Új privát üzeneted érkezett!

Andi
AAAAA ,dehogy dolgozom sokat,csak 8-4 kozott de azt is light-os formabanKépKépAzt hiszem itt pihenem ki az otthoni jatszastKépKép
Koszi a koszontest elore is holnapraKépVegulis csak egy fogast fozunk mi a tobit anyuek vallaltak,az meg nem tul vesz.Holnap egesz nap Alex kedve szerint lesz mindeki,vasarnap lesz a csaladi buliKép

Zsuzska
Nincs otthon internet neki ez is a baj.Egyebkent 1 eves a kisfia,mar jatszoznak csak az oszi idore keresnenk neki valamit a kozelben.

Szep hetveget mindekinekKép
Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


sziasztok!

Van valakinek tapasztalata Külkey Orsolya nevű gyerekorvossal? Most hallottam, hogy ő vette át a körzetünket, mert a régi doki nyugdíjba ment, de még nem voltunk nála.

Kataa! Az a babaklub, amit én csináltam az FMK-ban, már tavaly december óta nincs - viszont a védőnők a Vaskapuban csinálnak egyet, összeismerkedni másokkal biztosan jó! De a Haller parki játszón is jó társaság gyűlt össze, mikor mi még oda jártunk!

Márti
márti
 
 


Márti,
én éppen ma hallottam nagyon jókat róla, hogy lelkiismeretes és kedves, ő épp arra gondolt, h lecseréli a mostanit rá, úgyhogy sztem örülj, h hozzá tartoztok! Kép

Kata,
körbekérdezek, és aztán mondom! Legyen jó a 7végétek, Alexnek boldog szülinapot! KépKépKép

Mindenkinek szép 7végét, használjuk ki a szép időt!
Puszka,
Zsuzska
ficánka
 
 

 
 

ZSuzska! ez nagyon jó hír Kép Köszi Kép

Márti
márti
 
 


Sziasztok!
Tegnap találkoztunk Andival. Meg vigyáztam Bogira egy kicsit, amíg Andi felment a cuccokkal. Hát, olyan kis tündér. Kép Úgy kacagott, amikor ugattam neki, hogy csuda. Kép

Jaj, most mennem kell...
doryy
 
 


Marti
En nem ismerem sajnos,mert mi orvoshoz nem a Vaskapu utcaba jarunk.
Koszi,kar hogy mar nincs az FMK-ban,de a vedonore majd raszabaditom a baratnometKép

Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Dóri,
de jó neked, h találkoztál Bogicával és a kedves anyukájával! Kép nagyon aranyos lehet! én olyan kis tudatlan vagyok, merre van pontosan a Ti lakótelepetek? hogyan lehet odajutni? gyalog nagyon messze van? körülnézek, hátha találok egy térképet itthon!

Jól vagyunk, Vincenzó már 8,25 kg, sokat mosolyog, gagyarászik, nagyon kedves kisbaba. Ma nagyot sétáltunk a Dunaparton hármasban, nagyon jó volt! KépKépKép Remélem, még sokáig élvezhetjük a napsütést!

Szép estét Mindenkinek!
cupp,
Zsuzska
ficánka
 
 


Sziasztok
Par kep a szulinaposrolKép
Kép
Kép
Kép

Pusz
Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok!

Kata, Alex már igazi nagyfiú! És hogy hasonlít rád Kép)! Csudaszép volt a tortája, biztos fini lehetett. Majd én is rakok fel képeket, csak még el kell hozni az előhívott filmet és beszkennelni.

Zsuzska, igazából szept. 30-án volt az igazi szülinap, de azért nagyon köszönjük a jókívánságokat! A másik nagymamáéknál most tartottuk vasárnap, úgyhogy egy kazal ajándékkal lettünk megint gazdagabbak Kép. Most már a 3. szülinapi tortáját készítettem, úgyhogy egész rutinos leszek a végére. Jaj, olyan szép az idő, sétáljatok ti is sokat a picivel! Vincenzó már nem is olyan kicsi, a 8,25kg nem kis teljesítmény! Ha belegondolok, mindjárt utoléri Bogicát, mert ő most 9kg. A lakótelep az Üllői útról nyílik, ha lefelé jöttök, akkor jobbra van az Ecseri útnál. Gyalog elég messze van nektek, de BKV-val el lehet jutni a 3-as metróval az Ecseri útig és onnan gyalog, vagy a Ferenc busszal (ami a Mester u-i rendelőtől indul) közvetlenül a házunkig el lehet jönni. Ha van kedvetek, akkor egyszer elruccanhattok és megbeszéljük, hol találkozhatunk.

Dóri, aranyos vagy, hogy ilyen szépeket írtál Bogiról, de hát Balu is egy kis tündér volt azokkal a nagy szemekkel Kép! Szerdán megyünk akkor a művelődési kp-ba?

Puszi mindenkinek!
Andi
liginé
 
 


Sziasztok!

Aztaaaa! Nagyon klassz torta. Kép Milyen ízű volt?

Tényleg jó lenne már egy kibővítettebb tali, de én ilyen csülkökkel nem tudom emelgetni a babakocsit buszra le-föl, Andi meg pláne nem. A Ferenc busz tényleg Andiék háza előtt tesz le, mi meg ott lakunk 3 perc sétára tőlük. De jó lenne, ha ti el tudnátok jönni a mi "vidékünkre". Kép

Andi. Persze mehetünk szerdán. Hánykor menjünk? Reggel 9-től van ha jól tudom. Gondolom úgy 17-ig. Nekünk jó lenne, ha reggel mennék.

puszi
Dóri
doryy
 
 


Andi,Dori
Erdekes mert amugy tiszta ferjem am,amikor meg velem van akkor meg mindenki szerint ram hasonlitKép
A tortat nem en csinaltam,ugy rendeltuk,egyebkent csokis volt belulKép

Ma a bolcsiben is ttunk egy tortat az is csokis volt,nagy sikert aratott a gyerekeknel vele meg a szivoszalas uditovel mindenkinekKép

Puszi
Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok!

Dóri, akkor menjünk holnap reggel, szerintem 9-kor talizzunk a szokásos helyen.

Puszi
Andi
liginé
 
 


OK. Holnap 9-kor ott. Kép


puszi
Dóri
doryy
 
 


Sziasztok!

Mi is itt lakunk Közép-Ferencvárosban, néha olvaslak titeket. Van egy lassan 14 hónapos 'nagyfiam', Benedek, és egy 19 hetes pocaklakóm, akit az UH-s doki 100 százalékra fiúra mondott. Azért írok most, mert kerestetek baba-mama klubbot, s ma járt nálunk a védőnönk (mi is Hunti Évához tartozunk), és mondta, hogy jövő hét kedden 10-12 között lesz klub a babamasszázsos szobában a Vaskapu u.-i rendelőben.

Kormi

Kormi


Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
kormi
 
 


Sziasztok.
Ficánka,
akkor nagyon közel lakunk egymáshoz! Kép
76-ban születtem, igen.

Jól elvagyok, sokat alszom. Most is visszafekszem, csak véletlenül vagyok ébren. Kép

A védőnőhöz lassan el kéne mennem. Ti mikor mentetek legelőször?

Kataa,
a szülinapos pasasod nagyon jó srác! Kép

Jó, hogy így tartjátok a kapcsolatot. Nekem a babás barátnőim a szülővárosomban élnek, az itteniek még nem babások, de remélem belehúznak. Mind a 4 leendő nagyszülő vidéken él, még az a veszély sem fenyeget, hogy vki besegít...sajnos. Kép
Egyébként ők még nem is tudják, hogy nagyszülők lesznek. Ti mikor mondtátok el, és hogyan?
Nem nagyon szeretnénk nagy csinnadrattát csapni, pl mindig úgy terveztem, hogy kicsi esküvőm lesz...de nem így lett. Ezek olyan intim dolgok nekem. Férjem is egyke, meg én is, úgyhogy első unoka a családban, így valahol sejtem, hogy nagy ováció lesz.
potter_76
 
 


Sziasztok!

Potter
Mi úgy jelentettük be anyóséknál, hogy éppen a párom névnapja volt és mentünk, hogy felköszöntsük. Vittünk egy gyerekpezsgőt...nekem. Aztán amikor ott tartottunk, hogy na, akkor gyerekek, ki mit kér, pezsgőt stb. koccintsunk, akkor elővettük a gyerekpezsgőt. Anyósék meg néztek, hogy az meg minek. Aztán mondtuk, hogy én nem ihatok alkoholt, mert jön az uncsi. Kép Anyós elsírta magát örömében, após meg mint akinek teljesen természetes, hogy unokája lesz, mondta, hogy majd viszi horgászni, meg az uncsija annyira fogja szeretni őt, hogy azért fog sírni, ha elvisszük haza a papától. Kép És tényleg fiú lett és tényleg szereti a nagyapját. Kép

Anyuéknál meg úgy csináltuk, hogy a huginak odaadtam a papírt, amire rá volt írva, hogy pozitív lett a terhességi teszt. Bementünk - már ez is gyanús volt amúgy, mert hétköznap este mi a fenét keresünk ott... Kép - de próbáltam komoly maradni. Szóval odaadtam a huginak, hogy olvassa fel, hogy mi van rajta. De anyu már anélkül rájött, hogy mi a helyzet, apu meg csak bazsajgott, még nem volt biztos benne, hogy jól gondolja-e, de aztán a hugi odaadta a papírt neki és akkor már ő is örült.

Na, megyünk sétálni.
doryy
 
 


Andi,Dori
LEbuktatokKépTudom hol voltaotk tegnap,mert a bartnom is ott volt,nek ia sogornoj ott lakik a telepen es vele mentek.Vettek par jatszoteres cuccotKép

Kormi
Koszi szepen az infot,tovabbitom neki,mert O is a Hunti Evahoz kerul majd.Most koltoztek csak ide.

Agi
Nekem is akkor lettek keruleti baratnoim amikor meglett Alex.Majda rendeloben,jatszoteren akad tarsasagKép
Nekunk is videken-kulfoldon elnek a nagyszulok,ugyhogy nekem sem volt segitsegem,de pont azert vagyok buszke hogy ezt igy is lehet csinalni.Masfel eves koratol volt egy evig egy neni heti egy delelottre,de nem hagytam oket egyedul csak a legvegen.Addig meg szorakoztatta amig en csinaltam a hazimunkatKép.
Nalunk az volt hogy anyu tudta mar a teszt ota,ugyanis Finnorszagban voltam epp es mar ott jelentkeztek a tunetek,csinaltam tesztet es utana mondtam neki a telefonba,mert hallotta a hangomon hogy sz@rul vagyokKépApunka es a dediknek meg a 12.heten egy vasarnapi ebeden mondtuk el,volt nagy ovacioKép
Aposomnak a ferjem mondta telefonban mert Kanadaban el,de neki uj felesege van mar anyos halala utan,ugyhogy ok nem sok vizet zavarnak....

Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Kata, már azt hittem, hogy ti is ott voltatok és láttatok is minket. Kép Én nem túl sok cuccot vettem. Igazán téli cucc nem volt Balura való, úgyhogy egy pulcsit vettem, két pizsigatyát, meg két body-t összesen, ha jól emlékszem.

Lehet, hogy megyünk ma délután a Babacentrumba itt a lakótelepen. A honlapjukat néztem, lehet kapni olyan bodyt, amire az van ráírva, hogy Ízirájder, Öcsém! Kép Lehet, hogy veszek, bár ki nem állhatom az ilyet, de láttam a filmet és most valahogy mégis jópofának tűnik. De állítólag még másfajták is vannak, nem csak olyanok, mint a honlapon. Pl az én apukám a legerősebb, meg ilyesmik.


Dóri
doryy
 
 


Sziasztok!
Örülök, hogy bővül a csapatunk! Kata, remélem, csupa jót mondott rólunk a barátnőd Kép!!
Nos, ma voltunk a genetikai uh-n a kórházban. Minden rendben van a picivel, egy héttel kisebbnek számolták, de nem baj, Bogit is mindig egy kicsit kisebbnek mérték. Szóval a doki néni azt mondta, hogy olyan kislányosnak tűnik Kép Kép! Tavaly olyan jól eltalálták Boginál a dolgot, remélem, most sem tévednek!
Mi most az új bébit úgy mondtuk el, hogy a Bogi névnapjára összehívtuk a két családot, és a pezsgőkoccintásnál mondtuk el a dolgot, mindenki teljesen meglepődött Kép Persze én aztán nem ittam a pezsgőből.
Dóri, hol van itt a telepen Babacentrum? A Pöttyös utcánál lévőre gondolsz, ami az Üllőin van?

Puszi
Andi
liginé
 
 


Nem latott titeket,csak en kovetkeztettem ki hogy Ti is ott lehetettek egyuttKép

Andi
Szoval Te most is lanyt szeretnel?Bar megmondom oszinten hogy en is inkabb fiut igy Alex utanKép

Szep hetveget mindekinekKép
Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok!
Sajna nem sikerült a pénteki uh videofelvétele, így most ezen bosszankodom Kép. Csak csíkok látszódnak a kazettán, úgyhogy nagyon örülök....
Egyébként teljesen mindegy, hogy kisfiú lesz-e, vagy kislány, csak tényleg találják el! Most úgy beleéltem magam a kislányba! Igazából Boginál is az volt, hogy amikor megmondták, hogy kislány lesz, mi teljesen biztos voltunk a doki szavában és attól kezdve már csak Boginak szólítottuk a kis pocaklakót. Szerintem sokkal jobb már előre megszemélyesíteni a bébit és úgy beszélni hozzá Kép.
Dóri, na voltatok a bababoltban? Mit sikerült venni?

Puszi
Andi
liginé
 
 


Sziasztok!

Nem tudom mi van ezekkel a dokikkal. Egyik barátnőm a Szent Istvánba jár dokihoz, most volt AFP-n, meg uh-n. A doki felvette nekik elvileg, aztán amikor hazamentek, akkor látták, hogy nemhogy felvette a doki, hanem az előzőt is letörölte. Szegény lány úgy kivan, hogy letörölte a doki a felvételt. Kép

Igen, voltunk a bababoltban...hát olyan jó is meg nem is. Attól függ, hogy ki mit keres. Inkább lányos télire való kezeslábasok voltak, már ami méret minket érdekelt, úgyhogy azt nem tudtunk venni. Viszont vannak olcsó játékok, meg használt játékok, Fisher Price játék is van (használt, de semmi baja), meg szerszámkészlet műanyagból, meg van kesztyű, zokni, harisnya, használt és új ruhák, cipők. Poénból akartam venni olyan Izirájder, Öcsém! feliratú body-t, de olyan fura háromnegyedes volt a hosszúujjú is, úgyhogy végül nem vette. Egy normális body-t, kesztyűt, zoknit vettünk. Ja, meg vannak jó sapik is. Pont tegnap érkezett áru, amikor eljöttünk, mert tegnap is voltunk egy kisfiúval.

Ha gondolod elmehetünk valamelyik nap, hátha találsz valamit Boginak.

puszi
Dóri
doryy
 
 


Sziasztok!
Szerencsére kaptam másik időpontot jövő hét keddre az ultrahangra, úgyhogy reménykedhetek még egy jó felvételben!
Dóri, valamelyik nap elnézhetnénk akkor ebbe a boltba, téli sapi jól jönne Boginak. Neked melyik nap lenne jó?
Zsuzska, már régen hallottunk rólatok! Hogy vagytok?

Puszi
Andi
liginé
 
 


Sziasztok!
OK. A http://www.babacenter.hu/ oldalon meg tudod nézni, hogy nagyjából mik vannak, meg a nyitvatartást. Jövőhéten elmehetünk, nekünk is kellene harisnya, csak a múltkor nem volt a méretében, csak egy lányos szín talán. Elvileg bármelyik nap jó nekünk.
puszi
Dóri
doryy
 
 


Sziasztok!
Azért én is előkerülök néha ... jellemző, amikor rossz az idő, és nem lehet sétálni. Az éjszakák elég rosszak az utóbbi időben, három körül elkezd nyervogni Vincenzó, onnantól igyekszem kihúzni az első szopi időpontját kb. 5-ig, így akkor már "szakaszosan" alszunk. Nehéz ügy, de igyekszem megszokni és túlélni, mert bizakodom, h elmúlik. Kisfiam ma 4 hónapos, és lassan 9 kg, lehet, h el kéne kezdenem valami mást is adni neki, mert mostanában a víz sem kell neki. Tápszert semmiképp, mert tejci van dögivel, csak az utsó szopi olyan fél 9 körül van, és már nem bírja ki avval reggelig. Gondoltam valami teára, vagy nem is tudom ... van 5letetek? Egyébként jól vagyunk, és persze ettől függetlenül imádok babázni, és mostanság már utólértem magam, segítség nélkül megy a házimunka is, olyankor Vince az erkélyen levegőzik, és imádja.

Kata,
Alex tényleg igazi nagyfiú már, és nagyon jóképű kiskrapek! Kép

Andi,
az a bajom csak, h a kisebb kocsiba már nem igazán fér bele Vince, a naggyal meg nem tudok BKV-zni, mert dögnehéz. Gyalog meg azért tényleg messze vagytok. Esetleg kendővel tudnék menni, csak az meg kismukimnak nem olyan jó, de ha kicsit még nő, és már teljesen jól tartja a hátát, nekivágunk kendővel, okés? Meg azért annak is örülnék, ha kicsit rendeződnének az éjszakák, mert így gyakran vagyok zombinéni. Kép Ferenc buszt nem ismerem, esetleg alacsony padlójú?
Örülök, h jó lett a genetikai uh eredménye, én nem voltam ilyenen, miben különbözik a síma uh-tól?

Potter,
én is 76-ban születtem! Kép tehát mindjárt 30 ... ááááá, de tudod, azt érzem, h most igazán boldog lesz a szülinapom, mert végre csináltam valami IGAZÁN értelmeset, szültem egy gyönyörűséges kisfiút, akit igyekszem a lehető legjobban felnevelni. KépKépKép Ha gondolod, akkor sétálhatunk együtt később, és szívesen bemutatlak majd más anyukáknak, meg segítek, amiben csak tudok! Védőnőhöz én már az elején elmentem, talán 8 hetes terhes lehettem. Igazán nincs jelentősége, de azért menj el, úgyis van időd. Kép Nálunk is első unoka, nagy a boldogság! Én telefonba mondtam meg anyukámnak, mert nem bírtam magamban tartani, és ők akkor éppen külföldön voltak. A kedvesem pedig apukájának mondta, h lehet, h lesz egy jó híre délután, és a papa rögtön rájött, miről van szó, aztán délután, mikor a nőgyógyász megerősítette a "gyanút", őket is felhívtuk. Persze, személyesen jobb, mert akkor látod az arcukat, és az az öröm és meghatottság, ami akkor látható, szerintem páratlan. Kép

Én Vince után egy Rékát szeretnék!!! KépKépKép Aztán jöhet még egy fiú, de azt nem tudom, hogy fogják hívni! Kép

Dóri,
mi újság Baluval? én azt hallottam, h az egyik outletben a calzedoniában lehet szuper gyerekharisnyákat kapni 300 pénzért. meg itt a közelünkben van egy szuper turi, én ott vettem nemrég. sikerült találnod?

Ezt ismeritek?
http://www.babyonboard.hu

puszi,
Zsuzska
ficánka
 
 


Sziasztok!
Zsuzska, biztos még nehéz időszak ez neked, de hidd el, hamar el fog múlni! Majd ha már átalussza az éjszakákat és jól tartja a hátát, akkor tényleg eljöhetnétek egyszer! Sajna a Ferenc busz nem alacsony padlójú, ezért csak kendővel, vagy kenguruval ajánlom.
Dóri, végülis a hétvégén vettünk meleg sapit Boginak, de meleg zokni jól jönne, ha van, illetve láttam használt bélelt nacikat is egész jó áron. Esetleg szerdán elmehetnénk, délelőtt, ha jó lesz az idő.

Puszi
Andi
liginé
 
 


sziasztok.

biztosan tudtok segíteni. a védőnőnek szoktak pénzt adni? vagy valamilyen vizsgálatkor?
fontos lenne. az első babát várjuk és most derül ki hogy semmit sem tudunk az egészről... Kép

asha
asha
 
 


Sziaszok

Asha

Nem kell adni a védőnőnek. Én még nem hallottam ilyenről, hogy kellene. Ha kimegy a doki, akkor esetleg szoktak, de nem az első két alkalommal, mert akkor kötelező neki kimenni. Bár lehet, hogy csak az elsőnél kötelező, utána elvileg be kellene vinned a tanácsadásra. Hozzánk kb háromszor jött, de mi problémásak voltunk és egyszersem adtam neki pénzt.Azok szoktak inkább, akik nem akarják a gyereket bevinni tanácsadásra és még az oltást is otthon adatják be, meg mindig kihívják házhoz, ha valami bajuk van. Én nem vagyok ennek a híve.Szóval ha valaki csak kedvtelésből hívja ki a dokit és nem azért, mert tényleg indokolt, akkor szerintem illik adni. Már csak azért is, mert bár nem tudhatom, hogy éppen sürgős esethez megy-e vagy sem, de nagyon utálatos várni, amikor tanácsadás és rendelés közben kihívják házhoz, vagy telefonon nem lehet elérni emiatt.
Na, most jó bő lére eresztette. Kép
Én védőnőnek nem adok, esetleg meg lehet kínálni valamivel, akkor adsz is meg nem is...

Andi
Mehetünk szerda délelőtt. 9-kor a szokásos helyen? Kép
doryy
 
 


Sziasztok!
Dóry, persze, mehetünk holnap, akkor 9-kor a szokásos helyen. Lehet, hogy pár percet késünk, mert általában az utolsó pillanatban mindig közbejön valami.... Kép
Asha, szerintem sem kell a védőnőnek adni pénzt. Inkább, ha esetleg akkortájt mentek tanácsadásra, amikor a névnapja van, akkor adhattok neki egy kis desszertet, vagy marcipánrózsát stb. Mi a dokinak adtunk pénzt, amikor kijött, bár kötelező neki kijönni, én mégis inkább megalapoztam a jó viszonyunkat.

Andi
liginé
 
 


Sziasztok!
OK. Akkor holnap 9-kor.

Hol vagytok többiek? Kép

Doryy
doryy
 
 


Ficánka,
köszi, hogy majd sétálsz velem Kép Szerintem fogok is élni a felajánlott lehetőséggel. Addigra már jó nagy lurkód lesz, de már így is az van? 4 hónaposan 9 kg??? Sárkánytejen neveled? Kép Mennyivel született?
Holnap megyek a védőnőhöz, Hunti Évához tartozom lakhely szerint. Jövő héten megcsináltatom a laborokat, 2 hét múlva meg megyek a 12 hetes kontrollra. Kép Már nagyon várom! Legalább lesz vmi jel, hogy terhes vagyok. Kép Nem sok minden jel ván, bár tegnap észrevettem magamon, hogy olyan "egyben" vagyok: nincs már derekam, a hasam hurkái (nem túl nagyok szerencsére) közti redők is kezdenek kitöltődni. Férjem szerint vasgyúró alkatom kezd lenni. Kép De más azért még nem veszi észre. A 12. hét után meg majd elmondjuk szüleimnek meg anyóséknak. Semmi fakszni, csak úgy fész tu fész. Kép

Annyiból jó, hogy doki vagyok, hogy nem kell azon tőrni a fejem, hogy melyik kollegának mennyit adjak, mert nem kell adnom. Kép
potter_76
 
 


na a tőrni az rövid ö persze
potter_76
 
 


Sziasztok!

Húúúú, de szép az idő, csuhéj, és kezdődik a 4 napos 7vége, amikor együtt vannak a családok, juhéj!!! Kép
Úgyhogy mindenkinek nagyon szép 4 napot kívánok!

Dóri,
én itt vagyok, hellóóóóóó! Kép

Andi,
ma tök jó volt, mert egészen 5-ig aludt, aztán egy cicis szopi után még aludtunk 8-ig. Ez maradhatna így! Kép Kenguruba már nem tudom rakni, mert az 9 kg-ig ajánlott, kendőzni szoktunk, de nehéz eléggé. Nem baj, azért megoldjuk valahogy!!! Kép

Asha,
én is inkább egy kis nyalánkság, kedvesség híve vagyok, nem is adtam pízt. Egyébként hol tartotok a terhességgel? Itt laktok a környéken? Maradj velünk, és mesélj! Kép

Potter,
igen, mert én egy házisárkány vagyok, így sárkánytejet nyomatok a dednek. Kép 3500 g és 57 cm volt a lelkem jún. 21-én. Most meg már 9220 g. Nagyon belehúzott, igyekszik, nagyon jól hasznosít és valszleg a tejcsim is jó. Neked most jön a legjobb időszak a terhességben, én legalábbis ezt az időt élveztem legjobban, úgy 3-7 hónap között. A 8-9 is jó volt persze, csak már egyre nehezebb volt a pocak, fáradtam, fájt itt-ott, de azért imádtam terhesnek lenni!

Mindenkit cuppantok, és legyetek rosszak! Kép
Zsuzska
ficánka
 
 


Na, úgy látom, nagyon 4 napos volt ez a hétvége mindenkinek! Kép Majd később még benézek!
Cuppancs!
ficánka
 
 


Sziasztok!
Mi készülődünk ezerrel Balu szülinapjára. Hétfőn lesz ugyan, de vasárnap tartjuk. 21-en leszünk egy lakásban...Nem tudom hogy fogjuk bírni. Kép

puszi
Dóri
doryy
 
 


Sziasztok!
Mi most betegek vagyunk, úgyhogy sajna most a lázméréssel, kúpozással stb. telnek a napok. Apa is beteg lett, úgyhogy most legalább 2 napig őt is istápolni kell.

Dóri, Balukának NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT kívánunk! Sok puszi neki! Biztosan jól sikerült tegnap a buli, majd kérünk beszámolót! Ugye a most elmúlt vasárnap volt és nem csak ezen a héten lesz?
Ígérem, hogy majd teszek fel én is képeket, csak most még az elmaradt szkenneléseket csináljuk. Egy tekercset kb. 2 napig szkennelünk és elég sokkal el voltunk maradva.
Ja, mostanában szekrénysorokat nézegettünk és rájöttünk, hogy ami igazi fából van, az ritka mint a fehér holló és baromi drága. Úgyhogy kitaláltuk, hogy mi fogjuk megcsinálni tölgyfából és veszünk hozzá tölgyfa ajtókat és mi fogjuk összerakni, bepácolni, lakkozni stb. Szakirodalmakat is beszereztünk, szóval nagy fába vágjuk a fejszénket, de eddig mindent meg tudtunk csinálni magunk. Múltkor pl. a fürdőbe csináltunk mosdó alatti szekrénykét szintén fából. Persze akkor még nem szakirodalom alapján, de így is jól sikerült.

Puszi nektek, megyek, mert az egyik kis beteg felkelt...

Andi
liginé
 
 


Sziasztok!

Hát, óriási buli volt. Mostanában elég is volt ennyi belőle. Nagyon sokan voltunk a lakásban. Az egyik nagymamánál tartottuk, de így is 21-en voltunk. Balu nagyon kifáradt estére. Ez vasárnap volt. Aztán tegnap tartottuk hármasban.
Majd teszek fel képet, csak most ébredezik már Balu.

Andi. Jobbulást a kis betegeknek. Vigyázz magadra, nehogy elkapd te is. Hogy van a pocakod? Kép

puszi
Dóri
doryy
 
 


Sziasztok!

Köszi, Dóri, a poci már elkezdett nőni, mostanában elég látványos a javulás szerintem. Nagyon sokat rugcázik az új bébi, jó érezni, hogy olyan kis izgága. Ma már a 23. hétbe léptünk, szóval közeledik a 6. hónap. Majd csak a jövő héten megyünk megint dokihoz meg védőnénihez.
Szerencsére a kis betegek már javulnak, a párom holnap már megy dolgozni, mert ma már nem volt láza. Bogika is szemlátomást jobban van, neki sem volt már láza, bár még egy kicsit sápadt. Most szedjük még azt a fránya antibiotikumot a hét végéig.
Legyetek jók és vigyázzatok a kicsikre, most szerintem sok a vírus.

Puszi
Andi
liginé
 
 


Sziasztok!

Andi,
sok-sok gyógycupp Bogicának, remélem, ma még jobban van a kiscsajszi! Kép Pocaklakódért pedig nagyon irigyellek, azt a mozgást érezni belülről fantasztikus! Kép Ez a középső trimeszter a legjobb része a várandósságnak. De azért vigyázz magadra nagyon!

Dóri,
Balunak nagyon boldogságos szülinapot! Kép Hihetetlen, h már ekkora, igaz? Nosztalgiáztál kicsit? Várom a képeket!

Én is teszek fel Nektek, de előbb mesélek picit.
Vince mostanában újra átalussza az éjszakát, ami nagyon jó, csak most átalakult persze a napirend, nekem is meg kell szoknom a változást. Imád kint aludni az erkélyen, ilyenkor én is tudok kicsit lazítani v. házimunkázni. De sokat sétálunk együtt is, a környéken v. a Dunaparton, de voltunk már a Margitszigeten is, oda 15 és 26 sz. buszokkal könnyen és gyorsan kiérünk, mivel alacsony padlósak Kép Szóval jól vagyunk! Vince még mindig csak szopizik, tegnap este 9,65 kg volt, ami így 4,5 hósan nem kis méret Kép Amikor tudok egy picit gondolkodni, akkor a karácsonyról elmélkedem, mit hogyan, kinek mit stb., tudjátok, nekünk ez lesz az első karink hármasban, és én eddig minden Szentestét a szüleimmel töltöttem, ezért tényleg különleges lesz az idei. Kép Szeretném a legkellemesebbé tenni a számunkra, azt gondolom, ez elsősorban tőlünk, anyáktól függ. (még mindig fura ez nekem, h anyuka vagyok) Kép Úgyhogy szívesen veszem az 5leteket, tippeket, sztem ez jó téma! A másik, amin gondolkodom, az a költözés, a kedvesem szülei Biatorbágyon laknak, ők ajánlgatják az ottani telkeket, de én vívódom, még nem érzem elérkezettnek az időt számomra a vidéki életre. A mostani lakásunkat át kéne kicsit alakítani, csak annyi, h leválasztani a nagyszobából egy hálót magunknak, h a mostani háló gyerekszobává váljon, de igazán azt is el tudom képzelni, h egy másik lakásba költözzünk valahol a 11. ker.-ben. Ebben a témában is szívesen veszem az 5leteket!
És közhírré tétetik: FRISSÜLT A PROFILOMBAN A KÉP!
Továbbá itt van két friss kedvencem, az egyik a közös játékunk reggel (ezt már megtanítottam Vincenzónak Kép), a másik egy egyszemélyes:
KépKép

Puszi,
Zsuzska
ficánka
 
 


Sziasztok!

Itt vannak az ígért szülinapi képek: Kép
KépKépKép

Zsuzska
Vincike nagyon szép baba. A szeme vágása tiszta anyja. Kép

puszi
Dóri
doryy
 
 


Dóri,
dejódejódejóóóóó! Nagyon aranyos a kisfiad! Kép Két tortája is volt Balunak, de klassz! És mit csinált velük? Mindkettő házi tojta? Mit kapott ajándékba?
Igen, Vince szemének a formája teljesen az enyém, érdekes, mert újszülöttként még nem látszott. Olyan sokat változnak ezek a kismanók!Kép
Nálunk sajna nehéz napok vannak, mert megfázott és ezerrel jön a foga (lehet, h a fogzás okozza ezeket a náthás tüneteket is), éjszakák nehezek, nappal jókat alszik az erkélyen - most is Kép
Nálatok mi a helyzet? Hogy telnek a napok?
puszi,
Zsuzska
ficánka
 
 


Sziasztok!
Tényleg nagyon édesek a fiúk! Kép
Zsuzska, én is sokat gondolkodom már a karácsonyon, egy költségkalkulációt már csináltam is. Boginak először szőrös hintaló jutott az eszembe ajcsinak, de aztán rájöttem, hogy valószínűleg még kicsi lenne hozzá, majd inkább jövőre... Most idén nem fogjuk ajándékilag túlzásba vinni a dolgokat a szekrénysor készítés miatt, ugyanis ez most az első (állítom, életünk egyik legnagyobb műve lesz, természetesen a gyerkőcök után Kép). Az ajtókat már meg is vettük hozzá - kezeletlen tömör tölgy. Zsuzska, az biztos, hogy az első karácsony az egyik legnehezebbek közé tartozik, mert mindent profin akarjuk, hogy sikerüljön. De hidd el, nem kell túlzásba vinni a dolgokat, csak legyen finom kajcsi, karácsonyfa ajándékokkal és egy max. két süti. A pici miatt valószínűleg a főzés úgyis el fogja vinni a délelőttöt, de lehet, hogy jobban jársz, ha már egy-két dolgot előző nap megcsináltok. A meghittség a lényeg és a lelki készülődés.
Volt, amikor mi is a költözésen gondolkodtunk de ez sajna még egy darabig úgy néz ki, hogy nem fog bekövetkezni rajtunk kívül álló okok miatt. Az biztos, hogy a jó, vidéki levegő nagyon jót tesz a gyerkőcnek, majd az iskolai (közép) idők lesznek nehezebbek, de szerintem a nyugalom, a vidéki élet lassú ritmusa megfizethetetlen. Igazából mi is vágyunk már ki innen, a rohanó városból!

Dóri, nagyon tündér a kis Balu a képeken! Már igazi nagyfiú! A kockafaló játékbödön igazán jó ajándék volt, sokat tudnak fejlődni vele a picik Kép. Szerencsére kilábaltunk már a betegségből, úgyhogy valamikor majd megint mehetnénk sétálni. Azt olvastam, hogy csütörtöktől már jön a hó! Hát, kíváncsi vagyok, Bogi mit fog szólni hozzá! Amúgy ma megyünk megint a dokibácsihoz, remélem már működik az uh-ja és bekukkanthatunk az új bébinkhez! Mostanában igazán erősen rugcázik, jó kis élénk baba lesz Kép.

Puszi nektek
Andi
liginé
 
 


Sziasztok!

Zsuzska
A csupahabos torta Plútóval a nagymamánál volt. Azt Apa unokatesója csinálta, aki cukrásznak tanult, feketeerdő torta volt amúgy. A másik tortát én csináltam, vagyis csak a gesztenyekrémet bele, a tésztalapot azt vettem, ennyire azért nem vagyok időmilliomos. Kép
Nekünk az első közös karácsonyunk végülis tavaly volt, de akkor Balu még nagyon kicsi volt.Akkor még nem tudtam úgy készülni, mert nemrég jöttünk haza az egyhónapos kórházból, meg még karácsony előtt egy pár nappal is volt egy kis kakigond, úgyhogy nem teltek túl nyugodtan ezek a napok.Balu szobájában volt a fa, beraktuk alá, meg az ajándékait is. Meg kb 28-án adtuk oda Balunak is az ajándékát, mert közben meg jöttek a rokonok Balut nézni, szóval sehogysem jött össze egy nyugodt este. Úgyhogy nálunk is idén lesz az első normális karácsony. Amúgy mi a párommal mióta együtt vagyunk, azóta szenteste együtt vagyunk mindig és csak utána jöttek a szülők. Bár az ő szülei közelebb vannak, úgyhogy azért még akár olyankor is átugrottunk hozzájuk.

Idén még nem tudom hogy lesz. Az biztos, hogy csinálok valami fini vacsit, sütit és most már Balu is értékeln fogja a karácsonyfát, meg még valamit ki kell találni, hogy ki hozza az ajándékot vagy csengetés lesz, hogy a Jézuska meghozta az ajándékot vagy még nem tudom. Kép
Tényleg, ki hogy fogja ezt csinálni? Kép

Én is szívesen elköltöznék, de én vidéken nem bírnám ki. A vidéki levegő, hangulat, nyugodtság tényleg sokat ér, de a barátok akkor messze vannak, nem lehet csak úgy bemenni a városba, nincs az az ünnepi forgatag karácsonykor, meg az a választék vásárláskor stb. Én legszívesebben valami kertvárosi részben laknék egy családi házban. Meg persze ha két autónk lenne, az megint más lenne, mert így a térdemre vigyázni kell és nem tudok csak úgy közlekedni akárhová..illetve sehová sem tudok Baluval kettesben a lakótelepen kívül.

Andi
Most éppen Balu betegeskedik. Megyünk délután a dokihoz. 37,8-at mértem neki, meg hangosan morog a hasa, persze fáj is neki, meg rossz kedve van. Étvágya viszont van, vagy legalábbis nem csökkent nagyon. Mondjuk tegnapról mára sokat javult, már sokkal jobb a kedve.
Majd írj, hogy mi volt az uh-n. Kép

puszi
Dóri
doryy
 
 


Sziasztok!

Megint kicsit jobban van Vince, ma már végigaludta az éjszakát! Kép Remélem, hamar elmúlik mostmár ez a szörcsögés, és kijönnek végre azok a fogacskák is! Sajnálom szegényt, amikor látszik, hogy kínlódik, igyekszem neki segíteni. De majd csak túl leszünk rajta ... és akkor majd jön valami más. Kép

Dóri
most látom, hogy Balu beteg, sajnálom Kép és jobbulást kívánok neki! Ha étvágya van, az azért jó jel, remélem a hasmorgás és a rosszkedv is elmúlik gyorsan! Ügyes vagy, szép tortát csináltál! És látszik, hogy milyen boldog a kisfiad, és ez a fő! Kép Drukkolok, hogy az idei karácsony legyen olyan, amilyennek szeretnéd, és érezzétek nagyon jól magatokat együtt!
Nálunk otthon úgy volt, hogy valamelyik szülő v. nagyszülő elvitt minket moziba vagy sétálni, amíg minden elkészült otthon, persze főleg a fa és az ajándékok alá, és becsukták az ajtót, és csak akkor mehettünk, amikor "csengetett az angyalka". Mi hárman vagyunk tesók, két öcsi, az egyik 1 a másik 11 évvel fiatalabb, így a kicsinél már mi is besegítettünk, és nagyon jó móka volt.

Vidék: igen, ez az én gondom is, hogy hiányozna a pörgés és a lehetőségek, úgy érezném, hogy be vagyok zárva ... akkor kell két autó, és én mindig mennék, de akkor meg minek lakunk ott ... azt hiszem, majd később, úgy 10 év múlva. Addig jó lenne valahol a 11. kerületben egy lakás nagy terasszal vagy egy házrész saját kertrésszel, most ilyesmit vadászok.

Andi
örülök, hogy Bogica jól van, és mesélj majd, mi volt uh-n Kép Igen, igyekszem jól felkészülni előre a karácsonyra, mert én olyan kényelmes és lassú típus vagyok, ezért nem akarok kapkodni. Azt szeretném, ha együtt készítenénk finom vacsit, miközben finom zenéket hallgatunk, gyertyát gyújtunk, iszogatunk - én persze alk.menteset - és jókat beszélgetünk, szeretgetjük a kicsikénket és örülünk egymásnak. Tényleg ez a lényeg, és tudom, hogy nagyon jó lesz! Kép 4d uh-t terveztél? Most hányadik hétnél jársz?

puszka,
Zsuzska
ficánka
 
 


Sziasztok lányok.

Múlt héten megvolt a 12 hetes UH, minden oké. Kép Már egész nagy a baba (6.2 cm volt az ülőmagassága), a többi értéke is jó volt. Egész embergyerek formája volt már. Kép

Kataa,
most látom, hogy elfelejtettem egyszer válaszolni, pedig kérdeztél. Az, hogy most nem dolgozom, és hogy orvosként lemaradok esetleg nem nagyon zavar, hisz az élet egy fontosabb területén meg lépek egy nagyot előre. Kép Bár néha egész uncsi itthon. Azért van tennivaló, tervek. Hogy melyik kórházban dolgozom azt ide inkább nem írom le.
A laborjaim is egész jók, nem vagyok vmi vérbő, de sosem voltam. Kép

A babaképeitek szuperek. Kép

Anyóséknak elmondtuk a szitut, nagyon feldobta őket. Kép Anyáékhoz jövő hét végén utazunk, nekik akkor.

Ági
13+4
potter_76
 
 


Szia Ági!

Gratula a kis embergyerekhez. Kép

Azt szabad tudni, hogy milyen orvos vagy? Vagy pont nőgyógyász?

Balu már szinte teljesen jól van. Csak enni nem akar nekivaló dolgokat, mindig csak az én kajámat akarja enni, amiben több E van, mint amit neki meg kellene enni...

Dóri
doryy
 
 


Doryy,
aneszteziológus vagyok. Köszi a gratulációt. Kép
potter_76
 
 


Wow. Az nagyon komoly. Bár mindegyik doki az... Kép
doryy
 
 


Sziasztok,

A József Attila lakótelepen lakom, van egy 6 hónapos kislányom.
Van valaki a JA-ról ill. van hasonló korú gyerkőce?

Akiren
akiren
 
 


Sziasztok!

Ági,
de jó, hogy minden oké! és most már tényleg átléptél a 2. trimeszterbe, ami szuper 3 hónapot jelent!!! ne tessék unatkozni, tessék mindenfélét csinálni, mert ha megszületik a babácska, már minden más lesz, és akkor majd csak rá akarsz koncentrálni, ezért a mindenféle akkor háttérbe szorul, érted, ugye. szóval azért a pasinkra mindig kell, hogy jusson idő és törődés, meg persze magunkra is, csak a többi mindenfélére nem nagyon jut már. legalábbis eleinte. és igen, lehetsz még orvos eleget (gratula hozzá, komoly szakma!), most anyuka leszel Kép

Dóri,
örvendezek, hogy Balu jól van! KépKépKép persze, hogy az kell neki, amit Te eszel, az sokkal izgalmasabb! de Te se egyél E-ket, mert neked sem jó ám, meg akkor mindig adhatsz belőle neki. a kedvesem azt mondta a minap a fiunknak, hogy akkor lesz belőle "embör", ha megeszi a kolbászt! Kép meg akartam mesélni, hogy a Ferenc téren is van már szelektív gyűjtő, és kb. 2 hete vittem oda műanyag flakonokat, amikor dugig tele volt, és mellette egy csomó zacsiban ott sorakoztak szépen a flakonok. tehát úgy látszik, a begyűjtés nem mindig műxik tökéletesen, de aztán elvitték, leellenőríztem! Kép persze lehet, h a tér felújítása miatt. de jó érzés volt, h ilyen sokan gyűjtik szelektív a flakonokat. KépKépKép ezek szerint vannak rendes emberek a környékünkön!!! Kép

Akiren,
üdv itt, vannak a lakótelepről, majd mondják, én nem arrafelé, hanem közel a Mester u.-hoz, de a fiacskám 5 hónapos. Kérünk képet a lánykádról! Kép

Zsuzska
ficánka
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: