogalmam e volt róla , hogy lehet ilyen.Vagyis volt, mert már olvastam róla csak akkor és ott semmi okos dolog nem jutott eszembeKép
Az egyik csajszi vett bimbókiemelőt és azzal szoptatott ő mondta, hogy sokkal jobb.
A zuhanyzó valami förtelem voltKép
Szóltam a gyerekorvosnak szerdán, hogy sárgul a kislányom, de az volt rá a válasz, hogy csak anatómiailag sárga ez normális.
Másnap már hát igen sárga kék fény kell neki.
Csütörtöktől vasárnapig 2 óránként mentem érte, megetettem és vittem vissza.
Alig vártam, hogy itthon legyünk.
A fogadott szülésznőm szabin volt azon a héten, de párszor bejött hozzám segíteni.Volt még egy aranyos szülésznő és egy cecsemős nővér.

Itthon már sokkal jobb volt mindenKép Vettem bimbókiemelőt, felemelő érzés volt szoptatni.Onnantól kezdeve úgy örültem, hogy szoptahatokKép

Flórával mi is énekelünk, és hallgatjuk a karácsonyi énekeket.Ma hallotta először nagyon tetszett nekiKép
Vásárlás nálunk is a férjemtől függ, mert minket is ő fuvaroz.Gyalog kb fél óra a sétáló.
A spar-hoz lakunk közel.

Miért költöztetek el? Férjed ott kapott munkát?
végül is megértem, itt nincs semmi normális munka.ha a férjemnek megszűnik a munkája akkor mi is megyünk innen.
diplomás jobban talál munkát Pesten vagy a környéken mint itt somogyban.

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


Picit sietek, de holnap jovok. Mi a Beke utcaban laktunk, sokat jartuna a Spar, Honved-Petofi utca fele. Ferjeme munkat kapott, csalad is kozelebb. 2 evel voltunk Kvaron. Majd meg irok bovebben.
Meddig szoptattal?
Szia.
Rahel
rahel
 
 


Szia Rahel

9 hónapig szoptatam.te még szoptatsz?

Azért jó lehet ott lakni nagyon szép környék,Esztergom jártunk arra párszor kirándulni.

Itt nagyon szép idő van süt a napKép

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


Szia, en meg szoptatok, meg fo taplalek az anyatej, jan. lesz 1 eves. Nagyon sok szopis gondom volt. Alig segitettek, semmit a korhazban. Mindegy, utanam van az egesz.
Jo vedonotok van? Merre is laktok?
Tenyleg nagyon jo helyen lakunk, Budapest majdnem 1 ora, a hegyen keresztul.
Rahel
rahel
 
 


..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kicsi_evi 2009.11.16 10:49-kor.

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!

Bejelentkezem, mert nemsokára kaposváriak leszünk, de előbb megvárjuk, míg a babánk kibújik a pociból. Most még Pécsett éldegélünk, de mi is azért költözködünk valószínű február körül, mert a férjem ott kapott állást.
Lehet, hogy egy időre el fogok tünni, de az azért lesz, mert kikapcsoltatjuk az internetet, de aztán visszatérek.
Most az első kisbabánkat várjuk, mindketten 25 évesek vagyunk a férjemmel. A pocaklakó már 33 hetes, úgyhogy január vége felére várjuk a bébinket nagyon-nagyon.
Egy-két emberkét ismerünk már Kaposváron, de nem túl sokat. Azt hiszem én jobban félek a költözéstől, mint a férjem. Eleve ezzel ott hagyom a stabil állásomat (Mohácson voltam hegedű tanár), halasztok az egyetemen (művészetterapeuta szakon-zeneterápiás specializáció), nem ismerem a várost, majd azt sem tudom merre induljak el sétálniKép( NEM LESZ KÖNNYÛ
Ha nem gond, hogy ilyen sokat írtam, akkor még jelentkezem: Anna
annaviola
 
 


Anna, mi most jottunk el, 2 evet laktunk ott, azalatt megismertunk sokmindent, elegge atlathato. 2003-ban mentunk oda, elotte nem jartunk meg Somog
yban. en is januarban szultem, csak mar egy eve.
Jo babavarast. Ha barmiben tudok, szivesen segitek
Rahel
rahel
 
 


Szia Rahel!

Köszönöm, hogy felajánlottad a segítséged, mert biztos lesz, amikor hozzád fogok fordulni.
Pont szombaton voltunk lenn Kaposváron lakásnézegetőben és találtunk is egyet, ami tök jó helyen, teljesen jó állapotban eladó, remélem összejön.
Holnapra virgácsmentes mikulást és szép napot:
Anna + a pocaklakó Kép
annaviola
 
 


Sziasztok!

Én ugyan pécsi vagyok, de örülnék neki ha írnátok egy pár szót a kaposvári szülészetről, stb. Lehet-e ott "alternatívan" szülni, milyen az ellátás, stb.? Milyen tapasztalataitok vannak?

Ahogy itt a pécsi kórházakról hallom a dolgot, nem túl rózsás a helyzet és nekem eléggé vannak igényeim a szüléssel és a gyermek gondozással kapcsolatban (na persze nem valami nagyon elrugaszkodott dologra kell ám gondolni Kép), ezért szeretnék utána érdeklődni a környékbeli lehetőségeknek.

Kérlek írjatok nekem, hogy Ti hogy éreztétek magatokat? Volt-e lehetőség szülés közben mászkálni, poziciót váltani, kádba szülni, stb. Hogy viselkedett a szülésznő, az orvos a szülés során, meg ilyenek? Kép

Biztos meg fogjátok kérdezni, ezért előre elmondom, nincs még babám és egy darabig még nem is szeretnénk a párommal, de szeretnék már jó előre felkészülni a dolgokra ilyen információkkal.

Köszi a segítséget!
Üdv: Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Szia Monee!

Meg is lepődtem, amikor itt is megláttam a neved, mert többnyire én is a pécsi lapon irogatok, mert még itt lakunk, de nem sokára elköltözünk Kaposvárra.
Amúgy első babámat várom és a Megyeibe fogok szülni, az orvosom király, legalábbis teljesen meg vagyok vele elégedve. A szülészetről (Megyei) vegyesek a hallottak, de csak rosszat még nem tapasztaltam. Két barátnőm van, az egyik orvos, a másik ápolónő. Mindketten most szültek ott, de semmi pénzért nem cserélnék le az Édesanyák úti klinikára... hogy miért, ne tőlem kérdezd, szerintük a Megyeibe jó az ellátás, van lehetőség az alternatív szülésre, ha közben minden rendben zajlik. De, ha január végén vagy február elején még itt vagy igen friss tapasztalatokkal tudok majd szolgálni Kép, ha a baba addig a pocimba marad.
Ha jól tudom, szülés után kb egy pillanatig kezedbe veheted a bébit, utána sajna kb. három óra külön, amíg ellenőrzik, hogy a babával és veled is minden ok. Azután akkor kéred és annyi időre kéred ki a babát, amennyire akarod. Tehát lehet akár 24 órát is veled a bébi, míg a klinikán éjszakára mindenképp elviszik ( ha jól hallottam)Bár nem akarok hülyeséget mondani.
A klinikán, ha éjjel érkezel be, nem kaphatsz epidurális érzéstelenítést, csak reggel 5 vagy 6 órától, míg ez a Megyíeibe szintén nem így zajlik... szóval ezért választották ők is és én is a Megyei Kórházat.
Anna
annaviola
 
 


Kicsi_evi!!!

Merre jársz???????? Te vagy ezen a lapon az "egyetlen" bizodalmam. Mégiscsak Kaposváron laksz...egyébként hogyhogy ilyen kevesen levelezgetnek, pedig szerintem tök jó. Legalábbis a pécsi lappal elégedett vagyok, de hát most kaposvári leszek Kép Kép

Rahel mesélj egy kicsit magadról!!! Mivel foglalkozol? Hogyhogy Pest? Hiányzik Kaposvár, avagy se? Mesélj a kicsi gyermekedről!!!

Anna
annaviola
 
 


sziasztok!!

Anna:
Itt vagyokKép
Már akartam írni, hogy én szivesen megmutatok itt mindent! Melyik utcába költöztök?

Nem tudom miért ilyen kevesen írnak, pedig olyan sok kismama van.
Ne aggódj nem rossz ez a város csak mindent föl kell térképeznedKép
Most néztem vissza találtatok lakást?
Remélem a környékenKép
Mohácson vannak rokonaink.

Monee:
Kádban szülni nem lehet, de engednek sétálni.Az orvossal és a szülésznővel nagyon megvoltam elégedve. Nem szeretem ezt mondani, de olvass picit vissza már leírtam, hogy milyen a kórház.

Flóra beteg, a férjem isKép én még tartom magam nekem csak a torkom fáj.
Lassan végzek a karácsonyi bevásárlással is. Idén talán sikerül mindent elintéznem, hogy ne az utolsó héten kelljen rohangálni.
Próbálok majd sűrűbben jelentkezni.

Szép napot mindenkinek!!

Évi

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


sziasztok,

Anna: mi nem kaposvaron lakunk, hanem 7 km-re töle Simonfan, 2 eve. elötte senkit nem ismertünk erre, szülök, rokonok masfele. igaz Kaposvaron most sem ismerek sok embert, pedig sürün jarunk, szinte mindent ott intezünk.

van egy 8 honapos kislanyunk, aprilis 13an született, Enikö Aurora.

Moni: a pecsi es a kaposvari korhazakrol többnyire rosszakat hallottam, Kaposvaron kezdtem el dokihoz jarni, de nem igazan volt szimpi a doki, es a korhazban sem voltak kedvesek, mikor erdeklödtünk. igy elkezdtem keresgelni, es a marcali korhazban kötöttünk ki. ott is tulajdonkeppen szülesznöt valasztottam /mert en "gyöngeden" akartam szülni/, es utana dokit. nagyjabol minden rendben is volt. a növerek kedvesek, a szülesznök közt van egy, aki taho volt, de aztan megjött a sajatom, szerencsere.

Evi, jartok babauszasra?
mi pecsen voltunk parszor, csak eleg messze van...

irjatok, lenditsük fel a topicot!Kép
Kép

üdv
agi
leeloo
 
 


Lányok!

Nagyon örülök, hogy visszaírtatok.Megpróbálok mindenre válaszolni, anélkül, hogy túlzásba vinném adolgot. Szóval a Honvéd utcába néztünk lakást, ami mindkettőnknek megtetszett. A foglalót elkezdtük intézni, de a nagy kérdés, hogy mi el tudjuk e passzolni a lakásunkat Pécsett.
A férjemmel amúgy mindketten zenetanárok vagyunk, de most belőle katonazenész lesz, ha mindenigaz márciustól.
Mohácsot pedig alig ismerem, csak tanítani jártam oda (hegedűt, zeneovit stb). Azt, hogy majd Kaposvár avagy környékén mit is fogok csinálni azt még nem tudom. Egyébként a szüleim bonyhádiak.
Ági, annyira GYÖNYÖRÛ A KISLÁNY!!!!!!!!!!!!! De TI is nagyon szépek vagytok a képen Kép
Évi, Flóra pedig már kész hölgy Kép Csajok, ha nekünk is ilyen szép kislányunk lesz én annyira, de annyira boldog leszek Kép Kép Kép
Remélem mindenki meggyógyult, aki beteg volt. Majd még jelentkezem, addig is legyetek jók és írjatok sokat...Főleg a kis tündérekről Kép
annaviola
 
 


Jo reggelt mindenkinek!
Anna: hogy viselkedik pocaklako? Kép
en annyira elveztem a terhesseget, kiveve az elsö idöszakot, amikor eleg sokat emelyegtem.
en tavalyelött dolgoztam Pecsett, a Plazaban a jatekboltban segitettem be a baratnömnek. szeretem azt a varost is, majd visszajarunk... ;)
de szerintem Kaposvar is jo hely, majd meglatod!
Gondolom meg raersz gondolkodni, hogy mit fogsz itt csinalni, hiszen babazni fogsz egy ideig! nagyon klassz dolog, elöre nem is lehet elkepzelni. legalabbis en minden nap racsodalkozom a kiscsajszira, pedig mar joideje velünk van. Kép
most eppen alszik, szegeny picit megfazott, taknyos, es jönnek a fogai is, ezert neha picit nyügös, de egyebkent nagyon vidam, kedves mano. Kép

Biztosan gyönyörü kislanyotok lesz, a szüleit nezve, egy tüzröl pattant sötethaju szepseg! Kép
Mi lesz a neve?

sziasztok, szep napot nektek!
Agi
leeloo
 
 


Sziasztok!
Pocaklakó nagyon édes, eleven, már most kis boszorka. Ezért is olyan nehéz nevet választanunk. Szinte minden héten máshol tartok, de remélem az ihlet megszáll majd abban a pillanatban, amikor kell Kép Nagyon tetszik pl, amit Évi választott a Flóra, de akkor már három RRR betű lenne a nevében, amit sokallok. Szegény nem tudja majd elmondani az oviban, hogy hívják. A top listában a következők vannak: Zsóka, Szonja, Lujza, Hanna, Fanni.
Pécsre pedig visszajárunk, az tutti. De előbb Kaposvárt megmutatni, na meg Simonfát Kép
A terhességet eddig jól viseltem (leszámítva az elejét, akkoriban egy nap akár 3x is hánytam). Mostanában viszont egyre több a hasam aljába a nyilalás, alig tudok végig menni egy utcán,néha annyira elkezd fájni. Parázok, nehogy valami gáz legyen az utolsó időszakba. Holnap megyek védőnőhöz, holnapután orvoshoz, úgyhogy ez kissé megnyugtat. Hiába ma kezdődött a 35. hét Kép Már nagyok vagyunk.
Ma már sokat írtam, tegytek ti is így. Legytek jók, vigyázzatok a csöppségekre és mindenkinek gyógyulást, aki beteg : Anna
annaviola
 
 


Leeloo!

Engem nagyon-nagyon érdekelne ez a gyöngéd szülés dolog!
A napokban szeretnék Neked mailt írni ezzel kapcsolatban, kérlek válaszolj majd ha nem zavarlak!

Köszönöm: Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Sziasztok!

Monee: varom az emailt, nem zavarsz! Kép
nekem bejött a dolog, könnyen szültem es a gyermekünk is nyugis, vidam! Kép

Anna: oke, megmutatjuk Kaposvart, es persze Simonfat is! Kép klassz fajatszoterünk van a faluban, no meg egy horgasz-to! Kép)
meg kecskefarm, jo kis falu am!

nem lesz semmi gaz, csak nyugi. es pihenj sokat! en mar ilyentajban nem nagyon tudtam aludni, de azert sokat feküdtem. Enikö 36het+4nap utan döntött ugy, hogy jön. ;)
valoszinüleg most mennek "szet" alul a csontok, "keszülnek" a szülesre, nekem is nagyon fajt, es idönkent élesen begörcsölt". vacak erzes.
valami homeopatias bogyesz van ra, utananezek, ha gondolod...
szoptatni szeretnel?
vigyazz magatokra!

üdv mindenkinek
agi
leeloo
 
 


..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kicsi_evi 2009.11.16 10:52-kor.

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!
Evi: igen, Enikö is kekszemü! Kép
milyen ügyesen eszik Flora! Kép nalunk ez meg odebb van... bar, igazad van, ugy rohan az idö, Enikö is mar 8 honapos, pedig nekem olyan mintha, most született volna...

Anna: nekem tetszenek a neveid Kép legjobban a Szonja. Kép)
de ha ti nem tudtok dönteni, majd dönt a lanyotok... nalunk szerintem Ö döntött, mert összeirtam a neveket, amik tetszettek (erdekes volt, fiunevünk nem is volt.), aztan nezegettem az utonev könyvet, es felkerült a listara Enikö, ami nekem elötte abszolut nem tetszett, aztan valahogy csak az maradt a listabol. Kép
fiu nevünk meg a korhazban se volt. pedig nem volt 100%, hogy lany, de valahogy tudtuk. ;)
vagyis furcsa lett volna, ha nem lanyom lesz elöször...
jo pihenest mara, üdv
Agi
leeloo
 
 


Sziasztok!

Csodásak a képek, remélem én is rakhatok fel mihamarabb a kislányunkról egyet. Holnap megkezdjük a 36. hetet. A doki szerdán annyit mondott, hogy két hetet még bírjon ki, aztán ő tőle már meg is születhetne. Én azért szeretném, ha megvárná a 2006-os évet, mert akkor legalább a 2005-ös év alapján fogják kiszámolni a GYED-et, ami jóval jobb, mintha a 2004-et vennék figyelembe.
Tök érdekes lesz egyszer találkozni veletek, na meg a kislányaitokkal. Remélem lesz rá alkalom Kép
Mit csináltok az ünnepekkor, kinek mit hozott a Jézuskája a kislányok számára? Vagy csináltok esetleg saját ajándékot is? Ki mit főz?
Ui. Kecskefarmot akarok nézni Kép DE TÉNYLEG, ha majd jobb idő lesz.
Anna
annaviola
 
 


..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kicsi_evi 2009.11.16 10:54-kor.

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


Évi!
Most melyek képre mondjam azt, hogy jól néz ki. Így hajnalban ennék egy kis mézeskalácsot, olyan gyönyörűen fest, de az az igazság, hogy apa és lánya is sztár a fotón. Nagyon várom már én is, hogy az apuka jelölt férjem kicsit közelebbről is megismerhesse a lányát Kép
Amúgy épp az apuka miatt vagyok fenn, ilyenkor szokott (illetve kb. negyed órája) elmenni Szegedre, az egyetemre. Mindig felkelek vele, főzök neki kávét, megkeresem, amit tutti, hogy nem pakolt be, s már kész ideg tőle stb Kép Bezzeg én tudom, mi hol rejtőzik a lakásban.
Ünnepek, most a szüleimnél lesznek KépBonyhádon. Az az igazság, hogy imádok főzni, sütni, de nem egy ekkora konyhában, mint a mienk, ráadásul nem ekkora pocakkal. Ma pont lejön anyukám, meg húgom, kitakarítjuk a panelt, mielőtt lelépnénk az ünnepekre. A bébit is oda fogjuk hazavinni. Nem hiszem, hogy a védőnő díjazná, ha 5 doboz közül csomagolnám ki valahonnan a kiscsajt Kép Ez a költözködés téma nem épp a legjobb időpontban zajlik, de ez van Kép
Majd még írok, mert egész nap olyan sokat tudok beszélni, tegnap is több mint 12 órán keresztül nem volt kihez szólnom, úgy érzem ez ma sem lesz sokkal jobb. Este hatnál előbb nem ér haza az uram Kép
Anna
annaviola
 
 


..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kicsi_evi 2009.11.16 10:55-kor.

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


lemaradtKép

Évi

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!
Nézzetek be, megéri!!
http://www.gportal.hu/importpelenka
Pampers és libero betétes pelusok elérhető áron a Gyed, Gyes mellett!!!
krisztibo
 
 


Hali!

Anyuék elmentek,rengeteget segítettek, mert ez egyedül már nem ment volna. Holnap meg mi megyünk utánuk. Nem tudom az ünnepek alatt mennyit ülök internet előtt, ígyhát inkább előre is nagyon békés kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok mindenkinek Kép
Szegedre szinte hetente jár a férjem, s én is sokat utaztam vele, amíg jó idő volt. Főleg azért, mert anyósék orosháziak Kép
A konyha egyáltalán nem lesz nagyobb, így eléggé kész vagyok, de hát most ez van. Lesz ez még talán jobb is, csak ez jöjjön először össze Kép
Még lehet visszajövök, de most hulla vagyok.
Pussz mindenkinek: Anna
annaviola
 
 


Sziasztok!!

Anna:
Örülök, hogy sikerült segítséggel szépen kitakarítanotokKép

Én sem tudom, hogy mikor jövök legközelebb így
Mindenkinek kellemes ünnepeket kívánok!!


Kép

Kép

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kicsi_evi 2009.11.16 10:55-kor.

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!

Kari jól telt, babóca még pociba, úgyhogy minden rendben. Férjem a két ünnep közt végig Kaposváron dolgozik, zenélget. Ha elmentek 2-án gondolom én a színházban tartandó újévi koncertre még hallhatjátok is őket Kép Õ is fog játtszani, most meg minden nap próba van, ígyhát én hazajöttem addig szüleimhez. Legalább egy kicsit elkényeztetnek.
Flóra, ahogy látom nagyon örülhetett az ajándékoknak Kép Már én is úgy szeretnék vásárolni a tökmaganak Kép
Lakás intéződik, úgyhogy telnek az események, kb márciusban már babócával együtt megyünk hozzátok Kép KAPOSVÁR city-be.
Majd jövögetek írogatni, ammedig bírok:
a 36 hetes + 4 napos Anna és pocaklakója Kép
annaviola
 
 


..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kicsi_evi 2009.11.16 10:56-kor.

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!

Évi, pont az általad említett sáv ház környékén fogunk lakni, legalábbis ez az egyetlen info, ami megmaradt a lakásnézős időszakból Kép
Pont a héten írta alá a férjem a végleges lakásszerződést.
Én meg tegnap voltam az első NST-n, olyan jó érzés volt hallani a pici szívhangját Kép
Doki bácsi azt mondta, hogy jó lenne, ha ezt a maradék 2-2,5 hetet már nem várná ki, mert a méreteimhez képest elég nagy a babó. Flóra hány grammal született? Kezdek tojni, mi lesz a szüléskor, nem akarok hülyén viselkedni Kép, de hát előfordulhat...
Akartunk nézni a férjemmel szülőszobát is, de épp nem tudtak egyet sem mutatni, mert az összes foglalt volt Kép Mi lett volna, ha akkor indult volna meg a szülés, nem tudtak volna hová vinni.
KépSorry a sok magán szövegért, de egyre jobban foglalkoztat a téma, kezdek türelmetlen lenni, meg kicsit parázni. Írjatok valami bíztatót...
Anna és a 37 hetes + 4 napos pocaklakó
annaviola
 
 


Szia Anna!

A lakásotok a Béke utcában lesz nem? Lehet, hogy rosszul emlékszem?? Lényeg, hogy onnan nincs messze a sáv ház és mi is közel lakunkKép

Az Nst szerintem is nagyon jó élményKép Tök jó volt hallani a szívhangot.
Flóra 3900grammal születtet 41.héten. Jó nagy baba volt,de szerencsére gyors és könnyű szülésem volt.Persze nekem a méreteim se kicsikKép) jól ment acsaj kipréseléseKép A doki meg is kérdezde ol gyakoroltam olyan jól csináltam végigKép
Szülőszoba látogatáson mi sem voltunk.Először 2 héttel a szülés elött voltam, mert éjszaka voltak fájásaim és azt hittem, hogy itt az idő.A szülésznővel beszéltem telefonon és behívott reggel egy nst-re. (reggelre elmúltak a fájások)

Ha akkor indult volna meg a szülés amikor tele vannak a szobák attól még lett volna helyedKép Olyan gyorsan azért nem jönnek a babákKépTöbbedik szülésnél előfordulhat, hogy mire be ér már jön , de első babánál ritka.
Nem haragszom a magán szövegértKép
Csak azt tudom mondani, hogy ne parázz a szülés miatt, olyan csodálatos élmény, hogy azt szavakba önteni nem lehet. Pár hét és részed lesz benne.Kép Még most is könnybe lábad a szemem ha Flóra aszületésére gondolok, vagy arra mikor elsőször megfogtamKép

Tényleg ne idegeskedj, gondolj csak a szülés pozitív dolgaira: Nem sokára látni fogod a kislányodat!!! (én erre gondoltam végig)

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


sziasztok!
mindenkinek BOLDOG UJ EVET! sorry, hogy nem irtam, de nem voltunk itthon, anyunal, a parom szüleinel es a hugomeknal töltöttük az ünnepeket. A csalad nagy resze Pesten lakik, igy naluk ünnepeltünk. Jo volt, bar kicsit elfaradtunk.
Enikönek meg 22en lett egy kötöhartya gyulladasa, egy pecsi homeos dokibacsit hivtunk fel, Ö mondta, milyen szemcseppet vegyünk. Aztan meg elmentünk Budaörsre is /ott laknak a ferjem szülei/ egy homeos dokinenihez, de addigra mar nagyjabol rendben volt a szeme. ;)
Kepzeljetek a lanyunk nagyon ügyesen ül, maszik, es mar fel is huzza magat allasba!
Ja, es 6 foga van! Kép
elmentünk egy 3 fogu, eppen ülni tudo tökmaggal, es 10 nap mulva visszatertünk a 6 fogu, alldogalo manoval! Kép nekem ez kicsit gyors. Kép

Anna: En csak egy NST-n voltam, a következöt Enikö mar nem varta meg. Penteken voltunk az elsö NST-n, aztan kedden este kicsit vereztem, bementünk a korhazba, es ejjel fel 2kor elfolyt a magzatviz, aztan fel 7kor megszületett Enikö, 3150gr-mal es 53 cm-rel. nekem eleg könnyü szülesem volt, igaz abszolut nem feltem, ami szerintem sokat szamit. /mondjuk, hogy ilyen hamar jött, nem is volt idöm gondolkodni.../
A szülesznöm nagyon profi volt!
Ha van lehetöseged, olvasd el a Frederick Leboyer könyveket, nagyon jol leirja, hogy igenis lehet "fajdalom-mentesen" szülni! legalabbis nem szüksegszerü a hatalmas fajdalom, vagy ki lehet birni? ;) nem tudom, minden esetre nekem nem a fajdalom jut eszembe, ha a szülesre gondolok. Vajudas közben probalj majd setalni, nekem bevalt! Kép
Kepzeld holnap megyünk Pecsre a homeopatias dokihoz. Sajnos Kaposvaron nincs, es Enikö nagyon köhög, elkapott valami bacit az apjatol.
en meg nem szeretnem, ha antibiotikumokkal tömne az itteni doki...

Kecskefarm tenyleg nyaron szep! Kép)
majd meglatogattok bennünket! Kép

Evi: Flora nagyon helyes a kepeken!!! Kép
a mi lanyunk az iden meg jobban ertekelte a csomagolo papirokat! Kép

Anna: ha barmi szüksegetek lesz ami kell, szolj, a hugomeknal most 3 honapos a kislanyuk, Ö is kinötte mar a ruhakat, van minden!
Ja, es ha nincs kadatok, szivesen kölcsönadunk egy jo kis kadat, amit kb. 6 honapig lehet hasznalni, formatervezett, megtartja a babat, nem kell fogni.
Nalunk nagyon bevalt! Kép

üdv
AgiKép
leeloo
 
 


Csajok!

Ezek a manók, akikről a fényképeket készítettétek, hát kész.... Gyönyörűek
Nekem pont 4 fogú ismerősöm van, aki ülni tud, de ő is nagyon gyorsan tanuló kis tökmag.

Meghirdettük a lakásunk eladó, kiadó címen, eddig egyszer jelent meg, de már 8-an telefonáltak, hogy kivennék. Megvenni egyenlőre senki nem akarja, de végülis mindegy. Majd alakulnak a dolgok.
Húgom most már mindvégig itt van velem a baba jöttéig, mert a férjem most is Szegeden vizsgázik. Olyan ideges voltam az éjjel, szinte alig aludtam, s úgy kérleltem a babót, hogy ne ma szülessen meg, mert az apukája itt akar lenni a születésekor. De nagyon szótfogadó volt a kiscsaj, mert kibírta Kép
Kaposváron a Honvéd utcába költözünk, de valahol közel a sáv házhoz, ha jól tudom, de igazság az, hogy szinte semennyire nem ismerem a várost, de legalább lesz mit felfedezni Kép
A kecskefarm pedig totál betervezett programmá vált számomra, én azt látni szeretném Kép De csakis idegenvezetővel Kép
Legyetek jók, még jövök, amíg a babó engedi
Anna 38+1
annaviola
 
 


Sziasztok,

az unokatestvérem nem rég szült meg és sajnos sűrűn kell vinnie a kicsit súlymérésre az orvoshoz.
A mérlegkölcsönzés sokba kerülne, mivel nincs otthon mérlege az orvos ki sem megy hozzájuk.Nem tudtok olyan helyet ajánlani ahol olcsón lehet mérleget bérelni? Az is jó ha hagyományos mérleget tudnak csak adni.
Előre is köszönöm
cicmadar
 
 


Szia, nekunk ugy volt anno, h. rendes vedono volt, nalunk lehetett sokaig, tanacsadasra kellett bevinni.A rendeloben is volt vagy 2 merleg. Lehet kolcsonozni az Indraban.
Rahel
rahel
 
 


..bocsi, lemaradt egy szo...marmint a merleg lehetett nalunk. Kb. 2 honapig itt volt. Ha kellett atvittem.
Nagyon rendes volt a vedono.
rahel
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: