Új privát üzeneted érkezett!

Dorka ! WOW! :D
Ez a nem semmi :lol:
Nagyon jo egeszseget kivanok Nektek es varom en is a beszamolod :D

KépKép
thomaildi
 
 


Dorka, szívből gratulálok! Jó egészséget, s sok boldogságot kívánok. Alig várom már a képeket és a beszámolót :D

Ildi: Köszi megvagyok. 25-e (kedd) a kiírt napom legalábbis a 12 hetes UH szerint. Mensi alapján elég nehéz kiszámolni, mert hosszúak voltak a ciklusaim ráadásul összevissza (27 és 44 nap között bármi). Nagyon-nagyon remélem, hogy most már csak tényleg napok kérdése. Állítólag hétvégén jön valami zivatar vagy mittudoménmi, hátha segít!!!

A húgom is sokkal jobban van, már járkál :D és sokkal jobb hangulatban is van. Úgy örülök!

KépKép
picilulu
 
 


Sziasztok!

Tegnap este visszaerkeztunk, nagyon gyorsan eltelt az ido otthon.

Visszaolvastalak titeket, csak mivel rengeteget irtatok, nem biztos, hogy mindenre tudok reagalni.

Dorkanak nagy-nagy gratula Kevin babahoz! Jo egeszseget es sok boldogsagot nektek!

Picilulu, oszinte reszvetem. A hugodnak meg mielobbi gyogyulast kivanok.
A pesti orvosok diagnosztizalasan nagyon kiakadtam. Egyebkent nekem regen, voltak olyan mensis gorcseim, hogy injekciot kellett kapnom. Csak az volt a szerencsem, hogy az anyukam nogyogyaszaton dolgozott es olyankor hazarohant az injekcioval es belemdofte.
Meg jo, hogy legalabb a gyori doki eszrevette, hogy mi a gond es az meg, ha kedves, kulonosen sokat jelent ilyenkor.

Reni, sikerult dokihoz eljutni? Biztosan nalatok is van Walk-in Centre, amit mi jobban szeretunk a GP-nel, mert oda csak besetal az ember es nem kell idopont. Szerintem ott, foleg, ha van otthonrol EU-s health card-otok, akkor minden bonyodalom nelkul ellatnak.
Ha nem sikerult eljutnotok, akkor mindenkeppen vegyel akar Tescoban vagy barmilyen masik szupermarketben vagy drogeriaban gyerkocoknek adhato Paracetamolt vagy Ibuprofen-t.

Az ujaknak udv. itt korunkben!

Probalok most mar egy kicsit surubben jonni, de rengeteg a pakolni- es mosnivalo, na meg a kert is el lett hanyagolva.

Lesznek majd fenykepek, de nem igerek semmit, hogy mikor tudom feldobni azokat.

Errol jut eszembe, Ananacska, ne aggodj a keves foto miatt! Az en kepem eg a legjobban, amikor a baratnoim tucatszamra kuldozgetik nekem a kepeket a gyerkoceikrol en meg csak lapitok, hogy alig keszul fenykep Lollirol, pedig fenykepesz az apja. :oops: A multkor mar azt mondta Apank, hogy vigyuk el fenykepeszhez, mert o feladja a kuzdelmet. Nalunk is idohiany is van, meg nincs keznel a gep, aztan meg amikor lenne ra alkalom, akkor a modell nem akar pozolni. :twisted:
A fiokos kepetek pedig csucs! Nagyon szepen fejlodnek a fiuk. Tetszett nagyon, ahogy fogalmaztal az otthonlettel kapcsolatban. En is ugy erzem, hogy lelkileg nagyon jo, csak sajnos anyagilag nehez. Pedig mi is legszivesebben hazakoltoznenk. Apank ugyan angol, de o is nagyon jol erzi magat Magyarorszagon es ha siman meg tudnank ott elni, benne lenne a koltozesben. Lolli is nagyon szereti Magyarorszagot. Ott sokkal tobb a rokon, barat, programok, o meg a porgest szereti. Tegnap a repulon leszallas elott kb. 15 perccel megszolalt, hogy "nem akarok Angliaba menni, ki akarok szallni." Ugy sajnaltam szegenyt, de augusztusban majd megyunk ujra es akkor tovabb is maradunk.

Picizoe, szerintem nagyon jol sikerult a probatorta! Meg a tuldekoralt is tetszett. :)

Mariann, nagyon cuki ez a Matt baba!

Hirtelen ennyi jutott eszembe, meg meg ki se hevertem az utazast, ugyhogy most elkoszonok.

Jo ejszakat!

Olive

KépKép
olive
 
 

 
 

Sziasztok!

Csak gyorsan bekukk,h mi van Dorkával!
De örömmel olvasom,hogy megérkezett Kevin:)
Tiszta szívből gratulálok nektek!Jó egészséget és örömteli babás perceket kívánok!

KEVIN!Isten hozott köztünk! :lol:

Mindenkinek köszönöm a sok segítséget!Csenge nincs jól,de már Csongor is elkapta!Voltunk dokinál.a részletekkel majd még jövök,most mennem kell,Csenge bármelyik pillanatban felkelhet és ha nem leszek mellette,kitör a háború...

Picilulu!

Mostmár csak neked megy a "HAJRÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!!!" :lol:

Kép
Kép
nusyka
 
 


DORKA NAGYON GRATULALUNK!!!!!NEM ADTA KONNYEN MAGAT A NAGYFIU!!!!NAGYON SOK BOLDOGSAGOT!!!JO EGESZSEGET!!!

Velunk minden rendben.Holnapra gyonyoru idot josoltak igy apa mivel itthon lesz megyunk oxford st, parkok....De az elmult 2 napban is nagyon jo ido volt felenk!!!!VEGE itt a NYAR!!Remelem! :lol: :lol: Zoe nagyon elvezi hogy csak kis nyari cucc van rajta kalap es semmi egyebb!

Jovo heten megyunk 1 eves vizsgalatra es oltasra na es hetvegen szulinap!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Gozerovel keszulok!Remelem jo ido lesz!

Nem tudom ki kerdezte de meg nincs idopont hogy mikor egyunk haza es az evfordulonkra sem tudom mikor utazunk.Meg nezelodok.Az evfordulonk Jul.4-en van/lesz.Neztem tenerifet ahol nagyon jol ereztuk magunkat 2 eve de £2000 korul lenne mindenestol.Azert otthon ebbol az osszegol mar jo par helyre elmegyunk.Ha otthon mellett dontunk akkor Lillafured lesz szeritem.Ott van egy palota szallo.........De meg itt is elakarunk menni valamelyik hetvegen Chessingtonba az adventure parkba+zoo.
Volt mar ott valaki?Jo?Ha lesz idom dobok meg fol kepeket!

Megegyszer Isten hozott Kevin itt a foldon!!!!Majd varjuk a reszleteket!Kepeket ha pihentebbek lesztek!
Es szurkolunk picilulu!!!!!!!!!!
picizoe
 
 


Kép Kép Zoe all Kép Kép hintazunk Kép Anya es Zoe Kép Pillanatkep


Elis felejtettem Zoe mar a fel vagy neha az egesz szobat atsetalja!Hihetetlen!Neha nevetunk rajta olyan mint egy kis reszeg! :lol: :lol: :lol: De egyre ugyesebb.Ha elesik nem sir!Nevet rajta felall es megy tovabb! :lol:
picizoe
 
 


http://www.youtube.com/watch?v=yr_DHjS0svY

foltettem egy videot ami kb. 1 hete keszult ahogy lepked Zoe.Nem a legjobb de ez sikerult.Most mar ugyesebb! :lol:
picizoe
 
 


Sziasztok

Dorka gratulalok, ha keszen allsz, varjuk ezt az "otthonszules" tortenetet.
Kerdeztetek, miert kell fizetnem? Mert itt Leedsben a 12.heti uh csak a magzati mereseket tartalmazza, tarkoredot es orrcsontot nem neznek. Tudom, hogy London kornyeken igen, itt nem.
Csak kulon keresre, fizetes elleneben tortenik. Nem szeretnek amniot, ugyhogy inkabb fizetek ezert.A midwife is ezt mondta, es amikor az Early Pregnancy Clinic-en voltam uh-n, ott is ezt mondta a nurse, hogy itt ezekert fizetni kell.
Szerintem regiokent mas es mas itt a rendszer.
A terhesseg nehezebb, mint az eddigiek, gorcsolgetek, nagyon hanyok, tegnap is a korhazban ejszakaztam, koros terhessegf hanyas cimen, ami azt jelenti, hogy du. 3-tol hajnali 1-ig MINDEN kijott belolem, meg a viz is.
A szemem teljesen beverzett az erolkodestol. alig tudtam jarni, olyan gyenge voltam. Lassan 12 hetes leszek, remelem elmulik....
Most pihengetek ebben a jo idoben.
Lulu nekem azt mondtak tegnap, lehet, hogy ez a melegfront teszi, hogy ilyen kutyaul vagyok. Hatha rad is hat es jon mar az a pici....
Legyetek jok.
Adri
arvalany
 
 


Sziazstok!

Csak egy percre ugrottam fel megnézni mi újság.

Dorka!Gratulálok!Nagyon sok boldosgságot és jó egészséget kívánok Nektek! :) Gyere ám beszámolni az eseményekről! Nagyon kíváncsi vagyok, hogy jött össze ez az otthon szülés...:)

Picilulu!Hát nem semmi, ami a húgoddal történt... Remélem már jobban van.
Nálad mi újság a babával? Lehet már gratulálni? :)

Picizoe!Édesek a képek! :) Jó szülinapozást a hétvégére!

Olive!Üdv újra itt! :lol: Leglább szép időre érkeztetek! Ha lesz időd jelentkezz!

Most mennem kell. Szép napot!

Adri
_adrika_
 
 


Sziasztok!

Picilulu miatt neztem most be elsosorban :D Elvegre 25-e van :D
Hallgat, lehet hogy lassan jelentkezik a meretekkel ?

Picizoe, gyonyoru a kicsi lanyod :)

Ja es persze Arvalany-Adri, remelem jobban vagy mar, szornyu lehet ennyire szenvedni, nagyon sajnalom, hogy igy megvisel. A ket nagyobb gyerkoccel is igy szenvedtel ?

Szep hetet mindenkinek !

KépKép
thomaildi
 
 


Sziasztok!

Csak egy percre. En is Picilulu miatt jottem kivancsiskodni. :wink:

Arvalany, en is nagyon megszenvedtem az elso 4 honapban. Mindenki ajanlott mindenfelet (gyomber, piritos, stb.), de ezek kozul egyik sem jott be. Aztan az otthoni fogorvosom, aki eredetileg nogyogyasz volt :lol:, ajanlotta a jegkremet. Nyomtam is magamba a vanilias jekremet es attol tenyleg jobban voltam. Sot, az bennem is maradt. Elotte meg ehettem en barmit, minden kijott belolem. Probald meg te is, hatha neked is bejon!

Picizoe, nagyon szep kislany Zoe. Nagyon ugyes, hogy mar probalkozik a jarassal! Lolli igen lusta volt, o 15 honapos elmult, mire elindult. Na, de azota nincs megallas. :twisted: Addig nem volt hajlando jarni, amig segitseg kellett neki. Kivarta, amig segitseg nelkul tud jarni. Utana is inkabb esett allandoan, de nem engedte, hogy fogjuk a kezet.

Most csak ennyi. Iszonyuan faj a fejem. Lehet, hogy a lehulestol (pedig mar olyan szep nyar volt a napokban), de lehet, hogy a nem alvastol. A draga jo ferjem tett rola, hogy ejjel 2-ig dolgozzak. Addigra sikerult kijavitanom amit elszurt. :twisted:
Azt hittem, hogyha nem vagyok mar alkalmazott egy cegnel, akkor vege lesz annak, hogy masok hibajat en hozzam rendbe. Ugy latszik tevedtem. :roll:

Picilulu, szoritunk, most mar nagyon a celegyensben hajrazol!

Kellemes hetet mindenkinek!

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok! Gyorsan beugrottam, olyan aranyosak vagytok, köszi az érdeklődést. Sajnos még mindig semmi :( Ma voltam midwife-nál, elvileg a baba már teljesen be van illeszkedve. Ha nem történik semmi, akkor 1 hét múlva "sweep", ha az sem használ, akkor 2 nappal később még egy, s ha az sem, akkor irány a kórház. Aaaaah, már olyan jó lenne ha elindulna, olyan nyafi vagyok hogy borzalom.

Közben óriási megkönnyebbülés, hogy a húgom jól van, hazaengedték, s már sokkal jobb hangulatban van. Viszont valószínű menni fog a panasz a pesti kórházba, ugyanis ha normálisan megnézik a húgom annak idején, akkor nagy valószínűséggel megmenthették volna a petefészkét :cry:

Most rohanok mert megyünk bevásárolni, hátha a mozgás segít. Az sem érdekel ha a Sainsbury's-ben megy el a vizem, csak jöjjön már a baba :lol:

Adri, neked jobbulást kívánok.

Zoe baba gyönyörű!!!

Nusyka: Hogy vannak a kicsik?

Ne haragudjatok, ha valakit kihagytam
:( Majd írok amint tudok.

KépKép
picilulu
 
 


Sziasztok!

Én is csak gyorsan beugrottam-ma már másodszorra,de délelőtt szétkapcsolt a net...

Picilulu!

már nagyon izgulok értetek,remélem nem várat már sokáig magára a pici!!!

Olive!

Üdv újra itt!Jól éreztétek magatokat?Hozol majd képeket?

Ildi!

Ti meg hamarosan pakolhattok :lol: és most remélem érzed az irigységet ,ami a szavaimból árad:lol: :lol: :lol:

Tyű,mi lehet Dorkáéknál???Bizti ezer most a dolga szegénynek,de akkor is...olyan jó lehet :D Kiváncsi vagyok már nagyon a beszámolójára!

Köszi csajok a sok segítséget,ötletet és tanácsot!Már jól vannak,bár még Csongor hangulata nem az igazi és fáj a hasa.Csenge viszont végre eszik :lol:
Utóljára pénteken délben evett,de azt is kihányta(-bocsi!-)Tegnap evett fél szelet májkrémes kenyeret,ma viszont már egy egészet:)Csongor még nem akar enni!
Amúgy pénteken azt hittük,jobban van Csenge:napközben nem volt láza és a kedve is jó volt,aztán este 8kor elkezdett hányni.Minden kijött belőle,így bevittük a sürgősségire.Nagyon kedvesek voltak velünk,de mivel baromi sokan voltak,elmúlt éjjel egy óra,mire végeztünk és hazajöhettünk...Másnap reggelre kezdődött Csongornál is...Szóval pocsék volt a hétvége:felváltva hánytak+fostak(Tényleg bocs a kifejezésért,de ezt nem lehet máshogy megfogalmazni...)Elfogyott az összes ágyneműnk...
De ami a legrosszabb volt az egészben:annyira fájt végignézni Csenge szenvedését :cry:
Csongor is sokat feküdt,de ő azért jobban viselte.Csenge viszont 3napig meg sem szólalt és nem csinált semmit,csak feküdt...el sem tudom mondani,milyen borzasztó volt... :cry:

Mára elköszönök,nemrég fejeztem be a vasalást,mert az elmúlt napokban csak mostam...mostam...mostam...vasalni viszont nem tudtam,így most próbálom magamat utólérni.

Szép álmokat!!!

Kép
Kép
nusyka
 
 


Sziasztok

Tudtok valami tanacsot adni hogy hova vigyuk Zoet a szulinapjan.En az allatkerbe szerettem volna de ott mar voltunk.
Nem talalok semmilyen jo helyet ahova babaval el lehet menni.Tegnap osszeszereltem a bicajat.1.5 ora volt!De kesz es szuper! :lol:
Ha van barmi otletetek szivesen vennem!

Picilulu-kitartas!!!!!!!!!!!Tudom nehez igy mar a vegen de minden rendben lesz es nemsokara a kezedben lesz!!!! :lol: :lol: Szoritunk neked!!!!

Mar en is varom a Dorka beszamolojat!Remelem jol vannak es van tejcsije.........

Most megyek!Szep estet mindenkinek!
picizoe
 
 


Picizoé!

Én még nem igazán vagyok itt "itthon",ezért csak annyiban tudok segíteni,hogy mi hova vittük Csongort otthon!

Szóval a második szülinapján a tropicariumban voltunk,idén pedig egy hatalmas játszóházban.(a köztes szülinapok családi körben zajlottak)

A játszóház azért jó,mert ott tényleg azt csinál,amit csak akar,mindent kipróbálhat és gyerekek közt lehet.

Nekünk ugyan még nem nagyon futja ilyesmire,de azért apával szoktuk nézegetni,hova visszük majd a gyerekeket,ha lesz felesleges pénzünk.
itt is van vmi olyasmi,mint otthon a tropicarium(London Aquarium-vagy vmi ilyesmi)

Aztán nem tom pontosan,melyik állatkertben voltatok,de van a Battersea parkban is,játszótérrel meg minden jóval.

Meg olvastunk egy hatalmas játékmúzeumról is,de annak nem tom mi a neve,meg ahhoz lehet,hogy még kicsi Zoé.Ha van egy kis időd,érdemes ezeket megnézni neten.

Ja,meg van egy park,ahol játszótér és egy farm is van.itt a háziállatokkal ismerkedhettek meg,ha állatkertezni nem akartok.Az legalább olyan érdekes lehet Zoé számára.Nem biztos,de valahol a Finsbury park környékén van-emlékeim szerint

Bocs ha hülyeségeket írtam!!!

Kép
Kép
nusyka
 
 


Sziasztok!

Tudunk valamit Piciluluról?

SZÜLÜNK MÁR??????????

Kép
Kép
nusyka
 
 


Sziasztok!

Eloszor is nagyon koszonom a gratulaciokat es a jokivansagokat! Van kb fel oram addig, amig Kevin ebred! Hosszu tortenet, de probalom leirni, ha nem jon ossze az egesz tortenet, legkozelebb folytatom.

Mult kedden kezdodott, hogy este kb 10 oratol elkezdtek jonni a fagasok, amik tusolas utan erosodtek. Mar pont kolteni akartam Attilat, de ugy gondoltam, hogy jobb lesz, ha eloszor ujra letusolok, nehogy vakriasztas legyen. Tusolas utan gyengultek, majd hajnali 4-re teljesen megszuntek a gorcsok.
Szerdan ugyanez a sztori, este 8 korul 25 percenkent kezdett gorcsolni a derekam, hasam, letusoltam, erosodott, majd kb ejfeltol beallt 5 percesre, es erosodott. Ejfelkor felkoltottem Attilat, hogy van meg ido, de masszirozza egy kicsit a derekamat, mert az egyre brutalisabb lett. Hajnali 3-kor mar eleg ramatyul voltam, hivtuk hugomat es a parjat, Evi vigyazott a gyerekekre, Gabor jott velunk transleternek (ejszakabol rangattuk el)(a mindennapokban jol megy az angol, de a korhazi zsargonnal nem boldogulok, kulonben is a fagasok alatt, magyarul se tudtam, nemhogy angolul) Reggel 5 korul ertunk a korhazba, csinaltak nst-t, megvizsgalt egy midwife, es mondta, hogy a fajasok eleg erosek ugyan, de szinte semmit nem tagultam, ugyhogy menjunk nyugodtan haza, mert ebbol nem lesz gyerek, kulonben is meg koran lenne. Nem akartam hazajonni, mert tudtam, hogy szulni fogok, (Laraval ugyanilyen fajasokkal mentem be), igy ki kellett varnom, hogy beerjen a doki, aki szinten azon a velemenyen volt, mint a midwife, hozzateszem O meg csak meg sem vizsgalt. Adtak 2 szem gyogyszert, hogy menjek haza pihenni, jojjek vissza ha elment a magzatviz, vagy ha addig nem indul el a szules, akkor a 42. heten inditjak, addig semmi, a termeszetre kell bizni. Fel 9 korul ertunk haza, mivel 2 ejjel mar nem aludtam, lepihentem. A gyogyszernek koszonhetoen kb felorankent jelentkeztek a fajasok, es folyamatosan erosodtek. (utolag tudtam meg, hogy ezt a gyogyot visszatartasra adjak)
Este 8 korul ujra surusodni kezdtek a fajasok, ejfeltol a ferjem mar folyamatosan masszirozta a derekamat, mert mar nagyon nem birtam. 3-kor letusoltam, ami fel oraig tartott, mert mar 3-4 perces fajasaim voltak. A helyzet meg elviselhetetlenebb lett, mar sem ulni, sem fekudni nem tudtam, tamasztottam a falat, fagasokkor Attila masszirozott. Szoltunk hugomnak, sogoromnak, gyorsan ideertek. Gabor hivta a korhazat, fel oraig faggattak, hogy milyenek, hany percesek, mikor voltunk bennt stb, stb, de addigra mar szunet sem volt 2 fajas kozott. Hugom mondta Gabornak, hogy mondja ezt meg a midwife-nak es haladjanak mar. Azt mondtak, ok, akkor kuldenek egy mentot. Kb 2 perc telt el, amikor mondtam, hogy nem fog kierni a mento, mert jon a baba.
Amikor ereztem, hogy jonnek a tolofajasok, akkor erkezett meg az orvos, tok nyugisan pakolaszta a kocsibol a cumoit, akkor mar Gabor orditott neki, hogy jojjon gyorsan, mert jon a baba. Fergem nagyon ketsegbe esett. Bejott a doki, ferjem es Gabor lefektettek a nappaliba egy csomo takarora, 2 nyomas, es magzatvizzel egyutt jott Kevin is. 9/10-e Apgarral szuletett. 5-10 perc mulva kiert a mento is. Hivtak a midwife-ot , majd megszultem a lepenyt is, Attila zokogott, de O vagta el a koldokzsinort.
A ramazuri nem ret veget, ugyanis Kevin nem akart szopizni, masnap be kellett vinni a korhazba egy altalanos orvosi vizsgalatra, ahonnan haza sem engedtek minket. Vervetel hegyek, gyomorszonda, gerinccsapolas... Valamilyen fertozest talaltak, antibiotikumot kapott, infuziot. Ezenkivul alacsony volt a vercukra, hiaba kapott anyatejet, 1-2 orara rendezodott, majd ujra kaja elott alacsony volt. Borzalmas volt latni, ahogy kinozzak napokig. Hetfo delelott aztan szonda mellett elkezdett szopizni, de keveset, uvegbol potoltuk a tegcsit, az egesz napom szopival es fejessel telt, 2-3 orakat aludtam. A vegkimerultseg hataran engedtek haza kedden, mostanra sikerult mar valamennyit pihennem. Minden nap jon a midwife. Mostmar aranylag jol szopik, bar a cukra miatt naponta tobbszor inkabb adok uvegbol is, de probalunk atallni az igeny szerinti szopira. Roviden ennyi. Mar 11:34 van, kellett parszor nekifutni. Probalok kepeket is, ha csondben marad a "kis mano hercegem" :lol:

Picilulu! Remelem, hogy mar babazol es jol vagy, vagytok!
Mindenkit puszilok, es koszi megegyszer a jokivansagokat! Dorka

Kép
Kép
dorka75
 
 


[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1274957033.0288.jpg[/img] Kevi 1 oras

Kép

Bocsi, de tudjatok, hogy bajban vagyok az atmeretezessel, ezt a 2 kepet sikerult. Mennem kell!

Kép
Kép
dorka75
 
 


Sziasztok!

Dorka, de orulok hogy jelentkeztel !
Csuda edes Kevin :D :D
Nem semmi szulesed volt . Harmadjara szulo not igy varakoztatni es kifaggatni , ehhez nincs mar mit hozzafuzni . Lenyeg hogy mar otthon vagytok, es kevin is jol van. A fertozes mitol lehetett ? Hiszen a magzatvized Kevinnel egyutt jott. ?
Nagyon jo egeszseget kivanok Nektek , aztan majd ha lesz idod majd jelentkezel par szora .
A lanyok mit szolnak ocsihez ? Kisocsi a csaladban, asszem talaloan irtad a kis herceget :lol:

Picilulu mizu ? Egyben meg ? Mit jelent a "sweep"? Orvosi angolban teljesen kuka vagyok :D

Reni, orulokhogy a csemetek mar jobban vannak . Szerencsere ,gyorsan le is kopogom , nalunk ilyen hanyas-hasmeneses virus nagyon regen volt, valamikor tavaly elott november-december tajan. Az otthoniakat is csak hallgatom hogy kethetente kapnak valami nyavajat magukba a gyerkocok .remelem nem szedunk semmit ossze otthon .Pedig, ez szamomra igen meglepo volt, heti hirlevelet ir mindig az ovi, mi torten, ki mit csinalt ,ilyesmik, es ket hete volt egy kis uzenet, hogy ha beteg a gyereked, lehetoseg szerint csak azt az adag gyogyszert vigyek be, amit akkor kell adni a gyereknek mig bent van, legyen az antibiotikum vagy akarmi, ergo beteg skacok is jarnak oviba, de szerencsere Marci meg eddig taknyon kivul mast nem szedett ossze.

Az irigyseget nem erzem at, nem hinem hogy az vagy, de mindenesetre ezerrel keszulunk, szamoljuk a napokat, mar lassan annyi fele kell mennunk, hogy keves lesz az otthon toltott napok szama :lol:
Meg a het vegen veszunk par ajandekot, csak a legszukebb csaladi kornek ugyan, aztan jovo hettol lehet pakolaszni.

Picizoe, szerintem az allatfarm amit reni irt, tokeletes lenne Zoe szamara. Tuti nagyon elvezne, anno az en ket nagyobb gyerkocom is imadta nyuzni az allatokat .

Olive, udv ujra a korunkben :lol: Kesz vagy mar a takarita-pakolas munkakorrel is ? :wink:

Jut eszembe ! Picizoe ez teged erint leginkabb,merthogy Zoet vinni szeretned nurserybe, meg tavaly valamikor az Andi,9regi topicos ) irt egy rovid tomor osszefoglalot az angliai ovirenszerrol , bemasolom neked ide , szerintem hasznat veszed :

"zóval, van nursery, oda már pár hónapos gyereket is felvesznek. Jó drága, kb. 140 font per hét, ha egész nap bent van a gyerkoc. De fél napokra meg 3x egy hétre is lehet, nem biztos hogy jobban jössz ki anyagilag. (vagyis majdnem ugyanannyi, mint ha full time lenne) Az még az átveros benne, hogy ha beteg a gyerek és nem megy, vagy elutaztok nyaralni, akkor is ki kell fizetni. (esetleg csak a felét)
Na, akkor most jöhet a kérdés, hogy minek dolgozni, ha az ovira megy el az összes kereseted? Azért mert ha heti legalább 16 órát dolgozik mindkét szülo, akkor ennek az oviköltségnek a 80%-át megkapod (kifizetik neked) és csak a maradék 20%-ot kell zsebbol fizetni. Ami a legnehezebb, ki kell számolni hogy mennyit fogtok elore egész évben az ovira költeni. (ez két gyereknél már nem is olyan egyszeru) és azt elosztani 52-vel. Annyi a heti költségetek és annak a 80%-át fogják utalni nektek hetente. Az összes ovi számlát el kell tenni, mert év végén kérhetik, hogy leelenorizzék, hogy tényleg kifizettétek.
Ez az egész azért van, és szerintem nagyon is jól megvan csinálva, hogy aki nem dolgozik annak jóval drágább legyen az ovi, mint annak aki dolgozik. Magyarul, megéri dolgozni! Smile
Pre school 3 év után jár. Heti 15 óra ingyen. De ezt a Nursery-kben is lehet érvényesíteni, tehát 3 éves kor után jóval olcsóbb lesz az ovi. Kb. 80 font per hét, de ez csak akkor annyi amikor suli van, (term time) amikor nyári szünet van, (aug.) akkor teljes árat kell fizetni. Viszont ha nyaralni mentek akkor is ki kell fizetni legalább a felét, úgyhogy az aug. az egy ilyen hónap. (meg a december is talán?) "

Szep hetet mindenkinek !

KépKép
thomaildi
 
 


Sziasztok

Hat Dorka nem semmi szulesed volt!De legyeg hogy tul vagytok rajta es egeszsegesek vagytok.Nagyon cuki Kevin!!!!

Koszonom az infokat az ovirol es hogy hova tudnank menni

Megvolt ma a nagy birthday baba party.Jo volt.Mindenki jol erezte magat.Csak en vagyok hulla.Reggel ota megsem alltam.Mire delutan feljottunk Zoenak szerintem hoemelkedes lett.Langyos volt a feje.Es kicsit dunnyog.Olyan hirtelen jott.Viszont mar ez volt a 3. delutan hogy estig sirdogal.Nem tudom a foga lehet e vagy ossze szedett valamit esetleg.De tobbszor is eszrevettem hogy sokat oklindezik ugy hogy nem is eszik....es szetragja az ujjait.Szoval remelm csak a fogai.de en nem lattam neki semmi kulonoset.
Vasarnap lesz amugy a szulinapja es a buli szombaton lett volna de elorebb hoztam mivel esot josolnak szombatra.Meg eleg turheto ido volt.majd teszek fol kepeket de most mar hulla vagyok!

Picilulu merre vagy?
picizoe
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors üzire van időm!

Drági kicsi Zoé!Isten éltessen első szülinapod alkalmából!Legyen nagyon szép ez a napod :lol:

Dorka!
Kevin gyönyörű!Még egyszer szívből gratulálok hozzá!

A születéstörténethez nem fűznék hozzá semmit...kicsit kiakasztott,apának felolvastam,ő csak annyit kérdezett:És a férje nem ütött meg senkit??? :lol:

De a lényeg,h már minden rendben,Kevin és te is jól vagytok!

Boldog Gyereknapot minden topikos babának,gyereknek!!!

sziasztok

Kép
Kép
nusyka
 
 


Sziasztok!
Folyamatos idohiannyal kuzdok! Nem gondoltam, hogy ilyen nehez lesz. Szegeny ferjemmel nem erjuk utol magunkat. :( De remelem az elkovetkezo 2 hetben belerazodunk, addig lesz itthon velunk Attila. Szombaton jon anyukam is 1 hetre.
Kevike szepen hizik, mar pentekre vissza is szedte a kis dekait es elerte a szuletesi sulyat. Meg mindig nem tudunk csak szopizni. :( Ma reggel is kb 2 ora szopi alatt csak 40 ml-t sikerult ennie, pedig szinte megallas nelkul szopott. (az adagja 70 ml) Nagyon rossz, hogy 3 orankent meg fejnem is kell, alig marad valamire idom, es tok faradt vagyok. Egyebkent Kevi nagyon jo baba, eszik-alszik, 2x volt egy kicsit sirosabb, fajt a pocija, de megtornaztattam, simiztem a hasat es utana rogton kakilt es elaludt.

Kicsi Zoe! Utolag is nagyon boldog szulinapot neked!

Ildi! Nem tudtak, hogy mitol lehetett a fertozes. A magzatviz a tolofajasoknal jott, Kevivel egyutt.
A lanyok imadjak, agyon puszilgatjak! :) Meg Lara is, pedig O sporol a puszikkal. :)

Picilulu! Mostmar tuti Te is babazol! Gondolom, azert nem jelentkezel, majd irj mizu veletek!


Mindenkinek szep napot, bocsi, ha valamire nem valaszoltam.

Kép
Kép
dorka75
 
 


[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1275318991.7301.jpg[/img] Kevi 1 hetes

Kép

[/img]

Kép
Kép
dorka75
 
 


sziasztok,

Koszonjuk a koszonteseket!!!!Eleg jol sikerult a szulinap.2 is volt.Egy a baratoknak es 1 velunk es szerintem meg otthon is lesz ha hazamegyunk a nyaron mivel ok kimaradtak.Nem tudom ki olyan szerencses hogy 3-szor van 1 eves szulinapja!!!! :lol: :lol: :lol:

Kapott sok szep es fejleszto jatekot.LEgalabb egy darabig nem kell vennem!!!:lol: :lol:

Dorka,
Nekunk a elso 3 het maga az alom volt Zoeval.Evett aludt!!!Azota sincs olyan jo dolgom!!! :lol: :lol: Aztan jott a hasfajas!!!Remelem titeket jo messzire elkerul!!!!!!!!!!

Piciluluval lehet tenleg van valami!Regen irt!!!!!Remeljuk jol vagytok!!!

Teszek fol par kepet!Zoe most alszik igy van mindossze 30 percem!!! :cry: :cry:
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép
picizoe
 
 


Sziasztok!

Par napig vacakolt a gepunk, ma jott egy ismeros, hogy megszerelje.
Igy csak utolag tudok [b]nagyon sok boldog szulinapot kivanni Zoenak.[/b]
Nagyon szepek lettek a tortak! A maci is tokelesre sikerult. :)

Dorka, en kulonosen kiakadtam a szulestorteneteden, mert nehany eve hasonloan napokon at tarto vajudassal, korhazbol hazakuldessel veszitette el egy ismerosunk Londonban a babajat. Vegul a korhazban vakumoztak (ekkor sertettek meg a baba fejet es a kis agyatJ), a vege pedig csaszar lett. Par orat elt csak szegeny baba. Szoval, irto szerencsesek vagytok, hogy vegulis siman ment.
Nagyon cuki Kevin baba, nem csoda, hogy a lanyok annyit olelgetik, puszilgatjak!

Picilulu most mar valoszinuleg, hogy korhazban van vagy mar meg is szult, csak nincs ideje meg ereje elujsagolni nekunk. :wink: Pedig mar nagyon kivancsi vagyok.

Most mennem kell.

Jo ejszakat!

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

Dorka! Orulok, hogy Kevin jol van, nagyon szep kisbaba . :) Ne aggasszon, hogy keveset eszik. Matt is kevesett szopott az elejen, marmint kis mennyiseget, mara meg egyenesen cicifuggo lett :lol:

Picizoe! Isten eltesse a kislanyod! Nagyon szupi tortakat keszitettel, legszivesebben en is beleharapnek...

Nalunk hetvegen lesz buli. Apa tegnap volt 40 en meg csutortokon leszek 30. Matt meg penteken 3 honapos, igazi csalad szulinapi banzaj. Meglepi partit keszitek, mar le is beszeltem egy ismerossel, hogy nala fogom elrejteni a sutiket :D :D

Olive, egyenesen felelmetes, amit irtal a londoni esetet. Bele sem merek gondolni, mert elfog a sirhatnek.

tomaildi:

Ki fizeti vissza a nursery 80%-at? mindenkinek jar? Nalunk apank magan vallalkozo, akkor is jar? Felirattam Mattet januar1-ei kezdessel varolistara egy Childbase-es oviba. Remelem addigra mar nekem is osszejon valami allas. Valaki tud ezekrol valamit? Itt ezt javasoltak, hogy ez a legjobb es szinesek kevesbe jarnak oda.

kozban tulvagyunk az elso megfazason is, bar lehet caska 2. oltaskombinacio vislte meg a pincurkank. 3 napig lazasak voltunk, szorcsogott, sirt mert alig kapott levegot :(, de mara mar jobban vagyunk es laztalanok.

remelem mindenkinek jol sikerul a gyereknap ia.
Majd dobok fel kesobb meg par kepet!

sziasztok!
Mariann

KépKép
aylesburymariann
 
 


Sziasztok!

Eloszor is kisse megkesve ugyan :oops: de Nagyon Boldog Szulinapot Kivanunk Zoenak !!
Es meg mindig csak azt mondhatom hogy gyonyoru a kicsi lany.Klassz a bicoja :lol:
Es persze Picizoe hozza kell tegyem latszik rajtad a -9 :wink:

Mariann ! Keresztkerdeseket ne tegyel fel legyszi :lol: En csak bemasoltam azt amit meg tavaly valamikor Andi irt nekunk az ovi-suli kerdessel kapcsolatban, ugyhogy szerintem ha egy illetekest megkerdezel jobban jarsz . :D
Jo bulizast Nektek a hetvegetre, es Boldog szulinapot mindkettotoknek :lol:

Picil;ulu remelhetoleg mar megszult es azert nem jelentkezik :lol:
Mar en is kivancsi vagyok nagyon .

Ennyi jutott nekem mara, felebredt Marci, plusz meg van ezer dologitthon utazas elott, ugyhogy mindenkinek szep hetet, majd valamikor Junius vege tajan jelentkezem !!!

KépKép
thomaildi
 
 


Sziasztok Lányok!

Dorka!Olive-hoz hasonlóan én is ki vagyok akadva a születéstörténeteden. Atinak is elmeséltem és ő rögtön azt mondta, hogy tuti feljelentette volna az egész kórházi bagázst. Ahogy nálatok minden simán zajlott, úgy akár történhetett is volna akármilyen gebasz, merthát itt persze az is természetes. Csak nehogymár az ő hibájikból, mert ők szarnak bele, szülessen az embernek esetlegbeteg egy olyan beteg gyereke, aki amúgy egészséges volt a pocakban. Nem is tudom mit mondjak.... Nagyon ki avgyok akadva...
Amúgy Kevin nagy helyes baba.:) Remélem most már minden jól alakul nálatok! A két kis bébiszittert pedig engedd ám kibontakozni! :D

Picizoé!Zoénak utólag is nagyon boldog születésnapot! Nagyon szép tortát kapott a leányzó, és az az rózsaszín csodabicaj! Csúcs! :lol: És amúgy, hogy érezte magát a leányzó a partin?

Nusyka! Hogy vagytok? Meggyógyultak a gyerekek?

Olive! Visszarázódtatok a nagy nyaralás után? Mesélhetnél, milyen volt otthon.:)

Picilulu-ról tud valaki valamit? Mostmár biztosan hozzá is megérkezett a gólya.:)

Velünk amúgy nincs semmi különös. Mostanában egyre jobban foglalkoztat a gondolat, hogy haza kellene menni. Mármint hazaköltözni. Igazából semmi plusz örömet nem jelent nekünk az, hogy itt élünk. Persze anyagilag nyilván jobban "megéri", de már az sem annyira. Lelkileg meg... Bár lehet most csak rossz passzban vagyunk, meg ez a gyönyörűséges időjárás is biztosan közrejátszik, de akkor is. Most tényleg úgy vagyunk, hogy nem találjuk a helyünket itt...

Na megyek, mert lassan készünlöm kell melóba. Jók legyetek! :) Szép napot mindnekinek! :)

Adri
_adrika_
 
 


Sziasztok! Nagyon rovid leszek, most sajna nem tudok visszaolvasni, es mivel agybol irok ipodrol, meg ekezetem sem lesz :)

31-en (a 2. hazassagi evfordulonkon) reggel 8:14-kor 3980 grammal megerkezett az edes kusfiunk, Nils. Este 11-kor ment el a vizem, es azonnal 3 percenkent jottek a fajasok. Vegul fel 2-kor ertunk be es mar 3-4 centi voltam. 7 oraval kesobb pedig megerkezett. Brutal nehez volt (vegul csak gazt es petadint kertem), a vegere azt hittem mar nem elem tul. Volt egy kis gikszer, legkozelebb elmeselem de vegul megsem kellett doki es nagy nehezen csak kijott. Azonnal szopott es hihetetlen modon masodpercek alatt rajott hogy mit hogyan kell csinalnia. Tegnap johettunk haza, majd megint elmondom miert. Alom jo baba de ejjel csak karban alszik el. Markkal valtjuk egymast. Ma viszont alig birtam szopiztatni mert annyira elviselhetetlenul faj a mellbimbom. Fejessel sokkal konnyebb, legalabb latom is hogy keves egyelore.

Majd meg jelentkezem amint tudok. Koszi hogy gondoltatok ram. Na megsem voltam olyan rovid :)

Remelem mindannyian jol vagytok. Puszi

KépKép
picilulu
 
 


Sziasztok!

Legeloszor is GRATULA NILSHEZ PICILULU!! Szepen osszeszedte magat odabent a kis tronorokos, nem csoda, hogy nem volt konnyu vilagra hozni. Mi us csak masnap jottunk haza,pedig nalunk minden ok volt. Akaratodon kivul teljsetitetted egy marcius kivansagom: a ferjem is 31en szultett es mondtam hatha akkior szulnel :DDD Koszi szepen :lol:
Amiatt , hogy most meg keves a tejcsid ne aggodj, a pici gyomra iskicsi max 5-10 ml fer bele igy a masodik napon. cicire probald meg a lansinoh kenocsot ,nekem nagyon sokat segitett. egy egy szopi alkalmaval ne hagy tovabb 20-25 percnel egy egy cicin, mert felazik es azert faj.

ADrika, ha van idodtok es kedvetek, miert nem mentek elvalahova egy egy hetvegere? Fedezzetek fel valami ujat, akkor konnyebb elviselni az itt kinti letet. Mi is megyunk 2-3 hetente valahova, meg igy MAtt babaval is:)

Ildi: Nem akartam keresztkerdest feltenni :) csak gondoltam megerdeklodom konkretabban mi is szitu, de majd akkor bolcsilatogataskor megkerdem. Pont ma kaptam meg az ertesitot, hogy felvettek varolistara januar 1ei datummal es mihelyst van ferohely, szolnak. ha nem jar tamogatas akkor a gatyank ra fog menni, ha nem lesz munkam, mivel 800-900 font /ho. :( Na mindegy ez meg a jovo kerdese.

Most megyek,mert megsult a vacsi.

Sziasztok?
Mani

KépKép
aylesburymariann
 
 


Kép Portisheadben kalapban Kép szeretjuk az ujjunkat :)

KépKép
aylesburymariann
 
 


Sziasztok!
Csak 1 percre neztem be, hogy jelentkezett-e Picilulu! Es igen!
Millio gratula! Jo eeszseget nektek!!!
Cici kerdes! Az enyem is nagyon fajt napokig, en Bepanthennel kentem es rendbe is hozta! Ja! Es minden szopi utan fejek, igy szep lassan, de novekszik a tej mennyisege. Napokig csak annyi tejem volt, amennyit megevett, de most 2 napja 20-30 ml-t meg le tudok fejni. Sajna 2 cicibol kell etetnem minden alkalommal, valtottal nem megy, mert ahhoz meg nagyon keves a tejem. Fel a fejjel, fog az menni.

Ildi! Jo utat! Erezzetek jol magatokat!

Picizoe! A kiscsj meg mindig gyonyoru! Nagyon jol neznek ki a tortak is!
Meg mindig csak eszik, alszik Kevi, bar egy parszor volt mar hasfajasa, de valahogy mindig delutan, egy kis torna es segitseg a kakihoz, es hamar elmulik szerencsere.

Mariann! Jo nagy baba mar Matt!!! Csak lestem! :) Pedig meg csak most szuletett! :o Boldog szulinapot!!! Es jo hetveget!

Adri! Fel a fejjel! Hozzank ma megerkezett a jo ido! Remelem, ha hozzatok is eler, kicsit feldobja a hangulatotokat!
Hogy alltok a babaprojekttel? Lehet, hogy az is jobb kedvre deritene benneteket!
Vigyazok a ket kis segitsegemre! Laranak az a legujjabb maniaja, hogy minden peluscserenel, O akarja bekenni Kevi popsijat kremmel! :roll: Persze nagyon izgatja a kuki kerdes is, es sehogysem akarja megerteni, hogy Kevinek azert van kukija, mert kisfiu. Ja! Ma a popsikremet is a kukijara kente a feneke helyett, hogy megfoghassa! :lol:

Mennem kell, hiv a kis hercegem! Szep estet mindenkinek!
Dorka

Kép
Kép
dorka75
 
 


Picilulu!!!!NAGYON SOK BOLDOGSAGOT ES NAGY GRATULA!MAR NAGYON VARTUK HOGY JELENTKEZZ!!!!!JO EGESZSEGET NEKTEK!

Mi tulvagyunk a 12 honapos oltason.Nagyon jol viselte a nagylany!A karjaba kapta egy kicsit sirt a vegen.De adtam neki mazsolt es elis felejtkezett rola!!!Nagyon buszke voltam ra.Kepzeljetek mar nagyon ugyesen megy.Bar sokat esik meg de mar oda-vissza megy a szobaba.Hozza viszi a jatekait................
koszi a sok dicseretet!Jol esett!!!Nagyon cukik a fiuk!Ugy latom mostanaban mindenkinek fia szuletett!!! :lol: :lol: :lol:

Most megyek mar keso van!Szep estet mindenkinek!Es gratula megegyszer a mostanaban szult anyukaknak!!!!!
picizoe
 
 


Picilulu!

Tiszta szívből gratulálok Nektek!Jó egészséget a 3 taggá bővűlt családnak!!!:)
Valóban szép nagy baba Nils!

A cicimet én is bepantennel kentem,az valóban jó rá.A tejcsi miatt egyenlőre tényleg nincs ok aggodalomra!Fő a nyugalom!

Picizoé!
Jók a képek,bizosan jól sikerült a buli!A torta marha jó lett:)Jut eszembe:hova mentetek végül vasárnap?(az már bizosan kiderűlt számodra,hogy jó nagy hülyeséget írtam az egyik hellyel kapcsolatban,gondolom azóta már tárgytalan,de azért BOCSKA!!!)

Adrika!
Köszi az érdeklődést,törpök jól vannak!Közben apánk is elkapt,de nála nem volt annyira durva...mára azonban ő is helyrejött!
Mi is padlón vagyunk...én még meg sem szoktam itt,igyekszem nem sajnáltatni magam,nem siránkozom apának,de már ő is emlegeti,hogy talán haza kéne mennünk...én meg nem tom,mit mondjak neki:azt,amit érzek,vagy azt,amit mondanom "kell"!

Amúgy már én is akartam kérdezni,hogy hogy álltok a babaprojektel?Attila kezd túllenni a gyászon?(ne haragudj,nem tudok most fogalmazni...)

Te mit dolgozol?

Ildi!
Igazad van:valóban nem vagyok írigy!Miért is lennék???Csak vicceltem!Örülök,az örömötöknek:)
Mikor is indultok?Remélem jól sikerül a nyaralás!

Mariann!

Matt nagyon szép:)Akárcsak Kevin:)...jajj,nekem nem szabad babákat nézegetnem,mert hülyeségek jutnak az eszembe...

Mára ennyi,aludnom kéne...jó éjt!

Kép
Kép
nusyka
 
 


Sziasztok!

Felenztem meg en is Picilulu miatt :D

Hat hatalmas gratula neked-nektek, igazan szep kis tronorokost nevelgettel odabent :lol: Neked tenyleg oriasbebid lett, es Te vagy az egyetlen akinek ezt nem mondtak ha jol emlekszem. :D
Megyszer gratulalok, jo egeszseget Nektek !
Ja es, a parod sosem tudja uberelni a Te hazassagi efordulos ajandekod :lol:

Mariann, Matt baba csudaszep. A csucsulos kep az meg kifejezetten csudapofa :lol:
Remelem azert valamennyi tamogatast fogtok kapni, nem viszi el a fizetesed a nursery . Sajnalom hogy erdemben nem tudok neked segiteni, lehet Olive tud valamit meg hozzatenni, o mar oslakosnak szamit itt :D

Dorka, jo hogy jelentkeztel :lol:
Jo hallani, hogy minden rendben nalatok es Lara ilyen kis buzgo :lol:

Adri,Reni nektek kitartast !
Adri , Vagjatok valami nagyobb prjektbe, ami kicsit lefoglal.Azt nem mondom hogy koltozzetek, elvegre van kerted, mondjuk fessetek, ki vagy rendezzetek at a lakast , kicsit varialjatok a kornyezeten.Hatha az segit. Setaljatok kettesben sokat, ha van ra lehetoseg, allitolag gyonyoru helyen laktok :wink:
Vagy gyerek fel hozzank, van 3 fiam, egy nap alatt egy hetre leterhelunk benneteket igerem :lol:

Reni, neked kitartas,kitartas.Most vagy a legnehezebb reszeben. Kijottetek, kicsit megnyugodtatok, es most van az, hogy mit csinalj, senki-semmi nincs amit ismernel etc.
Nincs a kornyeketeken magyar, akikkel tudnatok neha talalkozni, esetleg gyerek is van ?Sokat segitene.
Kar hogy ilyen rohadt messze lakunk egymastol , ezen idoszakomban en is inkabb huztam volna haza. De nem azt mondtam amit erzek . Csak belegondoltam az otthoni jovonkbe,es inkabb befogtam .
Hogy all a ferjed a munkahelyvaltasal ?Tudtok valami konkretat ? Hogy esetleg merre koltoztok, ha egylatalan koltoztok ? Nemsoka itt a julius, vege a sulinak, lehet majd jelentkezni az uj tanevre , az is egy kis valtozatossag . Csongornak is valahol ovit keresni, oket barmikor be lehet adni, ha van ures hely, neki mar jar a heti ingyenes 12.5-15 ora. Ezt nurseryje valogatja.
A sulis jelentkezessel mar elkestetek, ha jovore suliba akarjatok jaratni, jelzem kell is mar 5 evesen, akkor ne feledjetek a datumot, december 1-ig le kell adni a jelentkezesi lapot !
De esetleg megprobalhatjatok Ti is a reception classt, hatha van valahol meg egy kimaradt hely, ahova be tudjatok konyorogni Csongort ... azt friss foregin gyerekeknek ajanljak, hogy meg a valodi suli elott nemi angolt tegyenek a buksiba.

Na most befogtam es mostmar tenyleg nem jovok egy darabig.

Mindenkinek szep hetveget, allitolag meleg es napsutes lesz !

KépKép
thomaildi
 
 


Nusyka-Sajna nem mentunk sehova vasarnap.Zoe megfazott es rossz is volt az ido.Ugy voltam vele hogy tegnap(vasarnap) majd bepotoljuk.De tegnap is ramaty ido volt.Es most egesz hetre esot mond megint.

Nem tudom ti hogy vagytok vele de en nem birom mar ezt az esot!!!!!!Tiszta depreszios leszek!!!!!!!!!!!!!!!!Sehova nem tudunk menni!!!!!!Van 2 nap joido majd megdoglunk a melegtol aztan 1 het eso!!!!

Zoe mar 1 hete megvan fazva.A szulinapjan megfazott valahogy.Pedig mindig tisztesegesen feloltoztetem nem ugy mint az itteni anyukak(gondolok az angolokra).1 hete folyik az orra.Az a jo suru,sargas.Talan mar egy picit jobb neki mint 1 hete de nem gyozom neki torolgetni es persze en vagyok a rossz anya aki mindig piszkalja!!!!Neha olyan mintha lenne hoemelkedese de semmi tobb.Amugy megvan,eszik......
Szerintetek elvigyem dokihoz.Neha adok neki baby panadolt.Es sokat is iszik.Fogakat nem latok most neki uton de mondjuk attol lehet.

Hogy vannak az ujdonsult anyukak?Hogy birjatok?Tetszik az anyasag?
Ezt egy oldalon olvastam de nagyon jo kerdes:Mit csinaltatok amikor meglatatok eloszor a babtok?Sirtatok vagy nevetetek?


Szep napot nektek!!!
picizoe
 
 


Sziasztok!

Latom, hogy mostanaban mindenki el van veszve! :)
Bevallom, en is! Haaat! Nem egyszeru!
Kevinnel meg mindig kinlodunk, ami a szopit illeti. Nagyon el vagyok keseredve miatta. Ugyesen szopizik, de valahogy soha nem eri utol magat. Az adagja 70-80 ml, es ha 2 orat szopizik (es nem alszik bele), akkor is csak 40-50 ml-ig jut el, es utana berag, ha el akarom venni a cicit tole. Uvegbol meg eszik 20-30 ml-t. A napjaim szopival, fejessel es uvegbol etetessel telik. :cry: Mikor fog mar olyan hatekonyan szopizni, hogy nem kell majd ennyit fejni? Egyebkent szepen novekszik, az elobbi meresnel 3288 g volt. (szuletes utan 1 nappal mar csak 2530 g volt, arrol indult)

[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1275931533.544.jpg[/img]

Mennem kell, hiv a fiam!
Szep estet, majd meg jelentkezem![/img]

Kép
Kép
dorka75
 
 


Hova lett mindenki?Nyaraltok?

Dorka micsoda nagyfiu!! :lol: Nagyon edes!

En is csinaltam egy osszeallitast kepekbol.Zoe 1 everol.Mondanom sem kell hany ezer van.
Szep napot mindenkinek!
http://www.youtube.com/watch?v=gJaoCggnnO8
picizoe
 
 


Sziasztok!
Latom, mindenki elfoglalt mostanaban! :)
Kevi ma mar 3540 g volt. :) Kezdi osszeszedni magat. Sokat kinlodunk a kakival, ma vettunk neki valami kupot! A szopi tovabbra is, csak vigasztalodasra alkalmas, bar mar 2x szopizott annyit, hogy kiuritette az egyik mellemet, aranylag kis ido alatt, de a masikhoz mar nem volt turelme, sirt, ugyhogy uvegezunk es fejunk tovabbra is. Gondolom ez mar a cumizavar!
Holnap lesz Dzsenkamnak a szulinapi partyja! 10 eves! Oregszem! :)

Picizoe! Megneztem a videot! Nagyon klassz lett! Gyonyoru kiscsaj Zoe! :)

Picilulu! Mizu veletek? Hogy boldogulsz? Megy a szopizas? Dobsz fel 1-2 kepet Nilsrol?

Megyek! Jo ejt mindenkinek es szep hetveget!

Kép
Kép
dorka75
 
 


Sziasztok

Tanacsot kernek 2 dologban!Egyszeruen megorit Zoe a kajalassal.Az utobbi hetekben mindent fintorogva kikopkod.Lehet az gyumolcs,zoldseg,hus barmi.Vagy azonnal kikopi vagy rag rajta parat egy ugy vagy egyet megeszik a kovetkezot kikopi es igy tovabb.Megorulok tole!!!!!!!!!!!!!!!!!Mit csinaljak vele???????????Ha raszolok hangosan akkor elkezd sirni es persze ugyanugy kikopkodi.Semmi nem hasznal nalla.Hiaba adok neki barmit jatszani akkor van az hogy 1-et megeszik aztan a kovetkezot kikopi.Most is ezt csinalta ebednel igy 5 kanal kaja utan megelegeltem.Majd megprobalom felora mulva hatha ehes lesz.De nem tolhatok mindig minden etkezest orakkal.
A masik dolog hogy 2 het utan meg mindig beteg.Keddre van idopontom de ugy erzem semmit nem fog mondani,adni a doki.Mar mondjuk kevesbe folyik az orra de meg mindig a suru valladek jon belole neha hapcizik es kohog.kohogni inkabb ejszaka szokott es akkor alig kap levegot is hiaba tisztitom ki az orrat!

Barmi tanacsot elfogadok mindkettovel mert en mar nem tudom mit tegyek!Amugy jol van.Fogakat nem latok jonni.

Szep napot mindenkinek!

Dorka-Nekem van egy ismerosom akinek a babaja nagyon hosszu ideig szopott es neki nagyon fajt a szoptatas es a kisfiu nagyon lassan szedett fol kg holott tenleg 1,5 oraig szopot.Aztan rajottek hogy folkell vagi a kisfiu nyelvet picit.Es minden jobb lett.Most mar olyan pufi 7 honaposan hogy sokkal nagyobb mint Zoe.Es mindig szopizik!Lehet nallatok semmi ilyen nincs csak gondoltam leirom.

szep napot!
picizoe
 
 


Sziasztok. Sajnos még mindig nem fogok tudni visszaolvasni. Csak annyira tudok beugorni, hogy jól vagyunk, majd jövök amint egy kicsit magamhoz tértem. Iszonyú fáradt vagyok egész nap, alig élek. :(

Nils baba zabálnivaló, bár a tejciigényével képtelen vagyok lépést tartani. Néha-néha sajnos muszáj tápot adni neki, mert vagy nincs elég tejem vagy annyira fáradt vagyok, hogy el tudnék ájulni. Ráadásul ma 3 óra helyett 2 óránként akart enni, aaahhh.

Képeket ide töltöttem fel:
http://www.weddings.hu/blog/speedbird/

Majd jelentkezem!

KépKép
picilulu
 
 


Jo reggelt!

Borzalmas napunk volt tegnap! :cry: El kellett halasztani Dzsenike szulinapi partijat, mert pentekrol szombatra a 2 kislany sugarba vegighanyta az ejszakat. Majdnem egesz ejjel takaritottunk Attilaval, mert nemhogy a wc-ig nem ertek ki a gyerekek, meg az odakeszitett vodorig sem tudtak elhajolni. Minden kijott beloluk. Csak, hogy meg viccesebb legyen, reggel 6-kor en is elkezdtem hanyni! :cry: Aztan fel 7-kor hivott hugom, hogy O is ilyen szarul van, mint mi, csak neki meg a hasa is megy. (delelott megtudtuk, hogy az egyik ismerosunk es a szomszed fish&chips-es csavo szinten, tehat a gyomorrontaselmelet kilove!)
9-re felkerekedtunk, mindenkinek az oleben egy tallal es elindultunk a korhazba a surgossegire. Haza is kuldtek kb 3 perc utan, anelkul, hogy barki ranknezett volna, mondvan ne szorjuk a bacikat, az hogy kiszaradunk lassan, nem surgossegi ugy, hivjuk ki a GP-t. Hazajottunk, felhivtuk a GP-t, aki kozolte, hogy nem jon ki, nehogy O is elkapja. Diktalt telefonon 2 gyogyszert, hogy azokat szedjuk, pont leszarta, hogy 1 korty viz sem marad meg senkiben. Szerencsere eddig Kevin nem jelentkeztek a tunetek, tovabbra is anyatejet kap. Tegnap estere aztan lassacskan mindenkiben bennemaradt egy kis tea vagy viz, de mar olyan gyengek voltunk, hogy 1 pohar vizet is megerolteto volt fogni. Az ejjel nem hanyt senki, de nekem reggel ota hasmenesem van.
Dzsenkanak laptopot vettunk szulinapjara, oda is adtuk neki, hogy egy kicsit vigasztaljuk az elmaradt buli miatt, mert mar nagyon varta. A torta es a tobbi ajandek majd a jovoheten.
Remelem, hogy ma mar jobban lesz mindenki, mert itt mindenki leszarja, hogy elunk-e vagy halunk.

Picizoe! Kb 1 eves kora korul Lara is csinalt ilyeneket. Kb 2-3 honapig, barmit adtam neki, mindent kikopott, mindentol oklondozott, napi par falat kajan elt, mikozben azon csodalkoztam, hogy mi tartja eletben es mitol fejlodik rendesen. Aztan mikor mar az aggodalomtol kezdtem meggargyulni, eldontottem, hogy nem eroltetem, ugyis tudja, hogy mi es mennyi kell neki. Ha hiszed, ha nem, ezutan elkezdett egyik naprol a masikra rendesen enni es szerencsere azota sincs semmi gond az etvagyaval.
Megfazas ugyileg csak annyi, hogy Laranak is 3-4 het alatt mult el. En sos vizet csopiztem az orraba es jol leszivtam orrszivoval es sok folyadekot itattam vele igy nem szaradt be a valladek es konnyebben kapott levegot.
Kevinnek neztem a nyelvet, nincs letapadva, ugyhogy szerintem csak rajott, hogy az uvegbol konnyebben jon a kaja, nem kell erte annyit melozni.

Picilulu! Megneztem a kepeket, gyonyoru baba Nils! Tarts ki, kb 6 hetes korara mar rendesen fog enni, addig sokszor ker majd hol 2, hol 3 orankent. Kevin penteken volt 3 hetes, de tegnap, mivel olyan ramatyul voltam, rogton 1,5 orankent kert enni egesz delutan, este 10-re allt vissza a 3 orankenti evesre!

Megyek is, mert mar megint kezd balhezni a kajaert, pedig 6-kor evett es most meg csak 7:51.
Szep naopt mindenkinek! Dorka

Kép
Kép
dorka75
 
 


Sziasztok

Ma voltunk a dokival Zoeval.Hat nem ert meglepetes.Ugye mar 2.5 hete folyik az orra,most mar kohecsel,es neha van hoemelkedese.Kozbe szeritnem a foga is jon.A doki persze azt mondta semmi baja.Majd 2-3 het es abbamarad.Kosz!A tudejet azert meghallgatta ott semmi gond.De megnyugtatott lehet allergia is.Apa allergias a porra es a allatokra.Nem nagyon de ha nagy a por akkor nehezen kap levegot.Szerintetek lehet Zoe allargias?En nem szeretnem!!!!!!Szerintem akkor piros lenne a szeme,dorzsolne............Vagy nem?

Masik dolog.APAK napja!Ti unneplitek?Mit vesztek?Vagy mentek valahova?

Szep napot mindenkinek!

Es hol van mindenki??????????????????????
picizoe
 
 


Sziasztok, visszatértem!

Köszi mindenkinek a gratulációkat :)

Holnapután leszünk 3 hetesek, csak most kezdem utolérni magam. Az első hét nagyon-nagyon nehéz volt, alig aludtam valamit, a szopiztatás nagyon nehezen ment, rengeteg problémám volt vele. Sajnos pár nap után nem ment, mert annyira fájt a mellbimbóm. Elmentünk a helyi szoptatós klinikára ahol segítettek, s kiderült hogy Nils baba lusta, és nem nyitja ki rendesen a száját. Azt is megtanították, hogy hogy fogjam, hogy minél jobban segítsen a rácuppanásban. Szerencsére ez azonnal megoldotta a gondot. Rá pár nappal viszont mindkét cicim úgy bedurrant, hogy megint nem érhetett hozzá semmi. Sajnos a jobbik annyira rossz állapotban volt, hogy attól féltem tejlázam van (ez a mastitis?). Volt rajta piros volt, fejfájással szenvedtem és ráadásul egyik éjjel biztos vagyok benne hogy volt egy kis hőemelkedésem. Dupla paplan alatt majdnem megfagytam, annyira vacogtam. Sikerült kimasszíroznom a jobb oldalt, igyekeztem minél többet leszívni pumpával, és azt hiszem ez rengeteget segített a javulásban. Viszont azon az oldalon most alig van tejem. Tegnap is voltunk a tanácsadáson, s segítettek abban, hogy mit csináljak, hogy visszajöjjön. Hát meglátjuk. Viszont nincs választásom abban, hogy éjjel muszáj tápot adni a drágámnak, mert egyszerűen nincs elég tejem. Arról nem is beszélve, hogy annyira fáradt vagyok hajnali 2-3-4 órakor, hogy képtelen vagyok ülni, nyitva tartani a szemem, nemhogy még szoptatni is.

Tegnapelőtt megmérte a health visitor és 4410 gramm, váóóóó. Majdnem fél kilót hízott a husikám 3 hét alatt.

Egyébként tényleg jó baba lett, és anyukám mindig jól felhúzott azzal, hogy állandóan mondogatta, hogy milyen nehéz lesz majd megszülni. Ok hogy nagy baba lett, de nem akartam hogy előre el legyen könyvelve, hogy milyen rossz lesz majd. Úgy érzem, hogy tök mindegy volt hogy hány grammal születik a pici. Nem a súlya miatt szenvedtem. A fájások fájtam annyira, hogy majd belepusztultam, ennek meg semmi köze a kilókhoz. Összeteszem a kezem hogy volt gas & air :)

Nils már nézeget, megismeri a hangunkat, és annyira zabálnivaló. Viszont most rájött, hogy nappal csak valakinek az ölében hajlandó elaludni. Nem lehet letenni mert akkor jön a sírás. Ja és az 56-os ruhákat már most kinőtte, hihi :)

Dorka: Kevin baba nagyon édes, köszi a képeket. A szüléstörténeten én is ledöbbentem :(
Én is megmosolyogtam, hogy Lara milyen buzgó, nagyon aranyos :)
Remélem azóta nálatok is jobban megy a szopizás. Dzsenkának pedig utólag boldog szülinapot. Sajnálom, hogy megbetegedtetek, már jól vagytok??

Thomaildi: A "sweep" az amikor ujjal megmasszírozzák a méhszájat, hogy a membrán elváljon. Ez az esetek 30%-ban beindítja a szülést 48 órán belül. Ha nem történik semmi, akkor megismétlik. Ez még azelőtt van, hogy mesterségesen beindítanák a szülést, azaz még van esélyed arra, hogy természetesen beinduljon, nem kell azonnal beavatkozni. Szerencsére már nem volt rá szükség nálam, mert kedden lett volna, s hétfőn reggel kibújt Nils. Viszont 3 "csoporttársamnak" most hétvégén lesz a második alkalmuk, hát nem irigylem őket.

Picizoe: Neked is köszi a képeket, gyönyörű kislányotok van!! Remélem azóta meggyógyult.

Mariann: Mattnek is micsoda szép szemei vannak. A június 2-án belinkelt képek közül a második annyira jó!!!

Nusyka: Remélem azóta már jobban vagytok. Sajnálom, hogy egyelőre nem érzitek jól magatokat, remélem minél előbb megoldódnak a dolgok.

Adrika: Remélem te is jobb passzban vagy.

Picizoe: Igen, mi holnap megünnepeljük az apák napját (apu angol, szóval természetes). Van ajándék de még nem tudom mit fogunk csinálni. Tervbe van véve egy kis séta hármasban, én szeretnék mondjuk éttermezni is, ha már első apák napjánk lesz.

Közben ugyanott (http://www.weddings.hu/blog/speedbird/ ) megírtam a szüléstörténetemet és töltöttem fel pár új képet.

Na megyek, keresek valami gyümit és megpuszilgatom Nilst aki apu hasán alszik :)

KépKép
picilulu
 
 


Sziasztok!
Van par percem, toltok fel kepeket! Vegre sikerul is! :)
Latom mostanaban mindenki nyaral! :)
Remelem azert mindenki jol van! Holnap jon baratnom Mo-rol, remelem lesz akkor majd egy kis idom irni is!
Ja! Kevi ma 1 honapos, es ma volt itt a health visitor, megmerte es 4060 g!!!
Jo ejt, majd jelentkezem! Dorka



Kép


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép Kevi ma 1 honapos

Kép
Kép
dorka75
 
 


A hetvegen Oxfordban voltunk.Apa meglepett minket.Mar rank fert egy kis kikapcsolodas!Es jol esett a meglepetes is.Zoe mar jol van.Vegre abbahagyta az orr folyast...........
Mar faradt vagyok igy most csak ennyi.Dobok meg fol kepet aztan elteszem magam holnapra!

Dorka!!Nagyon cuki ez a nagyfiu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép
picizoe
 
 


Sziasztok!

Latom nem maradtam le semmirol, meg mindig mindenki el van tunve! (na ezt jol megaszontam :) )

Mindenki nyaral? Vagy hol vagytok?


Kevi penteken mar 6 hetes lesz! Hihetetlen mennyire gyorsan telik az ido! Most szuletett! Szopizni tovabbra se nagyon szopizik, ugyhogy fejek, de nem eleg neki a tejcsi, ugyhogy kap tapszert is! :(
Mar mosolyog, bar meg igen idetlenul, :lol: nem mindig sikerul neki osszehozni. Annyira zoom-molja az arcomat, hogy hogyan is kell csinalni! :lol:
Sajna a kakival meg mindig kinlodunk, vagy homerovel vagy kuppal kell segiteni neki, nagyon ritkan tud egyedul kakilni. :cry: Mikorra fog ez rendezodni? Van valakinek tapasztalata?

Laranal most kezd kialakulni a feltekenyseg. Vagyis nem vagyok benne biztos. Mostanaban nagyon hisztis, durcas, bar Kevint mindig puszilgatja simogatja, gondolom ezzel a viselkedessel szeretne megtobb figyelmet. :roll: De lehet, hogy csak a durcas korszak es Kevi nelkul is ez lett volna, nem tudom.

Dzsena igazi nagylany. Felelmetes mennyire! Patyolgatja a kicsiket es nagyon megerto! De azert amikor a kicsik alszanak, odabujik hozzam, hogy simogassam, puszilgassam Ot!

Megerkezett baratnom Magyarorszagrol, nagyon nagy segitseg! Sokszor erzem, hogy osszecsapnak a hullamok a fejem folott. :( Tudtam, hogy nehez lesz, de nem gondoltam, hogy ennyire.

A hetvegen nagyon elfoglalt leszek, ugyanis penteken sogornom szulinapi partyja lesz, szombaton Attila portugal baratja hivott meg a szulinapi partyjara, vasarnap pedig kimegyunk egy kicsit a tengerpartra!

Roviden ennyi tortent mostanaban!

Picizoe! Jok a kepek! Biztos jo volt egy kicsit kimozdulni.

Mennem kell, puszi mindenkinek! Remelem, hogy hamarosan jelentkeztek! Dorka

Kép
Kép
dorka75
 
 


Szia mindenkinek!

Tenyleg nagy a hallgatas... A multkor beneztem es szinte semmit nem valtozott az oldal :)
Latom, mindenhol cseperednek szepen a gyerekek!
Kevin is mar masfel honapos, Zoe is reg elhagyta az elso szuletesnapjat. Nils baba is szepen noddogel! :)
Matt mult heten volt 6.22 kilo. A kortarsaihoz kepest kicsi, de a piros fuzet alapjan tejesen jol fejlodik, sot lassan atugrik az egyel nagyobb fejelettsegu baba kategoriaba (eddig 9 ft-sek voltunk ,most meg majdnem 25ft-sek vagyunk ( tudja valaki mi az az ft?)
Ma megkaptuk a 3. adag injekcionkat. Szegenykem ugy sirt:( nekem kellett lefogni a karjat. Ez volt a legrosszabb oltasa , pedig ez mar a 4. alkalom volt (tul vagyunk a bcg oltason is).

Mi Waddesdon-ban es Brightonban voltunk mostansag kirandulni. Itt volt anyukam aztan erre-arra szetneztunk. Babuci is levezte. Rendkivul jo kisbaba, nagyon jol birja a strapat, egy hangja sincs, csak a pocak legyen megtomve :lol:

Dorka:kitartast elore is a hetvegre, es erezzetek jol magatokat elvezd ki a segitseget! Nekem is feludules volt, hogy anyum itt volt.Kulonosen tetszik az a kep, amikor Lara tartja Kevint a kezeben. Olyan aranyosak!!

Picizoe, illetve akik utaztak mar repcsin 5-6 honapos babaval, meg tudnatok irni a tapasztalatokat? Szeptemberben repulunk haza, de apa hamarabb jon vissza, es igy mi Mattel meg nagyboronddel kicsit nehezen fogunk mozogni. Nem tudjatok, lehet valami segitseg felet kerni? illetve jar a babanak is kezipoggyasz? HOgy utazik a repulon?

Picilule, ne aggodj azon, hogy elalszol ejjel szopcsi kozben. Nalam is elofordult pont az altalad irt korszakban. Volt hogy arra keltem fel, elzsibbadt a karom, neztem az orat. masfel orat "szopiztattam". Matt aludt bekesen a cicimen en meg utana maszirozhattam a nyakamat :lol: Jaj, hol van mar az az idoszka, mar megint terhes szeretnek lenni, annyira hianyzik az igazi kisbabam. Pedig meg most is kicsi. De az a kis torekeny test!! :) Imadom! :) Na most elkel koszonnom, mert megjott apa es megyek melegitem a vacsit. majd ma-holnap dobok fel par kepet is. Sziasztok!

KépKép
aylesburymariann
 
 


Sziasztok!

Begépeltem az elmúlt fél órában vagy egy kilóméternyi sztorit, megnyomom neki az elküld gombot és bejön a kezdőoldal... A szöveg sehol... Hát nagyon morci vagyok.... Nagyon - nagyon. :twisted: :twisted: :twisted:

Most nincs kedven újra írni, időm sincs.:(

Annyit gyosran, ami a lényeg hogy szépen nőnek mindenkinél az apsóságok! Nagyon örük, hogy azért mindenkinél alakulnak a dolgok.

Ami nálunk a legfontosabb, e hónap 15-én megyünk haza 2 hétre, kocsival. A héten elkezdek pakolászani, listákat irogatni, időpontokat foglalni dokikhoz. Nagyon várjuk már az utazást!

Most megyek, ha lesz még időm megírom a hosszú verziót is!

Mindenkinek puszi!

Adri
_adrika_
 
 


Itt vagyok újra, de csak egy pillanatra. :D

Mariann! Nem értettél félre valami az ft-vel kapcsolatban? Az ft, az egyik angol hosszmértékegység. 1 m 3, 28 ft, így 25 ft 7.62 m, ami azért elég nagy távolság. Nem hiszem, hogy Matt baba ilyen nagy legényke lenne. Nem inkább inch? Mert 1 in 0,0254 m, azaz 25 in 0,635 m, ami 63,5 cm, ami azért jóval hihetőbb.

De nem akartam okoskodni, félre ne értsd, csak kicsit furának találtam. Nézd meg mégegyszer azt a paírt, hátha csak elnéztél valamit. Nem?

Minden jót nektek!:)

Adri
_adrika_
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: