Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Először is minden Katának, Katalinnak, Katinak nagyon sok boldog névnapot kívánok.KépKépKép
FKata!
Neked duplán, bocsi totál elfelejtettem amikor találkoztunk ma, hogy mondjam, most ezért neked duplán.KépKépKép

Sáramami-Kati!
Nem voltatok ma du kb 3/4 4-kor a palotakerti zöldséges környékén? Hozzád hasonló kismamit láttam babakocsival. A babát nem láttam, csak a mamit.

Kriszta!
Hoppá! Nem tudtam mikor van Ádám szülinapja.Kép Bocsánat! Nagyon Boldog Első szülinapot kívánunk mi is a Beával Ádámnak!KépKépKép

Krisz!
Tervezett szent esti menünk mivel mi mindig időhiányban szenvedünk ezen a napon valószínű valami nagyon gyorsan, könnyen összerakható kaja lesz. Valószínűleg rakott pulyka husi lesz, amiben lesz pulyka szeletek, főtt krumpli, tojás, ezt összerottyantom a sütőben, majd tejfölt és reszelt sajtot teszek rá.
Első és másnapra nem szoktam főzni, sütni, mert akkor családlátogatáson vagyunk, és mindig adnak a mamák valami kis kaját, hogy ne kelljen sokat ügyködnöm a konyhában.KépKépKép

Zsuzsa

beababa
 
 


Sziasztok!

A szülinaposoknak boldog szülinapot, a Katalinoknak pedig nagyon boldog névnapot kívánok!!!!!

Kriszta!
Az én lányom is január 15-én született!
Az a baba-mama klub engem is érdekelne! Ha tudsz bővebbet, írj róla! Aztán megkörnyékezhetjük a művházat!

Én is készülődök már az első Mikulásra és karácsonyra! Nekem soha nem sikerül a mézes kalács, de most olvastam a Fitt Mamában egy hamis mézesről, amiben nincs is méz. Kíváncsi vagyok.

Adjatok tanácsot! Vanda 5 hónapos korától nagyon rosszul alszik. Vannak jó periódusai, de ritkán. Lassan kikészülök... Sírni nem tudom hagyni, így éjjelente többször szoptatok.

Zsuzsa!
Meddig laksz a Rózsa utcában? És utána hova költöztök?

Szép napot mindenkinek!

Era
eraanya
 
 


Szisztok!

Először is, mi is sok boldogságot kívánunk Ádám első születésnapjához, és minden Katalinnak egy csokor virágot kívánunk!
Zsuzsa
Én is pulykás kaján gondolkozom! Talán göngyölt, töltött husi + csirkemáj bacon szalonnával + krumpli püré. Ja, és most kivételesen halászlé.

Era
Baba-mama klub minden szerdán 9-től a református egyház szervezésében. Áruházzal szemben van, a nagykapun kell bemenni. Tovább nem tudom, mert én még nem voltam. Majd útba igazítanak. Jövő héten szerdán a MIKULÁS IS MEGY!!!!!!!!!! (Lehet, hogy mi is lenézünk)
Nálunk, ha nehezen alszik, mindig énekelek, dúdolok. Ez még az autóban is bejön, mert ott hátul ül és még simizni sem tudom. Hál istennek Flóra majdnem mindig (kivéve ha a foga bántja) végig alussza az éjszakát, de volt hogy órákat voltunk fent. Borzasztó!!!!!!!!!!!!

Sziaszok
Krisz
krissz
 
 

 
 

Sziasztok!
Ide is eljutottam! Gyerkőc egyre többet van fent és séták közben alszik (ha minden jól megy), így még kevesebb időm van. Ma kapott egy tornáztató állványt és elszórakoztatja magát. Egyre ügyesebben használja a kezeit és a 3 hónapos oltás után azzal örvendeztetett meg minket, hogy hasáról a hátára fordult. Éjjelente elmászkál a kiságyban, fejére húzza a takarót, nekem meg keresni kell. De nagyon rendes gyerkőc, mert éjjel 8 órát alszik egyhuzamban, majd kaja után még legalább 2-t.
Ja és már a kinyújtott ujjait próbálja meg letolni a torkán...

Gratulálok minden ünnepeltnek, így utólag is névnap és születéásnap kapcsán is!

Krisz! Ügyes Flóra is nagyon!

Gabóca! Botond meg tényleg erős, hogy kutyázik.

Zsuzsa! Tegnap nem jártunk arra! De nagy drapp babakocsi, rajtam bordó rövid kabát általában az ismertető.

Úgy látom mennem kell...
mankati
 
 


Sziasztok!

MÁr nagyon rég voltam, gőzerővel tervezzük a házat.
Minden Katalinnak szeretnék én is boldog névnapot kívánni! Kép
Ádám pedig köszöni a szülinapi köszöntést! Majd beteszek egy képet a profilomba, de még feltölteni sem volt időnk őket. Volt torta meg sok ajándék, Ádám sajnos nem a legjobb formájában volt, pedig általában szereti a nyüzsgést.
MOst éppen újra náthás, úgyhogy du. már elég nyűgös, de most Apa foglalkozik vele helyettem.

Krisz, Gabi!
Köszi, hogy nem felejtettétek el! Krisz mail-jét megkaptam, Gabiét szerintem nem, de az Outlook E. mostanában önhatalmúlag törölte néhány levelünket, éppen most cseréljük vmi másra. Úgyhogy Gabi Tőled lehet, hogy mégegyszer kérem majd, ha tényleg nem jött meg. BOcs! Botond egyébként tényleg erős legényke! Kép

Era!
Szia, én még nem üdvözöltelek! JÓ ötlet a klub, mi benne lennénk! Meg egyéb taliban is! Az alvás nálunk Ádám 4 hónapos korában romlott el, szép fokozatosan. 1-2 ébredéstől eljutottunk oda, hogy néha egészz éjjel fél óránként ébred, sőt időnként 1-2 órát ébren is marad.Kép Pedig napközben is max. 1,5-2 órát alszik. Úgyhogy együtt tudok érezni Veled, bár ez nem segítség! Most egyébként a náthája ellenére meglepően jól aludt az utóbbi napokban! Szóval kiszámíthatatlan!

Mi Mikulásozni barátokhoz megyünk, az egyik még gyermektelen pár lesz a Mikulás és a krampusz, remélem élvezni fogják a gyerkők (6-an lesznek).
Karácsonyi menüben nem tudok segíteni, mi eddig mindig utaztunk, úgyhogy nem volt rá gondom, Tvaly pedig csak egy hónapos volt Ádám, a párom nrm várt el semmi extrát Szenteste. Másnap a szüleim pedig elláttak minket minden jóval. Idén még nem tudom, mi lesz a menetrend.

Most megyek, majd próbálok gyakrabban jönni, decemberben szerencsére többet lesz itthon Apa is!

Sziasztok!
Kriszta

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Sziasztok!

Nagyon rég olvastam és írtam. Először is köszönöm a névnapi köszöntést és így utólag én is minden jót kívánok az ünnepelteknek, főleg az 1 éves Adámnak. Lassan utolérünk Kép
Zsuzsával néha összefutunk amikor jön a Beusért.
Karácsonyi menü nálunk is ált, ugyanaz, hagymaleves, rántott harcsa. Aztán a két napból egyiket az egyik másikat a másik nagyiéknál töltünk ott meg aztán halászlétól kezdve minden...
Ha van vkinek jól bevált mézeskalács receptje (Pl Krisz Kép ) azt szívesen venném, mert bár amit tavaly csináltam jó lett, de már másnap kemény volt, mondjuk a fára csináltam nem volt nagy gond, de vmi ehető is jó lenne.
Jöttök ötödikén a sportcsarnoki mikulásra?? Ma voltunk a piacon megnézni a mikulást, a Gergő énekelt neki, olyan zavarban volt, de azért utána visszament még egy szaloncukorért.

Era
Alvás nálunk is olyan mint Krisztáéknál.

kati
Sára nagyon jól alszik éjjel, tiszta irigy vagyok, de legalább nappal már kevesebbet alszik Kép Ja és nagyon ügyi, hogy már megfordult.

Nóra még mindig szörnyen anyás folyton rajtam lóg, jön utánam. Alvás változó, de még sokszor felsír, bár még mindig/már megint jönnek a fogak. Mindent a szájába vesz és mindent rág. Mindenhova bemászik ahova nem kellene, nem is tudom mi lesz ha itt lesz a karácsonyfa.

Sziasztok!
Kata
Katalin
 


Sziasztok!
Mézespuszi recept:
30 dkg méz
15 dkg cukor
15 dkg margarin
60 dkg liszt
1 teáskanál sütőpor
3 teáskanál fahéj
1 tojás
1 tojássárgája
(én szoktam őrölt szerecsndiót, őrölt szegfűszeget, csipet sót is belerakni, esetleg mézessüti fűszerkeveréket)

A tésztához a mézet a cukorral és a vajjal felmelegítjük, majd kissé kihűtjük. Elvegyítjük a liszttel elkevert sütőporral és a fűszerekkel. A tojást és a t. sárgáját a mézes masszához gyúrjuk. A tésztát pá órára hideg helyre teszed, hogy könnyen tudjál vele dolgozni.
Miután tepsibe tetted a puszikat előmelegített sütőben 200 fokon, gáznál 3-as fokozaton kb 10 percig sütjük.
Ezután csokival, cukormázzal dízsíted.
Pont karácsonyra lesz omlós és puha!!!

Mindenkinek jót sütizést!
Krisz
krissz
 
 


Köszi Krisz, elmentettem és megcsinálom!!
K
Katalin
 


Sziasztok!

Gabi,
köszi megjött a mail-ed, Kép csak elbambultam!

Rzsuzsa,
tényleg írj majd, mostanában Te sem voltál túl gyakran! Térded már OK?

Azt hiszem én is kipróbálom Krisz mézeskalács receptjét, még sosem sütötte, Pedig szeretek, most éppen egy muffin-sütővel "leptem meg" magam Karácsonyra valakitől, azt is ki kéne próbálni. Nálunk vmi mini karácsonyfa lesz az íróasztal tetején. Onnan talán nem fogja lerántani Ádám, bár mindig okoz meglepetéseket.Kép

Jó éjt!
Kriszta

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Zsuzsa
Jó költözést! Kistarcs mely részére mentek, én ugyanis sűrűn járok arrafelé. Ott laknak a nagyszüleim, keresztszüleim, uncsitesóim.....

Kriszta irigyellek a muffin sütőért! Már én is nagyon-nagyon vágyok rá!

Nálunk a párom kitalálta, hogy karácsonyfa a plafonhoz is rögzítve lesz, legfeljebb tekézünk vele.

Krisz
krissz
 
 


Sziasztok!

Lányok jó ez a muffin sütőforma én is azt kértem!!
Majd átadjuk a recepteket és a tapasztalatokat. Csak az a baj, hogy nekem a sütőmet is le kellene cserélni, de ez még odébb van, ez most nagy falat lenne a Jézuskánknak.
Zsuzsa
Lehet Télapót házhoz rendelni. látom itt a lakótelepen kiplakátolva, megnézzem nektek a számot?

Hali
K
Katalin
 


Sziasztok!

Egy kicsit megkönnyebültem, hogy nem csak nálunk ilyen problémás az alvás. Vanda januárban lesz egy éves. Meddig fog még ilyen rosszul aludni?

Zsuzsa! Az új lakóparkban fogtok lakni Zsófián? Én oda jártam gimibe és a párom anyukája is arra lakik.

A muffin láz nálunk is tombol. A barátnömmel muffin formák után rohangálunk. Szerintem a szilikon a legjobb, de kicsit drága.
Banános muffin receptet tudok küldeni, akit érdekel.

Holnap megyünk a Mikuláshoz (Pestre egy oviba). Remélem tetszik majd a lánykának.

Mindenkinek kellemes készülödést, Zsuzsának problémamentes költözést!

A klubnak még mindig nem találtam helyet, írjatok, ha van ötletetek!

Üdv mindenkinek: Erika
eraanya
 
 


Sziasztok!

Erika!
Engem érdekel a banános muffin! Kép Én az Auchanban vettem hétvégén teflon bevonatú formát, 1690 Ft és 12 db-os. Ennél olcsóbban nemigen láttam. Nekem egyébként egy bécsi meggyes (ezt már próbáltam, fini) nevezetű és barackos receptem van.
Klubnak akkor a műv.ház nem jó? Ha csak néhány alapítótagon múlik, az megoldható, nem?

Zsuzsa!
Kívánságodra Kép rólunk: Ádám fürge, mint a csík. 4 db fogat növesztett 1,5 hónap alatt, viszonylag problémamentesen. Még mindig nagyon barátkozó, kivéve a szülinapján. 75 cm és 10,30 kg lett egy éves korára. Mondja, hogy papa, mama, apa, anya (ana), baba, több szónak az első vagy utolsó szótagját. Ezenkívül nyávog, brekeg, ugat, brummog stb. Szóval fejlődik szépen. Kép
Építkezés: remélhetőleg jövő héten beadjuk a terveket, és nem fogunk nagyon elcsúszni majd tavasszal a hitellel. Majd ezután fogunk árajánlatokat kérni, remélem nem koppanunk nagyot!
Nektek jó költözést! Kép Nem ítrad, mi van a térdeddel?

Kata!
Költözést egyenlőre feladtátok? Láttam a Szolgálatban egy SZt.István téri hírdetést, 3 szoba , 75 nm / 14,5 mio. felújítva.

Sziasztok!
Kriszta

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Sziasztok!

Kriszta
Igen, egyenlőre maradunk. Azt a hírdetést én is láttam, de apa szerint nem jó helyen van és földszintre nem is akarunk költözni. De azért köszi Kép
Ádám nagyon ügyes, és milyen sok mindent mond már. A Nóra mindenre "Ó"-zik. Volt már hogy mondta, hogy baba, apa, kb. egy hétig, aztán most nem mondja. Teljesen más mint a gergő, mert ő viszont ilyenkor már mondott egy csomó szót (mint Ádám), pedig azt mondják a lányok a dumásabbak.

Voltunk az egyetem Mikulásozni. Gergő jól kirohangálta magát, de azért néha nézte a koncertet is. Volt Mikulás szaloncukrot osztogatott. Oviba is volt Mikulás, úgyhogy ez is megvolt. Most van egy csomó édessség, egész nap azon élne a gyerek ha rajta múlna. Állandóan megy az alkudozás.

Megyek,mert a kaja odaég.
Kata
Katalin
 


Sziasztok,

Sokáig nem jártam erre és rengeteg mindent írtatok. Átolvastam őket, megpróbálok mindenre reagálni.

Először is minden ünnepeltnek sok boldogságot.

Az alvással nálunk is gondok vannak, 7 hetes kora körül elkezdte átaludni Botond az éjszakát (8-10 órát) majd most október végén elkaptunk egy hasmenéses-hányós vírust ami az egész családon átment (Bálint, Apa és én) raja pedig csak annyi jelentkezett, hogy azóta minden este felkel és hamit kér. Mással nem is lehet megnyugtatni. A hízással is leállt, lassan két hete nem hízott jóformán semmit (50 grammot). De a fejlődésben hatalmasat lépett előre. Már majdnem mászik. Négykézláb hintázik, és előre veti magát, majd behúzza a lábijait és kezdi előröl. Elég gyorsan átér a szivacson.
Ja és kibújt a jobb alsó 1-es fogacska taréja!!!Kép

A muffinláz nálunk is tombol, mi a Metróban vettük 999+áfa pénzért. Vettünk papírt is, de abból kiszedhetetlen, és a fele a papíron marad. Ám ha kikened és kimorzsázod szó nélkül kipottyan a formából.
Minden receptnek nagyon örülnék, mert majd minden nap kapom a megrendelést a családtól a sütire, és egy kis változatossság nem ártana.

Köszi a mézes receptet, én is kipróbálom.

Ti hogyan oldjátok meg a karácsonyfa díszítést?
Hol van (vannak) addig a gyerkőcök?

Zsuzsa:
Köszi az ajánlatot, azt hiszem, kicsit későn olvasom. Esetleg karácsony után, ha nálatok is minden rendeződik, megbeszélhetnénk egy nagy hímzős- beszélgetős talit.

Sziasztok:
Gabi
gabóca
 
 


Sziasztok!!!

Először iskezdeném azzal, hogy minden elmaradt szüli és névnapos kicsi és nagy topicolot köszöntsekKép
Szóval Boldogságos Szüli és Névnapokat Kívánok!!


Kicsit nagyon eltűntemKép De mire ideülök, addigra már csak olvasni van erőm, írni már nemKép
Krisztinek is mondtam multhéten hogy húúú...aznap írok isKép De csak most jutottam ide, Zorka 6 kor kelt szopizni, és nem akartam visszaaludni, mert akkor tuti hogy elalszomKép
Zorka nagyon jó baba, most is este fél 9kor evett és most kelltett felKép És amugy is nagyon ynugodt kislány. A nagyok szeretik, sőt néha túl szeretikKép De még bírja a kicsikeKép
Itt vannak képek róluk: http://www.babanet.hu/album/main.php?album=1236

Kriszti, felcsigáztál a mézespuszi recepttel, asszem holnap sütök, ugye nem lesz még késő?

GAbi, mi akkor díszítjük fel a fát mikor alszanak, 1-3ig alszanak a csajok, így van rá időm. Az én drága párom idén autópályát vett Nekik, --sztem inkább saját magánakKép- Ő meg azt állítja addig össze majd---már nagyon várja ámKépKép

Ti mit főztök? Mi lesz a menü?
Nekem anyu főz halászlét, azt áthozza délben, meg halszeleteket is hoz--anyu bontja szét a halat, én még nem csináltam:o)- és 24.én magunk leszünk itthon ötösbenKép 25.ére hívtam anyósékat is át, anyuékat is...akkor én főzökKép Gondolkoztam hogy egész pulykát sütök, inkább több más finomságotKép Ami már biztos, lesz pulykatorta, egyszerű is, finom isKép

Ovi Vikinek nagyon rendben,Mimikém még mindig anyatejes, bár nagyon beteg volt két heteKép 3 napig 40 fokos lázzal feküdt--vlna, ha nem letztek volna köhögés rohamai. Szegénykém 5 napig szinte semmit nem aludt, még éjjel sem. Azóta is próbálja behozni magátKép Most jókat alszik. Én egy kicsit kipurcantam akkor, de már jól vagyokKép

Mikulás bácsi itt is járt szombaton, lányok nagyon ámultak, Viki hamar felengedett, produkálta magát, Mimi pedig csak az Apja ölében érezte magát biztonságbanKép

húú..most el...most látom ennyi az idő, lányok közben felébredtek, megyünk oviba, Mimit viszem át anyuhoz, Zorkával és a barátnőmmel meg bemegyünk Pestre a KreatívHobby boltba...láttam pár jó tippet....

cupp
Hajni
hajnii
 
 


Sziasztok!

Először is:
Nórinak szeretnénk NAGYON BOLDOG 1. SZÜLINAPOT kívánni! Kép

Hajni,
de jó Rólatok olvasni! Kép Főleg hogy ilyen jól vagytok, és már Mimi is meggyógyult. Én itt magamban időnként kalapot emelek előtted, milyen jól bírod a három pöttömmel! Kép Én néha az egy ördögfiókámtól is kipurcanok.

Mi is voltunk Mikulásozni ( barátoknál), de Ádámot még nemigen érdekelte. Először mosolyogva végigmérte, aztán mikor a hangját is meghallotta, csak az ölünkből volt hajlandó nézni. De a másik 3 gyerkőc már élvezte (2-3 évesek).
Teszek be szülinapi képet a profilomba, ahogy ígértem.

Sziasztok
Kriszta

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Sziasztok!
Én 16 hetes kismama vagyok és Gödöllői. Érdeklődöm, hogy kismama tornára hová jártatok ,jártok? Kellet érte fizetni?
Pocaklakó váró
 


Hali!

Kriszta,
köszönjük a köszöntést, sietünk utánnatok!
Holnap tartjuk, jönnek a rokonok is, leszünk egy csomóan.
Ja, jó a kép! Milyen tortátok volt, csoki?

Pocaklakó
Én nem jártam tornára, de pl. a művházban volt (van?), de azt nem tudom mennyibe került, szerintem olyan két- három ezer forint körül. Olcsóbb ha beszerzel egy kazit.


Kata
Katalin
 


Sziasztok!

Ezt szombaton írtam, de nem tudtam felrakni a babanetre, remélem most már minden oké a rendszerrel!

Előszőr is boldog születésnapot kívánok Nóri babának!
Másodszor gratulálok az ügyeskedő Ádámnak, Botondnak és persze a többi baba újabb mutatványaihoz.

Remélem a mézes receptből nem hagytam kis semmit, biztos észrevennétek!

Szombaton mikulásozni voltunk a keresztapáméknál, mi voltunk a legkisebbek. Flóra először hozzám bújt, majd leült a miki elé és ha adott neki ajándékot, el vette. Szerintem mi felnőttek élveztük a legjobban ezt a miki bulit. Annyira jó volt látni a gyerekek reagálásait.
Flóra rendületlenül megy. Bár kissé idegesít, hogy séta közben nem akarja a kezemet fogni. Csak a saját feje után. Attól félek, olyan lesz mint az anyja.

Hajni drága! Nem hiszem el, hogy itt jártál! Sajnos a héten nem tudtam felétek menni, volt egy kis melóm. Akkor dolgoztam amikor a Flóra hagyta és éjszaka.

Zsuzsa! Végre megszabadultál Gödöllőtől. Mondjuk én szeretem! (Jobban mint Verest)

Na, lányok annyira felzaklattatok a muffin sütővel, úgyhogy eldöntöttem meglepem magamat!!!!!!

Ha sikerül rakok fel egy receptet a már muffinozó anyukáknak!

Csók mindenkinek!
Krisz
Kép
Krissz
 


Sziasztok!

Krissz
Köszönöm Nórika nevében is. Hát igen Flóra már nagyon önálló. Kép
Megcsináltam a mézesedet, ma díszítettük a Gergővel.
Tudja vki, hogy hol lehet Gödöllőn muffin sütőhöz papírt venni?

Néhány Stahl Juditos muffin. Én még nem próbáltam, de fincsi lehet.

CITROMOS-MANDULÁS MUFFIN

Hozzávalók:2 alaposan megmosott citrom3 tojás15 deka őrölt mandula1 teáskanál sütőpor15 deka cukor
A citromokat beletettem egy kis lábosba és annyi vizet öntöttem rájuk, amennyi ellepte őket. Miután felforrt a víz, lejjebb vettem a lángot és fedő alatt 20 percig csendes bugyogásban tartottam a gyümölcsöket. Ennyi idő elég volt, hogy megpuhuljanak, aztán kellett még további 30 perc, hogy kezelhető hőmérsékletűre hűljenek.Bekapcsoltam a sütőt 175 C-ra (gázsütőn 4-es fokozat), és nekiláttam a pofonegyszerű tésztakészítésnek.A citromokat félbevágtam, a magokat a kés hegyével kipiszkáltam belőlük és a magnélküli gyümölcsöket falatnyi darabkákra vágtam. Igen, szőrőstül-bőrőstűl, azaz puha héjával és lágy belsejével együtt.Elővettem a késes betétű robotgépet és máris zuttyantottam bele a citromdarabokat, hozzájuk küldtem a tojásokat, és a géppel addig kevertem, míg szinte sima massza nem lett belőle. Maradtak benne imitt-amott hangyakörömnyi citromhéjdarabkák, de azokra finom volt rábukkani a már kész muffinokban. Hozzászórtam még a péphez az őrölt mandulát, a sütőport meg cukrot, és megint jöhetett a gépi kevercselés. Ezzel kész is volt a tészta, és belekanalaztam a papírkapszlikkal kibélelt 12 tepsihorpadásba. Aztán betoltam a tepsit a sütőbe, és 25-30 perc alatt megsütöttem a muffinokat, amelyek a lédús citrompép miatt még 1-2 nap múlva sem száradtak ki. 12 muffin lesz belőle.

CSOKIS MUFFIN
A muffin az amerikai és ausztrál gyerekek kedvence. Meg az anyukájuké: ugyanis mivel picik ezek a sütik, hamar megsülnek. És mosogatni sem kell, mert a Vasedényekben vagy hiper-szuper közértekben, ahol a 12 kis mélyedéssel rendelkezo muffintepsit árulják, lehet venni beleillo eldobható papírkapszlit is.
Hozzávalók:10 deka étcsoki10 deka vaj2 tojás15 deka cukor10 deka narancsdzsem3 evokanál friss narancslé½ teáskanál sütőpor15 deka liszt
Ha frissiben készítem, akkor mielott elkezdeném összekeverni a muffintésztát, elomelegítem a sütot 175 C-ra (gázsüton ez a 4-es fokozat). De ha csak másnap reggel sütöm az elozo nap összekevert tésztájú sütiket, akkor is figyelek rá, hogy legyen elég ideje bemelegednie a sütonek.A tésztájához eloször megolvasztom gozön az apróra tört étcsokit meg a kockára vágott vajat. Aztán amikor már lágy a csokis vaj, akkor leveszem a gozrol, hogy langyosra hulhessen.Elektromos kézi habverovel habosra keverem a tojásokat a cukorral, majd fakanálra váltok és ezzel keverem bele a tésztába a narancsdzsemet, az átszurt narancslevet meg a langyos, vajas csokit. A lisztet összeszitálom a sütoporral és gyors mozdulatokkal hozzákeverem a tésztához. Vagy iziben belekanalazom az összekevert muffinmasszát a papírkapszlikkal kibélelt muffintepsibe, vagy lefolpackozott dobozban hagyom éjszakázni a hutoben. Az elomelegített sütoben úgy 25 perc alatt sülnek illatozóan finomra a csokis muffinok. Puha vajjal, dzsemmel szokták oket megkenni és jóízu perceket köszönhetik nekik.12 muffin lesz belole.

NUTELLÁS MUFFIN
Sokunk kedvence ez a turbó-édesség, és nemcsak azért, mert pikk-pakk elkészül, hanem azért is, mert extrán csokis, és duplán mogyorós - azaz maga a mogyorós csokoládé-álom.
Hozzávalók:10 deka mogyoróbél3 evőkanál cukrozatlan kakaópor20 deka liszt 1 teáskanál sütőpor30 deka puha vaj30 deka cukor4 tojás15 deka Nutella2 evőkanál tejA mázhoz:10 deka étcsoki20 deka tejcsoki10 deka vaj
Bekapcsoltam a sütőt 200 C-ra (gázsütőn ez 6-os fokozat) és papírkapszlival kibéleltem 2 muffintepsi összesen 24 db horpadását. A tésztához száraz serpenyőben illatosra pirítottam 10 deka mogyorót, aztán amikor már kihűlt, kávéörlőben finomra őröltem, és a mogyorómorzsát hozzászórtam 3 evőkanálnyi cukrozatlan kakaóporral meg 1 teáskanálnyi sütőporral összekevert 20 deka liszthez.Utána egy nagy tálba beletettem 30 deka puha vajat és ugyanennyi cukrot, majd 3-4 perc alatt kézi robotgéppel habosra kevertem a cukros vajat. Egyenként hozzáütöttem 4 tojást –mielőtt új tojás pottyant volna bele, előtte mindig alaposan elkevertem az előzőt–, majd elköszöntem a gépi erőtől, mert 15 deka Nutellát már fakanállal is könnyedén hozzá tudtam kavarni a sárga mixturához. Végül pár részletben beledolgoztam még a kakaós-mogyorós lisztet is, és miután 2 evőkanálnyi tejjel kicsit lazítottam a tésztán, a nyersen is jóízű kevercset belekanalaztam a papírkapszlival bélelt muffinhorpadásokba.Azalatt a 20 perc alatt, amíg a két tucatnyi muffin egyszerre süldögélt a sütőben, nekiláttam a bevonatnak. Darabkákra törtem 10 deka étcsokit és 20 deka tejcsokit, majd 10 deka vaj társaságában gőz fölött megolvasztottam a csokiduót. Kicsit kavargattam, hogy szép sima legyen, aztán kihűtöttem és amikor már a kész nutellás muffinok sem voltak olyan melegek, hogy elfolyjon rajtuk a sűrűre dermedt csokikrém, akkor rájuk kanalaztam a csokibevonatot.

Jó sütögetést!
Kata
Katalin
 


Sziasztok!

Íme a banános muffin receptje!
Mostmár én is be vagyok zsonga, főleg a csokisra. És mi a helyzet a kuglóffal? Most vettem kuglóf sütőt, de még nem próbáltam.

Banános muffin:

1 lépés: 1 banánt és 40 ml tejet összekeverünk
2. lépés: 120 g vajat, 100 g cukrot, 1 tojást, kevés sót, vaniliás cukrot összekeverünk.
3. lépés: 200 g lisztet, 1 teáskanál sütőport összekeverünk.
4. lépés: végül mindent egybe öntünk és jól összedolgozzuk. Ezután mehet a sütőbe!


Mindenkinek jó sütögetést!

Sziasztok!
eraanya
 
 


KELLEMES KARÁCSONYI ÜNNEPEKET KÍVÁN HAJNI ÉS CSALÁDJA!!
hajnii
 
 


Kép
hajnii
 
 


Kép
hajnii
 
 


Bocsi , nem tudom mi van a gépemmelKép Később megpróbálom...
hajnii
 
 


Sziasztok!
Mindenkinek nagyon boldog, békés, örömteli ünnepeket kívánunk!
Mi már totális izgalomba vagyunk, hogy mit szól Flóra az első karácsonyhoz! Most épp úgy várom a holnapi napot, mint gyerek koromban!
Pussszz
Krisz és Flóra
krissz
 
 


Sziasztok!

BOLDOG BÉKÉS KARÁCSONYT KÍVÁNOK MINDENKINEK!

Már mi is nagyon várjuk, a Gergő számolta a napokat és nagy örömmel mondta, hogy már csak egyet kell aludni. Remélem a Nóra nem kapja szét a fát.

Jó ünneplést és gyönyörködést a gyerekekben!

Puszi
Kata
Katalin
 


Sziasztok!

Sajnos karácsonykor nem tudtam jönni a jókívánságaimmal, mert egy héttel előtte Ádám beteg lett (hörghurut) és a tervezettnél korábban elutaztam vele a szüleimhez. A párom szüleitől pedig tegnap jöttünk haza.
De most szeretnék mindenkinek BOLDOG ÚJ ÉVET kívánni, és sok örömöt a családotokban!

Sziasztok, puszi mindenkinek
Kriszta

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Sziasztok,

Először is BUÉK mindenkinek.
Az ünnepek alatt nemigenm tudtam a géphez ülni, lévén a fa eltakarta, é s cak famászás után juthattam volna a gép elé, ami egy díszekkel teliaggatott fa esetében....

Bálint már az ünnepek előtt beteg lett, így decemberben nem is ment bölcsibe. Most, hogy egy szűk hónapot itthon volt sokkal kevésbé agresszív mint előtte, szófogadóbb is. A nővéremék is megjegyezték hogy sokat változott és előnyére.
Szeptember óta vált fokozatosan agresszivvé, amikor átköltözött a csoportja a nagycsoportos szobába és sok kis társa lecserélődött. Ma reggel nem is igen akart menni bölcsibe.
Szerintetek vegyem ki, hisz úgyis itthon vagyok a kicsivel(bár nagy könnyebbség, hogy napközben csak egy után rohanok), vagy kell neki a hasonló korú gyerektársaság?

Botond karácsonyra meglepett minket azzal, hogy felült, és négykézláb elindult. Teper is mint a golyó!!!

Kép

Krisz:
Mit szólt Flóra a karácsonyhoz?
(Tegnap leszedtük a fát, mert több levele volt a földön mint az ágain, és amikor Bálint hazajött, addig kereste a fát amig le nem feküdt. Még ma is hiányolta. Az ünnepek alatt pedig szaloncukormentesítette az alsó ágait)

Krisz:
Remélem Ádámnak már kutya baja.

Tényleg, ahol testvérek vannak ott hogy fogadták az ajándékokat? Nálunk mindenki megkapta a sajátját, majd a gyerekek persze, hogy felcserélték! Bálint a Botond ajándékával játszott és fordítva. Lényeg hogy nem kaptak hajba.(Bár a Bálint megpróbálta visszakommunizálni azt amit Ő kapott, de nem sikerült neki)

Na most jól elöntöttelek beneteket olvasni és válaszolni valóval, ezért még felteszem Botond csücsülős képét, és jó éjt kívánok nektek.

Gabi

Ui: Kész van az első nagyobb keresztszemes munkám, azt is megpróbálom feltenni. Az Anyósom örült neki, az ő ajándéka volt. G.
Kép
gabóca
 
 


Sziasztok!

Mi ez a pangás? Már nem ír ide senki?

Gabóca
Látom Botond is egyre ügyesebb.
Nagyon ügyi vagy, hogy már ilyen szépeket tudsz készíteni. Van türelmed az már biztos.

Kriszta
Mi is náthásak vagyok, épp ma voltunk dokinál. Picit piros torok, és orrfolyás. Ja és az oviban elkezdödött a bárányhímlő szezon és pont az a kislány lett az, akivel a Gergő szokott játszani úgyhogy most várunk.. De nem is bánnám ha elkapná, legalább túlesne rajta és nem kellene többet izgulni.

Krisz
Nem tudom mikor tudok legközelebb jönni, így hát előre is boldog szülinapot Flórának.
És csiripeltek ám a madarak! Hallottam a jó hírt, gratulálok!
Hajniról tudsz vmit, jól vannak?

Többi lustaságnak (pl.Zsuzsák) is minden jót.

Sziasztok
Kata
Katalin
 


Sziasztok!

Ádám már karácsonyra meggyógyult, szerencsére azóta is rendben van.

Gabi,
nagyon szép a párna! Én is mindig eltervezem, hogy saját készítésű ajándékokat csinálok, aztán sose lesz belőle semmi! Kép Lehet, hogy már most neki kéne állnom?Kép
És Botond szuper gyorsan fejlődik!Kép Bálint is ilyen volt?

Kata,
Nórinak jobbulást! Azért ő még elég nehezen viselné a bárányhimlőt, nem? Már ha Gergő elkapta és őt is megfertőzi. Annak idején pont bárányhimlő-ügyben indult el a topic! Kép

Ádám ma iszonyú virgonc, pedig csak fél órát aludt délben. Remélem, éjjel nem lesz nyugtalan, mostanában egész jók az éjszakáink (kop-kop-kop). Már 5 fogú néhány napja.

SZiasztok, fürdő program következik!
Kriszta

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Sziasztok!

Az ünnepek, meg a lustaság miatt kissé eltüntünk, + vártam az ADSL-t, amit most kis is próbálok!
Az ünnepek nagyon jól telek, Flórát szinte csak a karácsonyfa érdekelte. Először csak hűzött, meg óóózott simogatta a gömböket. Mindenféle balesetet megúsztunk. Idén már szánkóztunk is, amit mindenki élvezett, pláne amikor apa húzta a szánkót.
Köszi, a születésnapi köszöntést! HÁÁÁÁt már ezen is túl vagyunk!! Pedig csak most született, és már kész nő! Szombaton volt a buli, nagy volt a nyüzsgés, rengeteget játszottak a gyerekek. Este csak beájult Flóra az ágyba.
Hamarosan elkészítem a fotóalbumot (már nyáron elkezdtem, de a telefonszámla miatt hanyagoltam), megnézhetitek majd a képeket.
Már 7 fogunk van, és egy hónap alatt 3 cm-t nőttünk. Amin én teljesen kiakadtam. Így most 76 cm-ek vagyunk. Szerencsére a súly nem változott: 10,5 kg. Holnap az agyhártya elleni oltást adatom be, remélem nem fogja megviselni.
Gabi
Nagyon szép ajándékot kaptál Botondtól.
Irigyellek, amiért így tudsz kézimunkázni, sajnos nekem se türelmem, se tehetségem hozzá. Pedig szegény nagymamám próbálkozott velem.

Kata
Jobbulást nektek! Pénteken többet tudok mondani, rögtön írni fogok!!!!
Hajniék is bárányhimlősök voltak az ünnepek alatt. Legutóbb amikor találkoztunk mindenki okés volt.

Kriszta
Örülök, hogy Ádám karácsonyra meggyógyult. Gyógyultan az igazi!

Zsuzsa
Már nem is jártok Gödöllő felé? Van már babás társaságod?
A szülőszobából egyet láttam! Mindig másnap jut eszembe, hogy lemaradtam róla.

Megyek vasalni….

Krisz
Kép
krissz
 
 


Sziasztok!

Krisz,
mi is szeretnénk boldog szülinapot kívánni Flórának! Kép Ez a gömbsimogatás nagyon aranyos!
Már engem is kíváncsivá tettél, pénteken jövök olvasni! Kép

Zsuzsa,
a jó éjszaka nálunk nem azt jelenti, hogy nem ébred, hanem: 1-2 ébredés és csak 5 körül kell magunkhoz venni az ágyba. De a félóránkénti ébredéshez képest ez is előrelépés! Mi is voltunk sétálni a havazásban, de most már olvadni kezdett.

Kata,
bárányhimlő mikor derül ki? 1-2 hét? Nóri meggyógyult? Jövő évi bárányhimlő-járványnál már én is aggódhatok, ha Ádám bölcsis lesz!

Sziasztok
Kriszta

Ja, tegnap végre elmentem tornázni, roppant büszke vagyok magamra Kép

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Szisztok!
Elkészült a fotóalbum (a fél napom ráment)!
http://babanet.hu/album/main.php?album=1227
http://babanet.hu/album/main.php?album=1527
Kettő sikeredett, ha van időtök és kedvetek kukkncsátok meg.
Krisz
krissz
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, hogy zavarok,
de a segítségeteket szeretném kérni. Keresek jó cukrászdát Gödöllőn (sajnos a Veresegyházival nem túl jó a tapasztalatom), ahol fincsi tortákat készítenek és van választék is. A gyerkőc 1. szülinapjára lenneKép
Ha netán telcsiszámot is tudnátok, az nagyon szuper lenne!
Előre is köszönöm a segítséget!

Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Szia Pirus!
Én csk egy cukrászdát tudok, a Sulyánt. (tel: 416-536). Mi anno az esküvőre rendeltük ott a tortákat. Akkor mutattak egy csomó albumot, hogy milyen figurális tortákat vállalnak. Az esküvői tortáink szépek és finomak voltak, de ennek már 3 éve.
Remélem, tudtam segíteni Kép. Ha a Sulyán van Veresen is, akkor ez sajna nem nagy segítség.

Szia
Kriszta

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Sziasztok,

Pirus, Gödöllőn nálunk a Sulyán cuki nagyon finom tortát csinált, és figurások is vannak. Mi sünit kértünk és nagyon jó volt. A városházával van szemben a templom mellett.
A telefonjuk: 28/416-536
Gabi
gabóca
 
 


Sziasztok!

Írtam köszönő mélt Nektek, mert hiába írtam ide reggel, nem jelent megKép

Köszönöm szépen a segítséget! Már meg is rendeltük a tortát!!!KépKépKép

Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Sziasztok!
Nem tudom beletartozom-e a Gödöllő környéki anyuka kategóriába, mindenesetre próbálkozom Nálatok. Veresen élünk a 19 hónapos kisfiunkkal. Most ismerkedem a net adta lehetőségekkel ill. most jutottam el arra a szintre, hogy társaságra vágyom. Ugye nem én vagyok az egyedüli akinek tásasághiánya van!( Most pl. nem találtam meg a kérdőjelet.....) Tud-e valaki arról, hogy van-e itt baba- mama klub? (Megvan a kérdőjel. De jó.)
Üdv: Terika
terika
 
 


Sziasztok!

Végre láttam!! Kisbabám lesz megint!!!!!!
Az az igazság, hogy csináltam már tesztet, pozitív lett. Viszont semmi bajom nincs. Kicsit izgultam, hogy tényleg baba legyen! (Legbeblül azért érzetem...)

Pirus, így utólag írom: mi a Veresi Sulyánból rendeltük a tortát nagyon finom és friss volt.

Terika hogyne tartoznál ide! Hajni és én is Veresiek vagyunk! Veresen a Művházban van baba-mama klub, meg kell kérdezni, hogy mikor. Hál istennek, ha társaságra vágyom átballagok valamelyik kedves szomszédomhoz, és alig tudjuk a dumcsizást abbahagyni.

Krisz
krissz
 
 


Sziasztok!

Akkor én is VeresiKép!
Krisz, igen, végül onnan rendeltük, mert kiderült, hogy itt van az üzem. Én nem is ismertem eddig ezt a cukit. Mondjuk nem sok mindent ismerek, csak ami a főutcán vanKép
Nyáron költöztünk ide Budapestről.
Nálunk is nagyon sok a kisgyermekes szomszéd, sőt, ha belegondolok, csak az van.Kép
Mi a termálfaluban lakunk, és ti?

Gratula a kis pocaklakódhoz!

Rólunk a profilomban találhattok infókat!
De azt elárulom, hogy pici fiam ma 1 évesKép

Sziasztok!
Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Sziasztok!
Le sem tudom írni, mennyire örülök a jelentkezéseteknek!!!!!!!!!!!!

Krisz!
Gratulálok a pocaklakóhoz!!!!!
Köszi a tippet b- m klub ügyben. Nekem is van egy nagyon aranyos szomszédasszonyom, akivel lehet jókat dumcsizni, de most, hogy beteg Bobó ( ő az említett kisfiú) nem tudunk találkozni, mindössze telefonon tartjuk a kapcsolatot. Én sajnos (?) imádok beszélni, úgyhogy most szenvedek. A társaságot pedig nem csak magam miatt, hanem Bobó miatt is keresem. Azt vettem észre, hogy nagyon szívesen van gyerekek között - Próbálok valamit tenni ez ügyben.

Pirus!
BOLDOG SZÜLINAPOT a kisfiadnak!!!
Megnéztem a képet - nagyon aranyos, különösen a tekintete tetszett.
A mi környékünkön is ( Csonkás - tehát nem lakunk messze tőletek) elég sok kisgyermekes anyukát látok, de egyedül tologatják a babakocsijukat és max köszönünk egymásnak. Pedig lehet, hogy ők is vágynak társaságra.......

Üdv: Terika
terika
 
 


Sziasztok!

Krisz!
Gratulálok!Kép Sejtettem ám én, hogy ez lesz a nagy hír! Kép

Pirus!
BOldog 1. szülinapot Zsombinak! Kép Örülök, hogy végül sikerült fini tortát rendelni.

Terika!
Társaságvágyat nagyon megértem! Néha úgy várom haza a párom, mint a Messiást. Sajnos egyikünk családja sem itt él. Szerencsére van még egy kismama a lépcsőházban, vele szoktunk beszélgetni, sétálni, és a héten 2x tornázni is elmentünk (már nagyon rámfért).
De azért így is bőven marad még idő, amit könnyebb lenne társaságban eltölteni. Kisfiadnak gyors gyógyulást!

Sziasztok
Kriszta

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Szia Kriszta!
Rettentően örültem a soraidnak. Már kezdtem magam csodabogárnak érezni amiatt, hogy csak én nem érzem jól magam itthon - pusztán amiatt, hogy nincs társaságom. A barátok elmaradoztak mellőlünk mióta kiköltöztünk Bp- ről Veresre. A nagyszülők 300 km- re laknak. Szóval olyan egyedül vagyunk itt, mint a kisujjam. Most, hogy Bobó beteg, és nem tudunk még csak sétálni menni sem, teljes szobafogságra vagyunk ítélve. BORZASZTÓ! Köszönöm a jókívánságodat.
Ti is Veresiek vagytok? Mennyi idős a Ti babátok?
üdv: Terika
terika
 
 


Sziasztok!

Most csak egy pillanatra bekukucs.
Nagyon szépen köszönjük a jókívánságokat! Nagyon aranyosak vagytok!Kép
Torta szuper lett, nem is maradt belőleKép
Terika, ugye akkor mi egy Klinikán szültünk???Kép

sziasztok!
Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Sziasztok!

Kriszta!
Most olvastam korábbban írt üzeneteiteket, amelyből megkaptam a választ a kérdéseimre. Ez nem figyelmetlenség a részemről, hanem mindössze annak tudható be, hogy most ismerkedem ezzel a dologgal és szívem szerint írnék is és olvasnék is egyszerre. Az is nehezíti a dolgomat, hogy egyébként SEMMI közöm a számítógéphez, így aztán annak kezelése is feladja számomra a leckét - de azért csak próbálkozom. Szóval a lényeg, hogy kíváncsi vagyok rátok, minden érdekel.

Pirus!
Milyen volt a szülinapi buli? Ki fújta el a gyertyát?
Ha Te az a Pirus vagy, aki a II- es klinikás mamák között is megtalálható, akkkor igen a válaszom a kérdésedre.
üdv: Terika
terika
 
 


Sziasztok!

Most csak röviden: Zsuzsa, sajnos nem találom Kép, de estig még majd kutakodom egy kicsit.
Kriszta

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Pirus
Boldog szülinapot így utólag is.
Úgy látom sokunknál hasonló korúak a csemeték.

Krissz
Mikorra vagy kíírva? Nyári baba lesz ugye?

Mi megvagyunk, Nórikám nagyon pakolós, és hatalmas akarata van. Ha valamit akar nem nagyon lehet eltéríteni. Erőszakos kis dög,Kép de nagyon imádom. Nagyon okos, eszes kis csaj. Kép Elég jól elkezdett nőni a haja, ha így haladunk nyáron még copf is lehet. Kép
Bárányhímlőt még nem kaptuk el, pedig lehet, hogy jobb lenne túlesni rajta.

Sziasztok
Kata
Katalin
 


Sziasztok!

Terika, igen, én vagyok az a PirusKép
Nagyon jó volt a buli, nemsokára rakok fel képeket az albumunkba. Ma volt a 2. felvonás anyukáméknál, úgyhogy totál hulla vagyok! A gyertyát, jelentem, én fújtam el, miután Zsombi fújkálás helyett mindenáron meg akarta fogdosni. De a tüzijáték, az hatalmas siker volt, csak úgy ámult és mosolygott!

Zsuzsa, köszi szépenKép A te kisfiad is csodaszép! Keresztúri játszóház? Rákoskeresztúrra gondolsz? Vagy van valahol erre is játszóház?

Most megyek, mert leragadnak a pilláim!

Sziasztok!
Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: