Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Beatrix!Koszi a veb cimeket,mar jarok fitness terembe,eleg szepen fogyogatok.Nekem van baratom Tampa bay-nel,Clearwaterben,de neki sajna nincs lurkoja es csaladja,de ha erdekel,megkerdezem,hatha ismer magyar csaladot.
Lanyok! Tud valaki mondani nekem kremet,vagy valami jo cuccot,mert megfazott a kislanyom,es a kamilla tean semmit nem adtam meg neki.Masik topikban talaltam krem nevet (hatat kell vele kenni)de az csak Mo.-on kaphato.Folyik az orra,hoemelkedese van adtam neki Tempra-t.Szegeny nem igen tud aludni.
Meg egy kerdes,parologtatoba eukaliptuszt lehet tenni,es ha igen,hol lehet kapni.(milyen kiszerelesben?)
Elore is koszonom
udv
Kriszta anya
Kriszta anya
 


Azt elfelejtettem mondani,hogy 6 honapos a babym.
Kriszta anya
kriszta anya
 


Szia Beja,

Mi Houstonba koltozunk, az sajnos egy picit messzebb van. Marad az internet.

Udv,

NorcsA
norcsa (norcsa)
 

 
 

Sziasztok !!

Norcsa, az valoban odebb van, sajnalom.
Kriszta anya, nagyon orulok, az eredmenyeidnek, de gondolom a veb cimeken kivul a kitartasodra is nagy szukseg van hozza !!
Talaltam egy jo oldalt es a zene is tuti alatta, remelem van hangkartya a gepeden:
[url=http://www.ambro.hu/galaxy/main.htm" TARGET="_top]http://www.ambro.hu/galaxy/main.htm[/url]

Koszonom, de magyarok akadnak itt boven /meg sok is/, csak igazabol Nici lanyomnak /14 honapos/ keresek magyar kis lurkot, mert angol tanulasra lesz boven lehetosege majd az oviba, de szeretnem, ha lenne itt magyar baratja is.

szijasztok, Beja
dbeatrix
 


Maruca, querida amiga:
Gracias por tu mensaje. Yo soy húngara, así que si quieres, puedes escribirme en húngaro (no está muy claro si eres húngara...). Si quieres practicar el español, aquí va:

La vida en México es muy interesante, pero aquí también tenemos la vida cotidiana llena de problemas (y soluciones, gracias a dios). Mi esposo es profesor de piano, yo doy clases particulares de inglés y finlandés(!).

Maruca, ¿de donde es tu esposo? ¿En dónde se conocieron? Espero tu respuesta, con cariño:
JuditMex

Kedves Névtelen, nem titok, amit írunk, csak ismerkedünk...
Névtelen
 


Üdv. Mindenkinek!!!

Gracias querida JuditMex por la respuesta.

Un poquitin sobre nosotros: mi marido es del origen centro-americano más concreto desde Nicaragua.Él es ingeniero tecnologo de azucar pero no trabaja en su especialidad.Mi profesión es filologa-soy profesora del ruso,puedes imajinar que perspectivas tengo.Nuestra gran conquista es nuestra hijita.

Mi nacionalidad es hungara, pero llevo sangre rusa por parte de mi padre. Mucho tiempo vivimos en las orillas del lago Baikal(hasta fallecimiento de mi padre).

Sí todavía tienes ganas a escribirme entonces te doy mi e-mail: mila84@hotmail.com.

Y claro vivimos en Hungría. Saludos y abrazos a tu familia.

Con carino Maruca.

Fantasztikus ez a FORUM!!!!!!!!!!!!
Névtelen
 


Esetleg egy spanyol nyelvu forumba is mehetnetek. Mert ennyi erovel mas is fitogtathatna az egyeb nyelvtudasat, es megsem beszelgetnek nemetul a Nemetorszagban elo kismamak vagy angolul az Angliaban elok...
Névtelen
 


Sziasztok!

Altalaban nem szeretem a névtelen hozzaszolasokat, de most egyetértek az elöttem szoloval!En franciaorszagban élek és mégsem üzengetek franciaul senkinek!Söt nagyon sokan élnek amerikaban és ök is csak magyarul üzennek egymasnak!Az ilyen tipusu emberek szoktak "elfeljteni" az anyanyelvüket!
Juju
juju (juju)
 


Juju ! Es ezek a kulfondon (tul) elo kismamak is !
Marcsak ilyenek a magyarok kulfoldon :-(((((
Gratulalok !
Névtelen
 


Köszi Névtelen!
de azért vannak kivételek is!nem mindenki vag fel azzal, hogy külfôldôn él!idaig nem talalkoztam ilyenekkel ebben a topicban ez volt az elsö!
Lattam nagyon régen egy Friderikusz musört és abban fotomodellek voltak ( természetesen magyarok) akik külföldön dolgoztak! Volt egy olyan modell lany aki 6 hoanpja elt new Yorkban és mar törte a magyart! Ez az egy amit soha nem fogok elfelejteni! Aposom több mint 30 éve él itt és volt olyan amikor 10 évig nem tudott visszautazni és mégis kitünöen beszéli a magyart!Valahogy nem tudta elfeljteni mint az a kis modellecske!
juju (juju)
 


Bocs, de siettem tudom a New Yorkot nagy betüvel kell irni!
juju (juju)
 


Kedves Juju

Teljesen egyetértek veled. Én is külföldön élek, magyarul soha nem fogok elfelejteni (lehet, hogy a munkám miatt is, mert fordítok) söt még a négy éves kislányom aki itt született is tud magyarul.
Persze nem úgy mint olaszul, hisz itt él, itt jár oviba. De mikor hazamegyünk nyugodtan tud beszélni a szüleimmel meg bárkivel és mindent meg is ért. Ha hiszed ha nem rettentöen büszke vagyok rá. Persze nem könnyü!! Esténként több mint egy órát olvasok neki magyarul, tv-t néz magyarul azontúl, hogy én is így beszélek vele. De úgy gondolom megéri és ö is örül neki. Úgy gondolom ez kötelességem, már csak azért is többek között, mert magyar állampolgárságú is.
Hát a new-york-i modellecske épp azért modellecske mert többre valszínüleg nem tellett az intelligenciájából. Azért kíváncsi lennék hogy tud angolul. Nem hinném, hogy tökéletesen hat hónap után, még ha tanult is itt angolul. Akkor meg már két nyelvet tör.
Nem igaz, hogy márcsak ilyenek a magyarok külföldön. Inkább úgy fogalmaznék: ilyen magyarok is vannak külföldön. Meg szerintem otthon is.
Luca
Névtelen
 


Kedves Lányok!

Én voltam, aki elöször írt Mexikóból (magyarul), utána Maruca válaszolt spanyolul, amire én is spanyolul válaszoltam, mert nem tudtam (néhány magyar kifejezésböl), magyar-e. És Maruca megadta a címét, úgyhogy neki legközelebb már oda fogok írni. Tehát nem a spanyol tudásunkat akartuk itt mutogatni, mert szerintem az senkit nem érdekel. Szerencsére a magyart még nem töröm, és továbbra is szívesen benézek ide, mert érdekel, más hogy él külföldön.

Bocsánatot kérünk, ha bárkit is megbántottunk a spanyolozással.
Minden jót,
JuditMex (nem névtelen)
Névtelen
 


Jó napot kívánok kedves Forum társaim!

Nagyon sajnálom, hogy nektek ekkora traumát okozott ez a kis spanyol szöveg. Egyszerûen az embernek összeszorul a gyomra és a lelke ennyi rossz indulattól. Mert bizonyara mindenki számára ismerõs ez a fogalom TOLERANCIA. És nem lehet megérezni a viselkedésetekbõl, hogy sokan köztetek külföldön élnek(éltek)----mert aki ott él(élt) és nem vegetál(t) az megtanulta tolerálni másságot vagy legalább elnyomni ilyen mocskos érzés mind agresszió .

Egyébként emelem kalapot a Luca elõtt a gyermek nevelésében, de nem értek egyét a más embereket bíráló megjegyzéseivel. És, ha az emlékezetem nem csal, ez a Forum nyilvános! Elnézést kérek ha hibásan írtam, drága édesanyám elfelejtette megtanítani az anyanyelvet. Ahogyan hallom úgy írom le.

Ezen kívül, ha valamit nem akarok elolvasni azt nem is szoktam. De ha megeszi a fene a kíváncsiságtól akkor szoktam szótárt elõvenni( az Interneten is van).

Mindenkinek indulatmentes nettezést kívánok.
Tisztelettel Maruca.
Névtelen
 


Kedves Maruca

Egyáltalán nem bíráltalak. Engem inkább a hat hónap után a magyart törö modellecske lepett meg. Az viszont, hogy valakit zavar az hogy egy magyar nyelvü forumban két magyar vagy magyarul tudó ember mégis spanyolul levelezget, mindenképpen érthetö. Ez nem tolerancia kérdése. Ezért nem is kéne megsértödni. Hozzászólásom egyáltalán nem indulatos és bíráló rátok vonatkozólag.

Ne haragudj mit jelent az hogy "Elnézést kérek ha hibásan írtam, drága édesanyám elfelejtette megtanítani az anyanyelvet. Ahogyan hallom úgy írom le." Ez szerinted nem ironikus megjegyzés? Ha már toleranciával és indulatmentességgel huzakodtál elõ, annak mindenképpen kölcsönösnek kellene lennie.
Luca
Névtelen
 


Kedves Luca!!!
Köszönöm, hogy reagaltad a hozzaszólásomhoz, de sajnos ez nem ironia(esetleg hiányos nyelvtudásom miatt ez olvasható), hanem durva realitás,inkább tragédiaként élem át.Mert mindig könnyebb elviselni bántalmazás az idegentõl mint a sajat legközellebbi rokontol(lásd :anya-szó szerint nem tanitotta nekem magyart magyar létére) vagy a magyaroktol(mert én is az vagyok).
Tistelettel Maruca.
Névtelen
 


Kedves Maruca!

Ne haragudj, de nem ismerem a történetedet. Nekem nem tünik hiányosnak a nyelvtudásod. Nem tudom ezzel mire utalsz. Eddig nem olvastam el a spanyol nyelvü levelezéseteket. Nem is tudok spanyolul, de az olasszal is megértek valamit belöle. Ezek szerint az apukád orosz és ott éltetek. Viszont most Magyarországon és orosz tanár vagy? Ez örömmel tölt el. Én orosz tanítási nyelvü gimibe jártam majd pedig orosz-angolon végeztem. Valahogy mindig is tetszett az orosz politikai irányzattól függetlenül. Persze így, hogy alig használom, elég nehéz karbantartani. Visszatérve a kétnyelvüségre (mivel ezek szerint az vagy)érdekelnének a tapasztalataid. Végül is hogy tanultad meg a második nyelvet, amely ha jól értem a magyar? Bár ismétlem ezt csak a szavaidból veszem ki és nem a magyarul történõ írásodból, amely nekem tökéletesnek tünik. Milyen bántalmazások érnek ezért?
Luca
Névtelen
 


Szia , Totya !

Hogy érzitek magatokat odakint ? Egyáltalán hogyan kerültetek ki ? És szerettek vajon ott élni ?
Ezeket azért kérdezem , mert én itt Németben mentem férjhez , ennek már két éve , de még mindig csak szokom az itteni életstílust . Már persze , ha ennek itt van egyáltalán stílusa . Egyik nagy bajom pont az , hogy nem igazán sikerül megszeretnem ezt az országot , vagy hogy is mondjam ...Engem kimondottan irritál az a rend , ami itt található . Jobban vágynék a pesti szó szerinti "kosz" után .
Másik probléma persze a nyelv utáni utálatból fakad . Tudom , jobban tenném , ha inkább nekiállnék tanulni , de valahogy nincs hozzá lelkierõm . Világ életemben angolul tanultam , aztán miután ide kerültem , az angolt elfelejtettem , a németet meg még nem beszélem jól . Pedig most a baba miatt muszáj lesz . Férjem egyébként magyar , õ már húsz éve itt él .
Ja , és rohamosan kezdek butulni - mivel a párom szókincse igen csak hiányos , és sajnos nem igazán vannak magyar ismerõseink , így az enyém is az lett . Nincs valami ötleted , mit lehet ilyenkor tenni az olvasáson kívül ? Ti hogyan tartjátok frissen magyar tudásotokat ?Talán elõveszem az Idegen szavak szótárát . Nem arról van szó , hogy törném a magyart , sõt , egyáltalán nem . Csak észre veszem magamon , hogy hiányoznak a szavak , nehezebben fejezem ki magam , mint régen .

Most ennyit , én is megyek aludni .
Jó éjt .
Kriszti .
Kriszti.
 


Szia Maruca!
Nem akartalak megbantani azzal a mit irtam, de ahogy Luca is irta egy picit zavaro volt a spanyol nyelvü szöveg itt ebben a topicban!Nem akartalak megbantani tavol all tölem.Egyaltalan nem vagyok arra kivancsi, hogy mit irtatok én is ugy mint Te csak azt olvasom el ami érdekel!


Szia Luca,
köszi, hogy megosztottad a véleményedet velem.nekem egy 7 honapos fiam van és én is megakarom vele tanitani a magyart! Kivancsi lennék arra, hogy a Te kislanyodnak nem okozott poroblémat a kétnyelv?Egy picit félek, hogy össze fogja keverni és igy nem tudja igazan megértetni magat!Volt olyan akitöl ezt hallottam.Kérlek ird mar le hogy mar az elsö perctöl fogva beszéli mindkét nyelvet vagy esetleg az egyiket késöbb kezdted el vele megismertetni!Jelenleg a fiammal én magyarul az apja pedig franciaul beszél.Varom valaszod!
Köszi
Juju
juju (juju)
 


Szia Kriszti!

Latom még ejszakazol a picivel!Nekem van egy ötletem beszéljünk sürübben telefonon! Hogy vagytok mostanaban? Latom raveszed Te is magad a nyelvtanulasra!En is belelendultem de azutan ez alabb hagyott! De megmutatom a férjemnek, hogy megtudom tanulni ezt a nyelvet! Csak azért is!!
Judit
juju (juju)
 


Szia , Judit !

Elég rosszul alszom mostanában , még mindig kerülget a depi . Lilikével minden rendben van , õ szerencsére gyönyörüen alszik . Most ettünk reggel hétkor , elõtte pedig tizenegykor . Úgyhogy ez csodás !
Na , azért még nem kezdtem el tanulni , csak tervezgetem . Egyelõre még mindent soknak találok . Mármint házimunka , baba egyszerre . De ez is javul már .
Mindenképp hívjuk egymást , jó ? Ha nem veszem föl a telefont - ami gyakran megesik - , akkor Lilikét etetem , vagy este a szokásos müsor miatt képtelen vagyok . Még mindig minden este ugyanaz : szegényke órákat tud ordítani . Úgyhogy lehet , hogy a pocija lesz mégis .
Szörnyü , már megint csak három órát aludtam , kegyetlenül érzem magam . Ráadásul délelõtt megyünk babatornára . Úgyhogy most már nem lesz alvás .
Sok puszi nektek !
Küldj képet Marcról ! Nálunk a scanner még mindig nem müködik , nem tudok egyelõre átküldeni .


Puszi .
Kriszti .
Kriszti
 


Szia Kriszti!
Tegnap készitettünk képeket ugyhogy majd küldöm.Jo neked, hogy a kis Lili ilyen jol alszik!Marc is alszik 9-2-ig gyönyörüen de utana mindig felébred inni 2-3 és 5 ora fele!A dokit nem kérdeztetek meg, hogy mi lehet Lilike baja?De, ha az amit irtam akkor még van egy honapod!Utana vége szokott lenni ennek a hasfajos idöszaknak!
Puszi
Judit
Postan is küldhetnél fotot a kis Lilikéröl! mit gondolsz?
juju (juju)
 


Kriszti!

Mi Svedorszagban elunk, lassan harmadik eve.
A felesegem idevalosi magyar lany, aki 10 evig elt Magyarorszagon es amikor megszuletett a nagyobbik gyerek, akkor döntöttunk ugy, hogy idejövunk lakni. Kettönk közul ö nem szereti igazan Svedorszagot es valamikor, meg mielött a gyerekek iskolasak lesznek szeretnenk hazaköltözni.
A massag is is szembeötlö, föleg ha az ember otthon olyan "kavaros" fajta volt.Agyon van minden papirozva, az emberek egy bizonyos hatarig kedvesek, de igazan közel nem engednek magukhoz.
Ha többet tudsz naluk a szakmadban, vagy barmiben akkor ugy neznek rad, mint egy ufora, mivel kelet-europaikent kötelezö lenne muveletlen tahonak lenned. Nem sokat tudnak Magyarorszagrol, max. amelyik mar jart erre az elmeseli, hogy 8 nap alatt hizott a magyar kajatol 10 kilot. Itt vege is a dalnak, de ez nem az ö hibajuk, hanem a magyar PR-nak kellene jobbnak lennie.
A renddel nekem nincsen nagy bajom, mivel anyam reven nemet szarmazasu vagyok igy megszoktam az "elvagolagos" rendet.A koszt ami Pesten van kifejezetten utalom.
A nyelvi problemakat en is erzem, a szokincsem ugyan nem csökkent, csak az aktualis pesti szlenget nem tudom. Sokat chatelek, ami azert nem engedi elkopni az anyanyelvet, plusz itthon magyarul beszelunk.
Szerintem, ha fejben el tudod fogadni azt, hogy soha nem fognak masnak tartani mint kulföldinek(ausländer) akkor sokkal könnyebb dolgod lesz es nem fog nehezseget okozni a nyelvtanulas sem. Önmagadban vannak olyan korlatok, amelyek nem engedik, hogy jol erezzed magadat es elörelepjel a beilleszkedesben. Gondolom a ferjed mar felvette azt a tempot ami ot divik es nem akar visszamenni Magyarorszagra. A nemetek mondjuk nem a nagy empatikus kepessegukröl hiresek.
Nem tudom segitettem-e egyaltalan valamit, remelem igen.
Ja meg annyit, hogy szerintem a kulföldi magyar az egy nagyon fura allatfajta, tisztelet a kivetelnek. A Svedorszagban elö magyarok nagy reszenek nem igazan jött be a kulföld, mondhatni vegetalnak, aminek az egyik legkomolyabb oka, hogy van aki 30 ev alatt sem tanult meg rendesen svedul. Csak azert tartanak kapcsolatot egy masik magyarral, mert azzal legalabb tudnak beszelgetni. Nekunk is vannak ugyan magyar ismeröseink, de igazan nem keresem mas magyarok tarsasagat, mert meglehetösen belterjesnek tartom ahogyan elnek es gondlkodnak.
Udv,
Totya
Totya
 


Kedves Juju

Szerintem ha tényleg meg szeretnéd tanítani a kisfiadat magyarul minél elöbb el kell kezdened csak magyarul beszélni vele. Ez egyáltalán nem könnyü. Legalábbis nekem nem volt az. Amikor már beléd van rögzödve, hogy állandóan a helyi nyelven beszélsz nem könnyü egyik pillanatról a másikra váltani. Én sem tudom mindig megtenni de igyekszem minél többet magyarul beszélni a lányommal. Én csak magyarul olvasok meséket, versikéket neki. Többet már meg is tanult. Olvastam itt egy könyvet a kétnyelvüségröl, ami olaszul van, de franciáról lett fordítva. Talán Franciaországban is megtalálod: Elizabeth Deshays, L'enfante bilingue - Éditions Robert Laffont, Paris 1990.
Engem rengeteg energiával töltött újra ez a könyv.
Én ennek ellenére egyáltalán nem ítélem el azokat, akik mégsem tanítják meg saját anyanyelvüket a gyerekkel. Ezt mindenkinek saját magának kell eldönteni. És ez nem jelenti azt, hogy ezért valaki rosszabb másoknál.
Az én lányom néha keveri a két nyelvet. Van úgy, hogy egy szót nem ismer és akkor azt olaszul mondja. Ekkor megtanítom vele a megfelelöjét magyarul. De nem eröltetem túlságosan és soha vagy csak ritkán javítom ki. A két nyelvet pedig csak velem keveri, ha keveri. Az óvónö azt mondja, hogy az oviban csak olaszul beszél és jól ki tudja magát fejezni. Az otthoniakkal, akikröl tudja, hogy nem tudnak olaszul, még csak véletlenül sem ejt ki egy olasz szót, hanem rohan hozzám, hogy hogy van magyarul.
Viszont a szüleim és bartánöim öröme határtalan, amikor tudnak vele kommunikálni, amikor a kislány szivesen van velük. Ja még annyit, hogy otthoni müholdas csatornákat is tudunk nézni. Ott is van egy pár olyan gyerekmüsor ami jó. Meg persze videokazetta, stb.. Ezenkívül éljenek a magyar online könyvesboltok. Szerintem szuperek.
Luca
Névtelen
 


Kedves Juju

Szerintem ha tényleg meg szeretnéd tanítani a kisfiadat magyarul minél elöbb el kell kezdened csak magyarul beszélni vele. Ez egyáltalán nem könnyü. Legalábbis nekem nem volt az. Amikor már beléd van rögzödve, hogy állandóan a helyi nyelven beszélsz nem könnyü egyik pillanatról a másikra váltani. Én sem tudom mindig megtenni de igyekszem minél többet magyarul beszélni a lányommal. Én csak magyarul olvasok meséket, versikéket neki. Többet már meg is tanult. Olvastam itt egy könyvet a kétnyelvüségröl, ami olaszul van, de franciáról lett fordítva. Talán Franciaországban is megtalálod: Elizabeth Deshays, L'enfante bilingue - Éditions Robert Laffont, Paris 1990.
Engem rengeteg energiával töltött újra ez a könyv.
Én ennek ellenére egyáltalán nem ítélem el azokat, akik mégsem tanítják meg saját anyanyelvüket a gyerekkel. Ezt mindenkinek saját magának kell eldönteni. És ez nem jelenti azt, hogy ezért valaki rosszabb másoknál.
Az én lányom néha keveri a két nyelvet. Van úgy, hogy egy szót nem ismer és akkor azt olaszul mondja. Ekkor megtanítom vele a megfelelöjét magyarul. De nem eröltetem túlságosan és soha vagy csak ritkán javítom ki. A két nyelvet pedig csak velem keveri, ha keveri. Az óvónö azt mondja, hogy az oviban csak olaszul beszél és jól ki tudja magát fejezni. Az otthoniakkal, akikröl tudja, hogy nem tudnak olaszul, még csak véletlenül sem ejt ki egy olasz szót, hanem rohan hozzám, hogy hogy van magyarul.
Viszont a szüleim és bartánöim öröme határtalan, amikor tudnak vele kommunikálni, amikor a kislány szivesen van velük. Ja még annyit, hogy otthoni müholdas csatornákat is tudunk nézni. Ott is van egy pár olyan gyerekmüsor ami jó. Meg persze videokazetta, stb.. Ezenkívül éljenek a magyar online könyvesboltok. Szerintem szuperek.
Luca
Névtelen
 


Bocs a dupla küldésért.
Luca
Névtelen
 


Szia Luca!

Kösz a gyors valaszt.Az az igazsag, hogy én még elég keveset beszélek franciaul, ugyhogy a magyarul beszélés nem jelent problémat!Sajnos még nem tartok ott, hogy néha nem tudok atvaltani egyik nyelvröl a masikra!
En is magyaral mondokas könyvet vettem és abbol szoktam neki olvasni most pedig video kazettakat fog kapni a testvéreméktöl ha legközelebb hazamegyünk!
Köszi a tanacsot! a lényeg különösebb gondot nem fog jelenteni neki a kétnyelv együttes tanulasa!
Judit
juju (juju)
 


Sziasztok,

Egy kicsit most off leszek. Gabi vagyok Los Angelesbol. Nem tudom emlekeztek-e ram (augusztusban eleg aktivan irogattam), szeptemberben viszont otthon (M.o.) voltam ezert nem irtam. Kerdesem az USA-ban elokhoz szol elsosorban, de masoktol is szivesen varom a valaszt. Amiota ez az uj "haboru" tart, azota nagyon komolyan fontolora vettem a hazakoltozest. Los Angeles kozpontjaban egy felhokarcolo 51-en emeleten dolgozom, naponta atlagban ket bombariadonk van, amikor az epuletet evakualnunk kell. Az idegeim lassan felmondjak a szolgalatot. Sajnos nem tudom itthagyni a munkat, a biztositas es egyeb benefitek a csaladra a vallalatomtol jonnek, hacsak nem koltozom vegleg haza. Megfordult mar masnak a fejeben is, hogy itthagyja ezt az egesz kocerajt es hazatelepedjen? Vagy csak en latom tragikusan az esemenyeket?

Koszi a valaszokat elore is,
Gabi
Névtelen
 


Kedves Gabi!

En Canadaban vagyok, es nem csak emiatt fordult meg a fejemben a hazakoltozes kerdese, de egyre tobbet fontolgatom en is, hogy esetleg hamarabb kene megtenni ezt a lepest mint ahogy terveztuk. (Eredetileg majd csak kb. 6-7 ev mulva megyunk).
Egyet biztosan mondhatok es ezt mar a ferjemnek is beharangoztam, ha itt nagyon szarossa (elnezest) fajul a helyzet, en fogom a satorfamat es hazamegyek. Nem varom meg amig mar repulni sem lehet esetleg.

Agi
Agi
 


Sziasztok lanyok !

Gabihoz hasonloak az erzeseim. Floridaba elek, ahol ugyebar az antraxosok tabora nol. Nem tudom en sem eldonteni mit tegyek, a ferjem azt mondja en dontsek, de ez igy eleg nehez. Donteni arrol, hogy mindent felszamolva tobb ev itt eles utan, a balhe miatt szedem a satorfam, es irany haza.
Tok szar,hogy nem lehet tudni, mi lesz egy honap mulva, vagy itt ugyebar akar egy het mulva, es nem tudom hogy dontenek jol.
Minnel tobbet gondolkodom rajta, annal jobban belegabalyodok, es lelkileg kiakasztom magam.
Es ilyenkor jon az a megoldas /ami nem megoldas/, hogy kikapcsolom a TV-t, nem nezem a hireket, es kiulok a kertbe a gyerekkel, es elem ugy az eletem, mintha minden a regi lenne, igy legalabb lenyugszom, aztan bizok benne, hogy tenyleg minden a regi lesz........

sziasztok, Beja
dbeatrix
 


Luca !

Had kerdezzem meg,hogy Te hogy tudod behozni a magyar adokat satleiten keresztul?
Mi mar vettunk hyper-super satelitet de mostmar csak a Duna TV-t sem tudom behozni rajta !!!!
Legalabb ott volt este 7 fele mese.
Ha esetleg van otleted -e felol irdd meg legyszi.
Mi is Olaszba elunk az en kislanyom megcsak 20 honapos de mar ugy keveri a magyar-olasz mint annak a rendje. De en nem vagyok emiatt ketsegbe esve.Mikor Nemetorszagban eltem ismertem sok olyan ott szuletet magyar gyereket akik 5-6eves korukra mindket nyelvet perfektul beszeltek.
Azzal is tisztaba vagyok ,hogy az elso evekben az olasz sokkal jobban fog neki menni,hisz valjuk be egy gracie 1000x konnyebb mint a koszonom !
A lenyeg (az en szamomra),hogy megertse azt amit mondok neki.A nyelvkincset pedig majd a kesobbiekben segitek kitarni.
En is beszereztem mar egy csomo mesekonyvet (meg az enyemek voltak Kép ) de hat ez meg neki nem nagyon erdekes.
Szia,
Csilla
LCsilla
 


Kedves Csilla

Mi a Duna Tv-n kivül be tudjuk hozni az MTV2-t, Satelitet, Magyar ATV-t, Budapest Tv-t. Nekünk van úgy analóg mint digitális vevökészülékünk + parabola antennánk. Valószínüleg neked is digitális van, ha már nem tudod behozni a Duna Tv-t, ugyanis egy idöre a Duna Tv is volt digitálisan vehetö. Azt ajánlom vegyél egy Eurosat címü havilapot, és nézd meg benne a vételre vonatkozó adatokat, vagy kérdezd meg szakembertöl. Nem vagyok valami zseni ilyen téren, nekünk is egy antennás szakember intézett mindent. Viszont biztos, hogy lehet öket fogni.
A lányond 20 hónaposan érthetö ha keveri a két nyelvet. Bár ha valamit mondasz neki és olaszul válaszol én azt nem találom keverésnek. Inkább ha egy mondat felépítéséhez mindkét nyelvet használja. Egyébként én sem tartom súlyosnak ezt, lehet ezért nem is nagyon vettem észre. Nekem is van pár barátnöm, nagyobb gyerekekkel, akik szintén kétnyelvüek és tökéletesen beszélik mindkettöt, akkor is ha inkább az olaszt részesítik elönybe. Nekem is inkább már nagyobbaknak szóló mesekönyveim voltak. Épp ezért szereztem be neki kisebbeknek valókat is. Mikor megyünk haza, bebarangolom a fél város könyvesboltjait. Egyébként Bigacsiga Kata tett fel a babanetre egy origos listát gyerekeknek való könyvekröl. Én onnan is szereztem már jó pár ötletet.
Luca
Névtelen
 


Napocska!

Ha esetleg erre jarnal, annak orulnek.
Kivancsi lennek hogy ereztetek otthon magatokat, milyen volt az ut a gyerekekkel....stb

Meg mielott indultatok, akkor chateltunk sokat, azota nem is hallottam feloled, igaz nem chatelek mostansag.

Elmenybeszamolod izgatottan varom.

Mindenkinek udv. Beja
dbeatrix
 


Kedves Beja!

En jarok mindenfele foleg ha meglatom a nevemet hogy nekem cimeznek egy hozzaszolast.
Otthon nagyon jo volt. Vegre fel vehettunk nyari ruhat magunkra. Sokat csavarogtunk lanyokkal. A szulok is oda voltak oromtol vegre lathatjak unokajaikat. Sot otthonlet alatt meg csalad is hasznomat vette. 3 hetre besegitetem gyerekfelvigyazasba. Rajottem 5 gyerekes mama egy jo darabig nem akarok lenni foleg nem 3 3 ev alatti kicsivel. A repulo ut odafele azt leszamitva hogy majdnem lekestuk a gepet /rosszul emlekeztunk mikor indul/ talan jobb volt mint visszfele. Odafele legalabb nem volt tomve a gep es kulon helye volt Lianak is. Vissza fele 10 orat olembe utazott vegig.
Mostanaba en se vagyok nagyon a chat-en Lianna megtanult jarni es egy kis zsarnok. Minden oke mig ott ulok vele es vele jatszok csak mashova nem menjek. Gep meg olyan szobaba van ahol kb 20 perc amit el bir lenni biztonsagosan. Ez van majd csak felnovunk. Ti hogy vagytok ? Ha van kedved ido irjal. Ha gondolod irhatod maganba is a levelet. Elmeletileg nevemre katintva kiirja mail cimem

Napocska
Napocska (napocska)
 


Sziasztok! Új Zélandon élõ családokat keresek. Hátha valaki ott is olvassa a babanetet. Kép Az e-mailem liesel@posta.net
Üdv,
Liesel
Liesel
 


Szia Luca !

Koszi az otleteket mindenkepp megnezem az ujsagba habar mi sem vagyunk nagy technikusok ilyen teren!
A szakember a legjobb csak hat kar ,hogy egy "vagyonba" kerul.Csak az antenna felszerelese volt 800.000 Lira ! Nem semmi mi?!
Na mindegy.
Erdekes egyebkent hogy azok a baratnoim akik otthon maradtak a gyerekekkel az elso idoben a kicsi jobban beszel-t magyarul mint olaszul.
Hat sajnos en ezt nem tehettem meg igy maradt az olasz babysitter + jovohonaptol a bolcsi.
De mint irtam, szerintem turelemmel mindent el lehet erni, foleg ha nagyobb lesz.
Hogy hivjak a kislanyod? O jart bolcsibe is?
Szia,
Csilla
LCsilla
 


Sziasztok!

A szept. 11-i esemenyek ota mi is fontolgatjuk a hazakoltozest. Itt Philadelphiaban nemreg talaltak pl. egy bombat a buszpalyaudvaron, a ferjem pedig mostmar inkabb kocsival jar be dolgozni, fel a tomott vonaton, kulonosen a belvarosi aluljaros allomason, ahol ki kell szallnia. De a csudaba, csak par honap valaszt el minket a zoldkartyatol, szoval most buknank a legtobbet a hazamenetellel. De ha rosszabba valik a helyzet, akkor megyunk. Csak hat ki tudja, mennyire terjed ki majd ez az egesz, biztonsagban leszunk-e akarhol mashol is??
Mon
 


Szia Mon !

Mint azt mar par hozzaszolassal elobb leirtam, teljesen megertelek Titeket, sot a ferjedet is, hogy inkabb autoval jar. Marcsak azert is, mert az arabok inkabb elkezdettnek tekintik a terrorcselekmenyeket sep. 11-e ota, minthogy befejezettnek. Es elegge erintett teruleten elunk Amerikaba. Fo az ovatossag.

Viszont a zoldkartyaval kapcsolatba, az a velemenyem, hogy ha meg is kapjatok se lesztek jobb helyzetbe, mert azzal is csak fel evet tartozkodhattok otthon egyhuzamba, utana elveszititek. Igy meg mindig megmarad a nagy kerdes, hogy hazakoltozzetek, vagy maradjatok. Gondolom Ti is tobb mindent felepitettetek itt magatok korul, amit nehez felszamolni egyik pillanatrol a masikra.
Megertem, mert hasonlo cipobe jarunk mi is.
Es a kerdes megvalaszolasatol messze allunk.....

Vigyazzatok magatokra, es ezt kivanom minden "kockazatosabb" helyen elo csaladnak.

Sziasztok, Beja
dbeatrix
 


Hello mindenkinek!
Keresem azt a Csillát akivel Stuttgart-ban, májusban egy szobában laktunk. sajnos nincs már meg a cetlim a telefonjával és a családnévre sem emlékszem...
remélkedem...
eric-mama
 


Szia Bea!

Persze, ha hazamegyunk, mindenkeppen bukjuk a zoldkartyat, de most azert lenne rossz hazamenni, mert ha megkapnank, akkor tudnank hozzafogni ahhoz, amiert tulajdonkeppen kijottunk. Igy most meg kotve vagyunk a ferjem munkahelyehez, akkor pedig nem lennenk. Annyit mar mindenkeppen nyertunk, hogy a fiam jo kezdolokest kapott angolbol. Kép
Osszevissza beszelek, no mindegy. Kép

Vigyazzatok ti is magatokra es mindenki mas is persze.

Udv
Mon
Mon
 


Sziasztok!
Hátha tud nekem valaki segíteni közületek.
Hirdetésem az ingatlan rovatban látható.(egy lakást szeretnék kiadni,akár rövidebb távra is,bár jobb lenne legalább pár hónap egyben)
Köszönöm,és bocsi,hogy OFF voltam!
Eszter
Geszter
 


Sziasztok!
Kicsit részletesebben a lakásról,az alábbi címen láthatok képeket. Hátha jön valamelyikõtök Pestre és még nincs meg a szállása, vagy tudtok valakit,aki ilyet keres.
[url=http://kep.tar.hu/geszter/index.phtml?aid=27510739" TARGET="_top]http://kep.tar.hu/geszter/index.phtml?aid=27510739[/url]
Eszter
Geszter
 


Sziasztok!
Van valaki koztetek aki Israelben van?Szeretnek megtudni az orszagrol egy-ket dolgot.Ha van aki tudna segiteni,orulnek neki nagyon.
Elore is koszi
Moni
Névtelen
 


Sziasztok!
Tudnátok nekem segíteni? Olyan osztrák, angol, amerikai stb.
lapokat keresek, ahol ingyenesen lehet hirdetni.(kiadó lakást) (Express-hez, vagy a stop-hoz hasonlót!)
Nagyon- nagyon köszönöm!!!
Eszter
hongo@freemail.hu
Geszter
 


Sziasztok!

En is Los Angelesben vagyok, mint nem sokkal fentebb Gabi. En is elgondolkoztam rajta, hogy talan nem lenne rossz otlet hazamenni. Legalabb egy idore amig itt csillapodnak a kedelyek.

Marta
Marta
 


Halihó Mindenkinek!
Nincs köztetek valaki, vagy nem ismertek-e valakit Luzern-ben, Svájcban. Én egy pár évre szeretnék kimenni tanulni és szeretném magammal vinni a 3 éves kisfiamat is. Irjatok, ha tudtok segiteni. Köszi
micimacka
 
 


sziasztok

Nem tudom erdekel e valakit. En nagyon megorultem neki meg lanyaim is. Szoval neten dunatv honlapjan van realvideo formaba mese felteve.
[url=http://www.dunatv.hu/video/" TARGET="_top]http://www.dunatv.hu/video/[/url]
es Duna tv-t lehet nezni eloben is ha valakit erdekel
[url=http://www.vilagtv.hu/" TARGET="_top]http://www.vilagtv.hu/[/url] innet kell hozza egy programot letolteni.
Ugyan itt letezik egy masik program is amivel pedig radiot lehet hallgatni.
[url=http://www.vilagradio.hu/" TARGET="_top]http://www.vilagradio.hu/[/url]

Napocska
napocska
 
 


Sziasztok,

En meg nagyon uj vagyok a Babaneten, kb. egy hete fedeztem fel teljesen veletlenul. Probalok beleolvasni korabbi beszelgetesekbe, igy akadtam ra a kulfoldon elo "sorstarsakra". Az 'Otletek, tippek' kategoriaban tettem fel egy kerdest: Hogyan tanitsuk gyerekunket ket nyelv hasznalatara? cimmel.
Tudom, hogy sokan egy cipoben jarunk, ezert szeretnem felvenni a kapcsolatot masokkal tapasztalatcsere celjabol.
A konnyebbseg kedveert idemasolom a temakezdo levelem:

A nevem Judit, es az Egyesult Allamokban elek. A ferjem amerikai, es nem ert, nem beszel magyarul. A nyar elejere varjuk elso kisbabankat. Mindketten azon vagyunk, hogy a jovobeli gyerekeink jol beszeljenek (olvassanak, irjanak) magyarul is az angol mellett. A kerdes az, hogy hogyan fogjuk ezt elerni? A kornyekunkon mas magyarul beszelo szemely nincsen. Magyarorszagra maximum egyszer vagy ketszer fogunk repulni egy evben. Szoval, rajtam all vagy bukik a dolog. Talaltunk nehany temahoz kapcsolodo angol konyvet (remek otletekkel), de azert kivancsiak vagyunk, hogy esetleg masok milyen szemelyes tapasztalatokkal rendelkeznek!
Minden otletet szivesen olvasunk. Elore is koszonjuk.
Judit
 


Szia Agi,

Megneztem a kepeteket, Bence nagyon aranyos. Meglepve olvastam, hogy esetleg Magyarorszagra koltoztok nehany ev mulva. Ha Jason-nak nincsenek gyokerei Mo-n, hogy sikerult ravenned erre a lepesre? Vagy olyan munkaja van, amit otthon is tud folytatni?
Kerdezted, hogy miota elek itt. Megprobalom roviden osszefoglalni a tortenteket.
Otthon a Peto Intezetben diplomaztam. Agyserules kovetkezteben mozgasserultte valt gyerekekkel foglalkozom. 96-ban koltoztem az USA-ba. Munkam miatt rovidebb-hosszabb ideig eltem New-York, New Jersey, Virginia, Maryland es California allamokban. 1998-ban pedig Michiganbe hivtak; az allasajanlatnak nem lehetett nemet mondani. 26 evesen egy full time Assistant Professor of Education poziciot kaptam egy itteni egyetemen. Egy evvel kesobb talalkoztam Bruce-szal (O amugy Virginia allamban nott fel.). Most 30-an lesz a hazassagi evfordulonk. Kb. 14 hetes terhes vagyok, azota nem dolgozom. En boldogan koltoznek delebbre, de Bruce allasa miatt ez nem mostanaban lesz. O ugyved, es az USA szabalyok szerint csak Michigan allamban praktizalhat. Imadja a law firm-ot ahol dolgozik es esze agaban sincs tobbnapos vizsgakra keszulni (az kellene egy masik allamhoz). Az meg jobb lenne, ha nemzetkozi joggal foglalkozna, akkor megtehetnenk, hogy egy ideig itt, egy ideig Mo-n elunk. Jelenleg azonban insurance defense a specialitasa. Amugy Magyarorszag tetszik neki, szivesen jon velem latogatoba, ha van ideje. Szoval ez a tortenet. Most Te jossz. Fenykepeszkent dolgozol most is? Hol tanultal? Te mikor mentel Kanadaba? Nalatok is nagy ho van? Itt tobb mint 33 inch ho esett az utobbi ket napon.

Judit
Judit
 


Szia Judit!

En 96-ban koltoztem ide veglegesen, de elotte mar par evet itt toltottem. Otthon fenykepeszkent vegeztem, de nem dolgoztam a szakmamban tul sokat, mert rogton utana rajz szakra jelentkeztem a szombathelyi tanarkepzore, de a masodik rostan kiestem. Ezutan kitalaltam, hogy ket szakkal talan konnyebb bejutni, igy az angolt akartam meg a rajz melle megprobalni, de elotte a szuleim baratai -akik itt elnek- meghivtak egy evre, hogy gyakoroljam a nyelvet mielott jelentkezem a foiskolara. Ebbol az lett, hogy megismerkedtem a ferjemmel, igy nem vegeztem el a foiskolat, hanem ide-oda utazgattam a ket orszag kozott. Vegul ez kivitelezhetetlenne valt, igy osszehazasodtunk es en idekoltoztem. Aztan rajottem, hogy az egesz eletemet nem tudom itt leelni, es a ferjem szerencsere nem kotodik ide annyira mint en haza.
Nem, nem dolgozom a szakmamban, egy Home Building Company-nal dolgozom en is es a ferjem is, es az a terv, hogy ezt a fajta epitkezest szeretnenk otthon elinditani. (Van mar aki csinalja, de nem teljesen a kanadai eljarasok szerint) Egyebkent o magan vallalkozo, ugyhogy talan at tudjuk telepiteni a ceget Mo-ra.
Arrol amit te csinalsz az jutott eszembe, hogy az egyik legjobb baratnom ugy kerult ki Nemetorszagba (ahol aztan megismerte a ferjet), hogy o gyogytornasz eredetileg, es kesobb kiegeszito diplomat szerzett a Deveny Annanak az elso osztalyaban. Aztan Nemetorszagbol felekerestek a Deveny Annat, hogy nem lenne-e valaki aki ki tudna menni megtanitani nekik a modszert, es a Katit kuldtek ki. Tudom a Peto modszer egesz mas, de az agyserult gyerekek tornajarol jutott eszembe.
Igen, van nalunk is ho, de mar jo par hete nem esett. Viszont ket nappal karacsony elott sikerult a jegen ugy megcsuszni, hogy a kereket le kellett cserelni a kocsin mert teljesen elgorbul. Kép
Hogyhogy mar nem dolgozol? Itt nalunk mikor a Bence szuletett 6 honap volt a szulesi szabadsag (azota felment 1 evre) igy en 2 nappal a szules elott meg dolgoztam, mert nem akartam elore elpazarolni azt a keves szabadsagomat. Visszamesz majd dolgozni szules utan?
Most mennem kell, szia!

Agi

Kép
Kép
agi
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: