Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Most találtam rátok és nagyon örülők!
Én is Győri vagyok, és tavaly októberben szültem meg ikerlányaimat. Sajnos egy évi próbálkozás után nem jött össze a terhesség spontán, ezért felkerestük a Kaali intézetet. 2 inszemináció és 1 sikertelen beültetés után sikerült. Mikor megtudtuk, hogy terhes vagyok nagyon boldogok voltunk ( a férjem mindvégig mellettem volt és tartotta bennem a lelket, nélküle lehet, hogy feladtam volna. 3 embriót ültetek vissza és mind a három meg is tapadt, de a 10. hétre egy felszívódot. A terheséget nagyon jól viseltem. A 31. héten bekerültem a patológiára 1 hónapra, majd hazaengedtek-hosszú könyörgés után. A 37. héten elküldött az orvosom-Dr. Nagy Zoltán-ultrahangra, ott kiderült, hogy a méhlepény már nem az igazi. Rögtön mentünk a szülészetre, nemsokkal rá közölték velem, hogy szülni fogok (választásom nem volt).Két óra vajúdás után megszülettek a lányaim- spontán- Alexa 2200gr-al Alícia pedig 1910gr-al. A pici 4 napot töltött a koraszülött osztályon, majd visszakerült mellém a szülészetre. Két hetet töltöttünk a kórházban.
A terhesség alatt 11kg híztam.

Ha valakinek esetleg kérdése van nagyon szívesen válaszolok, és ha már itt a lehetőség- ha valaki estleg babahordozó szeretne venni (Römer-téli lábzsák,fejszűkítő stb.)De sok minden van még-ételmelegítő (Aventi) -rengeteg babaruha(Brendon, Prince Oliver, Mexx, Rebble , és ha esetleg valaki ismer olyat akinek iker babakocsira van szűksége az is van (garanciás).
Képet természetesen tudok küldeni.
Az mail-om:mail@westauto2002.hu
baby02
 
 


Szia Tika!

Én a Csollány doktorhoz járok és nem is nagyon ismerek más dokit, mert első babám lesz Győrben. Az már ezen a fórumon is kiderült, hogy kinek a pap, kinek a papné jön be dokiból is.


A Balcsi nekem szívem csücske és most jó magas és tiszta a víz és a rosszabb idő miatt tömeg sem jellemző (északi parton vagyok). Kétszer a Rába is elcsábított egy-egy túrára még megboldogult fiatal (értsd gyermektelen) koromban. Ráadásul a Tisza után mentünk, meglehetősen nagy mellénnyel, hogy mi újat tudna ez a víz mutatni nekünk. Azután két pár elúszott papucs és három borulás után megértettük a különbség mibenlétét. ma már csak a Rábára mennék túrázni, bár lehet, hogy bemelegíteni gyerekekkel a Tisza előnyösebb.

Az orrspray nem rossz, de nekem azt mondta a doki, hogy az orrban lévő vérerekből is felszívódik a cucc és eljut a babához, így én még várok vele.

A hízás nekem érdekes módon mindkét előző gyereknél a szoptatás alatt következett be, de ott aztán emberesen. Csaknem 15 kg plusz jött rám mindkettővel. Gondolhatjátok, hogy nem a pillesúlyban versenyzek. Az alvásigényem a terhességek alatt végig nagy volt, különösen a két szélső harmadban. A másodiknál már tenni sem akartam ellene előre gondolva az álmatlan éjszakákra és a kialvatlanságra.

A gyomorégés nagyon rossz volt. A másodiknál szenvedtem tőle igazán, főleg a vége felé. Azután valóban nagy haja lett, ahogy a néphit tartja (a dokim simán kiröhögött...).Nekem nem annyira a kenyér, mint inkább a tejivás jött be.

Üdv,

Piros

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Szia Baby02!

Örülök, hogy itt vagy és nagyon gratulálok az ikrekhez. Hozzám közel állnak a Kaális-szülők, minden próbálkozásuk és a nehézségeken való túljutásuk előtt le a kalappal (egy számomra nagyon kedves ismerősömék járnak a Kaáliba, most már túl a 2. sikertelen beültetésen)
Biztos nagyon ügyesek a lánykáid, lassan tíz hónaposak ők is. Én tavaly szept. 17-én szültem a kisfiamat. Képzeld, most voltunk orvosnál, és a fiam csak nyúlik-nyúlik, minden erejével, hízni meg nem nagyon akar. Olyan magas, mint egy átlagos másfél éves... A súlya miatt sajnos ettől a héttől tápszert kellett elkezdenünk, illetve nem sajnos, csak bánt, hogy nincs már elég tejem. (10 dkg-ot hízott egy hónap alatt most). Ennek köszönhetően egy hét alatt szegénykém hízott vagy 300g-ot, gondolom, kapkod a szervezete a kaja után... :-)

Más! Képzeljétek, ma voltunk Ausztriában, a Styrassic Parkban. Életnagyságú dinoszauruszok egy erdőben, állatsimogató, szóval nagyon tuti volt. Benjaminom is nagyon élvezte, egyedül a hosszú út nem volt ínyére, de nagyon katonásan viselte. Mindenkinek ajánlom ezt a szép, TISZTA LEVEGŐJŰ helyet az osztrák dombok és erdők közepette.

Minden jót mindenkinek, DirthaKép
dirtha
 
 

 
 

Sziasztok!
Piros!
Én a Csollánynál születtem 32 éve Képott rendel, ahol az én dokim, azt hiszem.
Igen, a nagymellényes Tisza-túrázókat ismerem, bevallom némi kaján vigyorral figyelem a borulásaikat és a nagy mellényük lekerülését..de a negatív csúcsot a pesti egyetemisták viszik, az ilyeneket kerülöm, ahogy tudom. MIvel győriek vagytok, gyerekkel leginkább a Mosoni-Dunát ajánlom, remek túraútvonal picikkel is akár. Rajkától vagy Móvártól (ha innen indultok, az egyetlen veszélyesebb helyet, a zsilipet is kikerülitek, de az is simán kikerülhető, mert jól látható és jelzik is) Győrig lehet jönni, bőven elég egy hét, és a kikötők legtöbbje sokkal kiépítettebb, mint a Rábán. Kedvencem Novákpuszta. (Máris csorog a nyálam, lehet, hogy azt még idén azért be lehetne iktatni..? hmm)

Baby02!
Gratulálok a lányokhoz! Hatalmas energia őket nevelni, nem? Én régóta mondogatom,hogy ikreket szeretnék, mert akkor letudom az egész családalapítást egy füst alatt (na jó, ez kicsit vicc ám), de nem sok esélyünk van rá, a családban nem jellemző. Nem vagyok rutinos,de a 11 kg-s hízás elég kevésnek tűnik, főleg két gyerek mellett!!

Dirtha!
Szuper a kép, ez a kislegény igazi erdei manó rajta.
sziasztok, tika
ttika
 
 


Sziasztok!

Holly!
Nem volt semmi jele a cukornak. Igaz pisilni többet jártam, de melyik az a kismama, amelyik, ha ugrálnak a hólyagján, nem rohan a WC-re Kép

Amúgy nem olyan nagy dolog.

Tika!
Nekem a Likár az orvosom, és csúcs orvos.
Én a Kofi doktortól kérdeztem meg, hogy ő kit ajánl (most onkológus, de ő volt Győrben az első fekete szülész-nőgyógyász, és engem pici korom óta ismer, mert a családunk legjobb barátja), és ő ajánlotta a Likárt. Az ő ítéletében pedig 100%-ig bíztam, és bejött.

Mi most voltunk vizitúrán. Mivel eddig a Mosoni-Dunára mentünk, idén csillagtúrát szerveztem a Holtág rendszerbe 40 embernek Csúcs volt.
Mi a Mosoni-Dunát 3 nap alatt jártuk meg eddig mindig Halászitól-Győrig, úgyhogy az egy hétbe még két éjszakás kikötések is beleférnek.

Most a Holtágban volt egy csúnya borulásunk egy zúgóban, az egyik srác nem tudott feljönni, lehúzta az örvény. Eléggé megijedtek. Én persze nem eveztem, mint említettem Kép

Baby02!
Üdv köztünk! Nem lehet könnyű két babával, de annál szebb, gondolom.

Áfonya!

Merre vagy? Csak nem?

Kislányom a járókában produkál. Olyan hangokat ad ki magából, hogy csak nevetni tudok rajta.
Nem semmi egy 5 hónapos gyerekből mik bírnak kijönni. Mint egy kisoroszlán, éppen olyan. Kép

Puszi: Bogi
Azért tudunk ilyen angyalkák is lenni Kép

Kép

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Nagyon aranyosak vagytok, és köszönöm a gratulációkat. Hát nem könnyü a két lurkóval, főleg most, hogy babykompoznak.

Dirtha!
Nagyon szép a kisfiad! Az ismerőseidnek pedig csak azt tudom mondani, hogy kitartás, meglesz minden szenvedés eredménye!!!

Ttika!
Szerencsére olyan alkat is vagyok, de nekem az orvosom meg is mondta, hogy 12kg-nál többet nem hízhatok, hát betartottam. 48kg-ról indultam és szerencsére szülés után azonnal le is ment, mert mikor kiengedtek a kórházból akkor voltam 49kg. Most meg csak fogyok, a lányok minden felesleget leszívnak rólam.

Farkasbogi!
Nem tudok mást mondani, csak azt hogy gyönyörű a lányod!

Lányok hogy tudok képet felrakni?
baby02
 
 


A melléklet feltöltésére rákattintasz, és kiválasztasz a Tallózással egy jpg vagy bmp kiterjesztésű filet, és feltöltöd.
Azt hiszem nem lehet nagyobb, mint 400*600-as, de ha nagyobb, úgyis kiírja ezt a hibaüzit.

Puszi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


sziasztok!
BOgi!
Köszi a véleményt, biztosan hülyeség, de a legjobbat akarom választani, és ilyenkor szeretek körbenézni. Mondjuk, ha műszaki cikket akarunk, az ugye összehasonlítható, míg a nődoki nem. KépEddig 2x voltam a Likárnál, nagyon szimpi volt.

A Mosoni holtágrendszerénél voltatok? Azon nem jártamKép viszont a Szigetköz gyönyörű, mondjuk ott több zúgó van, arra oda kell figyelni. És csak akkor gondol bele az ember komolyan, amikor meglegyinti a "szél". Én 10 éve vezetek a Rábán túrát és még soha nem volt semmilyen baleset, egyetlen kulcscsonttörést kivéve. (Ezt gyorsan lekopogom)MIndig nagy kő esik le a szívemről, amikor épségben mindenki hazaér. EGyébként pedig imádom a vízitúrázást!!!

Ja, még azt szeretném kérdezni, hogy hogyér adnak egy szülést a Likárnál? Bizti megmondja, de az még egy hét..ÉS tényleg bejönnek a fogadott orvosok, ha az ember szülni kezd? Akár éjjel is? Olyan hihetetlen ez nekem. Felverem a legszebb álmából és ő rohan hozzám??

Édes ez a pici lányKép

szia mindenkinek, Ttika (még nem döntöttem el, hogyan írjam alá a nevem. gondolkodom és addig is próbálkozomKép
ttika
 
 


Ttika Kép

Igen, bejönnek. Mondjuk én pont úgy szültem, hogy mire eldöntötték, hogy császár, addigra jött a Likár műszakra reggel. Egyébként a szülésznő dönti el, hogy mikor hívja be a dokit. Általában 3 ujjnyinál szokták behívni az orvost, ha addig nincs komplikáció. Ha van, akkor felhívják, hogy mit tegyenek, amíg odaér.

Likár nem fogja megmondani, hogy mennyi nála a szülés, mert nem is teheti meg. Ha jársz hozzá gondozásra, és ő van beírva a kiskönyvbe, mint orvos, akkor ő is vezeti le a szülést, de mivel mindez a kórházban zajlik, nem kérhet érte pénzt. Szóval hálapénzt adhatsz neki, és annyit amennyit gondolsz, vagy amennyit a pénztárcád elbír.
Ha gondolod, e-mailben megírom, mi mennyit szántunk erre. Nekem volt fogadott szülésznőm is, és az a véleményem, hogy kell, még akkoris, ha a végén császár lesz belőle, mint nálam. Sokmindent köszönhetek neki!

Őt is fel lehet verni a legszebb álmából, és azonnal ugrik. Ha nem fogadsz, akkor az jut, aki éppen szolgálatban van. Bár mindegyik rendes, de ha egyszerre 10-en szülnek, akkor elképzelheted mennyi idő jut rád. És még így is megkérheted, hogy kettesben legyetek a férjeddel, és csak ritkábban nézzen be hozzád.

Na puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Ttika, Boginak igaza van, nem kérhet pénzt a fogadott orvosod, ezért NEM IS KELL MEGKÉRDEZNED, hogy mennyi lesz. Ez a dolga, ezért fizetsz kilenc hónapon át. Mindenki annyit adjon, amennyit akar (ha akar), de olyat is hallottam, aki semmit nem adott, mert nem volt megelégedve a dokival. Ilyen azért ritkán van. Az én orvosommal maximálisan elégedett voltam, és még a hathetes vizsgálaton sem fogadott el semmit!
A szülésznőkről csak pozitívan nyilatkozhatok, nekem kettő volt jelen felváltva a szülésemkor, de mindkettő annyira kedves, annyira értette a dolgát, hogy nagyon. Szóval én nem fogadtam meg senkit, de mindenki máshogy érzi magát biztonságban.
Ja, és amikor én szültem, nagyon sokan voltunk szülőszobán, mégis kettesben lehettem a párommal, zavartalanul. Nem vizsgáltak feleslegesen, nem jöttek be feleslegesen. És ugyanazon ágyon szültem, amin vizsgáltak, nem kellett átvonulni sehova, hozták a labdát, nyitották az ablakot, vizezték a törölközőt.
Le a kalappal a győri szülőszoba előtt.
További jó időt mindenkinek, sziasztok, Dirtha

Bogi, téged kérdezlek, mert neked van hasonló korú csemetéd: beadattad esetleg neki az agyhártyagyulladás elleni oltást?
dirtha
 
 


Bogi! Dirtha!

Köszi mindkettőtöknek az infót, amit én bőségesen veszek bíztatásnak is, teljes tudatlanságomban. Talán holnap már kicsit okosabb leszek, mert ma igyekszem bejutni a dokihoz..Kép

Van egy ismerősünk a szülészeten, csak még azt nem tudom, hogy szülésznő, vagy a csecsemőket gondozza, mert eddig még nem foglalkoztam a különbséggel..

sziasztok, Ttika
ttika
 
 


Dirtha!

Nem, nem adattam még be neki. Gondolom az pénzbe kerül, még nem is néztem utána. Te tudsz róla valamit? Mert akkor nem kell külön rákeresnem.

Most ment férjhez a gyerekorvosunk a hét végén, és voltunk esküvőn. Lovashintóval mentek, a hugicám volt az egyik koszorúslány, a lánya a másik, és a fia barátnője a harmadik. Persze a menyasszony után a lányom volt a legszebb, ő volt a második akit a legtöbben fotóztak, úgyhogy jó kis program volt. Apukám adta férjhez a doktornőt, mert a szüleim a legjobb barátai. (Második házassága).

Ttika!
Ki az ismerősötök? Megmondod a nevét?

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Bogi!

Persze: Kránitzné Szabó Márta, de már megkérdeztem a páromat, és neki is úgy rémlik, hogy kisbabákkal foglalkozik, úgyhogy azt hiszem nem szülésznő, azért még rákérdezek.

Írtam neked levelet emilben, nem kaptad meg? A lényege az volt, hogy igen, szeretném, ha megírnád, hogy mennyi volt az az annyi. (klottika@mailbox.hu)LÉgyszi írd meg!

KÉpzeljétek!
Tegnap voltam a dokinál, és igazolta a feltevésünket, 9. betöltött hétnél járok. HÁzi feladatokat is adott, védőnő, UH stb. Most már egy kicsit jobban elhiszem, hogy van bennem valaki. A párom repdes, úgy kell időnként lecibálni a plafonról (ja, nem is muszájKép) és rendes volt, mert végigülte velem a várakozást. Azóta az arcán elterülő átszellemült vigyor még erőteljesebbKépEGyelőre ez a legjobb az egészben, az ő babusgatása, szeretgetése!!!

sziasztok, Ttika
ttika
 
 


Sziasztok!

Ttika!
Azért még nem gratulálok túl hangosan, csak halkan Kép
A kényeztetés tényleg tök jó dolog (ha valakinek része van benne, nekem sajnos nem volt).

Ismerős a neve, de nem ismerem Mártát. Azt hiszem csak láttam kiírva valahol.

Tegnap derült ki, hogy a legjobb barátnőm is babát vár. Ő már 12 hetes. Ők elég zárkózottak, és eddig titkolták nagyon, bár én tudtam, amikor nem jött vizitúrára.
Majdnem egy év lesz a gyerekeink között.
Ez olyan izgi. Eddig két barátnőmnek fia lesz, egynek nem biztos (ő lombikos), és a legjobb barátnőm még nem tudja.

Na puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok,

Ttika, minden jót kívánok Nektek, alakuljon minden úgy, ahogyan szeretnéd!Élvezd a férjed kényeztetését, sajnos nekem a 3-9.hónap közepéig nélkülözni kellett a páromat, aki külföldön dolgozott, hogy Babukánk a legnagyobb biztonságba érkezzen. Még egyszer nem csinálnám végig egyedül.
Sajna az én barátnőimnek eszükbe sincs még szülni, így csak a családban van hasonló korú baba.

Bogi, az agyhártyagyull. elleni védőoltást (egy éves kor alatt 3 oltás egymás utáni három hónapban) én beadattam a fiamnak, mert az ismeretségi körömben volt ilyen betegség pici babánál (terhesség alatt is kikönyörögtem az orvostól a szűrést egy macskák okozta kórral kapcs., ami különösen veszélyes a magzatra. A szűrést csak szúrópróbaszerűen vagy igen indokolt esetben végzik , de mivel egy barátnőm 5 évvel ezelőtti terhességénél véletlenül kiderült, és a babája a gondos odafigyelésnek és vérátömlesztésnek köszönhetően "megúszta", szóval mivel ez is az ismeretségi körömben történt, biztos akartam lenni a dolgomban.)
Szóval, beadattam, de úgy veszem észre, egyre többen hozzák a vakcinát a tanácsadásra. Ha jól emlékszem, 2250 Ft egy oltás, illetve vakcina.

Bogi, most néztük a profilodat a párommal, aki megjegyezte, hogy a férjedet ismeri, együtt karatéztak valaha.

Hűsítő koktélokat, pálmafákat és sok-sok gyereknevetést kívánok mindenkinek! :-)
dirtha
 
 


Eszti!
Komoly? És ki ő?

Tudod milyen kicsi a világ? Van a babaneten egy olyan ismerős is, aki Ati katonatársa volt, és így derült ki számunkra is, hgynézegettük a képeket Kép

Nektek vannak képeitek fenn? Lehet egyszerűbb, ha mutatok képet Atinak a férjedről.

Puszi: Bogi

ui.: Köszi az infót az oltásról. Meggondolom.

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!
Meghalok a hőségtől!!! Korábban mindig inkább fázhós voltam, most viszont alig bírom. Nincs sok kismamaruhám sem, ami nyári, mert az igazán nagy pocak ősszel lesz aktuális, de ma vettem egy újat, mert meggebedek. A Metróban jelenleg le vannak értékelve ezek az indiai ruhák, ezekbe jól belefér a pocak. Nektek nincs melegetek?

A cukortesztem eredménye tökéletes lett. Viszont a vérképen látom, h kezdek kissé vérszegény lenni, egyelőre hajszállal az alsó küszöb alatt. Egyelőre próbálok több vasban gazdag kaját enni, aztán majd beszélek a védőnővel. Remélem, vasat szedni nem kell, irtózom a teblettáktól. Vagy szedjek megint Elevitet? Mit gondoltok?

Bogi, a diétád tulajdonképpen egy szénhidrát-diéta volt? Mennyi volt a napi megengedett mennyiség? Volt, ami eleve tilos volt?

Jó hír: a Kismamában volt egy cikk a gyengédebb szülésről, és a győri szülészetet úgy tüntették fel, mint ahol vannak erre lehetőségek (vakító fény, zaj mellőzése, köldökzsinór átvágása csak a lüktetés megszűnte után, azonnali szoptatás). Ez igaz? Az én orvosom mondjuk rettentően nyugisnak tűnik, és rugalmasnak, róla el tudom képzelni, hogy lehet ilyen kérésem.

A nyaralóknak jó pihenést!

Pussz
H
holly
 
 


Szia Holly!

Szerintem igaz ez a kórházra. Bár ezekre nem is annyira a doki figyel, inkább a szülésznők.

Igen, CH diéta volt, és napi 150g-ot ehettem belőle. Egy zsömlében 30g CH van. Szóval a napi ötszöri étkezés, napi 5 db zsömle lehetett volna, csak mivel az ember nem szereti ugyanazt enni állandóan, így minden kajában grammra pontosan számolni kellett a CH-t. Ez elvette a napom felét, a másik felét meg a kaja alapanyagának beszerzése, és elkészítése. És természetesen ezek qrva drága cuccok Kép
Tilos volt: cukor, tej, magasab cukor tartalmú gyümölcsök, gyümölcslevek (diétás lehetett volna, de szörnyű ízük van). Rízs, krumpli minimális.
Amit korlátlanul ehettem, az a hús, és a zöldségek. Abban szinte 0 CH van. A röhej az, hogy a zsírban is 0 CH van, csak ugye nem szabad hízni sem Kép

Na puszi, és bírd még ki egy kicsit a meleget.

Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Szia Bogi!
Hát a 150g nem sok. Még az év elején csináltam egy Atkins-diétát (elkapott a láz), az persze jóval kevesebbel indul, és a maximum van 120-150 körül pár hónap után (és egy életre), de nagyon nehéz betartani. Ott a zsír engedélyezett (úgyis felhasználódik), de egy jó kis zsíros sülthús úgyis ehetetlen köret nélkül. Ami viszont gáz az ilyen diétákban, h az ember rostokhoz sem igazán jut hozzá a kellő mennyiségben, ami komoly székrekedést okozhat, főleg, ha valaki hajlamos rá. Szóval el tudom képzelni, hogy csak fogytál és fogytál, mert 150g szénhidrát éppen azt a minimális emergiát képes biztosítani, ami egy hétköznapi egyszerű élethez kell - benned meg még egy baba is nődögélt!
Szerencsére ma már 1-2 fokkal alacsonyabb a hőmérséklet, jobban is érzem magam.
Pusz
h
holly
 
 


Sziasztok,

Bogi, tényleg kicsi a világ, millió példát tudnék rá mondani én is.
A páromat Szabolcsnak hívják, láthatsz fotókat itt:

www.babanet.hu/album/main.php?album=2256

Ami vicces, hogy Te is ismerős vagy valahonnan, persze gőzöm sincs honnan, de tuti, hogy láttalak már. A profilodból tudom, hogy egykorúak vagyunk, talán iskolai vonalon a látásból ismeretség részemről.

Képzeljétek, ma kitűztük az esküvőnk napját, mert még nem vagyunk házasok, babukánk beelőzött bennünket. December negyedikén lesz a nagy nap. Ha minden igaz, a fiam fogja vinni a jegygyűrűket. (a minden igaz arra vonatkozik, hogy remélem, nyugodtan elsétál előttünk pár métert, mert egyelőre olyan izgága, hogy egy perc nyugta sincs.)

Van valakinek infoja, hogy mi kell a katolikus szertartáshoz? Én bérmálkoztam is, de a párom megkeresztelve sincsen. Neki is el kell jutni a bérmálkozásig, vagy elég a keresztség?

Holly, a diétáról annyit -szerintem Bogi is egyetért - hogy más egy diéta, amit az alakodért csinálsz végig (ha végigcsinálsz), és más az, amikor a babád egészsége a cél. Én valószínű csak a második babámnál leszek olyan sovány, mint akkor, mert most képtelen vagyok leadni, nincs meg az akaraterőm, de bármire képes lennék a gyerekemért.

Régen "láttam" Áfonyát, remélem, jól vannak minden (akár a pici bent akár már kint van).

Haliho mindenkinek, - Dirtha -
dirtha
 
 


Sziasztok!

Megvagyok, julius 14-en megszuletett Mate fiam, szulestortenet itt:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/cgi-bin/show.cgi?tpc=283&post=326562#POST326562

Kepek ugyanott linkelve, par uzenettel feljebb.

A korhazrol, a korulmenyekrol, orvosokrol, noverekrol pedig majd irok a Petz topicba, amint egy kis levegohoz jutokKép

-Afonya
afonya
 
 


Dirtha,
húgomék esküdtek templomban. Sógorom katolikus, húgom meg sem volt keresztelve. Valami miatt - erre nem emlékszem - nem lehetett belőle katolikus esküvő (szerintem a pap kötekedett a húgom "pogánysága" miatt, mert ez nagyban papfüggő, hogy ki mennyire húz szigorú szabályokat), ezért református pap adta össze őket azzal a feltétellel, hogy húgom majd megkeresztelkedik. Ez meg is történt, azóta unokahúgomat is reformátusnak keresztelték. Úgyhogy ha nagyon kötekednek veled, menjetek más paphoz, ha nem is más felekezethez, mert van aki rugalmasabb. Ebből kifolyólag az adott helyszínen kell megkérdezned, hogy mi a feltétel.

És leginkább, gratulálok a dologhoz, mi is hasonló cipőben jártunk...
h
holly
 
 


Gratulálok, Áfonya! Megnézegettem a képeket is, édes kis manócska!
Minden jót neked és a babának, és gyors felépülést!
h
holly
 
 


Sziasztok!

ÁFONYA, szívből gratulálok Neked a gyönyörű pici fiadhoz!

"There's nothing like a baby boy
to change the way you see things,
to make the world a better, brighter place.
There's nothing like ten tiny toes,
bright eyes and little ears
or the sweet expressions on his little face...
There's nothing like the pride
and joy of holding in your arms
the miracle of life,
so fresh and new.
There's nothing that compares
to the love that u will know
and the happiness
that's wished for each of you."

Gratulálok, jó egészséget és sok-sok örömet kívánok, a kis Máténak pedig boldog szülinapot!
dirtha
 
 


Holly,

Köszönöm a gratulációt és az infot, én is hasonlókat hallottam, hogy paptól függ. Unokatestvéreméknek (akik nem házasok) úgy keresztelte meg a kislányukat a pap, hogy unokatesóm cége csinálta a templomon a felújítási munkálatokat... A párom szerint mindenki megvehető, de szerintem azért nem ez az elintézési módja a dolognak. Amúgy sem tudom, hogy hogyan járna a párom oktatásra, amikor rengeteget dolgozik. Megoldjuk valahogy. Holly, Te az első babádat várod? Tudod már a nemét? Most járhatsz a 26. hét körül (a cukortesztes leveledet olvasva). Talán jobb, hogy nem a legnagyobb melegben jársz a vége felé, nem ? Bár gondolom, így sem könnyű, én tavaly ilyenkor 32 hetes voltam, és nagyon megviselt a nyár, ami sokkal melegebbre sikeredett tavaly, mint az idén egyelőre. Jársz szüléselőkészítőre?

Apropó, kinek mi a véleménye a győri szüléselőkészítő-tanfolyamról?

Vigyázzatok magatokra

Dirtha
dirtha
 
 


Bogi,

Rosszul írtam a címet (fotók), nem lehet rákattintani, íme, hogy könnyen elérd (kiv. vagyok, megismeri-e a férjed Szabit)

http://babanet.hu/album/main.php?album=2256
dirtha
 
 


Szia!
Hát persze, hogy megismerte. Mondjak valamit? A férjed egész családját ismerem, még szilvesztereztünk is együtt, sőt, Lacival még a Morzsiban lövöldöztünk is Kép Anyósodhoz jártam ilyen fogyi kezelésre is Kép.
Csak a férjedet és Téged nem ismerlek személyesen. Kép
Laci kimondottan bírja, ahogy tudom utánozni Pandacsöki Boborjánt, közös nagy kedvencünket.

A tanfolyamról nekem nagyon jó véleményem van. Én kimondottan élveztem, annak ellenére, hogy rengeteg mindent tudtam már, mert én mindennek utánanéztem, de azért tudtak újat mondani. Jó volt, hogy körbejárhattuk a kórházat, bemehettünk mindenhová. Szóval szeritnem jó volt. A torna is, ahol ugye megtanították a légzéstechnikát.

Laciékat üdvözöljük mindhárman: Ati, Bogi, Lili. Azt sem tudom tudják-e, hogy megszületett a kislányom, annyira régen találkoztunk. (Bár Lili csak 5 és fél hónapos Kép )

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Áfonya!

Gratulálok!
Olvastam a szüléstörténetedet. Nem semmi.
Én is így jártam, csak nekem esélyem sem volt a hüvelyire. Már az első CTG-n rossz volt a szívhang, és uzsgyi a műtő.

Gyönyörű kisfiad van!
Vagyis nem is olyan kicsi Kép

Puszi: Bogi

ui.: Manófül TUTI!

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Kedves Dirtha,
igen, jól számoltad, a 26. héten vagyok egészen pontosan, és kisfiunk lesz. Ez lesz az első babánk, kicsit későn jön, mert 31 éves vagyok, de azt hiszem, korábban nem is voltam érett a dologra. Simán megy az egész, bár az elmúlt héten a hőség nem volt valami jó, de már lehűlt. Azt hiszem, ilyen szempontból nagyon szerencsém van ezzel a nyárral. Szüléselőkészítőre még nem járok. Jelentkeztem már, a védőnőnél kitöltöttünk egy lapot, azt mondta, szólnak, ha rám kerül a sor. Tornára is kellene járni, de még nem néztem utána, hová lehetne. Volna erről valami infód, hol keresgéljek?
Üdv
h
holly
 
 


Szia Holly!

A Cardirex-ben van kismama torna. Pár ezer Ft 10 alkalom. Én annak idején akartam menni oda, de aztán mégsem mentem, mert Győrújbarátról macerás. Ilyenkor egész nap Győrben kell maradnom, ha van elintéznivalóm ott, mert babakocsival a vidéki buszozást nem vállalom. Mikor terhes voltam, még csak-csak felültem a buszra, bár Lilinek a pocakban nem tetszett a dolog, majdnem kirúgta az oldalamat, arról nem beszélve, hogy a városi buszokon meg az idős nénik a hasamba könyököltek, hogy minél előbb a buszra jussanak. Na egyszer ráordítottam az egyikre, hogy nem akarok itt megszülni!
Egyszer meg olyan is volt, hogy átadta egy néni a helyét (már a 8. hónapban voltam), el is fogadtam. Utána odaállt mellém, és elkezdte mondani, hogy ő mennyire nem bír állni a buszon, mennyire fáj ez az amaz. Na úgy felhúztam magam, hogy akkor minek adta át a helyét, hogy felálltam. Na aztán elhallgatott Kép

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Szia Bogi!
Köszönöm az infót, holnap be is nézek, úgyis arra lesz dolgom.
A buszos történeted kész horror! Régebben gyakran jártam én is busszal városon belül, mert a munkám nagyrészt reggeli, meg délutáni elfoglaltsággal jár (óraadó vagyok), és találkoztam már a szörnyű piacra járó bácsikkal meg nénikkel. Rettentő méregzsákok tudnak lenni, ahogy követelik maguknak a figyelmet és a figyelmességet, aztán közben mint a tank átgázolnak mindenkin. Szerencsére jó ideje kocsival járok - a munkám egyre nagyobb mobilitást igényelt - de meg tudom érteni, ha a pocakos ingázás elvette a kedved a terhestornától - legalábbis az intézményes változatától.
Mi újság a családdal mostanában?
Üdv
h
holly
 
 


Sziasztok Lányok!

Itt vagyok megint, csak ez a Balcsi nagyon ellustít és kicsit átmentem olvasóba. Pedig még nem is köszöntem meg Ttikának a jó is vizitúratippeket. Alig várom, hogy megint menjünk, de tartok tőle, hogy az idén már nem, jövőre meg még nem merjük majd bevállalni. Igazság szerint naaaagyon kényelmes tud lenni egy kertes ház kis medencével, homokozóval, hintával kisbabák mellett. Na meg a párom is jobban tűri. Őt elég gyorsan lefárasztják a gyerekek, főleg, ha normális gyerek módjára nem akarnak szót fogadni vagy nem elég hálás a nagyobb a sok jópofaságért, hanem mindig többet akar, bepróbálkozik.

Nálatok hogy megy ez? Türelmesebb hapsit fogtatok ki vagy inkább leválasztjátok a gyerekeket róla? Nálunk az jött be, hogy így hétközben nincs velünk az apa (maradt Győrben építkezni) és a hétvégéken meg igyekszem "jó anyuka lenni" és villámhárítót játszom. Elég fárasztó, de még mindig jobban jövök ki, mintha hagyom, hogy "neveljen".

Nem tudom egyelőre hogyan lesz a hárommal. A legkisebb egész jól van, a 20. heti ultrahang szernt él és virul, de szívkontrollra visszarendeltek. "Megnyugtattak", hogy csak a vastag anyai hasfal miatt nem látja jól és biztosra akar menni. Na, jól megkaptam. Mindenesetre jól kiverte a fejemből, hogy rákérdezzek a nemére.

Egyébként jól vagyunk csak az aug. végén esedékes cukorterhelés nem nagyon szimpi. Tényleg cukros vizet kell inni? Miért nem lehet kávéban vagy legalább limonádéban meginnni azt a cukrot? Az előzőeknél csak enni kellett a két vérvétel között két zsömlét.

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Sziasztok lányok!

Bogi, hát ez kész! Tényleg kicsi a világ! Átadom Laciéknak az üdvözletet, biztos örülnek neki! Szóval Te is Pandacsöki-imitátor vagy (hányszor hallom, ha náluk vagyunk) :-) És már az unokáját is hasonló rímekre oktatja... (Benjamin meg kacag nagyokat) Mi újság a "nagylányoddal"? Szoptatsz még? Helyváltoztatás működik már?

Holly, igen, a Cardirex-ben nagyon élvezetes terhestornát tartanak, össze sem hasonlítható a szüléselőkészítős tornával(bár nagyon hasznos az is). Több kismama-társam is járt, és mondták, hogy még labdán is rugóztak! (ezek szerint eszközök is állnak rendelkezésre). A labdán rugózás amúgy is jó, főleg vajúdás idején. Én végig azon vajúdtam, sem feküdni, sem menni nem bírtam, csak a labdán volt elviselhető.
Egyébként a szüléselőkészítőről nekem is jó véleményem van, nemsokára be fognak hívni téged is, pár hét (összevárják a kb. egyidős kismamákat).
Milyen óraadó vagy, Holly?(én is az oktatás területén dolgozom, illetve dolgoztam)

Piros, most már nem a zsömlés cukorterheléses teszt van, igen, cukros vizet kell vinni. Nagyon rossz, de jótanácsként mondom: vigyél egy fél citromot, és nyomd bele a levét, megengedik! És úgy kibírható.
Az én párom sem tűri túl sokáig, ha nyűgös a pici, de én sem vagyok híres a türelmemről. Ilyenkor felváltva szusszanunk kicsit. ( És ilyenkor jön jól a nagyszülő, nálunk kéznél van, mert még együtt vagyunk anyukámmal jövő tavaszig. Fura lesz utána, főleg, hogy el van kényeztetve a kicsi)Amúgy (majdnem) mindent megcsinál, de szólni kell neki. Miért van az, hogy a férfiak maguktól nem teszik tisztába a picit (csak nagyritkán), nem jut eszébe, hogy itassa a negyven fokban (ezek példák az ismeretségi körömben lévő kisgyerekes apukákról). Amúgy nem szólok, mert tényleg jó apa.

Megyek, lassan fürdetés, és most APA vigyáz rá. Megnézem, nem kell-e tisztába tenni :-)

Sziasztok mindenkinek, Dirtha
dirtha
 
 


Sziasztok!
Hazajottem pár napra dolgozni,meg vizsgálatokra.Remek volt a vizitúra a Rómairól indultunk,és a Szentendrei-szigetet kerültük meg 4 nap alatt.Föleg a férjem evezett felfelé,mert féltettem a babámat Így is elég kalandos volt.Vadkemping,szalonnasütés stb... Isteni volt,hogy szinte alig találkoztunk emberekkel!
De persze ha egy szülő kiteszi a lábát mindig történik valami! A 3. napon hazatelefonáltunk és kiderült,hogy éppen a kaposvári sebészeten gipszelik a lányom karját /4 éves/,mert egy rosszz mozdulattól elrepedt a radiusza.Képzelhetitek azt az érzést! Pont akkor nem vagy Vele amikor a legnagyobb szüksége lenne a szüleire.Komoly lelkiismeretfurdalásom van, de valahol úgy is gondolom a gyerekeknek kipihent szülőkre nagyobb szüksége van!? Érdekelne a véleményetek ebben!
Így terhesen kicsit ingerültebb vagyok sokszor veluk,főleg he 4-5 napig csak velem vannak,este 6-ra fáradt vagyok az egész napos rohangálásban,de 9 előtt nem lehet őket lefektetni.
Jó hír a 12 hetes az UH-on minden ok,a nyaki redő is csak 1.7!!! HURRÁ
Sziasztok,mindenkinek jó pihenést!
Judit
fanniflóra
 
 


sziasztok nyaralók és nem nyaralók!!

Judit!
Légyszi homályosíts fel, ha ennyire friss az élmény a 12. heti UH-ról, nekem 1,5 hét múlva kell mennem. Hol nézik, bemehet-e apuci, képet adnak-e, vagy kérni kell, mennyiért???
Nekem még nincs ugyi gyakorlatom, de szerintem is kell a kipihent szülő. Nem tudlak nagyon vígasztalni, mert a lelkiismeretfurdalás akkor is megmarad, akármit is mondanak mások. De a nagyszülőknél is bizti jó helyen vannak a gyerkőcök, még az is lehet, hogy jobb dolguk van (kényeztetés), mint otthon Kép ...
Húú, a túra szuper lehetett, csorog a nyálam. Nagyon letargikus vagyok a témától, mi most (!) lennénk szokásosan a Rábán. Csak ugyi egy túravezetőnek elöl kellene járnia példamutatásban, nem tudnám megúszni a hajócipelést, no meg a kormányzást, ami komoly hasizom cikis helyzetekben. Ezzel nyugtatom magamat, de majdnem sírtam vasárnap, amikor rájöttem, hogy ez AZ a hét.
"Bosszúból" hegyekbe megyünk nyaralni két hét múlva, már nagyon várjuk!!

Lustulgató balcsis Piros!
Menjünk két év múlva együtt a Mosonira...!?

sziasztok, Ttika
ttika
 
 


Sziasztok!
Ma is még itthon maradtam annyi munka gyűlt össze.Apa egyedül van a lányokkal a Balatonon,de állítják,hogy remekül vannak.Holnap korán indulok,biztos a fejére nőttek már.Én nem mondhatok egy rossz szót se az én férjem minta Apa-hál Istennek-mindent úgy meg tud csinálni mint Én! Na,picit kényezteti őket mint Piroséknál.
Ttika! Az Uh 7-1/2 2-ig van./Hétfőn 11-13 ig van Krekó Dr,próbáld meg kifogni!/ Csekket előre be kellfizetni /1500/,akkor ha viszel beállított kazettát,felveszik videóra.A párod is nyugodtan bemehet Veled,csak várdd meg míg szólítanak.Levetkőzni sem kell,csak a pocakodat szabaddá tenni.Nézik a szívműködést,a hosszt/enyém 6.5 cm/,végtagokat,lepénytapadást...
Én rákérdezetem a nyaki redőre,ennek a vastagsága utalhat Down -kórra.Úgy tűnik ok.de lehet,hogy csinálnak amnionbiopsziát is.Van vki akinek van ilyen tapasztalata,érdekelne mire készuljek.
Ttika,Piros,Dirtha,Bogi ... Jó nyaralást Mindenkinek!!
/Jövő hét szerdán jövök,addig csöndben leszek/
Judit
fanniflóra
 
 


Bocs de nem bírom megállni:
Piros, EGÉSZ citromot vigyél,akkor olyan mint egy elcukrozott limonádé!
Jó étvágyat!
fanniflóra
 
 


Sziasztok!
A cukorterhelésről annyit, hogy nincs elvi akadálya a tesztreggelis (zsemlye-tej) megoldásnak, ezt a sógornőmtől tudom (aki védőnő, +4 gyerek), de nem csinálják meg a terhesgondozóban, hanem pl háziorvos elvégezheti. Gondolom, ezt orvosa válogatja, de ha esetleg kihányod a cukros vizet, érdemes ezt megpróbálni. Nekem is javasolta az orvos, hogy vigyek egy citromot, azt megengedik belecsavarni (de nem vittem, azért kibírtam). Szerencsére az egész lötty jól be volt hűtve, így nem is meginni volt nagyon gáz, hanem utána. Egy dolgot nem értek: miért kell fél liternek lennie?!

12. uh: csekket a védőnő is tud adni, szokott nekik lenni. Kérj többet, ha mindet fel akarod majd vetetni. Én legalábbis eléggé feledékeny lettem, és sose jut eszembe a helyszínen, hogy mit is akartam még kér(dez)ni. Az uh helye a kórház, de nem kell végigcaplatni az egész osztályon, hanem az épület Tihanyi Á. u. felőli végén, oldalt kell bemenni, majd fel az emeletre. Nekem mindig Dr Papp volt, az is rendes, mutogatja a monitoron, hogy mi micsoda, és türelmesen válaszol, ha kérdezel. Ja, ami a fotót illeti, állítólag azt is adnak, mintha úgy emlékeznék, hogy 500 Ft (szintén csekken, előre fizetve), de ebben nem vagyok biztos (a védőnő tudja). A fotón nem látszik sokminden, a mozgókép jobb! A beutalódat vagy terheskönyvedet be kell adni, amikor kijönnek gyűjteni, légy résen, mert ritkán teszik! Amíg nálad van a papírod, ne is reméld a bejutást.

óraadás: angolórákat adok, illetve inkább csak adtam, mert már lefogyóban vannak az óráim. Szeptembertől "becsukom a boltot", és teljes gőzzel anyává válok!!! És te mit dolgozol az oktatásban, Dirtha?

Üdv
Holly
holly
 
 


Haliho,

Ttkika, amikor én voltam a 12.heti UH-on, csak azért kértem fotót, mert mégis csak az az első. Azt mondták (barátnők, ismerősök), hogy az még csak egy babszem, semmi sem fog látszani. Akkor még nem is voltam tisztában azzal, hogy már kifejlődtek a végtagjai.
Sírógörcsöt kaptam, amikor kijöttem a rendelőből, MERT OLYAN TÖKÉLETESEN LÁTSZOTT MINDEN A FOTÓN, hogy azóta is mutogatjuk mindenkinek. Szóval - bár nem mindenkinek látszik jól, attól függ, hogy fekszik a baba - javaslom, hogy kérj fotót (is).
És javaslom a 4D UH-ot is, én a 36. héten csodálhattam meg először a pocakomban a kisfiam arcát, nem beszélve arról, hogy ott nem "futószalagon" jönnek-mennek a kismamák, hanem bejelentkezés alapján és - igaz, hogy nyolcezer ft volt - félórás, alapos vizsgálat volt, minden szervre kiterjedően. Megnyugtató volt.

Holly, angolórákat adok én is, igaz, csak privát, a baba előtt egy győri ált. iskolában dolgoztam, de ott angolt csak helyettesítőként tanítottam. A privát tanítás már 8 éve megy, igaz, a baba születésétől leépültek sokan, most csak egyet vállaltam, de szeptembertől ismét "beüzemelek". Sok sikert az anyává válásodhoz, de hiszen már most is az vagy!!! Kép
Vigyázz Magadra és a picurodra, apropó, tudod már a nemét?

Puszi, Dirtha
dirtha
 
 


Sziasztok!

Nem voltam, mert tegnap voltunk először úszni, és egész nap Győrben kellett maradnom. Lili nagyon élvezte az úszást. Igaz a fél órából 20 percet bírt elsőre, de merítettem is, és élvezte.

Dirtha!
Sajnos csak 3 hónapig tudtam szoptatni Lilit, mert elapadt a tejem. Pedig mindent megtettem, amit lehetett, de nem ment. Aztán már nem fejlődött semmit hetek óta, amikor az orvos azt mondta: tápszer! Nem akarhattam, hogy kiszáradjon szerencsétlen csimótám.

Tök furcsa, hogy nemrég még én is ezek miatt a vizsgálatok miatt izgultam, mostmeg másoknak adok "tanácsot" Kép

Megmutatom Lili milyen volt a 4D UH-n:

Kép

Puszi: Bogi

Kép

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Köszi az UH-os infókat, mi azt gondoltuk, hogy max. képet kérünk, annyi mindenre kell a pénz, hogy a többit kicsit luxusnak érzem, főleg a 4d-t. Bogi, ne haragudj, de én a világon semmit nem látok a képen!! Kép Már úgy értem, hogy nem tudom, mi micsoda lehet. De a többi sima papírképen sem tudok kivenni semmit. Persze, majd meglátjuk, véleményünk nincs bebetonozva. Tudjátok mint gyakorlatlan kismama nem vagyok nagyon aggódós. Voltam a dokinál, aki azt mondta, hogy minden OK, akkor én azt elhiszem, és a továbbiakban is el fogom. Lehet, hogy még mindig nem bírom felfogni, hogy mi történik velem. (Mondjuk ez nem lehet, hanem biztos)

A helyszín most akkor hol is van? Megzavarodtam a "Tihanyi felőli vége" miatt. A szülészet a Magyar u. felőli oldalon van, nem? Ja, lehet, hogy arról a bejáratról van szó, ami a két főbejárat (Vasvári P. és Magyar u.) között van, a vidéki buszok megállójánál. És az működik, nyitva van? Az 1. emelet?

Bogi!
Légyszi írd meg azt a bizonyos összeget, amiről szó volt!!! klottika@mailbox.hu köszi!

sziasztok, Ttika
ttika
 
 


Szia Ttika!

Az UH-n a baba feje, és arca látszik. Teljesen szépen kivehető a szája, orra, szemei.
Teszek fel egy olyat, amelyiken szopizza az ujját, kíváncsi vagyok, azt ki tudod-e venni Kép

Az a jó, amíg nem fogod fel, és nem aggódsz Kép Amint felfogod, elkezdessz aggódni Kép
Én mondjuk nagyon aggódós voltam Lilinél, mert 3 hónappal előtte vesztettem el az első babámat. Így az egész terhességem egy rémálom volt aggódás szempontjából. Ha nem éreztem semmit, azon aggódtam, ha igen, azon Kép Így visszagondolva hülyeség volt, de nem mondom, hogy a következőnél nem fogok aggódni.

Az UH-ra a Magyar utca felőli kapun menj be, elsétálsz a szülészet bejárata előtt, és az épület oldalában van egy lépcsős bejárat, ott kell bemenni, és fel az első emeletre.
Szóval ne a vidékinél lévő bejáratot keresd, mert akkor nagyon el fogsz keveredni a kórházban Kép

Az a bizonyos összeg az orvosnak, meg a szülésznőnek adott pénz?

Megírom.

Mi is úgy voltunk egyébként a 4D-vel, hogyha nekünk kellett volna kifizetni, nem akartuk volna, de ajándékba kaptam anyukámtól.
Neked nem lesz valamid, névnap, szülinap, amire esetleg kaphatnád? Vagy akár karácsonyra. Akkor leszel kb. annyi idős, hogy már szuperjól látszik minden.

Puszi: Bogi

Itt az ujjszopizós kép:
Kép

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Ttika,
a 4D-t en is kihagytam, en is sokalltam erte azt a penzt csak a mozizasert. /foleg masodik gyereknel, akkor mar nincs akkora varazsaKép/ Mert ha tul koran mesz, hogy a rendellenesseget kiszurjetek, akkor nem igazan latszik még a baba "kulseje", ha meg kesobb, akkor meg orvosi szempontbol mar mindegy, mit latsz.

Videot viszont szerintem megeri csinaltatni, 1500 koruli penzert /ehhez kepest az egy foto 500-ert soknak tunik/, mert ezt -ha akarod- be tudod digiztetni, szgepre tenni, barmennyi kepet nyomtatni rola es orok idore megmarad. A "fenykep", amit anno en kaptam, viszont egy vacak, kb. faxpapir minosegu papirra nyomott, kismeretu kep volt csak.

-Afonya
afonya
 
 


Szia Dirtha,
igen, tudjuk már a nemét, az orvos szerint tutira fiú lesz. Nagyon várjuk persze, csak neve nincs még, mert azt olyan nehéz adni. Lánynév egyszerűbb lenne, abban nagyon szépek vannak. Sajnos az utónévkönyvben olyan ritka és furcsa hangzású nevek vannak... Ezen gondolom ti is átestetek. Mikorra lett meg a név?
Üdv
H
holly
 
 


Hali Holly! Kép

Fogós kérdés, főleg, ha mindkettőtöknek más-más név tetszik. Hogy vagytok ezzel? Nálunk speciel hiába tetszett viszonylag sok név, az akkor még jövendő apukának szinte egy sem feküdt igazán. Nekünk is több volt a lánynév, és egészen a 32.hétig csak lánynevünk volt, mert biztosak voltunk benne, hogy az. (valaki kiingázta többször is és olyan meggyőző volt!) No meg addig semmilyen kukit nem fedeztek fel az uh-n. Kép A párom a 36. héten jött haza külföldről, így jócskán az utolsó pillanatra maradt.
Három fiúnevünk volt, az elsőt elvetettük, merthogy minden második baba azt a nevet kapta, így két név között egy pénzfeldobás döntött. Én voltam az írás, és.... nyert az írás: így lett Benjamin. Nekünk fontos volt, hogy jól passzoljon a vezetéknevéhez, az már csak ráadás volt, hogy alliterál is vele.
Nem semmi az utónévkönyvben a Szókrátész meg hasonlók, mi??
Remélem, legközelebb lányom lesz, mert több fiúnevünk nincs! Kép
További jó név-böngészést, és gratula a kislegényhez! Vigyázz magatokra, minden jót,

Dirtha
dirtha
 
 


Csajok,
nezzetek be ide, hatha segit a nevvalasztasban, szerintem jo jatekKép

http://csigabiga.com/otlettar/kismama/nevvalaszto.htm
afonya
 
 


Köszi mindenkinek az infókért!

Bogi!
Ilyen előzménnyel teljesen megértem az aggódást, és képzeld, IGEN, IGEN, IGEN látom az ujjszopizást!! Hát ez nagyon édes.
Az UH-ra mostmár oda fogok találni (előbb-utóbb). Lehet előtte főpróbát tartok, mert hajlamos vagyok bárhol eltévedni Kép na jó, ez vicc. De nemsokára megyünk a Zempléni hg-be nyaralni, apu szerint mindenképpen vigyünk útlevelet, mert onnan könnyen áttévedünk a szomszédhoz..Kép hmm, már ő is ismer minket.
A napjaim novemberben lesznek, majd meglátjuk.
Igen, a pénzösszegre gondoltam, légyszi írd meg, legalább nagyságrendre legyen fogalmam róla. Köszi.

Áfonya!
Köszi, még a videon gondolkodunk, de azt hiszem, azt is későbbre halasztjuk. A 12. hét még olyan kevés, bizti nem lehet látni semmit rajta. Hát még ha a 4D-n sem láttam meg a lényeget..Kép

Holly!
Mi már néha akkor is elővettük a naptárt, amikor még csak tervben volt a gyerkőc. Ilyenkor sok fejingatás következett, de végül lett 1 fiú és 1 lány név, ami mind a kettőnknek tetszik. Úgyhogy egynemű ikerpár nem lehet Kép Mi mondogattuk a vezetéknevet és ahhoz a keresztnevet és közben sokat röhögtünk a kétértelmű neveken. Szegény gyereknek hogy el tudnánk rontani 1-2 névvel az egész életét!!! Azóta jött még egy lánynév, ami talonban van, de csak szigorúan másodikként. Én előrevenném elsőnek, de hát ezen nem veszünk össze.

Sziasztok, most két hétig valószinűleg nem leszek, mert szabinkat töltjük és otthon nincs internet.
Ttika
ttika
 
 


Sziasztok!
Az Áfonya-féle link nagyon jó, ki is fogjuk próbálni. Kíváncsi leszek az eredményre! Bár fennáll a veszélye, hogy amelyik név mindegyikünknek tetszik valamennyire, az ugye egyikünknek sem tetszik igazán. Bár még mindig jobb, mintha egyikünknek egyáltalán nem tetszik... Kezdek belekavarosni ebbe az egészbe. :-))
Ttika, jó pihenést!
Üdv mindenkinek!
H
holly
 
 


Sziasztok!

Ttika! Komoly a Mosoni-Duna ötlet vagy csak fájdítod a szívemet(és a sajátodat)?? Nem hiszem, hogy idén nekem belefér egy örökmozgó 19 hónapossal, egy kora-kamasz, szemtelen, "csak-azért-sem-fogadok-szót" 6 évessel és egy 5 hónapos pocakkal. Marad a Balcsi. Állítólag a nehezebb időszakok után mindig van egy kis felüdülés, lazítás. Már nagyon várom a 6 évessel a következő "jó-kislány" időszakot.

Abszolút pihent-szülő párti vagyok! Ha tehetjük, mi minden évben megyünk kettesben házasságot ápolni. Már maradtunk le ezért a nagylány bárányhimlőjéről, de igazság szerint az anyósomnál jobban én sem tudtam vona leápolni a csimotát.

A lelkéről meg ugye egyelőre úgysincs információnk. Saját testvéreimen is tapasztalom (hárman vagyunk), hogy emlékeink a gyerekkorról nagyban átértékelődnek felnőttkorban a későbbi élethelyzeteknek megfelelően. Én legnagyobbként nem arra emlékszem, hoyg hányszor kaptam a kicsik helyett is, hanem a klassz hármasban töltött éjszakákra (12-10-8 évesen)amikor anyáék ágyába fészkeltük magunkat és ettük az öcsém betonkemény tejbegrízét és az én kakaómat és éjszakába nyúlóan tévéztünk és kísértetekkel riogattuk egymást és iszonyúan jól mulattunk. Az Öcsém azóta (főleg egyke felesége hatására szerintem, bocs ez utálatos sógornő beszólás volt)inkább a "de rossz volt nekem szegény utolsónak, mindig kinőtt ruhám volt" (két lány után, képzelhetitek)életérzést képviseli. Így mi inkább nem is törekedünk az eszményi szülő címre. Jelszavunk: adott vona több baksist a gólyának az a gyerek, biztos jobb szülőket kapott volna. Életem párja amúgy is minden gyerekkel egyre jobban igényli a megerősítést, hogy azért ő a legfontosabb az életemben. Az elsőnél még minden éjjel felkelt a gyerekhez, pelenkázta, sétáltatta, főzeléket főzött, bevállalta a felügyeletet, ha anyának dolgozni kellett. A másodikat már csak úgy "engedélyezte", hogy enyém a fő felelősség, nem osztozunk az ágyban éjel, hogy ki a soros a felkeléssel. Most, a harmadikkal egyelőre a főállású anya státuszt erőlteti (de remélem ezen még elgondolkodik majd).

Bocs, ha kicsit hosszú voltam, csak örülök, hogy így megélénkült a topic.

Köszönöm a cukrostippeket is!

Piros

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Sziasztok!

Piros!
CSúcs vagy!
Szuper lehet így pocosnak lenni Kép

Ttika!
Ha már látod az ujjszopit, akkor a fenti képen pedig az arca van, a keze nélkül. Szerintem totál látszik. Ugyanúgy tartja a fejét azon is, csak nincs előtte a keze.

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: