Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ildi!Tök jó Nektek!Nálunk (mint kiderült) nincs olyan lehetőség, hogy egyik csoportból a másikba lehessen menni. Reading, listetning és writning-ből a tanár szerint már L1-es szinten vagyok és kért is engedélyt nekem a főnökétől, hogy hadd mehessek L1-ből vizsgázni. De az meg nem enged, mert a speaking-em csak E3 és különben sincs olyan, hogy csoportugrás, mert E2 után E3-ból kell vizsgázni. Hát jó leakadtam ezen. Ez a suli sem a diákok érdekeit nézi, hanem csak a sajátját, mert ugye jövőre megyek L1-re és persze minél többet megyek, nekik az annál több pénz. Mekkora szemétség ez már? Hiába fejlődsz, meg tanulsz (én spes. minden vasárnap külön tanulok is) és mégsem engednek feljebb jutni. Bezzeg a lengyelek, akik csak makognak, azok is E3.ból vizsgáznak. Hát a hóciopőm tele! :twisted: :twisted: :twisted:
Ja, és hadd kérdezzem meg, hogy Marci mikor kezdi a sulit? Szeptembertől?

Olive!Nem is tudtam, hogy nálatok egy kiskirálylány is lakik! :) Mondjuk eddig is tudtam, hogy csodaszép lánykátok van, nade ebben a rózsaszín ruciban! Imádnivaló!!! :D Egyébként örülök, hogy a leányzó ilyen jól érezte magát Belgiumban. Ha nem felejted el, hozhatod a képeket is ám! :D Ja, és ha nem baj én is lecsapok a fenti receptre és a csokitortásat is várom!
Egyébként köszönöm kérdésed, kicsit kezdünk visszarázódni. Mondjuk a hétköznapok szinte teljesen összefolynak, minden nap totál egyforma. Ati kicsit el is vesztette a lelkesedését dolgok felé, sőt sokszor azt veszem észre, hogy unja is azokat. Nem unatkozik konkrétan, hanem minden felé érdektelen lett. A jó idő persze sokat segít, a hétvégén pl. bográcsoztunk az udvaron barátokkal, volt is nagy kuriózum a szomszédok körében :lol: :lol: . Nekem meg a kert ugye. Otthonról anyukám egy csomó virághagymát adott, meg hoztam futós muskátlit is, mert itt csak olyan "állósat":D találtam, úgyhogy ezzel most elvagyok egy darabig. A múlt héten pl. paradicsom magot ültettem és most itt növöget az ablakban. Remélem lesz jóidő, ki kellene mozdulni egy kicsit valamerre nem mindig itthon ülni. Persze most lesz 3 nap egymás után szabad, de ahogy elnéztem az időjárás jelentést, megint szar idő lesz... Ilyen a mi formánk...

Dorka!Örülök, hogy Lara ha egy kicsit is, de jobban van. Mihamarabbi teljes gyógyulást kívánok Neki! Kevin babának pedig visszafordulás! Hát már tényleg nagyon a végén jársz, drukkolok nagyon, hogy minden rendben legyen!
Írtad, hogy csak 3 m2 "kertetek van, ami ráadásul beton. :( Azon tényleg nem sokmindent lehet csinálni. Nekünk nagy szerencsénk van ezzel a házzal. Nagyon szeretünk benne élni. Mondjuk egy kicsit már kezd szűkös lenni a bútorállomány a sok cuccunknak,de majd valamit kitalálok. Van 2 db kis polcos valamink a nappaliban a "kék ságra svéd" bútorboltból, de azok annyira semilyenek, hogy csuda. Ha elmegyek mellettük szabályosan kilengenek. Ennél azért valami stíbilabb megoldás kellene ( Nem tud esetleg valaki valami normális bútorboltot megfizethető áron? :lol:) És a kert. Nekünk is van egy kis lebetonozott rész (ami terasztként funkcionál), de amögött van egy nagyobb füves terület, balra pedig egy kis "kőkert". Ha elindul már valamiféle burjánzás virág ügyben, hozok róla képeket! :)

Picizoé! Zoé igazi kis huncutka! Nagyon csini a kis tavaszi sapijában.:)

Nusyka! Remélem mihamarabb belerázódtok a dolgokba. Nekem gyerek nélkül is nagyon nehéz volt. Londonban meg aztán mégjobban elveszettnek érezheti magát az ember. Fel a fejjel, ügyesek vagytok!

Picilulu! Hogy vagy? Kismanód még mindig nagyon aktívkodik? Babaszoba készen van már?

Remélem nem hagytam ki senkit, igyekeztem pórolni meg követni az eseményeket! :). Mindenkinek további szép Napot!

Adri
_adrika_
 
 


Sziasztok!

Olive koszonom a receptet :D Apa nagyon boldog ugyhogy hetvegen meg is csinalom neki :D
Jo utat ,meg nyaralast Nektek :D

Dorka orulok hogy jobban van Lara , remelem mostanra mar teljesen rendbejott.

Picilulu nem semmi micsoda meglepetest csinaltak a melohelyeden
:) Itt egyebkent altalaban ez a szokas, vagy neked van nagyon jo helyed ?

Reni, a peneszedes itt megszokott dolog, az angolok tudnak vele elni. Domestos es Mould killer , ki ugyan nem irtja, de le tudod szedni a falrol, plafonrol. Meg sok-sok szelloztetes, es amikor csak tudsz esetleg udvarra terinteni .Bar azt mondtad kert nincs, esetleg kis lebetonozott hatso resz ?
Mi is ezzel szenvedtunk nagyon sokat, telen kurva vizesek ezek a hazak, de mi vettunk egy dehumifidert ( nem biztos hogy ezt most jol irtam le...) ami a teli idoben egy ejszaka alatt 2 liter vizet csavart ki a levegobol.
Marci ugyanezeket a tuneteket produkalta, kiborult ha netan az apja fogta meg a babakocsit . Szoval csak latszolag nem zavarja a valtozas, de igazandibol igy mutatja hogy meg fel kell dolgozni a nagy valtozast .
Londonhoz nem tudok mit hozzafuzni, meg sosem voltam ott :D
De Csongornak is kell ido meg minden uj, minden szokatlan minden ami regi es jo volt, az most elerhetetlen .
De szep lassan lesznek uj es jo dolgok .
Neked egyebkent hogy tetszik?Bar sok mindent meg nem tudsz felfedezni ahozz meg tul elfogalt vagy .

Adri, Marci szeptemberben kezdi a sulit :lol:
Tesco honlapjan vagy az Argos honlapjan talahatsz butorokat, mi is vettunk onnan joparat , egesz jo aron, meg itt van olyan hogy Impact house, ahol lehet kapni hasznalt butorokat es mar ott is talatunk ruhasszekrenyt, komodot, tevet jo aron ,nem tudom valami ilyesmi mukodik-e ott Londonban. A Teso es argos hazhoz szallitasi dija 5 -6 font kornyeken van, legyen az egy lepedo vagy egy sofa, mindegy .
Vagy pedig e-bay, ott is vannak butorok . Es meg el se kell menni otthonrol :D
Nekunk is lesz grillparty hetfon, kifustoljuk a szomszedsagot :lol:

Mindenkinek szep napot , es kellemes hetveget !

KépKép
thomaildi
 
 


Sziasztok!

Csak ket szora.

Adri, ha minosegi butorokat akarsz, akkor a Tesco es az Argos is kilove. E-bayen nezegess, tomor fa butorokat! Vagy esetleg aukcio? Itt van a kornyeken, nem tudom, nalatok van-e, de biztosan, mert Angliaban sok van. Mi vettunk pl. tomor fa konyvespolcot aukcion nagyon jo aron. Az meg 50 ev mulva is butor lesz es nem fizettunk erte egy vagyont. :)

Nusyka, a peneszedes ellen csak is a sok szelloztetest tudnam ajanlani. Ez azert van, mert regen fakeretes ablakok voltak szimpla uveggel, most meg muanyagok dupla uveggel es ugy voltak megepitve a hazak, hogy termeszetes szellozes volt, amit a modern ember megszuntetett, mert mindent szigetelni akar. Pl. voltak regen olyan teglak a hazakon, amin szellozo resek voltak. Ezeket is a legtobben mar betemettek. A padlo hajopadlo volt es ott is a reseken termeszetesen jart a levego. A legtobb helyen ugye padloszonyeg van vagy laminalt, amivel teljesen elzartak a levego utjat. Sok helyen a kandallokat is befalaztak vagy legalabbis befedtek a rest a kemenynel, ugyhogy mar ott se jar a levego. Emiatt allandoan szelloztetni kell, kulonben jon a penesz. :( Szoval, eredetileg okosan voltak megtervezve ezek a hazak, csak ugye aztan jottek a modern kor vivmanyai, amik nem tettek sok jot a regi epuleteknek.

Mennem kell, csak a peneszhez szerettem volna hozzaszolni, mielott megfeledkezem rola. :wink:

Olive

KépKép
olive
 
 

 
 

Sziasztok!

Áááááááá,szóval ez általános probléma?!?Mármint a penész!Rengeteget szellőztetek-pláne,amióta ilyen jó idő van.A fürdőben szinte egész nap nyitva van az ablak.

Olive!
Igen,erről már én is hallottam(hogy a "mondern" dolgok miatt van),bár ennél a lakásnál nem vitték túlzásba a felújítást...nincsenek új nyílászárók,viszont a kandalló valóban be van falazva és a padlón szépséges padlószőnyeg díszeleg... :?

Amúgy úgy vagyok vele:ez legyen a legnagyobb problémám...A domestosos megoldást kipróbáltam,de a penésszel együtt jött a festék is :lol:

Ildi!
Az ilyen páramentesítő kütyü?Olyan volt otthon(cerezit stop pára-vmi ilyesmi a neve) is,mert a nappalink vizesedett nagyon
Igen,valóban nincs túl sok felesleges,unatkozással teli időm,de azért nem panaszkodom.A lehetőségekhez mérten,sokat járunk kirándulni.Minden nap megyünk játszótérre,szombatonként(apa akkor volt eddig szabadnapos,ettől a héttől azonban péntekenként lesz)pedig vagy piknikezni mentünk,vagy vásárolni,nézelődni.Most pl a Tower-t néztük meg,igaz be nem mentünk,arra sajna még nem futja...

Nem mondom,hogy nem szép,mert tény,hogy vannak szép részei a városnak,de én azért kicsit többet vártam...Azt hittem,itt jobban odafigyelnek a közterületeken a rendre és tisztaságra.Ehhez képest most a Tower-nél az első látnivaló egy ájultan a földön fekvő részeg pasas volt félig letolt gatyában...na gondolhatjátok...Igyekeztünk sietni,nehogy Csongor észrevegye!

Vidéken ugye nem ilyen a helyzet???Amúgy ti hogy-hogy ilyen szerencsések vagytok,hogy nem kellett belekóstolnotok a londoni életbe és egyből vidéken tudtatok kezdeni?

Sajna Csenge mindig is,születése óta,rettenetesen anyás volt,ez most csak tetőzött azzal,h majd fél évig "nem volt apja"...De most már együtt vagyunk,szóval idővel fog ez változni-remélem...

Csongor nehéz eset:Sehogy sem tud kibékülni a "fekete színű emberekkel",de nem tom' miért fél tőlük!
Kicsit hisztis lett,és ami a nagyobb gond,hogy agrasszív is... :( Sokat kiabál Csengével,pedig imádja!Nagyon jó testvérek!Ha Csongor nem dinka,akkor olyan szépen eljátszanak,majomkodnak együtt!Bár ennek a hátránya,h Csenge totál lekopírozza a bátyját!Nem csak amit mond,de AHOGY mondja!!!Ma pl vacsoránál játszott,én rászoltam h "Egyél már!"-mire Csenge"Jó-jó jóóó" és mindezt ugyan azzal a hangsúllyal és ugyan azzal a kézmozdulattal,ahogy Csongor szokta!Hát...félelmetes volt... :lol:

Ildi!
Hihetetlen h Marci már sulis lesz!Bárcsak ezt elmondhatnám én is...Amúgy neked mind3 fiú jól beszél már angolul?Marcinak anno mennyi időre volt szüksége,h belerázodjon az oviba?

Picizoé!
Ti merrefelé laktok?

Hahóóóóóóó Dorka!!!
Csak nem esemény van,h nem jelentkezel???

Adri!
Te sem tudtál angolul,mikor kijöttél?Mióta jársz suliba?Attila és a foga hogy vannak???

Olive!
Bocsi,asszem kimaradt nálam vmi:hova utaztok és mikor?(nem igazán van/volt időm visszaolvasni!)

Mára ennyi,bocsi h hosszú voltam...jó élt mindenkinek!!!

Kép
Kép
nusyka
 
 


Jo reggelt! Sziasztok!

Itt vagyok, megvagyok es meg egyben is vagyok! Mar vagy 4.-5. napja dogrovason. Eletemben nem voltam allergias, erre tavaly nyaron napallergiam lett, par napja pedig nem tudom, hogy milyen, de allergia! Allandoan tusszogok, minden tulzas nelkul, kb 1 perc alatt 2x-3x kell orrot fujni es megallas nelkul folyik a konnyem. A szemeim bedagadva, viszketnek is, meg az utcara sem mentem ki napok ota. :( Iszonyatos! 2 napja mar nem birtam tovabb, vettem be egy allergia gyogyszert, egeszen jol lettem tole, de sajna utana olvastam el, hogy terhesseg alatt nem lehet szedni. Most minden nap veszek be egy kalcium tablettat, ez nem annyira hatasos, de valamivel elviselhetobb. Persze ilyenkor az eso sem esik, hogy egy kicsit eltuntesse, elmossa a polleneket. :?

Mindenkinek koszonom az aggodast, Lara teljesen rendben van, meggyogyult. Olyan mint regen, egyik nap kis szornyeteg, masik nap pedig kis tundi-bundi. Tehat tuti jol van. :lol:

Reni! Ne aggodj, bele fognak jonni a gyerekek az itteni eletbe, ami persze nem konnyu, mert meg csak nem is emlekeztet a regire. Vegigcsinaltuk mi is sajnos. Leginkabb Dzseninek volt rossz, sokat sirt amikor kijottunk, de ahogy belejott az angolba elkezdte szeretni, most pedig mar O sem akar hazamenni. Laraval azert volt konnyebb, mert meg csak 5 honapos volt, nem igazan fogta fol a valtozast. Korulotte volt a kis csaladja akiket szeretett, mas latszolag nem izgatta.
Videken, legalabbis itt Norwich-ban a majdnem 2 ev alatt 2x lattam reszeg csovest a foldon fetrengeni, az egyik mellett mar akkor ott allt a rendorseg, megkertek, hogy kapja ossze magat es tavozzon. Ez a varos nagyon szep es tiszta is, barmelyik reszebe is megyunk. A city council allandoan takarit, parkosit. A szerencsenk, hogy ide johettunk rogton kezdesnek, azert van, mert hugom es ocsem mar tobb mint 4 eve itt elnek, es ok segitettek lakast es munkat talalni a ferjemnek. Ha ok nem lettek volna itt kinnt, en el sem indultam volna 2 gyerekkel. De igy nem bantuk meg, sot! :)

Adri! Irigyellek a kis kert miatt. Ha egyszer koltozunk (elegge kinottuk mar ezt a lakast, bar 1 evet meg mindenkeppen maradunk) tuti alap lesz, hogy csak olyan hazba megyunk, ahol legalabb egy talpalattnyi zold kis kert, fu van. Amikor idejottunk, eleg hulyek voltunk, mert igazan az udvar reszt meg sem neztuk, annyira beleszerettunk a belso reszbe. Ez volt az elso lakas amit megneztunk es igent is mondtunk ra! Bar szerintem akkor sem valogathattunk volna, ha tudjuk, hogy nincs kert, mert mindenkeppen olyan hazat akartunk, ami Dzseni sulijatol nincs tul messze, hogy ne kelljen uj iskolaba mennie, mire vegre megszokta ezt ahova most jar.

Penesz! Hat igen. Az nalunk is van, bar szerencsere? csak a furdoszobaban, mert azon nincs ablak. :cry: Ja, es csak a zuhanyzofulke folott a plafonon. A ferjem pont a napokban keszul lekaparaszni a gipszkartonrol a festeket es ujra festeni. Nem tudom, hogy lesz-e ertelme.

Nem tudom, hogy lesz-e idom irni, ugyhogy mindenkinek BOLDOG ANYAKNAPJAT kivanok!

Mennem kell, Dzseni keri a reggelijet, csinalnom kell a lunch pack-jat!
Jo hetveget mindenkinek! Dorka

Kép
Kép
dorka75
 
 


En is csak bepillantok.Ha este lesz idom akkor tobbet irok.
Zoe jol van.Ma 11 honapos.Keszulok nagyon a szulinapjara.Remelem olyan tokeletes lesz amilyet szeretnek.Tudom o nem fog ra emlekezni de nekem sokat szamit!

Nusyka-Mi Colindale-ben lakunk.NW9.

Penesz ne is mondjatok!!!Ahol elozoleg laktunk reggelre folyt az ablakon a viz.Hiaba volt nyitva es takaritottam,vettunk para szivot....semmi nem volt eleg!!!!!Es ugye nagy hassal mar nem is volt konnyu takaritani!Utana meg folyton Zoe miadt aggodtam hogy szivja a jo gombas,peneszes levegot.Orultem hogy elkoltozhettunk onnan nagy nehezen.
Most mennem kell de jelentkezek amint van idom!Szep hetveget mindenkinek!!!!!
picizoe
 
 


Sziasztok!

Jo hogy jelentkeztel Dorka!!
Nem lehet hogy ez a terhesseg vegso fazisa miatt van, hogy ilyen eros allergia jott ki rajtad ? Es hogy lehet itt napallergiad ? :wink:
Jo hogy ilyen tiszta a varosotok.
A parkositas itt is meg van, nagyon gyonyoruen meg tudjak csinalni, de egyebkent figyelni kell hogy hova lepunk mert kutyszar es amit akartok , minden van.
Pedig minden nap latjuk az utcasepro bacsikat, de jopar , foleg fiatal , ember csak lazan elsobja amire eppen nics szuksege .Kajasdoboz, uditos etc. Pedig massziv nagy kapacitasu, sot meg szelektiv kukak is vannak kiteve mindenfele...
Reszeg embert meg nem lattuk fetrengeni, de elhagyott farmert szombat reggel igen :)
London meg egyebkent is fovaros, iszonyat embertomeg , meg tobb szemet.
Most szamolok, ha Kevin kitart odabenn, pont nem leszek itt, hogy izgulhassak a szulesnel :( Juni 5-en indulunk, Te meg lehet akkor szulsz. Internetunk meg nem lesz.


Reni!

http://www.amazon.co.uk/mathius-PGD10L/dp/B000W4LDZA/ref=sr_1_161?ie=UTF8&s=kitchen&qid=1272653908&sr=1-161
Az Amazon oldalan van ez a szerkezet, nekunk hasonlo van, csak mi a B&Q-ba vettuk £80-ert .
NAlunk is a problema a tokeletes szigeteles odafont, olyan jol zarnak a muanyag nyilaszarok, hogy a plafonrol csopogott a viz reggelre. De ezt szerencsere csak akkor kellett hasznalnunk mikor nagyon hideg volt, es futenunk kellett nagyon . Es csak fent, alul nekunk szerencsere van kandallonk es a hatso ajtonk nem lett kicserelve muanyagra igy itt lent nincs semmi problemank.
Es mivel a penesszel egyutt a festek is lejott nekunk is mikor takaritottunk, igy egy kis plasztikazas kell majd a nyaron :shock:
Nalunk a furdoben van egy szellozo, ha felkapcsoljuk a villanyt, automatikusan bekapcsol es forgatja a levegot .

A fiuk a nagyok mar szamomra erthetetlen modon kommunikalnak :lol: Nekik az volt a jo, hogy itt voltak egymasnak, bar nem egy suliba jartak, de megis tudtak kicsit tamogatni egymast . Es miutan megszereztek a kello angolt, azota ovek a vilag .
MArcinak meg rejtett angolja van, ha eppen ugy fordul az agya angolul beszel, tegnap is elenekelte a Baa-baa black ship c. dalt :lol: Aztan meg a hinta palintat :lol:
Egyebkent mi 8 honapig voltunk apa nelkul mileott kijottunk.

Picizoe milyen a mostani lakas ?Hogy birjatok az egyuttelest a tobbiekkel ?
Remelem lesz idod irni egy kicsit tobbet magatokrol.

Mindenkienk szep hetveget, jo pihenest !

KépKép
thomaildi
 
 


Sziasztok! Én még új vagyok, most készülünk ki Angliába kisfiammal. Párom már kint dolgozik, mi június első hetében utazunk repülővel. Fiam másfél éves, nagyon félek az úttól, elég nehéz természete van a kis kópének :) Abszolút nem tudok angolul, biztosan nehéz lesz. Ha jól írom, akkor Worchester-ben fogunk lakni, állítólag szép kis nyugis város. Segítséget szeretnétek kérni tőletek, leginkább a "gyerekes" dolgokban! :P Ovi, bölcsi téma érdekelne, mikortól veszik be, mennyibe kerül, ilyesmi. És szívesen vennék tippeket, linkeket, ahol papírokat lehet intézni a kinti élethez! :D Előre is köszönök mindent nektek!!!!!!

Móni
monyee
 
 


Sziasztok Lányok!

Ildi, Olive! Köszönöm neketek a tippeket bútor ügyben, majd még utána nézünk a lehetőségeknek, annyira nem sürgős, de tervben van mindenképp. Ja és Ildi, még egy kérdés. :) Itt a gyerekek már négy éves koruktól iskolába mennek? Mit tudnak velük kezdeni oktatás szempontjából, hiszen még olyan kis picik nem?

Nusyka!Hát bizony én sem tudtam angolul, amikor kijöttem. (Otthon persze németet tanultam a suliban :? ) Tavaly január óta játrok suliba itt. Akkor még E2-be, aztán szeptembertől már E3-ba, és abból is vizsgázok már májusban, bár a valódi nyelvtudásom (iskolai követelményekben mérve) már jobb ennél. Az meg egy más kérdés, hogy amikor idegen környezetben kell megszólalnom, akkor nem igazán akarnak előjönni a megtanult dolgok, de állítólag menni fog. Mondjuk nekem nincs is jó nyelvérzékem, úgyhogy minden előrehaladást egy kisebb sikernek könyvelek el. :) Te hogy álsz az angollal? Te is itt kezdted?

Dorka!Örülök, hogy még egyben vagytok, de az allergiádnak meg egyáltalán nem.:( Soha jobbkor. Felétek a hétvégére sem mondanak esőt? Nálunk tiszta gáz idő lesz. :( Amúgy a kert tényleg nagyon jó dolog. Mi is laktunk olyan helyen, ahol nem volt, és én is megfogadtam, hogy csakis kertes házba vagyok hajlandó költözni. Udvaron akartam ruhát szárítani. Ez volt a heppem.:) Tavaly meg a június melegbe csak leterítettük a plédet és kint aludtunk a fűben. Csak ajánlani tudom. Rossz hangulat ellen is nagyon jó. Nekünk is segít. Vagyis segítene, ha lenne jó idő! :twisted: :twisted: Amúgy mi 4szer költöztünk, mire megtaláltuk a mostani házunkat. Nagyon szeretjük.

És ha már ház. Ha most gonosz akarnék lenni, akkor azt kérdezném, hogy Ti meg milyen penészről beszéltek? :) De nem vagyok az, mi is laktunk olyan helyen, ahol folyt a víz a falról..., úgyhogy tudom miről beszéltek. A mostanival viszont nagy szerencsénk van (ezek szerint), mert nálunk egyik helyiség sem penészesedik, sőt télen amikor fűtöttünk még nekem kellett telepakolnom a radiátorokat vizes törölközőkkel, hogy legyen pára, mert annyira kiszáradt a levegő éjszakánként. De gondolom a titok a házak különböző építésében rejlik. Tömör tégla vagy lyukacsos. Ilyesmi. Amiben mi lakunk az már egy újabb építésű. Viszont ebben meg az az érdekes, hogy az alsó szinten mindig nagyon hideg van. Akkor is, ha a felsőn már szunázni lehetne. Jó tudom, hogy a meleg levegő felfele megy, de azt nem értem, hogyan lehet ilyen nagy hőmérséklet különbség egy házon belül. Jóformán egy légtér az egész.

Szia Móni! Üdv itt. Ezekben a kérdésekben én sajnos "még" nem tudok Neked segíteni, de a Többiektől biztosan kapsz majd egy csomó hasznos információt. :)

Azthiszem lassan elteszem magam. Jóéjszkát Mindenkinek!

Adri
_adrika_
 
 


Sziasztok,

Otletre lenne szuksegem.10 evesek leszunk a parommal es szeretnenk elutazni Zoeval 3-ba.Mivel nincs kire hagyni.Csak par napra.Olyan hely kellene ami kikapcsol mindharmonkat.Lehet kulfold es magyarorszag is.Mineden otletet szivesen vennek.Lehet konkret hely konkret hotelel.....
Az a baj hogy nincs idom Zoe mellett nezegetni orakig a netet.
Koszike elore is!!!!
picizoe
 
 


Sziasztok!

Hű,Dorka!
Így az utolsó időre jól összejött neked minden...Az allergiás témához hál' istennek nem tudok hozzászólni!Nálunk "csak" Csongor ekcémás-bár az sem vmi kellemes dolog... :?

Mi is mindenképpen kertes házba szeretnénk költözni!Rettenetesen hiányzik a kert :(

Szia Móni!
Én tegnap múlt egy hónapja,hogy nekivágtam a nagy útnak!
Csengém nem sokkal idősebb a te kisfiadnál,úgyhogy ha gondolod,leírom a tapasztalataimat:
Bár az én csajszim nem hisztis-inkább csak makacs!-így sem volt egyszerű,mert ő viszont elég kis beszari :lol:
Fél az idegenektől,az idegen helytől-és helyzettől!Hát a repülés során mindezzel találkozhatott...
Mi direkt úgy időzítettünk,hogy aludjon a gépen.Így korai géppel mentünk,reggel 6kor indult,ami azt jelenti,hogy 4kor indultunk otthonról...Amint felszálltunk a gépre,sírni kezdett!Aztán csak sírt...és sírt...és sírt,mindaddig,míg a gép meg nem mozdult.Abban a pillanatban elaludt és csak leszállás előtt kb 10perccel ébredt fel :lol:
Mindenképpen tegyél a kézipoggyászba játékokat,mesekönyvet!
Mi Wizzair-rel jöttünk.Általában az a legolcsóbb és magyar a személyzet,ami azért nagy előny!

A többi kérdésedben nem tudok segíteni,még mi is csak most tanulgatjuk,mit-hol-hogyan...
Az tuti,hogy itt már pár hós kortól mehet a kicsi bölcsibe,de baromi drága :? Mi megnéztünk a neten néhány ovi honlapját ahol van árlista is.Azt biztosan leírják neked a többiek,hogy a két éven aluliak ellátása a legdrágább!
Na inkább nem is megyek ebbe bele,szerencsére vannak itt nálam sokkal okosabbak,és tapasztaltabbak is :wink:

ADRI!
Akkor nem csak én vagyok kezdő :lol:
Általánosban én is németet tanultam,gimiben angolt és spanyolt(de spanyolból érettségiztem),aztán a fősulin 3félévig tanultam angolt,azóta SEMMMMMMMMMI!!!!!!!!!!!
De most úgy érzem,amit valaha megtanultam,abból is alig maradt meg vmi...
Apa mondja,hogy menjek suliba,de még nincs erőm elkezdeni!Meg aztán mihamarabb szeretnénk innen továbbállni,úgyhogy azt szoktam felhozni neki kifogásként,hogy ha már tudjuk mikor és hova költözünk,akkor nézhetünk sulit is!Most minek kezdjek el járni vhová,ha az új lakástól az távol lesz... :shock:

Most megyek,apa lassan hozza ördögeimet haza!Szép napot!!!

Kép
Kép
nusyka
 
 


Picizoé!

Én szívesen bevállalom Zoét :wink: :lol:

Viccet férretéve,gondolkodom...

Kép
Kép
nusyka
 
 


Sziasztok Lanyok!

Nalunk is jol elsz...tt az ido .remelem hetfon nem fog esni .

Adri , Ti laktok a legkozelebb hozzank, most neztem meg :lol:
Es majd szeretnenk elmeni Leedsbe, az egyik ismerosunk mar volt ott atutazoban, elvarazsolta a taj , ugyhogy ha egyszer arratevedunk lehet megszallunk benneteket :lol:
Nalunk pont forditva van a homerseklet kulonbseg/Alul tok jo ido, felul meg fejest az agyba ha levettuk a furdokopenyt. Na?

A suli. HAt nagy dolognak hangzik, de tulajdonkeppe, amikor voltunk a suliba megnezni az osztalyt, tokre olyan mint egy ovodai csoport, telerakva jatekokkal, kulon kis csoportokba, egyik helyen festeni lehet, masik helyen gyurmazni aztan epitokockak a harmadik helyen .
Kicsit megdobva azzal, hogy betuk vannak felfuzve, szienek ( alairva angolul melyik milyen ) szoval ilyen tanitsunk jatsszva ami szerintem oriasi .
Persze ok meg el lesznek kulonitve a nagyoktol az elso evben .


Picizoe nem tudok neked segiteni, orulunk hogy megszerveztuk ezt az otthoni nyaralast.
De ha csak 3 napotok van ,akkor szerintem tul messzire nem menjetek, valami kornyekbeli hely, olyan sok -sok szep hely van itt.
Kar hogy most Olive uton van biztos tudna neked sziporkazni .
Mikor lesz az evfordulo ?Asszem csak 12 napra mentek, lehet erdemes ot megvarni
:lol:

Reni, erdemes varni egy kicsit meg a sulikezdessel, de jelentkezesi lapot mar kerhettek , hogy szeptemberbe tudd kezdeni . Es addig ha elintezodik a working meg child tax creditetek es kaptok is akkor kb £40 -bol megusszatok.En most ennyit fizettem a £268 helyett.
http://www.esolcourses.com/esol-courses/london.html
Itt vannak a helyek ahol londoni esol course-ok talahatok, de Adri lehet hogy konkretabb weboldalt tud neked ajanlani.Nekem csak a carlislei van meg :lol:
En egyaltalan nem tanultam ezelott angolt . Miert nem hoztak ki pelenkas koromba engem is ? :roll:

Szia Moni, udv a korunkben :lol:
Papir amit intezni kell
elsosorban NI number neked, de mivel a parod dolgozik o tudni fogja merre kell inezni, mirol is van szo.Amit hozni kell a kicsinek, a szuletesi anyakonyvi kivonat, utlevel (vagy szemelyi asszem Adriek ezt inteztek ) oltasi kiskonyv, es ha esetleg volt valami betegsege a picinek, akkor azt a papirt is kihozni .
Mas kulonosebben nem kell. Ha otthon kapsz gyest csp-t akarmit, azt kijovetel elott le kell mondani, hogy itt tudjatok igenyelni a child benefitet (otthoni csp megfeleloje ) esetleg ha jogosultak lesztek ra, akkor, working vagy child tax creditet. Ennek a ferjed tud inkabb utanna nezni inen kintrol, hogy mikre vagytok jogosultak.A child benefit az tuti .
Itt a link :http://www.hmrc.gov.uk/childbenefit/online.htm
Ovi (nursery ) eszmeletlen draga .£40 fonttol kezdodnek a 2 ev alatti gyerkek napi ellatasanak arai . 3 eves kor utan van heti 15 ora ingyen .
Egyebkent 3 honapos kortol egeszen 5 eves korig lehetnek nurserybe.Aztan kezdodik a suli .
Nurseryt helyileg tudtok nezni ,minden varosban teljesen mas az ellatottsag ez ugyben . A playgroup ami megoldas lehet, ahol hasonlo koru gyerekekkel tud egyutt lenni a fiad, azt is a parod tudja felmerni elozetesen .
De mivel tengerparton fogtok lakni , a vegtelen tengerpart sok-sok lehetoseget ad majd :lol:
Ja mi is Wizzairrel jottunk, de most a Jet2 volt olcsobb otunknek :lol: Es az en legkisebb gyermekem is vegigaludta az utat , most mi lesz...


Te Reni, milyen wizzairral jottetek, hogy magyar volt a szemelyzet ??Csodagep ?nekunk angol volt... :D

Gyerkek ma van a "kisfiam" 15 szulinapja :lol: Hihetetlen.
De persze csak rajta latszik :lol: :lol:

KépKép
thomaildi
 
 


Sziasztok! Nagyon szépen köszönök mindent! :) Még annyit szeretnék kérdezni, hogy mondtátok ezt az NI számot. Ezt a gyereknek is kell intézni, vagy csak nekünk? És a másik, hogy amíg nekem nincsen NI számom, addig párom meg tudja igényelni a kinti családi pótlékot, meg ilyesmiket? Vagy ahhoz kell az enyém is?
Még egyszer köszi mindent!!!
Szép estét! Móni
monyee
 
 


Sziasztok!
Ismet boldog anyaknapjat mindenkinek!

Moni! Udv kozottunk! Az NI (national insurance) number, az a biztositasi szamod, hasonlo mint otthon a taj kartya, csak itt barmit intezel, ezt kerik hozza. A Jobcenterben csinaljak, 1-2 het es keszen van. Tehat neked mindenkeppen meg kell csinaltatni. Arra mar nem emlekszem, hogy a child benefithez kellett-e, de a working es a child tax credithez 100%, hogy kell. A gyerkocnek nem kell. Ha egyenlore Te nem fogsz dolgozni, akkor ezaltal leszel biztositott a ferjed utan. (Es valoszinuleg ha a ferjed, csak egyedul dolgozik majd, akkor eleg alacsony lesz a jovedelmetek es kerhetitek a tax crediteket.) A ferjednek csak be kell menni a HM Revenue & Customs-ba, ott van olyan, hogy helpline vonal, ott rogton a telefonba tud kerni magyar tolmacsot, es ott tud kerni igenylolapot a tax creditekhez. Par nap alatt kikuldik, de beadni csak akkor tudjatok, ha mar megvan az NI numbered. El kell majd postazni hozza a gyerkoc szuletesi anyakonyvi kivonatat es vagy az utlevelet vagy a szemelyijet.
Megprobalhatjatok igenyelni a huosing benefitet es a counsil tax benefitet. (ez ilyen lakbertamogatas) Ez akkor jar, ha fizettek a haz utan council tax-ot. Bekerik a lakberszerzodest, a rezsicsekkeket, a ferjed fizupapirjait. Par het alatt vagy megitelik, vagy nem, mi 53£-ot kapunk hetente.
Most ennyi jutott az eszembe, kerdezz nyugodtan, ha valami nem ertheto, meg koran van. :)

Ildi! Szoval napallergia! Almomban sem gondoltam, hogy pont Angliaban fogom beszerezni.
:lol: Ez azert eleg vicces! Tavaly nyaron, amikor volt par orank + minden pentek, szombaton mentuk ki a tengetpartra, napoztuk, ovatos furcsi... Kb masodik alkalommal voltunk kinnt, amikor hazafele uton mondtam a ferjemnek, hogy iszonyatosan viszket a hatam es a mellkasom. Itthon megnezte es tele voltam voros holyagos kiutesekkel. Hirtelen nem esett le, hogy ez a naptol van, vettem be allergia gyogyszert, es par nap alatt elmult. Kovetkezo heten ujra irany a tengerpart, de akkor mar nem is tudtam egesz nap napozni, mert kb 1 ora utan tiszta kiutes lettem. Es ez azota is igy van. Szerencsere? csak a mellkasomon es a hatamon jon ki, tehat mindig rovidgatyoba es poloba vagyok a parton. A mult heten voltunk car boot-on, eleg nagy volt a dekoltazsa a polomnak es jo ido volt, sutott a nap, ugyhogy kiuteses is lettem :( Csak most nem szedhetek gyogyszert, ugyhogy nem is mult el. :(
Nagyon remelem, hogy Kevin nem marad bennt juniusig. A csajok is 38. hetre szulettek, remelem O is kibujik akkor. Mar nagyon nyugos vagyok. Tegnap egesz nap majd leszakadt a derekam. :cry:
Mi is Wizzair-ral jottunk es magyar volt a szemelyzet. Utana amikor anyukam jott, neki easyjet-re vettunk jegyet, ott volt angol utaskisero.
Mar hallottam en is rola, hogy a suliba az elso ev, olyan, mint otthon a nagycsoport. Szerintem jo ez igy, mert megis belerazodnak, osszeszoknak a suliba egymassal, tanarokkal, stb, mire elkezdenek tenylegesen tanulni. Nekem nagyon szimpatikus.
Isten eltesse a nagy "kisfiadat"! :)

Adri! Megerkezett ide is a rosszido! Es le is hult a levego! :( Normal esetben utalnam, de most tenyleg jol jott, egycsapasra elmultak a tunetek. Remelem, hogy mar vissza se jonnek, keddtol ujra joido kezdodik. :)

Reni! Kitartas, meglesz az a kerteshaz! :)

Elkoszonok, mert hivnom kell anyukamat! Vasarnap reggel van mindig a telefonrandink! :D
Szep hetveget mindenkinek, meg van belole 2 nap! Dorka

Kép
Kép
dorka75
 
 


Dorka: Köszi a sok információt az útlevélkészítéssel kapcsolatban.

Köszi megvagyok, de egyre nehezebben viselem. Már nagyon elég volt a nagy pocakból, már olyan jó lenne ha megérkezne. Úgy szeretném már ölelgetni :) Sajnos minden éjjel szenvedek a "nyugtalan lábak" miatt, egyszerűen beleőrülök a rángásokba. Lehet hogy kedden veszek magnéziumot, hátha segít. Csak úgy tudok elaludni, hogy hiába vagyok hulla, éjfélig fent maradok, elfoglalom magam, s utána tényleg annyira kivagyok, hogy beájulok az ágyba és már alszom mire elkezdődnének a "remegések". Annyira elegem van már ebből.

Kedden leszek 37 hetes, megyek midwife-hoz, majd rákérdezek. De otthon majdnem mindenkivel szedetnek magnéziumot, akkor csak nem lehet nekem sem bajom belőle.

Te mikor mész legközelebb?

Adri: Igen, a manó még mindig nagyon aktív, úgy mozog a hasam hogy röhej. A babaszoba készen van, már tényleg csak ő hiányzik.

Én is köszönöm a recepted Olive, lehet hogy majd kipróbálom.

Thomaildi: Úgy tudom szokás itt az ilyen elbúcsúztatás, de a szokásosnál jobban kitettek magukért a kollégáim. Kaptam egy csomó vásárlási utalványt, digitális képkeretet, babának mesekönyvet és bébialbumot. Nagyon jól esett, hogy ennyire szeretnek, ezek szerint nagyon sok pénzt összeszedtek. Emlékszem az eskövő előtt is ez volt, teljesen elkényeztettek :)

Penész szerencsére nálunk nincs.

Nusyka: Örülök, hogy egyrelmagabiztosabbak vagytok, s hogy sikerül sokat kirándulni. Viszont nehogy egy részeg pasi keserítsen el azonnal :)

Válaszolva a kérdésedre, én egyszerűen úgy kerültem vidékre, hogy a férjem alapból itt lakott, s hozzá költöztem.

Csongornak biztos kell egy kis idő, mire megszokja az ittlétet. Azért fél a fekete emberektől, mert otthon ezelőtt egyet sem látott, s nem érti a dolgot.

Dorka: Remélem már jobban vagy, bár mintha szénanáthád jött volna ki, nem? Az eső hátha segített. Egyébként nekem otthon volt borzalmas allergiám, az augusztus - szeptembert mindig végigzsepiztem, tüsszögtem s az én szemem is nagyon viszketett. Aztán itt teljesen eltűnt. Magyarán itt nincs olyan gaz amire allergiás vagyok, mekkora mázli!

Igen, boldog anyák napját mindenkinek, én is küldtem anyunak egy csokor virágot haza. Jövőre már engem is köszönthetnek :)

Móni: Sajnos én nem tudok tanácsot adni, mert nincs tapasztalatom, de a többiek biztos segítenek. Pár oldallal előbb pedig azt hiszem van jó pár hozzászólás, ami segíthet.

KépKép
picilulu
 
 


Sziasztok! Köszi a segítséget, kezd tisztulni a kép a kint élettel kapcsolatban! :) Hála nektek! Még annyit kérdeznék, hogy ha a párom és én nem vagyunk összeházasodva, akkor is biztosítva leszek odakint? Móni
monyee
 
 


Sziasztok!

Csak 1 percre neztem be, hogy Picilulu nem-e kerult elo, es lam, lam! :lol: Reggel elfelejtettem kifogasolni, hogy mennyire eltuntel, pedig mar nem is dolgozol! :D A magnezium jo lett volna, ha nem most akarnad elkezdeni, de otthon sem adjak csak a 36. hetig, pont azert mert gatolja a mehosszehuzodasokat, amit mar ilyenkor nem kellene, mert eltolhatja a szules megindulasat. Bar szerintem amelyik baba jonni akar, azt semmilyen magnezium nem tartja bennt, de ettol fuggetlenul nem javasoljak mar. Itt Angliaban pedig egyaltalan nem adjak! Amikor rakerdeztem a midwife-tol, hogy otthon ezt adjak es szedhetem-e, azt mondta, hogy csak sajat felelosegemre, ok ezt nem tamogatjak. A remegesek, mehosszehuzodasok, joslofajasok hozzatartoznak a terhesseghez, segitik a szervezetet felkeszulni a szulesre, nem kell ebben akadalyozni. Marad a kitartas! Mar tenyleg nem sok van hatra!!! :? Max. 3 het! Teljesen egyutt tudok veled erezni, mar en is iszonyatos nyugos vagyok, meg akkor is, ha nincs kulonosebb nyugom. :roll: 3 szulesznovel talalkoztam miota kismama vagyok, egyik sem josolt tobbet, max a 38. hetig, az a te kiirasod kornyeken van, de szerintem ez a 3 het lesz eletem leghosszabb hete. Szerencsere nekem ejjel nem randalirozik a baba, de nappal!!! :roll: ...egesz nap, szinte megallas nelkul.
Penteken kell mennem a midwife-hoz, megnezi a babat, es ha meg mindig farosnak erzi, ker idopontot uh-ra. :cry: Az uh-nak orulok.
Igen, nekem is ugy tunik, hogy szenanatha, de most, hogy volt egy kis zuhe, elmult! Kopp, kopp, kopp.
Szoval kitartas, es jelentkezz surubben legyszi, hogy tudjuk, mizu veled!! :)

Moni! Egy kicsivel macerasabb, ha nem vagytok hazasok, de pont nemregen segitettem egy magyar parnak, akik a szomszedba koltoztek az NI numbert megcsinaltatni, (egyikuk sem beszel angolul) es vegulis sikerult. Mariann sem dolgozik, mert babazik es Ok sincsenek osszehazasodva, de bejegyeztek civil partnernak (elettarsnak) igy biztositott lett.
Majd meglatod, elsore tunik olyan macerasnak es bonyolultnak, de egyebkent sokkal jobb a csaladtamogatasi rendszer itt, mint otthon.

Megyek aludni, mert kimaradt a delutani alukam, es nagyon almos vagyok! :wink:
Jo ejt! Dorka

Kép
Kép
dorka75
 
 


Sziasztok Lányok!

Ildi!Hát csak rajta!!!Ne habozzatok lerohanni minket, ha erre jártok!Örülnénk Nektek! :lol: A táj tényleg nagyon szép. Sokat kirándulunk mi is mindenfelé, sok jó hely van itt a környéken.
Amúgy a házakkal tényleg nem tudom mi van. Furcsa, hogy egyik helyen ilyen a másikon meg olyan. Nincs valami köztes állapot, hogy mondjuk egyenletesen legyen meleg az egész házban?:D
Ja, és amíg el nem felejtem, Boldog szülinapot a kisnagyfiadnak :P

Dorka!Hogy vagy? Kevin megtalálta azóta a helyes irányt?És az allergiád? Időjárás függő lett vagy találtál valami használható gyógymódot?Gondolom pihenni nem tudsz, de azért remélem a kiscsalád besegít neked valamelyest!Szorítok nagyon és kitartást!

Picilul!Felétek mi újság?A baba még a helyén?

Nusyka!Végül is igazad van, ott érdemes beiratkozni suliba, ahol hosszabb ideig laksz. Mi kétszer is költöztün közben, de szerencsére nem nagy távolságban, úgyhogy minden maradt a régiben. Remélem sikerült megfeleő házat, otthont találnotok. Határotózottan támogatom az ötletet a kertessel kapcsolatban! :)

Olive! Otthon vagytok már?

Hát mára ennyi. Pizsirakétát már fellőtték egy ideje, úgyhogy megyek. :) Jóéjt mindenkinek!

Adri
_adrika_
 
 


Sziasztok

Szervezem Zoe szulinapi bulijat.De lenne egy kerdesem ilyenkor mit illik adni a vendegeknek?Mert hogy a gyerekek tul kicsit ok ellesznek a tortaval(ha sikerul) de a felnoteknek mit csinaljak?Szerintetek a kesz party food?Vagy mit illik?PAr anyuka lesz csak es 1-2 barat.A csaladdal majd otthon unneplunk ha hazamegyunk a nyaron.

thomaildi-Haz turheto.Bar en nem erzem jol magam.A tarsasag nagyreszet mar regebb ota ismerem de most teljesen masok mint reg voltak.Nem beszelgetnek velem............ugy kivagyok kozositve mert hogy velem ..............nem lehet beszelgetni......Regen mindig hozzam jottek tanacsert es segitsegert most pedig ha benyitok a konyhaba meg a beszelgetes is abba marad.Nem en vagyok a tema csak ok a szemelyes dolgaikat egymassal beszelik meg es nem tudom elottem mar nem lehet,pasz.De rosszul esik.En nem lettem mas csak anya vagyok de azert ugyanaz az ember vagyok mint 1 evvel ezelott.Na mindegy.Nekem sz.. erzes de amugy turhetoek.zoet mindenki nagyon szereti.Es mivel nem siros es ejszaka alszik vegig igy mindenki kitudja magat pihenni.Napkozben meg rosszalkodhat,hisztizhet mert akkor senki sem banja,

Hogy vannak a kismamak?Kinek mennyi ideje van meg?Varjatok mar a nagy napot?

Dobok fol par kepet.Voltunk az allatkertben amit Zoe es mi nagyon elveztunk!!!!!!!!!!

Kép Kép Kép Kép

JAJ LANYOK ES A LEGFONTOSABBAT ELFELEJTETTEM MAJDNEM!!!!KEPZELJETEK ZOE 3 NAPJA MEGTETT 3 LEPEST EGYEDUL.EZT EN PONT LATTAM ES A KONNY IS KICSORDULT AZ OROMTOL!!!!EGY FEL ORAIG PUSZILGATTAM UTANA.AZOTA IS TETT 1-2 LEPEST IGY HA HIVJUK VAGY MAGATOL DE TOBBNYIRE MEG NEM MER.DE NEM EROLTETEM!MINDENNEK ELJON AZ IDEJE!LEHET HOGY ADDIG JO MIG NEM MEGY MAGATOL!!!!???? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
SZEP ALMOKAT!!!!!
picizoe
 
 


Sziasztok!

Picizoe!
Gratula Zoenak! Naprol napra tobbet fog lepegetni!
Ez remek dolog, nagyon jo latni, hogy szepen fejlodik, de hazudnek, ha azt mondanam, hogy nekem konnyebbek a napjaim, amiota Kristof elindult es egyre tobb mindent csinal. Mert eleinte eleg sokat fog esni, majd fejlodik az egyensuly, de akkor mar futni kezd es ismet elkezd esegetni, illetve a vizszintes kozlekedest nalunk hamar felvaltotta a fuggoleges. Mindenhova felmaszik, csodalom, hogy agyverzest meg nem kaptam. Gondolom, hogy ez gyerektol is fugg, de Kristof 10 mp alatt beleult a multkor a komod legfelso fiokjaba. Nem viccelek, ott csucsult benne, mint aki jol vegezte modjat, Sorban huzza ki a fiokokat, egyikrol lep a masikra, iyg halad fel.
De beul az ablakparkanyra, asztaltetejere, bemaszik a pici utazoagyaba, meg mindenhova, ahova csak lehetseges. Meg a sutobe is beul.
Szoval nalunk mar minden veszelyes butordarab deportalva van a nappalibol, a lepcsofeljaro volt csak lezarva eleinte, de most mar a nappalit is kulonvalasztottuk a konyhatol babaraccsal. :lol:

Szulinapi buli: en ketton voltam a mienken kivul. A tapasztalatom az, hogy a felnott vendegeknek suti (edes, konnyen eheto es sos) boven eleg a tortan kivul. Nah meg udito. Az egyik helyen volt probalkozas etelre is hamburger formajaban, de nem igazan jott be szerintem. Egyreszt azert, mert ezek a babapartik nem tartanak eppen tul sokaig. A babak elfaradnak, nyugosek. Fel lehet keszulni arra is, hogy kesni fognak, mert a gyerekkel erkezok ritkan pontosak, hiszen lehet, hogy a baba indulas elott fel oraval alszik be, vagy akkor lesz ehes, esetleg epp bekakkant, vagy leeszi a diszruhat, igy csuszik az indulas. Szoval 2-3 oranal tovabb nem tart, abban mar benne van a megerkezes, koszones, jatek, koszontes, torta, ajandekok, bucsuzas. Nem igazan van ido leulni es enni.
Valamint: a kis gyerekkel erkezo felnottek nem igazan tudnak leulni es megenni mondjuk egy hamburgert, mert altalaban rohanni kell a kolykok utan. Legalabbis en igy tapasztaltam.
Ha megis szeretnel, akkor max mini, egyfalatos szendvicseket, fasirozottat csinalj. Amit allva, futas kozben le lehet kuldeni.

Orulok, hogy az osszes kismamank jol van!
Jaj, ahogy irtok a midwiferol meg a hideg is kiraz. Annyira nem banom, hogy mar nem kell jarnom terhesgondozasra.
Kint is, itt is nyugnek eltem meg az egeszet, csak az motivalt, hogy hallok a babamrol es megtudom, hogy jol van-e.
De ne tudjatok meg, hogy milyen nehezen vettem ra magam a hat hetes kontrollra: terhesen piszkaltak annyit ott lent, hogy hat het dokimentesseg utan semmi kedvem nem volt elindulni, ulni a rendeloben, majd ismet tarogatni a labamat. :oops: :oops:

Nalunk penesz nincs szerencsere. De mivel fout mellett lakunk, igy por van boven, emiatt allando takaritas, valamint az udvarnak es a melegnek koszonhetoen hangyaink is lettek. Remek. :twisted:

Rolunk: ismet a szuleimnel voltunk egy hetig, most pedig Feri szuleinel vagyunk, mert Maglodon karbantartas miatt harom napig nincs aram napkozben. Nalunk minden aramrol megy (a futes kivetelevel), igy meg vizet sem tudnek forralni egesz nap a picinek, szoval igy most itt huzzuk meg magunkat.
Komolyan mondom, hogy mar neha nincs kedvem kipakolni az utazokbol a ruhainkat, mert mire mindent elrendezek, addigra kezdhetem is a pakolast ujra.
Erik szepen no, fejlodik. Egyre tobbet mosolyog, sot, mar rohog es gagyog is. Nem kicsit Anya-fan. Kb csak velem van el igazan jol, emiatt tulzas lenne azt allitani, hogy gyorsan haladok az egyeb dolgaimmal.
En elkezdtem fogyozni mar lassan ket hete, eddig kb 3 kg minusszal buszkelkedhetek. Az a baj, hogy a torna nem fer bele napi szinten, vagy ha igen, akkor az Erikkel a kezemben tortenik, ami nem epp elonyos a preciz gyakorlatvegzes szempontjabol.
Erik egyebkent most volt 6600 gramm. :shock: :shock:
Vendég
 


Köszi Dorka, örülök hogy gyorsan lebeszéltél a magnéziumról. Nehogy nekem még itt késleltessen valamit :)

Közben mondták tanfolyamon, hogy a napi 10-15 perc négykézláb segíthet abban, hogy a baba megforduljon. Esetleg próbáld ki, veszíteni nem veszíthetsz :) Nagyon szurkolok, hogy Kevin meggondolja magát és visszaforduljon.

Drukkolok holnapra!

Zoe nagyon édes, picizoe, a lépésekhez pedig hatalmas gratula!

Ananácska: Gratula a fogyáshoz, nagyon ügyi vagy.

Tegnap este voltunk UH-n, s sikerült megnyugodnom. Minden rendben van a kis manóval, aki valóban nem is annyira kicsi, de az óriástól messze van. 3 és fél kilóra írta ki a gép a mérések alapján, ami egy átlagos újszülöttnek felel meg. Mivel elvileg bármikor érkezhet, csak nem olyan brutál nagy??? Anyukám reakciója viszont az volt hogy "jessssszusom". :( Na mindegy, szerencsére mindenki más nyugtat, hogy ez teljesen normális.

Olyan jó volt látni :) Azt mondta az UH-s néni, hogy minden a legnagyobb rendben van, méhlepény magasan, víz meg jó sok. Vagyis ha elmegy a vizem, arról bizony tudni fogok, hihi.

Ja és eldöntöttem hogy a kismanó jövő szombaton fog jönni :lol:

KépKép
picilulu
 
 


Picilulu-nekem azt mondtak oriasi lesz az uh-os meretek alapjan.Meg cukor terhelesre is elkuldtek...........es 3kg-val szuletett!Nem kell nekik mindent elhinni!A lenyeg hogy egeszseges legyen!!!

Olive-Megcsinaltam ma a proba szulinapi tortat.A turos tolteleken kicsit valtoztattam de a sracok szerint nagyon jo lett.Lemeoztak! :lol: :lol: :lol: Az utolso kepen mar tulzasba vittuk a dekoraciot a poen kedveert!na es kicsit elfogyt a dekoracio de legalabb tudom mit kell meg tokeletesiteni hogy jo legyen a szulinapi torta majd!!!!!!

Bea-Jo hallani rollatok.Orulok hogy mind a 2 fiu szepen novoget!Es csodallak hogy birod!

Kép Kép Kép
picizoe
 
 


Sziasztok!

Szoval...! Az elobb ertem haza a midwife-tol. Nem az volt aki a multkor, hanem egy idosebb es sajna O is farosnak tapintotta Kevin babat! Ja! Es azt mondta, hogy most kb. 3300-3400 g a sulya. Jovohet keddre kaptam idopontot uh-ra. HAAAT! Nem mondhatnam, hogy boldog vagyok! Azt mondta, hogy egyebkent a doki meg szokta probalni megforditani, de mivel szerinte mar tul nagy es en pedig eleg alacsony vagyok, tehat kicsi a hely, valoszinuleg nem probalkoznak mar vele. :cry:
Egyebkent egyre tobbet kemenyedik a pocakom es egyre tobbet gorcsol is.

Adrika! Koszi az erdeklodest! Ahogy irtam, Kevin a regi!
Allergia maradt, csak most, hogy ilyen esos, huvos van nem annyira intenziv, ezt el lehet viselni. Kalciumot szedek ra!
Kb. 4 napja alig alszok, sehogy sem kenyelmes, de delutan amikor Lara alszik, melle helyezkedek a kanapera, es ucsorogve szundikalok 1/2-1 orat! :)
A kis csaladom nagyon rendes es empatikus, meg Lara is sokat segit! :) A fozes es a mosas, teregetes az enyem, minden mast megcsinalnak. Lara pedig beteszi es kiveszi a mosogepbol a ruhakat. Szoval el vagyok kenyeztetve. :)

Picizoe! En a felnotteknek csak sos es edes ragnivalokat szoktam kitenni. Ja! Es uditot. Altalaban nalunk delutan 3-kor szoktak kezdodni az ilyen gyerekpartik, mindenki tul van az ebeden igy eleg szokott lenni.
Nagyon jok lettek a kepek! :) A tortarol nem is beszelve! :P
Hat ami azt illeti, mar nagyon varom a nagy pillanatot, bar egy par napja egy kicsit be vagyok tojva a szulestol. Vagy a csaszartol?

Bea! Gratula a fogyashoz! Bar a kepeken nekem nem ugy tunt, mintha szukseged lenne ra! :lol:
Jo olvasni, hogy minden rendben a fiukkal es novogetnek, fejlodnek. Ja es hogy ilyen jol osszerazodtatok!

Picilulu! Ahogy az elejen irtam, nem fordult meg, pedig probaltam a negykezlabast! :( Kedden megyek uh-ra, mar nagyon varom, hogy lassam Ot. Ja! Es arra is kivancsi vagyok, hogy mennyire talalta el a midwife tapintassal a sulyat. Nekem olyan hihetetlen, hogy igy meg tudjak saccolni.
Most meg nem brutalis meret a 3500 g, de ha vegig kivarja a babad az idejet, akkor tobb, mint 4 kg lesz, es az mar egy kicsit sok. Legalabbis nekem. Ugyhogy szurkolok a jovo szombathoz! :)
En is ki lennek vele bekulve, ha 2 heten belul randizhatnek a kis dragammal.

Megyek adok ebedet, a kicsi Laramnak. Majd elfelejtettem, ugyesen hasznalja a bilit 3 napja, csak egy bekakilas es 1-2 pisi becsorgas volt, pedig egesz nap pelus nelkul volt, csak alvashoz vettuk fel. Olyan boldog vagyok!

Sziasztok! Tovabbi szep napot mindenkinek! Dorka

Kép
Kép
dorka75
 
 


Sziasztok

Most vagyok a kilencedik hetben es - figyelj Adri!!!! -Adrinak hivnak, es Leeds-ben lakom!!!
A terhesgondozas remalom, fizetnem kell a nyakiredo vizsgalatert.
Ami otthon ugye rutin.
Amugy nem ismerek itt senkit, pedig mar szeptember ota itt vagyunk -2 nagyobbacska lanyom mar van-de mindig dolgoztam, nem nagyon ismerkedtem.
Valamelyikotok nincs tul a 35 even veletlenul, hogy elmondana nekem, hogy megy itt a genetikai vizsgalat?
KOSZI LANYOK
Adri-arvalany
arvalany
 
 


Sziasztok!

Csak 2 percre neztem be! :)
Adri-arvalany! Udv a csapatban!
En 35 multam, csinaltak is tarkoredo vizsgalatot, de nekem nem kellett fizetnem erte, sot nem csak azert, semmiert sem. Hogyhogy neked kell? Azt egyebkent a 12. hettol csinaljak es legkesobb a betoltott 14. hetig meg kell csinalni. Leregisztraltal az NHS-nel? Mert ha igen, akkor minden ingyenes, hacsak Te nem akarsz valami plusz uh-t pl.
En 8 hetesen mentem el a GP-hez (haziorvos), O kert idopontot a midwife-hoz (szuleszno), O vegzi a terhesgondozast, es 13+4 napos terhes voltam menzi szerint, amikor rajott, hogy mindjart toltom a 14-et, igy aztan azonnal, meg aznapra kert idopontot uh-ra, ahol lemertek a nyakiredot es levettek hozza a vert is. Nem ertettel valamit felre?
Egyebkent mennyi idosek a nagylanyok? Irnal egy kicsit tobbet magatokrol?

Most csak ennyi, majd jelentkezem! Jo hetveget mindenkinek, bar itt nalunk 10 fok van es esik! :(
Dorka

Kép
Kép
dorka75
 
 


Sziasztok

A lanyaim 8 es 11 evesek. Ok beszeltek minket ra erre a tesocska dologra. Most nagyon rokas korszakomat elem, igy nem nagyon tudunk kirandulgatni, miattam.
A tarkoredo vizsgalatot max a 13.hetig lehet megcsinaltatni, de en 36 vagyok, ezert kerdeztem a midwife-ot, csinaltathatok-e vertesztet is? Vegul a kombinalt szures mellett dontottunk, ami 2 vervetelbol es 2 UH-bol all (12. es 16.heten). 200 font.
Azert kertem ezeket, mert ha minden ok, nem akarnek amniocentezist. De itt nem csinalnak ebbol nagy ugyet, otthon mar siman a genetikara kuldenenek 36 evesen.
Laatom Dorka, te mar a finisben vagy. Jo neked! Rendes szules lesz?
Nekem eddig 2 csaszarom volt, en nagyon remelem, hogy nem is probalkoznak velem rendesen....
Tovabbi Szep Napot!!!
A
arvalany
 
 


Sziasztok Lányok!

Dorka! Hát reméltem Kevin megtalálja a helyét, de látom nem sikerült hatnod rá. :( Azért kiváncsi vagyok, mi lesz uh-n! Írd ám meg mi volt! Addig is kitartást! Lara nagyon ügyes kiscsaj! :) Anya méltán lehet büszke rá!

Adri-arvalany!Nagyon örülök, hogy Te is Leeds-ből! :D Ti merre fele laktok? Amúgy elég sok magyar lakik itt, hébe-hóba szokott lenni magyar találkozó is (iwiw fórumon a Leeds-i topikban jártál már?:)), de az emberek nekem mindig olyan furcsák voltak ott. :roll: Nem igazán akartak beszélgetni, ismerkedni, mindenki elvolt a saját maga kis társaságával. Egybként mit csináltok/dolgoztok? Lányok járnak suliba, hogy megy nekik az angol? És nektek?:D
Van egy ismerősöm, aki 32 és ő is épp most várja a babáját. Már a 20. hétben vannak. Hát ő is csak panaszkodni tud a terhesgondozásról, nagyívben tesznek itt a dolgokra, elég gáz ez, neked kell utánajárni a dolgoknak, meg kikönyörögni vizsgálatokkat... :? Neki pl. otthon (Mo-n) volt 12 hetesen nyakiredő vizsgálat, aztán itt a 16. héten kombiált teszt, és csütörtökön volt genetikai uh-n. Több uh elvileg már nem is lesz neki. Egyenlőre ennyiről tudok beszálmolni, holnap jön át - ha minden igaz - akkor majd még érdeklődöm. :)

Picizoe! Szerintem nagyon jó lett a próbatorta! Mivel díszítettetek? Gartulálok a kiscsajnak az első lépésekhez! Nagyon kis tüneményesek az állatkertes fotók is!

További jó hétvégét minekinek!

Adri
_adrika_
 
 


Sziasztok

A ferjem munkaja miatt kerultunk ide 5 ev Olaszorszag utan 2 ev otthon, most meg itt. A lanyok suliba jarnak, ok mar mesterfokon alkalmazkodtak az orokos valtozashoz, 3 nyelvet beszelnek, es rendkivul szocialisak.
Mi is beszelunk angolul eleg jol, ugyhogy inkabb ezzel a Yorkshire akcentussal van gondunk...
Alwoodley - ban lakunk, ide jarnak a lanyok is suliba. Egy nyugis kis kertvarosi resz. Es te Adri? Merre laksz?
Latom, suliba jarsz es dolgozol is?
Jo hetveget Mindenkinek
Adri
arvalany
 
 


Sziasztok!

Adri!Mi Bramley-ben lakunk, elég közel van a központ, de még így is sikerült egy egész jó kis környéket kifognunk itt. Bár a közelünkben van egy emeletes ház, ahonnan elég érdekes alakok szivárognak ki, de elég messze vannak ahhoz, hogy közvetlenül hatással lennének ránk. Mindenesetre szeretnénk egy kaput csináltatni a Landlorddal a nyáron.:)
Hogy bírják a lányok ezt a sok változást ilyen jól? Van egy ismerősünk, aki nagyon hezitál, hogy kihozza e ide a lányát. 11 éves lesz nemsoká és fél attól, hogy nehezen szokná meg a kiscsaj az itteni dolgokat. Szerinted? Bár hát neki, azért nagy váltás lenne otthonról hiretelen belecsöppenni az itteni dolgokba kevéske nyelvtudással, de ahogy olvastam Dorka kislánya is ügyesen vette az akadályokat.
Ja, igen, suliba járok, de ez csak nyelvsuli, komolyabba még nem mertem belevágni idáig.:) Mellette meg van egy takarítós munkám, azt csinálgatom 6 órában. Rém unalmas. Szeretnék váltani, talán majd a nyáron. Te mit dolgozol amúgy? Lehet csinálni a baba mellett is? Meddig tervezed a munkát?
Egyébként a környéketeken nem laknak magyarok? Márcsak azért is kérdezem, hogy ezidáig nem ismertetek senkit. Jártatok már itt valamerre a környéken? Kirándulás ilyesmi?
Tudtál informálódni genetikai vizsgálat ügyben?Én sajna az ismerősömtől nem tudtam meg többet, mint amit eddig is, de meg volt lepődve azon, hogy fizetned kell. Magán úton csináltatjátok a tarkóredő vizsgálatot?

Asszen kicsit sokat kérdeztem így egyszerre. Bocsi :roll:
Megyek is, még vasalnom kell holnapra... :?

Jóéjt Mindenkinek!

Adri
_adrika_
 
 


Szép estét!

Tyűűű,megint jól lemaradtam...
Először is:

Ildi!
[color=red]Utólagosan is NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNOK A NAGYFIADNAK :P [/color]
Hogyan ünnepeltetek?

Köszi a linket,amint lesz rá kapacitásom,belevetem magam a témába.
Amúgy nem tom,hogy csodadagép volt-e,de még a kapitány is magyar volt!na mindegy...

Picizoé!
Zoé tüneményes kishölgy :wink: Jól éreztétek magatokat az állatkertben?
Találtál már programot az évfordulótokra?Tényleg,mikor lesz?

Hát nem lehet könnyű ilyen rossz légkörben együtt élni...Amúgy szeretnétek különköltözni?

Ja,és a tortaaaaaa...hmmmmm,úgy beleharapnék :lol: Nagyon szép!!!

Majd'elfelejtettem a legfontosabbat:GRATULA ZOÉNAK AZ ELSŐ LÉPÉSEKHEZ
Csenge napra pontosan 10hónaposan indult el,azóta nincs megállás...És sajna ő is az a "mindenre felmászó" típus!Sokszor a hajamat tépem tőle...

Dorka!
Sajnálom,hogy Kevin nem fordult meg,de ugyebár a nagykönyv szerint az utolsó pillanatban is befordulhat,bár szerintem ennek azért kicsi az esélye... :?
Én is császárral szültem mindkétszer,és hát nem mondanám,h nincs mitől tartanod,de valljuk be:mindkét szülésnek megvan a jó-és rossz oldala(az egyik közben fáj állatira,a másik utána...)De azért nem vészes-persze ha van segítséged,és úgy tűnik van:kis családod nagyon megkímél :lol:
Csenge és Csongor is imádnak segíteni,sokszor harc megy a porszívóért :D Csongor az utóbbi időben folyton főzni akar:)
Teregetni is együtt szoktunk,csak sajna Csenge képes az összes csipeszt egy darab ruhára rátenni:)

Lara nagyon ügyes,GRATULA NEKI IS :lol:
Mikor kezdtétek el a bilizést?Már jelzi önállóan,ha pisilnie kell?
Mi is most akarunk bilit venni Csengének,mert kezdi egyre jobban érdekelni.Megy Csongi után a wc-re és már többször is mondta,h pisilnie kell,tolja le a nadrádját megy a wc-re,de még nem sikerült semmit produkálnia.

Ananácska!
Üdv újra itt!
Ne is mond:otthon nekünk is minden villanyról megy...
Huha...már 3kg - ???Irigyellek...Egyáltalán,hogy van lelkierőd két hónappal a szülés után fogyózni???

Jut eszembe:már a múltkor is akartam kérdezni,hogy ha aktuális lesz végre a költözés,milyen papírok kellenek pontosan?És egyáltalán mennyi esélye van annak,h örömmel fognak minket fogadni 2gyerekkel???Milyen lakást érdemes szerintetek nézni:bútorozott v bútorozatlan?

Most hírtelen ennyi,szép álmokat mindenkinek :)

Kép
Kép
nusyka
 
 


Sziasztok! Jo reggelt!

Kezdem a vasarnappal, most nezem, hogy milyen regen nem irtam mar! :o
Vasarnap este, kezdodtek megint a joslok, derekfajassal, amik megint rendszeresek lettek, eloszor 20, majd 15 percesek. Elmentem este 8 korul tusolni, utana a fajasok erosodtek es surusodtek is. Megjartam 3x a wc-t, hanyingerem volt, razott a hideg. 10 ora korul, kitalaltam, hogy ebbol akar meg szules is lehet, felmegyek egy kicsit pihenni, ameg lehet. Annyira orultem, hogy elkezdodott! Lefekudtem, de sehogy nem tudtam fekudni, mindenhogy nagyon fajt, ugyhogy felkeltem es setaltam a nappaliba. Mar a kisfiuval is megdumaltam, hogy ha ilyen ugyi lesz, nemsokara talalkozunk. :D Fel 12-kor gondolkozni kezdtem, hogy mar nagyon faj, es kolteni kellene a ferjemet, de a vegen ugy dontottem, hogy megegyszer letusolok, ha erosodnek szulunk, ha abbahagyja, akkor csak szivatott. Hat a tusolas utan ritkultak, gyengultek, majd megszuntek a fajasok. :( A ferjem felebredt kozben es el is keseredett, hogy akkor megsem kell menni sehova.
Azota semmi. Ill. volt jopar kemenyedes, meg joslas, de ossze-vissza.
Tegnap kellett menni uh-ra. Orultem is, meg csalodott is lettem a vizsgalat utan. Eloszor is, a jo hir, hogy a buksija van lennt es rosszul tapintotta mindket szuleszno! :D Viszont hiaba kerdeztem barmit, semmire nem tudott valaszolni a dr-no, akire masfel orat vartunk. :cry: Kerdeztem a mehlepeny allapotat, azt mondta, nem latja, lennt van-e mar a kis feje, nem tudja, biztos fiu-e, haaat, nem latom, mekkora a BPD, AC... egyaltalan a baba, azt valaszolta, hogy nem tudja megmerni, normal meretu 3500 g koruli egeszseges baba. Tehat nem igazan lettunk okosabbak, csak a fekveset illetoen, bar azt mar napok ota mondtam a ferjemnek, hogy szerintem ereznem kellett volna, ha megfordul, de kb. 28. hettol mindig ugyanott es ugyanugy erzem a mozgasokat.
Hat ennyi. Mindegy, varunk turelmesen! :roll: Mindent megtudunk, ha kibujik. :lol:

Adri-arvalany! Igen, mostmar tuti, hogy rendes szules lesz. Nagyon feltem a csaszar gondolatatol is.
Jo, hogy a lanyaid ilyen jol alkalmazkodnak, a gyerekek nagyon rugalmasak, latom az enyemeken is. Az pedig, hogy 3 nyelven beszelnek, egyszeruen fantasztikus. Ilyenkor mindig az jut eszembe, hogy mekkora elonnyel indulnak igy az eletben!
Hat a fizetos vizsgalatokhoz nem tudok hozzaszolni, mert nekem eddig semmiert nem kellett fizetnem! Es nem is hallottam ilyenrol, hogy valakinek is kellett.

Adrika! A kisfiu celegyenesben! :lol: Lara mar tobb, mint 1 hete bilizik! Bar kicsit faraszto 5 percenkent bugyka le->bili, bugyika fel->futas az emeletre kiuriteni, kimosni->foldszint, aztan kezdjuk elorol. De en boldog vagyok! :)

Reni! Ahogy mar irtam, Kevinnel minden ok! Szerencsere!
Laraval a bilizest 1 hete kezdtuk, ugy rendesen. Elotte is voltak probalkozasok, de inkabb, csak bohockodott, eredmeny nem volt. A mult heten meg csak akkor pisilt, ha kerdeztem, hogy kell-e, akkor O mindig mondta, hogy igen, es pisilt. Volt, hogy csak par cseppet, de annak is orultunk. Mostmar 2-3 napja szol, ha pisilni, vagy kakilni kell. Sot 2 napja meg becsorgas se volt. Az ejszakai pelust szerintem meg egy jo darabig nem fogjuk tudni elhagyni, de a delutanit nemsokara, ugyanis mar 2 delutan nem pisilt a pelenkaba, es ahogy felebredt, mondta, hogy gyorsan-gyorsan, mert pisilni kell.
Nalatok szerintem hamarabb fog menni a dolog, mert latja a tesojat es ez osztonozni fogja.
Koltozes, lakaskereseshez annyit, hogy itt Norwichban van egy csomo olyan irada, ami nem ad ki lakast gyerekeseknek. :( Mi egy arab faszitol bereljuk, van itt a varosban vagy 40 lakasa, haza. Szerencsenk volt vele, mert semmivel nem kekeckedett. Be kellett fizetni a depozitot es 1 havi lakbert, bemutattuk ferjem fizetesi papirjait es a working-child tax creditrol szolo hatarozatot es masnap koltoztunk. Ez butorozatlan volt, mi direkt venni akartunk magunknak butorokat, az megiscsak a mi izlesunknek megfelelo volt. Szerintem probaljatok ti is valami maganszemelytol berelni, kevesebb a macera, mint a nagy irodaknal.

Megyek, meg kell csinalnom Dzsenka lunch pack-jat! Egyebkent is mar kisregenyre sikeredtem!
Mindenki jol van? Remelem igen, es a hallgatosag is jelentkezik mostmar!

Picilulu! Szombatig mar csak 3 nap van! szurkolok neked!

Szep napot mindenkinek! Dorka

Kép
Kép
dorka75
 
 


Sziasztok Lanyok!

Egyik eltuntkent jelentkezem :D
Alig gyoztem visszaolvasni :D

Dorka, lehet te is szulsz a hetvegen ? Kis felmelegedest igernek, lehet kicsalogatja Kevint is :lol:
Ez oriasi, hogy megis fejvegu . A masik alkalommal csak kezzel tapintottak ? Az annyira nem meglepo, hogy most nem lattaka nemet, hiszen az egesz pocakodat kitolti mar a bebi, es ha takar,akkor nincs az az orvos aki latna hogy mit is dugdos :0 Az en gyerekeim sose voltak szegyenlosek, meg az 36 hetes uh-n is siman latszott a kukac :)
Picilulu Te hogy vagy ? 25-e mar nagyon-nagyon kozel van, hat meg a szombat :D Vannak hasonlo kemenyedesek, fajasok ?
A harom es fel kilos bebi pedig tokre normalis, mindenfele szempontbol :) Az en anyam is jesszusolt anno, de mi tesommal koraszulottek voltunk mindketten (1.600 es 2.600 grammosak, en meg raadasul faros is ) igy neki az en 3.600-os es 3.400 -es gyerekeim oriasinak bizonyultak szamara ) :)
Mostmar mindennap be kell nezzek errefele .

Picizoe, gartula Zoe elso lepeseihez, akkor a szulinapjan mar "szaladni" fog , a torta pedig szerintem fantasztikus lett ,minden elismeresem .
Mi voltunk mar par szulinapi partyn, de mind soft play-ben volt, delutan 3-kor kezdodtek, a gyerkocoknek egy-egy kis szendvics, crisps , nehany szem keksz ,udito volt a torta elott kinalva, aztan vagy ettek vagy nem :) Persze ilyenkor a szulok nincsenek ugymond a vendeglistan, ok csak a gyerekeiket terelgetik .
De tokre eleg kis ragcsalnivalokat kirakni szerintem is, nem azert megy ugyse senki, hogy jollakjanak :) Ugyhogy ezen ne izgulj, fokuszalj a tortara , hogy akkor is ilyen szeplegyen :0
Milyen kremmel toltod majd meg ? Lehet irtad, csak most sok az info nekem meg rovid az agyam :oops:

Bea, neked sem unalmas az eleted .Elkepzeltem Kristofot a fiokba, jot nevettem, persze gondolom te elso pilanatban azert nem :) Az en gyerekeimet sose erdekelte a suto , nem szeretik a sotet zart helyeket :lol:
Orulok hogy jol vagytok . Mikor fogtok visszajonni egyebkent ?

Arvalany-Adri udv kozottunk :) Nem is tudtam, hogy Leedsben sok magyar van . Nem semmi vilagajrok vagytok, ez nekem nagyon tetszik :lol:
Hogy viseled a terhesseged ?

Reni, most milyen lakasban laktok ? Ugynokseges, vagy privat landlordotok van ?
Szerencsere itt Carlisleban nem akadaly a gyerekkel valo koltozes. Siman kiadtak a lakast nekunk, mi ugynoksegen keresztul bereljuk . Es mi is butorozatlant neztuk, hogy a sajatunkkal tudjuk berendezni .
Szerintem a ferjed reszerol kell papir a melohelyrol, meg ha valamilyen benefitben reszesultok annak a papirja .Mas nemigen .meg ha tudtok kerni a mostani landlordtol ajanlast, hogy rendesen fizettek, jo berlok vagytok, akkor az is megkonnyitheti hogy zokkenomentesebben tudjatok berelni .
Nalunk jovo heten esedekes az ujabb ellenorzes, 3 havonta jonnek korulnezni a lakasban, es mivel esedekes egy festes, igy majd megkerdem a holgytol, hogy feheren kivul esetleg lehetne-e mas festeket hasznalni, vagy netan nemi tapetet .Olyan meseszepek vannak, nekem meg mar belodult a fantaziam :)
Persze a parom annyira nem lekes, de majd biztatom meg :wink:

Egyebkent mi jol vagyunk, bar Marci mara betaknyosodott, igy holnap nem megy oviba , ki akarom gyorsan gyogyitani, mert hetfon lesz a ballagas az oviban, es nem akarom hogy meg akkor is beteg legyen .
Voltunk Allatfarmon szombaton, sportnap volt hetfon, kozben a ket nagynak fogadoora, ugyhogy nem unatkoztunk mostansag .
meg folyamatosan rohangaszok a kis jegyzetfuzetemert, hogy mit viszunk haza, mi az amit hozni akark, ami ugy idonkent bevillan :)
Mar csak 23 nap es megyunk is. Kicsit felmelegszunk, mert itt baromira nem akar jo ido lenni .Bar hetvegere igertek 14 fokot...

Na mentem , szep napot mindenkinek , meg este benezek,meg minde nap hogy mizu :)

Dorka, Picilulu , kitartas nektek !!!!!

KépKép
thomaildi
 
 


Sziasztok!

Csak 1 percem van, mert megyunk Laraval alukalni! :)
Meg egyutt vagyunk Kevinnel! (es az osszes nyuggel, de kitartok!) :(

Ildi! A felmelegedes nem hatotta meg a kiscsavot! Igen, itt a 21. het ota csak kezzel tapogatva neztek meretet is es fekvest is. Azert is orultem, hogy vegre elkuldott a midwife uh-ra. De igy sem tudtam meg sokkal tobbet. :( Nem baj, mar nincs sok hatra!


Picilulu! Mizu veled? Veletek? Megszuletett a babad tegnap? Nagyon szoritottam, sokszor eszembe jutottal! Mindentol fuggetlenul (szultel vagy sem) remelem, hogy jol vagy!!!
Jelentkezz, ha van 2 perced legyszi!!!

Tovabbi szep hetveget mindenkinek!
Dorka

Kép
Kép
dorka75
 
 


Sziasztok.

Koszonjuk a gratulaciokat Zoe 1 lepeseihez es a tortahoz.
Thomaildi-A krem a tortaban custard-turos krem volt apro barack darabokkal.

Koszi az otleteket mindenkinek a partyra.
Ugy dontottem mivel lesznek hazbeli vendegeink is nem csak babasak hogy csinalunk egy bogracs gulyast es a felnoteknek veszek tortat es kis ragcsalni valot,inni...........Vettem mindenkinek party ajandekot(babaknak).Remelem jo ido lesz es sikeul ismet a torta.

Nusyka-Az allatkertet Zoe es mi is nagyon elveztuk.Zoe nagyon aktiv,erdeklodo kis holgy.Minden erdekelte,mutogatott minden allatra.Es nem is aludt vegig.Ahogy kijottunk ugy aludt mint a bunda.
A 10 evfordulonk Jul.4-en van az amerikai fuggetlenseg napjan! :lol: :lol: :lol: Lehet nem megyunk kulfoldre mivel telen furgont vettunk es otthon bekell fejezni a hazunkat a nyaron....igy terveztem egy Lillafuredi parnapos kiruccanast.Azt meg nem tudom Zoeval vagy nelkule.Elmennenk a palota szalloba.Kisvasut,diosgyori var..............Valami ilyesmi van most eszembe.

Zoe szulinapja Majus 30-an lesz. :lol: :lol: :lol: Tenleg remelem jo ido lesz!!!!!

Szep estet mindenkinek!A finish-ben levo kismamkank kitartast.Gyors es konnyu szulest!!!!Aztan meglatjatok majd hogy repulnek majd a honapok!!!!!
picizoe
 
 


Sziasztok. Bocs, hogy így eltűntem de egy kicsit befordultam :( Egész múlt héten a húgomnak csináltam egy brutál hosszú műszaki fordítást (majd belegolyóztam a sok számomra értelmetlen műszaki kifejezéstől), aztán jött a hétége, baba meg sehol.... pedig annyira tudtam, hogy ez lesz az a hétvégre. Aztán egy kicsit depis lettem, már annyira nem bírom kivárni a napokat. Pedig tudom, van még 1 hetem, de már annyira elég volt.

Pénteken volt egy vakriadónk, Mark sietett haza a munkahelyéről délben. 5-10 percenként jöttek a fájások, én pedig pont a wc-n csücsültem, és annyira szédültem, hogy fel sem mertem állni. Pont olyan volt, mint mikor megjön a miki, a hátamról patakzott a víz és tényleg nagyon sötétült a kép. Sms-eztem Marknak, hogy mikor jön haza, mert féltem, hogy mire jön, a földön leszek. Rohant haza, addigra szerencsére sikerült összeszednem magam, visszafeküdtem az ágyba, aztán elmúlt minden bajom.

Tegnap aztán elpakoltam az összes kismamás, szüléses könyvet és inkább leszedtem a polcról egy krimit, amit már rég óta el akartam olvasni. Azóta egy kicsit jobban vagyok, mert legalább addig nem arra gondolok hogy MIKOR JÖN MÁR :oops:

Dorka, neked is kitartás!!! Olyan jó, hogy ilyen közel vannak a kiírt napjaink.

Nyafizást most befejezem :oops:

KépKép
picilulu
 
 


Sziasztok!

Bocsanat az eltunesert legeloszor is. :oops:

Arvalany-adri,moneey, udv az oldalon.

Jo sokat irtatok,nem gyozok visszaolvasni!

Drukkolok nektek picilulu es dorka75, hogy minnel elobb megszulessenek a pincurkak!

Istenem, Matt is meg csak 10 hetes, de mar kesz ferfi. Iszonyatosan repul az ido, meg csak most szuletett meg. Mar elertuk az 5 kilot, es percekig fent tudjuk tartani a fejunket arrol nem beszelve hany ruhat kinottunk mar... Az elso oltasokon es a BCG-n is tulestunk mar. Semmi laz, semmi nyugoskodes nem volt. Sirni is csak addig sirt, mig betoltak az anyagot a szurinal nem is. Igazi kis hos!A Bcgnel ugy sajnaltam szegenyt mert ugy kellett tartanom az olemben mint amikor szopizik es szegenykem kereste is a cicit es csak mit kapott leszurtak a masik karjan. Nekem fajt, hogy becsapodott szegeny. :(

Picizoe, gratula tortahoz, az elso lepesekhez!:)

A peneszesedosoknek javaslom a paramentesitot, dehumidifier-t, az argosban egesz jo aron lehet kapni. Baratnomeknel ez segitett. bemasolom az argos oldalan talahato linket, ok ott vettek a keszuleket:

http://www.argos.co.uk/webapp/wcs/store ... HUMIDIFIER

Kepzeljetek, az elso postnatal checken, mikor mentunk merlegelesre, a vedono beirt engem egy postnatal kurzusra. Itt tanulunk babamasszazst, meg jott fizikoterapeuta, megnezni, minden rendben van e velunk ,meg milyen gyakoraltokat vegezzunk, hatizom erosites, inkotinencia eseten mit kell csinalni meg ilyesmi, meg kulon baba hasfajas ellen imasszazst is mutattak. 7en vagyunk a csoportban, nagyon elvezem, vegre tudok egy kicsit angolul kommunikalni. mar a vegen teljesen elfelejtek, igy hogy magunkban vagyok Matt babaval. A tejcsim is vegre helyre jott, mostm ar 3 hete csak cicizunk, elhagytuk a tapot, de hogy megszenvedtem erte... literszam ittam a serkentoteakat, meg az alkohol mentes sort, madartej majd minden nap, mig vegul a "horror fejest" is bevetettem, egy het utan szerencsere megjott a dolgok eredmenye es mar meg naponta egy 100-150es adagot le is tudok fagyasztani a maradekokbol. Nagyon kivoltam mikor elapadni latszott a tejem, mert Matt baba egyenesen cicifuggo, ha tehetne egesz nap rajta logna, imadom nezni ahogy elvezi a szopcsit:)

Aztan itt volt anyosom is 2 hetig, akkor a lakast tettuk rendbe, mert egyszeruen soha nem tudtam magam utolerni, most szerencsere sikerul fenttartani a normal allapotot.
Kepzeljetek meg kaptam a sure start maternity grantot is, egyszeri 500 font, miutan megirtuk milyen csorok vagyunk
:lol: elosozr visszadobtak a palyazatot, mikor meg csak pocaklakok voltunk, de irtak a valaszlevelben, hogy a gyerkoc megszuletese utan adjam be ujra, mikor mar kapunk egyeb tamogatasokat is es akkor valoszinu megkapom, igy is lett, gazdag vagyok most :lol:

Most mennem kell, mert Mart anyuert kiallt.

Cross my finger kismamak!

Mariann

KépKép
aylesburymariann
 
 


Sziasztok!

Dorka es Picilulu! Kitartas nektek, most mar tenyleg alig van hatra valami. Tok erdekes, hogy az elmult ket evben ezen a forumon nem szuletett eppen tul sok baba, most meg az ev elso feleben kapasbol negy is lesz, raadasul ti is nagyjabol parban fogtok szulni, mint mi Mariannal. :lol: :lol:
Fiatalodik a topik!
Kivanok nektek nagyon szep es konnyu szulest, az sem baj, ha izgalmas, legalabb gyorsabban porognek az esemenyek.
Es persze gyonyoru, egeszseges babakat!

Arvalany Adri!
Udv a topikban, bar asszem nagykepuseg, hogy a reszemrol az udvozlet, mert alig tudok jonni, lassan inkabb mar engem fogtok ti udvozolni, ha neha bekukkantok.
Csodallak benneteket ezert a vandorlasert, hogy igy birjatok.
Rolunk annyit, hogy 3 evig Londonban voltunk, ott szuletet a nagyobbik fiunk, de tavaly ev vegen hazakoltoztunk, mert februarban szuletett a pici es szerettunk volna itthon babazni egy kicsit.
Azzal a jovokeppel jottunk haza, hogy iden osszel megyunk vissza, de most csusztattuk ezt jovo tavaszra. Bevallom, hogy szivem szerint nem mennek vissza, max csak kirandulni es vasarolni. Egyebkent jol erezzuk itthon magunkat, lelkileg nagyon jo, sajnos anyagilag kevesbe.
Nemtom mi lesz osztol, en addig kapom az anyasagit, utan asszem ehkoppon maradunk. Lehet, hogy megis vissza kell majd mennunk, vagy valahogy megoldani a gyerekvigyazast es itt kell elmennem dolgozni, meg nemtom. Nem szeretunk beszelni sem rola a ferjemmel, mert altalaban negativ hangulatunk lesz.

Mariann!
Orulok, hogy szepen fejlodik a fiad es hogy jo a hangulat nalatok!

Koszonom a gratulaciokat mindenkitol a fogyashoz. Jelenleg 4,5 kgnal jarok, gyakorlatilag sulyban mar alig maradt valami, de a formam nem a regi. Nagyon ra kellene szanni magam a tornara, mert mostmar vekony vagyok, de puhany.
A tornaval csak az a baj, hogy egyedul koran reggel, hajnalban lenne ra lehetosegem, amikor Kristof alszik es Erik meg bodult, ilyenkor viszont en sem vagyok meg csucsformaban, igy gyakran elmarad. Napkozben mar esely sincs ra, mert minimum egy gyerek rajtam csung, ha Kristof bealszik delutan, akkor tuti, hogy Erik epp tombol, mert meg veletlenul sem tudnak egyidoben szundizni. :lol: :lol:
Nah, mindegy, azert probalkozom. Csak a nagyon akaras hianyzik. Azzal lekuzdhetnem a faradtsagot.

Ildi!
Kristof komodos jelenete elso pillanatban tenyleg remiszto volt, de miutan lecsekkoltam, hogy stabil-e, akkor gyorsan kaptam a telefnomat es menekites elott keszitettem egy fotot.
Igy nezett ki a kolykom:
Kép

Nemtom ki hogy van vele, de irulva, pirulva vallom be, hogy konkretan alig keszul foto Erikrol. Nagyon keves. En Feri nagy gepet meg sem fogom, mire beuzemelnem mar eleve elmulna a lefotozando pillanat, de sokszor meg arra sincs idom, hogy a telefont magamhoz kapjam.
Feri Kristofrol csinalt egy vinyonyi kepet, volt ra ido, lehetoseg, most meg o is orul, hogy lyuk van a seggen. Ha esetleg megis raszanjuk magunkat a fotozasra, akkor meg a kolkecek nem akarnak ertelmesen nezni. :roll:

Mindegy, azert dobok par kepet, ha a net is engedi, mert ossze-visza ugra.
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Az utolso kepen a mult szerdan szuletett Petraval vagyok, aki a sogornom babaja. Nem volt egyszeru szules, de kint van, szep es egeszseges, szep meretekkel (3,62 kg, 58 cm). Terminustullepes, magas vernyomas miatt negy napnyi korhazi fekves utan inditgatas ket napig, majd oxitocin es vajudas kb 20 oran at, ennek eredmenyekeppen a mehszaj bo egy ujjnyira nyilott. Ugyhogy csaszar lett a vege. De mar otthon vannak, minden rendben van.

Az elotte levo kepen pedig az uj jarganyunk lathato. Az argosban vettuk meg bo masfel honapja, pontosabban ott maradt baratokat kertunk meg a vasarlasra. Jo sokat kellett menni erte, mivel extra akcios volt, es keszlethiany okozott gondot. Utana meg az, hogy hogyan juttassuk haza. Igy vegul atszamitva szallitassal kb 40ert lett meg a kocsi, ez csak azert vicces, mert itthon ugyanezt a tipust hasznaltan, serulten lattam 35ert. De muszaj volt venni, mert Kristofnak meg nehezen magyarazom meg, hogy ne szaladjon el seta kozben a babakocsi mellol, foleg, hogy imad kocsizni, igy allandoan bemaszna az occsehez. Ket kocsit meg nehezen tolok egyszerre. De ez nagyon szuper, egesz konnyu, nincs 10 kg, nagyon konnyu iranyitani es mivel keskenyebbek az ulesek, igy nem olyan sokkal szelesebb, mint a szinten Mamas&Papas Ora kocsink, amit alapban hasznalunk Erikkel.

Ami a mereteket illeti: Kristof elkezdett karcsusodni, nagyon sokat nyult. Olyan 95 cm korul lehet, de lehet, hogy tobb, mert bo ket honapja volt ennyi, azota nem mertek, de latom, hogy nyurgabb. Nah, meg igy sem sovany (nagyon friss kepet nemtok mutatni), de valamivel kevesebb a hurka.
Sebaj, Erik itt van duci babanak meg mindig. O most 7 kg, a hossza 65-68 cm kozott lehet, jovoheten megyunk meresre. De az tuti, hogy a 68as ruhakban eppen vegiger.
Viszont igy is inkabb a pofija gombolyded, egyebkent meg nyulankabbnak tunik, mint anno Kristof.
Vendég
 


Sziasztok! Jo reggelt!

Mar megint hajnalok hajnala ota fennt vagyok, nem tudok aludni. Pedig szeretnek! :cry: Ez szornyu!
Egyre surubben jelentkeznek a joslok, es egyre jobban faj. Van, hogy mar olyan erosek, hogy kette gornyedek. Elszorakozik igy 2x,3x, aztan elmulik. A derekam folyamatosan le akar szakadni. Nem tudom, meddig gondolja ugy a fiatalur, hogy velem akar maradni! :roll:

Picizoe! koszi a biztatast. Pont ez a bajom, hogy amig a pocakban lakik a baba, kesz kinszenvedes, hogy mennyire nem telik az ido, utana pedig elrepul. :)
Nagyon kozel van mar a 30.-a, szoritok, hogy szep ido legyen, itt lenne mar az ideje.

Picilulu! Latom, Te is nyuglodsz rendesen mar! :P Pedig neked tenyleg csak par napod van! En mar joideje nem olvasok terhesseg, szules, szoptatas konyveket, mert mar ugy erzem kivulrol fujom mindet. Ja es max. 1 het alatt kivegzek egy konyvet, mivel a tv-t mar unom es este nem tudok elaludni, igy olvasok. Pont most mondtam a ferjemnek, hogy megint rendelni kell a bookline-rol, mert elfogyott az olvasnivalom. :?
Te szereztel be mellszivot? Tejtermelest serkento teat! Vagy gyogyot?
Vettem mellszivot, meg kb. 2 honapja, mert az Avent kezi felaras volt a mothercare-ben, penteken pedig akartam venni a gyogyszertarban teat, de a gyogyszeresz ugy nezett ram, mintha kinaiul beszelnek, hogy mit akarok a tejserkento teaval. Azt mondta, hogy azt csak receptre adhat, ha a doki felirja! Ezt nem ertem. Mo-on meg a dm-ben is lehet venni es kb 100 fele van. Itt tenyleg receptkoteles? Vagy csak en akartam rossz helyen venni?

Mariann! Te hol vettel es milyen teat? Vagy hozattal otthonrol?
szeretnek mindent beszerezni, hogy ne a ferjemnek kelljen szaladgalni utana. Ja! Es artani nem hiszem, hogy art ha szules utan rogton elkezdem inni.
Jo hogy jelentkeztel! Orulok, hogy sikerult a tejcsit visszahozni! Gondolom Matt baba, mar sokat nott! Teszel fel megint kepeket, ha lesz idod?

Nem untatlak tovabb benneteket! szep napot mindenkinek!
Dorka

Kép
Kép
dorka75
 
 


Sziasztok!

hogy szinesitsem az oldalt dobok fel en is par kepet Matt babarol:)

Bea!
Hatalmas lehet Erik, ha mar a 68cm es ruciban vegiger, mi meg csak a 62est erjuk vegig. Ha jol emlekszem 2+3 het van a gyerkoceink kozott, vagy mi vagyunk kis novesuek. Bar a megadott grafikon szerint, pont annyik vagyunk,amennyinek lenni kell. :) NAgyon tetszik a fiokos kep! :)

Dorka75!

Kitartas, mar nem sok van hatra. En igencsak szerencsesnek mondhatom magam, mert nekem nem fajt a derekam. De neked meg 2 kisgyermeket kell ellatnod, hihetetlen energiadat felemesztheti, le a kalappal elotted! :)
En otthonrol hozattam teat, de itt is talaltam egy bioboltban, es azt is vettem. hatoanyagok alapjan vettem meg, megneztem mik vannak a magyar teaban. a tea neve: Floradix Anise-Fennel-Caraway herb tea. probald meg te is biztos van feletek is ilyen biobolt, vagy meg esetleg egy kondizos, tapszeres boltban is probalhatod, en ott is lattam ezt a taet, mikor egy ismerossel mentunk a parjanak "tapot" venni. Amugy juniusban jon ki anyum, hozathatok vele, ha gondolod, es akkor ha megadod a cimed, szivesen elpostazom.
Kép Kép
Kép

majd meg jelentekzem addig is jo babazast mindenkinek pocakon belul es kivul is! :P

KépKép
aylesburymariann
 
 


ez lemaradt :) egyik kedvenc kep Kép

KépKép
aylesburymariann
 
 


Mariann!
Nalunk a meretek mar Kristofnal is igy alakultak. Nem volt kicsi szuletesekor sem, de kint is nagyon durvan nott. A kinti eu konyvben a hosszusaga mindig a normal tartomany felett volt, mostanaban mar nem neztem, de meg nincs masfel eves es meretre kb kiscsoportos ovisnak felel meg.
En is magas vagyok, a ferjem atlag, viszont gyerekkent nagynak szamitott o is. Szerintem genteika, mert nalunk apai agon MINDENKI (ferfiak, nok) ilyen testalkatuak, mint en. Atlagos hosszusagu torzs, vekony, hosszu labakkal, viszonylag nagy fejjel. :lol: :lol: Hat, ez leirva nem hangzik jol, eloben nem szornyu.
Jah, meg Eriket be is mertek a korhazban. Azt mondtak, hogy 50 cm-rel szuletett, de az egyetlen 50es rugink nem ert vegig rajta, az 56os eppen jo volt. Ugyhogy hozattam be centimetert es 55 cm volt 2 naposan. Szoval ahhoz kepest szerintem normal, hogy harom honap alatt 12-13 cm-t nott.
Ugy emlekszem, hogy ket het egyebkent a kulonbseg, Erik tegnap volt 3 honapos.
Vendég
 


Gyönyörűek ezek a kisfiúk, köszi a képeket. Olyan édesek!

Dorka: Igen, vettem mellszívót, biztos ami biztos alapon, max nem fogom használni. Tejtermelést serkentő teára őszíntén szólva még nem is gondoltam, de semmiféle gyogyóra sem. Remélem menni fog a szopi, majd meglátjuk. De örülök, hogy van itt a városban valami szoptatós klub a kórházban, (a kórházlátogatás alkalmával pont abban a helyiségben beszélgettünk), ha esetleg valami gond lenne, akkor oda beugrok segítségért. De itt lesz anyukám is.

Nem akarom szét rombolni a hangulatot, de muszáj kiírnom magamból. A bőgés kerülgetett egész nap. Tegnap este kaptuk a híreket, hogy a férjem nagynénje, akit végtelenül imádtam, meghalt. Aztán beszéltem a húgommal is, kiderült, hogy előző éjjel mentőt kellett hívnia, mert egész nap hányt és mert annyira fájt a hasa, hogy nem bírta tovább. Bevitték, megnézték UH-val, és szó szerint leb####ták, hogy miért vesztegeti az orvosok idejét, és hogy hallott-e már a menstruációról. Másnap még mindig nem múltak el a fájdalmai, anyu hazavitte Győrbe (7 óra volt az út Pestről!), a háziorvos azonnal küldte a kórházba. Ott az UH-n pedig azonnal kiszúrták, hogy a petefészekkel van valami baj. Meg kellett műteni, mert csak úgy tudták rendesen megnézni. Kiderült, hogy a petevezetéke többször is rá volt tekeredve a petefészekre, annyira hogy elfojtotta a véráramlást és a bal oldai fészek "rohadásnak" indult. Nem lehetett megmenteni is ki kellett venni. Basszus 23 éves. Mekkora köcsögök voltak a pesti orvosok.... A győri szerencsére tök rendes volt, a műtét után odament a húgomhoz, hogy ne aggódjon, lesz babája, és reméli, hogy nála fog születni.

Anyunak közben vettem új jegyet jövő szerdára, mondtam hogy maradjon tovább otthon, de hajthatatlan volt. Egyelőre ez a kismanó még mindig nem akar kijönni.

KépKép
picilulu
 
 


Csak egy gyors info.
Lehet, hogy tevedek, de szerintem Dorka mar vajudik.
Az egyik oldalon lattam egy kerdest, amit tuti o irt.
Szoval szurkoljunk neki!
Vendég
 


Sziasztok!

Ildi!
Most privát-tól béreljük,na de ez nem olyan egyszerű:sajnos csak utólag derűlt ki,h feketén...!Ezért akarunk költözni,mert ide nem jelentkezhetünk be!
Így nyílván ajánlást sem fog adni...
Jajj,borzasztóan irigyellek az utazás miatt...Itt mikor kezdődik a nyáriszünet?És meddig maradtok otthon?


Picizoé!
Ti ilyen gyakran jártok haza? Ha megoldható,szerintem menjetek Zoé nélkül,biztos vagyok benne,hogy rátokfér egy kis kikapcsolódás kettesben apával :wink:

Dorkáról tud vki vmi biztosat???Jajj,de izgi :P

Picilulu!
Ez nagyon durva...És h van húgod?Nagyon megviselte lelkileg?
A nagynéni miatt pedig fogadjátok őszinte részvétem!!!Nagyon sajnálom :cry:


MATT és Erik imádnivalóan gyönyörű babák!!!Gratulálok nektek hozzájuk!

Képzeljétek:tegnap éjszaka Csenge belázasodott!Akkor még nem sejtettem mi lehet a baj,mára azonban kiderűlt:begyulladt a füle...Most mit csináljak?Hova vigyem?Ügyeletre?Háziorvoshoz?Még nem regisztráltattuk őket(reménykedve a mielőbbi költözésben!!!)akkor is fogadják?Vagy ez problémát jelent?Jajj,istenem...kétségbe vagyok esve!!!
Annyira sajnálom szegénykémet... :cry:

Szép álmokat!

Kép
Kép
nusyka
 
 


Adri, régóta próbálok már reagálni az egyik hozzászólásodhoz. Tényleg én is döbbenten állok azelőtt, hogy fizetned kell a vizsgálatokért. A nyakiredő vizsgálat rutinvizsgálat, tök mindegy hány éves vagy. Csak akkor nem csinálják meg, ha direkt te mondod, hogy nem akarod. Tudom, hogy most tök minden mit gondolok, ha ez van és kész, de nem értem. Ugye nem valami magánklinikára mentetek? Bocs ha hülyeséget kérdezek.

Hűűűűha micsoda hírek, akkor nagyon megy a drukk Dorkának. Nagy valószínűséggel akkor már meg is érkezett Kevin? Alig várom már, hogy jelentkezzen Dorka :D

Nusyka: Hívjátok fel a rendelőt (nálunk reggel fél 9-kor kell telefonálni ha aznap akarod látni a dokit), egyébként csak 1-2 héttel később fogadnak. Magyarán max másnap reggel kell újra próbálkozni. Biztos sziszegni fognak, hogy még nem regisztráltatok, de most ez legyen az utolsó gondod. De hívd fel őket, hátha tudnak segíteni abban, hogy mit csinálj, ha máshol tudják fogadni, vagy esetleg mégis kapsz mára időpontot. Nagyon sajnálom a picit, jobbulást kívánok neki. Más tanácsot sajnos nem tudok adni mert még nincs gyakorlatom, hátha a többiek többet tudnak mondani.

A húgom köszi megvan, de nagyon megviselte a dolog. Ha Pesten ott azonnal megműtik, akkor nagy valószínűséggel meg tudják még menteni a petefészkét. Szegénykémnek óriási fájdalmai voltak és nem vették komolyan. Bele is halhatott volna basszus :cry:

Velünk továbbra sincs semmi, nagyon lusti ez a kismanó. Pedig már jó lenne ha jönne mert már nagyon nehezen bírom ezt a hordópocakot.

HAJRÁ DORKA

KépKép
picilulu
 
 


Sziasztok!

Nusyka! Csak van valamilyen papirotok a lakaberlessel kapcsolatban nem? Nekem a ferjem volt kint fel evet egy olyan albiban, amit a neten szereztunk neki. Mellette meg 2 csalad lakott egy-egy masik szobaban. Neki voltak hivatlaos papirjai is arra a lakcimre. Szerintem siman jelentsd be a surgeryben. Oda azt hiszem a gyerekek utlevele eleg lesz, bar mikor en Matteet vittem regisztralni akkor tolem a szuletsi anyakonyvi kivonatot is kertek. Remelem azota azert mar jobban van Csenge fule!

Picizoe! Megvan mar mikorutaztok, vegul mi lesz az uticel?

Picilulu, jo hogy irtal mindennnap gondolok rad, meg dorka 75re, olyan gyors es boldog szulest kivanok, nektek, mint amilyen nekem volt. En mar alig varom, hogy kovetkezo babam legyen, pedig meg Matt is igencsak pindurka:) GYors felépülést kivanok a hugodnak, a halaleset miatt pedig fogadd reszvetem! :cry: Borzaszto, hogy az ember az otthoni korhazak nemelyikerol miket hall. A veszpremi korhaz is fekete listan van, viszont a gyulai az egesz jo.
meg egy jotanacsot fogadj el tolem, az elejen mikor belovell a tej, illetve az elso ket hetben probalj meg majd erot venni magadon es minden szopcsi utan kifejni a megmaradt tejet, nekem valoszinu emiatt apadt el majdnem, mert elhanyagoltam es annyira visszesett a mennyiseg, hogy alig tudtam visszatornazni, meg ugy tapot is kellett venni. Meg kesobb ha kell potlas a fagybol csak szepen kienged es oda tudod adni, es arrol nem is beszelve, hogy azok az immunanayagokban leggazdagabb tejek. Most ahogy nezem a fagyasztostejeket, latszik a szinen is hogy az elso heti tej, sokkal sargasabb, surubb, mint ami mondjuk 2 hete lett eltéve. Illetve meg egy ok amiert erdemes fagyasztani. Nekem a 7 heten ujra megjott a miki. Nem rendesen, csak pecsetelosen,de 3-4 napig tartott. Na ilyenkor a hormonok miatt allandoan faj a hasa Mattnak, nyugos, semmi sem jo neki, a 2 alkalommal az elso ket nap fagyos tejet adtam neki es gond nelkul atveszelte a piros betus napokat. Addig minden alakalommal a csapban landolt a lefejt tejcsi:( de legalabb nem szenvedett tole a babo.

Dorka 75 ,majd varjuk a jelentkezesed, remelhetoleg mar Kevin baba a pocakon kivul lesz addigra. :)

MIndenkinek tovabbi szep hetet!

Mariann

KépKép
aylesburymariann
 
 


Sziasztok!

Eloszor is Dorkanak megy az oriasi drukk!! Gyors es konnyu szulest kivanok, de lehet hogy mar tul is vannak rajta.

Koszi Mariann es Ananacska a kepeket, gyonyoruek a kicsik !! Hihetetlen milyen gyorsan nonek :lol:

Reni, remelem azota mar talatatok valamilyen megoldast az orvossal kapcsolatban , es Csenge is jobban van mar . Mast en sem igen tudok mondani mint a tobbiek, foleg mert hogy mikor eloszor kellett orvoshoz mennunk, addigra mar nekunk meg volt a regisztracionk. Remelem mihamarabb talatok lakast magatoknak. Hogyan probaljatok most ? Ugynoksegen keresztul ? Nem sokkal dragabb szerintem mint feketen, bar nem tudom Londonban ez hogy mukodik.
5-en indulunk es 17-en jovunk egyebkent .Mar nagyon keszulunk, a fiuk is egyesevel huzzak a napokat a naptarban .
Lagziba is megyunk, pont ma kaptuk meg a meghivot, es elotte a leanybucsuba is hivatalos vagyok :lol:

Picilulu hogy vagy ? Sajnalom ami a csaladodban tortent mostanaban , testverednek mielobbi felepulest kivanok .
Gyonyoru ido van es lesz is egesz hetvegen, lehet ezt varta a Kismanotok ? A Te szamitasaid szerint mikor kellene kibujnia a Pocaklakonak ? Vagy lehet ezt mar irtad nem tudom :oops:

Picizoe , hogy alakulnak az elokeszuletek ? Zoe szalad mar ?

Most megyek, keszitem az ebedet, mindenkinek szep hetveget, jovok meg nezni a torteneseket :lol:

KépKép
thomaildi
 
 


Sziasztok!
Csak 1 perc! 3 nap vajudas utan, ma reggel 06:20-kor itthon megszuletett Kevin. :P 2800 g, es kb 48 cm. (ennyit az oriasbabarol) A reszleteket talan holnap, iszonyu faradt vagyok!!! Koszi a drukkot, mindnyajan annyira aranyosak vagytok!

Kép
Kép
dorka75
 
 


Dorka75!

Szivbol gratulalok a kisfiad megszuletesehez!! Sajnalom, hogy 3 napot kellett erte vajudnod, de biztos a kis csoppseg karpotol minden fajdalomert. Otthon szulest terveztel, vagy csak igy jott ki a lepes? Vagy Kevin nem birt mar magaval,hogy nem birta megvarni a korhazat? Joegeszseget mindannyiotoknak. JO pihenest es regeneralodast! Várjuk majd a beszamolod es a kepeket ha lesznek, ha lesz egy kis idod!
Isten hozott az iden szult kismamak taboraban
:lol:

KépKép
aylesburymariann
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: